Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Başbakan Erdoğan ve Bilal Erdoğan kasetine sert açıklama

pelinyaman28
25-02-14, 12:02
elifcino
demek ki çalmak eylemi bizim toplumumuzda, siyasete engaje olmuş ve seçmen tarafından da içselleştirilmiş bir olgu haline gelmiş.
şu düşünce yapısı anlaşılabilir mi:" herkes çalıyor, bari benim oy verdiğim parti çalsın" ya da "çalıyor keratalar ama bak mis gibi duble yol yaptılar"
bu ülkede çalışanların maaşını "başbakanın" verdiğini sanan bir kitle var. :)) sen başbakanı eleştridiğinde harbiden inanarak "maaşını o veriyor" diyen insanlar gördüm.
:) ayy evet o kadar çoklar ki az önce ofisten biriyle konuşuyorduk.
'' aman hepsi çalıyorlar ama bunlar en azından yapıyorlar da o yüzden sezarın hakkı sezara ben hizmeti görmezden gelemem dedi. ''
Bu yerleşik kesin bir kanı toplumda malesef. :KK31:

chess
yanlız para eritmek, sıfırlamak nasıl kavramlar yaw, tdk ya yeni malzeme çıktı

halbuki haber verselerdi ben yardım ederdim eritmelerine
:KK53::KK53:

hatibulut
soulfly_eu
Kabataşta başörtülu oldugu icin saldırıya uğradığını söyleyen bayan hakkında ne düşünüyorsunuz
peygamber efendimiz buyurmuştur ki gözünle gördüğünün yarısına kulağınla duyduğunun hiçbirine inanma...yorumum budur

elifcino
chess
yanlız para eritmek, sıfırlamak nasıl kavramlar yaw, tdk ya yeni malzeme çıktı

halbuki haber verselerdi ben yardım ederdim eritmelerine
:KK53::KK53:
:" ben sıfırla demedim, paradan sıfırları atalım demiş olabilirim" :KK60:

andie
Erdoğan'ın Bilal'i neden ifade vermekten kaçırdığı anlaşıldı
Anlaması bu kadar kıt bir adam nadir bulunur
Erdoğan'ın sesindeki gerginlik,oğlunun kıt zekasına olan sabırsızlığı o kadar belli ki ses tonundan
montaj diyenlere şaşıyorum bir hayli
böyle mükemmel montaj olmaz:KK52:

elifcino
hatibulut
peygamber efendimiz buyurmuştur ki gözünle gördüğünün yarısına kulağınla duyduğunun hiçbirine inanma...yorumum budur
bi de 3 maymun var: "görmedim, duymadım, bilmiyorum" aklıma geldi öyle, söylim dedim :KK14:

Chelzy
Arkadaş size noluyor benim paramı eritiyorlar.
Ollooo ollooo hayret bişii yooo.

Diyen zihniyetlere selam olsun.Bir bardak ılık süt içmeyi unutmayın uyku öncesi.
İyi uykular.

AngryPenguin
Kemal Kılıçdaroğlu ses kaydını dinletiyor bütün kanallar yayını kesti tabi bir tek halk tv de var :KK24:

andie
Eki Görüntüle 995589

Montajın böylesi :KK1:

AngryPenguin
Mizah lobisi iş başında :)) ülke açık hava tımarhanesi resmen :)
Eki Görüntüle 995598

elifcino
AngryPenguin
Mizah lobisi iş başında :)) ülke açık hava tımarhanesi resmen :)
Eki Görüntüle 995598
:KK60: :KK60: ............

hatibulut
elifcino
bi de 3 maymun var: "görmedim, duymadım, bilmiyorum" aklıma geldi öyle, söylim dedim :KK14:
benim bahsettiğim bir hadis kur'an-ı kerimden sonraki örneğimiz..senin örneğinse bir maymun...zaten sana yakışanı yazmışsın daha fazla yazmaya gerek yok.

