Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Bebek Arabası seçimi...


emotionleon
1-02-11, 14:02
Bebek için yapılan alışverişte önemli bir durakta bebek arabası seçimidir.

Bebeğinizin doğumundan yaklaşık 4 yaşına kadar kullanacağınız bu ürün gerek sizin gerekse bebeğinizin rahatı ve güvenliği için önemlidir.Bu yüzden demirbaş listesinin ilk sırasında olduğunu düşünüyorum,odası gibi.bebeğimiz bir kaç yıl dış dünyada vaktinin çoğunluğunu gezerken arabada geçirecek,eşyalarınızı taşıyacak,bebeğin uyumasını sağlayacak. orası Anne karnından daha uzun süre taşıdığınız bir yer...

(birazdan size araştırdığım ürünlerin olumlu ve olumsuz özelliklerinden bahsedeceğim...adını yazıp googledan resimlerine de bakabilirsiniz)ama uzmanların da tavsiyelerinden bahsetmeliyim;


----Olması gereken özellikler-----

Bebeğin belinden ve omuzlarından gelen 5 noktalı emniyet kemerine sahip olmalı.
Arabnın içi yumuşak ve dolgulu kumaşla döşenmiş olursa bebeğiniz daha çok rahat eder.
Arabanın hareketi sırasında sarsıntıyı en aza indirmek için tekerlekler çok küçük olmamalıdır.
Arabanın sırt dayama kısmı ayarlanabilir olmalıdır.Bebeğin uyuma oynama oturma gibi ihtiyaçlarını karşılarken 3-4 poziyonda kullanılabilmelidir.çocuğun uyuyabilmesi çok önemli.

Arabanın çift yönlü kullanılabilmesi size kolaylık sağlar.Güneşli rüzgalı havalarda bebeğin yönünü çevirmek yada çevresini, özellikle ilk aylarda annenin bebeği görmesi için gidiş yönünü seçmek isteyebilirsiniz.

Tek ayakla yada elle ayarlanabilen frenler kullanım kolaylığı sağlarlar.

Arabanın mutlaka güneş ve rüzgar için bir tentesi olmalıdır.Tentesinde bir penceresinin olması sık sık bebeğinizi kontrol etmenizde size yardımcı olacaktır.

Arabanın kumaşı yıkanabilir ve silinebilir olmalıdır.Bebeği terletmeyen kolaylıkla yanmayan su geçirmeyen kumaşlar bebek arabaları için idealdir.

Ebevyn itme kolunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır.Bu arabayı kullanan farklı kişilere kolaylık sağlar.

Arabanın önünde mutlaka koruyucu bir bar olmalıdır.Şekli ve kullanım şekli değişssede bu bar gereklidir.

Bebek arabasının ayak destek yerinin olması gerekir.Çocuk büyüdükçe uzayan boyu nedeniyle bu desteği kullanma ihtiyacı artacaktır.

Arabanın altındaki sepetler veya fileler bebeğinizin eşyaları için size gereklidir.

Amortisörlü bebek arabaları kaldırımlardan inerken yada engebeli yollarda bebeğinizin daha az sarsılmasını sağlar.

Kolay açılıp kapatılabilmesi gerekir.Özelikle tek başınıza bebeğinizle seyhata ederken kolay açılıp kapanan ve taşınan arabalar gerekir.
Aldığınız bebek arabasının garanti belgesi ve süresi ayrıca servis hizmeti olması gerekir.

Yaşam biçimine göre bebek arabanızı belirleyin.Evinizin yeri arabanızın bagajı merdiven çıkma zorunluluğunuz toplu taşıma araçlarını bebek arabasıyla kullanma gereksiniminiz bebek arabası alırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar.
*burda da bir arkadaşımızın tavsiyesi de çok işinize yarayabilir; eviniz merdivenli ve yüksek katta,ama bebeğinin de conforunu ihtiyaç olrak da düşünürsek; arabada rahat uyuması gibi... bu yüzeden pusetlerden yana değilim.çünkü,ağırlığından ziyade manevranın daha önemli olduğunu düşünüyorum.
dolayısıyla merdiveni dert etmeyin,özellikle şahsi arabanız varsa veya eşiniz özel arabasıyla işe gitmiyorsa, bebek arabasını her daim arbanın bagajında veya içinde tutabilirsiniz,evden çıkarken bebeği ve anahtarı almanız yeterli.Hafif araba daha rahat sürülür diye bir kaide yoktur.

Travel sistem bebek arabaları oto koltuğu araba bazende bir portbebeden oluşur.Yeni doğan bebeğinizin arabadan eve konforu bozulmadan (uyurken ki bu çok önemlidir,ayrıca port ayrı çıkıp takıldığı için kaba görüntü ve extra ağırlıktan kurtulmuş oluruz)taşınmasında kolaylık sağladıklarından tercih edilir.Oto koltuğu planyalayan aileler bu modelleri tercih etmelidir.ana kucağı haricinde port bebenin fazla gerekli olmadığı kanısındayım.

tekerleklerin Şişme özelliği titreşimi azaltmak amacıyla düşünülmüştür.Bu tip bebek arabalarının dezavantajı ise kapatıldıklarında büyük bir yer kaplamalarıdır.ama artık kapandıkları durumda tekerlekleri kolayca yerinden çıkarılabiliyor.

bu konuyu çok araştıran biri olarak benden size tavsiye, ünlü 'video' sitesinde 'y.....' bebek arabası markasını ve özellikle modelini de yazarak izle araması yapıp, bir çok seçenekle ürünlerin profesyonel videolarını özellikleriyle detaylı uygulamalı anlatımlı seyredebilirsiniz.sonra da gidip mağazada yakından bakıp dokunmak ve karara vermek daha kolay olur,ama alternatif seçenekler çok önemli...

emotionleon
1-02-11, 16:02
-stokke xplory
-concord -neo
-peg prego-scate
-jane -rider
-graco -symbio
-bugaboo -camelon


tüm araştırmalarım sonucu,yukarı da sıra vermeksizin bahsettiklerim marka ve modellerin bir kaç nüans dışında sadece fiyat farklıları var,diğer özellik ve kaliteleri aynı.hepsi çift yön,ana kucaklı,porta tek monte ediliyor,ön koruma çıkıyor emniyet kemerri dışında bu çok önemli,anne ve çocukalarla iletişimi,kucaklamayı ,alanın darlığını ortadan kaldırıyor.lastikler çıkıyor...vs.

