Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Pkolu Hanımların paylaşım alanı...


odesia
19-11-08, 10:11
oyküm
arkadaşlar merhaba

bu soğan kürünü 15 gün kullanılacak demişsiniz. Bende başlıcaktım ama ibrahim saraçoğlunun internetteki sayfasında 21 gün diyor. Ayrıca adetinizin 1. günü olarak başlayın diye yazmıyor. Şimdi kaldım uygulama tam olarak nasıl olacak beni aydınlatırsanız cok memnun olurum.
Arkadaşım İbrahim Saraçoğlunun sitesinden aynen kopyala yapıştır yapıyrm. 21 deil 15 gün diyor, evet adetin 1. günü sitede demiyor ama kendisini Seda Sayanın prog. izlediğimde söylemişti. Hoşçakal.

Kür: Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı
İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız. Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverenkli ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

Ocean
19-11-08, 10:11
ben de bugün itibariyle soğana başladım.. çok iğrenç ama ne yapalım..
ilaç niyetine içecez.. inş düzene sokar adetlerimizi..

Ocean
19-11-08, 10:11
Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu

Değerli okuyucu, kuru soğan üzerine olan ilk çalışmalarıma seksenli yılların ortalarında başlamıştım. Aynı zamanda sarımsak ve pırasayı da inceliyordum. Çünkü üçü de aynı familyadandır.Topraktan henüz çıkmaya başlamış, bu üç bitkinin taze filizlerini kopartıp tadına baktığınızda damak tatları birbirinin aynıdır. Onları birbirlerinden ayırt etmek zordur. Ancak, bir-iki haftadan itibaren morfolojileri, kimyaları ve tatları giderek belirgin şekilde farklılaşır.

Her üçünde de antibakteriyel (antibiyotik) ve ağrı kesici (analjezik) özelliği olan etkin maddeler bulunmaktadır. Yetişkin dönemlerine gelindiğinde doğal antibiyotik güç, sarımsakta en fazladır. Soğanda bu güç orta derecede bulunurken, pırasada bu ölçü en minimum düzeyde kalır. Yetişkin soğanın ağrı kesici gücü ise maksimum düzeye çıkar. İleri tarihlerde sarımsak ve pırasanın içeriğinde saklı olan etkin özelliklerini ayrı başlıklar altında sizlere tanıtmaya çalışacağım. Çünkü, aynı aileye (familya) ait bu üç sebze yetişkin evrelerinde kür olarak uygulandıklarında birbirlerinden tamamen farklı hastalıklara karşı potansiyel bir güç oluşturabilmektedirler. Pırasa, böbrekte oluşan litogen yapıya karşı etkili olurken, sarımsak ise vücudun bazı bölgelerinde oluşan plaklara karşı etkin rol oynayabilmektedir. Bu kısa girişten sonra bugünkü, sebzemize tekrar geri dönelim.
Onu doğrarken gözyaşlarını tutmak ne mümkün... Gözlerden yaş gelmesine sebep olan yapısında kükürt bulunan propanthial-S-oksit maddesidir. Eğer soğanı doğrarken gözyaşı dökmek istemiyorsanız, ağzınıza bir lokma ekmek alıp çiğneyerek doğrayınız.

KADINLAR İÇİN

Zaman zaman geçmişte araştırdığım bir bitkiye tekrar tekrar geri döner, yeni elde ettiğim deneyimlerimin ışığında onu tekrar araştırmaya başlarım. Kuru soğanın rahim ve yumurtalıklar üzerinde nedenli etkili olabildiğini fark ettim. Onu, 2009’un bitkisi olarak tanıtmayı düşünüyordum ki, yaşlılığa bağlı eklem kireçlenmesini ortadan kaldırıcı bitkiyi keşfettim. Bu nedenle 2008’in son aylarında kuru soğanın bu potansiyel gücünü erken açıklamayı daha uygun buldum.

