Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

pptym13
18-12-09, 15:12
kızlar kısa bir yemek molası
sonra yine buradayım

kelebek01
zehrayade
kelebek01
saol cnm aklımda bulunsun.satınalmadamı memursun yoksa .bende döner sermayede çalışmıştım il sağlıkta.sonra sağlık müdürünün sekreterliğini yaptım 2 yıl.çok zor oluyodu bide diğer sekreterle birbirimizi yiyorduk çok sitresliydi eylülde ücretli öğretmenliğe başvurdum çıktı hemen.belkide diyorum o sitresli ortamdan çıkınca hamile kaldım.çünkü öğretmenliği çok seviyorum.inşaat teknolojisi öğretmeniyim.az alıyolar bizden bu atama da 7 kişi aldılar malesef puanlar çok yüksek.balcalıda hemşire tanıdığım var bide eltimde hemşire devlette

Ben medikal firmada satınalmaya bakıyorum canım. Medikalde olunca sağlık sektörününde içinde oluyosun bi çok testime para vermiyorum sıra beklemiyorum, balcalıda genetik testimi bile çok rahat yaptırdım, normalde 2-3 düşükten sonra yapıyolarmış.
Senin için iyi olmuş öğretmenlik daha rahat tabi.

zehrayade
pptym13
ne mutlu sana aslında ben de spor yapmak istiyorum fakat bu tedaviden dolayı cesaret edemiyorum bilirsin ya hamile kalırsam ve bilmeden tekrar düşük yaparsam korkusu oldu
ya tedaviyi kesip ara verecem bebek çalışmasına ya da sporsuz ve bebeksiz yaşamaya devam edecem
bu ay doktorumla konuşacam ve önümüzdeki ay aşılama isteyeceğim bakalım ne diyecek?
bende 3.5 yıl boyunca ya hamileysem diyip dikkat ettim.canım ben tenis oynadımhaftada 2 kere ama 2 -3 saat oynardım.çok zevkli bir spor bide.çok kilo almıştım hormon haplarından dolayı.şükür verdim ve hamile kaldım.yine ton tonum ama eskiye göre iyi .birde hergün bir saat yürüdüm.yumurtaları çalıştırıyormuş.en azından yürüyüş yapabilirsin.benim ev tepede yokuş çıkıyordum hergün şükür bişe olmadı bebeğe.ve o ay çok temizlik yapmıştım.çok şükür bişe olmadı.Allah korur onları.merak etme .afiyet olsun.benim yemek kızkardeşimden gelecek.kaydirigubbakcemile2 eşimi bekliyom .6 da bitiyor dersi

esra1984_
nergis60
bin şükür kendiliğnden geliyo bebiş ama ...ben fraxıparin 0.3 kullandım.ama dr gebelikten 3 ay önce bebe aspirin ve folbiol alınması gerektiğini söyledi.bu kez böyle deneyecem.

geldim geldim...burdaydım geçmişi okudum biraz canderyanın haberi üzdü ya....
meraba nergis banada dr bir ay önceden aspirin ve folbiol verdi bende onları kullanıyom inşallah bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip ederAllah gerçi aspirin halen daha kullanıyorum

zehrayade
kelebek01
zehrayade

Ben medikal firmada satınalmaya bakıyorum canım. Medikalde olunca sağlık sektörününde içinde oluyosun bi çok testime para vermiyorum sıra beklemiyorum, balcalıda genetik testimi bile çok rahat yaptırdım, normalde 2-3 düşükten sonra yapıyolarmış.
Senin için iyi olmuş öğretmenlik daha rahat tabi.
hı hı öğretmenlik daha iyiydi.evimin dibindeki okuldaydım.ama işte hamilelik olunca rapordu yatmaktı çocukların dersi boş geçti bir ay.doktor çalış dedi gittim duramadım bel ağrısından sürekli ayakta durmam gerek tahtaya yazı yazmak ingilizceye girmiştim.sonra doktorum bir ay daha dinlen dedi ağrım olunca bıraktım bende okulu.tek bebek iyi olsunda ne yapalım .

kelebek01
Ben çıkıyom kızlar, herkese iyi akşamlar...

zehrayade
kelebek01
Ben çıkıyom kızlar, herkese iyi akşamlar...
iyi akşamlar cnm

pptym13
kızlar birazdan misafirim gelecek şimdilik çıkmam gerek
daha sonra görüşürüz
herkese iyi akşamlar

zehrayade
18-12-09, 17:12
hu hu kimse yokmuuuuu
denden çıktın birden netten yoksun şimdide

zehrayade
18-12-09, 19:12
kelebek ordamısın cnm hanımın çifliğini izliyorum şuanda.arada bakıyom ama kimse yok sanırım herkes dizilere daldı

nergis60
18-12-09, 20:12
esra1984_
meraba nergis banada dr bir ay önceden aspirin ve folbiol verdi bende onları kullanıyom inşallah bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip ederAllah gerçi aspirin halen daha kullanıyorum
esracım az önce dr dan geldim.dr coraspin 75 mg ve folbiol 5 mg al diyor.sanırımmg falanda etkilymiş.bu arada hamile kalmama izin vermedi eksik tetkiklerim varmış. onlarıda yaptır sonra diyo...inşallah en kısa zamanda dualarımız kabul olur...

busra44
18-12-09, 22:12
ıyi geceler kızlar
sabah ameliyat olcam uyku tutmadı
Benim için dua edin lütfen sorunsuz atlatayım ameliyatımı

denden
19-12-09, 07:12
BÜŞRA dualarımız seninle inşalah ameliyatın ve sonrası çok çok iyi olur geçmiş olsun canım

feryad
nergis60
esracım az önce dr dan geldim.dr coraspin 75 mg ve folbiol 5 mg al diyor.sanırımmg falanda etkilymiş.bu arada hamile kalmama izin vermedi eksik tetkiklerim varmış. onlarıda yaptır sonra diyo...inşallah en kısa zamanda dualarımız kabul olur...
hayırlısı olsun canım sonuca tam ulaşabilelim de hani derler ya geç olsun güç olmasın inş. artık kucağımıza da almak kısmet olur:hulya:

denden
Limurg canım teşekkür ederim,Allah dualarımızı kabul eder inş.hepimiz sağlıkla bebişlerimize kavuşuruz
ben de 1000 adet okuyacağım,dün başladım,amniyosenteze ka bitirmek istiyorum inş.

feryad
büşra44
İyi geceler kızlar
İnşallah kolay geçer canım Allah yardımcın olsun :Saruboceq:

denden
19-12-09, 08:12
arada başka topiclerede bakıyorumda,bizim ki gibi yok gerçekten,maşallah nazar değmesin
Celen de gelsin artık yaaa

zeynepsz
19-12-09, 09:12
zehrayade
Allah bağışlasın yavrunu .ne güsel böyle iğne kullanıpta doğum yapanı görmek.benim tahlil yapıldan iğneye başladığı için telaşım var biraz.onun dışında bebek iyi şimdilik herşey yolunda.haftaya karar verecek doktor 3 ay bitince iğneye devam edip etmeyeceğine.bende o yüzden tahlil yaptırıp ona göre bırakayım iğneyi diyorum.kolun neresine vuruluyo iğne..2 gün önce iğne göbeğim iğne vurulan yer simsiyah ve sert oldu çok ağrı yaptı.kolanya ile pansuman yaptım.renk mor ama açıldı neyseki.normalmi bunlar
cok normal canım hıc kafana takma 5 ayıma kadar karnımdan yaptım sonra kollarıma gectık ve ordada bıttı benım cıldımden herhalde hıc morarmadı ama onlar gecıcı seyler..kan akışını ıhmal etme tahlıl yaptır ve sureklı 4 boyutlu ultrasona gır ordan kan akışınıda dınlıyolar..benım dıger bebeklerde kan akışı duruyodu beslenemedıklerı ıcın kandan oyuzden kaybettık allah saglıkla almayı nasıp etsın kucagınıza:nazar::nazar::nazar:

BenPembePeri
19-12-09, 10:12
büşra44
İyi geceler kızlar

Allah yardımcın olsun büşracım,herşey güzl olacak inşallah:Saruboceq:

pptym13
19-12-09, 11:12
büşra44
İyi geceler kızlar
canım üyük ihtimalle şu anda ameliyattan çıkmışsındır umarım ameliyatın çok iyi geçmiştir. unutmaki bu ameliyat seni bebeğine biraz daha yakınlaştıracak :Saruboceq::1h
en kısa zamanda sağlığına kavuşman ve bebek çalışmalarına başlaman dileğiyle
çok geçmiş olsun canım:1hug:a.s.

pptym13
slm kızlar

crawford
................

nuray_dyn
merhabalar herkese iyi haftasonları..

büşra44
İyi geceler kızlar
canım dualarımız seninle..acil şifalar diliyorum..umarım bir an önce bebek haberlerini de alırız..

denden ciğim 500 de ben okurum senin için cuma ya kadar..allah kabul etsin..

crawford
bende 2.5 ay önce ilk kez düşük yaptım. perşembe günü doktora gittim. hamile kalabilirmiyim diye kan testi yaptı ama yinede koagualsyon testlerini yaptır dedi. ilk düşük olmasına rağmen. bidaha aynı şeyleri yaşama dedi. genelde develktte doktorlar 3 düşükten sonra ister bu testleri diye duydum ama benimki böyle dedi.

crawford
................

crawford
................

nergis60
crawford
kızlar benim bebeğin kalbi atıyordu ama bir hadta sonr adurmuş sizce bende de kan pıhtılaşması sorunu varmıdır.
hoşgeldin canım...büyük ihtimalle kan pıhtılaşması vardır.burda çok arkadaşımız var kalbi attıkktan sonra durup bebeğini kaybeden.
öncelikle kuagülasyon testlerini yaptır sonuçlarına göre yeniden dr un bilgi verir.ama ilk düşükten sonra yapıldığı için çok şanslısın ..

nergis60
büşra44
ıyi geceler kızlar
eminim çıkmışındır ameliyattan canım..bir an önce iyileş ve bize yaz....
feryad
hayırlısı olsun canım sonuca tam ulaşabilelim de hani derler ya geç olsun güç olmasın inş. artık kucağımıza da almak kısmet olur:hulya:
evet canım dün dr fırat üniv. bir genetikçi arkadaşını aradı ve bizi söyledi.salı sabahına randevu aldı.orda hem kromozom testi hemde bir genel bir muayene olacakmışım.dr demesine göre 3 kez çok fazla çokkkk.. sana bişeyler yapmak lazım diyo. bu arad gebe kalınca iğne dozunu da artıracam diyo.
crawford
şansımdanmıdır nedir geçen girdiğimde de kimse yoktu :KK43:(
ben geldimm.

pptym13
crawford
kızlar benim bebeğin kalbi atıyordu ama bir hadta sonr adurmuş sizce bende de kan pıhtılaşması sorunu varmıdır.
aramıza hoşgeldin umarım sende kan pıhtılaşması yoktur
çok şanslıymışsın doktorun ilk düşükte tahlillerini istemiş
ben iki düşükten(2. küretaj)sonra öğrendim kan pıhtılaşması olduğunu

pptym13
koagualsyon testleri hangileri acaba ben trombofili paneli ve kromozom testleri yaptırmıştım

nergis60
pptym13
koagualsyon testleri hangileri acaba ben trombofili paneli ve kromozom testleri yaptırmıştım
senin yaptırdıkların canım genel adı benim yazdığım.kanama tahlili gibi...bir sürü adı var bunların
bu arada kalabalık olduğumuzdan sanırım gözden kaçırdım senin durumun neydi canım değerlerin ve düşüklerin?

pptym13
nergis60 senin 3 düşüğün mü olmuştu
kaçar haftalıktı
kalp atışlarını duydun mu
kaçında iğne kullandın
başka hangi ilçları kullanıyorsun????????????????????

pptym13
19-12-09, 12:12
faktör v leiden mutasyonu (homozigot normal)

protrombin 20210 mutasyonu(homozigot normal)

MTHFR 677 C >T polimorfizmi(heterozigot)

mthfr 1298 A>Cpolimorfizmi(homozigot normal)

PAI 1 4G/5G polimorfizmi(4G/5G)

ACE gen polimorfizmi(DD)

benim sonuçlarım bunlar bişey anlıyor musun

nergis60
pptym13
nergis60 senin 3 düşüğün mü olmuştu
kaçar haftalıktı
kalp atışlarını duydun mu
kaçında iğne kullandın
başka hangi ilçları kullanıyorsun????????????????????
evet canım 3 düşük oldu. hepsi kendiliğinden düştü hiç kalp atımı alınmadı.3. gebeliğimde fraxıparin 0.3 kullandım ama yine düştü. 1. cisi 5 haftalık diğerleri 7 haftalıkken düştü.
3 aydır bebe aspirini ve folbiol aldım. dün dr gittim bebek için çalışmaya başlayabilirmiyiz diye.izin vermedi.kromozom tetkiknide yaprıtalım dedi.ve coraspin 75 mg ve folbiol 5 mg ve becozm vitamin verdi..

pptym13
1.düşük 6 haftalık kendiliğinden düştü
2.si 5 haftalık kese görünmüştü sabah gece düşük yaptığımı söyledi dr.küretaj oldum.
ikisinde de kalp atışı olmadı

nergis60
pptym13
faktör v leiden mutasyonu (homozigot normal)

protrombin 20210 mutasyonu(homozigot normal)

mthfr 1298 A>Cpolimorfizmi(homozigot normal)

ACE gen polimorfizmi(DD)

benim sonuçlarım bunlar bişey anlıyor musun
homozigot olunca daha yüksek dozda tedavi alman gerektiğini biliyorum.bendede
var.şu 4g 5g olunca gebelilten sonrada 6 hafta tedavini devam edeceğini söyledi dr.

nergis60
esterya diye bir arkadaş var topicte. oda hiç kalp atımı duymamış gebeliklerinde.bu gün dr gidecekti kalp atımını duymak için . bu sabah onun için girdim ama hala gelmemiş.
ben bizim rahatsızlığımızın farklı olduğunu düşünüyorum.diğer kalp atımı alıp düşenler daha ayrı bence.
biz gibi kalp atımı alamayan birde simge vardı o şu an hamile bir kızı olacak.3. gebeliği ve kalp atımını almış olması bana çok büyük bir umutt

pptym13
nergis60
evet canım 3 düşük oldu. hepsi kendiliğinden düştü hiç kalp atımı alınmadı.3. gebeliğimde fraxıparin 0.3 kullandım ama yine düştü. 1. cisi 5 haftalık diğerleri 7 haftalıkken düştü.
3 aydır bebe aspirini ve folbiol aldım. dün dr gittim bebek için çalışmaya başlayabilirmiyiz diye.izin vermedi.kromozom tetkiknide yaprıtalım dedi.ve coraspin 75 mg ve folbiol 5 mg ve becozm vitamin verdi..
senin han gi geninde problem var
bu arada ben folik asit aspirin çinko ve B1,B6,B12 KULLANIYORUM
Bu ay klomen ve çatlatma iğnesi kullandım ayın 4 dünde vurulmuştum yani bugün iğnenin üstünden15 dün geçmiş bulunuyor normalde adet olmam gerekiyordu
fakat adet günüm 22 si.
ogünü bekliyorum ve bu ay doktorum progestan verdi ve 20 gün kullan dedi. o daadet gecikmesi yapıyormuş

bekliyorum şimdilik

nergis60
çalıkuşuuuuuu hoşgeldin nerelerdesin canım neden özletiyosun bu kadar kendini...

nergis60
gebe kalman sanırım zor oluyor. inşallah tedavin olumlu olur ve bir an önce gebe kalırsın....

feryad
nergis60
eminim çıkmışındır ameliyattan canım..bir an önce iyileş ve bize yaz....

evet canım dün dr fırat üniv. bir genetikçi arkadaşını aradı ve bizi söyledi.salı sabahına randevu aldı.orda hem kromozom testi hemde bir genel bir muayene olacakmışım.dr demesine göre 3 kez çok fazla çokkkk.. sana bişeyler yapmak lazım diyo. bu arad gebe kalınca iğne dozunu da artıracam diyo.

ee bu çok güzel bir haber bu doktorunun sana aynı şeyi yaşatmamak için çok çalışacağını gösterir ve inşallah ta yaşamazsın birdaha böyle bişey kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

pptym13
nergis60
homozigot olunca daha yüksek dozda tedavi alman gerektiğini biliyorum.bendede
var.şu 4g 5g olunca gebelilten sonrada 6 hafta tedavini devam edeceğini söyledi dr.
doktorum bana hiçbir açıklama yapmadı
sadece düşükler bunların sebep olabileceğini söyledi
kan pıhtılaşması olduğunu araştırmalrım sonucunda öğrendim
4g 5g olayını da yeni öğrendim
ben normal sonuç olduğunu düşünmüştüm çok sağol bilgilendirdiğin için
bu arada sen tedavi ile mi hamile kalıyorsun

feryad
kızlar günüme 2 gün var ve acayip yanmaya başladı midem acaba demeden edemiyorum:uhm: umutlanmak ta istemiyorum offfffff ya offfffffffffffff sanırım stres yapıyorum yinea.s

nergis60
feryad
nergis60
ee bu çok güzel bir haber bu doktorunun sana aynı şeyi yaşatmamak için çok çalışacağını gösterir ve inşallah ta yaşamazsın birdaha böyle bişey kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan
ben daha önce bu dr hiç gitmemiştim.ilk gidişimdi ve çok ilgili biri.bi daha gebe kalırsam eğer sanırım adete 15 gün kala falan başlayacak sanırım.çünkü pıhtılaşmanın çok erken olduğunu ima ediyo.burda gülay30 var oda erken başladı iğneye... ama sonuçlara göre tekrar konuşacak

pptym13
feryad
kızlar günüme 2 gün var ve acayip yanmaya başladı midem acaba demeden edemiyorum:uhm: umutlanmak ta istemiyorum offfffff ya offfffffffffffff sanırım stres yapıyorum yinea.s
daha önceki adet dönemlerinde yanma oluyormuydu
umarım bu sefer hamiş olursun senin gebeliklerin tedaviyle mi oluyordu ne zamandır uğraşıyorsun

nergis60
pptym13
doktorum bana hiçbir açıklama yapmadı
sadece düşükler bunların sebep olabileceğini söyledi
kan pıhtılaşması olduğunu araştırmalrım sonucunda öğrendim
4g 5g olayını da yeni öğrendim
ben normal sonuç olduğunu düşünmüştüm çok sağol bilgilendirdiğin için
bu arada sen tedavi ile mi hamile kalıyorsun
şimdiye kadar kendiliğinden hamile kaldım ama bundan sonra ne olur bilmiyorum.senin değerlerinden önemli olan faktör v leiden olan var bi. istersen başka bir drlada görüş.tedavi aşamanda dr diyolog çok önemli.sana bunları detaylı olarak anlatması gerekir.
feryad
bi test yapsan acaba çıkarmı?.:1shok: eğer adetlerin düzenliyse çıkabilir ...vereliniortak

pptym13
nergis60 sen nezamandır bebek için uğraşıyorsun

nergis60
pptym13
nergis60 sen nezamandır bebek için uğraşıyorsun
şimdiye kadar denediğim ilk ay hamile kalmıştım.ama şimdi korunuyoruz çünkü dr izin vermedi bebek yapmamıza.sonuçlarım çıksın ondan sonra ne zaman bebek çaılşmasına başlıyacağımı dr söyleyecek.

feryad
nergis60
şimdiye kadar kendiliğinden hamile kaldım ama bundan sonra ne olur bilmiyorum.senin değerlerinden önemli olan faktör v leiden olan var bi. istersen başka bir drlada görüş.tedavi aşamanda dr diyolog çok önemli.sana bunları detaylı olarak anlatması gerekir.

bi test yapsan acaba çıkarmı?.:1shok: eğer adetlerin düzenliyse çıkabilir ...vereliniortak
Adetlerim düzenli de diğer 2 bebişim günüm geçtikten sonra bile testte çıkmamıştı kan tahliinde çıkıyordu akannehir beklemekten başka çare yok:hulya: neyse salı günü belli olacak kasmamaya çalışayım dimikaydirigubbakcemile3 bu yaramaz 2010 da gelecek ya kaydirigubbakcemile içime öyle doğuyo offf çok bekletti be 8 ay :eek:klava::eek:klava: gelince sorucam ama ben ona bekletmeyi cokacimcoookcokacimcoook

feryad
nergis60
şimdiye kadar denediğim ilk ay hamile kalmıştım.ama şimdi korunuyoruz çünkü dr izin vermedi bebek yapmamıza.sonuçlarım çıksın ondan sonra ne zaman bebek çaılşmasına başlıyacağımı dr söyleyecek.
benim de ilk ay olmuştu o düştü 2 ay sonra yeniden oldu o da düştü bu seferki kendini ağırdan satıyo geç geldiğine göre düşmez inş :):eek:lmaz:kaydirigubbakcemile3