Yılbaşını kutlamayın

okypete
26-12-13, 16:12
HayyaL
Dün akşamdan yılbaşı hazırlık Nişantaşı görüntüleri.
Bıçaklanan kimse yok...
Noel baba figürü de mutlu mesut saksafonunu çalıyor. :KK31:
Herkes mutlu mesut. Bu görüntülerden sonra vahşet dolu saçma görüntüleri görmenin neresi müslümanlık çözemedim?
Yaşamayan bir adamın Noel Baba şeklinde anılması neden ve kimi ne için rahatsız ediyor?
Bazı insanlar görüyorum ısrarla hicri yılbaşını kutlayarak Miladi Yılbaşını kendilerince protesto ediyorlar...
Bilemiyorum amaç nedir? :KK6:
off. çok güzel üstteki ısıklandırma.

superisi96
çok saçmaymış:KK19:

sedulu
Bu konu neden bu kadar tartışılıyor ki ?
Gülünüp geçilecek bir konu ne hale gelmiş :KK14:

Kutudakalansonuykuhapi
Noel 25 Aralık'ta kutlanmaya başlayıp 1 hafta süren ayinlerle vs geleneklerle geçen Hz İsa'nın doğum günü kutlamaları

aradaki farkı anlamayanlar bizim noel değil yeni yılı kutladığımızda anlamıyor tabiki noel babaya gelirsek onuda severim
görürsemde elinden öpüp alnıma koyarım ,herneyse kimse kimsenin din bekçisi değil ben yurtdışında merakımdan kliseye günah çıkarmayada gittim :KK53:papazla konuşmaya çalıştım :KK1: inancım belli ben müslümanım keyfimin kimse kahyası değil istediğimi yaparım ben yeni yıl kutluyorum ,din değiştirmiyorum:KK14:

SevdaLinkaNz
Yıl 2014 olacak,neyle uğraşıyoruz hala...:KK53:

Birkaç anektod paylaşıp kaçayım.

Osmanlı zamanında gayrimüslimler çocuklarına sıkı sıkı tembihlermiş.Müslüman mahallelerinde elinizde ekmekle gezmeyin,onlar oruç tutuyor diye.:KK31: Ben bun ne zaman hatırlasam içim ürperiyor.Bu nasıl bir saygıdır,bu nasıl bir hoşgörüdür ? Aaa ama bu adam gavurdu demi,tü kaka...:KK37:

Fatih Sultan Mehmed de İstanbul'u fethettiğinde gayrimüslimlere ibadetlerine de,yaşamlarına da asla müdahale etmeyeceklerini taahhüt etmiş ve sözünde de durmuştu.

Mezarlar tek kişilik.Kimse iki kişi girmeyecek oraya. O zaman bu neyin kafası ? Hayır yani her şeyimiz dört dörtlük,tek sorun bu kaldı.

Ayrıca karikatür gerçekten çok itici. Yılbaşına gösterdikleri tepkiyi Peygambere hakaret eden karikatüre bile göstermediler.

Kuru kuru bir kınıyoruz mesajı. Bu samimiyetsizlikten nefret ediyorum.

Ausencia
26-12-13, 20:12
sedulu
Bu konu neden bu kadar tartışılıyor ki ?
Gülünüp geçilecek bir konu ne hale gelmiş :KK14:
Haklısın da sedulum , konuda o potansiyel var aslında .

