TEST

Arnavut kremi

kötükedi
30-07-07, 09:07
arkadaşlar
arnavut kremi ya da diğer adıyla aklık diye bir krem duydum
nasıl bir krem olduğunu bilen var mı?

özlemmm
30-07-07, 11:07
Ne işe yarıyormuş?

kötükedi
1-08-07, 06:08
cilt rengini açıyormuş candan erçetin de kulanıyormuş diye duydum bilmem ne derece doğru

ozge72
canım, evet candan erçetin de kullaniyor, arnavutlarin yaptigi bir krem... ancak surekli kullanimda dislere inanilmaz zarar veriyor, insanlar ayni zamanda cilt ile de beslendiginden ve icerigindeki civa oranı cok yuksek oldugundan zamanla disler incelip karariyor... candan ercetinin de dislerine dikkatli bakacak olursaniz gorursunuz zaten... bu kremin bir benzeri de bulgaristanda duzgun diye bi krem vardir, o da beyazlatir, ama o da zamanla dislere zarar verir... bir de yuz zamanla bir tuhaflasir...

gene de karar senin ama bu dis olayini soylemeden edemedim... :1hug:

EU2
ozge72
canım, evet candan erçetin de kullaniyor, arnavutlarin yaptigi bir krem... ancak surekli kullanimda dislere inanilmaz zarar veriyor, insanlar ayni zamanda cilt ile de beslendiginden ve icerigindeki civa oranı cok yuksek oldugundan zamanla disler incelip karariyor... candan ercetinin de dislerine dikkatli bakacak olursaniz gorursunuz zaten... bu kremin bir benzeri de bulgaristanda duzgun diye bi krem vardir, o da beyazlatir, ama o da zamanla dislere zarar verir... bir de yuz zamanla bir tuhaflasir...

gene de karar senin ama bu dis olayini soylemeden edemedim... :1hug:
Çok doğru bir açıklama, Özge nin uyarısını dikkate almanı öneririm. Anneannem anlatırdı, onların genç kızlığında aklık kullanmak pek modaymış ama dişleri gözden çıkaracaksın çünkü civa içeriyor....

Bunun yerine sana Suna Dumankaya nın bir tarifini vereyim cilt rengini açmak için.

Bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin, içine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu, bir çorba kaşığı beyaz kili ekleyin. Karışımı bir cam şişede, soğuk yerde muhafaza edin. Evde olduğunuz zaman bu karışımı yüzünüze sürün, kalabildiği kadar kalsın, ardından yıkayın. Maskeyi haftada 3 gün tekrarlayın.

ozge72
beyhanbanu

Bunun yerine sana Suna Dumankaya nın bir tarifini vereyim cilt rengini açmak için.

Bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin, içine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu, bir çorba kaşığı beyaz kili ekleyin. Karışımı bir cam şişede, soğuk yerde muhafaza edin. Evde olduğunuz zaman bu karışımı yüzünüze sürün, kalabildiği kadar kalsın, ardından yıkayın. Maskeyi haftada 3 gün tekrarlayın.

beyhancim, sen bu maskeyi uyguladin mi? cok merak ettim... bunu sanirim birkez daha senden duymustuk.. aslinda soyle gunes lekelerinden kurtaracak bisiler olsa iyi olur.. tavsiyelerine gore bunu yapacagim da... sevgiler..

kötükedi
1-08-07, 13:08
oy oy oy
amanın cildimi beyazlatacam diye bir de dişlerimle uğraşamam teşekkür ederim arkadaşlar o zaman başka yolları denemeye devam edeceğim
suna dumankaya nın formülü yağlı ciltlere iyi gelir mi peki malum vazelin de varmış içinde
Bu nasıl iştir ya yok cildim yok kıllarım yok kilolarım yok selülitlerim yok saçlarım uğraş dur yakında aman yaaa boşver deyip kar adamı yeti gibi dolaşmayı düşünüyorum

life_city
30-04-08, 16:04
aklık denilen şey gerçekten dişleri mafediyor
benim babam arnavut we babamın bütün sülalesi zamnında kullanmış öyle bi sene sürmekten bişey çıkmaz ama devamlı kullananlar var hayatı boyunca onlarda di,ş problemleri çıkıyo bu bi gerçek
zamanında bende sitemiştim ama vazgeçtim

