Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ebrar_53
2-10-09, 12:10
çok teşekkürler arkadaşlar .allah razı olsun sizlerden .rabbim hepinizin gönlüne göre versin ..

aslihan1806
ebrar_53
selam arkadaşlar uzun süre aranızda olamadım .kayınvaldem rahatsızdı 20 günlük hastane maratonundan sonra kayınvaldemi kaybettik mafoldumben
buarada hepinizi çok özledim herşey yolundadır umarım.
MERYEMCİM bebişin dünyaya gelmiş sağlıkla büyüt canım .gözün aydın..
geçmişe çok bakamadımumarım güzel haberler vardır.
bende hiçbir değişiklik yok hala beklemedeyim.hepinizi öpüyorum kızlar..
buarada BAHARIM uğramadımı onu çok merak ediyorum...
Başınız sağolsun,Allah sana ve eşine sabırlar versin.

ebrar_53
aslıhancım çok saol canım allah razı olsun ...

ravza1818
ozpor
canım bende daha üç gün oldu düşük yapalı evet iğneye rağmen düştü hemde benim dört düşük acım çok taze ama ne yapalım allah büyük.ben tekrar araştırma hastanesine gitcem çünkü eşim hiç araştırılmamıştı.bide rahim filmim hiç çekilmedi.papatya nın dedikleri çok mantıklı onun dediklerini bende yapacam.allah yanımzda olsun
canım çok geçmiş olsun daha yeni kaybetmişsin bebeğini bende 4 tane kaybettim bu 5.ci gebeliğim ve her şey yolunda çok şükür canım bide sen troitlerine bakıttınmı biliyorsunki oda tekrarlayan düşüklerin sebebi olabiliyo bende troit hastasıyım bakıtmadıysan bir an önce bakıt hem hamile kalmayı güçleştiriyo hemde düşüğe sebebp oluyo allah yardımcın olsun

ozpor
hamile olmak bana ulaşılması zor gibi geliyo dört bebek kayıbından ve o kadar iğneye rağmen.o kadar isterdimki karnımın büyüyüp o hamilelik kıyafetini giymek hep arkadaşlarımın yanında boynum bükük kaldı.artık barıma taş bastım hayal bile bana fazla geliyo

ozpor
ravza1818
canım çok geçmiş olsun daha yeni kaybetmişsin bebeğini bende 4 tane kaybettim bu 5.ci gebeliğim ve her şey yolunda çok şükür canım bide sen troitlerine bakıttınmı biliyorsunki oda tekrarlayan düşüklerin sebebi olabiliyo bende troit hastasıyım bakıtmadıysan bir an önce bakıt hem hamile kalmayı güçleştiriyo hemde düşüğe sebebp oluyo allah yardımcın olsun
canım seninkiler iğneye rağmen mi öldü.ve hastalığın ne benimki mhhfrheterozigot iğnenin derecesi kaçtı ne olur yaz

ebrar_53
ozpor
hamile olmak bana ulaşılması zor gibi geliyo dört bebek kayıbından ve o kadar iğneye rağmen.o kadar isterdimki karnımın büyüyüp o hamilelik kıyafetini giymek hep arkadaşlarımın yanında boynum bükük kaldı.artık barıma taş bastım hayal bile bana fazla geliyo
canımyaa lütfen böyle karamsar olma inşallah hayırlısıyla olucak bebişin.bak burda 7,8 düşük yaşıyıp bebeğine kavuşan arkadaşlarımız var :nazar:
bende 3 düşük yaşadım .9 yıldır bekliyorum .rabbim büyük demekki zamanı var .beklemekten başka yapıcak bişeyimiz yok canım.inşallah fazla bekletmeden gelir meleğin..

ozpor
2-10-09, 13:10
ozpor
canım seninkiler iğneye rağmen mi öldü.ve hastalığın ne benimki mhhfrheterozigot iğnenin derecesi kaçtı ne olur yaz
baktırdım trioitlerimde hiç bisorun yok

ozpor
ebrar_53
canımyaa lütfen böyle karamsar olma inşallah hayırlısıyla olucak bebişin.bak burda 7,8 düşük yaşıyıp bebeğine kavuşan arkadaşlarımız var :nazar:
bende 3 düşük yaşadım .9 yıldır bekliyorum .rabbim büyük demekki zamanı var .beklemekten başka yapıcak bişeyimiz yok canım.inşallah fazla bekletmeden gelir meleğin..
bıktım hayal kırıklığından herkes hastanelerden gülerek eşlerine sarılarak çıkıyorlar ben hep ağlıyarak çıkıyorum.malesef bebeğini kaybettik lafını duymaktan bıktım usandım.ben istemiyorum artık ama eşim deli gibi istiyor yine deniycez diyo halim kalmadı artık durmadan kürtaş

