Libya Paylasim Alani(Tanisma)

Libyana
10-01-09, 15:01
Merhabalar Yasemincimkaydirigubbakcemile5
Eşin burada mı? Ne kadar guzel..Sen gelmeyecek misinsenağlama Buralara yolunuz duserse mutlaka beklerız seve sevesositososito
Hanunam arapcayı sakıyorum resmen bulbuller gıbı sorma:nazar:
Shuveye SHuveye INshaALLAHnaniknanik

hanuna
11-01-09, 10:01
süprizzzzz merhaben ya lıbyanam :)keyfa haluki?enshallah ente quesa:) ene temam elhamdullah :lepi: maşallah ketir :nazar:a.s.
bende şakıyorum :roflol: bak döktürdüm dimi kaydirigubbakcemile5

hanuna
11-01-09, 10:01
yasemincim teşekkürler yorumun için bugunde tesekkur butonum mu kaybolmus edemedım ...diğer arkadaşlar sizlerinde katılımınızı beklıyoruz....

Libyana
11-01-09, 12:01
Ooo Hanuşum shuqran ve kezıran.quez hamdellah:icecream:...Kem haza:roflol: mastıka fi? :roflol:
Canım esımın ofıste bır elemanı var oyle matrak kı mımar yenı geldı buraya...kardesımle yasıt okulu bıtırmıs gozunu burda acmıs:kahve: o soyle dıyor Keyfe Halınız Kuvezde ınsallah?:roflol:
Bu arada Lıbya da krız yoktu hıc cosuyordu herkes dun toplantı ypamıs butun fırmalar buraya da gelıyormus shuveye shuveye Allah yardımcımız olssunkafamçokkarıştı kaydirigubbakcemile3
Ya Ceylıs benden daha ıyı konusacak arapca..Ben ıngılızcem var dıye tembellık edıyorum cunku burdakıler ıngılızce konusma hastası ıslerımı hep oyle halledıyorum..kımse kendı dılınle konusmak ıstemıyor ogrenemıyorum dolayısıyla..Evde calısıyorum kıtaplar aldım gelırken...Az bucuk ıste..Dıger dıllerım kadar ıyı degıl..Aslında her muslumanın arapca ve ıngılızce mutlaka bılmesı gerekıyor dıye dusunuyorum mutlaka...Sonucta Rabbımızın bıze gonderdıgı sozler yanı mektup dıyebılırz,arapca orjınalde..Mealı de okunabılır ama tesırı daha kuvvetsız olur bence..Insallah sakırız bır gun arapcayı..Burada pratık yapalım hanunam ya bılen herkes toplansın ...Gelırken alcaktım lıbya lehcesı ıle arapca kıtabı buldum adam 5 gun beklemenız lazım dedı benım de bıletım daha erkendı nasıp olmadı ama bıır yandan da dıyorum lıbya lehcesı nerde ısıme yarıcak kı..Fasıh olsa yeter.
Hanuna teyzesı kızışım grıp oldusenağlama sımdı ona serbet yapuuucumm mamasını yedurucumm kucagımda makapakaları ızlıyoruz..nıght garden var ya ..Optum hepınızı..Dua edın olur mu ben ıyı olayım teyzecıkler:ecrin_bebek:

Libyana
11-01-09, 12:01
Bu arada canım teesekkur butonu kımsede yok kaldırılmıs tesekkurler...bozulmus yedek parcası yokmus oyle okudum..:)

hanuna
11-01-09, 14:01
kaydirigubbakcemile5lıbyanam ındı mastıka mafı ateyni mastıka hihoyyyt... elan fi hoj(beyt)...ente keyf ahbar?
şifaaa acilen ceylis enshallah...ma mana ceylis
enshallah 2009 güzel bır yıl olur ....ingilizce olunca evet tembellıkte haklısın bende oyleyım hıc caba gostermıyorum ...az da olsa bıraz bıraz ogrenmeye gayret edıyorum...
kıtap bende almıstım ama hala nerede bulamıyorum bır donem bakıyordum hatta sözlukte var şöyle buyuk englısh arabıc turkısh ama kelıme aramak cok zor gelıyor acıkcası .kesınlıkle katılıyorum sana ınsallah sakırız bır gun lıbya lehcesı ıle hıc gormedım hep fasıh arapcaydı sanrıım ama bayadır bakmıyorum acıkca solemek gerekırse :Saruboceq: cok gecmıs olsun canım ınsallah en kısa surede atlatırsınız:1hug:
tesekkur butonu bılgılendırmen ıcın tesekkur ederımkaydirigubbakcemile5

Libyana
11-01-09, 15:01
Ceylına mana babul jenneh..
Miya DjeyLina:eek:
mujuxxx

hanuna
12-01-09, 10:01
Ques ques mumtaazz mashallahhŞeniz

tgbtgb
12-01-09, 12:01
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılmış sayılırım,benim de nişanlım dubaide calısıyordu fakat orada işler korkunç bozulmuş krizden dolay sanırım libyaya gidicez:) ben birşey öğrenmek istiyorum libyada yasayan arkadaslar bakım işleriniizi kendiniz mi hallediyorsunuz yoksa güzellik salonu falan var mı sac boyatmak vb.

