PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : film daha bitmedi....Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7

martı25.28
17-05-2010, 21:20
sayfaların hepsini okuyamadım tabıkıde okuduklarım arasında dıkkatımı ceken sey bırcok arkadasımızın ınannmaması,konu sahıbı arkadasın ısrarla soyledıgı halde parca parca yazma sebebını ve yazmasının sebebının kendısı oldugunu,hala bırcak arkadas bu konuda yıkıcı,kırıcı cumleler kurmus.
evet belkı normal olmayan bır hayatı yazıyor tamamda dogru bulmayan okumasın,zaman harcamasın.nedendır kı sureklı aynı elestırıler yapılıuyor.bu arkadasın bır evı var,cocukları var,sureklı yazamazkı vakıt buldukca,kafasını toparlayabıldıkce yazıyor bellı.ruhu cokmus bır ınsanın o yasadıgı zor anları fıkra anlatır gıbı anlatmasını bekleymezsınız.lutfen daha duyarlı olalım.egerkı uydurma bır konu cıkarsada kaybettıgımız sadece zaman.onuda hepımız kendı ırademızle harcıyoruz bu forumda ama degılse bu kadar kotu durumdakı bırıne bızde sıkıntı vermeyelım.bellıkı cevresındekı kımseyle paylasamıyor,bır ınsan sureklı kendı cemberınde kalırsa sağ duyusunu,sogukkanlılıgını,ıradesını,olaylara bakıs acısını kaybedebılıyor.dogru dusunemeyebılıyor.belkı buraya yazdıktan sonra bızlerın yorumlarıyla kendıne gelecek ve hayatındakı yanlısları duzeltme gayretını cesaretını bulacak.
ama once cumlelrının bıtmesını bekleyelım arkadasımızın.

martı25.28
17-05-2010, 21:24
Senin daha çok nefret etmen gerekiyor zaten şuanda.Bu konumu nefretini çoğaltacak kızım senin ?

Senin o adamla bulunduğun heran nefret duygunun katlanması gerekiyor.

Sana birşey diyim mi; sen hastasın.Hem de çok feci hastasın .

Adamın hiç kabahatı yok.Sen ve senin gibi bayanlar olduğu sürece erkek milleti de böyle davranır işte.Senin gibi bayanlar erkeklerin eline böyle kozu veriyorlar.

Kadın dediğin aklı başında olur gururlu olur haysiyetli olur .

Tabi azarlanacaksın ,aşağılacaksın kızım.Sen 5 yıldır azarlanıyorsun,aşağılanıyorsun gözüne batmıyor da burda bizim dediklerimiz mi gözüne batıyor.

Bırak Allah ını seversen .

Buraya da daha fazla yazma bence ,çünkü kendin gibi bizim sinirlerimizi de bozuyorsun inan ki.

Söylediklerimizi sorduklarımızı görmezden geliyor,kendi kendine takılıp duruyorsun burada .

Word dosyası aç ne yazacaksan oraya yaz.Burdakileri de boşu boşuna meşgul etme.Buna hakkın yok çünkü senin.

zaman zqaman sızın konularınızıda okuyoruz ama bu cumlelrınız cok agır ve yersız .dahada kotusu acımızsız.dusmez kalkmaz bır tek A llah.hangımızın basına ne gelccegını bılıyoruzkı,ınsanların ıcınde bulundugu durumları bılmeden bu kadar agır ahkam kesmeye hakkınız yok arkaasım.
okumayın forumu,kımse sıze zorla yaptırmkyor degılmı.bu kadar acıtan cumle kurmanızı ayıpladım.bır kadın olarak daha duyarlı bakmanızı beklerdım.
bu arada konu sahıbını tanımam,sızın gıbı sıradan bır okuyucuyum ama yorumunuz benı bu cumlelrrı yacak kadar kızdırdı.

decemBer
17-05-2010, 21:28
okumayın diyosunuz da arkadaş resmen çin işkencesi yapıyo ya. kötü yorum kaldıramıcaksa yazmıcak da kusura bakmayın. bu ne ya?

tr_lelli
17-05-2010, 21:32
Bencede yaa abartmışsınız çoğunuz kızın kendi topiği konusu inanmayan yorum yazmasın okumasın içini döküyo rahatlıyor kime ne cinsilatife katılıyorumm kız size silah dayayıp okutmuyor
Bacılar bazen çok ağır laf ediyorsunuz görünce üzülüyorum neticede yalan veya doğru onun sorunu oo işinize gelmiyosa yapmayın yorum derim ben şahsımca...

cinsilatif
17-05-2010, 21:33
okumayın diyosunuz da arkadaş resmen çin işkencesi yapıyo ya. kötü yorum kaldıramıcaksa yazmıcak da kusura bakmayın. bu ne ya?

kötü yorumdan kastın ne decemberim

NektaR
17-05-2010, 21:34
pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.
burayı okuyana kadar cidden üzüldüm durumunuza, ama hala böyle düşünüyorsanız PES..
bunları yaşayıp yaşamamak, son vermek sizin elinizde.. ve siz hoşnutsunuz, kabulleniyosunuz ki yaşıyosunuz.. Kimse kimseye zorla bişi yapmaz..
Allah yardımcınız olsun.

er_ca
17-05-2010, 21:39
sizde yapılan yorumlardan etkienmeden yazın.beğenmediğiniz yorumu ciddiye almayın.
çünkü siz yazdıkça belki bir cesaret edeceksiniz belki biri size el uzatacak. buradan bir arkdaşınız yazmıştı sizi tanıyormuş. belki onun dediklerini ciddiye alıp bu esaretten kurtulacaksınız.
benim hala umudum var.....

necsel
17-05-2010, 21:40
bu nasıl bi tarzdır böyle kızım mızım
tabii ki aşağılanacaksın ,azarlanacaksın... ne demek
bi dakika lütfen.noluyor
kocası aşağılıyorsa bu hakkı bu kadın veriyor ona
ama bu sizin aşağılama hakkınızı doğurmaz
neden yazmasın ki ,bence sinirleri bozulan okumasın
klişe gelecek soruya hemen cevabımı vereyim
avukatı değilim arkadaşıyım daha da önemlisi kadınımarkadasinizin yasadiklari gercekten cok kotu seyler ve sinirleri bozulan okumasin diyorsunuz ama emin olun herkesin sinirleri bozuluyor hepimiz kadiniz insaniz en onemliside...butun bunlari yasayipta hala hic bise yapmadigi icin ve seviyorum dedigi icin bu kadar sert tepkielr almis olabilir...ve mavide eminim ki bu yasanilanlar karsisinda sinirlendigi icin bu kadar sert tepki vermis olabilir...bende kimsenin avukatligini yapmiyorum yanlis anlasilmasin...

BenmasMavi
17-05-2010, 21:41
Buraya bir konu açılıyorsa bu konu muhakkak okunur...

Kişi istemese de konu dikkat çeker.Ve yanıt alır.

Kızım şeklinde konuşmam ağır olmuş olabilir.

Konu sahibine defalarca soruldu burda derdin ne,neden boşanmıyorsun ve bunun gibi kaç tane soru daha...

Konu sahibi naptı ? birine bile yanıt vermedi.Buraya konu açıyorsa burada sorulan tüm soruları yanıtlayacak...Burası blog sayfası değil.

Sadece konu sahibi yazsın başka kimse birşey sormasın etmesin yeri de değil.Madem bir derdi var.Manevi destek yardım arıyor o halde yöneltilen soruları da es geçmeyecek!

Buradaki insanları yok sayıp kendi kendine takılmamalı...Eğer istediği kimse sormasın etmesin ise o zaman buradaki kimseyi meşgul etmemeli.Blog açıp oraya yazmalı.
Aşağılanma meselesine de gelince,bu konuda konu sahibini aşağılayıcı söz söyleyen,sarfeden olmadı.

Gururdan bahsettim ben kendi adıma söyleyeyim.Gururluysan boşan dedim kaç kere.Bir tanesine yanıt vermiş mi dönüp bakın bakalım .

Neden aşağılıyorsun diye sordu konu sahibi.Ben de 5 yıldır çekmediğin eziyet aşağılanma kalmamış burda sana göre sözde aşağılanma lafları mı dikkatini çekti dedim.

Aşağılanma var aşağılanma var.

BenmasMavi
17-05-2010, 21:43
sizde yapılan yorumlardan etkienmeden yazın.beğenmediğiniz yorumu ciddiye almayın.
çünkü siz yazdıkça belki bir cesaret edeceksiniz belki biri size el uzatacak. buradan bir arkdaşınız yazmıştı sizi tanıyormuş. belki onun dediklerini ciddiye alıp bu esaretten kurtulacaksınız.
benim hala umudum var.....

Arkadaş cesaret almak isteseydi yıllardır cinsilatif arkadaş ikna etmeye çalışıyormuş.Bu anlamda elinden geleni yapmış...

Cesaret almak isteyen arkadaşından cesaret alırdı.Haksızmıyım ?

cinsilatif
17-05-2010, 21:48
arkadasinizin yasadiklari gercekten cok kotu seyler ve sinirleri bozulan okumasin diyorsunuz ama emin olun herkesin sinirleri bozuluyor hepimiz kadiniz insaniz en onemliside...butun bunlari yasayipta hala hic bise yapmadigi icin ve seviyorum dedigi icin bu kadar sert tepkielr almis olabilir...ve mavide eminim ki bu yasanilanlar karsisinda sinirlendigi icin bu kadar sert tepki vermis olabilir...bende kimsenin avukatligini yapmiyorum yanlis anlasilmasin...

konu sahibi kk nın 4 yıllık üyesi.olası eleştirileri tahmin ederek yazmaya karar verdi zaten.
akla ziyan şeyler yaşadı ve yaşıyor
ben bunları her dinlediğimde sinirleniyorum burda okurken sinirleri bozulanları da anlıyorum
ancak lütfen biraz daha dikkatli yorumlar yapın
gerçekten çok zor ve kötü durumda.büsbütün kaybolmasın cesareti

BenmasMavi
17-05-2010, 21:51
konu sahibi kk nın 4 yıllık üyesi.olası eleştirileri tahmin ederek yazmaya karar verdi zaten.
akla ziyan şeyler yaşadı ve yaşıyor
ben bunları her dinlediğimde sinirleniyorum burda okurken sinirleri bozulanları da anlıyorum
ancak lütfen biraz daha dikkatli yorumlar yapın
gerçekten çok zor ve kötü durumda.büsbütün kaybolmasın cesareti

Bu 2.üyeliği mi kendisinin peki ?

Bak sen bile öfkeleniyorsun ,benim öfkelenmemi de anlıyorsundur o halde.

Konuyu baştan sona okudun mu bilemiyorum ama konu sahibi hiçbir soruya yanıt vermedi.Her anını gününü dakika dakika yazmaya kararlı.Bu şekilde hiçbir yardım alamaz.Bu olanaksız.Düşünsene 5 senesini günlük olarak buraya yazdığını...

Zaman geçer mi bu şekilde.Ben dedim ki sadete gel.Mesele nedir.Şuan napmak amacın.Tık yok.Yanıt yok yorum yok ,umursamazlık mevcut.

Tabi sinirleniyor insan ister istemez.

giesele
17-05-2010, 21:57
ben hiç mi hiç inanmadım sahte gbı sankı

Metaphora
17-05-2010, 22:00
ben hayatımda senin kadar mazoşist bir insan görmedim...

sana beddua gibi gelcek ama inan dua,inşallah bütün mal varlığınızı kaybedersiniz borçtan burnunuzu kaldıramazsınızda o şahsı bırakmanız gerektiğini anlarsınız.

gerçi o 2 çocuğa acırım...

BolSekerli
17-05-2010, 22:05
Hiç bir şey anlamadım, mesaj çalınan 100 dolarla bitiyor. Son mesajlarda 2 çocuktan, boşanmadan bahsediliyor. Eksik bir şeyler mi var?

Amonra
17-05-2010, 22:12
Hiç bir şey anlamadım, mesaj çalınan 100 dolarla bitiyor. Son mesajlarda 2 çocuktan, boşanmadan bahsediliyor. Eksik bir şeyler mi var?


yok canım arkadaşın tarzı bu..
arkası yarın pembe dizi kıvamında takılıyo

mors
17-05-2010, 22:17
madde bagimliligi gibi bisey sanirim bu..etrafinda hic boyle biri olmamis,tanimamissin bu yuzden farkli mi gelmis,cektikce seni kendine mi cekmis nedir?ben bisey anlamadim..gerci sende anlamamissin ya..boshayallersmile

okyanus elif
17-05-2010, 22:17
ailenizin cok iyi oldugundan bahsetmisiniz size yardimci, destek olmazlar mi?

SEN_KOLIK
17-05-2010, 22:17
valla bu yazdiklarinizdan sonra akli dengenizin yerinde olmadigini düsünüyorum
ask diyorsunuz sevgi diyorsunuzda hangi askin kitabinda sevdigini 10 larca kadinla paylasmak var
dayak yiyipte evlenmek
sonra psikopat bir adamdan hemde iki cocuk yapmak
biraz agir olacak ama aptalmisiniz siz bu adama katlaniyorsnuz
kadin dedigin biraz dik durmali onurlu gururlu olmali:mymeka:

okyanus elif
17-05-2010, 22:20
"film daha bitmedi" demissiniz umarim sizin ve cocuklariniz icin guzel mutlu son ile biter...kotulerse cezasini bulur...

Akitra
17-05-2010, 22:24
konunun dogru oldugunu varsayalım..
konu sahibi zaten yapması gerekeni biliyor
anladıgım kadarıyla içini dökmek için anlatıyor
sizde ne kdr cok üstüne gitmissiniz kadının.
pskolejisinin iyi olup olmadıgını bile bilmiyor
anlatmasıda güc oluyordur onun için
parca parca anlatmasının sebebide bu bence..

er_ca
17-05-2010, 22:26
Arkadaş cesaret almak isteseydi yıllardır cinsilatif arkadaş ikna etmeye çalışıyormuş.Bu anlamda elinden geleni yapmış...

Cesaret almak isteyen arkadaşından cesaret alırdı.Haksızmıyım ?

bir kişi destekledi belki 10 kişi desteklerse kendini daha güçlü hissedebilir.

ayrıca bir önceki msjınızda neden boşanmıyor sorusuna cvp vermiyor demişsiniz.

bu soruya iki yerde cvp vermiş. hatta ben birinden alıntı yaparak birşeyler yazdım soru sordum ona cvp vermedi.

arkadasın boşanmama sebebi dul olmaktan korkuyormuş.

ilk cevabı bu sayfadaki 3. cü msj.
http://www.kadinlarkulubu.com/esi-esinin-ailesi/366263-film-bitmedi-2.html

birinin tam yerini bulamadım ben alıntı yapmıştım bir cevabı da burda
http://www.kadinlarkulubu.com/esi-esinin-ailesi/366263-film-bitmedi-20.html#post13260612

Nihil
17-05-2010, 22:28
Seni güçsüzleştiren yaşadıkların. Aslında yaşayacaklarından da güç alacaksın da, vakti gelmemiş demek ki.

Neden vazgeçemiyorum,un yanıtı bence beyin yıkanması gibi bir durum olabilir.
Yapman gerekeni biliyorsun, yanlış yaptığını da biliyorsun, doğrusunu da biliyorsun
ama yapamıyorsun. Zihnin bedenine söz geçiremiyor.
Döngüyü kıracak olan sensin, oluşturduğun gibi. Bir hamle yapman gerekiyor. Yaşam senin, tercih senin, seçim senin, seçimlerinin sonucu senin.

Aileni üzmekten ve dul olmak istemediğinden bahsetmişsin, anlattığın şekilde yaşamak istiyor musun ?
Ailen yaşadıklarına üzülmüyor mu ? Bilmiyorlar ise öğrenince üzülmeyecekler mi ?

Gamze_Belinay
17-05-2010, 22:33
bu ne yaa kimin eli kimin cebinde ilk sayfayoı okudum başım döndü yahuuuu...

fatolina
17-05-2010, 22:33
daha bitmedimi bu film uzun soluklu oldu

leylaela
17-05-2010, 22:34
ayyy kızlar bebişim bhırakmıyo okuyayım şunun sonu geldiyse bi anlatıverin kısacıktan zahmet olmazsa en son memlekete giderken wc ye gitmiş adam kredi kartını almış orda kaldım ben yaaa

BenGulsu
17-05-2010, 22:37
offf okuyana kadar cnaim cikti.tabi arada atladigimda olduyani.valla herkesin dedigi gibi bile bile lades demek siszinki.bu nasils sevgiya.ilk günden parani alan adamdan hayirmi gelirki sana.bak isinde güzel sanirim bankacisin ailende yaninda olur.sen biluirsin ama bosa o adami cocuklarinla yeni bi hayat kur.yeri gelir ailen bakar yeri gelir bakici.ama kafan dinc olur rahatca isine gider gelirsin.sen hayatin anlamini unutmussun bu adamla bence canim.hatirla ve nefes almaya basla.hakkinda hayirlisi olsun ccanim.

BenmasMavi
17-05-2010, 22:42
valla bu yazdiklarinizdan sonra akli dengenizin yerinde olmadigini düsünüyorum
ask diyorsunuz sevgi diyorsunuzda hangi askin kitabinda sevdigini 10 larca kadinla paylasmak var
dayak yiyipte evlenmek
sonra psikopat bir adamdan hemde iki cocuk yapmak
biraz agir olacak ama aptalmisiniz siz bu adama katlaniyorsnuz
kadin dedigin biraz dik durmali onurlu gururlu olmali:mymeka:

vereliniortak

Nil
17-05-2010, 22:45
ersealme,
güçlü olabilmek ve cesaret bulabilmek için zaten 2 büyük nedenin ve hazinen var ...
evlatlarının senin yaşadıklarını görmesini senin bulunduğun psikoloji ve çöküntüyü yaşamalarını istemiyor ,onlara iyi bir gelecek ve temiz sayfalar açmak istiyorsun değil mi ?
öyle ise, sen zaten güçlüsün !!

istemek -umut etmek başarmanın yarısıdır, yada en azından atılan temelidir..
bu ortamlarda aradığının umut ve cesaret ,senin için bir hüsran ve hayal kırıklığı olmasın ,
buna izin verme!

empati yapınca ,ben ,sen olduğumda şunu düşündüm;
GÜÇLÜYÜM, çünki ,ANNEYıM.''bana sırtını dayamış ,
benden iyi bir gelecek beklentisi içinde olan bir yavrum var ,
o halde ben tüm engel ve zorluklara rağmen bir aslan kadar güçlü ve cesur olmalıyım,
her ne ve her kim olursa olsun ,evladımdan öte değil, ama benden öte''

yaşadıklarını -hissettiklerini yalnızca sen bilip ,acını yaşarsın
ve yaşarken 2 masum evladınınıda buna istemeden de olsa ortak edersin ....
annesin ,2 hazinen var , o halde güçlüsün ve hep güçlü olmak zorundasın ...

Nihil
17-05-2010, 22:51
Ruh halin de adım atmana engel gibi. Ezilmiş,kırılmış,incinmişsin, keza hayal kırıkları.

Hareket edemiyorsan nasıl hareket edebilirim,e odaklan.
Hareketlenmek için terapist mantıklı bir başlangıç.

Hiç vakit kaybetmeden terapist araştır. İstanbul'da isen istersen, sana yardımcı olabilirim,yönlendirebilirim

Yaşadıklarına gösterdiğimiz duyarlılığı lütfen sen de yanıtlarımıza göster. Dikkate al. Bu mesajıma da geri dön lütfen.

Biz ancak yorumlarımızı fikirlerimizi söyleyebiliriz sana, cesareti alıcak olan sensin,vericek olan biz değil.

yusufun_annesi
17-05-2010, 23:03
Hikayeniz değil inandırıcı bulmadığım.Toplumda bu ve benzeri bir çok yaşantı içerisinde olan insanlar var.Şartlar gereği,mazoşistlik hesabı,cehalet faturası vs...
Samimiyetsizliğiniz...Evet benim rahatsız olduğum nokta bu!
Kimseden yardım ister bir haliniz yok,okuyorum okuyorum içim sızlamıyor bir türlü.
Bir sürü soru sormak geliyor içimden ama yanıtlamıyorsunuz bile.Mesela;

Eşiniz berbat koca kötü baba peki ya siz?Belki zarif,güzel,zeki,saymakla bitiremediğiniz bir ton özelliğinizle mükemmel bir insansınız ama nasıl bir annesiniz?Yapmayın lütfen ya.

O çocuklar henüz kaç yaşında?Nasıl bir ortamda büyüyorlar?İlk mesajlarınızı kavga arasında yazdığınızı söylemiştiniz.Gecenin yarısı tüm gün bakıcıda duran çocuklar için gece bir de şiddet dolu bir ev!

Dayak yiyiyorsunuz,baba eve gelmiyor sonra çıkıp '' ben kendimi haklı bulmuyorum zaten ama seviyorum aşığım'' diyorsunuz.Evlatlarınızdan da mı çok seviyorsunuz bu adamı???

Dul kalmamak için yani sırf kendi geleceğiniz için evliliğinizi sürdürürken çocuklarınızın geleceğini nasıl hiçe sayıyorsunuz?

Daha dünya kadar soru listerim size bu daha başlangıç....

Tiryandafila
17-05-2010, 23:07
Filmin sonunu söyleyebilecek biri var mı, çok uzun , sanırım genelde olduğu gibi bu film de bitirilmek istenmiyor, en azından anladığım bu. Bitirmek zorunda olup, bitir(e)memek.

Tiryandafila
17-05-2010, 23:24
Ben şimdilik 2 sayfa okudum, o bile bana ağır geldi. Daha ilk buluşmada paranızı çalan ve bunu inkar etmeyen, şaka yaptım diyen biriyle devam etmişsiniz. Sonrasında dayaklar vs vs.

Böyle birine insan ne sevgi hisseder, ne de başka birşey. Ne dul kalma korkusu, ne de başka bir korku, yanında tutamaz bu insanın. Hangi neden, bu kadar eziyet çekmenize neden olabilir. Karşıdaki de sizin burnunuzu kırarken, sevgi dokunuşlarımı yapıyor. Bu kadar çok mu seviyor. Çocuklarım için diyeceksiniz, yazık ki, böyle bir evliliğin içinde helak olup gidecekler. Eğer erkek çocuklarsa, sanmayın ki babasından farklı olacak sonları. Kız çocuklarsa, böyle örnek bir babayı, ömürleri boyunca unutamazlar artık. Yazık en çok çocuklara yazık. Eşinize olan sevginiz, kendinizden ve çocuklarınızdan daha önemli mi.

Sizin yaşadığınız şey sevgi değil, tamamen sıkışmış, ezilmiş, çıkar yol bulamayan ( ki çıkar yok elbette var), doğru düşünemeyen, bağlılık değil bağımlılık ve hastalık olmuş bir duygu.

Ve arkadaşlarında dediği gibi, filminizde en ufak duygu belirtisi yok. Sanki yabancı birinin ve gerçekten bir film anlatır gibisiniz.

BEBEKKAFA
17-05-2010, 23:52
o kadar yorgunum ve o kadar uykum varki ama şu halimle üşenmedim bütün sayfaları okudum.....

öncelkle şunu söyliyim bazı arkadaşlar çok acımasızca yorum yapmışlar....kadıncağız yaşadıklarını kafasında bile toparlayamıyor belliki,belliki beyni ,ruhu yorgun sadece burda içini dökmek istemiş....ama çoğunuz "ee sonuç ne,sadete gel" gibi sanki bir dizi film izliyormuş gibi davranmış...çok üzüldüm buna...sonuçta herkes yaşadığını çektiğini bilir,kimse kimsenin acısını içinde hissedemez....kadının yaşadıkları gerçek,bir dizi değil o yüzden bu şekilde yorumlar yapmayalım bence....

ayrıca yok haketmişsin,yok hastasın,salaksın vs gibi yorumlarda çok kırıcı...elbetteki bu insanın ruh sağlığı yerinde değil,yaşadıklarından sonra çok sağlıklı olmasıda mümkün değil...ha baştan hata yapmış evet,hemde çooook büyük bir hata...ama unutmayınki kimin başına ne geleceği belli olmuyor bu hayatta...."ben asla yapmam,ben asla etmem " dediğiniz bişey bi gün olur başınıza gelebilir...elbette normal ve doğru bişey değil....ama olmuşsada kınamak doğru değil.....

baştan elini verip kolunu kaptırmış arkadaş...ve sonrası çorap söküğü gibi gitmiş belaya bulaşmış bi kere....belki bu insan aşırı duygusal,mantığını ön planda tutamayn biride olabilir...eğitimle falan alakası yok bunun....

bir kere herşeyden önce artık olan olmuş bi sürü şey yaşanmış,geçmişi geri getiremeyiz önemli olan şuanki durum....şu an yapılması gerekenler....

arkadaşım şu konuda arkadaşlarla hem fikirim...kesinlikle bu adamdan boşanmalısın!

yıllarını heba etmişsin,maddi manevi çok büyük kayıplar yaşamışsın...artık hayatını daha fazla zindan etme kendine...üstelik artık düşünmen gereken 2de çocuğun var....eğer bu adamla devam edersen sonun hiç iyi değil...hepten ruh sağlığını kaybedecksin,aklını kaçırırsın....inanki değmezzzzzzzz.....aynanın karşısına geç ve kendine bak...ben ne yapıyorum de....bu adam için değermi de...kendine yakıştırabiliyormusun yaşadıklarını? hakediyormusun sence bunları?

bak yatıcaktım sırf senin konuna yazabilmek için oturdum kaldım....çok üzüldüm çünkü...

dul kalmakta emin ol şu yaşadıklarından daha kötü değil...boşan,sonrada bi psikiyatriye gidip beynini ve ruhunu tazelemeye bak.....tertemiz bir sayfa aç önünde...belkide hayat sana seni hakeden birini getirecek bilemezsin....ailen şu yaşadıklarını duysa sence bunları yaşamaya devam etmenimi yoksa dul kalmanımı tercih eder???

çok üzüldüm çokkk....bi yerden başlamalısın...elini kolunu bağlayan bu illetten kurtulmalısın....işe o adamı boşamakla başlamalısın...sonrada kendini yenilemekle devam edeceksin.....

şunuda unutma senin sadece 1 hayatın var....başka yok...bir daha gelmiyceksin dünyaya...bu hayat senin ve sen nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşarsın....

piTis
18-05-2010, 00:59
Konu sahibinin bölük börçük yazdıklarını bir hayırsever KK üyesi tek bir mesajda alıntı yapsa da biz de filmi doğru bir şekilde okuyup düşüncelerimizi yazabilsek çok güzel olurdu ama kimi kızgın arkadaşlar da sırf böyle dedim die beni bile topa tutabilir... :dilcikar: Nese olan olmuş geleceğe bakıp doğru kararlar almak için güzel yazmak lazım... a.s

nurecrin
18-05-2010, 01:29
senağlamao çocukların psikolojisini düşünemiyorumsenağlama

klml
18-05-2010, 05:00
Ben şimdilik 2 sayfa okudum, o bile bana ağır geldi. Daha ilk buluşmada paranızı çalan ve bunu inkar etmeyen, şaka yaptım diyen biriyle devam etmişsiniz. Sonrasında dayaklar vs vs.

Böyle birine insan ne sevgi hisseder, ne de başka birşey. Ne dul kalma korkusu, ne de başka bir korku, yanında tutamaz bu insanın. Hangi neden, bu kadar eziyet çekmenize neden olabilir. Karşıdaki de sizin burnunuzu kırarken, sevgi dokunuşlarımı yapıyor. Bu kadar çok mu seviyor. Çocuklarım için diyeceksiniz, yazık ki, böyle bir evliliğin içinde helak olup gidecekler. Eğer erkek çocuklarsa, sanmayın ki babasından farklı olacak sonları. Kız çocuklarsa, böyle örnek bir babayı, ömürleri boyunca unutamazlar artık. Yazık en çok çocuklara yazık. Eşinize olan sevginiz, kendinizden ve çocuklarınızdan daha önemli mi.

Sizin yaşadığınız şey sevgi değil, tamamen sıkışmış, ezilmiş, çıkar yol bulamayan ( ki çıkar yok elbette var), doğru düşünemeyen, bağlılık değil bağımlılık ve hastalık olmuş bir duygu.

Ve arkadaşlarında dediği gibi, filminizde en ufak duygu belirtisi yok. Sanki yabancı birinin ve gerçekten bir film anlatır gibisiniz.

ışte bu yayerimseniben

Kuzucugum
18-05-2010, 06:04
Bekleyin arkasi gelir arkadaslardelikafadulden:roflol:

elefera
18-05-2010, 07:00
Vay be, ne senaryo gucu kuvvetlı bı' hatun cıktı karsımıza.

Gercı cınsıyetıde bılınmıyor.

Fakat sımdı butun burada yorum yazanların ve bu konuyu acan o ruh hastasının dıkkatını su yone cekmek ıstıyorum.

Sevgılı ruh hastası; hanı senın ne yasadıgını kımse bılmıyordu? Sımdı nereden cıktı bu arkadas? Senı tanıdıgını, senı bu adamdan bosanmaya ıkna edemedıgını ıfade eden arkadasda kım?

Ayrıca arkadasınız 4 yıllık uye oldugunuzu yazmıs fakat sız daha bu ayın ıcınde uye olmussunuz. Ya baska nıckınız var, onu desıfre etmek ıstemedınız, cunku boyle bır durumda yazdıklarınız hayalı ıse orataya cıkacaktı ya da (ben bu ıhtımalın olma olasılıgını daha cok buluyorum) o arkadas sızsınız!

Oyle ya da boyle ruh saglıgınızın yerınde olmadıgı oldukca acık.

Sıze ınanmıyorum fakat farz edelım kı dogru; bu kadar farkındalıgın, egıtımın, guzellıgın! (mutevazılıgın), sıze destek olan bır aılenın sahıbı olup, bu cılelere katlanmanız akıl ısı degıl.

Hayal dunyasında yasadınızı varsayarsak (kı ıhtımal daha fazla) yıne akıl ısı degıl.

Kısacası her ıkı durumda da sızın bır doktora bas vurmanız gerekır.

liz
18-05-2010, 07:36
tüm sayfaları okumak 1 saatimi aldı. sizin adınıza çok üzüldüm.korkmayın dul olmaktan bakın. ne güzle okumuşsunuz ve bir mevkiye gelmişsiniz. ve iki tane pırlanta gibi çocuklarınız var. boşanın gitsin. bu gücü artık kendinizde bulun...bu adamdan asla hayır gelmez.

denizbaris
18-05-2010, 08:20
Valla bu dizi yayından kalkar rating alamaz çok uçuk demiştim ama tavan yapmış..
Ama ben artık izlemiycem...Çünkü aşk-ı memnu hatta star wars lost heroes bile daha gerçekçi....

Ayrıca eğitimli çalışan kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadının bu eziyete sırf dul olmak istemiyorum diye katlanması... Kendine ettiği eziyeti bir kenara bıraktım çocuklarına bu eziyeti yaşatmasını aklım almıyor, inanmak istemiyorum....
Konu fake diyordum, önyargıydı.. Şimdi dua ediyorum lütfen fake olsun, bu yazılanlar gerçek olmasın.. Böyle bir kadın olmasın istiyorum....
Ne olur gerçek olmayın, neolur tğüm bunlar hayalgücümün dışa yansımasıydı deyin, razıyım.. Hiç de bizi oyaladın diye kızmıycam, yeterlki bu saçmalık gerçek olmasın...

rate18
18-05-2010, 08:43
Valla bu dizi yayından kalkar rating alamaz çok uçuk demiştim ama tavan yapmış..
Ama ben artık izlemiycem...Çünkü aşk-ı memnu hatta star wars lost heroes bile daha gerçekçi....

Ayrıca eğitimli çalışan kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadının bu eziyete sırf dul olmak istemiyorum diye katlanması... Kendine ettiği eziyeti bir kenara bıraktım çocuklarına bu eziyeti yaşatmasını aklım almıyor, inanmak istemiyorum....
Konu fake diyordum, önyargıydı.. Şimdi dua ediyorum lütfen fake olsun, bu yazılanlar gerçek olmasın.. Böyle bir kadın olmasın istiyorum....
Ne olur gerçek olmayın, neolur tğüm bunlar hayalgücümün dışa yansımasıydı deyin, razıyım.. Hiç de bizi oyaladın diye kızmıycam, yeterlki bu saçmalık gerçek olmasın...

alkisalkisalkisalkisalkisalkis

okypete
18-05-2010, 08:51
yazcam ağlasamda yazacam.. kayınvalıdemı kaybedeli tam 7 gun olmuştu... pc asında mail beklıyrum birinden dedi.. nasıl olduysa mailini açık unutmuş..işe dıye çıktı evden.. 9 kasım akşamı gece saat 11de birine mail yazmış.. allahım bınlerce kez okudum..beynım yandı,agrıdı,sızladı.. ılk bebegım tam 6 aylıkken tanışmış bir öğretmen kızla. gezmiş tozmuş,yatmış.kzla tam 6 ay beraber olmuş. kızda yedırmış parasını ve sonunda terk etmiş. onu ezmek için sayfalar dolusu kızın canını acıtaca seyler yazmış. kın ki yandı mı bilmem ama benım ki çok yandı..sordum,eskı onlar saklıyorum dedi.. tarıh 9 kasım 2009.. nasıl eskı olur .. yok baska mailiden tek mailde topluyomuş.. da yok ilerde santaj yaparsa kız kalması lazımmışta

ay birde aldatmış.akannehir
arada mesajları yakalıyorum bende.
adam resmen deccal ya. şeytanın oğlu.:oklava:...

decemBer
18-05-2010, 09:04
hayır bişey deil kendin naparsan yap da, yok dul olmak istemiyorum bilmemne diyosun. sanki kötü yola düşmekten bahsediyosun dulluğu küfür gibi kullanıyosun. ne münasebet ya? ben bekar halimle çileden çıkıyorum dul arkadaşlar naapsın, resmen hakaret bu yaptığın

son_hece
18-05-2010, 09:11
inandırıcı gelmedi hiç:umursamaz:

EftelyaSanem
18-05-2010, 09:21
şiştim:umursamaz:gerçekten bir uzmandan acilen yardım almalısınız.

HayyaL
18-05-2010, 09:33
Bütün sayfaları okudum.
Sen de eşinin haksız olduğunu sana eziyet çektirdiğini biliyorsun.
Gene de onu sevdiğini dış görünüşünün güzel temiz olduğunu söylüyorsun.
Farkında değilsin ama hayal dünyasındaki bir adamı sevmişsin!
Madem dul olmaktan korkuyorsun onsuz kalmak istemiyorsun boşanma çek böyle.
21. yy da hala kocam da kocam diyen kaç kişi kaldınız siz ya?

Metaphora
18-05-2010, 09:35
ÖZET

Uzun bir hikaye benim masalım… her masal da peri kızları,yakışıklı iyi kalpli prens,kötü kalpli bir kraliçe olur. Benim hikayemde sadece iyi kalpli,güzel yüzlü,melek kalpli bir kül kedisi var. Uzun zamandır kimselerle paylaşamadığım hikayemi paylaşmak istesemde bir türlü kendimde o cesareti bulamamıştım. Gerçi hala paylaşmalıyım emin bile değilim .. kadınlar kulubunde yüzlerce evlilik , ailevi sorunlar, mutluluk haberleri,sevinçler,hüzünler okudum. Ya yaşadığım için ya da gerçektende böylesi olmadığı için benim ki bir başka..
Tamamen tarafsız,içten yorumlarınız benim hayatımı ve gelecegimi etkileyecek emin olabılırsınız.
Mesleğinde hırslı,güzel, 29 yaşında, harika bir çocukluk ve gençlik yaşamış istediğini almayı bilen,zarif,eğitimli bir kız getirin gözünüzün önüne..
Sene 2005 eylül.. hava olması gerektiği gibi pek değil.. yağmurlu kasvetli genelde.. haftasonları ya da mesai sonları ya evde, ya da en yakın arkadasları dilek ve sibel ile birlikte. Çağ teknoloji çağı ve olması gereken şey, tek eksik evde bilgisayar var ama internet yok.. eve bağlanan internet. Hiç unutmam 11 eylül 2005.. evime bağlanan ev teli ve internet hattı. İnternette deli danalar gibi sabahlara kadar dolaşmam,googleden dışarı çıkmamam. Zamanla olunan arkadaşlk sitesi.ve ……………. Sonumun başlangıcı. Pek ciddiye alınmasa da yapılan konuşmalar ve gelen sıradan bir mesaj soğuk rumuzlu bir adamdan. ‘’merhaba,profine baktım. Tanışabilir miyiz?’’
cevap vermedim bile. Sildim. Br süre sonra yine aynı msj. Yine pek kale almadım ve vp vermedim o soğuk rumuzlu adama. İş yerinden görüsturuldugu iki kişi arasındaseçim yapmam istenıyor.. ama ikisinede kanım çok kaynamadı ki. Ailedende biri var bu arada.. onuda istemiyorum sanırım.
Bi kaç gun sonra yıne aynı msj profılıne baktım.. mrhba.. benden de giden yanıt bende senın kine baktım. Ne olmuş.?
Çok kabasın.. madem konuşmayacaksanburada işin ne? Yazmam artık..
Ama devam eden muhabbet
Ve bir ömür,hayaller,üzüntü,keder…………..
Bir süre sonra verilen msnler, ilk fotolar. Tellerin verilmesi ve ilk buluşma.. ramazanın ikinci gunu iftar. Oturaklı,iyi eğitimli,özguveni olan, temiz giyimli,tertemiz bir adam.ha birde şair ruhu var,şiiri seven.. kendi sesindenokuduğu günaydın şiiri .. düzgün diksiyon,ve bni çeken kocaman iriadam ve koca yeşil gözleri. Kibar,,modern ve inançlı. İlk buluşmam da çantamdan uçan 100 dolar…

100 doları sakasına aldım dedi bana..daha bır hafta olmuştu ki,,bu adam hangı mantığımı kullanarak verdımse kredı kartlarımıda aldı.. ben 100doları kurtarma sevdasına mılyarlarca lıra borclandım.. borctan kurtulayım derken adama baglandım..
7 yıllık bır meslk yasantım ve bankada bırıkımım vardı... onuda kaybettım..
31 aralık 2005yılbası gecesı ve bana bır sru vaadı var.. benı çok sevıyor az sabır.. yılbası gunu burnumu kırdı.. sebeb borcumu ödeyelım ve az daha ılgı..

kan içindeydim..bagıramıyor yardım istıyemıyordum.. kılını kıpırdatmadı.. saf deyin,üniversıte mezunu cahıl deyın,gerizekalı deyın ama ben bu adamı çok sevdim.sabh iki gözum mosmr uyandım.. dudak patlakyuzum kaymıştı.. kollarım,bacaklarım mosmordu. kımselere söylemedım. okul bahcesınden gecerken top burnuma captı dedim.. kimseler sorgulamadı.. inandılar sanırım. çunku bana kımseler kıyamaz kı.. keşke tanıyabılseydınız.... ılgısayarım çöktu,arabam kaza gecırdı borclandım,az sabıret hersey cok guzel olacak.dedi.. pcsını karıstırıken onlarca sevgılısı oldugunu gördum.. bir suru foto yakaladım..

bana her şey düzelcek.. kazadan sonra durumum kötu dıyordu. az sabır.. az sabır ya sabır oldu.. her nefret ettiğim an bi kandırmanın yolunu buldu.. ya körkütük bağlandım gerçekten takıntımıydı.. bana tel hattı al ücretsız konusalım ben sana bı kere canım dedım karım dedım dedi. çok darbeler yedim sen de vurma bana dedi.. aldğım hat bır ay sonra kullanıma kapalıydı.. pffffffffffff musterı hızmetlerını aradım.. 2006 şubatta 1250 fatura.. maaşım 1000 lira ama.kredi çekelim kredi katı brçlarını kapatalım ddi.. yuh demeyın ya da yuhh salak deyin.. gıttım arkadasım kefilim oldu.. tam kredıyı çekecekken bankada bıtıverdi.. ben bı kosu yatırayım dedi. arkadasımla kalakaldık.. sona ben kapattım borcu desede.. 100 doları kurtarma aşkına her gun bıraz daha batıyordum..


memlekete idecegım gun termınale geldi.. seni çok özleyeceğim.. gıtme ne olurdedi.. bak durumumdaduzeldı artık falan.. evet cebınde artık para vardı.. tuvalete zorla gönderdı benii. gıtmem desemde hadıı gıt.. çantamı tutuyor ver dedim. guvenmıyosan bana oo hadi git dediysem git. yolun uzun dedi.. artık guven bana.. dedi. her neyse srıldı bındırdı beniotobuse.. daha otobana yenı gırmıstıkkı cuzdanımı b actım,maa kartım yok.. beni hep kandırcak bır yol buluyordu.. memleket dönsu sabah nazazına kalktım,camiideyım ben dedi. inançlı görunuyordu.. ama ramazanda oruç tutuyorum dediği halde yerken kaç kez yakaladım..

babasının çok kötu gaddar olduğundan bahsetti.. annesını çok evdığını ama artık ailesınden soğuduğunu falan.. ama onun tuzagına düşen ben sadece ben değildim ki.. krbanları bu arada geelde doktor,bankacı ve öğretmen.. diğer mesleklerden bı kaç kişi.. abah erken saatlerde terminale indim karsıladı beni. çok kibar,seni çok mutlu edicem filan. zaten mutluydum ki.. tek eksiğim hala evli değildim. ama sevdiğim adamla evlenıp bır düzine çocugum olacaktı..zaman zaman garıp davranıyordu.. telleri ya sessizdeydi ya kapalı.. her aradığımda tel acılmıyordu.. ama çok etkileyici yumuşacık sesi... pffffffffffffffffffffffffffffffff

bu dünyada olmayacak kadar iyi bir ailem var.. çok mutluydum tekrar dıyorum... hala babam ve annem beni topluyor.. hala her anımdasadece babam ve annem var.. her neyse...isterseniz yorumlarını sonra yazınkopuyosa ve sıkıldısanız.. nasıl yazayım ki hepsini.. gerçi 2012-2013 duıye dalgada geçilmi ama ben kendimle yüzleşmek istıyorum. yalansız dolansız anlatacam.abartmadan,süslemeden..

sonuç hala evliyim...durumu bılen sadece 1 arkadasım var bıde allah... ailem üzülür dıye aklım çıkıyor.. ama hıkayemın tamamını yazacagım...

yaz geldi.. bız bı kötu beş kötü,bir iyi geçirdik vakti.. birini ödedik ikiyere borçlandık.. 7 yıllık birikimim gitti.. hayallerim gitti.. ama allah kahretsin onu her gördüğümde kalbim hep hopladı..dış görunuş tertemiz bir adam.. ama vicdan olmayan bir insan..en son ayrılırken annenlere bahset,senı ıstemeye gelecegız..ayrılırken,''lütfen beni mutlu edeceksen evlen yoksa benı bu halımle bırak gıt dedim. sakın bana acıma dedim.. ama mutlu edecegıne guvenıyorsan ben varım dedim.. sana anlatacaklarım var dedi..
lise yeni bitmişti. teyzemın kızına aşık oldum. yasemınden baskasını gözum görmuyordu dedi. babam dövdü beni. isemedi yasemini dedi.. o sırada ben bır gazetede çalısıordum.. istasyonda evden kaçmış küçük bir kız bulundu.. ona yarım etmek için kı yurduna yerlestırdık.. sonra kızın annesı ve kız peşimi bırakmadılar ve ben kızla aiemı çiğnıyerek evlendim dedi..

evlendim ama boşandım falan işte..(BOŞANAN KOCASI,KENDİSİ DEĞİL)
ya ben neden bu adama hayır dıyemyorum peki?

evet dediğiniz gibi,

iyi bir ailem

iyi bir mesleğim

param

güzelliğm var ve daha 28 ysındayım..

istenmeye gelişim... iki araba gelindi.. kaınpeder hacı amca,eşi görumcelerim ve eşi kayın bırader.. arabadan iner inmez anneme anne demsibabama baba demesi herkesleri şaşırttı..şakacı,bıcır bıcır .. ama annem pek sevmedi. bize layık değiller dedi.. ama sen sevmişsin yoksa kapımdan sokmam dedi.kayınpeder kıza diyin pantolon gıymeın demiş. eşim sakın babamı dınleme bıldıgın gıbı ol ffalan dedi. bana pıranta bir yuzuk ve bıleklık,gerdanlık getırdıler.. baskada bısey yok zaten..verıldımde.. annme annecım sen bıze ev eşyası çeyızverme sadece dugun salonunu ayarla gerısını ben hallederım dedi.

(ya kızmayın bosuna ben yasadıkalrımı yazacam.. zaten uh halım ıyı deği.. kapanmışım içime.. duvarlarla konuşmaktan,hergun ağlaıp evden gulucukler atıp çıkmaktan,dısardan bakan herkesn kıskandıgı evli mutlu yuvası olan kadını oynamaktan delircem..anlatacam aklıma gelen her seyı..)

(kızın sıkılın okumayın o halde.. yapılan yorumlar bana güç verıyor.. sadede gelınecek bir sey yok.. hala evliyim.. adamın ıkı teli var.. ikide şifeli.. işi yok.. aaşım hacizli.. evime icra geldi.. ve bilen kimsecıkler ok yetmez mi.)

ailem uzakta.. düğün izim memlekette oldu ve dediki burada yapaılm yoksa evlenıp ayrıldıgıı duyarlarsa izin vermezler.. birileri ağzından kaçırır.. düğünümde takılanlarda düğün sabaı yok oldu.. dahaa bır aylık evlıyken annenlerde 6 mılyar iste dedi. allahtan annem vermedi.
ilk aylar iş arıyordu,eğitim durumunu snradan öğrendi. ilk eşinden çocuklarını öğrendim.. hamıle kaldım.
maaşımı o çekti.. sigara içti. bılgısayarda sabahlara jkadar chatleşti.


şiddet gördüm.. gırdığı işlerden çıktı kısa surede..kendıne iş açtı.. ben kredi çektım.. ailem dstek oldu.. onuda batırdı.. kadınlarla beraber oldu. tellerınden tesadufen msjlar gördum.. pcden kadınlarla konuşmalarını gördum.. suyum ,elektırıgım,dogal gazım,tellerım kesıldı.. ik doğumumda yanımda degıldı.. bebek kocaman olmustu doğu iznım bıtınce gördu.. ikincinin doğumuna gelırken dogumyapacagım ece geldi. ama bana desek olmak için degıl.. tellde beni delirtecek msjlar yazarak. doguma gırerken yoktu yanımda çıkınca da uyandım sayıklamısım ben kocamı çok evıyorum o beni sevmıyor dıye... hiç iyi bişey yok ki...

(arkadaşlar tekrar dıyorum kımse acısın dıye yazmyorum.. acısın dıye yazsam çıkar erkek gibi reele anlatırım.. acındırırım kendimi. kimseler acımasın dıye attım içime.. gururumu kırmadım.. aslında ayaklar altına aldım..inanmayan arkadaşlrım ben arnızdda yaşayan son derece reel ve normal biriyim.. ha ruh sğlığım bozuk mdur yoksa hala direnıyor muyum bilemem..? ama rahatlıyacam yaacam.. ne kadr eşek olduğumu ne kadar salak olduğumu görüp belkie güç alacam..yazmayıverin okumayıverin inanmayı.. ben 2ekim 2005den beri olaylarn içindeyim..dolu dolu yaşadım..)

çocuk sevgisi yok.. daha kucaına almadığı gibi bir çorap dahi almadı.. almazda.. hasta dedim,dr a yanız göturdum hepyumusar ınsafa gelir sandım.. ama artık beynım uyusuyor ve doğum gunumun oldugu gece öyle bir tokat yedim ki.... bakıcının maasını ılk gun vermedi diye.. benı ezme,rezıl etme kadına dedim.. hayatımda yaadığım en garip korkuydu.. sadece 2 sarı ışık vardı gözerimde.. sonra kan.. eğilmedi bile.. sabah saat 3du daya yediğimde 6da iş için evden çıktım.. yuzum mosmor,ağzım eğilmişti.. başım davul gıbıdı.. işyerıne gıttım ama hep nerde bayılıp kalıcam dıye.. izin aldım hastaneye gıttım darp raporu aldım.. ama annemler duysa ölürdü.. o hıç aramadı bıle.. ne zaman konuşmaya kalksam ya susup tvizliyor yada sen kadın olamazsın,insan olamazsın gıt annenden kadınlık öğren dıyor.kadın kocasına destek olur dıyor. halınden anlar dıor.. param olsaydıböyle olmazdı hiç bişey dıyor.

bundan tam bır yıl önce anneının hasta oldugunu öğrendik.. illet hastalık... ve çok degıl 8 ay yaşadı.. gıtmedi annesıne.. son nefesınde yetısmedi.. cenazesıne gitti,ama anne evıne gtmedi.. sadece mezarlıktan döndü. anne sevgisi yok,

babasevgisi yok..

