TEST

Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Dinamiss
20-06-09, 08:06
Çok teşekkür ederim meryemcim.
Ya hani eti pis derler ya ben onlardanım maalesef. Hemşire yaptığında bile morardı.
Ama madem doktorun böyle demişti demek ki soğuk koymanın bi zararı yok, buna sevindim.
Ben cuma günü doktora gideceğim, gidince tekrar doktora da sorarım.

Ama benim gibi iğne yeri moraran arkadaşlar varsa buzluktan bişe koyunca morarmıyo, denemiştir:)

hunger86
20-06-09, 08:06
Dinamiss
Hunger 86 canım ben henüz çok yeniyim, 4. haftamdayım çok bilgim yok ama doktorum doğumadan kısa bir süre önce keseriz iğneleri dedi, ama sanırım son 15 güne kadar falan devam edilecek.

canım sagol yaa doktorum doguma kadar devam ederız ya da etmeyız dıye hıçbırsey demedı bende merak ettım bırde ıgnelere 1 senelık raporu nasıl çıkarıyoruz kızlar bunun hakkında bılgınız var mı

sonuyok
20-06-09, 09:06
çalıkuşu sıma canını bebek bebek diye yanıp tutuştuğunu biliyorum ama allah hayırlısını versin

size etrafımda şahit olduğum bir olayı nlatmak istiyorum

36-37 yaşlarında bir kadın komşum var eşinden boşandı 16 yaşında bir kızı var yani bitanecik çocuğu
kadın evliyken çalışmıyordu fakat eşi bu kadını 6 yıl önce başka bir kadınla aldattı aldatmakla kalmadı bu kadından boşanıp o kadınla evlendi
kadın çok bocaladı ne yapıcam ben nasıl geçinicem diye hasta felçli bir kadına baktı altını temizledi temizlik şirketlerinde çalıştı tamizliklere gitti annesinin evinede gitmedi çünkü annesi kızını kabul etmedi babasına ver dedi fakat babası kızı istemedi çünkü yeni karısı istemiyordu
hiç bir yaz tatilinde kızını almadı bakmadı kadın kızına ne zaman pra istese bulup verirdi kız hep marka giyerdi görenler zengin sanarlardı hiçbirşeyden yoksun olmasın istedi eni sonu birtek evladıydı ben görmedim yaşamadım bari onun her istediğini yapayım dedi
kız bu sene lise 1.sınıfta aslında zeki bir kız ortaokulda hep taktir teşekkür getirirdi fakat lise 1 e gelince annesi ona kıyamadı genç kız oldu dedi ve daha çok her istediğini yaptı arkadaşıma gidicem orda kalıcam dedi kal dedi arkadaşlarım denize gitti bende gidecem git dedi tabi giderkende parası çabası
kadın şu anda bir taşoren firma aracılığıyla bir fabrikada çalışıyor ve biliyorum canı çıkıyor çünkü çift vardiya çalışmak zorunda para yetiştirmek için kızına haaa bu arada kızın babası ayda sadece 120 lira veriyor (bu kızın ancak bir tşörtünü alır)yani kızına manevi yardım yok parasal da yok herşeyiyle annesi ilgileniyor

gelelim bu olayın bizimle ilgisi ne neden anlatın diye merak edenlere

bu kadında dün gittim çok hasta çünkü kız 6 zayıf getirmiş çünkü hep gezdi bu sene kadın neden böyle yaptın deyince evden kaçtı bir parkta buldu kızı arkadaşlarıyla içki içerken annesini görünce kçmış sonra tabi bunlar gecenin bir vakti yaşanmış gece 1 de eve getirmiş kızı bişe dememiş annesi kız bağırmış çağırmış çünkü annesi onu bulduğunda sadece saat kaç demiş haberim yok demiş anneside saati göstermiş o da bu na kızmış güya arkadaşlarının yanında ona neden sorgu soruyormuş
eve gelince işte kavga etmişler kız annesini ittirmiş çelik kapının tokmağına gelmiş annesinin beli kadın yerde kıvranmış tabi kız hala bağırmaya devam etmiş neyse annesi patlamış artık baban gelsin seni götürsün çekemicem artık seni demiş sonra babası gelmiş kıza diyormuş ki ben seni götüremem karım seni kabul etmez ben sana bakamam annenin elini öp otur burda diyormuş sonra babası çözüm üretemediği için kadın adama defol git demiş ve kızı anne annesine göndermiş şu anda orda ve telefonunu ve evin anahtarını elinden almış gelmiceksin eve diye arayanlara ve soranlara diyormuş annem beni cezaevine gönderdi çünkü anneannesi yaşlı ne internet var ne para var ne tv
çok uzattım ama sadede geleyim dün kadını eşimle acile götürdük kadın fenalaştı asabi şeker hastası ve şekeri 355 yükselmiş artı kalbe vuruyormuş artı vücudunda şu ana bacaklarının her yerinde sulu yaralar çıkmış bir gecede kıpkırmızı ve irin toplayıp patlıyorlar neyse acilde baktılar stres ve üzüntüden vücut dışa vurmuş bu yaraları öyle kötüler ki anlatamam çok üzüldüm kadının benzi soldu iğne yaptılar yazık kadın yatamadı bile iğne yaptırmak için çünkü yaraları çok fena

demek istediğim çocuk cocuk deyip lütfen üzülmeyelim ben çok korktum açıkçası bunlarısana kızın mı yaptı diye ve ben de üzülenlerendim çocuğum yok diye ama artık üzülmeyeceğim allah hayırlısını vercekse olsun yoksa olmasın allah da bu çocuğu ıslah etsin çok üzüldüm dün gece saat 1de acildeydik kız hala tel açıp annesine bana para getir diye bağırıyormuş
allahım o kadına acil şifa ver rabbim çocuğuda ıslah et

sizlerede yazmak istedim umarım başınızı ağrıtmadım kızlar

Dinamiss
20-06-09, 09:06
Hungercım, doktorum bana bi rapor yazdı, işte aşağıdaki ilacı 9 ay süresince kullanması gerekmektedir yazıyor üzerinde. Öyle zor bişe değil meraklanma senin doktorunda yazar, sonra bu raporu gösterip alıyorsun iğneleri eczaneden.

Sonuyok gerçekten çok haklısın canım, her şeyin hayırlısını dilemek lazım.
Mesela benim yakın çevremde hiç düşük yapan olmadı bugüne dek, herkes hamile kaldı ve dünyaya getirdi. O yüzden başka ihtimaller benim aklıma hiç gelmiyordu, sadece hamile kalayım diyordum ilk bebek düşündüğümde.
Oysa o bebeğimi kaybedince anladımki hamile kalmak tek başına bi işe yaramıyor.
Şimdi hep allahım dedim, hayırlı ise, kucağıma da gelip sağlıkla büyüyecekse ver.
Şimdi hamileyim, inşallah hayırlıdır.

