PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

ali_ye
21-09-2011, 06:54
bizde sürekli birşeylerimizi unutuyoruz :31:okulda dün kalem kutumuzu unutuk ondan önceki gün mataramızı kendini unutumasa bari okulda:27: eli cok cabuk yoruluyor kalem kadar parmakları var .birde solak akşam cok fark gördum cızımıde daha düzgünleşmiş ama uzun sure yaptımı yamuk yumuk oluyor. hergün 3sayfa cızım verıyor akşama kadar canımız cıkıyor. kitaba ve güzelyazı defterine başlamışlar bakalım artık 1ay sabır artık

gülaybcn
21-09-2011, 08:10
Çocukların ödeve soğuk bakmaları ve ödev yapmak istememelerinde ailelerin ve öğretmenlerin bazı yanlış tutumlarının etkisi olabilir. Bu kitabın temel konusu aile içi ilişkiler olmakla birlikte bu konuda öğretmen davranışlarıyla ilgili birkaç saptama yapmak da faydalı olacaktır. En azından anne babaların dikkatleri bu konuya çekilirse çocuklarının öğretmenleriyle eşgüdüm halinde ödev yapmama sorununa çare bulabilirler.

Ödev çocuk için bir korku nesnesi haline geldiyse çocuk ödevden de okuldan da soğur. Okul günleri aklına geldikçe bile irkilir, o günleri nefretle ve soğuk duygularla hatırlar. Böyle durumlarda çocuğun öğrenmesi de zaten kalıcı olmaz. Ödevi böylesi bir korku aracı haline getirmeme konusunda anne babalar kadar öğretmenler de duyarlı olmalıdır. Verilen ödevler bütünleştirici, konunun anlamına yardımcı, çocuğu sıkmadan merak uyandıracak mahiyette az ama öz olursa çocuk için daha faydalı olacaktır.

Çok başarılı bir öğretmen emekli olurken genç bir meslektaşı kendisine başarısını neye borçlu olduğunu sormuş, başarılı öğretmen şöyle cevap vermişti: "Öğrencinin başarılı olabilmesi için dersi sevmesi, dersi sevebilmesi için öğretmeni sevmesi, öğretmeni sevebilmesi için de öğretmenin öğrenciyi sevmesi gerekir. Öğrenciyi seversen ona öğretmek daha kolay olur." Gerçekten de sevginin çocukları etkileyici bir gücü vardır. Bu gücü kullanabilmek için öğrenciye değer vermek gerekir. Öğrenciyi azarlayan, aşağılayan, hata yaptığı zaman yerin dibine batıran, arkadaşları arasında küçük düşüren öğretmen modeli bu çağın modeli değildir. Ne yazık ki hâlâ öğrencileri aşağılayan, kaba kuvvet uygulayan öğretmenlere rastlayabiliyoruz. Halbuki çocukta korku duygusu yerine sevgi duygusunu harekete geçirerek öğretmek çok daha kolaydır. Öğretmen öğrenciye sevgiyle yaklaştığı zaman çocuğun beyni öğrenmeyle ilgili bir mutluluk kimyasalı salgılar ve öğrenme kalıcı hale gelir.

ailelerin yaptıkları eğitim hatalarından ilki ise çocuk okuldan gelir gelmez onu dersin başına oturmaya zorlamaktır. Dinlenmesi için hiç fırsat vermeden, hemen ödevini yapmaya zorlamak çocuğun ödeve karşı antipati duymasına, kötü duygular beslemesine neden olur. Bazı anneler sanki çocuk ödevi olduğunu, ders çalışması gerektiğini düşünemeyecekmiş gibi masanın başına oturtana kadar çocuğa sürekli çalışması gerektiğini hatırlatırlar. Çocuk hiç dinlenmeden ödeve başlatılırsa ödevden de oyundan bir tat alamaz. Halbuki çocuk okuldan geldikten sonra belli bir süre serbest bırakılsa, rahat bir nefes alsa daha verimli bir çalışma yapacaktır.

Sürekli ders çalışmasını hatırlatan bir anne varsa, çocuk onu gördüğü zaman sadece ders çalışma zorunluluğunu hatırlar, başka bir şey hatırlamaz. Anneyle çocuğun ilişkisi bozulursa, düzeltmek zor olur; oysa dersteki zayıflık bir şekilde telafi edilir. Onun için anneyle olan ilişkiyi bozmadan ders çalışmayı zevkli hale getirmek gerekir. Aynı şekilde öğretmenle öğrencinin ilişkisi de bozulmadan gidebilmelidir.

Çocuğun hayatının programlı olması gerekir. Okuldan sonra belli bir süreyi oyun ve dinlenme ile geçirmeli, ardından ders çalışmalıdır. aileler de bu saatleri belirleyip çocuğun buna riayet etmesini sağlamalıdır.

Çocuk ders çalışırken ödevin konusunun yanı sıra hayatı, ders çalışma metodunu, disiplinli olmayı, zorluklara dayanmayı öğrenmelidir. Çocuğa güven duygusunun eşlik ettiği bir sorumluluk duygusu kazandırmak gerekir. Aksi halde sadece itaati öğrenir. Halbuki çocuk bireysel yaratıcılık, sorun çözme, insanlarla iletişim kurabilme gibi beceriler kazanmalı, sadece kurallara uyan, otoriteye itaat eden bir insan yetişmemelidir. Ancak özgür düşünen, farklı olabilen, sorgulayan, yeteneklerini geliştirebilen çocukların yetiştiği bir toplum gelişebilir. O nedenle ödev salt bir bilgi yığını değil hayat becerisi öğretebilmelidir.

Yapılan hatalardan birisi de ailelerin çok yüksek motivasyonlu olmaları ve çocuğa devamlı çok başarılı olmasını beklediklerini hissettirmeleridir. ailedeki yüksek beklenti düzeyine ulaşamayan çocuk ne yaparsa yapsın ailesini memnun edemez. Bu nedenle "Nasıl olsa ben annemi ve babamı memnun edemeyeceğim" deyip yenilgiyi baştan kabul eder hiç çalışmamaya başlar. Aslında yeterince zeki olan çocuk, "yapamam, başaramam" duygusuna yenildiği için başarısız olur.

Hem öğretmen hem de aile hep olumsuza; çocuğun hatalarına, kusurlarına odaklanırsa çocuğun kendine güveni zayıflar, çalışma şevki kırılır. Sık sık verdiğimiz bir örnek vardır: Diyelim ki çocuk karne getirdi. Notlarının yedi tanesi iyi, üç tanesi zayıf. Çoğu ailenin yaklaşımı neden üç tane zayıf olduğunu sorgulamak şeklinde olur. aileler bunu iyi niyetle, çocuğun daha başarılı olmasını istedikleri için yapıyorlar fakat farkında olmadan çocuğu ders çalışmaktan soğutuyorlar. Oysa "Bak, şu dersler pekiyi, bunları çok güzel başarmışsın. Hadi beraber bu üç zayıfı nasıl düzelteceğimizi düşünelim ve bir çözüm bulalım" denirse çocuk "Annemle babam benim olumlu yönlerimi de görebiliyor" der ve dikkatini zayıfları düzeltmeye verir, başarabileceğine inanır ve çözüm üretir.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

gülaybcn
21-09-2011, 08:45
merhabalar
nasıl gidiyor dersler biz çizgi çalışmaları yapıyoruz ama binbir nazla nasıl olacak bilmiyorum yemekten sonra tv kapatıyoruz odasında 1 saat sadece 1 sayfa çizgi çizebiliyoruz aslında okuldan geldikten sonra akşam yemeğine kadar oyuna tv na falanda vakti kalıyor oğlumun ama yinede isyanlarda beni boş işlerle uğraştırıyorsunuz diyor. Sabahda kaldırdım kahvaltıdan önce oyuncaklara yöneldi beni hiç oyun oynatmadınız diyor. Sıkmadan sadece öğretmenin verdiği şeyleri yapmaya çalışıyoruz ama oda fazla geliyor.

bizde hırkamızı bırakıp gelmişiz bugün bakın dedim ya bakalım bulabilcezmi .

ozlemkg
21-09-2011, 08:47
bu yazının çıktısını alıp zaman zaman okumak lazım.

gülaybcn teşekkürler.

gülaybcn
21-09-2011, 08:54
birkaç yazı buldum bunları okuyunca hoşuma gitti az önce eşime mail attım , alıntı yapıp burayada aktarıyorum


okullu çocuğa anne baba olmak
Okula başladığınız ilk günü hatırlıyor musunuz? Ellerde beslenme çantası, boyunda suluk, annelerinin elinden tutarak okula ilk adımını atar bütün çocuklar. Eskiden silginin tam ortasına bir delik açılır, silgi çocukların boynuna asılırdı. Şimdi beslenme çantalarıyla okula başlanıyor.

Okul için çocukların fiziki ihtiyaçlarını temin ediyor bütün anne babalar. Bugüne kadar kıyafet, çikolata ve oyuncaktan başka bir şey alınmayan çocuklara, okul kıyafetleri alınmaya başlıyor. Çocuğun fiziki ihtiyaçlarını gideren anne babalar çocukların psikolojisini de iyi anlamalı. Okula başladıkları ilk yıllarda yapılacak hatalar çocukların tüm öğrenciliğini etkiler.

Çocukların psikolojisini anlamak için, kendinizi onların yerine koyun. Hayatının ilk altı yılını anne babasının yanında eğlenerek geçiren çocuklar, okula başlıyor. Çocukların hayatlarına başka insanlar girmeye başlıyor. Annesinin babasının biricik evladı olan çocuk, okulda otuz kişiden biri olacak. Hayatında eğlenceden başka hiçbir şey olmayan çocuk, ödev yapmaya alışmak zorunda kalacak. İstediği saatlerde yatıp kalkan bir çocuk, okul saatlerine göre kendini ayarlayacak.

Hayatında böylesi değişimler meydana gelecek olan çocuklara, anne baba bilinçli davranmazsa, çocuk okuldan nefret etmeye başlar. Çocuğun okulu sevmesi için, anne babası ve öğretmenine çok büyük sorumluluklar düşüyor.

Okullu bir çocuğu olan anne baba, okula giden çocuğu olmayan bir anne baba gibi yaşamaya devam ederse, telafisi çok zor hatalar yapar. Anne baba her şeyden önce, ev yaşantılarını gözden geçirmeli. Çocuklarına, “Çizgi film izlemeyi bırak artık, ödevlerini yap!” diye fırça atan bir anne, her gün dizi izlemeye devam ederse çocuk, çizgi film izlemesine engel olan okuldan ve derslerden uzaklaşır.

Birçok anne baba çocuğuna “Git odanda derslerini bitir!” diyor. Kendinizi çocuklarınızın yerine koyarak düşünün. Anne baba misafir odasında çay içip televizyon izlerken, çocuk odasına geçip ders çalışmak zorunda kalırsa, aile muhabbeti ve televizyon izleme keyfinden mahrum kalan çocuk, okuldan ve derslerden soğumaya başlar.

Eğitim saati!

Ders çalışmak zevkli bir şey değildir. Ders çalışmak sıkıcı bir şeydir. Sıkıcı olan bir şeye çocukları alıştırmak, sadece öğretmenlerin sorumluluğu değildir. Öğretmenlerden daha çok, anne babanın sorumluluğundadır, çocuklara ders çalışmaya alıştırmak. Hiçbir çocuk ders çalışma aşkıyla dünyaya gelmez!

Tüm konferanslarımda ısrarla tavsiye ettiğim “Eğitim saati” uygulamasını tavsiye ediyorum ailelere. “Ders çalışma saati” değil, “eğitim saati” uygulanmalı. Anne babasının elinde hiç kitap defter, kalem görmeyen çocuklar, okuldan ve dersten daha çabuk sıkılıyor. Öğrenmenin hayatın bir parçası olduğunu çocuklarına öğretmek zorunda anne babalar. Bunu yapabilmenin en iyi yolu, her gün evde “eğitim saati” uygulamaktır.

Eğitim saati, her akşam en az bir saat televizyon ve bilgisayarı kapatarak ders çalışmak veya kitap okumaktır. Çocuk ödevlerini yaparken anne baba kitap okursa, o çocuğa ders çalıştırmayı sevdirmek o kadar zor olmayacaktır. Unutmayın ki çocuklar, sözlerinizi değil, ayak izlerinizi takip ederler.

Sabır!

Çocuk eğitimini tek kelimeyle anlatmak zorunda kalsam “sabır!” derim. Çocuk eğitmek sabır işidir. Çocuğa bir alışkanlığı kazandırmakta sabır ister. Özellikle okula yeni başlamış, eğlenceden ders yapmaya geçiş yapan bir çocuğu buna alıştırmak, daha büyük bir sabır ister.

Bir misafirlikte şahit olduğum hatayı, birçok anne yapıyor maalesef. İlkokula yeni başlamış kız çocuğu ödevlerini yaparken sürekli annesine sorular soruyor. Çocuğun ödevi ne kadar basit olursa olsun, çocuklar sürekli annelerinden yardım isterler. Bunun iki temel nedeni vardır. Ya çocuk gerçekten ödevi yapmakta zorlanıyordur, ya da çocuk annesinden ilgi istiyordur. Bu konuda anneler çok sabırlı olmak zorunda. Misafir olarak bulunduğum evde çocuk annesinden sıkça yardım isteyince annesinden fırça yedi. Anneyi, “Siz bir tane çocuğa yardımcı olmakta zorlanıyor, sabredemiyorsunuz. Öğretmeni bütün çocuklara nasıl sabredecek?” dedim.

Öğretmeniyle ilişkiler

İnsan evinin – arabasının anahtarını, çok iyi tanıyıp güvenmediği bir insana teslim etmez. Ev ve arabalardan çok daha kıymetli olan evlatlarınızı teslim ettiğiniz kişiyi seçme hakkınız fazla olmayabilir. Ancak çocuğunuzun öğretmenini mutlaka daha yakından tanımaya çalışın. Evladınızı teslim ettiğiniz öğretmenle iyi ilişkiler içerisinde olmak, çocuğunuzun başarısını olumlu yönde etkiler.

Çocuğunuzun öğretmeniyle zaman zaman sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntıları çocuklarınızın yanında asla konuşmayın. Anne ve babasının sürekli öğretmeni aleyhinde konuştuğunu duyan öğrenci, hem öğretmeninden hem derslerinden uzaklaşmaya başlar.

Evladınız için hayatta hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Okula giden bir çocuğu olan anne için de artık hiçbir şey eskisi gibi olmamalı. Okula gitmeyen bir çocuğa anne baba olmak ile okula giden bir çocuğa anne baba olmak arasında ciddi farklar var. Çocuğunuzu okula hazırlarken, kendinizi de hazırlayın.

ALINTI

chess
21-09-2011, 09:32
nevzat tarhanın yazısı süper, hep çocuklarımıza söz dinle akıllı ol, söz dinle diye yanlış bi şartlandırma içindeyiz, yani çocuğa hep itaatkar olmayı öğretiyoruz, böyle toplumlarda millet olarak pasif ve sinik oluyor işte, ben hep bundan korkuyorum itaatkar olmasını öğrenmesinden

haribu
21-09-2011, 10:05
birkaç yazı buldum bunları okuyunca hoşuma gitti az önce eşime mail attım , alıntı yapıp burayada aktarıyorum


okullu çocuğa anne baba olmak
Okula başladığınız ilk günü hatırlıyor musunuz? Ellerde beslenme çantası, boyunda suluk, annelerinin elinden tutarak okula ilk adımını atar bütün çocuklar. Eskiden silginin tam ortasına bir delik açılır, silgi çocukların boynuna asılırdı. Şimdi beslenme çantalarıyla okula başlanıyor.

Okul için çocukların fiziki ihtiyaçlarını temin ediyor bütün anne babalar. Bugüne kadar kıyafet, çikolata ve oyuncaktan başka bir şey alınmayan çocuklara, okul kıyafetleri alınmaya başlıyor. Çocuğun fiziki ihtiyaçlarını gideren anne babalar çocukların psikolojisini de iyi anlamalı. Okula başladıkları ilk yıllarda yapılacak hatalar çocukların tüm öğrenciliğini etkiler.

Çocukların psikolojisini anlamak için, kendinizi onların yerine koyun. Hayatının ilk altı yılını anne babasının yanında eğlenerek geçiren çocuklar, okula başlıyor. Çocukların hayatlarına başka insanlar girmeye başlıyor. Annesinin babasının biricik evladı olan çocuk, okulda otuz kişiden biri olacak. Hayatında eğlenceden başka hiçbir şey olmayan çocuk, ödev yapmaya alışmak zorunda kalacak. İstediği saatlerde yatıp kalkan bir çocuk, okul saatlerine göre kendini ayarlayacak.

Hayatında böylesi değişimler meydana gelecek olan çocuklara, anne baba bilinçli davranmazsa, çocuk okuldan nefret etmeye başlar. Çocuğun okulu sevmesi için, anne babası ve öğretmenine çok büyük sorumluluklar düşüyor.

Okullu bir çocuğu olan anne baba, okula giden çocuğu olmayan bir anne baba gibi yaşamaya devam ederse, telafisi çok zor hatalar yapar. Anne baba her şeyden önce, ev yaşantılarını gözden geçirmeli. Çocuklarına, “Çizgi film izlemeyi bırak artık, ödevlerini yap!” diye fırça atan bir anne, her gün dizi izlemeye devam ederse çocuk, çizgi film izlemesine engel olan okuldan ve derslerden uzaklaşır.

Birçok anne baba çocuğuna “Git odanda derslerini bitir!” diyor. Kendinizi çocuklarınızın yerine koyarak düşünün. Anne baba misafir odasında çay içip televizyon izlerken, çocuk odasına geçip ders çalışmak zorunda kalırsa, aile muhabbeti ve televizyon izleme keyfinden mahrum kalan çocuk, okuldan ve derslerden soğumaya başlar.

Eğitim saati!

Ders çalışmak zevkli bir şey değildir. Ders çalışmak sıkıcı bir şeydir. Sıkıcı olan bir şeye çocukları alıştırmak, sadece öğretmenlerin sorumluluğu değildir. Öğretmenlerden daha çok, anne babanın sorumluluğundadır, çocuklara ders çalışmaya alıştırmak. Hiçbir çocuk ders çalışma aşkıyla dünyaya gelmez!

Tüm konferanslarımda ısrarla tavsiye ettiğim “Eğitim saati” uygulamasını tavsiye ediyorum ailelere. “Ders çalışma saati” değil, “eğitim saati” uygulanmalı. Anne babasının elinde hiç kitap defter, kalem görmeyen çocuklar, okuldan ve dersten daha çabuk sıkılıyor. Öğrenmenin hayatın bir parçası olduğunu çocuklarına öğretmek zorunda anne babalar. Bunu yapabilmenin en iyi yolu, her gün evde “eğitim saati” uygulamaktır.

Eğitim saati, her akşam en az bir saat televizyon ve bilgisayarı kapatarak ders çalışmak veya kitap okumaktır. Çocuk ödevlerini yaparken anne baba kitap okursa, o çocuğa ders çalıştırmayı sevdirmek o kadar zor olmayacaktır. Unutmayın ki çocuklar, sözlerinizi değil, ayak izlerinizi takip ederler.

Sabır!

Çocuk eğitimini tek kelimeyle anlatmak zorunda kalsam “sabır!” derim. Çocuk eğitmek sabır işidir. Çocuğa bir alışkanlığı kazandırmakta sabır ister. Özellikle okula yeni başlamış, eğlenceden ders yapmaya geçiş yapan bir çocuğu buna alıştırmak, daha büyük bir sabır ister.

Bir misafirlikte şahit olduğum hatayı, birçok anne yapıyor maalesef. İlkokula yeni başlamış kız çocuğu ödevlerini yaparken sürekli annesine sorular soruyor. Çocuğun ödevi ne kadar basit olursa olsun, çocuklar sürekli annelerinden yardım isterler. Bunun iki temel nedeni vardır. Ya çocuk gerçekten ödevi yapmakta zorlanıyordur, ya da çocuk annesinden ilgi istiyordur. Bu konuda anneler çok sabırlı olmak zorunda. Misafir olarak bulunduğum evde çocuk annesinden sıkça yardım isteyince annesinden fırça yedi. Anneyi, “Siz bir tane çocuğa yardımcı olmakta zorlanıyor, sabredemiyorsunuz. Öğretmeni bütün çocuklara nasıl sabredecek?” dedim.

Öğretmeniyle ilişkiler

İnsan evinin – arabasının anahtarını, çok iyi tanıyıp güvenmediği bir insana teslim etmez. Ev ve arabalardan çok daha kıymetli olan evlatlarınızı teslim ettiğiniz kişiyi seçme hakkınız fazla olmayabilir. Ancak çocuğunuzun öğretmenini mutlaka daha yakından tanımaya çalışın. Evladınızı teslim ettiğiniz öğretmenle iyi ilişkiler içerisinde olmak, çocuğunuzun başarısını olumlu yönde etkiler.

Çocuğunuzun öğretmeniyle zaman zaman sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntıları çocuklarınızın yanında asla konuşmayın. Anne ve babasının sürekli öğretmeni aleyhinde konuştuğunu duyan öğrenci, hem öğretmeninden hem derslerinden uzaklaşmaya başlar.

Evladınız için hayatta hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Okula giden bir çocuğu olan anne için de artık hiçbir şey eskisi gibi olmamalı. Okula gitmeyen bir çocuğa anne baba olmak ile okula giden bir çocuğa anne baba olmak arasında ciddi farklar var. Çocuğunuzu okula hazırlarken, kendinizi de hazırlayın.

ALINTI

Bu faydalı bilgiler için teşekkürler iyiki paylaşmışsınız.arada bir okumakta fayda var.bende çıktısını alıcam.:1:

flower84
21-09-2011, 12:27
Alıntılar için teşekkürler hepimize faydası olacağını düşünüyorum.

Türkçe kitabının üzerinde iki yazması kafamı karıştırmıştı,cevap verenlere teşekkür ederim.

krakker
21-09-2011, 15:16
bizde sürekli birşeylerimizi unutuyoruz :31:okulda dün kalem kutumuzu unutuk ondan önceki gün mataramızı kendini unutumasa bari okulda:27: eli cok cabuk yoruluyor kalem kadar parmakları var .birde solak akşam cok fark gördum cızımıde daha düzgünleşmiş ama uzun sure yaptımı yamuk yumuk oluyor. hergün 3sayfa cızım verıyor akşama kadar canımız cıkıyor. kitaba ve güzelyazı defterine başlamışlar bakalım artık 1ay sabır artıkoff bizde çok unutuyoruz

bu gün serviste çantasını unutmuş,okulda süeterini unutmuş
döndük topladık hepsini kaybettiği silgi ve kalemleri hiç söylemiyorum
bu gün bide 2 kalem fazlamız çıktı arkadaşının karışmış .yarın onların sahibini bulup vericez

krakker
21-09-2011, 15:25
bu haftamız çok yoğun geçti

salı günü müdür velileri almıycaz artık dedi eve döndüm ama işe verdim kendimi çok zor geldi
öğlende gittim yemek saatinde baktım ,14-30 da da almaya gidiyorum sabah 8 de okula gidip bırakıyorumayrılamıyorum oğluşumdan:emir_bebek:

bizimkilerde yemek tepsilerini kendileri taşıyolar,nasıl taşıyolar bilmiyorum,müdür taşır o taşır diyo:31:
nekadar yediğinide bilmiyorum ablasıyla beraber yemeğe gidiyo ama merak ediyorum genede ,bende yanında olmak istiyorumm,kızımında yemek sorunu var oğlanında

benim kız tenesfüzlerde gidip kardeşinin masasını topluyomuş ,çok dağınık anne diyo masası hep ben topluyom:84:ödevlere gelinceeee:78:

bu gün 4 sayfanokta üstünden çizgi çalışması vardı yaptık oflaya puflaya:59:

nuvanda
21-09-2011, 15:54
selamlar herkeze naber nasıl gidiyo yavrularımız alıştıda biz alışamadık galiba kızlar kafamatakılan o kadar soru varki nerdeyse hiç birine cevap bulamadım sizin yazdıklarınızı okuyunca içim biraz olsun rahatlıyo tek ben değilim diye bilmiyorum benmi çok büyütüyorum ya babamızda çok relax bendemi birşeyler var acaba:(okuyorum çocuğunuz okulunda veli toplantısı yapılmış kitaplara başlanmış bizim okulda halaa bir faliet yok öğretmene sordum toplantı yapılmayacak mı die toplantı yapılcak falan dedi ama daha ses yok çalışıyorum okulda bekleyemiyorum zaten öğretmen tenefüse çıkarmıyomuş beklememin bir faydası yok yani sınıfa zaten almıyolar ama çok merak ediyorum bide öğle yemeği sıkıntısı var kendi başına yemez benimki tembeldir ağzına atmaya üşenir nasıl yiyo karnı doyuyomu zamanında yiyebiliyomu çok ağır yer bir saatte bitiremez bir tabak yemeği bide daha ne deftere birşey yazdılar ne kitaba başladlar fotokopi çizgi çalışması yapıyolar kitaplar okulda ki dolaplarında kalacakmış anlayamadım acalade etmek istemiyorum ama içimde hiiiç <rahat değil:59::59::59::59::59:

nuvanda
21-09-2011, 16:02
bu haftamız çok yoğun geçti

salı günü müdür velileri almıycaz artık dedi eve döndüm ama işe verdim kendimi çok zor geldi
öğlende gittim yemek saatinde baktım ,14-30 da da almaya gidiyorum sabah 8 de okula gidip bırakıyorumayrılamıyorum oğluşumdan:emir_bebek:

bizimkilerde yemek tepsilerini kendileri taşıyolar,nasıl taşıyolar bilmiyorum,müdür taşır o taşır diyo:31:
nekadar yediğinide bilmiyorum ablasıyla beraber yemeğe gidiyo ama merak ediyorum genede ,bende yanında olmak istiyorumm,kızımında yemek sorunu var oğlanında

benim kız tenesfüzlerde gidip kardeşinin masasını topluyomuş ,çok dağınık anne diyo masası hep ben topluyom:84:ödevlere gelinceeee:78:

bu gün 4 sayfanokta üstünden çizgi çalışması vardı yaptık oflaya puflaya:59:
4 sayfamı:53::53::53:mAşallah diyelim nazr değmesin :nazar::nazar::nazar:heralde o kadar oflayacak benimki hem ofluyo hem yapmıyo akşam 3 sıra çizgi çalışması yaptı bir sayfa arkalı önlü ödev vermiş öğrtmen sadece 3 sıra yaptı oda binbir nazla sonrada uyuya kaldı yavrucum kızamıyorum da yorgun düşüyo çok bende geç gidiyorum ödeve sıra gelene kadar yorgun düşüyo yavrum ne yapcam bilemiyorum nasıl yetişecem ben ya:59::59::59:

ali_ye
21-09-2011, 18:57
off bizde çok unutuyoruz

bu gün serviste çantasını unutmuş,okulda süeterini unutmuş
döndük topladık hepsini kaybettiği silgi ve kalemleri hiç söylemiyorum
bu gün bide 2 kalem fazlamız çıktı arkadaşının karışmış .yarın onların sahibini bulup vericez

iyice şaşkın oldular yoruluyorlarda bugunde tekrar mataramızı unutuk Allahtan asetat kalemiyle tek tek herşeyıne ismini yazdık belli oluyor
bizimki bugun düşmüş kolunu kanatmış nasıl gösterıyor bana yavrucuk:69: bugun az ödev vermiş kıtaptan 2satır cızgı calışması 4satırda deftere ayyy fenalık geldı bana cizgilerden ama bayagı düzelme var çiziminde

Nevreste
21-09-2011, 19:55
iyice şaşkın oldular yoruluyorlarda bugunde tekrar mataramızı unutuk Allahtan asetat kalemiyle tek tek herşeyıne ismini yazdık belli oluyor
bizimki bugun düşmüş kolunu kanatmış nasıl gösterıyor bana yavrucuk:69: bugun az ödev vermiş kıtaptan 2satır cızgı calışması 4satırda deftere ayyy fenalık geldı bana cizgilerden ama bayagı düzelme var çiziminde

selam..............:3::3::3:
bizim öğretmen 3 gündür 3 sayfa el yazı dersi veriyor..:31:.dün 'l',bugün'c' harfini vermiş....:31:yaptırana kadar anam ağladı.:84:.keşke 2-3 satır verse..:19:kuzucuklarım 14:30da eve geldiler..:10:.daha 30 dk önce derslerini bitirdiler..:59:..birazcık sohbet,birazda yemek molası verdik sadece.....ne tv izleyebildiler nede bilgisayar oynayabildiler...:50:..yazık kuzularıma şu birkaç ayı geçirip öğrenseydik herşeyi ödevleri çabucak yaparlardı...oynamaya sıra gelirdi.....:97:

Nevreste
21-09-2011, 19:56
bu haftamız çok yoğun geçti

salı günü müdür velileri almıycaz artık dedi eve döndüm ama işe verdim kendimi çok zor geldi
öğlende gittim yemek saatinde baktım ,14-30 da da almaya gidiyorum sabah 8 de okula gidip bırakıyorumayrılamıyorum oğluşumdan:emir_bebek:

bizimkilerde yemek tepsilerini kendileri taşıyolar,nasıl taşıyolar bilmiyorum,müdür taşır o taşır diyo:31:
nekadar yediğinide bilmiyorum ablasıyla beraber yemeğe gidiyo ama merak ediyorum genede ,bende yanında olmak istiyorumm,kızımında yemek sorunu var oğlanında

benim kız tenesfüzlerde gidip kardeşinin masasını topluyomuş ,çok dağınık anne diyo masası hep ben topluyom:84:ödevlere gelinceeee:78:

bu gün 4 sayfanokta üstünden çizgi çalışması vardı yaptık oflaya puflaya:59:

keşke nokta çalışması olsa kendileri yaptı,az kalsın kafayı yiyecektim.:95:.benimkiler birde ikiz.....:97:

Nevreste
21-09-2011, 19:58
4 sayfamı:53::53::53:mAşallah diyelim nazr değmesin :nazar::nazar::nazar:heralde o kadar oflayacak benimki hem ofluyo hem yapmıyo akşam 3 sıra çizgi çalışması yaptı bir sayfa arkalı önlü ödev vermiş öğrtmen sadece 3 sıra yaptı oda binbir nazla sonrada uyuya kaldı yavrucum kızamıyorum da yorgun düşüyo çok bende geç gidiyorum ödeve sıra gelene kadar yorgun düşüyo yavrum ne yapcam bilemiyorum nasıl yetişecem ben ya:59::59::59:

dün bizde yetiştiremedik..:59:.ben birde pazartesi evi taşıdım.:10:.işim bugün bitti..:97:..bugün gelir gelmez derse başlayınca bitirebildik...:97:.bizimki neden bukadar çok ödev veriyor anlamadım....:95:

tr_lelli
22-09-2011, 06:51
Günaydın..
bizde e ve l harflerini yazmaya başladık..
defterimize 2sindende 3 er sıra öde verdi öğretmenimiz 1 tanede fotokopi ödevi nokta birleştirme yaptık..
ben biraz bekliyorum tenefüslerde içeri alıyorlar tenefüslerde yanıma geliyo en azından göüm görüyo içim rahat ediyo..
dün kaçak çıktım sınıfa baktım napıyolar diyo amannn hepsi çığlık bağrış ayakta vuran çocuk yine ona buna vuruyordu ön sıraya almış onu öğretmen gözümün önünde olsun diye kızdım çocuğuda ona buna niye vuruyosun niye zarar veriyosun dedim oturdu yerine ayyy ben çıkcam bakcam bugün yine oğlum hepimize tükrüyo vuruyo diyo öğretmenede söyledim çıkışta ya siz uyarın velisini yada ben konuşsam dedim
işte ben zaten uyarımı yaptımda, önlemimi kendimce alıyorumda, ama böyle çocuklar olucakdaa,çıkıcakda..
bide demezmi gecen 5 senelik öğetim sezonumdan 4 sorunlu öğrencim vardı üstüme bile yürüyorlardı demezmi:53:
ben neler gördü diye bi başladı sınıfa girdim diyo çocu yere yatırmışlar kafasına kafasına tekme atıyolar diyo

amannn dedim susunnnn
bu öğretmen nasıl öğretmen ya çocuk üstüne bile yürüyomuşş
ben aklım kalıyo gitcem yine çocuğu uyarcam korksun biraz sataşmasınn
ayy bıktım valla ilk haftadan nerde sorunlu var bulur benii

krakker
22-09-2011, 08:08
Günaydın..
bizde e ve l harflerini yazmaya başladık..
defterimize 2sindende 3 er sıra öde verdi öğretmenimiz 1 tanede fotokopi ödevi nokta birleştirme yaptık..
ben biraz bekliyorum tenefüslerde içeri alıyorlar tenefüslerde yanıma geliyo en azından göüm görüyo içim rahat ediyo..
dün kaçak çıktım sınıfa baktım napıyolar diyo amannn hepsi çığlık bağrış ayakta vuran çocuk yine ona buna vuruyordu ön sıraya almış onu öğretmen gözümün önünde olsun diye kızdım çocuğuda ona buna niye vuruyosun niye zarar veriyosun dedim oturdu yerine ayyy ben çıkcam bakcam bugün yine oğlum hepimize tükrüyo vuruyo diyo öğretmenede söyledim çıkışta ya siz uyarın velisini yada ben konuşsam dedim
işte ben zaten uyarımı yaptımda, önlemimi kendimce alıyorumda, ama böyle çocuklar olucakdaa,çıkıcakda..
bide demezmi gecen 5 senelik öğetim sezonumdan 4 sorunlu öğrencim vardı üstüme bile yürüyorlardı demezmi:53:
ben neler gördü diye bi başladı sınıfa girdim diyo çocu yere yatırmışlar kafasına kafasına tekme atıyolar diyo

amannn dedim susunnnn
bu öğretmen nasıl öğretmen ya çocuk üstüne bile yürüyomuşş
ben aklım kalıyo gitcem yine çocuğu uyarcam korksun biraz sataşmasınn
ayy bıktım valla ilk haftadan nerde sorunlu var bulur benii