Bak biraz önce okudum hala gülüyorum , afişi asan mahalle muhtarına yazmışlar bir sitede '' yahu muhtar Galip , 25 yıldır o sokakta oturuyorum , hiç noel baba gelmedi zaten , sen noel baba ile değil mahalleye dadanan hırsızlarla uğraş '' diye :KK1:

Saraylim
26-12-13, 21:12
okypete
YILBAŞINI KUTLAMAYIN
Çocuklara yeni yılda hediyeler getirdiği iddia edilen Noel Baba televizyonlarda gördüğümüz çizgi film karakterlerinden pek farklı olmasa da Hristiyanların yeni yılın gelişini kutladığı Noel’i temsil ettiği için bazı insanlar ve ideolojiler tarafından çok da hoş karşılanan bir figür değil.
Beyaz sakallı ve göbekli adamı hoş karşılamayan bu görüşün temsilcilerinin ülke yönetiminde olmasıysa sınırları içinde farklı dinleri ve görüşleri birleştiren bir ülke için son derece tehlikeli bir durum. Ülke ayakkabı kutularından çıkan dolarla ilgilenirken, İstanbul’un Şirinevler Mahallesi’ne asılan ve “Bu yıl Noel Baba Şirinevler’e gelmeyecek’ yazılı pankart gündemin gölgesinde kalan tehlikenin çanlarıydı. Noel baba figürü üzerinden farklı dinlere hoşgörüsüzlük olarak görülebilecek bu durumun ne kadar tehlikeli boyutlara tırmandığıysa Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), Türkiye’deki yılbaşı ve Noel kutlamalarına karşı, 26 Aralık saat 13:00′de İstanbul’da Beyazıt Meydanı’nda bir basın açıklaması yapacağını duyurmasıyla ilginç bir hal aldı.
Twitter üzerinden çağrı yapan grubun basın açıklaması için bastırdığı afiş dikkat çekti. Afişte dindar olduğu anlaşılan biri, Noel Baba’yı yumrukluyor. Taksim’deki yılbaşı kutlamalarının yasaklandığı yeni yıl kutlamalarının her geçen yıl daha sönükleştirildiği bir ülkede gündem her ne olursa olsun gündemin gölgesinde kalanlar ülkenin geleceği için çok daha tehlikeli görünüyor.

Siz yolsuzlukla uğraşırken biz...- Sözcü Gazetesi
Din... din... diye kafayi siyirdi bu millet...:KK52::KK52: Yaa bu muhtarin baska isi yok muymus? Ayrica o resimdeki Noel baba yumruklayan adam gibilerine "dindar" degil, "dinci" denir. Aradaki ayirimi gostermek adina iyi bir resim.. Herhalde Islam dini baska dinlerin kutsal addedilmis simgelerine, inanclarina saldirin, yumruk atin demiyor... Ama dinciye hersey mubah, adami oracikta bogazlasa ici bir damla sizlamaz. "Allahu Ekber" dedi mi olay bitmistir. Birgun Turk halkini da Suriyeliler gibi o raddeye getirebildiklerinde, insanlar coluk cocugu bile bu alevi, bu sunni diyerek sokaklarda zincirlemeye baslayip iskencelerle tavuk keser gibi kesmeye basladiklarinda bunlar da Turkiye'deki misyonlarini tamamlamis olacaklar... Cok zor, ama imkansiz degil, gidisata bakinca...

Rosemarys_Baby
Cumhuriyet Gazetesi - Noel gecesi camide tepki çeken pano

Hz. İsa’nın doğum günü olan Noel, yurt genelinde Hıristiyan yurttaşlarca kutlandı. 25 Aralık gecesinde Kadıköy’deki Sultan 3. Mustafa İskele Camisi’nin elektronik panosunda yer alan “Ey iman edenler, Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır” ayeti büyük tepki çekti.

