Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ciceklara
30-06-09, 14:06
krizantem20
saol canım bugun kahverengı şekilde gelmedi hemen pembe geldi akıntı şeklinde kanama degilde doktorumu aradım zaten bende boş gebelikten şüpheleniyodu kanama olabılır demıstı ve oluyoda şimdi bısey yapamayız dedı kanama seklınde olursa gel hastaneye yatıralım dedı. şimdi korkarak evde beklıyorum her an artacakmı cogalacakmı agrım varmı dıye beklemekteyım.baska neden olabılır pembe akıntı hıcbı bılgım yok sızın bı bılgınız varsa benımle paylasırmısın.
cnm benim 8. haftada pembe lekeyi bırak kanamam geldi. 3 gün hastanede yatıp çıktım. merak etme plesanta yerleşirken böyle kanamalrın olması normal ilk haftalarda. sen moralini bozma iyi düşün iyi olsun. hafta hafta gebelik siteleri var internette onları okusana..

ravza1818
30-06-09, 15:06
sonuyok canım nasıl geçti rahim filmi çektirdin değilmi

sonuyok
30-06-09, 15:06
kızlar ben geldim beni soranlara tşk edrim
ama maalesef rahim filmini çektiremedim sinir içindeyim hastaneyi başlarına yıkasım geldi delirmek üzereyim çocuktan vazgeçicem bu gidişle

anlatayım hemen ben bundan 20 gün önce 9 eylül ünv kadın doğum polikliniğine gittim rahim filmi çektirmek istiyorum diye zaten orda asistan dolu ve bu çokbilmiş asistan beni muayene etmeden akıntın varmı ağrın sızın varmı diye sormadı bile muayene mi yapacak neyse yapmadı git gün al çektir rahim filmini dedi bende aldım ve bugün gittim hazırlandım ilacımı aldım masaya yattım ve neee göreyim iki asistan geldi biri kadın biri erkek aralarında muhabbet ediyorlar tecrübeli olmadıkları gayet açık ve en fazla 23 yaşındalar onları görünce daha çok korktum
kız yapacak bana işlemi kıza dedimki ben korkuyorum ilaç yakıyormu çok acıycakmı diyorum kız bana istemiyorsan istemiyorum diye imza atar çektirmezsin demezmi şok oldum içerdeki arkadaşıda kıza diyor ki sen tecrübelisin ama ileri fazla gitme aleti sokma falan gibi bişiler dedi ayyyy dedim tamam ben mefta olucam bu kızın ellerinde nihayet rahimi açmak için aparatı aldı geldi açacak baktı baktı yok dedi ben yapamam sende akıntı var yaparsam karın boşluğuna dolar enfeksiyon kaparsın ayyy allahım ölürmüsün öldürürmüsün ne olcak peki dedim sana ilaç yazayım akıntın iki haftada kurur sonra sen gün al tekrar gel öyle çekilecek demezmi bu da 1 ay sonra oluyor yani eşimde yanım da ben kıza kız dediğimde yeni doktor yani asistan hanfendiii ya dedim kad doğ polikniğinde neden beni muayene etmediler madem böyle saçamalıkta bu hastanede gördüm dedimbilmiyorum diyor eeee bilmiyorsan ben burda sizlerle zaman kaybediyorum dedim kız direkt bu ilaçları kullan öyle gel diyor

9 eylül kadar asistana meraklı bir hastane görmedim zaten geçen senede bir kadına göz ameliyatı yerine rahmini almışlardı demek bu sebeplerden oluyormuş

sonra eşim vardı ya yanımda ona bağırdım sinirimden özelde para gitcek diye yaptırmazsın burda el kadar çocuklara beni rezil ettirirsin dedim paran kıymeyli senin diye delirdim sonra ben çocuk istemiyorum bırak beni kendi halime ömrüm yetene kadar yaşamak istiyorum diye sinirimden ağladım kızlar çok kötü bir gündü ne yapayım ben aklımı kaçırıcam artık çocukta istemiyorum bıktım artık herşeyden hastanelerden doktor yüzü görmekten nefret ediyorum artık bana akıl verin yoksa delireceğim

kahvelokum
30-06-09, 16:06
sonuyok,
ah canım yaaa, haklısın, ne denir bilmiyorum ama okurken ben bile gerildim sinirlendim.. canım ya her işte bir hayır vardır, bence araştır daha rahat yaptırabileceğin bir yer bulursun belki... araştırma hastaneleri hep böyle... bunlar daha şimdiden böyle yarın uzman doktor olunca nasıl olurlar bilmiyorum... off offff...

