Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Ahmet Maranki ve kozmik beden temizliği


smile6081
3-03-11, 08:03
arkadaşalr selamlar . 2011 bahar ayı kozmik beden temizliği tarihleri açıklandı,ben yapmak istiyorum. ama biraz cesaretsiz gibiyim araştırıyorum .

annemin komsusu genç bir bayan hamile kalamıyordu ahmet maranki ile görüştü ve ona n-bunu önerdi oda yaptı ve sürekli hamama gitti son gününde vucudundan bir sürü seyin çıktığını söyledi ve bir kaç ay sonra gerçekten hamile kaldı.

denemek istiyorum benim gibi denemek isteyenler var mı?

tarihleri 27 mart 03 nisanmış:nazar:

serapkayra
6-03-11, 23:03
smile6081
arkadaşalr selamlar . 2011 bahar ayı kozmik beden temizliği tarihleri açıklandı,ben yapmak istiyorum. ama biraz cesaretsiz gibiyim araştırıyorum .

annemin komsusu genç bir bayan hamile kalamıyordu ahmet maranki ile görüştü ve ona n-bunu önerdi oda yaptı ve sürekli hamama gitti son gününde vucudundan bir sürü seyin çıktığını söyledi ve bir kaç ay sonra gerçekten hamile kaldı.

denemek istiyorum benim gibi denemek isteyenler var mı?

tarihleri 27 mart 03 nisanmış:nazar:
ben pek anlayamadım nasıl yani 27 mart tan 3 nisana kadar hergün hamamamı gidilicek tam olarak bilgilendirirseniz iyi olur bende Ahmet maranki yi yakından takip edip son derece güveniyorum .. böyle bişey varsa denemek isterim ... teşekkürler :KK71:

smile6081
8-03-11, 08:03
Kozmik Beden Temizliği; ilkbaharda mart, nisan, mayıs aylarında, sonbaharda ise eylül, ekim, kasım aylarında ayın gökteki hareketine göre; gökteki ayın(kameri) 9. günü başlanıp, 15. günü bitirilir. 15. gün dolunayda Kozmik Beden Temizliği-lavman-detoks-arınma yapılarak, karaciğer, safra ve kalınbağırsağın temizliği yapılmış olur.

Tecrübeler göstermiştir ki, Kozmik Beden Temizliği sonrasında kan değerlerinden başlayarak, bağışıklık sistemine kadar olağanüstü değişiklikler yaşanmıştır. Bedenin 60 yılda 10 yaş gençleşmesi sağlanabilmektedir.


Herkesin yalnız başına evinde yapabileceği 1 haftalık Kozmik Beden Temizliği için yapılması gerekenlerin başında; beslenme alışkanlığımızı değiştirmek,
ikinci olarak bedene alacağımız bitki sularıyla beslenmeyi uygulamamız, üçüncü olarak da bir hafta metodlu olarak sulu lavman, detoks uygulaması gelir.

Yedinci güne özel 1 bardak zeytin yağı ve 1 bardak limon suyunu akşamları yudum yudum planlı olarak anlatıldığı gibi içerek gece yatılır. Beden ve karaciğer sıcak tutulur. Programın sekinzinci günü yani ayın (gökteki ayın) 15’inden 16’sına geçilen sabah yine lavman, detoks yaparak temizlenip, arınma gerçekleştirilir. Lavman metodunun bir gün daha devam edilmesi önerilir.

a)Kalın bağırsak hastalıkları

Kabızlık, Gaz oluşumu, Polip, Hemoroid, Tenye, Kolit, Ülser, Boşaltım bozukluğu ritmi.

b)Kalın bağırsak hasta olduğunda sebep olduğu hastalıklar

Baş ağrısı, Derinin sivilce ile kaplanması, ağızda iltihap, gözlerde konünktivit, eklem iltihabı, karaciğer hastalıkları, sinusid, bronşit astım, dudak kabarıklıkları ve değişik oluşumlar. Aynı zamanda insan dili üzerinde de kabarıklık ve diğer oluşumlar oluşmaktadır. Ağız ve beden kokusu, ilgisizlik, uykulu, alt karın bölge ağırlık, karın şişme, ağrı, ses, iştahsızlık, prostatik ve düzensiz adet, karın hastalıkları.