5February
Vatandaş olmak, zor zanaat..
Montajdır, heee heee; suyundan da koy azıcık..

parkon
Sabah beri saçbaş yolasım var.
Arabaya binerken sitenin bahçıvanıyla güvenlik konuşuyor''gene başbakanıma saldırıyolar,diyelim ki yedi,bu adam en azından ekonomiyi düzeltti de yedi'':KK53::KK53:
Dayanamadım tabii,''senin maaşın kaç lira,4 çocukla geçinebiliyo musun?senin tabirinle düzelen ekonomi senin cebinide doldurdu heralde '' dedim.
''Allahıma bin şükür hocam,geçiniyom tabii,1000 lira maaş alıyorum'':KK53:

Vallahi benim aklım almıyor,benim alım gücüm azaldı arkadaş,nasıl bu adam 1000 lira ile aile geçindirir yeminle anlamıyorum.
Artık öyle bir hale gelmişler ki,yaşıyorum sanıyorlar,hipnoz mu edilmişler nedir.

andie
Eki Görüntüle 995609

Allah'ın sopası yok işte...
Sen insanların çocuğu yok diye aşağılar mısın
Bak daha kaç gün geçti ki üzerinden
Allah hak edenlere hayırlı evlat versin...

sourapple
hatibulut
benim bahsettiğim bir hadis kur'an-ı kerimden sonraki örneğimiz..senin örneğinse bir maymun...zaten sana yakışanı yazmışsın daha fazla yazmaya gerek yok.
hirsizi ama halka hizmet ediyor,bundan oncekilerde caldi diye savunan bir hadis var mi Kurani Kerim'de ?

_MedceziR_
Ben anlayamıyorum. Her şey ortada... Çoluk çocuk demeden hepimizin hakkı çatır çatır yenmiş, yedikleri paraları sığdıramamışlar hiç bir yere.

Hala bu duruma kılıf yaratıp ya da başka pencereden bakıp nasıl savunulabiliyor bu durum cidden anlayamıyorum.
Yahu bu durumun savunulacak neyi olabilir?
Cidden anlayamıyorum.

_MedceziR_
parkon
Sabah beri saçbaş yolasım var.
Arabaya binerken sitenin bahçıvanıyla güvenlik konuşuyor''gene başbakanıma saldırıyolar,diyelim ki yedi,bu adam en azından ekonomiyi düzeltti de yedi'':KK53::KK53:
Dayanamadım tabii,''senin maaşın kaç lira,4 çocukla geçinebiliyo musun?senin tabirinle düzelen ekonomi senin cebinide doldurdu heralde '' dedim.
''Allahıma bin şükür hocam,geçiniyom tabii,1000 lira maaş alıyorum'':KK53:

Vallahi benim aklım almıyor,benim alım gücüm azaldı arkadaş,nasıl bu adam 1000 lira ile aile geçindirir yeminle anlamıyorum.
Artık öyle bir hale gelmişler ki,yaşıyorum sanıyorlar,hipnoz mu edilmişler nedir.
Benim de aklım almıyor parkon..
Yok yani, ayan beyan ortaya çıkmış bir şeyin bu kadar savunulup, ona kılıf bulunmasını aklım almıyor.

andie
_MedceziR_
Ben anlayamıyorum. Her şey ortada... Çoluk çocuk demeden hepimizin hakkı çatır çatır yenmiş, yedikleri paraları sığdıramamışlar hiç bir yere.

Hala bu duruma kılıf yaratıp ya da başka pencereden bakıp nasıl savunulabiliyor bu durum cidden anlayamıyorum.
Yahu bu durumun savunulacak neyi olabilir?
Cidden anlayamıyorum.

Montajdır, montaj :KK34:
Tek savunma bu işte devamı yok.

chess
eee boşuna peygamber ilan edilmedi, Allahın tüm vasıflarını taşıyor denmedi boşuna, tabii ki sorgusuz sualsiz inancaklar:KK53::KK53:

parkon
_MedceziR_
Yok yani, ayan beyan ortaya çıkmış bir şeyin bu kadar savunulup, ona kılıf bulunmasını aklım almıyor.
Çalsada olsun diyolar ya,:KK51:
Tamam belli bir kesim bunlarla beraber ceplerini doldurdu ve hala dolduruyor,onların savunmasını anlıyorum,aynı hamurdan yapılmalar.
Ama kıt kanaat geçinip (daha doğrusu geçinemeyip) bu adam damdan atla dese atlayacak insanlar var,onları nasıl bu hale getirdiler,onu kestiremiyorum.

parkon
Bu arada ODTÜ gene karışmış malesef.Çok sert polis müdehalesi varmış.

pelinyaman28
_MedceziR_
Zaten bin lira maaşla ev geçindirip 4 çocuğa bakabiliyorsa bir insan :) ekonomi bakanı olmayı hakeder valla :KK70:

egunal
andie
Eki Görüntüle 995609

Allah'ın sopası yok işte...
Sen insanların çocuğu yok diye aşağılar mısın
Bak daha kaç gün geçti ki üzerinden
Allah hak edenlere hayırlı evlat versin...
Allah evladı kimilerine verip kimilerinede vermeyip sınıyor...
Dediğin çok doğru bir iki gün önce evlat üzerinden bel altı vurdu bugün evladıyla gündemde...
Eki Görüntüle 995627

pelinyaman28
hatibulut
Peygamber efendimizin böyle bir hadisi olduğunu sanmıyorum olmuşsa da kesin yanlış anlaşılmıştır :KK70:
Neyse konumuzda bu değil zaten.

pelinyaman28
Eskiden de çalıyorlardı savunmasına karşı eskiden bu kadar çok çalmıyorlar dı savunması çokta kötü değil bence :KK70:

Mune
Gündem hararetlendi, sizlerde lütfen yazdıklarınıza, ordan burdan alıntıladıklarınıza özen gösterin, sonra aylar önce ( gezi olayları topiğinde) yaşanan banlanmaları yaşamayın.
Eleştirileriniz yerini hakarete bırakmasın.

yercekimli karanfil
hatibulut
Evet ne güzel bir söz değil mi? Cok sevdiğiniz Erdoğan gözüyle görmeyip kulağıyla duymadığı bir olayı olmus gibi anlatirken ne de guzel inanmıştınız o zaman hiç aklınıza bu güzel söz gelmemişti degil mi?

Askerler paşalar içeri uydurma delil hatta kağıt parçalarıyla içeri tikilirken Erdoğan ülke normallesiyor derken siz zafer çığlıkları atarken bu söz yine hiç aklınızdan dahi geçmemişti eminim.

Kulun bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardır. Ve üzülerek! söylüyorum bunlar iyi gunleriniz.

Ne olacağıdı o kadar insanın ahı yerde mi kalacağıdı

elifcino
hatibulut
burada maymun; her şey alenen yaşandığı halde, görmedim, duymadım, bilmiyorum diyenleri temsil ediyor.

madem hz Muhammedden bahsediyoruz. bir dinin lideri olarak, savaşlara katılmış, ganimetler elde etmiş biri olarak çocuklarına miras olarak sadece bir katır, birkaç silah ve bir-iki parça arsa bırakmıştır. savaşlardan elde ettiği ganimetleri ve kendisine bağışlanan hediyeleri de derhal vakfetmiş, ayrıca medineden sürgün edilen yahudilerin topraklarından sağladığı gelirleri ve kendisine ait olan diğer arsaları da ihtiyaç sahiplerine dağıtmıştır.

bizim burada bahsettiğimiz kişiyse, dünyanın sayılı zenginlerindendir. ve bu zenginliğin kaynağını da zamanında "gömü buldum", "oğlumun düğününden" vs gibi komik şekillerde açıklamıştır çünkü açıklaması yok bunun.

ama sen yine de görme tabi, iyimserliğini koru, "ayy hep günah alıyorlar" de, "koskoca başbakan bunları yapmaz, ben inanmam, sanki gözümün önünde mi yaptı" de, "gözümün önünde yapsa bile, gördüklerimin hepsine inanamam, hadis var" de.

egunal
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı (bilişim suçları ) ses kayıtları ile ilgili inceleme başlatmış.
Ne çıkacak bakalım:KK53::KK53:

blue_ismyheart
25-02-14, 13:02
_MedceziR_
dağdaki çobanla benim oyum neden bir diyesim var..
adam asgari ücretle 4 çocuk yapıp ev geçinidiriyor(nasıl olduğunu anlamadığım şekilde) sonra da başbakanım çalıyorlarsa benden çalıyorlar size ne diyor..
yani yolsuzluk davasında kayınço olayında ses kayıtları çıktı adam açıkça "ben milletin a... koyarım " diyor,daha ne desin.ben yazarken utanıyorum,adam duyunca umarsamıyor...ama bir yandan da çok namuslu vatandaşlarımız kadın cinayetinde bir numaradalar...

ankette çıkan sonuçlara göre,%65 (tam rakamı hatırlamıyorum) civarı diyor ki yolsuzluk ve rüşvet yapmıştır hükümet,ama bunların %50 si de tekrar akp ye oy veririm diyor..aklım mantığım almıyor benim...

chess
bence hallerinden memnun olanlar biraz daha yardım yapsın:KK53::KK53:

hatibulut
soulfly_eu
Evet ne güzel bir söz değil mi? Cok sevdiğiniz Erdoğan gözüyle görmeyip kulağıyla duymadığı bir olayı olmus gibi anlatirken ne de guzel inanmıştınız o zaman hiç aklınıza bu güzel söz gelmemişti degil mi?

Askerler paşalar içeri uydurma delil hatta kağıt parçalarıyla içeri tikilirken Erdoğan ülke normallesiyor derken siz zafer çığlıkları atarken bu söz yine hiç aklınızdan dahi geçmemişti eminim.

Kulun bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardır. Ve üzülerek! söylüyorum bunlar iyi gunleriniz.

Ne olacağıdı o kadar insanın ahı yerde mi kalacağıdı
doğru söylüyorsun sizlere istiklal mahkemelerini getirmediğimiz için pişmanız :KK1::KK1::KK1:

egunal
4 çocuk ve 1000 tl maaşla geçiniyorsa şöyle düşünmek lazım her çocuk rızkıyla doğarmış bereketiyle gelirmiş doğurdukça bereketi artıyordur 1000 tl nin:KK1::KK1: halk arasındaki bu sözler beni benden alıyor:KK53::KK53::KK37: basit düşünün yani alım gücü enflasyon çapraz kur borsa gibi detaylara girerek anlayamazsınız 1000 tl ve 4 çocuk işini:KK1::KK1::KK1:

parkon
Siyaset çirkin,siyaset kötü,bunlar oyun....
Bla,bla,bla.....
Burda hükümet aleyhinde yazanların amacının muhalefet bir partinin propagandasını yapmak olduğunu zannediyor sanırım bazı arkadaşlar.
Gerçekten bu kadar basit mi düşünüyorsunuz?
Şuan hiçbir partiye sempati duymuyorum,zaten hayatım boyuncada fanatik bir partici olmam mümkün değil.
Ben ne MHP derdindeyim,nede CHP...
Benim tek derdim bu ülkenin,dahada önemlisi çocuklarımın geleceği.
Bu ülkenin bir adamın koltuk sevdası için kaosa sürüklendiğini,cebini doldurmak için yaptıklarını izledikçe nefret ettim ülkemden.
Dünyanın en büyük yolsuzluğu soruşturulamadan örtbas ediliiyor,ben maaşımın yarısını,eşim kazancının yüzde kırkını her ay bu adamlar cebine atsın diye vergi olarak devlete ödüyoruz...
Hakkımı ne bu adamlara,nede bu yolsuzlukları göre göre onlara oy verenlere helal etmiyorum...

_MedceziR_
quarta
dağdaki çobanla benim oyum neden bir diyesim var..
adam asgari ücretle 4 çocuk yapıp ev geçinidiriyor(nasıl olduğunu anlamadığım şekilde) sonra da başbakanım çalıyorlarsa benden çalıyorlar size ne diyor..
yani yolsuzluk davasında kayınço olayında ses kayıtları çıktı adam açıkça "ben milletin a... koyarım " diyor,daha ne desin.ben yazarken utanıyorum,adam duyunca umarsamıyor...ama bir yandan da çok namuslu vatandaşlarımız kadın cinayetinde bir numaradalar...

ankette çıkan sonuçlara göre,%65 (tam rakamı hatırlamıyorum) civarı diyor ki yolsuzluk ve rüşvet yapmıştır hükümet,ama bunların %50 si de tekrar akp ye oy veririm diyor..aklım mantığım almıyor benim...
Aynı vatandaşlarımız dinden imandan bahsederken de bir numara.
Yok quo ya, cidden bunun sebebini anlayamıyorum..Var bir yerlerde bişeyler bizim bilmediğimiz, akıl tutulması yaşıyorum resmen gördükçe tepkileri.