Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sonuyok
18-02-09, 09:02
ohhh be eserizmir çok korktum bişeymi oldu diye yazmayınca allahtan iyi haberler vardin inş hep böyle güzel devam eder

fundacım hadi gözünaydın stres yapma sakin ol cnım benim hamileliğini bile korku içinde duyuruyorsun ne kadar kötü bir durum aslında hepimiz aynı durumdayız bende şimdi hamile olduğumu öğrensem çok korkardım çünkü birkaç defa insan kötü deneyim yaşayınca böyle oluyor ama içini ferah tut drlar her gebelik farklı diyor inş bu gebeliğinde senin yüzünü güldürür bizleride umutlandırır allaha emanet olun

marguerite
sevgili funda ve eserizmir gozunuzaydin kizlar cok sevindim yaaa delikafadulden allah tamamina erdirsin insallah guzel bir hamilelik gecirirsiniz umarim kendinize ve bebislerinize iyi bakin optum :sm_cool:

marguerite
selam beni merak eden arkadaslar cok sagolunnn :KK46:dun kontrole gittim cok sukur hersey yolunda amaaa bazi ufak sorunlar var tabi en bastabebegimin asagida olmasinin sebebi iri olmasiymis ve sekerli gidalari artik kesmemi yoksa bebgimin diabet olma ihtimalinin yuksek oldugunu soylediler cunku benim annem ve dayim diabetten rahmetli oldular yani risk buyuk ayrica eger hareketlerimi kisitlamazsam erken dogum olabilecegini ignelerin doguma yakin gunde ikiye cikacagini ve normal dogum olacagini soylediler kafam oldu allak bullakallah sonumuzu hayir etsin insallah ben artik dogum yaklastikca korkmaya basladim :1no2: bilmiyorum ne olacak sonumuz kizlar durumlar boyle iste hepinizi cok opuyorum :çok üzgünüm:

06EE
eserizmir hadi gözün aydın Allah tamamına erdirsin sorunsuz hamilelik dilerim...funda seninde gözün aydın hemen iğnelere başlarsın inşaallah.
marguerite geçmişler olsun benimde şeker çıkmıştı diyet yaptım 5 öğün; 3 ana 2 ara arada meyveyi sütle beraber alıyordum.şeker kana geçmesin diye çok yüksek değildi ama dikkat edince düşüyor.sende dikkatli ol herşeyimize dikkat edeceğiz mecburen.artı ben metioninden fakir diyet de yapıyordum.diyet üstü diyet yani ..bu arada amnio sıvısı hakkında ne dedi doktorun?kaç haftalık oldun?senin teşhisin neydi heterzigot mu yoksa homozigotmu?görüşmek üzere...

nazlı_03
18-02-09, 10:02
fundacım hadi hayırlısı biran önce git doktroruna güzel haberlerle gelmeni bekliyoruz.

PAPATYASUREYYA
18-02-09, 10:02
şen
papatyasüreyyacım, ben sonuçlarımı geçen hafta gösterebildim osman hocaya...antikardiyolipin antikor pozitif çıktı...daha önce gebe kalmadan öncede pozitifti zaten...bu antikorların vücutta bulunması pıhtılaşma olduğunu belirten işaretlerden biriymiş...yani pıhtılaşmaya eğilim varsa kanda, bağışıklık mekanizması bu antikorları üretirmiş...tahlillerden önce hoca bana düşük doz folik asit ve b12 ömür boyu kullanacaksın demişti mthfr homozigot olduğum için, ama aspirini bırak artık demişti...40 yaşından itibaren devam edersin günde bir coraspine demişti...ancak tahlil sonuçlarını görünce fikrini değiştirdi, süt vermeyi keser kesmez günde bir coraspin almaya başlayacaksın ömür boyu dedi...bu antikorlar azarsa önüne geçemeyiz ve beyin hücrelerine kan hücrelerine vs. zarar verir tahrip eder dedi...birde glikoprotein yüksek çıkmış, bu da ilerde damar tıkanıklığına sebep olabiilirmiş...bunun içinde ileri birkaç tahlil istedi...henüz yaptırmadım onları...ilk randevuda 6 ayda bir kontrol ederiz kanı demişti, sonuçlardan sonra 3 ayda bir kontrole karar verdi...
papatyacım benden haberler böyle...fırsat buldukça yazarım yine...öpüyorum canım....
senağlama
Şencim , ben de sonuçları aldım ..Yazmıştım bilmiyorum okuyabilmiş miydin ...Bende de paı gen mutasyonu heterezigot çıktı ..Sana paı-1 bakılmış mıydı ? Dolayısıyla pıhtılaşmayı arttıran bir faktörün daha çıktı dedi Hoca...Bir de ilginç bi şekilde kolesterolüm yüksek çıktı...Normal kilodayım , hatta şu sıralar zayıf bile sayılabilirim..Hareketli bi insanım...Sebze-meyve ağırlıklı beslenirim , beslenmeme dikkat ederim...Buna rağmen kolesterolüm yüksek çıktı.. Şaşırdım doğrusu.. :uhm:.Hoca genetik olduğunu söyledi...Gebelik denemeseydim ilaç başlatacaktı...Ahh ahh yaşlanıyormuyuz nedir kızlar , bu yaşta yüksek kolesterol...Daha anne bile değilim..senağlama

