Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

umut_sevgim
31-05-09, 06:05
]UMUTLA SABIRLA YÜZÜ GÜLENLER ve BEBEKLERİ[/COLOR]
celen(cemre)
şen (pelinsu)
redrose
tuğçe8
hıfzıys
yaren76
lal82(ege)
güneş
muamu(yiğit)
melin(ali eren)
eftalyasu
margureite(azat)

ınşallah yüzü gülecekler

selvihan
sido
nazlı_03
sılaya
meryemmeryem
bkale
marguarite
funda 1980
papatya süreyya
gelgit
eserizmir
ecesem
zeynepsz
sevda80
cancer
ravza1818(yeni Hamileimiz
:)

üst sıralara terfi edecekler inşalllahhh]

umut_sevgim(sibel)
çimen3
alarahan
çalıkuşu
kahvelokum
sonuyok
umut7
nilüferşahh
reisdevrim37
hatice0666
cherry76(nuray)
smmm06
roselenda
nisaa
06EE
umutluyuz
Rapunzell_82
shadowe

umut_sevgim
31-05-09, 06:05
PAPATYASUREYYA
Sevgili umutsevgim , aklıma bişey geldi...alkisalkisalkisArtık bebeklerimiz de baya çoğaldı ya... :KK46:Annelerimizin karşısında bi başlık açıp bebeklerimizin adını da yazsak , nasıl olur ne dersin ? Şen-Pelinsu , celen-cemre , lal-ege , mumamu-Yiğit , marguarite -Azat , melin-ali eren hatırladıklarım...Ya da bebekler ayrı bi grup olarak , bebeklerimiz diye de yazılabilir , nasıl istersen..Sana da çok zahmet olacak ama...:asigim: Beğendiysen bu fikri tabii ...:1hug:
canım begenmemek ne demek yaptım sızde lıstede degıklık yapmak ıstıyosanız yapabılırsınızz....ayy kızlar canım bugunlerde cok sıkkın benım adetlerım aldı basını gıdıyo 2 aydır artık ne zamn calısacagımı ne zamn bekleyecegımı sasırdım zor valla beklemek hamıle kalamyı bekle bebegın dogmasını bekle valla cok zor rabbım hayırlısını ve saglıklısını nasıp etsın su hemen hamıle kalıp sıp dıye doguranlara ımrenır oldum bız de hep bı telas bakalım nereye kadar ne olur bızlere dua edın.......

SILAYA
31-05-09, 07:05
PAPATYASUREYYA
Sevgili çalıkuşu , doktorunla yaptığın görüşmeyi yazman bence çok iyi oldu , teşekkürler...Doktorunun söyledikleri benim gittiğim hematoloğun söyledikleriyle birebir aynı , hematolog da bana homozigot mutasyon olanlara kilosuna göre en az 0,6 doz verdiğini , bir de cleaxan ı hamilelere önermediğini , fraksiparin tavsiye ettiğini söylemişti..

Canım ben şeyi merak ettim , iğne kullanmaya başladıktan sonra sulanma düzeyini ölçen bi test varmış ya yapılması gereken .. O testin adı ne acaba ? Sılayacım sana da sorayım sen de yaptırıyorsun o testten galiba , testin adını yazar mısın ? Ben henüz öyle bi test yaptırmadım ama hep aklımda , 4. aydan itibaren yapılması gerek diye bişey hatırlıyorum...Şimdiden teşekkür ederim , çok sevgiler....
canim simdi receteyi aldim elime. doktor dili genelde aynidir ama.
recetemde pleguet yaziyo ama bu kelime fransizca olarakta
kan phtilasmasi demek. yani test adi baska olabilir turkiyede.
yaptirmani oneririm . gercekten cok rahatliyosun.
tipki ultrasona girmis gibi. en azindan biliyosunki o hafta bebegine giden kan akimi yolunda
bu rada karnin biraz buyudumu.
allah kalbine gore versin su bebekleri kucagimiza almayi nasip etsin rabbim saglicakla insallah:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