Kuru soğan, Polikistik Over Sendromu (PCOS) yaşayan kadınların imdadına yetişen mükemmel bir destekleyici ve yardımcı tedavi imkânı sunmaktadır. Erken menopoza giren kadınların da imdadına yetişebilmektedir. Küçük ve orta çaplı miyomu olan kadınlar da kuru soğan küründen istifade edebilirler.

Polikistik over şikâyeti olanlar, büyük bir olasılıkla kürü uygulamaya başladıktan bir-iki gün sonra beyaz-sarı renkte bolca akıntı yaşamaya başlayabilirler. Uzun zamandan beri âdet (regl) görmüyorlar ise, âdet görmeye başlayabilirler. Aynı şekilde menopoza yeni girmiş kadınlar da tekrar düzenli adet görmeye başlayabilir. Rahim duvarı incelmesi olan kadınların rahim duvarlarının kalınlaşmasında da etkilidir. Kuru soğan sanki, kadınların rahim ve yumurtalıkları için yaratılmış bir sebze...
Endometrioma, rahimin içini döşeyen zar tabakasının yumurtalıklarda bulunması ve her adet döneminde kanayarak kistik yapı oluşturmasına denir. Bu kistin içi, kahverengi kıvamlı sıvı ile doludur bu nedenle çikolata kisti de denir. Hastalar hekimlerine kısırlık, sancılı veya ağrılı adet görme, ilişki esnasında ağrı görme şikâyeti ile başvururlar. Başlangıç evresinde olan endometrioma tedavisinde de oldukça güçlü bir yardımcı tedavi imkânı sunar.


ERKEKLER İÇİN
Yıllar önce kuru soğanı araştırırken prostatite (prostat içi iltihaplanma) bağlı ağrı çeken erkeklerin imdadına yetişebileceğini bulmuştum. Prostatite bağlı ağrı çeken bazı hastalar için uygun bir ağrı kesici bulmak da çok zordur. Bilinen hiçbir ağrı kesici onlara derman olmaz. Almanya’da “Medizin Forum-Prostatitis” sitesine yazı yazan bir prostatit hastası, prostatite bağlı sürekli ağrı çektiğini ve bu durumun kendisini intiharın eşiğine getirdiğini yazmıştı. Bu hastaya soğan kürünü uygulamasını önermiştim. Aradan birkaç gün geçtikten sonra nasıl teşekkür ettiğini hâlâ unutamam.

GÜNÜN KÜRÜ -1
‘Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı
İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız. Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverengi ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.
Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

GÜNÜN KÜRÜ -2
‘Prostatit’e bağlı şiddetli ağrılara karşı
Bir hafta boyunca her gün iki öğün, sabah ve akşam ikişer adet orta boy kuru soğan preslenip yarım dilim ekmekle beraber tüketilir. Presleme esnasında çıkan soğanın suyunu ziyan etmeyiniz ve de kesinlikle tuzlamayınız. Soğanı presleme imkânı bulamıyorsanız, ağızda uzun uzun çiğneyerek beraberinde yarım dilim ekmekle beraber tüketebilirsiniz. Katı meyve sıkacakları, soğan suyunu çıkarmak için de mükemmel bir çözümdür. Kuru soğanın suda veya ateşte pişirilmeden çiğ olarak tüketilmesi gerekir.


Milliyet

alintıdır..

gufi
19-11-08, 10:11
slm kızlar 2 bucuk senelik evliyim geçen hafta doktora gittim ultrasonda polikistik overlere rastladı 71 kiloyum tüylenmede var bu yüzden oluyor dedi doktor hastalanmadım daha adetinin 2. günü gel kan tahili yapalım dedi yumurtlamana falan bakalım kan tahlilinde dedi tedavi nasıl sürüyor yani tedaviden ne kadar süre sonra hamile kalınıyor bilgilendirirseniz sevinirim kızlar

tezel
19-11-08, 14:11
Arkadaşlar ben de pkoluyum.Önce hap tedavisi oldum.Sonra iğneye geçtik ve aşılama yapıldı.Ama maalesef olmadı.Doktor çok önemli.Doktoruma çok güveniyorum.Doktorum inferlitite uzmanı başka bir doktora yönlendirecek.Acıbademe gidiyorum.Mükemmel ilgi var.Orada Şahin Beye yönlendirileceğim.Adını çok duydum.Sanırım biz tüp bebek deneyeceğiz.Bu ay görüşülecek.Allah herkezin yardımcısı olsun.

bircan
19-11-08, 18:11
arkadaşlar bu soğan kürünü soğuk olarak ve beklemiş haşlama suyu içilmemelidir diyo ama ben programda öğleden önce hazırladığınız 2 bardk suyun yarısını sabah yarısını akşam diye dinledim ve öyle uyguladım yani buzdolabına koyup akşam mikrodalga fırınında ısıtıp içiorum yanlışmı uyguladım sizce bana cvp verirseniniz çok memnun olucam

esinsay
20-11-08, 07:11
nilufer_3457
canlarım cok tesekkur ederim desteginiz icin ben zaten normale gore bu ayın 22sinde olmam lazım ki olmuyorum duzensiz oldugu iicin ama dedigim gibi gecen ayı baz alırsak 15 aydır istiyorum cok hayal kırıklıgı yasadım kasıgımın sol tarafı kendini bellli edecek sekilde agrıyor ve ilişkide de oyle valla kistten mi gebelikten mi bilmiyorum ama biraz daha bekleyim zaten bu adet olusumda dr a gidecem klomene baslıyacaz adet olmazsam yine gidecem adet sokturucu verip oyle baslayacaz ama bir onumuzdeki hafta olsun test yaparım inşallah klomene gerek kalmadan hamile olurum allahım tum isteyenlere versin inşllah dua edin kızlar bana
Aynı şeyi bu ay ben de yaşadım. ilişki esnasında sol taraftaki o ağrı :çok üzgünüm: sanırım kistten oluyor. bu ay adetim de çok gecikti. bir hafta belki 10 gün göğüslerim öyle şişti ve hassaslaştı ki :1shok: neyseki sonunda başladı.. hamile olabilirim sandım, 3 kere test yaptım; malesef negatif. aylardır doktora gitmiyorum, glucophage vermişti, 2 ay kullandım sonra onu da bıraktım :çok üzgünüm: bu ay gitsem iyi olacak ama bu sefer de maaş alamıyoruz, arayamıyorum bile doktoru.. bir yandan annemler durmadan soruyorlar, soğan soğan diye peşimde dolaşıyorlar.. off iyice yoruldum artık..

BenoykUm
20-11-08, 09:11
odesia
Arkadaşım İbrahim Saraçoğlunun sitesinden aynen kopyala yapıştır yapıyrm. 21 deil 15 gün diyor, evet adetin 1. günü sitede demiyor ama kendisini Seda Sayanın prog. izlediğimde söylemişti. Hoşçakal.


özür dilerim arkadaşım dün forumdan sonra tekrar baktım ve hatamı gördüm. kusura bakma.. Ama hemen bende başlıcam bu soğan kürüne dilerim herşey düzelir

BenoykUm
20-11-08, 09:11
Ben 6 ay klomen kullandım. ama bu ilacın son 3 ayını hep pas geçtik çünkü yumarta gelişimi olmadı. doktora gittiğinde en kötüsüde bu oluyo. Büyük bir hevesle oturuyorsun masaya sana güzel şeyler söylücek diye sonra ağzından çıkan sadece bu ay pas geçiyoruz. Sadece PAS kelimesi yüzüne bebek tedavimden vazgeçmiştim. tam 1 yıl ara verdim Şimdi ise başka bir doktora başladım ama bu sefer ben kazanıcam buna eminim.

odesia
20-11-08, 09:11
Özür ne demek öyküm, birbirimize bir nebze faydamız olabiliyosa ne mutlu. Ve haklısın gittiğin doktor çok önemli, ben 1 sene ilaç kullandım ve sonuç alamayınca çok sıkıldığım için ara vermeyi düşünüyrm. yeniden işe girdiğimde iyi bir doktora gidip daha hızlı sonuç alırım umarım. Umarım hepimiz çabalarımızdan en kısa zamanda sonuç alır burada müjdeleriz.

nilufer_3457
20-11-08, 10:11
esinsay
Aynı şeyi bu ay ben de yaşadım. ilişki esnasında sol taraftaki o ağrı :çok üzgünüm: sanırım kistten oluyor. bu ay adetim de çok gecikti. bir hafta belki 10 gün göğüslerim öyle şişti ve hassaslaştı ki :1shok: neyseki sonunda başladı.. hamile olabilirim sandım, 3 kere test yaptım; malesef negatif. aylardır doktora gitmiyorum, glucophage vermişti, 2 ay kullandım sonra onu da bıraktım :çok üzgünüm: bu ay gitsem iyi olacak ama bu sefer de maaş alamıyoruz, arayamıyorum bile doktoru.. bir yandan annemler durmadan soruyorlar, soğan soğan diye peşimde dolaşıyorlar.. off iyice yoruldum artık..
canım tesekkur ederim cevabın icin cok belirtim var inşallah bu belirtiler beni yanıltmaz cok hayal kırıklıgı yasarım bende cok yoruldum aynı seyleri benim cevremde soyluyor yok sogan suyu yok incir suyu artık vallahi insan icine cıkmak icimden gelmiyor ya :çok üzgünüm:Allah ım sabırlar versin ne diyim dualarımızı kabul etsin inşallah

Ocean
20-11-08, 11:11
kitiii
selamlar,
ben yaklaşık 7 yıldır pcos tedavisi görüyorum su an 22 yaşındayım ve bekarım yani henüz hamile kalmaya çalışmıyorum :) ama çok korkuyorum ilerde çocuk sahibi olamam diye.yaklaşık 5-6 doktor gezdim hepsi aynı ilaçları verdiler durdular 7 senedir aralıksız glucophage kullanıyorum 4 sene kadar diane kullandım şimdide yasmin kullanıyorum ama hala kilo sorunum var hala tüylenme aşırı ve ilacı bıraktığım an adet kesiliyor.2 sene önce ankara üniversitesi kadın doğum anabilimdalı başkanı Sevgi Tezcan a gitmiştim ve çok komiktir bana bir an önce evlenip çocuk yapmamı söyledi!çocuk sahibi olmak için yapılan tedavi pcosu azaltıyormuş (muşmuşmuş)
Yasmindende bıktım çünkü inanılmaz çalkantılı ruh hali yapıyor.Gerçekten çok kötüyüm :'(
paylaşmak istedim sizinle çünkü beni anlayabilecek kişiler sizlersiniz...
canımm merhaba.. inan aynı durumdayız.. yazdığın şeylerin hepsi ama hepsi -ki bu kadar olur-benim de başımda..
bana da doktor glukophage vermişti ama bi fayda görmediğim için bırakmıştım.
ben de yasmin kullanıyorum 4 yıldır, tüy problemim kalmadı.
kilo problemim de var ve veremiyorum.yasmin acayip iştah açıyor.
ilacı bıraktığım an adetim kesiliyo,adet olmazsak da kist oluyor biliyorsun ki.
bir de aynı şekilde benim doktorum da bana bir an önce çocuk yapman lazım dedi, en güzel tedavi yöntemi budur dedi.
ben bu ay yasmini bıraktım ve soğan kürünü deniyorum. Risk aldım ama soğan işe yarayacak mı çok merak ediyorum.
Eğer işe yaramaz da adet olmazsam doktora gitcem.
Mecbur evlenene kadar kullanmalıyız yasmini. çünkü adet olmamak çok ama çok zararlıymış.
İç organları bile etkiliyormuş. 1-2 gün bile olsa muhakkak her ay adet olmak gerekliymiş.

yalnız değilsin canım, bizim gibi bir sürü bayan var inan ki..
çok kafaya takmamalısın.. her işte bir hayır vardır muhakkak..
öpüyorum senia.s.

gufi
20-11-08, 20:11
tezelcimm bende bursalıyım bende acıbademde aylin karahasana gidiyorum oda çok iyi bir doktor

yadel
20-11-08, 21:11
kader arkadaşlarım nerdesin yahu pkonun caresi yok belli ben herseyden ümidimi kestim bu hastalık bana agır bir yuk oldu taşıyamıyorum desemde allah beterinden korusun mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler

falanist
20-11-08, 21:11
arkadaşlar unutmayın ki pko da fazla kilo herşeyi zorlaştıran bir durum. lütfen yılmayın ve kilo vermeye çalışın, ben pko tedavisine başladığımda endokronoloji doktorum kontrolünde 22 kilo verdim. 1 senedir diane35 kullanıyorum ve bırakmak için son kutumun bitmesini bekliyorum. bir sonraki ay kendiliğinden adet olabilirsem bunda kilo vermemin çok büyük etkisi olacak

yadel
20-11-08, 22:11
mge
arkadaşlar unutmayın ki pko da fazla kilo herşeyi zorlaştıran bir durum. lütfen yılmayın ve kilo vermeye çalışın, ben pko tedavisine başladığımda endokronoloji doktorum kontrolünde 22 kilo verdim. 1 senedir diane35 kullanıyorum ve bırakmak için son kutumun bitmesini bekliyorum. bir sonraki ay kendiliğinden adet olabilirsem bunda kilo vermemin çok büyük etkisi olacak
ben kendimi bildim bileli pkoluyum ve hiç kilo sorunum olmadı yılmak yok diyosun ama ben gercekten yıldım sen evlimisin canım

keops35
20-11-08, 22:11
yadel
kader arkadaşlarım nerdesin yahu pkonun caresi yok belli ben herseyden ümidimi kestim bu hastalık bana agır bir yuk oldu taşıyamıyorum desemde allah beterinden korusun mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler
bence de yılmamalısın arkadaşım,tüm olumsuzluklarını kontrol altına alabildiğimiz bir problemimiz var sonuçta,sadece biraz sabır...
ben 2 yıl boyunca hamile kalabilmek için uğraştım,pko olduğumu 3 ayrı doktor göremedi,sonra teşhis konup tedavi başladı.ilk ayda sonuç verdi ilaçlar,hamile kaldım.ve hamileliğim 9. haftamda bebeğimi kaybederek kürtaj olmamla sonuçlandı.yani bu hastalık benden çok şey götürdü,çok acı çektirdi.yine de yılmak yok,olmamalı.şimdi yeniden ilaçlarıma başladım,size buradan müjde vereceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.sizden de iyi haberler gelecek,buna hepimiz inanmak zorundayız.

MERF
21-11-08, 07:11
tezel
Arkadaşlar ben de pkoluyum.Önce hap tedavisi oldum.Sonra iğneye geçtik ve aşılama yapıldı.Ama maalesef olmadı.Doktor çok önemli.Doktoruma çok güveniyorum.Doktorum inferlitite uzmanı başka bir doktora yönlendirecek.Acıbademe gidiyorum.Mükemmel ilgi var.Orada Şahin Beye yönlendirileceğim.Adını çok duydum.Sanırım biz tüp bebek deneyeceğiz.Bu ay görüşülecek.Allah herkezin yardımcısı olsun.
merhaba tezel. ben de pko luyum ve uzun araştırmalar sonucunda şahin zeteroğluna başladım. gerçekten çok iyi bir doktor. ve tezi pko üzerineymiş. ben çok memnunum. En kısa zamanda inşallah Allah tüm isteyenlere bebek verir

falanist
21-11-08, 09:11
yadel
ben kendimi bildim bileli pkoluyum ve hiç kilo sorunum olmadı yılmak yok diyosun ama ben gercekten yıldım sen evlimisin canım

hayır canım bekarım. önceleri pko ile ilgili o kadar çok şey okudum ki, moralim sıfırlandı. ama her hastalıkta olduğu gibi bunda da en önemli şey pozitif düşünme. pko tedavi olunamaz bi hastalık değil ümidinizi kesmeyin...

cucu-pete
21-11-08, 09:11
ocean06
canımm merhaba.. inan aynı durumdayız.. yazdığın şeylerin hepsi ama hepsi -ki bu kadar olur-benim de başımda..
bana da doktor glukophage vermişti ama bi fayda görmediğim için bırakmıştım.
ben de yasmin kullanıyorum 4 yıldır, tüy problemim kalmadı.
kilo problemim de var ve veremiyorum.yasmin acayip iştah açıyor.
ilacı bıraktığım an adetim kesiliyo,adet olmazsak da kist oluyor biliyorsun ki.
bir de aynı şekilde benim doktorum da bana bir an önce çocuk yapman lazım dedi, en güzel tedavi yöntemi budur dedi.
ben bu ay yasmini bıraktım ve soğan kürünü deniyorum. Risk aldım ama soğan işe yarayacak mı çok merak ediyorum.
Eğer işe yaramaz da adet olmazsam doktora gitcem.
Mecbur evlenene kadar kullanmalıyız yasmini. çünkü adet olmamak çok ama çok zararlıymış.
İç organları bile etkiliyormuş. 1-2 gün bile olsa muhakkak her ay adet olmak gerekliymiş.

yalnız değilsin canım, bizim gibi bir sürü bayan var inan ki..
çok kafaya takmamalısın.. her işte bir hayır vardır muhakkak..
öpüyorum senia.s.
bende size katilayim...söylediklerinizin hepsi benim icinde gecerli kizlar...
sogan kürü benim midemi mahvetti maalesef:1no2:
banada doktor bir an önce ilk cocugunu yap,ikincisini istersen 10 sene ara ver demisti..ama olmuyo iste:çok üzgünüm:
hakkimizda hayirlisi...
ya merak ettim sizdede 4-5 ay adet gelmedigi oluyor mu?

BETÜLAY
21-11-08, 10:11
yasmin kullanırken soğan suyu kürü ve hayıt tohumunu kullanmanın bir zararı olurmu sizce

yadel
21-11-08, 12:11
cucu-pete
bende size katilayim...söylediklerinizin hepsi benim icinde gecerli kizlar...
sogan kürü benim midemi mahvetti maalesef:1no2:
banada doktor bir an önce ilk cocugunu yap,ikincisini istersen 10 sene ara ver demisti..ama olmuyo iste:çok üzgünüm:
hakkimizda hayirlisi...
ya merak ettim sizdede 4-5 ay adet gelmedigi oluyor mu?
bende bu ay 3aya geldi hala adet gelmedi demekki ilerleyen yaşlarda oluyormuş

sudeyoncaa
21-11-08, 19:11
Slm herkese bende pkoluyum 1 yıl 2 aylık evliyim bebek istedik ama olmadı henüz tüm testler yapıldı birtek ben de pko var başka birşey yok. Şimdi bu ay adetin 3.günü gel dedi yumurtlama takibine başlıcaz sanırım klomen tarzı ilaç vercek ama 20 gün gecti adet olmadım hep böyle gecikmeli oluyorum bazen olmadıgım ay bile oluyor .Dr.umu aradım adet olmadım test yaptım negatif dedim bana kendiliğpinden adet olmayı bekle dedi farlutal adet söktürüzü vermedi iyice stres oldum adet olsamda bir an önce tedavime başlasam. Birde şu adetin 22.günü yapılan test bana yapılmadı o ne testti arkadaşlar?
Burda birbirimize desek olalım inşallah bir an önce hamiş kalırız...

biricik mericik
21-11-08, 20:11
Doktor bana Pko başlangıcı demişti geçen ay. Ama hamile kalmam için de ganofen yumurta geliştirici hap vermişti. Sonuç 4 tane kocaman kist oldu. Hem de 6,7 cm lik. Bu ay doğum kontrol hapı kullanıyorum. Hiç 7 cm.lik kist duyan yada düşüreniniz var mı acaba?

beydam
22-11-08, 06:11
biricik mericik
Doktor bana Pko başlangıcı demişti geçen ay. Ama hamile kalmam için de ganofen yumurta geliştirici hap vermişti. Sonuç 4 tane kocaman kist oldu. Hem de 6,7 cm lik. Bu ay doğum kontrol hapı kullanıyorum. Hiç 7 cm.lik kist duyan yada düşüreniniz var mı acaba?
pko başlangıcı demekle ne demek istedi tahlil falan yaptırdın mı?tahlil sonucuna göremi böyle bişey dedi doktor.bendede pko başlangıcı var fakat hormonlar düzenli.adetlerim 45-50 günde bir geliyo.ama doktor sana neden hemen ilaç verdi onu anlayamadım.ilk 4 ay hiç ilaç vermeden kendiliğinden gebe kalmanı bekliyolar sonra ilaç veriyolar.sende başka bir durum olabilir,yani hormonlarında.şutarafagitti

Ocean
22-11-08, 11:11
cucu-pete
bende size katilayim...söylediklerinizin hepsi benim icinde gecerli kizlar...
sogan kürü benim midemi mahvetti maalesef:1no2:
banada doktor bir an önce ilk cocugunu yap,ikincisini istersen 10 sene ara ver demisti..ama olmuyo iste:çok üzgünüm:
hakkimizda hayirlisi...
ya merak ettim sizdede 4-5 ay adet gelmedigi oluyor mu?
evet canım ben çok yaşadım bu durumu..
bir sefer 6 ay adet olmamıştım.
belli aralıklarla adet düzenlemek için yasmin kullandım ama bırakıp adet olmayı beklediğimde 3-4-5 ay, artık ne kadar beklersem, adet olmuyordum.
son çare olarak doktorum evlenene kadar kullanacaksın bu ilacı dedi.
çünkü 1 ay ilacı bıraktığımda 7cm lik kocaman bir kistim oldu..
içi sıvı dolu zararsız bişeymiş Allahtan..duphaston kullandım ve kist kayboldu.
yani ilacı hiç bırakmamam gerek fakat ben bu ay bir risk aldım, hapı bıraktım, soğan suyunu içiyorum.. bakalım fayda edecek mi?

orkide0038
22-11-08, 11:11
arkadaşlar bende ilaç içmeden adet göremiyorum ben de 2 senedir çocuk istiyorum doktura gittim kan aldılar sonuçlarını bekliyorum inşallah ilkk seferde hamiş kalabilirim allah isteyen herkeze versin dualarım sizler için

Ocean
22-11-08, 11:11
biricik mericik
Doktor bana Pko başlangıcı demişti geçen ay. Ama hamile kalmam için de ganofen yumurta geliştirici hap vermişti. Sonuç 4 tane kocaman kist oldu. Hem de 6,7 cm lik. Bu ay doğum kontrol hapı kullanıyorum. Hiç 7 cm.lik kist duyan yada düşüreniniz var mı acaba?
ben varım canım.. bende de 7.28 cm lik yumurtadan büyük bir kist oluştu.
yasmin hapını bir ay bırakmıştım, o arada oluşmuş.
fakat zararsızmış. normalde bizim yumurtalarımız içi sıvı dolu bi kesecik içinde.
işte bu kesecik yırtılıp, yumurta dışarı atılmamış ve içi sıvı dolmaya devam etmiş taa ki 7cm olup, biz farkedene kadar.
duphastone diye bi ilaç kullandım hemen geçti çok şükür..

kistimin fotosunu koymak istedim.. işte bu....kesikli çizgi ile gösterilen kistim.
[​IMG]

bobola
22-11-08, 20:11
merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum.tek amacım sizlere ümit vermek.3 yıllık evliyim.1.yıl sonra hamile kaldım.8.haftasında bebeğim karnımda öldü.ve ben farketmedim.kanamam olmadı.1 ay karnımda taşıdım.3 lü taramaya gittim ve öğrendiğimde yıkıldım.bende pkoluyum tedavi olmadan hamile kaldım.aslında pkolu olduğumu bile bilmiyordum..1,5 yıl eşimle ayrı şehirlerdeydik tayin işleri yüzünden.temmuzda biraraya geldik.ağustosta bir doktor bana kısırlık tedavisi olman lazım dedi.eşinde sende tedavi olmalısın dedi.yine yıkıldım.başka bir doktora gittim bana senin sadece yumurtalıklarının şekli gerdanlık şeklinde dedi.ben 40 45 günde bir regl oluyordum.bana glukopaj ve folikasit verdi.ilaçları kullandım.1 yıl kullan hamile kalmazsan bile problem değil dedi.en kalmaz dediğimiz hastalar bile kalabiliyor dedi.2 ay yalnızca 2 ay...düzenli bir şekilde kullandım.2.ayımda hamile kaldım...şu an 5 haftalık hamileyim.asla ümidinizi kaybetmeyin arkadaşlar.herşeyin hayırlısı olsun dualarınızı eksik etmeyin sevgiyle kalın...

karube
22-11-08, 21:11
darısı bize inşallah canım ya. allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsin.bizlerede dua etmeyı unutma olurmu
:nazar:

sudeyoncaa
23-11-08, 09:11
Slmm bende hala tık yok kızlar adet olmadım 23 gün gecikti 2 kere test yaptım negatif.. Bu ayda bir kist daha rahmime katıldı.. Allahım yardımcımız olsun bu pko nsl bişey anlamış değilim.. Dr.da adet söktürücü vermiyor kendiliğinden ol diyor tedavime başlıcam başlayamıyorum ne yapsam bilmiyorum iyice stres

karube
23-11-08, 10:11
canım stres yapmamaya calış.stresınde adetı gecıktırdıgını biliyoruz.kendın için rahat ol.rabbım herseyın hayırlısını versın.duadan baska yapacak birseyımiz yok sanırıma.s.

yadel
23-11-08, 11:11
bizlere sabretmekten ve dua etmekten başaka bişey düşmüyo arkadaşlar benim yıllardır denemedigim tedavi kalmadı ama hala hersey aynı hiçbi gelişme yok 8yılımı aldı pkoooo daha nekadar dayana bilirim bilmiyorumm

karube
23-11-08, 13:11
yadelcım allah yardımcın olsun canım.bene uc yıllık evlıyım.tedavı goruyodum fakat esım askere gıdınce ara vermek mecburiyetınde kaldık doğal olarak.simdi 50 gunumuz kaldı inşallah.bakalım bızı neler beklıyor herseyın hayırlısı demekten baska yapacak birsey yok sanırım.uzme kendını rabbım ol deyınce neler olmazkı.kalb ını ferah tut a.s.

qadife
23-11-08, 13:11
tedaviye hep devammı gerekiyo bunun bir süresi bitişi yokmu :eek:klava:
bilen varmı yardımcı olursa sevinirima.s.
ben 2 yıl tedavi gördüm ama suan kontrolede gidesim gelmiyo:çok üzgünüm:
ilaç içmekten sıkıldım mide agrısı yapıyo yaa:a015:
suan ilaçda kullanmıyom kontrolede gitmiyom nolcak bilmiyomdayerimseniben

sudeyoncaa
23-11-08, 14:11
Bu pko nun kesin bir tedavisi yokmuş araştırmalarıma göre.. Yaa cocuk istiyosan tedavi görcen istemiyosan dogum kontrol hapına devam edicenn... İnşallah bir an önce bununda kesin bir tedavisini bulurlar...