PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bebek Arabası seçimi...Sayfa : [1] 2

emotionleon
01-02-2011, 15:08
Bebek için yapılan alışverişte önemli bir durakta bebek arabası seçimidir.

Bebeğinizin doğumundan yaklaşık 4 yaşına kadar kullanacağınız bu ürün gerek sizin gerekse bebeğinizin rahatı ve güvenliği için önemlidir.Bu yüzden demirbaş listesinin ilk sırasında olduğunu düşünüyorum,odası gibi.bebeğimiz bir kaç yıl dış dünyada vaktinin çoğunluğunu gezerken arabada geçirecek,eşyalarınızı taşıyacak,bebeğin uyumasını sağlayacak. orası Anne karnından daha uzun süre taşıdığınız bir yer...

(birazdan size araştırdığım ürünlerin olumlu ve olumsuz özelliklerinden bahsedeceğim...adını yazıp googledan resimlerine de bakabilirsiniz)ama uzmanların da tavsiyelerinden bahsetmeliyim;


----Olması gereken özellikler-----

Bebeğin belinden ve omuzlarından gelen 5 noktalı emniyet kemerine sahip olmalı.
Arabnın içi yumuşak ve dolgulu kumaşla döşenmiş olursa bebeğiniz daha çok rahat eder.
Arabanın hareketi sırasında sarsıntıyı en aza indirmek için tekerlekler çok küçük olmamalıdır.
Arabanın sırt dayama kısmı ayarlanabilir olmalıdır.Bebeğin uyuma oynama oturma gibi ihtiyaçlarını karşılarken 3-4 poziyonda kullanılabilmelidir.çocuğun uyuyabilmesi çok önemli.

Arabanın çift yönlü kullanılabilmesi size kolaylık sağlar.Güneşli rüzgalı havalarda bebeğin yönünü çevirmek yada çevresini, özellikle ilk aylarda annenin bebeği görmesi için gidiş yönünü seçmek isteyebilirsiniz.

Tek ayakla yada elle ayarlanabilen frenler kullanım kolaylığı sağlarlar.

Arabanın mutlaka güneş ve rüzgar için bir tentesi olmalıdır.Tentesinde bir penceresinin olması sık sık bebeğinizi kontrol etmenizde size yardımcı olacaktır.

Arabanın kumaşı yıkanabilir ve silinebilir olmalıdır.Bebeği terletmeyen kolaylıkla yanmayan su geçirmeyen kumaşlar bebek arabaları için idealdir.

Ebevyn itme kolunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır.Bu arabayı kullanan farklı kişilere kolaylık sağlar.

Arabanın önünde mutlaka koruyucu bir bar olmalıdır.Şekli ve kullanım şekli değişssede bu bar gereklidir.

Bebek arabasının ayak destek yerinin olması gerekir.Çocuk büyüdükçe uzayan boyu nedeniyle bu desteği kullanma ihtiyacı artacaktır.

Arabanın altındaki sepetler veya fileler bebeğinizin eşyaları için size gereklidir.

Amortisörlü bebek arabaları kaldırımlardan inerken yada engebeli yollarda bebeğinizin daha az sarsılmasını sağlar.

Kolay açılıp kapatılabilmesi gerekir.Özelikle tek başınıza bebeğinizle seyhata ederken kolay açılıp kapanan ve taşınan arabalar gerekir.
Aldığınız bebek arabasının garanti belgesi ve süresi ayrıca servis hizmeti olması gerekir.

Yaşam biçimine göre bebek arabanızı belirleyin.Evinizin yeri arabanızın bagajı merdiven çıkma zorunluluğunuz toplu taşıma araçlarını bebek arabasıyla kullanma gereksiniminiz bebek arabası alırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar.
*burda da bir arkadaşımızın tavsiyesi de çok işinize yarayabilir; eviniz merdivenli ve yüksek katta,ama bebeğinin de conforunu ihtiyaç olrak da düşünürsek; arabada rahat uyuması gibi... bu yüzeden pusetlerden yana değilim.çünkü,ağırlığından ziyade manevranın daha önemli olduğunu düşünüyorum.
dolayısıyla merdiveni dert etmeyin,özellikle şahsi arabanız varsa veya eşiniz özel arabasıyla işe gitmiyorsa, bebek arabasını her daim arbanın bagajında veya içinde tutabilirsiniz,evden çıkarken bebeği ve anahtarı almanız yeterli.Hafif araba daha rahat sürülür diye bir kaide yoktur.

Travel sistem bebek arabaları oto koltuğu araba bazende bir portbebeden oluşur.Yeni doğan bebeğinizin arabadan eve konforu bozulmadan (uyurken ki bu çok önemlidir,ayrıca port ayrı çıkıp takıldığı için kaba görüntü ve extra ağırlıktan kurtulmuş oluruz)taşınmasında kolaylık sağladıklarından tercih edilir.Oto koltuğu planyalayan aileler bu modelleri tercih etmelidir.ana kucağı haricinde port bebenin fazla gerekli olmadığı kanısındayım.

tekerleklerin Şişme özelliği titreşimi azaltmak amacıyla düşünülmüştür.Bu tip bebek arabalarının dezavantajı ise kapatıldıklarında büyük bir yer kaplamalarıdır.ama artık kapandıkları durumda tekerlekleri kolayca yerinden çıkarılabiliyor.

bu konuyu çok araştıran biri olarak benden size tavsiye, ünlü 'video' sitesinde 'y.....' bebek arabası markasını ve özellikle modelini de yazarak izle araması yapıp, bir çok seçenekle ürünlerin profesyonel videolarını özellikleriyle detaylı uygulamalı anlatımlı seyredebilirsiniz.sonra da gidip mağazada yakından bakıp dokunmak ve karara vermek daha kolay olur,ama alternatif seçenekler çok önemli...

emotionleon
01-02-2011, 17:07
-stokke xplory
-concord -neo
-peg prego-scate
-jane -rider
-graco -symbio
-bugaboo -camelon

tüm araştırmalarım sonucu,yukarı da sıra vermeksizin bahsettiklerim marka ve modellerin bir kaç nüans dışında sadece fiyat farklıları var,diğer özellik ve kaliteleri aynı.hepsi çift yön,ana kucaklı,porta tek monte ediliyor,ön koruma çıkıyor emniyet kemerri dışında bu çok önemli,anne ve çocukalarla iletişimi,kucaklamayı ,alanın darlığını ortadan kaldırıyor.lastikler çıkıyor...vs.

-Qinny buzz3 ile Maxicosi -quinny zapp ve i'coo'nun,

-Peg Perego Pliko ile,İnglesina Zippy,bebe confort-lola nın da aynı kategoride olduğunu düşünüyorum.

sonra size bu arabaların ekstra özellikleri, bir birlerinden farklıları ve olumsuz taraflarından bahsedeceğim.

mesela, krafft -twist şıklığı,tekerlek modeli ve ana kucağının ayrı port olarak şaseye monte edlip tek kullanılmasıyla gayet kullanılan ürün. ama okuduğum ve duyduğum güvenilir yorumlarda çocuğun şaseden kaydığı,çok ağır olduğu,hatta gıcırdadığı şikatleri oldukça yaygın.traewl sistemde çok da ucuz değil.ama görüntüsü gayet hoş.türk malı olmasına karşın çinde üretilmesi dez avantaj.tabii ki kumaşı kötü.

chicco ,yılların profesyonel markası,gayet kaliteli,pusette alternatifi çok,ama pusete göre bence özellikle tawel sistem fiyatları yüksek. bu kadar paraya,çok daha konforlusunu ve şıkını alıp çocuğumunda rahatını düşünürüm diyen benim gibi bi anane adayı iseniz eğer...

-----

baştaki listem,dünyada ilk en iyi bebek arabası kategorisnde, bir çok ünlü ve anne tarafındanda referanslı.

-stokke xplory
(yükseklik ayarı ile anne-çocuk iletişimi,eğilmeden kullanım ve mama sandalyesi olarak da kullanılabiliyor olması en önemli özellik.bmw ve mersedes gibi üstün grupta ve fiyatıda bizim ülkemizde çok yüksek. ama lasitk ve conforda en iisi.resmen kayıyor.tek elle kullanım çok rahat.)

-concord -neo (almanya-manevra da en iyisi,bu en büyük özelliği dışında amfsörde en iyisi,yaylanıyor.iç konfor ve şase malsemesi oldukça kaliteli.kol uzması yok ama ön ve geri ayarı var. kol tutma yerleri tek parça ben ce bu çok önemli,çoğu pusette bu özellik yok ama el rahatlığı çok önemli,yumaşak doku olması çok iyi.çocuğun ayak uzatma yeri ayarlı.ytabiliyor.3 yatış çok önemli,uyuması için.ama bu ürün de özellikle ülkemizde çok pahalı.ama alabilenler iç,in gayet conforlu ve şık.

-peg prego-scate, (usa, en önemli özelliği yükseklik ayarı olması,bu arabada mama sandaleyesi olarak kullanılabiliyor.ana kucak tek monte ediliyor gayet şık ve hafif,ayrıca ilk aylarda,özellikle kış bebeği ise kılıfı kendinden çıkıp içinde,port oluyor,bu çok kullanışlı.kol uzuyor ve ayarlı.tek elle tek tık ta açılıp kolay kapanabiliyor.ödüllü,yatabikiyor,şişme lastik gayet rahat kullanım.)

-jane -rider (concorla kalite ve görüntüde çok benzer,kol ayarı var,koldan lastik sabitleme,ayak uzatma ayarı mevcut,iki kılıflı çok şık ve puf puflu.tek tıkta açılış,amafisörlü yaylı lastikler...

-graco -symbio (hepsinden farlklı exstra ve önemli özelliği çift yön kullanımı,port çıkmadan,yani ana kucağı veya şaseyi çevirmeden çift yön kullanım,diğerleri ana kucak tek tıkla kolay çıkıp takılsada çocuk içindeyken fazla ğır olacağını düşünüyorum,bence bu özellik çok gerekli,tekerlik ve kalitesiyle oldukça şık fiyatıda bu sınıfa göre gayate iyi,ülkemizde pek satıcı firma olmadığı için burdada tavsiye eden olmamış,çok şaşırıyorum neden bu rabada pek yorum yok dieye,ama bi ane adayı olarak sanırım tercihim bu olacak..... abd, kılıflı,ana kucak tek tık oturtma,rahat çift yön kullanım,şase 7.5 kg,3 yatışlı,şişme lastik,)

-bugaboo -camelon ( bu kadar kaba lastikli ma avrupada bi çok ünlünün tercihi,sebebini şimdi anlıyorum,ağır olmasına karşın oradaki evler bahçeli ve müstakil,garaja tık tık...fiyatı yüksek olmasına karşın aksesuarları ekstra satılıyor,en önemli şey tente gibşi,tentesiz olmaz,çok ta boş duruyor,lastikler gayet kaliteli,ama fazla büyük gibi,içi geniş bebek için konforlu,amafisörlü lastikler,kolay kapanıyor,ama şasesi pufpufsuz kumaş,rahat değil gibi....)


------

puset görünümünde;

İnglesina Zippy (çok rahat kullanım,hafif,tek elle açıklıp tek elle kapanabiliyor,bu çok önemli artı özellik.çok yer kaplamıyor.kaliteli güvenilir bir marka.

bebe confort -lola, son zmanlarda çok tercih edliyor,puset olamsına karşın ana kucağının ayrı tek monte edilmesi en cazip şey bence.görüntüsüde çok kibar ve şık.ysn koldan lastik sabitleme var,yatışlı,kol tutma yeri ayarlı,içe dışa yukarı dönebiliyor,fonksiyonel,kol bütün olanıda var, ben pusetleri en çok büyüzden sevemedim,küçük olması çocuğun rahat edememesi bir yana,puset kol tutma yerlerinin bütün değilde ayrı olması küçücük, rahat edilmeyek gibi geliyor...ama arka lastikleri mafisörlü.)ama sallandığını ve gıcırdadığını okudum. ama kullanım hoyrat açıp kapama olabilir çünkü gazetede de en büyük hata bu denilkiyor profesyonel yorumlarda.tekerleklerin çok ufak olması manevra ve yay sistemini olumsuz etkiliyor gibime geliyor.

-Peg Perego Pliko- bahsettiğim pusetlerle anı kategoride gayet kaliteli bir marka.diğerlerine göre tekerlek boyutu gayet ideal,içide kaliteli kılıf.

-Qunny de yatmayan model kesinlikkle tavsiye edilmiyor,aklınızda bulunsun,çocuğun uyumasıı ve rahat etmeniz çok önemli.

-maxi cosi mura 3 --lastikleri çok kaba geldi bana,ön koruma barı da diğerleri gibi tek tık ta çıkmıyor,görüntüsüde kötü.ama geniş bir şase konforlu yani,tam yatış güzel,en kötü diğer yanı da tentesi kola sabit orta şasede değil,yan,ana kucak veya portu çift yön yapmak için çıkarıp ters çevirmek gerekiyor bir de tenteyle uğraş yani... bu bahsettiğim çift yön olayı çok önemli.

-Maxicosi -quinny zapp ta ise ,gözüme hoş gelmeyen ön lastiklerin çok minik olması,yer kaplamama açısından olumlu görünsede bizim yol ve kalsırımlarımıza pek uygun olmayan küçüklükte,sanki devrikiverecek hiis uyandırıyor,ama hafif şasesi ile iyi, kaliteli güvenilir bir marka.

-bu küçük tekerleklerin dışında ama aynı markada şasesi daha geniş ve sağlam duran Maxi Cosi Foray Stroller ,gayet güzel bir görüntüye sahip.ama daha fazla yer kaplıyor sanırım,


keşke hepsine aynı anda ve aynı mekanda bakabilsek,dokunabilsek,özel arabalar gibi bir kaç saat veya gün,deneme sürüşü verseler.... ama mümkün değil... paylaşımlara devam edeceğim...


