Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

reisdevrim37
28-04-09, 06:04
meryemmeryem
evet funda yaa sanki burda bir aile gibiyiz,ben burada yazdıklarımı paylaştıklarımız kimseyle konuşmuyorum biliyomusunuz çoğu eş dost akraba kan pıh.olduğunu iğne kullandığımı bile bilmiyor.. ne bileyim oturup onlara birşeyler anlatmaya çalışmak zor oluyor.. çoğu kimse bu iğneleri bilmiyor bazen bana ne iğnesi felan diyorlar hemn konuyu kapatıyorum ne uğraşacam şimdi diyorum..

ama burası gerçkten sıcak bir aile gibi,herşeyden önce buraya yazıp paylaşıyoruz..sabah işe gelir gelmez bilgilayarımı alçıp bu sayfayı açıveriyorum

allah hepimize sağlıklı gebelik,sağlıklı doğum ve bebek nasip etsin
MERYEMCİM CANIM GERÇEKTEN DEDİĞİN GİBİ BURASI ÇOK FARKLI İÇİMİZDEN GELDİĞİ GİBİ KONUŞUP DERTLERİMİZİ PAYLAŞABİLİYORUZ BURADA ÇÜNKÜ AYNI DERDİ PAYLAŞIYORUZ VE EN İYİ BİZ ANLIYORUZ BİRBİRİMİZİkaydirigubbakcemile5 BENDE HAMİLE KALIRSAM İNŞALLAH İĞNE KULLANDIĞIMI KAYINVALİDEMLERE BİLE SÖYLEMEK İSTEMİYORUM DOĞRU DÜRÜST NE OLDUĞUNU BİLE BİLMİYOLAR ÇÜNKÜ ÇOĞU KİMSE AAAA NE İĞNESİ NE HASTALIĞIN FALAN VAR DİYE UZATIP KAFAMI ŞİŞİRMELERİNİ KİMSENİN İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ O ZAMAN KENDİMİ DAHA KÖTÜ HİSSEDİYORUM :1shok:HASTALIKLI, SAĞLIKSIZ VE BİR BEBEĞİ DOĞRU DÜRÜST DÜNYAYA GETİREMEYEN BİRŞEYMİŞ GİBİ HİSSEDİYORUM KENDİMİ:ninca: AMA BURDA SİZLERİN SAYESİNDE SİZLERİN DESTEĞİYLE DAHA FARKLIYIM ŞİMDİ İYİKİ VARSINIZ KİZLAR HEPİNİZİ DOSTLUĞUNUZDAN DOLAYI ÇOK SEVİYORUM İNANIN BUNAkaydirigubbakcemile5

meryemmeryem
28-04-09, 06:04
sevda80
sevda80

DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

(hatice0666) mthfr=heterozigot----fibrinojen=600(yüksek)-----------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot----paı=homozigot----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot---faktör5=heterozigot---proteinc=düşük--------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot----aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------???
canım ellerine sağlık çok iyi bir liste olmuş benimkilerde şöyle;
MTHFR 1298 MUTASYONU : Heterozigot
Prothrombin 20210 MUT : Heterozigot
MTHFR 677 :Heterozigot

bu durumda ben hamile kalana kadar aspirin hamile kalınca aspirini bırakıp clexane 0,4 iğne ye başladım

bkale
28-04-09, 07:04
sılaya ve reisdevrim 37 canlarım tebrikleriniz için teşekkürler.
sılaya bence de birşey olmamıştır. kızlarında dediği gibi tansiyonun falan düşmüştür otururken birden kalkınca olabiliyor birde banyo tabi sıcak. bebişlerimiz bize sımsıkı tutundular annesi birşey olmaz inşallah.sen stres yaptıkca oda streslenir bak rahat olmaya çalış dualarım seninle canım. bir de evde kimse yokken banyoya girme ne olur ne olmaz ok öptüm.

