TEST

Soan Suyu Diyeti ve Deneyimlerimiz

Charm
26-02-09, 17:02
arkadaslar sonuc alanlar sureklı buraya yazsın olur mu..
ben bugun basladm gelısmeler oldukca yazacagım.. olacagına ınanıyorum :)

fazo
26-02-09, 23:02
arkadaşlar bende başlamaya karar verdim burdaki tüm yazıları okudum inşallah işe yarar yalnız bir sorum olacak kabuğunu soyacakmıyız kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

lapa
27-02-09, 06:02
günaydınnnn herkesee....
bende dün gece itibari ile başladım bir koca su bardağı içtim ilk olarak dün...
az öncede işe gelmeden kaynatıp içtim koca bir bardak daha...tadını kafasına takıp başlamayı sürekli erteleyen arkadaşlar hiçççççççç korkmayın bi kerede ılık olarak isterseniz burun tıkalı olarak için...
bu arada fazocumm kabuğunu soyup kaynayan suya atıp 5 dk daha kaynatacaksın..zaten renginden ve kokusundan anlıyosunn olduunu canımcımmm......

ezgi_nur
27-02-09, 07:02
asiguzel
merak etmeyin hic kokusu olmuyor iki yil once seda sayandan duyup yapmistim :kahve:

haklıymışsın canım az önce içtim kokusu yok .Gerçi hiç nesef almadan tek içişte bitirdim.Şu an 62 kiloyum bir hafta tartılmıycam.Bir haftanın sonunda yazarım.Umarım kilo vermiş olurum:teytey:

Mısra
27-02-09, 09:02
Canlarım çok güzel zayıflıyorum,zayıflamanın ötesinde çok inceliyorum.Yeni aldığım pantolanlar çok bol geliyorrrrrrrr:))))))

15 günü tamamlıyorum 1 beden net zayıfladım.Ara vermek gerekiyor diye biliyorum ama kaç gün?
Bilen biri varsa bilgilendirsin ltf

lapa
27-02-09, 10:02
mısraaa
Canlarım çok güzel zayıflıyorum,zayıflamanın ötesinde çok inceliyorum.Yeni aldığım pantolanlar çok bol geliyorrrrrrrr:))))))

15 günü tamamlıyorum 1 beden net zayıfladım.Ara vermek gerekiyor diye biliyorum ama kaç gün?
Bilen biri varsa bilgilendirsin ltf
mısracımmm süpersinnn a.s.
15 günde bir beden incelmek çok iyi bence...
bize detaylarını anlatırsan bu 15 günün sevinirim canım..
mesela neler yiyosun egzersiz var mı soğansuyunu ne zamanlar ve ne kadar içiosun...
bende dün akşam başladım inş.senin gibi bi sonuç elde edebilirim tatlımm Şeniz
ara vermeye gelince sen süreklmi kullandın bu onbeş gün boyunca ben beş gündebir 2-3 gün tam bilmiorum ama ara verilecek diye biliorum canımcımm kaydirigubbakcemile5

Charm
27-02-09, 10:02
Bugun ıkıncı suyumu ıctımm...
yalnız sabah kaynatırken su nedense buhar olmus cok az kalmıstı.. yarım su bard gıbı bırsey cıktı..
onu ıctım.. sımdı oğlen oldu bır daha yaptım ıcıyorum.. ıcıme sınmedı sabahkı...
:kahve:

çıtır-pıtır
27-02-09, 12:02
kızlar bende bu sabah ıtıbarı ile baslamıs bulunuyorum..
60 kg ıle hamıle kaldım,76 kg ıle doğum yaptım
sımdı 63 kıloyum.ama hamıle kaldığımda 3-4 kg fazlam vardı zaten.hedefım en azından 6 kg verebılmek.ve 57 olabılmek..
pilates yapıyorum,ekmek cok az tuketıyorum.(kahvaltıda 1 dılım oda sut ıcın)
bol su ıcıyorumve gun ıcınde menüde ne vasa yıyorum ama abartmadan.adamakıllı bır dıyet yapamam emzırdiğim ıcın..
aburcubur yok..
bakalım verebılecek miymm..guzel haberlerımı verırım inş.

Blackkitty
27-02-09, 13:02
Regl olunca yapmakta bir sakınca var mı? Biliyor musunuz? Güya kanama daha fazla oluyormuş?

lapa
çıtır - pıtırcımm hoşgeldin aramıza umarım güsel haberlerini verirsin bizlere...
blackkittycimm regl döneminde çoğalma ya da kesme gibi bişi görünmüyomuş okuduğum yorumlara göre ama ben de yeni başladığım için kesin ve net bişi diyemicemm...