Hepimiz için iyi olacak ne ise o olsun arkadaşlar:)

nisanurhak
20-06-09, 10:06
selam kızlar
bende aynı duyguları paylaşıyorum hayırlısı ise versin allahım
meryem senden bir ricam olacak dr.nun verdiği iğneleri vurmamız gereken yerleri gösteren o resmi bir daha gösterebilir misin?
birde herkese sormak isterim şu sorumu,yanıtlarsanız çok memnun olurum kızlar. kan pıhtılaşmam mthfr677 heterozigot listede alt sıralarda bekleyenlerdenim bende.
5haf.lık düşük-10haf.lık kürtaj-25haf.lık erken doğumum olmuştu.dr.flaxiparen iğne dedi şimdide sadece folic asid alıyorum ama bana bir rahim filmi çekicem dedi adetten sonra neden acaba yorumlarınızı almak isterim yaş 32 şuan. rahimde perde falan varmı diye,o zaman son hamilelikte 4d ayrıntılı ultrasonda gözükmezmiydi sizce.miyomda yok,serviks uzunluğuda iyi dedi
bende kafayı yiyenlerdenim sıkıntıdan karnıma ağrılar giriyor acaba acaba acaba diye
rahim filmi çektirmektende korkuyorum.

sevda80
fransiyum
hiiii gerçekten mii çok sevindim adına ne büyük mükafat inşallah sağlıkla kucağına almak nasip olur sevdacım.
peki ilaç tedavi herhangi birşey yapıldımı hamile kalmadan önce yoksa şans eseri mi kaldın???
bende aynı sorunlarla 3 tane hamilelik yaşayıp kaybım oldu ya yapı bozukluğundan yada pıhtılaşma.
aşılama olmak istemiyorum normal yolla rahatça kalabiliyorum acaba genetiğimi herşeymi ne gerekiyorsa yapıp $normal yolla mı denesem??
sağol canım inşallah seninde güzel haberlerini alacağız burdan.ilk gebeliğim normal gidiyodu 8. haftasında pıhtılaşmadan dolayı kaybettim..ikincisi sanıyorum genetik bozukluktu çünki hamileydim ama hiçbir belirtim yoktu.onuda ilk haftalarımda düşük yaptım..5 ay sonra şimdiki bebeğime hamile kaldım..şimdi coraspin ve iğneyle sorunsuz devam ediyor ..sende doğal yoldan denemeye devam et..ilaç falan hiçbirşey kullanmadık biz..eşim keçiboynuzu tüketti benim zorumla başkada bişey yapmadık..aşılama çok geren zahmetli bi süreçmiş bence ne gerekiyorsa yapıp dediğin gibi doğal yoldan dene..birde doktorlar farklı konuşuyor biri dediki düşüklerin sebebi anormal yapılı sperm olabilir..diğer doktor bozuk sperm kesinlikle dölleyemez diyor bende şaşmış durumdayım..nihayetinde sağlam yakaladık darısı sana inşallah:CüvCüv:

sevda80
smmm06
kızlar dün gece eşimde bende kabus gördük sabah uyandım ve aklıma bebeğim geldi acaba gidip bi tıp merkezinde ultrasona girsemmi içime bi kuşku düştü acaba yaşıyomu daha dr a gitmeme 3 hafta var sizede olyomuydu böyle şeyler mafoldumben
ohoo ben hergece kabus görüyorum alıştım artık..ultrasona girinceye kadar heyecandan ölüyorum inşallah bi terslik yoktur diye ama bütün kaygılarım boş çıkıyor sağlam tutundu onlar annesi inşallah hiçbirşey olmayacak rahat ol..yaşadıklarımın etkisiyle zihnim hep ya bişey olursa diyor ama normal kaygılar bunlar alışacağızkaydirigubbakcemile5

binbirgece
kızlar dün bu sayfaya testlerimle ilgili yazılar yazmıştım ama kimse bana cvp vermemiş bu beni çok ama çok üzdü dünden beri aklım karışık testlerimin bir kısmı çıktı her test sonucunda karamsarlağa kapılıyorum

ev işini bitirdikten sonra sevinçle siteye girdim belki bana cvp veren olmuştur diye ama sorum cevapsız kalınca çok üzüldüm burda hepimiz aynı sorunları yaşıyoruz ve hepimiz büyük bir sınavdan geçiyoruz allah hepimizin yardımcısı olsun
belki yoğunsunuz herkes kendi derdine düşmüştür o yüzden yazamamşısınızdır neyse sağlık olsun

sonuyok
20-06-09, 11:06
binbirgece
merhaba arkadaşlar benim genetik testlerimin bir kısmı çıktı yardımcı olursanız sevinirim

protrombin(faktör II)gen mutasyonu mutasyon adı : 20210 G A GENOTIP(SONUÇ) N\N

N\N = HOMOZİGOT NORMAL (MUTASYON TAŞIMIYOR)
Mt\N = HETORİZİGOT (MUTASYONU TEK ALELDE TAŞIYOR)
Mt\Mt = HOMOZİGOT Mutant (HER İKİ ALELDE TAŞIYOR)

FACTÖR V LEİDEN PCR SONUCU : FACTÖR V LEİDEN MUTSAYONU (G1691A) GÖZLENMİŞTİR.TARANAN MUTASYON AÇISINDAN HETORİZİGOT TAŞIYICI OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

PROTEİN S AKTİVİTESİ : 10,10

arkadaşlar genetik test çalışmalarım hala devam ediyor bunlar çıkan sonuçlarım
doktorumun bana söylediği kanımda pıntılaşma varmış hamile kalır kalmaz göbekten iğne tedavilerine başlancakmış ama bugün aldığım sonuçta hetorizigot taşıyıcısımıyım yoksa homozigotmu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim
canım çok karışık yazmışsın bişey anlaşılmıyor o yüzden yorum yapılmamıştır bende anlayamadım ama bir homozigot bir heterozigot görünüyor pıhtılaşma var fakat tekrar yazarsan ya da test kağıdı ekleyebilirsen anlaşılabilir belki

binbirgece
sonuyok cevap verdiğin için çok teşekür ederim.
sende izmirde yaşıyormuşsun gentan genetik tanı merkezinde trombofili paneli testi yaptırıyorum beş faktör incelediklerini söyledi ve dün protrombin yani faktör II inin sonucunu verdi onuda yukarıda yazmıştım zaten

smyrna tüp bebek merkezinde protein s,c ve fatör v leiden testi yaptırmıştım ordaki doktorun bana dediği kan pıhtılaşması ve hetorizigot taşıyıcısı olduğumu söyledi birde romatizmal rahatsızlığım olabilceğini ve bu yüzden ege ünüversitesindeki romatoloji bölümüne gitmemi istedi bende gittim ve testlerimi tekrardan yaptılar onların sonucunu pazartesi alıcam ama siğer tetslerim sonucucnu haftaya alıcam yani araştırmalar devam ediyor

benim kafamı karştıran şeyler testlerin hepsi aynı anda çıkmadığı için her testi elime aldığımda homozigot ve hetorizigot taşıyıcısı olduğum yazıyor taşıyıcı olmakmı yoksa hastası olmakmı kötü anlamıyorum kafam o kadar karışık ki anlatamam
çocuğum olursa sağlıklı olurmu mu diye günlerdir düşünüyorum günlerdir bu konuları araştırıryorum ve kafam iyice nkarılıyor o yüzden bu siteyi buldum bana yardımcı olabileceğiniz düşündüm
herşey yinede allah bilir tabi ama insan bu koşusturmalardan yoruluyor ve yıpranıyor

PAPATYASUREYYA
kahvelokum
papatya,
canım tansiyonun nasıl oldu merak ettim.. çözüm yolu nedir bilemediğim için bir öneri yazamadım.. umarım iyisindir..
Canım , teşekkür ederim ..Hala düşük tansiyonum , bir haftadır 8 -5 ti , sabah 9-5 çıktı , akşam soda içmiştim , uyuya kalmıştım o biraz yükseltmiş olabilir..Sanırım yapacak bişey yok .. Çok teşekkür ederim ilgine , çok öpüyorum canım , sen de kendine dikkat et...

PAPATYASUREYYA
celen35
papatyacım bebekk hareketlini hissetmek genelde beden yapısıyla alakalı..ama genelde 18. haftada baslıo..bazen 24. haftaya kadar cıkabilio.benmde19. haftanın sonunda olmustu..
ben bebeğime isme özel ninni indirmiştim..onu dinlettim sürekli..11. haftada baslamıstım...ilk gelişen duyu organının kulak olduğunu okumustum...daha sonra netten arastırıp bulduğum : yusuf suresi..bebeğine bu sureyi dinletirsen yüzü ve ahlakı güzel olurmus..hakikaten bebeğimin cok deişik bi güzelliği var..biz karı-koca esmeriz ama kızım sarısın ve cakır gözlü :)) ha bide yusuf suresini dinletirken hareketleri aniden dururdu...minicik bebişim uyurdu karnımda opuyorumnanaktan tavsiye ederim..ben netten pc ye indirip hergün öölen rutin dinliodum yerimseniben

bi tanem sabır sabır :Saruboceq: içini bööle sıkarsan zaten hersey tersine gider...nolur kafanı dağıt biraz...eve bi hayvan falan bari gecici olarak..ne bilim bi kedi bi köpek..cidddi bir trepi yöntemidir çünkü...onunla kafan dağılırken hormonlarında biraz toparlanır...ama eminim herssey bi gün cok gzl olucak :Saruboceq:

delikafadulden hayırdııııırrrr delikafadulden
Celencim , teşekkür ederim canım..Gerçekten kızın çok tatlı ..Güzelliğinin sırrını paylaştığın için sağol...Bence kızın zaten çok güzel olacaktı , Cemre ilk doğduğunda beraber fotoğrafınızı göndermiştin , yanak yanağa..Kızın sana benziyor , güzelliğini senden almış..İnşallah benim kızım da sevimli olur , Cemre ablası gibi güleç olur...Öpüyoruz sizi ...opuyorumnanaktan

PAPATYASUREYYA
20-06-09, 12:06
Nazlıcım , esercim , tavsiyelerinizi uygulayacağım.. Çok teşekkür ederim..Öpüyorum sizleri...

PAPATYASUREYYA
binbirgece
merhaba arkadaşlar benim genetik testlerimin bir kısmı çıktı yardımcı olursanız sevinirim

protrombin(faktör II)gen mutasyonu mutasyon adı : 20210 G A GENOTIP(SONUÇ) N\N

N\N = HOMOZİGOT NORMAL (MUTASYON TAŞIMIYOR)
Mt\N = HETORİZİGOT (MUTASYONU TEK ALELDE TAŞIYOR)
Mt\Mt = HOMOZİGOT Mutant (HER İKİ ALELDE TAŞIYOR)

FACTÖR V LEİDEN PCR SONUCU : FACTÖR V LEİDEN MUTSAYONU (G1691A) GÖZLENMİŞTİR.TARANAN MUTASYON AÇISINDAN HETORİZİGOT TAŞIYICI OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

PROTEİN S AKTİVİTESİ : 10,10

arkadaşlar genetik test çalışmalarım hala devam ediyor bunlar çıkan sonuçlarım
doktorumun bana söylediği kanımda pıntılaşma varmış hamile kalır kalmaz göbekten iğne tedavilerine başlancakmış ama bugün aldığım sonuçta hetorizigot taşıyıcısımıyım yoksa homozigotmu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim
Sevgili binbirgece , canım sonuçlarını yazmışsın ama sanırım eksik olmuş...Hani o başta yazan Mt/N var ya o mutasyon/normal anlamında sanırım ..Onun başında yapılan testin adının yazması lazım .. Örneğin Faktör 5 , MTHFR , PAI 1 Gen gibi...Başındaki test türünü yazarsan bi fikir sahibi olabiliriz canım ...Sevgiler...

binbirgece
tör
PAPATYASUREYYA
Sevgili binbirgece , canım sonuçlarını yazmışsın ama sanırım eksik olmuş...Hani o başta yazan Mt/N var ya o mutasyon/normal anlamında sanırım ..Onun başında yapılan testin adının yazması lazım .. Örneğin Faktör 5 , MTHFR , PAI 1 Gen gibi...Başındaki test türünü yazarsan bi fikir sahibi olabiliriz canım ...Sevgiler...
canım faktör II testin adı diğer faktörler bir hafta sonra çıkacak
5 faktörün hepsini incelemeye aldık dedi ama dün sadece faktör II nin sonucunu verdi diğerlerini haftaya alabilirsin dedi

yani çıkan faktör II testşm tek başına bir anlam taşımıyormu hepsinin sonucunamı göre belli olucak anlamadım şuan genetik bir rahatsılığımın kesin sonucunu bir hafta sonramı öğrenicem

smyrnada tüp bebek merkezindeki doktorum hetorizgot taşıyıcısı olduğumu söyledi ve kanda pıhtılaşma olduğunuda söyledi

faktör II testinde de homozigot ve hetorizigot taşıyıcısı olduğum yazıyor
bunlarla ilgili kafam karıştı bu testler tek başına bir anlam ifade etmiyormu acaba kesin sonucu öteki testlerle mi anlaşılacak acaba?

binbirgece
papatya canım faktör II testin adı diğer faktörler bir hafta sonra çıkacak

5 faktörün hepsini incelemeye aldık dedi ama dün sadece faktör II nin sonucunu verdi diğerlerini haftaya alabilirsin dedi

yani çıkan faktör II testşm tek başına bir anlam taşımıyormu hepsinin sonucunamı göre belli olucak anlamadım şuan genetik bir rahatsılığımın kesin sonucunu bir hafta sonramı öğrenicem

smyrnada tüp bebek merkezindeki doktorum hetorizgot taşıyıcısı olduğumu söyledi ve kanda pıhtılaşma olduğunuda söyledi

faktör II testinde de homozigot ve hetorizigot taşıyıcısı olduğum yazıyor
bunlarla ilgili kafam karıştı bu testler tek başına bir anlam ifade etmiyormu acaba kesin sonucu öteki testlerle mi anlaşılacak acaba?

nisanurhak
bana cevap verecek olan yok mu? arkadaşlar
sorun pıhtılaşma ise rahim filmi neden çektirmeliyim

nisanurhak
20-06-09, 13:06
neyse yarın ola hayrola tüm güzellikler,iyilikler,mutluluklar sizlerin olsun anneler,anne adayları ve anne aday adayları
çıkayım bende bari yarın görüşürüz yine geriden başlayarak okumaya devam gözlerim bozulacak yahuu
meleklerinize ninniler okumayı unutmayın
allahım olmayanlara da tez zamanda göbüşlerini doldur benim de tabii hayırlısıyla

umut_sevgim
20-06-09, 15:06
nisanurhak
selam kızlar
bende aynı duyguları paylaşıyorum hayırlısı ise versin allahım
meryem senden bir ricam olacak dr.nun verdiği iğneleri vurmamız gereken yerleri gösteren o resmi bir daha gösterebilir misin?
birde herkese sormak isterim şu sorumu,yanıtlarsanız çok memnun olurum kızlar. kan pıhtılaşmam mthfr677 heterozigot listede alt sıralarda bekleyenlerdenim bende.
5haf.lık düşük-10haf.lık kürtaj-25haf.lık erken doğumum olmuştu.dr.flaxiparen iğne dedi şimdide sadece folic asid alıyorum ama bana bir rahim filmi çekicem dedi adetten sonra neden acaba yorumlarınızı almak isterim yaş 32 şuan. rahimde perde falan varmı diye,o zaman son hamilelikte 4d ayrıntılı ultrasonda gözükmezmiydi sizce.miyomda yok,serviks uzunluğuda iyi dedi
bende kafayı yiyenlerdenim sıkıntıdan karnıma ağrılar giriyor acaba acaba acaba diye
rahim filmi çektirmektende korkuyorum.
canım ınsallah sabırla yukarılara cıkarız yasadıgın kayıplara uzuldum mevlam bı daha yasatmasın canım bazen dusukler falan veya erken dogumlar rahımde perde falan varsa olabılıyomus bazen ultrosyonda gozukmuyo bana dr fılmın dıger bı asaması hıstereskopıyı onerdı rahımde bı bozukluk varsa o ana mudahale ederız dedi şükür bişey cıkmadı denemelere devam rabbım yardımcımız olsun...

sonuyok
nisanurhak
bana cevap verecek olan yok mu? arkadaşlar
sorun pıhtılaşma ise rahim filmi neden çektirmeliyim
canım sorun pıhtılaşma olsada belki rahimdede bir sorun olabilir şeklinde bir yaklaşımla sadece kontrol amaçlı istenir mesela yapışıklık belki tüplerde tıkanıklık yada miyom vs. yani sadece sende pıhtılaşma var onun üzerine gidelim derlerse onun önlemini alırlar ama bu seferde rahimde bir sorun olduğu için bebeğini kaybedebilirsin o yüzden drlar bütün ihtimallere bakıyorlar bunlar bizim iyiliğimiz için bendede kan pıhtılaşması var hamilede kalabiliyorum fakat dr rahim filmide istedi bende aynen senin verdiğin tepkiyi vermiştim ama bu bizim iyiliğimiz için yaptırmanı tavsiye ederim ben gün aldım 10 gün sonra çektireceğim rahim filmini inş iyi çıkar sende yaptır ki içinde şüphe kalmasın bir dahaki hamileliğin başarıyla tamamlansın ve bebeğine kavuşursun inş canım

sonuyok
binbirgece
sonuyok cevap verdiğin için çok teşekür ederim.
sende izmirde yaşıyormuşsun gentan genetik tanı merkezinde trombofili paneli testi yaptırıyorum beş faktör incelediklerini söyledi ve dün protrombin yani faktör II inin sonucunu verdi onuda yukarıda yazmıştım zaten

smyrna tüp bebek merkezinde protein s,c ve fatör v leiden testi yaptırmıştım ordaki doktorun bana dediği kan pıhtılaşması ve hetorizigot taşıyıcısı olduğumu söyledi birde romatizmal rahatsızlığım olabilceğini ve bu yüzden ege ünüversitesindeki romatoloji bölümüne gitmemi istedi bende gittim ve testlerimi tekrardan yaptılar onların sonucunu pazartesi alıcam ama siğer tetslerim sonucucnu haftaya alıcam yani araştırmalar devam ediyor

benim kafamı karştıran şeyler testlerin hepsi aynı anda çıkmadığı için her testi elime aldığımda homozigot ve hetorizigot taşıyıcısı olduğum yazıyor taşıyıcı olmakmı yoksa hastası olmakmı kötü anlamıyorum kafam o kadar karışık ki anlatamam
çocuğum olursa sağlıklı olurmu mu diye günlerdir düşünüyorum günlerdir bu konuları araştırıryorum ve kafam iyice nkarılıyor o yüzden bu siteyi buldum bana yardımcı olabileceğiniz düşündüm
herşey yinede allah bilir tabi ama insan bu koşusturmalardan yoruluyor ve yıpranıyor
öncelikle testlerinin hepsi çıksın sonrada tedavine yönel sonuçta kan pıhtılaşması var canım kaç kaybın oldu ?ayrıca kan pıhtılaşması olanda bebekler sağlıksız olur diye de bişey yok bu sadece senin sorunun bebeğe geçmez bence ayrıca bebekler bizlerin kanı koyu olduğu için besin alışverişi yapamadıkları için maalesef kaybediyoruz ama şükür ki onun da tedavisi var oyüzden korkma önemli olan sebebi bulunmuş olması ve de tedavisinin mümkün olması inş kavuşursun canım bebeğine kafana takma burda çok kişi hamile ve de kaç kişinin sağlıklı bebeği var üzülme

sonuyok
melek76
DEĞERLERıMıZ VE ÖNERıLEN TEDAVı ŞEKıLLERı ( en son hali )

(hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok..........................................................bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) mthfr1298,677:heterozigot-----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------------------------------------------------------------------------coraspi100 günde1 folic plus günde 1 şimdilik-----

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot--------------------------------bebek aspirini+folic plus (şimdilik )

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????
kızlar sayfayı güncellemek istedim

nazlım28
hummu85
canım bende anaradayım sen nerdesin bölge olrak bende testlerimi zekai tarıkta yaptırdım genetigi kromozonlarıda orda yaptırdık eşimle yanlız kromozonları 3 4 ay sonraya atıyolar sonuçu ...ama onlarda bişey cıkmıyor...bu arada vucudun b12 cvp vermemesi ne demek nerden anlaşıldı ooo rahim agzı yetmezligi nasıl anlaşıldı biraz acıklasan muaynede mi belli oldu oluyor mu belli
canım simdi bakma fırsatı buldum topiğe evde değildim
ben sadece ilk kan sonucumu aldım diğer eşimle kromozom sonucum temmuzun 21 nde bakalım onu bekliyorum.evet 3 -4 ay sonra alınabiliyormus sonuclar. ben bölge olarak aydınlıkevlerdeyim tek vasıtayla gidiyorum zekai tahire.
vucudun b12 cvp vermememsi tahlillerde cıktı.ne yaparsam yapıyım hep eksik çok eksk. buda bebeğin sağlıkla anneye tutunmasını engelliyomus.düşük yapılmasınıns ebeplerinden biriymiş.şimdi ilaçlar kullanıyorum ama ondada cvp vermiyo b12 ye.
rahim yetmezliği ultrason gibi bi makina var onla anlaşılıyomuş. dr baktı. bide suyla yıkadı rahmi neden bilmiyorum faydalıymış dr dedi.bide ben hiç makinaya girmeden anladım biliyomusun rahimde bi yetmezlik olduğunu nerden anladın dersen sürekli bebeğin sıvısı geliyodu benden amniyo sıvı ve otururken bile sürekli leke geliyodu hep yatmak zorunda kalıyodum. ben istedim rahimi kontrol etmelerini.ettiğindede bu cıktı

SILAYA
20-06-09, 16:06
PAPATYASUREYYA
Kızlar , 4. ayını bitirmiş hamile arkadaşlarıma bişey sormak istiyorum...5. ayda ayrıntılı organ tarama testi yapılıyormuş galiba ..Buradaki arkadaşlarımın çoğu Ankaraya gitti bu test için...Aranızda yaptıran var mı ?

Bir de bebek hareketleri ne zaman hissediliyor onu sorucaktım...

Haa bi de bebeğinize müzik dinletiyor musunuz , kaçıncı ayda başladınız dinletmeye ?

Cevaplarınız için teşekkür eder , yanaklarınızdan öperim... opuyorumnanaktan kaydirigubbakcemile3
CANIMBENDEBOYLE SEYLERIKAFAMDA ATIP DURUYORUM.
su an 19+ 5 hamileyimgecen hafta kucuk kucuk kipirdilar hissettim.
buhaftada bi kac gun arayla buyuk hareketlerini hissettim.
ilk once korktum esimde vardi bisey oldusandim sanki bebek SIKISMIS gibi
birden bisey koptu gibi. ama o buyuk hareketleriymis. yani bende yeni hissettim canim.
ama sabahlari ac karnina agzina bi tane kesme seker al. sirt ustu uzan inankihissedersin
hem kesme seker hemen kana karistigi icin bebek icinde iyimis.
insallah bebeklerimizikucagimiza almayinasip eder rabbim.
onun yaninda neler var.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

nazlım28
ecesem
sevgili nazlım 28; aramıza hoş geldin.... acı tecrübeler sonucunda burdasın ama inanki bunddan sonra kendini çok daha iyi hissedeceksin... bu topic insanın aklını başaka yerlere götürüyor ve huzurla dolduruyor inan..... fırsatın varsa taaa 1. sayfadan itibaren oku derim.... ben kan pıhtılaşması sorunum olduğunu öğrendiğimde ilk sayfadan itibaren okumuşltum....yalnız olmadığımı , aynı sorunları yaşayan çok fazla kadının olduğunu görünce biraz olsun rahatlamıştım... şimdi ise alıştım herşeye...artık kendimi her normal hamileden farksız hissediyorum....kullandığım iğneler , ilaçlar sanki her hamilelikte olması gereken rutin bişeymiş gibi geliyo artık....

bende lütfü beyin hastalarındanım.... şu anda 26 haftalık hamileyim.... lütfü beye gidinceye kadar o kadar çok prof.a gittimki ankarada hepsi ayrı telden çalıyor....en son lütfü beyde karar verdik ve sanırım doğru seçimi yaptık.....rahim ağzı yetmezliği sorunum yok ama her kontrolde buna bakıyor .... en son kontrolümde temmuz ayında tatile gideceğimi ve o ayda 7. ayın içinde olacağımı denize girip giremeyeceğimi sormuştum.... lütfü beyde rahim ağzın kapalı, bebek yukarda bu şartlarda doğuracağın güne kadar yüzebilirsin çokta faydalı olur demişti....

lütfü beye ilk gittiğinde kendini çok mutlu ve umutlu hissedeceksin .... son derece pozitif ve rahat bir insan... anne adyının psdikolojik olarak rahat olması tedavinin yarısıdır demişti.... nazçizane fikrim tatilden önce git muayneye sonrada tatile çık..... tatilin çok daha huzurlu geçecektir buna eminim... ama yinede karar senin ve eşinin tabiiiii....

lütfü beyle ilgili küçük bir hatırlatma yapayım... başından geçenleri tek tek bir yere yaz ve sırayla sor kendisine....her soruna mutlaka cevap verir... önemli yada önemsiz h iç ayırt etmez....

sende bu günleri atlatıp inşallah bebeğine kavuşacaksın.... bunu tüm kalbimle diliyorum....

canım coks ağol cokkkkkkkkk
topği hemen hemen yarıya kadar okudum daha devam ediyorum okumaya. lütfü beye tatil sonunda gidiyim diyorum neden dersen kafamı toparlayamadım henuz bide zaten bu kafayla adamın anlattığı hiç bişeyi anlamama ben iyice bi iyi hissediyim kendimi moralli bi şekilde gidiyim diyorum. sen lütfü beye ne kadar devam ettikten sonra gebe kaldın. nasıl bi tedavi uyguladıs ana kendiliğindenmi gebe kaldın yoksa klomen falan kullanmak bizim gibiler için sakıncalı diye biliyorum.kurban olduğum rabbim sağ salim kucağında görmeyi nasip etsişn inşşş.
sendede olmustur kesin ,,hamile kalamadan önce acaba gebe kalırsam nasıl olacak diye ben suanda okadar allak bullak bi haldeyim ki. ayrıca burada bi çok kişi bana bebğini kucağına alacaksın diyo okadar mutlu olyorum ki ben burda. inşşş diyorum isteyen herkese birde bana versin rabbim

nazlım28
umut sevgim benide o listeye eklesene bi ben eksik kalmısım orda beaa
şimdilik anne aday adayıyız bakarsın yakında anne adayı ve en yüksek rütbe anne oluruz inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş
sen benide ekle sekerim unutma oldumu

Dinamiss
20-06-09, 18:06

(hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) mthfr1298,677:heterozigot-----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------------------------------------------------------------------------coraspi100 günde1 folic plus günde 1 şimdilik-----

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------bebek aspirini+elevit+0.2 clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????

sonuyokcum kendi tedvi şeklimi güncelledim ben de:)
herkese iyi akşamlar.

umut_sevgim
20-06-09, 18:06
]]UMUTLA SABIRLA YÜZÜ GÜLENLER ve BEBEKLERİ
celen(cemre)
şen (pelinsu)
redrose
tuğçe8
hıfzıys
yaren76
lal82(ege)
güneş
muamu(yiğit)
melin(ali eren)
eftalyasu
margureite(azat)

ınşallah yüzü gülecekler[/COLOR]

selvihan
sido
nazlı_03
sılaya
meryemmeryem
bkale
marguarite
funda 1980
papatya süreyya
gelgit
eserizmir
ecesem
zeynepsz
sevda80
cancer
ravza1818

smmm06

üst sıralara terfi edecekler inşalllahhh[/COLOR]

umut_sevgim(sibel)
çimen3
alarahan
çalıkuşu
kahvelokum
sonuyok
umut7
nilüferşahh
reisdevrim37
hatice0666
cherry76(nuray)
roselenda
nisaa
06EE
umutluyuz
Rapunzell_82
shadowe
dinamiss
nisanurhak

]hummu85
melek76
fransiyum
gülay30[/COLOR [/CO
[/QUOTE]
nazlım28

nazlım28
20-06-09, 20:06
umut sevgicim tesekkürler hayatım

nazlım28
sonuyokcum benim tedavi seklim simdilik
mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok

bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea
bunlar benim kendi dr verdiği ilaçlar uzun zamandır kullanıyorum

son çıkan genetik sonuclarımdan sonra lütfü beye gideceğim eger oda farklı ilçalar verirse onlarıda yazarım burdan

ben listeye dokunmadım sen eklersin diye.
allahın izniyle hepimiz tek tek beişlerimize kavusalım inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

ecesem
nazlım28
canım coks ağol cokkkkkkkkk
topği hemen hemen yarıya kadar okudum daha devam ediyorum okumaya. lütfü beye tatil sonunda gidiyim diyorum neden dersen kafamı toparlayamadım henuz bide zaten bu kafayla adamın anlattığı hiç bişeyi anlamama ben iyice bi iyi hissediyim kendimi moralli bi şekilde gidiyim diyorum. sen lütfü beye ne kadar devam ettikten sonra gebe kaldın. nasıl bi tedavi uyguladıs ana kendiliğindenmi gebe kaldın yoksa klomen falan kullanmak bizim gibiler için sakıncalı diye biliyorum.kurban olduğum rabbim sağ salim kucağında görmeyi nasip etsişn inşşş.
sendede olmustur kesin ,,hamile kalamadan önce acaba gebe kalırsam nasıl olacak diye ben suanda okadar allak bullak bi haldeyim ki. ayrıca burada bi çok kişi bana bebğini kucağına alacaksın diyo okadar mutlu olyorum ki ben burda. inşşş diyorum isteyen herkese birde bana versin rabbim
canım ben 2. kaybımı yaşadıktan sonra bu siteyi buldum...baştan sona okudum ve lütfü beye de gitmeye karar verdim.... ilk gittiğimde kürtajımın üstünden 5 ay geçmişti.... zaten 5 ay boyunca ne hamilelik nede araştırma hiç bişey yapmadım.... il k 3 ay ağladım .....sonra toparlandım ve ani bir kararla düşüklerimin sebebini araştırmaya karar verdim.....

bu üçüncü hamileliğim ....3 ünede doğal yollarla hamile kaldım....ekim ayında lütfü beye gittim... aralık ayındada hamile kalmışım...onun muaynehanesinden çıkınca hastalığımın bir tedavisinin olduğunu anladım.... ve çok şükür bu haftalara kadar geldim.....

kendini toparladığın, en rahat hissettiğin zaman gidersin canım doktora..... inşallah bu sefer herşey güzel olacak.....

nazlım28
kızlar ben birde seyi merak ediyorum hani bizim durumumzda olanlar lütfü beye gittikelrinde klomen yada herhangi yardımcı yumurtalama teknikleri kullanarakmı gebe kaldılar ben bunu merak ediyorum. klomen yada bu tür ilaçlar pıhtılasma sorunu olanlarda nasıl kullanılıyo. ben bunları çok merak edyorum.bilgisi olanlar bi cvplayabilirmi rica etsem opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

yaren76

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------bebek aspirini+elevit+0.2 clexane

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G---------------------------------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı kızım kollarımda)

sonuyok
20-06-09, 22:06
DEĞERLERıMıZ VE ÖNERıLEN TEDAVı ŞEKıLLERı

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek------------------------------------------------------------------------------ coraspin100lük günde 1 folıc plus günde 1 şimdilik

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot-------------------------------- bebek aspirini+elevit+0.2clexane

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok………………………………………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G---------------------------------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı kızım kollarımda)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot ......................................................?????

teşekkürler yaren sen eklemişsin zaten bende nazlımı ekledim ve en son hali

busra44
20-06-09, 23:06
kızlar benimde mthfrde 1298 A<c homozigot bu hastalık yüzünden iki bebeğimi kaybettim kürtaj olalı 1ay oldu doktor 2ay sonra hamile kalabilirsin dedi benim merak ettiğim hamilelikten öncede ilaç kulanmamız gerekiyormu kullanan varsa aranızda hangi ilaçları kullandınız

umut_sevgim
21-06-09, 07:06
slm kızlar umarım herkes ıyıdır sızınle paylasmak ıstedıgım bısey var valla ıcımde kalırsa catlayacam:) cunku ne esımle ne annemle ne de a en yakın arkadslarımla paylasamıyorum adetıme daha 10 gün var ama goguslerımın ucun cok acıyo ve ates gıbı sabbah mıde bulantım var hafif ve dıger hamıllelık belırtıleri laparaskopı olduktan sonra benım hastalancam zamn bıle goguslerımde hıc belırtı olmamaıstı sadece hastalanmama abı gun kala cok az bel agrısı okadar......simdi kendı kendıme acaba dıyorumm??? kafayı yıyen anneler gurubundayım ya ben hormonlarımda kafayı yediiii ve kendımı bıle umıtlendırmek ıstemıyorum hamıle kalsam bı turlu kalamasam bı turlu cunku bende hıcbısey tespıt edılemedi 1, dr 3, hamıllelıgımde 0,3 luk ıgne kullanalım dedı kanamam baslayınca korktu hemen bırak dedı 2, dr 4, hamıllelıgımde yanı lutfu bey senın aspırın bıle kullanmana gerek yok dedı onuda kaybettım ve 3, dr gurgan bey hıcbı sorun olmamasına ragmen 0,4llük ıgne kullanalım bıde boyle deneyelım dıyo ben sasırdım kaldım aklım ya hamıle kalırsam ne yapcam ıgnelerı kullansammı kullanamasammı sasırdım kaldım ne olur kızlar dua edın bizlere olurmuuu...HEP RABBIME DUUA EDIYORUM O ISTERSE HERSEY OLUR YETERKI OL DESIN BIZE BASKA ACILAR YASATMASIN RABBIM HAYIRLI VE SAGLIKLI BEBEKLER NASIP ETSIN İSTEYEN HERKESE ONA TEESLIMMIZZZ.......

RESİDEVRİMMMMM KIZ SENDE YAP ARTIK SU TESTI BAK BI GUN KALDI SILIK OLSADA CIKAR HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN CANIMMMMM.....

melek76
21-06-09, 08:06
umut_sevgim
slm kızlar umarım herkes ıyıdır sızınle paylasmak ıstedıgım bısey var valla ıcımde kalırsa catlayacam:) cunku ne esımle ne annemle ne de a en yakın arkadslarımla paylasamıyorum adetıme daha 10 gün var ama goguslerımın ucun cok acıyo ve ates gıbı sabbah mıde bulantım var hafif ve dıger hamıllelık belırtıleri laparaskopı olduktan sonra benım hastalancam zamn bıle goguslerımde hıc belırtı olmamaıstı sadece hastalanmama abı gun kala cok az bel agrısı okadar......simdi kendı kendıme acaba dıyorumm??? kafayı yıyen anneler gurubundayım ya ben hormonlarımda kafayı yediiii ve kendımı bıle umıtlendırmek ıstemıyorum hamıle kalsam bı turlu kalamasam bı turlu cunku bende hıcbısey tespıt edılemedi 1, dr 3, hamıllelıgımde 0,3 luk ıgne kullanalım dedı kanamam baslayınca korktu hemen bırak dedı 2, dr 4, hamıllelıgımde yanı lutfu bey senın aspırın bıle kullanmana gerek yok dedı onuda kaybettım ve 3, dr gurgan bey hıcbı sorun olmamasına ragmen 0,4llük ıgne kullanalım bıde boyle deneyelım dıyo ben sasırdım kaldım aklım ya hamıle kalırsam ne yapcam ıgnelerı kullansammı kullanamasammı sasırdım kaldım ne olur kızlar dua edın bizlere olurmuuu...HEP RABBIME DUUA EDIYORUM O ISTERSE HERSEY OLUR YETERKI OL DESIN BIZE BASKA ACILAR YASATMASIN RABBIM HAYIRLI VE SAGLIKLI BEBEKLER NASIP ETSIN İSTEYEN HERKESE ONA TEESLIMMIZZZ.......

RESİDEVRİMMMMM KIZ SENDE YAP ARTIK SU TESTI BAK BI GUN KALDI SILIK OLSADA CIKAR HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN CANIMMMMM.....
Canım inşaallah hamilesindir ve inşaallah uygun olan tedaviye başlarsın...Perşembe günü kandil...Kandilde çok dua edelimm...Hepimiz bebişlerimizi kucağımıza alacağız hayırlısıylaaa..AMİİİİİİİN.....

binbirgece
21-06-09, 09:06
sonuyok canım benim bir düşüğüm birde 2 aylıkken kalbi durduğu için kürtajım var ayrıca çikolata kisti nedeniyle amiliyatım oldu çikolata kisti amiliyatı olduktan sonra 1 yıl hamile kalamadım rahim filmi çekildikten sonra hamile kalabildim oda 2 aylıkken karnımda gelişemedi ve kalbi durdu kürtaj oldum 3 ay sonra tekrar hamile kalabilirsin dedi ama ben önce testlerimi yapılmasını istedim dr dan o genelde 3. düşüklerden sonra araştırma yaparız dedi ama sen istediğin için yapalım dedi iyikide yaptırdım en azından problemler belli olmaya başladı
sonuyok cum senin problemin neydi şuan tedavimi görüyorsun

nazlım28
21-06-09, 11:06
sonu yokcum tesekkürler hayatım eklemissin sağollllllllllllllllll öptüm

nazlım28
umut_sevgim

umutcum valla göğüslerin acıması gebelik belirtisi ama bulantıyı anlayamadım henüz bulantı ourmuki. ama benden sana tyavsiye arkadasım sakın varmıdır bebek yokmudur deme bırak kendi haline çünkü bizim hormonlar allah versin karmakarısık oldu
ben öyle yapıcam artıık. gebe kalsam belirtiler olsa bile yokmus gibi düşüncem hayal kırıklığına uğramamak adına.
valla rabbim verecek hepimize inş ben inanaıyorum ama işte sabır arkadasım sabır. seninle biz senin bi topiğinde konusmustuk . ben inanaıyorum hissediyorumki senin bebeişin yakın bi zamanda gelecek umarım çok aratmadan benim hislerim cok güçlüdür. yay burcu olduğumdan sanırım 6. hissim çok gelişmiş benim. :CüvCüv:

nazlım28
ecesem
canım ben 2. kaybımı yaşadıktan sonra bu siteyi buldum...baştan sona okudum ve lütfü beye de gitmeye karar verdim.... ilk gittiğimde kürtajımın üstünden 5 ay geçmişti.... zaten 5 ay boyunca ne hamilelik nede araştırma hiç bişey yapmadım.... il k 3 ay ağladım .....sonra toparlandım ve ani bir kararla düşüklerimin sebebini araştırmaya karar verdim.....

bu üçüncü hamileliğim ....3 ünede doğal yollarla hamile kaldım....ekim ayında lütfü beye gittim... aralık ayındada hamile kalmışım...onun muaynehanesinden çıkınca hastalığımın bir tedavisinin olduğunu anladım.... ve çok şükür bu haftalara kadar geldim.....

kendini toparladığın, en rahat hissettiğin zaman gidersin canım doktora..... inşallah bu sefer herşey güzel olacak.....

canım ben ilkinde kendiliğinden gebe kaldım 2 kızımda ise ilk asılamada tuttu . bende eylül ayında erken doğum yaptım malesef ama olsun ondada vardır bi hayır.ilkz amanlar sanırım olayın sokuyla hiç aglamadım ben ve cevremdeki herkesi ben teselli ediyodum onlar benim halime agladıkca. olyın sokundan sıyrılınca aglama krızleri gecirdim.çok kötü günlerdi anlarız birbirimizin halinden. allah birdaha yasatmasın cok zor düşmanımsa dahi vermesin.hepimiz rabbime emanetiz.
ben şimdi merak ediyorum suan yumrta takibinede gidiyorum dr a her ay. kendiliğinden yumrta olusmuyo . napacağım bilmiyorum. eskiden pıhtılasma sorunum olduğunu biilmiyordum. sekai tahirde uzman bi dr var onunla görüşüyorum her ay. simdi genetiğimin ilk sonuclarını merak ediyo. bu hafta içi ona gideceğim bakalım. o neler diyecek.
lütfü beye gitmeyi büyük heyecanla bekliyorum. zekai tahirdeki işlerimi bitiriyim hemen allahın izniyle gideceğiz tatile.oarada büyük bi enerji ve moral depolayıp dönmek istiyoruma nkaraya. bu tatil bana çok iyi gelecek eminim. sende git bi güzelce lütfü bey madem yasak koymamıs tatiline ama bence ucak yolculuğu yada varsa arabanızla onunla yolculuk yap biliyosun otobuslerle çok zor olur uzun yolculuk. birde nasıl oturacaksın saatlerce otobuste hareketsiz. kafamçokkarıştı indiğinde böyle olursun valla kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

ravza1818
21-06-09, 12:06
nazlım28
canım simdi bakma fırsatı buldum topiğe evde değildim
ben sadece ilk kan sonucumu aldım diğer eşimle kromozom sonucum temmuzun 21 nde bakalım onu bekliyorum.evet 3 -4 ay sonra alınabiliyormus sonuclar. ben bölge olarak aydınlıkevlerdeyim tek vasıtayla gidiyorum zekai tahire.
vucudun b12 cvp vermememsi tahlillerde cıktı.ne yaparsam yapıyım hep eksik çok eksk. buda bebeğin sağlıkla anneye tutunmasını engelliyomus.düşük yapılmasınıns ebeplerinden biriymiş.şimdi ilaçlar kullanıyorum ama ondada cvp vermiyo b12 ye.
rahim yetmezliği ultrason gibi bi makina var onla anlaşılıyomuş. dr baktı. bide suyla yıkadı rahmi neden bilmiyorum faydalıymış dr dedi.bide ben hiç makinaya girmeden anladım biliyomusun rahimde bi yetmezlik olduğunu nerden anladın dersen sürekli bebeğin sıvısı geliyodu benden amniyo sıvı ve otururken bile sürekli leke geliyodu hep yatmak zorunda kalıyodum. ben istedim rahimi kontrol etmelerini.ettiğindede bu cıktı
geçmiş olsun canım yazını okuyunca aklıma geldi madem rahim yetmezliği var neden rahime hamile kaldıktan sonra dikiş attırmıyorsun ben rahatsızlığımı öğrenmeden önce doktor acaba rahimde yetmezlik var ondanmı düşüyor çoçuklar diyerek dikiş atmıştı mademki böle bişey var senin için en mantıklısı dikiş attırman bu şekilde kavuşursun işallah bebeğine ben attırmıştım bebeğe hiç bir zararı yok o yüzden hiç endişelenme allah kolaylık versin allah yardımcın olsun

ravza1818
21-06-09, 13:06
umut_sevgim

canımmmm üzülme işaallah hamişsindir inan hamiş olduğunda bu sorulardan kurtulacaksın benimde öleydi doktor bana değerimin çok düşük olduğnu asprinin yeterli olcağını iğne kulamamın gerekli olmadığını sölemişti ben 4. cü bebeğimi 24. cü haftada kaybettim onda sadece asprin kullanmıştım bu gebeliğimde doktor gerek yok desede ben israrla iğne kullanmak istediğimi söledim iğnem 0.4 lük ve her şey yolunda bebişim çok iyi bak 12 haftalık oldum o yüzden aklın karışmasın bence kesinlikle iğne hele bi hamiş haberini verde inan ondan sonra çok kolay haber verceksin hamilelik belirtilerine gelince bende çok önce hissetdim ama hep kendime şöle diyodum psikolojik olarak etkileniyorum kendimi aldatıyorum aslında bu belirtiler yok hep böle diyodum ama gerçekmiş bak işallah bacım seninde öledir bu ay ben senden ve reis devrimden hayırlı haber bekliyorum hadi verin şu haberide sevinip bayram edelimkaydirigubbakcemile5:teytey::dance::1hug:

nazlım28
ravza1818
geçmiş olsun canım yazını okuyunca aklıma geldi madem rahim yetmezliği var neden rahime hamile kaldıktan sonra dikiş attırmıyorsun ben rahatsızlığımı öğrenmeden önce doktor acaba rahimde yetmezlik var ondanmı düşüyor çoçuklar diyerek dikiş atmıştı mademki böle bişey var senin için en mantıklısı dikiş attırman bu şekilde kavuşursun işallah bebeğine ben attırmıştım bebeğe hiç bir zararı yok o yüzden hiç endişelenme allah kolaylık versin allah yardımcın olsun
ravzacım zaten inşşş sağlıcakla 3. bebeğime gebe kalırsam rahime dikiş atılacak.zaten gitiğim dr atmasada ısrarla ben isteyeceğim. kendi dr um bunun teshisini koydu ama ankarada her dr ayrı telden calıyo. birinin ak dediğine digeri kara diyo.benim teyzem izmirde yasıyo onunda gebelikleri bu rahim yetmezliğinden sonlanıyodu. ve oradaki dr larda hep ayrı aayrı seyler söylemişler.teyzem gidip kendi ıstemiş dikiş atılmasını. topikte kızlarn coğunluğu lütfü beye gitmişler gebelik öncesinde. bende sonuclarımla beraber gideceğim tatailden döndükten sonra dinç kafayla. sen rahime dikiş attırdıktan sonra sağlıcakla doğum yaptın değilmi.

nazlım28
ay ravzacım umut sevgime yazdığını okumamasısım sen 12 haftalık hamişmissin allahım sağlıcakla kucagında görmeyi nasip etsin inşşşşşşşşşşşşşş. ay bizde görürmüyüzki bu günleri. içim kıpır kıpır varya mevsimdendir belki yada bu topik bana çok iyi geldi. acayip iyi hissediyorum kendimi hayırlara cıkarsın rabbim.

ravza1818
canım benim rahimle ilgili bi problem yok o zaman kan pıhtılaşması olduğunuda bilmiyodum o yüzden o bebeğimide kaybettim dikiş yüzünden değil canım bebeğim kalbi durmuştu o yüzden başarısız oldu ama senin bu konuda problemin olduğu için sende işe yarayacaktır evet canım 12 haftalık hamileyim ve her şey yolunda işallah bebiş isteyen sen ve diğer kardeşlerim bir an önce bebişlerinize kavuşursunuz

sonuyok
21-06-09, 15:06
büşra44
kızlar benimde mthfrde 1298 A<c homozigot bu hastalık yüzünden iki bebeğimi kaybettim kürtaj olalı 1ay oldu doktor 2ay sonra hamile kalabilirsin dedi benim merak ettiğim hamilelikten öncede ilaç kulanmamız gerekiyormu kullanan varsa aranızda hangi ilaçları kullandınız
canım kan sulanması için coraspin 100lük kullanıyorum ben şu anda henüz hamile değilim hamile kalıncada iğnelere başlanacak sen druna bir danış bakalım sanada vermesi lazım coraspin bence

sonuyok
21-06-09, 15:06
ravzacım nasılsın nasıl gidiyor bebişin keyfi yerindemi kaçlık iğne kullanıyosun ve troidin kaçtı canım onun için ne kullanıyorsun ha birde sanırım iğneyi sabah akşam yapıyosun galiba banada öle demişti lütfü bey de bilmiyorum gebe kalınca burdaki drlar ne der yani izmirdeyim ben ya senin drun kim manisada mı yoksa egedemi kime gidiyorsun bende kaç gündür sana sorayım diyordum canım haaa bu arada kaç kiloyla gebe kaldın ona göre iğne dozu ya bide neye göre akşam sabah iğne burda herkes günde 1 tane oluyorda çokmu sordum acaba??

umut_sevgim
21-06-09, 17:06
nazlım28
umutcum valla göğüslerin acıması gebelik belirtisi ama bulantıyı anlayamadım henüz bulantı ourmuki. ama benden sana tyavsiye arkadasım sakın varmıdır bebek yokmudur deme bırak kendi haline çünkü bizim hormonlar allah versin karmakarısık oldu
ben öyle yapıcam artıık. gebe kalsam belirtiler olsa bile yokmus gibi düşüncem hayal kırıklığına uğramamak adına.
valla rabbim verecek hepimize inş ben inanaıyorum ama işte sabır arkadasım sabır. seninle biz senin bi topiğinde konusmustuk . ben inanaıyorum hissediyorumki senin bebeişin yakın bi zamanda gelecek umarım çok aratmadan benim hislerim cok güçlüdür. yay burcu olduğumdan sanırım 6. hissim çok gelişmiş benim. :CüvCüv:
evet ya bende sana onı sorcaktım senınle daha once konusmusmuyduk dıye canım zaten bı sızınle paylastım kımsenın haberı yok umıtlenmıyorumda cunku vucudum gercekten denegesı bozmakla haklı bı bakıyo hamıle hormonlar hopp o yone bı bakıyo dusuk yapmısım hormonlar baska yone bakalım hayırlısı olsun ınsallahh senın yasadıklarında kolay degıl rabbım hepımıze hayırlı ve saglıkı evlatlar versınnnn

umut_sevgim
21-06-09, 17:06
ravza1818
canımmmm üzülme işaallah hamişsindir inan hamiş olduğunda bu sorulardan kurtulacaksın benimde öleydi doktor bana değerimin çok düşük olduğnu asprinin yeterli olcağını iğne kulamamın gerekli olmadığını sölemişti ben 4. cü bebeğimi 24. cü haftada kaybettim onda sadece asprin kullanmıştım bu gebeliğimde doktor gerek yok desede ben israrla iğne kullanmak istediğimi söledim iğnem 0.4 lük ve her şey yolunda bebişim çok iyi bak 12 haftalık oldum o yüzden aklın karışmasın bence kesinlikle iğne hele bi hamiş haberini verde inan ondan sonra çok kolay haber verceksin hamilelik belirtilerine gelince bende çok önce hissetdim ama hep kendime şöle diyodum psikolojik olarak etkileniyorum kendimi aldatıyorum aslında bu belirtiler yok hep böle diyodum ama gerçekmiş bak işallah bacım seninde öledir bu ay ben senden ve reis devrimden hayırlı haber bekliyorum hadi verin şu haberide sevinip bayram edelimkaydirigubbakcemile5:teytey::dance::1hug:
sagol canım benım guzel dıleklerın ıcın artık hangı dr ınanacagımı sasırdım herseyı zaman gosterecek valla bende psıkolojıdendır dıyomm bakalım sonumuz hayır olsun bızım gıbıler ıcın onemlı olab bebegı saglıcakla dunyaya getırmek rabbım hepımızın yardmcısı olsun rabbım herkesın gonlune gore versınnn