Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Kantaron yağının faydaları


seclusion
4-05-07, 12:05
HÜCRE YENILEYICI KANTORON YAĞı
Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici bu mucizevi yağ, daha bir çok şifa özelliğini bünyesinde barındırıyor. Hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Hücre yenileyici niteliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkili.

Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifasını bünyesinde barındırıyor. Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmış durumdadır. Sizlere de kantaron yağını evinizde bulundurmanızı ısrarla öneriyorum. Ona en beklenmedik anda ihtiyaç duyabilirsiniz. Zaten kantaron yağını kullanıp etkisini gördüğünüzde, ondan vazgeçemeyecek, çevrenizdeki insanlara da tavsiye edeceksiniz.

KANTARON YAĞININ ŞİFA ÖZELLİKLERİ:

Kantaron yağı her türlü yaralarda başarıyla kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar vb durumlarda iyileşme sağlar. Kantaron yağı;
*Antiseptik özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller
* İltihap önleyici özelliğiyle yarada herhangi bir iltihap oluşmasına engel olur
*Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur
*Hücre yenileyici özelliğiyle yaranın çabuk kapanmasını sağlar
*Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı bir numaralı yardımcınız olmalı. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Güneş yanıklarında da kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedeceksiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir.

Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına yardımcı olur.

Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.

Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz.

Kantaron yağının bebeklerin pişiklerinde de çok etkili olduğunu belirtmek isterim. İki çocuğumda da pişik kremi yerine kantaron yağı kullandım ve çok faydasını gördüm.

Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır. Masaj yaparken bebeğinize sevginizi hissettirmeyi de sakın unutmayın.

Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır. Kısa sürede ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.

Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur.
Yine dahilen iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır.

Yaz-kış ayaklarını ısıtamayanlar kantaron yağından yararlanmalı. Bu sorunu yaşıyordum ve bir büyüğümüz topuklarıma kantaron yağı-kekik yağı karışımı sürmemi önerdi. Geçen kış ayaklarım üşümedi. Ayakları üşüyenler ayrıca bacak bacak üstüne atmamalı. Bu enerji dolaşımını kilitler ve ayakların üşümesine sebep olur.

Uyarı: dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.

Ne dersiniz, kantaron yağını evimizden eksik etmemekte haklı değil miyiz? Bence siz hemen kantaron yağı alın ve elinizin altına bir yere koyun. Zaten onu kullandıkça, etkilerine inanamayacak ve ondan vazgeçemeyeceksiniz. Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder. Bitkisel tedavilerin giderek revaç bulduğu dünyamızda kantaron yağının da zamanla modern tıptaki yerini alacağına, yakın bir zamanda da onun acil servislerde kullanılacağına inanıyorum. Şifalı bitkilerle dost kalmanız dileğiyle…

seclusion
4-05-07, 13:05
al canım bende yüzüme sürüyom geceleri çok güzel bişey

FERAYKANAL
4-05-07, 20:05
annem zeytinyağının içine kantaron bitkisini atıp güneşte 1-2 hafta bekletti kırmızı bı renge büründü bana ilaç olduğunu her şeye iyi geldiğini söylemişti sanırım aynı şeyler

seclusion
5-05-07, 05:05
FERAYKANAL
annem zeytinyağının içine kantaron bitkisini atıp güneşte 1-2 hafta bekletti kırmızı bı renge büründü bana ilaç olduğunu her şeye iyi geldiğini söylemişti sanırım aynı şeyler
evet canım bu yağ öğle elde ediliyormuş zaten biyerde okumuştum almaktansa böle yapmak daha iyidir canım. ne güzel bende yapacam bak özendim şimdi:))))))