EU2
bende yarın başlayacağım.Ama ben de yengemden duymuştumbir soğanı bölüp bir bardakta bir gece bekletip sabah o su içiliyormuş diye.Komşusu şeker hastasıymış ve ona bu hastalığı için tavsiye edilmiş.Fakat kadın bir süre sonra ki bu kadıncağız yaşlı bir teyze yeme düzeni değişmediği halde zayıfladığını farketmiş.Bunun üzerine gelini de yapmış ve kilo vermiş.Böylece bana kadar ulaştı.Evet bende çok sıcak bakmamıştım ama aynı başlıkla karşılaşınca böyle bişeyin gerçekten var olduğuna şimdi daha çok inandım.

lapa
27-02-09, 14:02
a aaaa arzukcummm eğer kaynatmadanda veriliosa o daha kolay ozaman
çünkü ben sabah işe giderken erkenden kalkıp yapmak ve yana yana soğumsasını beklemeden içmek zorunda kalıorum en azından öyle akşam yatarken koyup sabah içerimm

EU2
27-02-09, 20:02
bugün bu yorumları okuduktan sonra tekrar aradım sordum evet yukarıda anlattığım gibi yapmış.Bencede daha kolay olur.Akşam unutmamak lazım soğanı suya koymayı

lapa
28-02-09, 06:02
günaydınn kıslarr...
yaaa bugün geç kaldım işe ve soğan suyumu kaynatamadımmm :KK43:((
akşama tepeleme içicem birde yatarken içicem artıkkk gerçekten arzukcum senin dediğin gibi de yapılıosa en azından sabahları öle yapcam ben ytişemedim bak servise ondan içemedimmmm :KK43:(

moonserose
28-02-09, 06:02
günaydın,ya bu sooğan suyunu uzun süre içipte yorum yazan okumadım,hep başlayan veya başlamayı düşünenleriz sanırım...

lapa
28-02-09, 07:02
Evet hep kulaktan dolma o yapmış zayıflamış bu yapmış bu kadar kilo vermişş
ama ne yapalım umut dünyası :)))))

nazeyuma
28-02-09, 08:02
slm kızlar ben de yapıcam soğan suyunu fakat her yemekten önce mi içmek gerekiyor yoksa sadece sabahlarımı anlayamadım. uygulayanlar ne sıklıkta kullandıklarını anlatabilirlermi. birde çok sordum biliyorum ama mide rahatsızlığı yapıyormu , ben soğan yediğimde bütün gün midemde yanma hissediyorum da.

fazo
28-02-09, 09:02
eD@HMeT
günaydınnnn herkesee....
bende dün gece itibari ile başladım bir koca su bardağı içtim ilk olarak dün...
az öncede işe gelmeden kaynatıp içtim koca bir bardak daha...tadını kafasına takıp başlamayı sürekli erteleyen arkadaşlar hiçççççççç korkmayın bi kerede ılık olarak isterseniz burun tıkalı olarak için...
bu arada fazocumm kabuğunu soyup kaynayan suya atıp 5 dk daha kaynatacaksın..zaten renginden ve kokusundan anlıyosunn olduunu canımcımmm......
çok teşekkür ederim beni bilgilendirdiğin için bende başlıyacağım burdan gelişmeleri yazarım hepinize kolay gelsin arkadaşlar başlayanlarda pes etmesin devam kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

Mısra
nazeyuma
slm kızlar ben de yapıcam soğan suyunu fakat her yemekten önce mi içmek gerekiyor yoksa sadece sabahlarımı anlayamadım. uygulayanlar ne sıklıkta kullandıklarını anlatabilirlermi. birde çok sordum biliyorum ama mide rahatsızlığı yapıyormu , ben soğan yediğimde bütün gün midemde yanma hissediyorum da.

Ben sabah akşam aç karnına içiyorum,gerçi şimdi 15 günlük kürü tamamladım,birkaç gün bıraktım.Benim mide rahatsızlığım olmadığı için sorun olmuyor cnm.Midende bir problem varsa bilemeyeceğim :KK43:

Mısra
moonserose0
günaydın,ya bu sooğan suyunu uzun süre içipte yorum yazan okumadım,hep başlayan veya başlamayı düşünenleriz sanırım...
Ben ilk 15 günü tamamlamış bulunuyorum neredeyse iki beden küçüldüm.Net 5 kg verdim biraz daha fazla olma ihtimali yüksek çünkü şu anda vücudum çok şiş,bugün regl oldum.