ravza1818
OZPOR canımbu kadar karamsar olma sen bebişini 7 haftalıkken kaybetmişsin ben bebişlerimi 5 aylıkken 6 aylıkken kaybettim hep tam yolu yarıladım derken hep hüsrana uğradım ama pes etmedim bak bu sefer her şey yolunda şu an 7 ayıma girdim çok şükür bu yaptığın isyana girer isyanda yüce rabbim asla kabul etmeyeceği bi şeydir sabır ve tevvekkül yapacağın şey şu an her şey çok yeni senin yaşadıkların burdaki arkadaşlarımın hepsi yaşadık birbirimizi çok iyi anlıyoruz bu yüzden biraz sabır moralini bozma sakinleşmeye çalışve yüce rabbime sığın ve bol dua et allah yardımcın olsun yüce rabbim seninde yüzünü güldürsün

ravza1818
ozpor
hayır canım ben o bebeklerimi kaybettiğimde bu hastalığı ve troit hastası olduğumu bilmiyordum yalnız bundan önceki gebeliğimde asprin kullanmıştım ama gene olmamıştı bende mhtfr 677 hetorizigotum seninle aynı bu yüzden diyorum umutsuzluğa kapılma burda bir sürü arkadaşımız yavrularına kavuştu bizde kavuşucaz işallah

babacan4
merhaba ben de yeni üyelerdenim.geçen yıl 11 haftalıkken bebeğimi kaybettim.doktorum bunun bir çok bayanın yaşadığı normal bir durum olduğunu ve herhangi bir teste gerek olmadığını söyledi.bu sene yeniden bebek düşündüğüm için tamamen tesadüfi olarak zekai tahir burak hastanesinde kan pıhtılaşması testi yaptırdım.ve sonuç mhhfrheterozigot.doktorum bana durumu anlattı ve hamileliğim boyunca iğne kullanacağımı söyledi.tam buna isyan ederken o esnada hamile olduğumu öğrendim.inanılmaz sevindim hemen iğneleri temin ettim ancak aradan 2 gün geçmesine kalmadan bende lekelenmeler başladı.doktorum b-hcg testleri yaptırdı ve sonuç dış gebelik. iğneyle tedaviye geçtik.hastanede kaldım 1 gece.değerleri düşürmeye çalışıyorlar hala.300 lerden 100 lere geriledi.hala sıfırlanamadı.Allah dış gebeliği kimseye yaşatmasın ki ben bu rahatsızlıktan ameliyatsız kurtulan (tabi erken teşhisle) çok nadir kişilerdenim.bu durumun tekrarlanma şansı yüksekmiş.daha pıhtılaşmaya adapte olamadan bir de dış gebelikle karşılaştım ve psikolojim çöktü.mutsuzum...

hulya59
Fransinyum arkadaşım dr'a gittin mi.Senden haber bekliyorum canım.

fransiyum
zeynom_10
inş canımm zamanı geldiğinde bizde bebişlerimizi alıcaz kucağımıza nekadarlık evlisin canım kaç düşüğün var

2,5 senelik evliyim canm ben
ve 4 kaybım var maalesef benimkiler düşük değil
bu arada rahatsızlandığım için doktora gidemedim

ebrar_53
ozpor
bıktım hayal kırıklığından herkes hastanelerden gülerek eşlerine sarılarak çıkıyorlar ben hep ağlıyarak çıkıyorum.malesef bebeğini kaybettik lafını duymaktan bıktım usandım.ben istemiyorum artık ama eşim deli gibi istiyor yine deniycez diyo halim kalmadı artık durmadan kürtaş
canım yaa çok iyi anlıyorum seni rabbim yüzünü güldürcek inşallah sen yeterki güçlü ol .biraz ara ver bence hem kafan hemde vücudun dinlensin .eşinde inşallah anlayışla karşılar .

zeynom_10
ravzacım troit dediğin guatrmı

ebrar_53
fransiyum nasılsın canım?herşey yolundadır umarım..

