Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

marguerite
3-04-09, 21:04
sevgili 06EE nasilsin canim iyimisin senden ne haberler var hersey yolundami bitanem forumda gordum seni bir selam vereyim dedim varmi bir beklentin bu ay aslinda sorup seni strese sokmak istemem ama merak ettim biliyomki bizler birbirimize kirilmayiz onun rahatligiyla soruyorum canim neyse hayirlisi olsun ya opuyorum seni cok kendine iyi bak

06EE
3-04-09, 21:04
sağol canım yeni gördüm mesajını öyle dediğin gibi bizler burda birbirimize desteğiiz halimizi bilen anlayan ancak birbirimizden başkası değil,daha beklemedeyim anlayacağın daha çok var testlere felan daha erken öyle stres felan olmam canım Allah dermansız dert vermesin inş. bende bu duyguları tadarım .bende sizin gibi bebeğime birşeyler alırım sağlıklı sıhhatli inş. o kadar üzülüyorum ki 3 dede hiç bir şey almamıştım.herkes daha hemen almaya başlıyordu bende öyle kalıyordum Allah ım bu sefer bende alıp bebeğime giydirmeyi sağlıklı sıhhatli hayırlı şeklide nasip eder inş. neyse uzattım yine görüşürüz kendine ve bebişe iyi bak sevgiler...

SILAYA
4-04-09, 08:04
bkale
kızzzlaaarrrrr çok mutluyum bugün sinan beyi bırakıp lütfü hocaya gittim. bebeğimi rahat rahat ultrasyonda gördüm. çok tatlıydı herşey yolunda imiş. korkulacak bir durum yok dedi. gerçektende lütfü hoca sinan hocadan daha samimi ve daha iyi hissediyor insan kendisini. herşeyi tek tek anlatıyor. bebeğim hareket ediyordu. allahım müthiş bir duygu inanın gözyaşlarımı tutamadım. sinan hoca gibi insanın gözünü korkutup moralini bozmuyor. kesinlikle lütfü hoca daha insancıl.
canim senin adina cok sevindim inan.
dua etmistim allah bu defa kucagimiza almayi nasip etsin canim.
uzun omurlu olsun. rabbim buyuk olacak insallah.
canim kac haftalik hamilesin. bebegin hareetini gordum demissinde. bay bay:nazar:

umut_sevgim
4-04-09, 09:04
slm kızlar ben yazmasamda yazılarınızı hep takip ediyorum bende dr degıstırıp herseye sıfırdan basladık esıme ılk defa bu dr tahlıll yaptırdı sonucları salı gunu alacaz ve kaldıgımız yoldan calısmalara devam rabbım emeklerımızın karsılıgını versın ınsallahhh bkale senı adına cok sevındım gozunaydın canım darısı bızlereeee ınsss....

bkale
4-04-09, 09:04
kızlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. sılacım ayrıca duaların için çok çok sağol arkadaşım. bugün tam 10 hafta oldu canım. kolunu bacağını oynatıyordu yaramaz allahım inşallah herkes en kısa zamanda dilediğine ulaşır. birde doğduklarını görsek. ama dün çok ümitlendim bebeğimi görünce dedimki allah nasip ederse doğuracağım bu bebişi. öyle işte kızlar hepinizi çok öptükkkk.

lal82
4-04-09, 12:04
mumamu
LAL seni merak ettim nerelerdesin çünkü ben seni takip ediyorum.1hafta arayla. alışveriş yaptınmı bebek için. çantanı hazırladınmı.bende bugün aldıklarımı hastane çıkışı battaniye gecelik pijama falan makineye attım yıkayıp ütüleyeyim valizi hazırlıcam.
iyiyim canım, bende hazırlıkları bitirmeye calısıyorum. bebişin kıyafetlerini nevresimlerini benim gecelik sabahlık pijama falan yıkadım ütüledim, yani annem ütüledi:jeyyar: saolsun katlayıp temiz çarşaflara sardık. sadece dolaba yerleştirmesi kaldı. bugunlerde bebek odasını süslüyorum. lavanta keselerini bitirdim, ona sepet süsledik, şimdide kapı süsü yapıyorum. hastane çantasını hazırladım mumamucum. tabi çanta kapanmadı henüz yerimseniben aklıma gelenleri ekliyorum. aslında ne gerekli hastanede pek bilmiyorum celen müsait bi zamanında bize yazsa keşke:uhm: sen ne koydun valiize? kolay gelsin canım:1hug:

lal82
celencim minik kızımız nasıl oldu canım? inşallah daha iyicedir

umut_sevgim
ayy canım ne mutlu sana valla cok heyacanlandım:) ne guzel bır hazırlıktır bebıs odası hazırlamak rabbım herkese nasıp etsın ınsallah rabbım bebısını saglıcakla kucagına almayı nasıp etsın ınsallah kolay gelsın canımmm......bızede dua et olurmu...