çocuklarımız Allaha emanet ,bende bir gün zil çaldıktan sonra gidip baktım aman allahım bütün sınıf birbirine girmiş ,kıyamet kopuyo,kapılar sürekli çarpılıyo kafayı yiycektim öğretmen gelince duruluyolar allahtan ama aralarda felaket kuduruyolar,hiç görmesem daha iyiydi yapabileceğim bişeyde yok:52:önce hangi birinr dur yapma diyceksin Allah öğretmenlere sabır versin

haribu
22-09-2011, 08:13
Günaydın..
bizde e ve l harflerini yazmaya başladık..
defterimize 2sindende 3 er sıra öde verdi öğretmenimiz 1 tanede fotokopi ödevi nokta birleştirme yaptık..
ben biraz bekliyorum tenefüslerde içeri alıyorlar tenefüslerde yanıma geliyo en azından göüm görüyo içim rahat ediyo..
dün kaçak çıktım sınıfa baktım napıyolar diyo amannn hepsi çığlık bağrış ayakta vuran çocuk yine ona buna vuruyordu ön sıraya almış onu öğretmen gözümün önünde olsun diye kızdım çocuğuda ona buna niye vuruyosun niye zarar veriyosun dedim oturdu yerine ayyy ben çıkcam bakcam bugün yine oğlum hepimize tükrüyo vuruyo diyo öğretmenede söyledim çıkışta ya siz uyarın velisini yada ben konuşsam dedim
işte ben zaten uyarımı yaptımda, önlemimi kendimce alıyorumda, ama böyle çocuklar olucakdaa,çıkıcakda..
bide demezmi gecen 5 senelik öğetim sezonumdan 4 sorunlu öğrencim vardı üstüme bile yürüyorlardı demezmi:53:
ben neler gördü diye bi başladı sınıfa girdim diyo çocu yere yatırmışlar kafasına kafasına tekme atıyolar diyo

amannn dedim susunnnn
bu öğretmen nasıl öğretmen ya çocuk üstüne bile yürüyomuşş
ben aklım kalıyo gitcem yine çocuğu uyarcam korksun biraz sataşmasınn
ayy bıktım valla ilk haftadan nerde sorunlu var bulur benii

Küçücük çocuklarda bu şiddet eğilimi nasıl bişeydir bu kadar anlamadım,
nasıl bir ailede yetişiyolar.Eğitim önce ailede başlar okulda devam eder.Bizim gözümüzden sakınarak,binbir dikkatle büyüttüğümüz eğittiğimiz çocuklarımız böyle çocuklarla bir araya geldiğinde tabikide biz annelerinde uykusu kaçıyo ama dediğiniz gibi artık hayata atıldılar ve heryerde böyleleri karşılarına çıkacak.önce anne babalar eğitilmeli.biz uğraşamıyoruz öğretmenler uğraşsın adam etsin zihniyeti çok fazla maalesef.Anasınıfında bile veli geçen gün öğretmen hanım biz alıştıramadık artık siz bunlara bunlara alıştıracaksınız diye getirdi çocuğunu öğretmenin başını sardılar bunun gibi kaç kişi.garibime gitti.öğretmen bakıcı değil eğiticidir.benim oğlum 2 senedir anaokuluna gidiyor hiçbir zaman böyle bir talebim olmadı olamaz.:50:

krakker
22-09-2011, 08:15
selam..............:3::3::3:
bizim öğretmen 3 gündür 3 sayfa el yazı dersi veriyor..:31:.dün 'l',bugün'c' harfini vermiş....:31:yaptırana kadar anam ağladı.:84:.keşke 2-3 satır verse..:19:kuzucuklarım 14:30da eve geldiler..:10:.daha 30 dk önce derslerini bitirdiler..:59:..birazcık sohbet,birazda yemek molası verdik sadece.....ne tv izleyebildiler nede bilgisayar oynayabildiler...:50:..yazık kuzularıma şu birkaç ayı geçirip öğrenseydik herşeyi ödevleri çabucak yaparlardı...oynamaya sıra gelirdi.....:97:'c' harfide nerden çıktı:33:

bizseslere başlamadık noktaların üstünden geçiyoruz daha bende seslere geçince korkuyorum nasıl olcak diye siz başlamışsınız bile

ikiz olunca dahada zordur onları dersin başına oturtup başlayana kadar ,biri susar,birinin çişi gelir,bahaneleride çoktur

bneim oğla ödevlerini yaparken bütün hayal gücünü kullanıyo kaçmak için ama kesinlikle taviz vermiyorum

ödev saati bitmeden hiç bişeye izin vermiyorum ,ödev saatimiz bitsin istediğimizi yapıcaz diyorum şimdilik faydalı oluyo,tabi bu rada çok sabırlı olmam gerekiyo

tr_lelli
22-09-2011, 08:16
çocuklarımız Allaha emanet ,bende bir gün zil çaldıktan sonra gidip baktım aman allahım bütün sınıf birbirine girmiş ,kıyamet kopuyo,kapılar sürekli çarpılıyo kafayı yiycektim öğretmen gelince duruluyolar allahtan ama aralarda felaket kuduruyolar,hiç görmesem daha iyiydi yapabileceğim bişeyde yok:52:önce hangi birinr dur yapma diyceksin Allah öğretmenlere sabır versin

oğlum okulda ama aklım orda valla..
ya tamam kudursunlarda vuranlar beni deli ediyor niye durup duruken çocuğa vuruyorsun be çocuk git sana vurana vur..
Ben bugünde beklicem
tekrar sınıfa çıkıp asayiş berkemal mi bakmadan günüm bitmez bugün kurarımda kurarımm:44:

krakker
22-09-2011, 08:20
Küçücük çocuklarda bu şiddet eğilimi nasıl bişeydir bu kadar anlamadım,
nasıl bir ailede yetişiyolar.Eğitim önce ailede başlar okulda devam eder.Bizim gözümüzden sakınarak,binbir dikkatle büyüttüğümüz eğittiğimiz çocuklarımız böyle çocuklarla bir araya geldiğinde tabikide biz annelerinde uykusu kaçıyo ama dediğiniz gibi artık hayata atıldılar ve heryerde böyleleri karşılarına çıkacak.önce anne babalar eğitilmeli.biz uğraşamıyoruz öğretmenler uğraşsın adam etsin zihniyeti çok fazla maalesef.Anasınıfında bile veli geçen gün öğretmen hanım biz alıştıramadık artık siz bunlara bunlara alıştıracaksınız diye getirdi çocuğunu öğretmenin başını sardılar bunun gibi kaç kişi.garibime gitti.öğretmen bakıcı değil eğiticidir.benim oğlum 2 senedir anaokuluna gidiyor hiçbir zaman böyle bir talebim olmadı olamaz.:50:

eşimde bana rahat ol alışıcak sokak kurallarına diyo ,bizde biraz izole büyüttük ,onun için bu kadar sıkıntı çekiyorum ben ,alışmadığı birsürü şey görüyo okulda,şimdilik izliyo bakalım

haribu
22-09-2011, 08:46
eşimde bana rahat ol alışıcak sokak kurallarına diyo ,bizde biraz izole büyüttük ,onun için bu kadar sıkıntı çekiyorum ben ,alışmadığı birsürü şey görüyo okulda,şimdilik izliyo bakalım

evet tabi her çocuk gibi alışacaklar,bizde o zamana kadar işte telaş yapmaya devam edeceğiz:62::62::62:

gülaybcn
22-09-2011, 09:03
günaydınlar

dün veli toplantımız vardı ,tabiki ihtiyaçlar falan onları söylemiş öğretmen .ben çalışıyorum babamız vardiyalı çalıştığı için o müsait oluyor o götürüp getiriyor , oğluşu veli toplantısınada eşim katıldı.

Bugün öğretmenimiz sınıf babalığı teklif etmiş çok güldüm "yapamam ben vardiyalı çalışıyorum her zaman müsait olmayabilirim demiş " bizimkide. hatta muhabbetinide yapmıştık chessin oğlunun sınıfındaydı sanırım eski mesajlardan okumuştum sınıf babası diye bahsediyordu istersen bak sınıf babasıda oluyormuş ol diye hadi canım demişti.

Şiddet eğilimli çocukları öğretmen saymış uyarmış toplantıda , yaramazlardan vuranlardan bahsetmiş uyarmış bizim oğlanda 6veya 7 inci sırada yaramazlar arasında en önde değil en azından bunada şükür.

Yanlış yapmasına müsade etmeyin , müsade ederseniz düzeltmezseniz öyle gider diyor.Dün akşam biraz hayatbilgisi kitabını inceledik o hoşuna gitmiş diğer dersden hiç bahsetmiyor ödevim yok diyor bakalım nasıl olacak çizgi çizmek istemiyor bakalım nasıl başedicez.

Annem babam benim emekli ilkokul öğretmeni onlarla konuşuyoruzda olur ilk haftalarda diyorlar sıkmadan kural koy kuralları bozmadan devam et, anaokulunu aradıkları için çocuklar adapte olamıyor diyorlar. Hatta babamın bir öğrencisi bir dönem hiç birşey yapmadan sadece oturmuş çocuk aşırı inatmış sonradan çok güzel bi şekilde bütün çocuklarla bir okumuş yazmış dinlemek yetmiş yani çocuğa.

nuvanda
22-09-2011, 11:27
selam herkeze hayırlı günler öncelikle hepinize teşekkür ediyorum çünkü oğluşum bu sferde beslenme çantasını unutmuş normalde çok kızardım ama bu sefer o kadar kızmadım tek unutan o değil çünkü böyle şeyler hazırlıklı olmamı telkin ettim kendi kendime:27::27:neyse 1 sayfa noktalı çizgi fotokopisi vermiş yine öğrtmen arkalı önlü ince ince sıralar bayaaa zorlandı bide dergi den 3 sayfa yine çizgi çalışması çok yavaş yapıyo anne sende yardım et diyor sürekli oğlum sen yapmak zorundasın ben yardım edemem sadece yanında oturucam diyorum ağlamaya başlıyo bende hadi yarış yapalım o zamn dedim kalemi verdim eline sıranın başından o sonundan ben başladım tabi ben aynı çizginin üstünde geçiyorum sürekli 1 saat önünde duran ödev gaza geldiği için 15 dakikada bitti çok şükür bide öğretmenime dicem ben hep annemi geçtim demez mi :53::53::53:inş öğrtmen benim yaptığımı düşünmez:1::1::1:

haribu
22-09-2011, 11:36
selam herkeze hayırlı günler öncelikle hepinize teşekkür ediyorum çünkü oğluşum bu sferde beslenme çantasını unutmuş normalde çok kızardım ama bu sefer o kadar kızmadım tek unutan o değil çünkü böyle şeyler hazırlıklı olmamı telkin ettim kendi kendime:27::27:neyse 1 sayfa noktalı çizgi fotokopisi vermiş yine öğrtmen arkalı önlü ince ince sıralar bayaaa zorlandı bide dergi den 3 sayfa yine çizgi çalışması çok yavaş yapıyo anne sende yardım et diyor sürekli oğlum sen yapmak zorundasın ben yardım edemem sadece yanında oturucam diyorum ağlamaya başlıyo bende hadi yarış yapalım o zamn dedim kalemi verdim eline sıranın başından o sonundan ben başladım tabi ben aynı çizginin üstünde geçiyorum sürekli 1 saat önünde duran ödev gaza geldiği için 15 dakikada bitti çok şükür bide öğretmenime dicem ben hep annemi geçtim demez mi :53::53::53:inş öğrtmen benim yaptığımı düşünmez:1::1::1:

ayy çok şeker bunlar ya,daha okulun dersin ciddiyetini anlamadan atılıyolar.:9::9:Allah hepsine zihin açıklığı versin:))

SMA
22-09-2011, 11:46
Aranıza yeni katılıyorum.Benim oğlumda 1.sınıfa bu sene başladı.Okulumuzdaki öğretmenler çok iyiler diye duymuştum.Ama bize yeni öğretmen gelmiş.16 yıllık öğretmenmiş.Nedense başından beri ortayı bulamadık.Diğer bütün öğretmenler okul çıkısı diğer bütün öğretmenler çocukları bahçeye sıra ile çıkarırken ve tüm öğrencileri anneleri gelene kadar bekleyip tek tek teslim ederken bizim öğretmen okulun kapısında hepsini bırakıveriyo.ilk gün vaktinde gitmeme rağmen erken çıkarmış ve hepsini salmış.Oğlumu bahçede araya araya çıldırdım.Yüzlerce çocuk ve veli var.Öğretmene mehmet emin nerde dediğimde buralarda bulursun demesinmiş.Başladım ağlayarak aramaya.Sonra bi arkadaşının yanında buldum.Beni bulamayınca arkadaşının annesinin yanına gitmiş.Müdüre ve müdür yardımcılarına anlattım.Diğer velilerlede görüştük.Ama öğretmenle görüşmek istemedim.Kızlar değişen bişey yok.Ben erken gidiyorum.Yoksa yine bırakıyor.Ne yapmalıyım?

nuvanda
22-09-2011, 12:19
Aranıza yeni katılıyorum.Benim oğlumda 1.sınıfa bu sene başladı.Okulumuzdaki öğretmenler çok iyiler diye duymuştum.Ama bize yeni öğretmen gelmiş.16 yıllık öğretmenmiş.Nedense başından beri ortayı bulamadık.Diğer bütün öğretmenler okul çıkısı diğer bütün öğretmenler çocukları bahçeye sıra ile çıkarırken ve tüm öğrencileri anneleri gelene kadar bekleyip tek tek teslim ederken bizim öğretmen okulun kapısında hepsini bırakıveriyo.ilk gün vaktinde gitmeme rağmen erken çıkarmış ve hepsini salmış.Oğlumu bahçede araya araya çıldırdım.Yüzlerce çocuk ve veli var.Öğretmene mehmet emin nerde dediğimde buralarda bulursun demesinmiş.Başladım ağlayarak aramaya.Sonra bi arkadaşının yanında buldum.Beni bulamayınca arkadaşının annesinin yanına gitmiş.Müdüre ve müdür yardımcılarına anlattım.Diğer velilerlede görüştük.Ama öğretmenle görüşmek istemedim.Kızlar değişen bişey yok.Ben erken gidiyorum.Yoksa yine bırakıyor.Ne yapmalıyım?

evet evet örtmn çok önemli bence bütün veliler toplanıp uyarın allah korusun bizim göz bebeklerimiz onlar:34:

chess
22-09-2011, 12:55
Aranıza yeni katılıyorum.Benim oğlumda 1.sınıfa bu sene başladı.Okulumuzdaki öğretmenler çok iyiler diye duymuştum.Ama bize yeni öğretmen gelmiş.16 yıllık öğretmenmiş.Nedense başından beri ortayı bulamadık.Diğer bütün öğretmenler okul çıkısı diğer bütün öğretmenler çocukları bahçeye sıra ile çıkarırken ve tüm öğrencileri anneleri gelene kadar bekleyip tek tek teslim ederken bizim öğretmen okulun kapısında hepsini bırakıveriyo.ilk gün vaktinde gitmeme rağmen erken çıkarmış ve hepsini salmış.Oğlumu bahçede araya araya çıldırdım.Yüzlerce çocuk ve veli var.Öğretmene mehmet emin nerde dediğimde buralarda bulursun demesinmiş.Başladım ağlayarak aramaya.Sonra bi arkadaşının yanında buldum.Beni bulamayınca arkadaşının annesinin yanına gitmiş.Müdüre ve müdür yardımcılarına anlattım.Diğer velilerlede görüştük.Ama öğretmenle görüşmek istemedim.Kızlar değişen bişey yok.Ben erken gidiyorum.Yoksa yine bırakıyor.Ne yapmalıyım?

valla bence, benim fikrimce 15 dk erken git, nasılsa diğer velilerde erken geliyodur onlarla sohbet edersin, çocuğunlada konuş tembihle bi nokta bulun, mesela büstün altı, çıkışta sadece büstün altında durcaksın diye

bu öğretmenle 5 yıl berabersiniz, bunun için takışmayın ilk haftadan derim, zaten seneye hiç bi öğretmen sıra yapmıcak çıkışta, bu sene erken giderek seneyi geçir derim

SMA
22-09-2011, 14:13
Doğru söylüyorsunuz kızlar.Gerçi ben zaten yarım saat erken gider oldum artık.Ama bizim okulda 4.sınıfa kadar bütün öğretmenler çocukları bekleyip annelere sırayla teslim ediyor.Ben bu konularda bahtsız görüyorum kendimi zaten.İnşallah diğer konularda çok iyidir de bu açığını kapatır.Napalım tanıdık olmayınca genelde böyle oluyomuş.İiyi hocaların öğrencilerin çoğu torpil ve tanıdıklara ayrılıyor.Hayırlısı olsun.Rabbim tüm çocukları korusun.

chess
22-09-2011, 14:53
okuldan okula değişiyo galiba canım, benimki ikiye başladı, herhalde 8-9 şube var 2 sınıf, ve hiç bi öğretmen çıkışta sıra yapmıyo bu sene ama geçen sene hepsi veliye teslim ediyodu

daphnis35
22-09-2011, 17:09
'c' harfide nerden çıktı:33:

bizseslere başlamadık noktaların üstünden geçiyoruz daha bende seslere geçince korkuyorum nasıl olcak diye siz başlamışsınız bile

ikiz olunca dahada zordur onları dersin başına oturtup başlayana kadar ,biri susar,birinin çişi gelir,bahaneleride çoktur

bneim oğla ödevlerini yaparken bütün hayal gücünü kullanıyo kaçmak için ama kesinlikle taviz vermiyorum

ödev saati bitmeden hiç bişeye izin vermiyorum ,ödev saatimiz bitsin istediğimizi yapıcaz diyorum şimdilik faydalı oluyo,tabi bu rada çok sabırlı olmam gerekiyo

c harfi dediğiniz düzenli çizgi alıştırmalarından bir kısım.Yani ses değil.Merak etmeyin.Seslere ancak önümüzdeki hafta başlanır.İlk ses grubu e-l-a-t. Düzenli çizgi çalışmalarında seslerin birleşmesini rahat yapsınlar diye bağlantılı alıştırmalar var.Bunların bir kısmı e,l ve c ye benzer.Ama bu ses vermek değil.Zaten önce ses olarak verilir.ses hissetirilip kavratılır.Sonra yazılışına geçilir.

tr_lelli
22-09-2011, 17:20
öğretmenimiz tekrar tekrar uyardı siz çocuğa harf öğretmeyin zaten harf öğretmiyoruz ses öğreticez dedi..

seslere geçmeden önce toplantı yapıp size de nasıl ses öğreticemi izah edicem dedi..