reisdevrim canım inşallah bu ay hamiş olursun çalışmaların boşa gitmesin birde çok çalış haaa. en kısa zamanda rabbim bu duyguları sana da yaşatsın canım öptük seni.

bkale
reisdevrim37 canım ben coraspirinde kullanıyorum aynı zamanda folbiol ve becozyme c bunlara hamile kalmadan 3 ay önce başlamıştım hamile kaldıktan sonra da devam ediyorum ek olarak bir de iğne katıldı bu ilaçlara canım. sen kullanıyor musun bu ilaçları?

reisdevrim37
değerlerimiz aynı olduğu için sormuştum canım sanada. ben şuan coraspin 100lük ve folbiol kullanıyorum. vitamin almıyorum. hoş aslında bana doktorum hiç birşey vermedi sadece folbiol kullan hamile kalıncada günün geçer geçmez aspirine başlıycaz iğneye gerekyok dedi. çok araştırdım ve buradaki kızlarda sağolsun çok yardımcı oldular. benim gibi olan çoğu arkadaş aspirini hamilelik öncesi kullanmaya başlamıştı. bende doktoru bıraktım sizleri dinledimmmmmmmmm:))) aspirine başladım. hamile kalıncada iğne olucam lütfü beye gidicem ankarada. tabi hamile kalabilirsem bu tembellikle:)) canım ben vitamin almıyorum doktora sormuştum gerek görmemişti. alsammı acaba kilo falan yaparmıki:)) birde sen korunmayı bıraktıktan ne kadar sonra hamile kaldın canım. ya bunun günlerini tutturayım derken benim hiç canım istemiyo. resmen bebek yapma psikolojisi benim tüm isteğimi kaçırıp uykumu getiriyo yaaa:KK43:(( akıl verin kızlar napıyım bir çareeeeeeeeeeeeeeeee:))))

reisdevrim37
28-04-09, 08:04
bkale canım bu arada tüm iyi dileklerin için teşekkür ederim. iki kere yaşadım hamilelik duygusunu hevesim kursağımda kaldı:KK43:( umarım bu seferde en kısa zamanda yakalarız bebişi de özlem kucağımıza alınca diner umarım ne diyim

Sülal
Slm kızlar epeydir yokum ben ne güzel şeyler olmuş iyi şeyler için tebrik ediyorum kötü şeyler içinde sabır diliyorum allah hepimizin yardımcısı olsun öpüldünüz:) Çimencim nasılsın canım görüşemiyoruz yine varmı sevindirici bi haber

meryemmeryem
kızlar yaa ben 4 ayı bittirdikten sonra bir garip oldum ,bir kaç gündür hiç halim yok eve gider gitmez uyuyakalıyorum,hiç bişey yapmak istemiyorum zorla yapıyorum işlerimi..birde sanki adet olacakmışım gibi çok haif sancı değilde onun gibi bişey gelip gidiyor saniyelik bişey yani bilemiyorum anlam veremedim acaba normalmidir

cherry76
aycam83
merhaba bende pıhtılşma nedeniyle bebek düşükleri yaşıyorum bidahaki hamilelikte bu diyeti önerdiler nasıl bi diyet bu bilgi verbilirmisiniz benim iki gen heterozigot teşekkürler
Merhaba aycam. metioninden sınırlı diyeti şu ana kadar bildiğim veren tek doktor hacettepe de sinan beksaç. bana da o vermişti. içerisinde metionin denen maddeleri içeren yiyeceklerin alınmaması bazılarınında sınırlı miktarda alınması. çünkü metionin kan pıhtılaşmasını tetiklyici bir maddeymiş. ama burada çoğu kişi yapmıyor ve sorun yaşayan yok bildiğim kadarıyla. ben de tamamen olmasa da biraz dikkat etmeye çalışıyorum. gerçi şu anda hamile değilim. kendi dr uma da soracağım ona göre bakacağım duruma. sen uyguluyor musun?