Libyana
tgbtgb
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılmış sayılırım,benim de nişanlım dubaide calısıyordu fakat orada işler korkunç bozulmuş krizden dolay sanırım libyaya gidicez:) ben birşey öğrenmek istiyorum libyada yasayan arkadaslar bakım işleriniizi kendiniz mi hallediyorsunuz yoksa güzellik salonu falan var mı sac boyatmak vb.
Merhabalar...Şeniz
Hakkınızda hayırlısı olsun Dubaıden cok aıle geldı burayadelikafadulden Krızın vurmadıgı yer kalmadı yauvv:1shok: kaydirigubbakcemile3
Trıpolıye mı geleceksınız baska bır sehre mı? Burada bakım ve guzellık salonları fıtness cluplar mevcut hı tabı hızmettekı tıtızlıgını ve kalıtesını bılemem spor salonuna arada bır gıdıyoruzz gayet hos ama vucut bakımı sac makyaj davalarına hıc bulasmadım...Zaten hamısken pedıkur menıkur cok zararlıydı yaptırmadım sonra da kendım yapmaya basladım:1closedeyes:.. Burada bayanlar ınanılmaz susluuu pusluuu hayatımda o kadar cok makyaj yapan kadınları ılk defa burada goruyorum:roflol: Cok koyu ve agır makyaj sevıyorlar.. Saclar da boyalı bu ısler arz talep meselesı olduguna gore mutlaka ıyı yerler vardır turıst de cok zaten Almanı Italyanı Rusu Dubaıden de cok bayan var..
Sanırım o konuda cok fazla sıkıntı cekmezsınız..Ben bıraz fazlaca tıtızım sanırım sacımı dahı kestırmıyorum kendı kuaforumden baskasına ekstra bır durum soz konusu olmadıkca..6ayda bır Tr deyız komple bakım:kahve:
Gorusmek uzere:Saruboceq:

tgbtgb
libyanacım cevabın için cooooookkkkkkkkk tesekkürler tripoli sanırım gelecegimiz yer neyse bi şekilde hallederim artık peki kücük birsey daha nete evden mi baglanıosun bir de türk kanallarını nerden izliosunuz digitürkten mi??:asigim: ay bayarım ben seni sorularla valla yandınyerimseniben

Libyana
12-01-09, 13:01
Evet evden baglanıyoruz canım benımdelikafadulden O acıdan super vala hamdolsun...Askqabatta da yasadık bır sure evlerde net yasaktı aboouvvv ınternetsız hayat da cekılmıyor bu devırde:roflol: hersey elının altında dımı ama ...
Tgbacım turksat uydusu var bızde rahatlıkla tum kanalları ızlıyoruz..Gercı tv ıle cok alakamıız yok kızımız ıcın de uygun gormuyoruz neredeyse uyusturuyor cocuk beyınlerını-tatlicadiarzu-
Ne demek balım estagfırullah sor sor sorrrrrrsositososito
Ben senı cenemle baymayayım dakaydirigubbakcemile3

hanuna
12-01-09, 14:01
libyada tel görüşmelerıde ucretsız dı dımı lıbya içerisi :KK70:

Libya uçuşları ıle ılgılı yazıyı okuyunca paylaşayım istedım canım

THY 26 Ekim’den itibaren her gün Libya’ya uçacak

İşadamları yükselen yolcu trafiğine karşı Türkiye-Libya arasındaki seferlerin artırılmasını istiyorlardı. Bakan Yıldırım, geziye başlamadan bu konunun altyapısını çözmüş, dün imzaları attılar. Şu anda üç olan haftalık sefer sayısı yediye çıkarıldı. Bingazi için de sefer planlaması yapılıyor...

tgbtgb
tgbtgb
libyanacım cevabın için cooooookkkkkkkkk tesekkürler tripoli sanırım gelecegimiz yer neyse bi şekilde hallederim artık peki kücük birsey daha nete evden mi baglanıosun bir de türk kanallarını nerden izliosunuz digitürkten mi??:asigim: ay bayarım ben seni sorularla valla yandınyerimseniben

libyanacım canım benim bendede cene cok valla ama nişnlımda hic yok:KK70:
bilgiler için çokkk teskürrrr evde milleti bayıorum libyada su var mı bu var mı ne biliyim ben oralarda yasanmaz gibime gelio:Saruboceq:
pekiiiiiiiiiii internet ve türksat için başvuruyosunuz herhalde dimiii??

bir deeee ben oraya burdan ilaç falan getirebilirim herhalde dimi:)

tgbtgb
ya bideee ben oraya gelmeden sana hber veririm libyanacım bi de ismini söle sen bana:)

görüşelim mutlakaaaaaa

Libyana
12-01-09, 15:01
yyy super desene kfa bı arkadas daha gelıyo banadelikafadulden
Internet ve uydu ıslerını esın halleder ınsallah calıstıgı sırketten yardımı olurlar sen takma..kaydirigubbakcemile3
Gelınce bız senle bol bol gezerız ben burayı fethettım:jeyyar: neredeyse heryerını bılıyorum..
Dedıgım gıbı evler guzel degıl ama canım tek dezavantajı bu sanırım..Guzel evler de ıkı bın dolardan asagı degıl...:1shok:
Ucmus burda kıralar hıı bak ama sırket karsılarsa guzel bır ev bulunabılır..
Uc dort ulkede yasadık degısık evlerde oturdum ama LIBYAdakı kadar pahalı ve zevksız dosenmıs evler gormedım yauvv:kızgın:
Ama moralımı bozmuyorum sonucta hersey bızım elımızde oooo gonuller bır olsun hakkaten samanlık bes yıldızlı otelden guzel oluyorkaydirigubbakcemile3
YETER kı aılende muhabbet olsun lezzet olsun tat olsun neşen olsun hıc takmazsın vala...Mıs gıbı yaparsın evını ...Istersen yardımcı tutarsın..
Ben eve ılk gırdım baya bı şoktan cıkamadım kapıyı acıyosun pat salona gırıyosunkafamçokkarıştı degısık tarzları var hele mutfak banyo kulturlerı sıfır...RUSYAYI bılıyor musun tek goz odalar bınlerce dolar kıradan baslıyor burası da oraya yetısecek-tatlicadiarzu-
Esın nerde calısacak meslegı ne canım..Buyuk maharı denılen bır alan var orada yenı apartmanlar yapıldı bak ordakıler guzel kıra da o oranda guzel tabı..Insallah sızın sırket verır..
Sen calısacak mısın?...
Bız tam turk okulunun arkasında oturuyoruz canım.Beklerım:eek:

Libyana
12-01-09, 15:01
ne ılacı tgbacım? getırırsın tabı ama burda da bulursun bence..
o acıdan sıkıntı yok ne ararsan bol

tgbtgb
12-01-09, 18:01
libyanacım adını bi söle banaaaa:)

aynı fikirdeyim ben zaten cok asıgım askıma onunla her yer cennet bana ev kötü mötü farketmez bana cocuk yapmıcam zaten tr ye döndüğümüzde düsünüorum Allah izin verirse:)

göz kuruluğu var da bende göz ilacı getircektim canım ya:)
inşaat mühendisi kocacım:) inşallah şirket verir ev canım ya:) ben sana telefonumu veririm gelmeden şubat sonu gib orda olurum belkiiiiiiiihihoyyyt

canım saat farkı var mı burayla libya arasında?denize falan girebilir miyiz?giyim kuşam nasıl?ya zaten ben normal bi tipim tshirt kot da ne biliiyim hani hiç bilmeediğim bi yer ya o acıdan soruorum calısırım bende evde sıkılırım :) burda saat su an 20:13 bu arada:p

Libyana
12-01-09, 19:01
tgbtgb
libyanacım adını bi söle banaaaa:)

aynı fikirdeyim ben zaten cok asıgım askıma onunla her yer cennet bana ev kötü mötü farketmez bana cocuk yapmıcam zaten tr ye döndüğümüzde düsünüorum Allah izin verirse:)

göz kuruluğu var da bende göz ilacı getircektim canım ya:)
inşaat mühendisi kocacım:) inşallah şirket verir ev canım ya:) ben sana telefonumu veririm gelmeden şubat sonu gib orda olurum belkiiiiiiiihihoyyyt

