PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisiSayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

gelmesendeolur
23-05-2009, 18:58
VAJİNİSMUS İLE KARIŞTIRILMASIN ANORGAZMİ FARKLI BİR RAHATSIZLIK !

Orgazm, ilişkinin doruk noktasına çıktıktan sonra rahmin ve vajinanın ritmik kasılmaları ile kendisini gösteren süreç olarak tanımlanmaktadır.

Bu dönemde cinsel haz en yoğun ve en keyifli bir şekilde yaşanmaktadır.


Aslında beynimiz “en büyük ve en önemli cinsel organımız” dır ve bir kadın orgazmı hiç cinsel ilişki yaşamaksızın yalnızca kendi erotik düşünceleri ile veya clitorisini uyararak bile yaşabilir.


Anorgazmi ise orgazmın olamaması durumudur.Anorgazmik kişilerde cinsel uyarılma olmasına rağmen “orgazm olamama” sorunu vardır ve bu sorun kadınlarda bir takım içsel sıkıntılara neden olabilir. Kişinin kendisini kötü hissetmesi, kendisine olan güvenin azalması ve depresyon en sık olarak görülen eşlik edici yakınmalardır.

Orgazm Bozukluklarında Sıklık
Normal çiftlerdeki cinsel işlev bozukluklarının sıklığına ilişkin bir çalışmada, kadınların %63’ünde orgazma ulaşmada güçlük, %47’sinde gevşeyememe, %35’inde cinselliğe ilgisizlik bildirilmiştir. Kadınlarda cinsel uyarılma zorluğu, seksüel doyumsuzlukla en sıkı ilişkili işlev bozukluğudur.

Orta sınıf çiftler arasında yapılan bir araştırmada kadınların %40’ında cinsel istek sorunları veya orgazm zorluğu saptanmıştır. Üstelik kadınlar ve erkeklerin %83’ü evliliklerini mutlu veya çok mutlu olarak nitelendirmiş ve çiftlerin çoğunluğu mevcut cinsel tatminsizliklerini evlilikleri hakkında bir yakınma olarak dile getirmemişlerdir.

Anorgazmi Nedenleri
Anorgazmide en sık nedenler psikolojik kaygılardır ve bunlar arasında “oto kontrolü kaybetme korkusu” bulunmaktadır. Diğer psikolojik etkenler arasında ise yaşanmış travmalar, problemli bir çocukluk döneminin olması, düzenli ve sağlıklı bir aile yaşantısının olmaması, baskıcı ebeveynler, partner/evlilik ilişkisinin iyi olmaması, ergenliğe geçiş döneminde problemli, travmatik cinsel deneyimlerin yaşanması ve seksüel kimlik çatışmaları sayılabilir.

Orgazm bozukluklarının %5'den daha azında ise altta yatan organik bir sebep vardır. En sık karşımıza çıkan sebepler; şeker hastalığı (diabet), kronik alkolizm, nörolojik bazı bozukluklar ve bir takım ilaç kullanımlarıdır.

ORGAZM BOZUKLUKLARINDA SINIFLANDIRMA
Rasgele (Random) anorgazmi: Dönem dönem orgazmın yaşanamamasıdır.

Koital anorgazmi : Cinsel birleşme sırasında penis vajina içindeyken orgazm olamamaya rağmen elle klitorisin uyarılarak (masturbasyon yoluyla) orgazma ulaşılması durumudur. Eş anlamlı diğer tabiri ise "Klitoral orgazmi" dir ve yalnızca klitorisin uyarılması ile orgazmın gerçekleşmesidir.

Erken orgazm: Kadınlarda çok nadir olarak görülür. Bu pek çok kadın için yakınılacak bir durum değildir. Çünkü kadınlar erkeklerden farklı olarak arka arkaya pek çok kez orgazm olabilirler.

Hiperseksüalite (Satiriazis): Orgazmın gün içinde çok sık olarak yaşanması durumudur. Erkek ve kadınlarda görülebilen bir patolojidir.


SIK SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI
Orgazmın işlevi nedir?
Orgazmın asıl işlevi kadın ve erkeğin bedenlerinin birleşmesi sırasında kurulan bütünlüğün ruhsal anlamda da sağlanmasıdır. Yani hazzı ve zevki doruklarda yaşamaktır.

Gebelik oluşumu için orgazm olmak şart mıdır?
Bilimsel olarak gebeliğin oluşumu için orgazm şart olmamakla birlikte son yıllarda yapılan çalışmalarda, cinsel ilişki sırasında erkeğin boşalması ile birlikte vajina içine atılan spermlerin fallop tüplerine ulaşımında, kadının orgazmı sonucunda rahminin kasılması ile spermler üzerine bir “vakum etkisi” oluşmakta ve bu şekilde gebelik olasılığı artmaktadır.

"Kadının boşalması" diye bir şey var mıdır?
Orgazm sırasında vajina, rahim ve makad kısmında ritmik kasılmalar ile birlikte kadının idrar yaptığı delik (üretra) açılabilir.

Üretranın açılması ve bu ritmik kasılmalar sonucunda dışarıya idrar çıkışı olabilir. Bu durum bazı yazarlar tarafından “kadının boşalması veya kadının gelmesi” olarak tabir edilmektedir.

Vajinismus hastaları uyarılarak orgazm olabilirler mi?
Evet. Vajinismusta cinsel penetrasyon (birleşme) olmasa da cinsel partner veya kişinin kendisi tarafından elle klitorisinin uyarılması yollarıyla (masturbasyon) orgazm gerçekleşebilir.

Çok çok nadiren bir kadında vajinismus ile birlikte cinsel isteksizlik de görülebilmektedir. Genel olarak vajinismusta cinsel isteksizlik bulunmamaktadır, ancak zaman içinde ilişki deneme sıklığının azalması ile vajinada ıslanma azlığı (kuruluk) ve isteksizlik gelişebilir.

Orgazm olmak bir kadına öğretilebilir mi?
Evet. Uygulanan cinsel terapilerle bir kadına cinsel ilişkiden daha fazla zevk alma, cinsel tatmini arttırma ve orgazm olma öğretilebilmektedir.

Bir kişiye orgazm olmayı öğretmek örneğin idrar gelince kaçırmamayı öğretmek gibidir, bu da belirli alışkanlıkların geliştirilmesi ile mümkündür. şutarafagitti

gelmesendeolur
24-05-2009, 12:00
arkadaşlar bu konuda belki anlatım yada yorum yapamıyorsanız en azından ankete katılırsak sorunun genelde ne kadar insanı ilgilendirdiği hakkında fikir sahibi oluruz...

inanna13
24-05-2009, 12:49
valla ne anlatmak gerekli bilemedim??
ne yazıkki her ilişkide orgazm yaşayan kadınları şanslı olarak görüorum..orgazm olamamak bi zaman soona isteksizliği de getirio..

serenalar
24-05-2009, 12:57
bende çok zorlanıyorum oluyorum ama 2ayda 3ayda bır oluyorum hıç olmamaktan ıyımıdır sızce

gulde
24-05-2009, 15:23
kzlar bundan utanmayın
türkiyedeki çoğu kadın bu problemi çekiyor ancak dr a gidemiyor maalesef
daha sonra da sırf bu yüzden aile içi huzursuzluklar bile başlıyor..

filizim
24-05-2009, 15:37
Bu iş tamamen psikolojik bunu sakın unutmayalım.Kendimizi olaya tam anlamıyla verirsek,ne kadar istekli olursak işin sonu bizi o kadar mutlu edecektir.Herşeyi akışına bırakmak lazım..

zevkalade
24-05-2009, 15:39
ben hemen hemen her ilişkimde oluyorum. tabii çok sık beraber olunca olamıyorum ama genelde özlediğimi hissedip kendim istediğimde oluyor.

gelmesendeolur
24-05-2009, 20:59
aynen söylediklerinize katılıyorum bu durum bazen strese ve aile içinde huzursuzluğa yol açabiliyor.önemli olan karşı tarafın anlayışı ve yaklaşım tarzı diye düşünüyorum..

