Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sonuyok
9-06-09, 20:06
ravzacım merak ettim mthfr heterozigot yazıyor listede senin için birde troid ama sen 0.4 lükmü kullanıyorsun yani 677 demi 1298 demi heterozigotsun yoksa her ikisimi merak ettim canım yoksa kilondan dolayımı 0.4lük iğne kullanıyorsun

lal82
9-06-09, 21:06
kızlar işte ogluşumun ilk fotosu. egecim benim..

lal82
9-06-09, 21:06
celen35
lalcim booool bol corba maydonozsuz yeşil slaata..içine bol dereotu.maydonoz sütü azaltıyor yerimseniben ve humana cay tavsiye ederim sana bende cok cok işe yaradı.canım bide sütün coğalana kadar bebeğini saat besı emzir.gece bile.ve içinden deki acaip sütüm var bebeğim nerdeyse boğulacak :1shok: bunu sürekli sööle kafandan.tatlım bide sana üzüm kayısı veya elma hoşafı öneririm..ama kayısı yapıcaksan bir bardaktan fazlasını içme bebiş ishal olur bide şutarafagitti ha bide kendine küçük su şişesini ölcü yap ve ondan günde 5 şişe su bitir...gece bile emzirmeye kalktıında onu iç..aklıma gelen olursa yazarım...opuyorumnanaktan
celencim çokk teşekkür ediyorum tavsiyene uyacagım. celen çok üzüldüm canım ya yazık kızcagızın hastalıgı çok uzun sürdü allahım şifasını verir insallah. benim oglan bu hafta çok agladı, çok az uyudu, hep huzursuzdu. megerse çok gazlıymış. doktr şurup verdi. birde mamayı degişitrdi. çok şükür oglum bu gece hzur içinde uyuyor. inşallah cemrede en kısa zmanda iyileşir. öpüyom ikinizi opuyorumnanaktan

PAPATYASUREYYA
10-06-09, 07:06
lal82
iyiyim nazlıcım sen naasılsın canım? hamişlik nasıl geçiyor? bu arardaa benim hamileligimin sonuna kadar akıntım oldu. benim önceki gebeligimde suyum gelmişti, bu akıntı ondan çok farklıydı biliyordum ama ona ragmen yinede korkuyordum. seninkide akıntıdır. su olsa zaten anlarsın, çok farklı oluyor.
Lalcim merhaba , oğlunla iyi olmanıza çok sevindim...Süt konusunda annelerimiz daha iyi bilirler ama bi arkadaşım , vita malt denen bi içecek kullanmış çok faydasını görmüş ...Bir de ben ıbrahim saraçoğlundan dinlemiştim , lazım olur diye bi kenara yazmıştım...Akşamdan 8-9 tane inciri suya ıslatıyorsun...Sabaha kadar bekliyor , sabah suyunu içiyorsun , süt yapıyormuş...Bi dene istersen...

Canım , akıntıdan söz açılmıştı ya..Bende de bu yumurtlama salgısına benzer çok hafif sulu akıntı oluyor...Doktor normal demişti...Beraberinde rahatsızlık veriyorsa yanma , kaşıntı , kötü koku gibi 4. ayda fitil verebilirim demişti...Benimki kokusuz , hiçbi rahatsızlığım yok çok şükür , yalnız hafif ( 2-3 damla gibi ) sulu ya o yüzden tedirgin oldum...Allah korusun keseden olduğu zaman nasıl oluyor , az az mı geliyor birden mi boşalıyor ? Kızlar yaa sizin akıntılar nasıl yazar mısınız ? Offf tedirgin oldum yaa...

nazli_03
10-06-09, 10:06
lalcim çokkk tatlı. Allahım nazarlardan korusun ege'yi. bayıldım maşallah maşallah maşallah...

nazli_03
10-06-09, 10:06
selvihancım nasılsın canım ben dün girdim nst ye ilk başlarda oynamadı oğlan. ilk on dk ben de korktum neden oynamadı diye doktorda süreyi uzatalım biraz daha kal olmassa dedi 30 dk ayarlamış makineyi önce . ama son 10-15 dk istediği gibi sonuç verince tamam uyandı dedi. sorun yok haftaya gel bakalım dedi. kan değerleri için falan birşey istemedi. bu test bebeğe giden oksijen ve plesantanın durumu hakkında bir bilgi veriyormuşzaten anladığım kadarıyla. kalp atışı ortalama 140-145 civarı ara sıra 150 155 oluyo ya da 135 oluyo ama sıklıkla 140-145 di bebiş. sen ne zaman gireceksin canım.. hayırlısıyla haftada 1 e düştük kontrol için. öptüm seni...

marguerite
10-06-09, 11:06
shadowe
çok sevindim arkadaşım bebeğin hayırlı uğurlu olsun.allah size bağışlasın.
aminnnnn canim allah sizede nasip etsin insallah sevgilerle optum:1hug:

marguerite
10-06-09, 12:06
melek76
DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

(hatice0666) mthfr=heterozigot----fibrinojen=600(yüksek)-----------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot----paı=homozigot----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot---faktör5=heterozigot---proteinc=düşük--------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot----aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot-----protrombin20210 G-A--------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot-----antitrombin ııı aktv.123(yüksek)----???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot-----prothrombin20210:heterozigot-----------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot------paı:heterozigot----------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot---------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot-----------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot------------------------------------------0.6 cexane

(şen) mthfr:homozigot-----faktör5:heterozigot-----protein c:düşük----------------06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c--------tedavi başarılıpelincik annecinin kollarında

(ravza1818) mthfr:heterozigot-----tiroid-----------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) mthfr1298,677:heterozigot---------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot-----protein c-s:düşük--------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677 heterozigot.. faktor 51299 R heterozigot.. GPIIIa L33 P Heterozigot ..protein s yüksek... tedavi henüz belli değil

(melek76 ) mthfr c677 heterozigot............................Coraspin+asprin (şimdilik)

Arkadaşlar listeyi güncelledim,ismi yazılı olmayanlar tekrardan bilgilerini verebilir mi? Şu işin istatistiğini çıkarmak istiyorumda...
melekcigim ben vermemisim simdi gordum benim faktor II heterozigot protrombin 20210 GA optum canim:1hug:

umut_sevgim
celen35
antibiyotik iğnemiz bitti ve maaalesef kültür sonucundan yine enfeksiyon cıktı mafoldumben torbayı takarken mikrop bulasıodur die sondayla idrarı cekildi mafoldumben cok ağladı kızım...cok acı cekti mafoldumben ama allahım beterinden korusun :Saruboceq: margueritecim böbrek usg si cekildi kacak görülmedi.şimdi bu sondayla alınandada enfeksiyon cıkarsa ileri tetkik yapılıcak mafoldumben dualarınıza ihtiyacım var kızlar senağlama :Saruboceq:
canım benım ya kıyamam melegıme valla okadar bekle bebıs olsun dıye sımdı bıde bu cıktı sıkıntılar hıc bıtmıyo canım rabbım yardımcınız olsun acıl sıfalar dılerımmm.....

umut_sevgim
lal82
kızlar işte ogluşumun ilk fotosu. egecim benim..
ay yeriim ben onu masallah rabbım bızede nasıp eder ınsallah saglıklı ve metlu gunlerde güle güle buyut canım benımmmm :nazar:

marguerite
funda1980
:nazar::nazar::nazar:canım arkadaşlarım hepinize merhaba biz dün ayrıntılı ultrasona girdik allaha binlerce kez şükürler olsun herşey çok güzel inşallahta hep böyle gider cinsiyetinide öğrendim bilin bakalım ne kızmı erkekmi
küçük prensim gamyoncuiremsugamyoncuiremsu:nazar:geliyor kızlar cinsiyetini öğrenmek çok farklıymış gerçekten artık bebeğimi severken canım oğlum diye seviyorum allah herkese nasip etsin inşallah hayırlısıyla kimsenin kucağını boş bırakmasın hepinizi çok ama çok seviyorum allaha emanet olun:sm_cool::sm_cool:
fundacim cooooook sevindim canim allah tamamina erdirsin insallah ne kadar cok oglan oldu degilmi adini ne koyacaksiniz adiyla yasasin insallah opuyorum seni ve minik oglusunu kib:dance:

funda1980
marguerite
fundacim cooooook sevindim canim allah tamamina erdirsin insallah ne kadar cok oglan oldu degilmi adini ne koyacaksiniz adiyla yasasin insallah opuyorum seni ve minik oglusunu kib:dance:
canım benim çok teşekkür ederim evet gerçekten erkekler çoğaldı kısmet işte yeterki sağlıklı olsun benim için cinsiyet hiç önemli değil biz adını kaan yada çağan düşünüyoruz şimdilik ama son anda ne olur bilmiyorum

seninde iyi olmana çok sevindim artık kollarının arasında küçük bir melek var allah mutluluğunuzu bozmasın daim etsin bahtıda şansıda hep açık olsun küçük oğluşunun kendinize çok iyi bakın çok öpüyorum ikinizide opuyorumnanaktan

