PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sarımsak + Ceviz = 1 Ayda 16 KiloSayfa : [1] 2 3 4 5 6

sezenburak
27-04-2008, 10:39
arkadaslar babamın 1 arkadaşı vardı baya bi kiloluydu. ne kadar rejim yapsa da işe farketmiyodu diyetisyene gitmiş doktor :
sabahları aç karnına
2-3 adet ceviz içi
1 diş sarımsak
1 su bardğı suya atacaksın ve içeceksin demiş
yalnız:
bunları 1.ci günün kini akşam yatmadan önce hazırla
sabah kalkınca iç
içtikten sonra hemen yenisini hazırla ve ertesi sabah iç
yani içildikten sonra hemen yenisi hazırlanacak.
bunu yanında da zorlanmadan hafif bi şekilde diyet yapmış 56 bedenden 44 bedene inmiş tavsiye ederim ben bugun başladım kızlar

sezenburak
27-04-2008, 11:57
arkadaslar sarımsak ve kaynatılmayacak öle içilecek içip hemen yenisini hazırlayacaksınız ertesi sabah içeceksinz

ama dediğim gibi arkadaslar bunu 1 ay düzenli bir şekilde yapacaksınız

cemile_47
27-04-2008, 17:29
sarmısak fazlaca tüketildiğinde barsaklarda mantar yaparmış söyleyenler oldu ne kadar doğru bilmem:1no2:

shiftcan
27-04-2008, 17:43
bide arkadaşlar vücutta kilo çok fazlaysa kilo vermek daha kolaydır. örnbeğin 110 kiloluk bir insan bir ayda 20 kiloyu verebilir ama 65 kiloluk bir insan bir ayda verse verse 5 kilo falan vereblir. bu galiba vücuttaki yağ oranıyla alakalı:D

EflaNazLina
27-04-2008, 23:59
bir ayda 16 kilo verilmez bence..ben hergün bir elma yiyerek 5 kilo verdim..deneyin derim zararı yok faydası çok......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Püsküüt
28-04-2008, 00:42
Şaşırdım..
Ne sarımsak soğana..
Ne de mucizevi kilo verme vaadine..

Bilime saygımdan mıdır nedir, böyle tavsiyeleri yakıştıramıyorum bilim insanlarına..
Artık diyetisyenler de kaybetti kendini.. yerimseniben

EU1
28-04-2008, 11:35
ceviz suyunun (anlatıdığı şekilde 1 gün suda bekletilerek) kolestrole çok iyi geldiğini, düşürdüğünü biliyorum, bizimkilerde içiyo ama sarımsakla beraber ilk defa duydum ama sabah sabah sarımsak kokusunu düşünemiyorum, gün boyu içimden kokusu çıkmaz sanki, ıııyyy ama bunu göze alanlar olabilir, saygı duyarız tabii, ama ben :utangac:
yinede buradan durumu takip edicem, belki bende herşeyi göze alırım, belli mi olur kafamçokkarıştı

EU1
28-04-2008, 11:37
bir ayda 16 kilo verilmez bence..ben hergün bir elma yiyerek 5 kilo verdim..deneyin derim zararı yok faydası çok......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nasıl bir elmeyla kilo verdin???????? sabahlarımı yedin??? başka ne yaptın???????

blur
28-04-2008, 11:43
nessçim bak ben sana diyim hemen.. yediklerini kısarsın atıyorum günde 1200 kcal civarı bi diyet yaparsın. hergün de 1 saat yürürsün. ek olarak 1 yeşil elma yersin hergün.. (zayıflatıcak ya o açıdan) emin ol 5 olmasa da 3-4 kilo verirsin 1 ayda. ama bu elmadan mı olur yoksa "mucizevi" başka bir yiyecekten mi onu tam bilemicemnaniknanik ananem 1 yılda 43 kilo vermişti bir zamanlar.. ama mönüsünde sadece irade vardı. bilmem anlatabildim mi?

TuRuNCu
28-04-2008, 12:14
ideal olan ayda 4-6 kilodur bildiğim kadarı ile.1 ayda 16 kilo veren 2-3 ay sonra üzerine bi 16 daha ekleyerek alır bence.

EflaNazLina
28-04-2008, 15:51
nasıl bir elmeyla kilo verdin???????? sabahlarımı yedin??? başka ne yaptın???????

evet hergün bir elma iki bardak yeşil çay ve canım ne isterse yedim 1 ayda 5 kilo verdim....

agate
28-04-2008, 16:10
Sarımsak Salgın Hastalıklara Karşı Kalkandır
Uzmanlar, sarımsağın, salgın hastalıkların yayılmasını engelleyen en önemli faktör olduğunu belirtiyor. Mikroplarla iç içe yaşayan, kontrolsüz yiyecekleri tüketen, kanalizasyonların yollara aktığı gecekondu mahallelerinde yaşan insanların salgın hastalıklarla karşılaşmamasının en büyük sebebi, sarımsak olarak gösteriliyor. Yalnızca mikrobik hastalıklardan insanları koruyan sarımsak, Avrupa'da en önemli ölüm sebebi olarak bilinen Kanser ve damar hastalıklarına karşı da insanları koruyor. Bugün dünyada en fazla sarımsak yenen ülke olan Bulgaristan'da kanser ve damar sertliğinden ölenleri sayısı, Avrupa'ya nazaran 6-7 misli düşük. Ayrıca İsveçli çocuklar, çocuk felcine karşı da koruduğu anlaşılan sarımsağı yiyerek okula gidiyorlar.

Sarımsak Faydaları
Uzmanların tespitlerine göre, sarımsağın insan sağlığı açısından en önemli faydaları şöyle: Ölümlere sebep olan atardamar kireçlenmesine iyi geliyor. Yara ve çıbanları iyileştiriyor. Krampları yok ediyor. Akciğeri, karaciğeri, safra kesesini ve kalbi kuvvetlendiriyor. Bağırsak kurtlarını ve diğer parazitleri öldürüyor. Mide ve bağırsakları dezenfekte ediyor. Zararlı bakterileri yok ediyor. İştahı açıyor. nezleyi yok ediyor. Nefes borusu rahatsızlıklarına, bronşite çok iyi geliyor. Veremlilere sarımsak yemeleri tavsiye ediliyor. Tansiyonu düşürüyor. Ateşi düşürüyor. Bağırsak gazlarını ortadan kaldırıyor. grip mikrobunu öldürerek vücudu bu hastalığa karşı koruyor. İdrar yollarında taş oluşumunu engelliyor. Kalp adalelerini güçlendiriyor. Kalbi besleyen kroner damarları genişletiyor. Cinsel gücü arttırıyor. İdrar söktürüyor. Vücudu sivrisinek ve haşerelerden koruyor. Safra salgısının salınımını arttırıyor. Kabızlığı önlüyor. Saç Dökülmesini yavaşlatıyor. Sesi güzelleştiriyor. (iha)

Sarımsağın Sağlığımıza Yararları

Yukarıda belirtildiği gibi, tüketilen sarımsağın besin değeri ihmal edilecek değerde olmasına karşın, sağlığımıza yararlı etkileri çok fazladır. Şöyle ki;

•Sarmısak, bedenin bağışıklık sistemini uyarır, yani antibiyotiklere benzer etkiler yaparak bedendeki enfeksiyonlara karşı savaşır: Bu bağlamda nezle, soğuk algınlığı, uçuk; mide, bağırsak ve mantar iltihapları, Arpacık gibi bakteri, virüs ve mantarların oluşturduğu enfeksiyonlar sayılabilir.

•Kandaki kolesterol düzeyini düşürür: Yapılan araştırmalar, günde iki diş sarımsak yiyen kişilerin kolesterol düzeyinde, kısa dönemde %10'luk düşüşlerin gerçekleştiğini ortaya koymuştur.

•Sarmısak, kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır: Bu sayede sarmısak, kalp krizi ya da felç geçirmeye neden olabilecek damar tıkanıklıklarını önler.

•Yüksek tansiyonu düşürür: Araştırmalar, makul düzeyde sarmısak alımının bile bu etkiyi sağladığını göstermektedir.

•Sarmısak, kan sekerinin düzeyini düşürür: Bu sayede bazı şeker hastalarına sarmısak yemenin iyi geldiği yapılan bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.

•Bedenin kansere yakalanma rizikosunu azaltır. Yapılan araştırmalarda sarmısak tüketen kişilerde, özellikle Mide Kanserine yakalanma tehlikesinin azaldığı belirlenmiştir.

•Sarmısak kronik bronşiti önler, etkisini azaltır.

•Balgam, idrar, safra ve gaz söktürücüdür.

•İştahı açar ve sindirimi kolaylaştırır.

•Sarmısağın, afrodizyak (cinsel gücü artırıcı) etkileri bulunduğu, Doğu ve Batı kültürlerinde savunulmaktadır.

Sağlığımıza yararlı bu etkilerinden faydalanmak için, sarımsağın Diyetimize katılması ve günde iki diş sarmısak yenmesi gerekir. Daha fazla tüketilmesi sarımsağın yararını artırmaz. Ayrıca sarımsağın yüksek sıcaklıklarda pişirilmesi sağlığa yararlı etkilerini azaltmaktadır. Kokusundan şikâyetçi olanlar için piyasada sarmısak kapsüllerinin satılmakta olduğunu da anımsatırız.

