Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

açık yeşil akıntı


seha
15-10-08, 18:10
kızlar akıntı rengi açık yeşil renkte olan var mı,birkaç gündür çamaşırım yeşil renkte kirleniyor.internette mantar enkefsiyonu diyor,ilaç kullandım ama geçmedi.
aynı dertten muzdarip olan var mı???

çisemim
15-10-08, 21:10
seha
kızlar akıntı rengi açık yeşil renkte olan var mı,birkaç gündür çamaşırım yeşil renkte kirleniyor.internette mantar enkefsiyonu diyor,ilaç kullandım ama geçmedi.
aynı dertten muzdarip olan var mı???
bazen enfeksiyonlar dirençli olabiliyor.tekrar doktorunla görüşmelisin.başka kombinasyon ilaçlar önerecektir:1hug:

Vajinit nedenleri nelerdir?
En sık vajinit nedenleri:

Bakteriyel vaginosis (Gardnerella vaginiti, non-spesifik vajinit)
Mantar enfeksiyonları
Trikomonas enfeksiyonları
Vajenin tümörleri’dir.

Kadınlarda en sık karşılaşılan akıntı sebebi "bakteriel vaginosis" (non-spesifik vajinit) dir. Bu enfeksiyon "Gardnerella vaginalis" denen mikrobik ajanın vagina içersinde aşırı çoğalması sonucu oluşmaktadır. Bol miktarda beyaz-gri hafif sarımsı vaginal akıntı ile karakterizedir. Özellikle akıntının kötü kokusu belirgindir. Kötü koku cinsel ilişki sırasında ve adet günlerinde belirginleşmektedir. Tedavisinde ağızdan ve vajinal yoldan antibakteriel ilaçlar kullanılabilmektedir.

Vaginada "mantar enfeksiyonu" belirgin kaşıntı ve irritasyon (tahriş) yapan bir akıntı yapmaktadır. Sıklıkla vaginadaki bu enfeksiyona vulva (dış genital organlar) da katılmaktadır. Bunun sonucu vulva cildinde kızarıklık, ağrı ve şişlikle karakterize ödem oluşmaktadır.

Mantar enfeksiyonu bazen "üretra" denilen idrar kanalını da etkileyerek idrar yaparken ağrıya (disüri) da neden olabilir. Cinsel ilişkide yanma ve ağrı da genel olarak hissedilen diğer semptomlardır.

Mantar enfeksiyonundaki vaginal akıntı beyaz süt kesiği şeklindedir ve vagina duvarına yapışır. En sık "Candida" adı verilen mikroskobik mantarın vaginada aşırı çoğalması sonucu oluşur.

Candida enfeksiyonları antibiyotik kullanımı sonrasında, gebelikte ve şeker hastalarında daha sık görülmektedir. Ayrıca vücudun direncinin düştüğü durumlarda, kanser tedavisi (kemoterapi) görenlerde, Aids’te daha sık olarak karşımıza çıkmaktadır. Mantar enfeksiyonları tedavisinde vaginal yolla veya ağızdan uygulanan anti-mantar ilaçlar (antimikotikler) kullanılmaktadır.

"Trichomonas vaginalis" de cinsel ilişki ile bulaşan diğer bir vaginal enfeksiyon nedeni olan bir mikroorganizmadır. Çok bol miktarda yeşilimsi, köpüklü ve irritasyon yapıcı akıntı yapar. Vagina ve vulvada yanma hissi ve kaşıntı belirgindir. Antibiyotik tedavisinin uygulanması ve bu tedaviye mutlaka cinsel eşin de dahil edilmesi nüksleri önlemek açısından şarttır.

Vaginal akıntı tümöral bir oluşum nedeni ile de olabilir, bu durumda çoğunlukla sümüksü kıvamda ve bol miktarda, üzerinde ince çizgiler halinde kan bulunan bir akıntı mevcuttur. Böyle bir akıntı varlığında üreme organları ayrıntılı olarak gözden geçirilmeli ve neden saptandıktan sonra uygun tedavi yapılmalıdır.