mumamu
4-04-09, 15:04
bugün LÜTFÜ HOCADAN son randevuma gittim doğum tarihini verdi ama çok uzakkendisinin HACETTEPEDE ameliyat günü perşembeymiş23 nisan uygun dedi ama tatile geliyor dedi haftasına yani 30 nisanda 8.30 gel dedi.ogün olacak sezeryan.ben 38+6 günlük yani nerdeyse 39 haftalık olacam. bebek o zamana beklermi acaba şimdiden ağrılarım var dedimdaha doğum kanalına girmemiş dedi merak etmememi söyledi 10 gü önce aspirini kesecem 5 gün önce iğneler kesilecek dedi.bu arada özel odaiçinde sekretirini 20 sinde görürsem ayarlayacağını söyledi geç kalma dedibebişin kilosuda üst seviyedeymiş 3kilo100 gr dedi
inşallah zaman çabuk geçer.

pdrdnz
4-04-09, 17:04
merhaba arkadaşlar
Bu siteyi yeni gördüm.Ben sizlere bi şey sormak istiyorum.Ben iki düşük yaptım.Sinan beyin adını duydum.Ona gittim. Bana damarlarımın darlığından kaynaklandığını metioninden sınırlı diyet ve folik asit, coraspirin ve b vitaminleri verdi. Ama bana açıklama yapma zahmetine katlanmadığı için anlamadım.Damar darlığımı nasıl anladı.Düşük bundan mı kaynaklandı.O öyle olduğunu ima etti.Anladığım kadarıyla.bu diyete ve ilaçlara hamilelik değil her zaman uymamı söledi.Bilgisi olan varsa ya da aynı şeyden muzdarip olan bi açıklasa rica etsem:)

sonuyok
4-04-09, 21:04
pdrdnz
merhaba arkadaşlar
Bu siteyi yeni gördüm.Ben sizlere bi şey sormak istiyorum.Ben iki düşük yaptım.Sinan beyin adını duydum.Ona gittim. Bana damarlarımın darlığından kaynaklandığını metioninden sınırlı diyet ve folik asit, coraspirin ve b vitaminleri verdi. Ama bana açıklama yapma zahmetine katlanmadığı için anlamadım.Damar darlığımı nasıl anladı.Düşük bundan mı kaynaklandı.O öyle olduğunu ima etti.Anladığım kadarıyla.bu diyete ve ilaçlara hamilelik değil her zaman uymamı söledi.Bilgisi olan varsa ya da aynı şeyden muzdarip olan bi açıklasa rica etsem:)
merhaba hoşgeldin pdrdnzsinana beye iyi demiyolar burda giden arkadaşlar hiçbiri memnun değil ankaradasın sanırım lütfü beyi çok iyi diyolar o verdiği diyette hiç bi işe yaramıyormuş ayrıca sana genetik test yapılmadımı kan pıhtılaşma testleri falan olmadı mı neye göre söyledi bunu bencce önce bi testlerini yaptır öyle gebelik düşün vede sinan beyi hiç düşünme

celennnncemrecik nasıl oldu hiç sesiniz çıkmıyor ya merak ettim canım CADIARZU

mumamuallah tamamına erdirsin allah kurtarsın canım heyecan dorukta :sm_cool:bekliyoruz hep birlikte dört gözle:sm_cool:

bkale
4-04-09, 21:04
merhaba pdrdnz öncelikle hoşgeldin. düşüklerinin sebebi kanda pıhtılaşma olabilir bunun için gen testi yapılıyor sana yapıldı mı? benimde kanda pıhtılaşma var. bende sinan beye gitmiştim.mthr 677 heterezigot mutasyonu çıktı. aynı verdiği ilaçları ve diyeti bana da verdi. hamile kalmadan önce en az 2 ay uygula dedi. ben uyguladım ve şuanda 10 haftalık hamileyim.hamile kalır kalmaz da 0.2lik clexan iğneye başladık. sinan beye gelince ilk başlarda daha iyi ilg
leniyordu ama hamile kaldıktan sonra bende hiç memnun kalmadım. dediğin gibi doğru düzgün bir açıklama yapmıyor. neyse birkaç olaydan sonra sinan beyi bıraktım.ben de buradan lütfü beyin methini çok duydum.o da hacettepede prof. ve dışarıda özel muyanehanesi var.ve şimdi lütfü beyle devam etmeye karar verdim. o diyeti saçma buluyor ve uygulamanı istemiyor. ve inan daha farklı insan istediğini rahatça soruyor ve karşılığında güzel cevaplar alıyor. yani lütfü bey daha samimi ve insancıl.kesinlikle bir de lütfü beye gitmeni tavsiye ediyorum.tabi karar senin. ama üzülme inşallah en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın. burası çok güzel herkes aynı kaderi ve herkes aynı duyguları paylaşıyor. yani burda herkes elinden geldiğince birbirine destek olmaya çalışıyor. bu arada pdr anladığım kadarıyla değil mi? eğer öyle ise aynı branşızşutarafagittia.s