Sarımsak veya sarmısak (Allium sativum L.), 25-30 cm yükseklikte, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli, otsu bir kültür bitkisidir. Nadir olarak tohum bağlar. Bu nedenle soğancıkları (diş) ile üretilir. Ülkemizde “Beyaz sarımsak” ve “Siyah sarımsak” olmak üzere 2 çeşit yetiştirilmektedir. Vatanının orta Asya stepleri olduğu sanılmaktadır. Beyaz veya pembemsi renkli, az adette soğancıkdan (diş) meydana gelir. Dişlerin hepsi bir arada bir kabuk tarafından sarılmışlardır. Çok kuvvetli ve keskin bir kokusu ve yakıcı bir lezzeti vardır.

Bileşim: Karbonhidratlar (sakkaroz, glikoz), vitaminler (A, B, C ve E) ve eterli uçucu yağ (alliin, allicin, ajoen) , scordein, selen ile dişilik ve erkeklik hormonlarına benzer Maddeler taşımaktadır. Bu uçucu yağda özellikle allil disülfür bulunmaktadır. Bu bileşik kükürtlü bir amin•asit olan alliin’in alliinaz isimli ferment etkisi ile parçalanarak allicin’i vermesi, allicin’in de, su buharı veya su karşısında, allil disülfür’e dönüşmesi sonucu meydana gelir. Sarımsağa özel koku ve lezzeti veren taşıdığı kükürtlü uçucu yağdır.

Etki ve Kullanılış: Eski çağlardan beri bilinen ve kullanılan bir drog’dur. Orta çağda özellikle salgın hastalıklar (kolera, veba gibi) ile mücadelede kullanılmıştır. Antiseptik, idrar artırıcı, safra salgılarını artırıcı, solucan düşürücü (özellikle askarit ve oksiyürlere karşı), iştah açıcı, tansiyon (kan basıncı) ve kolesterol düşürücü, kanı sulandırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahiptir. Antiseptik (mikrop öldürücü) etki taşıdığı allicin’den ileri gelmektedir. Antiseptik ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi; tarihçi Herodot’a göre eski Mısırlılar tarafından da bilinmekteydi. Çünkü Mısırlılar piramitlerin yapımında çalıştırdıkları işçilere her öğün sarımsak, soğan ve turp yediriyorlardı. II. Dünya savaşı sırasında, yaralandıkları zaman yaralarının mikrop kapmasını önlemek için, ezerek yaranın üzerine konmak üzere Rus askerlerine sarımsak verilmiştir.

Eğer yendikten sonra rahatsız edici bir koku oluşturmasaydı, kuşkusuz çok daha yaygın biçimde tüketilirdi. Ama onun değerli gücünden yararlanabilmek için büyük miktarlarda tüketmek gerekmez . Beklenen etki, gün boyunca 3-4 diş sarımsak yenerek sağlanabilir. Ayrıca koku problemi olmayan sarımsak tabletleri ve tentürü de aynı işi rahatlıkla görebilir. Önemli olan, aşırıya kaçmamak şartıyla kullanımdaki sürekliliktir. Kronik bronşit, sindirim problemleri, romatizma, kas ve organ ağrıları ve yüksek kan basıncı (yüksek tansiyon) öncelikli kullanım alanlarıdır. Ama erken yaşlanmaya karşı uygulanan bir tentür kürü de çok olumlu sonuçlar verir. En azından 5-6 ay sürecek olan bu kür sırasında, sabah ve öğlen saatlerinde 10-15 damla D6 inceltisi, yarım yemek kaşığı ılık suya eklenerek alınır. Böylece kişi ileri yaşlara kadar Sağlıklı ve hareketli kalabilir. Et yemeyi seven, fazla kilolu, gaz şişkinliği çeken yaşlı kişileri hızlı çöküntülerden korumak için de, uzunca bir süre, sabah ve öğlen saatlerinde 10-15 damla D3 inceltisini yarım yemek kaşığı ılık suya ekleyerek kullanmaları önerilir. Sarımsağın, mide ve bağırsakları güçlendirici, mikropları ve virüsleri yok edici etkisi oldukça önemlidir. Öncelikle bacak, göz arkası ve beyin damarları olmak üzere, tüm damarları genişleterek, daha iyi beslenmelerini ve böylece, hızlı yaşlanmamalarını sağlar. Aynı zamanda tüksek kan basıncını (hiper tansiyon) başarıyla düşürebilir, kolesterol düzeyini normalleştirir ve damar iltihabı (tromboz-tromboflebit ) oluşumunu önler. Sarımsak, organizmayı ve bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı korur.

chazz
28-04-2008, 16:41
bu formülün kollestrol ve kabızlık için oluğunu duymuştum. Her gece yatmadan çay bardağına hazırlanıyor, sabah aç karna içindeki ceviz yeniyor, çaybardağında kalan su ile sarımsak dişi yutuluyor böylece kokmuyor yutulan sarımsak bağırsakları çalıştırıyor ama kilo verdirir mi bilmiyorum???

karakedibu
28-04-2008, 18:56
sezenburak canım deniycem dedim acaba tadı nasıl kokusu varmı1 günde 500grm verdinmi bize bilgi versen canım

Honest
29-04-2008, 08:09
kızlar ben bugünle 2 gündür içiyorum sabahları tok tutyor vede tuvalete çıkarıyor sürekli süper yaniyerimsenibenkilo bazında bilmiyorum verdimmi..çünkü diyette yapıyorumyerimseniben

mirrorwoman
29-04-2008, 10:24
çok kolay bir tarif olması kaynatma yok karıştırma işlemlerinin olmaması nedeni ile iştahım kabarmadı değül,yalnız sadece suyunu içeceğiz değilmi cevizleri yemek sorun değilde sarımsakları yutacakmıyız ayrıca koku yapıyormu kulnanan arkadaşlar bir açıklarsa mutlu olurumsırnaşık şey

hayal gözlü
29-04-2008, 12:07
kızlar ben diyet psikolojisine girdiğim an kim ne derse araştırır ve bazılarını denerim işe yarayanda olur yaramayanda ama bu çay kesinlikle yarıyor bunu biliyorum,nerden çıktı bu çay derseniz ender saraç,ibrahim saraçoğlu vs.ünlü diyetisyenler her tv ye çıktıklarında bi otun zayıflattığını söylüyorlar ya, benimde kafam bozuldu bugün zayıflamaya yarayan bütün bitkileri araştırdım buldum kattım karıştırdım ve kullanmaya başladım.

* mate (pahalı diye satılmıyor heryerde,bulamayınca içinde mate olan zayıflama çaylarından koyuyorum bi poşet)
* kekik
* funda
* biberiye
* zahter
* mısır püskülü
* yeşil çay
* kuru maydonoz sapı
* kiraz sapı
* sinameki
bunları çektim robottan bi kavanoza iki tatlı kaşığı atıyorum üzerine 1 lt kaynamış su koyup demlendiriyorum gün içinde aklıma estikçe içiyorum.ama unutmayın ben sıkı diyette yapıyorum tek başına hiç birşey zayıflatmıyor,sevgiler...:emir_bebek:

nigref
29-04-2008, 12:14
seval arkaşım verdiğin bilgi için teşekürler biz bayanlar neler denemedik kilolarımızın sayesinde ben cevizi denemedim ama sarmısağı denedim bundan 3 yıl önceyaptığım diyetle beraber her gün 3 dört diş sarmısak yutuyordum 3 ayda tam 35 kilo verdim sarmısak metabolizmayı hızlandırıyor kanı sulandırıyor kanserden koruyor Allahım bize bu nimeti faydalanalım diye yaratmış biz şimdi kokusundanmı korkuyoruz kilolarımızdan biz rahatsız olacağımıza kokusundan başkaları rahatsız olsun en yakınlarımızın çok kilolusun biraz zayıfla dediğinde ne kadar zorumuza gittiğini unutuyormuyuz bize bu tür cümleleri telaffuz edenler birazda onlar kokudan rahatsız olsunlar .Birde şunu söylemeden geçemiyecem yuttuğunuz vakit hiçde kokusu olmuyor ağzınız bile kokmuyacaktır ben deneyin derimtekrar seval arkadaşa teşekür ediyorum öğrendiklerini burda bizlerle paylaştığı için

Güneş
30-04-2008, 07:05
Ben böyle şeyleri sağlıksız buluyorum aman diyim arkadaşlar..
sağlık açısından en ideali ayda 4 kilo vermektir..bunu bütün diyetisyenler söyler..
yani haftada 1 kilo en fazla....sabırlı olun.

sezenburak
05-05-2008, 09:41
arkadaslar ben 2 bucuk haftadır yapıyorum tam 6,4 kilo gitmiş yanında hiç bir şekilde diette yapmadım herşeyden yedim ama az yedim kolayı çok seven ben kola içmedim sadece çok canım istediğinde cay bardaağının yarısı kadar tavsiye ederim

hayal gözlü
05-05-2008, 14:35
arkadaslar ben 2 bucuk haftadır yapıyorum tam 6,4 kilo gitmiş yanında hiç bir şekilde diette yapmadım herşeyden yedim ama az yedim kolayı çok seven ben kola içmedim sadece çok canım istediğinde cay bardaağının yarısı kadar tavsiye ederim

tatlım cidden verdinmi o kadar ya deli olacam ya,bide onu içince sarımsak sarımsak kokmuyormusun :uhm:,cevap verirsen sevinirim,şimdiden teşekkür ederim,sevgiler...

ayshe85
05-05-2008, 14:42
sezen burak yanlış hatırlamıyorsam bu konuyu sen açmıştın...takıp edıyodum senı.şimdi bacım.sen aynen ılk sayfada dedıgın gıbımı yaptın yanı sabahları ac karnına 1 gece onceden hazırladıgın o suyu içerekmı zayıfladın.vallahı bravo sana hemen hazırlayacagım şimdi..yarın sabah içmek üzere.inşallah bızede faydası olur.cnm.paylaşım için tesekkurler

SudeBahar
05-05-2008, 15:34
arkadaslar babamın 1 arkadaşı vardı baya bi kiloluydu. ne kadar rejim yapsa da işe farketmiyodu diyetisyene gitmiş doktor :
sabahları aç karnına
2-3 adet ceviz içi
1 diş soğan
1 su bardğı suya atacaksın ve içeceksin demiş
yalnız:
bunları 1.ci günün kini akşam yatmadan önce hazırla
sabah kalkınca iç
içtikten sonra hemen yenisini hazırla ve ertesi sabah iç
yani içildikten sonra hemen yenisi hazırlanacak.
bunu yanında da zorlanmadan hafif bi şekilde diyet yapmış 56 bedenden 44 bedene inmiş tavsiye ederim ben bugun başladım kızlar
mrb sezen...eğer gerçekten 16 kilo verdircekse 1 ayda bu karışım, kokar mokar toktutar...yani değer:D bu arada bu sarımsakla, cevizi ölesine soğuk suya bırakıcaz bi sonraki sabaha kadar bumudur...haşla, ısıt, yok yani....bumudur:?:D sevgiler...teşekkürler...

Guide
06-05-2008, 11:48
ben dün akşam karışımı hazırladım ve sabah içtim.2 seciz koydum ve 1 diş sarmısağı yutacağım şekilde doğradım.tadı fena değil sarmısak kokusu da yok.renk ceviz nedeniyle sarı ama berraktı suyu.yine bardağımı yarın için hazırladım .bakalım.sarmısağı daha önce yuttuğumda yeni saç çıkartmıştı.biraz da onun için içiyorum

avebru
07-05-2008, 07:21
Başka birine tavsiye edilen bir reçete..Bence böyle şeyler denenmeden önce mutlaka doktora başvurulmalı çünkü herkesin biyolojik yapısı farklı ..Hem bir haftada 16 kilo vermekte çok sağlıksız..Normali yavaş yavaş ayda 4 kilo vermek..Diyetisyene gitmeden uygulamayın derim..Çünkü ben böyle bilinçsiz diyet reçetelerinin kurbanı oldum ve az daha gözlerimi kaybediyordum ..

TopKek
07-05-2008, 11:41
kızlar bence iyice araştırmadan güvenmeyin bende bu sağlıksız şeyler yüzünden verdiğim 20 kiloyu sağlığım la birlikte verdim şimdi yine geri aldım yavavş yavaş veriyorum benimde dikkatimi çekti bu denemeyi düşündüm ama önce bir uzmana sorcam sizede öyle yapmanızı tavsiye ederim

SadeceAsk
07-05-2008, 13:18
kızlar geçen ender saraç sarımsağın olmadığı bir diyet düşünemiyorum dedi.. yani zayıflatıyormuş... bu arada saçları beyazlayanlar sabah akşam hap gibi 1tane yutarsanız suyla yada sütle tekrar eski renginde çıkartıyor ve gürlük kazandırıyormuş ilgilenenlerin dikkatine....

sezenburak
07-05-2008, 14:07
valla arkadasım ben içiyorum hala aksatmadan cevizleri yiyorum sarımsağıda yutuyorum hemen suyla hap gibi zaten ben cok rahatladım şişlik falan kalmadı bende memnunum yani tavsiye ederim

sezenburak
07-05-2008, 14:08
arkadasım ben yeni yapmaya başladım 2 hafta falan oldu yanında ada sıkı bi diyet ve sporlada takviye yaptım 8.6 gibi bişeler vermişim 1 ayın sonunda durumu açıklarım

misshuseynova
07-05-2008, 14:57
ya harika bir receteymis.bulunmasi zor olan hic bir bitki filan da yok.acigi ayda 16 kilo verdirdigine inanmiyorum,cunki erkekler hem cok erken kilo veriyor hem her kesin bunyesi farklidir.ama ayda 7 kilo verdirse bile superrrrrr.benim 6-7 kilo fazlam var.deniyecem mutlaka.ama birsey anlamadim su sicak mi olucak soguk mu?

hayal gözlü
07-05-2008, 15:29
valla arkadasım ben içiyorum hala aksatmadan cevizleri yiyorum sarımsağıda yutuyorum hemen suyla hap gibi zaten ben cok rahatladım şişlik falan kalmadı bende memnunum yani tavsiye ederim

slm canım ne yalan söleyim ben kızıyordum sana açtı konuyu kaçtı diye doğru düzgün bilgi vermeden,şimdi yaptığın şekli açıkça yazarmısın lütfen,sendemi suya yatırıyon akşamdan:roflol: :) sevgiler...

Guide
07-05-2008, 16:22
kızlar benim 2. günümdü bugün şimdi de islattım takrar sabah unutmuşum .bene tansiyon düşüklüğü yaptı bu etki devam ederse devam edemem.yeni saç çıkartmıştı bende de biraz da bu yüzden yutuyorum

yagmurtasi
07-05-2008, 19:57
Benim aklım kesmedi bunu ben şimdi dilediğimce yesem içsem burda verilenleri yapsam kilo verebilecek miyim???? mantıken imkansız..:sm_confused:. Yapılacak tek şey var az yiyip spor yapmak sihirli reçetelere inanmıyorum fisfisfis

EBRULUM
07-05-2008, 22:34
16 kilo olmasada denemekte fayda var içeriği çok güzel çünkü tüketmmemiz gerken doğal antibiyotikler

ayshe85
08-05-2008, 05:39
ewet bencede.3.gunum ve bı değişiklik yok ama olsun 1 ay denemek ıstıyorum 1 kılo bıle versem benım için mucıze olur cunku 21 aydır kılo vermem durdu.hiç veremıyorum

SERAP_GUR
08-05-2008, 06:55
arkadaşlar sıcak suyamı koyuyorsunuz soğuk suyamı. bende başlayacağım.

hayal gözlü
08-05-2008, 07:30
arkadaşlar sıcak suyamı koyuyorsunuz soğuk suyamı. bende başlayacağım.

canımcım bende takip ediyorum işe yarayan olacakmı diye,soğuk suya konuyor,çok kötü kokuyormuş tek bildiğim bu,bekleyip görelim tabi kullananlar bi yorum yaparsa,ben bıktım artık onu dene bunu dene kilo vermem durdu diye ne duysam deniyorum ama hiç biri bi işe yaramadı,sevgiler...

selina79
08-05-2008, 07:34
Merhaba,

ben dün ac karnina bir bardak ictim, ve hemen bugünküni hazirladim. Ama birdaha ac karnina icemem. Yani kahvaltidan sonra icmek istiyorum, miydem kaldirmicak yoksa.
Tadi cok aci geldi bana ve ac karnina iyi gelmedi. Suan söyleyebilcegim bu kadar.
Ama gene miydemi rahatsiz ederse devam etmicem.

Barçman
08-05-2008, 08:55
bir ayda 16 kg vermek kulağa çok hoş geliyor ama uzmanların hiç tavsiye etmediği birşey uzmanlar bir ayda sadece maksimum 4 kg vermeyi öneriyor bu şekilde verilen kilo kalıcıda oluyor 16 kg birden vermek bünyeyi zayıf düşürüp hastalıklara davetiye çıkarabilir diye düşünüyorum en sağlıklısı
düzgün beslenip belli bir kiloda sabit kalabilmek ama ne yazıkki pek çoğumuz bunu başaramıyoruz
keşke başarabilsek

edda1985
08-05-2008, 08:59
ya kızlar ben bunu anlamadım ayda 16 kilo diyor ama yapılan normal su sarımsak ceviz bunalrın hangisi bu kadar etkiliki yaaa bana bu rejim tarzı biraz sallama geldiii yanii umarım etkiisi olurr sizlere bizde yaparız ozaman ama aman aman bir madde yokki işte burada takılıyommm

EU3
08-05-2008, 12:02
kendini kobay olarak kullanıp her duyduğunu deneyen ben...evet evet ben bugün 9 gün oldu bu saçmasapan olduğuna inandığım ama genede denemekten kendimi alamadığım karışımı içeli:kahve:
işe yarıyormu diye merakla bekleyenlere cevabım hayır gram veremedim boşuna denemeyin:roflol:
uzuuun yıllardır diyet, onun sapı bunun kökü tecrübeme dayanarak artık şunu çok iyi biliyorum.boğazını tuttunmu gayet güzel zayıflıyorsun.ama yok homini gırtlak yeyipte bir kilo ceviz suyu sarımsak bilmem nesi içsende faydası yooktatlicadiarzu

EU3
08-05-2008, 14:24
arkadaşlar sarımasağı soğanı bilmem ama ben bugün sabah itibariyle maydanoz ve limon suyuna başladım yıllar önce yapmış ve 2 haftada 8 kilo vermiştim hani diolar ya hızlı verilen kilolar geri dönüyo diye valla ben 32 yaşındayım her rejimimden sonra verdiğimn hepsini aldım yani alıştım artık yazı ince geçirim yeter bana en az 10 kilo fazlam var valla kocamla küsüz bana tontiş dedi çok fena hisstttm kendimi...((((

100yüz
09-05-2008, 10:38
arkadaşlar benim tam 40 kilo fazlam var. ama ben yinede bunlara inanmıyorum, çünkü bu kırk kilo böyle abuk şeyler yaparak oldu.ben iki aydır istnbulda özel bir hastanenin diyetisyeniyle başladım bana ayda 4 klo vermem gerektiyini bunun üstünde kilo vermenin bana zarar vereceyini söyledi.eminim birçoğunuzda bunu biliyorsunuz zararlı olduğunu hızlı kilo vermenin.2 ayda 8 kilo verdim acelem yok sağlık herşeyden daha önemli .ayda 16tı kilo verip öteki aydada 26 kilo alıcaksam valla ben almayayım . kıssadan hisse ben böyle şeyler yaparak 40 kilo aldım aklım başıma şimdi geldi en doğal yoldan en sağ
lıklı şekilde vermek istiyorum fazlalıklarımı. hiçmi hiç tavsiye etmiyorum ,inanın sonra çok üzülürsünüz geri geliyor hepsi hemde fazla fazlakafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

blackkk_pearl
09-05-2008, 12:00
kizlaaaaaar bakin ne bulduuuuuuuummm

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyen seksi yıldız Angelina Jolie, 'sarmısak çaylı' diyet uygulamaya başladı. Doğum yaptığı Güney Afrika ülkesi Namibya'da sağlık gurularının tavsiye ettiği sarmısak çayını yanından ayırmayan Jolie'nin yakınları, güzel oyuncunun doğum sırasında aldığı 11 kilodan hızla kurtulduğunu söylüyor. Jolie'nin uyguladığı diyet programının merkezinde bulunan sarmısak çayı Meksika ve İspanya'da soğuk algınlığı tedavisinde kullanılıyor. Ancak çayın, bağırsakları çalıştırarak zayıflamada etkili olduğu da söyleniyor.

İŞTE MUCİZEVİ TARİF...

Bir çok yönden sağlığa yararlı olan sarmısak çayın malzemeleri ve hazırlanış tarifi: Bir tencerenin içine 3 bardak su ve 3 diş sarmısağı atın ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra yarım bardak bal ve yarım bardak limon suyu ilave edin, soğumaya bırakın. Günde 3 kez ılık olarak yarım bardak için. Bir sonraki gün kullanmak içinse, kaynattığınız kabı buzdolabında saklayabilirsiniz.

YaŞaMm
09-05-2008, 13:03
kizlaaaaaar bakin ne bulduuuuuuuummm

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyen seksi yıldız Angelina Jolie, 'sarmısak çaylı' diyet uygulamaya başladı. Doğum yaptığı Güney Afrika ülkesi Namibya'da sağlık gurularının tavsiye ettiği sarmısak çayını yanından ayırmayan Jolie'nin yakınları, güzel oyuncunun doğum sırasında aldığı 11 kilodan hızla kurtulduğunu söylüyor. Jolie'nin uyguladığı diyet programının merkezinde bulunan sarmısak çayı Meksika ve İspanya'da soğuk algınlığı tedavisinde kullanılıyor. Ancak çayın, bağırsakları çalıştırarak zayıflamada etkili olduğu da söyleniyor.

İŞTE MUCİZEVİ TARİF...

Bir çok yönden sağlığa yararlı olan sarmısak çayın malzemeleri ve hazırlanış tarifi: Bir tencerenin içine 3 bardak su ve 3 diş sarmısağı atın ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra yarım bardak bal ve yarım bardak limon suyu ilave edin, soğumaya bırakın. Günde 3 kez ılık olarak yarım bardak için. Bir sonraki gün kullanmak içinse, kaynattığınız kabı buzdolabında saklayabilirsiniz.

zencefil de var bu çayın içinde tadi da çok kötü :çok üzgünüm:

melekmerve
11-05-2008, 11:38
valla arkadasım ben içiyorum hala aksatmadan cevizleri yiyorum sarımsağıda yutuyorum hemen suyla hap gibi zaten ben cok rahatladım şişlik falan kalmadı bende memnunum yani tavsiye ederim

Merhaba sezencim sen başladığından beri toplamda kaç kilov erdin ve ne kadar sürede bilgi verirsen sevinirim.Bende 2 gündür içiyorum midemde falan hiçbir sorun olmadı inşallah faydalı olur.Çok uzun yolum var kilo konusunda çokkk:çok üzgünüm:

nesil_han
11-05-2008, 21:14
merhaba cevizi ve sarmısakı dövecekmiyiz yada suyu içtikten sonra yiyecekmiyiz onları aydınlatırsan çok sevinirim çok teşekkürler şimdiden ve normal günlük diyete devammı edilecek yani gün içerisinde başka yapılacak bişiler varmı?_

melekmerve
12-05-2008, 01:10
merhaba cevizi ve sarmısakı dövecekmiyiz yada suyu içtikten sonra yiyecekmiyiz onları aydınlatırsan çok sevinirim çok teşekkürler şimdiden ve normal günlük diyete devammı edilecek yani gün içerisinde başka yapılacak bişiler varmı?_

Ben yaparken cevizi dövmüyorum birkaç adet cevizi bir diş sarımsağı bir bardak suda bekletiyorum.Diette yapıyorum sanırım tek başına faydası olcağını sanmıyorum ama destekleyebilir kilo vermeye yardımcı olur diye düşünüyorum.

hayal gözlü
12-05-2008, 09:42
bilgi için sağolun ceviz ve sarmısak dövülüyor mu ezilip mi bekletiliyor Müge1980 de sormuş bide ben sorayım
teşekkürler

canımcım takip ettiğim kadarıyla ezilmiyor tüm konuyor hepsi,sevgiler...

EU3
12-05-2008, 11:51
kıslaaarr hepinise ben cvp veriyim tekrardan istersenis.
ben on gün içtim gram veremedim.ama tabi diyet miyette yapmadım:roflol:
belki mucize olurda diyetsis zayıflarım diye bekledim ama nafile:roflol:
diyet yaparsam ben zaten kilo verebiliyorum.bu galiba metobolizması yavaşlamış kişiler için uygun diyet+bu içecek diye düşünüyorum.
yapılışıda bir su bardağına 2cevizin kabuklarını soyup atıyorsunus bir gün önceden.bir diş sarımsak soyup atıyorsunuz.ertesi gün önce cevizleri yeyip sonra suyla sarımsağı hooop yutuyorsunuz.işte bu kadar.
ama bence yapmayınsırnaşık şey

ayshe85
12-05-2008, 14:04
kızlar 1 haftadır içiyorum ama bı fark yok

Siyah_24
12-05-2008, 20:02
kıslar hepimiz kocaman insanlarız.. böle şeylerin hemen kilo verdirmeyecegini biliriz... ben okudugumda yaptım hemen .. ama diger topikde zayıflama iksirini gördüm bıraktım ona geçtim.. sizleri sürekli takip ediyorum... ama anladıgım tek şey bunlar tek başına bir işe yaramaz ama emin olun metobolizma yı hızlandırmaya bire bir.. kısaca şöyle diyim aynı şeyi yiyip içen aynı sporu yapan iki kişi ama biri bunu kullanıyo emin olun kullanan daha hızlı kilo veriri.. yani metobolizmayı hızlandırmak için çok iyi bir yöntem... ben cumaya kadar digerini yapıp cumadan sonra gene 7 gün bunu yapacagım degiştire degiştire .. bünyem alışmasın diye.. bilmem anlatabildimmi.. diyet spor yanı sıra bu gibi içecekler.. yoksa tek başına birşey fayda etmez....

Siyah_24
12-05-2008, 20:06
unutmadan şunuda söyleyeyim neredeyse verdigim kilo 17 kiloyu bulacak... ve metobolizmam hala eskisi gibi calışıyor neredeyse .. bu arada maşallah diyin bakimmm :roflol:yani vucudu şaşırtmak ii olur... diyetinizi yapın sporunuzuda bu karışımı ve topiklerdeki ii karışımlar onları deneyin ara ara .. bunları zayıflamak anlamında degilde.. metobolizmayı daha hızlı calıştırma ve hızı düşmemesi olarak görün..
a.s.

melekmerve
13-05-2008, 09:56
Bende yaklaşık bu sarımsak ve ceviz olayını 4 gündür yapıyorum yanında diette yapıyorum şuan bişey belli değil fakat ben bunların suyunu içince sarımsağıda yutunca çok idrara çıkıyorum bakalım 1 hafta daha yapıcam sonra başka formuller deniycem zaten denem tahtası gibi olduk eğer denek lazımsa ben hazırım yani:))

sezenburak
13-05-2008, 13:54
arkadaslar öle sık giremiyorum kusura bakmayın düğün hazırlıkları işte ama babamın arkadası sadece bu yolla zayıfladığını söledi ben onun yalancısıyım

sezenburak
13-05-2008, 13:58
Merhaba sezencim sen başladığından beri toplamda kaç kilov erdin ve ne kadar sürede bilgi verirsen sevinirim.Bende 2 gündür içiyorum midemde falan hiçbir sorun olmadı inşallah faydalı olur.Çok uzun yolum var kilo konusunda çokkk:çok üzgünüm:

arkadasım merak etme inan faydasını görürsün ama yanında diyet ve spor yaparsan daha ii olur ben vakit buldukca yaoıyorum sporumu çünkü

sezenburak
13-05-2008, 14:09
slm canım ne yalan söleyim ben kızıyordum sana açtı konuyu kaçtı diye doğru düzgün bilgi vermeden,şimdi yaptığın şekli açıkça yazarmısın lütfen,sendemi suya yatırıyon akşamdan:roflol: :) sevgiler...

evt canım sabah içip hemen yenisini yapıyorum valla n yalan söleyeyim yani kendim konuyu actım ama benim kabızlığım gitti ve şişkinlikte kalmadı bunun yanında spor ve diyetle bence verilir kilolar genede siz bilirsiniz

nukeray
13-05-2008, 14:48
herkeze selammmmmmmmmm:teytey:

ben yeni üye oldum fakat forumu uzun süredir takip ediyordum inşallah hepimiz istediğimiz kiloya kavuşuruzyerimseniben

ben de 3 sene önce doğum yaptım hastaneden çıktığımda 76 kiloydum sanki bana yapışmıştı kilolar bir türlü kurtulamadım yağlarımdan ama yaklaşık 2 ay önce kesin karar verdim yağlarımdan kurtulak için her anlamda beni olumsuz etkiliyordu çünki daha önce hiç kilo problemim olmamıştı 7 kiloyu zar zor verdim bu 2.5 ay içerisinde

ceviz ve sarımsakllı içeceği denemeye karar verdim şimdi faydası olur gibi geldi bana çünki ablam kolesterolü için ceviz suyu içmişti 2 hafta kadar ve 2 kilo vermişti yemek düzenini değiştirmeden çünki

bu sabah ceviz ve sarımsaklı suyu içtim sarımsağı yuttum bu sabah ki kilom 69 bismillah diyerek başladım bakalım neler olacak merakla bekliyorum:1rolleyes:

ayshe85
14-05-2008, 07:18
ewet cnm bıraz kokuyo ama sabah sabah ac karnına ıctıgın için gun içinde o koku gıdıyo yanı.yınede sen bılırsın.bende içiyorum kızlar bende bı fark olmadı henuz ama ınadına devam edıyorum.1 ay yapıcam bakalım ne olucak

melekmerve
15-05-2008, 08:05
Ben bu karışımı yaklaşık 6 gündür yapıyorum ve kabızlığım varsa çok iyi geliyor.Bakalım kilo vermeyede yardımcı olacakmı ama o kadar çok şey deniyorumki dietti spordu bitki çayı bu karışım hangisinden kilo verdiğimi anlamıycam sanırım.

secil00
16-05-2008, 08:35
arkadaşlar ben yeni üyeyim sizlerden gelen yazıları okudum bu karışımı deniyorum bugün 3. gün oldu ama 5 i bir yerde çay içiyorum hergün 1 saat spor yapıyorum bu sporda 750 yarım mekik de çekiyorum veeeee bugün 10. günüm 4 kilo verdim bunun yarısı su diye görüyorum haftada 1,5-2 kilo verdirirse süper çünkü benim öyle 6-7 kilo fazlalığım yok malesef:(

EU3
16-05-2008, 18:21
arkadaşlar ben yeni üyeyim sizlerden gelen yazıları okudum bu karışımı deniyorum bugün 3. gün oldu ama 5 i bir yerde çay içiyorum hergün 1 saat spor yapıyorum bu sporda 750 yarım mekik de çekiyorum veeeee bugün 10. günüm 4 kilo verdim bunun yarısı su diye görüyorum haftada 1,5-2 kilo verdirirse süper çünkü benim öyle 6-7 kilo fazlalığım yok malesef:(
öncelikle kutlarım ne hoş canım hangi karışım bu öğrenebilirmiyim.... birçok varda.. 750 mekiği tek bi gün içersinde çeki yorsuben 50 den fazka yapamıyorum. başka ne spor yapıtorsun:sm_confused: yazarmısın

tulipbs
16-05-2008, 21:57
ben bir aralar günde 2 defa 2 şer diş sarımsak yutuyordum ve diyetsiz sporsuz günde 100 gr gidiyordu bu şekilde toplam 2-3 kilo verdim
bir ara da sabahları ceviz suyu içiyordum ve vücudu rahatlatıyordu hem ceviz bünye için çok faydalı

secil00
17-05-2008, 13:32
arkadaşlar şimdi sporumu yaptım çalışmadığım için boş boş oturduğuma ğişmaın sabah tartıya çıktığımda hergün gram verdiğimi görmek bile güzel sarımsak ve ceviz suyunu yapıyorum sabahları aç karnına 2 ceviz içi ve oda sıcaklığındaki su içilince karın yağlarının eridiğini biliyorum ancak bu mate biberiye funda kekik ve yeşil çay karışımınıda içiyorum ayrıca 750 mekik yarım mekik ilkte vücudumu ısıttığım için yorulmuyorum ve basen karın kol çalıştıktan sonra mekik çekiyorum 11 . günüm süperrr gidiyor herkese sevgiler

melekmerve
19-05-2008, 19:29
Ben bu karışımı 10 gündür içiyorum ama henüz bir faydası olmadı ilk günlerde kabızlık sorununa biraz çare oldu o kadar ama devam edicem bakalım birayın sonuna kadar sabır.

YaŞaMm
20-05-2008, 21:06
o kadar çok kilo vermek istemem ama 5 kilo için yapmayı düşünüyorum yarın sabahdan başlıyorum 16 kilo mucize olur cevizin karın yağlarını erittiğini sarımsağın da metobolizmayı hızlandırdığını söylüyorlar kötü birşey olacağını sanamam

mirrorwoman
21-05-2008, 11:06
bunların vucuttaki yağları yakmaya faydası var.ben bir büyük baş soğanı dörde bölüyor 4 su bardağı su koyarak 3 bardak kalana kadar kaynatıyorum sabah akşam olmak üzere içiyorum.Bunu bir yıl öncede yaptım inanın vucudumumda kokuda olmadı kiloda verdim.En önemlisi verilen kiloya göre giysilerde daha fazla beden olarak düştüm.Yani yağlarımı yaktı.Daha önceki yıllarda 48 benden pantolan bile giydiğim zaman oldu bu soğan suyunu yaparak iki ayda 38-40 bedene aman aman resim yapmadan indim.Sadece yediğim ekmek dilim sayısını günde bir dilim yaparak her yemekten doyana kadar yiyerek kilo verdim.Çok güzel değilmi???Denemediğim yol kalmamıştı zayıflama bandlarının birkaç markasını denemiştim işe yaramamıştı.Şu anda soğan suyuna devam hem zor değil hemde içimi kolay kesinlikle deneyin derim...

soğan suyumutatlicadiarzuiğrenç bir tadı var geçen yaz bende denedim ama zaten içemedimki yarayıp yarmadığnı bilmem ama çok kötü bir tadı var ve midem altüst oldu içebilene bravo derim ben..ama gerçekten soğan su yu ile 40 kilo verenleriduydum ben:hooray:

Ancient Queen
21-05-2008, 19:00
Soğan suyunu bende duydum ama denemedim, deneyen varsa görüşlerini bekliyoruz :)

Ve başlıktaki ceviz sarımsak olayını yapıyorum dünden beri, felaket bi tat olur içilmez die bekliyodum ama, inanın sadece cevizin tadı geliyo, sarımsağın sadece biraz kokusu var suda ama tadı gelmiyo :D
İşyerinde kokarım diye korkuyodum ama koku da olmuyo? içiminde bi sorun yok yani..
Sonuç verip vermediğini de yazarım ilerleyen günlerde. Dünden beri bi yarım kilo eksik gözüküyorum ama hemen buna bağlamicam, biraz aç kaldım ondan olabilir :D Yine de dediğim gibi yazarım önümüzdeki günlerde..

hamide80
22-05-2008, 05:57
merhaba arkadaşlar benim öyle çok bir fazlam yok sadece 3 kilo var şu anda 56 kilo olmama rağmen mutlu olamadım 3 kilo daha vermek istiyorum artık kilo veremiyorum Allahtan kilo da almıyorum da idare ediyorum ben beşi bir yerde bitki çayı içiyorum zayıflama bandı kullanıyorum üstelik ama olmuyor bir türlü tür formülü gördüm ve yaptım az önce de içtim öyle arkadaşların söylediği gibi rahatsız edici bir tadı veya kokusu yok gene de tadı da güzel değil bakalım inşallah iyi olur

yemeklere de dikkat etmemiz gerekiyor biliyorsunuz ben 7 kilo verdim 3 kilo kaldı

YaŞaMm
22-05-2008, 07:45
bu gün 2. günüm biraz önce içtim dün birşey yiyemedim karnım hiç acıkmadı ve kabızlığım vardı ama dün tuvalete çıktım ve çok tuvalete gittim idrar olarak. gün gün sizle paylaşmak istedim.aama akşam da 1 diş sarımsak yutuyorum ben

SadeceAsk
22-05-2008, 07:57
kızlar bu soğan suyula gülben ergende kilo vermiş haberiniz olsun işe yarayabilir..

hayal gözlü
22-05-2008, 13:02
bunların vucuttaki yağları yakmaya faydası var.ben bir büyük baş soğanı dörde bölüyor 4 su bardağı su koyarak 3 bardak kalana kadar kaynatıyorum sabah akşam olmak üzere içiyorum.Bunu bir yıl öncede yaptım inanın vucudumumda kokuda olmadı kiloda verdim.En önemlisi verilen kiloya göre giysilerde daha fazla beden olarak düştüm.Yani yağlarımı yaktı.Daha önceki yıllarda 48 benden pantolan bile giydiğim zaman oldu bu soğan suyunu yaparak iki ayda 38-40 bedene aman aman resim yapmadan indim.Sadece yediğim ekmek dilim sayısını günde bir dilim yaparak her yemekten doyana kadar yiyerek kilo verdim.Çok güzel değilmi???Denemediğim yol kalmamıştı zayıflama bandlarının birkaç markasını denemiştim işe yaramamıştı.Şu anda soğan suyuna devam hem zor değil hemde içimi kolay kesinlikle deneyin derim...

tatlım soğan suyunu açmı içcez tokmu içcez:bbo:CADIARZU...

edda1985
23-05-2008, 06:43
kızlar bn dün akşam gece 12 de aklıma vurdu 2 soganı 5-6 ya böldümm tahmini 4-5 su bardagı su koydum kaynattım .. sabah gelirken işe bir su bardagına yakın içtim iğrenç bir tadı var içtigim gibi agzıma reçel attım yoksa kusardım ..

bunu deniycem bakalım fayda edecekmi.. bunu yapıyorum çünkü çok duymuştum kilo verdiriyor diye..

burdan size aktarırım bilgileri değişme olursa şayettt(AMİN DEYİNNNN NOLURRR) tatlicadiarzu

YaŞaMm
23-05-2008, 09:06
b u gün 3.üüm olacaktı sarımsak ve cevizli suda ama artık dayanamadım benim tansiyonumu düşürdü

Tam YağLı Beyaz Peynir
23-05-2008, 09:11
bunların size uygun olup olmadığını nerden biliyorsunuz? başkasının vücudunda işe yarayan bu şey sizde başka birşeyi tetikleyebilir. tanıdığımız bir doktor hastasına baharatlardan oluşan bi karışım verdi zayıflamak için. tabi verdiği kişi dışında karısı da kızı da kullanmış.kızının adet düzensizliği başlamış kadının da uyuz gibi kaşınması. yani şunları denemeden önce bi diyetisyene gitseniz fena olmaz mı?

mirrorwoman
23-05-2008, 10:00
kızlar bn dün akşam gece 12 de aklıma vurdu 2 soganı 5-6 ya böldümm tahmini 4-5 su bardagı su koydum kaynattım .. sabah gelirken işe bir su bardagına yakın içtim iğrenç bir tadı var içtigim gibi agzıma reçel attım yoksa kusardım ..

bunu deniycem bakalım fayda edecekmi.. bunu yapıyorum çünkü çok duymuştum kilo verdiriyor diye..

burdan size aktarırım bilgileri değişme olursa şayettt(AMİN DEYİNNNN NOLURRR) tatlicadiarzu

valla soğansuyu çok kilo verdiyormuş ,benim duryduğum 40 kiloya kadar veren var ,ama tek kötü yaniçok iğrenç olması içimi çok zor eğer başarabiliyorsan içmeyi süper bence davem et bizde görelim neler olacak.
yalnız kızlar hamile olanlar yada olma ihtimali olanlar sakın kullanmayınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnyerimseniben
adet söktürücü etkiside var soğan suyunun düşüklere bile neden olabilyırmuş,hatta eskiden ne kadar doğrudur bilinmez bebek düşürmek için kırmızı soğan vede kabukları ile kaynatıp içerlermiş lütfen tikkkaaaaaaaaaaaaaaaaata.s.

Ancient Queen
24-05-2008, 13:20
Arkadaşlar önceki mesajımda "dünden beri içiyorum, bi yarım kilo vermişim ama hemen bu suya bağlamim, eğer işe yararsa yazarım" demiştim ya hani.. a.s :utangac:
Ben yapın derim, 3 gündür içiyorum ve 2 kilo verdim çünkü! bunu da deneyelim ne çıkar a.s.

mirrorwoman
26-05-2008, 10:56
Arkadaşlar önceki mesajımda "dünden beri içiyorum, bi yarım kilo vermişim ama hemen bu suya bağlamim, eğer işe yararsa yazarım" demiştim ya hani.. a.s :utangac:
Ben yapın derim, 3 gündür içiyorum ve 2 kilo verdim çünkü! bunu da deneyelim ne çıkar a.s.

canım tebrikler:hooray:
peki yeme düzenin nasıl yani diyet yapıyormusun bu sarımsak harici özel bişey yaptınmı 3 gğünde 2 kg çok ciddibir rakam yaniyerimseniben

SeHNaz
26-05-2008, 13:57
kizlar bende yapiyorum bunu vede 2 haftada 5 kilo verdim tabi yannda spor yaptim vede l-carnitin aldim hergün yürüyüse cikiyorum bisiklet sürüyorum yediklerimede dikkat ediyorum ama sadece sarimsagi yerken zorlandim suyun tadi kötü degil yani tavsiye derim bence ilk basta beyninizi kabullendirin ben zayifliyacagim diye yok onun sapi bunun püskülü veremessiniz hersey beyinde bitiyor.:dance:

mirrorwoman
26-05-2008, 14:20
kızlar bu formulu yapanlar ağızda koku yapıyormu sarımsakkkkkkkkkkkka.s

gayem
26-05-2008, 15:48
evet cok kotu koku yapıyor bırde cok wc gıdıyorsun ama kesınlıkle ıse yarıyor
valla benim bildigim bir kaç arkadaş sabahları
ceviz yiyodu metobolizmayı hızlandırdıgı dogruymuş ama diyetle yapınca kilo veriliyomuş bende deniyecem

AslaAslaDeme
27-05-2008, 00:17
kizlaaaaaar bakin ne bulduuuuuuuummm

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyen seksi yıldız Angelina Jolie, 'sarmısak çaylı' diyet uygulamaya başladı. Doğum yaptığı Güney Afrika ülkesi Namibya'da sağlık gurularının tavsiye ettiği sarmısak çayını yanından ayırmayan Jolie'nin yakınları, güzel oyuncunun doğum sırasında aldığı 11 kilodan hızla kurtulduğunu söylüyor. Jolie'nin uyguladığı diyet programının merkezinde bulunan sarmısak çayı Meksika ve İspanya'da soğuk algınlığı tedavisinde kullanılıyor. Ancak çayın, bağırsakları çalıştırarak zayıflamada etkili olduğu da söyleniyor.

İŞTE MUCİZEVİ TARİF...

Bir çok yönden sağlığa yararlı olan sarmısak çayın malzemeleri ve hazırlanış tarifi: Bir tencerenin içine 3 bardak su ve 3 diş sarmısağı atın ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra yarım bardak bal ve yarım bardak limon suyu ilave edin, soğumaya bırakın. Günde 3 kez ılık olarak yarım bardak için. Bir sonraki gün kullanmak içinse, kaynattığınız kabı buzdolabında saklayabilirsiniz.

ben denedim bir gram bile verdirmedi üzgünüm:(((Çok üzgünüm çoook

gayem
27-05-2008, 09:35
arkadaşlar bende başladım buna diyet spor artı bunada başladım haftaya salı size ildirecem kaç kilo oldugumu agız kokusu yapmıyo ben bölmeden ve cignemeden yuttum ha bide tokluk hiisi veriyo bana öyle geldi yani

gayem
27-05-2008, 09:36
bu arada yazmayı unutmuşumben 2 haftadır wcde sorun yaşıyodum baya fark yapdı bence bunu kilo için degil saglık acısındanda için araşdırdım her dertde devaya

tulipbs
27-05-2008, 14:28
bunların vucuttaki yağları yakmaya faydası var.ben bir büyük baş soğanı dörde bölüyor 4 su bardağı su koyarak 3 bardak kalana kadar kaynatıyorum sabah akşam olmak üzere içiyorum.Bunu bir yıl öncede yaptım inanın vucudumumda kokuda olmadı kiloda verdim.En önemlisi verilen kiloya göre giysilerde daha fazla beden olarak düştüm.Yani yağlarımı yaktı.Daha önceki yıllarda 48 benden pantolon bile giydiğim zaman oldu bu soğan suyunu yaparak iki ayda 38-40 bedene aman aman rejim yapmadan indim.Sadece yediğim ekmek dilim sayısını günde bir dilim yaparak her yemekten doyana kadar yiyerek kilo verdim.Çok güzel değilmi???Denemediğim yol kalmamıştı zayıflama bandlarının birkaç markasını denemiştim işe yaramamıştı.Şu anda soğan suyuna devam hem zor değil hemde içimi kolay kesinlikle deneyin derim...

öğle ve akşam 3 er bardak mı içiyorsun yoksa hazırladığın 3 bardak suyu öğle ve akşam 1.5 bardak olarak mı içiyorsun ? bir de aç mı tok karnına mı içtin cevaplarsan sevinirim canım

Lara
27-05-2008, 18:05
Bende başladım arkadaşlar çok sıkı olmamakla birlikte diyette yapıyorum.yerimsenibenBen sarımsak tanesi büyük diye bölerek yuttum çok hafif bir koku oldu ama olsun topu topu 6 altı kilo fazlam var ama veremiyorum:uhm: bir türlü şubattan ,diyetteyim bir 7 kilo verdim ama 2 aydır hiç veremiyorum.:tomato:İnşallah çok umutluyum azcık tansiyonum düştü ama devam.Tansiyonu yükseltmek için tuzu biraz artırsak mı oda diyete uymaz .....3 günde iki kilo veren arkadaşlar valla muhteşem ne diyimmmm hayal gibi:dance:....İnşallah ve maşallah.:1rolleyes:

hazal46
27-05-2008, 22:43
arkadaşlar bende denemek istiyorum ama kararsızım.soğanlmı sarımsaklımı daha etkiliki?

mirrorwoman
28-05-2008, 08:09
kızlar selam,
sarımsak yutan arkadaşlar nasıl bir etkisi oluyor iştahmı azalıyor yani diyet yapıyormusunuz sarımakla birlikte :uhm: yada spor.
yani sadece sarımsak yutum normalk öğünlerini yiyip spor yapmadan kilo veren varmı içinizdejeyyar

tulipbs
28-05-2008, 14:33
kızlar selam,
sarımsak yutan arkadaşlar nasıl bir etkisi oluyor iştahmı azalıyor yani diyet yapıyormusunuz sarımakla birlikte :uhm: yada spor.
yani sadece sarımsak yutum normalk öğünlerini yiyip spor yapmadan kilo veren varmı içinizdejeyyar

evet geçen yaz ben son 1.5 - 2 kiloyu sarımsak yutarak ve diyet yapmadan verdim üstelik sporu da bırakmıştım ama şimdi bünyem alıştı galiba eskisi gibi etki alamıyorum yada sarımsağın cinsinden kaynaklanıyor bilemiyorum

meldos27
28-05-2008, 15:06
ya kızlar sarmısak kötü kokmazmı suyunu ıcsek yutmasak olmazmı...