Hocanın sana uyarıları beni tedirgin etti doğrusu..Yaşam tarzımıza çok dikkat etmemiz gerekiyor bu durumda...Neyse hakkımızda hayırlısı...

Pelinciğin iyi olmasına sevindim...Çok öpüyorum şencim...Sevgiler...

zeynommm
18-02-09, 12:02
mrb arkadaşlar bu sebepten dolayı bende sonucusu 1 ay önce 2 düşük yaşadım dr.um sadece patolojik test yaptı protein s eksikliği kanda pıhtılaşma genetik testten hbrm yoktuu patolojik testte pıhtılaşma cıktığına göre genetikte bişi cıkmazdı die umuyorumm yenden hamile kalınca aspirin ve iğne tedavisi verdi dr.um şimdi cesaretimi toplayıp yenden hamile kalmaya cok korkuyorum..

nazlı_03
18-02-09, 12:02
zeynommm geçmiş olsun. en azında sorunun ne olduğunu bilmek ve ona göre önlem almak bile iyi. umarım bir dahaki sefere sorun yaşamadan alırsın bebeğini kucağına

zeynommm
18-02-09, 13:02
nazlı_03
zeynommm geçmiş olsun. en azında sorunun ne olduğunu bilmek ve ona göre önlem almak bile iyi. umarım bir dahaki sefere sorun yaşamadan alırsın bebeğini kucağına
cok saol nazlıcımm ama kullanıpta iyi sonuçlar alamayanlar var genetik testte yapılmadı yani tam emin olamıyorum bida aynı acıları yaşamak istemiyorumm her düşükte anne olma şansımı biraz daha kaybediyorumm benim ve tüm bebiş isteyen annelerin yüzünü güldürsün allah

sido
18-02-09, 14:02
ESERizmir
Günaydın kızlar, merakta bıraktım sizleride kusura bakmayın eşim bilg. evde kullanmayayım diye iş yerine götürmüş akşam giremedim nete. herşey yolunda görünüyormuş dr.um çok ii dedi. kalp atışları hızlanmış :) 186 atıyo artık. kol bacak tomurcukları oluşmuş. gövde ve baş ayrımı oluşmuş. kordonunu gördük :) ayyy hala inanamıyorum yaaa... hepinize çok teşekkür ederim dualarınız için bende dualara devam edicem umarım herşey yolunda gider... ayyy çok mutluyum çokkkkkkk :)

canım o kadar cok sevındımkı...allah en guzel sekılde tamamına erdırsın ınsallah....ya bende o kadar cok korkuyorumkı.cumartesı kontrol var ama ben abuk subuk ruyalar goruyorum. ve cok endıselıyım.ınsallah atıyodur mınıgımın kalbı pıt pıt :) ınsallah buyumustur....dualarım hep ona...ınanın doktora gıtmek benım ıcın bı panık atak durumu yaratıyo artık.psıkolojım bozuldu sanırım....

ESERizmir
sido
canım o kadar cok sevındımkı...allah en guzel sekılde tamamına erdırsın ınsallah....ya bende o kadar cok korkuyorumkı.cumartesı kontrol var ama ben abuk subuk ruyalar goruyorum. ve cok endıselıyım.ınsallah atıyodur mınıgımın kalbı pıt pıt :) ınsallah buyumustur....dualarım hep ona...ınanın doktora gıtmek benım ıcın bı panık atak durumu yaratıyo artık.psıkolojım bozuldu sanırım....
Hiç korkma sido :) bende kötü kötü kabuslar görüp duruyordum dr.a gidene kadarda sanki herşey kötü çıkacakmış gibi hissedip durdum neredeyse ağlayacaktım. sakin ol bak herşey yoluda gidecek :) sende bak bakalım kalp atışları kaça çıkmış benimki 186 :)

umut_sevgim
eserizmir
hiç korkma sido :) bende kötü kötü kabuslar görüp duruyordum dr.a gidene kadarda sanki herşey kötü çıkacakmış gibi hissedip durdum neredeyse ağlayacaktım. Sakin ol bak herşey yoluda gidecek :) sende bak bakalım kalp atışları kaça çıkmış benimki 186 :)
canım benım ınakı cok sevındım mevlam kımseye evlat acısı vermesın sido korkma dua oku hep ıns hersey guzel olacak kızlar bızede dua edın olurmu:KK43:

SILAYA
18-02-09, 17:02
KAN PIHTILASMASI OLAN ARKADASLARA sorum var elleriniz surekli soguk mu yani hep usuyomusunuz. ayaklariniz falan acil cevap yazarmisiniz ..

nazlı_03
SILAYA
KAN PIHTILASMASI OLAN ARKADASLARA sorum var elleriniz surekli soguk mu yani hep usuyomusunuz. ayaklariniz falan acil cevap yazarmisiniz ..
sürekli soğuk değil. hamile kaldığımdan beri daha çok ısınıyor, sanırım vücudun kan basıncı arttığı için. ondan önce soğuktu genelde. ama bu sadece kan pıhtılaşması ile ilgli değil sanırım.. sadece buna bağlamak doğru olmaz bazı insanların elleri hep soğuk oluyor.

minikafet
ılgınıze cok tesekkur ederım sıdo ve gulozlem ben daha yenı uye oldum sıteye bı an once bebıslerımızı kucagımıza almak umıdıyle:ecrin_bebek::

SILAYA
18-02-09, 18:02
ARKADASLAR CALIKUSUNDAN HABER VARMI ACABA
bebek istiyodu tup bebek falan deniyordu insallah hamiledir ya arkadaslar en son dusugumu subat ayinda yaptim subat ayin dan beri hamile kalamiyorum sizce neden denemedigim bisey kalmadi ama olmuyor ya 1 yil gecti ustunden

marguerite
18-02-09, 20:02
06EE
eserizmir hadi gözün aydın Allah tamamına erdirsin sorunsuz hamilelik dilerim...funda seninde gözün aydın hemen iğnelere başlarsın inşaallah.
marguerite geçmişler olsun benimde şeker çıkmıştı diyet yaptım 5 öğün; 3 ana 2 ara arada meyveyi sütle beraber alıyordum.şeker kana geçmesin diye çok yüksek değildi ama dikkat edince düşüyor.sende dikkatli ol herşeyimize dikkat edeceğiz mecburen.artı ben metioninden fakir diyet de yapıyordum.diyet üstü diyet yani ..bu arada amnio sıvısı hakkında ne dedi doktorun?kaç haftalık oldun?senin teşhisin neydi heterzigot mu yoksa homozigotmu?görüşmek üzere...
06EE ben diyet yapmiyorum doktorum oyle birsey demedi yani homosistein degerim 6.6 ve faktor II 20210 GA heterozigotum o yuzden yapmiyorum su an benim icin tehlikeli olan diabet onun icin biraz dikkat etmem gerekiyor bu ay glikoz testini tekrar yapicaz 26. haftadayiz ve amniyon sivisinin tahlil sonucu henuz gelmedi ama usg de birsey cikmadi tahlil parise gitti bekliyoz ama sanmiyom bisey cikmayacak uc dort kere geldi o kadar su anda bisey yok cok sukur senin durumdan ne haber varmi bir degisiklik sende bize haber ver merakda birakma seni cok opuyom kendine iyi bak sevgiyle

PAPATYASUREYYA
18-02-09, 20:02
SILAYA
Sevgili sılaya , bu soruyu neden sordun ? İkisi arasında bi bağlantı mı var ? Ben daha çok vücuttaki kan hacmiyle ilgili diye biliyorum ama...Benim ellerim yaz -kış dikkat çekecek şekilde soğuktur ve çok zor ısınırım , çok üşüyen bi insanım..

