Sancılı Adet (Dismenore)

RiddLe
9-08-09, 09:08
Ben de majezik kullanıyorum, ağrılarımı yok etmiyor ama en azından krampları azaltıyor... =/ çocuk yapamam daha 19 yaşındayım üniversitem var napsam netsem.. mafoldumben

SadeceMeyra
9-08-09, 16:08
SadeceMeyra
arastidigim kadariyla adet sancisi eger naproxsen ve türevleri alininca geciyorsa sadece ki bende sadece o etkili olurdu oda midemi aldi benden sagolsun, o agrinin sebebi iltihapmis. iltihabi olan kisi adet agrisindan tamamen kurtulmak istiyorsa iltihabi kurutmaliymis. mesela bir arkadas adetine 3 gün kala günde bir antibiotik iciyor ve adeti sorunsuz geciyor. benimkinin sebebide bu. hamile kalamamin sebebide bu sanki ama yakinda bunu ögrenicez. neyse sadede gelelim. ilac bir yandan yaparken cok yandan yikiyor. onun icin ilac almayin. bunun daha dogal careleri var. hic denediniz mi? yesim tasi mesela. bugün adet oldum, normalde yerlerde kivranio olmam gerekti. sonra dayanamayip bir naproxen sonrada üstüne mide agrisi bir protenex de onun icin.... ama onlarin yerine su anda karnimda yesim tasi var ve ben ilk günü atlattim. yarinda hafif agrir. ama bu tasi buldum bulali artik eskisi gibi gerilmiyorum. farkettim de agridan cok stres beni mahvediyor.
ilac almadan önce bir kere daha düsünün!
SadeceMeyra
http://www.karahamza.org/tr/images/stories/yesim-tasi.jpg

iste böyle bir tas. ama bendeki kolye seklinde top top taslar.

Genelde yeşil olarak bulunur. Sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı ya da beyaz lekeli yeşil renklerde de olabilir
SadeceMeyra
kizlar önemli biseyi atladim:

tasi her ay kullandiktan sonra topraga gömüp bir süre beklemek gerek. bir saat filan da olur. tas enerjisini bosaltiyor böylece. sonraki ay kullaniyorsunuz tekrar.

yani böyle olmasi gerekiyormus. bugün ögrendim
sadece tekrarlamak istedim

kokoshatun
9-08-09, 23:08
ben yeşim taşını buldum ama çok ufaktı kolye ucuydu ustunde metal vardı ama ben metali çıkardım ufak olması bi sorun oluşturur mu?

divine_time
10-08-09, 11:08
ben ağrı kesicilerin yanında aspirin içiyorum kanı sulandırdığı için adetimin gelmesini sağlıyor beni rahatlattı

kokoshatun
10-08-09, 20:08
divine_time
ben ağrı kesicilerin yanında aspirin içiyorum kanı sulandırdığı için adetimin gelmesini sağlıyor beni rahatlattı
o zaman fazla gelir adetin cnm ya benim zaten fazla geliyor artık hiç durmaz ben kullanamıyorum aspirin felan adet olmadan 1 hafta öncesinden hiç içmiyorum aspirin yoksa erken geliyor....

archimim
12-08-09, 09:08
eskiden benimde reglimin ilk güü felaket geçerdi. hem kanamam hem de ağrım çok olurdu
evlendikten sonra korunma amaçlı 1 sene doğum kontrol hapı kullandım. 6 ay öncede hapı bıraktım.
o günden beri çok ağrılı geçmiyor reglim. ama doğum kontrol hapı da vücutta şişlik yapıyor.

aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. kadın olmak ne zor birşeymiş

hikmet71
14-08-09, 07:08
arkadaşlar daha önce de yazmıtım lütfen bir deneyin. bakın ben 38 yaşındayım ve 25 seneden beri regli oluyorum :) eğer fiziksel bir sorununuz yoksa (kist ya da başka birey) yürüyün. ne ağrı kesivi ne de yaşim taşı regliniz başlamadan önce başlayın yürümeye regl olduğunuz o ilk günde bile yürüyün bakın nasıl iyi gelecek. biraz zor gelebilir ama lütfen bir kere deneyin. her ilacın yan etkisi var ama yürüyüşün yok. hem sağlığını< için hem de ağrısız regli için deneyin bir kere. ben her ay yürürdüm bu ay majezik içtim yürüyemedim diye kesti akıntımı. bir ay deneyin olmazsa yine için ağrı kesiciyi.