-selamlar--

Arina
01-02-2011, 18:57
Öncelikle bu güzel konu için teşekkürler. Benimde 1 haftadır beynimi tırmalayan bir konu bebek arabası:1:

Ben Quinny Buzz almayı düşünüyordum; fakat yatmadığından bahsetmişsiniz. :26: İlk aylar pusetini kullanmayı düşünüyordum ben maxi-cosili..

Ayrıca Strokke çok harika bir araba; ama yurtdışında bile 999 Eur. olan bir araba ve o kadar paraya da açıkcası değmez gibime geliyor.:25:

Ayrıca Loola'da düşündüğüm arabalar arasındaydı..

Birde Maxi Cosi Mura :26:

Valla bu 3 tane içinden bir seçim yapacağım. Gerekirse mağazada test sürüşü yaparım artık napayım:)

turab571
01-02-2011, 19:15
cok gerekli bir noktaya deginmizssiniz. paylasim icin tesekkurler.

Bögürtlennn
02-02-2011, 11:16
Öncelikle bu güzel konu için teşekkürler. Benimde 1 haftadır beynimi tırmalayan bir konu bebek arabası:1:

Ben Quinny Buzz almayı düşünüyordum; fakat yatmadığından bahsetmişsiniz. :26: İlk aylar pusetini kullanmayı düşünüyordum ben maxi-cosili..

Ayrıca Strokke çok harika bir araba; ama yurtdışında bile 999 Eur. olan bir araba ve o kadar paraya da açıkcası değmez gibime geliyor.:25:

Ayrıca Loola'da düşündüğüm arabalar arasındaydı..

Birde Maxi Cosi Mura :26:

Valla bu 3 tane içinden bir seçim yapacağım. Gerekirse mağazada test sürüşü yaparım artık napayım:)


canim görünce uyarmak istedim bu maxi cosi mura almanyada en kötü arabalardan biri secilmis.aklinda bulunsun.almanlar bu konuda hassas biraz yani demek istedigim eger test sonucu kötüyse vardir bi bildikleri.bende arastirma icindeyim bu aralar sanirim concord neo nun setini alicam.

emotionleon
02-02-2011, 13:26
maxi cosi mura bana gereksiz geniş geldi,ön koruma barı da diğer fiyatı yüksek arabalar gibi estetik değil bence. ama tabi arabaları yaşam tarzımıza ve kullanım amacımıza gmöre almak gerek.başta alınması gereken şey diye düşünenlerdenim,sonra vaktimiz olmaz detaylı araştırmaya hamileliğin ilerlemesiyle zorlanabiliriz,hem de bebeğe alınacak demirbaş listesinden fiyatıyla da kurtulmuş oluruz,detaylara sıra gelir... çünkü bitmiyor...

puset tarzı düşünenlere hafif ve fiyat olarak uygun olan lola gerçekten çok tercih ediliyor.

konforlu ve tamamiyle onaydan geçmiş kaliteli concor'da diyeceğim bişey yok,gerçekten güzel,bütçesine uygun olanlar hiç düşünmesin,çünkü stokke geerçekten çok pahalı,concord onun yanında kalitesiyle daha uygun kalıyor.

daha yakından detaylı marka ve model yazıp video seyretmeyi unutmayın derim,sonra mağaza işi daha rahat bilinçli oluyor ve babalar bu işlerde sıkılabilir bizim kadar hassas deyatcı olmaya bilkir en son duyar misali :)

emotionleon
02-02-2011, 13:45
-bugaboo bee- komik bi görüntüye sahip, sanki portatip el yapımı görüntüsü var, şase tasrımına göre lastikler çok ufak kalmış,fiyatının yüksekliğene rağmn oturma yeri pufpuflu değil,kaliteli değil bence,yazlık puset tarzı düşünülebilişr ama pek ufak da değil... tavsiye etmiyorum.

-piere cardin enigma vip- serisi çok hafif tente tamamen kapanıyor ve oldukça hafif. ama gıcırdayıp sallanıyor şikayteleri vardı burada; toparlayayım dedim.ayak mesafesi çok kısa olduğu için yürürken uzun adım imkansız, krem rengi de fazla eski nostalji görüntüsü uyandırıyor.ben sevmedim.sadece adı var.

-pierre-cardin-ps-682-trio-travel- puset tarzı değil ama hafif ve gayet kullanışlı bir şey geldi bana. ana kucakla kullanılabiliyor,çift yön,koldan yaralama var.

-graco trekko- üç tekerlekli, ana kucağı şase üzerine tek oturmuyor,ama trael sistemli kullanılabiliyor ve kaba değil.fakat en büyük handikap; 3 tekerinin tek olan yeri çok uzun görüntüsü veriyor,gereksiz fazla yer kaplıyor bence.ama tentesi çok kapanıyor ve kendinden port oluyor gayet güvenilir kalitede .

daha hafifini ve pratiğini düşünenelere uygun fiyatıyla -Graco Mosaic Junior Baby Travel Sistem- şase tasarım farkıyla da iyiye benziyor ve çok az yer kaplıyor.

-graco-nun anakucak kaliteli ama yüksek fiyatlarını düşünürsek (bizim ülkemizde) trawel ve 3 tekerlik serisinde fiyatıyla gayet ii, hatta graconun 4 tekerliklleri de kalitesine göre fiyatı gayet iyi bence mesela;

hafif puset düşünenlere,chiconun black serisine benzer, hatta fiyatıyla daha ucuz olan
-- Graco Mirage -- tavsiye ederim. 7.1 kg ,süsopansiyonlu,renk seçenekleri mevcut.trawel seri olarak da kullanılıyor,anakucaklı.

ana kucak konusunda gelgitlerim ve soru işaretlerim oluyor çok, mesela aldığımız bebek arabasına veya pusete başka marka model ana kucak olabiliyor mu? bazıları farklı,keşke tüm ana kucak oturtma standart olsa da değişik alternatifler rahatça düşünebilsek...

kaliteli fiyatı yüksek bir araba alırken onu trawel sistem yerine tek alıp,aynı markanın ana kucağını temiz 2. el bulabiliriz,zaten çok az kullnılıyor,bir kaç ay... ye da daha uygun fiyata sıfır ana kucak.sonra oto koltuğu alıncak nasılsa ,o daha uzun süreli...
çünkü ülkemizde anakucak fiyatları diğer ülkelere göre çok yüksek üstelik bazasız,çok saçma!

ama çok uygun fiyata satılan ana kucakları da var ama,bbek arabama olur mu diye düşünüyor insan!

emotionleon
02-02-2011, 13:56
Öncelikle bu güzel konu için teşekkürler. Benimde 1 haftadır beynimi tırmalayan bir konu bebek arabası:1:

Ben Quinny Buzz almayı düşünüyordum; fakat yatmadığından bahsetmişsiniz. :26: İlk aylar pusetini kullanmayı düşünüyordum ben maxi-cosili..

Ayrıca Strokke çok harika bir araba; ama yurtdışında bile 999 Eur. olan bir araba ve o kadar paraya da açıkcası değmez gibime geliyor.:25:

Ayrıca Loola'da düşündüğüm arabalar arasındaydı..

Birde Maxi Cosi Mura :26:

Valla bu 3 tane içinden bir seçim yapacağım. Gerekirse mağazada test sürüşü yaparım artık napayım:)

Qunny 'nin yatan ları da var ama modelini hatırlamıyorum,artık çoğu model 3 pozisyon yatışlı,bu çok önemli,ana kucakla kullansak dahi,ileriki zamanlarda çocuk yine uyumak isteyecek. yatış gerekli,buna dikkat edelim. hatta 3 yatış olsa da alt taraf da da değişim olsa keşke ama bakıyorum tüm arabalar böyle,bu çok yanlış.
bahsedilen arabalarla puset tarzlar,yani lola farklı kategoride benx-ce. lola güzel olsa da nihayetinde pusetionu sevimli kılan en büyük şey ana kucağı,aslında o da kısa kullanılıyor,uzun vadede düşünecek olursak.

bence arabası olanlar normal bebek arabası boyutundan pek korkmamalı,bagaja at gitsin. konfor ve manevra ağırlıktan ve boyuttan daha önemli bence. artık en çok alış veriş merkezlerine gidiliyor çocukla asansör var,kaldırımlardan büyük tekerlekler daha çok rahat çıkıp inebiliyor,büyük tekerlek devrilmiyor ve daha çook süspansiyona sahip,çocuk da içerisinde daha uzun süre daha rahat kalıyor,bize arabayı kucakta taşıma değil sadece itmek kalıyor... :emir_bebek:

eve taşımak da önemli tabii dedim ya araba bagajına atıla bilir ,çocuğuana kucakla çıkartıp arabayıda arkadan taşımak gerek,bu hepsi için pusetle bile geçerli sonuçta...

emotionleon
02-02-2011, 14:00
arina, maxi cosi mura 3 ise düşündüklerin içinde bence de onu ele, diğerlerini düşün,birde graco symbio ya bak, ben onu düşünüyorum,ama halen araştırmadayım tabii...

kullanalar daha tecrübeli ama takmışlar pusete;) haklılarda ama burada da alternatifli yorum yapan çok yok,bir kaç marka model dışında... aslında doğum sonrası bölümü bu konuda daha tecrübeli...olsun devam edelim bakalım,hadi hayırlısı...

Arina
02-02-2011, 14:07
canim görünce uyarmak istedim bu maxi cosi mura almanyada en kötü arabalardan biri secilmis.aklinda bulunsun.almanlar bu konuda hassas biraz yani demek istedigim eger test sonucu kötüyse vardir bi bildikleri.bende arastirma icindeyim bu aralar sanirim concord neo nun setini alicam.

Teşekkürler canım uyarın için. :71:


Qunny 'nin yatan ları da var ama modelini hatırlamıyorum,artık çoğu model 3 pozisyon yatışlı,bu çok önemli,ana kucakla kullansak dahi,ileriki zamanlarda çocuk yine uyumak isteyecek. yatış gerekli,buna dikkat edelim. hatta 3 yatış olsa da alt taraf da da değişim olsa keşke ama bakıyorum tüm arabalar böyle,bu çok yanlış.
bahsedilen arabalarla puset tarzlar,yani lola farklı kategoride benx-ce. lola güzel olsa da nihayetinde pusetionu sevimli kılan en büyük şey ana kucağı,aslında o da kısa kullanılıyor,uzun vadede düşünecek olursak.

bence arabası olanlar normal bebek arabası boyutundan pek korkmamalı,bagaja at gitsin. konfor ve manevra ağırlıktan ve boyuttan daha önemli bence. artık en çok alış veriş merkezlerine gidiliyor çocukla asansör var,kaldırımlardan büyük tekerlekler daha çok rahat çıkıp inebiliyor,büyük tekerlek devrilmiyor ve daha çook süspansiyona sahip,çocuk da içerisinde daha uzun süre daha rahat kalıyor,bize arabayı kucakta taşıma değil sadece itmek kalıyor... :emir_bebek:

eve taşımak da önemli tabii dedim ya araba bagajına atıla bilir ,çocuğuana kucakla çıkartıp arabayıda arkadan taşımak gerek,bu hepsi için pusetle bile geçerli sonuçta...


arina, maxi cosi mura 3 ise düşündüklerin içinde bence de onu ele, diğerlerini düşün,birde graco symbio ya bak, ben onu düşünüyorum,ama halen araştırmadayım tabii...

kullanalar daha tecrübeli ama takmışlar pusete;) haklılarda ama burada da alternatifli yorum yapan çok yok,bir kaç marka model dışında... aslında doğum sonrası bölümü bu konuda daha tecrübeli...olsun devam edelim bakalım,hadi hayırlısı...

Bu arada ben sanırım dün karar verdim:) Ama 2 araba arasında kaldım şimdi..

Birincisi Strokke :1: Fiyat TR'de pahalı; ama ben yurtdışından aldıracağım. O da Türk parası ile 1,500 TL oluyor. Tek düşüncem. İlk zamanlarda kullanmamı gerektirecek portbebe tarzı oluyor mu?:26:

İkincisi ise; Quinny Buzz 3 Travel System..

Aslına bakarsan bu daha hoşuma gitti. Portbebeli, ana kucaklı, ve de ilerleyen zamanlarda kullanabileceğim aparatları var. Bunun zaten TR'de satışı yok, en azından ben araştırdım bulamadım. Yine yurtdışından alıcam. Fiyatı da Türk parasıyla 1,500 TL...

İkisi arasında gidip geliyorum bakalım. Bu haftasonu Hello Baby'e gidip test yapıcam:10:

emotionleon
02-02-2011, 16:43
stokke xpolry; bence çok iyi bi seçim, mama sandalyesi olarak da iyi olur,farkını belli ediyor zaten, Qunyy için bilmiyorum, sana kalmış,hayırlı olsun canım...

concord kolay ve hızlı kapanma ödülü var.
jane rider,
sonra da peg prego scate, benim için en ii bunlar,fiyatları da üst ama uygun bulabilenler için çok iyi fırsat.

emotionleon
03-02-2011, 12:28
bu arada oto koltuğu çarpışma testlerinin kısa videosunu seyredip etkilenmemek elde değil,lütfen gözatın ve çevrenizi bilinçlendirin....