-Qinny buzz3 ile Maxicosi -quinny zapp ve i'coo'nun,

-Peg Perego Pliko ile,İnglesina Zippy,bebe confort-lola nın da aynı kategoride olduğunu düşünüyorum.

sonra size bu arabaların ekstra özellikleri, bir birlerinden farklıları ve olumsuz taraflarından bahsedeceğim.

mesela, krafft -twist şıklığı,tekerlek modeli ve ana kucağının ayrı port olarak şaseye monte edlip tek kullanılmasıyla gayet kullanılan ürün. ama okuduğum ve duyduğum güvenilir yorumlarda çocuğun şaseden kaydığı,çok ağır olduğu,hatta gıcırdadığı şikatleri oldukça yaygın.traewl sistemde çok da ucuz değil.ama görüntüsü gayet hoş.türk malı olmasına karşın çinde üretilmesi dez avantaj.tabii ki kumaşı kötü.

chicco ,yılların profesyonel markası,gayet kaliteli,pusette alternatifi çok,ama pusete göre bence özellikle tawel sistem fiyatları yüksek. bu kadar paraya,çok daha konforlusunu ve şıkını alıp çocuğumunda rahatını düşünürüm diyen benim gibi bi anane adayı iseniz eğer...

-----

baştaki listem,dünyada ilk en iyi bebek arabası kategorisnde, bir çok ünlü ve anne tarafındanda referanslı.

-stokke xplory
(yükseklik ayarı ile anne-çocuk iletişimi,eğilmeden kullanım ve mama sandalyesi olarak da kullanılabiliyor olması en önemli özellik.bmw ve mersedes gibi üstün grupta ve fiyatıda bizim ülkemizde çok yüksek. ama lasitk ve conforda en iisi.resmen kayıyor.tek elle kullanım çok rahat.)

-concord -neo
(almanya-manevra da en iyisi,bu en büyük özelliği dışında amfsörde en iyisi,yaylanıyor.iç konfor ve şase malsemesi oldukça kaliteli.kol uzması yok ama ön ve geri ayarı var. kol tutma yerleri tek parça ben ce bu çok önemli,çoğu pusette bu özellik yok ama el rahatlığı çok önemli,yumaşak doku olması çok iyi.çocuğun ayak uzatma yeri ayarlı.ytabiliyor.3 yatış çok önemli,uyuması için.ama bu ürün de özellikle ülkemizde çok pahalı.ama alabilenler iç,in gayet conforlu ve şık.

-peg prego-scate, (usa, en önemli özelliği yükseklik ayarı olması,bu arabada mama sandaleyesi olarak kullanılabiliyor.ana kucak tek monte ediliyor gayet şık ve hafif,ayrıca ilk aylarda,özellikle kış bebeği ise kılıfı kendinden çıkıp içinde,port oluyor,bu çok kullanışlı.kol uzuyor ve ayarlı.tek elle tek tık ta açılıp kolay kapanabiliyor.ödüllü,yatabikiyor,şişme lastik gayet rahat kullanım.)

-jane -rider (concorla kalite ve görüntüde çok benzer,kol ayarı var,koldan lastik sabitleme,ayak uzatma ayarı mevcut,iki kılıflı çok şık ve puf puflu.tek tıkta açılış,amafisörlü yaylı lastikler...

-graco -symbio (hepsinden farlklı exstra ve önemli özelliği çift yön kullanımı,port çıkmadan,yani ana kucağı veya şaseyi çevirmeden çift yön kullanım,diğerleri ana kucak tek tıkla kolay çıkıp takılsada çocuk içindeyken fazla ğır olacağını düşünüyorum,bence bu özellik çok gerekli,tekerlik ve kalitesiyle oldukça şık fiyatıda bu sınıfa göre gayate iyi,ülkemizde pek satıcı firma olmadığı için burdada tavsiye eden olmamış,çok şaşırıyorum neden bu rabada pek yorum yok dieye,ama bi ane adayı olarak sanırım tercihim bu olacak..... abd, kılıflı,ana kucak tek tık oturtma,rahat çift yön kullanım,şase 7.5 kg,3 yatışlı,şişme lastik,)

-bugaboo -camelon ( bu kadar kaba lastikli ma avrupada bi çok ünlünün tercihi,sebebini şimdi anlıyorum,ağır olmasına karşın oradaki evler bahçeli ve müstakil,garaja tık tık...fiyatı yüksek olmasına karşın aksesuarları ekstra satılıyor,en önemli şey tente gibşi,tentesiz olmaz,çok ta boş duruyor,lastikler gayet kaliteli,ama fazla büyük gibi,içi geniş bebek için konforlu,amafisörlü lastikler,kolay kapanıyor,ama şasesi pufpufsuz kumaş,rahat değil gibi....)


------

puset görünümünde;

İnglesina Zippy (çok rahat kullanım,hafif,tek elle açıklıp tek elle kapanabiliyor,bu çok önemli artı özellik.çok yer kaplamıyor.kaliteli güvenilir bir marka.

bebe confort -lola, son zmanlarda çok tercih edliyor,puset olamsına karşın ana kucağının ayrı tek monte edilmesi en cazip şey bence.görüntüsüde çok kibar ve şık.ysn koldan lastik sabitleme var,yatışlı,kol tutma yeri ayarlı,içe dışa yukarı dönebiliyor,fonksiyonel,kol bütün olanıda var, ben pusetleri en çok büyüzden sevemedim,küçük olması çocuğun rahat edememesi bir yana,puset kol tutma yerlerinin bütün değilde ayrı olması küçücük, rahat edilmeyek gibi geliyor...ama arka lastikleri mafisörlü.)ama sallandığını ve gıcırdadığını okudum. ama kullanım hoyrat açıp kapama olabilir çünkü gazetede de en büyük hata bu denilkiyor profesyonel yorumlarda.tekerleklerin çok ufak olması manevra ve yay sistemini olumsuz etkiliyor gibime geliyor.

-Peg Perego Pliko- bahsettiğim pusetlerle anı kategoride gayet kaliteli bir marka.diğerlerine göre tekerlek boyutu gayet ideal,içide kaliteli kılıf.

-Qunny de yatmayan model kesinlikkle tavsiye edilmiyor,aklınızda bulunsun,çocuğun uyumasıı ve rahat etmeniz çok önemli.