Kalın bağırsak hastalıkları insan üzerinde devamlı bir rahatsızlık hissi vermektedir.İletişim bozuluyor, kara düşünce, eğer bu rahatsızlıkları yaşıyorsanız Kalın bağırsağı temizlemeye başlayın.

c) Karaciğer Hastalıkları

Heatomegaliya (karaciğerde büyüme), Hepatit, Karaciğer yağlanma, Seroz.

d) Safra Kesesi Hastalıkları : Safrada çamur, kum ve küçük taşları, iltihap ve Safra Kesesi yolları bozuklukları.

e) Solunum sistemi hastalıkları: akciğer hastalıkları.

f) Ayrıca; böbrek, mesane, dalak ve pankreas ile ilgili hastalıklar.

SAFRA KESESİ TEMİZLEME USULLERİ

AMAÇ

İnsanlar yaşam enerjilerini devam ettirebilmek için beslenir ve nefes alır. Günümüzde tüketilen gıdalar ve solunan hava sağlıklı değil. Aynı zamanda hayat ritmini günlük yaşam içinde düzenleyememenin tesiriyle stresin de etkisi altında kalınıyor. Bu nedenle vücudun, metabolizma ritmi bozulur. Bu durum insan vücudunu psikolojik ve metabolik toksin içinde bırakır.İşte bu gibi nedenlerden dolayı insanlar hastalanmamak veya hastalıklardan korunmak için kendi vücudunu temizlemeye mecburdur.
30 yaşından sonra insan vücudunun temizlenme ihtiyacı daha fazla artmaktadır. Bunun sebebi bu dönemde koruma direncinin zayıflaması nedeniyle hastalık, rahatsızlık ve diğer olumsuzlukların oluşma oranının daha fazla olmasıdır.İnsan vücudunu koruma ve tedavi için psikolojik ve metabolik olarak temizlemek gerekir. İnsan vücudunda fizyolojik temizleme sıralamasında ilk olarak kalın bağırsak, karaciğer ve safra kesesi gelmektedir.

Kalın bağırsak

Kalınbağırsak insan vücudunda emme, boşaltma, ayırma, mikroflora, ısıtma, enerji oluşturma, stimüle etme gibi birçok fonksiyona sahiptir.İnsanların genel olarak algıladıkları gibi kalın bağırsağın sadece boşaltım fonksiyonu yoktur. Aynı zamanda kalın bağırsak bir gaita deposu değildir.İnsanlar doğru beslenmedikleri için metabolizmalarının diğer fonksiyonel özelliklerini azaltmakta veya tamamen yok etmektedirler. Bu özellikleri tekrar kazanmak için kalın bağırsağı temizlemeye mecburdurlar. Kalın bağırsak temizlenmeden karaciğer temizliği yapılamaz.

Safra kesesi

Safra kesesi karaciğerde üretilen safrayı depo eder. Safra bağırsaklardan sindirime katıldığında:

Sindirilmekte olan gıdaların asit seviyesini nötralize eder.
Yağların formatını değiştirir ve emilim için hazırlar.
Kalın bağırsağın peristaltik hareketini sağlar.
Fazla kollestrinin dışarı atılmasını sağlar.
Karaciğerin safra üretimi beslenmeye göre değişiklik gösterir. Açlık ve vücut sıcaklığının artması üretilen safra miktarını azaltır. Bunun tem tersi şeklinde vücut sıcaklığı azalınca ve protein ve yağ bakımından zengin gıdalar alındığında safra üretimi yükselir. En fazla yağlı yiyecekler yükselmeye neden olur. Bu yüzden safranın üretimi insan metabolizması için önemlidir. Ne zaman karaciğer fonksiyonlarında bozukluk meydana gelirse safra üretimi de bozulur ve vücudun diğer fonksiyonları da bundan olumsuz yönde etkilenir.