Saraylim
Saraylim
Din... din... diye kafayi siyirdi bu millet...:KK52::KK52: Yaa bu muhtarin baska isi yok muymus? Ayrica o resimdeki Noel baba yumruklayan adam gibilerine "dindar" degil, "dinci" denir. Aradaki ayirimi gostermek adina iyi bir resim.. Herhalde Islam dini baska dinlerin kutsal addedilmis simgelerine, inanclarina saldirin, yumruk atin demiyor... Ama dinciye hersey mubah, adami oracikta bogazlasa ici bir damla sizlamaz. "Allahu Ekber" dedi mi olay bitmistir. Birgun Turk halkini da Suriyeliler gibi o raddeye getirebildiklerinde, insanlar coluk cocugu bile bu alevi, bu sunni diyerek sokaklarda zincirlemeye baslayip iskencelerle tavuk keser gibi kesmeye basladiklarinda bunlar da Turkiye'deki misyonlarini tamamlamis olacaklar... Cok zor, ama imkansiz degil, gidisata bakinca...
Ilaveten, orada dayagi yiyen tabi ki Noel baba degil. Kizim sana soyluyom, gelinim sen anla hesabi... Sikiysa bu mahallede yilbasi kutlamasi yapin bakalim diye gozdagi vermis halkina.. Resmen birilerini birilerinin ustune kiskirtmis.. Siddet cagrisi yapmis.. Baska ulkede olsa muhtari evinden toplamislardi simdiye coktan...

aysebayezid
Reputable
noel yani chrismas 25 aralıktır -yani bugün, burda millet kutluyor, yılbaşıyla uzaktan yakından alakası yoktur, ama tvde izlediğiniz amerikan filmlerinden goresek hristiyanların noelde yaptığı hindi, çam ağacı, hediyeleşme, noel baba olaylarını yılbaşına uyarladığınız için çok abes duruyor. yoksa havaifişek , tombala falan aslında yılbaşı için daha uygun. şu noel yılbaşı ayrımına varın artık yahu :nazar: noel baba bugün yaptı tüm mesaisini, artık 1 yıl boyunca beklersiniz, işte o hediyelerin gelmeme sebebi de bu :KK52::KK52: :KK9:
iste bunlar hep Holywood :)

noel baba 6 aralikta gelir burda 24 aralik mübarek gece , kutsal dogum yani, ortodokslarin tarihi daha farkli sanirim.
afis ise cok avam ve sacma olmus, ben kendi adima kutlamam günah oldugunu düüsnmüyorum bana daha cok özenti geliyor.

Saraylim
Rosemarys_Baby

Hz. İsa’nın doğum günü olan Noel, yurt genelinde Hıristiyan yurttaşlarca kutlandı. 25 Aralık gecesinde Kadıköy’deki Sultan 3. Mustafa İskele Camisi’nin elektronik panosunda yer alan “Ey iman edenler, Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır” ayeti büyük tepki çekti.
Valla ikide bir bu ayetlere getiriyorlar isi de benim anlamadigim nokta Kur'an bastan sona Yahudi peygamberlerinin yaptiklari ile doludur. Hz. Musa'nin firavunu Kizildeniz'i ikiye ayirip nasil bogdugundan tutun da Hz. Yakup (Jacob), kardesi Hz. Yusuf (Joseph), babalari Hz. Ishak (Ishaac), atalari Hz. Davut (David) a kadar onlardan bahseder. Biz, Yahudi peygamberi Hz. Ibrahim'e (Abraham) kurban icin koyun gonderilmis diye Kurban bayramini dini bayram olarak kutlar, koyun keseriz. Kur'an'da bu peygamberlere inanmis, pesinden gitmis olanlardan "muminler" inananlar, diye bahsedilir, inanmayanlardan kafir diye... Sonra da cikip Kuran'da yukarda yazdigin ayetten sozedilir. Ne anlamaliyim bundan? Sizler ne anliyorsunuz?

aysebayezid
Saraylim
Valla ikide bir bu ayetlere getiriyorlar isi de benim anlamadigim nokta Kur'an bastan sona Yahudi peygamberlerinin yaptiklari ile doludur. Hz. Musa'nin firavunu Kizildeniz'i ikiye ayirip nasil bogdugundan tutun da Hz. Yakup (Jacob), kardesi Hz. Yusuf (Joseph), babalari Hz. Ishak (Ishaac), atalari Hz. Davut (David) a kadar onlardan bahseder. Biz, Yahudi peygamberi Hz. Ibrahim'e (Abraham) kurban icin koyun gonderilmis diye Kurban bayramini dini bayram olarak kutlar, koyun keseriz. Kur'an'da bu peygamberlere inanmis, pesinden gitmis olanlardan "muminler" inananlar, diye bahsedilir, inanmayanlardan kafir diye... Sonra da cikip Kuran'da yukarda yazdigin ayetten sozedilir. Ne anlamaliyim bundan? Sizler ne anliyorsunuz?
hz isa nin noel ile ne alaksi olabilir :) bence hz isa masumdur.

Rosemarys_Baby
Saraylim
Valla ben böyle bir ayet olduğunu bilmiyordum şimdi öğrenmiş oldum.Yorumlamak bana düşmez çünkü ilgi alanım değil.Fakat bu ayetin oraya panoya yazılma amacını gayet iyi yorumlayabiliyorum.Ayrımcılık gütmekten başka birşey değil bu

Saraylim
26-12-13, 22:12
aysebayezid
hz isa nin noel ile ne alaksi olabilir :) bence hz isa masumdur.
Hz. Isa'nin ne kabahati var zaten, adami bir turlu sevemediler. :KK52: O da Musevi dogdu, Musevi oldu. Hristiyanlarin deyimi ile Hz. Christ, inananlari da bu vesile ile Christian olmuslar.. Atalarinin getirdigi kurban bayramini kutlamakta bir veis gormeyenler onun dogum haftasindan ne diye bu kadar korkarlar anlamam...:KK1:

aysebayezid
26-12-13, 22:12
Saraylim
Hz. Isa'nin ne kabahati var zaten, adami bir turlu sevemediler. :KK52: O da Musevi dogdu, Musevi oldu. Hristiyanlarin deyimi ile Hz. Christ, inananlari da bu vesile ile Christian olmuslar.. Atalarinin getirdigi kurban bayramini kutlamakta bir veis gormeyenler onun dogum haftasindan ne diye bu kadar korkarlar anlamam...:KK1:
valla ben müslümanim ama kendi adima bir rahatsizlik duymuyorum, burda almanyada bilakis kutlanan tüm dini bayramlari arastirir merak ederim, bir cogu roma temelli olsada düsmanca davranmak sacma burasi bir hristiyan ülkesi minareli camiiler insaa ediliyor, düsünsene türkiyede yeni bir kilise yapildigini kiyamet kopar. bence bu fasizan tutumlardan kacinmali.

okypete
27-12-13, 06:12
Rosemarys_Baby

yuh diyorjm. ayıp ya....:KK47:

okypete
27-12-13, 06:12
[h=5]Insan Doğasinin Incileri
[/h]Dört tarafı düşmanla çevrili bir iktidar

AMERİKA büyük düşman...
İsrail açık düşman...
İran gizli düşman...
Doktor düşman, eczacı düşman...
Suriye, Irak, Hizbullah... Mezhepsel düşman...
Sermaye ama eski sermaye... Ebedi düşman.
Baleciler, tiyatrocular, operacılar... Kültürel düşman...
Mısır... Darbeci düşman.
Otpor... Kullanışlı düşman.
Kontrolsüz medya hepten düşman...
Gezi’ye çıkan gençler düşman...
Rusya, Almanya, Lufthansa falan... Sinsi düşman.
Hasan Cemal, Cengiz Çandar, Mehmet Altan... Sonradan düşman.
Ergenekon yenik düşman...
Yedi düvel kıskanç düşman.
Mimar mühendis... Ukala düşman.
Bahçeli... Muhalif düşman.
Çarşı... Ele avuca sığmaz bir düşman.
İdris Bal ve İdris Naim Şahin gizli düşman...
Liberaller bugünkü düşman, solcular dünkü düşman, laikler ezeli düşman.
Cemaat... Yeni ve en büyük düşman...
Erdoğan Bayraktar... Bir anlık öfkesine kapılan şuursuz düşman.
ODTÜ... Eğitimli düşman...
CHP... Değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez düşman.
Aziz Yıldırım itaatsiz düşman...
Barolar... Darbeci düşman.
Faiz lobisi... Her kargaşada kullanışlı düşman...
Kızlı-erkekli yapı... Muhafazakâr yapıya ters düşman.
Polis ve savcı... Eski dost, yeni düşman...
Uluslararası medya... Yalancı düşman.
Dolar... Çıkan düşman. Borsa... İnen düşman.
Noel Baba... Son düşman.