Sadako
21-07-08, 01:07
afedersiniz ama dişlere nasıl zarar veriyor anlamadım ben.. herkes cilde çok iyi gelir ama dişlerini mahvedersin gibi bi tepki verdi bana da. cahilliğimi mazur görün de yüzümüze sürdüğümüz krem dişimize nasıl bu şekilde etki eder ben bi anlam veremedim :?

EU1
19-08-08, 12:08
gercekten nasıl oluyo bende anlamadım

lifeisgood
20-08-08, 19:08
Arkadaşlar bu kremde civa var. Dişleri zamanla bozan şey içindeki civa. Bir ara düğünümden önce sivilceelrim geçsin diye kullanmıştım. İşe yarıyor ama benim sivilcelerim geçerken küçük pütürcükler oluşmuştu cildimde. Bir de kokusu kötü gelmişti bana. öğğ

34bilgen84
3-10-08, 21:10
bende arnavutum aklık yüzü bembeyaz yapıyor çilleri falanda yok ediyor ama bilen arkadaşlarında dediği gibi içinde civa olduğundan çok kullanım sonrası dişlerde çürüme yapıyor yengelerime falan bakarımda tenleri bebek gibi bembeyaz ama dişlerde kararmalar var bende çok az sivilce için kullanmıştım iyi geliyor ama fazla kullanım sonrası dişler gidiyor bu kremi eczanelerde falan bulamzsınız kadınlar evde yapıyor yada çoğunlukla yugoslavyadan getiriliyor

Asmin
3-10-08, 21:10
arap kizindan farki nedir bunu peki?

LolaBunny
4-10-08, 00:10
Allah allah benim dedem de arnavut, böyle bir şeyi ilk kez duyuyorum arkadaşlar.. şok oldum yani?

DerinSu
4-10-08, 00:10
evet arkadaslar bende arnavutum ve annem yıllarca kullandı o kremden.özel yapımdır.cildi temizler beyazlatır.ama dişlerle ilgili bişey duymadım hiç.benim ablamda kosovalılara evli onlarda çok kullanıyor yugoslavyadan geliyor onlara.ben kötü bir yan etkisini duymadım hiç.:sm_confused: hatta bi ara anneme soruyordum bende kullansam olur mu diye.güzel bir krem oldugunu biliyorum zararının da oldugunu sanmıyorum.

Larkin
6-10-08, 20:10
Bende aşırı derecede sivilceden muzdarip biriydim..
Geçen yıl Alanyada tatildeyken, bir kadın ayy yüzün ne kadar kötü dedi bana..
Ve kendisi Bursada oturan Yugoslav göçmeniymiş, çok aşırıda sivilceleri varmış..Bana tavsiye etti arnavut kremini..Kendisi ve sülalesi sivilcelerini bununla geçirmiş..
Tavsiye etmeklede kalmadı hemen annesini aradı ve Makedonyadan gelecek olan akrabalarına istettirdi..
İzmite döndüğümüzde (oda bursaya) kargoyla gönderdi bizde parasını..
1 kutu zaten çok uzun süre gidiyor..O bittiğinde tekrar isteyecekken internetten araştırma yaptım ve dişle ilgili olan şeyi bende duydum..Ve hemen bursaya telefon ettik böyle böyle bir durum varmış diye..
Kadın ben yıllardır kullanıyorum annemde hala kullanır dedi..Ve bizde böyle birşeyin olup olmadığını Makedonyada yapanlara sordurduk ve içine civanın etkisini azaltacak bir malzeme koyuyorlarmış, buda verebilecek zararı önlüyormuş..İçiniz rahat olsu dedi ve ben kullanmaya devam ettim..
1 sene kadar kullandım..Ve yıllardır, ilaçlarla, kremlerle, güzellik salonlarında şifa bulamadığım sivilcelerime bununla şifa buldum..
Hala 4 kutu kremim var ve arada bir sürüyorum..
Tabi kendimle kalmadım teyzemin kızınada ısmarladık..Kendisi 30 yaşında ve onunda sivilcelerine iyi geldi..Benim mucizemdir arnavut kremi..

