Haşimoto hastalığına tutuldum...Paylaşım alanı

nix
14-11-07, 13:11
uranus cumali aktolun medyatik bi doktor akillandim ama artik.cetin beyin nisantasi muayenesinin telini buldum ultrason dahil 200 lira.alman hastanesinde ultrason dahilmi?

nix
diabet hastanesi harbiyedeki mi goztepedeki mi? bi de dr un adi ne? ilginiz icin hepinize minnettarim sagolun canlarim

nix
forever ucret pek ucuz degil ama memnunmusun? alman hast. aradim simdi ultrason haric 160 lira cetin beye gidimi sence ne dersin? ilgileniyomu ?guler yuzlumu ?cok kararsizim kafam karisti yardimci olurmusunuz lutfen

nix
14-11-07, 14:11
bende sariyerde oturuyorum ismi ne hangi hastane oldugunu sole belki tanirim bgn seni cok ugrastirdim arkadasim

nix
ben istinyede oturuyorum ama burayi hic duymadim duymadigima gore fazla onemli biyer degil cetin onseli denicem . ya bide kacik dedinya ne anlamda? ya belki anlamsiz bisey soler kocam zaten sinirli bi adam bisey olur korkuyom saat 18 e kadar burdayim canim sariyerimiz cok guzel ya baska semtte yasayamam

nix
sen ne yapmaya karar verdin? cetin onsele mi gideceksin?

nix
14-11-07, 15:11
iyi aksamlar herkese .yardimlariniz icin tesekkurler.

URANUS
15-11-07, 11:11
nix
uranus cumali aktolun medyatik bi doktor akillandim ama artik.cetin beyin nisantasi muayenesinin telini buldum ultrason dahil 200 lira.alman hastanesinde ultrason dahilmi?
Canım, medyatik derken Hatemi Hoca ya atıf yaptın galiba, ben de duyuyorum, senin doktor akşam yine tv deydi tarzında, anladığım kadarıyla çok çıkıyormuş.Yalnız teşhisi ve tedavisi çok iyidir ve tam bir beyefendidir, benim şikayetim de bu konuda; o kadar beyefendi ki bazen çok rahat olamıyorum. Daha önceki doktorum beni tedavi etme gereği duymamıştı, o yüzden tereddütünü ve titizliğini çok iyi anlıyorum. Hatemi Hoca eskiden Diabet Vakfındaydı, hastaneyi ordan biliyorum(Şişlideki) Daha sonra ordan Doç Dr Ali İpbüker'e gittim. Gerçekten çok iyi bir doktor, hem saygılı hem esprili ama çok yaşlı. Ben bu defa yine O na gidicem sanırım. Sana bahsettiğim diğer doktor ise yine Diabet Vakfından Prof Dr Nazif Bağrıaçık. Ben gitmedim ama gerçekten çok övüyorlar, aynı hastaneden başka doktora gitmemiş olsaydım kesinlikle O na geçerdim ama şimdi ayıp olur diye düşünüyorum. Eğer kararını vermediysen bu ismi araştır istersen. Canım bir de her gitmende ultrason çektiriyor musun? Ben yılda bir çektiriyorum, Kadıköyde bi özel hastanede 40 a çektiriyorum. Çok uzun oldu di mi? Umarım ne karar verirsen ver senin için en iyisi olur, gerçekten önemli bir konu çünkü. a.s.

nix
15-11-07, 12:11
yok uranuscum ben cumali beye dedim medyatik diye bana dediki seni tedavi edicem cocugun olunca tv ye cikaricam dedi.bende tamam dedim ama yarim kaldi. ya ben teshis den sonra ilk defa kontrole gidicem cekilcekmi bilmiyorum. 5 ay oldu yardimlariniz icin sagolun.ya bide dun raporlarima baktim bnm tsh 3.05 daha yuksek olanlar var ama ben daha fazla ilac iciyorum.anlamadimki kafam karisti vallahi eski dr. da yaptirdigim tes

nix
15-11-07, 13:11
uranus nazif bagriacik i arastirdim da sanki daha cok diabet uzerine profesyonel.cetin onsele mail atmistim cevap yazmis "muayene ucretim pek pahali degil 200 ytl tetkiklerle beraber 250 ytl " demis onun hayat sartlarindan haberi yok galiba

nix
offf ya veremedim kafam karisti ama 80% cetin onsel olacak zaten su an beklemeeyim cunku eski dr dan raporlarin gelmesini bekliyorum dosyayi hazirlayip yollucaklar

nix
offf ya veremedim kafam karisti ama 80% cetin onsel olacak zaten su an beklemedeyim cunku eski dr dan raporlarin gelmesini bekliyorum dosyayi hazirlayip yollucaklar