SadeceMeyra
14-08-09, 15:08
yesim tasinin da yan etkisi yok ki :ecrin_bebek:

nem
14-08-09, 20:08
adet sancısına majezik acaip iyi kıslar..majezik olmasaaaa bana zindan olurdu adetinilk 3 günüü günde 3-4 tane almassam dayanamıyorum agrısınaa...evlenince gecer diyorlarrr ama öle bi agrıkii 100 kes evlensem bi işe yaramas:)

satanistkesenpsikopatkedi
17-08-09, 21:08
ben her ayın ikinci haftasında hastanelik oluyorum:bbo:
daha önce çok ağrısız sızısız geçiyordu adet dönemi arkadaşlar karnım ağrıyor deyince ya diyordum bende niye olmuyor acaba:uhm:
sonra düzensizlikler başladı gel zaman git zaman pko olduğumu öğrendim.adet düzenleyici kullanıyorum bir kaç senedir.adet düzenleyiciye başladığım aydan beri her ay hastanedeyim ilk gün serum iğne falan ancak kesiyor..mirmirmirmir

BebisKoM88
18-08-09, 08:08
Vallah benimde evlenmeden önce cok kötü oluyordu hastanelik felan oluyordum nerdeyse ama evlendikden sonra neyseki okadar kalmadi allaha sükür. Ama Apranaxi tavsiye ederim cok iyi yan etkisi zarari felanda yok dr.arkadasima yazmis banada tavsiye etmisdi bi deneyin derim.

cyn
19-08-09, 10:08
arkadaşlar bende ne kist var ne başka bişey ama felaket sancılar çekiyorum. bekarken evlenince geçer dediler ama hiçbir değişiklik yok. bir sene kadar doğum kontrol hapıyla korunmuştum o zaman ağrılar azalmıştı ama bıraktım ve yine aynı şiddette devam ediyor sancılar. majezik içmeden de geçmiyor resmen ilacın bağımlısı oldum. yürüyüş spor ii gelir diyolar ama ben o sancıyla bırakın yürümeyi ayakta duramıyorum off çok sıkıldım kadın olmak gerçekten zor mantarıydı yarasıydı korunmasıydı derken bunaldım vallahi...:bbo:

aragonit
19-08-09, 10:08
inan bana doğum yaptıktan sonra ancak geçiyor.evlenmeden önce her ay komalık olup hastaneye kaldırılırdım.serumlar ğneler .evlenince geçer dediler geçmedi.ne zaman dogum yaptım ancak hafifledi.ikinci dogumdan sonra daha bir rahatladım.sana sabır diliyorum çok zor allah yardımcın olsun.

Orkide82
19-08-09, 18:08
Herkesin farki farkli geciyor, agrisi olmayana ne mutlu...bende 2-3 gün yatak döseklik oluyordum. Deli gibi agri kesicide almiyordum annem cay may iciriyordu zorla oda daha beter ediyordu..
Simdi calistigimdan her ay 2 gün herhalde eksik kalamayacagimdan, yoksa coktan tepkmeyi koymustu patron :))Kadin doktoruna gittim böyle durumlar Doktor bey dedim :) oda bana az dozlu Hap verdi ayni dogum kontroll hapi gibi ama allaha sükürler olsun....Agridan magridan nerdeyse hic eser yok.
Arkadasima tavsiye ettim oda simdi memnun onun adet düzensizligi vardi.

_butterfly
19-08-09, 20:08
Benim de çok ağrılı geçiyo adet dönemim..öncesinde yürümek iyi geliyomuş ama maalesef ne zaman olcağımı bilemediğim için bunu uygulayamıcam heralde..İlk gün de hem halsiz oluyorum,hem ağrı çok oluyo,bi de geçen ay mide bulantısı,istifra falan..Alt üst oldu metabolizmam.Bu nasıl geçicek bilmiyoru; ama artık her ay bayılma korkusuyla yaşamak istemiyorum:çok üzgünüm:

Orkide82
20-08-09, 11:08
_butterfly
Benim de çok ağrılı geçiyo adet dönemim..öncesinde yürümek iyi geliyomuş ama maalesef ne zaman olcağımı bilemediğim için bunu uygulayamıcam heralde..İlk gün de hem halsiz oluyorum,hem ağrı çok oluyo,bi de geçen ay mide bulantısı,istifra falan..Alt üst oldu metabolizmam.Bu nasıl geçicek bilmiyoru; ama artık her ay bayılma korkusuyla yaşamak istemiyorum:çok üzgünüm:

butterfly,

en iyisi güzelim, doktora gitmen o sana sikayetine göre hap yaziyor .....istersen jinekologsiz muayenesiz yazar. Bu agrilari cekmektense hergün hap icerim daha iyi, hem korkulacak bi durum yokki

clandestino
20-08-09, 20:08
merhaba arkadaşlar..benim de mensturasyon dönemim felaket geçmekte ve kullandığım ağrı kesiciler fayda vermemekte..adet belirtileri(şişkilik,tatlı isteği,asabiyet,duygusallık...)10 gün öncesinden başlamakta..prolactin hormonum yüksek ayrıca polikistik rahatsızlığım var..bunlar etkiler mi sizce?doğum kontrol hapı kullandım o dönemde ağrım olmuyordu..evlenince geçiyor diye duydum evliyim devam ediyor..şimdi de doğum yapınca geçer deniliyor.umudum doğumda:)

Cazu
20-08-09, 21:08
benm ağrılarımda felaket ilk gün bi eziyet 3.günde dahil ağrı çekiyorum ağrı kesiciler fayda vermiyo iğne yaptırıyodum bazen ondanda korkuyorummafoldumben civam perçemi diye bi ot var gelmeden bi kaç gün önce içersem eğer tadına dayanılabilirse tabi:bbo: hergün bu sıkıntılar biraz olsun hafifliyo bide aspirin tabi çok büyük etkisi var ama yinede hastalanmak benm için her ay büyük bi eziyet bende doğumda gecer diye biliyorum benmde umudum valla budur

Asmin
20-08-09, 21:08
arkadaslar siddetli agrilar icin mutlaka doktora gorunun.
cozumsuz degil bu agrilar..
daha evvelden de yazmistim reglim baslamadan evvel ve hatta bittikte sonra bile agri cekiyordum ben.
yani toplasan ayda 12 gun rahat agrilarla geciyordu. halsizligim agresifligimi ise hic anlatmiyorum.
hic bir agri kesici gecirmezdi agrimi.
kac doktora gittim.. hicbirseyin yok dediler.
simdiki doktorum da biseyin yok yapin bu dedi ve cok basit bi ilac verdi.
2 aydir nerdeyse kullaniyorum ve agrilarim inanilmaz hafifledi. bir ay daha kullanicam ve insallah bitecek teddavim,
sonrasinda agrilar geri donmezsen ne mutlu bana.
demek istedigim doktor kontrollerini es gecmeyin agrilar benim kaderim demeyin.

melish83
21-08-09, 09:08
ah ah evlen dediler geçer ..bekle geçtii.şimdi doğumu bekliyorum..bakalım geçecek mi :)))

Nessy
21-08-09, 13:08
melish83
ah ah evlen dediler geçer ..bekle geçtii.şimdi doğumu bekliyorum..bakalım geçecek mi :)))
Annem de evlilikte geçmez doğumda geçer diyor.Göreceğiz:eek:

Cazu
21-08-09, 14:08
bende doktora gttim ama sadece 1 kez ultrasonda baktı bişey yoktu bu ağrılr ırsi bide kanalların çok dar demişlerdi otlarla getrtmeye calışıyorum mideme vuruyo bide hiç bişey yiyemiyorum az kaldı gelicek zaten bu aralar offf yaaa

axi_kıS
25-08-09, 10:08
KızLaaaarrrrrr adet sancısı olan herkes buraya :p aslan pencesi için bakın bakalım adet sancısı diye bişey kalıyor mu..günde iki bardak istediginiz saatte..ya ben regl olmamak için dua ederdim erken menopoza bile razıydım:pyeterki çekmeyeyim o illet sancıyı ama geçti vallahide billahide geçtiiiii o kadar rahat geçiyor ki şimdi o dönemler dünya varmıs diyorum..:) aslan pencesi mutlaka deneyin..civan perçemide düzensiz adetleri ve uzun süren kanamaları düzene sokuyor..ben sabah aslan pencesi aksama dogru ikindi vakitlerinde de civan perçemi içiyordum..benim gibi kullanmak isteyenler günde bir bardak ondan bir bardak digerinden içsinler..ama sadece tekini kullanmak isteyenler iki bardak içsinler..