mumamu
31-05-09, 07:05
kızlar birşey soracam acaba sezeryan ameliyatından kaç gün sonra denize girilebilir bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

rapunzell_82
31-05-09, 08:05
angelcım profılınıde yazdım ama sanırım gormedım ınsaalh bburayı gorursen...
yasadıgın sehır olarak kayserı yazıyor.bende kayserıdeyım...
eger yenıden gebe olursam ttavsıye edecen dr varmı:uhm:

bıldıgım kadrıyla kan pıhtılsmasıyla ıılgılı hıc bır dr ısmı duymadım.tedavıde oldugum dr bu tur seylerle ılgılenmıyor...sadce ınfertılıte konusuna bakıyor..
o yuzden dr arayını gırdımmm..hamıus olmadan dr bullaım demıııopuyorumnanaktan

angel34
rapunzell_82
angelcım profılınıde yazdım ama sanırım gormedım ınsaalh bburayı gorursen...
yasadıgın sehır olarak kayserı yazıyor.bende kayserıdeyım...
eger yenıden gebe olursam ttavsıye edecen dr varmı:uhm:

bıldıgım kadrıyla kan pıhtılsmasıyla ıılgılı hıc bır dr ısmı duymadım.tedavıde oldugum dr bu tur seylerle ılgılenmıyor...sadce ınfertılıte konusuna bakıyor..
o yuzden dr arayını gırdımmm..hamıus olmadan dr bullaım demıııopuyorumnanaktan
sevgili rapunzel,görmemiştim pardon.sen daha önce hamilelik geçirdinmi?dr olarakta sana tavsiyem pof.mustafa başbuğ dalında çok iyidir ultrasonuda müthiş .hangi dr gidiyosunki sen?bence kalmadan git.biraz yoğundur ama normal hamileliklere bakmıyor sorunlu hamileliklerleilgileniyor.hemde fakültenin dr.ama orda bakmıyormuş özel bakıyor.öptüm canım..

angel34
rapunzellcim,sende heterozigotmu homozigotmu var merak ettim.öptüm..

gobete
31-05-09, 11:05
angel34
teşekkür ederim canım,bana folbiol ve bebek aspirini her gün iç dedi.becozyma yı kürtajdan sonra 2 ay iç demişti ben 1 ay içtim iştahımı açıyordu hergün içince.bu diet kansızlara veriyordu dr. lar.protein s için vermişti becozymayı.sende homozigotmu heterozigotmu var?oda farkedebilir.mutlu günler..
Canım ben mthfr677 mthfr1298 heterozigotum.Digerleri normal cıktı.Homosistein degerım 9,8 oldugu ıcın dıyet vermiş sanırım.Burda herkes proteın s proteınc bahsedıyor.Ama testlerimde öyle bırsey yazmıyor.Acaba doktor bana yapmadımı kı?

nazli_03
selvihancım nasılsın bende bir uyku hali sorma benim oğlannın aklına yeni geldi uyku yapmak sanırım. gerçi geceleri bölük pörçük uyumaya başladım 3 haftadır. sürekli uyanıyorum sola yatcam diye hep tedirginim ya dönersem diye. gerçi gece bir kaltım ne sağ ne sol nerdeyse sort üstü yatmışım varmı senin bir yöntemin sola yatmak için sürekli:))

nazli_03
uyku halim yazımdan da belli sanırım yarısı yanlış olmuş:))

29selvihan
NAZLI cığım canım benim nasılsın?bebişin kaç haftalık oldu.biz bugün allahın izniyle :nazar:27+0:nazar:oldukkalsiyum ilacına başladın mı.tam olark hangi haftada başldın.birde dr.sana kalsiyum ilacını kalsiyumun düşük çıktığı için mi verdi yoksa iğnelerden dolayı koruyucuamaçlı mı verdi.benim kalsiyum normal değerlede o yüzden dr.vermedi.fakat iğneler kemk erimesi yapıyor deniyor doğruluk derecesini bilmiyorum galiba kalsiyum almak gerekiyor.

