Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Anneye aşırı düşkünlük


nelit
24-02-11, 12:02
merhaba kızlar 3,5 yaşında yeğenim var erkek acayip derecede anneci öyle böyle değil son bikaç aydır böyle oldu annesi yanındayken bile annee nerdesin beni al diyip ağlıyor tamam daha çok küçük annesine düşkün olması normal ama bu çok farklı annesinin balkona çıkmasına bir yere gitmesine bile tahammül edemiyor hep gözünün önünde olacak daha bikaç ay önce babanesiye dururdu kuzenlerimiz var onların yanına gider oynardı şimdi o da yok
ne yapabilirz bu konuda ?

Dilal2a
1-03-11, 22:03
bıu dönemde erkek çocuklarda bu normaldir. Fallik dönemde olduğu için diğer breylerden ve özellikle babasından annesini kıskanır. babasıyla bir rekabete girer. Bunun için çocuğa bir şey yapmamanızda yarar var bağırmak uzaklaştırmaya çalışmak onu daha da saplantılı hale getirebilir. İleriki yaşamını da büyük ölçüde etkiler olumsuz davranışlar. Örneğin cinsel kimliğini bulamamış insanlar genelde bu dönemi sağlıklı atlatamayan bireylerdir.
Vicdan ve ahlak duygusu bu dönemde gelişir. Çocuğa hassas davranmak önemlidir..
Bu dönem 5-6 yaşına kadar sürer. o yüzden fazla stres yaşamadan kolay atlatmasında yardımcı olun.
Eğer nasıl dunyaya geldiğine dair sorular soruyorsa da atlatmadan yanıt verin. aldatmaca yapmadan yaşına uygun bir şekilde anlatmaya çalışın. İleriki zamanda cinsel organına da tanımaya çalışacaktır. bu zamanlarda da eline vurma elini bağlama ayıp yapma gibi tepkiler vermeyin bu doğal bir süreçtir. unutmayın.