axi_kıS
25-08-09, 10:08
kızlar benim msj neden çıkmıyo :KK43:

burcindamla
25-08-09, 13:08
ya bu adet sancısı çok kötü bir durum benim adet olmama 2-3 gunum kaldı ama aklımda sureklı 3 gun sureklı ıgne oluyorum agrı kesıcı fılan bazen gunde 2 defa dr gıttım bırsey yok dedı.
ama bıktım bu sancılardan :KK43: her ay 3-4 gun cekıyorum ondan oncekı gunlerde ıse asabıyet var ahhh ahhh kadın olmak ne zor seymıs

Lapinu
25-08-09, 17:08
Bende con agrili geckyorum nefesim kesiliyo okadar cok sanci var aslan pencesini duydum ama burda nerden bulcam burda herseyden mahrumuz zaten

perize
25-08-09, 18:08
benimde çok kötü geçiyor özellikle midem acayip bulanıyor.bende regl olduğum zaman rahat geçiyor.bitince çok kötü günler başlıyor.ayda sadece 1 hafta iyi geçiyor.öneribileceğiniz bir ilaç veya kür varmı.

sifaa
25-08-09, 19:08
çook şiddetli adet sancısı çekenlerdendim..son 1 yıldır bayağı rahatım çok şükür..doktora da gittim tabiki tek çözüm doğum diyor.. ama ki 3 yıldır bebiş olmuyo ... geçen yıl 3 günlüğüne kaplıca ya gittim ve dediğim gibi o şiddetli ağrılarım kalmadı işi garantiye alıp bu yaz da gittim kaplıcaya inş yılda 1 kez gitmeyi planlıyorum.. inş sizlerede işe yarar kızlar. düşünürseniz kaplıca deneyin. suyun şifasını görün bence

kristaltane
26-08-09, 15:08
benimde çok sancılı oluyor artık dayanamıyorum sürekli majezik kullandım ama oda adet gecikmesi yaşatıyor bu yüzden eczacım bana ponstan forte adlı bir ilaç tavsiye etti ben de bugun aldım ilacı bir tane içtim şuanda geçti ağrım kalmadı
banda majeziği çok övdüler ne yalan söyleyeyim 3 tane falan içince hemen kesiyordu sancı falan kalmazdı ama zararlıymış hemen değiştiler hapımı genede siz doktora görünün

axi_kıS
26-08-09, 18:08
bende ne doktorlara gittim ne ilaçlar içtim olmuyo geçmiyo..evlen geçer dediler geçmedi dogum yap biter dediler o da valla yalan arkadaslar şiddetle tavsiye ediyorum 4-5 tl bi fiyatı var yha demleyip için nie daha çekiyorsunuz sancısını derdini ilaç içmeyin yazık etmeyin kendinize :KK43:

sweet_dreams
27-08-09, 03:08
adalayda
arkadaslar siddetli agrilar icin mutlaka doktora gorunun.
cozumsuz degil bu agrilar..
daha evvelden de yazmistim reglim baslamadan evvel ve hatta bittikte sonra bile agri cekiyordum ben.
yani toplasan ayda 12 gun rahat agrilarla geciyordu. halsizligim agresifligimi ise hic anlatmiyorum.
hic bir agri kesici gecirmezdi agrimi.
kac doktora gittim.. hicbirseyin yok dediler.
simdiki doktorum da biseyin yok yapin bu dedi ve cok basit bi ilac verdi.
2 aydir nerdeyse kullaniyorum ve agrilarim inanilmaz hafifledi. bir ay daha kullanicam ve insallah bitecek teddavim,
sonrasinda agrilar geri donmezsen ne mutlu bana.
demek istedigim doktor kontrollerini es gecmeyin agrilar benim kaderim demeyin.
doktorun nasıl bir tedavi uyguladı bende de aynı sorun var doktorlar bise yok diip gönderiyolar :uhm:

