Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

sezeryana girmeden önce dakika dakika!


turuncu__
9-09-09, 09:09
neler yaşadınız?ben hastaneye gidecegim günü bile düşününce fena oluyorum,dizlerim titrer kesin narkozu alana kadar heyecandan ölmezsem iyidir.ameliyata girceğiniz gün an an neler yaptılar neler yaşadınız?genital temizligi gece mi yaptınız

turuncu__
9-09-09, 09:09
bide ameliyat sırasında uyanma diye bişey varmış geçen burada biri yazmıştı herseyi duyup hissediyomuşsun acıyı dahi yani,ama tepki veremiyomuşsun.araştırdım öyle bişey varmış çok kez narkoz alanlarda bide düşük narkoz uygulanması gereken ameliyatlarda oluyomuş çok korktum ne yapcaz yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

turuncu__
9-09-09, 10:09
niye kimse vcevap yazmıyo:KK43::çok üzgünüm:

deniz_gunes
9-09-09, 10:09
Birşey olmaz arkadaşım..

Korkman tedirgin olman normal, heyecan yapacaksın belki ağlayacaksın ameliyata girerken heyecandan ama narkozu verdikleri anda, olay bitiyor zaten:)

Sonrası uyandığında bir bakıyorsun odanda yataktasın, bebiş ve herkes yanında...

Bu kadar..Seni çok iyi anlıyorum..

Heyecanlanman, korkman normal ama gelip geçecek bir şekilde.
Böyle düşün..Allah hayırlısını nasip etsin..

deniz_gunes
9-09-09, 10:09
Ameliyat sırasında uyanma diye birşey de hiç duymadım ben..

Böyle şeyler düşünme..

EU1
9-09-09, 10:09
turuncum canım dur bi sakin ol... öyle ameliyat sırasında uyanma falan getirme aklına.. ben de sezaryen oldum hem de epidural.. yani herşeyi hatırlıyorum neler yaptıklarını bebeğin ilk çıkışını falan.. hiç öyle korktuğun gibi değil. ben de çok heyecanlanmıştım hatta hastaneye giderken tansiyonum düştü bayılıyordum neredeyse. ama oraya gidince herşey değişiyor. dakikalar içinde olup bitcek ve bebişini alacaksın kucağını sıcacık birşey anlatamam o duyguyu sana öyle güzel ki... senin şu anda yapman gereken bebeğinin hazırlıklarını tamamlayıp keyifli bir şekilde hamileliğinin son dönemlerini yaşaman. bol bol dinlen yat uyu. çünkü sonra enerjiye çok ihtiyacın oluyor tatlım. ben girdikten 10 dk sonra bebek çıktı, 22 dk sonrada ben çıktım ameliyathaneden. hiç korkulacak birşey yok zaten bi girdiğini hatırlayacaksın bir de çıktığını tatlım..

EU1
9-09-09, 10:09
bu arada ben genital temizliği bir gece önce hallettim canımcım. güzelce duşumu aldım sonra saçlarımı düzleştirdim kafam dağılsın diye. çantalar falan hepsi hazırdı son kez kontrol ettim. sabah giyeceklerimi hazırladım sonra da yattım uyuyamadım o ayrı :)

truf
9-09-09, 12:09
hiç bu kadar korkmana gerek yok

*YAĞMUR*
9-09-09, 12:09
irem8585
turuncum canım dur bi sakin ol... öyle ameliyat sırasında uyanma falan getirme aklına.. ben de sezaryen oldum hem de epidural.. yani herşeyi hatırlıyorum neler yaptıklarını bebeğin ilk çıkışını falan.. hiç öyle korktuğun gibi değil. ben de çok heyecanlanmıştım hatta hastaneye giderken tansiyonum düştü bayılıyordum neredeyse. ama oraya gidince herşey değişiyor. dakikalar içinde olup bitcek ve bebişini alacaksın kucağını sıcacık birşey anlatamam o duyguyu sana öyle güzel ki... senin şu anda yapman gereken bebeğinin hazırlıklarını tamamlayıp keyifli bir şekilde hamileliğinin son dönemlerini yaşaman. bol bol dinlen yat uyu. çünkü sonra enerjiye çok ihtiyacın oluyor tatlım. ben girdikten 10 dk sonra bebek çıktı, 22 dk sonrada ben çıktım ameliyathaneden. hiç korkulacak birşey yok zaten bi girdiğini hatırlayacaksın bir de çıktığını tatlım..
Ne güzel anlatmışsın ama korkmamak elde değilki :)
İnsan ister istemez korkuyor.Eminimki bebişi kollarımıza aldığımızda
bütün acılar unutuluyordur :KK46:
Allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:

nickminkenari
9-09-09, 13:09
aklıma böyle şeyler gelince hemen daha fenasını düşünüyorum beyninden ameliyat olanlar var hastalıklarından kurtulmak için ameliyat olacakları düşünüyorum. sonra bi rahatlama geliyo içime bense bebegime kavuşucam iyisini düşün felaket senaryoları yazma relakksss...

why_be
9-09-09, 16:09
canım rahat ol. bende sezercik oldum temizliği 1 gece önce yaptım. sanki doğuma gidecek olan ben değilmişim gbi yattım bi güzel uyudum. stres olmadım heyecan vardı daha çokk...
ameliyatta uyanmak gibi bişeyi bende duymadım hiçç.. sakin ol..herşey çok güzel ve problemsiz olacak.

tazefasulye
9-09-09, 22:09
hehehe :) Çok iyi anlıyorum seni... Ben de dakika dakika öğrenmek istemiştim, sezaryen olan arkadaşlarım "illallah" demişlerdi :)) Şundan emin ol; bu kadar endişelenmene değmeyecek. Her şey su gibi akıp gidecek, çok rahat olacak. Unutma artık sezaryen doğum normal sayılıyor neredeyse. Doktorlar en çok bunu yapıyorlar, anstezistlerin en sık gördüğü ameliyt bu!

Benim doğum hikayemi okumak ister misin? Orada biraz ayrıntılı yazdım.Gene de kafana takılan bir şey olursa özelden sorabilirsin. Cevaplarım. Korkma, her şey çok güzel olacak yerimseniben

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-oykuleri/304947-asik-oldum-korkutuk.html

EU1
10-09-09, 07:09
kızlar bakın kanalD'de dakika dakika sezaryen var şu anda izleyin. eğer yakalayamazsanız youtube da falan da bulabilirsiniz.

Feyza79
10-09-09, 07:09
canim hic korkma sakin ol.bana pazatesi hastaneye giris olcak dendi.ben pazar günü temizligimi yaptim.
paztersi hastanede dip köse konturolün oluyor.tabi insan heyecandan uyku tutmuyor sabaha kadar tik tik saatin dakikasini saydim.
sonra sabah hemsire geldi.bir dus al hazirliycaz dedi.dusumu aldim.ameliyat elbisesini giydin.kolumdan igneyi takti.ben cok heyecanli ve sinirliyim bir de ilaclarin etkisinden ister istemez insani titreme aliyor.ama herkes te olmazmis.belden altimi uyusturdular tam bayilmadim.sende öyle yap.rahat gecti hic korkma korkulcak birsey yok.