meryemmeryem
reisdevrim37
bkale canım bu arada tüm iyi dileklerin için teşekkür ederim. iki kere yaşadım hamilelik duygusunu hevesim kursağımda kaldı:KK43:( umarım bu seferde en kısa zamanda yakalarız bebişi de özlem kucağımıza alınca diner umarım ne diyim
yeni bebeğin gelince eskileri unutacaksın canım benim bak gör sen .. bebişin çok bekletmeden gelir inşallah

cherry76
gülşen enes
merhabalar canımmm sağol sanada geçmiş olsun.tebriğin içinde sağol darısı isteyen herkeze sağlık sıhatli sıkıntısız bi hamilelik nasip etsin cümlemiz eRABBİM.okumuşumdur belki hayatım.bu site benim herşeyim.moralim düzeldi.endişelerimin streslerimin bir çoğunluğubu site sayesinde yok oldu.burdaki arkadaşlar sayesinde bana yazan beni bilgilendiren arkadaşlarımın ALLAH işini gücü rast getirsin.herkezinnnn....bebek yapmak için aradan 4 yıl geçti niye diyecek olursan.ben ve eşim kendimize gelemedik.ilk 2 yıl istemedik.ben il aksaraydayım burda sağlık şartları büyük hastanelere göre kısıtlı.ANKARAYA gittim 1 yıl kadar önce tahlil test derken kan pıhtılaşması çıktı.ALLAH bu vakte nasip etmiş hamileyim 34 haftalık olduk darısı senin başına benim testlerimde şu sonuç çıktı ben PROTROMBİN 20210 G-A VE MTHFR 677C-T MUTASYONLARI HETEROZİGOT olarak taşımaktayım.test kagıtlarımda bu sonuç yazıyooo öpüyorum seniii
epey beklemişsiniz. aman sonu iyi olsun da zaman önemli değil. az kalmış doğuma allahım sorunsuz bir şekilde kavuşmanızı nasip eder inşallah canım. bakalım darısı bize..ben de öptüm...

bkale
reisdevrim37
değerlerimiz aynı olduğu için sormuştum canım sanada. ben şuan coraspin 100lük ve folbiol kullanıyorum. vitamin almıyorum. hoş aslında bana doktorum hiç birşey vermedi sadece folbiol kullan hamile kalıncada günün geçer geçmez aspirine başlıycaz iğneye gerekyok dedi. çok araştırdım ve buradaki kızlarda sağolsun çok yardımcı oldular. benim gibi olan çoğu arkadaş aspirini hamilelik öncesi kullanmaya başlamıştı. bende doktoru bıraktım sizleri dinledimmmmmmmmm:))) aspirine başladım. hamile kalıncada iğne olucam lütfü beye gidicem ankarada. tabi hamile kalabilirsem bu tembellikle:)) canım ben vitamin almıyorum doktora sormuştum gerek görmemişti. alsammı acaba kilo falan yaparmıki:)) birde sen korunmayı bıraktıktan ne kadar sonra hamile kaldın canım. ya bunun günlerini tutturayım derken benim hiç canım istemiyo. resmen bebek yapma psikolojisi benim tüm isteğimi kaçırıp uykumu getiriyo yaaa:KK43:(( akıl verin kızlar napıyım bir çareeeeeeeeeeeeeeeee:))))
iyi yapmışsın aspirine başlamakla canım zaten bizim bu aspirini bir ömür kullanmamız gerekecek özellikle de yaşlanınca. çünkü o zamanlar kan daha da yoğunlaşacak. vitamine gelince iştah açtığı kesin çünkü ben kullanmaya başlamadan önce 55 kilo idim 3 ay içerisinde 4 kilo aldım ve maalesef 59 kilo ile hamile kaldım şimdide hızlı gidiyorum biraz dikkat etmeme rağmen ne yesem yarıyor herhelde allah sonumu hayretsin:)) boy da kısa 1.57 balon gibi olacam:)) ama bence vitamine de başla vücudunu hazırlar.canım yumurtlama döneminde inanki bende uyuyp kalıyordum ilk kez korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım ve ilk çalışmada tuttu. bende anlamadım ama oldu işte. hatta o ay hamilelik hiç beklemiyorduk hem ilk kez denedik hemde hep uyuyup kaldım diye eşim bu ay olmaz diyordu ama oldu. nasip canım o melek geleceği zamanı biliyordur ama yine de çalışmaları sıkı tut. erken saatlerde başla bence eve gelir gelmez:)) yoksa insan ilerleyen saatlerde uyuşup kalıyor. bir de türk kahvesi içir eşine sperm hareketlerini hızlandırıyormuş diyorlarsırnaşık şey aklıma başka şey gelirse yazarım canım

