hamilelikte hemoroid


sebepsiz fırtına
25-09-08, 20:09
arkadaşlar mrb.hamileliğim sorunsuz geçiyor derken kabızlık sonrası hemoroid oldum.ve çok acı çekiyorumsenağlamasenağlama.hamilelikte ilaç da alamıyorum.acaba normal doğuma engel olur mu?benim durumumda olan var mı?

AnlamadanDinlemeden
26-09-08, 00:09
Ben bi ara kabızlık çektim ve OSmolak verdi doktorum.İyi geldi bu şurup.
Daha fazla bilgim yok malesef.Normal doğuma engel olacağını sanmam.Zaten lavman yapılıyor bildiğim kadarıyla.

julianne
26-09-08, 09:09
Aşırı hemoroidin normal doğuma engel olduğunu biliyorum ama eğer hafifse bir sorun teşkil etmediğini söylemişti doktorum.

serayy
27-09-08, 16:09
canım doğuma engelmi bilmem ama bendede var aynı sorun.
Gebelikte dr. kabızlık için şurup veriyor, bana ilk hamileliğimde duphalac vermişti.
Bu sefer kabızlık yok ama hemoroid var. Proctolog krem kullanıyorum. Harici olduğu için bir sakıncası yok. Yumuşatıyor ve rahatlatıyor.
Tabii en iyisi dr.umuza danışmak.
Geçmiş olsun.

portakalçiçeği
27-09-08, 20:09
merhaba kızlar bende bir hamilelikte basur kazanmıs biri olarak cok büyük bi tecrübemi söyleyeyim ben ne kremler ne ilaçlar kullandıysam olmadı ama en güzel ilacı her lavabo ihticında sıcak suyla yani yakar yakmaz suyla yıkamak bu arada normal dogumda yaptım engel olmadı hatta benim basürüm meme bile yapmıstı tek düşmanı soguk su ve oranın sürekli yıkanması cok rahatlatıyo şimdiden gecmiş olsun deneyin cok iyi gelecek bu kadar acı cekmeseydim birde iyi gelmeseydi yazmaya üşenirdim aslında

aayyccaann
7-02-09, 17:02
ya benim bağsurumda hamilelikte yeniden tekrarladı ben bundan 1,5 sene önce ameliyat olmştum bağsurdan şimdi yeniden çıktı acaba proctolog kullansam bişey yapar mı

ezel_ezel
2-02-10, 11:02
Hamilelikte hemoroid çeken pek yok galiba, kimse yazmamış. Hadi kızlar, siz neler yaptınız nasıl idare ettiniz bir ses verin...

estur
2-02-10, 12:02
canım bu sitede bi akadaşımız tahinin iyi geldiğini yazmış o bölgeye tahin sürülüyormuş 3 gün tekrarlanacakmış , tahinin bi zararı olduğunu sanmıyorum sonuçta susam yağından yapılıyor, bi de sıcak çok iyi geliyor , ayaklarıda sıcak tutmalı o bölgeyide , geçmiş olsun

ezel_ezel
2-02-10, 12:02
teşekkür ederim canım, hamileliğin daha çok başındayım ama şimdiden sıkıntı yapmaya başladı. hamilelik ilerledikçe o da ilerlerse ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum :KK43:

sisi07
16-02-10, 16:02
bende de oldu malesef ama ben kantoran yagını herakşam pamuga damlatıp koydum çok rahatlattı.ama kabız olursam ve ıkınırsam yine sızlıyo hemen aynı şeyi yapıyorum bu şekilde geçiriyorum.herkese geçmiş olsun

ipekseco
12-05-10, 08:05
Dikkat ettim, ne zaman sulu yemek yemeği ihmal etsem kabız olduğum için hemoroidimde ortaya çıkıyor. bir kaç gündür katı gıdalarla beslendim örneğin, hemen ortaya çıktı. Günde 1 öğün mutlaka sulu yemek yememiz gerekiyor. Benden tavsiye.

myline
12-05-10, 13:05
ben hamileliğimin başından beri kabızım.şurup kullanıyorum ama oda fayda etmiyor. hamilelikten önce ne güzel düzene gimişti aynı şeyleriyorum çok su içiyorum ama yinede kabızım hep ıkınmak zorunda kalıyorum. ıkınmanın bir zararı olurmu acaba bebeğe bu haftalarda. erken doğum gibi ?

xxx83
6-07-10, 12:07
gece yatmadan ılık suyla yıkayın,pamuğa zeytn yağı surup o bölgeye yerlştrın 8-9 gun yapın yumşatr otrurken acı vermez ben test ettım agrısı bitti

Nazo
6-07-10, 14:07
Benim hamilelik öncesindede vardı bu problem hemde kanamalı olandan.Hemen hemen ayda 1 defa kanama yapar ve hamileyken tuvalette ne zaman kanamam olsa kafayı yiyorum resmen.Kanın nerden geldiğine emin olana kadar aklım çıkıyor resmen.

dervis
28-01-11, 15:01
kızlar merhaba 32. haftadayım, az kaldı ama hemoroid problemi bezdirdi 2 gündür, 3-4 hafta önce de olmuştu, sıcak suya oturarak, krem sürerek, ayağımı sıcak tutarak geçirmiştim, ama şu an ağrısı çok fena:84:
doktoruma danıştım bir krem verdi,kortos diye, gebelik kategürsi c yazıyor içinde...korka korka da olsa sürdüm , bebişime zarar vermez inşallah.. gece de önceden burada tavsiye edilen zeytinyağını süreceğim.. sıcak suya oturamıyorum korkuyorum erken doğumu falan tetikler diye.. başka öneriniz var mı?

