TEST

sağdaki bebiş erkek soldaki bebiş kız

nilser
18-07-07, 20:07
arkadaşlar gerçekmi bilmiyorum ama eğer ki bebeğimizi sağ tarafımızda taşıyorsak cinsiyeti erkek sol tarafımızda ise kız olurmuş.mesela sol yumurtalığını aldıran bi tanıdığa dr.kızın olmaz birdaha falan demiş çünkü sol yumurtalıkta kız bebiş döllenirmiş herkese soruyorum doğru çıkıyo sizde yorumlarınızı paylaşırmısınız siz ne tarafta taşıyonuz bebeşinizi

didemsu
çok doğruymuş gibi gelmedi bana.ama belli olmaz:)
benim ki kız ve genelde sağ tarafımda duruyo

güzeljoe
bende oyle duymustum benımkıde sağ tarafımda herzaman ve erkek belkı tesadüf bılmıyom:sm_confused::KK46:

iremsu
walla hiç bi bilgim yok ama belkide doğrudur

cachymyn
bebeğın ılk aylarda hangı yumurtada gelıstığı onemlı dedığın gıbı ben hep sol yumurtalığımda ağrı sancı hıssettım doktorada sormustum kız mı oluo burda olunca dıye bılgım yok demıstı.hakkatende kızım olacak ılerleyen aylarda zaten kıpır kıpır sağdada soldada duruo.

melser
benim sol tarafımda ona benzer komsulardan duymustum ama sol tarafta kız sağ tarafta erkek olur demelerıne pek ınanmıyorum halamın solundaydı erkek oldu o kromozomlara baglı

ekrulum_mor ametist
18-07-07, 21:07
benim ilk çocuğum hep sağımda idi oğlum oldu,sonra dış gebesi oldum sol tüpüm alındı,yumurtalığım kaldı ama orda hamile kalma şansım yoktu...sonra yine hamile kaldım bir tane daha oğlum oldu......gençkızlık arkadaşım zor hamile kalıyordu dr'u sol yumurtanda tembellik var dedi ve zaman içinde onunda iki oğlu oldu:)))k.kardeşim kolay hamilelekler yaşadı ve onunda 3 oğlu oldu yıllar sonra Jinekoloğu dediki sol yumurtan işlevsiz küçük ve rahime yapışık........tüm bunlar rastlantı için bence fazla:)))))))dr'uma bunu sormuştum bana"olur mu öyle şey ??bunu cahil bir insan sorsa anlarım ama sen sorma lütfen dedi ne yani spermler rahimde ilerlerken kızlar sola erkekler sağa ilerleyin diye bir şey mi var??"demişti o zaman birşey demedim ama niye olmasın?sağ ve sol yumurtalık özel bir hormon veya ne bileyim salgı veya benzeri birşey salgılıyarak x ve y kromozomlarını kendilerine çekemezler mi??vallahi ben bu konuya çok takıldığım için özellikle tek yumurta ile hamile kalmış birine rastlayınca hemen cinsiyetlerini sorarım bir kişi hariç hepsinde tuttu..o bir kişide hangi yumurtasının alındığından çok emin olmayan bir hatundu:))))(ne kadın ama hangi yumurtasını aldırdığını bilmiyordu gerçekten sadece galiba sol du dedi ama ondan sonra kızı olmuş)yine aileden bir yr.doç.bir akrabamız vardı benim dış gebelikten sağ yumurtadan bebek yapma şansım kalmadığını duyunca "senin artık kız evladın olmaz "demişti... benim b,ildiklerimde bunlar ha! birde yeni doğum yapan bir arkadaşım var hep solda oynadı bebeği dr'u demeden ben büyük ihtimal kız dedim ve kızı oldu üstelik sezaryanla doğumda sağ yumurtası kötü durumda olduğu için alındı...işte böyle ben buna inanıyorum sanırım...ama tabii istisnai durumlar vardır muhakkak......birde yumurtlamadan önceki üç gün erkek,yumurtlamadan sonraki üç günde döllenme olursa kız olam ihtimali daha çok diye biliyorum...bunu dr bir tanıdık yine dr bir bayan arkadaşına uygulamış ve tutmuştu bana da istersen sana da yapalım dedi ama iki çocuk yeter zaten sağlık problemim vardı istemedim yani.........

