PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gynoferon Demir Hapi Kullanan Arkadaşlarrrr



TRAKYALI
26-06-2008, 11:39
Kizlar 13 Haftalik Hamileyim Doktorum Gynoferon Diye Bi Demir Ilaci Verdi Bunu Kullanmaya Başladiğimdan Beri Afedersiniz Ama Dişkim Kapkara çikmaya Başladi Böyle Olmasi Normalmi Yaşayanlar Varmi Acaba.

nazobülo
26-06-2008, 11:54
evet evet çok normal bazen böle koyu yeşil bazen kara olun endişe etme

ECEM2003
26-06-2008, 11:55
bu ilaç dışkıyı siyah yapıyor ben kızımdada kullanmıştım şimdide kullanıyorum calcimax bana çok fena ishal ve karın ağrısı yaptı bıraktım

TRAKYALI
26-06-2008, 12:01
Canlarim Sağolun Doktoru Aramam Gerek Kalmadi.doktoru Telefonla Aramaktan Pek Hoşlanmiyorumda O Yüzden Ama Bazen Mecbur Kaliyorum.

misskokulumm
26-06-2008, 12:37
canım zaten ilacın prospektüsünde yazıyo dışkının rengi koyulaşır ve kabız yapabilir diye

olric
26-06-2008, 13:28
demir haplarının hepsi böyle yapar....

EU3
26-06-2008, 13:55
evet bende kullanmaya başladıgımdan beri öle ve daha önce kabızlık problemim çok olurdu demir ilacına başladıgımdan beri bu sorunumdan kurtuldum..

EU3
01-07-2008, 19:15
bana doktorum ilk önce ferrum fort verdi fakat ondanmıdır bilmem kabızlık problemim oldu bu ay gyno feron yazmış bundan çok memnun kaldım kabızlığım tamamen gitti tatıda daha güzel

strawberrylips
01-07-2008, 20:07
Bende aynı hapı kullanıyorum merak etme diğer arkadaşlarda demişler zaten koyu olur,ihmal etme ve süt ürünleriyle birlikte kullanma yoksa etkisini yok eder

burcu_brc
21-02-2010, 12:39
Arkadaşlar Gynoferon kullanıp mide bulantısı ve kusma yaşayan var mı? Su dahil tüm içecekler demir kokuyor. Bu durumu yaşayıp doktoru ilaç değiştiren arkadaşlar var mı?

esila@mısra
21-02-2010, 16:03
Arkadaşlar Gynoferon kullanıp mide bulantısı ve kusma yaşayan var mı? Su dahil tüm içecekler demir kokuyor. Bu durumu yaşayıp doktoru ilaç değiştiren arkadaşlar var mı?

evet canım ben de çok mida bulantısı yaptı. günüm zehir oluyordu. drumdsa değiştirdi ilacı. şimdi yemeklerle beraber alınabilen bi demir hapı kullanıyorum. kabızlık ve bulantı sorunu yaşamıyorum çok şükür.

sofya29
22-02-2010, 00:46
bende gynoferon ve eleviti beraber kullanıyorum ama bahsedilen bulantılar olmuyo.Büyük tuvaletimi daha rahat yapmama yardımcı oluyo....

yova
22-02-2010, 08:32
bazı insnaların demir ilaçları,portakkal suyu bulantı hassasiyetini tetikler..bana olmuyor demekki sizin hassasiyetiniz var..benimde zeytine var mesela bu hassasiyetim..her bünyede farklı oluyor

burcu_brc
22-02-2010, 12:34
evet canım ben de çok mida bulantısı yaptı. günüm zehir oluyordu. drumdsa değiştirdi ilacı. şimdi yemeklerle beraber alınabilen bi demir hapı kullanıyorum. kabızlık ve bulantı sorunu yaşamıyorum çok şükür.

Ben bugün doktora gittim daha haftalık hamileyim. Anlattım şikayetlerimi, ilacı bırak dedi. Başka bir ilaç da vermedi. Bir kaç gün aralıklarla aynı ilacı al dedi. Acaba size hangi ilacı önermişti doktorunuz bunun yerine?

burcu_brc
22-02-2010, 12:36
bende gynoferon ve eleviti beraber kullanıyorum ama bahsedilen bulantılar olmuyo.Büyük tuvaletimi daha rahat yapmama yardımcı oluyo....

Ben de ikisini birlikte kullanıyorum. Bulantı başlarda bende de yoktu ama dün bütün günüm zehir oldu. Büyük tuvalette çok rahatlatıyor.

burcu_brc
22-02-2010, 12:38
bazı insnaların demir ilaçları,portakkal suyu bulantı hassasiyetini tetikler..bana olmuyor demekki sizin hassasiyetiniz var..benimde zeytine var mesela bu hassasiyetim..her bünyede farklı oluyor

Doğru söylüyorsunuz, ben portakal suyu ve greyfurt suyunu karıştırıp içmiştim. Doktorum ilacın bununla etkileşime geçmiş olabileceğini de söyledi.

lalturan
23-02-2010, 13:15
gyneferonu bende kullandım ama sadece 2 kez..midemi kaskatı yaptı kustum iki büklüm gezdim.ayrıca portakal suyu gibi ürünlerle alınınca demir emilii artar yani faydalı bişey.doktoruma söyledim ferimax diye minik şişelerde vanilya kokulu çok tatlı ilaç verdi.içbir sorn kalmadı.içemiyosanız bırakın işkenceye gerek yok.gidip söyleyin değiştirsin doktorunuz..ben hala akşamları demir ilacımı alırım peşine meyve yerim yada portakal suyu ve greyfurtu karıştırıp içerim.taze sıkarım.yararı maximum olur.32. haftalığım..

xxxxxangel
23-02-2010, 13:23
bende hapı ıctıkten yarım yada 1 saat sonra hemen tuvalete kosuyorum ama bulantı yapmıo

burcu_brc
23-02-2010, 15:16
gyneferonu bende kullandım ama sadece 2 kez..midemi kaskatı yaptı kustum iki büklüm gezdim.ayrıca portakal suyu gibi ürünlerle alınınca demir emilii artar yani faydalı bişey.doktoruma söyledim ferimax diye minik şişelerde vanilya kokulu çok tatlı ilaç verdi.içbir sorn kalmadı.içemiyosanız bırakın işkenceye gerek yok.gidip söyleyin değiştirsin doktorunuz..ben hala akşamları demir ilacımı alırım peşine meyve yerim yada portakal suyu ve greyfurtu karıştırıp içerim.taze sıkarım.yararı maximum olur.32. haftalığım..

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Doktoruma danıştım içemiyorsan bırak dedi ama alternatif bir ilaç önermedi. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde tekrar başlarsın dedi. Ben daha 6.haftaya girmek üzereyim çok yeni. İlaç yüzünden bir haftadır doğru dürüst yemek yiyemedim ve kilo kaybettim. Doktorumsa yemek yemesem de bebeğin bir şekilde besleneceği düşüncesinde. İlacı bıraktım ama başka bir doktora daha gideceğim sanırım.

burcu_brc
23-02-2010, 15:20
bende hapı ıctıkten yarım yada 1 saat sonra hemen tuvalete kosuyorum ama bulantı yapmıo

Bulantı ve buna bağlı iştahsılık yapmasa tuvalete çıkma konusunda çok hoşnut kaldığım bir ilaç. İlacı aldıktan maksimum yarım saat sonra kendimi tuvalette buluyorum.

xxxxxangel
24-02-2010, 20:16
canım ılk 3 ay bebek sadece kanından beslenıyo hıc yemek yemesende o beslenıo zaten bana dr um 4.ayda basladı bu hapa ılk 3 ay zaten bulantı ve kusmalarla gecer ılacta onun tuzu bıberı olmus bence 4.ayda tekrar basla o ılaca eger aynı sıkayetlerın olursa baska ılac kullanırsın

burcu_brc
25-02-2010, 00:08
canım ılk 3 ay bebek sadece kanından beslenıyo hıc yemek yemesende o beslenıo zaten bana dr um 4.ayda basladı bu hapa ılk 3 ay zaten bulantı ve kusmalarla gecer ılacta onun tuzu bıberı olmus bence 4.ayda tekrar basla o ılaca eger aynı sıkayetlerın olursa baska ılac kullanırsın

İlacı bıraktım. 2 gündür gayet iyiyim sabahları çok hafif bulantım var ama kusmuyorum çok şükür. Dediğin gibi 4.ayda tekrar denerim olmazsa başka bir ilaç tavsiye etmesini isterim doktordan. Cevabın için çok teşekkür ederim canım.

xxxxxangel
25-02-2010, 15:32
rıca ederım canım gecmıs olsun