Her insan doğru beslendiğini düşünebilir ama beslenmene kadar sağlıklı olsa da vücutta devamlı toksin oluştuğu için bu organları her sene en az 2 defa olmak üzere temizlemek gerekir. Bu temizleme belli bir usulle ve sıralama ile yapılır. Bu usul ve sıralamaya dikkat edilerek yapılan vücut temizliğiyle insan sağlığı korunabilir ve sahip olunan bazı hastalıklardan kurtulma söz konusu olur.

Bitkisel Beslenme ile Temizlenme

Amerikalı Dr. Walker beslenme ile tedavi konusundaki kitabında kalın bağırsak temizleme konusunu şöyle açıklamaktadır.


Eğer insanlar pişmiş yemek ile besleniyorsa, kalın bağırsak normal fonksiyonunu kaybediyor.Bu sonuçlar bilimsel deneyler ile ispat edilmiştir. Bu beslenme tercihi nedeniyle günümüzde ideal ve sağlıklı kalın bağırsağa sahip insan bulmak imkânsızdır. Bu yöntemi tercih edenler ilk önce lavman, detoks vasıtası ile kalın bağırsağı düzenli bir şekilde yıkamalıdır. Daha sonra kalın bağırsağın fonksiyonunu normale döndürmek için çiğ taze sebze suyu içilir. Sebze suları temizleyici, meyve suları besleyicidir. Bunu asla unutmayalım.

Hergün sabahları uygulanacak olan sıkılmış sebze ve meyve suyunun en uygunu 500 gram hazırlanmış havuç, elma ve kırmızı pancar suyudur.

Bu su kalınbağırsak ve ince bağırsak içindeki kasları ve sinirleri besler, güçlendirir ve yeniler. Bu karışım her sabah içilmeli ancak aşağıdaki rahatsızları bulunanlar bu karışımın içine ekleme yapmalıdır.

Eğer bu malzemeler bir arada bulunamazsa her gün sadece havuç suyu veya o mevsimde bulunabilen sebzelerin suları içilebilir. Kalın bağırsağa normal peristaltik hareketini kazandırmak için öğle ve akşam yemek menüsüne yeterli miktarda sebze, meyve, kabuklu bulgur gibi lif bakımından zengin besinler eklemek gerekir.

Bu gıdalar ayni zamanda kalın bağırsağın hareket fonksiyonunu yükseltmektedir. Lif yapılı besinler sindirim esnasında gelen safrayı yapılarına alarak emerler. Emilen safra kalın bağırsak duvarlarını rahatsız ederek peristaltik hareket refleksinin oluşmasını sağlar. Safra lifli besinlerden ayrılmadığı için tam boşaltım olmaktadır.

Kalın bağırsağın peristaltik hareketini sağlayan en etkili meyve ve sebzeler; incir, kara erik, üzüm, ceviz, hurma gibi kuru meyveler, havuç, pancar ve taze lahana ve mevsimlik sebzelerdir. Yenen meyve ve sebzeler kalin bağirsağin içinde şişer, hacim ve kütle kazanır. Bu da peristaltik hareket refleksinin oluşmasını sağlar. Kolit hastası olanların sadece lahana tüketmesi doğru değildir. Gaz hissi oluşturur. Patatesle birlikte kulalnılması önerilir.

Sebze ve meyve dışında kalınbağırsak sindirimine yardımcı olan diğer gıdalar bal, bitkisel kabuklu buğday lapası, bütün diğer meyve ve sebze sularıdır.