Larkin
7-10-08, 14:10
Ben 40 a almıştım..
En kısa zamanda bi yugoslav göçmeni birini bulun kendinize :)))
Gerçi her göçmen de bunu bilecek diye bir kaide yok. Benin sevgilimde yugoslav göçmeni ama onun bundan haberi yoktu :))

SutluKahve
10-10-08, 18:10
Arkadaşlar, yapmayın, etmeyin...
Bahsettiğiniz krem hakkında hiç bir bilgim yok ama eğer civa içeriyorsa son derece riskli demektir. Lütfen kremi almadan önce şu linki bir tıklayın ne olur.....
http://www.hm.saglik.gov.tr/zehirlenmeler/13civazehirlenmeleri.pdf

laylaylom20
10-10-08, 21:10
sütlü kahve
Arkadaşlar, yapmayın, etmeyin...
Bahsettiğiniz krem hakkında hiç bir bilgim yok ama eğer civa içeriyorsa son derece riskli demektir. Lütfen kremi almadan önce şu linki bir tıklayın ne olur.....
http://www.hm.saglik.gov.tr/zehirlenmeler/13civazehirlenmeleri.pdf
evet civa son derece zehirli bi madde.bu kremde muhtemelen az miktardadır ama sürekli kullanıldığında çok tehlikeli sonuçları olabilir. cildinizi düzeltmek için sağlığınızdan olmayın.dikkatli olun bence!!

Nil
13-11-08, 00:11
bende civadan dolayı cildi çok daha erken yaşlandırğını ve kırıştırdığını duydum..yani eger öyle ise 40 yaşımda iken 70 yaşında gibi görünmek istemem..

daylight
13-11-08, 07:11
civa tek kelimeyle bir zehir kızlar hele gebeler kesinlikle kullanmasın vücutta civa birikimi düşüge yol açmaktadır riskli hamileliklerin ilk 3ayında doktor ayda ikiden fazla balık tüketmeyın der civa birikimi olmasın diye ve yani saç agarır boyatırsın cilt kırışır botoks bilmem ne yaptırırsın ama diş bu yani en orijinal tanesi 1000$olan vida diş bile aslını tutmuyo diyorlar bir aklık diye saglıgınızdan ve dişlerinizden olmayın derim dogal mis gibi maske tariflerimiz var forumda yapın anam bakın kalıyomu pürüz sıyah nokta

Larkin
13-11-08, 07:11
İbn-i Sina'nın iyileştirici merhemlerinin içindede civa vardır..Ki arnavut kremi onun tariflerinden gelmektedir..
Civanın iyileştirici özelliği olduğu kadar kötü etkileride vardır..Ama içindeki civa oranı iyi ayarlanırsa bir zararı yoktur..
Ve civanın kötü etkilerini azaltmak için arnavut kreminin içine bir madde konuyormuş.Bunu bana Makedonya'dan akrabalarıyla gönderen kişi Makedonya'da yapan kişiye sormuş..
Bir zararlı bunu mu buldunuz şimdi..
Antibiyotik içiyoruz hasta olunca.İçtiğimiz 10 tane antibiyotiğin 6 ay vücuttan etkisi gitmiyor bilmiyoruz sanki bunu..Ama içiyoruz..
Arnavut kremide ilk başlarda hergün, iyileştirdikten sonra isterseniz haftada 1 kez sürün, istersenizde hiç sürmeyin..
Uzun vadede kullanım dediğinizde en fazla 6 ay..6 ayda üstesinden geliyor sivilcelerin..
Ama aklık olarak, yüzünüzün rengi açılsın diye kullanırsanız onu bilemem...