Mısra
eD@HMeT
günaydınn kıslarr...
yaaa bugün geç kaldım işe ve soğan suyumu kaynatamadımmm :KK43:((
akşama tepeleme içicem birde yatarken içicem artıkkk gerçekten arzukcum senin dediğin gibi de yapılıosa en azından sabahları öle yapcam ben ytişemedim bak servise ondan içemedimmmm :KK43:(
Ben sabah uyandığımda daha elimi yüzümü yıkamadan soğanı ocağa koyuyorum.Giyindikten sonra altını kapatıyorum.Makyaj yapma süresincede biraz soğumaya bırakıyorum,cam kavanoza koyup işyerime geldiğimde içiyorum,yarım saat veya 45 dk sonrada kahvaltımı yapıyorum cnm bilgilerine...

lapa
28-02-09, 11:02
soğal mısracımmm bilgiler için...
bende normalde öyle yapıyodum ama bgn bir kalktım mesai saatim çoktan başlamış apar topar evden çıktım soğanıma bakıp kaldım :KK43:((
masum masum mutfakda duruyo şuan neysemm akşama telafi edicem artık
senin 15 günde 2 beden incelmen de süper canımmm inşallah hepimiz böyle güsel sonuçlar alırız...
diyette yapıyomusun aynı zamanda???

EU2
28-02-09, 12:02
bende akşam suya koymayı unutmuşum o yüzde içemedim.Ama haklısınız bende sonuç yazan kimseyi göremedim bütün yorumları okuduğum halde.Biz bari sonuçları yazalım arkadaşlar.Bir hafta denemeye değer.

EU2
28-02-09, 12:02
mısraaacığım,senin yorumunu şimdi farkettim.Böylece olumlu sonuç alınacağını bize gösterdin.tebrik ederim.
Birşeyi merak ettim sadece soğan suyu ilemi bu kadar kilo verdin yanında diyet+spor da varmıydı.Bizlerle paylaşırsan çok sevinirim.Çünkü 15 günde 2 beden çok büyük başarı bence.Tekrar tebrik ederim.

Mısra
28-02-09, 14:02
Canlar,her yöntemde olduğu gibi soğan suyuda tek başına bir mucize değil!Diyet yapmassak ne içersek içelim alacağımız neticeler yüzümüzü gülümseten türden olmaz.
Sonuç;tabi ki diyet yapıyorum.Önceki sayfalardada söz etmiştim yediklerimden kısaca yazayım.
Benim genel sorunum tatlıyla bir de işim gereği uzun saatler pc başında olduğum için yediklerim direkt yağa dönüşmeye başlıyordu.Ben pilav-makarna-pasta-börek-çörek vs gibi şeyler yemedim.Diğer yiyeceklerin hepsinden yedim,aç kalmadım.
iLK olarak ekmeğimi değiştirdim -ki ben ekmeği sadece kahvaltıda yiyen biriyim.Uno nun light ekmeği var,fiyatı diğerlerinden biraz pahalı ama bana neredeyse 1 hafta yetiyor.Sabahları kahvaltıda peynirimi-sayılı zeytinimi-balımı-ekmeğimi-domatesimi yedim.Uzak durduğum şey yağ oldu.
Öğleye doğru acıktıysam ya bir meyve yedim,yada galeta,ben daha çok 15:30 sularında acıkıyorum.
Öğleyin çalıştığım kurumda çıkan yemeklerden bana uygun olanı varsa onu yedim.Örneğin dün kızartılmış sebzelerden yapılan kıymalı bir yemek vardı yemedim.Onun yerine ne olur ne olmaz diye kavanoza koyup getirdiğim ezogelin çorbamı çok büyük bir tabak dolusu 2 dilim ekmekle yedim.
Bir önceki gündü sanıyorum,bana uyan yemek yoktu bir kase yoğurdun içine baharatları doldurdum,ekmeğin üzerine sürdüm,kalanınıda öylece yedim.Bunun gibi küçük ayrıntılara dikkat ettim anlayacağınız.Gün içinde yeşil çayımı içtim,genelde işyerinde 2 fincan içiyorum,akşam eve gidincede 1 veya 2 değişiyor.Olabildiğince çok su tükettim,sürekli wc ye koşturdum.Havaların düzelmesini bekliyorum yürüyüşümüde yapacağım,pilates e de başlayacağım.Hedefim bir 5 kg daha vermek.Umarım yardımcı olabilmişimdir arkadaşlar.