AHMET HAKAN*

HayyaL
27-12-13, 08:12
ÇAM SÜSLEME GELENEĞİ

Hristiyanların İsa’ nın doğuşu olarak kutladığı Noel bayramı, çok eski Türklerin yeniden doğuş bayramıdır.

Türklerin, tek Tanrılı dinlere girmesinden önceki inançlarına göre, yeryüzünün tam ortasında bir akçam ağacı bulunuyor.

Buna hayat ağacı diyorlar. Bu ağacı, motif olarak bizim bütün halı, kilim ve işlemelerimizde görebiliriz.

Türklerde güneş çok önemli. İnançlarına göre gecelerin
kısalıp gündüzlerin uzamaya başladığı 22 Aralık’ta gece gündüzle savaşıyor.

Uzun bir savaştan sonra gün geceyi yenerek zafer kazanıyor.

İşte bu güneşin zaferini, yeniden doğuşu, Türkler büyük şenliklerle akçam ağacı altında kutluyorlar.

Güneşin yeniden doğuşu, bir yeni doğum olarak algılanıyor.

Bayramın adı
NARDUGAN

(nar=güneş, tugan, dugan=doğan) Doğan güneş.

Güneşi geri verdi diye Tanrı Ülgen’e dualar ediyorlar.

Duaları Tanrıya gitsin diye ağacın altına hediyeler koyuyorlar,dallarına
bantlar bağlayarak o yıl için dilekler diliyorlar Tanrıdan.

Bu bayram için, evler temizleniyor. Güzel giysiler giyiliyor. Ağacın
etrafında şarkılar söyleyip oyunlar oynuyorlar.

Yaşlılar,büyük babalar, nineler ziyaret ediliyor, aileler bir araya gelerek
birlikte yiyip içiyorlar.

Yedikleri; yaş ve kuru meyveler, özel yemek ve şekerleme. Bayram, aile ve
dostlar bir araya gelerek kutlanırsa ömür çoğalır, uğur gelirmiş.

Akçam ağacı yalnız Orta Asya’da yetişiyormuş.
Filistin’de bu ağacı bilmezlermiş, bu yüzden olayın ; Türklerden
Hıristiyanlara geçtiği ve bunu da Hunların Avrupa’ya gelişlerinden sonra
onlardan görerek aldıkları söyleniyor.

İsa’nın doğumu ile hiç ilgisi yok.

“doğum, güneşin yeniden doğuşu”

Sümerolog
Muazzez İlmiye ÇIĞ

melekyavrum
27-12-13, 11:12
Bende eve yilbasi agaci alayim diyorum
Ustune sus falan da takayim
Yilbasinda Yemege ne yapsam ki acaba:)))

okypete
melekyavrum
Bende eve yilbasi agaci alayim diyorum
Ustune sus falan da takayim
Yilbasinda Yemege ne yapsam ki acaba:)))
kestaneli iç pilavlı hindi:KK53:

Kutudakalansonuykuhapi
Kızlar kırmızı slipleri unutmayın:KK12:

okypete
bibiskremversem
gece 12 de giymek lazım onları:)

Kutudakalansonuykuhapi
okypete
gece 12 de giymek lazım onları:)
Ben 12de nasıl giyineceğim,erkek arkadaşımla dışarda olucam :KK53:

okypete
bibiskremversem
Ben 12de nasıl giyineceğim,erkek arkadaşımla dışarda olucam :KK53:
12 ye 10 kala tuvalette giy. orda giy:)

kararsiz_2013
Asil ilginç olan ne biliyormusunuz? Noel baba hiristiyanlarin degilki. Türkler noel diyor fakat inclizcede 24 aralik Christmas oluyor ve noel babaya santa claus diyorlar. Koyu hiristiyanlar hatta bu santa claus'a karsilar, yani noel babaya karsilar cünkü asil 24 aralikta Isa'nin dogumu kutlaniyor.