celen35
4-04-09, 22:04
lal82
iyiyim canım, bende hazırlıkları bitirmeye calısıyorum. bebişin kıyafetlerini nevresimlerini benim gecelik sabahlık pijama falan yıkadım ütüledim, yani annem ütüledi:jeyyar: saolsun katlayıp temiz çarşaflara sardık. sadece dolaba yerleştirmesi kaldı. bugunlerde bebek odasını süslüyorum. lavanta keselerini bitirdim, ona sepet süsledik, şimdide kapı süsü yapıyorum. hastane çantasını hazırladım mumamucum. tabi çanta kapanmadı henüz yerimseniben aklıma gelenleri ekliyorum. aslında ne gerekli hastanede pek bilmiyorum celen müsait bi zamanında bize yazsa keşke:uhm: sen ne koydun valiize? kolay gelsin canım:1hug:
lalcim ben asker hastanesinde yaptım doğumu ve doğal olarak hiç bişi vermediler hasta bezine kadar hasta pedine kadar götürdüm ben.sen özelde yapıcaksan bunları bi konus hastanenle.ben bir kendime valiz yaptım birde cemreye.cemreye 2 takım hastane cıkısı bir penye bir yün battaniye bez ağzı bezi vs.. koydum.kendime bir takım gecelik bir takım pijama koydum.göğüs için olabilecek tüm malzemeleri aldım.göğsüm cok hassastı korktum yara olur die nitekimde oldu senağlama göğüs ucu,göğüs kalkanı,pompa (süt gelmezse bebek ememezse cekeriz die),göğüs pedi ve kremi :lepi: kendime 2 tane corap üşürsem diede patik aldım ama kullanmadım.ha bide hastane carsaflarını kullanamam die pike takımı aldım.havlu,kasık,catal,barda vs..bide hastanedeki hemşire evdekilere sööle kayısı püresinden komposto gibi bişi hazırlasınlar dedi.doğumdan sonra içiceksin ve hem kendin hemde bebiş wc acısından rahat olucaksınız dedi.kuru kayısıyı kaynatsınlar blendırdan gecirsinler süzmeden sekerle biraz daha kaynatıp şişeye koysunlar dedi.doğumdan sonra yeme-içme yasağı kalkınca 1 bardak içtim(günde 1 bardaktan fazla içmek yasak yasakkelime ) hakikaten ne cemre ne ben zorluk cekmedik.ha olmazsa olmaz kırmızı tacımı aldım kaydirigubbakcemile3 bide niveanın yumusatıcı rucunu kaydirigubbakcemile3 bebiş için pişik kremide aldım doğduğu günden beri kullanıorum maşallah :nazar: aklıma gelen olursa takıldığın bişi olursa gene yazarım :1hug:
lal82
celencim minik kızımız nasıl oldu canım? inşallah daha iyicedir
sonuyok
merhaba hoşgeldin pdrdnzsinana beye iyi demiyolar burda giden arkadaşlar hiçbiri memnun değil ankaradasın sanırım lütfü beyi çok iyi diyolar o verdiği diyette hiç bi işe yaramıyormuş ayrıca sana genetik test yapılmadımı kan pıhtılaşma testleri falan olmadı mı neye göre söyledi bunu bencce önce bi testlerini yaptır öyle gebelik düşün vede sinan beyi hiç düşünme

celennnncemrecik nasıl oldu hiç sesiniz çıkmıyor ya merak ettim canım CADIARZU

mumamuallah tamamına erdirsin allah kurtarsın canım heyecan dorukta :sm_cool:bekliyoruz hep birlikte dört gözle:sm_cool:
cemrenin gribi antibiyotik kullanmamıza rağmen iice ilerledi senağlama hep burnu tıkalı kuzunun senağlama hapsuruk öksürük senağlama ah ben vayr ya beeeenn Çok üzgünüm çoook

SILAYA
5-04-09, 06:04
kizlar yarin ogleden sonra doktorda randevum var.
kotu bisey duymaktan cok korkuyorum. benim icin
dua edermisiniz. insallah guzel seyler duyarim.
hersey normaldir. simdiden tesekkur ederim kendinize iyi bakin.
insallah bu forumdaki herkez bebegini kucagina alir.

pdrdnz
5-04-09, 08:04
sinan beye ben öneri ile gitmiştim bana dna dizilimi ve kan testleri yaptırdı. Sonunda da bu dediklerimi söyledi. Damar darlığı dedi ama onu da zorlamayla söyledi diyebilirim. lütfi bey hangi hastanede.Ben ankarada yaşıyorum.Olmadı bi de ona giderim. Saol ilgilendiğin için sonuyok

pdrdnz
5-04-09, 09:04
merhaba bkale.Evet ben pdr mezunuyum:)Aynı şeyleri söylemiş sana da.Aynı açıklamaları yaptı bana da.Olmadı lütfi beyle de görüşeyim. Saolun paylaştıklarınız için arkadaşlar.Öpüldünüz.