lapa
28-02-09, 15:02
Mısracım çok sağoll kolay gelsin sanaaa......
Ve bizlere....

papatyasli
28-02-09, 21:02
ben sogan suyunu adet düzenlemesi için içtim 2 ay ama hiç zayıflatmadı beni bunada cok ihtiyacım vardı ama bende nedense etkili olmdı

BinbirRenk
28-02-09, 22:02
Soğan suyunun tek başına zayıflattığı söylenemez. Diyete yardımcı olabilir. Nasıl yardımcı olur? A B C vitaminleri olduğundan, doğal antibiyotik olduğundan diyet nedeniyle az yediğimizde direnç sağlar. Kuvvetli bir idrar söktürücüdür. Onun için ilk giden kilolar her diyette olduğu gibi sudandır, mutlaka bol su içilmelidir. Umutsuzluğa kapılmadan sporla desteklenir devam edilirse yağ yakma da ardından gelir.

EU2
28-02-09, 23:02
mısraaa harikasın.istediğin o beş kiloyu da umarım fazla zorlanmadan verirsin.
Senin de dediğin gibi adı tam diyet olmadan belli şeyleri azaltarak gerçekten kilo veriliyor.Diyet adı biraz itici geliyor ve ters etki yaratıyor diyetteyken hiç sevmediğim şeyleri bile canım çekiyor.ben de yaklaşık bir haftadır senin anlattığın gibi yediklerimde biraz seçici oluyorum.Daha önce bu şekilde bi hayli kilo vermiştim.pek çok diyet denemesinden sonra yine bu şekilde kilo vermeye karar verdim çünkü hiç biri sonuç vermiyordu ve tamamlayamıyordum ayrıca tamamlasam bile arkadan aynı hızla geri alıyordum.
Umarım artık istediğimiz kiloları kalıcı olarak verebiliriz.Yine umuyorumki soğan suyu da bunda etkili olur

Charm
1-03-09, 09:03
Bugun 4. gun olduu.. kızlar gercekten ıstahı cko ıyı kestı benım..
dun butun gun dısardaydım kahvaltıdan sonra hıcbırseyde canım cekmedı acıkmadım da.. tok tuttugunu en cok dun anladım.. sevdım bunuu..devaamm :))

kuzeymila
1-03-09, 16:03
:bbo:

lapa
2-03-09, 06:03
günaydın kıslarrr...
evet soğan suyu gerçekten tok tutyo ben şuan eskisi kadar yemiyorum ama anladım ki yemek yemek bende acayip bi alışkanlık olmuş acıkmasamda yiyorumm....
soğan suyuyla bunu aşmaya başladım cuma başlamıştım bende bgn 4.günüm ve sanki vücudumda birass değişiklikler oluyo ama yanılıyoda olabilirim çok kısa bir süre çünkü 4 gün

*fındık*
2-03-09, 09:03
ay düşününce çok iğrenç gibi geliyo ama bende mi başlasam ne:ecrin_bebek:

bide aç karnına için diyonuz...Sabah içtik dielim o ağız kokusuyla işe nasıl geliriz ki kafamçokkarıştı

lapa
2-03-09, 09:03
fındıkcımmm korkma ilk içtiğin an kokuyo ama 5-10 dk sora geçio hemen
dişlerinide fırçala tamam işte...
başla başla hemennn :)

lapa
3-03-09, 06:03
günaydınnnnn kızlarr....
devam dimi soğan suyunu kimseciklerin sesi çıkmıyo daa
:uhm:

vildansu
ben suanda kaynattim sogutmaya birakiyorum :KK70:

marsel
cildede faydalı olduğunu duymuştum....

vildansu
bir tasla 2 kus vurmus oluruz o zaman hihoyyyt

lapa
3-03-09, 08:03
Inşallah hadi bakalım.....

serap_21
3-03-09, 09:03
Slm kızlar bende yapmak istiyorum ama reglime 1-2 gün var zararı olur mu
ama kesin başlayacagım

