Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Göçmenler (Yugoslav,Bulgar,Arnavut...) ?

Lereenim
9-10-06, 10:10
Beatrice
Sağol İzidacım, mısır unu deyince hatırladım tadını az çok :)
AMa üstüne şeker serpilir diye hatırlıyorum... Belki de yanlış hatırlıyorumdur.
Şeker değil de pekmez konulur,pekmeze batırılarak yenir.

Lereenim
9-10-06, 10:10
Beatrice,yukardaki mesajım da yanlış ifade etmişim ,senin amsterdam da olduğunu sanıyordum.Özür.:smile:

beal
9-10-06, 21:10
young
Aa Bende Göcmenim Ama Bulgar Deil Sunu Düzeltelim Bulgaristan şuna Bulgar Göçmeni Filan Demeyin Sinir Oluyorum Bulgarlik Filan Yok Elhamdülillah Müslümanim Türküm Atatürkçüyüm
evet bende Bulgaristan göçmeniyim 75 de gelenlerden kafa kagıdımda dogum yerı Burgas yazıyor.

anestezist55
16-10-06, 23:10
evet bende göçmenim aslında türkiyede doğan ikinci kuşak ama geleneklerimize hala sımsıkı bağılıyız
dedemler selanikte doğmuş selanik kavala ailenin bir kısmı samsuna bir kısmı izmir konaka bir kısmıda kocaeline gitmiş biz samsun tekkeköye yerleşmişiz
mübadil yani takasla gelmişler samsundan yer verilmiş beğenmemişler tekköye yerleşmişler şimdi istabulda oturuyoruz annem hal kaçamak ve papara yapar
ben bilmiyorum ama çok seviyorum buradan bütün göçmen kardeşlerime selamlar
aslında göçmen felan değil bizler MACIRIZ böyle demeliyiz en azından ben öyle düşünüyorum geleneklerimize sahip çıkalım

inşirah
17-10-06, 00:10
ya benim babamın bir iş arkadaşı vardı bulgar göçmeni o kadar tatlı,o kadar iyi bir adamdı ki anlatamam.
iyi ki varsınız :)

canavar
17-10-06, 08:10
dugme
burdaki gçömen arkadaşlar nerede oturuyorsunuz istanbul, izmir, bursa...
gebze/ kocaelide oturanınız var mı :))
ben daha önce oturmuştum 3 yaşımdan 17 yaşıma kadar delikafadulden şimdi 28 yaşındayım ve liseden sonra izmire taşındım ama oraları çok özlüyorum. yeni çarşıda babamın dükkanı vardı. bizde filamingo caddesinin yakınında oturuyorduk. (sokağın ismini unuttumda ondan böyle yazdım) sonra eşrefbey ilköğretime ve sarkuysan lisesine gittim. Ordaki arkadaşlar ile hala görüşüyorum. Sen nerdensin?

canavar
17-10-06, 08:10
sinemm
Önce benim atalarimin nerden geldigini yazayim,Annem Yunanistan-Gümülcine göcmeni,Babamin soyu Kafkasya`dan yani ben dogu-bati karisimiyim:laugh:

Lente`cigim, su Sekerli kara kabak Böregi tarifini verir misin?Bir ara paylasimdada öyle bir konu olmustu ama karambola geldi,kaynadi senin Sekerli kara kabak Böregi(kara kabak ,hangi kabak su bildigimiz dolma,mücver yaptigimiz kabak mi:uhm: )

Kacamak ile bir anim var benim durun bir anlatayim:
Ben kacamagi Kayinvalidem ögrendim.
Birgün kayinvalidem bana geldi ve dedi ki "gelinim canim kacamak istedi,gel kacamak yapalim"tabi ben aynen :bigeek: böyle ne kacamagi anne dedim,
sen kacamak bilmiyor musun? dedi bende:1no2: bilmiyorum o ne dedim:laugh:

Gel o zaman mutfaga dedi ben hala :uhm: su konumda mutfaga yöneldim:laugh: kayinvalidem yaninda getirdigi poseti mutfaga getirdi icindekileri bosaltti,misir unu-pekmez simdi kacamak yapacagiz dedi ben ama icimden gülüyorum ,artik hem kacamak isminin yemege takilmasina,hemde kendi halime:laugh:

Sonra aksam esim eve geldiginde dedim ki esime,annen geldi bugün ....annenle kacamak yaptik dedim,
Benim esim(sanirim esim annesinin yaptigi o yemegi unutmus ki)dedi ki,neeeeeeeeee kacamagi yaw!
:Roflol: aynen bende sekil A daki güldüm,yemek canim, annenden ögrendim bende dedim ...
sonra esim hatirladi ya tabi ,biz kücükken annem yapardi dedi.