bera-berrak
18-07-07, 21:07
ben de erkek için böyle bir şey duymuştum;bir yumurtalık(testis)dişi sperm,diğer yumurtalık erkek sperm üretirmiş...cinsiyeti erkeklerin belirlediğini düşünürsek bu daha mantıklı sanırım:kahve:

Beany
18-07-07, 22:07
valla benim her iki tarafımdada oynuyordu ve kızım oldu.ben inanmıyorum sağ sol durumlarına annenin yumurta sında xx kromozomu var babanınkinde xy hangisi gelirse o oluyor cinsiyet

aysegul25
18-07-07, 23:07
Arkadaşlar bu yeni döllenme sırasında sağ yada sol yumurtalıklara giren kramplarla ilgili birşey.. Elbette bebek büyüyünce yer değiştirebilir. Ama ben bunu çok kişiden duydum ve doğru oldugunu düşünüyorum.

*mavili*
19-07-07, 06:07
benimde bebeişim kız ve sol tarafımda duruyo...

g.a.m.z.e
19-07-07, 06:07
Bende çok Duydum Bunu Herzaman Almasada çoğunlukla Doğru çikiyo.benim Bebişte Sağ Tarafimda Baklaim Temmuz Sonunda öğrencez Cinsiyetini Allah Kismet Ederse Tutacakmi Bakalim.yazarim Buraya..

*mavili*
19-07-07, 07:07
Gamze Benim Içime Seninki Erkek Doğuyor...genelde Tahminlerim çikar Daha Hiç şaşirmadim Bugüne Kadar Ama Hayirlisi Bakalim..

Cinarefeninannesi
benımde hep sol tarafımda hıç sagda hıssetmedım.ultrason resımlerındede hep sagdaydı ve bır oglum olacak.iyi kandıller hepinıze

Nehir
yok be gülüm doğru değil bence..ama söylediğini bende duymuştum..yada bende tutmadı..benim kızım olacak ve hep sağda sadece ortaya kadar geliyor..öyleki sol yanım da hiç hareket yok..sancılarım bile sağ kasıktaydı...

EU1
19-07-07, 08:07
ben hep solda taşıdım ama son 3 ayda sağ tarafa geçtiiiii...belki bi ihtimal bi gerçeklik olabilir

SENACE
19-07-07, 09:07
BENCE DE DOĞRU OLMA iHTİMALİ YÜKSEK...

BENİM HALAM 3 DOĞUM YAPTI ve HEP SAĞ TARAFINA KRAMPLAR GİRİYORDU.
HAMİLELİK BELİRTİSİ OLAN KRAMPLARDA BİLE, BEBEĞİN CİNSİYETİNİ TAHMİN EDİYOR ESKİLER.
BENDE BUNUN MUHTEMELEN DOĞRU OLDUĞUNA İNANIYORUM...

EU1
19-07-07, 09:07
benim ilk bebeğim sağ taraftaydı ve erkekti bundada aynı sağ tarafımda kıramplar hissediyodum bununda erkek olduğunu söyledi doktor bencede doğruluk payı olabilir 2 de 2fisfisfis

aysegul25
19-07-07, 10:07
arkadaşlar bişeyi gözden kaçırıyorsunuz.. Bebek büyüdükten sonra yer değiştirebilir bu normaldir. ilk hamilelik günlerinde sağ yada sol tarafa giren kramplarla belli oluyor. Yani sağ ve sol yumurtalıkların döllenmesi ile. Mesela benim ilk hamileliğinin başlarında sol tarafıma kramplar giriyordu ve bebek kızdı. ikinci hamileliğimdede sağ tarafıma krapmlar giriyordu oda erkek ti. Çevremdekilerden duyduklarımda doğru çıkıyor hep. Ben inanıyorum kesinlikle doğruluk payı var..

gediz
Doktorum iki bebeğiminde sol tarafa yerleştiğini söylemişti.Bu bence anneye bağlı.Doğru çıkanlarda vardır mutlaka:)

Mev*Can
benimki ilk başta sağdaydı şimdi tam ortada duruyo eeeeeeeeeee benim neyim olcak o halde

*mavili*
Canan Sen Bebişninin Neden Cinsiyeti Belli Değil?

