Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)


April
18-09-08, 19:09
CRUEL
slm arkadaşlar,benim vajinismus problemim vardı,ama burdaki arkadaşlar sayesinde bi hafta da bu sorunumu çözdüm çok şükür,ama gerisi gelmedi vaj......mın girişinde sivilce gibi ucu beyaz bişey çıktı,bazen kaşınıyo dokununca acıyo,ne yapıcam bılmıyorum 1 hafta oldu hala gecmedi,ne oldugunuda bılmıyorumkı,netten arastırıyorum bı cok ılac ısmı okudum ama ne oldugunu bılmeden kullanmak da ıstemıyorum,sebamedın genıtal bolge ıcın jelı varmıs ve cok ıyıymıs kullananlar cok memnun,bıde aldara ve verrutol dıye bı ılactan bahsedıyolar,çörek otuda kullananlar varmıs,temızlıgıne cok dıkkat edıyorum ama gecmıyo,ne yapmalıyım bana yardım edebılıcek bırı varmı aranızda
merhabalar, vajinismusu atlattığınza çok sevindim...bir sefer başardıysanız gerisi mutlaka gelecektir bence acele etmeyin :)

canım vajina çok hassas doku olduğu için verrutol kesinlikle önermiyorlar. ben kalçamdaki siğillerdde verrutol kullandım, yaktı, nokta gibi de iz kaldı. vajina için aldara kullanılıyor ama mutlaka önce doktora görünün. belki genital siğil değildir çünkü bunlar acı vermezler genelde. basit mikrop kapması veya sivilce olabilir.
zaten genital siğilin temizlikle çok alakası yok, siğile bir virüs sebep oluyor ve cilt altına yerleştiği için temizleyerek kurtulmak mümkün değil. eğer sorununuz siğil değilse, belki alerji olmuş olabilirsiniz, sanırım yeni evlisiniz, bu nedenle fazla temizliğe düşkün olabilirsniz :)), günlük pedler alerji yapabiliyor.
ben Sebamed'in genital temizleme jelini kullanıyorum. PH 3.8 olanını. her gün çokk az bir miktar kullanıyorum. memnunum, doktorum önermişti..

sevgiler =) a.s

ozturkum
18-09-08, 20:09
nisan.
canım aşının ismi Gardasil. tüm hastaneler yapıyor. 3 aşamalı bir aşı. ilk dozdan 2 ay sonra 2.'yi; ve ondan 4 ay sonra son dozu vurduruyorsun. her bir doz 240'ar YTL. pahalı bir aşı malesef ama yaptırcaz artık...devlet hastaneleri de yapar muhtemelen ama fiyat aynı her yerde, devlet karşılamıyor....(buna çok kızıyorum)

bildiklerim bunlar canım.
çok teşekkür ederim canım bilgilerin için eşimle de görüştüm bu gün aşı konusunu eşim eski ilaç mümessillerinden aşılarla ilgilenen arkadaşı varmış o da araştıracak.bu konuyla ilgileneceğim eğer az da olsa çözüm ihtimali varsa uğraşmaya değer sağlık için.sevgiler...:1hug:a.s.:1hug:

CRUEL
19-09-08, 05:09
nisancım ilgin için teşekkür ederim...... aldara sadece siğil için kullanılan b i ilaçmı çok pahalıymış sanırım,benimki bi tane ve sivilceye benziyo kızarık ama ucu beyaz dokununca yanıyo yani o bölgede sivilce çıkarmı bilmiyorum hiç,bide bi haftadan fazla oldu hala geçmedi,daha öncede bi kaç cıkmıstı aynı yerde evlenmeden önce kendiliğinden geçmişti,bu da geçer demi yani siğil tam olarak nasıl bilmiyorum netten resimlere baktım benimki öyle değil zaten bi tane o bölgede sivilce cıkabılecegını hiç düşünmemiştim:çok üzgünüm:

ozturkum
19-09-08, 08:09
CRUEL
nisancım ilgin için teşekkür ederim...... aldara sadece siğil için kullanılan b i ilaçmı çok pahalıymış sanırım,benimki bi tane ve sivilceye benziyo kızarık ama ucu beyaz dokununca yanıyo yani o bölgede sivilce çıkarmı bilmiyorum hiç,bide bi haftadan fazla oldu hala geçmedi,daha öncede bi kaç cıkmıstı aynı yerde evlenmeden önce kendiliğinden geçmişti,bu da geçer demi yani siğil tam olarak nasıl bilmiyorum netten resimlere baktım benimki öyle değil zaten bi tane o bölgede sivilce cıkabılecegını hiç düşünmemiştim:çok üzgünüm:[/QU


mrb.cruel bende siğil tecrübesi yaşayanlardanım.siğil karnıbahar gibi görünen bi çıkıntı çok yeniyken et benine de benzyebiliyor.bence bi problemin varsa uzman bi dr görünmelisin hele de bu problem çok hassas bi yer olan vaginadaysa.he bir de aldara pahalı ama sosyal güvencen varsa devlet karşılıyor.bence dr git ve ne gerekiyorsa ondan öğren geçmiş olsun.

ozturkum
19-09-08, 08:09
herkese merhaba.
şu hpv aşısını netten araştırıyoryum ve bazı bilgiler edindim.o bilgiler şöyle

HPV Aşısı “Gardasil” Tehlikeli mi?
12 Temmuz 2008

Gardasil adlı aşı, HPV’den korunmak için üretilmişti ancak, yan etkileri ve şüpheli ölümler” Gardasil’e olan güveni sarstı.


100’den fazla çeşidi olan HPV, (insan papiloma virüsü) hayatı kabusa çeviriyor. Her yıl yüz binlerce insana bulaşan bu virüs, önlem alınmadığı takdirde ölüme neden olabiliyor.

Geçtiğimiz yıl HPV virüsünü, ilgili haberimizde detaylı bir şekilde vermiştik. Haberimizin içerisinde bu virüse karşı aşı çalışmalarını sürdüren Servikal Kanser Displazi Merkezi Müdürü, Doktor Connie Trimble (M.D.), ile yapılan röportajı da sizlerle paylaşmıştık. HPV aşısı, 2006 yılında Merck firmasından Gardasil adıyla Amerika da piyasaya çıktıktan sonra, diğer ülkelerde de yaygın bir şekilde çocuklara ve genç kızlara uygulanmaya başladı. Merck firmasının etiketiyle çıkan Gardasil adlı aşı, tüm kadınların korkulu rüyası olan HPV’den korunmak için üretilmişti ancak, “aşı’nın yan etkileri ve şüpheli ölümler” “Gardasil’e olan güveni sarstı”.

HPV nedir?

İnsan Papilloma virüsü yani HPV, önlem alınmadığı takdirde ölüme neden olabiliyor. 100’ den fazla çeşidi olan HPV’nin 6, 11, 16 ve18 tipleri rahim ağzı kanserine yol açıyor. HPV’nin diğer türleri ise, cinsel organların çevresinde, ellerde ya da ayaklarda görülen basit siğillere ve cilt enfeksiyonlarına, neden oluyor.