Vajinal akıntılardan korunma yolları..
Vajina içini hiç bir zaman yıkamayınız. Vajen içini yıkamak asit PH'ı değiştirecek ve oradaki doğal ortamı bozarak laktobasilleri sayıca azaltarak zararlı mikroplara bir üreme ortamı sağlayacaktır. Hele hele vajen içini sabunla asla yıkamayınız. Normal banyo sırasında vajen içine kaçan su miktarı önemsiz olmakla birlikte, vajenin içinin basınçlı su ile yıkanması (vajinal duş) aynı sebeplerden ötürü önerilmemektedir. İlişki sonrası veya adetten temizlenmek için ise çok zorda kalınıyorsa "özel vajinal duş solusyonları" kullanılabilir.
Banyodan sonra dış genital bölgenizi havlu ile kurulayın.
Genital sprey, parfüm katkılı ped ve tampon, parfüm katkılı prezervatifleri kullanmayın.
İç çamaşırınızı günlük değiştirin ve sentetik değil, pamuklu olanları tercih edin.
Yüzme ve ağir eksersizler sonrası iç çamaşır veya mayonuzu değiştirin. Üstünüzde kurumasın.
Aşırı kilo ve şeker hastalığı mantar enfeksiyonuna zemin hazırlar. Bu tür bir sorununuz varsa önlemini almaya çalışın.
Dar pantolon veya dar iç çamaşırı giymekten kaçının.
Genel tuvalet temizliğinize dikkat edin.
Cinsel ilişki esnasında prezervatif kullanmaya özen gösterin ve sık partner değiştirmeyin. Sık partner değiştiren kişilerle birlikte olmayın.
UNUTMAYIN!! Eskiye göre normalden fazla akıntı, akıntıya eşlik eden yanma veya kaşıntı, akıntıda-adet dönemlerinde veya ilişki sırasında kötü kokuların hissedilmesi, akıntının renkli (sarı, yeşil, gri) veya köpüklü olması ve cinsel ilişki sıraısnda yanma veya ağrının olması VAJİNAL ENFEKSİYON bulgularıdır ve acilen tedavi edilmesi gereklidir.

Asortie
15-10-08, 22:10
ayy bu akıntılar yok mu yaaa

derinxby
16-10-08, 07:10
akıntı bende epeydir var. bazen evet yeşilimtrak oluyo.doktoruma her seferinde sordum asla ilaç vermedi. tekrar olucak çünkü üstelik ilaç kullanmak sakıncalı dedi. son çatı muayenesinde bakıcam eğer varsa o zaman tedavi ederiz dedi. normal doğum yaparsan bebek ordan geçerken ona bulaşmasın diye. ama şu an ona hiçbir zararı yok dedi. onun yeri ayrı suyu ayrı dedi hep.

kahkaha
24-02-09, 20:02
bende de açık yeşil oluyo bazen
afedersiniz ama resmen sümük kıvamında

AskKirintisi
25-02-09, 07:02
Benimde akıntılarla başım dertte, bazen yğurt kesiği gibi, bazen sarı, bazen çok açık yeşil, bazen kokulu, bazen resmen su gibi oluyor.
Hamilelik insanın dengesini alt üst ediyor.

niltt
18-04-09, 18:04
bende de 3-4 gündür açık yeşile yakın bir akıntı var,pedime baktığım zaman renk açık yeşilimsi,ama normal bi akıntı,zaten haftaya doğum kontrol için dr a gidicem umarım başka ilaçlar da vermez...

azyeb
1-08-09, 09:08
Kızlar şimdi benden de geldi aynı akıntı.Şaşırdım ilk defa yeşil renkli,krem gibi,yoğun bir akıntı geldi.Doktorada ulaşamadım.Kötü birşey değildir umarım.Aranızda aynı sorunu yaşayan oldu mu?

ezgicanan
1-08-09, 12:08
Aşk kırıntısı'nın dediği gibi, ne ararsan var bende de. Ama kaşıntı, yanma olmadığı sürece herşey yolunda bence.

Sezen
1-08-09, 12:08
anam ne antibiyotikler ne fitiller kullandım yok gecmedi sadece kıvamı koyulaştııı hemde bayagı bi koyulaştı

ama yeşil akıntım hiç olmamıştı daha neler duycez

nightelf
1-08-09, 16:08
bende 4-5 sene önce aşırı kaşıntı ve şişlikle beraber peynir kesiği şeklinde akıntı vardı.yni mantar.bikaç kere ilaç kullandım kaşıntı şişlik geçti ama akıntı zaman zaman azalıp çoğalarak devam etti.halen akıntım var sizin tarif ettiğiniz şakillerde.hamile kalmadan hemen önce akıntım arttığı için dr.a ilaç yazdırıp kullanmıştım,kesilmişti.kaşıntı,şişlik,koku gibi şeyler yok ama bu gelen akıntı mantar kaynaklı mı onu da bilmiyorum şimdi CADIARZU

EU3
1-09-09, 16:09
Bendede sarı beyaz kokulu akıntı var ve yanma

064264
2-09-09, 20:09
canım bende de oluyor hem de çok yoğun sekilde günlük ped kullanamıyorum çünkü kaşıntı da var.Ama ben ilaç kullanmadım doktorum çok normal olduğunu söyledi 16. haftadan sonra kasıntı için ilaç vereceğini söyledi bence gerek yok ne kadar az ilaç kullanırsak o kadar iyi

Ela82
20-09-09, 20:09
kızlar ben hamileyim ve doktorum fitil vermişti.kullanmasam mı acaba zararlı olduğunu söylüyosunuz yardımcı olabilecek biri var mı acaba.

Mntha
21-09-09, 07:09
benim ilk 2 hamileligimde olmustu akinti dayanilmaz bir kasinma olmustu, ozaman dr fitil verdi kullandim gecti.
Bu hamiligimde de akindim oluyor gunde 4 -5 defa degistiyorum camasirimi kasindim yok sukur..

zeynomh
21-09-09, 07:09
ben şuan 9. ayıma girdim. nerdeyse hamileliğimin başından beri yeşil akıntım var. ama kaşıntı falan yok. doktoruma sorduğumda akıntın yeşil olsa duramazsın canın çok yanar dedi. ama ben yeşil olduğuna eminim tabi. onun için alttan muayene etti bi tane aletle akıntı aldı içimden banada gösterdi ve rengi hakikaten beyazdı bende gördüm. akıntı dışarı çıkar çıkmaz oksitleniyomuş onun için rengi değişiyomuş. 9. ayımdayım hala yeşil akıntım var ama hiç sorun yaşamadım. tabi herkesin aynı şey olucak diye bişe yok ama bence sizde inceletin derim ben...

esin21
21-09-09, 10:09
nasi yani netten okudun ve kafana göre ilac kullandin öylemi...doktorunuza danissana hadi zararliysa o ilac nasi kullandin ya

tatucuk
24-06-10, 19:06
bendede sarı mı açık yeşilmi o akıntı gelmeye başladı.gebelikten önce böyle yeşil bir akıntım hiç olmadı.ama ne ağrı var ne yanma sakin geçiyor yanlıuz günde bir kaşık kadar geliyor sabah akşam:KK43: normal zamanda olsam yeşil akıntı beni çok düşündürür.cinsel yolla bulaşan hastalıklarda genelde yeşil akıntı oluyor.benim eşim askerde. ee bana nasıl bulaştı ki.demekki gebelikte olan bişiy.

peluska06
29-05-12, 21:05
ben de de 5.5 aydan sonra olmaya başladı ilaç kullandım geçmedi
çok sıkta ilaç kullnamak istemiyorum sonuçta yine oluyor
ama doktorlareda yok erken doğum bilmem ne diye korkutuyor
moralim boozuk :KK43: benimkiide koyu kıvamlı yeşil oluyor bazen
çoğu hamilede var dememk k i
kaşıntı yok ama
idrar yolları için antibiyotik vermişti doktor o zamn kaşıntı oldu kızarma yanma oldu belkide ilaç azdırdı

gulbeseker66
18-06-12, 15:06
garip bir durum

atractive
18-06-12, 15:06
bende de olmuştu 2-3 yıl önce yeşil akıntı ilk gördüğümde inanamamıştım çamaşırım yemyeşil olmuştu sonra bi kaç gün idrak edemedim olayı giydiğim eşyalar falan soluyor sandım baktım her gün geliyor çamaşırıma koyu yeşil bir renk doktora gittim yeşil akıntım var diye aşırı enfeksiyon olmuşsun dedi ve tedavi oldum sonra tekrarladı bir yıl sonra ardından tekrar tedavi oldum ve geçti ama ilk tedaviyi iğne ve ağır antibiyotiklerle yaptı doktor sonrada mantarı tedavi etti ama aşırı bir kaşıntı vardı çok tatlı bir kaşıntı o yüzden RABBİM bir daha göstermesin ve olanlarada şifa versin
hemen doktora gidin böyle bişiyle karılaşırsanız:26:

elmakurdu43
6-07-12, 10:07
bende açık yeşil akıntı var ama hamile falan değilim neden oldu anlamıyorum kaşıntım bi rahatsız eden durum yok ama akıntının böyle olmasından endişelendim açıkcası arkadaşlar benim durumumda olanlardan bilgi almak istiyorum hamile olanlarda genelde oluyormuş bende öyle bişyde yok şaşırdım bendee::18:

esinasya
9-08-12, 19:08
zeynomh
ben şuan 9. ayıma girdim. nerdeyse hamileliğimin başından beri yeşil akıntım var. ama kaşıntı falan yok. doktoruma sorduğumda akıntın yeşil olsa duramazsın canın çok yanar dedi. ama ben yeşil olduğuna eminim tabi. onun için alttan muayene etti bi tane aletle akıntı aldı içimden banada gösterdi ve rengi hakikaten beyazdı bende gördüm. akıntı dışarı çıkar çıkmaz oksitleniyomuş onun için rengi değişiyomuş. 9. ayımdayım hala yeşil akıntım var ama hiç sorun yaşamadım. tabi herkesin aynı şey olucak diye bişe yok ama bence sizde inceletin derim ben...
tıpkı anllatığın gıbı benımde var.34.haftadayım,yemyesıl bır akıntı var,yanma yok ama kokusu oluyor bazen ama hep değil..cumartesı doktora bı sorayım dıyodum bende.yemyesıl yaa,korkutuyor beni.beyazı gördum sarıyı da şu hamılelğim esnasında ama yemyesıl bır akıntıyla ılk defa gecen hafta karsılastım,kasıntısı da yok.sanırım senın dedığın gıbı benımde,yanı umarım öledır.

sevdie
10-08-12, 06:08
ayne dert bende de var hatta hamıle kalmadan once gıdıp tedavı oldum ıdrar yolu enfeksıyonu dedı tedavı oldugm ay hamıle kaldım ama kasık agrısı da yapıyordu hala var bende haftaya doktora gıdecem tekrar soracam cok fena oluyor iç çamaşırlarım...

fadiming
11-08-12, 12:08
bende de var aynısı:KK43:

violetviolet
11-08-12, 19:08
korkmayın kızlar..ben 13 gün önce doğum yaptım:nazar: hamileliğim sırasında bende de olmuştu bariz bi şekilde yeşildi..çok moralim bozulmuştu araştırmıştım felan..ama bir sorun olmadı..doktora fln da söylemedim..tedavinin en zararsız yöntemi bol su içmek.içiniz rahatr olsun die paylaşmak istedim...hepinize sevgiler..

s.d.34
11-08-12, 19:08
hamilelik sırasında oluyor genelde kızlar ama dikkatli olun fazla akıntı erken doğuma sebep ola biliyor bende böyle bir durum oldu.

serap_serap
11-08-12, 19:08
violetviolet
korkmayın kızlar..ben 13 gün önce doğum yaptım:nazar: hamileliğim sırasında bende de olmuştu bariz bi şekilde yeşildi..çok moralim bozulmuştu araştırmıştım felan..ama bir sorun olmadı..doktora fln da söylemedim..tedavinin en zararsız yöntemi bol su içmek.içiniz rahatr olsun die paylaşmak istedim...hepinize sevgiler..
Ben hamile değilim gerçi daha belli değil bat'a 4 gün var. Bende de yeşil akıntı var birkaç gündür. Kaşıntı yanma yok. Ama aşırı derecede akıntı oluyor. Bazen çürümüş gibi geliyor bazen kıvamlı bir şekilde geliyor anlamadım gitti.

s.d.34
11-08-12, 19:08
hamilelik sırasında oluyor genelde kızlar ama dikkatli olun fazla akıntı erken doğuma sebep ola biliyor bende böyle bir durum oldu.

ilkannelik
24-08-12, 08:08
Bende hamileliğimin 5. ayına girdim.Evlenmeden önce de sarı bazen yeşile dönen akıntım vardı.Hamile kalmadan önce doktora gittim çok yoğunlaşmıştı bir ara doktor ilaç verdi, adetimin 3. günü tekrar gelmemi söyledi.Tabi bekle bekle adet yok meğer hamile kalmışım o ay.Sanırım o dönemde daha yoğun oluyormuş,kesinlikle kaşıntı yanma falan yok sadece rahatsız eden bir akıntı.Hala devam ettiği için doktoruma söyledim ve hamilelikte kullanılabilecek fitil verdi.Bakalım ilaçlar bittikten sonra düzelir inşallah....

Mal10
8-10-12, 22:10
Benimde adetime 8 gun var ve 3 gundur yesil akintim olamaya basladi hamilelik beliritisi olabilir mi ?:)

melegimgel
10-10-12, 15:10
bugün aynı şey benim başıma geldi ama şidetli bel ve kasık ağrısı girdi önce lağoboya gittim de inanamadım açık yeşil akıntı korktum konuya raslayınca biraz olsun rahatladım tek değilmişim:)

FN_D
24-01-13, 08:01
merhaba kızlar aranıza yeni katıldım . bir kaç aydır regl m bitince yeşil bir akıntım oluyo hamile degilim (bekarım). doktora gitmedim daha internetten araştırıyorum bu haftaya randevu aldım gidecegim umarım kötü birşey çıkmaz

cemilesinan
17-04-13, 09:04
Arkadaşlar ben 9 haftalık hamileyim ve bu gün farkettim,açık yeşil renkte kesik yoğurt kıvamında var.9 haftalık hamilelikte normal mi?Kaşıntım yok,ağrı,acı fln da yok.P.tesi doktora gidiceğim kontrolum var erken mi gitmsem.Biraz telaşlandım..

DivaSatanica
17-04-13, 10:04
cemilesinan
Arkadaşlar ben 9 haftalık hamileyim ve bu gün farkettim,açık yeşil renkte kesik yoğurt kıvamında var.9 haftalık hamilelikte normal mi?Kaşıntım yok,ağrı,acı fln da yok.P.tesi doktora gidiceğim kontrolum var erken mi gitmsem.Biraz telaşlandım..
Sarı ve beyaz renk dışında akıntı normal değil.Bence gecikmeden ama endişelenmeden de doktora git.Ne olur ne olmaz fazla bekleme.

cemilesinan
17-04-13, 18:04
teşekkür ederim.Doktorumu aradım enfeksiyon olmuşsundur dedi.Yarın gidicem bakalım.uff moralim bozuo :KK43: nedir bu akıntılar yaa