06EE
18-02-09, 21:02
marguerite peki şu an yat dedi mi doktorun soruyorum ben sürekli yatmıştım çünkü.banada du et bende Allah izin verirse düşünüyorum her şey gönlünce olsun

calikusu1978
Iyi geceler arkadaslar,

eserizmir bebeginin iyi olduguna cok sevindim canim :nazar:
Silaya canim ben tüp bebek degil asilama yaptiriyorum canim.
Arkadaslar bugün doktora gittim hani bana yumurtlama günü icin bir gün söyleyecekti asilama icin, kan aldilar 1 saat sonra tekrar gittik ve malesef benim yumurtlama günümün gectigini söyledi yani normalde cuma diye tahmin ediyordum ben normalde zaten 16. gün 17. olurdu busefer daha 13. olmadan yumurtlamisim.:çok üzgünüm:
Aslinda dün gece basladi agrilarim ve esime söyledim ama bu kadar erken olacagini asla imkan vermedik.
Doktor bosu bosuna bu ay asilamaya gerek yok dedi yani anlayacaginiz vuslat birdahaki aya kaldi :nazar: sinir oldum ya. Ama en azindan artik yüzde yüz eminim yumurtlama gününü kendi vucuduma kulak verirsem inanin her ay saati saatine yumurtlama gününü biliyorum artik. Ben salak gibi dün esimi dinlemedim o dedi denemelere baslayalim madem hissediyorsun diye ama ben bu kadar erken oldugu icin inanamadim. Aslinda biz pazar aksami birlikte olduk ama spermlerin taaa o günden bugüne kadar yasayacagini sanmiyorum doktorum eger o gün beraber olduysaniz :eek: bir ümit var dedi.
Bakalim hayirlisi. Eve geldigimde regelimin tarihini falan yazdigim bir takvime baktik gecen sene ayni ayda ayni günde yumurtlamisim ve hamile kalmistim cünkü ozamanda 13. gün falandi ve biz beraber olmustuk ondan sonrada ben cok fena grip olmustum ve o ay baska daha deneme yapmamistik ve o ayin tutmasi bizi ozamanda cok sasirtmisti ve bu sene ayni tarihte yine ayni günde yumurtladim cok tuhaf yaaa.
Ben dünden beri ates ölcme yönteminede baslamistim ve atesim 36 idi normalde daha yüksek olmasi lazimdi cünkü bu düsük bir deger ve yumurtlamaya dogru yaklastikca atesin 38 e varip sonra yumurtladiktan sonra ates tekrar düser ve regel olursun diye okumustum. Benim atesimde gittikce düsmeye baslamisti ve ben zaten ondanda süpelenmistim acaba yumurta vakti gectimi diye ve bugünde doktoe evet progesteron degerin yükselmeye baslamis ve buda demektirki yumurtladimmmmm.
Offf Offf :kızgın:

lal82
eserizmir çok sevindim, artık endişe etmene gerek yok allahın izniyle sende bebişini kucagına alacaksın inşallah. allahım korusun tüm gebeleri :)

lal82
marguerite insallah sonuclar iyi çıkar, diyetine dikkat et, bi çok hamile var şekeri yüksek çıkan, korkma. diyet yaparsın bi dahaki şeker yüklemesine kadar düşer inşallah. öpüyorum

lal82
nazlıcım sen nasılsın? masallah 14 haftalık olmuşsun :CüvCüv: nası gidiyo, cinsiyeti belli oldumu?

SILAYA
18-02-09, 22:02
PAPATYASUREYYA
Sevgili sılaya , bu soruyu neden sordun ? İkisi arasında bi bağlantı mı var ? Ben daha çok vücuttaki kan hacmiyle ilgili diye biliyorum ama...Benim ellerim yaz -kış dikkat çekecek şekilde soğuktur ve çok zor ısınırım , çok üşüyen bi insanım..
canim bilmiyorum ama bende senin gibi cok zor isinirim yaz kis ellerim ve ayaklarim hep soguk olur
once normal saniyodum ama cevremdeki herkezin a ne kadar soguk elin demesini
gittikce fazla duymaya basladim.
zaten mantikli bi seilde dusunece dusunulurse bi insani neden ates basar kan akimihizlandikca
usudugumuz zaman kan akimi yavas oluyo
galiba bizdede kan pihtilasmasi oldugundan surekli genelde hep soguk oluyo .
o yuzden sordum herkez boylemi diye hatta benim yerde biraz oturdummu falan ayagim cok cabuk uyusuyor normal insanlara gore .

sonuyok
19-02-09, 00:02
üzldüm çalıkuşu ama herşeyde bir hayır vardır olur üzülme ama yazdıklarını nefes almadan okudum sen kendi kendinin dru olmuşsun ya bu kadar detaya girme bence olacağı varsa sen bişi yapmasanda bebecik gelir böyle yaparak kendini strese sokma canım ya tabi naçizane fikrim