celen35
SILAYA
kizlar yarin ogleden sonra doktorda randevum var.
kotu bisey duymaktan cok korkuyorum. benim icin
dua edermisiniz. insallah guzel seyler duyarim.
hersey normaldir. simdiden tesekkur ederim kendinize iyi bakin.
insallah bu forumdaki herkez bebegini kucagina alir.
ii ve güzel haberlerle gel canım ....
calıkusundan haber aldınızmı?test yapıcaktı?5 gün oldu mu acaba CADIARZU

pdrdnz
Ya bu arada bkale sen uydunmu o diyete?Naptın?

bkale
pdrdnz
Ya bu arada bkale sen uydunmu o diyete?Naptın?
yaa canım o diyet bir kere benim gibi yemeyi seven ve yemek yemekten zevk alan birisi için çok zordu sırnaşık şey o yüzden 1 ay kadar falan uydum baktım olmuyor abartmadan canımın istediklerinden yedim. ancak hamile kalır kalmaz sıkı bir şekilde uygulamaya devam ediyordum ki lütfü bey hiiççç gerek yok dedi.:dance:

umut_sevgim
5-04-09, 10:04
celen gecmıs olsun canımmm mınıgımıze ıyı bak olurmu... sıla ınsallah guzel haberler alırsınn canım benım.... kızlar ben lutfu beyın hastasıydım soru sormadan benı aydınlatmıyodu dr gıderken kendıme bı lıste cıkarıyodum oyle gıdıyodum son hamıllelıgımde ıse dıs gebelık rıskı yok gozunuz aydın keseyı gorduk dedi ve haftaya tekrar gelmememı soyledi gıttıgıde lekelenmem olmustu dıs gebelık olabılır dedı ve sasırdım hemsıresını ardam kanama baslayınca cok teleslandım hemsıre bana yapabılecegımız bısey yok falan baska seylerde soyledı ben orda bbegımı kaybetme telasındat-yım hemsıresının umrunda degıl cok sert bırısı orayı bıraktım sımdı tımur beye gıdıyorum 3 dr ılgılenıyo bakalım sonuc ne olacak rabbım hayırlısını nasıp etsın ıyı dr karsılastırsın ınsallahhhh

lal82
celencim insan çok üzülüyor bebekler hasta olunca senağlama ama onlar bizlerden daha dayanıklılar. kısa zamanda iyileşir, keyfi yerine gelir inşallah. hem kendini de suçlama, bağışıklık sistemi daha hızlı gelişir böylece, sıkma canınnı :teselli:

bu arada bana vakit ayırıp valizi anlattıgın için çok teşekkür ederim celenm ya, hem cemreyle ilgileniyosun hem bizlerin bitmek bilmeyen sorularına cvp veriyosun, bitanesin vallaŞeniz

lal82
sılaya ve umut sevgim inşallah herşey yolunda gider, bebişlerinize kavuşursunuz. doktordan sonra haber verin kızlar

umut7
5-04-09, 12:04
Hergun hem Folbiol hem Becozyme C kullanan var mi? Becozyme'de de folic asit var (1.5 mg) ikisi birden fazla oluyor mudur acaba?
Lutfu Bey'in hastalari .. siz ikisini de kullaniyor musunuz?

sonuyok
5-04-09, 16:04
sido eserizmir nerelerdesiniz ya nasıl gidiyor hiç haber alamıyoruz sizlerden merak ediyorum bir an önce yazııınnnn

pdrdnz
5-04-09, 16:04
Bu Lütfi beye gitmeden olmayacak sanırım:)Saolasın bkale.Allah bebeğini hayırlısıyla eline almayı nasip etsin inşallah:)

reisdevrim37
6-04-09, 05:04
kızlar günaydınnnnnnnn. ya benim adetime 7 gün vardı daha ama benden dün kahverengi akıntı geldi. öyle çok değil ama peçeteye silince gördüm. hafta sonu çokyoruldum. çokyürüdüm. kasığımın bir tarafına bir ağrı girdi sonra kahverengi lekelenmem oldu. bugünde daha bir şey gelmedi bu ay korunmadık. ama çokta umutlu değilim bebekten de bu kahverengi akıntı ne oluyo kızlar:KK43:(( başına böyle birşey gelen varmı acaba. hamile falan olsam 3 haftalık bebek daha düşermi yaaa ooffff :KK43:( vallahi kafam karıştı yine:KK43:(

bkale
6-04-09, 06:04
reisdevrim37 canım aynı olay bende de olmuştu. adetimin olmasına 3 -4 gün vardı kasıklarımda bir sancı vardı. hafta sonu bende tüm evi bir güzel temizledim çok yorulmuştum. aynı dediğin gibi kahverengi leke geldi ben adetim başlayacak zannetim aradan bir kaç gün daha geçti tık yok ama sancılarım devam edince şüphelendm ve test alıp yaptığımda pozitif çıkmıştı sonra zaten hemen tedaviye başladık ama o lekeler ara ara devam etti sancılarım çoktu hatta 1 hafta düşük tehlikesi ile hastanede yattım aman dikkat et canım bence hemen hcg baktır hamile olabilirsin. hadi bakalım inşallah.