-maxi cosi mura 3 --lastikleri çok kaba geldi bana,ön koruma barı da diğerleri gibi tek tık ta çıkmıyor,görüntüsüde kötü.ama geniş bir şase konforlu yani,tam yatış güzel,en kötü diğer yanı da tentesi kola sabit orta şasede değil,yan,ana kucak veya portu çift yön yapmak için çıkarıp ters çevirmek gerekiyor bir de tenteyle uğraş yani... bu bahsettiğim çift yön olayı çok önemli.

-Maxicosi -quinny zapp ta ise ,gözüme hoş gelmeyen ön lastiklerin çok minik olması,yer kaplamama açısından olumlu görünsede bizim yol ve kalsırımlarımıza pek uygun olmayan küçüklükte,sanki devrikiverecek hiis uyandırıyor,ama hafif şasesi ile iyi, kaliteli güvenilir bir marka.

-bu küçük tekerleklerin dışında ama aynı markada şasesi daha geniş ve sağlam duran Maxi Cosi Foray Stroller ,gayet güzel bir görüntüye sahip.ama daha fazla yer kaplıyor sanırım,


keşke hepsine aynı anda ve aynı mekanda bakabilsek,dokunabilsek,özel arabalar gibi bir kaç saat veya gün,deneme sürüşü verseler.... ama mümkün değil... paylaşımlara devam edeceğim...


-selamlar--

Arina
1-02-11, 17:02
Öncelikle bu güzel konu için teşekkürler. Benimde 1 haftadır beynimi tırmalayan bir konu bebek arabası:KK1:

Ben Quinny Buzz almayı düşünüyordum; fakat yatmadığından bahsetmişsiniz. :26: İlk aylar pusetini kullanmayı düşünüyordum ben maxi-cosili..

Ayrıca Strokke çok harika bir araba; ama yurtdışında bile 999 Eur. olan bir araba ve o kadar paraya da açıkcası değmez gibime geliyor.:KK25:

Ayrıca Loola'da düşündüğüm arabalar arasındaydı..

Birde Maxi Cosi Mura :26:

Valla bu 3 tane içinden bir seçim yapacağım. Gerekirse mağazada test sürüşü yaparım artık napayım:)

turab571
1-02-11, 18:02
cok gerekli bir noktaya deginmizssiniz. paylasim icin tesekkurler.

Bögürtlennn
2-02-11, 10:02
Arina
Öncelikle bu güzel konu için teşekkürler. Benimde 1 haftadır beynimi tırmalayan bir konu bebek arabası:KK1:

Ben Quinny Buzz almayı düşünüyordum; fakat yatmadığından bahsetmişsiniz. :26: İlk aylar pusetini kullanmayı düşünüyordum ben maxi-cosili..

Ayrıca Strokke çok harika bir araba; ama yurtdışında bile 999 Eur. olan bir araba ve o kadar paraya da açıkcası değmez gibime geliyor.:KK25:

Ayrıca Loola'da düşündüğüm arabalar arasındaydı..

Birde Maxi Cosi Mura :26:

Valla bu 3 tane içinden bir seçim yapacağım. Gerekirse mağazada test sürüşü yaparım artık napayım:)

canim görünce uyarmak istedim bu maxi cosi mura almanyada en kötü arabalardan biri secilmis.aklinda bulunsun.almanlar bu konuda hassas biraz yani demek istedigim eger test sonucu kötüyse vardir bi bildikleri.bende arastirma icindeyim bu aralar sanirim concord neo nun setini alicam.

emotionleon
2-02-11, 12:02
maxi cosi mura bana gereksiz geniş geldi,ön koruma barı da diğer fiyatı yüksek arabalar gibi estetik değil bence. ama tabi arabaları yaşam tarzımıza ve kullanım amacımıza gmöre almak gerek.başta alınması gereken şey diye düşünenlerdenim,sonra vaktimiz olmaz detaylı araştırmaya hamileliğin ilerlemesiyle zorlanabiliriz,hem de bebeğe alınacak demirbaş listesinden fiyatıyla da kurtulmuş oluruz,detaylara sıra gelir... çünkü bitmiyor...

puset tarzı düşünenlere hafif ve fiyat olarak uygun olan lola gerçekten çok tercih ediliyor.

konforlu ve tamamiyle onaydan geçmiş kaliteli concor'da diyeceğim bişey yok,gerçekten güzel,bütçesine uygun olanlar hiç düşünmesin,çünkü stokke geerçekten çok pahalı,concord onun yanında kalitesiyle daha uygun kalıyor.

daha yakından detaylı marka ve model yazıp video seyretmeyi unutmayın derim,sonra mağaza işi daha rahat bilinçli oluyor ve babalar bu işlerde sıkılabilir bizim kadar hassas deyatcı olmaya bilkir en son duyar misali :)

emotionleon
2-02-11, 12:02
-bugaboo bee- komik bi görüntüye sahip, sanki portatip el yapımı görüntüsü var, şase tasrımına göre lastikler çok ufak kalmış,fiyatının yüksekliğene rağmn oturma yeri pufpuflu değil,kaliteli değil bence,yazlık puset tarzı düşünülebilişr ama pek ufak da değil... tavsiye etmiyorum.

-piere cardin enigma vip- serisi çok hafif tente tamamen kapanıyor ve oldukça hafif. ama gıcırdayıp sallanıyor şikayteleri vardı burada; toparlayayım dedim.ayak mesafesi çok kısa olduğu için yürürken uzun adım imkansız, krem rengi de fazla eski nostalji görüntüsü uyandırıyor.ben sevmedim.sadece adı var.

-pierre-cardin-ps-682-trio-travel- puset tarzı değil ama hafif ve gayet kullanışlı bir şey geldi bana. ana kucakla kullanılabiliyor,çift yön,koldan yaralama var.

-graco trekko- üç tekerlekli, ana kucağı şase üzerine tek oturmuyor,ama trael sistemli kullanılabiliyor ve kaba değil.fakat en büyük handikap; 3 tekerinin tek olan yeri çok uzun görüntüsü veriyor,gereksiz fazla yer kaplıyor bence.ama tentesi çok kapanıyor ve kendinden port oluyor gayet güvenilir kalitede .

daha hafifini ve pratiğini düşünenelere uygun fiyatıyla -Graco Mosaic Junior Baby Travel Sistem- şase tasarım farkıyla da iyiye benziyor ve çok az yer kaplıyor.

-graco-nun anakucak kaliteli ama yüksek fiyatlarını düşünürsek (bizim ülkemizde) trawel ve 3 tekerlik serisinde fiyatıyla gayet ii, hatta graconun 4 tekerliklleri de kalitesine göre fiyatı gayet iyi bence mesela;

hafif puset düşünenlere,chiconun black serisine benzer, hatta fiyatıyla daha ucuz olan
-- Graco Mirage -- tavsiye ederim. 7.1 kg ,süsopansiyonlu,renk seçenekleri mevcut.trawel seri olarak da kullanılıyor,anakucaklı.

ana kucak konusunda gelgitlerim ve soru işaretlerim oluyor çok, mesela aldığımız bebek arabasına veya pusete başka marka model ana kucak olabiliyor mu? bazıları farklı,keşke tüm ana kucak oturtma standart olsa da değişik alternatifler rahatça düşünebilsek...

kaliteli fiyatı yüksek bir araba alırken onu trawel sistem yerine tek alıp,aynı markanın ana kucağını temiz 2. el bulabiliriz,zaten çok az kullnılıyor,bir kaç ay... ye da daha uygun fiyata sıfır ana kucak.sonra oto koltuğu alıncak nasılsa ,o daha uzun süreli...
çünkü ülkemizde anakucak fiyatları diğer ülkelere göre çok yüksek üstelik bazasız,çok saçma!

ama çok uygun fiyata satılan ana kucakları da var ama,bbek arabama olur mu diye düşünüyor insan!

emotionleon
2-02-11, 12:02
Arina
Öncelikle bu güzel konu için teşekkürler. Benimde 1 haftadır beynimi tırmalayan bir konu bebek arabası:KK1:

Ben Quinny Buzz almayı düşünüyordum; fakat yatmadığından bahsetmişsiniz. :26: İlk aylar pusetini kullanmayı düşünüyordum ben maxi-cosili..

Ayrıca Strokke çok harika bir araba; ama yurtdışında bile 999 Eur. olan bir araba ve o kadar paraya da açıkcası değmez gibime geliyor.:KK25:

Ayrıca Loola'da düşündüğüm arabalar arasındaydı..

Birde Maxi Cosi Mura :26:

Valla bu 3 tane içinden bir seçim yapacağım. Gerekirse mağazada test sürüşü yaparım artık napayım:)
Qunny 'nin yatan ları da var ama modelini hatırlamıyorum,artık çoğu model 3 pozisyon yatışlı,bu çok önemli,ana kucakla kullansak dahi,ileriki zamanlarda çocuk yine uyumak isteyecek. yatış gerekli,buna dikkat edelim. hatta 3 yatış olsa da alt taraf da da değişim olsa keşke ama bakıyorum tüm arabalar böyle,bu çok yanlış.
bahsedilen arabalarla puset tarzlar,yani lola farklı kategoride benx-ce. lola güzel olsa da nihayetinde pusetionu sevimli kılan en büyük şey ana kucağı,aslında o da kısa kullanılıyor,uzun vadede düşünecek olursak.

bence arabası olanlar normal bebek arabası boyutundan pek korkmamalı,bagaja at gitsin. konfor ve manevra ağırlıktan ve boyuttan daha önemli bence. artık en çok alış veriş merkezlerine gidiliyor çocukla asansör var,kaldırımlardan büyük tekerlekler daha çok rahat çıkıp inebiliyor,büyük tekerlek devrilmiyor ve daha çook süspansiyona sahip,çocuk da içerisinde daha uzun süre daha rahat kalıyor,bize arabayı kucakta taşıma değil sadece itmek kalıyor... :KK46:

eve taşımak da önemli tabii dedim ya araba bagajına atıla bilir ,çocuğuana kucakla çıkartıp arabayıda arkadan taşımak gerek,bu hepsi için pusetle bile geçerli sonuçta...

emotionleon
2-02-11, 13:02
arina, maxi cosi mura 3 ise düşündüklerin içinde bence de onu ele, diğerlerini düşün,birde graco symbio ya bak, ben onu düşünüyorum,ama halen araştırmadayım tabii...

kullanalar daha tecrübeli ama takmışlar pusete:KK66: haklılarda ama burada da alternatifli yorum yapan çok yok,bir kaç marka model dışında... aslında doğum sonrası bölümü bu konuda daha tecrübeli...olsun devam edelim bakalım,hadi hayırlısı...

Arina
2-02-11, 13:02
Bögürtlennn
canim görünce uyarmak istedim bu maxi cosi mura almanyada en kötü arabalardan biri secilmis.aklinda bulunsun.almanlar bu konuda hassas biraz yani demek istedigim eger test sonucu kötüyse vardir bi bildikleri.bende arastirma icindeyim bu aralar sanirim concord neo nun setini alicam.
Teşekkürler canım uyarın için. :KK71:

emotionleon
Qunny 'nin yatan ları da var ama modelini hatırlamıyorum,artık çoğu model 3 pozisyon yatışlı,bu çok önemli,ana kucakla kullansak dahi,ileriki zamanlarda çocuk yine uyumak isteyecek. yatış gerekli,buna dikkat edelim. hatta 3 yatış olsa da alt taraf da da değişim olsa keşke ama bakıyorum tüm arabalar böyle,bu çok yanlış.
bahsedilen arabalarla puset tarzlar,yani lola farklı kategoride benx-ce. lola güzel olsa da nihayetinde pusetionu sevimli kılan en büyük şey ana kucağı,aslında o da kısa kullanılıyor,uzun vadede düşünecek olursak.

bence arabası olanlar normal bebek arabası boyutundan pek korkmamalı,bagaja at gitsin. konfor ve manevra ağırlıktan ve boyuttan daha önemli bence. artık en çok alış veriş merkezlerine gidiliyor çocukla asansör var,kaldırımlardan büyük tekerlekler daha çok rahat çıkıp inebiliyor,büyük tekerlek devrilmiyor ve daha çook süspansiyona sahip,çocuk da içerisinde daha uzun süre daha rahat kalıyor,bize arabayı kucakta taşıma değil sadece itmek kalıyor... :KK46:

eve taşımak da önemli tabii dedim ya araba bagajına atıla bilir ,çocuğuana kucakla çıkartıp arabayıda arkadan taşımak gerek,bu hepsi için pusetle bile geçerli sonuçta...
emotionleon
arina, maxi cosi mura 3 ise düşündüklerin içinde bence de onu ele, diğerlerini düşün,birde graco symbio ya bak, ben onu düşünüyorum,ama halen araştırmadayım tabii...

kullanalar daha tecrübeli ama takmışlar pusete:KK66: haklılarda ama burada da alternatifli yorum yapan çok yok,bir kaç marka model dışında... aslında doğum sonrası bölümü bu konuda daha tecrübeli...olsun devam edelim bakalım,hadi hayırlısı...
Bu arada ben sanırım dün karar verdim:) Ama 2 araba arasında kaldım şimdi..

Birincisi Strokke :KK1: Fiyat TR'de pahalı; ama ben yurtdışından aldıracağım. O da Türk parası ile 1,500 TL oluyor. Tek düşüncem. İlk zamanlarda kullanmamı gerektirecek portbebe tarzı oluyor mu?:26:

İkincisi ise; Quinny Buzz 3 Travel System..

Aslına bakarsan bu daha hoşuma gitti. Portbebeli, ana kucaklı, ve de ilerleyen zamanlarda kullanabileceğim aparatları var. Bunun zaten TR'de satışı yok, en azından ben araştırdım bulamadım. Yine yurtdışından alıcam. Fiyatı da Türk parasıyla 1,500 TL...

İkisi arasında gidip geliyorum bakalım. Bu haftasonu Hello Baby'e gidip test yapıcam:KK55:

emotionleon
2-02-11, 15:02
stokke xpolry; bence çok iyi bi seçim, mama sandalyesi olarak da iyi olur,farkını belli ediyor zaten, Qunyy için bilmiyorum, sana kalmış,hayırlı olsun canım...

concord kolay ve hızlı kapanma ödülü var.
jane rider,
sonra da peg prego scate, benim için en ii bunlar,fiyatları da üst ama uygun bulabilenler için çok iyi fırsat.

emotionleon
3-02-11, 11:02
bu arada oto koltuğu çarpışma testlerinin kısa videosunu seyredip etkilenmemek elde değil,lütfen gözatın ve çevrenizi bilinçlendirin....

YouTube - maxi-cosi crash-test: carseat vs. no carseat


YouTube - Crash test:Child in mothers hands/

:KK47::KK47::KK47:

emotionleon
3-02-11, 11:02
Ürün Adı: 2011 Mura - 3 tekerlekli Bebek Arabası

Markası: Maxi Cosi

Üretim Yeri: ÇİN

Markanın Ait Olduğu Ülke: HOLLANDA


çinde üretiliyor olması beni olumsuz etkliyor....

emotionleon
3-02-11, 12:02
sizin için kolaylık olsun diye, arabaları yakından tüm malzemeleri ile görmeniz için videolarını ekledim buyurun...;

ilki,benim favorim Graco- symbio; YouTube - Graco Symbio Travel System - Kiddicare


ve çok kaliteli,çok şık concord neo;
http://www.youtube.com/watch?v=8esTOP7GN9c&feature=more_related

bu da concord la aynı categoride çok beğendiğim, jane rider;
YouTube - Jane Rider Pushchair - Kiddicare

ilk favori bütünletmem de,Peg Perego Skate; YouTube - Peg Perego Skate stroller demonstration review in Lullaby Lane

Peg Perego Skate,farklı 2. videosu,daha yakından; YouTube - Skate Stroller by Peg Perego

bebe confort -lola ; YouTube - Bebeconfort Windoo Carrycot on loola up - Kiddicare


Qunny buzz; YouTube - Quinny Buzz - Kiddicare


farklı ambiansıyla,Stokke XPLORY ( 0rjinal klip) ; YouTube - Stokke XPLORY


Qunny zapp YouTube - Quinny Zapp Pushchair - Kiddicare


maxi cosi; YouTube - Maxi Cosi Streety Travel System - Kiddicare

graco- Quattro; YouTube - Bebeconfort Windoo Carrycot on loola up - Kiddicare

mavi rengiyle meşhur,hafif tatlı ,Chicco Lite way; YouTube - Chicco Lite way Stroller - Kiddicare


Chicco For Me; YouTube - Chicco For Me Stroller product features - Kiddicare


Chicco CT 0.1 Trio Travel; YouTube - Chicco CT 0.1 Trio Travel System - 1 - Kiddicare

puset tarzı, Maclaren Techno XT ; YouTube - Maclaren Techno XT Pushchair - Kiddicare


aynı sitede farklı alternatiflerle devam edebilirsiniz,sevgiler....

begonvil07
4-02-11, 10:02
hafif diye aldigim pierre cardin 2020 modelinden hic memnun degilim puruzlu yollar da takilip kalmasi heran parcalanacakmis gibi olmasi bebegimin icinde cok konforsuz oturuyor ve yatiyor olmasi araba koltugunun cok kalitesiz olmasi offf daha ne sayayim aldigima bin pisman oldum 15 ayda dagildi resmen simdi yeni bebegim geliyor iki ay sonra soyle kaliteli birsey almak istiyorum ama ilk oglum da kucuk ikili olanlardan mi alsam acaba yoksa iki araba tasimak zorunda kalacagiz ne alacagim inanin hic bilmiyorum...

Arina
9-02-11, 18:02
Ben nihayet kararımı verdim. Stokke ve Concord Neo arasında kaldım ve iki ürün hemen hemen aynı bana göre ve onun için fiyat açısından daha uygun olan; Concord Neo almaya karar verdim. Çok pratik herşeyden önce. Tek elle ana kucağını arabaya yerleştirip tek elle çıkarabiliyorsunuz. Yatma pozisyonları da aynı şekilde tek elle hallediyorsunuz. Diğer arabalardaki gibi kesinlikle iki ayrı yerden bastırıp çıkarıp takma yok.

Quinny Buzz ise istediğim arabaydı; ama iyi ki gidip bakmışım. Gerçekten hayatımda gördüğüm en hantal araba:) Hele ki Stokke ve Concord Neo'dan sonra:KK1:

Bögürtlennn
9-02-11, 18:02
bbende nihayet kararimi verdim.concord neo istiyodum,teutonia cosmo yu görene kadar.teutonia biraz daha pahali ama cok icime sindi.test sonuclarinda da en iyi not alan arabalardan biri.desenlerini secebiliyosunuz.cok sik ve kullanimi kolay.gidip gördüm.karar veremeyen varsa tavsiye ederim..

emotionleon
13-02-11, 13:02
hayırlı olsun size...

arina,şahsen bende satookke daha pahalı olsa da concordu beğenenlerdenim.stokke tr.de hiç yok ve olumsuz yanlarına dair bi yorum yok tabii.ki bana bir tarafı itici geliyor bile ( anne tarafına dönükken bebek özellikle bikaç aylık sonrası,ayakları şase demirine değiyor,tutma yeri tek ya,oraya)sanki bebeğin ayaklarını büyüdükçe rahatsız ediyor gibi.bu çok önemli.böğürtlen,teutonia cosmo ya dair Türkiyede yorum hatta satıcı ve resim yok,tek bir tane gördüm eski modeli.sanırım alman MARKASI. yurt dışında iyi bi marka olarak geçiyor. özelliklerinden bahsedermisin,fiyat ortalamasını da söylersen iyi olur,hatta resim ekleyebilirsen ya da sitesini verirsen sevinirim...

bu arada anne bloglarını ziyaret ederken,son anda concord yerine lola yı tercih edenin yorumlarıyla karşılaştım.oda benimle aynı fikirde.oldukça hoş iyi olsa da tekerleklerinin küçük olmasından ve buyüzden fazla sallanmasından şikayet ediyor.bebeğine kullanıyor şuan.