River
31-08-09, 07:08
merhaba hanımlar
bende her ay bu sancıyı yaşayanlardanım yaz kış çoraplıyım dikkat ediyorum ama yok yok olmuyor geçmiyor yine hastalanacağım galiba 2-3 gün önceden başlıyor adet belirtilerim kan geldiğindede dayanılmaz bir sancı oluyor :nazar:
Bir topikte okudum hamile kalmak isteyenlere bir kür topici açan kişi adet sancılarının da yok olduğunu yazmış ben bu ay başlıyorum inşallah derman olur derdime
http://www.kadinlarkulubu.com/gebel...23940-hamile-kalmak-isteyenlere-yeni-kur.html

hypatia1982
4-09-09, 13:09
merhaba arkadaşlar,

benim de adetimin ilk günü korkunç bir ağrım oluyor.allaha şükür sadece 1 gün sürüyor ve o gün hiçbir şey gelmiyor.yani resmen 1 gün önceden ben gelcem gibilerinden haber veriyor.ağrı bitiyor ve başlıyor.yıllarca neler çektim.o gün okula gidemedim.iğne, bir sürü değişik hap, sıcak havlu, üşütme dediler ne dedilerse yaptım geçmedi.ta ki üni deyken eczacı bir arkadaşım aprol fort adında bir ilaç verdi.o gün bugündür o ilacı kullanıyorum.allah o arkadaşımdan da o ilacı icat edenden binlerce kez razı olsun.bir tek o ilaç geçiriyor.mide bulantısı oluyor ama o ağrı geçsin de mide bulantısına dayanabiliyosunuz.tavsiye ederim.

ELaMeHMeT
4-09-09, 13:09
Arkadaslar bu dert bendede var bi keresinde bi ilaç kullanmıştım fıstık gibi kesiyodu
ismi Naprens Fort yesil kutulu birşey eczanenize sorun işinize yarayacaktır geçmiş olsun şimdiden arkadaşlar

sweet_dreams
5-09-09, 03:09
ben hangi doktora gittiysem birşeyin yok diyip gönderiyolar kafayı yicem ya bu ağrıdan hayatımı doğru düzgün yaşıyamıyorum.. tedavi olan arkadaşlara doktor ne uyguluyor????????

yoksunyok
5-09-09, 19:09
slm kızlar benmde asırı derecede bayılmaya kadar gıden agrılarm oluo ama sogan suyu bu ay benı o kadar rahatlattıki anlatamam adet oldugumu hıc hıssetmedm diyebilirm.

sweet_dreams
6-09-09, 04:09
canımcımm soğan suyunu nasıl kullandın???? kafamçokkarıştı

yoksunyok
7-09-09, 12:09
soganı 4e bölüp 2bardak hazr suda kaynattm ılıdıktan sonra yemekten yarm saat sonra ıctm 2hafta yapcaksn balm sifa olsun de icerken:KK66:

layd_pacino
14-09-09, 20:09
axi_kıS
KızLaaaarrrrrr adet sancısı olan herkes buraya :p aslan pencesi için bakın bakalım adet sancısı diye bişey kalıyor mu..günde iki bardak istediginiz saatte..ya ben regl olmamak için dua ederdim erken menopoza bile razıydım:pyeterki çekmeyeyim o illet sancıyı ama geçti vallahide billahide geçtiiiii o kadar rahat geçiyor ki şimdi o dönemler dünya varmıs diyorum..:) aslan pencesi mutlaka deneyin..civan perçemide düzensiz adetleri ve uzun süren kanamaları düzene sokuyor..ben sabah aslan pencesi aksama dogru ikindi vakitlerinde de civan perçemi içiyordum..benim gibi kullanmak isteyenler günde bir bardak ondan bir bardak digerinden içsinler..ama sadece tekini kullanmak isteyenler iki bardak içsinler..
kesinlikle bende aynısını dicektim bazı arkadaşlar doktor demiş ben tam 11 yıldırgezmediğim doktor kalmadıki zaten ilaç kullana kullana vücut bağışıklık kazanıyo inanın iğne ve haplar bizaman sonra etki bile etmiyo.o yüzden tek çözüm alternatif tıp!

angell2009
17-09-09, 19:09
Merhaba kızlar bende kendimi bildim bileli adet sancısı çekenlerdenim hatta dönem dönem işten arkadaşlarımın eve getirdiği bile oldu bekarlık zamanımda. Neredeyse müdür bile biliyor yani adetimin ağrılı olduğunu:kedi: Evlen geçer dediler evlendim geçmedi çocuk dediler yaptım hatta 22 saatte zor güç normal doğum yaptım. Ama sonuç yine aynı bende maalesef yine aynı ağrılar devam.