zehra.tugba
kızlar ben de iki düşük yaptım ama doktorum kan pıhtılaşmasını göst.testi istemedi bi tek mikrop testi yaptırdı neden ki

osmak
sonu yok çok vicdan azabı çektim sana ben tavsiye etmiştim orayı çok özür dilerim ama inan bana çok iyi davrandılar buda bana ders oldu bundan sonra kimseye hastane veya dr tavsiye etmicem ben memnun kalmıştım ama demekki druna denk gelmişim

ravza1818
sonuyok canım genede çok geçmiş olsun inanki benimde çok zor olmamıştı yattı kalktı 10 15 dk falan sürmüştü şansızlık olmuş hemen her şeyden vaz geçme bence kendine biraz zaman ver zaman her şeyin ilacı biraz sakinleş rahatla ondan sonra çektirirsin her şeyde bi hayır vardır bacım sıkma canını üzülme inan bende çok üzüldüm allah yardımcın olsun

sonuyok
osmak
sonu yok çok vicdan azabı çektim sana ben tavsiye etmiştim orayı çok özür dilerim ama inan bana çok iyi davrandılar buda bana ders oldu bundan sonra kimseye hastane veya dr tavsiye etmicem ben memnun kalmıştım ama demekki druna denk gelmişim
canım ya öyle şey olurmu hiç tabiki söyleyeceğiz birbirimize tabiki dr tavsiye edeceğiz ama bu asistanlar sinir etti beni senin ne suçun olabilir lütfen herşeyde bir hayır vardır bende başka yerde çektiririm en iyi si bu olur

sonuyok
ravza1818
sonuyok canım genede çok geçmiş olsun inanki benimde çok zor olmamıştı yattı kalktı 10 15 dk falan sürmüştü şansızlık olmuş hemen her şeyden vaz geçme bence kendine biraz zaman ver zaman her şeyin ilacı biraz sakinleş rahatla ondan sonra çektirirsin her şeyde bi hayır vardır bacım sıkma canını üzülme inan bende çok üzüldüm allah yardımcın olsun
haklısın canım sakinleşmem lazım olsun bakalım bundada vardır bir hayır diyorum

sonuyok
30-06-09, 17:06
kahvelokum
ah canım yaaa, haklısın, ne denir bilmiyorum ama okurken ben bile gerildim sinirlendim.. canım ya her işte bir hayır vardır, bence araştır daha rahat yaptırabileceğin bir yer bulursun belki... araştırma hastaneleri hep böyle... bunlar daha şimdiden böyle yarın uzman doktor olunca nasıl olurlar bilmiyorum... off offff...
hiç sorma kahvelokumcum aslında bebek için uğraşmak tedavi olmak inan dert değil fakat bu kendini bilmezler yüzünden insanın vazgeçesi geliyor doktorlar hastaneler yoruyor aslında bizi ve moralimizi de bozan bunlar ahhh param olsa bunları böyle konuştururmuyum herşeyin başı paraya bakıyor 6 aydır uğraşıyorum henüz sonuç belli olamadı neden bu gün al gün ver ayların kaybolsun zaman geçsin özele gitsem bir ayda teşhis tedavi olurdum

06EE
30-06-09, 18:06
sonuyokcum seni o kadar iyi anlıyorum ki bende yine doktora gittim malum kadın hastalıkları felan bana doktor saçma sapan sorular soruyor ağzından cımbızla lafı alıyorsun inan ben anlatıyorum o lütfedip evet ya da hayır diyor ne yapcaksın canım kendini üzme yıpratma aynı yollardan geçiyoruz bu filmi çekilmeni doktorun mu istedi olmadı özelde çektir çok geçmiş olsun canım sevgiler...