ABD de yapılan tahminlere göre, 25 milyon insan da HPV enfeksiyonu bulunduğu söyleniyor. Centers for Disease Control and Prevention (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, HPV virüsünden insanların korkmaması gerektiği, enfeksiyonu olan vakalar da virüsün, yüzde 90 oranında bölgede tutunamadığı ve bağışıklık sistemi tarafından da iki yıl içerisinde kansere neden olan virüslerde dahil tamamen vücuttan atıldığı şeklinde.

Türkiye de dahil birçok ülkede 9-26 yaş arasındaki kişilere uygulan “Gardasil” adlı aşının yan etkilerine ilişkin raporlar gün geçtikçe artıyor.
Gardasil adlı aşının yan etkileri nedeniyle yol açtığı olayların sayısı artıyor. Gardasil’in neden olduğu yan etkilere en çarpıcı olay ise, 12 yaşında bir İngiliz kızın Gardasil yapıldıktan iki hafta sonra, önce bacağında duyu kaybı yaşaması ve daha sonra da bacak hareketlerini tamamen kaybetmesiyle yaşandı.

Gardasil’den zarar görenlerin aileleri, aşıyı üreten Merck firması ABD’deki National Vaccine Injury Compensation Fund adlı aşı uygulamalarından zarar gören vatandaşların zararlarını karşılayacak vakfın üyesi olması nedeniyle, Merck firmasını dava edemiyor.
FDA, (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) Gardasil’e karşı yan etkileri nedeniyle yapılan şikayetlerin çok nadir olduğunu söylese de ABD “Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS)” (Aşı Yan Etkileri Bildirim Sistemi) tarafından açıklanan veriler, sadece ABD’de binlerce yan etki vakasının bildirildiğini gösteriyor. Aşı, Avustralya da yüzlerce genç kızda felç, konuşma tutukluğu, paralizi gibi yan etkilere neden oldu. Avustralya Sağlık ve Yaşlanma Bakanlığı yöneticileri ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyorlar.

Aşı, yan etkileriyle sınırlı kalmayarak 11 kişinin ölümüne neden oldu.
Avrupa İlaç Ajansı (EMEA), Almanya ve Avusturya da iki kadının aşı yapıldıktan kısa süre sonra öldüğünü açıkladı...

Financial Times gazetesinin haberinde ise, bugüne kadar toplam olarak 11 ölüm vakasının yanında,
• Bell’s Felci,
• Guillan Barre Sendromu,
• Felç nöbetleri,
• Kalp hastalıkları ve kanda pıhtılaşma bozuklukları,
• Aşı yapılan hamile kadınlarda dölüt anomalileri ve düşükler görüldüğü belirtildi.

Merck firmasının Gardasil adlı aşısın da yalnızca 4 tür HPV’ye karşı koruma olduğu belirtiliyor. Aşıda yer almayan diğer 96 türden herhangi birisinden HPV virüsü kapmış kişilerde, aşının hiçbir şekilde koruyucu olmayacağı söyleniyor. Ayrıca, aşı yaptırmadan önce aşıda yer alan dört virüs türünden biri tarafından enfekte olan kişilerde de aşının yine işe yaramayacağı bildiriliyor.

Gardasil Hakkındaki Korkunç Gerçekler

Bu aşının genç kızlarda görülebilecek uzun vadeli yan etkileri hakkında somut bir bilgi olmamakla birlikte, kısa vadede birçok genç kızda aşığı da yazılan ciddi rahatsızlıklar bildirilmiştir.

Gardasil’in en sık görülen yan etkileri şunlardır:

• Enjeksiyon alanında ağrı, kaşınma ve kızarıklık,
• Ateş,
• Bulantı,
• Sersemlik hali,
• Kusma,
• Bayılma – fenalaşma

Solunum güçlüğü de yapan ağır allerjik reaksiyonlar ile birlikte şu durumlar bildirilmiştir:

• Lenf bezlerinde şişme,
• Guillain-Barre sendromu,
• Başağrıları,
• Eklem ağrısı,
• Kaslarda ağrılar,
• Alışılmadık yorgunluk ve güçsüzlük.

Gardasil hakkında ki şikayetler her geçen gün daha da artıyor…
Gardasil ile ilgili şikayetler artıyor. 2007 yılının Ekim ayına kadar 3461 şikayet dosyası FDA’ya bağlı Aşı Yan Etkileri Bildirim Sistemi’nde kayıt altına alındı. Gardasil adlı HPV aşısı yapılan 11 kadın ise yaşamını yitirdi.

Bu aşıyı yaptıran ya da yaptırmayı düşünen genç kız ve kadınların, dört HPV türü yanında vücutlarına hangi maddelerin gireceğini de bilmeleri gerekiyor:

1. Aşıda bulunan alüminyum bileşiklerinin merkez sinir sisteminde doku yıkımı yaptığı ve Multiple Skleroz, Alzheimer Hastalığı, Parkinson hastalığı gibi hastalıklar ile ilişkili olduğu gösterilmiştir.

2. Aşıda kullanılan Polysorbat 80 adlı bileşik farelerde kısırlık yapmaktadır.

3. Aşı üretiminde kullanılan “Sodyum Borat”, “haşere ilaçlarının” vazgeçilmez bir bileşenidir.

Genç Kızlara Öneriler

Vücudunuza çok tehlikeli kimyasal maddeler alarak, rahim ağzı kanserine karşı neredeyse hiç korunma sağlamayan bir aşı yaptırmak yerine şu basit önerileri uygulayarak HPV tehlikesinden etkin biçimde korunabilirsiniz:

1. İlk cinsel deneyiminizi evlenmeyi düşündüğünüz ciddi ilişkinize kadar ertelemek ya da bu beraberlikten önce yaşanacak cinsel ilişkide kesinlikle güvenli seks kurallarına uymak!

2. Vücudunuzun dış etkenlere karşı korunmasını sağlayan bağışıklık sisteminize özen göstermek ve onu güçlü tutmak…

***

Dr. M. Kürşat Bozkurt’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Kaynak: www.indigo.com


YORUMLAR
Tuhaf olan bu kadar yan etkileri olan hatat öldrücü olan bir aşının Türkiye'de kolayca yapılıp uygulanması.Faydasının yanında çok ürkütücü yan etkileri varmış.Zira her aşının bir çok yan etkisi ve bağışıklık sistemini zayıflatıcı etkisi var.En önemlisi sağlığımızı korumak , stresten uzak durmak ve cinsel açıdanda tabi ki ilkelere riayet etmek....
Özlem KARA 23 Temmuz 2008 Saat:13:KK49:59


sevgili nilgün şu an şanslı olanlardan olabilirsiniz! ama bu, bu kadar tehditkarken sizce bir şans için tavsiye edilebilir mi?

zaten çoğu insanın kafasında da bu yok mudur? "ben oldum, bana da birşey olmadı, siz de olun!" yukarıdaki açıklama ve bu tür bilgiler gittikçe yaygınlaşırken çabuk inanan bir kesime "örnek" oluşturduğunuzun farkındamısınız?

aynı olaya maruz kalmış iki kişi, olaylardan farklı etkilenebilir! ve sonucun ne olacağını hiç bir zaman bilemezsiniz!!!

bu yazıyı okurken bir an bile ürkmediniz mi ya da sonradan bu konu üzerine düşünüp, içinizi bir ürperti almadı mı?
gerçekten merak ettim.
güneş 19 Temmuz 2008 Saat:KK22:20:28


bende hpv vardı tedavı oldum doktorum gardsıl asıyı onerdı vede oldum hepsı bıttı su anda 7 ay oldu gayet ıyıyım yan etkılerın hıcbırını yasamadım tavsıye ederım
nılgun 18 Temmuz 2008 Saat:KK20:36:51

www.kuraldisi.com 'dan alıntıdır.


bunun gibi bulduğum bilgileri paylaşmaya devam edeceğim.doğrusu yukarıda yazanlar bana da mantıklı geldi.

ozturkum
19-09-08, 09:09
ayrıca aşı ile ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.sanırım yukarıdaki ölüm ve diğer vakalar aşı ile ilgili uyarılara uyulmadığı için olmuş.iyice araştırmakta fayda var.devamı gelecek

ozturkum
19-09-08, 09:09
ozturkum
ayrıca aşı ile ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.sanırım yukarıdaki ölüm ve diğer vakalar aşı ile ilgili uyarılara uyulmadığı için olmuş.iyice araştırmakta fayda var.devamı gelecek
ne komik linki unutmuşum:eek::eek:

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/gardasil_hpv_kanser_asisi.asp

funda85
21-09-08, 10:09
kızlar selam bende gardasilaşısı oluyorum ve sonuncusu kasım ayında ölüm olayını duyunca ürkmemek elde değil ya

ebru88_
21-09-08, 17:09
arkadaslar bu sigiller nasıl oluyor goruntusu nasıl et beni gibimi bide ben vaginamı jiletle traslarken duzgun kesemedigimden her seferinde derimi kesiyorum vaginamın dudaklarında boyle bikac tane sivilce gibi seyler cıkıp 2-3 gun icinde geciyor acaba bi hastalık soz konusu olabilirmi bide benim vaginamda kıl kokleri cok belirgin sizdede oylemı hanı boyle tuylerinizi cekersiniz yaa aynen ole seyler var bunlar ne olabilir

April
21-09-08, 18:09
CRUEL
nisancım ilgin için teşekkür ederim...... aldara sadece siğil için kullanılan b i ilaçmı çok pahalıymış sanırım,benimki bi tane ve sivilceye benziyo kızarık ama ucu beyaz dokununca yanıyo yani o bölgede sivilce çıkarmı bilmiyorum hiç,bide bi haftadan fazla oldu hala geçmedi,daha öncede bi kaç cıkmıstı aynı yerde evlenmeden önce kendiliğinden geçmişti,bu da geçer demi yani siğil tam olarak nasıl bilmiyorum netten resimlere baktım benimki öyle değil zaten bi tane o bölgede sivilce cıkabılecegını hiç düşünmemiştim:çok üzgünüm:
canım sanırım seninki siğil değil, dediğin gibi sivilce. kırmızı ve ucu var diyorsun, dokununca acıması da sivilce ihtimalini güçlendriyor. elbette orada da sivilce çıkabiliyor cnm ama bence bir doktora gidersen için rahat eder..:))

April
21-09-08, 18:09
ozturkum,
canım verdiğin bu çook önemli bilgiler için çok teşekkür ederim. açıkçası hiç duymamıştım böyle bir haberi Gardasil ile ilgili. çünki son gittiğim 2 doktor da bana şiddetle önerdi aşıyı. hem arkadaşlarım var aşıyı olan, bir yan etki görmediler. ama ben çok korktum şahsen. bu ölümlerin kesin sebebinin aşı olduğundan eminler mi acaba bunu çok merak ettim...yani bazı şeyler vardır, vücuda alınan sentetikler onları kötü etkiler, tetikler ya da. bence bu şekilde olmuştur yan etikeri.
ama mutlaka araştıracağım...
çok teşekkürler...
:1shok:

ozturkum
22-09-08, 08:09
nisan.
ozturkum,
canım verdiğin bu çook önemli bilgiler için çok teşekkür ederim. açıkçası hiç duymamıştım böyle bir haberi Gardasil ile ilgili. çünki son gittiğim 2 doktor da bana şiddetle önerdi aşıyı. hem arkadaşlarım var aşıyı olan, bir yan etki görmediler. ama ben çok korktum şahsen. bu ölümlerin kesin sebebinin aşı olduğundan eminler mi acaba bunu çok merak ettim...yani bazı şeyler vardır, vücuda alınan sentetikler onları kötü etkiler, tetikler ya da. bence bu şekilde olmuştur yan etikeri.
ama mutlaka araştıracağım...
çok teşekkürler...
:1shok:
daha sonra verdiğim linki okuyunca bende bu ölüm ve yan etkilerin aşıdaki kurallara uyulmadığı için ortaya çıktığını düşündüm.aşı 9 yaş altı ve 26 yaş üstü için denenmemiş örneğin ve bazı hastalarda, bazı şeylere duyarlılığı olanlarda da önerilmiyor.büyük ihtimalle bunlar yüzünden bu ölümler ve diğer vakalar.netten araştrabilirsiniz bi çok site var bununla ilgili.

yren
22-09-08, 10:09
papatya merheba canım ben yren.bendede aynı sorun var ne yazıkki ewet kanser riski çok fazla ve bu siğiller ne kadar yakılırsa yakılsın vücüdümuzdan yok olmayan bir virüsmüş.ve sürekli smear testleri ile kontrol ettirmek gerekiyor.

seratonin
22-09-08, 17:09
arkadaşlar bende de bişi oluştu bi aya yakındır:1closedeyes: netten baktığıma göre genital siğil olduğunu sanıyorum ama dış yüzeyde siğil veya sivilce benzeri birşey yok mukozanın içinde bilye büyüklüğünde bi kabartı var 2 tane ve yeri değişiyor :sm_confused: doktora gitmek istemiyorum bilmiyorum napıcam :1no2: netten okudum bu konuyu ama tam benzetemedim bendeki duruma benneyaptımki

April
22-09-08, 17:09
seratonin
arkadaşlar bende de bişi oluştu bi aya yakındır:1closedeyes: netten baktığıma göre genital siğil olduğunu sanıyorum ama dış yüzeyde siğil veya sivilce benzeri birşey yok mukozanın içinde bilye büyüklüğünde bi kabartı var 2 tane ve yeri değişiyor :sm_confused: doktora gitmek istemiyorum bilmiyorum napıcam :1no2: netten okudum bu konuyu ama tam benzetemedim bendeki duruma benneyaptımki
arkadaşım merhaba,
bilye buyuklugu biraz büyük kalıyor genital siğil için canım ama tabi olabilir de...
neden doktora gitmek istemiyorsun ki, yakılması gerekir içerideyse canım, yoksa çoğalırlar, çok riskli olur...

April
22-09-08, 17:09
yren
papatya merheba canım ben yren.bendede aynı sorun var ne yazıkki ewet kanser riski çok fazla ve bu siğiller ne kadar yakılırsa yakılsın vücüdümuzdan yok olmayan bir virüsmüş.ve sürekli smear testleri ile kontrol ettirmek gerekiyor.
canım, siğil varsa kanser riski düşük oluyor. çok korkmana gerek yok. ama düzenli smear'i ihmal etmemek lazım evet...
bağışıklık sistemini güçlendirirsen virüsü yenebilrsin canım, çok umutsuz olma =)

seratonin
22-09-08, 18:09
nisancım teşekkürler
merak ettim baştan biçok sayfayı okudum hep geniş kapsamlı ve destekleyici mesajlar yazmışsın tıp falanmı okuyorsun yoksa çok mu bilgilendin bu konuda :)

zeytin06
22-09-08, 21:09
Arkadaşlar merhaba, bende de vajina içinde bu genital siğillerden vardı ve eşimle beraber yaktırdık, bu süre zarfında pek çok araştırma yaptım, bu hastalığın en moral bozucu tarafı kanser riskini artırdığının söylenmesi ama geçenlerde avrupa kökenli serviks kanseri ile ilgili bir site buldum ki bu sitenin türkçesi de var, www.ecca.info adlı sitede hpv tipleri ile ilgili olan kısıma bakarsanız orada şöyle yazıyor;

HPV’nin 100’den fazla tipi vardır ve yaklaşık 15 tipi serviks kanserinin gelişmesine yol açabilmektedir.

Bugüne kadar saptanan çok sayıda HPV tipinden yaklaşık 40’ının hem erkeklerde hem de kadınlarda genital bölgeyi infekte ettiği bilinmektedir ve bunlara genital HPV’ler adı verilir. Bazı HPV’ler genital siğillere neden olur ve diğerleri (yaklaşık 15 tip) serviks kanserine ilerleyebilen anormal serviks hücrelerine yol açabilir. Ancak en yaygın iki HPV tipi, HPV 16 ve HPV 18, serviks kanseri olgularının büyük kısmından, her 3 olgunun 2’sinden ve pek çok anormal Pap testinden sorumludur.

Genital siğillere neden olan HPV tiplerinin serviks kanserine yol açanlar ile aynı olmadığını kaydetmek önemlidir. Dolayısıyla genital siğilleri olan kadınlarda serviks kanseri riski artmaz ve bu kadınların daha sık taranması gerekmez. [/B]

Bu yazıyı okuduktan sonra baya rahatladım, nitekim bu serviks kanseri yani rahim ağzı kanseri hakkında tüm avrupa doktorları tarafından oluşturulan bir site ve bu sitede eğer böyle yazıyorsa buna inanmak gerek.

Gelelim siğil olmayan yani subklinik ilerleyen ve sadece hücrelerde değişimlere neden olan hpv tiplerine bu tiplerinde kendiliğinden kaybolma riski yüksekmiş, kendiliğinden kaybolmayan dirençli tiplerin de tamamı kendiliğinden kansere neden olmuyormuş, kaldı ki düzenli smear takipleri ve tedavilerle de kansere dönüşmesi neredeyse yüzde yüze yakın oranda engelleniyormuş.

Gelelim internette yer alan o korkonç siğil fotoğraflarına, siğil vucudun bağışıklık sistemiyle yakından alakalı aids hastaları ve bazı bağışıklık sistemi hastalarının hpv virüsünü almaları sonucu bu hale gelmesi gayet doğal, dolayısıyla siğillerin ürkütücü boyutlara gelmeside bence bağışıklık sistemi hastalığı olanların yaşadığı bir şey olabilir.

Gelelim avrupada rahim ağzı kanseri konusunda otorite doktorların oluşturduğu bir sitede genital siğillerin rahim ağzı kanser riskini artırmaz demesine rağmen neden türkiyede bizim süper doktorlarımız bunu söylemiyor, acaba insanları korkutarak daha çok para kazanma hırsı olabilirmi?

Arkadaşlar son olarak şunu söyleyeyim, bizim yapmamız gereken tek şey düzenli olarak smear kontrollerini yaptırmamız ve bağışıklık sistemimizi güçlendirecek üzüm çekirdeği, hertürlü yeşil sebze, yoğurt gibi şeyleri hayatımızdan eksik etmememiz.

Tehlikeli tiplerden taşıyan arkadaşlarımız ise bu konuda uzman jineko onkologlarla tedavilerini yaptırmaları gerekiyor bence her kadın doğumcu bu işten anlamıyor.Bu konuda rahatlamak isteyen arkadaşlara da Profesor Derin Kösebay'ı tavsiye ederim. Sonuçta tehlikeli de olsa hastalığı bilmek şu anda mutlu mutlu dolaşan ancak ilerde Allah korusun ama mutsuz olacak hiç birşeyden haberi olmayan bir çok insandan çok daha şanslısınız. Bunun tedavisi oldukça kolay, bu kanser en az 10-15 yıl boyunca ben geliyorum önleminizi alın diyen bir kanser ve önleminin alınması da zahmetsiz ve tedavi şansı çok çok yüksek.

Bütün arkadaşlara en derinn saygılarımı sunar moral dolu hpvsiz günler dilerim:)

ebru88_
23-09-08, 06:09
arkadaslar bu sigil nasıl birsey sivilce gibimi

beex
23-09-08, 08:09
merhabalar.bende kısaca size hikayemi anlatmak istıyorum.bu can sıkıcı durum 4 ay önce bende cıktı anüs ve vajina arasındakı doku üzerinde sivilceye benzer bir iki pıtırcık vardı önemsemedım ve geçmesını bekledım.ilişki sonrası çoğaldıgını gordum.eşimde sivilceden bile kuçuk 1-2 tane et beni vardı yanı bızım bıldıgımızı zannettıgımız sey.ben ilişkiden sonra yanma ve agrı yasamaya başladım ve doktora gıttım doktor rahım agzında yara ve bunlarında vajınal sıgıl oldugunu soyledı.kanser yapıcı oldugunu soyledı ve bırsuru simil ve vajen klturu yaptı sızlerınde yazdıgınız gıbı özel hastaneye gıttım ve bunları bı kerede söyleyıpte bu testlerı bı kerede istemek yerıne her gıttıgımde muayene parası verdım ve her gıttıgımde baska baska testler dunya para verdım dıyebılırım.ve kadın benı en sonunda senden kolposkopı alınması gerekıyo bu da sadece devlet ve üniversite hastanelerınde yapılıyo dedi ve benim oraya gıtmemı söyledı yaramıda iyileştıremedi.yaranın yakıldıgını duydum ve kendısıne sordum bana daha hiç cocuk sahıbı olmadıgım için bunun yakılamayacagını yakılma işleminin rahım agzında sekıl bazuklukları yaptıgını ve bunun çocuk sahıbı olmamı engelleyebılecegını soyledı.hem bu yarayla hemde bu siğille ne kadar uğrastım uykularım kaçtı ve psikolojım bozuldu.hele siğilin cinsel yolla bulastıgını öğrenince eşimle ne kavgalar ettım bilemessiniz.cinsel hayaımız da tamamen bunlardan etkılendı herseyden bısey arar oldum.ve bakırkoy yenımahalle kadın doğum ve arastırnma hastanesıne gıttım bılenler varmı bılmıyorum ama çok kalabalık oldugu için tam ilgi gormenız mumkun deil genede özel hastanede kınden daha iyi oldugunu söyleyebılırım.anesteziyle siillerimi yaktılar eve geldiğimde onların görmemiş olduğunu arkettiğim minik iki tane siğile rastladım.bana ne solısyon verdıler nede aldara krem sadece merhem ve antıbıyotık krem verdıler.su anda 1 hafta oldu yaralarım iyileşmedi ve aşırı şekılde yanmam var. çalıştıgım yerde bi tanıdık doktor buldum ve çarsamba gubu ona gıdecegım.kendısıne testlerımı gosterdım oda benı muayene etmek istedı artık bı doktora güvenmek istiyorum.bide bu nasıl bi illettır kı tedavısı tamamen yok.allah hepimize acil şifa versin.dermanı olyan derde düşürmesin.gerçekten çok zor başa gelmeden bilmiyo insan.gene de bilinçlenıyoruz.sizin yazdıklarınızı okudukça birbirine verdığınız desteği görünce çok etkilendim.bu derdı anneniz bile olsa başına gelmeden sizi anlaması çok zor.allah sizlerden de razı olsun zaman veripte okudugunuz için saolun bilgilerinizi eksık etmeyın hanımlar.insallah iyileşicez

beex
23-09-08, 09:09
bu arada sizin yazılarınızı okuduktan sonra bağışıklık sisteminin de önemini anladıktan sonra sigarayı azalttım.Kesinlikle ve kesinlikle çok kötü bişey şu sigara ama insan bırakamıyo işte bende azalma yoluna gıttım ve şu çörek otu olayına basladım aktardan çektırttim ve sabahları bi yemek kaşığı ballla bi tatlı kaşığı karıştırp yiyorum aksamda yatmadan önce aynı şekilde yapıyorum.ve internetten bu bağışıklık sisteminn güçlendiren herşeyi araştırdım.polen ve ekinezya çayı da bağışıklık sitemine birebir iyi geliyomus.polen de aldım çörek otunun yanı sıra onuda 2 kaşık yogurda bı tatlı kaşıgı karıstırıyorum.ekinezyayı daha almadım ama onuda polenden sonra deneyeceğim internetten araştırmanızı isterım çok faydalı.bu arada önemli bilgi olarak arı sokmasına alerjısı olanlar polenı tercıh etmesın.her yolu deneyıp bu hastalığın üstesinden gelicez inşallah olmadı. bu arada acayıp bı enerjı ve zindelık verıyo bu karısımlar.:sm_cool:

beex
23-09-08, 09:09
internetten edındıgım bi kaç bilgiyi paylaşmak istıyorm sizinle.
çörek otu :Yunan filozof, Dioskorides; baş ağrılarını, burun tıkanıklıklarını, diş ağrısını ve bağırsak parazitlerini tedavi etmek için çörek otu kullanmıştır. Modern tıbbın babası kabul edilen Hipokrat, çörek otunu karaciğer ve sindirim rahatsızlıklarının devası olarak tanımlamıştır. Tıp tarihinin en ünlü kitaplarından biri olan “Canon of Medicine” ın yazarı olan İbn-i Sina, çörek otunun metabolizmayı uyardığını, uyuşuklu ve halsizliği engellediğini savunmuştur.Modern tıp, bu bitkinin özelliklerini, uyarıcı etkilerini kullanarak hemoroit, hepatit, nezle, ishal, öksürük ve tenya gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanmaktadır. Çörekotu ile ilgili ilk yazılı belge “Eski Ahit” de bulunmaktadır. Çörek otuyla ilgili en önemli sözlerden biri Hz.Muhammed’in (s.a.s) “Çörek otunu kullanın, ölümden başka her şeye devadır.” sözüdür.

1959′dan beri, laboratuar ve üniversitelerde 200 den fazla çalışma yapılmaktadır. Amerika’da Güney Carolina Hilton Head Island’da bulunan Kanser Araştırma Laboratuarında, şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı çalışmalardan biri, %100 natürel çörek otu yağının (Nigella Sativa) tümör tedavisinde, kemoterapide görülen negatif yan etkileri göstermeyip büyük başarılar sağladığını kanıtlamıştır. Çalışmalarda Nigella Sativa’nın kemik iliği büyüme oranını %250 gibi bir rakama çıkardığı ve tümörün büyümesini %50 oranında azalttığı tespit edilmiştir. Bu durum, bağışıklık sistemini uyararak hücreleri virüslerin yok edici özelliğinden koruyan interferon üretimini arttırmaktadır. Araştırmacılar, Nigella Sativa’nın anti bakteriyel ve anti mikotik etkilerini onaylamış ve diyabet tedavisinde esas olan şeker seviyesini düşürmekte de faydalı olduğunu tespit etmişlerdir.

Son zamanlarda Aids konusunda yapılan bağımsız çalışmalar, çörek otunun doğal katil hücre aktivitesini arttırırken aynı anda yardımcı ve bastırıcı t hücreleri arasındaki oranı da geliştirip savunma sistemi üzerinde meydana getirdiği şaşırtıcı etkilerini ortaya çıkarmıştır
Kanser ve AIDS‘ bağışıklık sistemini güçlendirir. Bronkodiletatör (bronşları genişletici) dür.
:kahve:

beex
23-09-08, 09:09
polen:Çiçeklerin ortasında bulunan erkek üreme hücresidir. Ancak mikroskop altında görülebilen bu hücreler 10 yıl dayanabilecek kadar canlıdırlar ve o bitkinin tüm genetik ve diğer özelliklerini taşır, döllenmeyi sağlayarak nesillerin devamını temin eder. Polende tüm vitaminler ve minerallerin insan yaşamı için en ideal oranlarda bulunması en üstün özelliğidir. Vitamin A -C ve özellikle B-kompleks vitaminleri yönünden zengindir. Ayrıca yüksek oranda protein (%20-25) içerir. Mineral, enzim, eser elementler ve diğer vitaminlerde bulunur. Tüm hastalıkların tedavisinde de yardımcı madde olarak kullanılmaktadır.

*Bağışıklık sistemini güçlendirir, antibakteriyel etkisi vardır.

*Kan basıncının düzenlenmesinde kullanılır.

*Üriner sistem enfeksiyonlarında kullanılır.

*Cinsel (isteksizlik, erken boşalma, iktidarsızlık) problemlerinde kullanılı.r

*Sinir sistemi, stres ve halsizlik gidericidir.

*Hücre yenileyici, dokuların yaşlanmasını geciktiricidir.

*Menopoz, andropozun kolay atlatılması için kullanılır.

*Gebelik sürecinin sağlıklı seyrini sağlar.

*Emzirmede süt oluşumunun artırılmasında etkilidir.

*Sindirim sistemi (gastrit, ülser) ve hemoroidte kullanılır.

*UYARI: Arı sokmasına alerjisi veya astımı olan kişilerin arı polenini dikkatli kullanılmalıdır.

beex
23-09-08, 09:09
EKİNEZYA:

Faydalari :

Üzerinde bir çok arastirma yapilmis özellikle immün sistemini desteklemeyle ün salmis bir bitkidir.Beyaz kan hücrelerinin üretimini tesvik ederek immün sistemi destekler. Güçlü antibakteriyel ve anti viral özelliklere sahiptir. Soguk alginligi, grip, herpes, Sinüzit, samannezlesi, solunum hastaliklari; anti iltihabi özellikler: egzama, çibanlar, kesikler, yaniklar ,sedef, sivilce,yaralar, ülser, kurdesen v.bSoguk alginligi ve hafif enfeksiyonlarda çok basarilidir. Isveç'de yapilan bir çalisma ekinazyanin nezlenin 12 klinik septomunu azalttigini göstermistir. Nezlenin ilk isaretleri görüldügünde alinmalidir.Sik sik tekrarlayan yerlesik müzmin bronsit, Sinüzit de koruyucu olarak da kullanilabilir.Ayrica grip ve kulak enfeksiyonlarinda da faydali oldugu tesbit edilmistir. Bir çok çalisma ekinezyanin saglikli doku ile istenmeyen patojenik organizmalar arasindaki dogal bariyeri tahrip eden hyaluronidase adli enzimin olusumunu önledigini göstermistir. Bu yüzden vücudun savunma hattini virüslere karsi korur. Ekinezya ekstresinin farelerde bazi tümör tiplerinin büyümesini engelledigi gösterilmistir. Muhtemelen vücudun kendi savunmasini arttiran anahtar lenfositlerin üretimini destekleyerek tümörlerin büyümesini baskilamaktadir. Yine kemoterapi alan hastalarda immün sistemi desteklemektedir. Herpes ve grip virüslerinde etkili olup yine inatçi bir mantar enfeksiyonu olan candida'ya karsidabasarili olmus olup tekrarini da engellemektedir. Cilt yara ve yaglarinin, cilt ülserlerinin iyilesmesinde faydalidir.
Yan Etkileri:

Bilinen bir yan etkisi yoktur. Asiri dozajlar mide bulantisina yol açabilir. 6 haftadan fazla sürekullanmak tavsiye edilmemektedir. Iki hafta ara vermek yeterli bir önlem olabilir. 2 yasindan küçük bebeklerde, tüberkülozlu hastalarda ve romatizmal arterit ve lupus gibi otoimmün hastalarinda immün fonksiyonlarini uyardigi için kullanilmamasi yerinde bir tedbir olacaktir.


Anti - toksikligi
Ekinezya iltihaplanmaya sebep olan cyclooxygenase enzimini ve yine bunun gibi potansiyelolarak toksik olan hyaluronidase enzimiyle lipoxygenase enzimini engeller.


Ekinezya bir çok virüsü baski altinda tutar :


Immün sistemi uyarmasindan dolayi AIDStedavisine katki saglar. Bu hastalarda NK lenfositlerini vefagositleri uyarir. Ayrica vücudun TNF denen HIV virüsünün kopyalanma faktörü seviyesini arttirir.
Ekinezya HerpesSimplex Viruse'üne karsi anti - viral yapar.


Içerigi :
Vitaminler
A - B2 - C - E Vitamini


Mineraller
Bakir - demir - selenyum - çinko - potasyum - krom - mangan - sülfür

soğuk algınlığı, grip, enfeksiyon, zayıf bağışıklık sistemi ve kanserden korunma gibi durumlarda dünyanın en önemli şifalı bitkilerinden olup; kuru toprak ve ovalar ile seyrek ormanlık arazilerde doğal olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir.

fuuria
23-09-08, 11:09
selam
bende de sanırım bu sorun var ama öyle karnabahar şeklinde fln deil. tek tek birbrinde uzak. et beni gibi sanki. ama sonra sivilce gibi patlıyor. dr gitmeyede korkuyorum. adetimde gecikti 1 hafta acaba bu sorundanmı?

fuuria
23-09-08, 11:09
selam
bende de sanırım bu sorun var ama öyle karnabahar şeklinde fln deil. tek tek birbrinde uzak. et beni gibi sanki. ama sonra sivilce gibi patlıyor. dr gitmeyede korkuyorum. adetimde gecikti 1 hafta acaba bu sorundanmı? :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

beex
23-09-08, 12:09
siğiller sivilce gibi patlamazlar.herkeste karnıbahar seklınde olmuyo farklı farklı yazıları okuduysanız bi çok çeşidi var o yuzden siz bi doktora gözükün içiniz rahatlasın

ebru88_
23-09-08, 14:09
arkadaslar bu sigiller derinin altındamıdır yoksa boyle et beni gibi cıkıntılı birseymidir

