Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Haşimoto hastalığına tutuldum...Paylaşım alanı

nix
9-11-07, 07:11
istanbuldaki arkadaslar doktorlarinizin ismini yazarmisiniz?

SKartanesi
9-11-07, 09:11
Arkadaşlar ben de kasımda tekrar kontrole gittim 6 ay önce öğrenmiştim hastalığımı, değerler aynı çıktı dr.um yine ilaç vermedi çünkü değerler sınırdaymış, 6 ay sonra tekrar bakılacak ama ben de bu 6 ay boyunca hiç takmadım bu durumu, şu aralar o halsizliğim de yok bi ara hiç dinç olamıyodum. Bence hiç üzülmeyin ilaçla idare edebilecez belki de tamamen geçecek :)) O zaman ceviz yiyelim bol bol, biri de bana havuç ve kuru eriğin de çok iyi geldiğini söylemişti ama bilemiyorum..

EU1
9-11-07, 09:11
Kartanesi
Arkadaşlar ben de kasımda tekrar kontrole gittim 6 ay önce öğrenmiştim hastalığımı, değerler aynı çıktı dr.um yine ilaç vermedi çünkü değerler sınırdaymış, 6 ay sonra tekrar bakılacak ama ben de bu 6 ay boyunca hiç takmadım bu durumu, şu aralar o halsizliğim de yok bi ara hiç dinç olamıyodum. Bence hiç üzülmeyin ilaçla idare edebilecez belki de tamamen geçecek :)) O zaman ceviz yiyelim bol bol, biri de bana havuç ve kuru eriğin de çok iyi geldiğini söylemişti ama bilemiyorum..
geçmiş olsun canım bende 13 ay önce öğrendim yarın sabah dr randevum var bakalım ne çıkıcak

sana bir tavsiye vermek için yazmak istedim cevizi abartma sakın 2 tüm ceviz 1 tatlı kaşığı yağ kadar kalori taşıyo ama kahvaltıda zeytin yerine ceviz yiyebilirsin ama

SKartanesi
9-11-07, 12:11
emel42
geçmiş olsun canım bende 13 ay önce öğrendim yarın sabah dr randevum var bakalım ne çıkıcak

sana bir tavsiye vermek için yazmak istedim cevizi abartma sakın 2 tüm ceviz 1 tatlı kaşığı yağ kadar kalori taşıyo ama kahvaltıda zeytin yerine ceviz yiyebilirsin ama
teşekkürler canımm tavsiyen için, dikkat edicem, bi de bişi daha okudum bugün sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı keten tohumu, akşam da 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yazmış bir aktar ama sanırım o nodülleri olanlar için ben de yok ama faydalı bişey sonuçta denesemmi acaba ama bu kadar şey, karıştırmak ta doğrumu bilemiyorumm CADIARZU

serap özbodur
Canım benim geçmiş olsun.Benim kuzenimde haşimoto hastası.Her sabah ilaç kullanıyor.Günde 1 kere.Düzenli kan tahliline gidiyor.Ömür boyu ilaca devam edecek.Ama olsun tedavisi var ya önemli olan bu.Allah daha beterlerinden korusun.Üzülme canım..

URANUS
Canım bende de hipotiroidi var. Bir ara inanılmaz kilo almıştım, diyetisyene başladım. Sanıyorum 3 yıl kadar önceydi, diyetisyen çok sayıda tahlil istedi. TSH ve prolaktinimin yüksek olduğunu, tedavi olmam gerektiğini söyledi. Önce evimizin yanındaki bi özel hastaneye gittim, doktor önemli bişiy değil, 3 ay sonra gel dedi( ünlü ama çok pahalı olmayan bi hastane) Bu arada ben 3 aya yakın hiç kilo veremedim, diyetisyene de boşuna gitmiş gibi oldum. 3 ay sonra tavsiye üzerine Prof. Dr. Hüsrev Hatemi'ye gittim. Hemen yarım levotironla tedaviye başladı, sonra bire çıkardı. Bu arada önceki doktor kilonu etkilemez demişti, Hatemi Bey tedavi olmazsan tabi ki kilo veremezsin dedi. Tedaviye başlayınca gayet güzel kilo vermiştim. Şu an günde bir levotiron, haftada yarım dostinex kullanıyorum. Canım diyeceğim o ki gittiğin doktor çok önemli. Umarım bu geçen sürede tahlillerin ve sağlığın düzene girmiştir. Doktor arayan arkadaşlar için de Hatemi Beyi tavsiye ederim, bi prof için fiyatı çok uygun, ben tahlilleri Numuneye bağlı küçük bi polikilinikte yaptırıp götürüyordum, hiç problem olmadı.