29selvihan
nazli_03
selvihancım nasılsın bende bir uyku hali sorma benim oğlannın aklına yeni geldi uyku yapmak sanırım. gerçi geceleri bölük pörçük uyumaya başladım 3 haftadır. sürekli uyanıyorum sola yatcam diye hep tedirginim ya dönersem diye. gerçi gece bir kaltım ne sağ ne sol nerdeyse sort üstü yatmışım varmı senin bir yöntemin sola yatmak için sürekli:))
nazlı aynı anda yazmışız birbirimize .canım benim uykuyu hiç sorma ben zaten aylardır doğru düzgün uyuyamıyorum.son bir haftadır kabus gibi sürekli uyanıyorum.sabah uyandığımda da hertarafım ağrıyor.gündüzde yarı uykulu uyuşuk uyuşuk geziyorum.ben de sola yatıcam diyorum ama inan ki uyandığımda hep sırt üstü yattığımı farkediyorum.ne olacak bu halim bilmiyorum.benneyaptımki

29selvihan
NAZLI birde sen alışveriş işini ne yaptın.hatane çantasını hazırladın mı.ne zaman hazırlamak gerekiyor.

nazli_03
29selvihan
NAZLI cığım canım benim nasılsın?bebişin kaç haftalık oldu.biz bugün allahın izniyle :nazar:27+0:nazar:oldukkalsiyum ilacına başladın mı.tam olark hangi haftada başldın.birde dr.sana kalsiyum ilacını kalsiyumun düşük çıktığı için mi verdi yoksa iğnelerden dolayı koruyucuamaçlı mı verdi.benim kalsiyum normal değerlede o yüzden dr.vermedi.fakat iğneler kemk erimesi yapıyor deniyor doğruluk derecesini bilmiyorum galiba kalsiyum almak gerekiyor.
maşallah size alkisalkisalkis:nazar: kocaman olmuşsunuz. bizde tam 29+3 :nazar:olduk. dün çok yakın bir arkadaşımız kadın doğumcu oan uğradık sadece merhaba demek için ama. istersen 5 dk bebişe bakalım dedi. 4 boyutluda. benimki hep elini başına götürdüğü için yüzünü pek net alamamıştık. dün o kadar net çıktı ki anlatamam. canım bende kalsiyum için bir tahlile bakılmadı ama iğne erime yaptığı için koruma amaçlı olarak verdi. yeni başlıcam bende kalsiyuma. bazen kemiklerimde ağrı oluyor benim kalça kemiklerimde onu diyince verdi. calsiyum sandoz forte yarıya böl öyle al dedi günde yarım tablet yani

nazli_03
29selvihan
NAZLI birde sen alışveriş işini ne yaptın.hatane çantasını hazırladın mı.ne zaman hazırlamak gerekiyor.
canım daha herşeyimiz hazır değil bizimde hastane çantası için neler lazım çıkardım ben sana yazarım istesen 32. haftada hazır olsa ii olur aslında. zaten izmir çok sıcak galiba 2 -3 hafta sonra çıkmak bile mümkün olmayacak.

29selvihan
nazli_03
canım daha herşeyimiz hazır değil bizimde hastane çantası için neler lazım çıkardım ben sana yazarım istesen 32. haftada hazır olsa ii olur aslında. zaten izmir çok sıcak galiba 2 -3 hafta sonra çıkmak bile mümkün olmayacak.
vallahi nazlıcım yazarsan çok sevinirim.şimdiden çok sağol.bebişini ve seni çok öptümopuyorumnanaktan sevgilerle

calikusu1978
31-05-09, 13:05
Papatyasüreyya canim testin adi almanca Quick test ama tükce adini bilmiyorum.
Ama dedimya normalde bu igneleri kullanan hamile arkadaslarimiza ilk baslarda her hafta bakilmasi lazimmis burdaki doktor bunun mutlaka yapilmasi lazim diyorlar.
Acaba türkiyede bakilmiyormu merak ettim cünkü burdaki hamile arkadaslardan pek duymadim.
Kendine ve bebisine iyi bak canim öptüm