1 sayfa arkalı önlü ödev
3 er sırada l ve kücük e (bitişik) ödevimiz var

bizim öğretmenimiz bahçede çocukları vermeden önce açıklamasını yapıyor şikayetlerini yada isteklerini bildiriyor..
arkadaşım bugün soruyo bana Allah aşkına sizin öğretmen nutuk mu atıyo 2 saat seni bekliyorum bizim ki verip kaçıyo diyo..
en düzenli 1. sınıf öğretmeni çocuğunu hemen alıp giden veliyede kızıyor beni dinleyin diye..

yarın son tenefüsler, haftaya tenefüsdede almıcaklarmış içeri bizi ayy ben evde nasıl durcam çatlarım valla

ozlemkg
22-09-2011, 19:44
selam hanımlar. dün gece baş ağrım beni deli edecek noktadaydı gilemedim buraya :)

SMA hoşgeldin.

ya şaşırdım şimdi sizin öğretmenlerin çocukları teslim etmesine. bizimki ilk gün bile çıkışte inmedi bahçeye. çocuklar koşturarak çıkıyor buluyoruz o kalabalığın içinde. hatta bizim öğretmen derse girerken sıra olduklarında bile son dakka geliyor çocukların başına. tüm öğretmenler (2-3-4 dahil) bahçede oluyorlar. 1. sınıf öğretmenleri kol koyarak sıra yapıyorlar tüm çocuklar mum gibi bizimkiler laylaylom. napalım. eksiği bu olsun. oğlum çok seviyor öğretmenini bu bana yetiyor.

bugünkü ödevimiz 2 sayfaydı. 1 satır noktalardan git diğer satır kendin yap. zorlandı biraz ama yaptı çok şükür.
bizimki şimşek mcqueeni çok seviyor. bugün dedimki ona 'bak bu kalem şimşek şimdi sen onu bu yollardan götüreceksin. ama taşa takılmak falan yok. yoldan çıkarsan şimşeğin lastiği patlar. çok üzülür.'' çok işe yaradı.
birde kendimede bir defter aldım hemde klavuz çizgili :1: sol elle bende çiziyorum o bana öğretiyor ben yapıyorum. buda çok işe yaradı.

chess
22-09-2011, 20:16
yarın son tenefüsler, haftaya tenefüsdede almıcaklarmış içeri bizi ayy ben evde nasıl durcam çatlarım valla

alışırsın canım ne zamana kadar gideceksin daha:1:

Nevreste
22-09-2011, 21:01
selam hanımlar. dün gece baş ağrım beni deli edecek noktadaydı gilemedim buraya :)

SMA hoşgeldin.

ya şaşırdım şimdi sizin öğretmenlerin çocukları teslim etmesine. bizimki ilk gün bile çıkışte inmedi bahçeye. çocuklar koşturarak çıkıyor buluyoruz o kalabalığın içinde. hatta bizim öğretmen derse girerken sıra olduklarında bile son dakka geliyor çocukların başına. tüm öğretmenler (2-3-4 dahil) bahçede oluyorlar. 1. sınıf öğretmenleri kol koyarak sıra yapıyorlar tüm çocuklar mum gibi bizimkiler laylaylom. napalım. eksiği bu olsun. oğlum çok seviyor öğretmenini bu bana yetiyor.

bugünkü ödevimiz 2 sayfaydı. 1 satır noktalardan git diğer satır kendin yap. zorlandı biraz ama yaptı çok şükür.
bizimki şimşek mcqueeni çok seviyor. bugün dedimki ona 'bak bu kalem şimşek şimdi sen onu bu yollardan götüreceksin. ama taşa takılmak falan yok. yoldan çıkarsan şimşeğin lastiği patlar. çok üzülür.'' çok işe yaradı.
birde kendimede bir defter aldım hemde klavuz çizgili :1: sol elle bende çiziyorum o bana öğretiyor ben yapıyorum. buda çok işe yaradı.
bizim öğretmenimizde teslim ediyor..veli gelmeden dışarı çıkartmıyor......:50:

absolut
22-09-2011, 23:07
arkadaslar cocugunuzun dersıne kım gırıyor bılıyormusunuz ..

ogretmen zannettiğiniz kişi gerçekten ögretmen mi

gözümüzden sakındıgımız yavrularımızı kımlere emanet ediyoruz

turkıyede cok acı bır ucretlı ogretmen gercegı var kı bu kanatlı hayvan yetıstrıcılıgı mezunundan tutun da et ve sut urunlerı mezununa kadar ogretmenlıkle uzaktan yakında alakası olmayan ınsanların cocuklarımzn dersıne gırmesıne olanak saglıyor..

bransında dersıne gıren ucretlı ogretmenler yok mu ?ama ucretlı ogretmenlık yapmak ıcın herhangı bır sozlesme ımzalanmadıgı ıcın ogretmen donem ortasında ben kpss ye hazırlancm deyıp elını kolunu sallayarak ısı bırakabılıyor

dıyelım kı ogretmenımız dersıne sene sonuna kadar devam ettı unıverste mezunu bir çok hayalle mezun olan ogretmen 500lıra cıvarı bır maasla(tatılde yatmaz)kafasında gelecegı ıle ılgılı sorunlarla ve dusunmesı gereken kpss belasıyla ne kadar faydalı olabılır ogrencılerıne

cocugunuzun egıtımıne sahıp cıkın sonra ısletme mezunu matematık ogretmenı ıle benım cocugum neden matematık yapamıyor dıye dusunur durusnz

krakker
23-09-2011, 07:08
bizim öğretmenimizde teslim ediyor..veli gelmeden dışarı çıkartmıyor......:50:

bizimkide teslim etmiyo ,çocuklar zil çalınca bütün sınıflarla beraber çıkıyo

dün 4 sayfa çigi üstünden geçme vardı ödev olark,bizim öğretmen sıkmıycam deyince sevinmiştim bende ama boşuna sevinmişim


acelem yok dedi bu gün seslere başlıyomuşuz ,hayırlısı olsun artık,genel olarak memnunuz öğretmenimizden :32:

krakker
23-09-2011, 07:10
sağol canım uyarın için
arkadaslar cocugunuzun dersıne kım gırıyor bılıyormusunuz ..

ogretmen zannettiğiniz kişi gerçekten ögretmen mi

gözümüzden sakındıgımız yavrularımızı kımlere emanet ediyoruz

turkıyede cok acı bır ucretlı ogretmen gercegı var kı bu kanatlı hayvan yetıstrıcılıgı mezunundan tutun da et ve sut urunlerı mezununa kadar ogretmenlıkle uzaktan yakında alakası olmayan ınsanların cocuklarımzn dersıne gırmesıne olanak saglıyor..

bransında dersıne gıren ucretlı ogretmenler yok mu ?ama ucretlı ogretmenlık yapmak ıcın herhangı bır sozlesme ımzalanmadıgı ıcın ogretmen donem ortasında ben kpss ye hazırlancm deyıp elını kolunu sallayarak ısı bırakabılıyor

dıyelım kı ogretmenımız dersıne sene sonuna kadar devam ettı unıverste mezunu bir çok hayalle mezun olan ogretmen 500lıra cıvarı bır maasla(tatılde yatmaz)kafasında gelecegı ıle ılgılı sorunlarla ve dusunmesı gereken kpss belasıyla ne kadar faydalı olabılır ogrencılerıne

cocugunuzun egıtımıne sahıp cıkın sonra ısletme mezunu matematık ogretmenı ıle benım cocugum neden matematık yapamıyor dıye dusunur durusnzsağol canım uayrın için

dikkatli olmamız lazım tabii

Nevreste
23-09-2011, 08:05
bizimkide teslim etmiyo ,çocuklar zil çalınca bütün sınıflarla beraber çıkıyo

dün 4 sayfa çigi üstünden geçme vardı ödev olark,bizim öğretmen sıkmıycam deyince sevinmiştim bende ama boşuna sevinmişim


acelem yok dedi bu gün seslere başlıyomuşuz ,hayırlısı olsun artık,genel olarak memnunuz öğretmenimizden :32:

biz 3 sayfa çizgi çalışması yapıyoruz..dün 'm'harfine benziyordu.:97:.ama üstünden geçme değil kendileri yapıyor..:31:.yaptırana kadar anam ağladı..:95:.
bitiremiyorsanız kapatın çantanıza koyun diyorum,yok öğretmen bakıyor;yıldız veriyor diyorlar.:1:..benim biri hep yıldız alıyor.diğeri daha hiç almadı...çok üzülüyor almak için çabalıyor...:97:

dotomes
23-09-2011, 09:11
bende bugün kızımı ilk kez yanllız servisle gönderdim ...girişler kolay rehber onu sınıfına bırakacak sonra kendi içerde sıraya geçer ama çıkışlar çok kalabalık öğretmen vermesine veriyor çocukları yinede çoğu veli bu hayatta tek kendi çocuğu olduğunu düşünüp ne çıkışa ne girişe yol veriyor 1. sınıflar okulun koridorunda sıra oluyor öğlenciler, onların anneleri, sabahcılar, onların anneleri derken baya bi kalabalık oluyo servis rehberi içerden alıcak ama aklım hep onda boğazımda bi yumru aklımı dağıtayım dedim olmadı az uyudum kitap okudum yok gerçi baba gidebilirse çıkışına gidip bakıcak yinede bi sıkıntı basıyo ilk diye herhalde......

gülaybcn
23-09-2011, 09:37
biz 3 sayfa çizgi çalışması yapıyoruz..dün 'm'harfine benziyordu.:97:.ama üstünden geçme değil kendileri yapıyor..:31:.yaptırana kadar anam ağladı..:95:.
bitiremiyorsanız kapatın çantanıza koyun diyorum,yok öğretmen bakıyor;yıldız veriyor diyorlar.:1:..benim biri hep yıldız alıyor.diğeri daha hiç almadı...çok üzülüyor almak için çabalıyor...:97:

maşallah çaba göstermeleri bile çok güzel . Bide ufaklık var galiba canım Allah yardımcın olsun benimde 2 yaşında kızım var o abiden daha hevesli abimiz 1 sayfayı bitirene kadar kızım 3,5 sayfa boyayıp çıkıyor.

Nevreste
23-09-2011, 09:40
maşallah çaba göstermeleri bile çok güzel . Bide ufaklık var galiba canım Allah yardımcın olsun benimde 2 yaşında kızım var o abiden daha hevesli abimiz 1 sayfayı bitirene kadar kızım 3,5 sayfa boyayıp çıkıyor.

sağol canım...
evet birde 1 yaşında oğlum var...oda şimdiden defter kalem istiyor...:1:biraz uğraşacağız artık bunlarla....:97:
maşaallah senin kuzuya.....:nazar:

gülaybcn
23-09-2011, 09:48
selam hanımlar. dün gece baş ağrım beni deli edecek noktadaydı gilemedim buraya :)

SMA hoşgeldin.

ya şaşırdım şimdi sizin öğretmenlerin çocukları teslim etmesine. bizimki ilk gün bile çıkışte inmedi bahçeye. çocuklar koşturarak çıkıyor buluyoruz o kalabalığın içinde. hatta bizim öğretmen derse girerken sıra olduklarında bile son dakka geliyor çocukların başına. tüm öğretmenler (2-3-4 dahil) bahçede oluyorlar. 1. sınıf öğretmenleri kol koyarak sıra yapıyorlar tüm çocuklar mum gibi bizimkiler laylaylom. napalım. eksiği bu olsun. oğlum çok seviyor öğretmenini bu bana yetiyor.

bugünkü ödevimiz 2 sayfaydı. 1 satır noktalardan git diğer satır kendin yap. zorlandı biraz ama yaptı çok şükür.
bizimki şimşek mcqueeni çok seviyor. bugün dedimki ona 'bak bu kalem şimşek şimdi sen onu bu yollardan götüreceksin. ama taşa takılmak falan yok. yoldan çıkarsan şimşeğin lastiği patlar. çok üzülür.'' çok işe yaradı.
birde kendimede bir defter aldım hemde klavuz çizgili :1: sol elle bende çiziyorum o bana öğretiyor ben yapıyorum. buda çok işe yaradı.

güzel yöntem denemeli bizde arabalar hastasıyız , anne sen beni boş işlerle uğraştırıyorsun , ben yazı yazmayı öğrenmek istemiyorum diyor bende belki ileride hotweels dergisinde yazar olursun onun için yazı yazmayı öğrenmen lazım diyorum biraz ikna oluyor 5 dk sonra gene aynı bilmiyorum nerede hata yapıyoruz veya yaptık. Hiç inadı kırılmıycak gibi geliyor

dotomes
23-09-2011, 10:56
selam hanımlar. dün gece baş ağrım beni deli edecek noktadaydı gilemedim buraya :)

SMA hoşgeldin.

ya şaşırdım şimdi sizin öğretmenlerin çocukları teslim etmesine. bizimki ilk gün bile çıkışte inmedi bahçeye. çocuklar koşturarak çıkıyor buluyoruz o kalabalığın içinde. hatta bizim öğretmen derse girerken sıra olduklarında bile son dakka geliyor çocukların başına. tüm öğretmenler (2-3-4 dahil) bahçede oluyorlar. 1. sınıf öğretmenleri kol koyarak sıra yapıyorlar tüm çocuklar mum gibi bizimkiler laylaylom. napalım. eksiği bu olsun. oğlum çok seviyor öğretmenini bu bana yetiyor.

bugünkü ödevimiz 2 sayfaydı. 1 satır noktalardan git diğer satır kendin yap. zorlandı biraz ama yaptı çok şükür.
bizimki şimşek mcqueeni çok seviyor. bugün dedimki ona 'bak bu kalem şimşek şimdi sen onu bu yollardan götüreceksin. ama taşa takılmak falan yok. yoldan çıkarsan şimşeğin lastiği patlar. çok üzülür.'' çok işe yaradı.
birde kendimede bir defter aldım hemde klavuz çizgili :1: sol elle bende çiziyorum o bana öğretiyor ben yapıyorum. buda çok işe yaradı.


güzel yöntem denemeli bizde arabalar hastasıyız , anne sen beni boş işlerle uğraştırıyorsun , ben yazı yazmayı öğrenmek istemiyorum diyor bende belki ileride hotweels dergisinde yazar olursun onun için yazı yazmayı öğrenmen lazım diyorum biraz ikna oluyor 5 dk sonra gene aynı bilmiyorum nerede hata yapıyoruz veya yaptık. Hiç inadı kırılmıycak gibi geliyor


benimde yöntemim yıldız sistemi eğer gün içersinde okul çalışmalarını ve ev ödevlerini güzelce yaparsa 1 yıldız veriyorum toplamda 10 yıldız olunca ödül var işe yarıyor tavsiye ederim...bide öğretmen aferin lafını eksik etmeyin diyor tabi ben biraz değiştirdim daha önce yazmıştım benimki evde çalışmalarını çok güzel yapıyor iş okula gelince ooo bi karalama hali.... bende aaa bunu kim yaptı inanmam yok sen değilsindir öğretmenmi yaptı diyorum oda ısrarla ben yaptım diyice yupppiii benim kızım ne güzel yapmışş diye övüyorum çok hoşuna gidiyor....dünden beri okul da yaptıklarıda güzelleşmeye başladı öğretmeni aferin veriyor birza yavaş yapıyor ama o da düzelir herhalde....

esra510
23-09-2011, 11:02
of of canım çok sıkkın dün 7 .sınıfa giden bir öğrenci benim minik oğluma tekme atmış allahtan abisi görmüş oda 7.sınıfa gidiyor 2 si yumruklaşmışlar ya abisi olmasa kocaman çocuk küçücük çocuktan ne ister anlamadım ... birde tuvalet sorunumuz var okuldaki tuvalete yapamıyor alışkın değil evdeki tuvalet krozetli okuldaki öyle değil çömelmesi gerekiyor üstü başı perişan eve geliyor kapıyı kilitlemiyor korkuyormuş. offf.birde bunlarla uğraşıyorum dersi felan geçtim allahım yardım etttt:43::43:

ali_ye
23-09-2011, 11:43
merhabalar herkeze bizim herşey cok iyi gibi ben okula hiç gitmiyorum servise veriyorum servden alıyorum.neşeli geliyor dün 1lıra verdim harçlık yasak ama verdim benım akılı yere düşürmüş derte ögretmen kızar dıyede almamış arkadsım aldı dolabına koydu dıyor.benim param deseydin dedim diyemedım dıyor:31: ödev 4satırlık bişey vermiş daha çizgi çalışmasındayız dün e sesini ögrenmişler.ingilizce ögretmeni girmiş derse kitap istemiş falan cumartesi toplantı var bakıcaz artık:) bizim ögretmenimiz cocukları servise bıneceklerı sıraya sokup bındırıyormuş tek tek diger cocuklarıda aileleri alıyor galiba:26:

dotomes
23-09-2011, 12:05
of of canım çok sıkkın dün 7 .sınıfa giden bir öğrenci benim minik oğluma tekme atmış allahtan abisi görmüş oda 7.sınıfa gidiyor 2 si yumruklaşmışlar ya abisi olmasa kocaman çocuk küçücük çocuktan ne ister anlamadım ... birde tuvalet sorunumuz var okuldaki tuvalete yapamıyor alışkın değil evdeki tuvalet krozetli okuldaki öyle değil çömelmesi gerekiyor üstü başı perişan eve geliyor kapıyı kilitlemiyor korkuyormuş. offf.birde bunlarla uğraşıyorum dersi felan geçtim allahım yardım etttt:43::43:


geçmiş olsun...öğretmeniyle görüştünüzmü?

ali_ye
23-09-2011, 12:43
of of canım çok sıkkın dün 7 .sınıfa giden bir öğrenci benim minik oğluma tekme atmış allahtan abisi görmüş oda 7.sınıfa gidiyor 2 si yumruklaşmışlar ya abisi olmasa kocaman çocuk küçücük çocuktan ne ister anlamadım ... birde tuvalet sorunumuz var okuldaki tuvalete yapamıyor alışkın değil evdeki tuvalet krozetli okuldaki öyle değil çömelmesi gerekiyor üstü başı perişan eve geliyor kapıyı kilitlemiyor korkuyormuş. offf.birde bunlarla uğraşıyorum dersi felan geçtim allahım yardım etttt:43::43:

canım yaa kıyamam geçende büyük sınıflardan bir kız su şişensini delmiş benim kızıma su sıkmış oda kaçayım derken düşmüş kolu kanamış :19: bidaha yaklaşma onların yanına dedim bişeyde yapamıyorsun yaa sinir oldum ögretmenide olur olur böyle şeyler demiş :20: tuvalet sorunu bizdede vvar 1tane klozet var gerisi normal beklerken altına kaçımış birazcık:17:

nuvanda
23-09-2011, 14:03
herkeze selam 5 te veli tıplantımız var oraya gitcem bakalım ne anlatacaklar:)

nuvanda
23-09-2011, 14:06
ayy çok şeker bunlar ya,daha okulun dersin ciddiyetini anlamadan atılıyolar.:9::9:Allah hepsine zihin açıklığı versin:))

amin canımm ya cümlemizinkine ama işimiz gerçekten zor:34::34:

Nevreste
23-09-2011, 14:13
Selam kızlar.bizim bugün veli toplantımız vardı...
Ihtiyaç listesi yapmışlar..250tl para istiyorlar,benimkiler birde ikiz yani 500 tl.:95:...allahtan devlet okulu özel okul olsa neyaparız acaba..:97:

nuvanda
23-09-2011, 14:15
canım yaa kıyamam geçende büyük sınıflardan bir kız su şişensini delmiş benim kızıma su sıkmış oda kaçayım derken düşmüş kolu kanamış :19: bidaha yaklaşma onların yanına dedim bişeyde yapamıyorsun yaa sinir oldum ögretmenide olur olur böyle şeyler demiş :20: tuvalet sorunu bizdede vvar 1tane klozet var gerisi normal beklerken altına kaçımış birazcık:17:

ay evet en kötüsüde birşey yapamamk beni oğlumun arka sırasında oturan kız da kafasına suluğuyla vurmuş kuşumun ağlamış felan bize evde kök söktürür ama okulda kuzu :37::37:he bide o kadar ardım taradım zor bela buldum şu inox termos suluklardan satıcısı hayatta kıramaz demişti kapagını kopamış çok üzüldüm yavrum neden yaptın dedim üzülceğini bilemedim bilseydim koparmazdım demz mi ne yapcam ben bu çocukla oooooyy oyy:44::44::44::44::37:

nuvanda
23-09-2011, 14:23
Selam kızlar.bizim bugün veli toplantımız vardı...
Ihtiyaç listesi yapmışlar..250tl para istiyorlar,benimkiler birde ikiz yani 500 tl.:95:...allahtan devlet okulu özel okul olsa neyaparız acaba..:97:

:53::53::53:ne için bu kadar para ihtiyaç derken ne acaba allah yardımcımız olsun ..bizmkilerde dün bir bu gün iki sinema parası istediler bende para istedikleri kağıdı sakladım izin kağıdını babasına verdim para istedikleri zamn çok kızıyo oda şaşırdı allah allah nasıl para istemeden sinemaya götürüyolar çocukları hayret diyo:1::1::1::1:

dotomes
23-09-2011, 16:14
Selam kızlar.bizim bugün veli toplantımız vardı...
Ihtiyaç listesi yapmışlar..250tl para istiyorlar,benimkiler birde ikiz yani 500 tl.:95:...allahtan devlet okulu özel okul olsa neyaparız acaba..:97:


Allah kolaylık versin....liste kabarıktı sanırım...

krakker
23-09-2011, 17:16
of of canım çok sıkkın dün 7 .sınıfa giden bir öğrenci benim minik oğluma tekme atmış allahtan abisi görmüş oda 7.sınıfa gidiyor 2 si yumruklaşmışlar ya abisi olmasa kocaman çocuk küçücük çocuktan ne ister anlamadım ... birde tuvalet sorunumuz var okuldaki tuvalete yapamıyor alışkın değil evdeki tuvalet krozetli okuldaki öyle değil çömelmesi gerekiyor üstü başı perişan eve geliyor kapıyı kilitlemiyor korkuyormuş. offf.birde bunlarla uğraşıyorum dersi felan geçtim allahım yardım etttt:43::43:

ya bu çocuklar ne yapmaya çalışıyo anlamıyorum ben

küçüklerimi korumak

büyüklerimi saymak

diye her sabah and içiyolar,tam tersini yapıyolar,çok sinir bozucu bişey

krakker
23-09-2011, 17:19
haftasonu ödevimiz 15 sayfalık dergi :84:

krakker
23-09-2011, 17:21
birde bugün okul süeterimizi kaybettik:52:

biri askıdan almış ,bulunur inşallah

dotomes
23-09-2011, 17:23
15 sayfalık dergi :53::53::53:

Nevreste
23-09-2011, 18:15
haftasonu ödevimiz 15 sayfalık dergi :84:

bizimde 15 sayfa dergi:95:,1 sayfa el alıştırma ödevi 'm'şekli.....:1:

Nevreste
23-09-2011, 18:17
:53::53::53:ne için bu kadar para ihtiyaç derken ne acaba allah yardımcımız olsun ..bizmkilerde dün bir bu gün iki sinema parası istediler bende para istedikleri kağıdı sakladım izin kağıdını babasına verdim para istedikleri zamn çok kızıyo oda şaşırdı allah allah nasıl para istemeden sinemaya götürüyolar çocukları hayret diyo:1::1::1::1:

kaynak kitap
dolap yapılacak
perde
masaörtüsü
bilgisayar
projeksiyon
fotokopi makinası
okul aidatı
toplam=250tl:95:

ozlemkg
23-09-2011, 18:29
biz 3 sayfa çizgi çalışması yapıyoruz..dün 'm'harfine benziyordu.:97:.ama üstünden geçme değil kendileri yapıyor..:31:.yaptırana kadar anam ağladı..:95:.
bitiremiyorsanız kapatın çantanıza koyun diyorum,yok öğretmen bakıyor;yıldız veriyor diyorlar.:1:..benim biri hep yıldız alıyor.diğeri daha hiç almadı...çok üzülüyor almak için çabalıyor...:97:

ikiz olunca siz kıyaslamasanız bile onlar kendilerini kıyaslıyorlar herhalde. canım benim inşallah oda kazanır hemen bir yıldız.


bende bugün kızımı ilk kez yanllız servisle gönderdim ...girişler kolay rehber onu sınıfına bırakacak sonra kendi içerde sıraya geçer ama çıkışlar çok kalabalık öğretmen vermesine veriyor çocukları yinede çoğu veli bu hayatta tek kendi çocuğu olduğunu düşünüp ne çıkışa ne girişe yol veriyor 1. sınıflar okulun koridorunda sıra oluyor öğlenciler, onların anneleri, sabahcılar, onların anneleri derken baya bi kalabalık oluyo servis rehberi içerden alıcak ama aklım hep onda boğazımda bi yumru aklımı dağıtayım dedim olmadı az uyudum kitap okudum yok gerçi baba gidebilirse çıkışına gidip bakıcak yinede bi sıkıntı basıyo ilk diye herhalde......

ah annesi alışacak alışıcaz. :)


maşallah çaba göstermeleri bile çok güzel . Bide ufaklık var galiba canım Allah yardımcın olsun benimde 2 yaşında kızım var o abiden daha hevesli abimiz 1 sayfayı bitirene kadar kızım 3,5 sayfa boyayıp çıkıyor.

bu küçükler felaket ya. benimki henüz 1 yaşında abisi ödev yaparken mutaka onada kalem kağıt veriyoruz. bunlar pek erken başladılar :)


of of canım çok sıkkın dün 7 .sınıfa giden bir öğrenci benim minik oğluma tekme atmış allahtan abisi görmüş oda 7.sınıfa gidiyor 2 si yumruklaşmışlar ya abisi olmasa kocaman çocuk küçücük çocuktan ne ister anlamadım ... birde tuvalet sorunumuz var okuldaki tuvalete yapamıyor alışkın değil evdeki tuvalet krozetli okuldaki öyle değil çömelmesi gerekiyor üstü başı perişan eve geliyor kapıyı kilitlemiyor korkuyormuş. offf.birde bunlarla uğraşıyorum dersi felan geçtim allahım yardım etttt:43::43:

of bu büyükler. bizimkilerde büyüyünce böylemi olacak yaw.


canım yaa kıyamam geçende büyük sınıflardan bir kız su şişensini delmiş benim kızıma su sıkmış oda kaçayım derken düşmüş kolu kanamış :19: bidaha yaklaşma onların yanına dedim bişeyde yapamıyorsun yaa sinir oldum ögretmenide olur olur böyle şeyler demiş :20: tuvalet sorunu bizdede vvar 1tane klozet var gerisi normal beklerken altına kaçımış birazcık:17:

yuh su şişesini mi delmiş. :O


herkeze selam 5 te veli tıplantımız var oraya gitcem bakalım ne anlatacaklar:)

hadi gelmişsindir yaz bakalım :)


Selam kızlar.bizim bugün veli toplantımız vardı...
Ihtiyaç listesi yapmışlar..250tl para istiyorlar,benimkiler birde ikiz yani 500 tl.:95:...allahtan devlet okulu özel okul olsa neyaparız acaba..:97:

kayıtta para istemeyen okullar sonradan istiyor. biz 750 verdik kayıtta. toplantıda daha para istemezler umarım.


haftasonu ödevimiz 15 sayfalık dergi :84:

ooo kolay gelsin. biz sessiz olalım anca biter o ödev. :)

bide sese başlayacak kimdi alıntı yapmamışım.

bizim bugün 2 sayfa ödevimiz. çizgilerden gitme de değil. ikiside 9 satır. şimdi yanımda yapıyor. bende çok ilgilenmiyormuş gibi yapıyorum :1:
birde öğretmen ders programı vermiş.
bugün büyük sınıflardan birileri koştururken bizimkine çarpmış ve devirmiş. alışacak sabır sabır sabır.
ommmmm konsantre olamıyommmmm :1:

tr_lelli
23-09-2011, 18:55
sorunsuz 1 hafta ve nihayet hafta sonu..

1 yaprak arkalı önlü fotokopi çizgi ödevimiz var..

ve defterimize şu 1 haftadır tüm yaptığımız el alıştırması harf hepsinden yarımşar sayfa yapsınlar dedi öğretmen bey..

başladık bu akşamdan yarım sayfa yaptık

Kolay gelsin bakalımm

sessiz fırtına
23-09-2011, 19:17
Geçen sene biz bu sayfada 1.sınıf anneleri olarak yazıyorduk.Yazdıklarınızı okuyunca geçen yıl ve yaşadıklarım canlandı gözümde.1.sınıf biraz zor oluyor, anne içinde çocuk içinde.Ama bambaşka bir güzelliği ve heyecanı var,doya doya yaşamak lazım güzelliklerini.Anne olmak çok güzel,bu heyecanları yaşamak başka güzel.Bende bir anne olarak hepinize kolaylıklar ve mini mini birlerinize başarılar diliyorum..:71:

benaysequl
23-09-2011, 19:25
geçen hafta burayı nasıl görmemeişim ben yaaa:51:
kızlar yardımınıza ihtiyacım var.. geçen hafta sorunsuz geçen okul günleri ödevler sıklaşıp öğretmenimizin biraz işi sıkı tutmasıyla bu hafta benim kızın gzü korkmasıyla bana kabus oldu... 2 gündür ağlama krizleri gitmiyecem diye diretmesi off ya çok zorlanıyoruz... nasıl sevecek nasıl alışaak bu çocuk .. o kadar dil döküyorum istemiyorum gitsemde sürekli ağlıycam diyo.dediğinide yapıyo okuldan aradlılar çok ağlıyo diye koşarak gittim birazda hasta gibiydi sen götür biraz dinlensin dedi... anasınıfında böyle değildi ne oldu anlamıyorum kızlar okula gidip öğretmenle konuşcam ... ama nasıl söze başlıycam bilmiyorum öğretmen çok bağırıp kızıyo diyo biraz disiplini abartan bi öğretmenimiz var galiba bilmiyorum e sesindeyiz ... güzelde öğretiyo ... ya bilmiyorum sizinkilerde böyle şeyler yaşandımı çok zordayım nasıl aşabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim kızlar :14:

ozlemkg
23-09-2011, 20:48
geçen hafta burayı nasıl görmemeişim ben yaaa:51:
kızlar yardımınıza ihtiyacım var.. geçen hafta sorunsuz geçen okul günleri ödevler sıklaşıp öğretmenimizin biraz işi sıkı tutmasıyla bu hafta benim kızın gzü korkmasıyla bana kabus oldu... 2 gündür ağlama krizleri gitmiyecem diye diretmesi off ya çok zorlanıyoruz... nasıl sevecek nasıl alışaak bu çocuk .. o kadar dil döküyorum istemiyorum gitsemde sürekli ağlıycam diyo.dediğinide yapıyo okuldan aradlılar çok ağlıyo diye koşarak gittim birazda hasta gibiydi sen götür biraz dinlensin dedi... anasınıfında böyle değildi ne oldu anlamıyorum kızlar okula gidip öğretmenle konuşcam ... ama nasıl söze başlıycam bilmiyorum öğretmen çok bağırıp kızıyo diyo biraz disiplini abartan bi öğretmenimiz var galiba bilmiyorum e sesindeyiz ... güzelde öğretiyo ... ya bilmiyorum sizinkilerde böyle şeyler yaşandımı çok zordayım nasıl aşabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim kızlar :14:

merhaba.
her çocuk başka şekillerde de olsa sıkıntı yaşıyor. öğretmene bu sorunu nasıl çözebiliriz diye sorun. ne yapmak lazım nasıl alışır vs. onlar çok karşılaştığı için daha kolay yönlendirir sizi. emin olun o öğretmende en az sizin kadar alışmasını ağlamamasını istiyordur.
bence konuşurken çocuğunuz yanınızda olmasın

Nevreste
23-09-2011, 22:11
ikiz olunca siz kıyaslamasanız bile onlar kendilerini kıyaslıyorlar herhalde. canım benim inşallah oda kazanır hemen bir yıldız.

kayıtta para istemeyen okullar sonradan istiyor. biz 750 verdik kayıtta. toplantıda daha para istemezler umarım.