Gün boyunca 300-500 gram bu meyve ve sebzelerin suları içilmelidir. Eğer tüketilen sebze ve meyveler şişkinlik yapıyor ve gaz oluşturuyorsa, sadece az haşlama sebze tüketilir. Mevsime uygun olan meyve ve sebzelerden az miktarda alınır. idalar şayet gaz oluşumuna ve şişkinliğe sebep oluyorsa, taze fasulye, bezelye, soğan, lahana ve pancar gibi gıdalar haşlama ve sıcak, az pişirilmiş olarak yenebilir, çiğ olarak yenmemelidir.


Gaz oluşumunu önlemenin, reflü, ülser ve diğer mide rahatsızlıklarının çözüm yolu ise taze çiğ lahana suyuna patates suyu katarak içmektir. Çok yoğun gaz problemi olanlara lahanayı haşlayarak suyunun tüketilmesi önerilir.

Sabahları içilecek olan sebze ve meyve suyu terkibi;

İlk başlangıçta vücudu alıştırmak için 150 gram kırmızı pancar, 150 gram havuç ve 150 gram elma suyu ile yapılır. Mevsimlik sebze ve bitkilerin katılması da önerilir. (Maydanoz, dereotu, ıspanak, tere vs.) Gaz oluşumunu önlemenin, reflü, ülser ve diğer mide rahatsızlıklarının çözüm yolu ise bu karışımın içine taze çiğden 150 gram lahana suyu, 150 gram patatesle birlikte alınır.

smile6081
8-03-11, 08:03
araştırdım canım ahmet marankinin kendğ sitesindede karaciğer sıcak tutulacak hamama gidelecek. gibi şeyler yazıılmış.

aeben
10-03-11, 09:03
merhaba
arkadaşlar başlama tarihi nedir ben tam olarak bulamadım

dolunayda sona ermiyormu .. dolunay ne zaman ??
kimi 13 marttda başlıyor diyor kimi 27 martta ayol o zamanlara kadar dolunay kalıyormu ??

marankinin kendi sitesindende bişi anlamadımki ne zaman başlıyor ?

bukonuda kesin bilgisi olan varsa lütfen yazarmı ??

berrammm
10-03-11, 20:03
13 mart-20 mart
27 mart-3 nisan tarihlerinden birinde yapılabilir.ben 13 martta yapıcam inş. başka yapacak varsa birbirimize destek olalım...

smile6081
10-03-11, 22:03
bende yapmak istiyorum..

yapan birileri varsa bize destekk olsunlar dayanırmıyız acaba lavmanı tek başımıza yapabilirmiyiz ayy heyecanlandım...

birbirmize destek olalım fikirlerimizi paylaşalım..:KK1:

aeben
11-03-11, 07:03
kıslar aç.ıkçası ben seda sayanda izlemiştim ve orda lavmandan vs bahsatmiyordu sadece beslenmeyle ve z.yagdan bahsatmişti benimde aklıma yatmıştı saglık için yapıyorum iltihaplarıtemizler diye .
.ama dün diger topikde daha evvel yapanları okudum ve vazgeçtim ben lavman yapamam yani okadar derine dalmak istemiyorum .hele z.yagdan sonraki bulantı ve kusma olyını eşim görüse demedigini bıraklmaz..:KK9:.henüz katı meyve sıkacagıda almadım yani..birde ayın 13 de dolunay var diye biliyorum ve bu iş martın 7 de başlayacak diye okumuştum yani dolunayın son günü yani 13 de son günü z.ayglı olan ... sizler eminmisiniz başlangıcının 13 olduguna ...dolunay günü bence en son günü . daha evvel yapanlardanda öyle okudum ..bence tarihde bi yanlışlık var ...

smile6081
11-03-11, 09:03
Bende açıkcası lavman şinden tırsıyorum...
Ama deneyipte görmekte istiyorum, tarihleri araştırmak lazım.

hsntn
11-03-11, 13:03
Daha önceki senelerde kayınvaliden yapmıştı bu detoksu ilk zamanlar evet kendini iyi hissetmişti ama aradan zaman geçince vücüdunun dengesi bozuldu kabızlık problemi yaşamaya başladı başka rahatsızlıklarıda oldu.Bir yerde okumuştum bu lavmanla birlikte bağırsaklardaki yararlı bakterilerede zarar veriyormuş.Çoğu uzman bu detoksu pek önermiyor denemek isteyen arkadaşlara uyarı mahiyetinde yazmak istedim.

aeben
11-03-11, 14:03
kadriye16
Daha önceki senelerde kayınvaliden yapmıştı bu detoksu ilk zamanlar evet kendini iyi hissetmişti ama aradan zaman geçince vücüdunun dengesi bozuldu kabızlık problemi yaşamaya başladı başka rahatsızlıklarıda oldu.Bir yerde okumuştum bu lavmanla birlikte bağırsaklardaki yararlı bakterilerede zarar veriyormuş.Çoğu uzman bu detoksu pek önermiyor denemek isteyen arkadaşlara uyarı mahiyetinde yazmak istedim.
dediklerne aynen katılıyorum ben lavman olmadan yapmak istiyorum sadece beslenmeyle temizlenmek . ne derece temizlenir bilmiyorum ama
bagırsakların içindede birçok yararlı bakteri var onlarda tamemen gidiyor ..
birde bu detoksla bir çok vitamin ve minalerde gidiyor o yüzden bu detosk yapacakların MUTLAKA DESTEK ÜRÜNLER ALMASI LAZIM ...

berrammm
11-03-11, 19:03
ben tarihleri araştırdım.13 mart-20 mart 27 mart-3 nisana kadar iki tarihten birinde yapılabilir bende senelerdir korkumdan yapamamıştım.yapan arkadaşlarla konuştum'' en korkulan lavman işinin o kadar korkulacak birşey değil,yağı içmesi biraz zorluyomuş ama ben kararlıyım bu sefer yapıcam zaten kabızlık çekiyorum ne denediysem olmuyo dr. bile şaşırdı...neyse son umudum bu detox ...

suedaboun
11-03-11, 23:03
ben de yapıcam canım lavman setini aldım tabletleri de getirttim. çok heyecanlıyım kronik yorgunluk çekiyorum.
bir de bana bu temizliği yapmak zor gelmiyor. meyve sebze suyu içiyorsun meyve sebze yiyorsun. lavmanı bilmiyrum ama onu da öğrenicem.
Var mı başka yapan?
Beran
ben
??

suedaboun
11-03-11, 23:03
Arkadaşlar ya 13 mart - 20 mart arası ya da 27 mart 3 nisan arası tarihler. ben 13'ünde başlıycam. var mı katılan?

berrammm
13-03-11, 18:03
selam suedeboun naptın canım başladın mı?

bugün ben yaptım...sağlık sektöründen bir arkadaşım dediki eğer normal yediklerini lavman yapsan zararlı ama fazla birşey yemediğin için zararı yokmuş bunun...düşündüm sanki her zararlı şeyden vazgeçiyormuyuz...bilgisayar ,telefon ,çikolata ,cips......saymakla bitmez yani...ve yapmaya karar verdim.... sandığım kadar kötü değilmiş..sadece 500 ml. sudan sonra olan 1.5 lt.1 seferde tutamadım başka bi sorun olmadı...galiba gözümüzde fazla büyütmüşüz.sahah 500 ml. meyva suyumu içtim,öğlen 1 elma akşamda 4 dal marul 2 kase çorba içtim çok mu oldu az mı bilemiyorum ama hiç açlık hisetmedim.normalde yemekten kalkar hala açlık hissederdim.bol bol da bitki çayı yeşil çay ve su içtim.bende marankinin sitesinden takviye haaplardan sipariş verdim ama daha gelmedi perşembe vermiştim siparişi yarına elime geçer inş.

5 te kalktım bi dahada yatmadım uykum geliyor biraz daha oyalanıp erkenden yatacağım inş.