EU1
19-07-07, 11:07
mavili kızın mı olacak canımmmmmmm maşallahhhhhhhh

waterhardeningsteel
19-07-07, 11:07
benim bebegim sol tarafimda. o taraf hafif sivri oluyor yatinca sirtustu. bunu anneme dedigimde o zaman bebek kiz sen de sol tarafimdaydin demisti. sonra da doktor kiz oldugunu teyid etti, bence yuksek ihtimalle dogru

Mev*Can
19-07-07, 12:07
*mavili*
Canan Sen Bebişninin Neden Cinsiyeti Belli Değil?
canım kontrole en son bi ay önce gitmiştim o zaman bacaklarını kapatmıştı eşşek sonra özele gittim o zaman da arkası dönüktü anlıycan benimki inatla göstermiyo bidahaki kontrolüm haftaya inşallah o zaman öğrencem ozamanda görmezsek tekrar özele gitcem özellerde bi dünya para alıyo zaten benim ilk bebişim doğumdan sonra ölmüştü o yüzden yüksek riskli gebe bölümüne gidiyorum askariyeye profesörler baktığı için onların takvimine göre randevu alıyorum kafama göre gidemiyorum meraktan çatladım zaten öğrenince burdan paylaşıcam

rosa85
19-07-07, 16:07
bende karin sivriyse erkek hafif düzse kiz diye duydum bilmiyorum ne kadar dogru

nilser
19-07-07, 19:07
herkese allah istediğini versin inşallah sağ salim ben inananlardanım herkes kendi bilir ve herşey allahtan

moonshine76
20-07-07, 10:07
Dogru galiba benimde ilk bastan beri sagimda kramp ve cekmeler hissediyorum..

tanem123
20-07-07, 17:07
ilginç ama benimki tutuyo bebeklerim ikiz sagdaki erkek soldaki kız:KK46::nazar::KK46:

as2105as
21-07-07, 08:07
bende bebişimi ilk günden beri hep solda hissediyorum,ama erkek olacak deniliyor:)

snookie
2-08-07, 11:08
ya bilmiyorum ben sağda daha çok hissettim bebeğimi ama kız dedi doktor bakalım hayırlısı...

zeybennep
benim halamın 5 oğlu var. Ben 3,5 aylık hamişken bebeğin hareket etmeye başladıysa ve sağdaysa erkek demişti. Kız bebeklerin 5. ayından sonra hereketleri hissedilmeye başlanırmış.benim bebişim hep sağda ve 3,5 aylıkken hareketlerini hissetmeye başlamıştım. görenler hep senin bebiş erkek diyorlar. Ama doktorum kız diyor. Artı erkek diyenlerle iddiaya gir diyor:)) yanılma payı da oluyormuş tabii. neyse beimde geri sayım başladı. son 28 gün:)) hayırlısıyla inş. Dualarınızı eksik etmeyin arkadaşlar. biraz korkuyorum:KK43:(mutlu günler herkeze

g.a.m.z.e
Bende Sağda Erkek Solda Olunca Kiz Diye Biliyodum .annem Her Nekadar Oğlun Olacak Senin Demekte Inat Etsede Doktor %100 Kzin Olcak Dedii..aslinda Pekte Inanmamak Lazim Böyle şeylere Galiba..