PAPATYASUREYYA
6-04-09, 08:04
Merhaba kızlar ,

Sevgili lal ve mumamu , marguerite ; Allahım bu sevinçli telaşınızı hepimize nasip eder inşallah..Ne güzel , ne mutlu...Lalcim , gebelikle ilgili bi kitabımda doğum çantasında neler olması gerektiği yazıyordu...Evden bakıp yazayım sana ...

Bugün kontrolü olan arkadaşlar sevgili funda ve ecesem .. İnşallah güzel haberlerle dönersiniz , bizimle paylaşırsınız. ..

Bu arada ben bugün 6. haftama başladım kızlar..:nazar:Yavaş yavaş ilerliyorum...Bu haftalar benim için kritik haftalar .. İnşallah herşey yolunda gider...Daha hiç doktora gidemedim , hem hemen göremem diye heyecan yaptım , hem de erken dönemde vajinal ultrasonla bakılıyor ya , vajinal muayene riskli olur diye istemedim...Cuma günü de doktorum rahatsızlanmış randevum iptal oldu derken bi türlü kısmet olmadı...İlk doktor kontrolüme bugün gideceğim , daha keseyi , bebişi göremedim , çok heyecanlıyım...Çarşamba günü de Lütfü beyin kontrolü için Ankarada olacağım...Umarım herşey yolundadır...Beni anladığınızı biliyorum... Dularınızı esirgemeyin olur mu ? Hepinizi öpüyorum...

celen35
6-04-09, 08:04
PAPATYASUREYYA
Merhaba kızlar ,

Sevgili lal ve mumamu , marguerite ; Allahım bu sevinçli telaşınızı hepimize nasip eder inşallah..Ne güzel , ne mutlu...Lalcim , gebelikle ilgili bi kitabımda doğum çantasında neler olması gerektiği yazıyordu...Evden bakıp yazayım sana ...

Bugün kontrolü olan arkadaşlar sevgili funda ve ecesem .. İnşallah güzel haberlerle dönersiniz , bizimle paylaşırsınız. ..

Bu arada ben bugün 6. haftama başladım kızlar..:nazar:Yavaş yavaş ilerliyorum...Bu haftalar benim için kritik haftalar .. İnşallah herşey yolunda gider...Daha hiç doktora gidemedim , hem hemen göremem diye heyecan yaptım , hem de erken dönemde vajinal ultrasonla bakılıyor ya , vajinal muayene riskli olur diye istemedim...Cuma günü de doktorum rahatsızlanmış randevum iptal oldu derken bi türlü kısmet olmadı...İlk doktor kontrolüme bugün gideceğim , daha keseyi , bebişi göremedim , çok heyecanlıyım...Çarşamba günü de Lütfü beyin kontrolü için Ankarada olacağım...Umarım herşey yolundadır...Beni anladığınızı biliyorum... Dularınızı esirgemeyin olur mu ? Hepinizi öpüyorum...
annnaaamm daha görmedinmi bebişiiiiii delikafadulden ben olsam catlardım.canım vajinal usg rsiki olmayan bi yoöntem.zaten o masaya yatmıosun.normal bakılan usg sedyesinde bakılıo.ööle bakılmak istense bile red etme.bu cok önemli cünkü.allah korusun ektopik gebelik gibi riskli bi durum olursa(inşallah olmaz)erken tanı konur.
randevun kaçta?bak hemen yaz gelince tamammı?ii haberlerle gel papatyacım.allah yardımcın olsun.
ya calıkusu nerdeeeeee :çok üzgünüm:

SILAYA
6-04-09, 09:04
reisdevrim37
kızlar günaydınnnnnnnn. ya benim adetime 7 gün vardı daha ama benden dün kahverengi akıntı geldi. öyle çok değil ama peçeteye silince gördüm. hafta sonu çokyoruldum. çokyürüdüm. kasığımın bir tarafına bir ağrı girdi sonra kahverengi lekelenmem oldu. bugünde daha bir şey gelmedi bu ay korunmadık. ama çokta umutlu değilim bebekten de bu kahverengi akıntı ne oluyo kızlar:KK43:(( başına böyle birşey gelen varmı acaba. hamile falan olsam 3 haftalık bebek daha düşermi yaaa ooffff :KK43:( vallahi kafam karıştı yine:KK43:(
canim bence bian once test al yap. hamile olabilirsin ben 4 haftalik hamile iken bile kahverengi akintim geldi. tutunma kanamasida olablir dediler.
yani bebek tutunurkende boyle kanama yapabilirmis.
dikkatli ol. derim. allah hayirlisini versin insallah.:Saruboceq::Saruboceq:

reisdevrim37
6-04-09, 10:04
bkale, sılaya canlarım verdiğiniz fikirler için çokteşekkür ederim. şimdi yine tuvalete gittim kahverengi akıntı kreme dönmüş gibi. ya anlamadımkızlar bu işi hiç böyle olmamıştı. dünden beri sağ tarafımda da bıçak batması gibi birşeyler oluyo. çok adet olucakmış gibi değilde arada bir sağ tarafıma iğne batırıyolar gibi. normalde geçen ay 11inde adet oldum. 29 günde bir oluyorum adetleri ve çok düzenlidir. bu ayda 9 veya 10unda olmam gerekiyodu. ama dediğim gibi ayın 4.ünde yani cumartesi günü gezmeye gittik ve sabah 10'ndan akşam 7ye kadar ful gezdik resmen koştura koştura diyebilirim. hava çok güzeldi deniz kenarlarında koşturduk durduk yaa offf hiç tahmin etmiyorum böyle birşeyi ama bu ay beklemiyorum yani:KK43:(

celenim canım sen ne dersin bu konuya ya 5 gün var adete şuan kahverengi akıntı gitti gibi kan tahlili yaptırsam çıkarmı acaba ne dersin canım. dün aslında akşam üzeri idrar tahlilinde baktım birşey çıkmadı ama ya bilmiyorum kızlar offff:KK43:

PAPATYASUREYYA
celen35
annnaaamm daha görmedinmi bebişiiiiii delikafadulden ben olsam catlardım.canım vajinal usg rsiki olmayan bi yoöntem.zaten o masaya yatmıosun.normal bakılan usg sedyesinde bakılıo.ööle bakılmak istense bile red etme.bu cok önemli cünkü.allah korusun ektopik gebelik gibi riskli bi durum olursa(inşallah olmaz)erken tanı konur.
randevun kaçta?bak hemen yaz gelince tamammı?ii haberlerle gel papatyacım.allah yardımcın olsun.
ya calıkusu nerdeeeeee :çok üzgünüm:
Celencim , ben de çatladım , merak etmediğimden değil de tatlım ..Göremedik sonra gel filan denirse diye korktum...Randevum 16.00 da çok gerildim , heyecan tavan yapmış durumda...Eşim de çok stresli hayırlısı Allahtan...Akşam yazıcam söz...

PAPATYASUREYYA
reisdevrim37
bkale, sılaya canlarım verdiğiniz fikirler için çokteşekkür ederim. şimdi yine tuvalete gittim kahverengi akıntı kreme dönmüş gibi. ya anlamadımkızlar bu işi hiç böyle olmamıştı. dünden beri sağ tarafımda da bıçak batması gibi birşeyler oluyo. çok adet olucakmış gibi değilde arada bir sağ tarafıma iğne batırıyolar gibi. normalde geçen ay 11inde adet oldum. 29 günde bir oluyorum adetleri ve çok düzenlidir. bu ayda 9 veya 10unda olmam gerekiyodu. ama dediğim gibi ayın 4.ünde yani cumartesi günü gezmeye gittik ve sabah 10'ndan akşam 7ye kadar ful gezdik resmen koştura koştura diyebilirim. hava çok güzeldi deniz kenarlarında koşturduk durduk yaa offf hiç tahmin etmiyorum böyle birşeyi ama bu ay beklemiyorum yani:KK43:(

celenim canım sen ne dersin bu konuya ya 5 gün var adete şuan kahverengi akıntı gitti gibi kan tahlili yaptırsam çıkarmı acaba ne dersin canım. dün aslında akşam üzeri idrar tahlilinde baktım birşey çıkmadı ama ya bilmiyorum kızlar offff:KK43:
Sevgili reisdevrim , kan tahlilinde gebeliğin çıkar..Benim ilk hamileliğim 5 gün kala , bu son hamileliğim 3 gün kala çıktı...Bence kuvvetle muhtemel hamilesin , hayırlısıyla inşallah...Çünkü 3. hamileliğimde aynen sende olduğu gibi 3-4 gün kala kahverengi akıntım olmuştu ve kesilmişti , sonra gecikme oldu ve hamile olduğumu öğrenmiştim...Gönlünce olur inşallah canım...

29selvihan
umut7
Hergun hem Folbiol hem Becozyme C kullanan var mi? Becozyme'de de folic asit var (1.5 mg) ikisi birden fazla oluyor mudur acaba?
Lutfu Bey'in hastalari .. siz ikisini de kullaniyor musunuz?
sevgili umut7 bende becozyme hergün içiyorum bu yüzden folbiolu haftada üç gün içiyorum.dediğin gibi zaten becozymenin içindede folik asit.ayarlamayıda ben kendim yaptım.dr.ler bizim kadar ayrıntılı düşünmğüyor malesef.

29selvihan
PAPATYASUREYYA
Sevgili reisdevrim , kan tahlilinde gebeliğin çıkar..Benim ilk hamileliğim 5 gün kala , bu son hamileliğim 3 gün kala çıktı...Bence kuvvetle muhtemel hamilesin , hayırlısıyla inşallah...Çünkü 3. hamileliğimde aynen sende olduğu gibi 3-4 gün kala kahverengi akıntım olmuştu ve kesilmişti , sonra gecikme oldu ve hamile olduğumu öğrenmiştim...Gönlünce olur inşallah canım...
sevgili papatya süreyyacığım nasılsın.hamişlik nasıl gidiyor.:CüvCüv:

29selvihan
sevgili celenciğim nasılsın.çok çok geçmiş olsun.canım benim kıyamam ben ona bıdığımız,küçümenimiz tatlımız,balımız hasta mı olmuş.allah acil şifalar versin en kısa zamanda.

reisdevrim37
selvihancım sen ne dersin canım benim bu durumum hakkında.

29selvihan
reisdevrim37
sevgili reis devrim canım benim hemen olumsuz düşünme dur bakalım ama tedbiri de elden bırakmamak gerekir.hamile olabilme ihtimaline karşı kendini fazla yormamalısın.inşallah önemli bişey değildir ve bize güzel haberleriniş veririsin.

celen35
29selvihan
sevgili celenciğim nasılsın.çok çok geçmiş olsun.canım benim kıyamam ben ona bıdığımız,küçümenimiz tatlımız,balımız hasta mı olmuş.allah acil şifalar versin en kısa zamanda.
cok saol teyzesi.uf olduk ama gecicek inşallah.siz nasılsınız?senin muhtemel doğum tarihin ne cıkıo usg de???

celen35
ayşegüüüüüüüüüüüüülllllllllll ne iş kııızz?allahtan bize soruon müftüyü falan ariim deme ha muhahaaa

celen35
sen bi kan testi yaptır canımın içi.tedbiri elden bırakmayalım.

NILUFERSAHH
selam arkadaşlar,.tahlil sonuçlarım belli oldu,,cumartesi doktoruma gösterdim,.maalesefki kan pıhtılaşması çıktısenağlamasenağlamahamile kalmadan önce aspirin bide folik plus verdi,.hamile kalıncada iğne dediyasakkelime:çok üzgünüm:ben iğneden çok korkarım,.birde hergün nasıl olucak,.offffffff,.isfisfis:nazar:

29selvihan
6-04-09, 11:04
reisdevrim37
selvihancım sen ne dersin canım benim bu durumum hakkında.
canım benim bazen yaşadığımız olumsuz deneyimlerden sonra beynimiz hep kötü düşlüncelere hazır durumda.o yüzden rahat ol iyi düşünceleri getir aklına.bende sürekli evham yapmaktan nerdeyse bi dönem kafayı yemek üzereydim.baktım ne yapsam ne düşünsen boş sonunda herşey olacağına varıyor yani ilahi güç ne derse o oluyor artık takmamaya çalışıyorum.dr.gerekli tedavi uygulanıyor diyor elimizden geleni yapıyoruz için rahat oolsun diyor.zaten nasibimizde varsa olur.kaderimizi yaşamıyor muyuz.bazı şeyler vakti gelmeden olmuyor malesef.galiba bu yaşadıklarımız da bizim bu dünyadaki sınavımız.allah başarıyla geçmemizi nasip etsin inşallah.isteyen herkesin yuvasını bebiş sesleriyle şenlenbdişrsin.bu yıl boş kucak bırakmasın.bunların içinde benide ayırmasın.amin

29selvihan
celen35
cok saol teyzesi.uf olduk ama gecicek inşallah.siz nasılsınız?senin muhtemel doğum tarihin ne cıkıo usg de???
canım benim şimdilik iyiyiz.bazen karnım ağrıyor oda galiba rahim büyüyormuş ondan diyorlar.sended olmuş muydu canım.allah nasip ederse 15 agustos gibi olacak.inşallah rabbim o günleride gösteriri.dualarında beni de unutma.

reisdevrim37
saol selvihancım teşekkür ederim canım inşallah dediğin gibi bizimde bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder allahım. hafta sonu hava o kadar güzeldiki herkes bebeklerini almış geziyolardı o an çok istedim işte benimde bebeğim olmasını eskiden pek dikkatimi çekmezdi bebekli aileler ama şimdi bakıp bakıp iç çektik eşimle :KK43:((

celenim yavrum müftülük iş yok şuan:)) ama her ay düzenli olan adet niye bu ay böyle yaptı bilemedim burdaki kızlarda hamile olabilirsin falan diyo kafam karıştı:KK43:( bu ay beklemiyorum biliyosun kız ful uyudum o günlerde hangi ara hamile kalıcamki yoksa ben uyurken benim kocişş ben bilmeden birşeylermi yaptı aha aha ahaaaaaaaaaaaaaaaa:)) ay şuhalimede gülüyom ya valla alıştım artık düşüklere kahve rengi akıntılara galiba vız geliyo tırıs gidiyoo:))) kız napsam gitsemmi kan tahliline baktırsammı ama daha 6 gün var adete çıkarmı acep

29selvihan
mumamu
bugün LÜTFÜ HOCADAN son randevuma gittim doğum tarihini verdi ama çok uzakkendisinin HACETTEPEDE ameliyat günü perşembeymiş23 nisan uygun dedi ama tatile geliyor dedi haftasına yani 30 nisanda 8.30 gel dedi.ogün olacak sezeryan.ben 38+6 günlük yani nerdeyse 39 haftalık olacam. bebek o zamana beklermi acaba şimdiden ağrılarım var dedimdaha doğum kanalına girmemiş dedi merak etmememi söyledi 10 gü önce aspirini kesecem 5 gün önce iğneler kesilecek dedi.bu arada özel odaiçinde sekretirini 20 sinde görürsem ayarlayacağını söyledi geç kalma dedibebişin kilosuda üst seviyedeymiş 3kilo100 gr dedi
inşallah zaman çabuk geçer.
sevgili mumamu canım benim yazılarını okudukça inan senin kadar heyecanlanıyorum.inşallah sorunsuz bir doğum yaparsın.allah sağ salim bebişini de kucağına almayı nasip eder.hayırlı doğum haberlerini sabırsızlıkla bekliyorum. bizi habersiz sakın bırakma.

29selvihan
sevgili sido ,nazlı 03,nirelerdesiniz ayol.merakta bırakmayın bizi:1no2:

celen35
NILUFERSAHH
selam arkadaşlar,.tahlil sonuçlarım belli oldu,,cumartesi doktoruma gösterdim,.maalesefki kan pıhtılaşması çıktısenağlamasenağlamahamile kalmadan önce aspirin bide folik plus verdi,.hamile kalıncada iğne dediyasakkelime:çok üzgünüm:ben iğneden çok korkarım,.birde hergün nasıl olucak,.offffffff,.isfisfis:nazar:
canım bnm korkma o duyguyla düşünm,üosun bile.insallah en kısa sürede seninde gzl haberlerini alırız :Saruboceq:

29selvihan
canım benim şimdilik iyiyiz.bazen karnım ağrıyor oda galiba rahim büyüyormuş ondan diyorlar.sended olmuş muydu canım.allah nasip ederse 15 agustos gibi olacak.inşallah rabbim o günleride gösteriri.dualarında beni de unutma.
ewet olmustu selvihancım.dediğin gibiymiş.allahım o müjdeli haberi almayı nasip etsişn bize..kac haftalık oldunuz?cinsiyeti bellimi?

reisdevrim37
saol selvihancım teşekkür ederim canım inşallah dediğin gibi bizimde bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder allahım. hafta sonu hava o kadar güzeldiki herkes bebeklerini almış geziyolardı o an çok istedim işte benimde bebeğim olmasını eskiden pek dikkatimi çekmezdi bebekli aileler ama şimdi bakıp bakıp iç çektik eşimle :KK43:((

celenim yavrum müftülük iş yok şuan:)) ama her ay düzenli olan adet niye bu ay böyle yaptı bilemedim burdaki kızlarda hamile olabilirsin falan diyo kafam karıştı:KK43:( bu ay beklemiyorum biliyosun kız ful uyudum o günlerde hangi ara hamile kalıcamki yoksa ben uyurken benim kocişş ben bilmeden birşeylermi yaptı aha aha ahaaaaaaaaaaaaaaaa:)) ay şuhalimede gülüyom ya valla alıştım artık düşüklere kahve rengi akıntılara galiba vız geliyo tırıs gidiyoo:))) kız napsam gitsemmi kan tahliline baktırsammı ama daha 6 gün var adete çıkarmı acep
kaydirigubbakcemile3 bi soraydın senin herife kaydirigubbakcemile3
yarın yaptır bakalım.veya cumaya kadar bekle.ama cokta yorma kendini nolur nolmaz yasakkelime cumaya yaptırırsın cıkarsa ctesiyede doktora gidersin yerimseniben

29selvihan
[ewet olmustu selvihancım.dediğin gibiymiş.allahım o müjdeli haberi almayı nasip etsişn bize..kac haftalık oldunuz?cinsiyeti bellimi?

canım benim şuan allahın izniyle 19+2 olduk ve bir kıjımız olacakkaydirigubbakcemile3 çok heycanlanıyorum.rabbim isteyen herkese nasip etsin.

PAPATYASUREYYA
29selvihan
sevgili papatya süreyyacığım nasılsın.hamişlik nasıl gidiyor.:CüvCüv:
Selvihancım merhaba , az önce yazdığım gibi canım , hamileliğim nasıl gidiyor hiç bilmiyorum , bugün belli olacak bakalım.. İlk defa bugün ultrasona giricem...