Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

06EE
10-12-08, 10:12
merhaba marguerite* benim düşüklerim su kesesi açılmasıyla oldu çok sık yazamasamda sıkı takibteyim burdaki arkadaşlar benim umudum oluyor.öncelikle su kesesinin açıldığını birden olursa zaten hissetiliyor benim öyle olmuştu.ama sızıntı şeklindeyse bunu farkedemezsin.herikiside usg de belli olur redrose arkadaşımızın dediği gibi enfeksiyona açık olursun o zaman o çok önemli .doktor takibi şart ama bence için rahat olsun ben bunları yaşadığımdan seninki sadece evhamdır yoksa bu inan hissediliyor.birde kaç haftalıksın hafta çok önemli bence ?pozitif düşün aynı durumu lal' de yaşamış bizim hamilelikler biliyorsun haddinden fazla panikle geçiyor kendine iyi bak görüşmek üzere....

calikusu1978
10-12-08, 11:12
Merhaba arkadaslar nasilsiniz.
maguerite cok gecmis olsun canim. Insallah simdi daha iyidirsin.
Kizlarrr burda lapa lapa kar yagiyor cok güzel.kaydirigubbakcemile3
Tüm agaclar isiklarla süslendi üzerine karda yaginca sabahin ilk isiginda acayip tatli gözüküyor.
Yollar biraz kaygandi arabayla biraz zor oldu ama yine kari cok seviyorum ben.
Bayraminiz nasil geciyor ben malesef calisiyorum ilk günden beri.
Ama böylesi daha iyi kendimi isle avutup dertlerimden biraz uzaklasmaya calisiyorum.:nazar:

Hepinizi cok cokkkk öptüm bebislerinize ve kendinize iyi bakin.Şeniz

marguerite
10-12-08, 17:12
06EE
merhaba marguerite* benim düşüklerim su kesesi açılmasıyla oldu çok sık yazamasamda sıkı takibteyim burdaki arkadaşlar benim umudum oluyor.öncelikle su kesesinin açıldığını birden olursa zaten hissetiliyor benim öyle olmuştu.ama sızıntı şeklindeyse bunu farkedemezsin.herikiside usg de belli olur redrose arkadaşımızın dediği gibi enfeksiyona açık olursun o zaman o çok önemli .doktor takibi şart ama bence için rahat olsun ben bunları yaşadığımdan seninki sadece evhamdır yoksa bu inan hissediliyor.birde kaç haftalıksın hafta çok önemli bence ?pozitif düşün aynı durumu lal' de yaşamış bizim hamilelikler biliyorsun haddinden fazla panikle geçiyor kendine iyi bak görüşmek üzere....
merhaba canim sagol cevabin icin ben su anda 14 haftayi yarin bitiriyorum bilmem seninkiler kac haftaydi birden oldugunu sanmiyorum daha dogrusu hic bilgim yok su kesesiyle ilgili olarak ben daha once dogum yaptim ama suyum falan gelmedigi icin cok tecrubesizim sizinti gibi olabilirmi diye tereddut icindeyim ama dunden beri sanki yok oldu gibi cumayada randevum var bir doktora sorayim olmazsa yada sormasam ultrasoncu gormezmiki herhalde gorur ve bir sorun olsa soyler (burda ultrason ayri yerde bakiliyor ) simdi randevuyu bekliyorum umarim birsey yoktur allah hepimizin yardimcisi olsun cok sagol ilgilendigin icin sevgilerle optum a.s.

marguerite
ben birde sana sunu sormak istiyorum sevgili 06EE sen bu dusuklerini igne kullanirkenmi yaptin yoksa daha oncemi ve bu sekilde yani su kesesi acilmasiyla kac dusugun oldu doktorun bu sekilde olan dusuklerinin sebebine ne dedi cevaplarsan cok sevinirim canim simdiden sagol

şen
mumamu
ŞENCİM teşekkür ederim ilgine alakana.ben özel mesaj nasıl yazılıyor bilmiyorum.sen biliyorsan bana yazabilirsin sana yada sana enyakın iş yeri veya verebileceğin bir yer varsa oradan alabilirim.LÜTFÜ beye3 ocakta gideceğim geçen hafta gittim.yada bana hotmaildende ulaşabilirsin.mumamu_33@hotmail.com herşey için teşekkür ederim. senide bu sıkışık zamanında rahatsız etmiş oluyorum.
canım, ben mesajını görür görmez adres ve tel. bilgimi içeren bir mesaj gönderdim hotmailden. aldın mı bilmiyorum.. sen uygun olduğunda ulaşırsın bana...sevgiler...