mrym07
29-01-11, 11:01
ben de hamilelikte basur oluştu kızlar.ama ben de hiç ağrı kanama yok sadece o bölgede memeler oluştu.iyi mi kötü bilmiyorum.... bu memelerden nasıl kurtulurum bilen var mı acaba...

esraersoy
30-01-11, 12:01
Kızlar bir öneride benden ben hamile değilim ama çok kabızlık ve ağrı çektim ve şükür kurtuldun galiba iki aydır yok ben şöyle atlattım aç karnına bir elma ve 2 3 kayısı yedim bol su içtim ve sıcak su torbasına kaynar suyu koyup üstüne oturdum ve inanın çok iyi geldi

dervis
31-01-11, 15:01
2 gündür ağrı çekiyordum ama şimdi hem hafif ağrı hem de kanama var hemeroid sebebiyle, sıcak su torbası yapıp oturdum, ama kanama olunca oturmadım artık, nasıl geçer bu problem?

pembepatron
2-02-11, 09:02
37.haftamda kabızlık olmamasına rağmen nefes alamayacak kadar şiddetle hemoroidler oluştu
prof olan doktorum kortos krem ve fitil verdi ertesi gün geçti Allaha şükür

mugesoysal
14-02-11, 14:02
ben de eskiden memeler çıktığında ılık suya otururdum birsüre çok iyi gelirdi ama şimdi bana mısın demiyor. Bir de erken doğum riskinden ötürü sıcak suya oturmaktan korkuyorum.. şimdi hemen hemen her tuvalet ihtiyacından sonra pamukla zeytinyağı sürüyorum.. memeler duruyor ama en azından rahatlıyor ağrı vs. pek olmuyor..

gokdeniz8811
6-03-11, 07:03
bende 37. haftamdaydım 4-5 gündür kabızlık cekiyorum ve makatımın yanında nohut büyüklüğünde birsey cıktı ıkınmaktanda kaynaklı sanırım 3 gündür de onun acısı ile uğrasıyorum ne yapacağımı bilemedim cok ama cok canım acıyor :84: zaten erken doğum riskim var birde bu derdin cıkması moralimi cok bozdu uyku düzenim zaten bozulmustu simdi iyice bozuldu :KK43: yarın kontrole gittiğim zaman doktoruma danısacağım hemen inşallah daha cok moralim bozulmaz:KK59:

dervis
9-03-11, 09:03
birara (bu topiğe de yazmışım o ara bol bol)çok kötü oldum hemoroidden, şu an maaesef hemoroid memeleri duruyor ama o günlerde her tuvaletten sonra evdeyken üşenmeden duşa girdim,o bölgeye ılık, sıcak su tuttum, neredeyse günde 5-6 kez.. geceleri de yatarken bu topikten bir arkadaştan duyarak yapmıştım, pamuğa bol zeytinyağı döküp hemoroidin olduğu yere koydum, bütün gece o pamuk durdu, ağrısı geçti.. doktorum krem vermişti onu da sürdüm.. bu uygulamalarla normalde memeler kaybolurdu ama duruyor, en azından ağrısı yok..bebiş için herşeye katlanıyoruz:nazar:

gokdeniz8811
9-03-11, 11:03
dervis
birara (bu topiğe de yazmışım o ara bol bol)çok kötü oldum hemoroidden, şu an maaesef hemoroid memeleri duruyor ama o günlerde her tuvaletten sonra evdeyken üşenmeden duşa girdim,o bölgeye ılık, sıcak su tuttum, neredeyse günde 5-6 kez.. geceleri de yatarken bu topikten bir arkadaştan duyarak yapmıştım, pamuğa bol zeytinyağı döküp hemoroidin olduğu yere koydum, bütün gece o pamuk durdu, ağrısı geçti.. doktorum krem vermişti onu da sürdüm.. bu uygulamalarla normalde memeler kaybolurdu ama duruyor, en azından ağrısı yok..bebiş için herşeye katlanıyoruz:nazar:
bende burada okuduklarım ve annemin tavisyesi üzerine zeytin yağını pamuk ile uyguladım biraz olsun yumusattı doktorumda krem verdi onuda kullanıyorum suan acısını ağrısını iyice hafifletti cok şükür ama memeler gecmedi hala ve de kanıyorlar bu sekilde kanadıkca nasıl gecer bunlar bilmiyorum .. birde Allah nasip ederse normal doğum düşünüyorum o ıkınma ile daha kötü olur mu diye düşünmekten kendimi alamıyorum ve korkuyorum acıkcası :KK43::KK43:

dervis
9-03-11, 12:03
benim de 2-3 gün çok kanadı, ama zeytinyağına devam ettim, durdu sonra.. memeler durmaya devam ediyor...normal doğumda bilmiyorum hali ne olur, doktora danışmak gerek bunu..

vermidon
9-03-11, 13:03
dıştan pamukla kantaron yağı sürmek,arada popoya saç kurutma makinesi yada sıcak duş,ayakları üşütmemek,kabızlık için düzenli incir kayısı erik vs hoşaf ve zeytinyağı içmek,ben bunları deniyorum şimdilik idare ediyo...