:53:devlet okulunda 750 tl istediler vede sizde verdiniz...yok artık......:44:bunun neresi devlet :63:
kayıttada 50 tl istediler....

ozlemkg
24-09-2011, 13:31
:53:devlet okulunda 750 tl istediler vede sizde verdiniz...yok artık......:44:bunun neresi devlet :63:
kayıttada 50 tl istediler....

bizim ikamet tutmuyordu. tutanlardan 250 aldılar bizden 750 ana sınıfıı orada okuduğu için hiç tutmayan 2500 verdi.

nuvanda
24-09-2011, 14:11
bizim ikamet tutmuyordu. tutanlardan 250 aldılar bizden 750 ana sınıfıı orada okuduğu için hiç tutmayan 2500 verdi.
:53::53::53:ne 2500 liiramı hay maşallah ben üzülmicem artık devlet okuluda özeli aratmıyomuş en azından eğitiminden yana içim rahat olsun:37::37:

geçen hafta burayı nasıl görmemeişim ben yaaa:51:
kızlar yardımınıza ihtiyacım var.. geçen hafta sorunsuz geçen okul günleri ödevler sıklaşıp öğretmenimizin biraz işi sıkı tutmasıyla bu hafta benim kızın gzü korkmasıyla bana kabus oldu... 2 gündür ağlama krizleri gitmiyecem diye diretmesi off ya çok zorlanıyoruz... nasıl sevecek nasıl alışaak bu çocuk .. o kadar dil döküyorum istemiyorum gitsemde sürekli ağlıycam diyo.dediğinide yapıyo okuldan aradlılar çok ağlıyo diye koşarak gittim birazda hasta gibiydi sen götür biraz dinlensin dedi... anasınıfında böyle değildi ne oldu anlamıyorum kızlar okula gidip öğretmenle konuşcam ... ama nasıl söze başlıycam bilmiyorum öğretmen çok bağırıp kızıyo diyo biraz disiplini abartan bi öğretmenimiz var galiba bilmiyorum e sesindeyiz ... güzelde öğretiyo ... ya bilmiyorum sizinkilerde böyle şeyler yaşandımı çok zordayım nasıl aşabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim kızlar :14:
üzülme canım ya dün veli toplantısındaydım kesinlikle okuldan öğretmenden korkutmayın çocukları dediler üstüne basa basa ödevle sıkmayın yapabildiği kadar yapsın 1 dönem hep böyle geçer yorulurlar gitmek istemezler felan dedi zamanla alışacaklarmış üzme kendini:70::70:

Geçen sene biz bu sayfada 1.sınıf anneleri olarak yazıyorduk.Yazdıklarınızı okuyunca geçen yıl ve yaşadıklarım canlandı gözümde.1.sınıf biraz zor oluyor, anne içinde çocuk içinde.Ama bambaşka bir güzelliği ve heyecanı var,doya doya yaşamak lazım güzelliklerini.Anne olmak çok güzel,bu heyecanları yaşamak başka güzel.Bende bir anne olarak hepinize kolaylıklar ve mini mini birlerinize başarılar diliyorum..:71:

evet güzel bir heyecanı var ama yapabilecekmi stresinden heyecanını pek yaşayamadık şimdilik akalım ne görecez artıkkk:27::27::27:

nuvanda
24-09-2011, 14:34
15 sayfalık dergi :53::53::53:


bizimde 15 sayfa dergi:95:,1 sayfa el alıştırma ödevi 'm'şekli.....:1:

yuh sizin öğretmenlerde de hiç insaf yokmuş yani hiç kalmasa yapamaz çocuk o kadar ödevi:53::53::53:
eveeet dün veli toplantısındaydım
130 lira ing kitabı
50 lira okuma seti
30 lira dikkat arttırma seti
resim öğretmeni bir liste verdiki maşallahı varrr bakalım ne kadar tutacak......
gerisi çocukları sıkmayın ödev konusunda bunaltmayın yapabildiği kadar öğrenmekten çok eğitmek le uğraşacaz 1 dönem 2 dönem daha çok öneli bizim için
işte öğretmenlerle tanışma yemek konusunu konuştuk beslenmelerine ar öyün koyacaz mesela pzt;1 elma 1avuş fındık öğle yemeğini okulda yiyolar ben yiyebildiğine inanmıyorum dedim gayet güzel yiyo isterseniz gelip izleyebilirsiniz dedi gidecem bende bir gün pzt yada salı çaktırmadan bi göriyim istiyorum tabi babamız çıldırdı yine masraf yine masraf diye daha yolun başındayız bi bilse:1::1::1:ek kıyafet koyun mutlaka çok terliyoler dedi öğretmen armalı almıycam aldık bir iki takım yeter 1tişort 35 lira yawww:36::36:birşey derlersede desinler napıyım:36::36:

ozlemkg
24-09-2011, 19:10
yuh sizin öğretmenlerde de hiç insaf yokmuş yani hiç kalmasa yapamaz çocuk o kadar ödevi:53::53::53:
eveeet dün veli toplantısındaydım
130 lira ing kitabı
50 lira okuma seti
30 lira dikkat arttırma seti
resim öğretmeni bir liste verdiki maşallahı varrr bakalım ne kadar tutacak......
gerisi çocukları sıkmayın ödev konusunda bunaltmayın yapabildiği kadar öğrenmekten çok eğitmek le uğraşacaz 1 dönem 2 dönem daha çok öneli bizim için
işte öğretmenlerle tanışma yemek konusunu konuştuk beslenmelerine ar öyün koyacaz mesela pzt;1 elma 1avuş fındık öğle yemeğini okulda yiyolar ben yiyebildiğine inanmıyorum dedim gayet güzel yiyo isterseniz gelip izleyebilirsiniz dedi gidecem bende bir gün pzt yada salı çaktırmadan bi göriyim istiyorum tabi babamız çıldırdı yine masraf yine masraf diye daha yolun başındayız bi bilse:1::1::1:ek kıyafet koyun mutlaka çok terliyoler dedi öğretmen armalı almıycam aldık bir iki takım yeter 1tişort 35 lira yawww:36::36:birşey derlersede desinler napıyım:36::36:

okul merkezde ve çok talep alan bir okul olduğu için öyle malesef. mesela bizim eve çok yakın 2 yıl öncesine kadar orası alıyordu. şimdi bölgeyi iyice daraltmışlar. başarıyı korumak sanırım amaç. bize çıkan okul çok kötüydü veremezdim oraya ödedik paşa paşa.
ama çok para tabi.

ilk okuma ve dikkat arttırma setleri hangi yayınevinin yazabilir misin?

ali_ye
24-09-2011, 21:47
yuh sizin öğretmenlerde de hiç insaf yokmuş yani hiç kalmasa yapamaz çocuk o kadar ödevi:53::53::53:
eveeet dün veli toplantısındaydım
130 lira ing kitabı
50 lira okuma seti
30 lira dikkat arttırma seti
resim öğretmeni bir liste verdiki maşallahı varrr bakalım ne kadar tutacak......
gerisi çocukları sıkmayın ödev konusunda bunaltmayın yapabildiği kadar öğrenmekten çok eğitmek le uğraşacaz 1 dönem 2 dönem daha çok öneli bizim için
işte öğretmenlerle tanışma yemek konusunu konuştuk beslenmelerine ar öyün koyacaz mesela pzt;1 elma 1avuş fındık öğle yemeğini okulda yiyolar ben yiyebildiğine inanmıyorum dedim gayet güzel yiyo isterseniz gelip izleyebilirsiniz dedi gidecem bende bir gün pzt yada salı çaktırmadan bi göriyim istiyorum tabi babamız çıldırdı yine masraf yine masraf diye daha yolun başındayız bi bilse:1::1::1:ek kıyafet koyun mutlaka çok terliyoler dedi öğretmen armalı almıycam aldık bir iki takım yeter 1tişort 35 lira yawww:36::36:birşey derlersede desinler napıyım:36::36:

offf maşallah sizin okul pahalıymış yaaa :26:65 ingilizceye ödedim 2kıtaba yardımcı kitaplarada 77lira ödedık bır tişort de 20 lıra .bizimde toplantı oldu bugun branş ögretmenleri girdi benden ingilizce müzik ve resim onu isteriz bunu isteriz:27:çarşamba günleri 2lira harçlık diger günler küçük süt ve yanında kek cubuk kraker falan gıdecek.yedek kıyafet dolaplarına koyduk ama beden egitinde tekrar tişort atlet istiyor terleyip hasta olmasınlar diye ama benim kız hastaaaa ateşlendi sabaha kadar:5:kuzum gözleri falan mosmor oldu yemıyor içmiyor hasta oluyor hemen:59:haa birde el kasları gelışsin diye sadece yazı yazdırmanıza gerek yok diyor hamur oynatın kum oynatın çamur oynatın dedi örtmenimiz :6:

Nevreste
24-09-2011, 21:52
offf maşallah sizin okul pahalıymış yaaa :26:65 ingilizceye ödedim 2kıtaba yardımcı kitaplarada 77lira ödedık bır tişort de 20 lıra .bizimde toplantı oldu bugun branş ögretmenleri girdi benden ingilizce müzik ve resim onu isteriz bunu isteriz:27:çarşamba günleri 2lira harçlık diger günler küçük süt ve yanında kek cubuk kraker falan gıdecek.yedek kıyafet dolaplarına koyduk ama beden egitinde tekrar tişort atlet istiyor terleyip hasta olmasınlar diye ama benim kız hastaaaa ateşlendi sabaha kadar:5:kuzum gözleri falan mosmor oldu yemıyor içmiyor hasta oluyor hemen:59:haa birde el kasları gelışsin diye sadece yazı yazdırmanıza gerek yok diyor hamur oynatın kum oynatın çamur oynatın dedi örtmenimiz :6:

bizim öğretmen el kasları çalışsın diye hamur istedi,okulda hamurda oynuyorlar.....:31:

ali_ye
24-09-2011, 21:57
bizim öğretmen el kasları çalışsın diye hamur istedi,okulda hamurda oynuyorlar.....:31:

okulada aldık koydukda evdede bazı veliler ayrıyeten cizgi çalışmaları yaptırıyormuş cocuk sıkılmasın dıye diyor.bizim ögretmen fazla ev ödevi vermiyor vermicekmişte aileler yazıların yönlerini falan yanlış ögretiyor diyeymiş :44:

Nevreste
24-09-2011, 22:04
okulada aldık koydukda evdede bazı veliler ayrıyeten cizgi çalışmaları yaptırıyormuş cocuk sıkılmasın dıye diyor.bizim ögretmen fazla ev ödevi vermiyor vermicekmişte aileler yazıların yönlerini falan yanlış ögretiyor diyeymiş :44:

bizimki çizgi çalışması yaptırıyor...biraz zorlanıyoruz ama iyide oluyor,düzeldi ilk güne göre alışıyorlar...:31:

ali_ye
25-09-2011, 07:37
bizimki çizgi çalışması yaptırıyor...biraz zorlanıyoruz ama iyide oluyor,düzeldi ilk güne göre alışıyorlar...:31:

benim kızda zorlanıyor oda el kasları gelişmedigi içinmiş minikcik parmakları yoruluyor kuzular yaaa:69:

eagle26
25-09-2011, 15:19
ya kızlar benim kızda düzgün olmadı diyince yapmıyorum diyip çıkıyor işin içinden ayrıca öğretmen fotokopi veriyor çizgi çalısması boyama vs yapmak istemiyorsa üstüne gitmeyin diyor...
hamur bizimkilerde oynuyor 1 gun ara ile..
birde şundan bahsetmek istiyorum bazı veli arkadaşlar çiçekler vs getiriyor anlayamadım özel bir günde değil ama kim gözüne girerse olayı herhalde benim kız tek başına oturuyor bu arada canım onada sıkkın aslında ama offf ne zormuş bunlar böyle :(

içinizde bileniniz var mı bilmiyorum ama beslenme için küçük buz torbası koymaktan bahsediliyor hani sütü falan serin tutsun diye içinizde yapması bilen veya satılıyorsa nerden temin edebilirim bilgilendirebilir misiniz acaba ?

çok karışık oldu değil mi yazdıklarım aynı benim ruh halimi yansıtıyor şuandaki :26:

chess
25-09-2011, 15:39
bence tek oturmasını kafana takma, öğretmen nasılsa yerleri değiştirir, bi kanka bulursa derler öğretmene beraber oturmak istiyoruz diye hem bazen o kadarda kötü olmuyo tek oturmak

buz olayını ilk senden duydum, uht süt bozulmaz ki ama yumurtalı bi beslenmeyse bozulmasın diye istenmiştir belki, suluk ebatında termoslarda iş görebilir aslında bu konuda

eagle26
25-09-2011, 16:06
bence tek oturmasını kafana takma, öğretmen nasılsa yerleri değiştirir, bi kanka bulursa derler öğretmene beraber oturmak istiyoruz diye hem bazen o kadarda kötü olmuyo tek oturmak

buz olayını ilk senden duydum, uht süt bozulmaz ki ama yumurtalı bi beslenmeyse bozulmasın diye istenmiştir belki, suluk ebatında termoslarda iş görebilir aslında bu konuda

aslında ana sınıfından 3 kızlar zaten birinin annesi ile bizde arkadaşız onlar birlikte oturuyorlardı sanırım bıraz gevezelık etmısler öğretmen ayırmış...benimki tek ark. kızı ise erkek öğrenci ile oturuyormuş..sınıf oturma düzeninin cuma günü yaptı öğretmen.anne ben yanlız oturuyorum diyor psikolojısını umarım etkilemez :26:

Allah'ım nasıl kötü hissediyorum bazen bazen ise ne olacak diye geçiştiriyorum...

buz olayıda şöyle 2. tenefuste beslenme saatleri süt ısınıyor diye içemiyorum diyor tadı garip gelıo diye ark birisi yanına parmak kadar buz koymuş sanırım annesı dikmiş neyse halledeeğiz artık

chess
25-09-2011, 16:15
etkilenmez canım merak etme, sen o şekilde tepki verme bence hani yanlız kalmış gibi, ne var rahat edersin çantanı kiatplarını rahatça koyabilirsin hem nasılsa sınıf düzeni yine değişir diye çok önemli bi durum değilmiş gibi bahset

aslında şu buzluklar vardır ya, piknik için falan kullanılan, onların buzluğa atılan küçük buzluklarından alırsan beslenme çantasına atarsın iyi dayanır ama o da nemlenme yapar işte cantayı ıslatır

tr_lelli
25-09-2011, 16:57
Benim oğlanda biraz mızmızlansada ödevini bitirdi..
4.5 sayda az mı napsın oğluşum arkalı önlü 4.5 sayfa..
1 sayfada arkalı önlü fotokopi çizgi çalışması vardı..

dinlenip dinlenip yaptı..
e harfi yaptı bi sayfaa ananesi dmeişki okadar güel yap ki çıtır çıtır olsun..
baktım yapıyo ananeeesine yaptım çıtırları diyo:1: (annemle aynı binadayız bi yukarı benim oğluş bi aşşa orda anane sıkıştırıyo burda ben:1:)
tek zoru defter kitap habure taşınıyo bi aşşa bi yukarı göçebeyiz artık annem balkondan aşşa sarkıtıyo unuttuklarımı:2:

şimdi ananede alıcam banyo yaptırcam birazdan
Gecen gün odasındaydı kapıyıda kapattıı merak ettim az bi zaman geçti kapısını açtım baktım abaküsü almış önüne topluyo sayıyo..
napıyosun oğlum dedim 7+7= 14
6+5=11 felan sayıyoo (gecen seneden biraz toplama çıkarma biliyo) çok hoşuma gitti kendi kendine sayıyo hep matematiği iyi olsun istiyorum çok önemli matematik inşallah olur

yeni bi hafta daha başlıyo kazasız belasız yeni bilgiler, öğrendikleri ve ödevlerle paylaşımlara devam..
Kolay gelsin

Deryas
25-09-2011, 18:05
Arkadaşlar,Oğlum okula başladı ama ders konusunda çok kötüyüz daha önce anasınıfına gitmedi evde ben ders çalışmıyor.sıkılıyorum ya da dikkatim dağılıyor diyor.Dikkatini verdiği tek şey resim defteri ve resim yapmak.Ne yapıcam nasıl yol göstericem bilemedim zorlamadan da olmuyor zorlayınca da olmuyor.....:53:

tr_lelli
25-09-2011, 18:21
Arkadaşlar,Oğlum okula başladı ama ders konusunda çok kötüyüz daha önce anasınıfına gitmedi evde ben ders çalışmıyor.sıkılıyorum ya da dikkatim dağılıyor diyor.Dikkatini verdiği tek şey resim defteri ve resim yapmak.Ne yapıcam nasıl yol göstericem bilemedim zorlamadan da olmuyor zorlayınca da olmuyor.....:53:

zorlama tabiki öğretmenimiz bile yapamıyorlarsa zorlamayın ertesi gün kalanını yapsınlar dmeişti.
sakın siz yapmayın ama yapmassan böyle gidersin diyin herkez ödevini yapmış olur sadece sen yapmamış olursun felan diyin..
Birde inada bindiriyorlar dün pc girmesine izin vermedim fişi çektim modemin fln inat etti kalemi eline almadı sonra oynarsın ama ödevinide yapıcaksın dedim.. yaptı
Sizde resim yapmasına izin verin ama anlaşma yapın 1 sayfa resim yap 1 sayfa ödev..

birde ben teşvik için komik anlatıyorum..
mesela "e" harfine ananesi çıtır demiş bende yaptırıken minik bir çizgi çekicez ters şapka yapıcazzz azcıkda kuyruk eklicez gibi anlatıyorum
"c" harfini öğretmeni C nin gidiş yönününden geri dönerken allahaısmarladıkk hadii görüşürüz yinee diyip döndürüyomuş oğlum hep öyle diyerek yaptı..
sevdirerek yaptırcaz başka yolu yok
"l" ye (el yazısı) bir çizgi çık yukarı dön aşşaa diye diye diye yaptırdım öğrettim hep dememi bekliyordu hep dedim başında dikildim artık kendi yapıyo

İnatcıysa hele çok zor yapmam derse tamam umarım sever ve severek yapar

chess
25-09-2011, 19:37
Arkadaşlar,Oğlum okula başladı ama ders konusunda çok kötüyüz daha önce anasınıfına gitmedi evde ben ders çalışmıyor.sıkılıyorum ya da dikkatim dağılıyor diyor.Dikkatini verdiği tek şey resim defteri ve resim yapmak.Ne yapıcam nasıl yol göstericem bilemedim zorlamadan da olmuyor zorlayınca da olmuyor.....:53:

valla 1. sınıfta çocukları motive etmek çok zor oluyo, biraz ödül gerekirse sevdiği şeylerden mahrumiyet gibi cezalar ki inşallah buna gerek kalmaz, biraz gazlama, biraz tr_lelli nin dediği gibi eğlence katmayla yapabilirsin, ama gerçekten zorluyo 1. sınıf allah kolaylık versin, daha oyun çocuğu olduğu için işin ciddiyetinin farkına varmalarıda pek beklenemez zaten

benaysequl
25-09-2011, 19:47
inşallah dediğiniz gibi olur ... bi de büyük oğlum var 7 ye giden onda da çok zorlanmıştık.. kesinlikle korkutmuyorum öğretmenine ısınmasını sağlamaya çalışıyorum ama yok sevemedi .. bizizm öğretmenimiz biraz fazla titiz çizgileri az noktalı yerlerden taşsa ç.ok kızıyo diyo.. ne var biraz anlayış gösterse ben evde sıkmıyorum hiç... olduğu kadar yavrum diyorum ama olmaz öğretmenim kızar deyip silip yeniden yapıyo nasıl orta yol bulcaz .. yarın konuşcam .. hassas bi çocuk zaten ne olur ya 6 yaşında küçücük çocuk bunlar onların işide zor ama bizleride anlasın dimi
bu arada kızlar 2500 liramı valla biz 5 kuruş vermedik nasıl devlet okulu şaşrdım olcak iş değil
bizim beslemmemiz hergüne liste verdi bi gün simit süt bi gün köfte ekmek ayran kek meyve suyu tarzında.. birinin yediğini diğeri istemesin diye listemiz var herkes hergün aynı şeyleri getiriyo oldukça adaletli yani duyunca çok hoşuma gitmişti inş seneyede aynı şekilde olur
bakalım yarın nasıl bi ruh haliyle uyanacak kızım dua edin canlarım bize inş çabucak hepimizin kuzuları alışır :71:

benaysequl
25-09-2011, 19:51
valla 1. sınıfta çocukları motive etmek çok zor oluyo, biraz ödül gerekirse sevdiği şeylerden mahrumiyet gibi cezalar ki inşallah buna gerek kalmaz, biraz gazlama, biraz tr_lelli nin dediği gibi eğlence katmayla yapabilirsin, ama gerçekten zorluyo 1. sınıf allah kolaylık versin, daha oyun çocuğu olduğu için işin ciddiyetinin farkına varmalarıda pek beklenemez zaten

evet oyunla ve biraz ödülle az da olsa gönlü oluyo kızımın parmak kasları gelişsse bu kadar zorlamayacak ve zorlanmayacaklar... 1 ay zor geçecek sabır sabır

chess
25-09-2011, 20:20
evet oyunla ve biraz ödülle az da olsa gönlü oluyo kızımın parmak kasları gelişsse bu kadar zorlamayacak ve zorlanmayacaklar... 1 ay zor geçecek sabır sabır

evet canım sabır, kızıncada bu sefer okuldan soğuyolar sonra o daha tehlikeli çünkü okul hayatları yıllarca sürcek, yoruluyosun ama sonuçta annesi ilgilenipte okuma yazma öğrenmeyen çocuk yok, 1. dönemin sonuna doğru sıkıntılarınız bayağı bi hafiflicek:13:

benaysequl
25-09-2011, 20:26
evet canım sabır, kızıncada bu sefer okuldan soğuyolar sonra o daha tehlikeli çünkü okul hayatları yıllarca sürcek, yoruluyosun ama sonuçta annesi ilgilenipta okuma yazma öğrenmeyen çocuk yok, 1. dönemin sonuna doğru sıkıntılarınız bayağı bi hafiflicek:13:

haklısın canım kızmak çözüm değil eğitim sistemi artık eskisi gibi değil müfredatlar hızlı ilerliyo gelinimiz ilkğretim öğretmeni kasım gibi okumaya geçeccekler diyo hayırlısı bakalım soğutmadan sevgiyle başa çıkıcaz inşallah:16:

ozlemkg
25-09-2011, 21:30
selam.
iki hafta önce pazar akşamı uykularımız kaçıyordu şimdi daha rahatız :D
onlarda alışıyor günden güne bizde.

daha ne okullar var deli para isteyen. okul biraz isim yapmışsa özel okul seviyelerine kadar çıkıyor malesef.
her okul bir şekilde para almak zorunda çünkü devletten alınanla dönemiyorlar. okul aile birliği para topluyor. kapıdaki güvenlik, ekstra hizmetli falan hepsinin maaşı sigortası okul aile birliği tarafından karşılanıyor.
bizim okulda tüm sınıflarda akıllı tahta var. projeksyon var. fotokopi sıkıntıları yok. ve 1. sınıf öğretmenlerine sıfır bilgisayar almışlar. bunların parasını bir şekilde çıkarmak zorundalar. kayıtta para aldıkları için şimdi bunlar için yada perde için falan para isteyemiyorlar tabi :)
Allahtan bu parayı her sene ödemiyoruz.

ali_ye
26-09-2011, 07:17
ayyyy cıldıracam:52: sandım yaaa inatla yemedi kahvaltıyı aç aç gitti üstelik grip:50: bedenegıtımı dersi vardı eşofmanlarıyla gıttı biraz buyuk geliyor:27: biraz kestirdik birde paçasına lastık taktım giymem bunu büyük erkek kıyafeti diye mızırdanarak gitti .napalım yemeklerını yemezsen böyle küçük kalırsın dıye kızdım ama ben kafayı yiyecektim :37:sinir ediyorrrr.birde dün ödevini yaptırıyorum e ciziyor düzgün yap ögretmenın yıldız vercek bak dedim .vbana amannnn yıldız verince neolacak dedi:53:bunlar çok bilmiş :52:

dotomes
26-09-2011, 09:42
selam.
iki hafta önce pazar akşamı uykularımız kaçıyordu şimdi daha rahatız :D
onlarda alışıyor günden güne bizde.

daha ne okullar var deli para isteyen. okul biraz isim yapmışsa özel okul seviyelerine kadar çıkıyor malesef.
her okul bir şekilde para almak zorunda çünkü devletten alınanla dönemiyorlar. okul aile birliği para topluyor. kapıdaki güvenlik, ekstra hizmetli falan hepsinin maaşı sigortası okul aile birliği tarafından karşılanıyor.
bizim okulda tüm sınıflarda akıllı tahta var. projeksyon var. fotokopi sıkıntıları yok. ve 1. sınıf öğretmenlerine sıfır bilgisayar almışlar. bunların parasını bir şekilde çıkarmak zorundalar. kayıtta para aldıkları için şimdi bunlar için yada perde için falan para isteyemiyorlar tabi :)
Allahtan bu parayı her sene ödemiyoruz.


o geceyi unutmak imkansız herkes burdaydı :D

gülaybcn
26-09-2011, 09:42
merhabalar

hafta sonunuz nasıl geçti bayabi ödevler varmış 15 sayfa, 5 sayfa ne demek nasıl yaptırdınız arkadaşım .
Biz ödevi ikiye böldük toplam 1 sayfa ama yarısını cumartesi , yarısını pazar çok zor oluyor nasıl gidicek böyle bilmiyorum akşamları tv seyrettirmiyorum normalde ödevi yapınca akşam tv izni aldı .
Çok hoştu son sıraya geldi pazar günü kendi kendine "hadi Eren başarabilirsin bak çok az kaldı son sıra , son sıra " diye diye kendini motive ediyor.

nuvanda
26-09-2011, 10:59
okul merkezde ve çok talep alan bir okul olduğu için öyle malesef. mesela bizim eve çok yakın 2 yıl öncesine kadar orası alıyordu. şimdi bölgeyi iyice daraltmışlar. başarıyı korumak sanırım amaç. bize çıkan okul çok kötüydü veremezdim oraya ödedik paşa paşa.
ama çok para tabi.

ilk okuma ve dikkat arttırma setleri hangi yayınevinin yazabilir misin?
hayırlısı canım ya öğretmen söyledi ama hatırlayamıycam elime geçince yazarım:34:

offf maşallah sizin okul pahalıymış yaaa :26:65 ingilizceye ödedim 2kıtaba yardımcı kitaplarada 77lira ödedık bır tişort de 20 lıra .bizimde toplantı oldu bugun branş ögretmenleri girdi benden ingilizce müzik ve resim onu isteriz bunu isteriz:27:çarşamba günleri 2lira harçlık diger günler küçük süt ve yanında kek cubuk kraker falan gıdecek.yedek kıyafet dolaplarına koyduk ama beden egitinde tekrar tişort atlet istiyor terleyip hasta olmasınlar diye ama benim kız hastaaaa ateşlendi sabaha kadar:5:kuzum gözleri falan mosmor oldu yemıyor içmiyor hasta oluyor hemen:59:haa birde el kasları gelışsin diye sadece yazı yazdırmanıza gerek yok diyor hamur oynatın kum oynatın çamur oynatın dedi örtmenimiz :6:
pahalı canım napalım sıkacaz kemerleri :34:bizim beslenmede hamur işi yasak sadec cuma günü peynirli sandviç var genellikle meyve ve kuru yemiş kayısı incir kuru üzüm fındık ceviz badem elma muz meyveli yoğrt süt felan bir liste yaptık şimdilik kahvaltı yapılıyo zaten evde öğle ymeği okulda var zaten bu da atıştırmalık:27::27::27::27:

bizim öğretmen el kasları çalışsın diye hamur istedi,okulda hamurda oynuyorlar.....:31:
yazı yazmaktan daha zevkli çocuklar için :61::61::61:

okulada aldık koydukda evdede bazı veliler ayrıyeten cizgi çalışmaları yaptırıyormuş cocuk sıkılmasın dıye diyor.bizim ögretmen fazla ev ödevi vermiyor vermicekmişte aileler yazıların yönlerini falan yanlış ögretiyor diyeymiş :44:
ben ödevini aptıramıyorum ki bide fazladan çalışması kusur kalsın:1::1::1:

bizimki çizgi çalışması yaptırıyor...biraz zorlanıyoruz ama iyide oluyor,düzeldi ilk güne göre alışıyorlar...:31:
tabi zamanla annesi:70::70::70:

ya kızlar benim kızda düzgün olmadı diyince yapmıyorum diyip çıkıyor işin içinden ayrıca öğretmen fotokopi veriyor çizgi çalısması boyama vs yapmak istemiyorsa üstüne gitmeyin diyor...
hamur bizimkilerde oynuyor 1 gun ara ile..
birde şundan bahsetmek istiyorum bazı veli arkadaşlar çiçekler vs getiriyor anlayamadım özel bir günde değil ama kim gözüne girerse olayı herhalde benim kız tek başına oturuyor bu arada canım onada sıkkın aslında ama offf ne zormuş bunlar böyle :(

içinizde bileniniz var mı bilmiyorum ama beslenme için küçük buz torbası koymaktan bahsediliyor hani sütü falan serin tutsun diye içinizde yapması bilen veya satılıyorsa nerden temin edebilirim bilgilendirebilir misiniz acaba ?

çok karışık oldu değil mi yazdıklarım aynı benim ruh halimi yansıtıyor şuandaki :26:

bence tek başına oturması çok daha iyi dikkatini dağıtacak biri olmaz yanında hiç değilse ki zamanla kendine bir çevre yapıyolar:34::34::34:

nuvanda
26-09-2011, 11:09
Benim oğlanda biraz mızmızlansada ödevini bitirdi..
4.5 sayda az mı napsın oğluşum arkalı önlü 4.5 sayfa..
1 sayfada arkalı önlü fotokopi çizgi çalışması vardı..

dinlenip dinlenip yaptı..
e harfi yaptı bi sayfaa ananesi dmeişki okadar güel yap ki çıtır çıtır olsun..
baktım yapıyo ananeeesine yaptım çıtırları diyo:1: (annemle aynı binadayız bi yukarı benim oğluş bi aşşa orda anane sıkıştırıyo burda ben:1:)
tek zoru defter kitap habure taşınıyo bi aşşa bi yukarı göçebeyiz artık annem balkondan aşşa sarkıtıyo unuttuklarımı:2:

şimdi ananede alıcam banyo yaptırcam birazdan
Gecen gün odasındaydı kapıyıda kapattıı merak ettim az bi zaman geçti kapısını açtım baktım abaküsü almış önüne topluyo sayıyo..
napıyosun oğlum dedim 7+7= 14
6+5=11 felan sayıyoo (gecen seneden biraz toplama çıkarma biliyo) çok hoşuma gitti kendi kendine sayıyo hep matematiği iyi olsun istiyorum çok önemli matematik inşallah olur

yeni bi hafta daha başlıyo kazasız belasız yeni bilgiler, öğrendikleri ve ödevlerle paylaşımlara devam..
Kolay gelsin
bencede matematik daha önemli gibi geliyo okuma yazmayı nasıl olsa öğrenecekler matematiği kavrarlarsa problem çkmaz artık heralde:44::44::44:

Arkadaşlar,Oğlum okula başladı ama ders konusunda çok kötüyüz daha önce anasınıfına gitmedi evde ben ders çalışmıyor.sıkılıyorum ya da dikkatim dağılıyor diyor.Dikkatini verdiği tek şey resim defteri ve resim yapmak.Ne yapıcam nasıl yol göstericem bilemedim zorlamadan da olmuyor zorlayınca da olmuyor.....:53:
olsun canım yeterki resim apsın oda irşey sonuçta o çizgi çalışmalarını da elleri gelişsin diye veriyor öğretmenler kalemi tutmayı öğrensin v.s. resim de aşağı yukarı aynı şey:40::40::40::40:

ayyyy cıldıracam:52: sandım yaaa inatla yemedi kahvaltıyı aç aç gitti üstelik grip:50: bedenegıtımı dersi vardı eşofmanlarıyla gıttı biraz buyuk geliyor:27: biraz kestirdik birde paçasına lastık taktım giymem bunu büyük erkek kıyafeti diye mızırdanarak gitti .napalım yemeklerını yemezsen böyle küçük kalırsın dıye kızdım ama ben kafayı yiyecektim :37:sinir ediyorrrr.birde dün ödevini yaptırıyorum e ciziyor düzgün yap ögretmenın yıldız vercek bak dedim .vbana amannnn yıldız verince neolacak dedi:53:bunlar çok bilmiş :52:
aynennn ya benim kide hasta üşütmüş< belli gece çok üstünü açıyo hafta sonu ödevini okulda unuttu okul bize bayaa uzak neyse ctesi günü gittik aldık yarısı yaptı hasta olduğu için nazlandı devamını yapmaya bende zorlamadım çok hali yoktu öğretmen nasıl olsa herkeze aferin diyor dedi çok bilmiş bunlar yaww:69::69::69::69:

merhabalar

hafta sonunuz nasıl geçti bayabi ödevler varmış 15 sayfa, 5 sayfa ne demek nasıl yaptırdınız arkadaşım .
Biz ödevi ikiye böldük toplam 1 sayfa ama yarısını cumartesi , yarısını pazar çok zor oluyor nasıl gidicek böyle bilmiyorum akşamları tv seyrettirmiyorum normalde ödevi yapınca akşam tv izni aldı .
Çok hoştu son sıraya geldi pazar günü kendi kendine "hadi Eren başarabilirsin bak çok az kaldı son sıra , son sıra " diye diye kendini motive ediyor.
ne şebeklikler yapıyoruz bir sıra için 1 saat duruyor dosya önünde o şimşek magguın ben cheff olunca 15 dk bitiyo:1::1::1::1:

Deryas
26-09-2011, 14:09
valla 1. sınıfta çocukları motive etmek çok zor oluyo, biraz ödül gerekirse sevdiği şeylerden mahrumiyet gibi cezalar ki inşallah buna gerek kalmaz, biraz gazlama, biraz tr_lelli nin dediği gibi eğlence katmayla yapabilirsin, ama gerçekten zorluyo 1. sınıf allah kolaylık versin, daha oyun çocuğu olduğu için işin ciddiyetinin farkına varmalarıda pek beklenemez zaten

Allahtan öyle yanındakini sağındakini solundakini rahatsız etmiyormuş,o yazı sırasında elim acıyor parmağım acıyor diyormuş.Bir de biz yazmaya başlarken noktalı yerleri sayıyor kaç tane kaldı diye her 5 dk.da bir mola istiyor.ya da kulağına bir şey diycem seni çok seviyorum dersi de seviyorum ama ben biraz yoruldum diyor :27:
Abi de 3 .sınıfta onun da dersleri var garibim kendi başına yapıp, bana gösteriyor

tr_lelli
26-09-2011, 14:21
Ben bugün beklemedim artık 5.5 da çıkıcaklar bakalım bensiz napmış fena merak ediyorum telefonuda yanımdan ayırmıyorum öğretmen bişi olursa arıcam dedi tüm velilere..
Bende bu sabah kahvaltı ettiremedim geç uyandı(geç uyanınca yada uykusunu iyi almadığında mızmız oluyo) biraz zorladım ye ye diye inadı tuttu laz damarımız tutuyo arada yemicem dedimmi bitti..
poğça aldım kek koydum..

ya ben beslenme konusunda sıkıntı yaşamaya başladım hiç yaşamıcamı ümit ederken..
Oğlum problemsizdir o konuda fakat o bunu getirmiyoki şu bundan getirmiyoki kimse bundan getirmiyokiler başladı bizde..
ne dersem hayır diyo deli ediyo benii..
Oğlum bizene ondan bundan şundan ben ne koyuyorsam o sevdiğin şeyler bunlar diyorum hayır diyor..:44:
Ayy napcam ben bu çocukla tost, hamburger, simit, poğça hepde değişik koyuyorum neymiş kimse bundan getirmiyomuşş eeee ne getiriyolar diyorum bilmiyorum diyooo sıyırcam ramak kaldı:37:

chess
26-09-2011, 14:43
sen beslenme saati sınıfı basıp bi bak, kim ne yiyo, sıra arkadaşı ne getirmiş:1: çocuklar özeniyo birbirlerinin getirdiklerine, bi de oyundan geri kalmamak için yemiyolar baş beslenme yememe sebebi bu bence, o boş saatte oyun oynamak daha tatlı geliyo

tr_lelli
26-09-2011, 16:56
sen beslenme saati sınıfı basıp bi bak, kim ne yiyo, sıra arkadaşı ne getirmiş:1: çocuklar özeniyo birbirlerinin getirdiklerine, bi de oyundan geri kalmamak için yemiyolar baş beslenme yememe sebebi bu bence, o boş saatte oyun oynamak daha tatlı geliyo

Bu gidişle öyle yapıcam canım bide zoraki o istemediği halde koyuyosam yemiyor.. sefer tasına makarna çorbamı koyim aa oğlum ye iştee

şekil a...
1 poğça aldım 1 dilimde kek koydum bugün.. kek e hiç dokunmamış poğçanında yarısını yemiş :44:
ve kahvaltı yapmadan gitmişti aslında sever yemeyi niye böyle yapıyo anlamıyorum..

1 sayfa fotokopi ödevimiz var
2 sayfa çizgi çalışması
yine 1 tavşan resminin çizgilerini birleştirip boyacaklarmış..

ozlemkg
26-09-2011, 17:53
Ben bugün beklemedim artık 5.5 da çıkıcaklar bakalım bensiz napmış fena merak ediyorum telefonuda yanımdan ayırmıyorum öğretmen bişi olursa arıcam dedi tüm velilere..
Bende bu sabah kahvaltı ettiremedim geç uyandı(geç uyanınca yada uykusunu iyi almadığında mızmız oluyo) biraz zorladım ye ye diye inadı tuttu laz damarımız tutuyo arada yemicem dedimmi bitti..
poğça aldım kek koydum..

ya ben beslenme konusunda sıkıntı yaşamaya başladım hiç yaşamıcamı ümit ederken..
Oğlum problemsizdir o konuda fakat o bunu getirmiyoki şu bundan getirmiyoki kimse bundan getirmiyokiler başladı bizde..
ne dersem hayır diyo deli ediyo benii..
Oğlum bizene ondan bundan şundan ben ne koyuyorsam o sevdiğin şeyler bunlar diyorum hayır diyor..:44:
Ayy napcam ben bu çocukla tost, hamburger, simit, poğça hepde değişik koyuyorum neymiş kimse bundan getirmiyomuşş eeee ne getiriyolar diyorum bilmiyorum diyooo sıyırcam ramak kaldı:37:

bizimkide başladı beslenme konusunda burun kıvırmaya çünkü bazı arkadaşları kantinden tost hamburger falan alıyorlarmış. bende alayım demesede onlar alıyo yiyo diye söyleyip duruyor. yani maç başka :D

bizimde 1 sayfa fotokopi 1 sayfa resim mamala boya bide güzel yazı defterine başlamışlar bugün onun yarım sayfasını yapabilmiş tamamlanacak. ödev çok yani. birazdan oturucaz.

perşembe günü toplantı yapacakmış öğretmen. sanırım pazartesi sesleri vermeye başlıyacak.

ozlemkg
26-09-2011, 20:04
selam bu siteyi bi inceleyin. biz üye olduk. çok beğendim.

Morpa Kampüs (http://www.morpakampus.com/index.asp)

krakker
27-09-2011, 07:19
selam bu siteyi bi inceleyin. biz üye olduk. çok beğendim.

Morpa Kampüs (http://www.morpakampus.com/index.asp)

sağol bi inceliyelim bakalımm:66:


biz dün kafayı sıyırıyoduk resmen

e sesine geçmişler 4 sayfa e yazılacak oğluş pek düzgün yazamıyo öğretmeni çok iyi değil ama kötüde değil dedi biraz çalışması lazım yapamıyo diye yazmak istemiyo

okuldan geldi 3 ten 7.30 a kadar ne yemek nede başka bişey, ödev yaptırmaya uğraştık.uykusu geldi yemek yedi yattı

rüyasında eeee leri görmüştür kuzucum kıesinn:emir_bebek:

ebuuuş
27-09-2011, 13:50
benimde kızım 1.sınıfa başladı.sabah babasıyla ananeye gidiyo.ben daha erken işbaşı yapıyorum.anane yakın 5 dk mesafe.orda kahvaltı edip öğlen okula geliyor.okulda bana 2 dk mesafede.öğlen okula girerken bende yanında oluyorum.akşam 17.10 da çıkıyorlar çıkışada yetişiyorum.beslenme konusunda okulun uyguladığı bir beslenme listesi var o yönden rahatız herkes aynı şeyi yiyor.
tenefüste büyükler bizimkini itmiş kolu sıyrılmış biraz.haftasonu formaları yıkandı tertemiz giydi dün akşam yine yıkadım.bu gidişe renkleri kış gelmeden solacak:1:
ödevler konusunda şuan yapıyor fazla bir sıkıntımız yok ama yoruluyorlar tabi.e harfi bitti dün baktım L ye geçmişler.anne diyo bu çizgiler anaokulunda da vardı gerçek ödevler ne zaman başlıcak:37:
babamız geç geliyor ondan fayda yok tüm yük bende.beslenme ödev uyku(hala uykuya benimle dalıyor yalnız yatmıyor:50:) evin yemeği çamaşırı bide işe gidiyorum.bu ara çocuktan çok kendimle ilgili sıkıntım var yetişemiyorum sanki şu düzeni bi oturtsam.akşam eve geliyoruz anneeee açıımmm diyor.hemen mutfağa onu doyur duş aldır ödeve oturuyoruz.sonra eşim geliyor sofra kur kaldır-uyku saati kızın...akşam yattığım yeri bilmiyorum valla böyle giderse yarı döneme kadar bi taraflarım arızalanacak:27:

tr_lelli
27-09-2011, 19:35
bizde çizgi çalışması ödeviyle devam ediyoruz kücük c yapmışlar..
dergimiz var dergiden 2 sayfa ödev ve deftere yaptıkları çizgi çalışmalrından 2 şer sıra..
dergi ödevimiz bitti defteri yapıyo şuan oğluş.. kendi kendine yapıyo bana gösteriyo bitince olmuş mu diye

Öğretmenimize oğluşu sordum çıkışta genel bilgi adına çok memnunum dedi siz zaten ilgili bi velisiniz (tenefüslerde de gittiğimden artık sürekli merhabalaşıp konuşuyoruz ve yine bugün gittim dayanamdım) sizin ilginiz ona yansıyo felan dedi..
projektör parasını ödedim 100 lira aidatımız var 80 lira haftayada onu ödicem ayy bitmiyoo
sıra yenilicez diyolar 35 lira istiyolar dergi seti varmış 25 lira öğretmen zorunlu koşmuyorum siz bilirsiniz dedi ama ben istiyorum isterseniz öneririm şu set olsun diye dedi..
Başladık bakalım hayırlısı...

diyasa
27-09-2011, 22:04
kızlar sınıflarınız kaç kişilik.bizimki 30_35 di şimdi 50 oldu kuzum aynı sırada 3 kişi oturuyor.çıldırıcem :22::36::36::36:

ozlemkg
27-09-2011, 23:14
kızlar sınıflarınız kaç kişilik.bizimki 30_35 di şimdi 50 oldu kuzum aynı sırada 3 kişi oturuyor.çıldırıcem :22::36::36::36:

evet 50 biraz fazla ama bozmayın moralinizi. hepimiz 60 kişilik sınıflarda okuduk. tabiki gönül 20 kişilik sınıf istiyo ama napalım. sistem böyle malesef.
öğretmenler o kadar tecrübeli ki hiç sıkıntı yaşamayacaklardır. genel uyum önemli. sizde evde desteklersiniz. okula daha sık gidip öğretmenle görüşürsünüz.
sınıf annesi henüz seçilmediyse ve sizin vaktiniz varsa sınıf annesi olursunuz. o zaman daha da kolaylaşır herşey.

krakker
28-09-2011, 07:48
kızlar sınıflarınız kaç kişilik.bizimki 30_35 di şimdi 50 oldu kuzum aynı sırada 3 kişi oturuyor.çıldırıcem :22::36::36::36:

off bu ne yaaa bizim sınıf 30 kişi gözüme o kadar çok geliyoki

bilmiyorum ben25 kişiden fazla sınıfta okumadıpım için bana çok geliyo ve öğretmenlerin nasıl yetiştiklerine hayret ediyorum 50 kişi dile bile kolay gelmiyo
Allah yardımcumız olsun diyelim

evde desteklemek şart

gülaybcn
28-09-2011, 07:51
bizde çizgi çalışması ödeviyle devam ediyoruz kücük c yapmışlar..
dergimiz var dergiden 2 sayfa ödev ve deftere yaptıkları çizgi çalışmalrından 2 şer sıra..
dergi ödevimiz bitti defteri yapıyo şuan oğluş.. kendi kendine yapıyo bana gösteriyo bitince olmuş mu diye

Öğretmenimize oğluşu sordum çıkışta genel bilgi adına çok memnunum dedi siz zaten ilgili bi velisiniz (tenefüslerde de gittiğimden artık sürekli merhabalaşıp konuşuyoruz ve yine bugün gittim dayanamdım) sizin ilginiz ona yansıyo felan dedi..
projektör parasını ödedim 100 lira aidatımız var 80 lira haftayada onu ödicem ayy bitmiyoo
sıra yenilicez diyolar 35 lira istiyolar dergi seti varmış 25 lira öğretmen zorunlu koşmuyorum siz bilirsiniz dedi ama ben istiyorum isterseniz öneririm şu set olsun diye dedi..
Başladık bakalım hayırlısı...
ilk iki hafta stres olduk ama çocuklar yavaş yavaş adapte olmaya başladılar , bizde dün 3 sayfa çizgi çalışması yaptık hemde zevkle çok hoşuma gitti. Daha e sesine geçmedik herhalde bugünlerde geçeriz.

krakker
28-09-2011, 07:53
dün bizim 2 sayfa e miz vardı az geldi gözüme :37:

zar zor yaptık

akşam karalama defteri,nde e lere çalıştık güzel yazı defterinin aralığına sığdırmayı başardık sonunda:66::66:

bakalım okulda yapabilcekmi sabah tekrar e yaptırdım çok güzel yaptı ama bazen acele ediyo e ler havada kalıyobeslenme bizdede sorun çoğu zaman yemeden geliyo ,koyduğum gibi,oyun daha tatlı geliyo

neyapayım çocuklar oyunla doyarmış deyip avutuyorum kendimi:69:

tr_lelli
28-09-2011, 07:54
bu konudan bende fena muzdaribim
biraz daha uzak diye yollamadığım okul 30 kişi biz 40 kişiyiz..
hep aklım o okulda kaldı 15 kişi olanları bile duydum peki bu haksızlık değilmi..
nasıl diğer okulda 7 şube olabiliyor çocuklar 30ar kişi bizde niçin 6 şube 40 kişiyiz 1 sınıf açmak bu kadar mı zor..
ve oğlumun okulu semtin en talep gören kalabalık okulu haksızlık bu..
50 kişi 1 sırada 3 kişi ne demeek ya bu zamanda..

diyasa
28-09-2011, 11:33
evet 50 biraz fazla ama bozmayın moralinizi. hepimiz 60 kişilik sınıflarda okuduk. tabiki gönül 20 kişilik sınıf istiyo ama napalım. sistem böyle malesef.
öğretmenler o kadar tecrübeli ki hiç sıkıntı yaşamayacaklardır. genel uyum önemli. sizde evde desteklersiniz. okula daha sık gidip öğretmenle görüşürsünüz.
sınıf annesi henüz seçilmediyse ve sizin vaktiniz varsa sınıf annesi olursunuz. o zaman daha da kolaylaşır herşey.

saol canım desteğin için .bu gün müdürle konuştum 40 kişiler dedi sizin öğretmen saymayı bilmiyor dedi,hangisine inanacağımı şaşırdım.öğretmen herkez üçer kişi oturuyor demişti çıktım baktım iki kişi öğertmenimiz ne yapmak istiyor anlamış diilim.bizi kışkırtım ek sınıf açılması için baskı yapmamızı istiyor sanırım.

diyasa
28-09-2011, 11:38
bu konudan bende fena muzdaribim
biraz daha uzak diye yollamadığım okul 30 kişi biz 40 kişiyiz..
hep aklım o okulda kaldı 15 kişi olanları bile duydum peki bu haksızlık değilmi..
nasıl diğer okulda 7 şube olabiliyor çocuklar 30ar kişi bizde niçin 6 şube 40 kişiyiz 1 sınıf açmak bu kadar mı zor..
ve oğlumun okulu semtin en talep gören kalabalık okulu haksızlık bu..
50 kişi 1 sırada 3 kişi ne demeek ya bu zamanda..
bende çok üzülüyorum bu devirde sınıfta 40,50 kişi öğretmen yeterli eğitim verebilmem için sınıfların 25 kişilik olması lazım
diyo ama nerde...benim çevremde gönderebileceğim tüm okullara baktım 50 kişiler 60 bile var...

ebuuuş
28-09-2011, 11:49
bugün öğlen toplantı yaptı öğretmen.çay içtik hep birlikte sohbet havasında bi toplantı oldu.sınıfa laptop alınacakmış 30 tl iistediler.bideaidatmıdır nedir sanırım o da 40 tl...öğretmen isterken o kadar mahçuptuki inanın benimle ilgisi yok falan dedi.erkek öğretmen istemiştim en başından bu yana.bu öğretmenini çok duymuştum iyi diye.allah gönlüme göre verdi bugün bir kere daha iyiki bu öğrt.ne vermişim dedim.allah bütün çocuklarımıza gayret güç zihin açıklığı versin.

chess
28-09-2011, 12:52
bugün öğlen toplantı yaptı öğretmen.çay içtik hep birlikte sohbet havasında bi toplantı oldu.sınıfa laptop alınacakmış 30 tl iistediler.bideaidatmıdır nedir sanırım o da 40 tl...öğretmen isterken o kadar mahçuptuki inanın benimle ilgisi yok falan dedi.erkek öğretmen istemiştim en başından bu yana.bu öğretmenini çok duymuştum iyi diye.allah gönlüme göre verdi bugün bir kere daha iyiki bu öğrt.ne vermişim dedim.allah bütün çocuklarımıza gayret güç zihin açıklığı versin.

ne güzel canım allah bozmasın, biz toplantıya acaba ne fırça yicez diye korkarak gidiyoruz:27::1: