Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Sarımsak + Ceviz = 1 Ayda 16 Kilo


sezenburak
27-04-08, 09:04
arkadaslar babamın 1 arkadaşı vardı baya bi kiloluydu. ne kadar rejim yapsa da işe farketmiyodu diyetisyene gitmiş doktor :
sabahları aç karnına
2-3 adet ceviz içi
1 diş sarımsak
1 su bardğı suya atacaksın ve içeceksin demiş
yalnız:
bunları 1.ci günün kini akşam yatmadan önce hazırla
sabah kalkınca iç
içtikten sonra hemen yenisini hazırla ve ertesi sabah iç
yani içildikten sonra hemen yenisi hazırlanacak.
bunu yanında da zorlanmadan hafif bi şekilde diyet yapmış 56 bedenden 44 bedene inmiş tavsiye ederim ben bugun başladım kızlar

sezenburak
27-04-08, 10:04
arkadaslar sarımsak ve kaynatılmayacak öle içilecek içip hemen yenisini hazırlayacaksınız ertesi sabah içeceksinz

ama dediğim gibi arkadaslar bunu 1 ay düzenli bir şekilde yapacaksınız

cemile_47
27-04-08, 16:04
sarmısak fazlaca tüketildiğinde barsaklarda mantar yaparmış söyleyenler oldu ne kadar doğru bilmem:1no2:

shiftcan
27-04-08, 16:04
bide arkadaşlar vücutta kilo çok fazlaysa kilo vermek daha kolaydır. örnbeğin 110 kiloluk bir insan bir ayda 20 kiloyu verebilir ama 65 kiloluk bir insan bir ayda verse verse 5 kilo falan vereblir. bu galiba vücuttaki yağ oranıyla alakalı:KK70:

EflaNazLina
27-04-08, 22:04
bir ayda 16 kilo verilmez bence..ben hergün bir elma yiyerek 5 kilo verdim..deneyin derim zararı yok faydası çok......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

seaBahAR
27-04-08, 23:04
Şaşırdım..
Ne sarımsak soğana..
Ne de mucizevi kilo verme vaadine..

Bilime saygımdan mıdır nedir, böyle tavsiyeleri yakıştıramıyorum bilim insanlarına..
Artık diyetisyenler de kaybetti kendini.. yerimseniben

EU1
28-04-08, 10:04
ceviz suyunun (anlatıdığı şekilde 1 gün suda bekletilerek) kolestrole çok iyi geldiğini, düşürdüğünü biliyorum, bizimkilerde içiyo ama sarımsakla beraber ilk defa duydum ama sabah sabah sarımsak kokusunu düşünemiyorum, gün boyu içimden kokusu çıkmaz sanki, ıııyyy ama bunu göze alanlar olabilir, saygı duyarız tabii, ama ben :eek:
yinede buradan durumu takip edicem, belki bende herşeyi göze alırım, belli mi olur kafamçokkarıştı

EU1
28-04-08, 10:04
efla naz
bir ayda 16 kilo verilmez bence..ben hergün bir elma yiyerek 5 kilo verdim..deneyin derim zararı yok faydası çok......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nasıl bir elmeyla kilo verdin???????? sabahlarımı yedin??? başka ne yaptın???????

blur
28-04-08, 10:04
nessçim bak ben sana diyim hemen.. yediklerini kısarsın atıyorum günde 1200 kcal civarı bi diyet yaparsın. hergün de 1 saat yürürsün. ek olarak 1 yeşil elma yersin hergün.. (zayıflatıcak ya o açıdan) emin ol 5 olmasa da 3-4 kilo verirsin 1 ayda. ama bu elmadan mı olur yoksa "mucizevi" başka bir yiyecekten mi onu tam bilemicemnaniknanik ananem 1 yılda 43 kilo vermişti bir zamanlar.. ama mönüsünde sadece irade vardı. bilmem anlatabildim mi?

TuRuNCu
28-04-08, 11:04
ideal olan ayda 4-6 kilodur bildiğim kadarı ile.1 ayda 16 kilo veren 2-3 ay sonra üzerine bi 16 daha ekleyerek alır bence.