EU1
2-08-07, 12:08
benimki şimdi sağa geçtiiiiii.7 ay soldaydııııııı

çokoprens
2-08-07, 17:08
benimki erkek ve hep solda hissediyorum çünkü ayakları solda en hareketli kısımlar olduğu için solda hissetmem normal

riçiya
2-08-07, 20:08
bencede doğru ilk hamileliğimde sol tarafta oynuyordu kızım oldu ikinci hamileliğim ikizdi ultrasonda solda kız sağda erkek vardı

Barbie79
2-08-07, 23:08
hamileliğim ikizdi. sağdaki erkek, soldaki kızdı. bende de tutuyor.

nilser
30-10-07, 10:10
benim ilk 6, haftada falan sağıma sancı giriyodu ultrasonda 7, haftada kesesi sağ taraftaydı ve oğlum olacak şuan 22, haftadayım

nefisem
12-03-08, 01:03
ben hamile oldugumu bile bilmiyorum ama,5 gunum var reglime,fakat hep sagimda kramp türü biseyler oluyor.ne oliy acep bilen varmidur...

sidanur
12-03-08, 07:03
Benim de ilk çocuğum solumda idi kız oldu

ballım53
kızlar ben de ilişkiden sonra sağa yatarsan oğlun olur sola yatarsan kızın olur diye duydum ben oğlum da dikkat ettimki hep sağa yatıyodum şimdi çalışmalar sola hehe hayırlısı gerçi

cicek35
benim sol tarafımda ve bir oğlum olcak ...................

EU1
12-03-08, 08:03
nilser
arkadaşlar gerçekmi bilmiyorum ama eğer ki bebeğimizi sağ tarafımızda taşıyorsak cinsiyeti erkek sol tarafımızda ise kız olurmuş.mesela sol yumurtalığını aldıran bi tanıdığa dr.kızın olmaz birdaha falan demiş çünkü sol yumurtalıkta kız bebiş döllenirmiş herkese soruyorum doğru çıkıyo sizde yorumlarınızı paylaşırmısınız siz ne tarafta taşıyonuz bebeşinizi
İnanma arkadaşım.Şimdi hamileyim ve bebek sol tarafta ama erkek.İlk hamileliğimde de sağ taraftaydı oda erkekti.Bende şimdiki kız olur diye sevinmiştim ama sağ-sol kavramının cinsiyetle alakası yokmuş meğer.

SUDENAZ222
12-03-08, 08:03
bencede doğru değil...
bebeğin cinsini erkek belirler kesinlikle bunda kadının hiçbir etkisi yoktur.bunu çok araştırdım.Eğer babadan gelen sperm X kromozomlu ise doğacak bebek XX yani kız olacak, eğer sperm Y kromozomu taşıyor ise doğacak bebek XY yani erkek olacaktır.

çikolatalı_süt
12-03-08, 09:03
benimde erkekti sağdaydı...

BenGulsu
12-03-08, 13:03
kizlar benimde suanda sagg kasigim daha cok agriyor acaba hamismiyim diger belirtilerde var ofya cildircam

ayşe&serkan
hımmmmm eee benim hepppp sol tarafımm sızlıyoo fakatt sağ tarafımı elleyince elimee böylee ufacıkk bişey geliyooo allah allahh bakalım hayırlısı

strawberrylips
Bende pek inanmıyorum bunlara çünkü benim ablamın ikinci hamişliğinde bebek sağdaydı devamlı ve kız oldu.Benimde ilk ultrasonda sol taraftaydı ama şimdi sağ tarafımda ufak bi şişlik hissediyorum bilmem hayırlısı olsun sonuçta sağlıklı olsunda kız erkek farketmez

gulan06
12-03-08, 17:03
bende ikizlerime hamileyim tadaviyle oldu benim bebişlerim ikiside solda altlı üstlü ler şimdi gerçi daha başındayım hamişliğin 10 haftalık henüz.......benim yumurtalarım sağ taraftaydı biliyorum dr.vajinal ultrasonda göstermişti ve aşılama oldum soldalar bilemiyorum doğrumu bu yazdıklarınız ama olsun fark etmezde merak ettim şimdi 1 ay sonra inş.öğrenirim.........

elizab@
12-03-08, 18:03
Benim doktor demisti ki mitolojideki bir inanisa gore sagdan yumrutlarsa kadin oglu soldan yumurtlarsa kizi olurmus.