Bu noel baba zaten yeni bir icattir ve koyu hiristiyanlar noel baba'nin yüzünde millet 24 aralikta Isa'nin dogumunu düsünemek yerine sadece hediyleri düsünüyor diye kiziyorlar. Zaten noel'i kutlamak için pek hiristiyanda olmak zorunda degilsin. Yani birçok insan hiç kiliseye gitmiyor fakat 24 araligi kutluyorlar. O gün bütün aileyle yemek yeniliyor, sarki söyleniyor,.. ve ertesi gün saba 25 aralikta yani agaçin altindaki hediyeleri açiyorlar. Küçükler'de o hediye Santa Claus'tan geldigini düsünüyor.

Yani insan niye bunlara karsi olsunki? Bu afis kurban bayraminda, seker bayraminda avrupda olsaydi ve bir hiristiyan adam bir müslümani dövseydi millet ayaga kalkardi bu ne saçmalik diye. Kendi hayatini yasamak, millete karismamak o kadarmi zor be?

Kutudakalansonuykuhapi
27-12-13, 12:12
okypete
12 ye 10 kala tuvalette giy. orda giy:)
Desene 23:40'da wc'de adrenalin yaşanacak :KK1:
Teşekkür ederim tavsiyelerin için:):)

chess
27-12-13, 14:12

Eki Görüntüle 910623

burda santa yı sünnet ediyorlarmış, zeka fışkırıyor valla zeka, açılında size doğru fışkırmasın:KK53::KK53:

kararsiz_2013
27-12-13, 15:12
chess

Eki Görüntüle 910623

burda santa yı sünnet ediyorlarmış, zeka fışkırıyor valla zeka, açılında size doğru fışkırmasın:KK53::KK53:
Zavalli santa, adamin tek suçu hediye dagitmakti :KK50:

sedulu
bibiskremversem
Slip mi ? Jartiyer takım aldım :KK53::KK53: Noel anne gibi olacağım
Resme ithafen de yorumum : Santa nın sünnetsiz olduğunu nerden biliyorlarmış. :KK53::KK53:
Oldu olacak hadım etsinler. :KK52:

Bu kafa neyin kafası diye erdal bakkalın fotosunu koyasım geldi :KK51:

Scarlet89
Zihniyete bakar mısın...şişme adamı sünnet ediyorlar, kendi beyinlerini sünnet ettire ettire beyin kalmamış heralde ya ne günlere kaldık. Başı göğe erdi heralde, trajikomik ya gülcem ama kızıyorum :KK47:

HanimKelesimiGetir
Yılbaşında içecem abi yaa çokkk iyi gelecek :nazar:

agustos72
27-12-13, 16:12
ne kadar abartılıyo bu yılbaşı diğer günlerden ne farkı varsa

newbybride
27-12-13, 16:12
Bu ülke teokrasiyle yönetilmiyor ayrıca Türkiye müslüman bir ülke değildir.Zora sıkışınca dinler arası kardeşliğe bel bağlayanlar asıl amaçları olan "şeriat"ı bu ülkeye de getiremeyeceklerdir.Boşuna hayal kursun dursunlardır ne halleri varsa görsünlerdir.Çorapları şöminenin önüne astık,ağacımızı da süsledik bekliyoruz.