cherry76
reisdevrim37
merhaba reisdevrim. bence öyle gün, yumurtlama v.s. hesaplamak insanı daha strese sokar ve bu da etkiler. o yüzden kolay değil ama bence oluruna bırakmak sanırım daha iyi olur. nacizane fikrim...

PAPATYASUREYYA
SILAYA
canim cok tesekkur ederim. inan boyle kelimelerle cok teselli oluyorum.
inasallah bebegime bisey olmamistir. hepinizi anliyorum.
hepimiz ayni seyleri yasadik . tarifi imkansiz, tesellisi imkansiz.
simdi okadar korkuyorum ki bidaha yasayacagim diye.
inanin hayatttan zevk alamiyorum. hersey anlamsiz.
bazen aklima geliyo ya bunada bisey olursa diye ne yaparim. tekrar bastan mi baslarim.
nasil dayanarim. beni ne nasil ve kim teselii edebilir. valla bu kez dayanamam.
simdiden cok yorgunum. morelsizim. duadan baska bisey gelmiyor elimizden.
insallah hic birimiz yasamayiz bu sorunu. bi daha. rabbim bebeklerimizi saglikli bi sekilde kucagimiza almayi nasip etsin. inanin dualarimda hep siz de varsiniz.
:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
SEVGİLİ SILAYA ; Canım seni çok iyi anlıyorum ...Ama lütfen elinden geldiğince sakin olmaya çalış...Aklına endişeler , kötü düşünceler geldiğinde hemen uzaklaştır , yerine olumlu şeyler düşün...Bebeğinin doğum ayına konsantre ol , kendini bebeğinle hayal et..Unutma ki kötü şeyler düşünmek , kötü olayları çeker...Korktuğum başıma geldi derler ya...

Hepimiz aynı endişeleri yaşıyoruz senin gibi..Hem daha önceki kayıplarımız yüzünden , hem de mesela benim hamileliklerim çok uzun sürmediği için karşılaştığım şeyler normal mi değil mi bilemiyorum...Tecrübesizlik yüzünden...Akıntılar , lekelenmeler , başağrıları filan başına gelince normal mi değil mi endişe ediyorsun...Buradaki arkadaşların paylaşımlarını öğrenince rahatlıyorsun...

İnşallah bu günleri mutlulukla unuturuz da 2. bebeklerimizin hamileliğinde daha rahat oluruz...Allah o günleri gösterir inşallah..

Bu arada liste için ben de bilgilerimi vereyim : MTHFR Homozigot , PAI 1 Gen mutasyonu Heterezigot , diğer değerler normal...Hamile kalmadan önce ( nerdeyse 1-1,5 yıl hergün 100 lük coraspin ve folik asit kullandım ) Hamile olduğumu öğrendiğimde 0,6 fraksiparine başladım , günde tek doz uyguluyorum , sabah da 100 lük aspirin alıyorum...