drita
14-11-08, 17:11
daylight
civa tek kelimeyle bir zehir kızlar hele gebeler kesinlikle kullanmasın vücutta civa birikimi düşüge yol açmaktadır riskli hamileliklerin ilk 3ayında doktor ayda ikiden fazla balık tüketmeyın der civa birikimi olmasın diye ve yani saç agarır boyatırsın cilt kırışır botoks bilmem ne yaptırırsın ama diş bu yani en orijinal tanesi 1000$olan vida diş bile aslını tutmuyo diyorlar bir aklık diye saglıgınızdan ve dişlerinizden olmayın derim dogal mis gibi maske tariflerimiz var forumda yapın anam bakın kalıyomu pürüz sıyah nokta
valla canım arnavutlar eskiden bu kremi dahada çok kullanırlardı.düşük konusunda heralde eskiden arnavutlar kadar çocuk doğuran yoktu:roflol:
ama daha öncede dediğim gibi cıva dozunun çok iyi ayarlanması gerektiğini biliyorum.yerimseniben

LolaBunny
15-11-08, 12:11
arnavutlar çok çocuk doğuran bir millet değil ki.. benim dedem arnavut. ya da çok çocuk yapıyorlarsa bile ben bilmiyorum. civa bir zehirse çok iyi ayarlayanarak nasıl işe yarayan bir krem elde edilebilir anlayamıyorum? yani zehir dozunu çok iyi ayarlıyorsunuz, ama sonuçta kremin içine zehir koyuyorsunuz, ve bu kremin sivilceleri azalttığını söylüyorsunuz.. yani sigara zayıflatır deyip en sonunda ölüp iskelet kalmak gibi bir şey. Ayrıca çok iyi ayarlanmalıdır dozu diyen arkadaşlara soruyorum, biz kremi alırken dozunun çok iyi ayarlandığından nasıl emin olucaz? Her iyi yapıyorum diyene inanıcaz mı? Şahsen ben içinde ne idüğü belli olmayan, kimin ne amaçla yaptığı belli olmayan bi kremi kesinlikle kullanmam. En sonunda sivilce çıkabilecek bir deriniz bile kalmayabilir, dikkatli olun bence. 21. yüzyılda yaşıyoruz doğal bitkiler var, birçok ilaç, test, krem, dermokozmetik var. Bunların hepsini tükettiniz de dozu çok iyi ayarlanmış zehire mi kaldınız? Ben bir amerikan sitesinden okumuştum, evde küçücük bir derece kırıldığında dışardan uzman ekip çağırılmasını tavsiye ediyorlardı. Ve siz şimdi bu zehirli maddeyi dozu ayarlanmış diye en değerli yerinize, yüzünüze sürmekten söz ediyorsunuz. Bu bir zehir, antibiyotik gibi bir şey değil. Antibiyotiği mikropları öldürmek için içeriz, civayı ne için yüzümüze sürüyoruz? yüzümüzü öldürmek için mi? Sivilcelerdeki mikropları öldürüyor diyebilirsiniz, yüzünüzün sivilce olmayan yerlerine değmicek mi bu krem? Yemin ederim aklım almıyor.. Yine de tercih sizin.. Siz bilirsiniz... Ben sadece bu siteye çok şey borçluyum, burdaki insanları çok sevdim. Kimsenin başına bir şey gelsin istemiyorum, uyarıyorum...

ezoy
20-11-08, 21:11
arkadaslar bu kremı temın edebileceım arkadaslar varsa bana ulasabilirler mı ltfn:) şimdiden tesekkur ederimm,madem uzun vadede kullanmadıkca bı zararı yok en azından kısa bı sure denenebilir:KK70:

banu48
20-11-08, 22:11
bu kremi nerden alabiliriz? teminedebileceğim arkadaşlar varsa banada ulaşabilirmi?

ezoy
24-11-08, 21:11
arkadaslar burada aklık ıle ılgılı birsuru sey konusulmus,demek kı kullananlar olmus,nereden temın edilebilecegi hakkında bi fikriniz yok mu? sadece arnavut bi tanıdıgın mı olması gerek? :KK70: yoksa aktarlarda fılan var mıdır acaba?