SevdaLinkaNz
27-12-13, 17:12
lluvia87
Bu ülke teokrasiyle yönetilmiyor ayrıca Türkiye müslüman bir ülke değildir.Zora sıkışınca dinler arası kardeşliğe bel bağlayanlar asıl amaçları olan "şeriat"ı bu ülkeye de getiremeyeceklerdir.Boşuna hayal kursun dursunlardır ne halleri varsa görsünlerdir.Çorapları şöminenin önüne astık,ağacımızı da süsledik bekliyoruz.
Ahh bunun ne teokrasiyle,ne şeriatla ilgisi var. İşin aslı hoşgörüsüzlük,tahammülsüzlük...:KK14:

agustos72
27-12-13, 18:12
lluvia87
türkiye müslüman ülke değilmi :KK53:

elif190
agustos72
"çoğunluğu" müslüman ülke.

okypete
bu ülke islam ülkesi değil. unutmayalım lütfen. laik ,cumhuriyetle yönetiliyor.
yasaklar yok. istetyen istediği şekilde kutlar.
bende öyle. kimsede karışamaz. istersem noel anne kılığında kutlarım caddeye çıkıp. kimseyi ilgilendirmez

newbybride
agustos72
Anayasamızda Türkiyenin resmi dini olmadığı belirtilmiştir.Türkiye laik bir ülkedir,pek çok dinden ve mezhepten insan mevcuttur.

chess
27-12-13, 20:12
yanlız iyi ki şişme noel babaymış, ya şişme noel anne olsaydı:KK52::KK52::KK52:

Scarlet89
27-12-13, 21:12
chess
yanlız iyi ki şişme noel babaymış, ya şişme noel anne olsaydı:KK52::KK52::KK52:
chess noel annenin sonu belli.....:KK52: iyi ki erkekmiş haklısın.:KK14:

Saraylim
27-12-13, 22:12
Scarlet_89
Zihniyete bakar mısın...şişme adamı sünnet ediyorlar, kendi beyinlerini sünnet ettire ettire beyin kalmamış heralde ya ne günlere kaldık. Başı göğe erdi heralde, trajikomik ya gülcem ama kızıyorum :KK47:

Onlarin beyinleri malum yerlerinde, akillari soylemlerinden de belli oldugu uzere hep belden asagi calisir. Noel babayi da bulunca akillarina ilk gelen orasi olmus, iyi ki kadin degilmis hakikatten de..
Bundan sonra Noel Baba sisme adaminin kapiya koyacak olan isyerleri bence bu tip yobazlari da dusunsun, adama takmasindan bir tane uydursun, sevindirsin garipleri..

Philemon
27-12-13, 22:12
HanimKelesimiGetir
Yılbaşında içecem abi yaa çokkk iyi gelecek :nazar:
Yarasınnn komşucumm:nazar::KK19:

damlao
28-12-13, 13:12
Yemeğe çıkacağız kutlamadan sayılıyor mu acaba:26:

Kardeşim de yılbaşı ağacının yanına kırmızı çorap astı. Ama ben ondan daha iddialıyım ayakkabı kutusu koydum kesin benim ki dolacak:KK52:

arakorya
28-12-13, 16:12
Noel ile Yılbaşı arasında farkı bilmeyen cahil kesimin çağrısı..

Noel 25 Aralık olan İsa Peygamberin doğumunu kutlamadır,

Yeni yıl 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan akşam/gece kutlanır;amacı yeni yılı karşılama,yeni umutlardır,hristiyanlıkla,noelle,noel babayla
ilgili değildir..
Dünyanın 2/4'nün hristiyan,1/4'nün müslüman,kalan 1/4'nün de diğer dinlerden olduğunu kabul edersek 31 Aralık herkes için o yılın son gecesidir...