zeynom_10
fransiyum
2,5 senelik evliyim canm ben
ve 4 kaybım var maalesef benimkiler düşük değil
bu arada rahatsızlandığım için doktora gidemedim[/QUOT
rahatsızlığın nedir canım peki nei bekliyosun dr gitmek için

hulya59
babacan4
merhaba ben de yeni üyelerdenim.geçen yıl 11 haftalıkken bebeğimi kaybettim.doktorum bunun bir çok bayanın yaşadığı normal bir durum olduğunu ve herhangi bir teste gerek olmadığını söyledi.bu sene yeniden bebek düşündüğüm için tamamen tesadüfi olarak zekai tahir burak hastanesinde kan pıhtılaşması testi yaptırdım.ve sonuç mhhfrheterozigot.doktorum bana durumu anlattı ve hamileliğim boyunca iğne kullanacağımı söyledi.tam buna isyan ederken o esnada hamile olduğumu öğrendim.inanılmaz sevindim hemen iğneleri temin ettim ancak aradan 2 gün geçmesine kalmadan bende lekelenmeler başladı.doktorum b-hcg testleri yaptırdı ve sonuç dış gebelik. iğneyle tedaviye geçtik.hastanede kaldım 1 gece.değerleri düşürmeye çalışıyorlar hala.300 lerden 100 lere geriledi.hala sıfırlanamadı.Allah dış gebeliği kimseye yaşatmasın ki ben bu rahatsızlıktan ameliyatsız kurtulan (tabi erken teşhisle) çok nadir kişilerdenim.bu durumun tekrarlanma şansı yüksekmiş.daha pıhtılaşmaya adapte olamadan bir de dış gebelikle karşılaştım ve psikolojim çöktü.mutsuzum...
Çok geçmiş olsun canım.Benim arkadaşım da vardı.İki tane üstüste dış gebelik geçirdi.Çok zor biliyorum.Her zaman olacak diye birşey yok.Zaman herşeyin ilacı.Sen hayırlısıyla iyileş sonra laporoskopiyle tüplerin durumuna bakıyorlar.Umudunu hiçbir zaman kaybetme.

ebrar_53
babacan4
canım çok geçmiş olsun .inşallah hayırlısıyla sağlığına kavuşursun .gerçekten şanslısın ameliyat olmadan atlatıcaksın inşallah.lütfen güçlü ol tek sen değilsin unutma canım..

ravza1818
zeynom_10
ravzacım troit dediğin guatrmı
evet canım ama bu troit bezleri hamilelikte çok önemli baktırmayan varsa aranızda baktırsın dahiliyede bakılıyo çok basit bi işlem kandan bakılıyo

ebrar_53
arkadaşlar hepinize hayırlı günler .ben şimdilik çıkıyorum .sonra görüşmek üzere...opuyorumnanaktan

ravza1818
babacan4 çok geçmiş olsun işallah tez zamanda her şey yoluna girer her şey istediğin gibi olur allah yardımcın olsun

zeynom_10
ravza1818
evet canım ama bu troit bezleri hamilelikte çok önemli baktırmayan varsa aranızda baktırsın dahiliyede bakılıyo çok basit bi işlem kandan bakılıyo
ravzacım bendede guatr var ama dr.um zararsız olduğunu söyledi ne ilaçla nede ameliyatla tedavi edilecek dei dedi seninkisi ne durumda

babacan4
çok teşekkür ederim hepinize.umarım şu dış gebelik vakasını atlatırım sonra asıl konum olan kan pıhtılaşmasına dönerim.hiç aklıma gelmezdi böyle sıkıntı yaşayacağım ama kısmet böyleymiş.en yakın arkadaşım doğum yaptı.inanın o kadar imreniyorum ki.çok sağlıklı oldu herşeyi.Allah bize de nasip etsin

babacan4
beim ilk düşüğüm daha önce belirttiğim gibi 11 haftalıkken olmuştu.bir sabah uyandığımda aşırı kanama gördüm ve doktora gittiğimde bebeğimin kalbinin atmadığını gördük.çok büyük yıkımdı.bu hamileliğimde ise geçen kötü deneyimimden olsa gerek hiç rahat olamamıştım.sürekli iç çamaşırı kontrolü yapıyordum aklımdan acaba normal mi dış egbelik mi diye geçirip durdum ve korktuğum başıma geldi.inanın kötü düşünce olumsuzlukları çekiyor arkadaşlar.

ELABDA
kızlar merhaba bende bügün başladım iğneye ilk hamileliğim

babacan4
2-10-09, 14:10
elabda hoşgeldin.biraz bilgi verir misin?heterozigot musun, hangi doktora gidiyorsun, kaç haftalık hamilesin?Allah sana sağ salim versin bebeğini

ozpor
canım allah bir daha yaşatmasın rabbim hepimizn yardımcısı olsun.

ozpor
ozpor
canım allah bir daha yaşatmasın rabbim hepimizn yardımcısı olsun.
kızlar iğneye rağmen düşük yapıp sonra denemelerde anne olanlar varmı

ozpor
ravza1818
hayır canım ben o bebeklerimi kaybettiğimde bu hastalığı ve troit hastası olduğumu bilmiyordum yalnız bundan önceki gebeliğimde asprin kullanmıştım ama gene olmamıştı bende mhtfr 677 hetorizigotum seninle aynı bu yüzden diyorum umutsuzluğa kapılma burda bir sürü arkadaşımız yavrularına kavuştu bizde kavuşucaz işallah
haklısın senin yaşadıkların daha zormuş canım ya!belki sen onların yüzlerini bile gördün ya allah artık hiçbirimize yaşatmasın :Saruboceq:

aslihan1806
Kızlar dayanamadım kan testi yaptırdım sonuç:4.Ufffffffffffffffffffff yaaaaaaaaaaaaaa bu ayda yokkkkkkkkkkkkkkk.Çokkkkkkkkkkkkkkk mutsuzummmmmmmmmmmmm. Yoruldummmmmmmmmmmmmmmmm. Ben tüp yada aşılamaya geçiyorum artık. Bilgisi olan varsa yardım etsin lütfennnnnnnnnnnnnnn.

ozpor
burcu27
kızlar ya cok kotüyümmmmmmmmm:KK43:( 6.gününden 16.gününe kadar gün asırı yapmıstık,adetim 20.sinde olucaktı,bu sabah adeeettttt olduuuuuuuuum,neredeyse ağlıcaktım,ama nasıl olur böyle bişiy,cok calısmıstıknasıl tutmaz,daha oncekı dusuğumde sadece 2 gün yapmıstık ve tutttu bu sefer nıye olmadı,benım gıbı durumda olan warmıııııııııııııı:çok üzgünüm:
ben varım hep yumurtlama zamanıma denk getiriyodum 9 ay böyle denedik hatta yumurta takibive yumurta çatlatma iğnesi bile yaptırdım buna rağmen hamilelik oluşmadı nezaman olayın akışına bıraktım ozaman hamile kaldım yani 9 ay sonra ama yinede bebişlerimi kaybettim.

ozpor
aslihan1806
Kızlar dayanamadım kan testi yaptırdım sonuç:4.Ufffffffffffffffffffff yaaaaaaaaaaaaaa bu ayda yokkkkkkkkkkkkkkk.Çokkkkkkkkkkkkkkk mutsuzummmmmmmmmmmmm. Yoruldummmmmmmmmmmmmmmmm. Ben tüp yada aşılamaya geçiyorum artık. Bilgisi olan varsa yardım etsin lütfennnnnnnnnnnnnnn.
nezamandan beri korunmuyosun

aslihan1806
Canım,en son düşüğümü şubat ayında yaptım. ( 3 düşüğüm var). hazirandan beri çalışmalara başladım ama sonuç hüsran.

zeynom_10
aslihan1806
Canım,en son düşüğümü şubat ayında yaptım. ( 3 düşüğüm var). hazirandan beri çalışmalara başladım ama sonuç hüsran.
aslıcım bi dr git istersen korunmayı bıraktıktan 4 ay içinde hamile kalman gerekirdi bende 6 ay bekledim dr gittim prolaktinim yükselmiş meğersem o yüzden hamile kalamzmışım 1 aydan beride hap kullanıyorum bu ay bekliyodum ama tutmadı bende tam yumurtlama zamnlarıma getirmiştim hemn karamsarlığa kapılmayın hayırlısı bol bol dua edin arkadaşlar

aslihan1806
2-10-09, 15:10
Zeynom,korunmayı doktor kontrolünde bıraktım. Her ay tekrar kontrole gidiyorum. Artık bebeğimi kucağıma almak istiyorum. Hamile kalma ihtimalim aşılama ve tüp bebek ile yükselecek zorlu yöntemler ama belki olur. 2. bebeğimde aşılama ile olmuştu zaten, o zamanda 1 sene hamile kalamamıştım. Allah ım sen bana ve buradaki bütün arkadaşlarıma sabır ver.

aslihan1806
Samsun da tüp bebek denemesi yaptıran var mı? Ya da Samsun civarında önerebileceğiniz yerler var mı? ış kendi işimiz çok başından ayrılamıyoruz. O nedenle Ankara-ıstanbul zor oluyor bizim için. Ama mecbur kalırsak tabi ki oralarada gidicez.

zeynom_10
aslıcım yumurtalıklarındamı sorun var canım senin dr.un ne dio

kahvelokum
ebrar_53
selam arkadaşlar uzun süre aranızda olamadım .kayınvaldem rahatsızdı 20 günlük hastane maratonundan sonra kayınvaldemi kaybettik mafoldumben
buarada hepinizi çok özledim herşey yolundadır umarım.
MERYEMCİM bebişin dünyaya gelmiş sağlıkla büyüt canım .gözün aydın..
geçmişe çok bakamadımumarım güzel haberler vardır.
bende hiçbir değişiklik yok hala beklemedeyim.hepinizi öpüyorum kızlar..
buarada BAHARIM uğramadımı onu çok merak ediyorum...
ebrar, başınsağolsun..

ELABDA
kızlar merhaba bende bügün başladım iğneye ilk hamileliğim
hayırlı olsun elabda.. umarım sorunsuz bir hamilelik geçirisin....

ozpor
kızlar iğneye rağmen düşük yapıp sonra denemelerde anne olanlar varmı
canım, ilk sayfalardan başla okumaya... bir çok soruna cevap bulacaksın...

kahvelokum
Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 2 Ekim)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........10 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........2 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........2 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Taha ..........2 haftalık
meryemmeryem......Hakan .... 1 haftalık (25 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
çiçeklara......................38 haftalık (kız) (7/8 Ekim'de aramızda olacak kızımız inş.)
funda1980....................37 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................36 haftalık (kız)
sılaya..........................35 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............31 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........28 haftalık (kız)
smmm06.....................27 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................19 haftalık
limburg1985.[arzu]........18 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........17 haftalık (kız)
nilüfersahh....................16 haftalık
kardelen86.....................12 haftalık
simge............................11 haftalık
aslghh...........................11 haftalık
gulsummm....................11 haftalık
_beray_.........................10 haftalık
göbete.........................9 haftalık
umutluyuz ....................9 haftalık
gülay30........................8 haftalık (ikiz)
büşra44........................8 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
melek76.......................8 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................7 haftalık
Cherry76.........................4 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 2 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-1 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

ozpor
aslihan1806
bence hiçbi prolemin yok adetlerin düzenli ise bekle.çünkü ben 4 bebeğime tam 9 ay sonra kaldım ama bebişlerimin hepside öldü.

aslihan1806
Zeynom,rahim filmim çekildi,temiz çıktı. Yumurtalıklarımda da bir sorun olmadığını söyledi. Dr um diyorki herşey bu kadar mükemmelken neden hamile kalamıyorsun anlamıyorum. Eşimin tahlilleri de normal. televizyonda ne kadar güzel hemencecik hamile kalıyorlar. Keşke o kadar kolay olsa.

kahvelokum
çiçeklara nasılsın? heyecan dorukta olmalı...

zeynom_10
ozamn rabbiminde izniyle zamanının gelmesini bekleyeceksin güzel allahım kucağımızı boş bırakmasın:Saruboceq:

ozpor
ırmak1979
eylülcüm merhaba geçmiş olsun canım,hamileliğinde bu iğneden kulandınmı hiç yazarmısın çok merak ettim bu iğnelerde düşük yapar diye korkuyorum yazdığın için teşşekkürler
merhaba bende zonguldaklıyım hastalığımız aynı ama ben iğne olmama rağmen bebeğimi kaybettim iğnedede bazı kadınlarda çözüm değil

ciceklara
kahvelokum
çiçeklara nasılsın? heyecan dorukta olmalı...
sorma tatlım ya bakalım pazartesi4 buçukta randevum var.
bakalım kesin ntarih o zaman belli olacak.
dediğin gibi heyecen dorukta.
dualarını eksik etmeyin.
senin çalışmalar nasıl gidiyor?

ozpor
hulya59
fransinyum arkadaşım dr'a gittin mi.senden haber bekliyorum canım.
arkadaşlar iğneye rağmen bebeklerini kaybeden bitek ben miyim ya neden iğne bana fayda vermedi bebeğim öldü.

ciceklara
ozpor cum seni çok endişeli gördüm geçmişi okudum kadarıyla.
canım bak burda celen diye bi arkadaşımız vardı 7 düşükten sonra 8 incisini geçen yıl ekim ayında kucağına aldı. çok tatlı bi kızı var4.
sende umudunu yitirme Rabbim'e bol bol dua et.
bence senin iğne dozun bana biraz düşük gibi geldi.
ama en iyi kararı doktorun verecektir.
Rabbim terz zamanda senin ve bebek isteyen tüm arkadaşlarımın kucağını doldurur inşallah..

ozpor
ciceklara
sorma tatlım ya bakalım pazartesi4 buçukta randevum var.
Bakalım kesin ntarih o zaman belli olacak.
Dediğin gibi heyecen dorukta.
Dualarını eksik etmeyin.
Senin çalışmalar nasıl gidiyor?
keşke o mutluluğu bende yaşayabilsem.