Yani kizlar bir yemek ismi bilinmeyince o isimden dolayi komik düsünceler olusabiliyor:laugh:

Iste Böyle!

Ha pirasa böreginide bilirim ve kendim de yaparim,tavsiye ederim,leziz oluyor.
bende baba tarafından kafkas ( avar türklerinden ) anne tarafından çerkesim. Eşimde yunan göçmeni

aylacım
19-10-06, 07:10
yunanistan iskeçe göçmeniyiz...

etkin
19-10-06, 10:10
benim dedemlerde yunanistan selanikten göç edip çeşmeye yerleşmişler.

aylacım
19-10-06, 11:10
etkin
benim dedemlerde yunanistan selanikten göç edip çeşmeye yerleşmişler.
aynen bizimkilerde beşiktaşa yerleşmiş...

anestezist55
20-10-06, 19:10
ceylan21
aynen bizimkilerde beşiktaşa yerleşmiş...
aslında buraya dedemin resmini falan versem izmirde akrabalar varmış tanımıyoruz hiç belki oradakiler tanırlar

DeFnEE
20-10-06, 20:10
benim anneanemde cok kucukken bulgaristandan goc etmis izmire

ANGLE67
22-10-06, 09:10
arkadaşlar bende göçmenim bulgaristan kırcaali.1989 göçmeniyim.bakıyorum baya göçmen var.buna sevindim:öperim:

young
22-10-06, 18:10
kaç yaşındasın angle ? tr de nerde oturuyorsun hemserim

dugme
23-10-06, 00:10
oooo1978
ben daha önce oturmuştum 3 yaşımdan 17 yaşıma kadar delikafadulden şimdi 28 yaşındayım ve liseden sonra izmire taşındım ama oraları çok özlüyorum. yeni çarşıda babamın dükkanı vardı. bizde filamingo caddesinin yakınında oturuyorduk. (sokağın ismini unuttumda ondan böyle yazdım) sonra eşrefbey ilköğretime ve sarkuysan lisesine gittim. Ordaki arkadaşlar ile hala görüşüyorum. Sen nerdensin?
ne güzel buraları bilen biri
ben şekerpınarda oturuyorum
buraları özlüyormusun cidden ben gitsem özlemem sanıyorum
çünkü gebze günden güne yaşanılacak bi yer olmaktan çıkıyor
gelişiyor belki ama bi o kadarda kötü yanları çoğalıyor
babanın ne dükkanı vardı gebzede
seninle tanışmak güzeldi

kekikcik
23-10-06, 10:10
benim ailem de makedonyadan göç etmiş..ama neredeyse 50 yıl oluyor..herkesle aynı sanırım balkanlardaki Türklerin durumu..osmanlı zamanında konyadan balkanlara ve yine Türkiyeye..

ANGLE67
24-10-06, 18:10
youhg ben istabuda zeytinburnunda oturuyorum.sen nerde oturuyorsun

denize
24-10-06, 18:10
anestezist55
evet bende göçmenim aslında türkiyede doğan ikinci kuşak ama geleneklerimize hala sımsıkı bağılıyız
dedemler selanikte doğmuş selanik kavala ailenin bir kısmı samsuna bir kısmı izmir konaka bir kısmıda kocaeline gitmiş biz samsun tekkeköye yerleşmişiz
mübadil yani takasla gelmişler samsundan yer verilmiş beğenmemişler tekköye yerleşmişler şimdi istabulda oturuyoruz annem hal kaçamak ve papara yapar
ben bilmiyorum ama çok seviyorum buradan bütün göçmen kardeşlerime selamlar
aslında göçmen felan değil bizler MACIRIZ böyle demeliyiz en azından ben öyle düşünüyorum geleneklerimize sahip çıkalım
slm , bende samsunluyum ve muhacirim ama fransa da bulunuyorum samsuna yolun duserse slm soyle benden .merci