URANUS
FOREVER20072008
benım doktorumun bılgılerı asagıdakı gıbıdır arkadaşlar geçmiş olsun,

Prof. Dr. Çetin ÖNSEL
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Nükleer Tıp Anabilim Dalı

Muayenehane:

Fındıkzade
Marmara Nükleer Tıp Merkezi
Millet Cad. No 90 Fındıkzade

Nişantaşı
Valikonağı Cd. Yapı Kredi Emekli Sandığı Vakfı
No: 173 Daire 11/2 800220

Randevu almak için telefon numaraları:

Fındıkzade
Tel 1: (0212) 525 55 90
Tel 2: (0212) 631 70 30
Faks: (0212) 631 85 45

Nişantaşı
Tel: (0212) 231 95 96
Faks: (0212) 231 76 77
Sekreter Cep: 0533 231 69 77
Canım yalnız ben konunun endokrinoloji ile ilgili olduğunu biliyorum. Nükleer tıp demişsin, eksik bi bilgiye mi sahibim? Aydınlatırsan sevinirim.

URANUS
9-11-07, 14:11
Sevgili forever bi bilgim olursa aktarıcam ama keşke kontrollerini aksatmasan. Düzenli tedavi olmayınca insanın hayatını çok etkiliyor sanki. Benim TSH ım düşünce kalp çarpıntılarım oluyor, yükselince de bitkin olup, çok yiyip kilo alıyorum. Kontrol altında tutmakta fayda var diye düşünüyorum. Sağlıklı günler...

ko-ko
12-11-07, 08:11
sitarem öncelikle geçmiş olsun.
bende geçmiş yıllarda bir hipertroidi hastasıydım ve ilaçla tedavi gördüm.
daha sonra bulduğum bitkisel bir yöntem iyileşmeme sebep oldu tabi doktora danışarak! baharlı tere tohumu diye bir drog yedim ve testlerimi dr.un uygun gördüğü zamanlarda yaptırdım bir zaman sonra TS3 TS4 ve TSH sonuçları normale döndü. bence dr.a bir danış ve onayını alırsan bir dene. tekrar geçmiş olsun.
haa unutmadan her hastalığın tedavisi önce iyi olacağına inanmakla başlar.

nix
14-11-07, 07:11
forever cetin onsele ulasamadim marmara tip merkezinden ayrilmis sen cerrahpasayami gidiyosun yardimci olurmusun lutfen bekliyorum acil

nix
14-11-07, 09:11
mumkunse no yu bulursan sevnirim ilgin icin sagol bekliyorum

nix
14-11-07, 09:11
fazla oldum ama 1 soru daha muayene ucreti ne kadar ultrason icin ayri ucretmi oduyoruz bnm dr da oyleydi mua:300 ultr:225 di biraz anlatirmisin?

EU1
14-11-07, 12:11
nixcim ben izmirdeyim ama bu ücretler çok fazla canım ya ben cumartesi gittimdaha 110 ytl hem muayene hem ultrason içinde özel muayenehanesine gittim ssklıyımben testlerimi devlet hastanesinde yaptırdım izmire gelip gitsen daha ucuza gelecek gibi görünüyo biraz daha araştır bence canım sürekli kontrol isteyen bir hastalık çünkü yıkım olur bu fiyatlarla tekrar geçmiş olsun

URANUS
14-11-07, 12:11
emel42
nixcim ben izmirdeyim ama bu ücretler çok fazla canım ya ben cumartesi gittimdaha 110 ytl hem muayene hem ultrason içinde özel muayenehanesine gittim ssklıyımben testlerimi devlet hastanesinde yaptırdım izmire gelip gitsen daha ucuza gelecek gibi görünüyo biraz daha araştır bence canım sürekli kontrol isteyen bir hastalık çünkü yıkım olur bu fiyatlarla tekrar geçmiş olsun
Canım ben de sana katılıyorum. İstanbul'da da Türk Diabet Cemiyeti Hastanesi var. Başkanı çok ünlü bi endokrinolog, orda bile muayana 125. Tahliller özel hastanelere göre çok uygun. Çok sakin ve güzel bi hastane. Şeker-tiroit-haşimoto vb konularda Türkiye'de en ünlü isimlerden biri Prof Hüsrev Hatemi'dir. Alman Hastanesi'nde şu an, en son 135 vermiştim galiba. Diabet Hastanesinde SSK'ya indirim var.Verdiğiniz rakamlar bana da biraz aşırı geldi. Ben de tahlillerimi SSK karnemle küçük bi poliklinikte yaptırıyorum, geçmiş olsun.

nix
14-11-07, 13:11
uranus cumali aktolun medyatik bi doktor akillandim ama artik.cetin beyin nisantasi muayenesinin telini buldum ultrason dahil 200 lira.alman hastanesinde ultrason dahilmi?

nix
diabet hastanesi harbiyedeki mi goztepedeki mi? bi de dr un adi ne? ilginiz icin hepinize minnettarim sagolun canlarim

nix
forever ucret pek ucuz degil ama memnunmusun? alman hast. aradim simdi ultrason haric 160 lira cetin beye gidimi sence ne dersin? ilgileniyomu ?guler yuzlumu ?cok kararsizim kafam karisti yardimci olurmusunuz lutfen

nix
14-11-07, 14:11
bende sariyerde oturuyorum ismi ne hangi hastane oldugunu sole belki tanirim bgn seni cok ugrastirdim arkadasim

nix
ben istinyede oturuyorum ama burayi hic duymadim duymadigima gore fazla onemli biyer degil cetin onseli denicem . ya bide kacik dedinya ne anlamda? ya belki anlamsiz bisey soler kocam zaten sinirli bi adam bisey olur korkuyom saat 18 e kadar burdayim canim sariyerimiz cok guzel ya baska semtte yasayamam

nix
sen ne yapmaya karar verdin? cetin onsele mi gideceksin?

nix
14-11-07, 15:11
iyi aksamlar herkese .yardimlariniz icin tesekkurler.

URANUS
15-11-07, 11:11
nix
uranus cumali aktolun medyatik bi doktor akillandim ama artik.cetin beyin nisantasi muayenesinin telini buldum ultrason dahil 200 lira.alman hastanesinde ultrason dahilmi?
Canım, medyatik derken Hatemi Hoca ya atıf yaptın galiba, ben de duyuyorum, senin doktor akşam yine tv deydi tarzında, anladığım kadarıyla çok çıkıyormuş.Yalnız teşhisi ve tedavisi çok iyidir ve tam bir beyefendidir, benim şikayetim de bu konuda; o kadar beyefendi ki bazen çok rahat olamıyorum. Daha önceki doktorum beni tedavi etme gereği duymamıştı, o yüzden tereddütünü ve titizliğini çok iyi anlıyorum. Hatemi Hoca eskiden Diabet Vakfındaydı, hastaneyi ordan biliyorum(Şişlideki) Daha sonra ordan Doç Dr Ali İpbüker'e gittim. Gerçekten çok iyi bir doktor, hem saygılı hem esprili ama çok yaşlı. Ben bu defa yine O na gidicem sanırım. Sana bahsettiğim diğer doktor ise yine Diabet Vakfından Prof Dr Nazif Bağrıaçık. Ben gitmedim ama gerçekten çok övüyorlar, aynı hastaneden başka doktora gitmemiş olsaydım kesinlikle O na geçerdim ama şimdi ayıp olur diye düşünüyorum. Eğer kararını vermediysen bu ismi araştır istersen. Canım bir de her gitmende ultrason çektiriyor musun? Ben yılda bir çektiriyorum, Kadıköyde bi özel hastanede 40 a çektiriyorum. Çok uzun oldu di mi? Umarım ne karar verirsen ver senin için en iyisi olur, gerçekten önemli bir konu çünkü. a.s.

nix
15-11-07, 12:11
yok uranuscum ben cumali beye dedim medyatik diye bana dediki seni tedavi edicem cocugun olunca tv ye cikaricam dedi.bende tamam dedim ama yarim kaldi. ya ben teshis den sonra ilk defa kontrole gidicem cekilcekmi bilmiyorum. 5 ay oldu yardimlariniz icin sagolun.ya bide dun raporlarima baktim bnm tsh 3.05 daha yuksek olanlar var ama ben daha fazla ilac iciyorum.anlamadimki kafam karisti vallahi eski dr. da yaptirdigim tes

nix
15-11-07, 13:11
uranus nazif bagriacik i arastirdim da sanki daha cok diabet uzerine profesyonel.cetin onsele mail atmistim cevap yazmis "muayene ucretim pek pahali degil 200 ytl tetkiklerle beraber 250 ytl " demis onun hayat sartlarindan haberi yok galiba

nix
offf ya veremedim kafam karisti ama 80% cetin onsel olacak zaten su an beklemeeyim cunku eski dr dan raporlarin gelmesini bekliyorum dosyayi hazirlayip yollucaklar

nix
offf ya veremedim kafam karisti ama 80% cetin onsel olacak zaten su an beklemedeyim cunku eski dr dan raporlarin gelmesini bekliyorum dosyayi hazirlayip yollucaklar

URANUS
15-11-07, 15:11
Sevgili Nix, tiroit, haşimoto, diabet hepsi aynı grup diye biliyorum ben ve endokrinoloji bakıyor diye biliyorum. Saydığım doktorların hepsi diabet cemiyetinden ve bu rahatsızlıkların hepsine bakıyor. Zaten şeker hastalarına yanında bi de tiroit hediye ediyorlar, çoğunda var. Canım ben daha fazla kafanı karıştırmıyayım, umarım iyi olursun. Canım doktor olarak kime gidersen git tahlilleri devlet hastanesinde yaptırabilirsin. Böyle bi olanağın ya da vaktin yok mu? Ben öyle yapıyorum. Tahliller standart zaten.

İREM.06
15-11-07, 21:11
Bendede hipotiroit var.Pek çok şikayet yapıyor.İhmal etmemek lazım tabi kesinlikle.Tiroit iltihabı geçirmişim.Ömür boyu ilaç kullanmak gerekiyor.Birde iyotlu tuz kullanmamalıymış.O kadarda dert etmeyin herşeyin çaresi var.İlacınızı veriince doktor düzenli kullanırsınız.Önemli olan çaresiz dert olmasın.Geçmiş olsun.

papaty
15-11-07, 22:11
sitarem geçmiş olsun canım.bende dün öğrendim hipotriod hastası olduğumu.nodül de var.canım sıkılmadı dersem yalan olur.dr.ilaç verdi ve sürekli konröl altında olmam gerektiğini söyledi.ama buna da şükür allah şifasız dert vermesin.bunun tedavisi var evet ömür boyu sürecek bir tedavi ama olsun .sen de sıkma canını zamanla bir rayına oturur tedavine devam edersin.triod hormonu içeren bir hap veriyorlar ve zamanla şikayetlerin azalıyor ve normal standartlarda yaşamını idame ettirebiliyorsun.sevgiyle kal.

tahinpekmez
16-11-07, 07:11
geçmiş olsun canım Allah şifa versin. inşallah en yakın zamanda sağlığına kavuşursun..

maviyim
19-11-07, 13:11
Bende de vadı bi ara troid allah korusun iyiyim şimdi

psikolog
22-11-07, 10:11
Sitarem
Arkadaşlar kan tahlili sonuçlarımı aldım yeni ve Antikorlarım çok yüksek çıktı.Ultrason sonucumda iltihap gözüktü ve tiroit bezim harap olmaya başlamış, sol lobda bantlar oluşmuş..T3,T4,TSH hepsi çok yüksek..Doktor hem haşimoto hastalığı dedi, hemde hipotiroid...senağlamasenağlamasenağlama

Canım çok sıkkın ve çok korkuyorum...İlaç ayarlaması yapamadı çünkü çok yüksek , sağlığını tehlikeye atamayız dedi..Çok az rastlanan bir durummuşş benimkisi, genelde hemen ilaca başlatıyorlar..Şimdi ay sonunu bekliyorum tekrar kan tahlil vercem...

Moralim çok bozuk kızlar...Yavaş yavaş kilo almaya başladım, sürekli yorgun hissediyorum kendimi, bütün gün uyusamda dinlenemiyorum...vücudumda ödem yaptı,Çok berbat durumdayım...

Paylaşmak istedim arkadaşlar,belki yardımcı olacak arkadaşlarım vardır..
Hoşçakalın.:a015::a015:
arkadaşım öncelikle geçmişler olsun şu an nasıl olduğunu bilmiyorum ama yazdığın tarihden bu yana umarım daha iyisindir....ben de trioit hastasıyım hipotriodi yani yarım levatiron kullanıyorum şikayetlerim azaldı henüz 1 aydır kullanmama rağmen kilo almam durdu sinirlerim düzeldi korkacak bişey yok üzülme diycem allah şifalar versin....a.s.

nix
27-11-07, 06:11
persembe gunu dr a gidiyorum cetin onsel e bakalim 6 aylik tedaviden sonra ne kadar ilerleme var? cok heyecanliyim.

nix
27-11-07, 08:11
ya nerelerdesin forever ya nasilsin durumlar nasil?

nix
destegin icin sagol sen kontrole gitmiyomusun?

talin
canım benim doktorum da prof.dr.taner damcı..çok muhteşem bir doktor.memorial hastanesinin endokrini ama nişantaşında muayenhanesi var.1 yıldır bu doktora gidiyorum ve çok memnunum..bende de bildiğin gibi hipertiroid vardı basedow graves..çok şükür 5 aydır ilaç kullanmıyorum.bu hafta içi tahlillerimi yaptırıp ben de doktora gidicem haftaya randevum var...allah şifa versin diyorum
insan başına gelince anlıyor işte
sevgiler