EflaNazLina
28-04-08, 14:04
ness80
nasıl bir elmeyla kilo verdin???????? sabahlarımı yedin??? başka ne yaptın???????
evet hergün bir elma iki bardak yeşil çay ve canım ne isterse yedim 1 ayda 5 kilo verdim....

agate
28-04-08, 15:04
Sarımsak Salgın Hastalıklara Karşı Kalkandır
Uzmanlar, sarımsağın, salgın hastalıkların yayılmasını engelleyen en önemli faktör olduğunu belirtiyor. Mikroplarla iç içe yaşayan, kontrolsüz yiyecekleri tüketen, kanalizasyonların yollara aktığı gecekondu mahallelerinde yaşan insanların salgın hastalıklarla karşılaşmamasının en büyük sebebi, sarımsak olarak gösteriliyor. Yalnızca mikrobik hastalıklardan insanları koruyan sarımsak, Avrupa'da en önemli ölüm sebebi olarak bilinen Kanser ve damar hastalıklarına karşı da insanları koruyor. Bugün dünyada en fazla sarımsak yenen ülke olan Bulgaristan'da kanser ve damar sertliğinden ölenleri sayısı, Avrupa'ya nazaran 6-7 misli düşük. Ayrıca İsveçli çocuklar, çocuk felcine karşı da koruduğu anlaşılan sarımsağı yiyerek okula gidiyorlar.

Sarımsak Faydaları
Uzmanların tespitlerine göre, sarımsağın insan sağlığı açısından en önemli faydaları şöyle: Ölümlere sebep olan atardamar kireçlenmesine iyi geliyor. Yara ve çıbanları iyileştiriyor. Krampları yok ediyor. Akciğeri, karaciğeri, safra kesesini ve kalbi kuvvetlendiriyor. Bağırsak kurtlarını ve diğer parazitleri öldürüyor. Mide ve bağırsakları dezenfekte ediyor. Zararlı bakterileri yok ediyor. İştahı açıyor. nezleyi yok ediyor. Nefes borusu rahatsızlıklarına, bronşite çok iyi geliyor. Veremlilere sarımsak yemeleri tavsiye ediliyor. Tansiyonu düşürüyor. Ateşi düşürüyor. Bağırsak gazlarını ortadan kaldırıyor. grip mikrobunu öldürerek vücudu bu hastalığa karşı koruyor. İdrar yollarında taş oluşumunu engelliyor. Kalp adalelerini güçlendiriyor. Kalbi besleyen kroner damarları genişletiyor. Cinsel gücü arttırıyor. İdrar söktürüyor. Vücudu sivrisinek ve haşerelerden koruyor. Safra salgısının salınımını arttırıyor. Kabızlığı önlüyor. Saç Dökülmesini yavaşlatıyor. Sesi güzelleştiriyor. (iha)

Sarımsağın Sağlığımıza Yararları

Yukarıda belirtildiği gibi, tüketilen sarımsağın besin değeri ihmal edilecek değerde olmasına karşın, sağlığımıza yararlı etkileri çok fazladır. Şöyle ki;

•Sarmısak, bedenin bağışıklık sistemini uyarır, yani antibiyotiklere benzer etkiler yaparak bedendeki enfeksiyonlara karşı savaşır: Bu bağlamda nezle, soğuk algınlığı, uçuk; mide, bağırsak ve mantar iltihapları, Arpacık gibi bakteri, virüs ve mantarların oluşturduğu enfeksiyonlar sayılabilir.

•Kandaki kolesterol düzeyini düşürür: Yapılan araştırmalar, günde iki diş sarımsak yiyen kişilerin kolesterol düzeyinde, kısa dönemde %10'luk düşüşlerin gerçekleştiğini ortaya koymuştur.

•Sarmısak, kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır: Bu sayede sarmısak, kalp krizi ya da felç geçirmeye neden olabilecek damar tıkanıklıklarını önler.

•Yüksek tansiyonu düşürür: Araştırmalar, makul düzeyde sarmısak alımının bile bu etkiyi sağladığını göstermektedir.

•Sarmısak, kan sekerinin düzeyini düşürür: Bu sayede bazı şeker hastalarına sarmısak yemenin iyi geldiği yapılan bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.

•Bedenin kansere yakalanma rizikosunu azaltır. Yapılan araştırmalarda sarmısak tüketen kişilerde, özellikle Mide Kanserine yakalanma tehlikesinin azaldığı belirlenmiştir.