sevdacicegi
24-10-06, 20:10
yugoslav göçmeniyiz biz de bir yanım boşnak bir yanım hafif arnavut istanbulda oturuyoruz

güselll böreklerimiz meşhurdurr hımm canım istedi şimdii

semraaa
25-10-06, 06:10
çok güzel burası ya bende bulgaristan göçmeniyim 1989da kırcaliden izmire gelmişiz

sani
25-10-06, 08:10
SEMRAAA MERHABA BENDE İZMİRDE OTURUYORUM BENDE 89 GÖÇMENİ dOBRUDCADAN

sani
Izmirliler Bir Tarih Belirleğip Buluşmaya Ne Dersiniz

areen
ben eskişehirliyim ama babam kırımlı küçükken kırımdan türkiyeye göçmüşler.....

young
25-10-06, 11:10
angle bende bursada yasıyorum 89 kırcaali göçmeni

kekikcik
25-10-06, 16:10
doğru demişler göçmen kızları güzel olur diye değil mi kızlar :KK66:

semraaa
26-10-06, 12:10
olabilir Sani buluşabiliriz

sani
26-10-06, 15:10
tarih ,yer ve saat ayarlayalım ne güzel olur

inşirah
26-10-06, 23:10
Lentem sağol canım o senin iyliğin.
Fani dünyadan öteye götürebileceğimiz tek şey iylikler bence......
Sevgilerimle,hepppppinizeee

mujo
30-10-06, 15:10
benim annemde o yıllarda piriştineden gelmiş.biz şuan sakaryadayız ......

izida
30-10-06, 17:10
Sevgili PAMUKELİF,benim dedeler KIRMIDAN gelme..ama çoooook olmuş..Bulgaristana yerleşmişler Osmanlı zamanı..sen Tatar olmalısın.Genelde ESKİŞEHİRDE TATARLAR var da.Benim dedelerde..
ama hepimiz TÜRK ÜZ SONUÇTA ve ben
NE MUTLU TÜRKÜM Dİyorum..
:1yes2:

Lereenim
Haklısın izidacım ,hepimiz TÜRKÜZ .

EU1
Ben Bati trakyada (yunanistan) dogdum, Istanbulda okudum, su an Almanya da yasiyorum. TÜRK asilli yunanistan vatandasiyim, yunanistanda yasayan 120 bin göc etmemis, Türk var.Calismak amaciyla yada egitim icin yurtdisina cikmis Türkler var. Bunlardan biride benim, tatillerde yunanistana gidiyorum. Gümülcine yakinlarinda oturuyoruz, evimiz orada.

1_sen
30-10-06, 18:10
aa ben bu basligi niye bu kadar gec gormusumkine:uhm: ..benim ailemde yunanistan selanik gocmeni..babaannemler bir gemi dolusu turkle istanbula gelmisler hemde cok sanslilarmis onlari Ataturk getirmis..babamin ismi Mustafa Kemal,amcamin ismide Kemal Mustafadir:1yes2: benim hatirimda kalan sekerli kabak boregi birde muhacir yemegi der annem cigerli,pirincli ve bol soganli belki bilen vardir.. ama ismini bilmiyorum...neyse iste bende muhacirim babamlar istanbul catalcaya yerlesmis annemlerde bursaya yerlesmis..bu arada annem ve babam coook uzaktan akraba oluyorlarmis..dis kapinin mandali hesabii:) sonra annemler istanbula gelince babamla evlenmisler yaa :1yes2: iste boyle benimki..

angel83
30-10-06, 19:10
Ayy Walla Hemşerilerim Sizi Yillardir Ariyordum:1shok: .BENİM DEDEM DE SELANİK ÖÇMENİ,BEN DE TİPİK BİR GÖÇMEN KIZIYIM SARIŞIN,YEŞİL GÖZ FALAN,

angel83
30-10-06, 19:10
MOJO CUM DUY SESİMİ,benim dedem de priştina doğumlu,akraba çıkacaz kız

tılsım
30-10-06, 21:10
bende göcmenim kızlar bulgaristan göcmeniyim biz göcmenler güzel oluruz ya