Hem cahiller hem de araştırmayıp kulaklarını tıkayıp,gözlerini yumuyorlar,aradaki farkı öğrenmiyor veya kulaktan dolma bilgilerle çevreye nefret kusuyorlar ..
böyle çağrılar yapanlar insanları dinden soğuttuklarının farkındalar mıdır acaba????

lili88
28-12-13, 16:12
bazı kesimlerin beyin loblarının bir kısmının çalışmadığını düşünmekteyim..
hz. İsa da peygamberimiz ve biz 4 kitabı da kabul ediyoruz saygı duyuyoruz --bu ayrı konu
yılbaşına gelince hristiyanlar onlar 24 aralık mı 26 aralık mı ne ozaman başlıyorlar dini olarak kutlamaya
ayrıca yeni yılı kutlarken ne yapıyoruz biz ayin mi yapıyoruz taş çatlasın evi süsleyip yiyecek içecek alıp çoluk çocuk torun tombalak 1 yılı bitirdik inşallah 1 yıl daha yaşarız kazasız belasız diye..
ya da arkadaşlarla dışarıda kutluyoruz bunun nesi abes ..
Allah akıl fikir versin kardeşim çıkarın at gözlüklerini biraz çok yönlü düşünün

kararsiz_2013
28-12-13, 17:12
Hayret ediyorum aslinda. Bu sitede birçok muhafazakar insanin olmasina ragmen, sadece 1 kisi biraz hemfikir oldu bu protestoyla, diger herkez protestoya karsi çikti.

Ilginç buldum.

SevdaLinkaNz
28-12-13, 17:12
Muhafazarlıkla ne ilgisi var ki bunun ?

Ben ne ayin yapıyorum evimde,ne de inancımla ters olan başka bir şey... Eğer bir şeylere tepki gösterilecekse bu dine sonradan girip,dine aitmiş gibi gösterilen hurafeler olmalı.Türbe etrafında dönmek,orucu türbelerde sirkeyle açmak,çukura bozuk para atmak gibi...:KK6:

Doğum günü,yıl dönümü de kutlanmasın o zaman.Nasılsa her şeyin kökenini Batı'ya bağlamayı seviyoruz ya.Onlar da onların icadıysa ? :KK37:Ama yok,burada hiçbir kesimin işine gelmez. Yoksa eşlere,sevgililere nasıl bıdı bıdı yaparız ?

Niyettir aslolan.Kendimi zorluyorum ama hala mantıklı bir sebep bulamıyorum ve çok da dini kitap okumuşumdur.Noel'i kutlamak yasaktır.Yılbaşını değil.:KK31:

chess
28-12-13, 19:12

Eki Görüntüle 911977

burada da temsili noel babamız yanına bira şişeleri, haç, ve enjektör ile

zeka fışkırtan gençliğimiz noel baba alkolik ve eroinmandı demeye getiriyor herhalde
:KK53::KK53:

yeniyıl eğlenmek için, insanların sevdikleriyle biraraya gelmesi için bir bahane diğer tüm özel günler gibi

madem bu kadar günah, o zaman mesela dindar hükümetimiz yılbaşı çekilişini kaldırsın:KK53:

bu arada, bana çıkcak ayakkabı kutusu stoklamam lazım şimdiden diyorum:KK52::KK52:

Scarlet89
28-12-13, 19:12
chess

Eki Görüntüle 911977

burada da temsili noel babamız yanına bira şişeleri, haç, ve enjektör ile

zeka fışkırtan gençliğimiz noel baba alkolik ve eroinmandı demeye getiriyor herhalde
:KK53::KK53:

yeniyıl eğlenmek için, insanların sevdikleriyle biraraya gelmesi için bir bahane diğer tüm özel günler gibi

madem bu kadar günah, o zaman mesela dindar hükümetimiz yılbaşı çekilişini kaldırsın:KK53:

bu arada, bana çıkcak ayakkabı kutusu stoklamam lazım şimdiden diyorum:KK52::KK52:

off iki bira içince alkolik oluyoruz damardan ver noel babaaaaaaaaa enjektöre biraz toz biraz alkol oooh :KK52: Bu zihniyetteki parazitleri atmosferden yok edeceksin ki bi nebze daha yaşanılır olsun hayat.

SevdaLinkaNz
28-12-13, 21:12

Eki Görüntüle 912090

:KK6::KK6::KK6::KK6: