Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kahvelokum
6-07-09, 17:07
reisi bende çok merak ediyorumm.. canımm ses ver...

kahvelokum
dinamis, ne güzel heyecanlar yaşıyorsun şimdi.. her şeyin yolunda olmasına çok sevindim.. hep böyle devam etsin... maşallahhh...

kahvelokum
şen unuttun bizi, nerelerdesin...

binbirgece
kızlar iyi akşamlar benim test sonuçlarım aşağıda yazdığım gibi ACİL cevap verirseniz sevinirim

faktör v leıden G1691A mutasyonu gözlenmiştir
taranan mutasyon açısından HETORİZİGOT TAŞIYICI olarak değerlenmiştir.

protein s =10,10

MTHFR 677 MUTASYON ANALİZİ NORMAL ÇIKMAMIŞ bu hetorizigotun bir çeşidimidir?????

bu sonuçlarıma göre hamilelikten önce aspirin kullanmama gerek olmadığını kanda gebelik testini gördükten hemen sonra 9 ay boyunca iğnelere başlanıcağını ve bebeğin kalp atışları duyulduktan sonra da bebek aspirine başlıyacağımı söyledi
kızlar sizce gebelik öncesi aspirin uygun değilmi topikte okuduğum kadar herkez aspirin içiyor

kızlar yarın ege ünüversitesindeki yaptırdığım testler çıkıcak ve onlar ne dicek acaba dularınızı eksik etmeyin çok korkuyorum başka bişey çıkıcak diye ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

binbirgece
SONUYOK canım senin izmirli olduğunu öğrenmiştim
sana daha önce yazdım ama görmedin galiba bende izmirliyim ve hangi doktora gittiğini çok merak ediyorum
çünkü ben hastalaığımı daha yeni öğrendim ve anladığım kadarıyle bu konularla ilgli tecrübeli doktor bulmak çok zor bana yardım edersen sevinirim

Dinamiss
6-07-09, 18:07
kahvelokum
dinamis, ne güzel heyecanlar yaşıyorsun şimdi.. her şeyin yolunda olmasına çok sevindim.. hep böyle devam etsin... maşallahhh...
Çok teşekkür edeerim kahvelokumcum, inşallah en kısa zamanda darısı başına canım.

ravza1818
6-07-09, 18:07
kahvelokum
teşekkür ederim ravza.. üzülmedim canım... belirti olmadığı için bekliyordum bu sonucu zaten... bu ay iyi çalışmıştık aslında yani ovulasyonda poizitifi görüp işi garantiye almıştık güya ama olmayınca olmuyor işte.. hayırlısı... ümit etmekten başka çare yokk... siz yine dualrınızı eksik etmeyin lütfen... sen de maşşallah büyütmüşsün bebişi ne güzel.. hep sorunsuz devam etsin böyle.. :nazar::nazar:
saol canım büyüttüm yavaş yavaş 14 haftalık oldum çok şükür rabbime bi sorun yok darısı başına canım bu günleri sen göreceksin işallah en kısa zamanda dualarım hepimize yüce rabbim seninde yüzünü güldürsün gönlünün muradını versin

sonuyok
6-07-09, 21:07
binbir gece canım bende tam olarak dr seçmiş değilim araştırıyorum şu anda hematoloğa gidicem iğne dozu ayarlanması için ve endokrine gidicem daha benim işim çooookkkkk uzuuuuuunnnn gibi geliyorr ama hoşuma giden iyi bir dr bulursam haberdar ederim canım sermet sağol var ege ünv onunlada görüşmek istiyorum ama bakalım işte bende yarın egeye gidicem işte randevu alıcam hematologtan offfff bıktım valla hastaneden nefffreeettt ediyoooruuummmm
ya şu kafayı sıyıranlar bölümünü açsak listeye en başa kendimi yazıcam yyaa

bu arada papatyacım sen hematoloğa gitmiştin ya sadece testlerinimi gösterdin iğne dozu ayarlamak için yoksa senden test falan istedimi nasıl oldu ayrıntılı anlatırsan sevinirim canım

nazli_03
7-07-09, 05:07
güzincim nasılsın

guzin75
sonuyok canım ben ege üniv. iç hast.ve hematoloji uzmanı filiz büyükkeçeciye gittim. bu konuda uzman.kadın genelde bana tüp bebekten gönderilen hastalar bu şekilde dedi çok ilgilendi tek tek hem bana hem eşime anlattı.hamilelik oluştuğu zaman yapılacak tahlilleri verdi hamen 0,8 lik iğneye başlayacağımızı ve doğumdan sonrada bir süre kullanmam gerektiğini gerekirse cepten istediğim zaman arayabileceğimi söyledi tavsiye ederim.

guzin75
nazli_03
güzincim nasılsın
canım iyiyim sen nasılsın? sıcaklarla aran nasıl?paşamız nasıl iyimi?Şeniz

guzin75
doğumu nerede yapacaksın karar verdinmi nazlı

nazli_03
iyiyiz canım ya Allah' şükür. sorma sıcaklar insanı bitiriyor dışarı çıkınca evde bir süre toparlanamıyorum.ama işlerde var. izne ayrıldım zaten. Allah'ın izniyle hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. paşa ii ama artık eskisi kadar çok oynamıyor. normalmiş. büyüdükçe yeri azaldığı için o kadar çok hareket edemiyormuş. aman sağlıkla kavuşalımda birbirimize..sen neler yaptın çalışmalar başladımı artık:)))) kontollerini falan yaptırdın mı.

nazli_03
guzin75
doğumu nerede yapacaksın karar verdinmi nazlı
canım daha hocayla konuşmadım ama özel ege sağlık şu an aklımda olan. üniversite hastenesi istemiyorum. ama tabi büyük konuşmamak lazım.

guzin75
evet çalışmalar başladı gecenay ama olmadı bakalım bu ay nasıl olacak bende 2 hafta izne ayrılacağım bi aksilik olmazsa haftaya. mümkün olduğu sürece akşamüstü sokağa çık mecbur kalırsan oda.hayırlısıyla birbirinize dokununda ...bizlerede dua etmeyi unutma

guzin75
nazli_03
canım daha hocayla konuşmadım ama özel ege sağlık şu an aklımda olan. üniversite hastenesi istemiyorum. ama tabi büyük konuşmamak lazım.
tam tarih belli mi ziyaretine gelebilirim yakın sayılrım oraya

nazli_03
guzin75
evet çalışmalar başladı gecenay ama olmadı bakalım bu ay nasıl olacak bende 2 hafta izne ayrılacağım bi aksilik olmazsa haftaya. mümkün olduğu sürece akşamüstü sokağa çık mecbur kalırsan oda.hayırlısıyla birbirinize dokununda ...bizlerede dua etmeyi unutma
hadi bakalım hayırlısı canım inşallah en kısa zamanda hayırlısıyla güzel haberlerini alırız. dualarım sizlerle. siz de beni unutmayın Allahın izniyle 3 hafta gibi bir süremiz kaldı inşallah......:Saruboceq:

nazli_03
guzin75
tam tarih belli mi ziyaretine gelebilirim yakın sayılrım oraya
canım benim çok seviniriz oğluşlahihoyyyt. tam tarih belli değil ama temmuz 30 gibi galiba yazarım sana tam zamanını.

guzin75
allah izin verirse hayırlı olsuna gelicem.izindende dönmüş olacağım.herşey hazırmı?sermet bey mi girecek doğuma

nazli_03
7-07-09, 06:07
valla herşey hazır gibi ama dediğim gibi daha hastane işini konuşmadık. 36. haftada muayenemiz var o zaman kesin belli olur. ben onun girmesini istiyorum başından beri onunla götürdük beni bilen o. ama tek korkum çok tatil dönemine kaldık ya ya biryere giderse diye. bakalım söz alcam artık:)))))) insan güvendiği ve bildiği doktorla girmek isityor tabiki.sen kime gidiyorsun şimdi

Sülal
Günaydın çimeennnn canım çok merak ediyorum seni telefonunu da kaybetmişim:KK43: kafayı yemek üzreyim okursan ara beni lütfen :KK43:

meryemmeryem
selam kızlarrr..
birkaç gündür yoktum,fırsatım olmadı :KK43:(
turizm sektöründeyim ee yaz geldi işler yoğunlaştı,o yüzden fırsatım olmadı..
bende oğlumda çok çok iyiyiz şükür,herşey yolunda gidiyor bakalım,gün boyu hareketlerini seviyorum :)

umarım sizlerin sağlığı keyfi de yerindedir..

yeni hamile arkadaşlar; çok tebrik ederim allah sağlıklı bir gebelik süreci versin
doğumu yaklaşanlar ; sağlıklı sorunsuz doğumlar dilerim
hamile arkadaşlarım ; bizlerde doğuma kadar sağlıklı günler geçirirp sağlıklı bir doğum yaparız inşallah..
allahım tüm isteyenlere en kısa zamanda sağlıklı gebelik ve bebek nasip etsin

fırsat buldukça gelicem kızlar,çok yazamayacağım şimdi..

hepinizi öpüyorummm sevgilerr

PAPATYASUREYYA
7-07-09, 08:07
sonuyok
binbir gece canım bende tam olarak dr seçmiş değilim araştırıyorum şu anda hematoloğa gidicem iğne dozu ayarlanması için ve endokrine gidicem daha benim işim çooookkkkk uzuuuuuunnnn gibi geliyorr ama hoşuma giden iyi bir dr bulursam haberdar ederim canım sermet sağol var ege ünv onunlada görüşmek istiyorum ama bakalım işte bende yarın egeye gidicem işte randevu alıcam hematologtan offfff bıktım valla hastaneden nefffreeettt ediyoooruuummmm
ya şu kafayı sıyıranlar bölümünü açsak listeye en başa kendimi yazıcam yyaa

bu arada papatyacım sen hematoloğa gitmiştin ya sadece testlerinimi gösterdin iğne dozu ayarlamak için yoksa senden test falan istedimi nasıl oldu ayrıntılı anlatırsan sevinirim canım
Canım , ben hematoloğa kadın doğumcunun yaptırdığı testleri gösterdim...Fakat başka tetkikler de istedi..Hem de bayağı bi tetkik istedi , 7-8 tüp kan verdim diye hatırlıyorum....Hasta dosyam yanımda değil ama hatırladığım kadarıyla PAI-1 Gen mutasyonu diye bi test istedi..B u da pıhtılaşmaya etkili bi faktörmüş hematoloğun söylediğine göre...Hematoloğa gitmen iyi olur canım , ben belki gitme fırsatı bulamazsın diye mutlaka gitmelisin diye yazmamıştım...Gitme fırsatın varsa mutlaka git ...Kolaylıklar diliyorum...

chilekhhh
chilekhhh - MTHFR C677T heterozigot - fraxiparine 0,3 ml

chilekhhh
krizantem canım çok üzüldümmm çokk.. allah sabır versin.. ama umudunuzu kaybetmeyin.. ii şeyler düşünmeye çalışın. lüfen canım bunu yapmaya çalışın. herşeyin başı moral biliyorsun.