aysenurgurur
26-09-09, 22:09
buskopan plus çok iyi geliyo bide sıcak su torbası mutlaka deneyin derim bende her ay çekiyorum bu lanet ağrıyı:KK43:((

Nessy
27-09-09, 08:09
sweet_dreams
ben hangi doktora gittiysem birşeyin yok diyip gönderiyolar kafayı yicem ya bu ağrıdan hayatımı doğru düzgün yaşıyamıyorum.. tedavi olan arkadaşlara doktor ne uyguluyor????????
Aynen,ilaç milaç vermedi:sinifsinif:apranax kullanıyorum ben.O da kesiyor gerçi ama...:1no2:

biolokkum
28-09-09, 09:09
ben de bugün bayılıcam sandım.tek iyi gelen ilaç majezik.midem bulantı çok kötü.bacaklarım dizlerime kadar nasıl ağrıdı.benim dr a gitmem gerekiyo sanırım.çünkü ben ağrı nedir bilmezdim önceden hiç bi yerim ağrımazdı.şimdi git gide artıyo her seferinde.davul gibide şişiyorum.

aysima64
29-09-09, 22:09
merhabalar arkadaşlar benim bi sorum olucak.benim adet dönemlerim sıfır sancılı geçiyor. arkadaşımsa ağrıdan bayılacak gibi oluyor. bir kaç kişi bana ağrılı adetin yumurtalıkların düzgün çalışmasından kaynaklanıor demişti. benim yumurtalıklarımda bi problem olabilir mi çok korktum. doktora gidip neden sancılı olmuyo demeye de çekiniorum açıkçası aklım karıştı. benim gibi ağrısız geçiren var mı mirmirmirmir

cemile25
30-09-09, 09:09
zemuszemusbenime adet adetimde cok agri oluor hemde siddetli dayanilmaz bi agri bi ara doktora gittim akupunktur yapti yaklasik bir sene falan agrimadi ama simdi 3 aydire gene var hem öyle kramp lar girio yürüyemiorum simdi dogum kontroll hapi almaya basladim doktorumun söyledigine göre adet sancilari keiliyormus bu hap sayesinde

ve sicak torba koymami tavsiye etti herkeze acil sifalar...

ELaMeHMeT
6-10-09, 06:10
..........

miray58
6-10-09, 16:10
2 senedir majezik içiyorum:KK43: ancak o kesiyor agrımı bayılacak gibi oluyorum anlatamam o agrıları offf

gulde
13-10-09, 07:10
mrb arkadaşlar bende sizler gibi aet sancısından şikayetçiyim ama benimki ancak 6 ağrı kesiciden sonra geçiyor
bu ağrı(hiç doğum yapmadım ama) aynen doğum sancısı gibi..
terler içinde boğuşuyor,sürekli bağırıyorum sanki içimde bomba varda o patlayıp duruyor sürekli o derece
eşim zavallı her aybaşımda başımda bekliyor
hastaneye gitsek sanki ne yapacaklar ağrı kesici iğneden başka
bazen adet sancılarım öyle oluyor ki diyorum tamam şehadet getireyim öteki tarafa gideyim
ne yapmalıyım bilmiyorum
doktoruma soruyorum bana bazı adet sancılarının nedenini bilmekle beraber bazılarını tıb bile daha çözemiyor
tüp bebeği geliştiren tıp adet sancısında mı yetersiz kalıyor yani...

**garfield**
13-10-09, 09:10
ALARA1983
kızlar mrb bende aynı durumdan muzdaribim amakötükedihüso ama bu ay duphaston dıye bı ilaç kullandım yanlış bilgi vermiyeyimyasakkelime ben ilacı geç adet göruyodm yani 2.5 ayda bir adet oldugum için kulandım doktorum verdi ve sancım çok az oldu sancılı adet kirstin belirtisi olabilecegini söyluyorlar doktorlar sositososito bi dr. danışmakda yarar var

Canım duphaston'a adetin 5. günü mü başladın yoksa 16. günü mü?

elvinnaz
15-10-09, 07:10
benimde adetim ilk günü çok ağrım oluyo elim ayağım hep buz gibi iki çorap giysem bile buz gibi ayaklarım ısınmam imkansız 7 aydır korunmuyoruz ama çocuk olmuyo galiba kist var yazılanları okudukça korktum kesin dr gitmem lazım