çocuk sevgisi yok...

eş sevgisi yok...

nefis var.. zalim bir nefis sadece

yazcam ağlasamda yazacam.. kayınvalıdemı kaybedeli tam 7 gun olmuştu... pc asında mail beklıyrum birinden dedi.. nasıl olduysa mailini açık unutmuş..işe dıye çıktı evden.. 9 kasım akşamı gece saat 11de birine mail yazmış.. allahım bınlerce kez okudum..beynım yandı,agrıdı,sızladı.. ılk bebegım tam 6 aylıkken tanışmış bir öğretmen kızla. gezmiş tozmuş,yatmış.kzla tam 6 ay beraber olmuş. kızda yedırmış parasını ve sonunda terk etmiş. onu ezmek için sayfalar dolusu kızın canını acıtaca seyler yazmış. kın ki yandı mı bilmem ama benım ki çok yandı..sordum,eskı onlar saklıyorum dedi.. tarıh 9 kasım 2009.. nasıl eskı olur .. yok baska mailiden tek mailde topluyomuş.. da yok ilerde santaj yaparsa kız kalması lazımmışta

iş gezisine gidiyorum dedi.. herzaman ki tellerı ya kapalıydı ya da alsada açmıyordu.. iş görüşmesi ya.. ben hamiledım koca bır sehırde tek başımaydım ve paranın adı bile yoktu yanımda...abah telim çaldı. eşim...
ama ya teli sıkışmıştı ya da yanında ki sevgilisi ben duyayım dye yapmıştı.. kız ağda yaptıgından bahsediyordu..hayatım aşkım diyordu... sordum.. sen şizofrensin dedi..

yeni iş yerine gitmemden mutlu oluyordu ilk zamanlar.. bazen sürpriz yapıyodum.. mutlu oluyordu.. düzeldi artık dediğim bır zamandı..yıne işten çıktım.. hamileyımde.. sürpriz ypayım dedim.. beni örunce şok oldu.. nıye geldin gelmenı istemıyorum dedi.. şimdi tplantı yapacagız seni görmesinler dedi..bes dakıkasoluklanayım demeye kalmadı.. kızın biri girdi,beni gömeden ta karşıdan canımm naber dedi... beni bıraktı hızla cıktı kısık bır sesle eşim burada dedi...

ve aceleyle beni apar topar gönderdi.püfffffffffffffffffffffffffffffffffffffff fffffffffffffff yazmak istıyorum yaaaaaaaa.

(nikimin anlamı yok... ama bana ait.. bazı isimlerin başharfleri)

(pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.)

VE REKLAMLAR...

yusufburcu
18-05-2010, 09:48
ÖZET

Uzun bir hikaye benim masalım… her masal da peri kızları,yakışıklı iyi kalpli prens,kötü kalpli bir kraliçe olur. Benim hikayemde sadece iyi kalpli,güzel yüzlü,melek kalpli bir kül kedisi var. Uzun zamandır kimselerle paylaşamadığım hikayemi paylaşmak istesemde bir türlü kendimde o cesareti bulamamıştım. Gerçi hala paylaşmalıyım emin bile değilim .. kadınlar kulubunde yüzlerce evlilik , ailevi sorunlar, mutluluk haberleri,sevinçler,hüzünler okudum. Ya yaşadığım için ya da gerçektende böylesi olmadığı için benim ki bir başka..
Tamamen tarafsız,içten yorumlarınız benim hayatımı ve gelecegimi etkileyecek emin olabılırsınız.
Mesleğinde hırslı,güzel, 29 yaşında, harika bir çocukluk ve gençlik yaşamış istediğini almayı bilen,zarif,eğitimli bir kız getirin gözünüzün önüne..
Sene 2005 eylül.. hava olması gerektiği gibi pek değil.. yağmurlu kasvetli genelde.. haftasonları ya da mesai sonları ya evde, ya da en yakın arkadasları dilek ve sibel ile birlikte. Çağ teknoloji çağı ve olması gereken şey, tek eksik evde bilgisayar var ama internet yok.. eve bağlanan internet. Hiç unutmam 11 eylül 2005.. evime bağlanan ev teli ve internet hattı. İnternette deli danalar gibi sabahlara kadar dolaşmam,googleden dışarı çıkmamam. Zamanla olunan arkadaşlk sitesi.ve ……………. Sonumun başlangıcı. Pek ciddiye alınmasa da yapılan konuşmalar ve gelen sıradan bir mesaj soğuk rumuzlu bir adamdan. ‘’merhaba,profine baktım. Tanışabilir miyiz?’’
cevap vermedim bile. Sildim. Br süre sonra yine aynı msj. Yine pek kale almadım ve vp vermedim o soğuk rumuzlu adama. İş yerinden görüsturuldugu iki kişi arasındaseçim yapmam istenıyor.. ama ikisinede kanım çok kaynamadı ki. Ailedende biri var bu arada.. onuda istemiyorum sanırım.
Bi kaç gun sonra yıne aynı msj profılıne baktım.. mrhba.. benden de giden yanıt bende senın kine baktım. Ne olmuş.?
Çok kabasın.. madem konuşmayacaksanburada işin ne? Yazmam artık..
Ama devam eden muhabbet
Ve bir ömür,hayaller,üzüntü,keder…………..
Bir süre sonra verilen msnler, ilk fotolar. Tellerin verilmesi ve ilk buluşma.. ramazanın ikinci gunu iftar. Oturaklı,iyi eğitimli,özguveni olan, temiz giyimli,tertemiz bir adam.ha birde şair ruhu var,şiiri seven.. kendi sesindenokuduğu günaydın şiiri .. düzgün diksiyon,ve bni çeken kocaman iriadam ve koca yeşil gözleri. Kibar,,modern ve inançlı. İlk buluşmam da çantamdan uçan 100 dolar…

100 doları sakasına aldım dedi bana..daha bır hafta olmuştu ki,,bu adam hangı mantığımı kullanarak verdımse kredı kartlarımıda aldı.. ben 100doları kurtarma sevdasına mılyarlarca lıra borclandım.. borctan kurtulayım derken adama baglandım..
7 yıllık bır meslk yasantım ve bankada bırıkımım vardı... onuda kaybettım..
31 aralık 2005yılbası gecesı ve bana bır sru vaadı var.. benı çok sevıyor az sabır.. yılbası gunu burnumu kırdı.. sebeb borcumu ödeyelım ve az daha ılgı..

kan içindeydim..bagıramıyor yardım istıyemıyordum.. kılını kıpırdatmadı.. saf deyin,üniversıte mezunu cahıl deyın,gerizekalı deyın ama ben bu adamı çok sevdim.sabh iki gözum mosmr uyandım.. dudak patlakyuzum kaymıştı.. kollarım,bacaklarım mosmordu. kımselere söylemedım. okul bahcesınden gecerken top burnuma captı dedim.. kimseler sorgulamadı.. inandılar sanırım. çunku bana kımseler kıyamaz kı.. keşke tanıyabılseydınız.... ılgısayarım çöktu,arabam kaza gecırdı borclandım,az sabıret hersey cok guzel olacak.dedi.. pcsını karıstırıken onlarca sevgılısı oldugunu gördum.. bir suru foto yakaladım..

bana her şey düzelcek.. kazadan sonra durumum kötu dıyordu. az sabır.. az sabır ya sabır oldu.. her nefret ettiğim an bi kandırmanın yolunu buldu.. ya körkütük bağlandım gerçekten takıntımıydı.. bana tel hattı al ücretsız konusalım ben sana bı kere canım dedım karım dedım dedi. çok darbeler yedim sen de vurma bana dedi.. aldğım hat bır ay sonra kullanıma kapalıydı.. pffffffffffff musterı hızmetlerını aradım.. 2006 şubatta 1250 fatura.. maaşım 1000 lira ama.kredi çekelim kredi katı brçlarını kapatalım ddi.. yuh demeyın ya da yuhh salak deyin.. gıttım arkadasım kefilim oldu.. tam kredıyı çekecekken bankada bıtıverdi.. ben bı kosu yatırayım dedi. arkadasımla kalakaldık.. sona ben kapattım borcu desede.. 100 doları kurtarma aşkına her gun bıraz daha batıyordum..


memlekete idecegım gun termınale geldi.. seni çok özleyeceğim.. gıtme ne olurdedi.. bak durumumdaduzeldı artık falan.. evet cebınde artık para vardı.. tuvalete zorla gönderdı benii. gıtmem desemde hadıı gıt.. çantamı tutuyor ver dedim. guvenmıyosan bana oo hadi git dediysem git. yolun uzun dedi.. artık guven bana.. dedi. her neyse srıldı bındırdı beniotobuse.. daha otobana yenı gırmıstıkkı cuzdanımı b actım,maa kartım yok.. beni hep kandırcak bır yol buluyordu.. memleket dönsu sabah nazazına kalktım,camiideyım ben dedi. inançlı görunuyordu.. ama ramazanda oruç tutuyorum dediği halde yerken kaç kez yakaladım..

babasının çok kötu gaddar olduğundan bahsetti.. annesını çok evdığını ama artık ailesınden soğuduğunu falan.. ama onun tuzagına düşen ben sadece ben değildim ki.. krbanları bu arada geelde doktor,bankacı ve öğretmen.. diğer mesleklerden bı kaç kişi.. abah erken saatlerde terminale indim karsıladı beni. çok kibar,seni çok mutlu edicem filan. zaten mutluydum ki.. tek eksiğim hala evli değildim. ama sevdiğim adamla evlenıp bır düzine çocugum olacaktı..zaman zaman garıp davranıyordu.. telleri ya sessizdeydi ya kapalı.. her aradığımda tel acılmıyordu.. ama çok etkileyici yumuşacık sesi... pffffffffffffffffffffffffffffffff

bu dünyada olmayacak kadar iyi bir ailem var.. çok mutluydum tekrar dıyorum... hala babam ve annem beni topluyor.. hala her anımdasadece babam ve annem var.. her neyse...isterseniz yorumlarını sonra yazınkopuyosa ve sıkıldısanız.. nasıl yazayım ki hepsini.. gerçi 2012-2013 duıye dalgada geçilmi ama ben kendimle yüzleşmek istıyorum. yalansız dolansız anlatacam.abartmadan,süslemeden..

sonuç hala evliyim...durumu bılen sadece 1 arkadasım var bıde allah... ailem üzülür dıye aklım çıkıyor.. ama hıkayemın tamamını yazacagım...

yaz geldi.. bız bı kötu beş kötü,bir iyi geçirdik vakti.. birini ödedik ikiyere borçlandık.. 7 yıllık birikimim gitti.. hayallerim gitti.. ama allah kahretsin onu her gördüğümde kalbim hep hopladı..dış görunuş tertemiz bir adam.. ama vicdan olmayan bir insan..en son ayrılırken annenlere bahset,senı ıstemeye gelecegız..ayrılırken,''lütfen beni mutlu edeceksen evlen yoksa benı bu halımle bırak gıt dedim. sakın bana acıma dedim.. ama mutlu edecegıne guvenıyorsan ben varım dedim.. sana anlatacaklarım var dedi..
lise yeni bitmişti. teyzemın kızına aşık oldum. yasemınden baskasını gözum görmuyordu dedi. babam dövdü beni. isemedi yasemini dedi.. o sırada ben bır gazetede çalısıordum.. istasyonda evden kaçmış küçük bir kız bulundu.. ona yarım etmek için kı yurduna yerlestırdık.. sonra kızın annesı ve kız peşimi bırakmadılar ve ben kızla aiemı çiğnıyerek evlendim dedi..

evlendim ama boşandım falan işte..(BOŞANAN KOCASI,KENDİSİ DEĞİL)
ya ben neden bu adama hayır dıyemyorum peki?

evet dediğiniz gibi,

iyi bir ailem

iyi bir mesleğim

param

güzelliğm var ve daha 28 ysındayım..

istenmeye gelişim... iki araba gelindi.. kaınpeder hacı amca,eşi görumcelerim ve eşi kayın bırader.. arabadan iner inmez anneme anne demsibabama baba demesi herkesleri şaşırttı..şakacı,bıcır bıcır .. ama annem pek sevmedi. bize layık değiller dedi.. ama sen sevmişsin yoksa kapımdan sokmam dedi.kayınpeder kıza diyin pantolon gıymeın demiş. eşim sakın babamı dınleme bıldıgın gıbı ol ffalan dedi. bana pıranta bir yuzuk ve bıleklık,gerdanlık getırdıler.. baskada bısey yok zaten..verıldımde.. annme annecım sen bıze ev eşyası çeyızverme sadece dugun salonunu ayarla gerısını ben hallederım dedi.

(ya kızmayın bosuna ben yasadıkalrımı yazacam.. zaten uh halım ıyı deği.. kapanmışım içime.. duvarlarla konuşmaktan,hergun ağlaıp evden gulucukler atıp çıkmaktan,dısardan bakan herkesn kıskandıgı evli mutlu yuvası olan kadını oynamaktan delircem..anlatacam aklıma gelen her seyı..)

(kızın sıkılın okumayın o halde.. yapılan yorumlar bana güç verıyor.. sadede gelınecek bir sey yok.. hala evliyim.. adamın ıkı teli var.. ikide şifeli.. işi yok.. aaşım hacizli.. evime icra geldi.. ve bilen kimsecıkler ok yetmez mi.)

ailem uzakta.. düğün izim memlekette oldu ve dediki burada yapaılm yoksa evlenıp ayrıldıgıı duyarlarsa izin vermezler.. birileri ağzından kaçırır.. düğünümde takılanlarda düğün sabaı yok oldu.. dahaa bır aylık evlıyken annenlerde 6 mılyar iste dedi. allahtan annem vermedi.
ilk aylar iş arıyordu,eğitim durumunu snradan öğrendi. ilk eşinden çocuklarını öğrendim.. hamıle kaldım.
maaşımı o çekti.. sigara içti. bılgısayarda sabahlara jkadar chatleşti.


şiddet gördüm.. gırdığı işlerden çıktı kısa surede..kendıne iş açtı.. ben kredi çektım.. ailem dstek oldu.. onuda batırdı.. kadınlarla beraber oldu. tellerınden tesadufen msjlar gördum.. pcden kadınlarla konuşmalarını gördum.. suyum ,elektırıgım,dogal gazım,tellerım kesıldı.. ik doğumumda yanımda degıldı.. bebek kocaman olmustu doğu iznım bıtınce gördu.. ikincinin doğumuna gelırken dogumyapacagım ece geldi. ama bana desek olmak için degıl.. tellde beni delirtecek msjlar yazarak. doguma gırerken yoktu yanımda çıkınca da uyandım sayıklamısım ben kocamı çok evıyorum o beni sevmıyor dıye... hiç iyi bişey yok ki...

(arkadaşlar tekrar dıyorum kımse acısın dıye yazmyorum.. acısın dıye yazsam çıkar erkek gibi reele anlatırım.. acındırırım kendimi. kimseler acımasın dıye attım içime.. gururumu kırmadım.. aslında ayaklar altına aldım..inanmayan arkadaşlrım ben arnızdda yaşayan son derece reel ve normal biriyim.. ha ruh sğlığım bozuk mdur yoksa hala direnıyor muyum bilemem..? ama rahatlıyacam yaacam.. ne kadr eşek olduğumu ne kadar salak olduğumu görüp belkie güç alacam..yazmayıverin okumayıverin inanmayı.. ben 2ekim 2005den beri olaylarn içindeyim..dolu dolu yaşadım..)

çocuk sevgisi yok.. daha kucaına almadığı gibi bir çorap dahi almadı.. almazda.. hasta dedim,dr a yanız göturdum hepyumusar ınsafa gelir sandım.. ama artık beynım uyusuyor ve doğum gunumun oldugu gece öyle bir tokat yedim ki.... bakıcının maasını ılk gun vermedi diye.. benı ezme,rezıl etme kadına dedim.. hayatımda yaadığım en garip korkuydu.. sadece 2 sarı ışık vardı gözerimde.. sonra kan.. eğilmedi bile.. sabah saat 3du daya yediğimde 6da iş için evden çıktım.. yuzum mosmor,ağzım eğilmişti.. başım davul gıbıdı.. işyerıne gıttım ama hep nerde bayılıp kalıcam dıye.. izin aldım hastaneye gıttım darp raporu aldım.. ama annemler duysa ölürdü.. o hıç aramadı bıle.. ne zaman konuşmaya kalksam ya susup tvizliyor yada sen kadın olamazsın,insan olamazsın gıt annenden kadınlık öğren dıyor.kadın kocasına destek olur dıyor. halınden anlar dıor.. param olsaydıböyle olmazdı hiç bişey dıyor.

bundan tam bır yıl önce anneının hasta oldugunu öğrendik.. illet hastalık... ve çok degıl 8 ay yaşadı.. gıtmedi annesıne.. son nefesınde yetısmedi.. cenazesıne gitti,ama anne evıne gtmedi.. sadece mezarlıktan döndü. anne sevgisi yok,

babasevgisi yok..

çocuk sevgisi yok...

eş sevgisi yok...

nefis var.. zalim bir nefis sadece

yazcam ağlasamda yazacam.. kayınvalıdemı kaybedeli tam 7 gun olmuştu... pc asında mail beklıyrum birinden dedi.. nasıl olduysa mailini açık unutmuş..işe dıye çıktı evden.. 9 kasım akşamı gece saat 11de birine mail yazmış.. allahım bınlerce kez okudum..beynım yandı,agrıdı,sızladı.. ılk bebegım tam 6 aylıkken tanışmış bir öğretmen kızla. gezmiş tozmuş,yatmış.kzla tam 6 ay beraber olmuş. kızda yedırmış parasını ve sonunda terk etmiş. onu ezmek için sayfalar dolusu kızın canını acıtaca seyler yazmış. kın ki yandı mı bilmem ama benım ki çok yandı..sordum,eskı onlar saklıyorum dedi.. tarıh 9 kasım 2009.. nasıl eskı olur .. yok baska mailiden tek mailde topluyomuş.. da yok ilerde santaj yaparsa kız kalması lazımmışta

iş gezisine gidiyorum dedi.. herzaman ki tellerı ya kapalıydı ya da alsada açmıyordu.. iş görüşmesi ya.. ben hamiledım koca bır sehırde tek başımaydım ve paranın adı bile yoktu yanımda...abah telim çaldı. eşim...
ama ya teli sıkışmıştı ya da yanında ki sevgilisi ben duyayım dye yapmıştı.. kız ağda yaptıgından bahsediyordu..hayatım aşkım diyordu... sordum.. sen şizofrensin dedi..

yeni iş yerine gitmemden mutlu oluyordu ilk zamanlar.. bazen sürpriz yapıyodum.. mutlu oluyordu.. düzeldi artık dediğim bır zamandı..yıne işten çıktım.. hamileyımde.. sürpriz ypayım dedim.. beni örunce şok oldu.. nıye geldin gelmenı istemıyorum dedi.. şimdi tplantı yapacagız seni görmesinler dedi..bes dakıkasoluklanayım demeye kalmadı.. kızın biri girdi,beni gömeden ta karşıdan canımm naber dedi... beni bıraktı hızla cıktı kısık bır sesle eşim burada dedi...

ve aceleyle beni apar topar gönderdi.püfffffffffffffffffffffffffffffffffffffff fffffffffffffff yazmak istıyorum yaaaaaaaa.

(nikimin anlamı yok... ama bana ait.. bazı isimlerin başharfleri)

(pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.)

VE REKLAMLAR...

süpersin arkadaşım:sm_cool:

yusufburcu
18-05-2010, 09:49
konu sahibi azönce konuyu okuyordu altta gördüm şimdi hiçbirşey yazmamış senaryo tamamlanmadı herhaldeboshayallersmile

elefera
18-05-2010, 09:52
mydecember sayende kacırdıgım bır yerı yakalamıs oldum. Bu ozetler ıse yarıyor. Bır arkadasım bılıyor dıye belırtmıs vatandas. Ama oncesınde kımse bılmıyor dıye de yazdıgını hatırlatmak ısterım yıne.

Emın olmak ıcın tekrar okuyarak zamanımı bosa harcamak ıstemıyorum. ama boyle bır ıfade vardı degıl mı?

ıcını dokmek ıstıyormus, nıcın kendıne gunluk tutmadıgını anlamıs degılım. oylesı daha ıyı olurdu, hıc olmasa kımse sana ınanmadıgını soylemezdı...

HayyaL
18-05-2010, 09:55
Bir arkadaş konunun gerçekliğinden bahsetti...
Gerçek olabilir evet, ama inanın bu işin akıl kâr tarafı YOK!

Amonra
18-05-2010, 09:58
toplu halde okudukça konu sahibine o kadar kızdım ki. yaşadığı herşeyi farkında oalrak yaşamış
bizzat ayık halde yaşamış çok net hatırlıyo
ama hala ayrılamayacağını söylüyo
o kadar ağır kelimeler geliyo ki ağzıma zor tutuyorum kendimi
bi kadın bu kadar küçümsetir mi kendini
insanlık kadınlık onurunu bu kadar yerle bir eder mi
yazık çok yazık acınacak durumdasınız
burayı yazdıklarımızdan da ayrılmanız yönünde bi kara almayacağınızda
aşikar ortada zaten
size biz de yardım edemeyiz
siz kendinizi ve çocukalrınızı düşünmeyen
bencil bi insansınız
ciddi anlamda tedaviye ihtiacınız var
sağlıklı bi kadın değilsiniz sağlıksız bi kadın
nasıl sağlıklı çocuklar büyütür onlara yazık
tek kabahatli sizsiniz gözümde
eşiniz hasta o ayrı...
siz hakettiğinizi yaşıyosunuz bence..
durumdan kurtulmak için bi çabanız olmamış..

reneta80
18-05-2010, 10:02
Ben inanıyorum konu sahibine benim de aynı onun gibi bir arkadaşım vardı üniverstede. Bir erkek arkadaşı vardı beraber yaşıyorlardı. Çok güzeldi , ailesi çok zengindi, düşünün üniversteyi bitirince tek torun olduğu için dededi tüm malvarlığını geçirecekti onun üzerine. Erkek arkadaşıyla yaşıyordu ve dayak yiyordu, parmağı mı kırılmadı, gözü mü morarmadı. Bir de zeki bir kızdı yani çalıştığında çok çok iyi notlar alabiliyordu. Çok konuştuk bağırdık çağırdık. Sonra okulu bıraktı evini taşıdı, Telefonları değişti ve 5 yıldan beri haber alamıyoruz kendisinden. Öncelikle sen sosyopat bir adamla berabersin ve inanın arkadaşlar çok güçlüdür bu sosyopatlar, öyle bir etki altına lırlar ki istediğin kadar eğitimli ol istediğin kadar akıllı ol , değişmez. Özellikle akıllı kadınları, kariyerli kadınları seçerler ve her türlü işkenceyle kendilerine bağlarlar. Kendisini kaçıran adama belli bir süre sonra bağlanan ve fırsat varken dahi kaçmayan, istese de kaçamayan çok insan var. Arkadaş korkusunu dul olmaktan korkmak aileyi üzemekten korkmak olarak adlandırıyor aslında ölesiye korktuğu o adam. Ona her şekilde ulaşacağını biliyor çünkü, bir şekilde kaçamayacağını düşünüyor. ışte anlaması gereken bu herifin ona ulaşamayacağını ve güvende olacağını anlatmak. Bunun tek yolu var tanıyan arkadaşın ailesine tüm olanları anlatması, anne babaya değil bekli ama daysına ne bileyim güçlü bir erkeğe veya kadına aileden anlatması. Konu sahibine anlatsak da o içindeki korku geçmeyecek, psikolojik tedavi görmesi gerekiyor, o adama aşık sanıyor kendini ama korkuyor o iblisten işte, gücünden korkuyor. Aile gerekirse şehir gerekirse ülke değiştirecek o adamın ulaşamayacağı bir yerde olması gerek çünkü yine yine yeniden kandırır. Avukat aracılığıyla boşanacak bir daha yüzünü görmemesi lazım. Hakkında dava açılacak çünkü süregelen bir işkence var. Bu durumda olan çok hakim çok doktor gördüm ben. Stajerken büroya gelip vekalet verirlerdi boşanmak için ertesi gün korkularından azlederlerdi ağlaya ağlaya. Canım benim senin başka bir hayatın olabilir bunu unutma ve o iblisin sana ulaşamayacağı bir hayat var.

okypete
18-05-2010, 10:15
2ci çocuk neden yapılır. eğitim almamış olan arkadaşlara diyoruz neden korunmadınız diye,siz birde mühendissiniz ve bütün bunları yaşamanıza rağmen 2ci çocuğu yapmışsınız. korunmamışsınız.size acımıyorum asla. her koyun kendi bacağından asılır.
tıpkı siz gibi.
benim acıdığım sadece o çocuklar.

gulsum50
18-05-2010, 10:17
ÖZET

Uzun bir hikaye benim masalım… her masal da peri kızları,yakışıklı iyi kalpli prens,kötü kalpli bir kraliçe olur. Benim hikayemde sadece iyi kalpli,güzel yüzlü,melek kalpli bir kül kedisi var. Uzun zamandır kimselerle paylaşamadığım hikayemi paylaşmak istesemde bir türlü kendimde o cesareti bulamamıştım. Gerçi hala paylaşmalıyım emin bile değilim .. kadınlar kulubunde yüzlerce evlilik , ailevi sorunlar, mutluluk haberleri,sevinçler,hüzünler okudum. Ya yaşadığım için ya da gerçektende böylesi olmadığı için benim ki bir başka..
Tamamen tarafsız,içten yorumlarınız benim hayatımı ve gelecegimi etkileyecek emin olabılırsınız.
Mesleğinde hırslı,güzel, 29 yaşında, harika bir çocukluk ve gençlik yaşamış istediğini almayı bilen,zarif,eğitimli bir kız getirin gözünüzün önüne..
Sene 2005 eylül.. hava olması gerektiği gibi pek değil.. yağmurlu kasvetli genelde.. haftasonları ya da mesai sonları ya evde, ya da en yakın arkadasları dilek ve sibel ile birlikte. Çağ teknoloji çağı ve olması gereken şey, tek eksik evde bilgisayar var ama internet yok.. eve bağlanan internet. Hiç unutmam 11 eylül 2005.. evime bağlanan ev teli ve internet hattı. İnternette deli danalar gibi sabahlara kadar dolaşmam,googleden dışarı çıkmamam. Zamanla olunan arkadaşlk sitesi.ve ……………. Sonumun başlangıcı. Pek ciddiye alınmasa da yapılan konuşmalar ve gelen sıradan bir mesaj soğuk rumuzlu bir adamdan. ‘’merhaba,profine baktım. Tanışabilir miyiz?’’
cevap vermedim bile. Sildim. Br süre sonra yine aynı msj. Yine pek kale almadım ve vp vermedim o soğuk rumuzlu adama. İş yerinden görüsturuldugu iki kişi arasındaseçim yapmam istenıyor.. ama ikisinede kanım çok kaynamadı ki. Ailedende biri var bu arada.. onuda istemiyorum sanırım.
Bi kaç gun sonra yıne aynı msj profılıne baktım.. mrhba.. benden de giden yanıt bende senın kine baktım. Ne olmuş.?
Çok kabasın.. madem konuşmayacaksanburada işin ne? Yazmam artık..
Ama devam eden muhabbet
Ve bir ömür,hayaller,üzüntü,keder…………..
Bir süre sonra verilen msnler, ilk fotolar. Tellerin verilmesi ve ilk buluşma.. ramazanın ikinci gunu iftar. Oturaklı,iyi eğitimli,özguveni olan, temiz giyimli,tertemiz bir adam.ha birde şair ruhu var,şiiri seven.. kendi sesindenokuduğu günaydın şiiri .. düzgün diksiyon,ve bni çeken kocaman iriadam ve koca yeşil gözleri. Kibar,,modern ve inançlı. İlk buluşmam da çantamdan uçan 100 dolar…

100 doları sakasına aldım dedi bana..daha bır hafta olmuştu ki,,bu adam hangı mantığımı kullanarak verdımse kredı kartlarımıda aldı.. ben 100doları kurtarma sevdasına mılyarlarca lıra borclandım.. borctan kurtulayım derken adama baglandım..
7 yıllık bır meslk yasantım ve bankada bırıkımım vardı... onuda kaybettım..
31 aralık 2005yılbası gecesı ve bana bır sru vaadı var.. benı çok sevıyor az sabır.. yılbası gunu burnumu kırdı.. sebeb borcumu ödeyelım ve az daha ılgı..

kan içindeydim..bagıramıyor yardım istıyemıyordum.. kılını kıpırdatmadı.. saf deyin,üniversıte mezunu cahıl deyın,gerizekalı deyın ama ben bu adamı çok sevdim.sabh iki gözum mosmr uyandım.. dudak patlakyuzum kaymıştı.. kollarım,bacaklarım mosmordu. kımselere söylemedım. okul bahcesınden gecerken top burnuma captı dedim.. kimseler sorgulamadı.. inandılar sanırım. çunku bana kımseler kıyamaz kı.. keşke tanıyabılseydınız.... ılgısayarım çöktu,arabam kaza gecırdı borclandım,az sabıret hersey cok guzel olacak.dedi.. pcsını karıstırıken onlarca sevgılısı oldugunu gördum.. bir suru foto yakaladım..

bana her şey düzelcek.. kazadan sonra durumum kötu dıyordu. az sabır.. az sabır ya sabır oldu.. her nefret ettiğim an bi kandırmanın yolunu buldu.. ya körkütük bağlandım gerçekten takıntımıydı.. bana tel hattı al ücretsız konusalım ben sana bı kere canım dedım karım dedım dedi. çok darbeler yedim sen de vurma bana dedi.. aldğım hat bır ay sonra kullanıma kapalıydı.. pffffffffffff musterı hızmetlerını aradım.. 2006 şubatta 1250 fatura.. maaşım 1000 lira ama.kredi çekelim kredi katı brçlarını kapatalım ddi.. yuh demeyın ya da yuhh salak deyin.. gıttım arkadasım kefilim oldu.. tam kredıyı çekecekken bankada bıtıverdi.. ben bı kosu yatırayım dedi. arkadasımla kalakaldık.. sona ben kapattım borcu desede.. 100 doları kurtarma aşkına her gun bıraz daha batıyordum..


memlekete idecegım gun termınale geldi.. seni çok özleyeceğim.. gıtme ne olurdedi.. bak durumumdaduzeldı artık falan.. evet cebınde artık para vardı.. tuvalete zorla gönderdı benii. gıtmem desemde hadıı gıt.. çantamı tutuyor ver dedim. guvenmıyosan bana oo hadi git dediysem git. yolun uzun dedi.. artık guven bana.. dedi. her neyse srıldı bındırdı beniotobuse.. daha otobana yenı gırmıstıkkı cuzdanımı b actım,maa kartım yok.. beni hep kandırcak bır yol buluyordu.. memleket dönsu sabah nazazına kalktım,camiideyım ben dedi. inançlı görunuyordu.. ama ramazanda oruç tutuyorum dediği halde yerken kaç kez yakaladım..