YouTube - maxi-cosi crash-test: carseat vs. no carseat (http://www.youtube.com/watch?v=HZFMmNqCvbc)


YouTube - Crash test:Child in mothers hands/ (http://www.youtube.com/watch?v=xU2jrQ4uunU&feature=related)

:47::47::47:

emotionleon
03-02-2011, 12:34
Ürün Adı: 2011 Mura - 3 tekerlekli Bebek Arabası

Markası: Maxi Cosi

Üretim Yeri: ÇİN

Markanın Ait Olduğu Ülke: HOLLANDA


çinde üretiliyor olması beni olumsuz etkliyor....

emotionleon
03-02-2011, 13:58
sizin için kolaylık olsun diye, arabaları yakından tüm malzemeleri ile görmeniz için videolarını ekledim buyurun...;

ilki,benim favorim Graco- symbio; YouTube - Graco Symbio Travel System - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=y7DVhcHABOg)


ve çok kaliteli,çok şık concord neo;
http://www.youtube.com/watch?v=8esTOP7GN9c&feature=more_related

bu da concord la aynı categoride çok beğendiğim, jane rider;
YouTube - Jane Rider Pushchair - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=tP_m4qJquLw&feature=channel)

ilk favori bütünletmem de,Peg Perego Skate; YouTube - Peg Perego Skate stroller demonstration review in Lullaby Lane (http://www.youtube.com/watch?v=MCk3FrcoQSk&feature=related)

Peg Perego Skate,farklı 2. videosu,daha yakından; YouTube - Skate Stroller by Peg Perego (http://www.youtube.com/watch?v=U-s3wRYahO8&feature=related)

bebe confort -lola ; YouTube - Bebeconfort Windoo Carrycot on loola up - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=XgI-JzAiSfw&feature=channel)


Qunny buzz; YouTube - Quinny Buzz - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=-3niAfNKed8&feature=related)


farklı ambiansıyla,Stokke XPLORY ( 0rjinal klip) ; YouTube - Stokke XPLORY (http://www.youtube.com/watch?v=mxNheoaTnlg&feature=related)


Qunny zapp YouTube - Quinny Zapp Pushchair - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=iYtqzeRHPZY&feature=related)


maxi cosi; YouTube - Maxi Cosi Streety Travel System - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=DJ-okYxWNIY&feature=more_related)

graco- Quattro; YouTube - Bebeconfort Windoo Carrycot on loola up - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=XgI-JzAiSfw&feature=channel)

mavi rengiyle meşhur,hafif tatlı ,Chicco Lite way; YouTube - Chicco Lite way Stroller - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=NfCynWnzFnw&feature=related)


Chicco For Me; YouTube - Chicco For Me Stroller product features - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=eepkggo7sMk&feature=related)


Chicco CT 0.1 Trio Travel; YouTube - Chicco CT 0.1 Trio Travel System - 1 - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=ljGgaWfGrEc&feature=channel)

puset tarzı, Maclaren Techno XT ; YouTube - Maclaren Techno XT Pushchair - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=2EJew1DvD5w&feature=related)


aynı sitede farklı alternatiflerle devam edebilirsiniz,sevgiler....

begonvil07
04-02-2011, 11:57
hafif diye aldigim pierre cardin 2020 modelinden hic memnun degilim puruzlu yollar da takilip kalmasi heran parcalanacakmis gibi olmasi bebegimin icinde cok konforsuz oturuyor ve yatiyor olmasi araba koltugunun cok kalitesiz olmasi offf daha ne sayayim aldigima bin pisman oldum 15 ayda dagildi resmen simdi yeni bebegim geliyor iki ay sonra soyle kaliteli birsey almak istiyorum ama ilk oglum da kucuk ikili olanlardan mi alsam acaba yoksa iki araba tasimak zorunda kalacagiz ne alacagim inanin hic bilmiyorum...

Arina
09-02-2011, 19:23
Ben nihayet kararımı verdim. Stokke ve Concord Neo arasında kaldım ve iki ürün hemen hemen aynı bana göre ve onun için fiyat açısından daha uygun olan; Concord Neo almaya karar verdim. Çok pratik herşeyden önce. Tek elle ana kucağını arabaya yerleştirip tek elle çıkarabiliyorsunuz. Yatma pozisyonları da aynı şekilde tek elle hallediyorsunuz. Diğer arabalardaki gibi kesinlikle iki ayrı yerden bastırıp çıkarıp takma yok.

Quinny Buzz ise istediğim arabaydı; ama iyi ki gidip bakmışım. Gerçekten hayatımda gördüğüm en hantal araba:) Hele ki Stokke ve Concord Neo'dan sonra:1:

Bögürtlennn
09-02-2011, 19:52
bbende nihayet kararimi verdim.concord neo istiyodum,teutonia cosmo yu görene kadar.teutonia biraz daha pahali ama cok icime sindi.test sonuclarinda da en iyi not alan arabalardan biri.desenlerini secebiliyosunuz.cok sik ve kullanimi kolay.gidip gördüm.karar veremeyen varsa tavsiye ederim..

emotionleon
13-02-2011, 14:25
hayırlı olsun size...

arina,şahsen bende satookke daha pahalı olsa da concordu beğenenlerdenim.stokke tr.de hiç yok ve olumsuz yanlarına dair bi yorum yok tabii.ki bana bir tarafı itici geliyor bile ( anne tarafına dönükken bebek özellikle bikaç aylık sonrası,ayakları şase demirine değiyor,tutma yeri tek ya,oraya)sanki bebeğin ayaklarını büyüdükçe rahatsız ediyor gibi.bu çok önemli.böğürtlen,teutonia cosmo ya dair Türkiyede yorum hatta satıcı ve resim yok,tek bir tane gördüm eski modeli.sanırım alman MARKASI. yurt dışında iyi bi marka olarak geçiyor. özelliklerinden bahsedermisin,fiyat ortalamasını da söylersen iyi olur,hatta resim ekleyebilirsen ya da sitesini verirsen sevinirim...

bu arada anne bloglarını ziyaret ederken,son anda concord yerine lola yı tercih edenin yorumlarıyla karşılaştım.oda benimle aynı fikirde.oldukça hoş iyi olsa da tekerleklerinin küçük olmasından ve buyüzden fazla sallanmasından şikayet ediyor.bebeğine kullanıyor şuan.

Nachtigall
13-02-2011, 14:34
hayırlı olsun size...

arina,şahsen bende satookke daha pahalı olsa da concordu beğenenlerdenim.stokke tr.de hiç yok ve olumsuz yanlarına dair bi yorum yok tabii.ki bana bir tarafı itici geliyor bile ( anne tarafına dönükken bebek özellikle bikaç aylık sonrası,ayakları şase demirine değiyor,tutma yeri tek ya,oraya)sanki bebeğin ayaklarını büyüdükçe rahatsız ediyor gibi.bu çok önemli.böğürtlen,teutonia cosmo ya dair Türkiyede yorum hatta satıcı ve resim yok,tek bir tane gördüm eski modeli.sanırım alman MARKASI. yurt dışında iyi bi marka olarak geçiyor. özelliklerinden bahsedermisin,fiyat ortalamasını da söylersen iyi olur,hatta resim ekleyebilirsen ya da sitesini verirsen sevinirim...

bu arada anne bloglarını ziyaret ederken,son anda concord yerine lola yı tercih edenin yorumlarıyla karşılaştım.oda benimle aynı fikirde.oldukça hoş iyi olsa da tekerleklerinin küçük olmasından ve buyüzden fazla sallanmasından şikayet ediyor.bebeğine kullanıyor şuan.

Emotionleon, öncelikle böyle bir topik için çok teşekkürler, çok faydalı oldu.
Biz de dün bebek arabalarına baktık. Yavaş yavaş fikir edinelim istedik.
Önce bebe confort un elea sına baktık, sürüşü çok güzel ve kapanması da rahattı.
Sonra concord neo ya geçtik. Hakikaten araba yolda gitmiyor, adeta akıyor... Ama ben bir şekilde kapatmayı beceremedim. Sonunda satıcı kız kapattı.
Loola da dediğin gibi küçük tekerlekli olması nedeniyle bebeği sarsar diye düşündük. Sanırım loola nın tekerlek sorununu elea ile aşmışlar. Tabi, daha arayışlarım devam edecek :)

Arina
14-02-2011, 09:09
hayırlı olsun size...

arina,şahsen bende satookke daha pahalı olsa da concordu beğenenlerdenim.stokke tr.de hiç yok ve olumsuz yanlarına dair bi yorum yok tabii.ki bana bir tarafı itici geliyor bile ( anne tarafına dönükken bebek özellikle bikaç aylık sonrası,ayakları şase demirine değiyor,tutma yeri tek ya,oraya)sanki bebeğin ayaklarını büyüdükçe rahatsız ediyor gibi.bu çok önemli.böğürtlen,teutonia cosmo ya dair Türkiyede yorum hatta satıcı ve resim yok,tek bir tane gördüm eski modeli.sanırım alman MARKASI. yurt dışında iyi bi marka olarak geçiyor. özelliklerinden bahsedermisin,fiyat ortalamasını da söylersen iyi olur,hatta resim ekleyebilirsen ya da sitesini verirsen sevinirim...

bu arada anne bloglarını ziyaret ederken,son anda concord yerine lola yı tercih edenin yorumlarıyla karşılaştım.oda benimle aynı fikirde.oldukça hoş iyi olsa da tekerleklerinin küçük olmasından ve buyüzden fazla sallanmasından şikayet ediyor.bebeğine kullanıyor şuan.

Teşekkürler. Valla Loola yerine şimdi Elea çıkarmış Bebe Confort; ama yine de Neo'nun yerini tutmadı. Ondan Concord aldık bizde. Allah sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah...


Emotionleon, öncelikle böyle bir topik için çok teşekkürler, çok faydalı oldu.
Biz de dün bebek arabalarına baktık. Yavaş yavaş fikir edinelim istedik.
Önce bebe confort un elea sına baktık, sürüşü çok güzel ve kapanması da rahattı.
Sonra concord neo ya geçtik. Hakikaten araba yolda gitmiyor, adeta akıyor... Ama ben bir şekilde kapatmayı beceremedim. Sonunda satıcı kız kapattı.
Loola da dediğin gibi küçük tekerlekli olması nedeniyle bebeği sarsar diye düşündük. Sanırım loola nın tekerlek sorununu elea ile aşmışlar. Tabi, daha arayışlarım devam edecek :)


Canım merak etme bizde becerememiştik :1::1: Ama sonradan hallettik çok şükür kapamasını :3:

Bögürtlennn
14-02-2011, 11:23
canim teutonia almanyada testlerde en iyi cikan 3 arabadan biri.digerleride hartan ve bi marka daha vardi unuttum.bu karar vermemde cok etkili oldu.alman markasi.ben almanyada yasiyorum zaten.araba ortalama 800 euro civarinda.kullanimi cok kolay yer kaplamiyo.tasarimi cok güzel.önce concord neo alicaktim ben oda cok kullanisli ve katlandiginda cok yer kaplamiyo ama bana cok sallaniyo gibi geldi sürerken.cosmo daha oturakli sanki.bide dedigim gibi testten cok iyi not almasi da cezbetti beni.onun disinda simdi aklima fazla bise gelmiyo zamanimda cok kisitli.ama sorun olursa yanitlarim.bu arada modeli 2011.eski modelleride var tabi ama ben 2011 tercih ettim.internet sitesinin adresini veriyorum canim incelersin.
teutonia Kinderwagen - Cosmo - Der Wendige, feststellbare Einzelschwenkräder, Änderung der Blickrichtung des Kindes, Einkaufsnetz, Handbremse (http://www.teutonia.de/de/produkte/cosmo.html)

emotionleon
14-02-2011, 13:15
link için teşekkürler,evet güzel bişeye benziyor;) port bebe olması,ana kucağının tek monte edilmesi ,tam yatış,kol ayarı,en önemli özelliklerden.kaliteli olduğu da belli.

zaten concord -jane rider- pegprego skate- üst sınıf kategori bence.buna teutonia -cosmo da eklenmiştir.ama türkiyede satışı yok galiba. hep sonra geliyor ya...

bu döngünün dışına çıkan böyle konforlu yok maalesef. hele diğer trawel lerinn fiyatları daha da gereksiz pahalı.

arina, için rahat biliyorum,zira lola ile concord kıyaslanamaz bile ....
lola küçük-hafif- puset sınıfında en favorilerden.diğerleri conforlu bebek arabası.ama fiyatları da yüksek tabii.satış yerlerinin de kısıtlı olaması hep handikappp.


serilere devam edeceğiz...

emotionleon
14-02-2011, 14:02
teutonia -Spirit S3 3 teker olanı da çok hoşuma giiti,ama dedeğim gibi t. marka tr.de satış yok ,
ayrıca çift yön olmuyor mu,bu çok önemli xxxx

resim
TEUTONIA SPIRIT S3 (http://www.teutonia-eu.com/index.php?menu=8&wozek=spirit&etap=1)

garaj- bölümünde test videosu da mevcut.

oyakara
15-02-2011, 18:34
:3:Jane Rider Lüx Çift Yönlü Bebek Arabası New 2011

Ürün Satışta

Ürünün Adı: Rider
Markası: Jane
Markanın Ait Olduğu Ülke: İspanya
Üretim Yeri: İspanya
Özellikler


JANE RIDER

% 100 alüminyum çok sağlam oval şase (A1 High Performance Aluminium )
EN 1888 Avrupa güvenlik belgesi sertifikası
Kolay çıkarılabilen kumaş sayesinde istediğiniz zaman arabanın kumaşlarını yıkayabilirsiniz.

Jane Rider'in kumaşları NANO teknolojisi üretilmiştir.Kumaşlar Anti-leke özelliğine sahiptir. Özel patentli Stylon doku kumaş bebek vücudundaki statik elektiriği alarak bebeklerin rahatlamasını sağlar.
Bu kumaşlar ayrıca yanmayı geciktiren, kanserojen madde içermeyen, %100 pamuk özelliği sayesinde terletmeyi en aza indirir. Ayrıca kir tutmaz özelliğe sahiptir.
Oturma ünitesi üzerinde istenildiğinde çıkartılabilen yumuşak şilte ile bebek konforu en üst seviyeye çıkartılmıştır.
5 kademe ayarlanabilir ayak dayanağı ile bebek boyu uzayınca rahat oturma pozisyonu sağlanır.
Arabanızın oturağının 4 ayrı kademesi vardır.Bu kademeler oturağın arkasından tek elle ayarlanabilir
1-Oturma
2-Dinlenme
3-Uyuma
4-Park(Katlanma)
Çıkartılabilen fermuarlı tente ile yaz aylarında bebeklerin güneşten daha çok faydalanması sağlanır.
Patentli teleskopik katlanıp açılabilme sistemiyle %30 daha az yer kaplar.
Çok kolay çıkartılabilen oturma ünitesi size pratik çözümler sunar. XXS boyutlara inebilen Jane Rider Araba bağajlarında Büyük kolaylıklar sunar.
Yeni çığır açan katlanma sistemi çok hızlı pratik ve basit olmakla beraber XXS diye adlandırdığımız bu sistem arabanızı çok küçük boyutlara getirebilmektedir
Oturma ünitesini ileriye ve geriye doğru dönük kullanılabilir. Böylelikle 0-12 ay temel güven kazanma döneminde ailelere yardımcı olur. Çocuklarını görmek isteyen ebebeynlerin tercihidir Jane Rider.
Bebeğinizin küçükken size dönük olması kendini güvende hissetmesine yardımcı olmakla beraber,emziğin düşmesi kusma ya da ağlama gibi durumlarda anında müdahale edebilme imkanına sahip olacaksınız.Bebeğiniz büyüdükçe dünyayı keşfetmek isteyecek ve oturağın öne doğru bakması onu çok mutlu edecektir
5 nokta tam emniyet kemeri koldan, belden ve onuzlardan bebeği sararak yüksek güvenlik sunar.
Geniş alışveriş sepeti bebek malzemelerinin taşınması ve alışverişlerinizde kolaylık sağlar.
Jane Rider katlandığında kilitlenir ve katlanmış durumda ayakta durur. Böylece kucağınızca bebek olsa bile tek el sistemiyle hayatınızı kolaylaştırır.
360º dönebilen ve kilitlenebilen ön tekerlek bebek arabasının manevra kabiliyetini arttırı.
2011 Modellerde yeni !!!! Yeni Fren sistemi. Jane Rider önceki eski modellerinde ayaktan kontrol edilen fren sistemi yerini kullanımı çok daha kolay ve pratik el fren sistemine geçirmiştir.
Bu değişiklikteki amaç bebek arabasındaki fren kullanımını arttırmak ve güvenliği maksimuma çıkarmaktır.
Yeni sistemde hemen elinizin altında bulunan fren mandalını çektiğinizde araba fren pozisyonuna geçicektir; harekete geçmek istediğinizde ise tek parmağınızla yapacağınız küçük bir hareketle tekrar freni kapatabileceksiniz.
Patentli en son teknoloji ayarlanabilen amortisör sistemi. Maksimum konfor minimum sarsıntı ile bebek arabası içindeki sarsıntıyı minimuma indirir.
Ayarlanabilir amörtisörler kaldırımları çıkarken ve engebeli bölümlerinde arabayı kullanan ebebeynlere ve araba içindeki bebeklere yüksek konfor sağlar.
Agresif kullanım modu ile seri sürüş deneyimi yaşarsınız.
Modaya uygun renkler ve desenler ile diğerlerinden ayrılırsınız ve farkınız farkedilir.
Her yüzeyde gidebilen geniş tekerlekler araba sürüşünü zevkli bir sürece dönüştürür.
Sürüşlerin en rahatını sağlamak için arka tekerlekler pnömatik rulman yataklıdır. Böylece bebek arabasının sürüş konforu en üst seviyeye ulaşır.
Pro-fix sistem üzerine Matrix Light, Rebel Pro ve Strata oto koltuğu ana kucağı takılabilen şase ile artık sök tak zahmeti yoktur.
Jane Rider'in benzersiz ters ''C'' şeklindeki aerodinamik şase yapısı bebek arabasını sürerken ayaklarınızın şaseye çarpmasını engeller.
Bebek arabasının ön barı tek hareketle çıkabilir.
İtme kolu yüksekliği ayarlanabilir. Böylelikle Arabayı kullanan kişinin boyuna göre ayar yapılabilir.
Saklamayı düşündüğünüz yer çok küçükse arka tekerlekler 3 saniyede tek bir tuşa basarak sökülüp daha sonra yine 3 saniyede yerine takılabilir.
Gösterişli,heybetli görünüşüne rağmen güçlendirilmiş ekstra alaşımlı alüminyumu sayesinde tüm rakiplerine nazaran sağlam bir kasaya sahiptir.
Jane Rider'in 75 tl değerindeki Orijinal yağmurluğu bizden size hediye (sadece internet alışverişlerinde)
Ayrıca 100 tl değerindeki Orijinal malzeme çantası bizden size hediye (sadece internet alışverişlerinde)

selinsu42
19-02-2011, 15:06
herkes bir sürü birşey yazmış kafam iyice karıştı. çıkan sonuç ne arkadaşlar sadede gelin.

Arina
19-02-2011, 19:08
herkes bir sürü birşey yazmış kafam iyice karıştı. çıkan sonuç ne arkadaşlar sadede gelin.

Ben Concord Neo aldım. Henüz kullanmadım; ama kullananlar oldukça memnun. :42:

selinsu42
22-02-2011, 16:36
Ben Concord Neo aldım. Henüz kullanmadım; ama kullananlar oldukça memnun. :42:
ben de şekil olarak kraft ve chicco marka arabaları beğeniyorum. yakındak görmek lazım bilemiyorum ama ikisinden biri olacaktır.

Arina
22-02-2011, 16:41
ben de şekil olarak kraft ve chicco marka arabaları beğeniyorum. yakındak görmek lazım bilemiyorum ama ikisinden biri olacaktır.

Arkadaşım Chicco Travel sistem aldı, çok pişman. Çok hantal dedi. Eğer travel sistem düşünüyorsan kesinlikle ilk 6 ay kadar ana kucağı takılabilen bir bebek arabası seç canım.

Ben çok araştırdım ve en sonunda Neo'ya karar verdim.

Tam kafa yemelik bir yol çünkü bu araba seçme konusu :1:

selinsu42
23-02-2011, 09:35
Arkadaşım Chicco Travel sistem aldı, çok pişman. Çok hantal dedi. Eğer travel sistem düşünüyorsan kesinlikle ilk 6 ay kadar ana kucağı takılabilen bir bebek arabası seç canım.

Ben çok araştırdım ve en sonunda Neo'ya karar verdim.

Tam kafa yemelik bir yol çünkü bu araba seçme konusu :1:

canım neo nun da ön tekerlekleri bir garip durmuyor mu sence de.sanki dengesiz gibi bebek öne doğru düşecek gibi duruyor.tabi yakından bakmak gerek bilemedim.

Arina
23-02-2011, 12:45
canım neo nun da ön tekerlekleri bir garip durmuyor mu sence de.sanki dengesiz gibi bebek öne doğru düşecek gibi duruyor.tabi yakından bakmak gerek bilemedim.

Yok canım. Biz gayet memnunuz. Tabii daha kullanmadık; ama 3 tekerlekli olmadığı için herhangi bir denge sorunu yok. Sürdüğüm kadarıyla da oldukça kullanımı rahat bir araba. Tabii yine de siz bilirsiniz canım :16:

naciye00
23-02-2011, 16:27
arkadaslar bızde haftasonu baktık bebek arabalarına peg perego maxıcossı concord.bizde en cok concordu begendık esım concord neo quantum dıyo oda bayagı pahalı concorde neo ya gore pahalı bence gerek yok quantum almaya. buarada concord alan arkadasım 2011 modelmı aldın yoksa eskı modelmı 2011lerıde cıkmıs cunku

Arina
23-02-2011, 16:57
arkadaslar bızde haftasonu baktık bebek arabalarına peg perego maxıcossı concord.bizde en cok concordu begendık esım concord neo quantum dıyo oda bayagı pahalı concorde neo ya gore pahalı bence gerek yok quantum almaya. buarada concord alan arkadasım 2011 modelmı aldın yoksa eskı modelmı 2011lerıde cıkmıs cunku

2011 model aldım. 2010 ile arasında fark ne bilmiyorum gerçi.:26:

naciye00
23-02-2011, 18:34
2011 model aldım. 2010 ile arasında fark ne bilmiyorum gerçi.:26:

canım bıde nerden ve kaca aldın ogrenebılırmıyım kusura bakma fazla soru sordum ama?

Arina
23-02-2011, 20:01
canım bıde nerden ve kaca aldın ogrenebılırmıyım kusura bakma fazla soru sordum ama?

Ben bu arada netten baktım. Sanırım benim 2010 model; ama faturada 2011 yazıyor anlamadım.

Joker'den aldım. 1,499 TL.. Arabası ve ana kucağı birlikte.

Ben çok araştırdım. En uygun fiyat şuan Joker'de:34:

Ayrıca rica ederim, ne demek. Birbirimize yardımcı olalım yeter ki :16:

kelebek_kas
24-02-2011, 21:53
[QUOTE=Arina;17435927][FONT="Century Gothic"][SIZE="2"]Öncelikle bu güzel konu için teşekkürler. Benimde 1 haftadır beynimi tırmalayan bir konu bebek arabası:1:

Ben Quinny Buzz almayı düşünüyordum; fakat yatmadığından bahsetmişsiniz. :26: İlk aylar pusetini kullanmayı düşünüyordum ben maxi-cosili..

Ayrıca Strokke çok harika bir araba; ama yurtdışında bile 999 Eur. olan bir araba ve o kadar paraya da açıkcası değmez gibime geliyor.:25:

Ayrıca Loola'da düşündüğüm arabalar arasındaydı..

Birde Maxi Cosi Mura :26:

merhaba bende çok kararsızım graco trekko çok güzel görünüyor ve fiyat olarakta diğerlerine göre uygun.ne yapmalıyım

Arina
24-02-2011, 22:06
merhaba bende çok kararsızım graco trekko çok güzel görünüyor ve fiyat olarakta diğerlerine göre uygun.ne yapmalıyım

Valla Quinny almayın da ne alırsnız alın diyebilirim :1: Acaip hantal bir araba.

Ben Concord Neo aldım.. Strokke ile arasında seçim yapıp.

senerd
24-02-2011, 23:55
Sonunda concord neo da karar kıldım sanırım, Concord neo quantum ve concord neo arasındaki farkı bilen var mı?

Concord neo alan arkadaşlar 3'lü set mi aldınız acaba?

Tercihim başından beri hafif bir araba olması yönünde ama macleren XLR techno ile başlayan tercihim daha ağır arabalara doğru kayıp durdu. En son stokke ve concord neo arasında kalmıştım. Burada stokke ile concord neo nun fiyatı hemen hemen aynı ama nedense concord neo'yu daha çok beğeniyorum, umarım kullanımı çok rahattır, hafiftir.

Arina
25-02-2011, 00:14
Hayırlısı olsun. Concord Neo Quantum'da şemsiye vb. gibi şeyler ve bence gereksiz gibi geliyor..

ben 2'li setini aldım. Ana kucağı ve araba. İlk 6-7 ay ana kucağını kullanacağım. Sonra diğerine geçeceğim.

Stokke almamakla iyi etmişsin. Bende onu alacaktım iyiki almamışım. Çünkü bagajımızı olduğu gibi kapladı :1:

Ayrıca satış elemanı da ben Concord'u tavsiye ederim, arada fiyat farkı var sadece dedi.

senerd
25-02-2011, 09:36
Ben 3'lü setini almak istiyorum, acaba Türkiye'de 3'lü seti olup olmadığını biliyor musunuz? Netten baktığımda (e-bebek) 2'li setini görebiliyorum sadece. 2'li setinin fiyatı bence oldukça iyi, mutlu günlerde ve sorunsuzca kullanmanızı diliyorum. Umarım memnun kalırsınız.

Quantumda sanırım fren sistemleri farklı, el ile kontrol edebiliyorsunuz. Onun dışındaki farkı bende anlayamadım, bir tek şemsiye değildir çünkü arada epey fiyat farkı var. Belki tasarımda biraz farklıdır ama henüz çözemedim.

Burada concord neo görebilme şanşım yok, netten beğenerek de almak mantıklı gelmiyor. Bakalım daha zaman var diye erteliyorum.

zasa
25-02-2011, 10:12
bana kalırsa puset tarzı arabalar tercih edin.biz ilk önce Chicco Trio Living aldık,ama bebeğim 6 aylık olunca hem bebek hemde araba ağır gelmeye başladı,heryere eşimle gitmiyorum çünki.sonrada gittik maclaren baston puset aldık,gayet memnunuz,başta almış olsaydım 1,500lira vermemiş olurdum ilk arabamıza,üstelik hiç kullanmadk doğru düzgün.bence maclarene bakın çok hafif süper konforlu,tam yatışlı olanları var yeni doğan için,özel tasarımlı olanlarıda çok güzel.

senerd
25-02-2011, 10:33
Haklısın kiminle konuşsam bir heves ağır bir araba alıyor ama bebek 6 ayı geçince puset tarzı bir arabaya geçiş yapmak zorunda kalıyor. Çünkü gezerken hem bebek hem anne daha rahat ediyor. Ama yenidoğan bebekte de kullanayım bebek arabasını dediğin zaman karşına çıkan modeller daha ağır oluyor. Macleren'in yeni doğan bebekte de kullanılabilen arabası techno XLR mı? Bir de araba tam yatsa da yeni doğan bebekte kullanılamaz diyor mağazalardaki görevliler, altına destek konularak mı kullanılıyor, bilgi verebilirsen çok sevinirim. Benim tercihim bebek kucağımda iken bir el ve ayağımda kapatabildiğim ve oldukça hafif, bebeği azıcık engebeli yollarda giderken fazla sarsmayan ve bebeğin içinde rahat edebildiği bir araba. Çünkü yalnız gezeceğim zamanlarda olacak ve taksi şöföründen ya da yoldan geçen birinden yardım almadan ve zorlanmadan gezebilmek istiyorum.

denizcim
25-02-2011, 12:08
Kızlar hamilelikte en çok zorlandığımız konulardan biri de bu.Tavsiye ederim aşağıdaki makaleyi okuyun...Ben de okuduktan sonra baston pusetin daha kullanışlı ve pratik olduğunu düşündüğümden baston tipi puset aldım...
Bebek Arabası Mı Baston Puset Mi ? | Anne Olmak İstiyorum (http://www.anneolmakistiyorum.com/bebek-arabasi-mi-baston-puset-mi/)

naciye00
25-02-2011, 19:31
Sonunda concord neo da karar kıldım sanırım, Concord neo quantum ve concord neo arasındaki farkı bilen var mı?

Concord neo alan arkadaşlar 3'lü set mi aldınız acaba?