Dinamiss
30-06-09, 18:06
Sonuyokcum çok geçmiş olsun canım. Lütfen daha fazla sıkma sen canını. Kızmakta da çok haklısın ama olmuş işte yapacak birşey yok..
Sakinleşince başka yerleri araştırır yaptırısın canım.
ınşallah bundan sonra önündeki her engeli kolaylıkla aşarsın canım. ıyi akşamlar.

smmm06
1-07-09, 05:07
sonuyok
kızlar ben geldim beni soranlara tşk edrim
ama maalesef rahim filmini çektiremedim sinir içindeyim hastaneyi başlarına yıkasım geldi delirmek üzereyim çocuktan vazgeçicem bu gidişle

anlatayım hemen ben bundan 20 gün önce 9 eylül ünv kadın doğum polikliniğine gittim rahim filmi çektirmek istiyorum diye zaten orda asistan dolu ve bu çokbilmiş asistan beni muayene etmeden akıntın varmı ağrın sızın varmı diye sormadı bile muayene mi yapacak neyse yapmadı git gün al çektir rahim filmini dedi bende aldım ve bugün gittim hazırlandım ilacımı aldım masaya yattım ve neee göreyim iki asistan geldi biri kadın biri erkek aralarında muhabbet ediyorlar tecrübeli olmadıkları gayet açık ve en fazla 23 yaşındalar onları görünce daha çok korktum
kız yapacak bana işlemi kıza dedimki ben korkuyorum ilaç yakıyormu çok acıycakmı diyorum kız bana istemiyorsan istemiyorum diye imza atar çektirmezsin demezmi şok oldum içerdeki arkadaşıda kıza diyor ki sen tecrübelisin ama ileri fazla gitme aleti sokma falan gibi bişiler dedi ayyyy dedim tamam ben mefta olucam bu kızın ellerinde nihayet rahimi açmak için aparatı aldı geldi açacak baktı baktı yok dedi ben yapamam sende akıntı var yaparsam karın boşluğuna dolar enfeksiyon kaparsın ayyy allahım ölürmüsün öldürürmüsün ne olcak peki dedim sana ilaç yazayım akıntın iki haftada kurur sonra sen gün al tekrar gel öyle çekilecek demezmi bu da 1 ay sonra oluyor yani eşimde yanım da ben kıza kız dediğimde yeni doktor yani asistan hanfendiii ya dedim kad doğ polikniğinde neden beni muayene etmediler madem böyle saçamalıkta bu hastanede gördüm dedimbilmiyorum diyor eeee bilmiyorsan ben burda sizlerle zaman kaybediyorum dedim kız direkt bu ilaçları kullan öyle gel diyor

9 eylül kadar asistana meraklı bir hastane görmedim zaten geçen senede bir kadına göz ameliyatı yerine rahmini almışlardı demek bu sebeplerden oluyormuş

sonra eşim vardı ya yanımda ona bağırdım sinirimden özelde para gitcek diye yaptırmazsın burda el kadar çocuklara beni rezil ettirirsin dedim paran kıymeyli senin diye delirdim sonra ben çocuk istemiyorum bırak beni kendi halime ömrüm yetene kadar yaşamak istiyorum diye sinirimden ağladım kızlar çok kötü bir gündü ne yapayım ben aklımı kaçırıcam artık çocukta istemiyorum bıktım artık herşeyden hastanelerden doktor yüzü görmekten nefret ediyorum artık bana akıl verin yoksa delireceğim
canım yaa çok üzüldüm gerçekten çok sinir bozucu bi durum zaten insan oraya gergin gidiyo bide başına gelenler çok sinir bozucu bence gidebiliyosan özele git en azından seçme şansın olur allah yardımcın olsun çok zor işler ama hemen pes etme

ESERizmir
1-07-09, 06:07
herkese kocaman günaydın kızlar :)

SONUYOK sakın üzülme herşeyde bir hayır vardır. zaten o hastanenin adı üzerinde dokuz eylül ARAŞTIRMA hastanesi :) stajer doktorlar bile ordadır. o yüzden ben kimseye tavsiye etmiyorum o hastaneyi bu arada araştır bak muhakkak özel hastanelerdede bir şekilde ssk anlaşmalı vardır ve fazla ücret ödemeden rahatlıkla yaptırırsın tetkiklerini.bendende dr.istemişti bu tahlilleri ve araştırmaları ve ben sırf korkumdan yaptırmadım ve bir an önce hamile kalayım diye bekledim ki allahtan2.kürtajımdan 3 ay sonra hamileydim . ve sadece heterezigotum var diye biliyordum ki şükür şimdi bak herşey gayet yolunda ilerliyoruz.
Buarada öğrendiğime göre ege üniv. bir prof. heterezigot olan bir hastanasına sana iğneye aspirine gerek yok zaten türkiyede kadınların %95i heterezigot hamile kaldıktan sonra devam ettirebilirsin deyip 3. bebeğini de riske atmış ve kasdıncağız bebeğini yine kaybetmiş... bu da bir dr. paylaşmak istedim sizlerle :)

baharçelik
1-07-09, 07:07
SONUYOKCUM çok üzüldüm canım bende o zamanlar doktorum ssk da diye orda çektirmiştim rahim filmini ama sanki beni öldürüp dirilttiler ve sonuç ne biliomusun doktor filmleri eline aldığında bu ne dedi hiç bişey görünmüyo rezalet tekrarlanması lazım dedi yook dedim asla sonra halam özel bi hastanedeki arkadaşından rica etti orda hiç bir sıkıntı yaşamadan çektirdim yani insanları oyuncak gibi kullanıorlar deney faresi oluyoruz ellerinde ssk da tedavi olayım derken işimden olmuştum o zaman ve psikolojim bozulmuştu sabah git akşam gel şimdi özele gidiyorum çok rahat tabiki çok para gidiyor üstelik ssk anlaşmasıda yok ilaçları kendim alıyorum arkadaşlarım ssk anlaşmalı yerlere git diyorlar ama doktorumua öyle güveniyorum ki bırakamıyorum malesef en son aşılama yapılacağında bir iğneyi ssk da heyet çıkarıp alıyım dedim dr ne dese beğenirsiniz gel burda tedavi ol çıkaralım hem özele gidionuz hem heyet istiyonuz sanane dedim ya istediğim yere giderim ben primlerimi ödüyommu sana her türlü haktan yararlanırım kardeşim nereye gittiğim seni hiç ilgilendirmez. bir sürü kavga ettim. yok yazarsa ilerde tüp bebek yaptırmak istersem kullanamazmışım hakkımı dedim allah düşürmesin elinize insanlıktan zerre yok sizde çok sinir bozucu çok ne diyim arkadaşım çok uzattım ama napiim bu konu açılınca tutamıyom kendimi elimde değil valla

sonuyok
1-07-09, 10:07
görünen o ki bir ben dertli değilim bu ssklarda tedavi olmak ölüm gerçekten bazen kendime acaba benmi abartıyorum yoksa canım mı çok tatlı diyordum ama her seferindede böyle olmaz ki tekrardan anlamış bulunmaktayım ki bu ülkede insana verilen değer koca bir sıfır allahım hiçbirimizi hastanelere ve özellikle işi bilmezlere düşürmesin

sonuyok
baharcım kime gidiyorsun drun kim merak ettim sendede kan pıhtılaşması varmıydı

funda1980
merhaba arkadaşlar nasılsınız iyimi herkes

sonuyokcum canım benim çok üzüldüm ama lütfen stres yapma kendine bende rahim filmi çektirdim ilaç bile almamıştım ama bir sorun yaşamadım allaha şükür sende korkma bence ama şu asistan işine çok takıldım bence asistana çektirme yinede sen bilirsin benim rahim filmimi uzman doktor çekmişti ilacı verdikçe kasıklarında hafif ağrı oluyordu ama bana hiç kıpırdama demişti çok rahat bir şekilde çıktım sadece filmden sonra rahimden boşalan su çok az lekelenme oluyor başka bir sorun olmuyor kendini üzme olurmu sen o kadar iyi bir insansınki ben inanıyorum zamanı geldiği zaman çok iyi bir anne olacaksın herşey gönlünce olsun canım bende hamile kalana kadar çok umutsuzdum eşim bana şomağızlı diyordu ama şükürler olsun herşey yolunda allah isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın allah herkesin dileğini versin yılmak yok umutsuzluk yok tamammı çok öpüyorum seni

funda1980
papatyasüreyya nazlı nasılsınız kızlar nasıl gidiyor hamilelik

celen cemre nasıl oldu sesin çıkmıyor canım inşallah düzelmiştir küçük prenses

smmm06
kızlar yaa sabah iğnemi yaparken eşim tam sertleşen yere denk getirdi iğneyi ve kan fışkırdı resmen ve sabahtan beri bantı çıkarınca kanamaya devam ediyo böyle bi durumla karşılaşan varmı ne yapmamlazım bide ilaç gitmişmidir kafam karıştı korktum kafamçokkarıştı

sonuyok
funda1980
merhaba arkadaşlar nasılsınız iyimi herkes

sonuyokcum canım benim çok üzüldüm ama lütfen stres yapma kendine bende rahim filmi çektirdim ilaç bile almamıştım ama bir sorun yaşamadım allaha şükür sende korkma bence ama şu asistan işine çok takıldım bence asistana çektirme yinede sen bilirsin benim rahim filmimi uzman doktor çekmişti ilacı verdikçe kasıklarında hafif ağrı oluyordu ama bana hiç kıpırdama demişti çok rahat bir şekilde çıktım sadece filmden sonra rahimden boşalan su çok az lekelenme oluyor başka bir sorun olmuyor kendini üzme olurmu sen o kadar iyi bir insansınki ben inanıyorum zamanı geldiği zaman çok iyi bir anne olacaksın herşey gönlünce olsun canım bende hamile kalana kadar çok umutsuzdum eşim bana şomağızlı diyordu ama şükürler olsun herşey yolunda allah isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın allah herkesin dileğini versin yılmak yok umutsuzluk yok tamammı çok öpüyorum seni
fundacım canım çok tşk ederim her şerde vardır bir hayır derler belki o kız yapınca bir zarar verecekti çünkü birde bana dediki iki hafta önce bir kadına rahim filmi çekmişler ne olduysa kadın iki haftadır hastanede yatıyormuş uzman bir dra çektireceğimyasakkelime bende böyle hayati konularda asla asistanlara güvenmeyeceğimi hayatımı onların eline bırakmayacağımı anlamış bulunmaktayım

canım ya iyi dileklerin için çok tşk ederim allahım sana da güzel günler görmeyi nasip etsin bebeğinle ve eşinle mutlu ol inş:Saruboceq:

ben bu aralar depresyondayım galiba umarım uzun sürmeden çıksam yoksa bu tedavi beni sinir hastası edecek:nazar:

baharçelik
1-07-09, 11:07
sonuyok
baharcım kime gidiyorsun drun kim merak ettim sendede kan pıhtılaşması varmıydı

canım ben irenbede dilek aslana gidiyorum çok iyi bir dr arkadaş dost psikolog iyi bir dinleyici ne desem az gelir valla onu seviyorum ve gerçekten çok yakından ilgileniyo tüm herşeyle bende de kan pıhtılaşması var canım heterozigot iki bebeğimi bu yüzden kaybettim ilkini başka bir dr da tedavi gördüğüm sıraada kaybettim diğerini dilek hanımda iğne kullanmama rağmen kaybettim bir dahakinde iğnenin dozunu yükselteceğiz hemotoloğa gidicem bu ay ona göre belirlicez tabi arada bir kimyasal gebelik birde ssk doktorlarının dediğini göre erken düşük yaşadım böyle işte canım uğraşıp duruyorum ama elimden geldiği kadar canımı sıkmamaya bunu bir oyun bir sınav olarak görmeye çalışıyorum çünkü bu yarışın sonundaki ödül çok kıymetli ve değerli bir ödül var o yüzden morelimi bozmamaya gayret gösteriyorum. haa bide şu var tabi ya oyunu kaybedersem hayatta her şeyi kazanma gibi bi lüksüm olmadığının çok açık farkındayım bu büyük bi oyun belki de ama eğer kaybedersem bu yarışı kazanıpta ödülünü heba etmiş birçok insan var o ödüllerden bir tane edinip yoluma onunla evam etmeyi düşünüyorum :eek:

nazli_03
fundacım beni sormuşsun:)) iyiyiz canım Allaha şükür. 34 hafta bitti artık geriye sayıyaz nasipse. 30 gün kaldı doğuma... nst ye giriyoruz.kontroller çoğaldı artık.sen nasılsın canım. ben de celeni, şen'i ve lal'i merak ediyorum. artık pek giremiyorlar sanırım. halbuki bir bulsam soru yağmuruna tutucam onları. malum doğum yaklaşınca insanda sorular birikiyor:)))) çok öptüm seni tatlım

baharçelik
nazlıcım maşallah seninde bebişin baya büyümüş canım

sonuyok
BAHARCIM dilek aslanı çok duydum herkes çok iyi diyor fakat irenbe çok pahalı bir merkez allah sana kolaylıklar verisn canım inş hamile kalıp değerli hediyene kavuşursun allah kimseyi bu yolda oyalamasın canım