URANUS
15-11-07, 15:11
Sevgili Nix, tiroit, haşimoto, diabet hepsi aynı grup diye biliyorum ben ve endokrinoloji bakıyor diye biliyorum. Saydığım doktorların hepsi diabet cemiyetinden ve bu rahatsızlıkların hepsine bakıyor. Zaten şeker hastalarına yanında bi de tiroit hediye ediyorlar, çoğunda var. Canım ben daha fazla kafanı karıştırmıyayım, umarım iyi olursun. Canım doktor olarak kime gidersen git tahlilleri devlet hastanesinde yaptırabilirsin. Böyle bi olanağın ya da vaktin yok mu? Ben öyle yapıyorum. Tahliller standart zaten.

İREM.06
15-11-07, 21:11
Bendede hipotiroit var.Pek çok şikayet yapıyor.İhmal etmemek lazım tabi kesinlikle.Tiroit iltihabı geçirmişim.Ömür boyu ilaç kullanmak gerekiyor.Birde iyotlu tuz kullanmamalıymış.O kadarda dert etmeyin herşeyin çaresi var.İlacınızı veriince doktor düzenli kullanırsınız.Önemli olan çaresiz dert olmasın.Geçmiş olsun.

papaty
15-11-07, 22:11
sitarem geçmiş olsun canım.bende dün öğrendim hipotriod hastası olduğumu.nodül de var.canım sıkılmadı dersem yalan olur.dr.ilaç verdi ve sürekli konröl altında olmam gerektiğini söyledi.ama buna da şükür allah şifasız dert vermesin.bunun tedavisi var evet ömür boyu sürecek bir tedavi ama olsun .sen de sıkma canını zamanla bir rayına oturur tedavine devam edersin.triod hormonu içeren bir hap veriyorlar ve zamanla şikayetlerin azalıyor ve normal standartlarda yaşamını idame ettirebiliyorsun.sevgiyle kal.

tahinpekmez
16-11-07, 07:11
geçmiş olsun canım Allah şifa versin. inşallah en yakın zamanda sağlığına kavuşursun..

maviyim
19-11-07, 13:11
Bende de vadı bi ara troid allah korusun iyiyim şimdi

psikolog
22-11-07, 10:11
Sitarem
Arkadaşlar kan tahlili sonuçlarımı aldım yeni ve Antikorlarım çok yüksek çıktı.Ultrason sonucumda iltihap gözüktü ve tiroit bezim harap olmaya başlamış, sol lobda bantlar oluşmuş..T3,T4,TSH hepsi çok yüksek..Doktor hem haşimoto hastalığı dedi, hemde hipotiroid...senağlamasenağlamasenağlama

Canım çok sıkkın ve çok korkuyorum...İlaç ayarlaması yapamadı çünkü çok yüksek , sağlığını tehlikeye atamayız dedi..Çok az rastlanan bir durummuşş benimkisi, genelde hemen ilaca başlatıyorlar..Şimdi ay sonunu bekliyorum tekrar kan tahlil vercem...

Moralim çok bozuk kızlar...Yavaş yavaş kilo almaya başladım, sürekli yorgun hissediyorum kendimi, bütün gün uyusamda dinlenemiyorum...vücudumda ödem yaptı,Çok berbat durumdayım...

Paylaşmak istedim arkadaşlar,belki yardımcı olacak arkadaşlarım vardır..
Hoşçakalın.:a015::a015:
arkadaşım öncelikle geçmişler olsun şu an nasıl olduğunu bilmiyorum ama yazdığın tarihden bu yana umarım daha iyisindir....ben de trioit hastasıyım hipotriodi yani yarım levatiron kullanıyorum şikayetlerim azaldı henüz 1 aydır kullanmama rağmen kilo almam durdu sinirlerim düzeldi korkacak bişey yok üzülme diycem allah şifalar versin....a.s.

nix
27-11-07, 06:11
persembe gunu dr a gidiyorum cetin onsel e bakalim 6 aylik tedaviden sonra ne kadar ilerleme var? cok heyecanliyim.