calikusu1978
Celenimmmm cok gecmis olsun canim.
Cemreye acil sifalar diliyorum. Teyzesi ona kiyamaz canim benim.
Allahim herkesin bebesini korusun

calikusu1978
Kizlarrr hepinize iyi pazarlar diliyorum.
kendinize iyi bakin.Hepinizi öpüyorum . Iyiki varsiniz

angel34
gobete
Canım ben mthfr677 mthfr1298 heterozigotum.Digerleri normal cıktı.Homosistein degerım 9,8 oldugu ıcın dıyet vermiş sanırım.Burda herkes proteın s proteınc bahsedıyor.Ama testlerimde öyle bırsey yazmıyor.Acaba doktor bana yapmadımı kı?
farklı bir testte çıkıyor onlar ama sana detaylı test yapmadılarmı yapmış olmalılar.benden 11 tüp kan aldılar herşeye bakmışlardı.belkide normaldir dr.bişey dememiştir.sen testlerine bak yada göster istersen bana proteinler önemli demişti ben vitamin içmek istemeyince.

sido
31-05-09, 14:05
canlarım yazamıyorum cunku yenı evımıze tasındık ve ınternetımız yok.gecmısıde okuyamadım ama herkes ıyıdırr umarım...bız ıyıyz cok sukur 23+3 olduk.co sukur.:nazar: en kısa zamanda yazarımyıne sıze...opuyorum hepınızı.kendınıze ıyı bakın..

celen35
31-05-09, 20:05
sonuyok
ayy canım celenim cemreciğe ne oldu böyle kıyamam ben o masuma
inş cnım iyileşecek sıkma kendini dualrım seninle celen aklına kötü şeyler getirme
iyileşicek cemrecik çok üzüldüm inan çocuğum olsa tavsiyede bulunurdum hani faydalı çaylar falan var ya idrara çıkması için ama bilmiyorum bebeği olanlar belki biliyorsa yazsınlar baricanım çok geçmiş olsun
kahvelokum
noldu böyle cemremize,
çok geçmiş olsun... acil şifalar diliyorum.. inş en kısa zamanda iyileşecek...
cok saolun canlarım..iğnenin bugun 5. sini oldu kızım.kaldı 2.ama hala idrarındaki kku devam ediyor.sanırım iğneylede gecmedi.acaba iğneylede gecmezse diğer tedavi ne olur biliomusunuz hiç senağlama
lal82
canım benimm ya çok üzüldüm, anasının iğnesi yetmiyormuş gibi kızda iğne yiyor ya kadere bak, çok üzüldüm:nazar: acaba bebişe maydonoz suyu içirebilirmisin? yani biliyosun çok iyi geliyor. ne bilim işte aklıma bu geldi. yazık canım cerencim benneyaptımki
maydonoz suyunu bende duydum ama böbrekleri minicik yormkatn korktum.çok ilaca yuklenmeden bitkisel gecirmek istiyordum ama bilmemek cok zormus :çok üzgünüm:
sonuyok
lalcim taze annecik nasılsın bebişin nasıl 1 aylık oldumu
sen nasılsın toparlandınmı ağrın yada bir rahatsızlığın yoktur umarım
ne güzel artık bebeğinle ilgileniyorsun o kadar özeniyorum ki sizlere
benim ne zaman bebeğim olacak bilemiyorum bana çoooookkkk uzak geliyor hatta hiç olmayacak gibi geliyor
sanki hiç olmucak gibi!!!!!!!
:kızgın: kızdım sana :kızgın: olucak tamam mı :Saruboceq:allahımın izniyle olucak.bak allaha dua edicez hepbirlikte :Saruboceq: ona inancımızı yitirmiycez.hepimizin aklından gecti bunşlar.ama allaha çok şüküğr sonuca ulastık.hele sen bi calısmaları sıkı tut sonra iğneymiş aspirinmiş burda bolca muhabbetmiş hepsi göz acıp kapayıncaya kadar gecicek.ve bi bakıcaksın minicik bir can kucağıunda.ama önce kafandan olmazları cıkar.ve booo bool tadını cıkar bu relax günlerin.yerimseniben
nazli_03
canım benim çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin prensesimize..en kısa zamanda iyleşir inşallah :Saruboceq:
:
umut_sevgim
cok gecmıs olsun canım derdımız hıc ıtmıyo hamıle kalamyı bekle dogmasınnı bekle sımdııde bu rabbım yardımcın olsun canım celen kız bende dıyom vallla hıc hamıle haberı alamıyoruz cok tembellestık heralde:) kızını benım yerıme op canımm
saolun teezeleri mafoldumben
SILAYA
merhaba kzlar.
biliyosunuz 17 haftalik hamileyim. ve evde surekli istirahat ediyorum.
kendimi yoracak pek bisey yapmiyorum.
dun biraz magazayi gezdim dolasim bayagi.
aksam biraz alt tarafta rahatsizligim oldu.
asagi rahim inmis gibi. bi huzursuzdum.
agri yoktu ama. sanki usutmusum gibi bi huzursuzluk oldu.
hani yeni evliyken boyle tuhaf yanma tarzi olur ya oyleydi iste.
cok korktum biseymi olcak kdiye.
bebegin kalp atini dinledim hemen. yolundaydi.
ama neden boyle oldu aranizda yasayan oldumu boyle seyi.
hamile yada dogurmus arkadaslar.
rabbim hepimizin bebeklerini saglikla kucagimiza almayi nasip etsin...
bayılıyorum senin bu evhamlarına yaaaaa Şeniz ah bide o karnındaki bebeciği üzmeyedin :mymeka: artık sakin ol..hersey yolunda.allaha emanet.biz koruyamayız o korur :Saruboceq: hep bööle dua et emi :teselli:
umut_sevgim
]UMUTLA SABIRLA YÜZÜ GÜLENLER ve BEBEKLERİ[/COLOR]
celen(cemre)
şen (pelinsu)
redrose
tuğçe8
hıfzıys
yaren76
lal82(ege)
güneş
muamu(yiğit)
melin(ali eren)
eftalyasu
margureite(azat)

ınşallah yüzü gülecekler

selvihan
sido
nazlı_03
sılaya
meryemmeryem
bkale
marguarite
funda 1980
papatya süreyya
gelgit
eserizmir
ecesem
zeynepsz
sevda80
cancer
ravza1818(yeni Hamileimiz
:)

üst sıralara terfi edecekler inşalllahhh]

umut_sevgim(sibel)
çimen3
alarahan
çalıkuşu
kahvelokum
sonuyok
umut7
nilüferşahh
reisdevrim37
hatice0666
cherry76(nuray)
smmm06
roselenda
nisaa
06EE
umutluyuz
Rapunzell_82
shadowe

cok güzel olmus sevgim opuyorumnanaktan
nazli_03
sola dönünce sırtının altına yastık koy.dönmeni engelliycek sekilde cok koy.hem belinin destekler rahatlarsın yerimseniben
calikusu1978
Celenimmmm cok gecmis olsun canim.
Cemreye acil sifalar diliyorum. Teyzesi ona kiyamaz canim benim.
Allahim herkesin bebesini korusun
amiiiinnnnn :Saruboceq:
sido
canlarım yazamıyorum cunku yenı evımıze tasındık ve ınternetımız yok.gecmısıde okuyamadım ama herkes ıyıdırr umarım...bız ıyıyz cok sukur 23+3 olduk.co sukur.:nazar: en kısa zamanda yazarımyıne sıze...opuyorum hepınızı.kendınıze ıyı bakın..
maşşşşaaalllllaaaahhh :nazar: yolu yarılamayı bırak yokus aşşaya inmeye baslamıssınız bile :lepi: yeni evinizde hayırlı uğurlu olsun size :Saruboceq:

gobete
31-05-09, 20:05
angel34
farklı bir testte çıkıyor onlar ama sana detaylı test yapmadılarmı yapmış olmalılar.benden 11 tüp kan aldılar herşeye bakmışlardı.belkide normaldir dr.bişey dememiştir.sen testlerine bak yada göster istersen bana proteinler önemli demişti ben vitamin içmek istemeyince.
Canım bendende 8-9 tüp kan aldılar.Dna yapıma kadar baktılar.Proteın s proteın c yapılan testlerde de proteıns falan dıye mı görülüyor.Yoksa adı baska bır sekılde mi ifade ediliyor.Üniversite hastanesi hani detaylı yapıyor diyorlar ama...

lal82
31-05-09, 21:05
sevgili kahvelokum, iyi dileklerin için ööncelikle bende teşekkür ediyorum. sevgili ppaapatyasüreyya HAMİLE KALMA:dance:[/B]konusundaki tecrübesini aktarmış sana. bende paylaşmak isterim.
birçok kişiden gün aşırı beraber olunması gerektigini duyuyorum bende bazı doktorlardan öyle duymuştum ancak benim 2sene boyunca hamile kalamayan çok yakın bi arkadaşım var. ve üstelik karı koca ikisindede bi sorun yoktu. o da gün aşırı denerdi hep. sonra başka bi gittigi doktor ona hergün hatta mümkünse sabah akşam beraber olması gerektiigini söyledi, çünkü kocanın spermleri 2gün canlı kalamıyor olabilir, eger yumurtlamanda birlikte olmadıgın güne denk gelirse hamile kalma şansın çok düşer dedi. aynı şey yumurta için de gecerliymiş. arkadaşımda onun dedigini dinledi, hergün ve günde 2 kere sabah akşam kaydirigubbakcemile3 2 ay içinde hamile kaldı hemde ikizleri oldu! :içelim:
bende bu bebişe oyle hamile kalmıştım hergün!kaydirigubbakcemile
benim hamile kalmak isteyenler tavsiyem hergün yapsınlar. ama tabi bu herkesin kendi kararı
öpüyorum kızlar!

PAPATYASUREYYA
1-06-09, 06:06
Sevgili sılayacım , çalıkuşum teşekkür ederim..Haklısınız bahsettiğiniz testi burda kadın doğmcular pek istemiyor , halbuki önemii tabii ki...Ben sanki hematolog 4. ayda yapılması gerekir demişti gibi hatırlıyorum...Bi hematoloğa danışmam lazım...

Sılayacım , benim karnım hafiften çıktı gibi ..Çıkmasını merakla bekliyordum , hep eşime soruyordum çıktı mı diye , o da gülerek çıkıyor yavaş yavaş diyordu...Kıyafetlerim oluyor ama tam oturan şeyler giymek istemediğim için herşeyi giymiyorum , bi beli lastikli rahat pantalon aldım , bi de iç çamaşırlarım sıkıyo gibi diye iç çamaşırı aldım... Şu an öyle bi dönem ki eskisi gibi de değilim , karnım tam çıkmış da değil , o yüzden fazla bişey almak istemiyorum ...Şu an 4. ayın 2. haftasındayım :nazar:Bu ayın sonunda karnım belli olur herhalde...

Yaa kızlar bu arada benim yüzümde hamilelik lekeleri oluşmuş , pek evden çıkmıyorum , nasıl oldu anlamadım , havalar serin diye koruyucu kullanmamıştım , böyle kahverengi çil gibi olmuş , doğumdan sonra geçer mi sizce ? Artık güneş koruyucuya başlıycam...

Aa bir de şey sormak istiyorum kızlar , demire 4. ayda mı başlamıştınız siz de ? Hangisinden nasıl alıyorsunuz yazar mısınız ? Ben ferrosanol-duadenol günde bir tane aç karna alıyorum ...Bi saat sonra filan kahvaltımı yapıyorum...Bizim için uygun olan başka bişey varsa öyle yapayım...

Herkese güzel bir gün diliyorum...Çok sevgiler...kaydirigubbakcemile3