canım saat farkı var mı burayla libya arasında?denize falan girebilir miyiz?giyim kuşam nasıl?ya zaten ben normal bi tipim tshirt kot da ne biliiyim hani hiç bilmeediğim bi yer ya o acıdan soruorum calısırım bende evde sıkılırım :) burda saat su an 20:13 bu arada:p
YA cok sevındım senınde oyle dusundugune..Rabbım bos heveslere kapılıp da asıl dunyamızı ve hakıkı aşkımızı unutturmasın bu dunya Karuna bıle kalmadı..şakkıdı
Benım esım de elektromekanık şefi ege elektrık elektronık muhendıslıgı mezunu..
Summadayız bız canım sızın sırket hangısı..Subat sonu mu abouuvvv erken gelecekmıssın sevındımdelikafadulden
Nısanda Turkıyeye gıdıcez bız de onbes gunlugune ınsallah..
Gıyım kusam malumun yuzde doksanı tesetturlu ama Trdekı tesettur anlayısı yok yanı saclar gozukuyor boyalı cılalıkaydirigubbakcemile3 son derece modern ve hatta satafatlı bır gıyımlerı var..Cılbab gıyenler az kalmıs onceden daha cokm us son bes yılda gıyım sekıllerı cok degısmıs aynı batılı gıbıler..Yuzlerını kapatanlar da var ama azınlıkta..
Senı cok ıyı anlıyorum heyecanın ve m erakın o kadar normal kı..Saat farkı yok suanda aynı canım ..
Ayrıca bayanlar ıcın yuzm e yerlerı var aılenle de gırebılırsın..Gecelerı hayat baslıyor burda gunduz genelde ın cın top oynar ozellıkle erken saatlerdekaydirigubbakcemile2
Cok kalabalık bır sehır hengame kosturma telase var..Sıp dıye gunun bıtıyor..
Kot tshırt falan gıyıyorsan normal yerlı kızlar da var oyle gıyınen ama basları ortulu ıste belkı esarp kullanmıyorsan dıkkat cekebılırsın ama rahat ol bı sure sonra alısırsın bız de kızımdan dolayı cok dıkkat cekıyoruz:1shok: dısarı cıkamıcaz nerdeyse o derece...Bembeyaz mavı gozlu sarısın ne zaman cıksak fotograflar vıdeolar opmeler sarılmalar rahat gezemıyoruz bılekaydirigubbakcemile3 Ama cok ınsancıllar yardım severler..
Guzel goren guzel dusunur guzel dusunen de hayatından lezzet alır bunu bılır bunu soylerım :1closedeyes:

hanuna
13-01-09, 07:01
Günaydınlar konuyu aktifleşmiş gördüm :dance: gerçi hala konuyu açanlardan hala ses yok mirmirmirmir ...kış saati uygulamasına gectıgımızde saat farkımız kalmıyor yazın 1 saat ılerde oluyorduk sengözlerimebaksanab ...

libi
13-01-09, 08:01
Merhaba arkadaşlar...yalnız olmağıma sevındım bende nişanlım için libyaya gıdeceklerdenım temmuz da bingaziye yerleşicez ...cok heyecanlanıyorum farklı kültürleri olan bir yere yerleşmek korkutuyor açıkcası ama nişanlımı çok seviyorum oralarda yalnız olmadıgımı bılmek sevındırdı...Orda yaşayanların bilgilerini okudum...genelde tepkıler yurtdısı dıyınce hep olumsuz oluyordu aıleden uzak ne yapcaksın kımseyı tanımadıgım bır yerde ama sımdıden burda turklerın orada oldugunu bılmek rahatlattı her ne kadar hala daha zor gelıyor bana:Saruboceq:

tgbtgb
13-01-09, 08:01
libicim selam canım valla bende bazen bu düzenimi bırakıp gitmeye korkuorum daha dogrusu alıskanlıkları mesela 8 senedir petrol şirketinde calısıyorum evim işime yakın aile yanımda falan fialn:)

ama düşününce askımın yanında olacam hayatı beraber paylasıcaz bu süper bi duygu insanlar neler yasıyo ya hem bambaska bi yer kültür degişik ya ..

Allah herkesin gönlüne göre versin ben cok mutluyum valla hayatı güzelce yasıcaz inşallah..

LİBYANACIMMMM İSMİNİ Bİ SÖLE YAAAAAAAAAAAAAAAAsenağlama,

ha bu arada ayıp olmazsa libyana orkid falan var mı ya :eek:

libi
13-01-09, 09:01
merhaba tgb zor geliyor yinede işte burda düzenini herseyını bırakmak gitmek kolay diil ...kadın pedının olmadıgı bir yer mı var ki o kadar da dııldır bence.....isim verme olayını forumda vermeyi uygun gormeyebılır canım bence :)

tgbtgb
libicim pardon haklısın sanırım bilemedim isim vermemek gerektiğiniğ:)

ya ne biliyim ben ankara dısında hiç yasamadıgım için hele bi de arap ülkesi sanki hiçbirsey yokmus gibime geliyooooo:eek:

hanuna
Merhaba libi sana bingazi için resımler ekledım yeni gercı daha önceden gittinmi gördünmü yaşayacagın yerı bılgın varmı :) canım şimdiden hayırlı olsun sana ınsallah her daim güzel bır yuvan olur .mutluluklar...