babasının çok kötu gaddar olduğundan bahsetti.. annesını çok evdığını ama artık ailesınden soğuduğunu falan.. ama onun tuzagına düşen ben sadece ben değildim ki.. krbanları bu arada geelde doktor,bankacı ve öğretmen.. diğer mesleklerden bı kaç kişi.. abah erken saatlerde terminale indim karsıladı beni. çok kibar,seni çok mutlu edicem filan. zaten mutluydum ki.. tek eksiğim hala evli değildim. ama sevdiğim adamla evlenıp bır düzine çocugum olacaktı..zaman zaman garıp davranıyordu.. telleri ya sessizdeydi ya kapalı.. her aradığımda tel acılmıyordu.. ama çok etkileyici yumuşacık sesi... pffffffffffffffffffffffffffffffff

bu dünyada olmayacak kadar iyi bir ailem var.. çok mutluydum tekrar dıyorum... hala babam ve annem beni topluyor.. hala her anımdasadece babam ve annem var.. her neyse...isterseniz yorumlarını sonra yazınkopuyosa ve sıkıldısanız.. nasıl yazayım ki hepsini.. gerçi 2012-2013 duıye dalgada geçilmi ama ben kendimle yüzleşmek istıyorum. yalansız dolansız anlatacam.abartmadan,süslemeden..

sonuç hala evliyim...durumu bılen sadece 1 arkadasım var bıde allah... ailem üzülür dıye aklım çıkıyor.. ama hıkayemın tamamını yazacagım...

yaz geldi.. bız bı kötu beş kötü,bir iyi geçirdik vakti.. birini ödedik ikiyere borçlandık.. 7 yıllık birikimim gitti.. hayallerim gitti.. ama allah kahretsin onu her gördüğümde kalbim hep hopladı..dış görunuş tertemiz bir adam.. ama vicdan olmayan bir insan..en son ayrılırken annenlere bahset,senı ıstemeye gelecegız..ayrılırken,''lütfen beni mutlu edeceksen evlen yoksa benı bu halımle bırak gıt dedim. sakın bana acıma dedim.. ama mutlu edecegıne guvenıyorsan ben varım dedim.. sana anlatacaklarım var dedi..
lise yeni bitmişti. teyzemın kızına aşık oldum. yasemınden baskasını gözum görmuyordu dedi. babam dövdü beni. isemedi yasemini dedi.. o sırada ben bır gazetede çalısıordum.. istasyonda evden kaçmış küçük bir kız bulundu.. ona yarım etmek için kı yurduna yerlestırdık.. sonra kızın annesı ve kız peşimi bırakmadılar ve ben kızla aiemı çiğnıyerek evlendim dedi..

evlendim ama boşandım falan işte..(BOŞANAN KOCASI,KENDİSİ DEĞİL)
ya ben neden bu adama hayır dıyemyorum peki?

evet dediğiniz gibi,

iyi bir ailem

iyi bir mesleğim

param

güzelliğm var ve daha 28 ysındayım..

istenmeye gelişim... iki araba gelindi.. kaınpeder hacı amca,eşi görumcelerim ve eşi kayın bırader.. arabadan iner inmez anneme anne demsibabama baba demesi herkesleri şaşırttı..şakacı,bıcır bıcır .. ama annem pek sevmedi. bize layık değiller dedi.. ama sen sevmişsin yoksa kapımdan sokmam dedi.kayınpeder kıza diyin pantolon gıymeın demiş. eşim sakın babamı dınleme bıldıgın gıbı ol ffalan dedi. bana pıranta bir yuzuk ve bıleklık,gerdanlık getırdıler.. baskada bısey yok zaten..verıldımde.. annme annecım sen bıze ev eşyası çeyızverme sadece dugun salonunu ayarla gerısını ben hallederım dedi.

(ya kızmayın bosuna ben yasadıkalrımı yazacam.. zaten uh halım ıyı deği.. kapanmışım içime.. duvarlarla konuşmaktan,hergun ağlaıp evden gulucukler atıp çıkmaktan,dısardan bakan herkesn kıskandıgı evli mutlu yuvası olan kadını oynamaktan delircem..anlatacam aklıma gelen her seyı..)

(kızın sıkılın okumayın o halde.. yapılan yorumlar bana güç verıyor.. sadede gelınecek bir sey yok.. hala evliyim.. adamın ıkı teli var.. ikide şifeli.. işi yok.. aaşım hacizli.. evime icra geldi.. ve bilen kimsecıkler ok yetmez mi.)

ailem uzakta.. düğün izim memlekette oldu ve dediki burada yapaılm yoksa evlenıp ayrıldıgıı duyarlarsa izin vermezler.. birileri ağzından kaçırır.. düğünümde takılanlarda düğün sabaı yok oldu.. dahaa bır aylık evlıyken annenlerde 6 mılyar iste dedi. allahtan annem vermedi.
ilk aylar iş arıyordu,eğitim durumunu snradan öğrendi. ilk eşinden çocuklarını öğrendim.. hamıle kaldım.
maaşımı o çekti.. sigara içti. bılgısayarda sabahlara jkadar chatleşti.


şiddet gördüm.. gırdığı işlerden çıktı kısa surede..kendıne iş açtı.. ben kredi çektım.. ailem dstek oldu.. onuda batırdı.. kadınlarla beraber oldu. tellerınden tesadufen msjlar gördum.. pcden kadınlarla konuşmalarını gördum.. suyum ,elektırıgım,dogal gazım,tellerım kesıldı.. ik doğumumda yanımda degıldı.. bebek kocaman olmustu doğu iznım bıtınce gördu.. ikincinin doğumuna gelırken dogumyapacagım ece geldi. ama bana desek olmak için degıl.. tellde beni delirtecek msjlar yazarak. doguma gırerken yoktu yanımda çıkınca da uyandım sayıklamısım ben kocamı çok evıyorum o beni sevmıyor dıye... hiç iyi bişey yok ki...

(arkadaşlar tekrar dıyorum kımse acısın dıye yazmyorum.. acısın dıye yazsam çıkar erkek gibi reele anlatırım.. acındırırım kendimi. kimseler acımasın dıye attım içime.. gururumu kırmadım.. aslında ayaklar altına aldım..inanmayan arkadaşlrım ben arnızdda yaşayan son derece reel ve normal biriyim.. ha ruh sğlığım bozuk mdur yoksa hala direnıyor muyum bilemem..? ama rahatlıyacam yaacam.. ne kadr eşek olduğumu ne kadar salak olduğumu görüp belkie güç alacam..yazmayıverin okumayıverin inanmayı.. ben 2ekim 2005den beri olaylarn içindeyim..dolu dolu yaşadım..)

çocuk sevgisi yok.. daha kucaına almadığı gibi bir çorap dahi almadı.. almazda.. hasta dedim,dr a yanız göturdum hepyumusar ınsafa gelir sandım.. ama artık beynım uyusuyor ve doğum gunumun oldugu gece öyle bir tokat yedim ki.... bakıcının maasını ılk gun vermedi diye.. benı ezme,rezıl etme kadına dedim.. hayatımda yaadığım en garip korkuydu.. sadece 2 sarı ışık vardı gözerimde.. sonra kan.. eğilmedi bile.. sabah saat 3du daya yediğimde 6da iş için evden çıktım.. yuzum mosmor,ağzım eğilmişti.. başım davul gıbıdı.. işyerıne gıttım ama hep nerde bayılıp kalıcam dıye.. izin aldım hastaneye gıttım darp raporu aldım.. ama annemler duysa ölürdü.. o hıç aramadı bıle.. ne zaman konuşmaya kalksam ya susup tvizliyor yada sen kadın olamazsın,insan olamazsın gıt annenden kadınlık öğren dıyor.kadın kocasına destek olur dıyor. halınden anlar dıor.. param olsaydıböyle olmazdı hiç bişey dıyor.

bundan tam bır yıl önce anneının hasta oldugunu öğrendik.. illet hastalık... ve çok degıl 8 ay yaşadı.. gıtmedi annesıne.. son nefesınde yetısmedi.. cenazesıne gitti,ama anne evıne gtmedi.. sadece mezarlıktan döndü. anne sevgisi yok,

babasevgisi yok..

çocuk sevgisi yok...

eş sevgisi yok...

nefis var.. zalim bir nefis sadece

yazcam ağlasamda yazacam.. kayınvalıdemı kaybedeli tam 7 gun olmuştu... pc asında mail beklıyrum birinden dedi.. nasıl olduysa mailini açık unutmuş..işe dıye çıktı evden.. 9 kasım akşamı gece saat 11de birine mail yazmış.. allahım bınlerce kez okudum..beynım yandı,agrıdı,sızladı.. ılk bebegım tam 6 aylıkken tanışmış bir öğretmen kızla. gezmiş tozmuş,yatmış.kzla tam 6 ay beraber olmuş. kızda yedırmış parasını ve sonunda terk etmiş. onu ezmek için sayfalar dolusu kızın canını acıtaca seyler yazmış. kın ki yandı mı bilmem ama benım ki çok yandı..sordum,eskı onlar saklıyorum dedi.. tarıh 9 kasım 2009.. nasıl eskı olur .. yok baska mailiden tek mailde topluyomuş.. da yok ilerde santaj yaparsa kız kalması lazımmışta

iş gezisine gidiyorum dedi.. herzaman ki tellerı ya kapalıydı ya da alsada açmıyordu.. iş görüşmesi ya.. ben hamiledım koca bır sehırde tek başımaydım ve paranın adı bile yoktu yanımda...abah telim çaldı. eşim...
ama ya teli sıkışmıştı ya da yanında ki sevgilisi ben duyayım dye yapmıştı.. kız ağda yaptıgından bahsediyordu..hayatım aşkım diyordu... sordum.. sen şizofrensin dedi..

yeni iş yerine gitmemden mutlu oluyordu ilk zamanlar.. bazen sürpriz yapıyodum.. mutlu oluyordu.. düzeldi artık dediğim bır zamandı..yıne işten çıktım.. hamileyımde.. sürpriz ypayım dedim.. beni örunce şok oldu.. nıye geldin gelmenı istemıyorum dedi.. şimdi tplantı yapacagız seni görmesinler dedi..bes dakıkasoluklanayım demeye kalmadı.. kızın biri girdi,beni gömeden ta karşıdan canımm naber dedi... beni bıraktı hızla cıktı kısık bır sesle eşim burada dedi...

ve aceleyle beni apar topar gönderdi.püfffffffffffffffffffffffffffffffffffffff fffffffffffffff yazmak istıyorum yaaaaaaaa.

(nikimin anlamı yok... ama bana ait.. bazı isimlerin başharfleri)

(pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.)

VE REKLAMLAR...

işde bu konu sahibinin yapamadığını yaptın arkadaşımmmm tebrikler.

BU REKLAMLARDA BAYA BİR UZUN SÜRDÜ:umursamaz:

gulsum50
18-05-2010, 10:20
[B]aslında ben bu filmin içinde çocukların halini düüşünüp çok üzülüyorum
minnacık kuzuların ne günahı vardı sevgisiz saygısızkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile
aile olmayıcak iki kişinin yalanı dolaynıyla yaşamak zorunda kaldılar yazık
hemde çok yazık[:gitme::gitme:/B]

Tiryandafila
18-05-2010, 10:20
Konu sahibi bu olayları böyle anlatabildiğine göre, gayet durumun ne kadar vahim olduğunun, ne yapması gerektiğinin farkında ama yapmak istemiyor. Bunun içinde o sıkışmış psikolojide, büssürü nedeni var kendine göre. Nedenlere sığınma isteği diyelim, insan birşeyi bitirmek istemiyorsa saçma sapanda olsa büssürü neden bulabilir.

Bence önce neden bitirmek istemiyorsunuz, nedenleriniz neler devam etmek adına ve devam etmek istiyorsanız gerçekten, neden bir konu açma gereği hissettiniz, yaşadığınız gerçekleri kendinize bir daha bir daha niye anlattınız, yüzleştiniz,kendinize bunları cevaplarsanız daha iyi olur.

Sevdiğim için; insan nasıl sevebilir ki böyle birini, sevgi anlayışı artık bu mu oldu, eziyet, dayak, hissettiğiniz duygu sağlıklı bir durum değil.

Çocuklarım için; çocuklarınız için en iyi yol, onları o ortamda büyütmemek olur. Hiçbir çocuk dayaklı, kötü iletşimli bir ailede sağlıklı büyümez. Onlara iyilik yapmıyorsunuz. Çocuklarımın başında babası olsun demek için, önce sağlıklı ve kaliteli bir baba lazım.

Dul kalmak istemiyorum; Kimse siz o evde eziyet çekerken, burnunuz kırılırken, yanınızda olmuyor, kimsenin umrunda değil, aynı şekilde sizin dul kalmanızda kimsenin umrunda değil. Başkalarını bu kadar önemsemekten vazgeçin, kimse sizin için yaşamıyor, siz de kimse için yaşamıyorsunuz.

Sonuç olarak , bu olaylara katlanıyorsanız, sadece kendiniz için katlandığınızı görmenizi isterim. Önce bir yardım alır, kendinizi daha güçlü hissederseniz, olaylara bakış açınızda değişir belki. Sizin tek sıkıntınız, bozulmuş bir psikoloji ile olayları doğru algılayamıyorsunuz bence. Yoksa buraya konu açtığınıza göre, siz de bu durumdan çok memnun değilsiniz.

BenmasMavi
18-05-2010, 10:34
toplu halde okudukça konu sahibine o kadar kızdım ki. yaşadığı herşeyi farkında oalrak yaşamış
bizzat ayık halde yaşamış çok net hatırlıyo
ama hala ayrılamayacağını söylüyo
o kadar ağır kelimeler geliyo ki ağzıma zor tutuyorum kendimi
bi kadın bu kadar küçümsetir mi kendini
insanlık kadınlık onurunu bu kadar yerle bir eder mi
yazık çok yazık acınacak durumdasınız
burayı yazdıklarımızdan da ayrılmanız yönünde bi kara almayacağınızda
aşikar ortada zaten
size biz de yardım edemeyiz
siz kendinizi ve çocukalrınızı düşünmeyen
bencil bi insansınız
ciddi anlamda tedaviye ihtiacınız var
sağlıklı bi kadın değilsiniz sağlıksız bi kadın
nasıl sağlıklı çocuklar büyütür onlara yazık
tek kabahatli sizsiniz gözümde
eşiniz hasta o ayrı...
siz hakettiğinizi yaşıyosunuz bence..
durumdan kurtulmak için bi çabanız olmamış..


İşte tüm mesele bu vereliniortak

Tebrik ediyorum bundan daha güzel yorumlanamazdı bu konu vereliniortak

niltt
18-05-2010, 10:58
off gerçekten şaşırıyorum yaa,hala gerçek mi değil mi bi soru işareti var kafamda....Ama gerçekse şayet çalışan bir insan nasıl olur da bu zamana kadar bekler yaa,aklım almıyor valla...

TatLiGaci
18-05-2010, 11:22
sırf dul kalmama korkusu mu bu?
acil tedavi lazım..

krizalit.kristalin
18-05-2010, 11:29
"Arkadaşlık sitesinde tanıştık, buluştuk, şakacıktan paramı çalmış" falan filan diyebaşlayınca ben gerisini okumamıştım bile, ters bir şey söylerim diye. Bugün konuyu bu kadar coşmuş görünce bi bakayım olay neymiş dedim ve kanım dondu...

Akıl almaz gibi görünüyor ama ben bu konunun gerçek olduğuna inanıyorum, mümkündür. Var böyle kadınlar çünkü. Bazı cibiliyetsiz erkekler için de ideal kadın modeli bu işte. Bulmuş, sindirmiş, çatır çatır kullanmış, valla helâl olsun, hayatının piyangosu vurmuş adama. Aslında ne mal olduğunu en başta belli etmiş ama sallayan kim tabi.. Az bile yapmış, ama madem kimsenin ayrılmaya niyeti yok, daha çooook sömürür bu adam.


Konu sahibine gelince, kınamıyorum bile, valla her şey müstehak sana bacım. Adama "al beni, ne yaparsan yap" demişsin, demeye de devam ediyorsun, sonuçlarına da sessiz sessiz katlanıyorsun. Dul olmak kafasız olmaktan daha kötü bir şeyse buyur katlan, kimse sana acımaz. Ama ben o çocuklara acıyorum, anaları bi türlü babaları bi türlü, gerçekten yazık.

Bu sitede okuyoruz, gerek eğitim durumu, gerek sosyal güvence/ailevi durumlar açısından sizden çok çok daha şanssız bir sürü kadın eşlerinin affedilmeyecek bir falsosunu gördüklerinde mücadele ediyorlar, paçalarını kurtarıyorlar o adamdan, gerekirse sıfırdan başlayıp kendilerine bir hayat kuruyorlar. Çünkü insan dediğinde biraz onur, haysiyet bulunur. Ama siz kadınların yüz karasısınız, ve emin olun daha da fazlasını kesinlikle hak ediyorsunuz. Ve lâyık olduğunuzu yaşayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Allah çocuklarınızı ikinizden de korusun.

necsel
18-05-2010, 11:33
dul olma korkusu olamaz bu

ortada 2 cocuk var ve hangi anne dul olucam korkusuyla cocuklarina ve kendine gozgoregore iskence cektirilki...

ruh sagligi yerinde olmayan bir anne ve siddet uygulayan bir baba ne kadar verimli olabilirler ki cocuklara karsi...

adam ne yaparsa yapsin bu kadin vazgecmiyor iste korku morku bahane bence

ustelikte seviyorum diyor daha ne olsun...dovuyor sovuyor aldatiyor bir suru sey yapiyor ama vazgecilmez oluyor sonunda...adamin ikna kabiliyetiiyi demekki...

snowdrop
18-05-2010, 11:40
pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.

arkadasim anladigim kadariyla cok bunalmissin pisikolojin bozulmus ve bu konuyu bir gunluk niyetine acmissin o anki ruh haline gore cok bunaldinda buraya gelip yaziyorsun ve konuyu okuyanlardan sana bir pisikolog gibi davranmalarini seni rahatlatmalarini istiyorsun .sevilir sevilirde bu kadarda olmaz be guzelim sana yazik degilmi o dusmus uckurunun derdine seni tinlamiyor bile .ne olursa olsun bunu ailene anlat konunun baya bir kismini okudum cocgu arkadasda bu tanida .anlat ailene onlar senin canin .sen onlarin bir parcasisin .basta ters tepki gosterebilirler bagirirlar cagirirlar ama sonunda seni kucaklarlar..bosan su adamdan daha canin yanmasin yasin daha genc daha iyilerini bulursun kendini topla biraz destek al .allah yardimcin olsun

okypete
18-05-2010, 11:45
ersealme kullanıcısından alıntı
pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.ay hala hatalıysammı diye düşünüyor.
biri beni çimdiklesin yanlışmı okuyorum:1shok:akannehir.

saziye19
18-05-2010, 11:48
offf beynım yoruldu okurken

TatLiGaci
18-05-2010, 11:49
sevgiliyken maaş kartlarını çalan,çantasından para yürüten,
evliyken sömüren,eviyle çocuklarıyla ilgilenmeyen, eşini darp eden, aldatan,çalışmayan..
yani evlilikle ilgili hiçbir sorumluluğu yerine getirmeyen bir insanı sevmek, nasıl bir şey ,aklım almıyor..:uhm:

TatLiGaci
18-05-2010, 11:51
ersealme kullanıcısından alıntı
pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.ay hala hatalıysammı diye düşünüyor.
biri beni çimdiklesin yanlışmı okuyorum:1shok:akannehir.

alsanaalsanasmilegel oky ,birbirimizin kafasına vuralım..çimdik haifi kalır böyle bir konuda..kafamçokkarıştı

_laylaylom_
18-05-2010, 11:56
acil yardım alın birilerinden..ailenizde bunları anlatacağın kimse olmadı mı neden yıllarca
bile bile lades dedin ki...sevmek bu değildir bana göre karşındaki insan seni sevmedği halde
ona boyun eğmek değildir..
mesleğin ve işin var gül gibi geçinmek varken bu adamı çekmeyin ..zaten çocukların babasız kalcak
durumuda yok çünkü adam anlattığına göre babalık yapmıyor ki..

office
18-05-2010, 11:59
ersealme kullanıcısından alıntı
pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.ay hala hatalıysammı diye düşünüyor.
biri beni çimdiklesin yanlışmı okuyorum:1shok:akannehir.

çimdik sempatiksalakcinni

yok arkadaşım bence de bekle sen, boşver.. en fazla ne yapabilir ki? seni öldürür o zaman anlamış oluruz düzelir mi düzelmez mi :umursamaz:

yok yani anlamadığım buraya yazıp milletin ne demesini bekliyorsun ki.. dayan diyecek kadar aklını kaçırmadı hiçkimse.. zararın neresinden dönersen kardır... derhal ailenin yanına git derim... :1closedeyes:

feen
18-05-2010, 12:03
Bu nasıl bır konudur ya, ne bası ne k.cı belli.

BenmasMavi
18-05-2010, 12:07
Buraya yazmamak için kendimi frenlemeye çalışıyorum ama engel olamıyorum işte kendime :delphin:

-Arkadaşlık sitesine üye olup kendine arkadaş arayan bir bayan (!)

-Bu sayede biriyle tanışıp yüzyüze görüşme kararı alan gene bu bayan ...

-İlk buluşmasında çantasından uçan 100 $

-Bu 100 $ a rağmen ısrarla görüşmeyi sürdüren gene bu bayan

-Oruç tutuyorum diyip kaç kere yemek yerken gördüğü bu adama karşı hala güvenen gene bu bayan

-7 yıllık birikimini bu gözünü karartıp bu adam için harcayan gene bu bayan !

-İyi bir mesleğim,param,güzelliğim,hırsım ,tuttuğunu koparan bir yapım var diyip kendini öven sonra da ben çok mütevaziyim diyen gene bu bayan !

-1 haftalık gördüğü birine kredi kartlarını veren gene bu bayan

-Burnu kırılan kan içinde kalan,bir sabah uyandığında iki gözü de dayaktan morarmış olan ,kollarında bacaklarında darp izleri olan gene ama gene bu bayan !

-Birsürü sevgilisi olan bu adama tahammül eden bu bayan

-Bugün bile hala dayağını yediğini söyleyen yine bu bayan !

-Maaş kartını adamın eline paşa paşa veren yine ve yine bu bayan

-Hala seviyorum onu diyebilen yine ve gene bu bayan !

-Bunlar yetmezmiş gibi ilk çocuğuna hamile kalan,ve gidip kürtaj yaptırmak varken paşa paşa doğum yapan bu kadın.Buna ek olarak 2.çocuğuna da hamile kalan ve onu da doğuran bu bayan !

-Hala bu adam hakkında şakacı bıcır bıcırdı şeklinde konuşan gene bu bayan

-Adama iş açmak için bankadan kredi çeken,ailesinden de para alan bu ve bu bayan

-Bakıcıya para vermediği için adamla konuşan ve sonuçta kafasını dayaktan şişiren,gene heryerini mosmor yaptıran gene bu bayan

-İlk çocuğuna hamileyken kocasının kendisini 6 ay boyunca bir öğretmenle aldattığını öğrenen bunu da yutan gene bu bayan !

-Bir de bu adama çeşitli sürprizler yapıp adamı mutlu etmeye çabalayan gene bu bayan

-Boşanma davası açacağım ama hata bendeyse napacağım diyen gene ve gene bu bayan !

Konu budur işte arkadaşlar.

Hala bu bayanın yaptıklarını savunanlar görsün istedim.

Adamda hata sıfırın altında.Hata bu kadında.

Yaptıklarının hata olduğunu bilmiyor diye biri bana eksi vermiş.Çok da umrumda :delphin:

Neler kaybettim bir bilsen ölmeyi istiyorum şuan eksi rep yüzünden :delphin:

Hata bu bayanda hala bunu savunuyorum ben dilediğiniz kadar eksi verin.

Bir bayan bir hatayı bir kez yapar 10 kez yapar 1000 kez yaptı mı orda duracaksınız bence

okypete
18-05-2010, 12:09
alsanaalsanasmilegel oky ,birbirimizin kafasına vuralım..çimdik haifi kalır böyle bir konuda..kafamçokkarıştı


çimdik sempatiksalakcinni

yok arkadaşım bence de bekle sen, boşver.. en fazla ne yapabilir ki? seni öldürür o zaman anlamış oluruz düzelir mi düzelmez mi :umursamaz:

yok yani anlamadığım buraya yazıp milletin ne demesini bekliyorsun ki.. dayan diyecek kadar aklını kaçırmadı hiçkimse.. zararın neresinden dönersen kardır... derhal ailenin yanına git derim... :1closedeyes:

hah kızlar iyi oldu çimdikle, kafama vurulması...
bir ara rüyadamıyım kabusmu görüyorum demiştim.ama değilmiş.
vay canına sayın seyirciler.:delphin:..

rate18
18-05-2010, 12:10
eğer doğruysa bütün bunlar lütfen silkelenin ve kendinize gelin.Dul olmak dünyanın sonu değil.Ama böyle bir ortamda çocuk büyüterek onları mahvediyorsunuz.Hadi siz seviyorsunuz katlanın bu da çok saçma bence ama.Çocuklarınıza yazık değilmi insan çocuğu için herşeyden fedakarlık yapıyor sizde sevginizden vazgeçin.Böyle bir sevgide yok aslında bende ruh sağlığınızın yerinde olmadığını düşünüyorum öncelikle bir doktora gidin ve en kısa zamanda sıyrılın bu hayattan.Çocuklarınıza kuracağınız en kötü hayat bile şu durumdan iyi olacaktır.Dünyaya bir defa geliniyor yazık ya lütfen...

Nihil
18-05-2010, 12:11
Ersealme'ye sinirlenebilmek istiyorum. Kendim aklıma geliyor, 'kendini hatalı görebiliyor' olmasını da anlıyorum, 'belki temiz biridir'ini de anlıyorum, 'belki düzelir'e inanmasını da anlıyorum. Mantıksız görünüyor ama anlıyorum işte,öfkem içime kalıyor,kızamıyorum.
Allah'a şükürler olsun, ben bitirdim mantıksız günlerimi. Seçeneğim varken seçmedim. Sebebim yoktu,sebebpisizdi. Hala da çözebilmiş değilim neden çaresiz hissetmişim kendimi.
Şimdi neler söylüyorum kendime, yahu şunu yapsaydın, şuna gitseydin,sorsaydın, neler neler, İrademiz ile tercihimiz kaderimiz oluyor. Aklım karışıyor.
Yaşadıkları ersealme'yi iradesiz bırakmış olabilir mi ?

elefera
18-05-2010, 12:12
Mavı, bu repler nerde? Kesın bana da hep eksı vermıslerdır. Cunku sen kadını hatalı bulurken, ben yazdıklarına hıc ınanmadım.

Repım eksıde tavan yapmıs olmalı (:

Soyler mısın nasıl bakacagım, bende benımkılere bakayım.

TatLiGaci
18-05-2010, 12:13
Buraya yazmamak için kendimi frenlemeye çalışıyorum ama engel olamıyorum işte kendime :delphin:

-Arkadaşlık sitesine üye olup kendine arkadaş arayan bir bayan (!)

-Bu sayede biriyle tanışıp yüzyüze görüşme kararı alan gene bu bayan ...

-İlk buluşmasında çantasından uçan 100 $

-Bu 100 $ a rağmen ısrarla görüşmeyi sürdüren gene bu bayan

-Oruç tutuyorum diyip kaç kere yemek yerken gördüğü bu adama karşı hala güvenen gene bu bayan

-7 yıllık birikimini bu gözünü karartıp bu adam için harcayan gene bu bayan !

-İyi bir mesleğim,param,güzelliğim,hırsım ,tuttuğunu koparan bir yapım var diyip kendini öven sonra da ben çok mütevaziyim diyen gene bu bayan !

-1 haftalık gördüğü birine kredi kartlarını veren gene bu bayan

-Burnu kırılan kan içinde kalan,bir sabah uyandığında iki gözü de dayaktan morarmış olan ,kollarında bacaklarında darp izleri olan gene ama gene bu bayan !

-Birsürü sevgilisi olan bu adama tahammül eden bu bayan

-Bugün bile hala dayağını yediğini söyleyen yine bu bayan !

-Maaş kartını adamın eline paşa paşa veren yine ve yine bu bayan

-Hala seviyorum onu diyebilen yine ve gene bu bayan !

-Bunlar yetmezmiş gibi ilk çocuğuna hamile kalan,ve gidip kürtaj yaptırmak varken paşa paşa doğum yapan bu kadın.Buna ek olarak 2.çocuğuna da hamile kalan ve onu da doğuran bu bayan !

-Hala bu adam hakkında şakacı bıcır bıcırdı şeklinde konuşan gene bu bayan

-Adama iş açmak için bankadan kredi çeken,ailesinden de para alan bu ve bu bayan

-Bakıcıya para vermediği için adamla konuşan ve sonuçta kafasını dayaktan şişiren,gene heryerini mosmor yaptıran gene bu bayan

-İlk çocuğuna hamileyken kocasının kendisini 6 ay boyunca bir öğretmenle aldattığını öğrenen bunu da yutan gene bu bayan !

-Bir de bu adama çeşitli sürprizler yapıp adamı mutlu etmeye çabalayan gene bu bayan

-Boşanma davası açacağım ama hata bendeyse napacağım diyen gene ve gene bu bayan !

Konu budur işte arkadaşlar.

Hala bu bayanın yaptıklarını savunanlar görsün istedim.

Adamda hata sıfırın altında.Hata bu kadında.

Yaptıklarının hata olduğunu bilmiyor diye biri bana eksi vermiş.Çok da umrumda :delphin:

Neler kaybettim bir bilsen ölmeyi istiyorum şuan eksi rep yüzünden :delphin:

Hata bu bayanda hala bunu savunuyorum ben dilediğiniz kadar eksi verin.

Bir bayan bir hatayı bir kez yapar 10 kez yapar 1000 kez yaptı mı orda duracaksınız bence

ayy neden parmaklarını yoruyorsun..bırak yaaa..

BenmasMavi
18-05-2010, 12:15
Mavı, bu repler nerde? Kesın bana da hep eksı vermıslerdır. Cunku sen kadını hatalı bulurken, ben yazdıklarına hıc ınanmadım.

Repım eksıde tavan yapmıs olmalı (:

Soyler mısın nasıl bakacagım, bende benımkılere bakayım.

Şimdi bak canım bu mesajlarımızın sağ üst köşesinde kötü içerik var ya.Onun hemen önünde terazi şekli var oraya tıklayarak görebilirsin.


ayy neden parmaklarını yoruyorsun..bırak yaaa..

haklısın valla buarada oky ile beni de çimçikleyin nolur :delphin:

TatLiGaci
18-05-2010, 12:16
Mavı, bu repler nerde? Kesın bana da hep eksı vermıslerdır. Cunku sen kadını hatalı bulurken, ben yazdıklarına hıc ınanmadım.

Repım eksıde tavan yapmıs olmalı (:

Soyler mısın nasıl bakacagım, bende benımkılere bakayım.

şu anda sayfanın üzerinde kullanıcı panelini tıkla,sağ alt kısma bak canım..
yeşil renkler + rep,kırmızı renkler - rep..

BenmasMavi
18-05-2010, 12:17
Mavı, bu repler nerde? Kesın bana da hep eksı vermıslerdır. Cunku sen kadını hatalı bulurken, ben yazdıklarına hıc ınanmadım.

Repım eksıde tavan yapmıs olmalı (:

Soyler mısın nasıl bakacagım, bende benımkılere bakayım.

He buarada yeşil ile işaretli olanlar + ,kırmızı yada siyahla işaretli olanlar - rep

elefera
18-05-2010, 12:17
Tesekkur ederım, tek tek mesajlara bakmam gerek yanı. Her bır mesaja ayrı rep verılıyor. ıyıymıs valla (:

Tekrar sagol Mavı

Sana da tesekkur ederım TatLiGaci

TatLiGaci
18-05-2010, 12:18
Şimdi bak canım bu mesajlarımızın sağ üst köşesinde kötü içerik var ya.Onun hemen önünde terazi şekli var oraya tıklayarak görebilirsin.haklısın valla buarada oky ile beni de çimçikleyin nolur :delphin:

yanlış bilgi verdin arkadaşa, o kendi replerine bakmak istiyo ,kızzz..rep vermeyi öğret demedi..

dur bakemm:mymeka::1rolleyes::1rolleyes:

BenmasMavi
18-05-2010, 12:19
Tesekkur ederım, tek tek mesajlara bakmam gerek yanı. Her bır mesaja ayrı rep verılıyor. ıyıymıs valla (:

Tekrar sagol Mavı

Bir kişiye ikinci kez rep vermen için.20 kişiye rep vermen lazım buarada sempatiksalakcinni

Rica ederim tatlım ne demek kaydirigubbakcemile5

okypete
18-05-2010, 12:19
tabi griler geçersizki arkadaşın gridir. mesaj sayısı azçünkü. versede bir şey olmaz:)

BenmasMavi
18-05-2010, 12:19
tabi griler geçersizki arkadaşın gridir. mesaj sayısı azçünkü. versede bir şey olmaz:)

He ondan o zaman okyim bal böceğim...

Ben de bu konu sahibinin verdiği bi dene siyah mı gri mi bişi var eksi olarak sempatiksalakcinni

BenmasMavi
18-05-2010, 12:20
yanlış bilgi verdin arkadaşa, o kendi replerine bakmak istiyo ,kızzz..rep vermeyi öğret demedi..

dur bakemm:mymeka::1rolleyes::1rolleyes:

Sen de vur sen de (küçük emrah smileysi )

gelen vursun giden vursun

sempatiksalakcinni

mechul_mim
18-05-2010, 12:25
bilmiyorumkismile

dyyser
18-05-2010, 12:28
yuhhhh diyorummm kadın resmen baymışş başıma ağrı girdi okurkenn amannn

elefera
18-05-2010, 12:28
Ben mı grıyım? Kafam karıstı :bbo: Ben benım replerıme bakacaktım...

Eksılerde surunuyor olmalıyım, ne kadar surundugumu goreryım ıstedım :)

Tiryandafila
18-05-2010, 12:28
Bu işin tek çözüm yolunun, bu filmi bitirmek olduğunu, herkes çok rahat görür. Hele de dışarıda ki bir insansa bu. Ama olayın içindeyse insan, bu kadar kolay görmeyebilir. Evet insanın aklı hayali almıyor, bu forumda, yaşadığım herşeye rağmen, konuyu kendi açtığı halde, kendi hayatından kendi şikayetçi olduğu halde, eşimi seviyorum diyip, konu kapattıran çok oldu.

Bu durum kimse için normal değil, aslında en çokta yaşayan için normal değil. Burada yorum yazan hiçkimse, ben de dahil. bu olayın içinde değiliz, bu olaydan en çok etkilenecek , durumun zorluğunu çekecek olan, konu sahibi. Aslında olay çok basit, bu kadar şeyi çekeceğine, ayrılırsın, hayatın diğer hertürlü zorluğuna katlanırsın, ama buna katlanmazsın.

Ama karşımızda olayları doğru algılamayan biri var bence. Olayın mantığından bahsediyoruz biz. Bu kişi buraya konu açtıysa, biryerde çözüm arıyordur, yoksa oturur çeker, sen hakediyorsun çek demek ,doğru değil bana göre. Kendi yaşıyor, kendi göremiyor, kendi çekiyor. Hesap bu kadar basit belki, ama bu hesabı doğru algılayabilecek biri yok karşımızda. Tıpta da bunun yeri vardır, insanın beyinsel fonksiyonları bozulur, duygu durumu bozulur, kaçıranın kaçıranı sevmesi diye bir olay vardır, insan dayak yediği insanı bile seviyor sanabilir kendini. Tamamen sağlıksız bir durum. Olaya o psikoloji ile bakmamıza imkan yok.

Yaşananlar keşke gerçek olmasa dedirtiyor insana, ama birde herşeye kendi gözümüzle değil, karşıdakinin gözüyle bakmak lazım. Hiç bir aklı yerinde insan, ben bunu çekerim, ama yine de otururum demez. Ortada sağlıksız bir durum var kesinlikle. Bu tarz şeyleri hep, dayak yemiş, sindirilmiş, aldatılmış ve daha niceleri yapılmış, kadınlarda okuyorum ben. Bu insanların şuan sağlıklı düşündüğünü iddia edebilir miyiz?

En kısa zamanda bir yardım al arkadaşım. Önce bakışını değiştirmen lazım, gücünü toplaman lazım.

elefera
18-05-2010, 12:35
Tiryandafila senın yorumlarını ne zaman okusam, bıldıgım dogruları da unutuyorum. Ben ıhtımal vermıyorum dıyorum ama, senın yorumunu okuyunca 'neden olmasın' dıye dusunmeden edemedım.

D.Gezer
18-05-2010, 12:37
ayyyyyyyyyy şiştim yaaaa baştan sona okudum..bu arkadaş daha filim bitmedi demiş senaryoyuda kendi yazıyo...yada akli dengesi yerinde değil...Acil PıSKOLOĞA gitmeni Öneriyorum...birde bu adamın düzelmesini bekliyosunn şaka gibi yaaaa....

dyyser
18-05-2010, 12:53
bencedee........

çedene
18-05-2010, 12:56
bunalan arkadaşlar okumasın ya da bunaldılarsa bunaldıklarını belli etmesin okumayıversinler bi zahmet... ya gerçekten yaşanmışssa diye düşünmesinler.. üstüne üstlük zaten yaralı bir insana sen ruh hastasısın,normal insan olmazsın demesinler.. ne kadar acımasız eleştiriler ya.. namussuzluk yapmamış ki kadın.. kötü bir adama 5 sene katlanmış.. iyi bok yemiş..

ecrin1001
18-05-2010, 12:58
herkes kızıyor ama buraya bakmaktanda geri kalmıyor maşallah:)biz toplum olarak severi gizli tuhaf işleri meraklıyızya:)bakalım film nerede bitecek...

son_hece
18-05-2010, 13:02
babasının çok kötu gaddar olduğundan bahsetti.. annesını çok evdığını ama artık ailesınden soğuduğunu falan.. ama onun tuzagına düşen ben sadece ben değildim ki.. krbanları bu arada geelde doktor,bankacı ve öğretmen.. diğer mesleklerden bı kaç kişi.. abah erken saatlerde terminale indim karsıladı beni. çok kibar,seni çok mutlu edicem filan. zaten mutluydum ki.. tek eksiğim hala evli değildim. ama sevdiğim adamla evlenıp bır düzine çocugum olacaktı..zaman zaman garıp davranıyordu.. telleri ya sessizdeydi ya kapalı.. her aradığımda tel acılmıyordu.. ama çok etkileyici yumuşacık sesi... pffffffffffffffffffffffffffffffff
bu lafa çok güldüm bir düzine :dance:

çedene
18-05-2010, 13:03
siyah repler artı ya da eksi rep değil arkadaşlar.. yeni üyelerin puanı olmadıgı için renksiz bu arada...

independante
18-05-2010, 13:29
pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.

Senin olayin arkadasim Tv programlik olmus;ozur dilerim.Kimin ne demesini bekliyorsun?
Bu kadar olaydan sonra artik dul olma korkusu mu kalir?Kullaniliyorsun-aldatiliyorsun-dayak yiyorsun birtek Turk filmlerinde olan esinin arkadaslarini eve getirme sahnesi yok senin hikayende.Bunu mu bekliyorsun?Dul olmak senin yazdigin durumda olmaktan cok daha
iyidir.Cocuklarini dusundugunu sanmiyorum ; bana kalirsa tek derdin kocan.Yani sen ne cocuklarin ne etraf icin bosanmiyorsun;ya isin icinde baska bir sey var senden kaynakli yada senin doktora ihtiyacin var bu saplanti asktan kurtulmak icin.Anlatiklarina inaniyorum cunku bu siteye bende bu amacla giriyorum;senaryo okumak istesem baska siteelrde gezerdim.
Sunuda ozelikle eklemek isterim;Turkcen ve kullandigin uslup cok akici.Egitimini zaten ispatliyor.
Umarim hersey diledigin gibi olur ama filmler hayel urunudur.Sen sahicisinde ol arkadasim.

nefertity80
18-05-2010, 13:32
tüm yazılanları okudum tek tek.
bana izlediğim bir belgeselde hissettiğim sıkıntıyı yaşattı yorum yapan bir çok arkadaş.
belgeselde bir bizon yavrusu vardı. ailesi bir aslan tarafından saldırıya uğramış, tek başına hayatta kalmaya çalışan yavru bir bizon.
bizon uçsuz bucaksız bir arazide yürürken önüne çıkan bir çamur deryasından geçip, tamamen çamura bulanmış bir halde yürümeye devam ederken bir grup bizonu görüyor ve büyük bir hevesle yanlarına gidiyor, küçücük, savunmasız.
ve o irili ufaklı, bir çok başka yavru bizona ebeveynlik eden sürü, çamura bulanmış bu yavruyu, sadece kendilerine benzemediği için boynuzlayarak, üstünde tepinerek öldürdüler.
buna tanık olmak ne kadar sinir bozucu, üzücüyse, bu yazılanlar da aynı derecede sinirlerimi bozdu.
sizleri daha insancıl, daha yapıcı olmaya davet etsem hata mı etmiş olurum acaba?

konu sahibi arkadaşım.
çok zor bir sınavdan geçmişsin ve geçmeye devam ediyorsun.
kendince gerekçelerin olmasa bu evliliği sürdüremezdin zaten.
belli ki korkuların var ama cesur olmalısın.
cesaret hiç bir şeyden korkmamak değil, korkulup korkulmayacak şeylerin farkında olup, onları ayırtedebilmektir.
şu an sana yaşatılan hayattan daha kötü olmaz boşandığında yaşayacağın hayat.
hatta yeni sürprizlere açık olacağın bir sürü şeyle karşılaşabilirsin.
ama bu durumda, böyle dibe vurmuşken, inan ayağına gelen sürprizleri bile algılayamazsın.
kendine bunu yapma.
yavruların hiç umut ve güç vermiyorlar mı sana?
sen ağaçsan, onlar senin köklerin.
artık kendi köklerini sulamanın zamanı gelmedi mi?
ruhunun olgunlaşması için daha ne kadar zarar görmen gerek?
kendine dışardan bakamazsan, son noktaya çoktan gelmiş olduğunu anlayamazsın.
"insanlığı çocukluğunda kalmış" ve gerçek bir iblise dönüşmüş bu adamla hala kaybedecek çok şeyin var...

melek_21
18-05-2010, 13:55
demek hala bitmedi bu film hadi hayırlısı merakla bekliyorum

BenmasMavi
18-05-2010, 14:02
demek hala bitmedi bu film hadi hayırlısı merakla bekliyorum

Ne bekliyosun ki kız kaydirigubbakcemile

Film işte adı üstünde...Bugün geniş aile diye bi film var tv de ona bakarsın ,ben de ona bakıcam zati kaydirigubbakcemile2

okypete
18-05-2010, 14:24
onu sahibi bugün11:41 de girmiş.
peki neden yazmıyor. ne yapmak istediğini neye karar verdiğini. biz burada böylle onu bekliyoruz.

independante
18-05-2010, 14:44
Dedektif misiniz?Yoksa yapicak baska bir isiniz mi yok?Okumayin o zmn;nedir bu yorumlar?Siz akilliysaniz ''inanmadiysaniz'' ben APTALIM inandim.Ve bu sekilde de yardim etmek istiyorum.Ne benzetme ama konu sahibinden ozur diliyorum;Hic dilenciye para vermediniz mi?3 kurus verirken hayat hikayesini mi sorguladiniz.Saat kacta geldin-kac kurus vkazandin-yarin kacta gelirsin-kacta wcye gidersin...Simdi biri cikar ''ben dilenciye para vermem der konu uzarrr giderrr.Nasilsa bos insan coook

sedusa
18-05-2010, 14:54
pfffffffffffffffffffffffffff.........yazdım sıldım yazdım sıldım... kızıyosunuz anlıyorum da.. neden azarlanıp aşagılıorsunuz.. inanmıyan inanmasın.. okumasın.. ne çıkarım var ya.. sadece içimdekını dökup daha saglam karar almak için buraya yazdım.. bosanm davası acacam ama ya hatalıysam adamın duzelme olasılığı vardı da. sen bıtırdın demekistemedim.. evet ceatetım yok.. guc toplamak daha çok nefret etmek için konuyu actım.

kastın eşinden nefret etmekse yeterince sebep var ,,,,hala nefret edememene şaştım doğrusu değil nefret insan böyle bi adamın yüzünü dahi görmek istemez......bence en yakın zamanda aç boşanma davanı geç bile kalınmış bi karar.........bide hatalıyım diyorsun hatan var tabi en büyük hatayı ilk gün yapmışsın böyle biriyle evlenerek.........

okypete
18-05-2010, 15:03
Dedektif misiniz?Yoksa yapicak baska bir isiniz mi yok?Okumayin o zmn;nedir bu yorumlar?Siz akilliysaniz ''inanmadiysaniz'' ben APTALIM inandim.Ve bu sekilde de yardim etmek istiyorum.Ne benzetme ama konu sahibinden ozur diliyorum;Hic dilenciye para vermediniz mi?3 kurus verirken hayat hikayesini mi sorguladiniz.Saat kacta geldin-kac kurus vkazandin-yarin kacta gelirsin-kacta wcye gidersin...Simdi biri cikar ''ben dilenciye para vermem der konu uzarrr giderrr.Nasilsa bos insan coook

hayırdır neden dellendiniz siz.:delphin:

BenmasMavi
18-05-2010, 15:10
Dedektif misiniz?Yoksa yapicak baska bir isiniz mi yok?Okumayin o zmn;nedir bu yorumlar?Siz akilliysaniz ''inanmadiysaniz'' ben APTALIM inandim.Ve bu sekilde de yardim etmek istiyorum.Ne benzetme ama konu sahibinden ozur diliyorum;Hic dilenciye para vermediniz mi?3 kurus verirken hayat hikayesini mi sorguladiniz.Saat kacta geldin-kac kurus vkazandin-yarin kacta gelirsin-kacta wcye gidersin...Simdi biri cikar ''ben dilenciye para vermem der konu uzarrr giderrr.Nasilsa bos insan coook

Sana noluyor arkidişim :delphin:

office
18-05-2010, 15:18
Dedektif misiniz?Yoksa yapicak baska bir isiniz mi yok?Okumayin o zmn;nedir bu yorumlar?Siz akilliysaniz ''inanmadiysaniz'' ben APTALIM inandim.Ve bu sekilde de yardim etmek istiyorum.Ne benzetme ama konu sahibinden ozur diliyorum;Hic dilenciye para vermediniz mi?3 kurus verirken hayat hikayesini mi sorguladiniz.Saat kacta geldin-kac kurus vkazandin-yarin kacta gelirsin-kacta wcye gidersin...Simdi biri cikar ''ben dilenciye para vermem der konu uzarrr giderrr.Nasilsa bos insan coook

verdiğiniz örnek eksik biraz.. o dilenci tam para verecekken "benim şöyle bir derdim var, dur sana anlatayım" derse "emme-basma tulumba" gibi kafa sallamazsınız değil mi? cevap verirsiniz.. ha o sizi dinlemeyip anlatır durursa işte buradaki manzara çıkar ortaya..
dalga geçer gibi hiçbir mesaja cevap vermez, anlatır durur... :1closedeyes:

mechul_mim
18-05-2010, 15:19
Neden herkes cümlesinin sonuna bu smileyi koyuyor son moda bu mu yoksa ? :delphin:

Gardenia
18-05-2010, 15:22
valla kızlar ben gülüyorum artık :roflol::roflol:

okypete
18-05-2010, 15:25
Neden herkes cümlesinin sonuna bu smileyi koyuyor son moda bu mu yoksa ? :delphin:

benim yıllardır kullandığım smile. en sevdiğim. genelde onu kullanırım.
:delphin:
çok şeker.:)

jaippur
18-05-2010, 15:32
ya okudum neden buraya bu ruh hastası arkadaşın topikine neden yazdınız derken bende yazmış oldum neyse cevap bile vermiyo bir çok soruya kadılığın yüzkarası bence bu şeyi okuren başıma ağrılar gidi ya editörler nerede kapatsınlar bence

Gardenia
18-05-2010, 15:34
bencede çok gereksiz bir konu ama sanırım kano sahibi istemeyince kapatılmıyo galiba:delphin::delphin:

BenmasMavi
18-05-2010, 15:35
Neden herkes cümlesinin sonuna bu smileyi koyuyor son moda bu mu yoksa ? :delphin:

Ben smileyler arasında en çok bu smileyi seviyorum...

Benimle bütünleşti gibi bişi :delphin:

Herşey bitti de buna mı taktınız şimdi de :delphin: