PİERCİNG KULLANANLARIN Önerileri, Soruları, Cevapları

gamsee
26-09-07, 08:09
ya ben de deldirmek istiyorum, hızma taktırıcam ama acaba bu işlemin fiyatı nedir? bilen var mı? çünkü göbeğimi deldirdiğimde deldirdiğimde 150 fln istediler..

SeJer_Kis
8-11-07, 13:11
canim bende yaklasık 6ay hızma kullandım deldırırken pek acımıyorr temız bakarsan daha sonrada acımıyorr ama ben cok ugrastım cıkartıp cıkartıp taktımm sonrada ıltıha kaptı ve kapandıı sımdı tekrar yaptırmayı dusunuyorum ama bakalımm korkulacak bısey yokk ıstıyosan yaptır

@sy@
12-11-07, 21:11
Bende alti senedir kullaniyorum hic bir problemim yok.Ilk iki hafta deldirdikleri hizmayi cikarmamaniz gerekiyor.Daha sonra istediginizi zevkinize göre takabilirsiniz.Benim kardesim haftada bir degistiriyodu tabiki sonunda belliydide zaten iltihap kapmisti ama kullaniyo halen.Birde insanin bünyesine bagli ...

vaycanına
17-11-07, 18:11
bende istiyorum göbeeeeime ama hem korkuyorum hemde göbeğimde biraz tüyler var nefret ediyorum onlardan Kötü Kazen

EU1
10-01-08, 11:01
yaptırdıktan sonra bi hafta kadar ıslak tutmamaya çalış ve pier yapan kişinin verdiği kremi düzenli olarak sür zaten sonra kendiliğinden iyileşecektir göbeğin.

EU1
10-01-08, 11:01
hızmam var bi problem yaratmıyo ve güzel duruyo bence yaptır çıkarınca iz kalmıyo.

burcu.burcu
11-01-08, 09:01
bi piercing daha istiyorum ama sağlık kuruluşunda yaptırmak istiyorum...piercing yapan bi klinik, özel hastane vs. bileniniz var mı? yada süper temiz-steril bi yer???

Eyylül
kliniktede yapılsa hiç hijyenik bulmuyorum:1closedeyes:
arkadaşım kaşına yaptırdı ve kuaför saçını tararken piercing e tarağı takıp kaşını yırttı:kahve:

CatladaPatla
Eyylül
kliniktede yapılsa hiç hijyenik bulmuyorum:1closedeyes:
arkadaşım kaşına yaptırdı ve kuaför saçını tararken piercing e tarağı takıp kaşını yırttı:kahve:

Sana tam olarak katilmiyorum Eyylülcüm...:icecream:

Bence bu daha cok neresine yaptirdigina ve kisinin kendine bagli....şakkıdı

Mesela benimde burnumda piercing var yaklasik 2 senedir, bugüne kadar hic bir sorun yasamadim hijyen veya baska konuda olsun...
Ilk zamanlar iyi bakarsan ilerdede pek sorun yasamazsin...

Ilk yaptirdiginda mesela sürekli dezenfekte edeceksin, arkadasim var mesela o yapmadi ve piercingin oldugu yer sürekli yara bagladi...

EU1
11-01-08, 10:01
taksim/beyoğlunda meryem tattoo die bir yer var kadın bayağı başarılı ödül fln almış bu konuda bence netten bir araştır.

yarennkara
12-01-08, 09:01
ben 5yıldır hızma takıyorum ve benim bi parçam gibi..hiç bi zorlğu yok.kulak delen bi gümüşçüde deldirmiştim.istanbul-kadıköyde...bi gün takmazsam eksiklik hissediyorum..

xnazanx
14-01-08, 22:01
bende 5 senedir kullaniyorum deldirirken biraz acimisti ama cok memnunum 5 senedir bir gun bile cikardigim olmadi hatta benim bir parcam sanki zamanla oyle alisiyorsunuzki varligini bile farketmiyosunuz heves eden arkadaslara tavsiye ederim

nila16
14-01-08, 22:01
benim yok çok istiyorum ama eşim kesinlikle istemiyor.neyse benim arkadaşımda var ama eli hep burnunda habire çıkan hızmayı içeri dürtüyolülülülülülü...oynama kız şu burnunla diyorum.bide habirede düşürür yelloz.:icecream:

Dishe16
17-01-08, 20:01
TAKTIRMAAAAAA!!!2 yıl kullandım ok deldirirken hiç bir sorun yok hani sinek ısırığı derler ya sadece öyle bi sızı ama denize girerken,yüzünü yıkarken,üzerini değiştirirken vs elin hep burnunda bi süre sonra alışkanlık yapıyor gece bile elin burnunda uyuyorsun.olup olmadık anlarda burnundan çıkıyor özel bi sahneyi bölüp iki saat hızma arıyorsun rezillik yani :)ayrıca çıkardıktan sonra iz kalmıyor diyen arkadaşlarada hiç katılmıyorum benim deliğimin izi 1 yıl geçmesine rağmen belli tamam orda kocaman bir çukur yok ama ufakta olsa leke gibi bi iz var hem artık çokda hoş durmuyor be canım tavsiye etmiyorm kimseye yani...

PRINCESS-in-LOVE
22-01-08, 11:01
benim 5 senedir felan var hızmam. Deldiriken pek acimadı, biraz gözlerimden yaşlar geldi okadar. Sonradandan pek sorunum olmadı. Arada hizmam yatarken düşüyor ama artik okadar normal olduki hemen düştüğünü hissediyor ve gözüm kapalı bişekilde yatakta buluyorum. Bazende taşı düşüyor ozaman çok sinir oluyorum. Yedek aliyorum artik. Ben hep ayni model takiyorum fazla büyük değil beyaz taşlı. Hoş duruyor bence.

CakmaKleopatra
22-01-08, 12:01
ben burnumu iki kezx deldirdim
ikisindede ilk hızma burnuma battı diye çıkardım attım
bu aralar yine kaşınıyorum son kez deldiricem
bakalım hayırlısı :roflol:

CakmaKleopatra
22-01-08, 12:01
kuyumcularda ucu eğik hızmalar var tavsiye ederim ne burunun iç kısmına batması nede siz çıkarmadan düşmesi mümkün değil kuzenim yıllardır kullanıyor
tarif isterseniz ucu türbişon gibi oluyo kıvrık yane:roflol:

emrecemre
25-01-08, 01:01
canım ben 2 sene falan önce deldirdim...deldirirken bayılmışım acıdan:)))ciddi ciddi bayıldım...iğrenç bir acıydı....taktıktan sonra sorun yok...ama çıkarmak istediğimde de canım çok yandı...ben düzbişey sanıyordum çekince çıkar dedim ama içi vida gibiymiş çevirerek çıkıyor ve yine inanılmaz acı veriyor....asla bir daha denememm tavsiye de etmem......aslaaaa...böyle bir acı hiç hissetmemiştim hayatımda....

emrecemre
25-01-08, 01:01
kızlar yorumlara baktımda benim canım tatlıdır tamam da öyle sinek ısırığı gibi falanda değil yani....beni bayıltacak kadar acıdı vallahi.....ayıldığımda çocuk hala burnumla uğraşıyodu....oda şaşırdı hatta:)))ama iğrenç yaaa çok kötü acıyoooo

herbaryum
25-01-08, 02:01
oceanqueen
Arkadaşlar hızma yı cok seviyor ve taktırmak istiyorum ama cevremde hiç takan yok o uüzden hiç kimselere soramadım.
Belki sizlerde takan vardır ?
Çok acıyor mu?
sonradan cıkan problemler varmı?
Takması cıkarması zor mu ?
Şimdiden teşekkürler
bende vardı ama problemler yaşadım
iltihab kaptı hızma ile denize girmiştim çok sancıdı :a015:
sonra çokardım ve şimdi izi yok
yaptıracaksan bile steril bir yerde yaptır derim :teytey:
kolay gelsina.s.

krizantem2169
25-01-08, 16:01
ben 7yıl önce deldirttim ve hala kullanıyorum.. çokta memnunum benden sonra 3 arkadaşım daha yaptırdı. ama küçük burunda güzel duruyo.. benim ki hiç acımamıştı. mıknatıslı olanları tehlikeli diyorlar. mıknatısı burun içinde olduğu için akciğere kaçabilirmiş..

buweke
25-01-08, 17:01
iyyi guselde arkadaslar burunda bı delık cıkardgnızda bn deldrdım we snra sıkıldım takmadım herkesde hızma öğğğğ gelmişti snra burnumda o delık kıkardak la doldu fakat bellı hos durmuo o iz bnden solemesı acımıo zaten soğutucu sıkıolarda neyse sımdıden hayrlı olsun

avrill
9-02-08, 23:02
ya bende yaptırmak istiyorumdaaa u doğum yaparken göbeğin yırtılması konusu ürkütücü geldi birazz bidaha düşüncem...

_deniz_
10-02-08, 11:02
ben geçen sene yazın dilimi deldirdim tabi dil en tehlieklisiymiş bunu yaptrdıktn sonra öğrenmem iyi oldu :) gerçi bir ay kadar kullanabildim ilk 10 gün şiş durdu konuşamadım bile doğru dürüst sonrada peltk peltk konuşmaya başladım ehh aslında hoşuma gitti etrftanda iyi tepki almıştı (beklemiyrdum) konuşrken insnlar azımn içine bakıyordu tabi azcık garipti:) herneyse o peltk peltk konuşma işi bozdu babam zaten kkızmıştı hal böyle olunca çıkartım bidahada yaptramam heralde kimseyede tavsiye etmiyorum uğraştırıyor yaptıran herkes sonradn pişman

rock4ever
10-02-08, 13:02
bnmde sol,dudagmın altında vardı bn cok seviodum ama bbm nefret edio ondan fazla takamıyorum.Tekrar deldrcem kaşıma taktrmak istiyorum oda kaşta dökülme,egilme falan yapıyo falan diye duymustum ondan kafam karstı aranızda kaşına taktran varsa sizde öle sorunlarla karsılastınz mı biraz fikr verirseniz sevinirim.........