lal82
10-12-08, 22:12
marguerite
arkadaslar selam herkese acil bir durum var eger siteye giren varsa ne olur bana biriniz cevap yazarsa sevinirim yoksa hastaneye gitmeyi dusunuyorum acilen iki gundur benden az miktarda su geliyor bende su kesesinin acilmasindan korkuyorum sanirim sevgili lal in oyle olmustu sonra ne oldu bilmiyorum ama ben cok korkuyorum onun disinda hicbir sikayetim yok bana yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden cok tesekkurler optum hepinizi iyiki varsiniz
merhaba marguerite, öncelikle gecmiş olsun diliyorum. bikaç gündür giremedim bayram dolayısıylakaydirigubbakcemile3 bugun okudum, arkadaslar cevaplamışlar bende tecrübelerimi yazayım sana. sebebini sormuşsun:
benim suyum geldiginde 14 haftalıktı. belli bi sebebii yok aslında,
-enfeksiyon kaynaklı olabilir, ama bende enfeksiyon yoktu
-bebek saglıksız olabilir, ama benim bebegimin saglıklı olduguna karar verilmişti
-rahimde şekil bozuklugu varsa su kesesi patlayabilir. bunu içinde düşükten sonra rahim filmi çekildi bana, ama şekli normal çıktı.

yani bende suyun açılmasına bi sebep bulamadılar. üstelik bende su boşaldıktan sonra 1,5 ay daha susuz yaşamıştı. bu sürede yukarda saydıgım sebepleri araştırdılar ama benimkinin sebebini bulamadılr. zaten bende internette araştırdım. nedeni pek anlaşılabilmiş degil malesefbenneyaptımki

su gelme olayı bende çok belirgindi. bence seninki akıntıdır. yani su kesesi açılsa inan bana anlarsın. benimki sanki altıma idrar kaçırıyormuşum gibi, bardaktan boşalır gibi geldi. aman allah göstermesin kimseye. sen doktora git canım için rahat etsin. bence seninki akıntıdır, belki üşütmüşsündür. bende her akıntıda wcye koşuyorum aklbim çarpıyo, ama su kesesinin açılması çok sık gerçekleşen bi olay degil canım.
sen iyi şeyler düşün canım, belki mantarın vardır mantar su gibi temiz bi akıntı yapıyor. doktorunla görüşünce bizede bildir marguerite, ayy ne kadar uzun yazdım yakaydirigubbakcemile3 gecmiş olsun canım:1hug:

marguerite
11-12-08, 09:12
merhaba sevgili lal cok tesekkur ederim cevabin icin umarim senin dedigin gibidir bilmiyorum belkide ben abarttim ama sizinti gibi geldi iki gun sonra yok oldu seninki gibi degil neyse kontrolum yarin ama ultrason ne zaman bilmiyom o ayri yerde cekiliyor cunku yalniz bana cok buyuk moral verdin canim cok sagol allah gonlune gore versin insallah senin ve diger tum arkadaslarin hepsi ayri ayri cevaplayip bana moral oldular iyiki varsiniz doktordan geldigimde sizide bilgilendiririm tekrar tum arkadaslara cok tesekkur ederim hepinizi ayri ayri optum :1hug:

06EE
11-12-08, 11:12
sevgili marguerite ben 3 düşük yaşadım senağlamamaalesef 3. sünde iğne kullandım ve tabiki aspirin folbiol...diğerlerinde bilmiyordum zaten,düşüklerim ilk 2 si 13 ve 14 haftalıkken oldu 3. 20 haftalıktı lal'lin yaşadığını bende yaşadım yavrum 1,5 ay susuz yaşadı.ama inan seninkisi böyle bir şey değildir için rahat olsun lal82 e katılıyorum bunu sen hissedersin (Allah korusun)o yüzden hep güzel düşün.tabikide doktoruna söyle usg de zaten böyle bir şey olsa çıkar.benim düşüklerimin nedenini sormuşsun neden mthfr homozigot ve amnioasit metabolizma bozukluğu dendi.şansım 3 de 2 doktorumun söylediğine göre düşüğüm olalı 2 sene oldu.ama ben cesaret edemiyorum yaşadıklarımdan sizileri görünce moral buluyorum.neyse uzattım :eek:başka sorun olursa sorabilirsin elimden geldiğince cevaplarım.bizi haberdar et sevgilera.s.