üzerimde hoş bir sakinlik var:KK70: oğlumun dershanesinden arayıp şikayet ettiler kızasım gelmedi normalde kızıp güzel bi ceza verirdim...:KK1:ama piskolojik mi bilmiyorum ama kendimi iyi hissediyorum:80:

berrammm
14-03-11, 09:03
2. günümde iyi gidiyor...korktugum gibi olmadı çok şükür... :81:

berrammm
16-03-11, 18:03
4. günüm biraz halsizlik var ama genel olarak iyi gidiyor...

HEYart
16-03-11, 19:03
bende yapıcam katı meyve presi hangisi pancarı falan iyice sıkar
kullananlar yardım etsin lütfen

berrammm
17-03-11, 21:03
canım benim farklı bir marka vardı hiç güzel sıkmıyordu ve yoruldumu kendini dinlenmeye alıyodu 1 saat 2 saat ...neyse günlerdir araştırıyorum yorumları özellikleri okudum bugün gidip philips 1861 modelini aldım...satıcı bir üst modelinin çıktığını ama bunun daha fazla suyunu çıkarttığını söyledi...daha fazla memnunlarmış filan ..bende bu akşam aldım daha yarın sabah deniyeceğim inş. 230 tl ye aldın nakit..

seheryeli35
19-03-11, 08:03
smile6081
Bende açıkcası lavman şinden tırsıyorum...
Ama deneyipte görmekte istiyorum, tarihleri araştırmak lazım.


inanın o kadar korkacak bişiy yok

zaten barsaklar temizlenince açlık filan kalmıyor bu gün 7. lavmanıda yaptım. yarın sabah çıkanları merakla bekliycem..
deneyip görmek en iyisi

sevgultuna
19-03-11, 10:03
Ya kızlar inanamıyorum size.... Nasıl lavman yaptırıyorsunuz ya??? bu işi ne kadar basite alıyoruz böle. Marankiyi bilemem ama, muzaffer kuşhan(mıydı neydi?) millet deli gibi gitti. ama en sonunda biri ölünce kapadılar. Lavman doğum öncesinde bi de gebelikte kabızlıkta yapılır. bence bağırsak kanserlerinin sebeplerini internette iyi sitelerden bakın derim ben. Bu adamlara bişey olmaz; olan bu işe birde para veren insanlara olur. Vücudunuzu doğal dünyaya rahat bırakın canlar...:KK5:

aeben
20-03-11, 16:03
HEYart
bende yapıcam katı meyve presi hangisi pancarı falan iyice sıkar
kullananlar yardım etsin lütfen
piyeasadaki en iyi sıkacak diye bilyorum bende bunu aldım kulanıyorum tavsiye derim phlips 1861
berrammm
canım benim farklı bir marka vardı hiç güzel sıkmıyordu ve yoruldumu kendini dinlenmeye alıyodu 1 saat 2 saat ...neyse günlerdir araştırıyorum yorumları özellikleri okudum bugün gidip philips 1861 modelini aldım...satıcı bir üst modelinin çıktığını ama bunun daha fazla suyunu çıkarttığını söyledi...daha fazla memnunlarmış filan ..bende bu akşam aldım daha yarın sabah deniyeceğim inş. 230 tl ye aldın nakit..

metuka
21-03-11, 19:03
sevgultuna
Ya kızlar inanamıyorum size.... Nasıl lavman yaptırıyorsunuz ya??? bu işi ne kadar basite alıyoruz böle. Marankiyi bilemem ama, muzaffer kuşhan(mıydı neydi?) millet deli gibi gitti. ama en sonunda biri ölünce kapadılar. Lavman doğum öncesinde bi de gebelikte kabızlıkta yapılır. bence bağırsak kanserlerinin sebeplerini internette iyi sitelerden bakın derim ben. Bu adamlara bişey olmaz; olan bu işe birde para veren insanlara olur. Vücudunuzu doğal dünyaya rahat bırakın canlar...:KK5:
kızlar bencede bu lavman işi dengenizi bozmasın....

hazalada
23-03-11, 09:03
kızlar bende hazırlıklara başladım bu pazar başlayacagım alınacakların listesini yapıyorum yavaş yavaş bilgi topluyorum inşallah faydası olur :44: bide ben diyete girmek için iyi bir adım oldugunu düşünüyorum midem az yemeye alışacak hedefimdeki on kiloyu vermem lazım:KK66::KK66:

kardelen57
23-03-11, 16:03
bizde eşimle üç gündür içiyoruz bakalım
inşallah faydasını görürüz

muamma26
6-04-11, 18:04
Neden kimse sonuçlarla ilgili bişey yazmamış merak edenler için lütfen sonuçları yazın.

nergisultan
16-05-11, 07:05
mayıs ayı kozmik beden temizliği yapan yok mu arkadaşlar? ben yalnız mıyım yani

neskafe
3-07-11, 18:07
arkadaşlar
ben 3 sene önce marankinin kozmik beden temizliğini uyguladım . Büyük bir inatla ve sabırla.. lavman kısmı ise faciaydı.şu an düşündüğümde şaka gibi geliyor ve nasıl yaptığıma inanamıyorum... sonuç ise hüsran ,hiç bir şey çıkmadı ki 20 senedir sigara içiyorum, bir sürü şeye alerjim başlamıştı, eşek kadar da kanser şüpheli troid nodülüm varmış ..inanın hiç bir şeyi atlamadan harfiyen uyduğum halde benden hiç bir şey çıkmadı gözlerimin altı çöktü, halsizlik,isteksizlik, 1.5 kilo verdim detoks bittikten kısa bir süre sonra 4 kilo almıştım bir dahamı ? ben almayayım.

betulunlifleri
10-01-12, 21:01
istanbulda bildiğiniz güveniilir, kadın hamamı varmı?

betulunlifleri
10-01-12, 21:01
hamama gitmeyi çok istiyorum ama daha önce gitmedim

Derbeder_
17-04-13, 16:04
Veee 19 Nisan basliyoruuuumm! Benimle birlikte baslayacak olan hanimlar buyurun bu topicte toplanalim! motivasyon olur:)

seninle dogdum ben
18-04-13, 22:04
yazıyı yenı farkettım arkadasım bende 19 nısanda baslıycam detoksa ınsallah sonuna kadar dayanabılırım destek olalım bırbırımıze

KelamiHal
16-06-13, 09:06
Bizde yarın başlıyoruz inşAllah

KelamiHal
19-06-13, 10:06
Evet, bugun üçüncü günümüz.
Gayet güzel gidiyor elhamdulillah.
Sabah kalktığımda lavman yapılıyor. Bundan sonra kahvaltı olarak mesela bugün ki çig sebze suyu karışımım (kırmızı pancar, havuc, ıspanak)
Mevye suyu karısımım ( çilek, armut, seftali, )

Kendimi gayet iyi hissediyorum elhamdulillah.
çildim canlılık kazandı bunu hissediyorum ve görebiliyorum.

Ve devam inşAllah...

Öğle yemeğinde sebze salata ağırlıklı yiyorum,

akşamda yine öyle.

canım şekerli çekince bal yiyorum.

aralarda bir avucu geçmiyecek şekilde kuru yemişleren yiyorum. Mesela kuru incirin arasına ceviz koyuyorum. Yeşil cayla birlikte güzel gidiyor.

Kendimizi bıktırmadan devam inŞAllah.


Mesela canım pilav tarzı birşey çekince salata olarak
bulgur ile kısır yapıyorum. zeytin yağı kullanıyorum ve kesinlikle salca atmıyoruz. Bunun yerine alternatif olarak bol domatez Kullanıyorum.

Patates yiyebiliyormuyuz bunu bilemiyorum. bilen varmı acaba?

merlininin
29-11-14, 17:11
son durum nedir :)

laylaynilay
7-07-15, 20:07
günleri neye göre belirleniyor acaba