nurenciye
27-11-08, 16:11
evet ben kullandım süper bir krem sivilcelere çok iyi geliyor. üstelik yüzü beyazlatıp parlatyor ben 3 ay kadar kullandım ama sen bulabilirsen sürekli kullan bence. benim tanıdığım arnavutlar zor temin edildiğini söylemişti. bi tanıdığımız vardı yıllar önce simsiyahtı bunu kullandı şimdi yüzü bebebk gibi bembeyaz ben kullanmanı tavsiye ederim çok mucizevi bişey

ezoy
28-11-08, 22:11
saol nurenciye,pekı sen nereden temın etmiştin? Bulabilecegımız hiçbiryer yok mu yanı:KK43:

pollyana
11-12-08, 12:12
bu kremi nasıl temin edebiliriz bilgisi olan var mı

cikolop
21-12-08, 19:12
bu krem arnavut kremi arkadaşlar doğru.. hatta düğünlerde gelinlerin yüzlerine çok bellirgin şekilde sürerlermiş eskiden..

arnavut_kremi
4-01-09, 23:01
merhaba arnavut kremi hem kullanıyorum hemde satıyorum sıvılce yara dogum lekelerı vucudtakı yara berelerıde duzlettıyor dislerıde uzun surelı kullanımlarda bozdugu soylenıyo türkıyede sımdıye kadar dişleri bozulmus kimseye raslamadım :)

Bogurtlenlirecel
6-03-09, 18:03
mrb ben lazer epilasyon yaptırdım bacaklarıma fakat kızarıklıklarım gecmedi arnavut kremini kullansam gecme ihtimali olurmu kullanan kisiler bana yardımcı olursa cok sevinirim bir de bu kremi sureklimi kullanmak gerekiyor yani diyelimki lekeler kızarıklıklar gecince bırakıp birdaha kullanmasam olur mu yoksa uzun seneler yada hayat boyu mu kullanmak gerekli herkese sevgi dolu gunler...kaydirigubbakcemile2

Phidem
31-03-09, 17:03
:asigim:Arkadaşlar bugun 1 haftadır hasta ögrencim okula geldi. Hastalanmasını nedeni bu civa kremi. Arnavut olan ögrencim annesi kuzeni ve kendi kulaanmış. Ve yıkamış sabah kalktıgında yuzu korkunç bir şekide şişmiş... Gozleri şişkinlikten kapanmış.. Resimlerini gordum gozlerime inanamadım .. Çok agır bir trafik kazasında bile o kadar şişmezz.. O kadar yanmış ki kremler sıcaklıktan eriyormuşş
Ben ekoloji okudum univ civa vucuddan atılamazz.... Cocuklarda felç bile yapabilir.. Özür boyle cahilce işlere kalkışmayın Arnavutlar zaten beyaz ve sarışın kii ne gerek var......... Candan Hanımıda ilk gordumde soracagımmmmmm. Sanmıyorum oyle cahilce iş yapsın... Sağlıcaklaa kalınızz...........

LolaBunny
31-03-09, 18:03
canım bunu arnavutlar kullanmak istemiyor, arnavut gibi olmak isteyen daha koyu tenli arkadaşlarımız kullanmak istiyor. ayrıca yazdıklarına aynen katılıyorum canım fakat BEN UZUN ZAMAN ÖNCE BUNUN TEHLİKELİ OLDUĞUNU YAZMAKTAN VAZGEÇTİM, ÇÜNKÜ ARKADAŞLAR NE KADAR ZARARLI OLDUĞUNU BİLE BİLE NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİZ FALAN GİBİ MESAJLAR YAZIYORLAR. Bile bile lades yani, dişleriniz çürür zehirlenirsiniz mahvolursunuz daha biçok zararı var yazıyorum hemen benim ardımdan nerden temin edebiliriz yazıyorlar. Amerikan sitesinden, sağlık bakanlığından kopyaladım bana mısın demedi onlara. Bazı arkadaşlarımız çok aklı selim, bilgili. Allahtan böyle şeylere kanmıyorlar, ama bazıları var ki teni açılsın diye sağlığından bile olur. Ne güzellik hırsıymış bu be dedim yani. Yani bu iyi niyetle yazdığımız her şey havanda su dövmek oluyor.

