Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

tedepo
29-08-09, 10:08
kızlar 0.8lik iğne kullanan kim???

tedepo
29-08-09, 11:08
bugün herkes kaçakkaydirigubbakcemile5
bende Ayvalığa dalışa gidiyorum.pazartesi görüşürüz kızlar.:lepi:
bebelere iyi bakın olmayanlarda hafta sonu iyi çalışsın:)

umutluyuz
canderya200
bugün herkes kaçakkaydirigubbakcemile5
bende Ayvalığa dalışa gidiyorum.pazartesi görüşürüz kızlar.:lepi:
bebelere iyi bakın olmayanlarda hafta sonu iyi çalışsın:)
canım bende ayvalık a sık sık gidiyorum

umutluyuz
kızlar iğnelere hamile kaldığınızı öğrendiğiniz anda mı başlıyorsunuz

esraben
29-08-09, 12:08
şen
birkaç gündür şehir dışındaydık, karabük ü görmeye gittim, çokkk işim var bugün, çamaşır attım serilcek bekliyo makinede, ev toplancak , kızçeyle ilgilenilecek....pofff çok işim var çokkk...
kimler yardıma geliyo bana bakiim...
hamişler gelmesin...çalıkuşum yine sana kalıcak bana yardım etme işi sanırım...hadi canım bekliyom uçta gel bakiim..

öpüyorum hepücüğünüzü...ve kaçıyorummm ...görüşmek üzeree
şencim gözün aydın canım tayin çıkmış,bende iliçi istedim ama olmadı ...
taşınmanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim ,hemen adresi ver yardıma geleyim :KK70:D:eek:
kolay gelsin ..

esraben
29-08-09, 12:08
gulay.30
canımgünde bi defa oluyorum 08lik
canderya200
gülaymış

lidya79
29-08-09, 13:08
kızllaaarr hep iğne hep :eek:lmaz:hap vitamin mi konuşcaz hıııı :eek:lmaz:
şu an ajda pekkan tadında oturmamı sağlayan basit bir ev maskesi tarifi yapın da bakın kaşınızı kaldırabiliyor musunuz o suratınızdayken naniknanik
1 yumurta akına 1-2 damla limon koyup boyun ve yüzünüze sürün, sonra da su ve varsa gül suyuyla temizleyin 30 dk.sonra, ayyyyy gııp gıcır oluyooor :smiley-cool:

gulay.30
29-08-09, 13:08
canderya200
canım ben kullanıyorum

lidya79
29-08-09, 14:08
ben şimdlik kaçtım, akşam evde değiliz, hepücüğünüzü öptüm opuyorumnanaktan

bu hafta da misafirlerim geliyor ordudan, gündüz işten yakalmaya çalışıcam artıkkk kaydirigubbakcemile5

hepiniz allaha emanet olun, bebişler de hamişler de...
bekleyenler de tez zmanda muradımızı alalım inşallah :Saruboceq:

esraben
güle güle lidya
bende akşama iftara davetliyim kaydirigubbakcemile2 tarifi uyguluycam bu arada :KK70:D

melek76
Misafirlerim gitti , evimi temizledim , çamaşırlarımı yıkadım , akşamada iftara davetliyim....

ooooohhhh birazda ben keyif yapayım canımmm...Çalışmalarada devam , yumurtlama dönemimde bitti galiba ama olsun nolur nolmazz dimi , geç döllenme filan :)

Bugün pek kimse girmemiş , herkesin keyfi yerindedir inşaallah ... Akşama görüşürüüüzz...

burcu27
29-08-09, 15:08
merhaba arkadaslar,ben en son 25 ağustosta adet oldum hayırlısı eylule ,artık bir an once hamıle kalmak ,anne olmak ıstyorum.gecen ay cok umıtlıydım ama napalım kısmet degılmıs

Dinamiss
29-08-09, 16:08
gulay.30
dinamis canım bana kısaca nasıl yapacagımı anlatırmısın oturma şeklini iyneyi karın tarafındanmı yandanmı anlatamıyorumki bu gün kendim yapmayı düşünüyorum ama nasıl olacak bilmiyorum
Canım biz iğneyi üst bacaktan ön taraftan yapıyoruz. Hiç göbekten yapmadım.
Ben oturuyorum ya da uzanıyorum farketmez yani, eşim de iğneyi tam dik tutarak değil hafif yan eğimli olacak şekilde diz kapağının 4-5 parmak yukarısı ile bacağın en üstünün 4-5 parmak aşağı bölgesi arasında bir yere yapıyor.
Benim doktorum tam dik yaparsanız kas dokusuna falan gelme ihtimali olur ama tam deri altına yapmanız gerek demişti bu nedenle hafif eğimli tutarak yapıyoruz.
Başka da nasıl anlatılır bilmiyorum ki canım.
Buraya resim eklemeyi bilmiyorum ama özelden bana bir e-posta adresi gönderirsen sana iğne vurulma yerlerini gösteren bir resim atabilirim. Bana da sağolsun meryemmeryem göndermişti, ona da doktoru vermiş. Ana nasıl yapılacağını değil, iğne yapabileceğin yerleri gösteriyor bu broşür.

Umarım bir an önce iğnleri sorunsuz yapmaya başlarsınız canımcım.

gelevera
29-08-09, 17:08
kaydirigubbakcemile2 kızlar hadi gelinde oynayalım tek başıma oynamak istemiyorum... çok yemeyin valla iyice pıhtılaşırsınız... kaydirigubbakcemile :eek:

zeynebada
selam topigi gördüm bende paylaşım yapıyım dedim ben 2kere kan pıhtılaşması nedeniyle 4ve 4.5 aylıkken bebeklerimin kalbi durdu alındılar ve 9ay sponra tekrar denedik tedaviyle bebegimiz şuan bizimle 8aylık karnımda şükür kıslar ümidinizi yitirmeyin rabbim bi kapıyı kapatıp digerini açıyo inş saglıkla minigim ekim1de bizimle olcak

gelevera
zemuszemus lidyammm o yumurtayı ben bazen yapıyorum ama limon koymadan içine bir çay kaşığı toz şeker koyuyorum öle duymuştum zemuszemus amaaaaaaannn biz zaten fıstık gibiyiz de işte amaç fıstıklığımız bozulmasın dimi........ zemuszemus sositososito

gelevera
musyas
selam topigi gördüm bende paylaşım yapıyım dedim ben 2kere kan pıhtılaşması nedeniyle 4ve 4.5 aylıkken bebeklerimin kalbi durdu alındılar ve 9ay sponra tekrar denedik tedaviyle bebegimiz şuan bizimle 8aylık karnımda şükür kıslar ümidinizi yitirmeyin rabbim bi kapıyı kapatıp digerini açıyo inş saglıkla minigim ekim1de bizimle olcak
ne mutlu hoşgeldiniz maşallah :nazar: :nazar: canım pıhtılaşma türünü ve tedavi şeklini bizimle paylaşırsan daha mutlu oluruz... her bir doğum yapmış bayan bizlere ciddi umutlar yaratıyor... :1hug:

gelevera
pardon musyan doğum yapmamışsın henüz allah sağlıklı doğumlar nasip etsin..

zeynebada
cnm benim pıhtılaşma patolojide çıkmadı bebekteki parçada benden giden parçada temiz çıktı ama doktorum elle yapılan kanama zamanı testinde gördü pıhtılaşma zamanıu kısaoldu dedi, ve frakxiparine 0.3 ile yola çıktık hergün göbekten kan sulandırıcı bu igneyi kullandım hala kullanıyorum ve bebe aspirinide içiyorum tesadüf bu tedaviye başladık ve şükürki bulduk sebep buymuş bebege giden kan pıhtılaşıyomuş şuan 296icı ignemi olcam göbekten son haftaya kadar doguma kadar igneye devam kızlar ve melek kızım zeyneb ada;m çok saglıklı bu tedavi sayesinde

zeynebada
amin cnm benim darısı sizlere inş hamilenin duası kabul olrumuş inş her istiyen anne adayı sorunsuz hamile kalır ve sorunsuz bi gebelik dönemi geçirir ben çok çile çekti,m bu gebelikte yüzde 80düşük riskiyle yola çıktım şükür rabbim yardımcı oldu bize melegim sıkı sıkı tutundu hayata

gelevera
musyas
cnm benim pıhtılaşma patolojide çıkmadı bebekteki parçada benden giden parçada temiz çıktı ama doktorum elle yapılan kanama zamanı testinde gördü pıhtılaşma zamanıu kısaoldu dedi, ve frakxiparine 0.3 ile yola çıktık hergün göbekten kan sulandırıcı bu igneyi kullandım hala kullanıyorum ve bebe aspirinide içiyorum tesadüf bu tedaviye başladık ve şükürki bulduk sebep buymuş bebege giden kan pıhtılaşıyomuş şuan 296icı ignemi olcam göbekten son haftaya kadar doguma kadar igneye devam kızlar ve melek kızım zeyneb ada;m çok saglıklı bu tedavi sayesinde
ay ne kadar güzel olmuş bak nasipte varsa oluyor demekki maşallah :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

gelevera
musyas
amin cnm benim darısı sizlere inş hamilenin duası kabul olrumuş inş her istiyen anne adayı sorunsuz hamile kalır ve sorunsuz bi gebelik dönemi geçirir ben çok çile çekti,m bu gebelikte yüzde 80düşük riskiyle yola çıktım şükür rabbim yardımcı oldu bize melegim sıkı sıkı tutundu hayata
cinsiyeti ne canım bebişin ve tabiki ismi ay ne tatlı maşallah :teytey: :nazar:

zeynebada
gelevera
ay ne kadar güzel olmuş bak nasipte varsa oluyor demekki maşallah :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
evet cnm benim rabbim ne veriyosa hayırlısını versin derim hep hayırlısı böyleymiş şükür melegim çok iyi bide dogsa dünyaya yeniden gelmiş gibi mutlu olcam emin olopuyorumnanaktan

gelevera
musyas canım seni bir anda soruya boğdum ama kadın doğumcu nasıl olupda anladı ki bunu.. burada bulunan herkes genetik labaratuarlarında yapılan trombofili testleriyle öğrendik pıhtılaşma problemimizi

gelevera
bkale sen neler yapıyorsun canım geçmişimi okuyorsun bugün fazla atlammış sayfalar benneyaptımki

feryad
29-08-09, 18:08
musyas
amin canım çok çok dua et bizlere :) bende buay belki diyordum ama günüme daha 5 gün olmasına rağmen leke geldi sanırım bu ayda yok :KK43: allahım yardımcımız olsun

ravza1818
feryad
amin canım çok çok dua et bizlere :) bende buay belki diyordum ama günüme daha 5 gün olmasına rağmen leke geldi sanırım bu ayda yok :KK43: allahım yardımcımız olsun
feryadcım kahverengi lekemi geldi ümitlendirmek istemiyorum ama benimde günümden 3yada 4 gün önce leke gelmişti ve bi daha olmadı ondan sonrada hamiş olduğumu öğrenmiştim hadi canım işallah bak şimdi, çok heyecanlandım ama ümitlendirmek istemem canım

umutluyuz
arkadaşlar iğnelere kaçıncı haftada başladınız ben salı günü doktora gidecem ve mutlaka kanı sulandırıcı iğne isticem şuan 4buçuk haftalık hamileyim.Lütfen yardımcı olun.

umutluyuz
feryad
canım benim de adet olacağım gün leke geldi 2 gün sürdü ama hamileydim

feryad
ravza1818
feryadcım kahverengi lekemi geldi ümitlendirmek istemiyorum ama benimde günümden 3yada 4 gün önce leke gelmişti ve bi daha olmadı ondan sonrada hamiş olduğumu öğrenmiştim hadi canım işallah bak şimdi, çok heyecanlandım ama ümitlendirmek istemem canım
Sağol canım bende senin düşündüğünü düşünüyorum ve inş. diyorum tabiki ama hayal kırıklığına uğramamak için kendimi en kötüsüne hazırladım :) birde coraspin kullanıyoruz ya günlük bunun etkisi de olabilir diye düşünüyorum hayırlısı ar tık rabbim gönlümüzden geçeni HAYIRLISI ile verir inşallah :Saruboceq:

ravza1818
umutluyuz canım benim hayırlı olsun işallah . ben 6 .cı haftada başlamıştım iğneye neden salıyı bekliyorsun pazartesi gitsene

ravza1818
amin feryadcım ama sen yinede temkinli ol hamişde olabilirsin o yüzden dikkat et kendine hadi işallah pazartesi bi kan testi yaptırsana hem öle bişey varsa iğneyede erken başlamış olursun

umutluyuz
ravza1818 aslında ben cuma gittim ama doktor ultrasondan bakmadı bir şey demedi,kan testi verdi bir sürü ve ege üniversitesine sevketti pazartesi o testleri yaptırcam eşim burda yok salı gelcek o gelince de bucaya doktora gidecez o yüzden canım ama ben biran önce iğne kullanmak istiyorum gerçi pıhtılaşma olup olmadığı belli değil protein s değerim yüksek sadece ama mthfr677 testi eksik o yüzden endişeleniyorum canım neyse başını şişirdim kusura bakma

zeynebada
valalhi kuşum genelde çogul düşüklerin nedeni kan pıhtılaşması dedi ve benim 3lemeden gen testine yoıllamadılar istde bende riske girdim açıkcası yatutarsa die tuttu şükür doktorum süğper doktor buarada vallahi tavuk yesem 3gün önceden anlıyo usgde ne yedin dönermi diyo şaşıyom kalıyom

ravza1818
baharcım canım nasılsın doktora gitmiştin ne dedi doktor sen yazdın benmi kaçırdım acaba işallah güzel haberlerle gelmişsindir

baharçelik
Kızlar kusura bakmayın haber veremedim ama malesef bebeği göremedik ultrasonda salı günü tekrar bakıcaz ama hemen hemen hiç umut yok denebilir sonrada kürtaj olucam hayırlısı nasip değilmiş bu da olmadı ama birgün elbet olucak hepinize desteklerinizden ötürü çok teşekkürler sizi seviyorum