Charm
3-03-09, 10:03
haydı kızlar varmı gelısmelerı olan.. benım 6. gun ama ne baslarken tartıldım ne sımdı..:bbo:
sureklı tartılmakta ıstemıyorum.. dıyetım cok sıkı degıl.. emzıryorum.. bakalım gelısme olursa muhakkak anlarım heralde tartılmasamda.. CADIARZU

lapa
3-03-09, 13:03
ben 65 le başladım ve bgn 5.günüm perşembeden önce size sonuç bildiremem ama rahatladım baya ya da bana öle gelio :))))

evlibarkli
3-03-09, 17:03
seneler önce bende denemiştim soğan suyunu o zaman inanılmaz zayıflamıştım.işe yarıyor ama hergün düzenli içmek lazım

fazo
3-03-09, 18:03
bende başlıyacağım ama bazı yazılan şeyleri okuyunca pek isteğim kalmıyo .ama biz türk insanları biraz tembelizdir özellikle ben zaten onun için kilo aldım birde o güzel yiyeceklerden mahrum kalmak olunca vaz geçiyorum kızlar nolur sonuçları yazın.cokacimcoookcokacimcoook

moonserose
4-03-09, 09:03
evlibarkli
seneler önce bende denemiştim soğan suyunu o zaman inanılmaz zayıflamıştım.işe yarıyor ama hergün düzenli içmek lazım
şekerim neler yapmıştın zayıflamak için nasıl tüketmişdin yazar mısın ?

çıtır-pıtır
4-03-09, 11:03
ben gecen hafta cuma başlamıstım.1 hafta olmadı,,1 kılo verdim..hihoyyyt

lapa
4-03-09, 13:03
çıtır pıtırcımm bende cuma başladım henüz tartılmadım gerçi...cuma tarılıcam
sen nasıl yaptn haftada 1 kilo gitti anlatırmısın canım rejimmi azalttın mı..ben baya azaltmıştım ama dün kaçırdım bgn çok çok az yemem lasım....bakalım sonuçlar nasıl olacak?

Mısra
4-03-09, 14:03
Canlarım 15 günlük kürden sonra kaç gün ara verileceğine dair bilgisi olan var mı acaba?
Ben ilk 15 günden sonra 5 gün ara verdim,bugün itibariylede tekrar başladım

bambuu
4-03-09, 21:03
arkadaşlar bende şuan 78 kiloyum. 2 gün önce burda yazılanların hepsini okudum ve 2 gündür soğan suyuna düzenli olarak başladım.
akşamdan 1 soğanı soyup 3 bardak su ile 15 dak kaynatıyorum, sabahta bir bardağını ac karnına içiyorum 1 saat işlerimi yapıyorum sonra hafif bir kahvaltı şekersiz çaya ve kepekli ekmeğede alıştım zaten.

öğlende arkadaşım ile yürüyüşe cıkıyoruz 1.5 saat hem yürüyoruz hemde parkta aletleri calışıyoruz.
eve gelince de hafif limonlu ılık su içiyoruz.yemek sebze yemeği yiyoruz.

akşm da 6 da yemek yiyip daha bişe yemiyoruz yemek olarak.meyve yeşil cay ve galete bazen yiyoruz.

en son da soğan suyunu içip yatıyoruz. bakalım daha yeniyiz bizde gelişmeleri yazıcam ilerleyen günlerde inşallah.
sık wc ye cıkarıyor ve cok acıkmıyorum normalde sık acıkan biriyim karnımda bir rahatlama hissettim daha 2 gün olmasına rağmen .inşallahh allahım kurtulcam şu 17 kilodan

Blackkitty
4-03-09, 22:03
Bugün benim üçüncü günümdü. başladığım gün regl oldum ve sanırım soğan suyu söktürdü ne varsa... Çünkü ilk iki gün orkid gece bile neredeyse yetmedi, acaipti. Bugün ise sanki son gün gibi çok az... Rahatsızlık verdi mi derseniz hayır vermedi, sadece biraz daha tedbirli geçirdim iki günümü :)
Tadına gelince ılık içip içine yarım limon sıkarsanız içilmeyecek kadar kötü değil. İnanın lahana suyu, maydanoz suyunun yanında soğan suyu muhteşem bi lezzet :))) Ağız kokusu yapıyor ilk an ama ben içer içmez gidip dişimi fırçalıyorum. Ardından da işe gidiyorum, koku moku olmuyor emin olun :))))

Üçüncü gününde ne değişti derseniz regl döneminde inanılmaz şişkinliğim olduğu için henüz bişi fark edemedim. Bir hafta sonra sonucu daha net görürüm diye umut ediyorum. Umarım hepimiz için iyi olur bu soğan suyu :)