Tercihim başından beri hafif bir araba olması yönünde ama macleren XLR techno ile başlayan tercihim daha ağır arabalara doğru kayıp durdu. En son stokke ve concord neo arasında kalmıştım. Burada stokke ile concord neo nun fiyatı hemen hemen aynı ama nedense concord neo'yu daha çok beğeniyorum, umarım kullanımı çok rahattır, hafiftir.

concorde neo ıle quantum arasındakı fark lastıklerı, quantumun lastiği şişme lastikmiş daha saglam ve kullanıslıymıs bız satıcıya sorduk lastık farkı dedı bıze canım

acropoly
26-02-2011, 15:30
selam arkadaslar.gercekten son bı kac haftadır beynımı tırmayalan bu soruya konu acmıssınız.bende graco mirage travel sistemini dusunuyorum.ama kımse gracoyla ılgılı yorum yapmamıs.bı arkadasım kullanıyor cok memnun tek dez avantajının arabası ufak oldugunundan bagaja bıraz zor sıgıması sızler ne dusunuyorsunuz.

Arina
27-02-2011, 14:56
concorde neo ıle quantum arasındakı fark lastıklerı, quantumun lastiği şişme lastikmiş daha saglam ve kullanıslıymıs bız satıcıya sorduk lastık farkı dedı bıze canım

Şişme lastikler daha ağır olur biliyorsunuz değil mi? Biz bu yüzden Quinny Buzz'dan vazgeçtik.

emotionleon
28-02-2011, 01:31
şişme lasstikler yaylandığı için daha konforludur ama...

emotionleon
28-02-2011, 01:56
acropoly ,
Graco Mirage Travel puset tarzı görünümüne ve hafifliğine rağmen geniş.pusetlerinki gibi tek tek ayru tutma yeri yok,daha rahat kullanılıyor ve iç mekan kılıfı pufpuflu kaliteli.pusetlerde en sevmediğim ve en önemli neden budur;içinin ince kılıf olması,eğretidir bana göre.ama bu model öyle değil.zaten gracoyu kalite ve conforuyla çok seviyorum,ülkemizde satışı mağazalarda, bu modellerde çok olmadığı için duyulmuştur ama başka modelleri,yani hep daha basitleri. bu model güzel bence,fiyatı da özelliklerine göre gayet ii bence.tek eksiği çift yön kullanım olmaması,ama sanırım puset modellerin hepsi böyle.

daha yakından detaylı video,burdan da inceleyebilirsin;
Video About Graco Mirage Travel System Product Features - Kiddicare | Encyclopedia.com (http://www.encyclopedia.com/video/uQezgkipVf4-graco-mirage-travel-system-product.aspx)

emotionleon
28-02-2011, 03:34
acropoly , bebek arabası modellerini ama yine de araştır derim,ana kucağını ayrı da alabilirsin,ki zaten ona çok para vermek gereksiz modellerde mecbur bırakıyorlar,çok kısa kullanılıyor,uygun olan,başka marka alınabilir.alternatif çok,,,,
benzer categoride örnekler veriyorum bak istersen,seçenek çok olunca bilinçleniyor insan.biraz örnek gönderiyorum,resim yükleyemediğim için altlarına benzer link atıyorum,sağ tıklayarak yeni segmede aynı anda açıp inceleyebilirsiniz...


Pierre Cardin PS 508 Royal Çift Yönlü Bebek Arabası (pufuyla daha kaliteli ve hafif)
Sanalfile.com - Pierre Cardin PS 508 Royal ift Ynl Bebek Arabas, Pierre Cardin, Bebek Arabas (http://www.sanalfile.com/Pierre-Cardin-PS-508-Royal-Cift-Yonlu-Bebek-Arabasi_27151.html)

PIERRE CARDIN BEBEK ARABALARI PS 2080 POWER
Pierre Cardin POWER - 2080 Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/bebek_arabalari_-_pusetler/pierre_cardin/en-ucuz-power_-_2080-fiyati/89-976-20875)

Peg-Perego Centro Completo Bebek Arabası
Peg Perego Centro Completo Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/bebek_arabalari_-_pusetler/peg_perego/en-ucuz-centro_completo-fiyati/89-975-112985)

PEG PEREGO PLIKO LITE BEBEK ARABASI (pusette oldukça sağlam ve ödüllü güvenilir bir marka-ii referanslar var,kolay açılıp kapanma,çok az yer kaplama ve hafif)
Peg Perego PLIKO LITE Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/bebek_arabalari_-_pusetler/peg_perego/en-ucuz-pliko_lite-fiyati/89-975-20748)

Chicco Duo CT 0.2 (Saturn) İkili Seyahat Sistemi (gayet geniş ve conforlu)
Chicco Duo CT 0.2 Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/bebek_arabalari_-_pusetler/chicco/en-ucuz-duo_ct_02-fiyati/89-972-105660)

Pierre Cardin PS 321 W VIP Baston Travel Bebek Arabası (bu da gayet ii)
Pierre Cardin PS 321 W Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/pierre_cardin-ps_321_w-bebek_arabalari_-_pusetler-en-ucuz-fiyatlari/201895)

PİERRE CARDİN-V 2030 Force Aliminyum iki Yönlü Gri-Mavi (C)
Pierre Cardin V 2030 Force Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/bebek_arabalari_-_pusetler/pierre_cardin/en-ucuz-v_2030_force-fiyati/89-976-106134)

Pierre Cardin Escort Travel Ps 2010 Bebek Arabası
Pierre Cardin Escort Travel - 2010 Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/bebek_arabalari_-_pusetler/pierre_cardin/en-ucuz-escort_travel_-_2010-fiyati/89-976-20835)

PIERRE CARDIN BEBEK ARABALARI PSW 2070 SUPERRIOR TRAVEL ( graco miragedan daha kolay kapandığına eminim)

PIERRE CARDIN BEBEK ARABALARI PS 2040 RAIDER
Pierre Cardin RAIDER - 2040 Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/bebek_arabalari_-_pusetler/pierre_cardin/en-ucuz-raider_-_2040-fiyati/89-976-20843)

Pierre Cardin SUPERRIOR TRAVEL - 2070 Bebek Arabaları / Pusetler En Ucuz fiyatları indirimli taksitli havale fiyatı ve ürün özellikleri akıllı fiyat'ta (http://www.akillifiyat.com/Product/bebek_arabalari_-_pusetler/pierre_cardin/en-ucuz-superrior_travel_-_2070-fiyati/89-976-20833)

Sanalfile.com - Pierre Cardin PS 508 Royal ift Ynl Bebek Arabas, Pierre Cardin, Bebek Arabas (http://www.sanalfile.com/Pierre-Cardin-PS-508-Royal-Cift-Yonlu-Bebek-Arabasi_27151.html)
Pierre Cardin Pierre Cardin PS 2020 Enigma Alüminyum Puset | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler (http://www.ozelcan.com.tr/anne-bebek/1812-Pierre-Cardin-PS-2020-Enigma-Aluminyum-Puset.aspx)
Kraft Kraft Atlanta Çift Yönlü Bebek Arabası | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler (http://www.ozelcan.com.tr/anne-bebek/2281-Kraft-Atlanta-Cift-Yonlu-Bebek-Arabasi.aspx)
Baby Max Baby Max Çift Yönlü Bebek Arabası 143 | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler (http://www.ozelcan.com.tr/anne-bebek/2459-Baby-Max-Cift-Yonlu-Bebek-Arabasi-143-.aspx)

emotionleon
28-02-2011, 03:36
ayrıca fiyatı özelliklerine göre gayet uygun olanlar da var;

kraft duo
Chicco/Multiway
Pierre Cardin PS 2020 Enigma Alüminyum Puset
CHICCO LITE WAY TOP PUSET
Kraft Atlanta Çift Yönlü Bebek Arabası
Kraft Grand Çift Yönlü Bebek Arabası
Baby Max Çift Yönlü Bebek veya Baby Max/Travel Sistem

Arina
28-02-2011, 08:20
şişme lasstikler yaylandığı için daha konforludur ama...

Valla benim için şuanda konforludan öte ağırlığı önemli :9:

sacrecoeur
02-03-2011, 12:55
tüm yorumları okudum ama aklım daha da karıştı:26: concord, stokke, bugaboo türü arabalara da baktık, çok hoşlar ama benim için biraz pahalı olduklarını söyleyebilirim. yani o kadar kullanmazmışım gibi geliyor. zaten 500-600 civarı bir şey alırız diye başlayıp 1000 TL'ye çıkmış durumdayız. dün neredeyse quinny zapp xtra modelini alıyorduk, maxi cosi ana kucağı ile birlikte, pos cihazında bir sorun çıktı alamadık, ama bugün vazgeçtim. bebeğin oturma aparatı çıkarılmadan arabayı katlayamıyorsun, tek başıma kullanmam gerekirse hem bebeği, hem oturma aparatını, hem de arabayı taşımam gerekecek. bebe confort loola'yı da beğenmiştim ama tekerleklerinden dolayı çok tercih edilmiyormuş sanırım, aslında çok kullanışlı gelmişti bana.
baston türü kapanıp aynı zamanda ana kucağı ile de kullanılabilen bir araba istiyoruz.
internetten pierre cardin arabalar çok mantıklı gelmişti bana ama teşhirdeki ürünler bile her an dağılacakmış gibi, katlanınca çok küçülsün diye fazla vida kullanmışlar, ondan kaynaklanıyormuş (bahsettiğim 2020 modeliydi sanırım ama 2040'ında da aynı durum varmış). chicco'nun living modeli hala aklımın bir köşesinde, o model de çok konforlu ve kullanışlı gözüküyor, ayrıca baston puset türündee kapanıyor. bi de cybex onyx diye bir modele bakmıştık, o da iyi gözüküyordu ama kullanan yorumu göremedim pek o ürünle ilgili, açıkçası markayı da çok bilmiyorum.
araştırmalarımız devam ediyor, sonunda karar verirsem yazarım.

baisko
02-03-2011, 16:07
Merhaba, ben de uzun araştırmalar sonucunda Inglesina Zippy All Over Travel aldım. Paston puset şeklinde kapanan ama güvenlli ve doğumdan itibaren kullanılacak bir araba istiyordum. Quinny, Concord gibi arabalar çok kolay kapanmıyor ve yer kaplıyor. Birçok araba denedim, Inglesina gerçekten tek elle açılıp kapanabiliyor. Çok da ağır değil, kullanan arkadaşlarım da çok dayanıklı olduğunu söylediler. Biz 1250 liraya aldık, yağmurluğu ve kışlık ayak örtüsü de var. Zippy Free modeli çift yönlü olarak kullanılabiliyor ama o daha pahalı. Anakucağı zaten çift yönlü oturtulabiliyor diye gerek görmedim.
149560

zasa
02-03-2011, 19:05
Haklısın kiminle konuşsam bir heves ağır bir araba alıyor ama bebek 6 ayı geçince puset tarzı bir arabaya geçiş yapmak zorunda kalıyor. Çünkü gezerken hem bebek hem anne daha rahat ediyor. Ama yenidoğan bebekte de kullanayım bebek arabasını dediğin zaman karşına çıkan modeller daha ağır oluyor. Macleren'in yeni doğan bebekte de kullanılabilen arabası techno XLR mı? Bir de araba tam yatsa da yeni doğan bebekte kullanılamaz diyor mağazalardaki görevliler, altına destek konularak mı kullanılıyor, bilgi verebilirsen çok sevinirim. Benim tercihim bebek kucağımda iken bir el ve ayağımda kapatabildiğim ve oldukça hafif, bebeği azıcık engebeli yollarda giderken fazla sarsmayan ve bebeğin içinde rahat edebildiği bir araba. Çünkü yalnız gezeceğim zamanlarda olacak ve taksi şöföründen ya da yoldan geçen birinden yardım almadan ve zorlanmadan gezebilmek istiyorum.
tatlım ben Maclaren Quest Sport Bebek Arabası - E-Bebek.com Bebeğiniz ve Sizin için Herşey! (http://www.e-bebek.com/pusetler/maclaren/maclaren_quest_sport_bebek_arabasi/MAC-WTR06042) bu modeli kullanıyorum,bebeğin 6 aylık olduğundan itibaren kullanabilirsin bunu,

http://www.e-bebek.com/pusetler/maclaren/maclaren_juicy_couture_bebek_arabasi/MAC-98707bu modelde çok güzeldi,özel tasarım 0. aydan itibaren kullanılabiliyor,kesinlikle tavsiye ederim,mükemmel bir ürün..

zasa
02-03-2011, 19:12
Maclaren Juicy Couture Bebek Arabası - E-Bebek.com Bebeğiniz ve Sizin için Herşey! (http://www.e-bebek.com/pusetler/maclaren/maclaren_juicy_couture_bebek_arabasi/MAC-98707)

2.verdiğim link çıkmamış cnm,çok güzel birürün,görmeni tavsiye ederim.

emotionleon
03-03-2011, 17:42
confordan ziyade baston puset görünümlü hafif ama şık bişeyler isteyenler için ben ce bebe confort- lola (fransız)gerçekten güzel. tekerleklerinin küçük olduğunu söylemiştim ama ben çok araştırma yaptığım için en olumsuz özelliklerini öncelikle dile getirmek istedim.lolanın tekerlekleri yide de o kadar küçük değil.yani conforlu normal bebek arabalarından küçük ama baston pusetlre göre büyük hatta. yani kulanışlı hafif ve hatat onun gibi puset görünümlü şık araba yok bence bu fiyata. ana kucakla gayet güzel. biçok alışveriş merkezinde çokça rastlıyorum,,tercih edilen bi model.

İnglesina Zippy gerçekten en hızlı ve tek elle kolay kapanabilen pusetler içersinde.güvenli sağlam bi marka. çok az yer kaplıyor,ama lola ya görede fiyatı yüksek. yani bence lola daha işlevsel.
çünkü inglesina nın tek fiyatına lolanın trawel sistemin alabiliyosunuz ve ana kucağı arabasıyla çok tasarımlı.lola da aynısistemle tek elle çekip kapanıyor,az yer kaplıyor.en önemli aynı özellik...


İnglesina Zippy video;
YouTube - Inglesina Zippy System, modular system (http://www.youtube.com/watch?v=T_99flj7MAw)


bebe confort-loola;
YouTube - Bebeconfort Loola Pushchair Product Features - Kiddicare (http://www.youtube.com/watch?v=GROGorgn6Bs)

ama bu puset sınıfında piliko da çift yönlü-sağlam, çok iyi.cihcco for me gibi.


*ayrıca burada bir arkadaş,benim en beğendim en ii kategoridekilere güzel ama pahalı demiş, doğru. ama bugaboo fiyatı ve kötü gereksiz genişlik ve boş görüntüsüyle bu sınıfta kesinlikle değil----

konuyu tartışanlar;

bebek arabası - Bebek Arabaları - Sayfa 1 - Nurturia (http://www.nurturia.com.tr/questions/29c9b4e4-c091-449c-8258-9d4a00abcabb/1/bebek-arabasi)

http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelerden-haberler-soru-sorunlar/363720-bebe-confort-creatis.html

emotionleon
04-03-2011, 16:56
tabi lola ya kuşkuyla yaklaşıp,onun özelliklerinde hafif ama çok daha sağlam kaliteli marka istiyorum,fiyatı da daha yüksek olabilir diyenlere;

Inglesina Avio Rain Travel

Inglesina Avio Stroller Review | Serendipity Mommy (http://serendipitymommy.com/reviews/inglesina-avio-stroller-review/)
video; YouTube - Baby Gizmo Inglesina Avio Stroller Video Review (http://www.youtube.com/watch?v=BLp19nKQbAQ)

tabii hemen hemen aynı fiyata,hatta biraz daha ucuzu chicco trio living tercih edilebilir.

lola tipi ,kaliteli bir marka; Maxi-Cosi Taxi Citi Cx Travel Sistem (800-850 tl)
Maxi-Cosi Taxi Citi Cx Travel Sistem Bebek Arabası Puset | Ayhan Çocuk Gereçleri (http://www................/travel-sistem-bebek-arabalari/842-maxi-cosi-taxi-citi-cx-travel-sistem-bebek-arabasi-puset.html)

daha da uygun fiyata ve kaliteli Cybex Callisto Baston Travel Sistem Bebek Arabası Puset New 2011
gayet hoş.(850-900 lira civarı)
YouTube - Cybex Callisto (EN) | Demostración del producto | Silla de Paseo | PaseoBebe.com (http://www.youtube.com/watch?v=THsNZVZr9tk)

Cybex preview | Spilling the Beans | Baby Gear, Toys, Strollers, Nursery Furniture (http://mbeans.com/spillingthebeans/baby/cybex-preview/)

(bence puset görünümlü bi kaçkiloluk araçlara bu fiyatlar dengesizce yüksek.anneleri sömürmek!) yani anlayacağınız uygun fiyata hatta biraz daha pahalı ama isteklerinizi tam karşılayan bi araç, henüz icat edilmedi sanırım...

lapita
04-03-2011, 19:09
Henüz bebeğime almadım ama alırsam baston şeklinde kapanabilir hafif olanından alıcam

chocotripi
06-03-2011, 03:12
biz chicco black label limited edition aldık
biraz pahalı aslında yani benim beğendiğim araba yarı fiyatınaydı ama
stoklarda tükendiği için hiçbir yerde bulamadık
babamız da arabaya bayıldı aldık
arabayla birlikte bakım çantası ve kanguru da veriyorlar kanguruyu hiç kullanmadım çünkü sling kullanıyoruz arabanın tek eksisi iskeletinin biraz ağır olması sürüşü çok güzel tasarımını seviyorum ama apartmandan indirirken biraz eziyet oluyor

esy
07-03-2011, 20:25
merhaba kızlar.. ben maxi cosi streety travel sistem bebek arabasını nerde bulabilirim.. bilginiz var mı?

krishazel
07-03-2011, 20:39
merhaba kızlar.. ben maxi cosi streety travel sistem bebek arabasını nerde bulabilirim.. bilginiz var mı?

ayhan cocuk a baktin mi?
internet sitesinden bakabilirsin orasi hesapli

esy
07-03-2011, 21:14
ayhan cocuk a baktin mi?
internet sitesinden bakabilirsin orasi hesapli

baktım ama orda bulamadım...:50:

Esra
08-03-2011, 11:01
maşallah bütün detayları düşünmüşsünüz arkadaşlar.biz de henüz almadık bebeğim 50 günlük olmak üzere,önümüzdeki ay almayı düşünüyoruz ama hiç böyle detaylı araştırmalar yapmak aklıma gelmemişti,ne bileyim mağazaya gideriz,birini beğenir alırız diye düşünüyordum.şimdi sizin yorumlarınızı görünce kafam karıştı.
yalnız çok ciddi fiyatlar var burda,biz o kadar teferruatlı bir araba alamayız,daha doğrusu o kadar para veremeyiz.açıkçası biraz da gereksiz olduğunu düşünüyorum.ben de çalışıyorum,öyle çoook fazla gezmeye vaktimiz olmuyor zaten,yani bize idare edecek bir ürün lazım.en fazla 300 lira falan verebiliriz,bu fiyata kadar tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

sacrecoeur
08-03-2011, 19:56
tabi lola ya kuşkuyla yaklaşıp,onun özelliklerinde hafif ama çok daha sağlam kaliteli marka istiyorum,fiyatı da daha yüksek olabilir diyenlere;

Inglesina Avio Rain Travel

Inglesina Avio Stroller Review | Serendipity Mommy (http://serendipitymommy.com/reviews/inglesina-avio-stroller-review/)
video; YouTube - Baby Gizmo Inglesina Avio Stroller Video Review (http://www.youtube.com/watch?v=BLp19nKQbAQ)

tabii hemen hemen aynı fiyata,hatta biraz daha ucuzu chicco trio living tercih edilebilir.

lola tipi ,kaliteli bir marka; Maxi-Cosi Taxi Citi Cx Travel Sistem (800-850 tl)
Maxi-Cosi Taxi Citi Cx Travel Sistem Bebek Arabası Puset | Ayhan Çocuk Gereçleri (http://www................/travel-sistem-bebek-arabalari/842-maxi-cosi-taxi-citi-cx-travel-sistem-bebek-arabasi-puset.html)

daha da uygun fiyata ve kaliteli Cybex Callisto Baston Travel Sistem Bebek Arabası Puset New 2011
gayet hoş.(850-900 lira civarı)
YouTube - Cybex Callisto (EN) | Demostración del producto | Silla de Paseo | PaseoBebe.com (http://www.youtube.com/watch?v=THsNZVZr9tk)

Cybex preview | Spilling the Beans | Baby Gear, Toys, Strollers, Nursery Furniture (http://mbeans.com/spillingthebeans/baby/cybex-preview/)

(bence puset görünümlü bi kaçkiloluk araçlara bu fiyatlar dengesizce yüksek.anneleri sömürmek!) yani anlayacağınız uygun fiyata hatta biraz daha pahalı ama isteklerinizi tam karşılayan bi araç, henüz icat edilmedi sanırım...
verdiğin bilgiler için teşekkürler. hala karar veremedik biz de, doğrusu pek de çıkamıyoruz ankarada kar fırtınası var resmen...

RukiyeTasci
09-03-2011, 19:16
Ben doğumdan önce ebebekteki kampanyadan mclaren bebek arabası aldım, fiyat olarak çok uyguna geldiki bu markanın arabaları 500 den aşağı değil. 3+ ay üstü için kullanılıyor, 3. aydan itibaren oğlum biniyor ablamda bu markayı kullanıyordu, şu an gayet memnunum...

Esra
14-03-2011, 10:47
pierre cardin alarak araba problemimizi hallettik....

sdhkn
14-03-2011, 15:23
Bebe confort'un tüm modellerini tercih edebilirim özellikle bunu:

Poussette enfant Bb confort : Streety Full la poussette qui sait se faire tout petite (http://www.bebeconfort.com/collection/UK/prom_poussette_streety.htm)

hafif ve çok az yer kaplıyor hem de ana kucağı monte edilebiliyor (ama TR'de hiç bir mağazada göredim), hep loola var, onu da çok beğeniyorum...

Bir de peg-perego:

Peg Perego Official Website | Italia | Baby Products | Pliko Switch Compact (http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2011/Pliko+Switch+Compact)

Bu da aynı özelliklerde, kaliteli baston tipi bir puset almak en mantıklısı, çünkü insanlar sonradan baston tipini ek olarak alıyorlarmış.

esy
14-03-2011, 17:42
Bebe confort'un tüm modellerini tercih edebilirim özellikle bunu:

Poussette enfant Bb confort : Streety Full la poussette qui sait se faire tout petite (http://www.bebeconfort.com/collection/UK/prom_poussette_streety.htm)

hafif ve çok az yer kaplıyor hem de ana kucağı monte edilebiliyor (ama TR'de hiç bir mağazada göredim), hep loola var, onu da çok beğeniyorum...

Bir de peg-perego:

Peg Perego Official Website | Italia | Baby Products | Pliko Switch Compact (http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2011/Pliko+Switch+Compact)

Bu da aynı özelliklerde, kaliteli baston tipi bir puset almak en mantıklısı, çünkü insanlar sonradan baston tipini ek olarak alıyorlarmış.

canım streety i bende çok aradım mothercare internet sayfasında görmüştüm ama türkiyede yokmuş.. jokere sordum mothera sordum yok.. her ürün gelmiyomuş bebe confortun... mila loola elea var sadece.. ama cidden çok beğenmiştim ben de..

gulcecim
16-03-2011, 08:36
kızlar ben de çok arştırdım sanırım ana kucağını ayrı alıcam.arabayı da cihicco lıte a way alıcam.hafif olması benim için çok önemli.ilerde baston almaktansa.
daa hafifi varsa kullanışlı ayrıca paylaşırsanız sevinirim

esy
16-03-2011, 10:01
kızlar ben de çok arştırdım sanırım ana kucağını ayrı alıcam.arabayı da cihicco lıte a way alıcam.hafif olması benim için çok önemli.ilerde baston almaktansa.
daa hafifi varsa kullanışlı ayrıca paylaşırsanız sevinirim

canım ayrı ayrı ama bence bak ben bu arabayı aldım...kullananlar çok memnun ve hafifmiş... üstelik anakucağı araba koltuğu çıkarılarak monte oluyomuş. kraft twist gb yani.. arabanın ağırlığı 8.5kg.. öneririm yni.. benim de bgn gelicek geçen gece siparişini verdim.. sana linkini yolliyim...
Hauck Malibu Travel Sistem Bebek Arabası - Bebek & Çocuk (http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=646854)
farklı renkleride var istersen...

gulcecim
16-03-2011, 12:27
canım ayrı ayrı ama bence bak ben bu arabayı aldım...kullananlar çok memnun ve hafifmiş... üstelik anakucağı araba koltuğu çıkarılarak monte oluyomuş. kraft twist gb yani.. arabanın ağırlığı 8.5kg.. öneririm yni.. benim de bgn gelicek geçen gece siparişini verdim.. sana linkini yolliyim...
Hauck Malibu Travel Sistem Bebek Arabası - Bebek & Çocuk (http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=646854)
farklı renkleride var istersen...

güzelmiş gerçekten.yeni bi araba sanırım.piyasada yok sanırım.bu arabanın üretim yeri neresi acaba bilyor musun?senin eline geçince bilgi verirsen sevinirim.çok teşekkürler

esy
16-03-2011, 12:45
güzelmiş gerçekten.yeni bi araba sanırım.piyasada yok sanırım.bu arabanın üretim yeri neresi acaba bilyor musun?senin eline geçince bilgi verirsen sevinirim.çok teşekkürler

alman markasıymış canım. çok araştırdım ve kullanan bi kaç kişiden memnun olduklarını öğrendim.. bgn inş. elime geçicek.. mağzada kirazbaby de var.. eğer istanbuldaysan bakırköyde kirazbaby mağzasından bakabilirsin.. birde saraçhanede varmış.. türkyede sersa ithalat firması distribitörlüğünü yapıyomuş.. adreslerini ordan öğrenebilirsin nerelerde var.. gerçekten hem güzel hemde fiyatı uygun.. sadece ereyon.com da 600lira ve nerdeyse tüm kartlara taksit imkanı var.. diğer sitelerde 700 lira..

esy
16-03-2011, 18:41
alman markasıymış canım. çok araştırdım ve kullanan bi kaç kişiden memnun olduklarını öğrendim.. bgn inş. elime geçicek.. mağzada kirazbaby de var.. eğer istanbuldaysan bakırköyde kirazbaby mağzasından bakabilirsin.. birde saraçhanede varmış.. türkyede sersa ithalat firması distribitörlüğünü yapıyomuş.. adreslerini ordan öğrenebilirsin nerelerde var.. gerçekten hem güzel hemde fiyatı uygun.. sadece ereyon.com da 600lira ve nerdeyse tüm kartlara taksit imkanı var.. diğer sitelerde 700 lira..

canım araba geldi.. çok güzel çok beğendim.. arabanın koltuğu sökülüp yerine ana kucağı takılabiliyo.. resimlerde gördüğünden bi fark yok.. ilk baş alengirli gelebilir ama öğreince çok kolay ve pratik geliyo... gayet hafif.. kraft twist gb hantal değil açıkçası... çok orjinal..tavsiye ederim...kumaşlarıda sökülüp yıkanabiliyo..

esy
16-03-2011, 20:02
http://www.kadinlarkulubu.com/bebeklerimiz-cicileri/422098-hauck-marka-bebek-arabasi-kullanan-var-2.html#post18204679

fotolarını buraya yükledim canım bakmak istersen

nevren
17-03-2011, 21:13
ben ikizlerime jane marka almıştım.kumaşı çok güzel gövdeside sağlam üstüne ve sepetine bir sürü market poşeti asmama rağmen sağlam kalabildi.

emotionleon
18-03-2011, 17:44
canım ayrı ayrı ama bence bak ben bu arabayı aldım...kullananlar çok memnun ve hafifmiş... üstelik anakucağı araba koltuğu çıkarılarak monte oluyomuş. kraft twist gb yani.. arabanın ağırlığı 8.5kg.. öneririm yni.. benim de bgn gelicek geçen gece siparişini verdim.. sana linkini yolliyim...
Hauck Malibu Travel Sistem Bebek Arabası - Bebek & Çocuk (http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=646854)
farklı renkleride var istersen...

almanlar bebek arabası marka konusunda bence de çok güvenilir bi marka.modelde gerçekten güzel,kraftla kıyaslanamaz bile,o çinde üretiliyor,kumaşı kalitesiz kayıyor ve hantal.üstelik fiyatı da kalitesine göre pahalı bile...
teşekkürler resimler için.

esy
18-03-2011, 18:47
almanlar bebek arabası marka konusunda bence de çok güvenilir bi marka.modelde gerçekten güzel,kraftla kıyaslanamaz bile,o çinde üretiliyor,kumaşı kalitesiz kayıyor ve hantal.üstelik fiyatı da kalitesine göre pahalı bile...
teşekkürler resimler için.

evet kensinlikle öle... yardımcı olabildiysem ne mutlu bana kızlar... valla iyki almışım diyorum.. inş. bebeğimde raahat eder

emotionleon
13-04-2011, 13:53
Brevi Ovo Jogger Stroller, diye bebek arabası dikaktimi çekti,çift yön,ana kucak ayrı monte ediliyor,renk seçenekli,lastikleri de sağlama benziyor,bununla ilgili bilsi olan mağazalarda inceleyen var mı?

brevinin birçok farklı ürünü var ama bu: Brevi Ovo Jogger Stroller.

resim:
Stroller Brevi Ovo - Strollers - Walk time - NewBabyLand.com (http://www.newbabyland.com/stroller-brevi-ovo-p9765-l2.html#)

Fotos de Brevi Ovo / Imagenes de Brevi Ovo - Photos (http://www.depaginas.es/fotosde_Brevi_Ovo.htm)

http://www.piccolisogni.it/immagini//Prodotti/Ingrandimenti/fotoovorosso.jpg

fiyatlarıda 800 den başlıyor sanırım...

emotionleon
13-04-2011, 14:25
brevi-ovo video, detaylı inceleme

YouTube - Passeggino per bambini: Ovo di Brevi (http://www.youtube.com/watch?v=8k_S5ybCKwE&feature=related)


gayet güzel,iyi kategorideki bütün özelliklerle aynı.

arim
03-05-2011, 05:55
ben graco symbio çift yönlü bebek arabasını beğendim tabi internetten,bir de gerçeğini görmek lazım
konu sahibi arkadaşım sen de beğendiğini yazmışsın aldın mı,ya da alan memnun olan başkaları var mı:68:
hakikaten hiç bahsi geçmiyor,çok hoş halbuki
hem de fiyatı diğerlerine göre daha uygun

rabiazeynep
03-05-2011, 14:30
YouTube - ............... GRACO SYMBİO BEBEK ARABASI (http://www.youtube.com/watch?v=I2qiqsUoQno)
graco symbıo bebek arabası cok farklı ve yeni dizayn iki yönlü kullanma imkanı özel bir ürün dürben graco symbio çift yönlü bebek arabasını beğendim tabi internetten,bir de gerçeğini görmek lazım
konu sahibi arkadaşım sen de beğendiğini yazmışsın aldın mı,ya da alan memnun olan başkaları var mı:68:
hakikaten hiç bahsi geçmiyor,çok hoş halbuki
hem de fiyatı diğerlerine göre daha uygun

plnhsyn
04-08-2011, 11:38
ah ahh çok güzel şeyler yazmışsınız konuyu görünce gözlerim parladı çünkü ben de bebek arabası araştırmasındayım ama kafam iyice karıştı maxi cosi quinny alacaktım ama chicco black label diye özel bir üretim yapmış ona da bayıldım burda başka markalarda duydum şimdi hep karıştı kafam

senny07
17-08-2011, 22:10
2 aylık araştırmalarımız sonucu graco symbio travel sistem aldık.harika bir araba.bebeği içine bindirip gezdiresim geliyo valla.çok estetik bir görünümü var.yolda giderken havalı duruyor:)dikkat çekiyor yani.ayrıca çok hafif ,kullanışı kolay ve de çok kaliteli.çin malı falan değil yani.tek dez avantajı sepetinin biraz küçük olması.diğer avantajlarının yanında bunun önemsiz olduğunu düşünüyorum.videosunu Graco Children's product Inc (http://www.symbiobygraco.co.uk) adresinden izleyebilirsiniz.portbebesini de alıcam ama stoklarda yok şuan.

plnhsyn
22-08-2011, 10:19
concord neo almaya karar verdik fakat satan mağazalarla görüştüğümüzde yedek parça sorunu olduğunu ve çok şikayet aldıklarını söylediler eşim de vazgeçti quinny buzz 3 aldık quinny de çok pratik bir araba bence katlaması açması kolay.evet ağır ama travel sistemlerin hepsi ağır zaten

mic13jasmin
22-08-2011, 10:49
öneri olarak değil de deneyim olarak paylaşıyorum sizinle :)
ilk olarak kasım ayında kraft twist travel aldık haşim işcandan nakit 600'e. bu arabadan çok memnun kaldım .çift yönlü ama öyle birşey ki tek el hareketiyle yön değiştiriyorsunuz puseti kendi etrafında çevirerek(bu durum bebeğinizi uyuturken sallamak için çok ideal olabiliyor) amostisörler iyi. bebek için konforlu. oturma ünitesi kolaylıkla portbebeye dönüşebiliyor.
ama çoğunlukla toplu taşıma araçlarını kullanacağım için tek başına indir-bindir neredeyse imkansız bu yüzden yaza doğru jane sonic aldık yine haşim işcandan 300 nakite.mükemmel iki eksisi var. tek yönlü ve minik tekerli olduğundan bütün baston pusetlerde olan konforlu sayılmaz. bütün aksesuarları üzerindeyken 7,9 kg. tarttım :)
inanılmaz olan ise yolda yorulduğumda bebeğimi elinden tutup ayakta adımlatırken ben arabasına oturup dinlenebiliyorum. 75 kg taşıyabiliyor. hiçbirşekilde yamulma bile olmadı. alırken satıcı gösterdiğinde şok olmuştum :) kullanılan malzeme çok kaliteli. zaten ödüllü bir araba.245364245365245366245367245368

Jane Sonic Buggy - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=LzIWVhZF74Y) jane sonic video

plnhsyn
24-08-2011, 07:00
benim aklım hala concord da eşim de ikna oldu deiştirebilirsek değiştiricez.eşim e-bebekle ve jokerle görüştü 2011 iyiymiş concord kumaş yapısı falan değişmiş 2010 terletiyormuş 2011 de böyle bir sorun yokmuş.ayrıca yedek parça sorunu da yokmuş 2011 daha pahalı 2010un anakucaklı fiyatı.sadece benim yaşadığım yerde yollar çok kötü quinny şişma tekerlek olduğu için daha az sarsar concord nasıldır bilmiyorum o beni tedirgin ediyor.

Arina
25-08-2011, 10:27
benim aklım hala concord da eşim de ikna oldu deiştirebilirsek değiştiricez.eşim e-bebekle ve jokerle görüştü 2011 iyiymiş concord kumaş yapısı falan değişmiş 2010 terletiyormuş 2011 de böyle bir sorun yokmuş.ayrıca yedek parça sorunu da yokmuş 2011 daha pahalı 2010un anakucaklı fiyatı.sadece benim yaşadığım yerde yollar çok kötü quinny şişma tekerlek olduğu için daha az sarsar concord nasıldır bilmiyorum o beni tedirgin ediyor.

Cnm özelden sana ulaşmaya çalıştım, mesaj kutun doluymuş...

Ben 2 aydır Concord kullanıyorum, şu ana kadar hiç sorun olmadı. Zztn olursa da direkt Concord firması ile iletişime geçecek Joker mağazası..Terleme gibi birşey olmadı bizde ki bizimki yaz bebeği.. Sürüşü falan gayet ii, hiç sarsma olmuo; hatta biz en son mıcır dolu bir yolda sürmüştük sarsılmadı araba :))Yanlış hatırlamıyorsam 2011 in tekerlekleri şişme.. Onu bi sor istersen ;)

plnhsyn
28-08-2011, 09:40
Cnm özelden sana ulaşmaya çalıştım, mesaj kutun doluymuş...

Ben 2 aydır Concord kullanıyorum, şu ana kadar hiç sorun olmadı. Zztn olursa da direkt Concord firması ile iletişime geçecek Joker mağazası..Terleme gibi birşey olmadı bizde ki bizimki yaz bebeği.. Sürüşü falan gayet ii, hiç sarsma olmuo; hatta biz en son mıcır dolu bir yolda sürmüştük sarsılmadı araba :))Yanlış hatırlamıyorsam 2011 in tekerlekleri şişme.. Onu bi sor istersen ;)

ah canım ben de diyorum niye bana msj gelmiyor bilmiyordum böyle birşey olduğunu çok sağol :)) jokerle ve e-bebekle görüşmüş eşim hangisi dedi bilmiyorum 2011 de kumaş değişmiş terleme yapmıyor yeni kumaş demişler.quantumu modelinin şişmeymiş tekerlekleri eşim de quantum olsun diyor.arabayı yakından görme ihtimalim olmadığı için böyle soruyorum herşeyini. sinopta yaşıyorum samsundan alışveriş yapıyorum concord u göremediğimiz için quinny buzz ı görünce onu almıştık eşim çok beğenmişti ama bana kaba geldi senin de dediğin gibi arka tekerlekleri çok büyük geldi concord un nasıl arka tekerlekleri onu da bilmiyorum tabi taktım quinny nin arka tekerleklerine :) eşim de ikna oldu aldığımız yerle görüştük bizim için özel olarak getirecek concord u. aklımdan sorayım quinny ile concord un arka tekerleklerinin boyutları aynı mı?

emotionleon
28-08-2011, 14:02
benim aklım hala concord da eşim de ikna oldu deiştirebilirsek değiştiricez.eşim e-bebekle ve jokerle görüştü 2011 iyiymiş concord kumaş yapısı falan değişmiş 2010 terletiyormuş 2011 de böyle bir sorun yokmuş.ayrıca yedek parça sorunu da yokmuş 2011 daha pahalı 2010un anakucaklı fiyatı.sadece benim yaşadığım yerde yollar çok kötü quinny şişma tekerlek olduğu için daha az sarsar concord nasıldır bilmiyorum o beni tedirgin ediyor.

concordun da şişme lastiği var canım,, ama ben özellikle diğerinden aldım,şişme daha ağır ve yazın söner diye. fiyatı da daha uygun.en hızlı açılıp kapanan ,çok da yer kaplamayan, konforlu araba bence.
sonra da maxicosi mura bence.o daha çok yer kaplıyor ve ağır, ama lastik konusunda kötü yollara en dayanıklısı bence.ayrıca jane rider da çok favorimdi.

plnhsyn
29-08-2011, 18:36
concordun da şişme lastiği var canım,, ama ben özellikle diğerinden aldım,şişme daha ağır ve yazın söner diye. fiyatı da daha uygun.en hızlı açılıp kapanan ,çok da yer kaplamayan, konforlu araba bence.
sonra da maxicosi mura bence.o daha çok yer kaplıyor ve ağır, ama lastik konusunda kötü yollara en dayanıklısı bence.ayrıca jane rider da çok favorimdi.

canım çok sağol.evet concord neo şişme değilmiş concord neo quantum şişmeymiş.eşim de şişme olsun diyor illa. quantum olan da bir de aksesuarlar falan var pahalı oluyor bana göre de.benim işte yakından görme imkanım olmayınca böyle soruyorum sizlere.bir tek murayı ve quinny i gördüm.mura çok kaba geldi bana hemen eledim.quinny nin de arka tekerlekleri çok büyük geldi gözüme battı.benim aklım hep concorddaydı neyseki eşimi ikna ettim aldığımız yer de sağolsun satmadıkları halde bizim için özel olarak getirecekler.bir de quantumun farkı gri alümünyum olan kısımları siyah alimünyummuş çerçevesi yani.çok zormuş bebek arabası seçmek gerçekten

Arina
05-09-2011, 12:52
ah canım ben de diyorum niye bana msj gelmiyor bilmiyordum böyle birşey olduğunu çok sağol :)) jokerle ve e-bebekle görüşmüş eşim hangisi dedi bilmiyorum 2011 de kumaş değişmiş terleme yapmıyor yeni kumaş demişler.quantumu modelinin şişmeymiş tekerlekleri eşim de quantum olsun diyor.arabayı yakından görme ihtimalim olmadığı için böyle soruyorum herşeyini. sinopta yaşıyorum samsundan alışveriş yapıyorum concord u göremediğimiz için quinny buzz ı görünce onu almıştık eşim çok beğenmişti ama bana kaba geldi senin de dediğin gibi arka tekerlekleri çok büyük geldi concord un nasıl arka tekerlekleri onu da bilmiyorum tabi taktım quinny nin arka tekerleklerine :) eşim de ikna oldu aldığımız yerle görüştük bizim için özel olarak getirecek concord u. aklımdan sorayım quinny ile concord un arka tekerleklerinin boyutları aynı mı?

O kadar net hatırlamıyorum canım ya; ama bildiğim tek şey çok ağır oluşuydu Quinny...

Bu arada benim bebeğim yaz bebeği olmasına rağmen Concord'un kumaşı terletmedi.. Ben çok memnun kaldım yani..

esssen
05-09-2011, 15:46
Bizde çok araştırdık, herkese sorduk. Sonunda Chicco liteway aldık. Kesinlikle Chicco almayı düşünmüyordum. Ya baston ya da çok ağır modelleri vardı. Ben kraft/piere cardin düşünüyordum çift yönlü-hafif bir araba yani. Ama Chicconun bu modeli 0+ ve tam yatabiliyor. Tek sıkıntısı önünde ön barı olmaması derken satıcı onu artık ürettiklerini ve 30 tl ye satın alabileceğiizi söyledi. Mağazada baktığım -o fiyat aralığında- tüm arabalar arasında en rahat sürülen, savrulmayan, sallanmayan, hafif ve katlanınca az yer kaplayan arabaydı. Ayrıca farklı mağazalarda satıcılarda o kadar marka arasından kendi çocuklarınada bu ürünü kullandıklarını söyledi.

plnhsyn
05-09-2011, 20:31
O kadar net hatırlamıyorum canım ya; ama bildiğim tek şey çok ağır oluşuydu Quinny...

Bu arada benim bebeğim yaz bebeği olmasına rağmen Concord'un kumaşı terletmedi.. Ben çok memnun kaldım yani..

canım çok sağol gerçekten çok yardımcı oldun bu bebek arabası konusunda.quinny gerçekten çok ağır hantal concordun gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum

Arina
06-09-2011, 15:36
canım çok sağol gerçekten çok yardımcı oldun bu bebek arabası konusunda.quinny gerçekten çok ağır hantal concordun gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum

Güle güle güzel günlerde kullanın inşallah. :54:

filocan
17-01-2012, 16:43
2 aylık araştırmalarımız sonucu graco symbio travel sistem aldık.harika bir araba.bebeği içine bindirip gezdiresim geliyo valla.çok estetik bir görünümü var.yolda giderken havalı duruyor:)dikkat çekiyor yani.ayrıca çok hafif ,kullanışı kolay ve de çok kaliteli.çin malı falan değil yani.tek dez avantajı sepetinin biraz küçük olması.diğer avantajlarının yanında bunun önemsiz olduğunu düşünüyorum.videosunu Graco Children's product Inc (http://www.symbiobygraco.co.uk) adresinden izleyebilirsiniz.portbebesini de alıcam ama stoklarda yok şuan.

Merhabalar
Bizde graco symbio modelini çok beğendik internette... fakat tam yatmıyor sanırım. bu konuda bir deneyiminiz oldu mu? Memnun musunuz?

daywalker
19-01-2012, 14:47
Arkadaşlar, aradığımı sonunda buldum. Jane rider + matrix light.
Matrix light dünyada hem port bebe hemde ana kucağı olabilen tek ürün. PAtently. Concord da yok bu şekilde bir sistem. TR ye yeni geliyor bu nedenle fiyatı tuzlu ben yurtdışından alacağım Almanya Münih ve Fransa Paris'e seyehatlerim olacak. Oralardan nereden alabilirim? Aldığım zaman gümrükte sorun çıkartmadan nasıl geçerim? bileniniz varsa yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler

işte link:
Jane Trider + Matrix Light Travel Sistem Bebek Arabası New 2012 | Ayhan Çocuk Gereçleri (http://www................/travel-sistem-bebek-arabalari/1291-jane-ridertravel-bebek-arabasi-cok-yakinda-ayhan-cocuk-ta.html)

daywalker
19-01-2012, 14:48
Arkadaşlar, aradığımı sonunda buldum. Jane rider + matrix light.
Matrix light dünyada hem port bebe hemde ana kucağı olabilen tek ürün. PAtently. Concord da yok bu şekilde bir sistem. TR ye yeni geliyor bu nedenle fiyatı tuzlu ben yurtdışından alacağım Almanya Münih ve Fransa Paris'e seyehatlerim olacak. Oralardan nereden alabilirim? Aldığım zaman gümrükte sorun çıkartmadan nasıl geçerim? bileniniz varsa yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler

işte link:
Jane Trider + Matrix Light Travel Sistem Bebek Arabası New 2012 | Ayhan Çocuk Gereçleri (http://www................/travel-sistem-bebek-arabalari/1291-jane-ridertravel-bebek-arabasi-cok-yakinda-ayhan-cocuk-ta.html)

doğru link... eskisi trider mış :)
Jane Rider + Matrix Light Travel Sistem Bebek Arabası New 2012 | Ayhan Çocuk Gereçleri (http://www................/travel-sistem-bebek-arabalari/1293-jane-ridertravel-bebek-arabasi-cok-yakinda-ayhan-cocuk-ta.html)

aurora23
24-01-2012, 23:39
Merhabalar
Bizde graco symbio modelini çok beğendik internette... fakat tam yatmıyor sanırım. bu konuda bir deneyiminiz oldu mu? Memnun musunuz?

ben bugün pamidorda graconun bir modelini gördüm ve çok beğendim, travel sistem kullanışlı ve şık, dükkanda iki renk seçeneği vardı yeşil ve kahverengi ama bildiğin yeşil ve kahve değil baya hoş duruyorlar. tek sorun graconun hangi modeli olduğuna bakmamışım:( internette biraz gezindikten sonra ultima travel olabileceğini düşündüm.
henüz almış değilim ama gracoyu çok beğendiğimi söyleyebilirim. abd menşeili bi ürün 180 derece yatmıyordu bnm baktığım model 170 derece yeterli zaten

daywalker
25-01-2012, 23:34
Jane rider ve matrix light 180 derece yatıyor

blume84
14-03-2012, 15:15
selam bende quinny zapp xtra yı beğeniyorum ama sadece anakucağı ve iskeletini almak istiyorum

sevgi_od
27-03-2012, 20:15
kızlar uzun süre araştırdım ve 2,5 aylık kızıma sonunda Graco Trekko marka bebek arabası aldım. Şiddetle tavsiye ediyorum. Neredeyse piyasadaki tüm modellere baktık hatta kızımızı içine yatırıp test sürüşü yaptık. Aklınıza gelebilecek tüm marka ve modelleri denedik desem yeridir. Şu 3 tekerli modeller çok hoşuma gidiyordu ancak en basiti 900 TL den başlıyordu. quinny, concord, peg perego, maclaren gibi markalar bu işte gerçekten diğerlerinden çok farklı ancak fiyatları çok pahalı. Bu nedenle biz daha ziyade kraft,pierre cardin, kanz,baby2go gibi markalara bakıyorduk. Neyse geçen gün avcılar e-5 kenarındaki 4 katlı aziz bebeye gittik. 2. katı tamamen bebek arabasına ayırmışlar. Neredeyse aradığınız tüm markaları bulabiliyorsunuz. Hatta pierre cardin'in ana bayileriymiş. Biz pierre cardin'in enigma modeliyle ilgileniyorduk. İnternette en ucuzu 340 TL olan bu model orada 280 tl idi. Biz modelleri denerken görevli bir de bebek jipimiz var görmek isterseniz dedi espriyle. Biz de merak ettik görelim dedik tabiki. Sonra Graco Trekko marka bir araba getirdi. Gerçekten tam anlamıyla bir jip gibi. Hem 3 tekerli, hem tek elle kapanıyor, hem tekerleklerin hepsi tek düğmeyle çıkıyor hem de yağmurluğu ve ana kucağı var. Sepeti oldukça geniş. Sürüşü inanılmaz rahat ve keyifli. Daha ne olsun? Taş gibi araba gerçektende. Bebeğimizi bindirip mağazada biraz gezdirdik çocuk o kadar rahat ettiki. O kadar araba denedik ilk defa bu arabada yavrumuz bu kadar rahat etti. Hemen fiyatını sorduk birazda korkarak. 520 TL dedi satıcı. Biz 1200, 1300 tl civarı bir fiyat bekliyorduk dolayısıyla inanamadık. Hiç düşünmeden satın aldık bu arabayı. Ben normalde çift yönlü araba istiyordum ancak bu arabada hem ebevyn penceresi çok büyük hemde üst gölgeliği biraz daha ileri itince çocuğu net bir şekilde görebiliyorsun. Araba konusunda kararsız olanlar mutlaka gidin görün derim. Bu fiyata böyle bir araba gerçekten mükemmel. Araba ile ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa çekinmeyin. Allah çocuklarımızı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.:49:

gunesbulut
09-04-2012, 07:14
Merhaba Arkadaşlar;

ikiz bebeklerim için arka arkaya olan bebek arabalarından istiyordum, 3 teker olanlardan, önde biberon koyma yeride olsun. Bulunduğum ilde çarşıda hep yanyana var. Yolda bir bayanla karşılaştım. ikiz arabası kullanıyordu. Araç yanyana olan 3 tekerlekli idi. Nasıl rahat mı diye sordum:" Sürmesi rahat ama tek başına otobüslere binemiyorum geniş olduğu için" dedi. Oda arabayı aldığı yere gidiyormuş, değiştirebilirse değiştirecekmiş, tek bir araba alacakmış bir kişilik ama geniş olursa bebekleri arka arkaya aynı yere oturtacakmış onada Pier Cardin 321 tavsiye edilmiş. Fiyatı 320-TL imiş. Bana ne tavsiye edersiniz ? Oto koltuğu 1 tane aldık Pier Cardin 150-TL ye 36 kg.lık. Sıra arabalarında. Aracımız clio sedan ın bağajına sığabilecek tek başıma otobüsede binderebileceğim rahat bir bebek arabası tavsiye edermisiniz ? Şimdiden teşekkürler.

sea.1013
09-04-2012, 08:54
Kraft'ın Twıst modeli beğendik. Ama ağır gibi geldi katlandıktan sonra.
Karar veremedik o yüzden kullanan varsa bilgi verirseniz kullanabilirliğiyle ilgili sevinirim arkadaşlar...

LeYLa_21
18-05-2012, 09:48
en süper araba baby2go nun arabası...acayip fonksiyonlu...kamyanyada olduğu için 365 e düşmüş fiyatı...ben pazarlık yaptım hem mama sandalyesi hem araba aldım..arabası 365 den 300 aldım mama sandalyesinide 165 e aldım...mama sandalyesi camigonun..acayip kullanışlı..kızım çok sevdi ikisinide...tavsiye ederim..biraz pahalı ama ucuz etinde yahnisi yenmiyor :nazar::38::38:

treviny
26-05-2012, 23:01
Cnm özelden sana ulaşmaya çalıştım, mesaj kutun doluymuş...

Ben 2 aydır Concord kullanıyorum, şu ana kadar hiç sorun olmadı. Zztn olursa da direkt Concord firması ile iletişime geçecek Joker mağazası..Terleme gibi birşey olmadı bizde ki bizimki yaz bebeği.. Sürüşü falan gayet ii, hiç sarsma olmuo; hatta biz en son mıcır dolu bir yolda sürmüştük sarsılmadı araba :))Yanlış hatırlamıyorsam 2011 in tekerlekleri şişme.. Onu bi sor istersen ;)

Bu concord tipi arabalarda koltuğu tam yatırınca bebeğin ayakları havaya dikilmiyor mu? Sırtı yatırınca tamamen dümdüz olan bir araba daha iyi bir seçim olmaz mı?

Bu arada Jane Slalom Reverse nasıldır, kullanan, tavsiye eden var mı?

Ozlem0983
27-05-2012, 15:03
Bu concord tipi arabalarda koltuğu tam yatırınca bebeğin ayakları havaya dikilmiyor mu? Sırtı yatırınca tamamen dümdüz olan bir araba daha iyi bir seçim olmaz mı?

Bu arada Jane Slalom Reverse nasıldır, kullanan, tavsiye eden var mı?

benim arkadaşımda vardı concord çok memnunlardı bende bebeğim için concord aldım. bebeği yatırıyorlar tabi de ben hiç ayaklarının havaya kalktığını görmedim :)) vücut anatomisine uygun oturma yeri.

orjinalmorjinal
28-05-2012, 18:13
Biz Kraft Twist Travel Sistem aldık. Henüz kullanmadığımız için bir yorum yapamayacağım. Ama açması kapaması, görüntüsü, fren sistemi, tekerlekleri, ilerleyişi, dönmesi vs çok güzel ve rahat... Bebiş oturunca ne olur bilinmez:)

pinkprinces
28-05-2012, 22:05
benimde tercihim concord neo dan yana oldu kullanmadım kullananlar memnun bende o kdar çok araştırdım ki bütün markaların modellerini ezbere biliyorum artık. bi alışveriş merkezinde gezerken kraft twist kullanan bi anneye sormuştum memnun musunuz diye hayır dedi tavsiye etmiyorum. oturma yeri çok darmış ve çocuk aşağı doğru kayıyormuş sürekli düzeltmek zorunda kalıyorum kızımın pozisyonunu demişti ve kızını portbebe konumunda tutuyordu. bende kraft alıcaktım vazgeçtim bu yüzden.

esilaesra
09-06-2012, 10:31
bu arabaları kullanan var mı. wollex veya exor uygun fiyat ve konforluya benziyo ama yakından da görmek lazım. kullanan var sa bilgisi olan ya da yazarsa sevinirim. Krft horn da uygun ve kullanuşlı bi arabaya benziyor gördüğüm kadarıyla.

duyquss
16-06-2012, 15:56
arkadaşlar bizde sunny baby nin 3 tekerleki travel sistemli arabasını almayı düşünüyoruz fikri olan varmı konuyla ilgili

sudem34
29-07-2012, 07:50
bu arabaları kullanan var mı. wollex veya exor uygun fiyat ve konforluya benziyo ama yakından da görmek lazım. kullanan var sa bilgisi olan ya da yazarsa sevinirim. Krft horn da uygun ve kullanuşlı bi arabaya benziyor gördüğüm kadarıyla.

evet bende wollex new york travel sistemi kullananların yorumlarını bekliyorum...

sudem34
29-07-2012, 08:21
konu sahibi wollex new york hakkında fikriniz nedir?

ceterissparibus
31-07-2012, 11:30
Maclauren XT bir yakınım kullandı çok memnun kaldı. ve herkesten çok güel yorumlar duyuyorum. ben de aldım inanılmaz kullanışlı ve hafif.. tavsiye ederim.

martim
01-08-2012, 10:29
bütçenize uyarsa concord neo dan çok memnunum. bagaja sığması için tek parmak dokunuşuyla teker çıkabiliyor, kolay açılır kapanır.. park fren sistemli sürüşü manevraları çok konforlu.. beklentiye göre değişir memnuniyet, ben memnunum yani.