Nuray
5-05-07, 06:05
günaydın yazılarını okudum.benim de sivilcelerim ve de izleri mevcut.sen bu yağı sulandırarak mı doğrudan mı sürüyorsun?ayrıca sabah akşam mı? verdiğin bilgiler için şimdiden teşekkürler canım.:sm_confused:

seclusion
5-05-07, 06:05
selinnazım ve diğer canlarım bendede doğal bitkilere karşı özel bi ilgi var. ama çok büyük bi ilgi bu işe yaramasa bile yaptıklarım büyük bi zevk alıyorum doğal şeyleri alıp sürmekten:))))) ben önceleri çok şeyler denedim yüzüme sürdüm doğal olarak.sivilce izleri var bendede. pek derin izler deil ama herkes cildinin pürüzsüz bebek gibi olmasını ister değilmi:)) ilk ergenlik yıllarımda(12-13 yaşımdayken) çok bilinçsiz olduğum için sıkardım hep sivilcelerimi. sonra izleri geçirmek için yöntemler aramaya başladım.sonrada şunun farkına vardım arkadaşlarım. cildimizin yenilenmesi ve güzelleşmesi için gerçekten bişeyler sürmemiz yeterli değil ki bu ne olursa olsun.isterse bir milyarlık bi krem olsun.isterse mucize olsun olmuyor yediklerimiz düzenli ve sağlıklı olmayınca olmuyor arkadaşlar.şimdi 1 aydır size ne yaptığımı ve cildimin nasılda güzel parladığını anlatayım. öncelikle sabahları 7 gibi kalkıyorum.1bardak ılık suyla 1tatlı kaşığı üzüm çekirdeği içiyorum. ardından 1su bardağı suyu kaynatıp kendim topladığım kuruttuğum ısırganlardan 1tatlı kaşığı ufanlanmış ısırgan içine atıp 5 dakika demlendirip.süzüyorum ve içiyorum.bu ısırgan ve üzüm çekirdeğini sabah akşam aynı şekil uyguluyorum. inanın bunları kullandığımdan beri insanlar bile güzelliğimin farkına vardı. geçen komşu teyze dediki bana yüzünde bi güzellik var hamilemisin dedi. hahahaha:)))) bunlar insanın içini temizliyor vitamin ve antioksidan etkisi yapıyor arkadaşlar.birde meyve sıkacağında sıktığım 1elma-1havuçsuyu-yarımşişe madensuyunu dondurdum.hersabah yüzümü yıkadıktan sonra yüzümde gezdirip 30dk.sonra yıkıyorum.ve güneş kremimi sürüp(sebamed 45faktör)işe gidiyorum.sonra akşam yatmadan önce yüzümü yıkıyorum.ayva çekirdeği kremimi sürüyorum kuruduktan sonra kantaron yağıyla masaj yapıyorum ve ölece yatıyorum.işte böle arkadaşlar.inanın bunları yaptıktan sonra sivilce izlerim geçmeye başladı cildim toparlandı gerildi.üzüm çekirdeği iştahımı kesti.işimde evime yakın olduğu için sabah akşam 20dk.yürüyorum 2 kilo verdim 1 ayda.öle yani arkadaşlar.ben bunları artık hayatımın sonuna kadar yapmayı düşünüyorum allahın izniyle.sizide tavsiye ederim.birde üzüm çekirdeği yağının göz altı morluklarına,kırışıklıklarına ve göz sağlığına iyi geldiğini yazıyordu bu sitede formların birinde.o yazıyı bulamıyorum kaç gündür.bulanlar varsa bana linkini göndersin lütfen!göz altlarım fazla mor değil ama bütün gün bilgisayarında başında çalışmak zorundayım.o yüzden akşam eve gittiğimde yorgunluktan gözlerim morarmış oluyo.lütfen o yazıyı bulursanız sitede bana linkini yollayın olurmu. öpüyorum hepinizi. hep güzel,sağlıklı ve mutlu kalın.ama en önemlisi ruh sağlığınız iyi olsun hiç bişey için üzmeyin kendinizi. mucukkss
__________________

seclusion
5-05-07, 07:05
selinnaz
canım verdiğin faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. öpüyorum seni:1yes2:
nedemek selinnazım inş. faydalı olmuşumdur. bütün kadınlar çiçektir ve çiçekler suyla gübre ister canım unutma:))))))) nemlendirecen ve besliceksin:)) uygula bunları faydasını görecen canım. ben doğa anaya çıkıp hafta sonları kendim bitki toplarım çok rahatlıyorum büyük zevk alıyorum:)) suna dumankaya ya gidip doktoramı yapsam napsam yaw:))

FERAYKANAL
5-05-07, 12:05
seclusion
evet canım bu yağ öğle elde ediliyormuş zaten biyerde okumuştum almaktansa böle yapmak daha iyidir canım. ne güzel bende yapacam bak özendim şimdi:))))))
canım havalar ısındı güneşte yapmak lazımmış başlayabilirsinailem ayvalıkta oturuyor oralarda ot kültürü fazla biberiye de ağrı kesici özelliği var ben bunlara pek inanmazdım adetlerim çok sancılı geçiyordu adetten önce annem bana biberiya kaynatıp içiriyordu ve gerçekten ağrım kalmadı çok şaşırmıştım hatta denemek için içmediğim zamanlar oldu o zamanda ağrıdan kıvrandım

seclusion
5-05-07, 12:05
FERAYKANAL
canım havalar ısındı güneşte yapmak lazımmış başlayabilirsinailem ayvalıkta oturuyor oralarda ot kültürü fazla biberiye de ağrı kesici özelliği var ben bunlara pek inanmazdım adetlerim çok sancılı geçiyordu adetten önce annem bana biberiya kaynatıp içiriyordu ve gerçekten ağrım kalmadı çok şaşırmıştım hatta denemek için içmediğim zamanlar oldu o zamanda ağrıdan kıvrandım
aa saol canım bende ısırgn içiyom ama o kür olarak içiliyomuş. 20 gün içip sonra 10 gün bırakacan. bu biberiyeyi demliyomusun yoksa kaynatıyomusun.biberiye yaprağımı bendede var aynı sorun.adet sancıları var yani. bi tarifini verde bende yapim adet olcam zaman canım. saolasın. hem doğa anaya inan oldumu:))) doğada bir tek ölümün çaresi yok. her derde bi derman vermiş allah!!!

FERAYKANAL
5-05-07, 18:05
valla ikiside olur istersen kaynar suya at istersen demle tadı da benim hoşuma gitmişti inşallah sende beğenirsin adetine 4-5gün kala hergün bi bardak iç

hsenuz
7-05-07, 10:05
merhaba arkadaşlar

bende kantoran yağını ucuk tedavisinde kullanmıştım anında ucuğu kurutup 1-2 sonrada tamamen yok ediyor

canan
11-05-07, 06:05
iyi yapılmış bir kantaon yağı her evde bulunması lazım olan bir ilaç bence de

üç yıldır biz bir çok derdimize onunla çare bulduk

paylaşımın için teşekkürler bilmeyenler de öğrenmiş oldu...

maze
21-05-07, 08:05
ya bende aldım kantoran yapını ama aldığım aktarcı cilde kullanılmaz bu dedi?

seclusion
21-05-07, 09:05
çok biliyo o aktarcılar zaten bende gittim cumartesi yosun yağı sordum bi ton azar işittim delüü adamdan. sen bakma canım kullanılır o. arada bi kullanılır

maze
21-05-07, 13:05
teşekkür ederim her bal cım sen ne aralıklarla kullanıyorsun haftada 2 defa yeter mi sence?

muşmula
22-05-07, 06:05
Doğal beslenmek cildi ciddi anlamda destekleyip güzelleştiriyor. İzmirde yaşarken cildimle ilgili sorunlarım olmazdı.çünkü çoğu yediğmiz şey sebze ve otlardı. Bursaya geldiğimden beri bunlardan yoksun yaşıyorum senağlama
Özelllikle son yıllarda nescafe tüketimim bi hayli arttı.Sigara kullanmadığım ve yaşımdan bayaaa bi genç gösterdiğim halde yüzümün eskisi kadar düzgün olmadığının farkındayım.senağlama
makyaj yapmıyorum fondoten pudra filan kullanmıyorum ama ilt gözeneklerim açıldı. birde sivilcelerim artmaya başaladı ve geçtikten sonra bile izleri kalıyor. nasıl yok ederim hiç bilmiyorum.bi fikri olan var mı?

seclusion
22-05-07, 07:05
maze
teşekkür ederim her bal cım sen ne aralıklarla kullanıyorsun haftada 2 defa yeter mi sence?
aslına bakarsan ben herakşam avucumun içine 2 damla damlatıyorum.2 damlada buğday yağı damlatıp parmakucumla karıştırıp yatmadan temzi yüzüme sürüyorum. sivilce izlerime çok iyi geldi 20 gündür falan yapıyorum. gözle görülür farklılıklar var. bu arada aktarın sağlık bakanlığınca onayı yok dediği yosun yağının onayı varmış. arkadaşım istanbuldan almış.sağlık bakanlığı izni var. yosun yağıda sivilce izlerini tamamen geçirmiş arkadaşımın gördüm.arkadaşımın babası aktar üstelik istanbulda.bu aktarların bazıları sallıyo canım bakma sen onlara:kızgın::1yes2:

seclusion
22-05-07, 07:05
muşmula
Doğal beslenmek cildi ciddi anlamda destekleyip güzelleştiriyor. İzmirde yaşarken cildimle ilgili sorunlarım olmazdı.çünkü çoğu yediğmiz şey sebze ve otlardı. Bursaya geldiğimden beri bunlardan yoksun yaşıyorum senağlama
Özelllikle son yıllarda nescafe tüketimim bi hayli arttı.Sigara kullanmadığım ve yaşımdan bayaaa bi genç gösterdiğim halde yüzümün eskisi kadar düzgün olmadığının farkındayım.senağlama
makyaj yapmıyorum fondoten pudra filan kullanmıyorum ama ilt gözeneklerim açıldı. birde sivilcelerim artmaya başaladı ve geçtikten sonra bile izleri kalıyor. nasıl yok ederim hiç bilmiyorum.bi fikri olan var mı?
evet canım doğru diyosun keşke bende ege bölgesinde falan yaşasaydım ne güzel zeytinlik heryer. ucuz ve doğal zeytinyağları var. bence nescafeyi günde 1 fincana düşürmekle başlıyabilirsin işe. onun dışında demlenmiş ısırgan otu çayı içebilirsin içini kanını temizler. sivilcelerin oluşumunu engeller cildine canlılık verir kan yapar. bunu tavsiye ederim bide bahsettiğimiz yağlardan kullanabilirsin. buğday yağı,kayısı çekirdeği yağı, yosun yağı, çay ağacı yağı, kantaron yağı... bunlar cildi besler ve canlandırır sivilcelerin oluşumunu engeller. en etkilileri sivilce için yosun ve çay ağacı yağı.. tavsiye ederim canım.

seclusion
22-05-07, 07:05
can
canım verdiğin faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. öpüyorum seni:1yes2:
canım ayrıca geçen gün kantaron bitkisinin kendisini aldım. suna hanımın tarifidir bu 1 su bardağı suya bir tutam kantaron at 5 dakika kaynat süz.dondur. sabah akşam 1 tane yüzünde dolaştır. sabah kini 30dk sonra yıka ve güneş koruyucusuz dışarı çıkma. akşamkini yüzünde bırakabilirsin üzerine kantaron yağı ve buğday yağıyla masaj yapıyorum ben. bunuda dene bence çok iyi kurutuyo kantaron losyonu varolana sivilceleri... deneyin canlarım tavsiye ederimşutarafagitti

TatliSeniz
22-05-07, 07:05
arkadaşlar ne güzel bilgiler veriyosunuz kadın dayanışması işte buuuuuuuu benim yüzümde sivilce yok ama gözenek problemi yaşıyorum bide renk dalgalanması var güneş lekeleri var banada yardım edermisiniz

seclusion
22-05-07, 07:05
tatlıseniz
arkadaşlar ne güzel bilgiler veriyosunuz kadın dayanışması işte buuuuuuuu benim yüzümde sivilce yok ama gözenek problemi yaşıyorum bide renk dalgalanması var güneş lekeleri var banada yardım edermisiniz
renk dalgalanmasına armut suyu iyimiş canım bi dene. sürüp gece yat öle iyi geliyomuş

seclusion
22-05-07, 08:05
BUĞDAY YAĞI: Hücre yenileyici, yara, yanık ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklarda etkili olarak kullanılır. Cilt, güneş ve doğum lekelerini giderir.
Kayısı Çekirdeği Yağı: Kayısı çekirdeğinden elde edilir. Cilt bariyer lipitlerini güçlendirirken cilt yüzeyindeki yağlı maddelerin çözülmesine yardımcı Oleic ve Linoleic gibi yağ asitlerinin mükemmel kaynağıdır. A Vitamini ve Linoleic asidin zengin kaynağıdır. Kayısı Çekirdeği Yağı iritasyonu rahatlatır, cildi besler ve nemlendirir. Olgun, kuru ve akne eğilimli cilt durumlarına önerilir.
kayısı yağıysa yüze kullanılmaz sadece masaj yağlarında koku amaçlı kullanılan hoş kokulu uçucu bir yağdır. yüze sadece kayısı çekirdeği yağı kullanılır

canan
23-05-07, 20:05
buğday yağının nasıl yapıldığını biliyorsan anlatır mısın?

şimdiden teşekkürler.

hexe
17-06-07, 00:06
kantaron yagi nasil yapilir kendim yapabilirmiyim bilen varsa yazabilirmiyerimseniben simdiden tesekürler kizlara.s.

odessia
28-06-07, 14:06
kantoron yağı değilde otunu çay gibi demleyip onu kullansak olmazmı

EU3
28-06-07, 14:06
tatliseniz merhaba canım renk dalgalanmasına birde gerçekten ben yapıyorum iyi geldi şimdi vazgeçmiyorum aralarda mutlaka yapıyorum ELMA SİRKESİ ni akşamları yatmadan önce bir pamuk yardımıyla düzenli sürün renk dalglanmasını yok edip,tek renk olunuyor .Büyük ve gözenekler için en doğal tonik emin olunki SADE SODA ve GÜL SUYU BUNLARI YÜZÜNÜ TEMİZLERKEN kullanın ardndan elma sirkesi (başka sirkede olur ama elma sirkesinin yararları çok fazla)bunları ben yapıyorum 31 yaşındayım 22-23 yaşında görünüyorumm cildim 17 yaşında gibi..sevgiler

EU3
28-06-07, 14:06
güneş lekelerinden de tamamiyle kurtulmak istiyorsan arkadaşım (tatlıseniz) hiç evde şunla bunla uğraşma hem yorucu hemde sabır işi uzun zaman ve emek istiyor.en iyisi iyi bir güzellik salonun git bir kaç seans da hallediyorlar öyle aman aman para değil sorun edipte taşımaktansa kurtulmak en güzeli

perize
19-07-07, 20:07
arkadaşlar sarı kantoran depresyona iyi geliyormuş.kullanan varmı acaba..

dark princess
1-08-07, 09:08
bende yüzümdeki sivilcelerden kalma izlerden kurtulmak istiyorum kantaron yağını direk sürücek miyim yüzüme??yoksa cok az suyla karıştırıp mı sürüyiim her akşam yatmadan önce sürsem yeter herhalde ya da buğday yağı nasıl kullanılır ????

canan
2-08-07, 06:08
gece temizlenmiş cilde kantaron yağını hafif ce masaj yaparak sürüyorsun sabaha kadar cildi onarıyor.

suyla karıştırmana gerek yok çünkü bir iki damlası zaten yüze yeter

kantaron yağı taze çiçeklerin güneşte toplanarak sızma zeytin yağı ile yapılıyor . sadece cilt için değil daha çok ağrı kesici ,ve tedavi edici olarak kullanıyoruz.

İYİ YAPILMIŞ kantaron yağı mucizevi bir ilaç bence...

kedix
13-02-08, 17:02
her_bal
HÜCRE YENILEYICI KANTORON YAĞı
Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici bu mucizevi yağ, daha bir çok şifa özelliğini bünyesinde barındırıyor. Hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Hücre yenileyici niteliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkili.

Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifasını bünyesinde barındırıyor. Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmış durumdadır. Sizlere de kantaron yağını evinizde bulundurmanızı ısrarla öneriyorum. Ona en beklenmedik anda ihtiyaç duyabilirsiniz. Zaten kantaron yağını kullanıp etkisini gördüğünüzde, ondan vazgeçemeyecek, çevrenizdeki insanlara da tavsiye edeceksiniz.

KANTARON YAĞININ ŞİFA ÖZELLİKLERİ:

Kantaron yağı her türlü yaralarda başarıyla kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar vb durumlarda iyileşme sağlar. Kantaron yağı;
*Antiseptik özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller
* İltihap önleyici özelliğiyle yarada herhangi bir iltihap oluşmasına engel olur
*Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur
*Hücre yenileyici özelliğiyle yaranın çabuk kapanmasını sağlar
*Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı bir numaralı yardımcınız olmalı. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Güneş yanıklarında da kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedeceksiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir.

Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına yardımcı olur.

Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.

Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz.

Kantaron yağının bebeklerin pişiklerinde de çok etkili olduğunu belirtmek isterim. İki çocuğumda da pişik kremi yerine kantaron yağı kullandım ve çok faydasını gördüm.

Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır. Masaj yaparken bebeğinize sevginizi hissettirmeyi de sakın unutmayın.

Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır. Kısa sürede ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.

Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur.
Yine dahilen iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır.

Yaz-kış ayaklarını ısıtamayanlar kantaron yağından yararlanmalı. Bu sorunu yaşıyordum ve bir büyüğümüz topuklarıma kantaron yağı-kekik yağı karışımı sürmemi önerdi. Geçen kış ayaklarım üşümedi. Ayakları üşüyenler ayrıca bacak bacak üstüne atmamalı. Bu enerji dolaşımını kilitler ve ayakların üşümesine sebep olur.

Uyarı: dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.

Ne dersiniz, kantaron yağını evimizden eksik etmemekte haklı değil miyiz? Bence siz hemen kantaron yağı alın ve elinizin altına bir yere koyun. Zaten onu kullandıkça, etkilerine inanamayacak ve ondan vazgeçemeyeceksiniz. Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder. Bitkisel tedavilerin giderek revaç bulduğu dünyamızda kantaron yağının da zamanla modern tıptaki yerini alacağına, yakın bir zamanda da onun acil servislerde kullanılacağına inanıyorum. Şifalı bitkilerle dost kalmanız dileğiyle…
Merhabalar..
Kantaron yağının yararlarını daha önce okumustum sizden de tekrar okuyunca kullanmak istedim..ben nemlendirici kullanmıyorum gülsuyu toniğinden sonra kantaron yağını mı sürmeli miyim yoksa nemlendirici de kullanmalı mıyım?
Teşekküler güzel bilgileriniz için :)

PurpleRain
13-02-08, 22:02
gerçekten inanılmaz bir drog bu, yaraları iyileştirmeye o kadar iyi geliyor ki..

Sevgi Kelebeği
20-02-08, 17:02
benim cildim yağlı sivilcemde çok olmasada var daha çok ufak izlerim var şimdi bu yağ sonuçta cildim daha kötü olmaz dimi yağlı bi cildim var aldım gerçi ama yinede bir sorim dedim bilgisi olan varmı bu konuda kızlar acil cvb verirseniz sevinirim

Fancy
21-02-08, 12:02
Arkadaşlar aciil yardımmm.. Deri kanserindede işe yarar mııııııııı ??? Yaramasa bile zararı olur muu?????

canan
22-02-08, 17:02
deri kanseri için kullanılacak olan

taze AYNI SAFA(portakal nergizi) suyu ve merhemi kullanılır.

geçmiş olsun

canan
22-02-08, 17:02
kardelen86
benim cildim yağlı sivilcemde çok olmasada var daha çok ufak izlerim var şimdi bu yağ sonuçta cildim daha kötü olmaz dimi yağlı bi cildim var aldım gerçi ama yinede bir sorim dedim bilgisi olan varmı bu konuda kızlar acil cvb verirseniz sevinirim
kantaron yağı gerçekten uygun yerden uygun zamanda usulüne göre toplanıp hazırlanmış ve usulüne uygun kullanılan sarı kantaron yağı:
el ve yüz bakım toniği olarak ve hematomların yok edilmesinde kullanılmaktadır.

geçmiş olsun


bir öneri:
sivilcelere

ısırgan otu iki ölçü
böğürtlen yaprağı bir ülçü
hindiba(acı marul kök ve yaprak) bir ölçü
melek otu kökü bir ölçü

tamamı ince kıyılarak karıştırılıp, yarım veya bir tatlı kaşığı alınıp çay gibi demlendikten sonra aç karnına içilir.
günde iki dört defa içilebilir

kanı ve karaciğeri temizleyerek sivilceleri içerden tedavi eder.a.s.