•Sarmısak kronik bronşiti önler, etkisini azaltır.

•Balgam, idrar, safra ve gaz söktürücüdür.

•İştahı açar ve sindirimi kolaylaştırır.

•Sarmısağın, afrodizyak (cinsel gücü artırıcı) etkileri bulunduğu, Doğu ve Batı kültürlerinde savunulmaktadır.

Sağlığımıza yararlı bu etkilerinden faydalanmak için, sarımsağın Diyetimize katılması ve günde iki diş sarmısak yenmesi gerekir. Daha fazla tüketilmesi sarımsağın yararını artırmaz. Ayrıca sarımsağın yüksek sıcaklıklarda pişirilmesi sağlığa yararlı etkilerini azaltmaktadır. Kokusundan şikâyetçi olanlar için piyasada sarmısak kapsüllerinin satılmakta olduğunu da anımsatırız.

Sarımsak veya sarmısak (Allium sativum L.), 25-30 cm yükseklikte, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli, otsu bir kültür bitkisidir. Nadir olarak tohum bağlar. Bu nedenle soğancıkları (diş) ile üretilir. Ülkemizde “Beyaz sarımsak” ve “Siyah sarımsak” olmak üzere 2 çeşit yetiştirilmektedir. Vatanının orta Asya stepleri olduğu sanılmaktadır. Beyaz veya pembemsi renkli, az adette soğancıkdan (diş) meydana gelir. Dişlerin hepsi bir arada bir kabuk tarafından sarılmışlardır. Çok kuvvetli ve keskin bir kokusu ve yakıcı bir lezzeti vardır.

Bileşim: Karbonhidratlar (sakkaroz, glikoz), vitaminler (A, B, C ve E) ve eterli uçucu yağ (alliin, allicin, ajoen) , scordein, selen ile dişilik ve erkeklik hormonlarına benzer Maddeler taşımaktadır. Bu uçucu yağda özellikle allil disülfür bulunmaktadır. Bu bileşik kükürtlü bir amin•asit olan alliin’in alliinaz isimli ferment etkisi ile parçalanarak allicin’i vermesi, allicin’in de, su buharı veya su karşısında, allil disülfür’e dönüşmesi sonucu meydana gelir. Sarımsağa özel koku ve lezzeti veren taşıdığı kükürtlü uçucu yağdır.

Etki ve Kullanılış: Eski çağlardan beri bilinen ve kullanılan bir drog’dur. Orta çağda özellikle salgın hastalıklar (kolera, veba gibi) ile mücadelede kullanılmıştır. Antiseptik, idrar artırıcı, safra salgılarını artırıcı, solucan düşürücü (özellikle askarit ve oksiyürlere karşı), iştah açıcı, tansiyon (kan basıncı) ve kolesterol düşürücü, kanı sulandırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahiptir. Antiseptik (mikrop öldürücü) etki taşıdığı allicin’den ileri gelmektedir. Antiseptik ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi; tarihçi Herodot’a göre eski Mısırlılar tarafından da bilinmekteydi. Çünkü Mısırlılar piramitlerin yapımında çalıştırdıkları işçilere her öğün sarımsak, soğan ve turp yediriyorlardı. II. Dünya savaşı sırasında, yaralandıkları zaman yaralarının mikrop kapmasını önlemek için, ezerek yaranın üzerine konmak üzere Rus askerlerine sarımsak verilmiştir.

Eğer yendikten sonra rahatsız edici bir koku oluşturmasaydı, kuşkusuz çok daha yaygın biçimde tüketilirdi. Ama onun değerli gücünden yararlanabilmek için büyük miktarlarda tüketmek gerekmez . Beklenen etki, gün boyunca 3-4 diş sarımsak yenerek sağlanabilir. Ayrıca koku problemi olmayan sarımsak tabletleri ve tentürü de aynı işi rahatlıkla görebilir. Önemli olan, aşırıya kaçmamak şartıyla kullanımdaki sürekliliktir. Kronik bronşit, sindirim problemleri, romatizma, kas ve organ ağrıları ve yüksek kan basıncı (yüksek tansiyon) öncelikli kullanım alanlarıdır. Ama erken yaşlanmaya karşı uygulanan bir tentür kürü de çok olumlu sonuçlar verir. En azından 5-6 ay sürecek olan bu kür sırasında, sabah ve öğlen saatlerinde 10-15 damla D6 inceltisi, yarım yemek kaşığı ılık suya eklenerek alınır. Böylece kişi ileri yaşlara kadar Sağlıklı ve hareketli kalabilir. Et yemeyi seven, fazla kilolu, gaz şişkinliği çeken yaşlı kişileri hızlı çöküntülerden korumak için de, uzunca bir süre, sabah ve öğlen saatlerinde 10-15 damla D3 inceltisini yarım yemek kaşığı ılık suya ekleyerek kullanmaları önerilir. Sarımsağın, mide ve bağırsakları güçlendirici, mikropları ve virüsleri yok edici etkisi oldukça önemlidir. Öncelikle bacak, göz arkası ve beyin damarları olmak üzere, tüm damarları genişleterek, daha iyi beslenmelerini ve böylece, hızlı yaşlanmamalarını sağlar. Aynı zamanda tüksek kan basıncını (hiper tansiyon) başarıyla düşürebilir, kolesterol düzeyini normalleştirir ve damar iltihabı (tromboz-tromboflebit ) oluşumunu önler. Sarımsak, organizmayı ve bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı korur.

chazz
28-04-08, 15:04
bu formülün kollestrol ve kabızlık için oluğunu duymuştum. Her gece yatmadan çay bardağına hazırlanıyor, sabah aç karna içindeki ceviz yeniyor, çaybardağında kalan su ile sarımsak dişi yutuluyor böylece kokmuyor yutulan sarımsak bağırsakları çalıştırıyor ama kilo verdirir mi bilmiyorum???

karakedibu
28-04-08, 17:04
sezenburak canım deniycem dedim acaba tadı nasıl kokusu varmı1 günde 500grm verdinmi bize bilgi versen canım

Honest
29-04-08, 07:04
kızlar ben bugünle 2 gündür içiyorum sabahları tok tutyor vede tuvalete çıkarıyor sürekli süper yaniyerimsenibenkilo bazında bilmiyorum verdimmi..çünkü diyette yapıyorumyerimseniben

mirrorwoman
29-04-08, 09:04
çok kolay bir tarif olması kaynatma yok karıştırma işlemlerinin olmaması nedeni ile iştahım kabarmadı değül,yalnız sadece suyunu içeceğiz değilmi cevizleri yemek sorun değilde sarımsakları yutacakmıyız ayrıca koku yapıyormu kulnanan arkadaşlar bir açıklarsa mutlu olurumsırnaşık şey

hayal gözlü
29-04-08, 11:04
kızlar ben diyet psikolojisine girdiğim an kim ne derse araştırır ve bazılarını denerim işe yarayanda olur yaramayanda ama bu çay kesinlikle yarıyor bunu biliyorum,nerden çıktı bu çay derseniz ender saraç,ibrahim saraçoğlu vs.ünlü diyetisyenler her tv ye çıktıklarında bi otun zayıflattığını söylüyorlar ya, benimde kafam bozuldu bugün zayıflamaya yarayan bütün bitkileri araştırdım buldum kattım karıştırdım ve kullanmaya başladım.

* mate (pahalı diye satılmıyor heryerde,bulamayınca içinde mate olan zayıflama çaylarından koyuyorum bi poşet)
* kekik
* funda
* biberiye
* zahter
* mısır püskülü
* yeşil çay
* kuru maydonoz sapı
* kiraz sapı
* sinameki

bunları çektim robottan bi kavanoza iki tatlı kaşığı atıyorum üzerine 1 lt kaynamış su koyup demlendiriyorum gün içinde aklıma estikçe içiyorum.ama unutmayın ben sıkı diyette yapıyorum tek başına hiç birşey zayıflatmıyor,sevgiler...:KK46:

nigref
29-04-08, 11:04
seval arkaşım verdiğin bilgi için teşekürler biz bayanlar neler denemedik kilolarımızın sayesinde ben cevizi denemedim ama sarmısağı denedim bundan 3 yıl önceyaptığım diyetle beraber her gün 3 dört diş sarmısak yutuyordum 3 ayda tam 35 kilo verdim sarmısak metabolizmayı hızlandırıyor kanı sulandırıyor kanserden koruyor Allahım bize bu nimeti faydalanalım diye yaratmış biz şimdi kokusundanmı korkuyoruz kilolarımızdan biz rahatsız olacağımıza kokusundan başkaları rahatsız olsun en yakınlarımızın çok kilolusun biraz zayıfla dediğinde ne kadar zorumuza gittiğini unutuyormuyuz bize bu tür cümleleri telaffuz edenler birazda onlar kokudan rahatsız olsunlar .Birde şunu söylemeden geçemiyecem yuttuğunuz vakit hiçde kokusu olmuyor ağzınız bile kokmuyacaktır ben deneyin derimtekrar seval arkadaşa teşekür ediyorum öğrendiklerini burda bizlerle paylaştığı için

Güneş
30-04-08, 06:04
Ben böyle şeyleri sağlıksız buluyorum aman diyim arkadaşlar..
sağlık açısından en ideali ayda 4 kilo vermektir..bunu bütün diyetisyenler söyler..
yani haftada 1 kilo en fazla....sabırlı olun.

sezenburak
5-05-08, 08:05
arkadaslar ben 2 bucuk haftadır yapıyorum tam 6,4 kilo gitmiş yanında hiç bir şekilde diette yapmadım herşeyden yedim ama az yedim kolayı çok seven ben kola içmedim sadece çok canım istediğinde cay bardaağının yarısı kadar tavsiye ederim

hayal gözlü
5-05-08, 13:05
sezenburak
arkadaslar ben 2 bucuk haftadır yapıyorum tam 6,4 kilo gitmiş yanında hiç bir şekilde diette yapmadım herşeyden yedim ama az yedim kolayı çok seven ben kola içmedim sadece çok canım istediğinde cay bardaağının yarısı kadar tavsiye ederim
tatlım cidden verdinmi o kadar ya deli olacam ya,bide onu içince sarımsak sarımsak kokmuyormusun :uhm:,cevap verirsen sevinirim,şimdiden teşekkür ederim,sevgiler...

ayshe85
5-05-08, 13:05
sezen burak yanlış hatırlamıyorsam bu konuyu sen açmıştın...takıp edıyodum senı.şimdi bacım.sen aynen ılk sayfada dedıgın gıbımı yaptın yanı sabahları ac karnına 1 gece onceden hazırladıgın o suyu içerekmı zayıfladın.vallahı bravo sana hemen hazırlayacagım şimdi..yarın sabah içmek üzere.inşallah bızede faydası olur.cnm.paylaşım için tesekkurler

SudeBahar
5-05-08, 14:05
sezenburak
arkadaslar babamın 1 arkadaşı vardı baya bi kiloluydu. ne kadar rejim yapsa da işe farketmiyodu diyetisyene gitmiş doktor :
sabahları aç karnına
2-3 adet ceviz içi
1 diş soğan
1 su bardğı suya atacaksın ve içeceksin demiş
yalnız:
bunları 1.ci günün kini akşam yatmadan önce hazırla
sabah kalkınca iç
içtikten sonra hemen yenisini hazırla ve ertesi sabah iç
yani içildikten sonra hemen yenisi hazırlanacak.
bunu yanında da zorlanmadan hafif bi şekilde diyet yapmış 56 bedenden 44 bedene inmiş tavsiye ederim ben bugun başladım kızlar
mrb sezen...eğer gerçekten 16 kilo verdircekse 1 ayda bu karışım, kokar mokar toktutar...yani değer:KK70: bu arada bu sarımsakla, cevizi ölesine soğuk suya bırakıcaz bi sonraki sabaha kadar bumudur...haşla, ısıt, yok yani....bumudur:?:KK70: sevgiler...teşekkürler...

Guide
6-05-08, 10:05
ben dün akşam karışımı hazırladım ve sabah içtim.2 seciz koydum ve 1 diş sarmısağı yutacağım şekilde doğradım.tadı fena değil sarmısak kokusu da yok.renk ceviz nedeniyle sarı ama berraktı suyu.yine bardağımı yarın için hazırladım .bakalım.sarmısağı daha önce yuttuğumda yeni saç çıkartmıştı.biraz da onun için içiyorum

avebru
7-05-08, 06:05
Başka birine tavsiye edilen bir reçete..Bence böyle şeyler denenmeden önce mutlaka doktora başvurulmalı çünkü herkesin biyolojik yapısı farklı ..Hem bir haftada 16 kilo vermekte çok sağlıksız..Normali yavaş yavaş ayda 4 kilo vermek..Diyetisyene gitmeden uygulamayın derim..Çünkü ben böyle bilinçsiz diyet reçetelerinin kurbanı oldum ve az daha gözlerimi kaybediyordum ..

TopKek
7-05-08, 10:05
kızlar bence iyice araştırmadan güvenmeyin bende bu sağlıksız şeyler yüzünden verdiğim 20 kiloyu sağlığım la birlikte verdim şimdi yine geri aldım yavavş yavaş veriyorum benimde dikkatimi çekti bu denemeyi düşündüm ama önce bir uzmana sorcam sizede öyle yapmanızı tavsiye ederim

SadeceAsk
7-05-08, 12:05
kızlar geçen ender saraç sarımsağın olmadığı bir diyet düşünemiyorum dedi.. yani zayıflatıyormuş... bu arada saçları beyazlayanlar sabah akşam hap gibi 1tane yutarsanız suyla yada sütle tekrar eski renginde çıkartıyor ve gürlük kazandırıyormuş ilgilenenlerin dikkatine....

sezenburak
7-05-08, 13:05
valla arkadasım ben içiyorum hala aksatmadan cevizleri yiyorum sarımsağıda yutuyorum hemen suyla hap gibi zaten ben cok rahatladım şişlik falan kalmadı bende memnunum yani tavsiye ederim

sezenburak
7-05-08, 13:05
arkadasım ben yeni yapmaya başladım 2 hafta falan oldu yanında ada sıkı bi diyet ve sporlada takviye yaptım 8.6 gibi bişeler vermişim 1 ayın sonunda durumu açıklarım

misshuseynova
7-05-08, 13:05
ya harika bir receteymis.bulunmasi zor olan hic bir bitki filan da yok.acigi ayda 16 kilo verdirdigine inanmiyorum,cunki erkekler hem cok erken kilo veriyor hem her kesin bunyesi farklidir.ama ayda 7 kilo verdirse bile superrrrrr.benim 6-7 kilo fazlam var.deniyecem mutlaka.ama birsey anlamadim su sicak mi olucak soguk mu?

hayal gözlü
7-05-08, 14:05
sezenburak
valla arkadasım ben içiyorum hala aksatmadan cevizleri yiyorum sarımsağıda yutuyorum hemen suyla hap gibi zaten ben cok rahatladım şişlik falan kalmadı bende memnunum yani tavsiye ederim
slm canım ne yalan söleyim ben kızıyordum sana açtı konuyu kaçtı diye doğru düzgün bilgi vermeden,şimdi yaptığın şekli açıkça yazarmısın lütfen,sendemi suya yatırıyon akşamdan:roflol: :) sevgiler...

Guide
7-05-08, 15:05
kızlar benim 2. günümdü bugün şimdi de islattım takrar sabah unutmuşum .bene tansiyon düşüklüğü yaptı bu etki devam ederse devam edemem.yeni saç çıkartmıştı bende de biraz da bu yüzden yutuyorum

yagmurtasi
7-05-08, 18:05
Benim aklım kesmedi bunu ben şimdi dilediğimce yesem içsem burda verilenleri yapsam kilo verebilecek miyim???? mantıken imkansız..:sm_confused:. Yapılacak tek şey var az yiyip spor yapmak sihirli reçetelere inanmıyorum fisfisfis

EBRULUM
7-05-08, 21:05
16 kilo olmasada denemekte fayda var içeriği çok güzel çünkü tüketmmemiz gerken doğal antibiyotikler

ayshe85
8-05-08, 04:05
ewet bencede.3.gunum ve bı değişiklik yok ama olsun 1 ay denemek ıstıyorum 1 kılo bıle versem benım için mucıze olur cunku 21 aydır kılo vermem durdu.hiç veremıyorum

SERAP_GUR
8-05-08, 05:05
arkadaşlar sıcak suyamı koyuyorsunuz soğuk suyamı. bende başlayacağım.