funda1980
celen geçmiş olsun canım nedir bu cemrenin cektiği kaç ay oldu hala düzelemedi canım benim allah acil şifalar versin tez zamanda inşallah nasıl üzüldüm anlatamam önce olmadı diye üzül şimdi hasta diye üzül allah kolaylık versin celen çok zor biliyorum küçük cemre ve senin için dua edeceğim canım çok öpüldünüz

funda1980
lal egeye maşallah allah nazarlardan saklasın canım

funda1980
papatya gittinmi doktora sonuç nedir canım sen şimdi cinsiyetinide öğrenmişsindir güzel haberlerini bekliyorum canım benim:eek:

ravza1818
10-06-09, 15:06
sonuyok
ravzacım merak ettim mthfr heterozigot yazıyor listede senin için birde troid ama sen 0.4 lükmü kullanıyorsun yani 677 demi 1298 demi heterozigotsun yoksa her ikisimi merak ettim canım yoksa kilondan dolayımı 0.4lük iğne kullanıyorsun
selam arkadaşım ben sadece 677 heterozigotum kilom 75 belki ondandır troidle alakası yok daha doğrusu neden 0.4 lük diye sormadım hiç aklıma gelmedi benim gibi değerleri olanlar 0.2lik kullanıyo ama onlar zayıf galiba ben biraz etine dolgunum ondan heralde ama yanılmıyorsam şen arkadaşımızında değeri benimki gibiydi oda 0.4 lük kullanmıştı yanlış hatılıyor olabilirim yoksa celenmiydi arkadaşlar doğrusuyla beni düzeltin yanlış hatırlıyorum galiba şen arkadaşımızmıydı yoksa celenmiydi

binbirgece
ARKADAŞLAR YARDIM...............

arkadaşlar öncelikle bu dertte olan arkadaşlarıma çok geçmiş olsun diyorum.......

ben genetik test yaptırdım
factor v leıden mutasyonu (G1691A) gözlenmiştir. taranan mutasyon açısından heterozigot taşıyıcı olarak değerlenmiştir.
protein s aktivitesi - 10,10
aptt - 29,3
antitrombin 3 - 98
doktorum kan pıhtılaşması olduğumu ve romatizmal bir rahatsızlığımdan şüphelendiği için beni ramotolojiye gönderdi.

2 kaybım var 1.incisi düşük 2.incisi kürtaj oldum
şimdi tekrar denicez hamile kaldığımı anladığım an göbekten iğne vurulcakmışım

bana yardım edermisiniz. benim durumumda olan varmı. benim korkum hamile kalırsam tekrar kaybım olurmu lütfen yardım edin...........

PAPATYASUREYYA
funda1980
papatya gittinmi doktora sonuç nedir canım sen şimdi cinsiyetinide öğrenmişsindir güzel haberlerini bekliyorum canım benim:eek:
Canım gidemedim , hocanın randevuları yarına ertelenmiş , yarın 15.30 a kaldı randevum...Hem ikili test sonucumu öğreneceğim hem de inşallah cinsiyetini ...O yüzden çok heyecanlıyım...Fundacım yaa , seninle aramızda 1 ay var galiba , sende çok hafif sulu akıntı oluyor mu ? Bende kokusuz , rahatsız etmeyen yani ağrısı - kaşıntısı falan olmayan çok çok hafif sulu gibi akıntı oluyor zaman zaman...Biraz baktım gebelik döneminde sulu benimki gibi akıntı normal diyor , ilerleyen dönemde kıvamı artıyormuş , özellikle son 3 ayda...Doktorum da normal demişti ama , gene de benim kafama takılıyor , Allah korusun keseden filan olamaz di mi ? Hamile arkadaşlarımdan cevap bekliyorum ... Seni de çok öpüyorum fundacım...