06EE
11-12-08, 12:12
lalcim nasılsın hamilelik nasıl gidiyor? kaç haftalık oldu? beni haberdar et çünkü inan sen benim moral kaynağımsın...görüşmek üzere ..

sido
11-12-08, 17:12
ÖNEMLİ BİR SORUM VAR : arkadaslar merhaba...ınanın sızlerden cok sey ogrendım.ıyıkı varsınız.cunku hıc bılmedıgım bı problemle sızın sayenızde mucadele edebılıyorum.malum doktorlar acıklamayı ve anlatmayı pek sevmezler.ustelık bu konu henız hepsının bılgısı dahılınde degıl.bırcogu haberdar degıl yenı tedavı yaklasımlarından.bende MTHFR 677 HETEROZIGOT cıktı.bı cok doktor gezdım hepsıde folbıol ve aspırın yeterlı dıyor.oysa yazılanlardan okuduklarım hep ıgne tedavısı.lutfen bılenler yazabılırmı yokmu hıc heterozıgot olupta aspırınle cocuk sahıbı olan? ne olur bılıyorsanız yazın kızlar...cok tesekkurler sımdıden....

marguerite
11-12-08, 18:12
sido
ÖNEMLİ BİR SORUM VAR : arkadaslar merhaba...ınanın sızlerden cok sey ogrendım.ıyıkı varsınız.cunku hıc bılmedıgım bı problemle sızın sayenızde mucadele edebılıyorum.malum doktorlar acıklamayı ve anlatmayı pek sevmezler.ustelık bu konu henız hepsının bılgısı dahılınde degıl.bırcogu haberdar degıl yenı tedavı yaklasımlarından.bende MTHFR 677 HETEROZIGOT cıktı.bı cok doktor gezdım hepsıde folbıol ve aspırın yeterlı dıyor.oysa yazılanlardan okuduklarım hep ıgne tedavısı.lutfen bılenler yazabılırmı yokmu hıc heterozıgot olupta aspırınle cocuk sahıbı olan? ne olur bılıyorsanız yazın kızlar...cok tesekkurler sımdıden....
merhaba canim bende heterozigotum ve doktorumun dedigine gorede en basit grubundan ama buna ragmen igne verdi sadece igne 0.4 ml gunde bir tane ve ben fransada yasiyorum doktorlarimdanda cok memnunum 14 haftalik gebeyim ve su ana kadarda hicbir sikayetim olmadi (kendi korkularim disinda ) yani ignesiz olmayacagini biliyorum ve sana tavsiyem igne konusunda doktoruna israrci ol yoksa sen uzulursun yine umarim hersey gonlunce olur canim sevgilerimle a.s.

lal82
11-12-08, 22:12
06EE
lalcim nasılsın hamilelik nasıl gidiyor? kaç haftalık oldu? beni haberdar et çünkü inan sen benim moral kaynağımsın...görüşmek üzere ..
sevgili 06EE 20 haftayı doldurdum, çok şükür iyi gidiyor. artık oğlumun hareketlerini daha güçlü hissetmeye başladım, o hareket ettikçe mutlu oluyorum:KK46: karnım hızla büyümeye başladı, büyüdükçe geriliyor, gerildikçe iğneler çok acıtıyor:çok üzgünüm: ama olsun herşeye deger. en büyük sıkıntım alerjilerim , çok kaşınıyorlar :bbo: işte böyle, senin nası gidiyor? Şeniz

nazlı_03
12-12-08, 08:12
arkadaşlar bişey sorcam bulantı ne zman başlar.

lal82
12-12-08, 10:12
nazlı_03
merhaba nazlıcım, benim bulantım 2 hamileligimde de gec basladı gec bitti, yaklaşık 2 aylık hamileyken başladı,kafamçokkarıştı 4aylıkken bitti. ama internette gebelik sitelerinde 12 haftalıkken biter yazıyor, bende öyle olmadı. bilimsel olarak şöyle; bhcg hormonu arttıkca bulantılar artıyor, bhcg 12.haftada en yüksek seviyeye ulaşıyor, dolayısıyla bulantıda 12.haftaya kadar artıyor, sonra bhcg azalmaya başlıyor ve tabi bulantıda azalıyor.
ama bazı kadınları bhcg hormonunun artışı etkilemiyor, yani bazı kadınlarda bulantı olmuyor. sende başladımı? inşallah olmaz bulantın canım, çok fena. ben 2hamileligimde de 4aya kadar kilo alamadım hatta önceki gebeligimde zayıflamıştım hamileyken. (tabi kilo almamak avantajlı oluyor,çünkü sonra zaten alıyorsun):CüvCüv:
senide bulantı oluyormu?

nazlı_03
12-12-08, 12:12
yok lalcim başlamadı işte bende ondan korktum neden olmuyo diye.herkes bulantı işlerin ii olduğunun göstergesi diyor ya ondan sordum. benim yok daha. gerçi5+1 falan daha erken yani ama işte insan takılıyo

gelgit
12-12-08, 12:12
nazlı_03bende 5 haftalık hamileyım sadece içten içe bulantı oluyor sankı içim gececek gibi bu normal yanı daha bulantılarının başlamaması bazen hıc olmayabiliyor bile benim genelde 6.haftada başlar.1 haftam daha var yanı en az.

lal82
12-12-08, 20:12
kızlar belim çok agrıyor. bikaç saattir dinleniyorum ama gecmedi. doktoru arasammı acaba?
hamilelikte agrı olur diye biliyorum, peki dinlenince geçmezmi? nasıl bi agrı olur bilen varmı kızlar???

ecesem
12-12-08, 21:12
slm arkadaşlar.... kanda bthcg ne zaman sonuç vermeye başlıyor biliyormusunuz... daha önce günü geçmeden yaptıran oldumu acaba..

06EE
geçmiş olsun lal (hem alerjilerin hem bel ağrın için) alerji nasıl oldun?bel ağrısı için birşey diyemiyeceğim malum enson düşüğüm 20 haftalıktı ama hep yattığım için biliyorum.benimde yatmaktan sırtımın ağrıdığını bilirim.beni sormuşsun bende birşey yok şimdilik inşaallah bende sizin gibi 20. haftamı doldurdum yazabilirim.dua edin lütfen...iğneni göbekten mi yapıyorsun?

06EE
merhaba ecesem adetine yakın olan son haftada belli olmaya başlıyor en azından her geçen gün değerin artması gerekli diye biliyorum.

nazlı_03
13-12-08, 07:12
arkadaşlar iğneyi vururken göbek deliği etrafı deniyor ya kaç parmak etrafı olacak. üst kısma yapılmıyor zaten her yer morarınca ve yer kalmayınca ben biraz aşağıya vurdum sanırım.

nazlı_03
13-12-08, 07:12
HIFZIYS senin yazdıklarını yeniden okudum sağol. orada 3-4 parmak yanlara vur demişsin. alta doğru vurulabilir sanırım. bu arada kolonya çok işe yaradı. teşekkürler bilgiler için. sen nasılsın sanırım çok sık girmiyorsun sen.

sido
13-12-08, 08:12
PAPATYASUREYYA
Sevgili beliz ve marguerite , hamileliğinizi tebrik ediyorum. Allah sağlıcakla bebeğinize kavuştursun inşallah.

Arkadaşlar , pıhtılaşma sorununuzun hangi faktörde olduğunu yazabilir misiniz ? Ben , hangi arkadaş , hangi faktörde sorunlu , iğneye ne zaman -hangi doz başladı notunu alıyorum da .

Teşekkürler..
canım... bende sureklı takıp edıyorum forumu.not alıyorum deyınce aklıma geldı.ben mthfr heterozıgotum.acaba benım gıbı heterozıgot olupta sadece aspırın kullanarak gebelıgını tamamlayan varmı bunu arastırıyorum.belkı notların arasında vardır.cunku gıttıgım doktorların hepsı aspırın yeter dedıde bana...eger varsa boyle heterozigot olup sadece aspırın kullanan ıgne yok yanı.yazabılırsen cok sevınecegım.sımdıden cok tesekkurler canım...

HIFZIYS
13-12-08, 10:12
nazlı_03
HIFZIYS senin yazdıklarını yeniden okudum sağol. orada 3-4 parmak yanlara vur demişsin. alta doğru vurulabilir sanırım. bu arada kolonya çok işe yaradı. teşekkürler bilgiler için. sen nasılsın sanırım çok sık girmiyorsun sen.
canım alta vursanda biraz üste çıksanda farketmez önemli olan az damarlı yerlere vurman zaten bebek çok içte ona deymesi imkansız iğnenin ucu 1,5cm çok küçük 9.aya kadar bile vurabilirsin ama karın büyüyünce vurulmuyor ilaç geri çıkıyor,ben hamd ı senalar olsun iyiyim fazla giremiyorum bu gnlerde yoğunum biraz ama sen bir sorun olduğunda bana sorabilirsin ister burdan istersen özelden elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım:1hug::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

HIFZIYS
13-12-08, 10:12
nazlı_03
canım benim bulantım nerdeyse hiç olmadı sadece bazı yiyeceklere karşı tiksintim oldu mesela çok salçalı yemekler yiyemedim ama afedersin hiç istifra etmedim bulantı herzaman herkeste olmaz,her gebelik ayrıdır inşallah sende de bulantı olmaz rahat rahat yemeğini yersin vitaminini alırsın:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:bebeğin kaç haftalık:ecrin_bebek: