Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Sivilcelere Karşı Zeytinyağı ve Tuz


libitinny
18-06-11, 21:06
Henüz 8. sınıfa gidiyorum ama burun kenarlarımda çok sivilce var(dı). İlaç kullanmaya cesaretim ve o kadar kaliteli ilaç alacak maddi durumum yoktu. Arkadaşım zeytinyağı ve tuz ikilisini önerdi. Yalnızca 1 hafta kullandım, çok değişiklik var, ve hala kullanmaya devam ediyorum. Belki kurtulmak isteyenler varsa diye yazıyorum. En azından denemekte fayda var. :)

3 çorba kaşığı zeytinyağını bir kaseye koyun. 4 çorba kaşığı tuzu da aynı kaseye koyun ve bir kaşıkla karıştırın. Macun kıvamına gelmesini bekleyin. Sonra elinizle yedire yedire sivilceli bölgelere sürün. DİKKAT! Kaş arasında sivilceniz yoksa hiç bulaşmayın derim, zeytinyağı dolayısıyla çok çabuk uzuyor tüyler. 2 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Zeytinyağın iyice akmasını sağlayın. Yüzünüzde yağ kalmasın. İlk 2 gün ard arda kullandıktan sonra, haftada 2 kez kullanmaya başlayın.

Hemen ilk günden değişimi fark edeceksiniz.

:)

ilknur905
22-06-11, 17:06
gerçekten çok değişim oluyor mu canım yada kızarıklıgını alıyor mu ?

ZyNp_fB
29-06-11, 11:06
Valla bn sevdm bu karışımı:) işede yaradı tavsye ederm :KK66:)

imdaaat
29-06-11, 12:06
tuzun sivilceleri yaktığını biliyorum benim arkadaşımda sırtındaki sivilcelere tuzlu su yapardı çok iyi gelirdi....bende balmumu ve zeytinyağı karışımlı maske yapmıştım ama zeytinyağı sivilcelerimi azdırdı yağ sonuçta bende bıraktım maskeyi...sende işe yaramış canm sevindim benim cildime uygun değil demekki zeytinyağı....ama zeytinyağı cilt güzelliğinde 1 numara zaten....

KadinlarKulubu
13-10-15, 07:10
Sivilce Tedavisi İçin Zeytinyağı Kullanımı Nasıl Olur? Tıklayınız