nix
27-11-07, 08:11
ya nerelerdesin forever ya nasilsin durumlar nasil?

nix
destegin icin sagol sen kontrole gitmiyomusun?

talin
canım benim doktorum da prof.dr.taner damcı..çok muhteşem bir doktor.memorial hastanesinin endokrini ama nişantaşında muayenhanesi var.1 yıldır bu doktora gidiyorum ve çok memnunum..bende de bildiğin gibi hipertiroid vardı basedow graves..çok şükür 5 aydır ilaç kullanmıyorum.bu hafta içi tahlillerimi yaptırıp ben de doktora gidicem haftaya randevum var...allah şifa versin diyorum
insan başına gelince anlıyor işte
sevgiler

nix
28-11-07, 06:11
ucret konusunda haklisin ama masraflari patronum karsilicak biraz uyuzdur ama kendisi dr a gidicem dedim ihtiyacin olursa sole dedi bende soledim vericek,... cok utandim ama napim gercekten ihtiyacim var aldigim para belli oda biliyo bende essek gb calisiyom hakettigim parayi alamiyorum...allah razi olsun nediyim iste..

herbaryum
28-11-07, 17:11
geçmiş olsun allah dermansız dert vermesin kronik hastalığa sahip olmak çok yorucu birşey:a015: kendimden biliyrum ben FMF hastasıyım ve tedavimi aksatmadan yapıyorum şimdi daha iyiyim inşallah sizde iyileşirsiniz sevgi ve sağlıkla kalın a.s

nix
30-11-07, 06:11
merhaba kizlar dun drumu degistirdim ve prof. dr. cetin onsele gittim. beni cok umutlandirdi. iyi seyler soyledi.ilaclarimi biraktim yrn cikacak olan tsh sonuclarina gore yeni doz ayarlamasi yapacak.onceden 150 mcg lik euthyrox dan 1 bucuk tane iciyodum ve cok agir geliyodu.carpinti yapiyodu.cetin bey iyi dayanmissin biz bu dozu kanserli hastalara ve tiroit bezi tamamen cikartilmis hastalara veriyoruz dedi.bu ilaclar fazla kullanilinca yag erimesinin yanisira kas erimeside yapiyomus.hasimato hastalarinda hamilelik biraz zaman alir dedi ama olur uzulme bnm cok torunum var dedi cik tatli bi dr.hemde oyle para dusmani degil sohret duskunu hic degil.cok samimi sicak bir insan...forever onu tanimama yardimci oldugun icin sana cok tesekkur ediyorum...

gonca778
1-12-07, 12:12
Bu konuda bi bilgim yok .Ama Allah şifa versin ,bi de şu yönden düşün hastalıklar günahlarımıza kefaretmiş.

AYŞEN TOKER
1-12-07, 17:12
merhaba bende haşimato hastasıyım 3 yıldır tefor adlı ilaç alıyorum moralini bazma ilaç tedavisi iyi geliyor ve kendini daha iyi hissediyorsun merak ettihin her şeyi bana sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım .geşmiş olsun

nix
3-12-07, 06:12
c.tesi yeni tsh sonuclarimi aldim..... kacmi tsh=0.004 evet saka degil 3.05 olan tsh im bu kadar dusmustu nedenmi yuksek dozdan. eski dr um sagolsun tiroit kanseri olan hastalara verilen dozu benim ustumde denedi ve tsh im bu kadar dustu.yeni dr um yuksek dozdan kurtulmam icin 1 hafta ilac kulanmami onerdi.sonra 150 mcg den 1.5 tane ictigim ilacimdan 50 mcg den 1 tane icicem.bakalim ne olacak.....

EU3
5-12-07, 12:12
kızlar 1. sayfadan beri okudum sizleri.okmeydanı ssk.da nükleer tıpda tevfik özpaçacıya gideniniz varmı?

gülişim
5-12-07, 14:12
selam öncelikle geçmiş olsn bnimde troid rahatsızlıgm var yanılmysam benimde haşimato 4 senedr tedavi grüyorm 6 ayda br tahlillerim yaptırıyorm 3gn önce yaptrdm yükselmş yne ilaca bşlıcam PROPYCİL kullanyrm 2 ay kadar kllanıcam snra yne tahll offffffff sanırım bu ömür byu byle devm edicek

nix
6-12-07, 07:12
forever 150 mcg cok fazla bi dozmus sen kontrol gununu gecirmemelisin cunku mesela dr sana su tarihte gel diyo ve sen gitmiyosun ama ayni dozu hala kullaniyosun bu cok yanlis dr seni kontrole cagirdigi gun doz ayarlamasi yapacak benim yaptigim gibi normalde bana eylulde yeni doz ayarlamasi yapilmasi lazim di ama ben kasimda gittim.bu konuyu dikkate al gerci rahatsizlik veriyomu bilmiyorum ama bende asiri derecede carpinti yapiyodu.....bir an once kontrolunu yaptir arkadas...

nix
13-12-07, 11:12
bugun yine tsh olcumu icin kan verdim p.tesi alicam bakalim ne olmus?

Feyza79
13-12-07, 11:12
Allahim sifani versin insallah cok gecmis olsun derdi veren dermanini da verir insallah

nix
14-12-07, 06:12
vallahi bende sskliyim ama iyi bi dr bulamadigim icin ozele gittim bnmde durumum pek iyi degil ama gittigim dr un ucreti 200 lira muayene+35 tsh olcumu icin verdim.memnunum prof. dr. cetin onsel nisantasinda muayene hanesi var. zaten 6 ayda bir gidicem.kucuk ssk hastanelerinde endokrinoloji yok buyuk hastanelere git mesela capaya filan git

gümüş
15-12-07, 10:12
Yalnız değilsin canım bende de
ayni hastalık var
doktor iyotdan uzak durmamı söylemişti
2 ayda bir de tahlil yaptırcan dedi
ben iyota devam ne de tahlile gittim
3 sene oldu

Kires
16-12-07, 18:12
Haşimato hastalığı vücudun bir parçası (troid bezini) olan fakat bunu yanlış tanıyıp antikor üretip onu vücüddan atmaya çalışmasıdır.Teyzem de bu hastalığa sahip,onun ki de haşimato, annanem annemde troid rahatsızı fakat onlardaki farklı türü...ve nitekim ben de muzdaribim bu hastalıktan, benimki hipertroidi yani hızlı çalışıyor devamlı kontrol altındayım belirli aralıklarda ilacı kesip ara verdirilip tekrar içmeye başlıyorum ve baş belası 2 nodülüm var şubat ayında tekrar kontrolüm var, bakalım olmazsa ameliyatla bu nodülü haklamaya çalışıcaz.inanın arkadaşlar ukalalık olsun diye söylemiyorum bu hastalığı o kadar çok araştırıp bilgi sahibi oldum ki size oturup kitap bile yazabilirim .En önemli olan moralinizi yüksek tutun o yokmuş gibi davranın, stresli ortamlardan kaçının inanın tedavide başarı sağlarsınız.Bu rahatsızlık öyle bir şey ki çoçuk sahibi olmanızı bile engelleyebilir lütfen ihmal etmeyin dr. gidin.Bu rahatsızlık tahlilleri pahalı tedavisi ucuz, malesef tahlilleri el yakıyor bir biyopsi yaptırdım 210 ytl. tabiki de sağlığım için ödemek zorundayım başkada elimden gelen bir şey yok, hepinize acil şifalar diliyorum...

Sitarem
30-12-07, 20:12
Arkadaşlar, canlarım...iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim..Epeydir giremiyorum nete...

Bu arada gçen gün dr. gittim.TSH bu seferde 0.00 inmiş..Bu haşimoto hastalığının bi özelliği de, ani çıkış- iniş şeklindeymiş..Şimdide 1.5 tefor içmeye devam dedi, doktorum.1 ay sonra gitcem yine..Bakalım biraz da kilo verdim..dr.hipertiroidi belirtileride yaşayabilirsin...TSH 0. düşmüş bundan sonraki 4 ay içinde kilo vermeye başlarsın dedi...

İnş.bir dahaki kontrolümde yine yazıcam kızlar...Kendinize iyi bakın..
Ama bu hastalık beni çok yoruyor...Dua edin bana, olurmu???

nix
3-01-08, 06:01
sitarem ayni sey bendede oldu 3.05 den 0.004 e dustu 15 gun ilac kullanmadim ama bnmki yuksek doz ilactan olmus simdi daha dusuk doz kullaniyorum

Sitarem
25-01-08, 20:01
Nix canım ya bilmiyorum ama moralim bozuk,
boğazımda bir tür yanma hissi var, ayrıca dolgunluk hissediyorum,nefes almakta zorlanıyorum.Kontrole gitcem,hayırlısı ama moralim çok bozukk:çok üzgünüm:

nix
26-01-08, 10:01
canim benim moralini bozma dolgunluk hissi bendede var ya senbide bekarsin bide bu hastaligin cocuk olmama derdiylede ugrasiyorum

alarahan
2-04-08, 06:04
Bende 4 yıldır haşimatoluyum, bebek isteğiyle testler yaptırırken ortaya çıktı. Hala bebek sahibi olmak için uğraşıyorum. Çok hızlı kilo aldım, bugünlerde ödemim çok fazla.

ANNOŞ
2-04-08, 18:04
Aşkolsun arkadaşlar kardeşimin hashimatosu için konu açmıştım hiç ilgilenmediniz bu kadar mesaj görünce alındım doğrusu....

kahvegözlüm
21-07-08, 10:07
bu hastalıkla ilgili bilgi topladıkça canım sıkılmaya başladı.:çok üzgünüm:
malesef bende haşimato hastasıyım.:a015:
tedaviye başlıyalı bir ay bile olmadı.
hergün euthyrox isimli ilacı alıyorum.
her sabah aç karınla 25 mg bu haptan bir tane alıyorum.
sanırım uzun bir süredir bu hastalıkla yaşıyorum.
fakat teşhiş yeni konuldu.:çok üzgünüm:

kahvegözlüm
tüm haşimatolu arkadaşlar burdan yazışıp birbirimizi haberdar edelim.

kahvegözlüm
bu hastalığın bendeki belirtileri;
yorgunluk
terleme
üşüme
sinirlilik
saç dökülmesi
aşırı uyku hali

nix
bende 1 yıl oldu öğreneli ...hergün euthyrox 50 mcg kullanıyorum ....en son nisanda kan tahlili
yaptırdım ilk defa tsh ım normal seviyede çıktı 2.50 di...........

kahvegözlüm
merak ettiğim birşeyde ben şu an 48 kiloyum.
bu hastalıktan sonra kilo alacakmıyım diye endişelerim var.:çok üzgünüm:
duyduğum kadarıyla tefor kullanan çoğu arkadaşlar kilo alıyormuş...
kilo almak istemiyorum arkadaşlar...
saçlarımda dökülmesin...
bazen kel kalacağımdan korkuyorum...
o kadar çok saçlarım dökülüyorki...
arkadaşlar bu hastalıkta ilaç tedavisi başlıyınca saç dökülmesi duruyormu acaba...:a015:

kahvegözlüm
nix
bende 1 yıl oldu öğreneli ...hergün euthyrox 50 mcg kullanıyorum ....en son nisanda kan tahlili
geçmiş olsun canım.sen tedaviye başlıyınca ne gibi değişiklikler oldu.ben tedaviye başlıyalı daha bir yıl olmadı.fakat kaygılarım çok arttı.yani kaygılı bir hal aldı ruh halim.aslında özünde çok güçlü ve kendisini teselli eden bir insanım.fakat saçlarımın çok dökülmesi beni üzüyor...
sendede böyle bir durum var mı?saç dökülmesi.
birde kilo aldınmı ilacı kullanmaya başladıktan sonra.merakımı bağışla ama eminimki buradaki paylaşımın herkese faydası olacaktır...
şimdiden teşekkürler...

kahvegözlüm
nix
nix birde 3 ay sonra tahlil yapmaya gideceğim yani bu nasıl oluyor ben daha 3 ay olmadı ilaçları kullanalı.yani doktora testleri yaptırmaya gitmeden birkaç gün önce ilacı bırakacakmıyım yoksa ilaca devammı o gün doktora gitsem bile.şimdiden teşekkürler...a.s.

nix
canım ben 10 kilo almıstım ama tedaviye başlayınca 10 unu verdim 2 sini geri aldım............
benimde saçlarım çok dökülüyo ama yapıcak bişey yok.ilaçlarını düzenli kullan asla aksatma..........
eğer hastalığını kontrol edersen kilo almazsın tabi biraz da yediğine içtiğine dikkat et çünkü metabolizmamız yavaş çalıştığı için yediğimizi normal insanlardan daha zor eritiyoruz