reisdevrim37
meryemmeryem
yeni bebeğin gelince eskileri unutacaksın canım benim bak gör sen .. bebişin çok bekletmeden gelir inşallah
canım benim teşekkür ederim tüm iyi dileklerin için inşallah çok bekletmezde gelirbenneyaptımkii ilk bebeğim hemen ilk ayda gelmişti ikincisi 6 ayda geldi bakalım bu kaç ay bekleticek:eek:

reisdevrim37
28-04-09, 09:04
bkale
iyi yapmışsın aspirine başlamakla canım zaten bizim bu aspirini bir ömür kullanmamız gerekecek özellikle de yaşlanınca. çünkü o zamanlar kan daha da yoğunlaşacak. vitamine gelince iştah açtığı kesin çünkü ben kullanmaya başlamadan önce 55 kilo idim 3 ay içerisinde 4 kilo aldım ve maalesef 59 kilo ile hamile kaldım şimdide hızlı gidiyorum biraz dikkat etmeme rağmen ne yesem yarıyor herhelde allah sonumu hayretsin:)) boy da kısa 1.57 balon gibi olacam:)) ama bence vitamine de başla vücudunu hazırlar.canım yumurtlama döneminde inanki bende uyuyp kalıyordum ilk kez korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım ve ilk çalışmada tuttu. bende anlamadım ama oldu işte. hatta o ay hamilelik hiç beklemiyorduk hem ilk kez denedik hemde hep uyuyup kaldım diye eşim bu ay olmaz diyordu ama oldu. nasip canım o melek geleceği zamanı biliyordur ama yine de çalışmaları sıkı tut. erken saatlerde başla bence eve gelir gelmez:)) yoksa insan ilerleyen saatlerde uyuşup kalıyor. bir de türk kahvesi içir eşine sperm hareketlerini hızlandırıyormuş diyorlarsırnaşık şey aklıma başka şey gelirse yazarım canım
canımsın ya süpersin valla saoldelikafaduldeneve gelince erken saatlerde yapmak çokgüzel birfikirkaydirigubbakcemile5gerçekten ilerleyen saatlerde insan resmen uyuşup kalıyo ne benim halim oluyo neden kocişinŞenizçekyatın üstünde televizyon seyrederkenuyuyup kalıyoruz ikimizde eee tabi yatak odasına geçincede sızıyoruz orda adam biraz oynaşıyo kıpraşıyo ama benden hayır yokkkk:asigim:zaten kociye fındık fıstık yedirmekten adam iyice şişti birde kahve deniyim bakıyımCADIARZUcanımsın ya saola.s.bu arada adete benim 9 gün var belirti falan olurmu acaba hamile olsam. ay valla iki hamilelik yaşadım ama yinede cahil gibiyim bu olaylarda:eek:klava:

bkale
9 gün mü bilmem valla ben adetime 3 4 gün kala öğrenmiştim canım bence biraz daha bekle allahım inşallah vardır bebişşş...

sevda80
sevda80
sevda80

(hatice0666) mthfr=heterozigot----fibrinojen=600(yüksek)-----------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot----paı=homozigot----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot---faktör5=heterozigot---proteinc=düşük--------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot----aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot-----protrombin20210 G-A--------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot-----antitrombin ııı aktv.123(yüksek)----???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot-----prothrombin20210:heterozigot-----------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot------paı:heterozigot----------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

sevda80
28-04-09, 10:04
kızlaar bende 2 düşükten sonra 6 ay hamile kalamadım,gerçi benim eşimin değerleri çok düşük ama yinede mucize tutturuyoruz..eşinize kıtır kıtır keçiboynuzu yedirin gofret gibi yesin adam,,arkadaşımın dediği gibi bo bol kahve içsin,:kahve:,ilişkideki pozisyonda önemli biliyosunuz birinden duymuştum ,gebeliği arttıran ilişki şekli kadının elleri ve ayakları üzerinde dörtbacak durup erkeğin arkadan yaklaşması kaydıyla spermler döyoluna çok daha çabuk ve hızlı ulaşıyomuş :eek:benden söylemesii..valla utanma falan kalmadı artık bebek sevdasına:KK46:kızlaar bizde çinko ve magnezyumdan zengin besinler yicez.misal ceviz,fındık ,kurubaklagiller,süt,kırmızı et,yumurta,kabuklu deniz ürünleri,yeşi yapraklı sebze...bide strsten uzak durup kendimizi kasmayacaz..hehe söyemesi kolay demidelikafadulden

funda1980
28-04-09, 10:04
sevda80
sevda80
sevda80

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot-----protrombin20210 G-A--------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot-----antitrombin ııı aktv.123(yüksek)----???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot-----prothrombin20210:heterozigot-----------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot------paı:heterozigot----------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine
canım benim sorunumda mthfr 677 heterezigot mthfr 1298 heterezigot kullandığım hamile kalana kadar coraspin+ çinko + dodex + elevit + folbiol hamile kaldıktan sonra fraksiparin 0,4+ aspirin 100 lük + elevit + folbiol

reisdevrim37
28-04-09, 11:04
sevda80
kızlaar bende 2 düşükten sonra 6 ay hamile kalamadım,gerçi benim eşimin değerleri çok düşük ama yinede mucize tutturuyoruz..eşinize kıtır kıtır keçiboynuzu yedirin gofret gibi yesin adam,,arkadaşımın dediği gibi bo bol kahve içsin,:kahve:,ilişkideki pozisyonda önemli biliyosunuz birinden duymuştum ,gebeliği arttıran ilişki şekli kadının elleri ve ayakları üzerinde dörtbacak durup erkeğin arkadan yaklaşması kaydıyla spermler döyoluna çok daha çabuk ve hızlı ulaşıyomuş :eek:benden söylemesii..valla utanma falan kalmadı artık bebek sevdasına:KK46:kızlaar bizde çinko ve magnezyumdan zengin besinler yicez.misal ceviz,fındık ,kurubaklagiller,süt,kırmızı et,yumurta,kabuklu deniz ürünleri,yeşi yapraklı sebze...bide strsten uzak durup kendimizi kasmayacaz..hehe söyemesi kolay demidelikafadulden
CANIM UTANMA OLURMU BU İŞLERDEkaydirigubbakcemile3 SAĞOLASIN VALLAHİİİİdelikafaduldenSONUÇTA GÜZEL GÜZEL BEBİŞLER VAR AMA:ecrin_bebek:KK70:EMEKKİ BU AY TUTMAZSA ADAMA BOL BOL KEÇİBOYNUZU YEDİRİCÜKKKKK:sm_cool:

reisdevrim37
funda1980
sevda80
sevda80
canım benim sorunumda mthfr 677 heterezigot mthfr 1298 heterezigot kullandığım hamile kalana kadar coraspin+ çinko + dodex + elevit + folbiol hamile kaldıktan sonra fraksiparin 0,4+ aspirin 100 lük + elevit + folbiol
FUNDACIM SAOL CANIM LİSTEYE EKLEDİĞİN VE UĞRAŞTIĞIN İÇİN a.s.UMARIM HAYIRLI GELİR BU LİSTE BİZLERE:nazar:

roselenda
meryemmeryem
sevda80
canım ellerine sağlık çok iyi bir liste olmuş benimkilerde şöyle;
MTHFR 1298 MUTASYONU : Heterozigot
Prothrombin 20210 MUT : Heterozigot
MTHFR 677 :Heterozigot

bu durumda ben hamile kalana kadar aspirin hamile kalınca aspirini bırakıp clexane 0,4 iğne ye başladım
kızlar slm, liste harika olmuş ellerinize sağlık.benim değerim sadece MTFHR 677 heterezigot şu an hamil değilim 100 lük asprin ve folik asit içiyorum hergün.hamile kalıncada iğneğe başlanacak inş. kendinize iyi bakın...

reisdevrim37
roselenda
meryemmeryem
kızlar slm, liste harika olmuş ellerinize sağlık.benim değerim sadece MTFHR 677 heterezigot şu an hamil değilim 100 lük asprin ve folik asit içiyorum hergün.hamile kalıncada iğneğe başlanacak inş. kendinize iyi bakın...
roselenda canım aynı pıhtılaşma oranlarımız aynı benimde mthfr677 heterozigot. sana hamile kalınca kaçlık iğne verdiler acaba

SILAYA
28-04-09, 12:04
calikusundan haberi olan varmiii
ne yaptiiiiiiiiiiiiiiii
bebegimiz varmi (insallah hayirli haberlerle gelirsin)

SILAYA
kizlar az once doktorumu aradim . dun fenalastigimi anlattim.
bebege bisey olurmu diye. boyle ani tansiyon dusmesi yada kalkmasi olabilirmis.
bebege hic bisey olmaz dedi. gelmene gerek yok dedi.
cok rahattladim dunden beri cok kotuydum.
mutsuzdum. Rabbim yine yanliz birakmadi cok sukurr.
zaten ne doktor ne sevdiklerin nede sen hic bisey yapamiyosun ki.
sadece rabbim verir. nekadarda zavalliyiz hic bisey yapamiyoruz dimi.
insallah hepimiz bebeklerimizi kucagimiza aliriz.

reisdevrim37
SILAYA
sılaya canım bak demiştik sana dimi birşey olmaz diye. vallahi doktor gibi olduk artıkımdelikafadulden içini ferah tutttttt diyorum ya canım ne kadar stres yaparsan yap yada ne kadar üzülürsen üzül olan olacağına varıyo o yüzden ben kesin karar aldım hamil ekalınca stres hiç yapmıycam ikinci hamileliğimdeki gibi 100 kere gitmiycem tuvalete hayırlısı diyelim elimizden gelen bu :teselli:

umut_sevgim
SILAYA
gözünaydın canııım ınsallah rabbım kucagına almayıda nasıp edecek...

SILAYA
REISDEVRIM ve UMUT SEVGIM PAPATYASUREEYA
hepinize cok tesekkur ederim. inanin insan cok pozitif oluyo boyle
teselli lerinizle. allah korktugumuza ugratmasin hic birimizi.
zaten birine bisey oldumu burada benimde umutlarim hayallrim tukeniyo.
o yuzden sizlerinde bisey yasamasini istemiyorum.

meryemmeryem
SILAYA
canım çok sevindim iyi olmana, allah sağlıklı doğumlar ve sağlıklı bebekler nasip etsin sağlıcakla kucaklarımıza alalaım inşallah
bekleyen arkadaşlarada bol bol bebiş öndersin rabbim

nazli_03
28-04-09, 13:04
kızlar biraz önce 50gr şeker yüklemesi sonucunu aldım sınır 140 benimki 147 offf canım sıkıldı şimdi. celen, şen lal, sizin nasıldı şimdi bana 100 gr mı yüklenecek. trombosit de 390 olmuş neyse onda sınır 450 sanırım çok sorun yok umarım yani. ama şu şeker işi canımı sıktı benim :KK43:(((

calikusu1978
28-04-09, 13:04
Merhaba Arkadaslar nasilsiniz,
uzun zamandir yazmiyordum. Ben hala hamisligi bekliyorum.
Silaya canim cok gecmis olsun. Hamisligi iyi giden arkadaslarim adina cok sevindim.
Sevdacim listeye benide eklersen sevinirim.
MTHFR Heterezygot
Suan hamile degilim ama adetin 15. gününden itibaren tekrar adet baslayincaya kadar 0,3 ml fraxiparin,
hergün folikasit 5 mg
hergün orthomolfemin
Progesteron haplari sabah ve aksam 2 tane alttan koymam lazim
clomifen yarim ( Adetin 2. gününden 6. gününe kadar )
Simdiden cok tesekkür ederim

gelgit
28-04-09, 14:04
nazlı dur bakalım sınırın cokda üstünde değil.hem bu ilk değer 100 lük ölçümle değerine bakılacak.telaşlanma hemen dikkat et kendine canım.2.ölçüm ne zzaman yapılacak.

gelgit
çalıkusu sanırım bu sefer diğerlerinden daha farklı bir tedaviye başladın doktorunumu değiştirdin yoksa hala aynı doktoramı gidiyorsun yanı sanırım orda doktor sıkıntısı cekiyordun o yuzden sordum canım.inşallah güzel haberler alırsın kısa sürede.

gelgit
ah bu arada bende yazayım mthfr c677 homozigot.önce aspirin ve 0.4 lük clexan kullanıyordum şimdi dr aspirini bıraktırdı ve 0.6 lık clexana cevirdi.

HIFZIYS
28-04-09, 15:04
nazli_03
kızlar biraz önce 50gr şeker yüklemesi sonucunu aldım sınır 140 benimki 147 offf canım sıkıldı şimdi. celen, şen lal, sizin nasıldı şimdi bana 100 gr mı yüklenecek. trombosit de 390 olmuş neyse onda sınır 450 sanırım çok sorun yok umarım yani. ama şu şeker işi canımı sıktı benim :KK43:(((
canım moralini bozma 100lük yükleme önemli inşallah o normal çıkar,ilk yüklemende çok yüksek değil,dua et inşallah normal çıkacak.

nazli_03
gelgit
nazlı dur bakalım sınırın cokda üstünde değil.hem bu ilk değer 100 lük ölçümle değerine bakılacak.telaşlanma hemen dikkat et kendine canım.2.ölçüm ne zzaman yapılacak.
gelgitcim umarım dediğin gibi olur ya valla ne biliyim işte korktum 147 çıkınca.senağlama perşembe doktor kontrolüm var o zman öğrenirim sanırım 100 lük için ne zman gideceğimi. sen naptın yaptırdın mı. bu arada kan değerim de 11 civarı geziniyor. üstelik 15 günden uzun süredir demir hapı alıyorum. neyse bakalım perşembe doktorum ne dicek.

nazli_03
HIFZIYS
canım moralini bozma 100lük yükleme önemli inşallah o normal çıkar,ilk yüklemende çok yüksek değil,dua et inşallah normal çıkacak.
umarım 100 lük olan ii çıkar. canım inşallah ya dua et olurmu benim için. bebiş nasıl sen ne zaman doğum yaptın. bir ara bize anlatırsan çokkkk seviniriz. Allah hepimize nasip etsin inşallah sağ salim kucağımıza almayı.

lal82
mrb kızlar nasılsınız görüşemeyeli :) misafirden bi türlü giremiyorum nete,,
oglumun emme problemi de var, bi emzirme calışmasına baslıyoruz 1-1,5 saat sürüyor. önceleri memeyi tutamıyordu, şimdide süt çok az geliyor. canım çok sıkılıyor. zaten ne zorluklarla kavuşuyoruz bebeklerimize, bi de bu problem çıkıyor. kardesimin görümcemin sütünü alıyor benimkini emmiyor ya çok üzülüyıorumm. yani kızlar yeterki doğsun sağ salim dedim hep ama yavruma anne sütü bile veremiyorum :KK43: doguncada problem bitmiyormuş.. ayy iyiki varsınız biraz içimi döktüm size inanın çok üzülüyorum.. neyse ben 1-2 hafta sonra daha sık girerim internete, henüz bir düzen tutturamadık, gelen giden.. öpüyorum hepinizi

fermet
iğne kullanan arkadaşlara sormak istiyorum,0,6 clexane iğne kullanıyorum,bu iğneler kahverengi lekelenmeler yapıyormu,bugün adet günüm ve hala olmadım 2 gündür lekelenmeler var,ayrıca 2 aydır iğne kullanıyorum geçen ayda bu lekelenmeler oldu hamileyim sandım değilmişim acaba bu iğneler mi yapıyo lekelenmeyi merak ettim başına böyle bişey gelen var mı acaba?