Ancient Queen
28-05-2008, 17:03
canım tebrikler:hooray:
peki yeme düzenin nasıl yani diyet yapıyormusun bu sarımsak harici özel bişey yaptınmı 3 gğünde 2 kg çok ciddibir rakam yaniyerimseniben

Kusura bakma geç yazıyorum cevabı.. Öyle sıkı bi diyet falan yapmadım, ben sabahları kalkar kalkmaz kahvaltı edemeyenlerdenim ama işe gidiyorum malum bi süre tutsun diye cornfleakes yiorum bazen. Bu suyu içerken de öyle yaptım, sabah cornfleakes yedim, öğlen normal öğünümü yedim hiç kısmadan, akşam yine cornfleakes yedim, ve bol su içtim..Çay kahve zaten Allah ne verdiyse jeyyar Bu şekilde yiyorum uzun zamandır zaten, ama bi gram bile kayıp yoktu, suyla beraber başladı.. Şimdi biraz durdu, ama takipteyim yerimseniben gelişmeleri bildiricem..

Lara
28-05-2008, 21:01
Benim ikinci günüm daha bir değişiklik yok ama ümid ediyorum az kaçamaklar var onları da halletsem vericemde çok yoruluyorum bu ara irademş zorlamata zorlanıyorum.Ben öğlen ya da akşam da bi tane yutmayı düşünüyorum yarın.

gayem
29-05-2008, 07:45
Benim ikinci günüm daha bir değişiklik yok ama ümid ediyorum az kaçamaklar var onları da halletsem vericemde çok yoruluyorum bu ara irademş zorlamata zorlanıyorum.Ben öğlen ya da akşam da bi tane yutmayı düşünüyorum yarın.

ya güzelim sende abartdın ya 2 gün degişlik yok bu metobolizmayı hızlandıryo senş bşrden 38 beden yapacak diye bişi yok sabre ve bence spor ve diyet de yap yoksa boşş bunlar ya ve haftada yarım ila 1 kilo versen yeter geri yalan yani geri alınıyoşutarafagitti

LaL
29-05-2008, 12:03
bende ilk kez bugün sabah içtim.. öyle tok hissediyorum ki kendimi pek bişey yiyemedim kahvaltıda.. hala hiç birşey yemek gelmiyor içimden benneyaptımki

hayal gözlü
29-05-2008, 12:32
kızlar birşey yemden verilen kilo geri dönüyor fazlasıyla,bu şekilde yapmayın
dikkat edin azda olsa yeyin...

özlemkrts
30-05-2008, 10:08
slm kızlar ben 21/05/2008 tarihinden beri her sabah tarife bire bir uyarak yapıyorum ama bi faydasını görmedim :((((( bırakıyorum ( bu suyun yanında rejim ve sporda yapıyorum ) ha unutmadan ben sadece suyub*nu içiyordum sarımsağı yutmuyordum acaba yutmadım diyemi ektisi olmadı ama tariftede suyunu için diyordu dimi üffff galiba kafam karıştı

bana şöyle esaslı bi ratif verecek biri yokmu :((

Lara
01-06-2008, 19:09
Sarımsağı yutacaksın canım ben hap gibi bölüyorum ağzımda hiç bekletmeden yutuyorum ikinci bir bardak su da içmiş oluyorum böylece koku falan olmuyor ağzında oyalamadığın için.Galiba faydası var ben 5-6 gündür kullanıyorum uzun zamandır durmuştukilo vermem, kıpırdanma var bu ara inşallah bakalım.

Kullanan çok kiş var ama ne den yorum yapılmıyor ki:uhm:

Siyah_24
01-06-2008, 19:56
slm kızlar ben 21/05/2008 tarihinden beri her sabah tarife bire bir uyarak yapıyorum ama bi faydasını görmedim :((((( bırakıyorum ( bu suyun yanında rejim ve sporda yapıyorum ) ha unutmadan ben sadece suyub*nu içiyordum sarımsağı yutmuyordum acaba yutmadım diyemi ektisi olmadı ama tariftede suyunu için diyordu dimi üffff galiba kafam karıştı

bana şöyle esaslı bi ratif verecek biri yokmu :((

güzelim suyunu iç cevizlerini ye sarımsaklarını mutlaka yutt yut diyoruz koku acısından ... zaten sarımsagın tek başına bile mtobolizma hızlandırma gibi bir özelligi var .. a.s.

elifelif
02-06-2008, 21:47
selam
inanin herseyi deniyorum deniyorum ama hep bir yerlerde kesilip gidiyor.Muhakkak bir seyler dokunuyor
yaklasik 3 gündür bu formülü denedim ama reflü hastaligim oldugu icin yuttugum kücültsem dahi gün icerisinde tekrar icimde canlanip girtlagima diziliyorlar,ama inat ya onlar dizi dizi diziliyor ben tekrar yerlerine yolluyorum,
ama tek bildigim suki hareket etmeden ve diyet yapmadan hic bir sey mucize olarak gelismiyor tabiki her metabolizma farkliliklar gösterir.Bu formüllerde tamamlayici alternatif tip gibi sen asil tedaviyi uygulamadan bundan basalayim dersen olmuyor iste sonra kisadan kesip "olmuyor iste ise yaramiyor diyoruz ise yaradi diyenler eminimki yediklerine dikkat edip minumum seviyede bile olsa hareket etmislerdir

Yoksa tamam bu formülde kabulum ama sac ayagi gibi 3 bacakda durmali tek bacakla olmaz durmaz
ben hepimizin düsüncelerini aktariyorum belki benden öncede pek cok kisi deneyimleyip yazmistir,ama olsun kendimi bunlari yazmaktan alikoyamadim.

yinede deneyecegim yinede deneyecegim
taki su sayfalardan birine "Yuppppiiii basardim kilo verdim" diyene kadar ama inanin zor zor cok zor.

elifelif
02-06-2008, 21:52
slm kızlar ben 21/05/2008 tarihinden beri her sabah tarife bire bir uyarak yapıyorum ama bi faydasını görmedim :((((( bırakıyorum ( bu suyun yanında rejim ve sporda yapıyorum ) ha unutmadan ben sadece suyub*nu içiyordum sarımsağı yutmuyordum acaba yutmadım diyemi ektisi olmadı ama tariftede suyunu için diyordu dimi üffff galiba kafam karıştı

bana şöyle esaslı bi ratif verecek biri yokmu :((Sarimsagida yutmalisin

tarif ise
bir bardaga su bardagi suyu doldur icine 2-3 tane ceviz at cevizler yarimsa yani ortadan bölünmüs ise 2 oluyor bir tanede sarimsak egerki sarimsak tanen kücükse ya onu yutarken böl yada suya attiginda malum ebatlar farklilk gösterebilir ama sarimsaklari yut ister o bardakda olan su ile yut istersen ekstra bir su ile malum her halukarda su icmek faydali ama o bir bardagini da iciyorsun muhakkak
:1rolleyes:a.s.

akli_karisik
03-06-2008, 18:05
kilo vermek için içerim bu karışımı.1 ayda mı 56 bedenden 44 bedene düşmüş?

akli_karisik
03-06-2008, 18:11
bende kıştan beri internette diyet arayıp duruyorum.15-18 kg.fazlam.1 ay içinde hepsini vermem gerek.bir sürü diyet buldum.yaptım yaptım bıraktım.5-6 kilo verdim.diyetisyene bile gittim.
doktor;
3 öğün yiyeceksin dedi.
sabah:2 ince dilim kepek ekmeği,5-6 tane zeytin,1 kibrit kutusu(35 gr.falan)peynir
öğle:1 porsiyon yemek
akşam:1 porsiyon yemek
ben bu diyeti yapmadım.ama 1 ayda 5-6 kilo verebilirsiniz..

melekmerve
04-06-2008, 17:59
Ben yaklaşık bu karışımı bir aydır yapıyorum sadece kilo aldırmıyor bence çünkü ben diet yaptım spor yapamadım bazı nedenlerden dolayı verdirmedi kilo ama kilo alımına engel omuş olabilir diet ve sporlan denedigimde ise faydası arada kabızlık için iyiydi hala devam ediyorum bakalım ne olcak.Bence bünye meselesi bu kimine iyi geliyor kimine kötü ne duysam deniyorum zaten yine duyduklarımı denemeye devam edicem.

rnb48
23-06-2008, 17:31
ARKADAŞLAR!BEN BU SUYU 18 GÜNDÜR HİÇ AKSATMADAN İÇİYORUM.ŞU ANDA TAM 2 KG. VERDİM.AMA TATLI VE EKMEK DE YEMİYORUM.SPORLA HİÇ İŞİM OLMAZ ZATEN.BİRAZ TEMBELİM O KONUDA.ÇOK SIK TUVALETE ÇIKAR OLDUM.AYRICA TUVALET BİRAZ SARIMSAK KOKUYOR.süprizzzzzBİR ZARARININ OLACAĞINI DA SANMIYORUM.DOĞAL ŞEYLER ÇÜNKÜ.

ahleyar_22
24-06-2008, 17:57
kizlar ben ictim bi etkisini göremedim öyle daha fazlada dayanamadim sabahlari icmeye öyle kokusu felan yok ama ne bilem cicimide kolay ama her sabah ac karnina icmek zor roluyo bana etki etmedi

melekmerve
24-06-2008, 22:56
Ben biryadan fazla kullandım kilo veremedim tamamen bünye kimine fayda ediyor kimine etmiyor sonuçta bitkisel denemekte fayda var.a.s.

selin34
25-06-2008, 05:31
sarmısak fazlaca tüketildiğinde barsaklarda mantar yaparmış söyleyenler oldu ne kadar doğru bilmem:1no2:

yerimseniben bende tam tersini duymuştum sarımsak antibiyotik gibidir bağırsaklarıda temizler kabızlık çektiğim dönemde doktorum önermişti.....içinrahat olsun tatlım a.s.

dtk85
27-06-2008, 08:02
arkadaşlar 1 ayda 16 kg kulağa çok hoş geliyor değil mi :dance:hemen hayal kuruyoruz.evet hayal kuruyoruz ama inanın yok böyle birşey..
yok böyle birşey dediğime kızmayın:tomato::utangac: bakalım neden 1 ayda 16 kg verilemez;

1)diyet yapılan ilk hafta vücuttaki fazla kilo ile orantılı olarak ,suyun dışarı atılması gerçekleşir.ilk hafta yağ yakımı yok denecek kadar az olur hadi suda 4kg olsun.bu suyun dışarı atılması sadece şişkinlik hissinizi azaltır.bedende oynama yapmaz.
2) 2. haftada yağ yakımı başlar birey bir haftada normal şartlar altında (NŞA'da) 2 kg yağ yakabilir.spor gibi etkinliklerde varsa
3)elbet hepimiz kadınız ve üreme döneminde olanlarımız menstrual döneme giriyoruz.bu dönemde kilo verimi yavaşlar 1 kg yağ veren öpsün başına koysun.vücudun ödem yapmasıda yanında eşantiyon olur
4)geldik ayın son haftasına 3. haftada oluşan ödem altılır.hadi nşa'da 2kg olsun .

işte hesap ortada yok sarımsak yok soğan... kesmez arkadaşlar bunlar.
2+4+1+2=9 kg

hadi diyelim süpersiniz harikasınız ,yağ yakmak sizin için kibrit yakmak kadar kolay işte :teytey:o zaman kıskanırım sizi ve nazarım değer ona göre...jeyyar

düşünün bir kere o kdr kiloyu verince suratınız ne hale gelicek sapsarı bir beniz ,mosmor gözlatları .... sizce değer mi ?

1 ayda değil 2 ayda 3 ayda 16 kg verelim yani nolucak:smiley-cool: ,çok güzel olacak kanaatimce...ben 2 yıldır bu kilolarımla yaşıyorum 3 ay daha sabrederim ne var yani:1rolleyes::1hug:

hayal gözlü
27-06-2008, 08:16
arkadaşlar 1 ayda 16 kg kulağa çok hoş geliyor değil mi :dance:hemen hayal kuruyoruz.evet hayal kuruyoruz ama inanın yok böyle birşey..
yok böyle birşey dediğime kızmayın:tomato::utangac: bakalım neden 1 ayda 16 kg verilemez;

1)diyet yapılan ilk hafta vücuttaki fazla kilo ile orantılı olarak ,suyun dışarı atılması gerçekleşir.ilk hafta yağ yakımı yok denecek kadar az olur hadi suda 4kg olsun.bu suyun dışarı atılması sadece şişkinlik hissinizi azaltır.bedende oynama yapmaz.
2) 2. haftada yağ yakımı başlar birey bir haftada normal şartlar altında (NŞA'da) 2 kg yağ yakabilir.spor gibi etkinliklerde varsa
3)elbet hepimiz kadınız ve üreme döneminde olanlarımız menstrual döneme giriyoruz.bu dönemde kilo verimi yavaşlar 1 kg yağ veren öpsün başına koysun.vücudun ödem yapmasıda yanında eşantiyon olur
4)geldik ayın son haftasına 3. haftada oluşan ödem altılır.hadi nşa'da 2kg olsun .

işte hesap ortada yok sarımsak yok soğan... kesmez arkadaşlar bunlar.
2+4+1+2=9 kg

hadi diyelim süpersiniz harikasınız ,yağ yakmak sizin için kibrit yakmak kadar kolay işte :teytey:o zaman kıskanırım sizi ve nazarım değer ona göre...jeyyar

düşünün bir kere o kdr kiloyu verince suratınız ne hale gelicek sapsarı bir beniz ,mosmor gözlatları .... sizce değer mi ?

1 ayda değil 2 ayda 3 ayda 16 kg verelim yani nolucak:smiley-cool: ,çok güzel olacak kanaatimce...ben 2 yıldır bu kilolarımla yaşıyorum 3 ay daha sabrederim ne var yani:1rolleyes::1hug:

canım teşekkür ederim söylediklerine aynen katılıyorum ben 2 ayda 17,5 kilo verdim ama düzenli beslenip spor yaparak ve bugün sürekli gittiğim marketteki bayan yüz hatların oturmaya başladı ilk zamanlar yüzün saramış gibi halsizdi falan dedi,ben kiloyu ilk surattan ve basenden veriyorum,
gerçi ben güzeşten çabuk kararırım ondan gelmiştir belki rengim ama kızlar dikkat edelim kilo verirken...

damllaa
27-06-2008, 08:16
Kızlar hızla verilen kiloların fazlasıyla ve yine aynı hızla geri alındıgını unutmayın...En iyisi yavaş yavaş kilo vermek...

violet sky
29-06-2008, 11:38
doğal bi birleşim olduğu için yan etkisi olmaz,denemekte fayda var,sarımsak ve soğan zaten başlı başına ilaç,mısırda tıp adına atılan ilk adımlarda hastalara reçete olarak sarımsak ve soğan yazarlarmış

cevizi 1 yıldır her gün 2 tane mecburi yiyorum zaten(doktorumun tuvalete çıkmam için tavsiyesiydi)
bu sabah başladım,tabiki bu sadece ek üründür zayıflamada,günde bi saat yürüyüş ya da müzikle tepinmek falanda gerekicek:))

arkadaşlar bu forumun en kötü yanı hep başladım deyip ortadan kaybolmuşsunuz çoğunuz,ben 3 günde bir gelip rapor yazıcam böyle çok daha işe yarar olur paylaşımlarımız,sabah tartıldım 85 kiloyum,boydan kurtarıp iri kadın kategorisine girsemde sadece 2buçuk ayda 17 kilo almak psikolojimi çok bozdu,ehehe tabi aslında şu da var,ağır bi depresyon sonucu eve kapandığım için aldım bu kiloları,psikolojimmi kilomu,kilommu psikolojimi etkiledi tartışılır:))

hadi bakalım 3 gün sonra görüşürüz :icecream:

sipru
29-06-2008, 12:58
canım teşekkür ederim söylediklerine aynen katılıyorum ben 2 ayda 17,5 kilo verdim ama düzenli beslenip spor yaparak ve bugün sürekli gittiğim marketteki bayan yüz hatların oturmaya başladı ilk zamanlar yüzün saramış gibi halsizdi falan dedi,ben kiloyu ilk surattan ve basenden veriyorum,
gerçi ben güzeşten çabuk kararırım ondan gelmiştir belki rengim ama kızlar dikkat edelim kilo verirken...


arkadaşım nasıl bi diyet ve spor uyguladın anlatır mısın? 2 ayda 17 kilo çok ii ve benim de vermeye çok ihtiyacım var :utangac: bu hafta başı başladım diyete ve eylül sonuna kadar en az 10 kilo vermek istiyourm ama senin gibi 17.5 kilo verirsem çok ii olur yaaa :1hug:

violet sky
30-06-2008, 13:05
bugün ikinci gün,2 gün daha geçirip tartılayım diyorum,,metabolizmayı hızlandırıdığı bi gerçek,,mısır püskülünde olduğu gibi bu karışımda tuvalete çıktıktan sonra idrara baktığınızda rahatlıkla görebiliceğiniz bi yağ atımı yapıyo,,spor ve diyetin yanında yan etkisi olmayan bi yöntem,,ama tabi sadece her sabah bunu içerek bir ayda 16 kilo vermek söz konusu olamaz,,ek ürünleri sadece diet ve sporu tamamlayıcı yardımcı maddeler olarak görmeliyiz,,
bu arada kokusu çekilmez falan diye düşünen arkadaşlar varsa içiniz rahat olsun,bende öyle düşünmüştüm ama suya çok ağır işlemiyo sarımsak kokusu,,tadı bildiğimiz mısır püskülü ya da funda çayı gibi herangi bi bitki çayına benziyo,,