arnavut_kremi
merhaba arnavut kremi hem kullanıyorum hemde satıyorum sıvılce yara dogum lekelerı vucudtakı yara berelerıde duzlettıyor dislerıde uzun surelı kullanımlarda bozdugu soylenıyo türkıyede sımdıye kadar dişleri bozulmus kimseye raslamadım :)
baksana buna bile inanıyorlar.. kız mı erkek mi her kimse ilk mesajını birilerini sağlığından ederek para kazanmak için yazmış bi insana bile kimse tepki bile göstermiyor. Ne diyim ki ben daha..

emineyilmaz
17-04-09, 15:04
arkadaşlar arnavut kremi bizim burda çok meşhurdur çok tanıdığmda yapar ve kullanır..ve bu tanıdıklarımın hepsi bu krem yüzünden 40 yaşından sonra cildinde ciddi bi çöküş olacağını bilerek kullanır 40 tan sonra yüzüm çökse ne olacak anlayışıyla!!

evet krem çok güzel cildi beyazlatıyor lekeleri gözle görülür bir farkla yok ediyor.ama 20 li yaşlar geçince 40 lı yaşlara yaklaşınca yüz çok fena çöküyor bu bilgi bizzat yaşayan ve bilerek hala kullananlardan yani kulaktan dolma değil..

kullanacaksnız bunu bilerek kullanın..

ayrıca eczanelerde ne bileyim marketlerde falan bulunmaz gerçek arnavut kremi arnavutlar bizzat kendileri yaparlar ve kesinlikle tanmadıkları kimseye satmazlar bile..

Sonbahar24
16-12-09, 16:12
bende geçenlerde bi komşumdan öğrendim bu kremi,kendisi 55 yaşında ama yüzü bebek gibi,
aa sen bilmiyormusun bizim özel kremlerimiz var dedi,ama dişleri mahfolmuş kadının,içindeki civadan dolayı dişleri çürütüyor dedi,şahsen ben kullanamam,güvenemem yani,istersen getirteyim sana dedi ama yok dedim,farzedinki yapan kişi civayı fazla kaçırdı o zaman ne olacak,Allah korusun:1no2:

pebbless
20-01-10, 17:01
arkadaşlar ARNAVUT KREMıNı nerden temin edebilirim??? çok arıyorum ama kimseyi bulamıyorum yapan veya satan.güvenilir bi satıcı veya temin noktası varmı?? acilen cvp bekliyorum:KK43:

tinkywinky
27-01-10, 21:01
arkadaşlar güney doğu asya ülkelerinde de cilt beyazlatmak önemli bir olay ve oradaki bir çok kadın cilt beyazlatma uğruna cilt kanseri fln oluyorlar.bir çok zararı var bu beyazlatcı ürünlerin.çünkü içerdikleri kimyasallar çok ağır.Bence arnavut kremi ve asyalı kadınların(asil ve 1. sınıf durmak için)kullandıkları kremler uzun vadeli sorunlara neden olabilir.Olabilir değil olur kesinlikle...

hayaxi
7-02-10, 13:02
arkadaşlar bu arnavut kremini temin edenler varmı ??

sevibade
8-02-10, 19:02
Şşşt :eek:lmaz:kızlar sakin olun, yakışıyormı size Allah aşkına
Paylaşımınızı güzel kelimeler seçerek yapın size yakışan bu kaydirigubbakcemile5

Larkin
8-02-10, 22:02
Daha önceki sayfalardada yazmıştım. Ben kullanıyorum Arnavut Kremi.
Yaklaşık 2,5 senedir. Makedonya'da akrabaları olan bir tanıdığımız tarafından getirildi bize.
Bende burada civanın zararlı olduğunu duyunca tereddüt edip sormuştum.
Onlarda yapan kişilere sormuşlar. ıçine yan civanın etkisini azaltacak bir maddede koyuyorlarmış.
Bir zararı kesinlikle yokmuş.
Tabiki ben onların söylediklerini söylüyorum. Doğru-yanlış o kısmını bilemem.