toprockk
11-09-09, 12:09
2 gün önceden bütün evimin işini ikramlarımı yemeklerimi hazırlayıp dolaba kaldırdım 1 gün kala annem geldi evi hafif bir temizledim sohbet muhabbet geçtii..akşam telefonlar gelmeye başladı nasılsın heyecan varmı eş,dost doktorum falan aradı..sabah 11 deydi sezeryanım sabah 7 gibi uyandım bir boy abdestti aldım yasinimi okudum duamı ettim.sonra ver elini kuafördelikafadulden..önceden randevu almıştım gittim saçlarıma fön çektirdim eve geldim makyajımı yaptım annem,yengem,kocam ,yigenim hastanenin yolunu tuttuk..eşimle yatış işlemlerini gerçekleştirdik odamıza ben ve yakınlarım çıktık.eşyalarımız yerleştirdik.sonra hasta bakıcı bir kadın geldi elinde ameliyat önlügü ve jiletkafamçokkarıştı.. önlüğü giydirdi çamaşırım içimde kaldı onu ameliyat masasında çıkarıyorlarmış anne rahatsız olmasın ameliyata kadar diye.jiletle genital bölgeye ve sezeryan olacagım için göbegimde kıl olup olmadıgına baktı(1 hafta kadar önce epilasyon yaptırmıştım.böyle olabilecegini düşünerek göbegimede epilasyon yaptırmıştım)sonra çıktı dr um ameliyattaymış bitmesini bekledik..odada sohbet muhabbet 10 kişi falan vardık. hiçç heyecanlı degildim.sonra hasta bakıcı bayan tekrar geldi ailemle vedalaştım ve yürüye yürüye asansöre gittim.ameliyathaneye gittim.masaya uzandım damar yolu açıldı epidurali uygulayacak dr geldi yan döndüm epidural uygulandı biraz acıdı çok az amayerimseniben dr duyacagım tüm agrı bu kadar olacak dedi..gerçektende öyle oldu.sag koluma tansiyonumu ölçen bi alet ,sol kolumda da serum vardı. sonda takılmadan sprey sıkıldı sadece soguklugunu hissettim okadar.ayaklarım ısınmaya başladı ve kısa bir süre sonra hiç bir şey hissetmemeye başladım dr geldi ameliyathanede müzik çalıyor drlar şarkı söylüyorladı anestezi teknisyeni sürekli benimle konuşuyordu ama gayet iyi hissediyordum kendimi.dr um bunu hissediyormusun dedi neyi diye sordum ya bunu dedi hiç bir şey hissetmiyordum.sonra 2-3 saniye sonra karnına bastırıcaz bebegi çıkarmak için dedi 3. bastırışta oğlumun sesini duydum.hemşire yanıma getirdi yanagını yanagıma sürdü tebrik ettiler.sonra bebegimi bakım odasına götürdüler .anestezi teknisyeni telefon açıp bebegimin kilosuu ve boyunu saglıklı olup olmadıgını sordu.her şey yolundaydıalkisalkisalkis.sonra dr um ameliyatın iyi geçtigini kanamamın fazla olmadıgını herşeyin beklendiği gibi oldugunu söyledi ve pansumanımın yapılacagını söyledi ve gitti o sıra hafif midem bulanmaya başladı bir kaç derin agzımdan aldıgım nefes sonrası geçti.odama indirdiler.üzerimde çarşaf örtülüydü hiç bir yerim görünmedi.bebegimi getirdiler emzirmem için hemşire yardımcı oldu.odamda tüm sevdiklerim yanımdaydı tebrik ettiler.2 saat sonra hasta bakıcı geldi üzerim giydirildi 4 saat sonra hemşireyle yürütüldüm yemek yedim.sabah bir pansuman daha yapıldı ve öglen evime çıktım.hiç agrım olmadı çok güzel bir dogum geçirdim.istediğin gibi an ve an yazdım inşallah sana fikir olur.sakın korkma dogum çok güzel bir an ve bu anın tadını çıkara.s...

esther
11-09-09, 21:09
ameliyatta uyanmak mümkün değil güzelim. ameliyat sonrası bile insan zzor açıyor gözünü.

adiyef
12-09-09, 19:09
doğumum 11 deydi.sabah kalktık,eşimin ailesi benim ailem ve eşim sabah dokuzda hastaneye gittik.sorun şu oldu,beni ancak 2 buçukta sezeryana aldılar.onu beklemek sinir bozucuydu.neyse beklerken kan filan alındı.biz odaya eşyalarımızı yerleştirdik.ameliyata alıcaz hazırlanın dediler.bir hasta bakıcı beni hazırlanma odasına götürdü.soyundum,ameliyat önlüğünü giydimsonra hasta bakıcı sonda taktı.koluma serum taktı.sonra ameliyathaneye götürdüler.ameliyat haneye girerken yakınlarımın arasından geçiyordum.sonra girdim doktorum geldi,anestezist serumuma bir iğne yaptı.doktorum şimdi bayılcaksın herşey bitecek dedi.o sırada heralde bayılmışım.az sonra herkesin yanımda olduğunu,artık odamda olduğumu hissediyordum sesleri duyuyordum.birde bebek ağlaması duyuyordum.yavaş yavaş ayılabildim.tabi o sıralar biraz acı çekiyorsun.eşim videoya almış çok acıyooor diyorum bide çıkıın odadaaan hepiniz diye bağırıyorum.akrabalar filan var yazık herkes odadan çıkıyor.bebeği getirelimmi diyorlar,istemiyoruum getirmeyin diyorum çok komik ya.adet sancısı vardır ya baştan öyle bir sancıçektim biraz.sonra o sancı 2-3 saat içinde bitti.3-4 günde yürürken zorlandım.ama inanki çok kolay normal doğum yapsam ben dayanamazdım dayanıksız biriyimdir.

LiLiPuT
13-09-09, 13:09
önce bi sakin ol bakalım doğumdan kim ölmüş Allahın izniyle...
bak bende senin gibiyimdir panik atak sorunum yüzünden fazla gerilmiştim doğum yaptığım günnn
sonra çok pişman oldumm
böylesi özel böylesi güzel birgünü sabah duşunu alıp makyajını saçını yapıp cesaretinide yanına alıp oya doya yaşa derim arkadaşımmm
narkoz konusuna gelince ilk doğumum narkoz ile olmuştu ve hiç bişey duymamıştım ..
ikincisi spinal anestezi ile oldu ki onuda tavsiye ederim ama bacaklarımıhissetmiyorum diye benim gibi panik yapıp ameliyat haneyi birbirine katmayacaksan tabiii:))))
hayırlı doğumlar dilerimmmm

turuncu__
13-09-09, 14:09
tesekkürler canım.ama elde degil napıyım:çok üzgünüm:bide doktorum dediki ben şimdi 27 haftalığım,zamanı gelince ben normal yapamam dersen sezeryan yaparım dedi,zaman veremem şimdi dedi ne demek bu norrmal dogum zamanınımı beklicem yani sez lar erken alınmıyomuki?sez olsada çatı muayenesi yaparmı?

adiyef
13-09-09, 17:09
sezeryan istiyorum dersen yapmaz heralde.çatı muyenesi normal doğuma uygunmu diye yapılıyor ya

turuncu__
16-09-09, 12:09
istege bağlı sezeryanlarda dr.kaçıncı hafta alıyo bebegi

kumru82
17-09-09, 20:09
Ben 39+2 de mecburen sezeryan oldum. Bebeğim boynuna kordonu dolamıştı. Salı günü son kontrolüme gittim doktor yarın alalım bebeği dedi.Çok heyecanlandım yarın olmaz çok erken dedim. Doktorum çok güldü bu sözüme . Cuma günü eşim annem ve ben güle oynaya hastaneye gittik. Epidural sezeyan oldum.Hiç ağrı sızı hissetmedim. Bebeğimide hemen gördüm. Sezeryan sırasında heyecanlandığımdan tansiyonum düştü sadece.Zaten insan acı bile hissetse bebeğini alınca kucağına herşeyi unutuyor

zulkarneyn
18-09-09, 06:09
canım aklına hiç kötü şeyler getirme.bak benim bir arkadaşım var.ikimizinde dr u aynı ve bir hafta arayla doğum yaptık.inan aklına getirdiği ve korktuğu şeylerin hepsi başına geldi.kendini psikolojik olarak şartlandırırsan tabi ki bişeyler gelir başına.bu hem sana hem de bebişine zarar verir güzelim.o yüzden onları hiç ama hiç düşünme.düşünmen gerektiğin tek şey bebişini kucağına alacağın andır.bak benim canım öyle tatlıdır ki tırnağım kırılsa abartısız bir hafta söylenirim.tüm ailem hatta eşim dahi benim sezeryan sonrasında 2 ay kendime gelemeyeceğimi,nazlanacağımı düşünmüşler.bu kanaat bende de mevcuttu.ama inan canım o dünyalar tatlısı şeyin yüzünü gördün mü her şey değişiyor.ben sezeryandan sabah saat 9.30 da çıktım akşam saat 17.30 da sondam çıktı ayağa kalkıp yürümeye başladım.hemde tek başıma.çünkü çabuk toparlanmam gerekiyordu.kızımın bana ihtiyacı vardı ve benim bir an önce ayağa kalkmam şarttı.o yüzden güzelim hiç ama hiç kötü şeyleri düşünme.o an geldiğinde her şey yolunda gidecektir.yeter ki kendini şartlandırma.bak dünyalar tatlısını kucağına alınca geçmişe bekıp sadece güleceksin.

ERVUS
18-09-09, 08:09
kokma canım hiç bişey yok merak etme

zulkarneyn
18-09-09, 10:09
bak bişeyi söylemeyi unuttum.ben o gün gitmeden önce kuaföre gittim saçıma fön çektirdim ve makyajım da o biçimdi yani:umursamaz:gerçi benim o gün akşamüstü olacaktı doğumum ama bende kan ekskliği olduğu için o gece 2 ünite kan verildi o yüzden ertesi gün sabah 9 a kaldı.ama fönüm hiç bozulmamıştı:sm_cool: makyajımı tazeledim ve doğruuu sezeryana.o yüzden sen kendi kendinin terapisti olacaksın canım.hiç korkma her şey yolunda gidecektir eminim.

daisyb1
21-09-09, 14:09
arkadaşlar merhaba,

bende pazar günü saat 11:00 da sezeryan ile doğum yapacağım. turuncu arkadaşımızın dediği gibi bende alacağım anestezi yüzünden endişe ediyorum. turuncu arkadaşın bahsettiği şey anestezik farkındalıktır. uyuyor sanırlar sizi ama aslında bilinciniz açıktır ve herşeyi hissedersiniz.

turuncu arkadaşım korkma bizim başımıza bu gelmeyecek. bu milyarda bir ihtimal. o da gelip bizi bulmaacak. biz bebeşimiz olması için ameliyata giriyoruz. sonu güzel olacak birşey için. benim 97 yaşındaki babaannem beyin ameliyatı oldu turp gibi uyandı. ne hastalar ameliyat olup uyanıyor. bizde 15 dakikacık uyuyup uyanacağız. bebişlerimizde yanımızda yatıyor olacak.

aklına bunu getirme. herşey güzel olacak. hayırlı doğumlar herkese

turuncu__
23-09-09, 09:09
ne güzel yazmışsın inşallah canım herşey yolunda gider ve aa bu muymuş deriz.

creative
25-09-09, 17:09
ben yürüyerek girdim ameliyathaneye :) hiç bişe hissetmedim son kez dua okudum sadece ışıkları hatırlıyorum...uyandım odamdayım,bebek yanımda...zor olanı kendine tam olarak gelip atacağın 3-4 adım sonrası kolay zaten korkacak bişe yok inanın..

green olive
26-09-09, 17:09
kızlar çok sağolun yazdıklarınız çok yardımcı oluyor...
Ben pazartesi gireceğim kısmetse
bişey merak ediyorum
"epidural in etkisi kaç saat sonra geçiyor ??"
a.s.

bursasu
26-09-09, 18:09
eğidural belinden çıkartılmıyor canım sanada mandal gibi bişey veriyolar ağrı duydukça basacaksın ve ağrı kesisin epiduralden gelecek

karanfil_35
26-09-09, 20:09
canım benim sakın korkma ben neler neler kafamda kurup korkuyordum ve inan en sonunda yani bu muymuş falan dedim hatta 1 gün sonra bayağı ayaklandım gezinirken bile acaba daha acısı yeni mi çıkacak diye hayıflanıyordum sonuçta hiçbirşey korktuğum gibi olmadı. sen de rahat ol allah ın izniyle bi bakmışsın kucağında bir bebiş :) bu arada epiduralin etkisi bende 3 saat sonra geçmeye başladı. hayırlı doğumlar

Kizil Deniz
26-09-09, 20:09
dogumumu son ana kadar normal ıstedım takı acılmam 3 cm olup nişanım gelıp ama oglumun başı kanala ınmedıgı için mecbur kalana kadar doktorum senı ögleden sonra alıcam sezeryana dedı ben aglamaktan onu dınlemıyorum bıle takmıstımnormnal doguma sonra geldı senı aksam alıcam sonrada geldı acıl sezeryan var senı yarın alıcam saat bıle vermedı bana sordum ne zaman bellı degıl dedı nesse 12 den sonra bişiy yedırmedıler sabah vizit gezıyodu doktor acmısın dedı evet dedım hadı sezeryana dedım şaştım kaldım anneme baktım telaslı telaslı tuvalete bıle göndermewdıler okadar seri oldu sondamı taktılar ve gırdım sezeryana saglıkcı oldugum için önceden bılıyodum sezeryanın nasıl oldugunu ama kendın olunca ınsan bıldıgınınıde unutuyo ellerımi bagladılar yataga ne yanı dedım uyanma gıbı rıskımmı var dedım güldüler ne olur ne olmaz narkozu verdıler ben gözlerımı acmak ıstıyorum uyudugumu sanıp kesmesınler dıye :KK70::KK70: sonra hersey oldu bıttı hiçbişey hıssetmıyosun sadece hafıf yanma hıssettım karnımda hemen agrı kesıcı yaptılr gectı cok rahhattım korkulacak bişiy yok canım sen bebegını düşün gerısı gelıyo zaten saglıklı olsunlarda

pinar79
26-09-09, 22:09
bende perşembe sezeryan olacam genel anestezi ile olacakmış.bende tedirginim kızlar,genel anestezi nasıl

creative
30-09-09, 08:09
pınar korkma genel anesteziyle oldum ben..sadece uyanırken annemi felan 5 er tane gördüm :))

PERA13
9-10-09, 13:10
Dogumdan bir gün önce gittim saclarımı boyattım malum cocuk olunca ilk zamanlar dısarı cıkamayacagız diye sonra o aksam kayınvalideme gittim yemegimizi yedik eglendik eve gittim sabaha karsı dusumu aldım esime kahvaltı bile hazırladım 09:00 da hastaneye gittik orda sohbet eglence sonra doguma gittim döndüm :)
15 dakika icinde bebegi cıkarmıslar sonra bende kist vardı onu aldıkları icin ben icerde biraz daha durmusum cıkmısım ama normal sokaga gezmeye gider gibiydi vallahi hic kafana takma oldu da bitti masallah seklinde bitiyor iste :)

EU3
9-10-09, 13:10
Bencede hiç korkma bebeğini kucağına alıcağın o anların hayalini yapp