EliFatihEFU
24-05-2009, 21:38
bende orgazm olamama sorununu hamiel kaldigimdan beri yasiyorum
önceden cok renkli ve zevkli bir cinsel yasantimiz varken simdi bebege birsey olucak korkusuyla zevk alamiyorum..tamamen psikolojik bir durum yani dogumdan sonra eski haline dönecegine eminim...

gelmesendeolur
24-05-2009, 22:03
bende orgazm olamama sorununu hamiel kaldigimdan beri yasiyorum
önceden cok renkli ve zevkli bir cinsel yasantimiz varken simdi bebege birsey olucak korkusuyla zevk alamiyorum..tamamen psikolojik bir durum yani dogumdan sonra eski haline dönecegine eminim...


inşallah bu durum geçicidir canım.bende hamileyken hep korkardım ve aynı durumu yaşamıştım.fakat doktorum, son ana kadar cinsel yaşamla ilgili hiç bir yasaklama getirmemişti, gerçekten çok şaşırtıcı ama bebek herhangi bir şekilde zarar görmez demişti

DUYGUSUZduygu
24-05-2009, 23:32
bende çok zorlanıyorum oluyorum ama 2ayda 3ayda bır oluyorum hıç olmamaktan ıyımıdır sızce

hadi yaaa ama bu hic normal degil... bir doktora görünsen! peki hamilelik felan var mi?

DUYGUSUZduygu
24-05-2009, 23:33
peki arkadaslar mesela haftada ortalama esinizle kac defa birlikte oluyorsunuz?

syh_inci
24-05-2009, 23:52
kızlar ben hiç orgazm olamıyorum ya. 4 senedir :( evlendiğimden beri yani hiç olmadım

DUYGUSUZduygu
25-05-2009, 00:07
hadi yaaa.... Allah allah sasirdim ama simdi formu söyle inceliyordumda ya inanamadim cogu kadinlar orgazm olaamiyorlarmis... bilmiyorum benim sadece 1 defa basima geldi oda ilk zamanlardaydi canim. sonra esimle böyle konusurken hemen lafi actim ya buralarimdan daha zevl aliyorum yada böyle yaparsan daha iyi oluyorum felan diye laf citlativerdim simdi esim ona göre davraniyor. bence canim benim esinle konusmalisin nerelerden zevke geldigini nerelerden huylandigini... peki haftada kac kez birlikte oluyorsun mesela? cünkü uzun bir zaman yapmayinca cinsel isteksizlikte basliyor?

nesrin111
25-05-2009, 10:58
anorgazmi kelimesini okuyunca yani ilk okuyunca ben onar orgazmı diye okudum.)) ee hani çağrıştırıyor da

EliFatihEFU
25-05-2009, 12:07
inşallah bu durum geçicidir canım.bende hamileyken hep korkardım ve aynı durumu yaşamıştım.fakat doktorum, son ana kadar cinsel yaşamla ilgili hiç bir yasaklama getirmemişti, gerçekten çok şaşırtıcı ama bebek herhangi bir şekilde zarar görmez demişti
ben gecici olduguna inaniyorum cünkü esimle birlikteyken cok zevk aliyorum, sadece cinsel iliski sirasinda degil her animda beni mutlu ediyo...bu sadece bir sürec ..doktor bizde herhangi bir yasaklama getirmedi zararli olmadiginida biliyorum ama ikimizinde elinde degil rahat olamiyoruz..

gelmesendeolur
25-05-2009, 16:15
ŞenizKadinin orgazmi yaşayabilmesi için çiftlere düşen görevler: kaydirigubbakcemile

-Erkeğin kendisinin orgazma ulaşmak için geçen süreyi mümkün olduğunca uzatmasi::içelim: erkekler çok kisa sürelerde orgazm olabilirlerken kadinlar için orgazm olabilme süresi çok daha uzundur. Bu süre bir yandan kadinin ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazir olduğuyla, öte yandan ilişkide kadinin duyarli bölgelerinin ne kadar uyarildiğiyla ilgilidir.

-Çoğu kadinda orgazm için direkt klitoris uyarisi gerekir.yerimseniben Her kadinin anatomik yapisi farkli olduğundan çiftlerin, kadinin klitoral olarak en iyi uyarilabildiği ilişki pozisyonunu seçmeleri gerekir. Klitorisin en iyi uyarildiği ve çiftin yüzyüze bakmasi nedeniyle emosyonel özellikleri en güçlü pozisyon erkeğin üstte olduğu, en az uyarildiği ve yüzyüze bakilmamasi nedeniyle duygusal temasin en az olduğu pozisyon ise kadinin arkasini döndüğü ve erkeğin arkada olduğu pozisyondur. Ancak bu her kadin için geçerli olmayabilir. Bu yüzden kadin eşine en çok hangi pozisyonda uyarildiğini hissettirmeli ya da direkt söylemelidir.

-"Önsevişme döneminin" uzun tutulmasi: :içelim:kadinlar için "önsevişme dönemi" çok önemlidir. Kadinlarin ilişkiye hazir olmalari erkeklerdeki kadar kolay değildir. Yeterince hazir olunmadan ilişkiye başlandiğinda genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşmasi yetersiz olduğundan ilişki kadin için tatsiz bir deneyime dönüşebilmekte ve doğal olarak böyle bir ilişkide orgazm söz konusu bile olmamaktadir. Kadin hazir olduğu mesajini eşine verebilmeli, erkek te bu mesaji alabilmelidir.

Burada unutulmamasi gereken diğer bir önemli nokta ise önsevişme döneminin gereğinden fazla uzun tutulmasinin da hem erkeğin hem de kadinin orgazm olma süresini ve orgazm şiddetini olumsuz etkilediğidir.

-Erojen bölgeler adi verilen bölgelerin kadin orgazmina katkisi ihmal edilmemelidir: Erojen bölgeler adini verdiğimiz bölgeler kadindan kadina değişmekle beraber siklikla memeuçlari, kulak arkalari, bacaklarin iç yüzleri kadinin en erojen bölgeleridir. Kadin eşine önsevişme dönemi boyunca ve tüm ilişki boyunca erojen bölgelerinin dokunulmasindan hoşlandiği mesajini verebilmeli, erkek te bu konuda duyarli olmalidir. Erojen bölgelerin uyarilmasinin kadinin ilişkiye daha hazir olmasinin sağlanmasi yaninda orgazm olmasini kolaylaştirici özellikleri olduğu unutulmamalidir.

-Bir kadin her ilişkide vajinal yoldan orgazm olamayabilir. Bazi kadinlar vajinal yoldan hiç orgazm olamazken, bazilari bazi ilişkilerde olurlar, diğerlerinde olamazlar. Vajinal orgazm öğrenilmesi gereken bir orgazm türüdür ve bir kadinin defalarca ilişkide bulunmadan vajinal yoldan orgazm olabilmesi beklenmemelidir. Vajinal orgazm olunamadiğinda ilişkinin herhangi bir zamaninda kadinin direkt klitoris uyarisiyla orgazm olmasina imkan taninabilir. Bu o kadar da anormal bir durum değildir.

-"Penis boyu nevrozu (takintisi)" terkedilmelidir. Vajinanin üst 2/3''lük bölümü embriyolojik gelişim açisindan alt 1/3''lük bölümünden çok daha farkli bir bölgeden gelişmektedir. Bu nedenle bu iki bölgenin fizyolojik ve anatomik özellikleri birbirinden oldukça farklidir. En bariz farklilik sinir liflerinin dağilimindadir. Alt 1/3''lük kisim zengin bir sinir ağina sahipken, üst 2/3''lük kisimda sinir lifleri nispeten daha azdir. Bu nedenle alt 1/3''lük kisim dokunma, ağri gibi duyaranlara çok daha hassastir. Her zaman belirttiğim gibi penis uzunluğunun kadinin "tatmin olmasiyla" hiçbir ilişkisi olamayacağiunin da göstergelerinden biridir bu. Penis zengin sinir lifleri içeriği nedeniyle en çok vajinanin alt 1/3''lük kimini uyarmaktadir.

Ben Kadin Hastaliklari ve Doğum Uzmani olmam nedeniyle bu yaziyi daha çok kadinin anatomik ve fizyolojik özellikleri üzerinde odaklaştirdim. Bazi okuyucular "erkeklerin de erojen bölgeleri yok mu, erkekler bu kadar mekanik varliklar mi" gibi bir düşünceye kapilabilirler. Ancak konumuz ilişkiden alinan zevkin nitelikleri değil, kadinin orgazm olamamasi olduğundan bu konuya odaklandiriyorum ve bu nedenle de kadinin yapisal özelliklerinin orgazm olmasina etkilerini erkeklerle arasindaki farki vurgulayarak açiklamaya çaliştim.

Yukaridaki önlemlerle orgazm olamama problemi giderilemediğinde yapilmasi gereken bir Kadin Hastaliklari ve Doğum Uzmanina başvurmak ve genel bir jinekolojik muayeneden geçmektir. Her ne kadar kadinda orgazm olamama nadiren jinekolojik bir nedene bağli olsa da kural olarak ilk başvuru jinekolog olmalidir.

gelmesendeolur
26-05-2009, 18:21
hiç bu sorunu olmayanlar azınlıkta şu an çok ilginç..

filizim
26-05-2009, 18:31
Eet öyle gözüküyor durum...Ama bence bu işte büyük pay erkeklere düşüyor bence......

gelmesendeolur
27-05-2009, 16:15
Eet öyle gözüküyor durum...Ama bence bu işte büyük pay erkeklere düşüyor bence......

erkekte erken orgazm sorunuda buna yol açıyor olabilir...

EU2
27-05-2009, 19:25
bende evlendiğim zaman orgazm olamıyodum ama eşimi incitmeden ona konuyu actım ve ilişki sırasında onu ben caktırmadan yönlerdirdim ve şimdi öyle bi sorunum kalmadı yalnız adet olmadan 1 gün önce bazen orgazm olamıyorum umarım diger arkadaslarımda sorununu en kısa zamanda asarlar

filizim
27-05-2009, 21:23
Bence kadınların nasıl orgazm oldukları bile önemli kimisi vaginal orgazm olur kimisi klitoris uyarılması ile....Zaten vaginal orgazma her zaman ulaşılmıyor bildiğim kadarıyla(araştırdım)....Bu yüzden erkeğin kadını alevlemesi ilk önce kadını orgazma ulaştırması gerekiyor.(ayrıca dinimizdede böyle öncelik kadınların)..Utandım ayol:))

gelmesendeolur
02-06-2009, 14:23
Bence kadınların nasıl orgazm oldukları bile önemli kimisi vaginal orgazm olur kimisi klitoris uyarılması ile....Zaten vaginal orgazma her zaman ulaşılmıyor bildiğim kadarıyla(araştırdım)....Bu yüzden erkeğin kadını alevlemesi ilk önce kadını orgazma ulaştırması gerekiyor.(ayrıca dinimizdede böyle öncelik kadınların)..Utandım ayol:))


zaten bütün bu sorunun en başında utanma duygusu yatıyor..yazmaya bile utanıyoruz :(

filizim
02-06-2009, 16:11
evet belli tabular kolay yıkılmıyor ama yinede konuşuyoruz.................

erva15
02-06-2009, 16:33
aLLAHIMA ÇOK ŞÜKÜR BOYLE BI SORUN YAŞAMADIM YANI CINSELKLIKLE ILGILI OLSUN ORGAZM İLE İLGİLİ OLSUN HİÇBIR PROBLEMIM YOK HER ZAMAN ISTEKLI OLMUŞUMDUR VE ORGAZM DA GENELLIKLE HEP OLURUM

gelmesendeolur
09-06-2009, 13:11
aLLAHIMA ÇOK ŞÜKÜR BOYLE BI SORUN YAŞAMADIM YANI CINSELKLIKLE ILGILI OLSUN ORGAZM İLE İLGİLİ OLSUN HİÇBIR PROBLEMIM YOK HER ZAMAN ISTEKLI OLMUŞUMDUR VE ORGAZM DA GENELLIKLE HEP OLURUM


alkisalkisalkis

EU2
09-06-2009, 19:22
Ben daha 2 kere ilişkiye girdim ama anlamıyorum yani ne oldu,ne olmadı.Tek hissettiğim karnıma yumruk atılıyormuş gibi olması ve ağrı.Bu normal mi bilmiyorum ki.Psikiyatriste gittim.Bir sey demedi yani dedi aslında.Bir suru soru sordu ama neticesi ne anlamadım.Cinsel ilişki boyle bir sey midir yani içerden(vajina içinden)karnına yumruk atılıyormus gibi mi oluyor?Yoksa bende mi oyle?Napicam bilmiyorum bana yol gösterir misiniz?Doktora gitmeme gerek var mı?Yoksa ilk defa ilişkiye girdiğim için mi oluyor böyle yani daha 2 kez girdim.ıkisinde de boyle oldu.Çok üzülüyorum:((

EU2
09-06-2009, 19:41
Merhaba;
Ben daha 2 kere ilişkiye girdim ama anlamıyorum yani ne oldu,ne olmadı.Tek hissettiğim karnıma yumruk atılıyormuş gibi olması ve ağrı.Bu normal mi bilmiyorum ki.Psikiyatriste gittim.Bir sey demedi yani dedi aslında.Bir suru soru sordu ama neticesi ne anlamadım.Cinsel ilişki boyle bir sey midir yani içerden(vajina içinden)karnına yumruk atılıyormus gibi mi oluyor?Yoksa bende mi oyle?Napicam bilmiyorum bana yol gösterir misiniz?Doktora gitmeme gerek var mı?Yoksa ilk defa ilişkiye girdiğim için mi oluyor böyle yani daha 2 kez girdim.ıkisinde de boyle oldu.Çok üzülüyorum:((

burcinn
09-06-2009, 19:47
ben buyum :
Koital anorgazmi : Cinsel birleşme sırasında penis vajina içindeyken orgazm olamamaya rağmen elle klitorisin uyarılarak (masturbasyon yoluyla) orgazma ulaşılması durumudur. Eş anlamlı diğer tabiri ise "Klitoral orgazmi" dir ve yalnızca klitorisin uyarılması ile orgazmın gerçekleşmesidir.
ama çok şanslıyım muazzam anlayışlı ve yardımcı bir eşim var..hiç sorun olmuyor yani..

EU2
09-06-2009, 19:52
Peki vajinal orgazm olamayacakmısınız hiç bir zaman?Koital anorgazmi normal bir durummuymuş acaba?

filizim
09-06-2009, 21:33
Ne türlü orgazm olursan ol canım sonuçta ikiside rahatlatıo insanı olay zaten kendini kasmamak ve zevkini çıkarmak...Ciku cum sende daha yeni olduğun için öle oluyordur öle sanıorum..

burcinn
09-06-2009, 23:21
[B]Ne türlü orgazm olursan ol canım sonuçta ikiside rahatlatıo insanı olay zaten kendini kasmamak ve zevkini çıkarmak...B]

evet kesinlikle katılıyorum ki zaten bu durumda olmaktan hiç şikayetim yok))

white_flowers
26-08-2009, 13:46
ŞenizKadinin orgazmi yaşayabilmesi için çiftlere düşen görevler: kaydirigubbakcemile

-Erkeğin kendisinin orgazma ulaşmak için geçen süreyi mümkün olduğunca uzatmasi::içelim: erkekler çok kisa sürelerde orgazm olabilirlerken kadinlar için orgazm olabilme süresi çok daha uzundur. Bu süre bir yandan kadinin ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazir olduğuyla, öte yandan ilişkide kadinin duyarli bölgelerinin ne kadar uyarildiğiyla ilgilidir.

-Çoğu kadinda orgazm için direkt klitoris uyarisi gerekir.yerimseniben Her kadinin anatomik yapisi farkli olduğundan çiftlerin, kadinin klitoral olarak en iyi uyarilabildiği ilişki pozisyonunu seçmeleri gerekir. Klitorisin en iyi uyarildiği ve çiftin yüzyüze bakmasi nedeniyle emosyonel özellikleri en güçlü pozisyon erkeğin üstte olduğu, en az uyarildiği ve yüzyüze bakilmamasi nedeniyle duygusal temasin en az olduğu pozisyon ise kadinin arkasini döndüğü ve erkeğin arkada olduğu pozisyondur. Ancak bu her kadin için geçerli olmayabilir. Bu yüzden kadin eşine en çok hangi pozisyonda uyarildiğini hissettirmeli ya da direkt söylemelidir.

-"Önsevişme döneminin" uzun tutulmasi: :içelim:kadinlar için "önsevişme dönemi" çok önemlidir. Kadinlarin ilişkiye hazir olmalari erkeklerdeki kadar kolay değildir. Yeterince hazir olunmadan ilişkiye başlandiğinda genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşmasi yetersiz olduğundan ilişki kadin için tatsiz bir deneyime dönüşebilmekte ve doğal olarak böyle bir ilişkide orgazm söz konusu bile olmamaktadir. Kadin hazir olduğu mesajini eşine verebilmeli, erkek te bu mesaji alabilmelidir.

Burada unutulmamasi gereken diğer bir önemli nokta ise önsevişme döneminin gereğinden fazla uzun tutulmasinin da hem erkeğin hem de kadinin orgazm olma süresini ve orgazm şiddetini olumsuz etkilediğidir.