Ama çok uzun yıllardır sivilce problemiyle uğraşan, yıllarca bunun için çeşit çeşit tedavi olan bir insan olarak yüzüme iyi gelen tek şey arnavut kremi.

Ki hala tamamen geçirmedi. Ama yüzümün o korkunç hali yok artık.

Zaten cildim iyi olduğu zamanlarda ara veriyorum. ıhtiyaç olduğunda yeniden kullanıyorum.
Hiç birşeyi uzun kullanmaktan yana değilim..

PasakliMinikTanrica
9-02-10, 07:02
Hanımlar biraz daha sakin olmaya ne dersiniz? :nazar:

ece_ilke
18-03-10, 06:03
balam1987
canım bu ilacın fiyatı 60 tl ilac sadece bizim ailemizde var. bu ilacı bizden 60dan alıp 80 tlye bile satanlar oldu. bu sıvı bir ilaç. bu ilacı kullanırken kesinlikle kimyasal madde kullanmıyormusun.( fondeten -kapatıcı- gece kremi nemlendirici gibi) gerekte görmeyeceksiniz zaten. sadece cilt gerilmeye basladıgında arkonun natural kremi kullanılabilinir.. 10 gün sonra cilt hafif soyulmaya baslıyor yani cilt ölü deriyi atıyor. yavas yavasta cildin karanlık ifadesi kayboluyor parlaklık geliyor. ben bizzat kendimde kullanıyorum.
şimdi yazdıklarınıza göre bunu kullanırken pek dısarda olmamak da gerekir.cilt soyuldugu için.kötü bi görüntü yapıyor mu yoksa cok sıkıntı olmuyor mu cildin soyulması?

sivrisinek
11-04-10, 00:04
içinde cıva varmış ben iç tavsiye etmiyorum cıva ağır bir metal ekotoksikoloji dersinde öğrendiklerime dayanarak söylüyorum bu metaller vücuttan kaybolmuyorlar birikiyorlar senelerce çok zararlı aman diyim..

malhunhatun
22-04-10, 18:04
Arkadaşlar bu kremi kullandıktan sonra resim çekinen yok mu hiç?Fotoğraf koysa da baksak.

Anunaki
24-04-10, 12:04
kızlar kutay diye bir kram var bilmem duydunuzmu kırıkkalede bi ecranenin üretimi. kırıkkalede ve çevre illerinde ben kendimi bildim bileli bayanlar ve genç kızlar bu kremi kullanıyor yüzleri için. aynı aklık gibi oda cildi beyazlatıyor sürekli kullanımda. kremin asıl amacı sivilce ve akneleri gidermek işede yarıyor. hatta tanıdığım bazı bayanlar fondoten niyetinede kullanıyorlar. birde niyederme diye bir kram var ben bunların ikisinide sürekli kullanmadım çünki kremi sadece banyo ve duştan sora kullanmayı tercih ediyorum oda nemlendirici olanlarından. bu niyedermede kutayla aynı işi görüyor tavsiye ederim. 2 sene önce küçük boy kutusu 10 tl idi şimdi nekadar bilemiycem.

mert
27-04-10, 18:04
az önce tv de bir bayan aklık kreminden bahsetti. marka söylemediyse de sanırım adı lea idi.kremlerinin civa içermediğini ,zeytinyağı,acı bademsütü gibi tamamenbitkisel olduğunu da söyledi.
ayrıca civanın vücüda ne kadar zarar verdiğini anlattı.
merak ediyorum lea adlı kremi kullanan oldu mu bu güne kadar.

insuperabilis
1-05-10, 18:05
Peki Arnavut kremini temin edebilen oldu mu?

nisasum
6-05-10, 07:05
iyiyce kafam karştı zarraı varmı yüzde yüz çinko içermez yazılıyor neresı daha saglıklı alsam nereden alayım sonucta cilt bu