Nachtigall
13-02-11, 13:02
emotionleon
hayırlı olsun size...

arina,şahsen bende satookke daha pahalı olsa da concordu beğenenlerdenim.stokke tr.de hiç yok ve olumsuz yanlarına dair bi yorum yok tabii.ki bana bir tarafı itici geliyor bile ( anne tarafına dönükken bebek özellikle bikaç aylık sonrası,ayakları şase demirine değiyor,tutma yeri tek ya,oraya)sanki bebeğin ayaklarını büyüdükçe rahatsız ediyor gibi.bu çok önemli.böğürtlen,teutonia cosmo ya dair Türkiyede yorum hatta satıcı ve resim yok,tek bir tane gördüm eski modeli.sanırım alman MARKASI. yurt dışında iyi bi marka olarak geçiyor. özelliklerinden bahsedermisin,fiyat ortalamasını da söylersen iyi olur,hatta resim ekleyebilirsen ya da sitesini verirsen sevinirim...

bu arada anne bloglarını ziyaret ederken,son anda concord yerine lola yı tercih edenin yorumlarıyla karşılaştım.oda benimle aynı fikirde.oldukça hoş iyi olsa da tekerleklerinin küçük olmasından ve buyüzden fazla sallanmasından şikayet ediyor.bebeğine kullanıyor şuan.
Emotionleon, öncelikle böyle bir topik için çok teşekkürler, çok faydalı oldu.
Biz de dün bebek arabalarına baktık. Yavaş yavaş fikir edinelim istedik.
Önce bebe confort un elea sına baktık, sürüşü çok güzel ve kapanması da rahattı.
Sonra concord neo ya geçtik. Hakikaten araba yolda gitmiyor, adeta akıyor... Ama ben bir şekilde kapatmayı beceremedim. Sonunda satıcı kız kapattı.
Loola da dediğin gibi küçük tekerlekli olması nedeniyle bebeği sarsar diye düşündük. Sanırım loola nın tekerlek sorununu elea ile aşmışlar. Tabi, daha arayışlarım devam edecek :)

Arina
14-02-11, 08:02
emotionleon
hayırlı olsun size...

arina,şahsen bende satookke daha pahalı olsa da concordu beğenenlerdenim.stokke tr.de hiç yok ve olumsuz yanlarına dair bi yorum yok tabii.ki bana bir tarafı itici geliyor bile ( anne tarafına dönükken bebek özellikle bikaç aylık sonrası,ayakları şase demirine değiyor,tutma yeri tek ya,oraya)sanki bebeğin ayaklarını büyüdükçe rahatsız ediyor gibi.bu çok önemli.böğürtlen,teutonia cosmo ya dair Türkiyede yorum hatta satıcı ve resim yok,tek bir tane gördüm eski modeli.sanırım alman MARKASI. yurt dışında iyi bi marka olarak geçiyor. özelliklerinden bahsedermisin,fiyat ortalamasını da söylersen iyi olur,hatta resim ekleyebilirsen ya da sitesini verirsen sevinirim...

bu arada anne bloglarını ziyaret ederken,son anda concord yerine lola yı tercih edenin yorumlarıyla karşılaştım.oda benimle aynı fikirde.oldukça hoş iyi olsa da tekerleklerinin küçük olmasından ve buyüzden fazla sallanmasından şikayet ediyor.bebeğine kullanıyor şuan.
Teşekkürler. Valla Loola yerine şimdi Elea çıkarmış Bebe Confort; ama yine de Neo'nun yerini tutmadı. Ondan Concord aldık bizde. Allah sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah...

Nachtigall
Emotionleon, öncelikle böyle bir topik için çok teşekkürler, çok faydalı oldu.
Biz de dün bebek arabalarına baktık. Yavaş yavaş fikir edinelim istedik.
Önce bebe confort un elea sına baktık, sürüşü çok güzel ve kapanması da rahattı.
Sonra concord neo ya geçtik. Hakikaten araba yolda gitmiyor, adeta akıyor... Ama ben bir şekilde kapatmayı beceremedim. Sonunda satıcı kız kapattı.
Loola da dediğin gibi küçük tekerlekli olması nedeniyle bebeği sarsar diye düşündük. Sanırım loola nın tekerlek sorununu elea ile aşmışlar. Tabi, daha arayışlarım devam edecek :)

Canım merak etme bizde becerememiştik :KK1::KK1: Ama sonradan hallettik çok şükür kapamasını :KK3:

Bögürtlennn
14-02-11, 10:02
canim teutonia almanyada testlerde en iyi cikan 3 arabadan biri.digerleride hartan ve bi marka daha vardi unuttum.bu karar vermemde cok etkili oldu.alman markasi.ben almanyada yasiyorum zaten.araba ortalama 800 euro civarinda.kullanimi cok kolay yer kaplamiyo.tasarimi cok güzel.önce concord neo alicaktim ben oda cok kullanisli ve katlandiginda cok yer kaplamiyo ama bana cok sallaniyo gibi geldi sürerken.cosmo daha oturakli sanki.bide dedigim gibi testten cok iyi not almasi da cezbetti beni.onun disinda simdi aklima fazla bise gelmiyo zamanimda cok kisitli.ama sorun olursa yanitlarim.bu arada modeli 2011.eski modelleride var tabi ama ben 2011 tercih ettim.internet sitesinin adresini veriyorum canim incelersin.
teutonia Kinderwagen - Cosmo - Der Wendige, feststellbare Einzelschwenkräder, Änderung der Blickrichtung des Kindes, Einkaufsnetz, Handbremse

emotionleon
14-02-11, 12:02
link için teşekkürler,evet güzel bişeye benziyor:KK66: port bebe olması,ana kucağının tek monte edilmesi ,tam yatış,kol ayarı,en önemli özelliklerden.kaliteli olduğu da belli.

zaten concord -jane rider- pegprego skate- üst sınıf kategori bence.buna teutonia -cosmo da eklenmiştir.ama türkiyede satışı yok galiba. hep sonra geliyor ya...

bu döngünün dışına çıkan böyle konforlu yok maalesef. hele diğer trawel lerinn fiyatları daha da gereksiz pahalı.

arina, için rahat biliyorum,zira lola ile concord kıyaslanamaz bile ....
lola küçük-hafif- puset sınıfında en favorilerden.diğerleri conforlu bebek arabası.ama fiyatları da yüksek tabii.satış yerlerinin de kısıtlı olaması hep handikappp.


serilere devam edeceğiz...

emotionleon
14-02-11, 13:02
teutonia -Spirit S3 3 teker olanı da çok hoşuma giiti,ama dedeğim gibi t. marka tr.de satış yok ,
ayrıca çift yön olmuyor mu,bu çok önemli xxxx

resim
TEUTONIA SPIRIT S3

garaj- bölümünde test videosu da mevcut.

oyakara
15-02-11, 17:02
:KK3:Jane Rider Lüx Çift Yönlü Bebek Arabası New 2011

Ürün Satışta

Ürünün Adı: Rider
Markası: Jane
Markanın Ait Olduğu Ülke: İspanya
Üretim Yeri: İspanya
Özellikler


JANE RIDER

% 100 alüminyum çok sağlam oval şase (A1 High Performance Aluminium )
EN 1888 Avrupa güvenlik belgesi sertifikası
Kolay çıkarılabilen kumaş sayesinde istediğiniz zaman arabanın kumaşlarını yıkayabilirsiniz.

Jane Rider'in kumaşları NANO teknolojisi üretilmiştir.Kumaşlar Anti-leke özelliğine sahiptir. Özel patentli Stylon doku kumaş bebek vücudundaki statik elektiriği alarak bebeklerin rahatlamasını sağlar.
Bu kumaşlar ayrıca yanmayı geciktiren, kanserojen madde içermeyen, %100 pamuk özelliği sayesinde terletmeyi en aza indirir. Ayrıca kir tutmaz özelliğe sahiptir.
Oturma ünitesi üzerinde istenildiğinde çıkartılabilen yumuşak şilte ile bebek konforu en üst seviyeye çıkartılmıştır.
5 kademe ayarlanabilir ayak dayanağı ile bebek boyu uzayınca rahat oturma pozisyonu sağlanır.
Arabanızın oturağının 4 ayrı kademesi vardır.Bu kademeler oturağın arkasından tek elle ayarlanabilir
1-Oturma
2-Dinlenme
3-Uyuma
4-Park(Katlanma)
Çıkartılabilen fermuarlı tente ile yaz aylarında bebeklerin güneşten daha çok faydalanması sağlanır.
Patentli teleskopik katlanıp açılabilme sistemiyle %30 daha az yer kaplar.
Çok kolay çıkartılabilen oturma ünitesi size pratik çözümler sunar. XXS boyutlara inebilen Jane Rider Araba bağajlarında Büyük kolaylıklar sunar.
Yeni çığır açan katlanma sistemi çok hızlı pratik ve basit olmakla beraber XXS diye adlandırdığımız bu sistem arabanızı çok küçük boyutlara getirebilmektedir
Oturma ünitesini ileriye ve geriye doğru dönük kullanılabilir. Böylelikle 0-12 ay temel güven kazanma döneminde ailelere yardımcı olur. Çocuklarını görmek isteyen ebebeynlerin tercihidir Jane Rider.
Bebeğinizin küçükken size dönük olması kendini güvende hissetmesine yardımcı olmakla beraber,emziğin düşmesi kusma ya da ağlama gibi durumlarda anında müdahale edebilme imkanına sahip olacaksınız.Bebeğiniz büyüdükçe dünyayı keşfetmek isteyecek ve oturağın öne doğru bakması onu çok mutlu edecektir
5 nokta tam emniyet kemeri koldan, belden ve onuzlardan bebeği sararak yüksek güvenlik sunar.
Geniş alışveriş sepeti bebek malzemelerinin taşınması ve alışverişlerinizde kolaylık sağlar.
Jane Rider katlandığında kilitlenir ve katlanmış durumda ayakta durur. Böylece kucağınızca bebek olsa bile tek el sistemiyle hayatınızı kolaylaştırır.
360º dönebilen ve kilitlenebilen ön tekerlek bebek arabasının manevra kabiliyetini arttırı.
2011 Modellerde yeni !!!! Yeni Fren sistemi. Jane Rider önceki eski modellerinde ayaktan kontrol edilen fren sistemi yerini kullanımı çok daha kolay ve pratik el fren sistemine geçirmiştir.
Bu değişiklikteki amaç bebek arabasındaki fren kullanımını arttırmak ve güvenliği maksimuma çıkarmaktır.
Yeni sistemde hemen elinizin altında bulunan fren mandalını çektiğinizde araba fren pozisyonuna geçicektir; harekete geçmek istediğinizde ise tek parmağınızla yapacağınız küçük bir hareketle tekrar freni kapatabileceksiniz.
Patentli en son teknoloji ayarlanabilen amortisör sistemi. Maksimum konfor minimum sarsıntı ile bebek arabası içindeki sarsıntıyı minimuma indirir.
Ayarlanabilir amörtisörler kaldırımları çıkarken ve engebeli bölümlerinde arabayı kullanan ebebeynlere ve araba içindeki bebeklere yüksek konfor sağlar.
Agresif kullanım modu ile seri sürüş deneyimi yaşarsınız.
Modaya uygun renkler ve desenler ile diğerlerinden ayrılırsınız ve farkınız farkedilir.
Her yüzeyde gidebilen geniş tekerlekler araba sürüşünü zevkli bir sürece dönüştürür.
Sürüşlerin en rahatını sağlamak için arka tekerlekler pnömatik rulman yataklıdır. Böylece bebek arabasının sürüş konforu en üst seviyeye ulaşır.
Pro-fix sistem üzerine Matrix Light, Rebel Pro ve Strata oto koltuğu ana kucağı takılabilen şase ile artık sök tak zahmeti yoktur.
Jane Rider'in benzersiz ters ''C'' şeklindeki aerodinamik şase yapısı bebek arabasını sürerken ayaklarınızın şaseye çarpmasını engeller.
Bebek arabasının ön barı tek hareketle çıkabilir.
İtme kolu yüksekliği ayarlanabilir. Böylelikle Arabayı kullanan kişinin boyuna göre ayar yapılabilir.
Saklamayı düşündüğünüz yer çok küçükse arka tekerlekler 3 saniyede tek bir tuşa basarak sökülüp daha sonra yine 3 saniyede yerine takılabilir.
Gösterişli,heybetli görünüşüne rağmen güçlendirilmiş ekstra alaşımlı alüminyumu sayesinde tüm rakiplerine nazaran sağlam bir kasaya sahiptir.
Jane Rider'in 75 tl değerindeki Orijinal yağmurluğu bizden size hediye (sadece internet alışverişlerinde)
Ayrıca 100 tl değerindeki Orijinal malzeme çantası bizden size hediye (sadece internet alışverişlerinde)

selinsu42
19-02-11, 14:02
herkes bir sürü birşey yazmış kafam iyice karıştı. çıkan sonuç ne arkadaşlar sadede gelin.

Arina
19-02-11, 18:02
selinsu42
herkes bir sürü birşey yazmış kafam iyice karıştı. çıkan sonuç ne arkadaşlar sadede gelin.
Ben Concord Neo aldım. Henüz kullanmadım; ama kullananlar oldukça memnun. :KK42:

selinsu42
22-02-11, 15:02
Arina


Ben Concord Neo aldım. Henüz kullanmadım; ama kullananlar oldukça memnun. :KK42:
ben de şekil olarak kraft ve chicco marka arabaları beğeniyorum. yakındak görmek lazım bilemiyorum ama ikisinden biri olacaktır.

Arina
22-02-11, 15:02
selinsu42
ben de şekil olarak kraft ve chicco marka arabaları beğeniyorum. yakındak görmek lazım bilemiyorum ama ikisinden biri olacaktır.
Arkadaşım Chicco Travel sistem aldı, çok pişman. Çok hantal dedi. Eğer travel sistem düşünüyorsan kesinlikle ilk 6 ay kadar ana kucağı takılabilen bir bebek arabası seç canım.

Ben çok araştırdım ve en sonunda Neo'ya karar verdim.

Tam kafa yemelik bir yol çünkü bu araba seçme konusu :KK1:

selinsu42
23-02-11, 08:02
Arina


Arkadaşım Chicco Travel sistem aldı, çok pişman. Çok hantal dedi. Eğer travel sistem düşünüyorsan kesinlikle ilk 6 ay kadar ana kucağı takılabilen bir bebek arabası seç canım.

Ben çok araştırdım ve en sonunda Neo'ya karar verdim.

Tam kafa yemelik bir yol çünkü bu araba seçme konusu :KK1:
canım neo nun da ön tekerlekleri bir garip durmuyor mu sence de.sanki dengesiz gibi bebek öne doğru düşecek gibi duruyor.tabi yakından bakmak gerek bilemedim.

Arina
23-02-11, 11:02
selinsu42
canım neo nun da ön tekerlekleri bir garip durmuyor mu sence de.sanki dengesiz gibi bebek öne doğru düşecek gibi duruyor.tabi yakından bakmak gerek bilemedim.
Yok canım. Biz gayet memnunuz. Tabii daha kullanmadık; ama 3 tekerlekli olmadığı için herhangi bir denge sorunu yok. Sürdüğüm kadarıyla da oldukça kullanımı rahat bir araba. Tabii yine de siz bilirsiniz canım :KK16:

naciye00
23-02-11, 15:02
arkadaslar bızde haftasonu baktık bebek arabalarına peg perego maxıcossı concord.bizde en cok concordu begendık esım concord neo quantum dıyo oda bayagı pahalı concorde neo ya gore pahalı bence gerek yok quantum almaya. buarada concord alan arkadasım 2011 modelmı aldın yoksa eskı modelmı 2011lerıde cıkmıs cunku

Arina
23-02-11, 15:02
naciye00
arkadaslar bızde haftasonu baktık bebek arabalarına peg perego maxıcossı concord.bizde en cok concordu begendık esım concord neo quantum dıyo oda bayagı pahalı concorde neo ya gore pahalı bence gerek yok quantum almaya. buarada concord alan arkadasım 2011 modelmı aldın yoksa eskı modelmı 2011lerıde cıkmıs cunku
2011 model aldım. 2010 ile arasında fark ne bilmiyorum gerçi.:26:

naciye00
23-02-11, 17:02
Arina


2011 model aldım. 2010 ile arasında fark ne bilmiyorum gerçi.:26:
canım bıde nerden ve kaca aldın ogrenebılırmıyım kusura bakma fazla soru sordum ama?

Arina
23-02-11, 19:02
naciye00
canım bıde nerden ve kaca aldın ogrenebılırmıyım kusura bakma fazla soru sordum ama?
Ben bu arada netten baktım. Sanırım benim 2010 model; ama faturada 2011 yazıyor anlamadım.

Joker'den aldım. 1,499 TL.. Arabası ve ana kucağı birlikte.

Ben çok araştırdım. En uygun fiyat şuan Joker'de:KK34:

Ayrıca rica ederim, ne demek. Birbirimize yardımcı olalım yeter ki :KK16:

kelebek_kas
24-02-11, 20:02
Arina
Öncelikle bu güzel konu için teşekkürler. Benimde 1 haftadır beynimi tırmalayan bir konu bebek arabası:KK1:

Ben Quinny Buzz almayı düşünüyordum; fakat yatmadığından bahsetmişsiniz. :26: İlk aylar pusetini kullanmayı düşünüyordum ben maxi-cosili..

Ayrıca Strokke çok harika bir araba; ama yurtdışında bile 999 Eur. olan bir araba ve o kadar paraya da açıkcası değmez gibime geliyor.:KK25:

Ayrıca Loola'da düşündüğüm arabalar arasındaydı..

Birde Maxi Cosi Mura :26:

merhaba bende çok kararsızım graco trekko çok güzel görünüyor ve fiyat olarakta diğerlerine göre uygun.ne yapmalıyım

Arina
24-02-11, 21:02
kelebek_kas
merhaba bende çok kararsızım graco trekko çok güzel görünüyor ve fiyat olarakta diğerlerine göre uygun.ne yapmalıyım
Valla Quinny almayın da ne alırsnız alın diyebilirim :KK1: Acaip hantal bir araba.

Ben Concord Neo aldım.. Strokke ile arasında seçim yapıp.