-Erojen bölgeler adi verilen bölgelerin kadin orgazmina katkisi ihmal edilmemelidir: Erojen bölgeler adini verdiğimiz bölgeler kadindan kadina değişmekle beraber siklikla memeuçlari, kulak arkalari, bacaklarin iç yüzleri kadinin en erojen bölgeleridir. Kadin eşine önsevişme dönemi boyunca ve tüm ilişki boyunca erojen bölgelerinin dokunulmasindan hoşlandiği mesajini verebilmeli, erkek te bu konuda duyarli olmalidir. Erojen bölgelerin uyarilmasinin kadinin ilişkiye daha hazir olmasinin sağlanmasi yaninda orgazm olmasini kolaylaştirici özellikleri olduğu unutulmamalidir.

-Bir kadin her ilişkide vajinal yoldan orgazm olamayabilir. Bazi kadinlar vajinal yoldan hiç orgazm olamazken, bazilari bazi ilişkilerde olurlar, diğerlerinde olamazlar. Vajinal orgazm öğrenilmesi gereken bir orgazm türüdür ve bir kadinin defalarca ilişkide bulunmadan vajinal yoldan orgazm olabilmesi beklenmemelidir. Vajinal orgazm olunamadiğinda ilişkinin herhangi bir zamaninda kadinin direkt klitoris uyarisiyla orgazm olmasina imkan taninabilir. Bu o kadar da anormal bir durum değildir.

-"Penis boyu nevrozu (takintisi)" terkedilmelidir. Vajinanin üst 2/3''lük bölümü embriyolojik gelişim açisindan alt 1/3''lük bölümünden çok daha farkli bir bölgeden gelişmektedir. Bu nedenle bu iki bölgenin fizyolojik ve anatomik özellikleri birbirinden oldukça farklidir. En bariz farklilik sinir liflerinin dağilimindadir. Alt 1/3''lük kisim zengin bir sinir ağina sahipken, üst 2/3''lük kisimda sinir lifleri nispeten daha azdir. Bu nedenle alt 1/3''lük kisim dokunma, ağri gibi duyaranlara çok daha hassastir. Her zaman belirttiğim gibi penis uzunluğunun kadinin "tatmin olmasiyla" hiçbir ilişkisi olamayacağiunin da göstergelerinden biridir bu. Penis zengin sinir lifleri içeriği nedeniyle en çok vajinanin alt 1/3''lük kimini uyarmaktadir.

Ben Kadin Hastaliklari ve Doğum Uzmani olmam nedeniyle bu yaziyi daha çok kadinin anatomik ve fizyolojik özellikleri üzerinde odaklaştirdim. Bazi okuyucular "erkeklerin de erojen bölgeleri yok mu, erkekler bu kadar mekanik varliklar mi" gibi bir düşünceye kapilabilirler. Ancak konumuz ilişkiden alinan zevkin nitelikleri değil, kadinin orgazm olamamasi olduğundan bu konuya odaklandiriyorum ve bu nedenle de kadinin yapisal özelliklerinin orgazm olmasina etkilerini erkeklerle arasindaki farki vurgulayarak açiklamaya çaliştim.

Yukaridaki önlemlerle orgazm olamama problemi giderilemediğinde yapilmasi gereken bir Kadin Hastaliklari ve Doğum Uzmanina başvurmak ve genel bir jinekolojik muayeneden geçmektir. Her ne kadar kadinda orgazm olamama nadiren jinekolojik bir nedene bağli olsa da kural olarak ilk başvuru jinekolog olmalidir.

ben bu yazida bahsettigi gibi, klitoral yolla orgaz olabiliyorum ama vajinal yolla hic olmadim.. tabi daha yeni evliyim ve daha birkac gun oncesine kadar acicak mi korkum vardi; zaten yazida da bir kadinin defalarca iliski yasamadan orgazm olmasini beklemek yanlistir diyor... ogrenilen bir surecmis, ogrenicez bakalim

white_flowers
26-08-2009, 13:55
Bence kadınların nasıl orgazm oldukları bile önemli kimisi vaginal orgazm olur kimisi klitoris uyarılması ile....Zaten vaginal orgazma her zaman ulaşılmıyor bildiğim kadarıyla(araştırdım)....Bu yüzden erkeğin kadını alevlemesi ilk önce kadını orgazma ulaştırması gerekiyor.(ayrıca dinimizdede böyle öncelik kadınların)..Utandım ayol:))

aaa, bunu duyduguma cok sevindim.... bende de aynen boyle oluyor.. ben klitoris uyarisi ile orgazm olabiliyorum, o da cok yogun oldugumda bazen olmuyor ama cogunlukla oluyor.. dinimizde de boyle olmasi gerektigini duyduguma da ayrica sevindim..

(bu arada ramazan da bu konular, orucumuzu sakatlamiyoruzdur umarim ) :roflol:

pptya87
26-08-2009, 14:32
şimdi arkadaşlar ben orgazm oluyorum hem klitoral hemde vajinal ama boşalamıyorum budamı orgazm olamama durumu klitoral olanda boşalıyorum ama penis vajinamdayken boşalamıyorum bunun da tedavisi varmıdır?:kedi:
biraz açık oldu özür dilerim......

white_flowers
26-08-2009, 14:47
şimdi arkadaşlar ben orgazm oluyorum hem klitoral hemde vajinal ama boşalamıyorum budamı orgazm olamama durumu klitoral olanda boşalıyorum ama penis vajinamdayken boşalamıyorum bunun da tedavisi varmıdır?:kedi:
biraz açık oldu özür dilerim......


bu cok muaalakta kalinan bi konu,
kimileri diyor ki kadinin bosalmasi diye bisey yoktur, bosaldigini zannedenlerden gelen sivi aslinda idrardir.. (kasilmalar sirasinda idrar deligi aciliyormus cunku)
kimilerine gore ise g noktasina dokunulursa kadin bosalirmis...

ama benim bildigim kadinlar da erkeklerdeki gibi bir bosalma olmaz; bir miktar sivi gelebilir bu da uyarilma sirasinda olusan islakliktir..

orgazm denen hadise ise kasilmalar ve ardindan gelen rahatlama mutluluk hissidir..

diye biliyorum ben..
daha tecrubeliler daha iyi ynt verebilirler sanirim..

yabangülüm
26-08-2009, 14:51
yha yaşm 14 ama sewglmle öpşrkn ble göğslermi sktğnda ıslaklk hssediorm szce bu normal mi acaba masturbasion yaptğmdan dolayı olablrmi???

canım o duyduğun hazdan dolayı vajinada sıvı salgılanıyor.normal bi durum:))ama daha öpüşecek kadar büyük değilsin.dikkat et kendine.

yabangülüm
26-08-2009, 14:53
:utangac: Koital anorgazmi : Cinsel birleşme sırasında penis vajina içindeyken orgazm olamamaya rağmen elle klitorisin uyarılarak (masturbasyon yoluyla) orgazma ulaşılması durumudur. Eş anlamlı diğer tabiri ise "Klitoral orgazmi" dir ve yalnızca klitorisin uyarılması ile orgazmın gerçekleşmesidir

:kedi: :kedi: :kedi:

filizim
26-08-2009, 15:15
Yani bende öyle boşalma duymadım erkek gibi boşalamaz herhalde kadın??

pptya87
26-08-2009, 17:03
boşalma derken o rahatlıktan bahsettim tabiki öle erkek gibi boşalma olmaz bizden o zaman ben orgazm olamıyorum ama çok zevk alıyorum anlamadım bana ne oluyor çok zevk alıyorum ama o son noktadaki rahatlığı yaşayamıyorum klitoral ile yaşıyorum ama vajinal yaşayamıyorum.

white_flowers
27-08-2009, 09:45
boşalma derken o rahatlıktan bahsettim tabiki öle erkek gibi boşalma olmaz bizden o zaman ben orgazm olamıyorum ama çok zevk alıyorum anlamadım bana ne oluyor çok zevk alıyorum ama o son noktadaki rahatlığı yaşayamıyorum klitoral ile yaşıyorum ama vajinal yaşayamıyorum.


yapisal bisey olabilir... her kadin vajinal orgazm olmazmis zaten.... eger klitoral yolla olabiliyorsan esin once seninle ilgilenebilir sen orgazmi yasadiktan sonra da olaya devam edersiniz .. (cok acik olmadi umarim) boylece de bi sorun kalmamis olurrr alkisalkisalkis

marda
27-08-2009, 13:23
slm kızlar bende 5 yıllık evliyim ama hiç böyle bir sorunum olmadı yani orgazm olamama gibi. çoğu zaman arka arkaya 2 3 kere bile olabiliyorum. bir keresinde çok uzatmıştım eşimle tam 5 kere oldum. kendimizi o ana adapte etmemiz gerek sadece onu düşününce bence oluyo.yani ben o koduda çok mutluyum

leylayca
15-01-2010, 02:18
koital anorgazmi yaşayan arkadaşlar (sadece klitoral orgazm yaşayabilenler) g noktalarının olup olmadığını kontrol ettiler mi acaba merak ettim? paylaşır mısınız?

filizim
15-01-2010, 08:23
Ben bulamadım:((utandım ayol..

elvaven
15-01-2010, 11:43
vajinal olarak orgazm olamayan ama klitoral yolla olabilen bi çok bayan var.
vajinal olarak orgazm olabilen var mı aranızda?

escada35
17-01-2010, 16:23
kızlar bende olamıyorum vajınal sadece klıtoral olabılıyorum ama oda ılıskı sırasındayken oda olmuyor elle uyarılırsam oluyor sadece! evlı olan bir arkadasım daha var 1,5 senelık hiç olmamış yanı ne vajınal ne klıtoral bu duyguyu hiç yaşamamış ve cok merak edıyor hiç olmayan varmı pekı evlı olupta hiç bir türlü bbunu yaşamayan arkadaslarımız varmı ıcımızde??

EU3
17-01-2010, 23:35
slm kızlar bende 5 yıllık evliyim ama hiç böyle bir sorunum olmadı yani orgazm olamama gibi. çoğu zaman arka arkaya 2 3 kere bile olabiliyorum. bir keresinde çok uzatmıştım eşimle tam 5 kere oldum. kendimizi o ana adapte etmemiz gerek sadece onu düşününce bence oluyo.yani ben o koduda çok mutluyum

hayy maşallahhh:1shok:

PatikliPenguen
18-01-2010, 10:06
bencde maaşallkah:)

escada35
18-01-2010, 19:10
böyle yazanlar çıkınca şok oluyorum ve çok kıskanıyorum biliyormusunuz çok kötü bi durum olamamak ya bunu yapmanın hiç bi tadı kalmıyor sırf o istiyor dıye olmamalı ama :(

elvaven
18-01-2010, 19:19
klitoral orgazm bile zor oluyor benim.

en az 5 10 dakka sürüyor..

ki vajinal olanlar var her defasında..vay be... kıskanılmıcak gibi değil...

EU3
18-01-2010, 21:44
yani bana cok inandırıcı gelmiyor kadının aynı anda 5 kez orgazm olması
erkek geciktirici sprey yada viegra almış olabilir miiiiboshayallersmile
kadınların cogunun vajinal orgazm olamamasının en büyük nedenlerinden biri eşinin erken boşalma sorunu olmasıdır.bu sorun biraz ertelenirse bence her kadın orgazm yaşayabilir.yalnışmıyım?

elvaven
19-01-2010, 12:10
yani bana cok inandırıcı gelmiyor kadının aynı anda 5 kez orgazm olması
erkek geciktirici sprey yada viegra almış olabilir miiiiboshayallersmile
kadınların cogunun vajinal orgazm olamamasının en büyük nedenlerinden biri eşinin erken boşalma sorunu olmasıdır.bu sorun biraz ertelenirse bence her kadın orgazm yaşayabilir.yalnışmıyım?

herkes vajinal orgazmı anatomik olarak olamazmış. kadınların küçük bi bölümü şanslıymış bu konuda.. bazılarında doğuştan g noktası olmuyor.. ama haklısın belki de g noktası olup da fark etmeyen kadınlar da var erkeklerin erken boşalması yüzünden

escada35
20-01-2010, 18:41
aynen katılıyorum şahsen 15 saat tepemde kalınsa vajınal olarak hissedıpte ıhh demem yanı kusura bakmayın.. olsa farkedılır zaten bu siz hiç merak etmeyın

escada35
20-01-2010, 18:45
klitoral orgazm bile zor oluyor benim.

en az 5 10 dakka sürüyor..

ki vajinal olanlar var her defasında..vay be... kıskanılmıcak gibi değil...
olsun tatlım hiç olmamaktan iyidir 5-10 dkka çok uzun bir süre sayılmaz normal yanı ama merak ettıgım ilişkı sırasındamı 5 10 dk da oluyorsun yoksa farklı bir temas yoluylamı elleme gbi mesela? ben 5 10 dkda ble olmuyorum normal bir ilşkı sırasında kusura bkma açık konusmadanda anlaşılmıyor bu konular

yagmur38
18-02-2010, 20:00
offf neler duyuyorum yaaaa her ilişkide o orgazm denilen dayanılmazz haza ulaşanlaaarrr offofff nerdeee olamıyorum ben yaaaa yani oluyorum ama çok azzz :(:(:(:( zaten vajinal toplasan 1.5 yıllık evliyim 3 kere olmuşumdur ama gerçekten oldum çok çok güzel bi duygu arkadaşlar tavsiye ederim kesinlikle :kedi: genelde klitoral oluyrum ama inanırmısınız oda çok uzun sürüyo o yüzden bazen amann kim uğraşıcak bile diyorum ama öle olmamalı fakat şimdi hamileyim hiç veremiyorum kendimi......

darksoulriver
18-02-2010, 20:29
Ben de koital anorgazmi yaşıyorum.Yani ilişki sırasında orgazm yaşayamıyorum. Bir klitoral orgazm yaşamıştım eşimle hepsi bu... Vajinal orgazmı çok merak ediyorum. Diğerinden his olarak bir farkı var mı acaba?

G noktası konusunu da jinekoloğuma gittiğimde konuşacağım. G noktası her pozisyonda uyarılmıyormuş. Yeterince uyarılmayan G noktası ise zamanla kaybolabiliyormuş. Hatta G noktası büyütme operasyonları bile yapılıyormuş,birkaç sitede okumuştum. 6 ay etkisi sürüyormuş. :uhm:

ruya81
18-02-2010, 21:41
bende evlenmeden önce cinsel yönden istek vardı.eşimle öpüşmek inanılmaz haz veriyodu ama evlendikten sonra artıık nedense ilişkiye bile girmek istemiyoorum.anlamadım neden.eşim istemese ben hiç istemicem sanki.orgazma gelirsek eğer daha yeni ewliyim 6aylık.bende yaşayamadım henüz.hatta beni affedin cahillik bile olabilir aama orgazma nasıl ulaşıldığını nasıl anlayacağız anlamadım:S

darksoulriver
18-02-2010, 22:43
bende evlenmeden önce cinsel yönden istek vardı.eşimle öpüşmek inanılmaz haz veriyodu ama evlendikten sonra artıık nedense ilişkiye bile girmek istemiyoorum.anlamadım neden.eşim istemese ben hiç istemicem sanki.orgazma gelirsek eğer daha yeni ewliyim 6aylık.bende yaşayamadım henüz.hatta beni affedin cahillik bile olabilir aama orgazma nasıl ulaşıldığını nasıl anlayacağız anlamadım:S

Orgazma bir kere ulaşmış olan birisi bunu mutlaka bilir. Tarifi imkansız bir duygu bu. Umarım en kısa zamanda yaşarsın.

_artemisia_
19-02-2010, 09:16
bende bu sorunu yaşıyorum.. vaginal orgazm olamıyorum ki erkek arkadaşım okadar duyarlı bu konuda baya baya uzatıyo bekliyo benimde olmam için ama olamıyorum..birlikte olmaktan çok zevk alıyorum,istekliyim de ama vanigal olarak bi türlü olamıyorum..çok garip herhangi bi sağlık sorunumda yok en kısa zamanda doktorla bu konuyu görüşücem...

rana62
21-02-2010, 20:30
acaba bunun için hangi doktora gitmemiz gerekir?

miss_tuana
21-02-2010, 21:19
kızlar bende klitoral orgazm yaşayabiliyorum mastürbasyon yaptığımda herseferinde orgazm oluyorum ama partnerim elle uyardığında yada oral sex yaptığında %1 ihtimal oluyorum vajinal orgazm ise hiç yaşamadım.vajinal orgazm yaşayabilmek için mutlakla bir jinekoloji uzmanıyla görüşmek şart başka türlü başarılması çok zor.

toprak_
23-02-2010, 20:53
yani bana cok inandırıcı gelmiyor kadının aynı anda 5 kez orgazm olması
erkek geciktirici sprey yada viegra almış olabilir miiiiboshayallersmile
kadınların cogunun vajinal orgazm olamamasının en büyük nedenlerinden biri eşinin erken boşalma sorunu olmasıdır.bu sorun biraz ertelenirse bence her kadın orgazm yaşayabilir.yalnışmıyım?

kesinlikle katılıyorum..erkeğin erken boşalması demek kadını orgazmı yaşayamaması demek

__Selina__
26-02-2010, 11:22
kızlar bende klitoral orgazm yaşayabiliyorum mastürbasyon yaptığımda herseferinde orgazm oluyorum ama partnerim elle uyardığında yada oral sex yaptığında %1 ihtimal oluyorum vajinal orgazm ise hiç yaşamadım.vajinal orgazm yaşayabilmek için mutlakla bir jinekoloji uzmanıyla görüşmek şart başka türlü başarılması çok zor.

Canım aynı sorun bende de war. pekı sen jınekolga gorundunmu.. yada Bmoyle bır sorunu olup jınekologa gıden ve ıyı sonuc alan arkadaslarımız warmı hiç? bende gıtmyeı dusundum ama gercekten ıse yaramı bılemıyorum. en azında tawsıye eden gıden aradaslar warsa fıkırlerını almak ısterım.

gamze.ant
27-02-2010, 00:50
Bu orgazm olayında erkeğe büyük iş düşüyor. Kesinlikle uzun süreli ön sevişme ve uyarılma çok önemli. Yaklaşık iki günde bir ilişkimiz olur, ilişkilerimiz 1 saatten fazla sürer ve biçoğunda 2 defa orgazm olurum. Tarif edilemez bi duygu.. yaşamak lazım, yaşayamalarında bu duyguyu tatmalarını dilerim. opuyorumnanaktan

gonca2206
27-02-2010, 01:01
hamilelikten sonra belki normal dogumun etkisinden yaşamıştım bu tarz birşey
ve inanılmaz acı acının da psikolojik oldugunu ögrendim sonra

gamze.ant
28-02-2010, 16:12
Sonra ne kadar zamanda normale döndü...

aysegul317
28-02-2010, 21:27
bu sorunu yaşayan ne kadar çok kız varmış.ben de kendimi azınlıkta sanıyordum.7 aylık evliyim.klitoral orgazm çok rahatlıkla olabiliyorum ama elle veya oral yolla.ancak vajinal orgazmı henüz hiç yaşamadım.Ama defalarca ilişkiye girilmeden vajinal orgazm olunamayacağını okumuştum.Acaba zamanla olurmu?bu konuda uzmandan yardım alan varmı?benneyaptımki

evanur
22-03-2010, 22:34
selam kızlar.nasıl anlatsam bılmıyorum yanı nereden baslasam ben hıc ama hıc zevk alamıyorum 3 yıllık evlıyım ha alırım ha aldım derken yıllar gecdı.nasıl cıkacam bı ısın ıcınden bılmıyorum cok zor durumdayım lutfen yardım edın esımede soylemedım cunku kendın de bır kusur gorur dıye korktum.bu sene bebek yapmaya karar verdık.bnde pco sendromu esımde de sperm sorunu cıktı bırde o sorunun uzerıne bunu soylersem bu sefer esım dıyecek kesınlıkle sorun bende dıye.ınsallah atlatırım bunu bır an once

filizim
22-03-2010, 22:42
klitoral ve vajinal orgazm arasında ne fark var??

mız mız
23-03-2010, 01:53
kızlar ya benımde garıp bır sorunum var ben hemen sey oluyorum bıtıo hemen bende kendımı sıkıyorum ama gene ole yanı bende bıtınce sankı orası daralıo acımaya baslıo offfff
b

evanur
23-03-2010, 22:12
kızlar burada kımse kımseye yardım edemıyor mu yoksa kımse bır sey bılmıyor mu bu konu hakkında

nurran
23-03-2010, 22:42
bende kirotal orgazım oluyorum eşim 2 dakkada boşaldıgı için içimdeyken zevkn z sini bile anlamıyorum cok sinir bozucu ve cok gıcık

nunna
24-03-2010, 13:50
bazen elle bazen vajinal oluyorum. değişiyor yani
ama ön sevişmeyi ve sonrasını uzun tutması gerekiyor eşimin :D öbür türlü hiç biri olmuyor...
ve ilişki sırasında benimle konuşması çok işe yarıyor, konuştuğunda çoğu zaman vajinal orgazmı yaşayabiliyorum.

nunna
24-03-2010, 13:52
bende kirotal orgazım oluyorum eşim 2 dakkada boşaldıgı için içimdeyken zevkn z sini bile anlamıyorum cok sinir bozucu ve cok gıcık

bu durumu eşinle konuş uzatabiliyorlar arada yavaşlama dinlenme hareketleri yaptıklarında zamanı uzuyor. birde geciktiricili prezervatifler var bunlarda işe yarıyormuş.

nunna
24-03-2010, 13:59
selam kızlar.nasıl anlatsam bılmıyorum yanı nereden baslasam ben hıc ama hıc zevk alamıyorum 3 yıllık evlıyım ha alırım ha aldım derken yıllar gecdı.nasıl cıkacam bı ısın ıcınden bılmıyorum cok zor durumdayım lutfen yardım edın esımede soylemedım cunku kendın de bır kusur gorur dıye korktum.bu sene bebek yapmaya karar verdık.bnde pco sendromu esımde de sperm sorunu cıktı bırde o sorunun uzerıne bunu soylersem bu sefer esım dıyecek kesınlıkle sorun bende dıye.ınsallah atlatırım bunu bır an once
yaptığınız testelr çıkan sonuçlar vs ayrı bir konu, zevk alamaman bambaşka bir konu.
cinsellik ve en önemlisi ceinsellikten zevk almak çok önemli evliliğin sağlığı açısından en azından...
hiç mi zevk almıyorsun yeni ilişkinin en başından itibaren , yani isteksizlik var mı yoksa istiyorsun ama zevk almıyorsun mu ?
eğer isteksizlik yok ve zevk alamıyorsan uyguladığınız pozisyonda hoşuna gitmeyen bişeyler olabilir. farklı şeyler deneyin kendini keşfetmeye çalış neyden hoşlandığını düşün ne bilim bulduklarını çektırmadan uygulat eşine. yani değişik fanteziler uyguluyormuşsun gibi istediğini yaptırt :d hem bu kocanın da hoşuna gider yanlış anlamaz hemde bu sorunu aşabilirsin belki zamanla :kedi:

peluska06
24-03-2010, 15:55
Kısaca ÇoĞu kadın yÜzde 90 gıbı klıtoral orgazm yaŞıyor
vajınal yaŞayan Çok az

yaŞamayanlara
tavsıye vermek gerekırse ,
kadınlar pornadan daha Çok hoŞlanıyormuŞ olmadan Önce ızlenebılır kadın cınsel ıstek duyar yoksa beklemekle gelen bıŞey deĞıl erkekte kadına sevgı Şefkat gÖsterırse sakalı bıyıĞı batmazsa olunabılır eŞle konuŞmak Önemlı elıyle ya da oral yoldan eŞını uyarabılmelı

peluska06
24-03-2010, 15:56
olamayanlar klitorisi uyarark olmakla işe başlayabilir vajinal sonra da olur ,
belki öğrendikçe

evanur
24-03-2010, 22:32
yaptığınız testelr çıkan sonuçlar vs ayrı bir konu, zevk alamaman bambaşka bir konu.
cinsellik ve en önemlisi ceinsellikten zevk almak çok önemli evliliğin sağlığı açısından en azından...
hiç mi zevk almıyorsun yeni ilişkinin en başından itibaren , yani isteksizlik var mı yoksa istiyorsun ama zevk almıyorsun mu ?
eğer isteksizlik yok ve zevk alamıyorsan uyguladığınız pozisyonda hoşuna gitmeyen bişeyler olabilir. farklı şeyler deneyin kendini keşfetmeye çalış neyden hoşlandığını düşün ne bilim bulduklarını çektırmadan uygulat eşine. yani değişik fanteziler uyguluyormuşsun gibi istediğini yaptırt :d hem bu kocanın da hoşuna gider yanlış anlamaz hemde bu sorunu aşabilirsin belki zamanla :kedi:

tesekkur edrım cevabın ıcın.bende farkındayım sonuclarla bır alaka olmadıgından ama esım spemlerının yetersızlıgınden dolayı cok stres yaptı bırde bunun uzerıne onu dersem kotu olur dıye dusundum yanı erkeklıgı bakımından.benm sorunum ıstıyorum ama bır turlu orgazm olmaıyorum evlılıgımın ılk donemlerınde de boyleydı sımdıde.acıkcası benı doyuran tek sey yanı zevk alamamı saglayan tek sey kızları yaptıkları masturbasyon.ama esımlede bırlesmek ıstyorum bende dıger kadınlar gıbı o duyguyu yasamak ıstıyorum.herturlu yolu denedım mesela bnm esn cok hosuma gıden kucakda:kedi:.onu yapyorum yenı yenı fantazıler ama bır turlu olmadı hıc evlendgımden berı ben hıc orrgazm olamadım.afedersınız ama zevk suyum gelıyorum ama ole orgazm olamıyorum sadece masturbasyonla anlıyorum orgazm oldugumu ılıskı sırasında degıl

kelebeketkisii
24-03-2010, 22:33
kızlar cinsel organın boyutuda önemli bence çünkü daha çokk çabuk uyarıyooo

nunna
25-03-2010, 10:01
kızlar cinsel organın boyutuda önemli bence çünkü daha çokk çabuk uyarıyooo

valla işlevi diyecem :1rolleyes:
nekeder uzunsa o kadar acı yaşatıyor, ha çok küçük olmasıda iyi değil tabi ama normal boyutlar yeterli fazlası baskı yapıor böbreklere :bbo:

bir arkadaşım bu yüzden çok sıkıntılıydı araya yastık falan koyuyolarmış. yani erkekler övünür uzun olsun kocaman olsun isterler ama hatun kısmı için hiçte iyi birşey değil a.s

gamze.ant
26-03-2010, 00:14
Orgazm konusunda eşlere büyük görev düşüyo bence. Öncelikle önsevişme uzun tutulmalı ayrıca sertleşme ve boşalmadan devam edebilmesi önemli. Genelde hem klirotal hemde vajinal orgazmı yaşarım her ilişkimizde. Yalnız eşim ben boşalmadan kesinlikle boşalmaz, nasıl yapıyor bilmiyorum ama kendini kontrol edebiliyor bu çok önemli bence. ve ilk boşalmadan sonrada ikinciye devam eder bazen. Ama ben sonrasında acı çekmeyeyim diye devam ettirmem çoğu kez. Çünkü o anı yaşamak yetiyor insana, büyük bir değişim oluyor sanki vücudunda, inşallah herkes yaşar bu duyguyu..:kedi:

filizim
26-03-2010, 08:12
Fark ne oluyor ikisi arasında peki??

gamze.ant
28-03-2010, 00:13
Fark ne oluyor ikisi arasında peki??

Klitoral orgazmın ilerisinde vajinal orgazm yaşanır. Duruma göre bir kez yada arka arkaya defalarca yaşanabilir. Belli bi noktadan sonra 5 sn ara ile bile vajinal orgazmı arka arkaya defalarca yaşayabilrsin. Vajinal orgazm sırasında vajinadan bir sıvı akışkan bir şekilde gelir. zemuszemus

ven_har
28-03-2010, 11:16
kızlar bende olamıyorum vajınal sadece klıtoral olabılıyorum ama oda ılıskı sırasındayken oda olmuyor elle uyarılırsam oluyor sadece! evlı olan bir arkadasım daha var 1,5 senelık hiç olmamış yanı ne vajınal ne klıtoral bu duyguyu hiç yaşamamış ve cok merak edıyor hiç olmayan varmı pekı evlı olupta hiç bir türlü bbunu yaşamayan arkadaslarımız varmı ıcımızde??

malesef 1,5 senelik evli olmama rağmen aynı sporun bende de var.klitolar orgazm oluyorum ve o da anca elle yaparsam oluyo.ve bu durumdan eşimin haberi yok.numara yapıp duruyorum.nolcak bilmiyorum

kelebeketkisii
28-03-2010, 22:24
valla işlevi diyecem :1rolleyes:
nekeder uzunsa o kadar acı yaşatıyor, ha çok küçük olmasıda iyi değil tabi ama normal boyutlar yeterli fazlası baskı yapıor böbreklere :bbo:

bir arkadaşım bu yüzden çok sıkıntılıydı araya yastık falan koyuyolarmış. yani erkekler övünür uzun olsun kocaman olsun isterler ama hatun kısmı için hiçte iyi birşey değil a.s

haklısın canısı herşeyin falası zarar

sempatiksalakcinni

filizim
29-03-2010, 07:25
Klitoral orgazmın ilerisinde vajinal orgazm yaşanır. Duruma göre bir kez yada arka arkaya defalarca yaşanabilir. Belli bi noktadan sonra 5 sn ara ile bile vajinal orgazmı arka arkaya defalarca yaşayabilrsin. Vajinal orgazm sırasında vajinadan bir sıvı akışkan bir şekilde gelir. zemuszemus

Yani bir nevi klitoral orgazm gibi bişi o da bi fark yok.

ven_har
29-03-2010, 10:58
vajinal orgazmdan geçtim yahu bari klitoral orgazmı ilişki sırasın da yaşasaydık yahu kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

haksever
29-03-2010, 18:02
oh be bende erkek gb sıvı gelcek sanıyodum hiç orgazm olmuyorum sanıyodum ama oluyo muşum holey yani bende 3seneye aykın evliyim 2senedir boşuna yaşamışım ben yahuuu çünkü ben mal gb yatıodum iş bitiodu kalkıyodum şimdi valla önce ben uçuyorum tabi eşlere yazık oluyo kadın uçarken o halini görüpte dayanmak işkence oluyomuş gb gelio ben uçunca zati eşim zor duruo sonra ben isteyince noktalanıyo noktalanınca ona öle sıkı sarılıyorum ki içime sokasım gelio kasıklarım kasılıyo vajinada pıt pıt atmalar oluyo ve çok muuuuuuuttttttttttttttllllluuuuuuuuuuu olunuyo ben 2seneden sonra yaşamaya başladım zevki 2yıl hep acıyla geçti çünkü kendimi vermediğim için ıslanmıyodu kuru bi vajinayada girmek anca acı verir
olamayan arkadaşlarımıza tavsiye: ortamı pozisyonlarınızı değiştirin. hep o yukarda olmasın siz üste çıkın ve onunla oynayın sizi ne kadar fazla istesin ama siz ona bi yaklaşın bi uzaklaşın sürtünmede tahrik edebilir,size güzel şeyler söylesin valla ben eşim bazen söylemesede bişi hissetmiom bana güzel şeyler söle diom bide kendinizi verin arkadaşlar herşeyi unutunn aşkınıza bakın umarım yardımcı olabilmişimdir hoşçakalın

gamze.ant
01-04-2010, 21:02
Ön sevişme dedikleri ve sonrasında vajinanın penisi alabilecek seviyeye gelmesine gelelim. Ön sevişme bence, ruh ve bedenin birlikte yeni bir evren tasavvuruna benzetiyorum. Kadın ve erkek birbirlerinin tenlerine dokunurken aynı zamanda tenle sınırlı kalmadan ten ötesini yani ruhun dokunuşlarını hissetmeliler. Bu mükemmel dokunuşlar her iki tarafı da hem ruhen hem bedenen bu bütünleşmeye hazır olmalarını sağlar. Sonrasında da orgazm...

ece111
06-04-2010, 21:49
Klitoral orgazmın ilerisinde vajinal orgazm yaşanır. Duruma göre bir kez yada arka arkaya defalarca yaşanabilir. Belli bi noktadan sonra 5 sn ara ile bile vajinal orgazmı arka arkaya defalarca yaşayabilrsin. Vajinal orgazm sırasında vajinadan bir sıvı akışkan bir şekilde gelir. zemuszemus

yani once klitoral olup iliskiye devam mi etmemiz lazim vajinal olabilmek icin?

cemilee
07-04-2010, 07:47
yani once klitoral olup iliskiye devam mi etmemiz lazim vajinal olabilmek icin?


bende bu soruyu merak ediorumm klitoral kolayda vajinalı daha ögrenemedim :) gerci daha 16 günlük evliyim :)))))))))))))))

gamze.ant
08-04-2010, 21:35
yani once klitoral olup iliskiye devam mi etmemiz lazim vajinal olabilmek icin?

evet aynen öyle :)

ven_har
08-04-2010, 22:29
ii de olan oluyo biten bitiyo nası devam etcek.zaten etsede bişiolmuyo ki:)bende öle yani:)

pptya87
09-04-2010, 00:14
ya kızlar bende vajinal zevk oluyor hemde çok güzel oluyor ama gelgelim orgazm olmuyor yani o kopma noktası vajinal olmuyor klitoral oluyor 3 yıla yakın olcak evleneli eşim biliyor bu durumumu mutlaka cinsel işlev bozukluğu ile ilgilenen psikologa gitmem şart evet ama ben şimdi daha çok gebe kalabilme derdindeyim.
ve bunu araştırdım ben aynı şeyler nefes egzersizi kegel egzersizi ve parmak sokmalar falan yaptımda ama olmuyooorrr.

gamze.ant
14-04-2010, 20:48
ii de olan oluyo biten bitiyo nası devam etcek.zaten etsede bişiolmuyo ki:)bende öle yani:)

Devam etmeyi denedinizmiki :)

__7n_bitirdin__
14-04-2010, 22:42
klitoral nasıl oluyor vajinal nasıl?ben 3.5 yıllık evliyim sadece 2kez orgazm olabildim eşim içimdeyken. ilişki bitiyor klitorisimle uyarıyor öyle orgazm oluyorum ama vajinam kasılıp atıyor bu şimdi klitoralmı vajinalmı ben vajinal olarak biliyorumbilmiyorumkismile

ven_har
14-04-2010, 23:23
Devam etmeyi denedinizmiki :)

yok hiç denemedik:)en kısa zaman da deneyeyim ben bi:)

2000dnf2000
15-04-2010, 01:49
Ya bizde bebek düşünüyoruz o yüzden pek konsantre olamıyorum. Genelde ben altta yatayım da spermler yerine ulaşsın diye uğraşıyoruz.
Aslında benim de merak ettiğim eşi içindeyken klitorisle de oynadığında olan orgazm klitoral orgazm mı yoksa vajinal mı?

cemilee
15-04-2010, 11:17
Ya bizde bebek düşünüyoruz o yüzden pek konsantre olamıyorum. Genelde ben altta yatayım da spermler yerine ulaşsın diye uğraşıyoruz.
Aslında benim de merak ettiğim eşi içindeyken klitorisle de oynadığında olan orgazm klitoral orgazm mı yoksa vajinal mı?
işte o klitoral canımmm vajinalii bende daha ögrenemedimm olmadım :S:(

pptya87
15-04-2010, 12:15
kızlar hiç klitorisinize etki olmıcak eşiniz yada siz klitorisinize dokunmıcaksınız eşiniz içinizdeyken boşalabiliyorsanız işte o vajinal ama klitorisle oynanıyorsa ister içinde olsun penis ister olmasın buda klitoral ben ne yazıkki vajinali hiç tadamadım.

darksoulriver
15-04-2010, 12:38
His olarak bi fark var mı acaba ikisi arasında?Ben de bunu merak ediyorum???

ven_har
15-04-2010, 13:57
His olarak bi fark var mı acaba ikisi arasında?Ben de bunu merak ediyorum???

duyduğuma göre farkedilecek kadar büyükmüş ikisi arasında ki his:)

pptya87
15-04-2010, 14:34
bende bu his olayını merak ediyorum dahamı fazla zevk verici acaba vajinal orgazm bi kadını titretecek kadar varmı gerçekten gerçi tadını alan bir daha doyamaz deniliyor ama demekki mükemmel bişey ama ne yazıkki 3 yıldır hiç olamadım.

ven_har
15-04-2010, 14:38
bende bu his olayını merak ediyorum dahamı fazla zevk verici acaba vajinal orgazm bi kadını titretecek kadar varmı gerçekten gerçi tadını alan bir daha doyamaz deniliyor ama demekki mükemmel bişey ama ne yazıkki 3 yıldır hiç olamadım.

anlatılmaz yaşanır diyen de var süper ötesi diyen de var var da var anlıycan.yani vajinal orgazm olan kesinlikle hissedermiş.miş diyorum bende 2 yıldır hissetmedim de:)

darksoulriver
15-04-2010, 15:19
Klitoral orgazmı bile, koital anorgazmi şeklinde yaşıyorken....Vajinal orgazmı merak ediyorum :))) Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış. boshayallersmile

11 aydır evliyim ve sadece bir kere orgazm olabildim, o da klitoral :( Evlenmeden önce cinselliği hem ruh hem de bedenin birleşmesi/bütünleşmesi olarak düşünürdüm ama hayallerim resmen fossss çıktı. Mekanik hareketleri tekrar ediyoruz sanki ve bu hiç bana göre değil.
Eşimle de bu konuyu artık konuşmuyorum.Birkaç kere konuştuk önceden ama pek fazla ilerleme olmadı.Bir insanın içinden gelmediği sürece dışardan ne kadar etki edilebilir ki?Eşimi olduğu gibi kabullenmekten başka çarem kalmadı.Zaten eşim kendisinin normal olduğunu düşünüyor ve onu üzmek istemiyorum.
Bir de toplum olarak "Erkek, cinselliği her zaman ister" anlayışıyla yetiştirilmişiz. Bilinç altımızda bu var. Oysa her birey farklıdır. Bunu kabullenmekte zorlandım ben.
Ve her ilişkide; böyle giderse yine orgazm olamaycağım,diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Akışına bi bırakabilsem...süper olacak
Gerçi artık bebek düşünüyoruz, cinsellik ikinci planda, önce bebeeekk :CüvCüv:

2000dnf2000
15-04-2010, 17:38
Ama zaten insan eşinin kucağında oturur pozisyondayken mesela, hareket ettiğinde ister istemez klitoris eşine sürtüp etkileniyor. O zaman pozisyon farklı olmalı herhalde? Ve erkeğin de uzun süre boşalmayıp aynı zamanda da sert kalabiliyor olması gerek.

Esra
15-04-2010, 20:18
kızlar hiç klitorisinize etki olmıcak eşiniz yada siz klitorisinize dokunmıcaksınız eşiniz içinizdeyken boşalabiliyorsanız işte o vajinal ama klitorisle oynanıyorsa ister içinde olsun penis ister olmasın buda klitoral ben ne yazıkki vajinali hiç tadamadım.

bilmiyorumkismile

jarnana_21
15-04-2010, 20:23
bende bu his olayını merak ediyorum dahamı fazla zevk verici acaba vajinal orgazm bi kadını titretecek kadar varmı gerçekten gerçi tadını alan bir daha doyamaz deniliyor ama demekki mükemmel bişey ama ne yazıkki 3 yıldır hiç olamadım.

ayy çok güldüm yaa gerçi tadını alan bir daha doyamaz deniliyor lafınakaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 kim söyledi bunu kaydirigubbakcemile3

pptya87
15-04-2010, 20:37
valla ne biliyim tatlım güzelce yaşayanlar diyor işte çok güzel üst üste orgazm oluyorum falan diyorlar demekki doyamıyorlarki üst üste orgazm yaşıyorlar:roflol:

cemilee
16-04-2010, 08:39
kızlar hiç klitorisinize etki olmıcak eşiniz yada siz klitorisinize dokunmıcaksınız eşiniz içinizdeyken boşalabiliyorsanız işte o vajinal ama klitorisle oynanıyorsa ister içinde olsun penis ister olmasın buda klitoral ben ne yazıkki vajinali hiç tadamadım.evet böyle olması lazımmışş yaa biri şuu vajinal orgazmı anlatsın yaaaa bizde olak :D bilmiyorumkismile
cünküü klitoristen organz m mastürbasyonla aynıymış :(((((((((((((( ne anladık ozaman evlilikten dimi ama lülülülülülülaelaelaelaelae :delphin:

gamze.ant
19-04-2010, 20:51
bende bu his olayını merak ediyorum dahamı fazla zevk verici acaba vajinal orgazm bi kadını titretecek kadar varmı gerçekten gerçi tadını alan bir daha doyamaz deniliyor ama demekki mükemmel bişey ama ne yazıkki 3 yıldır hiç olamadım.

Klitorise dokunarak orgazm olmanın mastürbsyondan farkı yok bence. Klitoral orgazmın ilerisinde vajinal orgazmı yaşamak, nasıl anlatılırki :) Gerçektentende anlatılmaz yaşanır, bazen 1 defada değil ve emin olun titretecek kadar var: Eğer yaşayamıyorsanız bu eşinizin erken boşalmasından kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.

cemilee
20-04-2010, 08:31
Klitorise dokunarak orgazm olmanın mastürbsyondan farkı yok bence. Klitoral orgazmın ilerisinde vajinal orgazmı yaşamak, nasıl anlatılırki :) Gerçektentende anlatılmaz yaşanır, bazen 1 defada değil ve emin olun titretecek kadar var: Eğer yaşayamıyorsanız bu eşinizin erken boşalmasından kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.önce klitoral organzm olmakmı lazımm yanii ama öyle olunca canı istemio insanın napmak lazım ögrenemedik gittik şu organzmı bilmiyorumkismilebilmiyorumkismile :)

filizim
20-04-2010, 16:49
Bizde G noktası yok sanırım ondanmı olamıyoruzz ne???