PAPATYASUREYYA
Canım gidemedim , hocanın randevuları yarına ertelenmiş , yarın 15.30 a kaldı randevum...Hem ikili test sonucumu öğreneceğim hem de inşallah cinsiyetini ...O yüzden çok heyecanlıyım...Fundacım yaa , seninle aramızda 1 ay var galiba , sende çok hafif sulu akıntı oluyor mu ? Bende kokusuz , rahatsız etmeyen yani ağrısı - kaşıntısı falan olmayan çok çok hafif sulu gibi akıntı oluyor zaman zaman...Biraz baktım gebelik döneminde sulu benimki gibi akıntı normal diyor , ilerleyen dönemde kıvamı artıyormuş , özellikle son 3 ayda...Doktorum da normal demişti ama , gene de benim kafama takılıyor , Allah korusun keseden filan olamaz di mi ? Hamile arkadaşlarımdan cevap bekliyorum ... Seni de çok öpüyorum fundacım...

nazli_03
10-06-09, 16:06
PAPATYASUREYYA
canım takma kafana bende oldu bir dönem sonra o baya kıvamlı bir hale geliyor. geçende ben sormuştum hatırlarsan normal demiş arkadaşlarda. şimdi baya yumurtlama dönemindeki gibi geliyor. ama yarın gidince sorarsın için rahat eder. ama bende de oldu merak etme

PAPATYASUREYYA
binbirgece
ARKADAŞLAR YARDIM...............

arkadaşlar öncelikle bu dertte olan arkadaşlarıma çok geçmiş olsun diyorum.......

ben genetik test yaptırdım
factor v leıden mutasyonu (G1691A) gözlenmiştir. taranan mutasyon açısından heterozigot taşıyıcı olarak değerlenmiştir.
protein s aktivitesi - 10,10
aptt - 29,3
antitrombin 3 - 98
doktorum kan pıhtılaşması olduğumu ve romatizmal bir rahatsızlığımdan şüphelendiği için beni ramotolojiye gönderdi.

2 kaybım var 1.incisi düşük 2.incisi kürtaj oldum
şimdi tekrar denicez hamile kaldığımı anladığım an göbekten iğne vurulcakmışım

bana yardım edermisiniz. benim durumumda olan varmı. benim korkum hamile kalırsam tekrar kaybım olurmu lütfen yardım edin...........
Sevgili binbirgece , şu anda kayıplarının nedenini yeni öğrenmenin verdiği şaşkınlığı ve tedirginliği yaşıyor olmalısın...Ben de başta öyle hissetmiştim , kanım fazla mı pıhtılaşıyormuş , iğne mi kullanmam gerekiyormuş , nasıl olacak diye bayağı bi panik olmuştum... Sonra forumumuzu keşfettim ve benimle aynı sorunda olan arkadaşlarımla paylaşmak , bebeğine kavuşanları görmek beni çok rahatlattı...Yani hiç üzülme , sanırım düşük düzeyde bi pıhtılaşma sorunun var , doktorunun verdiği uygun doz iğne ve verirse aspirin tedavisiyle bebeğine kavuşacaksın inşallah...Burada hepimiz aynı durumdayız...Uygun doz iğne kullandığın sürece , başka bir sebepten olmadığı sürece düşük yaşamazsın...Doktorunla hamile kalmadan önce aspirin kullanma konusunu görüş , çoğu doktor hamile kalmadan önce aspirin başlatıyor , ben 3 ay önce başlamıştım , birçok arkadaş da kullandı...Rahatsızlığımız Allaha şükür tedavi edilebilir ve çocuk sahibi olmaya engel değil... Moralini yüksek tut ve forumu takip et , geçmiş sayfaları oku , çok faydasını göreceksin....Çok sevgiler canım...

PAPATYASUREYYA
nazli_03
canım takma kafana bende oldu bir dönem sonra o baya kıvamlı bir hale geliyor. geçende ben sormuştum hatırlarsan normal demiş arkadaşlarda. şimdi baya yumurtlama dönemindeki gibi geliyor. ama yarın gidince sorarsın için rahat eder. ama bende de oldu merak etme
Seninki de hafif sulu muydu nazlıcım ?

melek76
10-06-09, 17:06
DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ ( en son hali )

(hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) mthfr1298,677:heterozigot-----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek------------------------------------------------------------------------------????

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot--------------------------------bebek aspirini+folic plus (şimdilik )

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????

melek76
10-06-09, 18:06
Arkadaşlar "rahimde yara" konusunda bilgisi olan var mı?Hiç bir şikayetim yok ama doktor rahminde yara var,dondurmak lazım dedi :KK43: hummu85 sende vardı galiba yanlış hatırlamıyorsam...Naptın sen ? Dondurdun mu?

ENAZ15TANE
10-06-09, 18:06
melek76
Arkadaşlar "rahimde yara" konusunda bilgisi olan var mı?Hiç bir şikayetim yok ama doktor rahminde yara var,dondurmak lazım dedi :KK43: hummu85 sende vardı galiba yanlış hatırlamıyorsam...Naptın sen ? Dondurdun mu?
http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...edavi-tercubesi-olanlarin-paylasim-alani.html

burda baya paylaşım var canım a.s.