April
23-09-08, 18:09
beex
merhabalar.bende kısaca size hikayemi anlatmak istıyorum.bu can sıkıcı durum 4 ay önce bende cıktı anüs ve vajina arasındakı doku üzerinde sivilceye benzer bir iki pıtırcık vardı önemsemedım ve geçmesını bekledım.ilişki sonrası çoğaldıgını gordum.eşimde sivilceden bile kuçuk 1-2 tane et beni vardı yanı bızım bıldıgımızı zannettıgımız sey.ben ilişkiden sonra yanma ve agrı yasamaya başladım ve doktora gıttım doktor rahım agzında yara ve bunlarında vajınal sıgıl oldugunu soyledı.kanser yapıcı oldugunu soyledı ve bırsuru simil ve vajen klturu yaptı sızlerınde yazdıgınız gıbı özel hastaneye gıttım ve bunları bı kerede söyleyıpte bu testlerı bı kerede istemek yerıne her gıttıgımde muayene parası verdım ve her gıttıgımde baska baska testler dunya para verdım dıyebılırım.ve kadın benı en sonunda senden kolposkopı alınması gerekıyo bu da sadece devlet ve üniversite hastanelerınde yapılıyo dedi ve benim oraya gıtmemı söyledı yaramıda iyileştıremedi.yaranın yakıldıgını duydum ve kendısıne sordum bana daha hiç cocuk sahıbı olmadıgım için bunun yakılamayacagını yakılma işleminin rahım agzında sekıl bazuklukları yaptıgını ve bunun çocuk sahıbı olmamı engelleyebılecegını soyledı.hem bu yarayla hemde bu siğille ne kadar uğrastım uykularım kaçtı ve psikolojım bozuldu.hele siğilin cinsel yolla bulastıgını öğrenince eşimle ne kavgalar ettım bilemessiniz.cinsel hayaımız da tamamen bunlardan etkılendı herseyden bısey arar oldum.ve bakırkoy yenımahalle kadın doğum ve arastırnma hastanesıne gıttım bılenler varmı bılmıyorum ama çok kalabalık oldugu için tam ilgi gormenız mumkun deil genede özel hastanede kınden daha iyi oldugunu söyleyebılırım.anesteziyle siillerimi yaktılar eve geldiğimde onların görmemiş olduğunu arkettiğim minik iki tane siğile rastladım.bana ne solısyon verdıler nede aldara krem sadece merhem ve antıbıyotık krem verdıler.su anda 1 hafta oldu yaralarım iyileşmedi ve aşırı şekılde yanmam var. çalıştıgım yerde bi tanıdık doktor buldum ve çarsamba gubu ona gıdecegım.kendısıne testlerımı gosterdım oda benı muayene etmek istedı artık bı doktora güvenmek istiyorum.bide bu nasıl bi illettır kı tedavısı tamamen yok.allah hepimize acil şifa versin.dermanı olyan derde düşürmesin.gerçekten çok zor başa gelmeden bilmiyo insan.gene de bilinçlenıyoruz.sizin yazdıklarınızı okudukça birbirine verdığınız desteği görünce çok etkilendim.bu derdı anneniz bile olsa başına gelmeden sizi anlaması çok zor.allah sizlerden de razı olsun zaman veripte okudugunuz için saolun bilgilerinizi eksık etmeyın hanımlar.insallah iyileşicez
merhabalar ablacım,

yazdıklarından çok etkilendim, hepimiz az çok bu sıkıntıları yaşadık, ama seninki birçoğumuza olduğu gibi yine bir doktor-hastane faciası olmuş :KK43:
benim de ilk gittiğim jinekolog özel hastane olmasına rağmen çok kötüydü. ymurtalığımda olan (ve yarın ameliyatla aldıracağım) kisti bile farkedememişti.
ben ondan sonra gittiğim doktorumu buradan herkese tavsiye ediyorum sık sık. Özel Göztepe Hastanesi Op. Dr. Fatih Esen. ameliyatımı onda olmayı çok isterdim ama biraz pahalı bir hastane.

canım, ben de çok hastane gezdim. bu kist olayını da birkaç doktora teyit ettirmek istedim, erkek arkadaşımın bel fıtığı ameliyatı olduğu ve çok memnun kaldığı Batı Bahat Hastanesi'nde karar kıldık. o jinekologu da herkese öneririm. çok bilgili ve ilgili biri. Op. Dr. Serkan Özkul.

ablacım, rahim ağzı yaraları ile ilgili de bilgim var az çok. benim bir arkadaşım dondurtmuştu çok küçük bir yaraymış gerçi. ablamın da bir arkadaşı, çok ciddi olduğu söylenen rahim ağzı yarasını aşama aşama yaktırdı. bir doktor onun da moralini çok bozmuştu, kanser olabiirsin falan demişti. sonra başka bir doktor onu iyileştirdi ve şuanda 4 aylık hamile kendisi =)) yani yaradan eser yok ve çok sağlıklı bir hamile. içini ferah tut canım.

bir dee, Yeni Mahalle hakkında bir şey söyliyim, dün oradaydım. kisti bir de oraya gösterdik. doktor tanıdık olduğu için ilgilendi gerçi ama hastanenin durumu içler acısıydı. sonsuz bir kalabalık ve çokk eski teknoloji. öyle bir kalabalıkta hijyen olması da mümkün değil bence. muayene edilen yeri hafızamdan silmeye çalışıyorum...allahtan ben üstten ultrason çektirdim neyse canım...

ablacım sana Batı Bahat Hastanesini öneriyorum. muayene 25 YTL ve Sekan bey işinde uzman bir doktor. hastane öğleden sonra kalabalık oluyor, sabahtan gelebilrsen kolayca halledersin işini canım. randevusuz çalışıyorlar direkt gidebilirsin.siğiller konusunda ise, insan başına gelince ister istemez uzmanı oluyor konunun arkadaşlar. keşke daha önce araştırsaydım da aşısını olsaydım...

bir arkadaş ta yazmış, çok doğru, teşekkür ediyorum. siğil çıkaran türler kanserleşmede riski düşük olan türlerdir. kendinizi harap etmeyin canlarım, çünkü stres vücudun baş düşmanı. siğillerin tekrarlamasına sebep olursunuz sonra.

sizleri seviyorum..

bana şans dileyin yarın için...sevgiler...a.s.a.s.

chdbrs
23-09-08, 21:09
nisancım sana çok gemiş olsun:KK43: allah büyük sıkma hiç canını bak bende taktıkça başıma neler neler geldi:KK43: bende de kist var üzülme .bak ben düşüne düşüne neler yaptım .iyice dalgınlaştım herhlde bugünde kalktım gözüme yanlışlıkla kulak damlası damlattım .gözüm çok kötü şu anda kapalı.iyileşecek diye umut ediyoruz:KK43: sıkmayın arkadaşlar canınızı kondilomlara takınca iyice dalgınlşatım ki ben sağlık teknisyeniyim en çok dikkat etmesi gerekn kişi:KK43: yarın için sana dua edicem allahın izniyle iyileşiceksin.yarın olmasada ertesi gün iyi haberlerini alıcaz biliyorum .şimdiden çok geçmiş olsun canım iyi haberlerini beklyoruz:)

beex
24-09-08, 07:09
chdbrs
nisancım sana çok gemiş olsun:KK43: allah büyük sıkma hiç canını bak bende taktıkça başıma neler neler geldi:KK43: bende de kist var üzülme .bak ben düşüne düşüne neler yaptım .iyice dalgınlaştım herhlde bugünde kalktım gözüme yanlışlıkla kulak damlası damlattım .gözüm çok kötü şu anda kapalı.iyileşecek diye umut ediyoruz:KK43: sıkmayın arkadaşlar canınızı kondilomlara takınca iyice dalgınlşatım ki ben sağlık teknisyeniyim en çok dikkat etmesi gerekn kişi:KK43: yarın için sana dua edicem allahın izniyle iyileşiceksin.yarın olmasada ertesi gün iyi haberlerini alıcaz biliyorum .şimdiden çok geçmiş olsun canım iyi haberlerini beklyoruz:)
çok geçmiş olsun ya gerçekten nasıl bi dalgınlıktır bu aynısı bendede var.allah korusun inşallah bişey olmamıstır.

beex
24-09-08, 07:09
nisan.
merhabalar ablacım,

yazdıklarından çok etkilendim, hepimiz az çok bu sıkıntıları yaşadık, ama seninki birçoğumuza olduğu gibi yine bir doktor-hastane faciası olmuş :KK43:
benim de ilk gittiğim jinekolog özel hastane olmasına rağmen çok kötüydü. ymurtalığımda olan (ve yarın ameliyatla aldıracağım) kisti bile farkedememişti.
ben ondan sonra gittiğim doktorumu buradan herkese tavsiye ediyorum sık sık. Özel Göztepe Hastanesi Op. Dr. Fatih Esen. ameliyatımı onda olmayı çok isterdim ama biraz pahalı bir hastane.

canım, ben de çok hastane gezdim. bu kist olayını da birkaç doktora teyit ettirmek istedim, erkek arkadaşımın bel fıtığı ameliyatı olduğu ve çok memnun kaldığı Batı Bahat Hastanesi'nde karar kıldık. o jinekologu da herkese öneririm. çok bilgili ve ilgili biri. Op. Dr. Serkan Özkul.

ablacım, rahim ağzı yaraları ile ilgili de bilgim var az çok. benim bir arkadaşım dondurtmuştu çok küçük bir yaraymış gerçi. ablamın da bir arkadaşı, çok ciddi olduğu söylenen rahim ağzı yarasını aşama aşama yaktırdı. bir doktor onun da moralini çok bozmuştu, kanser olabiirsin falan demişti. sonra başka bir doktor onu iyileştirdi ve şuanda 4 aylık hamile kendisi =)) yani yaradan eser yok ve çok sağlıklı bir hamile. içini ferah tut canım.

bir dee, Yeni Mahalle hakkında bir şey söyliyim, dün oradaydım. kisti bir de oraya gösterdik. doktor tanıdık olduğu için ilgilendi gerçi ama hastanenin durumu içler acısıydı. sonsuz bir kalabalık ve çokk eski teknoloji. öyle bir kalabalıkta hijyen olması da mümkün değil bence. muayene edilen yeri hafızamdan silmeye çalışıyorum...allahtan ben üstten ultrason çektirdim neyse canım...

ablacım sana Batı Bahat Hastanesini öneriyorum. muayene 25 YTL ve Sekan bey işinde uzman bir doktor. hastane öğleden sonra kalabalık oluyor, sabahtan gelebilrsen kolayca halledersin işini canım. randevusuz çalışıyorlar direkt gidebilirsin.siğiller konusunda ise, insan başına gelince ister istemez uzmanı oluyor konunun arkadaşlar. keşke daha önce araştırsaydım da aşısını olsaydım...

bir arkadaş ta yazmış, çok doğru, teşekkür ediyorum. siğil çıkaran türler kanserleşmede riski düşük olan türlerdir. kendinizi harap etmeyin canlarım, çünkü stres vücudun baş düşmanı. siğillerin tekrarlamasına sebep olursunuz sonra.

sizleri seviyorum..

bana şans dileyin yarın için...sevgiler...a.s.a.s.
Nisan can çok saol senın yazdıklarını hep takıp edıyodum ve verdıgın morelle psikolog oldun artık gerçektende iyi geliyomus arkadaslara hak verdım.allah sana acil şifa versin en kısa zamanda kurtulursun inşallah.şu anda iş yerındeyım saat kaçta ameliyat olcaksın bılmıyorum ama inşallah zahmetsiz ve dört dörtlük bi şekılde atlatırsın.iyi haberlerini beklıyorum.RABBİM HEPİMİZE şifa versin. bende bugün tekrar gidicem bu sefer tanıdık doktor buldum bahsetmıstım zaten bakırköy arastırma hastanesınde.bende iyileşmeye başlayan yanıkların bi kaç yerınde tekrarladı sanırım. gene gıdıcem bu sefer son olur inşallah yoksa yaktırmaktan şeysiz kalıcam -tatlicadiarzu-

seratonin
24-09-08, 21:09
fuuria
selam
bende de sanırım bu sorun var ama öyle karnabahar şeklinde fln deil. tek tek birbrinde uzak. et beni gibi sanki. ama sonra sivilce gibi patlıyor. dr gitmeyede korkuyorum. adetimde gecikti 1 hafta acaba bu sorundanmı? :çok üzgünüm::çok üzgünüm:
emin değilim ama bahsettiğin bartolin kisti olabilir burda onunla ilgili bi konu var 'vajende kist ..' adı altında..orda arkadaşın dediğine göre onlar patlıyabiliyor..

ebru88_
arkadaslar bu sigiller derinin altındamıdır yoksa boyle et beni gibi cıkıntılı birseymidir
siğiller deri üstünde sanırım eğer kist veya abse ise deri altında..


nisan ameliyat olucakmışsın geçmiş olsun cnm..
beex senin de bi an önce bu rahatsızlıktan kurtulmanı dilerim ..

:enbuyukkk:

chdbrs
24-09-08, 23:09
beex çok teşekkür ederim.bugün gayet iyiym.inşallh nisanında iyi haberlerini alıcaz.Bütün gün aklım nisandaydı:KK43: hadi nisan hepimiz seni bekliyoruz en büyük destekçimiz kader arkadaşımız seni bekliyoruz iyi haberlerle.en kısa zmanda iyileşiceksin duacınız:)

beex
25-09-08, 06:09
chdbrs canım çok saol allah razı olsun.

beex
25-09-08, 06:09
kızlar tanıdık doktor buldum demiştim.dün ona gittim. rahim ağzındaki yaramın çok büyük olduğunu ve ilaç tadavisiyle geçecek birşey olmadıgını söyledi.yakılmasınında daha çocuk sahibi olmadığım için riskli olabileceğini çünkü yakılınca rahım ağzında bi takım şekil deişiklikleri olabileceğini belirtti ve yarın gel seni bide hocamıza göstermek istiyorum dedi.artıknasıl bi hoca bilmiyorum saat 11 de gidicem tekrar ve ne yapacağımıza karar verecekler.ayrıca benim siğillerimi yakan yenimahalledeki doktora da sitem etti çünkü içerde bi enfeksiyon ya da baska bir hastalık varsa önce o iyileştirilir daha sonra siğil tedavisine geçilir yoksa siğiller sürekli tekrarlarmış baska hastalık oldugu için. bu konuda sizleride uyarmak istedim iyi bi kontrolden geçin baska bi problem yoksa dırek siğilleri yaktırn arkadaslar çünkü benım daha şimdiden 3 tane yenı çıktı su anda çok kucukler.baska hastalıklarınız varsa onlarıda yok etmek gerekıyo dedımız gıbı tamamen bağışıklık sistemi ile alakalı eger vücutta baska bi hastalık ya da mikrop vs bişey varsa bunlarda hemen fırsat kollayıp tekrar çıkıveriyolar.ne illet bişeymiş be kardeşlerim.rabbim bizi zor bi imtihandan geçiriyo onun iznıylede bu imtıhanı ve hastalıgı atlatır.saglıgımıza kavusuruz.bugun bana dua edın.nisancım senı dusunuyorum dunden beri
ayağa kalkar kalkmaz yaz bizlere rabbım seni korusun inşallah başarılı geçmiştir ameliyatın.a.s.