PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erkeğin gözünde değerli vazgeçilmez kadın olmak istermisinizSayfa : [1] 2

Axisude
25-11-2011, 08:29
ARKADAŞLAR BU YAZI BİR ERKEKTEN ALINMIŞ ERKEK KADINI NASIL DEĞERLİ VE VAZGECİLMEZ GÖRÜR KENDİSİ NASIL KADINLARDAN ETKİLENİR PAYLAŞMIŞ BENDE SİZLE PAYLAŞACAĞIM VE ÇOK DOĞRU BU BENDE DENEDİM DENİYORUMDA

Merhaba değerli okuyucum,
Bundan sonra sizlere bu sayfadan bir erkeğin gözü ile kadına dair bilgileri paylaşacağım.

İlk konumuz ise; birçok erkeğin aslında kendisinin de bilmediği ve neden ayrılmak, aldatmak, çok eşlilik gibi konularda heveslere kapılıp ilişkinin canını okuması konusu.
Dilerim faydalı olur.
Sevgiler.

Değerli olanı kimse kaybetmek istemez. Değerli kadın olun.

DEĞERLİ KADIN KİMDİR ?

Gelin kısaca değerli kadın kimdir bir bakalım;

1. Aklını kullanan.
2. Ne zaman nerede nasıl hareket edeceğini bilen.
3. Sosyalliği sırf sosyallik olsun diye abartmayan.
4. Yaşadığı dönemin ve çevresinin farkında olan.
5. Elinde olanları en iyi şekilde kullanan.
6. Büyük yalanlardan uzak duran
7. Duygusal ve maddi bağımlılıklarını kontrol altında tutabilen
8. Ağlayarak değil aklını kullanarak karşı cinsin ilgisini taze tutmayı başaran.
9. Büyüdüğünün farkında olan
10. Bir evi kendi hiç bir şey yapmasa bile bir şekilde düzenli tutmayı başaracak kadar çevresine sözü geçen.
11. Bağımsızlığının her an elinde olduğunun bilincinde olan. Ama bunu karşısındakinin yüzüne asla vurmayan.
12. Hobileri olan ve bu konuda ciddi girişimleri olan
13. Gözlerini kullanmayı bilen…

Farkında mısınız? Güzel kadın olmak diye bir maddemiz olmadı. Neden acaba… !!!

Aslında cevabı basit!!!
Bu saydıklarımı kapsayan kadın zaten bir erkeğin gözünde güzel olmayı da başarır.

Önemli olan bu noktalarda kadın kendini bir tartmalı. Ha yok zaten ben güzelim bunlara gerek yok diyorsan. En son ilişkinin ne kadar sürdüğüne, neden bittiğine bir bak derim. Muhtemelen çokça savunacağın nokta vardır.

Bunlar bahane biliyorsun değil mi?
Yukarıdaki maddeleri bir kontrol etmeni öneririm. Bunlardan hangisi ya da hangileri eksik?
Baktın ama eksik bulamadın… Bu defa karşındaki adama bakmanı tavsiye ederim.
Bu değerlere sahip bir kadının değerini bilmiyorsa karşısındaki adam senin seviyende değildir.
Senin bu artıların onun gözünde hiçbir işe yaramadığı gibi ilişkinin de sonlanmasına neden olacak noktalardır.
Ama seviyorum ne yapayım?
Önce kendin değerli ol kendi içinde, sonra başkasının sana değer vermesi inan daha kolay olacak.
Aşırı ilgi ve kıskançlıkla bunaltıcı olma bezdirme derecesinde ilgi sevgi ve kıskançlıklarda bulunanları sevmez erkekler.
Kadın ilişkiyi yönetebilecek ve erkeği de buna dahil edebilecek kapasitede olmalı.
Tüm yükü erkeğe verirse adı üzerinde kadın yük olmaya başlar. Erkek yorulur, kadını indirip kısa sürede olsa ona yük olmasında sakınca görmeyeceği başka kadınlara bakar. Buda ilişkinin bittiğinin yazılı mezar taşıdır.

KADIN
Bir orkestra şefi kadar kontrollü, ama müzisyenlerinin orada oluşunu sağlayacak kadar da alçak günülü olmalı.

Erkekler Neden İlgisiz Davranır? NEden Elde Edene Kadardır Her Şey?

Sizin peşinizden aylarca koştu, sizi elde edebilmek için yapmadığı şirinlik, çılgınlık kalmadı. Bu kadar çırpındığını görünce sizi gerçekten sevdiğini, size aşık olduğunu ve hayatınızın erkeğini bulduğunuzu düşündünüz ona inandınız ve ona “tamam” dediniz.

İlk zamanlar her şey harika gidiyor geleceğe dönük güzel hayaller kuruyorsunuz. Yatak odasının renginden tutun da perdenin şekline varana dek her şeyi planladınız. Ancak öyle bir zaman geldi ki onun size karşı ilgisinin her geçen gün azaldığını, artık o tanıdığınız erkeğin “o” olmadığını anladınız. Peki neden? Neden erkekler belli bir süre sonra kadınlara olan ilgisini kaybeder? Hiç düşündünüz mü ?
psikologlar olarak bu konuyu irdeleyeceğiz ve gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya çıkararak siz değerli kadın ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalışacağız.


Av Konumundan Çıkmayın

İlk ve en önemli sebep erkeklerin genel karakteristik özelliği olan “elde etmenin yarattığı heyecan hissi”nin kadını elde ettikten sonra kaybolmasıdır. Erkek sizi elde edene kadar siz av, erkek avcıdır. Av kaçtığı kadar av, avcı kovaladığı kadar avcıdır. Avcı emeline ulaştığında avcı olmaktan çıkar, av da yakalandıktan sonra av olmaktan. Sonuç olarak artık heyecan bitmiştir. İlgi kaybolmuştur.

Sorumluluk Duygusu Erkekleri Kaçırabilir

Toplum olarak aile sorumluluğunu ve yöneticiliğini erkeklere vermişiz. Yani ataerkil bir toplumuz. Erkek evlendiğinde ciddi bir sorumluluğun altına gireceğini çok iyi bilir. Bu sorumluluk özellikle sorumluluk duygusu yeterince gelişmemiş erkekleri inanılmaz korkutur. Evlilik öncesi lay lay lomdur; lakin o günler yaklaştıkça erkek korkmaya mümkünse kaçmaya çalışabilir. Bu da bir ilgisizlik nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

Çok Sık Partner Değiştirme Psikolojiktir

Erkeklerin çok sık partner değiştirmesi konusuna gelince bunun da altında birtakım psikolojik nedenler yatar. Bunun iki nedeni vardır.
- Yeni bir ilişki demek yeni bir heyeca demektir.
- Ego yani kendini tatmin ve ispat etme psikolojidir.

Ona her şeyinizi vermeyin

Neredeyse erkeklerin en büyük hedefi fethetmek, elde etmektir. İlk baştan itibaren size sahip olmak, sizi tamamen ele geçirmek ve size kendilerinin ne kadar zeki, akıllı olduklarını göstermek isterler, tüm bunları yaptıklarında yani sizden almak istedikleri her şeyi aldıklarında artık heyecan da bitmiştir. Bunun sonucunda ise kendilerini gösterecek yeni bir kadın yani yeni bir heyecan peşinde koşmaya başlarlar.

Erkekleri Korkutan Heycanın Bitmesidir

Kadınların en büyük yanılgısı ilişkide erkeklerin bağlanmaktan korktukları yanılgısıdır. Oysa erkekleri asıl korkutan bağlılık değil yaşanılan ilişkinin heyecanının bitmesidir. Bu noktada kadınların bu heyecanı bitirmemeleri için bir anda kendilerini tümden teslim etmeleri doğru bir adım değildir.

Araya Mesafe Koyun

Henüz evlenmediyseniz ve sizinle sürekli görüşme isteğiyle sizi arıyorsa ,her ne kadar, bu durum sizin çok hoşunuza gitse de hemen ona teslim olmayın. Mevcut pozisyonunuzu koruyun ve başka işlerinize ağırlık vererek partnerinizle aranıza birazcık da olsa mesafe koyun. Fakat sizin açınızdan durum daha ağırsa yani onsuz yapamıyorsanız yeni arkadaşlıklar edinin ve biraz da onlarla zaman geçirin. Unutmayın hızlı gelişen bir ilişki yine aynı hızda son bulur ve sağlam bir temel üzerine oturmamış olur.

Erken Evlilik Teklifine Dikkat

Henüz ilşikinin başlarındaysanız ve bu ilişkinin daha başında size evlilik teklifi yaptıysa bunu oturup ciddi ciddi düşünmelisiniz. Çünkü bu çok da sağlıklı bir durum değildir. İnsan henüz yeni tanıdığı birine nasıl hemen evlilik teklifi yapabilir. Bu davranışın çeşitli sebepleri olabilir. Karşınızdaki erkek henz yeterince olgun ve tam olarak ne istediğini bilmeyen biri olabilir. Gelecekte mutsuz olmak istemiyorsanız bu durumu çok iyi tahlil etmelisiniz.

Peki Ne Yapmalı?

Peki kadın bu durumda ne yapmalı? İlşikisinin ömrünü nasıl uzatabilir? Erkeğini kadın elinde tutmak için ne yapmalı?
Öncelikle işi yavaştan alın. Kendini yamamaya çalışan bir kadın pozisyonuna asla düşmeyin. Her an elinden kayıp gidecekmişsiniz gibi bir psikoloi yaratın.
Hayatın merkezinde kendilerinin olmadığını anlasınlar. Onsuz da yapabileceğinizi ona hissettirin. İlgisiz olduğunu gördüğünüzde kesinlikle üstüne gidip ısrarla kendinizi sevdirmeye onu eski haline getirmeye çalışmayın. Böyle bir duurmda sizden daha da uzaklaştığını göreceksiniz..

bunlar bir psikoloğun yazılar ve erkek bu pisikolog çokta doğru sölemiş bende uyguluyorum mutlu her daim sevgi gösterilen saygı gösterilen bir evliliğim var hala dilerimde benim ve tüm arkadaşların evlilik ve ilişkisi öyle devam eder arkadaşlar bunlar kulağınıza küpe olsun

askyorgunu
25-11-2011, 08:43
İlgisiz olduğunu gördüğünüzde kesinlikle üstüne gidip ısrarla kendinizi sevdirmeye onu eski haline getirmeye çalışmayın. Böyle bir duurmda sizden daha da uzaklaştığını göreceksiniz..


bu kısma kesinlikle katılıyorum bizzat yaşadım kenarda bekleyip onsuz da hayatın devam ettiğini gösterince onu
izleyince daha çok yoluna giriyormuş her şey acı ama gerçek buymuş anladım.....

Cookie_Dough
25-11-2011, 09:39
katılıyorum ama bu dedikleri yani özellikle şu herşeyi vermeme konusu evlenene kadar olabilcek bir şey

evlendikten sonra adamla koca bir hayatı paylaşıosun artık... gizleyip saklayabilceğin bir şeyin kalmıyo

ya da ben henüz evli olmadığım için böle düşünüyorum

evli ve mutlu ablalarımız bu konuda yardım etseler ne güzel olur :1: o maddeyi evliliğe nasıl uyarlıcaz

çünkü sadece erkek gözüyle bakmıyorum olaya... bende heyecanın bitmesini istemem şahsennn :26:

Axisude
25-11-2011, 14:55
katılıyorum ama bu dedikleri yani özellikle şu herşeyi vermeme konusu evlenene kadar olabilcek bir şey

evlendikten sonra adamla koca bir hayatı paylaşıosun artık... gizleyip saklayabilceğin bir şeyin kalmıyo

ya da ben henüz evli olmadığım için böle düşünüyorum

evli ve mutlu ablalarımız bu konuda yardım etseler ne güzel olur :1: o maddeyi evliliğe nasıl uyarlıcaz

çünkü sadece erkek gözüyle bakmıyorum olaya... bende heyecanın bitmesini istemem şahsennn :26:
herşeini vermiyceksin derken sevgini tümüyle vermiycen yani öle mıncık mıncık olmıycak saygında öle hani şu sevdiğin kadar sevilir saydığın kadarda sayılırsın mantığı hem ona ait ama hemde elinde tutmasını bilmessen kaparlar gibi olcaksın bunu hissetiriceksin arada imalarla harketlerinle sana mesela senden iyisinimi bulurum diyo aşağlıyomu sen beğenmessen beğenme bi beğenen çıkar elbet dicen bişey olunca hiç umrumda deilsin taktiği uygulıycan yok ben sana geberirim sensiz nefes alamam bunları demiycen baktın uzaklaşıyo azcık sen yaklaşacan konuşmayı deniycen konuşamıyosan yüzüne mektup yazıcan göreceği yere koyucan uzaklaştın iyice böyle tek başıma olmuyor ya eskisi gibi olalım yada bitirelim yıpratmayalım birbirimizi diycen anlıycakki elinden kayacak çünki pek terkedilmeyi hazmedemezler onun geleceği saate şık olmaya çalışcaksın süslencen aşırı olmamak şartıyla onu bekleyen biri var bilecek. mesela temizliik bilmemne yoruldun çok bişey deil bi tşort bi mini etek bi kalem bi ruj ruj olmasada olur dağınık olmayan saçlar. yani öle temizlikçi kadın gibi darmadağın çıkmıycan karşısına hafif parfümünü sürcen genelde kadınlar flört döneminde buluşucaklarında süslenir püslenir evlenince pijamalarla saç taranmamış temizlik yaptığın kıyafetlerle karşılar eşlerini herif napsın dışarda şık karılar bide kapıyı açana bak kim ister bizde olsak istemeyiz:D erkeğin gözü bu yüzden dışarı kayar.böle taze kalacak sevgi

Rosemaryy
25-11-2011, 16:20
ARKADAŞLAR BU YAZI BİR ERKEKTEN ALINMIŞ ERKEK KADINI NASIL DEĞERLİ VE VAZGECİLMEZ GÖRÜR KENDİSİ NASIL KADINLARDAN ETKİLENİR PAYLAŞMIŞ BENDE SİZLE PAYLAŞACAĞIM VE ÇOK DOĞRU BU BENDE DENEDİM DENİYORUMDA

Merhaba değerli okuyucum,
Bundan sonra sizlere bu sayfadan bir erkeğin gözü ile kadına dair bilgileri paylaşacağım.

İlk konumuz ise; birçok erkeğin aslında kendisinin de bilmediği ve neden ayrılmak, aldatmak, çok eşlilik gibi konularda heveslere kapılıp ilişkinin canını okuması konusu.
Dilerim faydalı olur.
Sevgiler.

Değerli olanı kimse kaybetmek istemez. Değerli kadın olun.

DEĞERLİ KADIN KİMDİR ?

Gelin kısaca değerli kadın kimdir bir bakalım;

1. Aklını kullanan.
2. Ne zaman nerede nasıl hareket edeceğini bilen.
3. Sosyalliği sırf sosyallik olsun diye abartmayan.
4. Yaşadığı dönemin ve çevresinin farkında olan.
5. Elinde olanları en iyi şekilde kullanan.
6. Büyük yalanlardan uzak duran
7. Duygusal ve maddi bağımlılıklarını kontrol altında tutabilen
8. Ağlayarak değil aklını kullanarak karşı cinsin ilgisini taze tutmayı başaran.
9. Büyüdüğünün farkında olan
10. Bir evi kendi hiç bir şey yapmasa bile bir şekilde düzenli tutmayı başaracak kadar çevresine sözü geçen.
11. Bağımsızlığının her an elinde olduğunun bilincinde olan. Ama bunu karşısındakinin yüzüne asla vurmayan.
12. Hobileri olan ve bu konuda ciddi girişimleri olan
13. Gözlerini kullanmayı bilen…

Farkında mısınız? Güzel kadın olmak diye bir maddemiz olmadı. Neden acaba… !!!

Aslında cevabı basit!!!
Bu saydıklarımı kapsayan kadın zaten bir erkeğin gözünde güzel olmayı da başarır.

Önemli olan bu noktalarda kadın kendini bir tartmalı. Ha yok zaten ben güzelim bunlara gerek yok diyorsan. En son ilişkinin ne kadar sürdüğüne, neden bittiğine bir bak derim. Muhtemelen çokça savunacağın nokta vardır.

Bunlar bahane biliyorsun değil mi?
Yukarıdaki maddeleri bir kontrol etmeni öneririm. Bunlardan hangisi ya da hangileri eksik?
Baktın ama eksik bulamadın… Bu defa karşındaki adama bakmanı tavsiye ederim.
Bu değerlere sahip bir kadının değerini bilmiyorsa karşısındaki adam senin seviyende değildir.
Senin bu artıların onun gözünde hiçbir işe yaramadığı gibi ilişkinin de sonlanmasına neden olacak noktalardır.
Ama seviyorum ne yapayım?
Önce kendin değerli ol kendi içinde, sonra başkasının sana değer vermesi inan daha kolay olacak.
Aşırı ilgi ve kıskançlıkla bunaltıcı olma bezdirme derecesinde ilgi sevgi ve kıskançlıklarda bulunanları sevmez erkekler.
Kadın ilişkiyi yönetebilecek ve erkeği de buna dahil edebilecek kapasitede olmalı.
Tüm yükü erkeğe verirse adı üzerinde kadın yük olmaya başlar. Erkek yorulur, kadını indirip kısa sürede olsa ona yük olmasında sakınca görmeyeceği başka kadınlara bakar. Buda ilişkinin bittiğinin yazılı mezar taşıdır.

KADIN
Bir orkestra şefi kadar kontrollü, ama müzisyenlerinin orada oluşunu sağlayacak kadar da alçak günülü olmalı.

Erkekler Neden İlgisiz Davranır? NEden Elde Edene Kadardır Her Şey?

Sizin peşinizden aylarca koştu, sizi elde edebilmek için yapmadığı şirinlik, çılgınlık kalmadı. Bu kadar çırpındığını görünce sizi gerçekten sevdiğini, size aşık olduğunu ve hayatınızın erkeğini bulduğunuzu düşündünüz ona inandınız ve ona “tamam” dediniz.

İlk zamanlar her şey harika gidiyor geleceğe dönük güzel hayaller kuruyorsunuz. Yatak odasının renginden tutun da perdenin şekline varana dek her şeyi planladınız. Ancak öyle bir zaman geldi ki onun size karşı ilgisinin her geçen gün azaldığını, artık o tanıdığınız erkeğin “o” olmadığını anladınız. Peki neden? Neden erkekler belli bir süre sonra kadınlara olan ilgisini kaybeder? Hiç düşündünüz mü ?
psikologlar olarak bu konuyu irdeleyeceğiz ve gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya çıkararak siz değerli kadın ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalışacağız.


Av Konumundan Çıkmayın

İlk ve en önemli sebep erkeklerin genel karakteristik özelliği olan “elde etmenin yarattığı heyecan hissi”nin kadını elde ettikten sonra kaybolmasıdır. Erkek sizi elde edene kadar siz av, erkek avcıdır. Av kaçtığı kadar av, avcı kovaladığı kadar avcıdır. Avcı emeline ulaştığında avcı olmaktan çıkar, av da yakalandıktan sonra av olmaktan. Sonuç olarak artık heyecan bitmiştir. İlgi kaybolmuştur.

Sorumluluk Duygusu Erkekleri Kaçırabilir

Toplum olarak aile sorumluluğunu ve yöneticiliğini erkeklere vermişiz. Yani ataerkil bir toplumuz. Erkek evlendiğinde ciddi bir sorumluluğun altına gireceğini çok iyi bilir. Bu sorumluluk özellikle sorumluluk duygusu yeterince gelişmemiş erkekleri inanılmaz korkutur. Evlilik öncesi lay lay lomdur; lakin o günler yaklaştıkça erkek korkmaya mümkünse kaçmaya çalışabilir. Bu da bir ilgisizlik nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

Çok Sık Partner Değiştirme Psikolojiktir

Erkeklerin çok sık partner değiştirmesi konusuna gelince bunun da altında birtakım psikolojik nedenler yatar. Bunun iki nedeni vardır.
- Yeni bir ilişki demek yeni bir heyeca demektir.
- Ego yani kendini tatmin ve ispat etme psikolojidir.

Ona her şeyinizi vermeyin

Neredeyse erkeklerin en büyük hedefi fethetmek, elde etmektir. İlk baştan itibaren size sahip olmak, sizi tamamen ele geçirmek ve size kendilerinin ne kadar zeki, akıllı olduklarını göstermek isterler, tüm bunları yaptıklarında yani sizden almak istedikleri her şeyi aldıklarında artık heyecan da bitmiştir. Bunun sonucunda ise kendilerini gösterecek yeni bir kadın yani yeni bir heyecan peşinde koşmaya başlarlar.

Erkekleri Korkutan Heycanın Bitmesidir

Kadınların en büyük yanılgısı ilişkide erkeklerin bağlanmaktan korktukları yanılgısıdır. Oysa erkekleri asıl korkutan bağlılık değil yaşanılan ilişkinin heyecanının bitmesidir. Bu noktada kadınların bu heyecanı bitirmemeleri için bir anda kendilerini tümden teslim etmeleri doğru bir adım değildir.

Araya Mesafe Koyun

Henüz evlenmediyseniz ve sizinle sürekli görüşme isteğiyle sizi arıyorsa ,her ne kadar, bu durum sizin çok hoşunuza gitse de hemen ona teslim olmayın. Mevcut pozisyonunuzu koruyun ve başka işlerinize ağırlık vererek partnerinizle aranıza birazcık da olsa mesafe koyun. Fakat sizin açınızdan durum daha ağırsa yani onsuz yapamıyorsanız yeni arkadaşlıklar edinin ve biraz da onlarla zaman geçirin. Unutmayın hızlı gelişen bir ilişki yine aynı hızda son bulur ve sağlam bir temel üzerine oturmamış olur.

Erken Evlilik Teklifine Dikkat

Henüz ilşikinin başlarındaysanız ve bu ilişkinin daha başında size evlilik teklifi yaptıysa bunu oturup ciddi ciddi düşünmelisiniz. Çünkü bu çok da sağlıklı bir durum değildir. İnsan henüz yeni tanıdığı birine nasıl hemen evlilik teklifi yapabilir. Bu davranışın çeşitli sebepleri olabilir. Karşınızdaki erkek henz yeterince olgun ve tam olarak ne istediğini bilmeyen biri olabilir. Gelecekte mutsuz olmak istemiyorsanız bu durumu çok iyi tahlil etmelisiniz.

Peki Ne Yapmalı?

Peki kadın bu durumda ne yapmalı? İlşikisinin ömrünü nasıl uzatabilir? Erkeğini kadın elinde tutmak için ne yapmalı?
Öncelikle işi yavaştan alın. Kendini yamamaya çalışan bir kadın pozisyonuna asla düşmeyin. Her an elinden kayıp gidecekmişsiniz gibi bir psikoloi yaratın.
Hayatın merkezinde kendilerinin olmadığını anlasınlar. Onsuz da yapabileceğinizi ona hissettirin. İlgisiz olduğunu gördüğünüzde kesinlikle üstüne gidip ısrarla kendinizi sevdirmeye onu eski haline getirmeye çalışmayın. Böyle bir duurmda sizden daha da uzaklaştığını göreceksiniz..

bunlar bir psikoloğun yazılar ve erkek bu pisikolog çokta doğru sölemiş bende uyguluyorum mutlu her daim sevgi gösterilen saygı gösterilen bir evliliğim var hala dilerimde benim ve tüm arkadaşların evlilik ve ilişkisi öyle devam eder arkadaşlar bunlar kulağınıza küpe olsun


Tam benim şu andaki psikolojimi anlatan bi yazı. Katılıyorum bütün yazılanlara, eline sağlık canım, paylaştığın için teşekkürler, faydası oldu.

BurcumO
25-11-2011, 18:18
bendede suan ayni sorun var..bir aydir arkadasca telefonda gorustuk ve 2 kez bulustuk..beraber olali 1 hafta oluyo..sevgiliykende 1kere gorusukbdaha sadece..sanki biraz ilgisiz..gerci cok yogun okuyor hemde gece calisiyor.pek zamani olmuyor..ama telden tele napabilirimki..once onun yazmasinimi beklemeliyim? mesela dun msjda dedim ona hic yazmadin bugun diye..yanlismi yaptim? benimle bulusmak istesin istiyorum daha cok merak etsin ve beni sahiplensin istiyorum..cunku emin degilim artik gercekten benden hoslaniyormu yoksa sadece elde edene kadrmiydi...

Axisude
26-11-2011, 21:38
Tam benim şu andaki psikolojimi anlatan bi yazı. Katılıyorum bütün yazılanlara, eline sağlık canım, paylaştığın için teşekkürler, faydası oldu.
rica ederim canım yardımım olabildiyse ne mutlu bana YARADAN yardımcınız olsun bende çektim en derinden aşk acısını bilirim şuan o acı çektirenle evliyim:)mutluyum hepinizin mutluluğu bulmanız dileğimle

Axisude
26-11-2011, 21:41
bendede suan ayni sorun var..bir aydir arkadasca telefonda gorustuk ve 2 kez bulustuk..beraber olali 1 hafta oluyo..sevgiliykende 1kere gorusukbdaha sadece..sanki biraz ilgisiz..gerci cok yogun okuyor hemde gece calisiyor.pek zamani olmuyor..ama telden tele napabilirimki..once onun yazmasinimi beklemeliyim? mesela dun msjda dedim ona hic yazmadin bugun diye..yanlismi yaptim? benimle bulusmak istesin istiyorum daha cok merak etsin ve beni sahiplensin istiyorum..cunku emin degilim artik gercekten benden hoslaniyormu yoksa sadece elde edene kadrmiydi...
sabret yoğunluktandır zamanla ne olucağı belli olur zaten

Axisude
26-11-2011, 21:52
bunu paylaşmak istedim

BAĞLANMAYACAKSINBağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
"O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.

Ve zaten genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de
korkmazsın.
Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
Paldır küldür yürüyebileceksin.
İlle de bir şeyleri sahipleneceksen,
Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları...
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak.
"O benim." diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin...
Mesela gökkuşağı senin olacak.
İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait
olacaksın.
Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem
de hep senin kalacakmış gibi hayat.
İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak...

CAN YUCEL

Rosemaryy
26-11-2011, 22:24
rica ederim canım yardımım olabildiyse ne mutlu bana YARADAN yardımcınız olsun bende çektim en derinden aşk acısını bilirim şuan o acı çektirenle evliyim:)mutluyum hepinizin mutluluğu bulmanız dileğimle

Amin, canım yaa amin. Sevindim canım senin adına, mutlu olmana, keşke benimde öyle olsa. Sonradan nasıl barıştınız peki, rica etsem, anlatır mısın ?

BurcumO
26-11-2011, 22:52
sabret yoğunluktandır zamanla ne olucağı belli olur zaten

oyle canim insallah duzelir onuda bosverdim yeni bi sorun cikti ortaya..dun msjlastik en son ben yazdm yuzmeye gidicem fln sora ogun hic yazmadi..bugunde hic yazmadi..dayanamadim..saat 15 gibi yazdim hala cevap yok..19 a dogru aradimm.alo bile demeden bana cok sukur aradin dedi..dedim sen nerdesin yazmadin aramadin.ya sorma telim kilitlendi faturayida odedim halbuki dedi..o an icin rahatladi.teli kapattiktan sora dedim madem ole evden arassydi annesnden arasaydi babasindan arasaydi fln diye dusundum..ve msj cektim ona..halada aramadi bisey yapmadi..karar verdim bende yazarsa gec yazarim soguk davranirim ararsa cikmam fln...sizce iyimi yaparim?

AdrianaLimaa
27-11-2011, 00:43
oyle canim insallah duzelir onuda bosverdim yeni bi sorun cikti ortaya..dun msjlastik en son ben yazdm yuzmeye gidicem fln sora ogun hic yazmadi..bugunde hic yazmadi..dayanamadim..saat 15 gibi yazdim hala cevap yok..19 a dogru aradimm.alo bile demeden bana cok sukur aradin dedi..dedim sen nerdesin yazmadin aramadin.ya sorma telim kilitlendi faturayida odedim halbuki dedi..o an icin rahatladi.teli kapattiktan sora dedim madem ole evden arassydi annesnden arasaydi babasindan arasaydi fln diye dusundum..ve msj cektim ona..halada aramadi bisey yapmadi..karar verdim bende yazarsa gec yazarim soguk davranirim ararsa cikmam fln...sizce iyimi yaparim?

Cok sukur aradin mi bence onun armasi gerekirmis ama cok baglanmamaya bak bence ya kendisi dussun pesine iste bu yazida dedigi gibi o sana nasi davraniyosa ayni davran derim sogukluk varsa bunun mesafeyle yok yogunlukla fln alakasi yok. Bi telefon edicek cok mu zor diye dusunuyorm ben.

Of maddelere bak yaa sanki kendileri dort dortluk de bide elimizde tutmaya calisiyoruz vay anam vay.. hem ben boyle oyunlar yada maddelere fln gelemiyorum neysem oyum iste daginik sacimla sevsin oldugum gibi begensin yuzumdeki makyaji sevecek adam gelmesin istiyorum :D bu devirde belki cok sey istiyorum ama sizce de boyle olmasi gerekmiyomu ya eninde sonunda yaslanicaz ne yani yaslandin cirkin oldun diye baskasina mi gidicek simdiden defolsun gitsin aaa :27:

HepBaharOlsa
27-11-2011, 01:08
Bu konuda daha eksiklerim varmiis,
bir an once kendimi gelistirmem laziimki, iyice asik olsun bana:16:

BurcumO
27-11-2011, 08:46
Cok sukur aradin mi bence onun armasi gerekirmis ama cok baglanmamaya bak bence ya kendisi dussun pesine iste bu yazida dedigi gibi o sana nasi davraniyosa ayni davran derim sogukluk varsa bunun mesafeyle yok yogunlukla fln alakasi yok. Bi telefon edicek cok mu zor diye dusunuyorm ben.

Of maddelere bak yaa sanki kendileri dort dortluk de bide elimizde tutmaya calisiyoruz vay anam vay.. hem ben boyle oyunlar yada maddelere fln gelemiyorum neysem oyum iste daginik sacimla sevsin oldugum gibi begensin yuzumdeki makyaji sevecek adam gelmesin istiyorum :D bu devirde belki cok sey istiyorum ama sizce de boyle olmasi gerekmiyomu ya eninde sonunda yaslanicaz ne yani yaslandin cirkin oldun diye baskasina mi gidicek simdiden defolsun gitsin aaa :27:

ya ne bilim benim telime bisey olsa biyerden ararm hangi devirde yasiyoruz..birde ben yazmadim tam gunune denk geldi onu deniyim dedim..hiicc merak etmedi beni..onu birak hani bana dese sen neden aramadin kirildim falan beni kafasina taktigini dusunucem ama nerdeeee...bide diyo biliyosun hep yaziyorum falan filan..son mesaja da cevap yok..demekki nasil davrandigim onu ilgilendirmiyo..yine baska telden bile aramiyo..ne yapicami sasirdim ya

Cookie_Dough
27-11-2011, 11:13
Of maddelere bak yaa sanki kendileri dort dortluk de bide elimizde tutmaya calisiyoruz vay anam vay.. hem ben boyle oyunlar yada maddelere fln gelemiyorum neysem oyum iste daginik sacimla sevsin oldugum gibi begensin yuzumdeki makyaji sevecek adam gelmesin istiyorum :D bu devirde belki cok sey istiyorum ama sizce de boyle olmasi gerekmiyomu ya eninde sonunda yaslanicaz ne yani yaslandin cirkin oldun diye baskasina mi gidicek simdiden defolsun gitsin aaa :27:

bende senin gibi düşünüyorum.... olduğun gibi sevmeli seni karşındaki

bizler de oldugumuz gibi olmalıyız ama paspal degil... temiz ve düzenli olmak yeterli diye düşünüyorum...

Axisude
27-11-2011, 13:51
Cok sukur aradin mi bence onun armasi gerekirmis ama cok baglanmamaya bak bence ya kendisi dussun pesine iste bu yazida dedigi gibi o sana nasi davraniyosa ayni davran derim sogukluk varsa bunun mesafeyle yok yogunlukla fln alakasi yok. Bi telefon edicek cok mu zor diye dusunuyorm ben.

Of maddelere bak yaa sanki kendileri dort dortluk de bide elimizde tutmaya calisiyoruz vay anam vay.. hem ben boyle oyunlar yada maddelere fln gelemiyorum neysem oyum iste daginik sacimla sevsin oldugum gibi begensin yuzumdeki makyaji sevecek adam gelmesin istiyorum :D bu devirde belki cok sey istiyorum ama sizce de boyle olmasi gerekmiyomu ya eninde sonunda yaslanicaz ne yani yaslandin cirkin oldun diye baskasina mi gidicek simdiden defolsun gitsin aaa :27:
:) öyle aslında ama o zaman ilk dağınık gitmelisin işte erkekler ilk zaman süslü püslü kendi için hazırlanılmış görünce sonradan pasaklı gördüğünde itici oluyoruz bakımlı olmak sadece makyajlı olmak değildir kendine yakışanı giyip sade bi güzellikde elde edebiliriz herkez ektiğini biçer değilmi o az arıyosa sende az aramalısın ben hep seni düşünüyorum havası olmamalı erkek nasılsa beni düşünüyor diye başka yere yöneliyor sonunda yani hep elde etmeye çalışmalı seni mlsf böleler:D

Axisude
27-11-2011, 13:57
ya ne bilim benim telime bisey olsa biyerden ararm hangi devirde yasiyoruz..birde ben yazmadim tam gunune denk geldi onu deniyim dedim..hiicc merak etmedi beni..onu birak hani bana dese sen neden aramadin kirildim falan beni kafasina taktigini dusunucem ama nerdeeee...bide diyo biliyosun hep yaziyorum falan filan..son mesaja da cevap yok..demekki nasil davrandigim onu ilgilendirmiyo..yine baska telden bile aramiyo..ne yapicami sasirdim ya
şaşırma canım sen o nasıl davranıyorsa öle davran ve çok kaptırma kendini bu kişiye hani heran gidecek gibi düşün ya biraz ilgisis biri yada yenisiniz diye sana çok bağlanmamış daha bir insan özleniyorsa mutlaka orada bir boşluk oluşuyordur eğerki senin boşluğun oluşuyorsa özlemiş demektir bırak arama o arasın aradığındada çok merak etmişsin gibi yapma yaaa nerdesin kaç gün oldu bilmemne eğerki baktın olmuyo yürümüyo fazla dallanıp budaklandırmadan ayrıl başında dönersen fazlada acı vermez.baktın ilgisisliği devam ediyo o zaman ona hiç gerek yokki insanlar neden birine ihtiyaç duyar sevgi ve ilgi için her bitki hayvan ve insan sevgi ilgi şevkat olmadan yaşayamaz

BurcumO
27-11-2011, 16:32
şaşırma canım sen o nasıl davranıyorsa öle davran ve çok kaptırma kendini bu kişiye hani heran gidecek gibi düşün ya biraz ilgisis biri yada yenisiniz diye sana çok bağlanmamış daha bir insan özleniyorsa mutlaka orada bir boşluk oluşuyordur eğerki senin boşluğun oluşuyorsa özlemiş demektir bırak arama o arasın aradığındada çok merak etmişsin gibi yapma yaaa nerdesin kaç gün oldu bilmemne eğerki baktın olmuyo yürümüyo fazla dallanıp budaklandırmadan ayrıl başında dönersen fazlada acı vermez.baktın ilgisisliği devam ediyo o zaman ona hiç gerek yokki insanlar neden birine ihtiyaç duyar sevgi ve ilgi için her bitki hayvan ve insan sevgi ilgi şevkat olmadan yaşayamaz

Mesaj gönderdi bugün...merhaba canim tel acildi..dün firsat bulamadim gece isten geldim öglen kalktim ise gittim sonra dus falan aldim dersek o saat oldu yazdi..ama bi daha yazmasini mi beklesem diye düsünüyorum..zaten 3,5 saat gecti..yazsammi yazmasammi yani yoksa o bi daha yazsin diyemi beklesem diye düsünüyorum :(

sanirim birazda ben abartiyorum..24 saat görüsmedik diye bi sürü sey kurdum kafamda..oda ben msj attim cvap alamayinca arar ibeni nasilsa haber vermeme gerek yok diyemi düsündü acaba bilemiyorum yaaa...

ama dedigin gibi ilgisi azalirsa cok olmaz ilerde bitiririm..ama genel olarak baktigimda aslinda ilgili bana karsi..sadece bulusamama gibi bi sorun var iste..

yanlislikla tanistigimizdan beri bana gönderdigi mesajlarin hepsini sildim kizlar ya :(( sabahtan beri moralim cok bozuk nasil geri alabilirim diye düsünüyorum ama bulamadim bir yolunu:S ben cok önem veriyorum öyle anilara mesajlara falan :(( offf moralim bozukkk bi yolu yokmu bunun ?

regen
27-11-2011, 16:52
tesekkürler arkadasim... :46::46::46::46::46: güzel bi yazi.. ben de cevremdekiler erkeklerden hep duymusumdur, kuzenlerim arkadaslarim felan hep sundan sikayetci olurlar: evlendikten sonra kadinin degisimi... yani bekarinda da ayni korku var, evlisinde de ayni dert var.. evlendikten sonra kadinin kendine bakmamasi, kendini birakmasi ne bilyim kilo almasi kasina gözüne dikkat etmemesi vs... evlenmeden önce erkek bizi hep güzel kiyafetlerler bakimli görür.. ya sonra?? pisamalar icinde, sac bas bi tarafta :1::1::1::1: ben en iyisi kalkip da kendime biraz ceki düzen vereyim :1::1::1::1:

AdrianaLimaa
28-11-2011, 01:39
benim eski sevgilim pijamali halimi seviyodu sacim basim daginik oldumu sirin geliyodum cocuga :1: kacirmasamiydim ki:emir_bebek:

Axisude
28-11-2011, 07:31
benim eski sevgilim pijamali halimi seviyodu sacim basim daginik oldumu sirin geliyodum cocuga :1: kacirmasamiydim ki:emir_bebek:
:D:D:D:D sabah sabah güldürdün beni:D

Axisude
28-11-2011, 07:36
Amin, canım yaa amin. Sevindim canım senin adına, mutlu olmana, keşke benimde öyle olsa. Sonradan nasıl barıştınız peki, rica etsem, anlatır mısın ?
başka bir konuya yazdığın yorum altına anlatmıştım ama nerde dur bulup kopyalayayım.

senin yorumun altına yazmışım yorumunla beraber kopyaladım

-----------------------------------------------------------------------------------
bu seninki

Alıntı Rosemaryy kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
Ne kadar da çocukça oyunlar ve davranışlar. Aklı sıra, seni kıskandırmaya çalışıyor.

----------------------------------------------------------------------------------------
buda bnm
:) böle şeyler yapılıyorsa sevinmelisin çünki hala unutulmamışsın.akıldasınki hala seni düşünüp sen gör die bişiler yapıyor.haklısın çocukça şeyler kim naparsa kendine yapar deilmi ahh ahh tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer nereki bunu hesap etmesler.ama başımdan geçmişti paylaşıyım istedim şuan eşim olan kişiyle çıkıyorduk o zamanlar kavga etmiştik beni kıskandırmak geri döndürmek ve canımı acıtmak için eski kız arkadaşıyla ilgili bi laf etti çünki biliyodu ona çok gıcık oluyodum kıskanıyodumda ben bu lafına dahada sinirlendim ne haliniz varsa görünya bununla sadece kendinden soğutuyosun dedim bir daha ne aradım ne beni görebilceği msn face bilmemne hiçbir yerde görünmedim ortak arkadaşlarlada görünmedim tam 2 ay nası gecti ben bilmiyom zordu ama dayandım 2ay sona gizli numaradan biri aramış duymamışım ertesi gün gene yine duymamışım sona numara açık şekilde gece 12de çaldı telefon numarayı tanımıyom efendim dedim baktım onun sesi napıyorsun dedi senmisin dedim ama şoktaydım tahmin etmiyodum çünki çok dik kafalıdır bilir hep ben ararım dayanamaz der aramaz o yüzdende demekki aramayınca ben kopardı die düşünmüştür sesini duymak için aradım dedi mutlu olmuştum sonra bi ortak arkadaşımız var bahar birasda hoppadır her erkeğe sırnaşır bunada sırnaşmıştı bu numaram yeni bahara verirmisin dedi bi daha şoka girdim neyse verdim bahara numarayı sonra bnmki msj attı nbr die ertesi gün beni boşver verdim bahara numaranı ona sor nbr die dedim postacılıkta yaptım sayende dedim oda ben seni aradım baharı deil öle olsa bahara tel no ulaştırmaya çalışmazdım dedim oda ben bahara her türlü ulaşırım istesem amaç bahar deildi dedi sona düşündüm msn sinde ekli bahar 2dk pc açsa bahar karşısında olcak anladım kıskandırmak istemişti yüzüne vurmadım bide seni aramak için aramadım ayağı yaptıydı aklınca ben bahar die kavga çıkarınca açıklamak zorunda kaldı:D
---------------------------------------------------------------------
ben arayıp sormadım bnm eşim çıkarken öleydi dik kafalı aramazssa aramaz cinsinden ben şaşırdım nası olduda kırdı gururunu die :D:D:

BurcumO
28-11-2011, 08:21
bende seviniyorum böyle seyler yapiliyo diye..seneye evlenicekken terketti beni sonra bi kizla beraber olmaya basladi..boy boy resimlerini koyuyor utanmadan faceye...5 aydir ayriyiz en son kizi ögrenince 3,5 ay önce konustuk..ama ne düsünmeliyim bilmiyorum..ne aradi ne sordu..facemi kapattiktan sonra hic bi tepki yok ayni resim duruyor..kiskandirmak icin resimde degistirmiyo..sizce dönermi`? beni takip ettigine eminim ama gururundan yazarmi emin degilim...cünkü bende onla ayrildiktan sonra bi erkekle görüsüyodum ögrenmis falan ayrilirken arkads olarak kalalim seni insan olark seviyorum diyen.. o erkegi ögrenince naparsan yap ilgilendirmyiosun faln demeye basladi..sizce facem hala kapali kalsnmi? dogum günümdede yazmazsa facemi acip iliskisi var yapsam nasil olur ?

Rosemaryy
28-11-2011, 11:37
başka bir konuya yazdığın yorum altına anlatmıştım ama nerde dur bulup kopyalayayım.

senin yorumun altına yazmışım yorumunla beraber kopyaladım

-----------------------------------------------------------------------------------
bu seninki

Alıntı Rosemaryy kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
Ne kadar da çocukça oyunlar ve davranışlar. Aklı sıra, seni kıskandırmaya çalışıyor.

----------------------------------------------------------------------------------------
buda bnm
:) böle şeyler yapılıyorsa sevinmelisin çünki hala unutulmamışsın.akıldasınki hala seni düşünüp sen gör die bişiler yapıyor.haklısın çocukça şeyler kim naparsa kendine yapar deilmi ahh ahh tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer nereki bunu hesap etmesler.ama başımdan geçmişti paylaşıyım istedim şuan eşim olan kişiyle çıkıyorduk o zamanlar kavga etmiştik beni kıskandırmak geri döndürmek ve canımı acıtmak için eski kız arkadaşıyla ilgili bi laf etti çünki biliyodu ona çok gıcık oluyodum kıskanıyodumda ben bu lafına dahada sinirlendim ne haliniz varsa görünya bununla sadece kendinden soğutuyosun dedim bir daha ne aradım ne beni görebilceği msn face bilmemne hiçbir yerde görünmedim ortak arkadaşlarlada görünmedim tam 2 ay nası gecti ben bilmiyom zordu ama dayandım 2ay sona gizli numaradan biri aramış duymamışım ertesi gün gene yine duymamışım sona numara açık şekilde gece 12de çaldı telefon numarayı tanımıyom efendim dedim baktım onun sesi napıyorsun dedi senmisin dedim ama şoktaydım tahmin etmiyodum çünki çok dik kafalıdır bilir hep ben ararım dayanamaz der aramaz o yüzdende demekki aramayınca ben kopardı die düşünmüştür sesini duymak için aradım dedi mutlu olmuştum sonra bi ortak arkadaşımız var bahar birasda hoppadır her erkeğe sırnaşır bunada sırnaşmıştı bu numaram yeni bahara verirmisin dedi bi daha şoka girdim neyse verdim bahara numarayı sonra bnmki msj attı nbr die ertesi gün beni boşver verdim bahara numaranı ona sor nbr die dedim postacılıkta yaptım sayende dedim oda ben seni aradım baharı deil öle olsa bahara tel no ulaştırmaya çalışmazdım dedim oda ben bahara her türlü ulaşırım istesem amaç bahar deildi dedi sona düşündüm msn sinde ekli bahar 2dk pc açsa bahar karşısında olcak anladım kıskandırmak istemişti yüzüne vurmadım bide seni aramak için aramadım ayağı yaptıydı aklınca ben bahar die kavga çıkarınca açıklamak zorunda kaldı:D
---------------------------------------------------------------------
ben arayıp sormadım bnm eşim çıkarken öleydi dik kafalı aramazssa aramaz cinsinden ben şaşırdım nası olduda kırdı gururunu die :D:D:


Bende öyle yapıyorum şimdi canım, aynı senin yaptığın gibi, inşallah benimki de gururunu bi kenara bırakır da gelir.:43:

Axisude
29-11-2011, 06:38
bende seviniyorum böyle seyler yapiliyo diye..seneye evlenicekken terketti beni sonra bi kizla beraber olmaya basladi..boy boy resimlerini koyuyor utanmadan faceye...5 aydir ayriyiz en son kizi ögrenince 3,5 ay önce konustuk..ama ne düsünmeliyim bilmiyorum..ne aradi ne sordu..facemi kapattiktan sonra hic bi tepki yok ayni resim duruyor..kiskandirmak icin resimde degistirmiyo..sizce dönermi`? beni takip ettigine eminim ama gururundan yazarmi emin degilim...cünkü bende onla ayrildiktan sonra bi erkekle görüsüyodum ögrenmis falan ayrilirken arkads olarak kalalim seni insan olark seviyorum diyen.. o erkegi ögrenince naparsan yap ilgilendirmyiosun faln demeye basladi..sizce facem hala kapali kalsnmi? dogum günümdede yazmazsa facemi acip iliskisi var yapsam nasil olur ?
bak canımcım ilişkisi var yapmada senin peşinden koşan bi erkek var gibi göster ona iltifatlar eden senden hoşlanan biri olduğunu görsün mesela bi face aç erkek adıyla falan kendi facene kendine bişeyler yaz yorum yap bişeyin altına oda bunu mutlaka görecektir dayanamaz erkekler sen sadece şuan onun gözünde değersizsin ama bilsinki sana değer veren var görsün bunu eminimki kıskanacak
yani şöle diyim daha ilişkin yok ama beğenen biri var işte karşıdaki elde etmesin die kafayı yiyolar o zaman.benm eşim daha çıkarken
ilgisizdi huyu böle adamın bütün çıktıklarınada öleymiş ben rahatsız oluyodum bu durumdan istiodum ilgilensin hep benmle olsun o zamanlar face yaygın deildi böle.bi ortak netten tanıdığımız bayan arkadaşın chat yeri vardı oraya girerdik sohbet falan ederdik arkadaşlarımızla.benmki bi kaybolur 3-4gün görünmezdi geldiğindede öle ilgisiz merak ederdim sevmio herhalde derdim.orda bi çocuk vardı sevgilisinden ayrılmış sohbet ederdik acısını anlatırdı bana o kızı ne çok sevdiğini falan ama kız terketmişti bunu.benimkini msnde gördüğümde dedim ya sen erdemi tanıyonmu sana slm söledi kim. işte bu bu dedim.sen nerden tanıyon anlattım böle böle.oooo küplere bindi konuşmıycan onla bilmemne.sona bi ilgilenmeye başladı benle ben şaşırmıştım yanımdan ayrılmaz olmuştu:) işte böle anlatabildimmi bilmem canım dayanamıyorlar başkasının sana ilgisine

alk
29-11-2011, 07:42
şey bişe sorucam peki nişanlıyken bişe yaşadınızmı?sorun falan yada yaşadınız nasıl atlattınız?
eşinizin pişman olmasını nasıl sağladınız?
:( ihtiyacım varda,çaresiz durumda olduğum için soruorum

BurcumO
29-11-2011, 10:05
bak canımcım ilişkisi var yapmada senin peşinden koşan bi erkek var gibi göster ona iltifatlar eden senden hoşlanan biri olduğunu görsün mesela bi face aç erkek adıyla falan kendi facene kendine bişeyler yaz yorum yap bişeyin altına oda bunu mutlaka görecektir dayanamaz erkekler sen sadece şuan onun gözünde değersizsin ama bilsinki sana değer veren var görsün bunu eminimki kıskanacak
yani şöle diyim daha ilişkin yok ama beğenen biri var işte karşıdaki elde etmesin die kafayı yiyolar o zaman.benm eşim daha çıkarken
ilgisizdi huyu böle adamın bütün çıktıklarınada öleymiş ben rahatsız oluyodum bu durumdan istiodum ilgilensin hep benmle olsun o zamanlar face yaygın deildi böle.bi ortak netten tanıdığımız bayan arkadaşın chat yeri vardı oraya girerdik sohbet falan ederdik arkadaşlarımızla.benmki bi kaybolur 3-4gün görünmezdi geldiğindede öle ilgisiz merak ederdim sevmio herhalde derdim.orda bi çocuk vardı sevgilisinden ayrılmış sohbet ederdik acısını anlatırdı bana o kızı ne çok sevdiğini falan ama kız terketmişti bunu.benimkini msnde gördüğümde dedim ya sen erdemi tanıyonmu sana slm söledi kim. işte bu bu dedim.sen nerden tanıyon anlattım böle böle.oooo küplere bindi konuşmıycan onla bilmemne.sona bi ilgilenmeye başladı benle ben şaşırmıştım yanımdan ayrılmaz olmuştu:) işte böle anlatabildimmi bilmem canım dayanamıyorlar başkasının sana ilgisine

canim aslinda onu yaptim gibi..facemde yok zaten..bni engelledi ama kesin baska yerden bakiyo...fotolarimi actim arkadasim olmayanlarda gorsun diye ekstra baksin diye..fotolarimi bi cok erkek begen yapmisti..bide bana gercekten takilan biri var oda bi fotoma iltifat yazmisti onu gormustur baktiysa..ve o cocugun duvari acik..hep orda bana sarki gondermisti ama ismimi vermedi..sadece bunu dinle sozlerini falan..birindede bana taktigi bi lakap var.paylastigi sarkiya bu senin icin yazmisti bende cevap atmistim tsk ederim.falan diye..ama yinede aramadi yazmadi..ama fotosunu degistirdi facede hemen bunlari gorunce :)) ilk defa sadece kendi fotosunu koymustu ama gorunce degistirdi onuda kiz arkadasiyla fotosunu koydu yine..bilmiyorum o boyle seylerde tam tersimi oluyo ki hala biseyler yapmadina gore? yada soyle dusunuyo kiskansada geri donusu yok zaten diye? belkide bu ben onu hic kiskandirmasaydim farkli olucakti...offf kafamkarisik ama bana geri donmeyi dusunmuyo gibi geliyo..cunku ben onu zaten asla kabul etmicem..oda biliyodur heralde o fotolari koyduktan sora onu kabul etmicemi

HayyaL
29-11-2011, 12:32
Çok güzel bir yazıydı ve yerinde tespitlerdi.
Sonuçta bir ilişki yaşıyorsanız amannn beni kabullensin ya da gitsin demek yerine kendimizi daha nasıl etkin ifade edebiliriz bunun üzerine de çalışmalıyız.
Uygulanabilir şeyler...
Teşekkürler.
:38:

Axisude
30-11-2011, 06:55
bir erkek nasıl geri döndürülür bu konuyu bi yerde gördüm belki işinize yarar diye paylaşıyorum

Ayrılıklarda nedense en çok yarayı hep kadınlar alır. Unutmayan ya da unutmak istemeyen, acı çeken, yeni biri ile yeni bir yola bir türlü başlamayan ya da başlamak istemeyen genelde hep kadınlardır. İçinde bir ümit hep tekrar geri başlama isteği ile bekler.

Ayrıldığınız sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız belki küçük birkaç aşamayı geçmeyi deneyebilirisiniz Öncelikle kafanızdaki sorgulamaları bitirin. Ayrılmanıza neden olan suçluyu bulma çabasından çıkın. Zira geçmişinizi sorgulamak, sürekli bir suçlu arama çabası size bir şey kazandırmadığı gibi giden sevgilinizi de geri döndürmeyecektir.

Giden sevgiliyi geri döndürmek için elinizde telefon durmadan arayıp, ağlayıp sızlamayın. Bu erkeği sizden daha da uzaklaştıracaktır. Aramadığı zaman mesajlarla durmadan acısını, üzüntünü haykıran güçsüz kadınlardan olmayın. Emin olun hiçbir erkek güçsüz bir kadına saygı duymaz. Hala sevdiğinizi ve dönmesini beklediğinizi bir kere belirtmeniz yeterlidir. Böylece hem gurursuz bir kadın modeli çizmekten kurtulmuş olursunuz hem de erkeği sıkboğaz etmemiş olursunuz.
Giden erkeği geri getirmek için yeni bir sevgili arayışına girip de onu kıskandırma ve geri getirme çabaları sadece filmlerde işe yarar bu yüzden ne kendinizi nede sevdiğiniz erkeği kandırmaya çalışmayın. Onu sevdiğinizi ve geri dönmesiniz beklediğinizi söylediğiniz erkek, sizi 2 gün sonra başkasıyla gördüğünde emin olun koşa koşa size geri dönmez. Tam tersine samimiyetinize inanması gerektiğini düşünür ve dönmemek üzere gider, sizde sahte aşk oyununuzla baş başa kalırsınız.

Ayrıldığınız sevgilinizi geri döndürmek için hayalet gibi etrafında dolaşmayın. Her yaptığınız birilerinden sorgulayıp durmayın. Bu takip edilme, kontrol edilme hissi erkeği daha da huzursuz edeceğinden, hiç duymak veya görmek istemeyeceğiniz şeylerin sürecinin hızlanmasına sebep olabilir. Ortak arkadaşlarınızla haber yollamayın, sürekli karşısına çıkıp durmayın, kendinizi hatırlatmak için ekstra çabalar ortaya çıkarmayın.

Hiçbir erkek ardından durmadan ağlayan sızlayan, araya arkadaş, eş dost, aile, akraba birileri vasıta kılarak barışmaya çalışan, sevgisinin altında ezilmiş bir kadına saygı duymaz ve dönmez buna emin olun. Dönse de en ufak noktada yeniden gidecektir. Bu sebeple giden sevgiliyi geri getirmenin, şayet geleceği varsa tabi, en kolay yolu ona hala çok sevdiğinizi ve beklediğinizi söyleyip kendi haline bırakmaktır. """Varlığınızdan onu mahrum edin ki gitmenin doğru bir karar olup olmadığını anlamasını sağlayın."""""bakın burası çok önemli o işaretlediğim yer çok önemli birde bence tarzınızı biraz deiştirin nebiliyim makyajınızı saç rengi saç toplama usulu farklı olun biraz nette çok farklı makyaj çeşitleri var özellikle göz makyajı gözler çok önemlidir hafif makyaj ve çekici gözler yani demek istediğim farklı güzelliklerinizi ortaya çıkarınki bu kız ne kadar güzelmiş ben ne kadar körmüşüm diyebilsin bir kaç resim koyucam göz makyajıyla alakalı bi yerde vardı bulabilirsem

Axisude
30-11-2011, 07:22
29844729845729845629845529845429845329845229845129 8450298449298448298458
işte çekici gözler belki biri işinize yarar

Axisude
30-11-2011, 07:42
Erkeğin Aşkı Nasıl Anlaşılır?

Sevgilinizin ağzından duymak istediğiniz sadece iki kelime var fakat o bu kelimeleri söylememekte ısrar ediyor. Onun gün içinde size en az 10 kere 'Seni Seviyorum' dediğini ama sizin bunların hiçbirini duymadığınızı söylesek bize inanır mısınız? Nasıl mı söylüyor? Tabi ki yaptığı hareketlerle bunu içinden dile getiriyor. Nasıl hareketlerle mi?* SÜREKLİ SİZİNLE: Beraber dışarı çıktığınızda erkek arkadaşınızın durduğu yer, sizin onun hayatındaki yeriniz hakkında çok şey söyler. Eğer bir erkek birlikte olduğu kadına duyduğu hislerden emin değilse, o zaman onun tam yanında durmak yerine biraz uzağında kalmayı tercih eder. Fakat eğer aşıksa o zaman gözlerinin hiçbir yere kaymadığını göstermek için sevgilisinin yanından hiçbir yere ayrılmaz. Bu davranışıyla da çevresine 'birlikte olduğum biri var' mesajı verir'.* TELEFONU EMRİNİZDE: Telefonun diğer ucundaki ses, annesine ya da eski kız arkadaşına ait olabilir. Fakat o sizin telefonuna cevap vermenize hiçbir şey demiyor. Erkekler bazı şeyleri kız arkadaşlarıyla paylaşmaktan hoşlanmaz. Eğer telefonuna cevap vermenize izin veriyorsa, sizinle uzun bir ilişki yaşamayı düşünüyor demektir'.* KONUŞAN GÖZLER: Gözler bir erkeğin sadece ruhunu değil aynı zamanda kalbinin derinliklerini gösteren pencerelerdir. Erkeklerin iki çeşit 'Seni Seviyorum' bakışı vardır. Bunlardan ilki 'gizli bakış'tır. İkinci bakış ise 'sabit bakış'tır. Erkekler çoğu zaman duygularını karşısındaki insana göstermeye çekinir. Eğer onu gözlerinizin içine uzun uzun bakarken yakalarsanız bilin ki üzerine geçirdiği kalın kalkanını indirmeye başlamış ve sizi iç dünyasına almaya hazırlanmaya başlamıştır.* BUZDOLABI DOLU: Sevgilinizin evindesiniz. Canınız limonlu soda içmek istedi fakat onun soda sevmediğini bildiğinizden böyle bir içeceği onun evinde bulma şansınız yok. Susuzluğunuzu giderecek başka bir şey bulmaya mutfağa gidiyorsunuz. O da ne! Buzdolabı limonlu soda dolu. Veya alışveriş listesine göz attığınızda sevdiğiniz şekerlerin veya kullandığınız deodorantın alınacaklar listesinde olduğunu fark ediyorsunuz. Bu adam sizi seviyor, bundan emin olun.

birde size baktığında gözbebekleri büyüyormuş seven erkeğin

regen
30-11-2011, 11:22
298457
işte çekici gözler belki biri işinize yarar

iste bu resimdeki 3.göz günlük makyaj icin de cok uygun yani gün icinde bulusurken ya da evdeyken cok uygun, sonucusu da zaten davetler icin en güzeli... ay ben bunu cok begendim,ama iste göz yapisi da önemli :31::31::31: tesekkürler...

Axisude
01-12-2011, 08:25
iste bu resimdeki 3.göz günlük makyaj icin de cok uygun yani gün icinde bulusurken ya da evdeyken cok uygun, sonucusu da zaten davetler icin en güzeli... ay ben bunu cok begendim,ama iste göz yapisi da önemli :31::31::31: tesekkürler...
rica canım deişiklik iidr her zaman ii hissederiz kendimizi dışardaki insanlarada farklı ve güzel geliriz

flores
01-12-2011, 10:17
Axisude harikasın topiğine ne güzel sahip çıkmışsın baştan sona okudum valla harika bilgiler.. ben de şu anki sevgilimle daha çıkmadığımız ama hislerimizden haberimiz olduğu zamanlarda onun tutarsızlığından bunalmıştım bir gün ilgiyle mesaj atıyordu ben cevap yazıyordum pat diye kayboluyordu ortalıktan.. ertesi gün yine yazıyordum yine cevap yazmıyordu. ben de biraz bekledim hiç ses gelmeyince belirsizlikle sonlanmaması için ona bir veda mesajı gönderdim "hayatıma uğrayıp geçtiğin için teşekkürler" anlamında. o mesajdan sonra kahrolmuş ve yüzü olmadığı için de yazamamış korkmuş verebileceğim tepkiden. yine de bir akşam face'den yazdı ben de cevap verdim sırf beni üzdüğü günlerin hesabını sormak için. defalarca özür dilettim oh iyi de yaptım :1: seninle konuşurum ama aramızda birşey olabilir mi bilmem dedim zamana bıraktık ve maşallah o günden beri benden daha ilgilidir ilişkimize ve sevdiceğine :16: şu an askerde ama bir problemimiz yok inşallah sağ salim dönecek ilerisi için umutluyuz :nazar:

alk
02-12-2011, 07:52
bişi sormuştum ama fak edilmemiş :( :Ç(

Axisude
02-12-2011, 08:04
Axisude harikasın topiğine ne güzel sahip çıkmışsın baştan sona okudum valla harika bilgiler.. ben de şu anki sevgilimle daha çıkmadığımız ama hislerimizden haberimiz olduğu zamanlarda onun tutarsızlığından bunalmıştım bir gün ilgiyle mesaj atıyordu ben cevap yazıyordum pat diye kayboluyordu ortalıktan.. ertesi gün yine yazıyordum yine cevap yazmıyordu. ben de biraz bekledim hiç ses gelmeyince belirsizlikle sonlanmaması için ona bir veda mesajı gönderdim "hayatıma uğrayıp geçtiğin için teşekkürler" anlamında. o mesajdan sonra kahrolmuş ve yüzü olmadığı için de yazamamış korkmuş verebileceğim tepkiden. yine de bir akşam face'den yazdı ben de cevap verdim sırf beni üzdüğü günlerin hesabını sormak için. defalarca özür dilettim oh iyi de yaptım :1: seninle konuşurum ama aramızda birşey olabilir mi bilmem dedim zamana bıraktık ve maşallah o günden beri benden daha ilgilidir ilişkimize ve sevdiceğine :16: şu an askerde ama bir problemimiz yok inşallah sağ salim dönecek ilerisi için umutluyuz :nazar:
çok sevindim canım inş ALLAH tamamına erdirir.ve çok memnun oldum paylaştığın için.canı acıyan arkadaşlarımıza kardeşlerimize küçük bi yardımımız oluyorsa ne mutlu hepimize. ben eşimle çıkarken saolsun çok aşk acısı çektirdi ne demek olduğunu biliyorum ve canı acıyan biri oldumu kıyamıyorum istedimki yardımım olsun.birde şuan insanlarımız yane erkekler öle dengesiski elde edene kadar seni seviyorum canım cicim çıkarları için sona terkedip gidiyolar elin kızlarıyla gezip gezip nasıl olsa beni deli gibi seviyo affeder diye geri geliyorlar.bence artık hemcinslerim affetmesin duygularıyla oynatmasın onlar saf bir aşkla seviyor ama karşı taraf aynını düşünmüyor.çıkarı için her dalda oynuyolar.ben bayanlar artık oynatmasın temiz duygularıyla diye açtım bu konuyu . çünki erkekler nedense kaçanı kovalıyor bizlerde öleyiz mesela adam gitmiş ağlar dururuz geri gelsin ne olursa olsun... burda herkez paylaşırsa yaşadıklarını belki birilerinin ilişkisini düzeltir evliliğe adım atmış olur belkide ters gidiyorsada baştan bitirir ve seneleri ziyan olmaz kimsenin diye düşünüyorum... bi byn arkadaşım var evli eşi asker baştan yanlış bir evlilikti söyledimde kendisine ama aşk işte kör etti gözünü kızın neyse evlendiler 1 yıl sona hamile kaldı.çocuk zaten ev babası olacak kapasitesi yoktu . annesinin yanına yaşıyorlardı evlendiklerinde çocuğun. ama süreklide kavga eşine sahip çıkmıyor ezdiriyordu ailesine.
kızın pisikolojisi gitmişti.süreklide affediyordu kızcağız. doğumuna 1 ay kala gene kavga ettiler ve kıza askerden telefonla seni istemiyorum dedi.kız ailesinin evine döndü. işte 2dünya bir araya gelse barışmam diyodu çocuk bak dedim böle böle yap bırak gitsin tamam kardeşim sahip çıkmıyormusun ayrı ev açmıyormusun ben senin ailenle yapamam hadi güle güle de. ve görünme gözünede hiçbişekil
haber alamasın senden.kız öle yaptı bebek 5 aylık olmuştu çocuk biyerden telefon nosunu bulmuş hee bu arada hattınıda at demiştim oda kırdı değişti hattını. aramış işte ben seni seviyorum falan filan nameler.dedim ağırlığını koy sana ev açıyorsa git yoksa gitme çevreside öle dedi ailesi. kızda tamam bana ev açıyosan sahip çıkıyosan devam edelim yoksa ananın yanına gelmem çocuk ogün tamam demiş.ertesi gün arayıp yok ev açamam ben istemiyorum sizi demiş.anlıyacağınız olan kime oldu kıza oldu.ben işte diğer arkadaşlarımızda böyle şeyler yaşamaması için biraz dik durup gururlu olmalarını istiyorum seviyorum diyerek herşeyi kabullenmeyin diretin böyle olacak yoksa olmaz çünki kararan sizin hayatınız olacak ilerde.olmuyosa zorlamayın gidiyosa yol verin.dünyada tek erkek o değil sizden değerli bişey yok şu dünyada. o yüzden bence değmez.üstüne düşmediğiniz kişi sizin üstünüze düşer bu kızın hayat hikayesindeki gibi... saygılar tüm arkadaşlarıma

Axisude
02-12-2011, 08:35
Henüz ayrıldığınız sevgilinizin kısa süre sonra bir başkasıyla ilişkiye başlaması her kadın için iğrençtir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda aklınıza gelen ilk soru ‘Böyle iğrenç bir hareketi nasıl yapabildi?’

Aslında bu tamamen erkeklerin bir ayrılığı nasıl yargıladığıyla ilgilidir. Texas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre erkekler, sevgilisinden /eşinden ayrılmadan kısa bir süre önce onu aldatıyor. Ayrıldıktan ya da boşandıktan hemen sonra da erkekler, kadınlara göre daha kısa süre içinde daha rahat bir şekilde cinsel ilişkiye girebiliyorlar.

Bu araştırmadan erkeklerin daha hızlı hareket ettiğini çıkartabiliriz, ancak onların yaptıkları duygularını ve hislerini tamamen yansıtmıyor. Aslında, bir erkeğin ilişki sonrası hemen bir kadınla tekrar ilişkiye başlaması, zarardan başka birşey değil.

Bir erkek eğer, ilişki bittikten hemen sonra bir başka kadınla çift olursa bu uzun süreli olmuyor.
Ayrıca erkekler kadınlara göre boşandıktan sonra 10 misli daha fazla intihar etme olasılığına sahip....Ayrılıklarda yalnızca kadınların acı çektiğini düşünüyorsanız aldanıyorsunuz, erkekler de çok acı çekiyorlar. Belki kadınlar kadar duygularını dışa vuramadıklarındandır erkeklerin acı çekmediği düşüncesi. Oysa ki onlar da acı ile yıkıntı yaşayabiliyorlar. Siz de bir erkeğin ayrılık sonrası neler yaşadığını, neler yaptığını merak ediyor musunuz… buyrun birlikte inceleyelim, bakalım erkekler neler yaşıyormuş;

Birinci gün: Esasında erkekler, terk edildiklerinin ilk gününde ne olduğunu tam anlayamaz hatta artık bekar olduklarına inanmak istemezler. Henüz yara çok sıcaktır ve ayrılık şoku devam etmektedir. Bekar hayatın ilk saatlerinde bu çekingenlik belirgin şekilde kendini hissettirir. İlk gün, ne olduğunu anlamaya çalışırcasına telefon beklemekle ve kapıyı gözetlemekle geçer.

İlk hafta: Acı gerçek, arkadaşların bir bir telefon edip durumu doğrulamak istemesiyle kendini iyice gösterir. Bu trafiğe, sevgiliye alttan alta göz koymuş olanların yapmacık üzüntüleri de eklendikçe acı daha çok yakar. Mutlu birliktelik zamanlarında kanka olan çiftler, iyi niyet mesajlarını iletirler. Sonunda çöküşü daha da ağırlaştıracak olsa da bu telefonlar ilk günlerin can simididir. Kankaların bir sonraki telefonlarında, heyecan yerini teslimiyete bırakmıştır. Zaman geçtikçe ümidin tükendiği daha net anlaşıllr. Bekar arkadaşlarla gece gezmelerine çıkılır, alkole vurulur.

İkinci hafta: Ayrılık acısı tüm gerçekliğiyle oturmaya başlar. Artık kadınların deyimiyle terk edilen erkeğin içi derinlerde acımaktadır. Zaman geçtikçe kabuğuna çekilen beyefendi evinde yalnız başına zaman geçirmeye çalışır. Eski hatıralar canlanır gözlerinin önünde, fotoğraflar masaya dökülür. Sonra yalnızca kadınlarda görmeye alşılmış o ağlamalar sızlamalar, salya sümük hönkürmeler, ben nerede yanlış yaptım feryatları duyulur. Bu dönem, şiddetli uykusuzluk çekilir, saç sakal tıraşı olunmaz perişanlık akıyordur. Terk edilmenin acısı ile yoğun saç dökülmesi olabilir.

Bir aya doğru: Bekarlık günlerine alışmaya çalışılan dönemdir. Arkadaş profili de değişmeye başlar. Erkek arkadaş grubunda bekarlar çoğalır. Eğitim ve kültür düzeyi yüksek olanlar dans etmeye, resim yapmaya başlarlar. Terk edilen erkeğin yalnız kalmaya dayanamadığı en sevimsiz dönemdir. Bütün arkadaşlarına sinema, kahve, yemek davetleri yapar.

İki aya doğru: Erkeklerin aşk acıları, terk edildikten kırkbeş gün sonra son bulur. Yeni bir sevgili, geçmişte yaşanan sızıntılı bir terk edilişin ıstıraplarını dindirmede son derece başarılı olur. Büyük bir terk edilme vakası yaşayan erkeklerin acı duvarı yükselir. Terk edilmek erkekleri olgunlaştırır. .........................ayrılık sırasında tarafların hallerine göre

seven erkek vs. ayrılan kız

seven erkek : dertlenir bir süre çocuklaşır. kabuğu ile oynamasa iyileşecek yaralar misali olayı kaşır uzatır kendini de karşı tarafı da sıkar. zaman zaman alkolle kızı barındıran beyin hücrelerini öldürmeye çalışır (içerken mutlaka 4s kuralından bahseder). daha önce birlikte olduğu veya kendisinden hoşlandığını düşündüğü kızlara umut verir, yara bandı arayışı içindedir. bir an gelir sevmeye devam etse de işine gücüne döner birine gözü takılır kıyaslar bazen eler bazen de yeni kız karşısına dikilip gitmesine izin vermez.

ayrılan kız : verdiği kararın arkasında durur. bir süre erkeğin çocuklaşmasına tahammül eder uzatırsa kızar, uzatmazsa huzura kavuşur. arada bir yalnız hisseder kafası karışır öncesinde sevdiyse mesaj atar, arar yoksa kendi kendine moda girer. ne olursa olsun hayatını sekteye uğratmaz, zamanla biri hayatına girer, çocukla bir ilişkiye başlarsa ilk problemlerine kadar geçmişi tamamen rafa kaldırır. sonrasında seven çocuk akla gelir ve sıradaki ilişki zehirlenmiş olur.

ayrılan erkek vs. seven kız

seven kız : ağlar ve hemen yakın arkadaşlarını arar. erkeğin yalancılığından, seviyorum demesine rağmen hissizce bitti demesinden, onu üzdüğü anlardan bahseder hırslanır. yalnız kalınca mutlu anları aklına gelir üzülür. sevdiği çocuğu arayıp konuşur veya sessizce üzüntüsünü yakın arkadaşları ile paylaşır. tüm sosyal paylaşım sitelerinden ayrılan erkeğin profillerini takip eder yeni eklenen resimleri tek tek inceler. zamanla yeni bir başlangıç yapmaya karar verir, saçını boyatır ve/veya modelini değiştirir.

ayrılan erkek : seven kızın üzülmesinden dolayı vicdan azabı çeker. geri dönmeyi düşünür sonra bencil değilse tekrar üzebileceğini düşünüp uzaklaşır. hayatına devam eder içtikçe arada "o beni çok seviyordu, neden böyle oldu?" diye kendine sorar (yine4s kuralından bahseder). gündelik hayatına devam eder uzun süre birini bulamazsa kız aklına gelir ama tekrar hayatını altüst etmek istemez sonra yeni birini bulur. muhtemelen seven kızdan sonra içinde biriktirdikleri ile yeni kıza sarılır başlarda eski kız aklına gelir sonra unutur ve yeni kızı sever. yeni kız bırakınca seven erkeğe dönüşür. yıllar sonra "beni seven kızı hiç bırakmayacaktım" der.

burnundan kıl aldırmayan bir erkek ve burnunu düşürdüğünde eğilip almayan bir kadın ayrıldılarsa eğer normal hayatlarına devam ediyormuş görünümde olan davranışlardır.lakin olaya daha bi yaklaşıldığında, bu kişilerin kendileriyle başbaşa kaldıkları dönemlere kadar girildiğinde görülür ki ikisinde de tuhaflaşmalar başlamış.
biri istemsizce telefonuna bakar mesaj gelmiş mi diye- diğer telefonunu uzağında tutar mesaj atmayayım diye.
biri hatıralarını görür rüyasında,mutsuz uyanır kaybettiği için-diğeri gözünü kırpamaz hatıralardan, uykusuzluktan mutsuz olur, bütün gece eski mutlu gecelerini hatırlayıp kaybettiğini bir kez daha anlar.
birinin iştahı kesilir-birinin gözleri yaş dolar.
biri nasıl yaptı der-diğeri nasıl yaptım ya da nasıl yakalandım.
biri kabullenemez-diğeri kabullenilemeyeceğinin farkına varır.
birinin tahammülü yoktur mutlu çiftlere-diğeri çift olmaktan soğur.
biri sessizce gider uzaklara-diğerinin gitme demesi kifayetsizdir, diyemez.
hangi birinin kadın, hangi birinin erkek olduğu bilinmez.zira aşk cinsiyet ayrımı yapmaz, karakter sınırlarını çizer.

Axisude
02-12-2011, 08:44
Partneriniz sizden soğuduğunu bir şekilde belli ediyor ama siz hala bunu anlamıyorsanız ayrılığın habercisi olan belirtileri mutlaka bilmelisiniz. İşte ayrılığın ilk belirtisi olan davranışlar…
Sevdiğiniz insanın sizsiz yola devam etmeyi daha uygun bulduğunu öğrenmek kadar kalp kırıcı bir şey olamaz. Ardından gelen dönemde çekilen acının da etkisi ile kendisini de suçlamaya başlar insan… Halbuki ilişkide sorun yaşandığına dair küçük işaretler olduğu gibi daha köklü sorunlardan kaynaklanan ve ilişkinizin muhtemelen sona doğru yaklaştığını gösterenler de var. Ve belki de bunları fark etmiş olsaydınız, en azından kendinizi hazırlamaya fırsatınız olurdu.

Partneriniz kendisini fiziksel ya da duygusal olarak uzak tutmaya başlar.
Herhangi bir uzaklaşma eylemi kırmızı bayrakların ilkidir, duygusal ya da fiziksel… Fiziksel mesafe, partneriniz sizin için gittikçe daha az zaman ayırmaya başladıkça büyür. Aniden, daha önce çift olarak gerçekleştirdiğiniz tipik aktiviteleri geçiştirmeye başlar. Duygusal mesafe, daha az göze batar önceleri ama ilişkinizde ters giden bir şey olduğuna dair çok güçlü bir göstergedir. Sizinle iletişim kurma şeklinde bir farklılık hissettiniz mi, göz kontağından kaçınmak ya da farklı bir ses tonu ile konuşmak gibi? Ya da çoğu konuşmanız artık sıkıcı ve önemsiz olduğunu? Ve hatta yakın gelecek dahi olsa ikinize dair plan yapmaktan kaçındığını?

Günlük rutininde büyük değişimler yapıyorsa.
İlişkinizin sona yaklaştığına dair bir diğer önemli işaret, onun kişisel takvimini tamamen yeniden organize etmesi ve bu yeni düzenlemede size ayırdığı zamanın bariz şekilde azalmasıdır. Bazen kariyer değişikliklerinin buna gerçekten sebep olması mümkün olduğu halde, uzatılan mesailer sabahın ilk ışıklarını buluyor ve gittikçe sıklaşıyorsa, konunun biraz daha üzerine gitmek gerekebilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da partnerinizin tamamen yeni bir arkadaş grubu ile vakit geçirmesidir. Eğer bu yeni grup mutlu, evli ve Pazar sabahları çocukları kurslarına bırakmak için erken uyanan arkadaşlardan oluşuyor ise endişelenmeye gerek yok. Ama aksi halde alarma geçme zamanıdır.

Tartışmalarınız bile eskisi gibi değil.
Sürekli tartışmak elbette bir ilişkinin en güzel yanlarından biri değildir ama günlük küçük tartışmaların tamamen kesildiğini gördüğünüzde sevinmek için acele etmeyin. Bu tür geri çekilmeler partnerinizin artık bu ilişkiye eskisi kadar duygusal yatırımda bulunmadığını gösterebilir. Yüzleşmelerden çabucak geri çekilmek, partnerlerinden tamamen yılmış ya da önemsemeyi tamamen kesmiş insanların ortak davranışıdır. Elbette, tam tersi de bir uyarı işareti olabilir! Hangi sebepten olursa olsun bir ilişkiyi bitirmek isteyen insan olarak kötü hissetmek ve bunun yaratacağı vicdani rahatsızlık sonucu partneriniz hiç olmadığı kadar üzerinize gelebilir ve hatta sizin de kendinizi kötü hissetmenize sebep olacak bir şeyler yapmanızı sağlayana kadar damarınıza basabilir. Bu sadece atacakları bir sonraki adımı kolaylaştırır…

Fiziksel samimiyet her zamankinden daha az.
Partneriniz ‘fiziksel mesafe’yi bir sonraki aşamaya taşıdığında, sarılmak, masajlar, ön sevişme gibi aşka dair fiziksel kontakların neredeyse tümünün ortadan yok olduğunu fark edeceksiniz. Bu tür fiziksel temasların, ikili ilişkilerde çok önemli olduğunu biliyoruz, bu yüzden bunların azalmasını yağmur yağmak üzere iken tavanda oluşan ve gittikçe büyüyen bir çatlak olarak nitelendirebiliriz. Dokunuşlardan uzak durmak kimi kadınlara göre ilişkideki güçlü taraf olmak için kullanılan bir taktik olsa da erkekler bunu yaptığında, bunun sebebi ya ilgilerini kaybetmeleridir ya da alternatif olana yönelmeleri…

Axisude
02-12-2011, 09:00
bunlar bir erkeğin yazıları


zekamızı küçümsemeyin. çoğu zaman yalanlarınızı ve oyunlarınızı görürüz ve görmezden geliriz. bunun sebebi ilişkiyi devam ettirebilmek. çünkü ortalama olarak bir kadına katlanmanın ilk kuralı bazı şeylerini görmezden gelmektir. bütün kadınların bu tavrı, erkekleri belirli bir eşiğe kadar dayanmak zorunda bırakıyor. ama içimizdeki şevkten de, size olan sevgimizden de, sabrımızdan da sömürüyor. bu nedenle farkında olmadan karşı tarafı soğutuyorsunuz.

- fazla şekilci olmayın. erkekler şekilci kızlara ciddi gözlerle bakmazlar. bunu anlamazsınız. ortalama bir erkeğin aklı skndedir. sizle ciddi bir şeyler paylaşmayı düşünmeyince doğal olarak seks objesi olmaktan öteye geçemezsiniz. sizin için de amaç sadece seksse sorun yok. aynen devam.

- bir erkeğin grurunu başkalarının önünde asla incitmeyin. erkek dediğin yaşam formu yalnızken ve siz tatlıyken, usulünü bilirseniz akıl almadık inceliklerde bulunabilir. lakin başkalarının önünde onu küçük düşürür veya horlarsanız şevki, arzusu kırılır ve bunu asla unutmazlar. erkekler çabuk unutan varlıklardır ama incinen grurlarını asla unutmazlar. bir kırılma noktası olur bu durum.

- erkeğin yanında alışveriş olaylarından, selin'in bluzünden, berkecan'ın ayakkabısından, sudenaz'ın tatilde yaptıklarından bahsetmeyin. erkekler onu bunu konuşmayı pek sevmez. tadını kaçırırsanız çabuk sıkılır. atam mühendisi de olsanız onun gözünde sadece salak bir atam mühendisi olursunuz. kendinizden ve ondan bahsetmeye, dedikodu yapmamaya özen gösterin.

- yapmasını istediğiniz şeyleri çemkirerek veya kafa skerek söylemeyin. erkek dediğin düşünen bir hayvandır. inatçıdır. kafasını skersen seni mutlu etmeyi değil, başını ağrıtmamayı düşünür. ama tatlı dille, güler yüzle yumuşak yumuşak istediklerini anlatırsan, bir erkeğe her şeyi yaptırabilmen mümkün olabilir. üstelik bu durumdan zevk de alır. severek yapar.

- yatağa küs girdiğin veya yatakları ayırdığın gün, bittiğin gündür. seni aldatmasa bile sen artık güvenilmez, yarı yolda bırakabilecek kadınsındır onun için. erkek dediğin yaşam formu sahiplenme olgusuna aklının alabileceğinden fazla değer verir. seninle sevişmese de o yatakta senle yatmak ister. tartıştınız mı, aranız nane mi, o yatağa girdiğinizde her şeyi unutup sarılın. zaten sarılınca ego mego kalmaz, kavga bir saçmalıktan ibaret olur ve çözüm üretirsiniz.

- tatlı olmayı ağzınızı pota çemberine dönüştürerek konuşmak zannetmeyin ALDANIRsınız. erkek için tatlı hatun öncelikle alçak sesle konuşan ve güler yüzlü hatunlardan seçilir. trip yapan hatundan asla tatlı hatun çıkmaz. çekici çıkar, seks tanrısı çıkar ama tatlı hatun çıkmaz. derseler de inanmayın. erkeğin zayıf noktası tatlı hatundur. asla kavga veya münakaşa etmeyen, kendini sevdiren, kafa ütülemeyen, eğlenmeyi seven ve eğlendiren, yaşadığı güzel şeyleri erkeğine de yaşatmak isteyen hatun tatlıdır. güzellik de varsa ballı kaymak. erkeğiniz sizin için sürekli bir şeyler yapmak istiyorsa tatlısınızdır. tattırmaktan çekinmeyin. ama sonra da yüzünüzü asmayın. unutmayın, kadını sevdiren, yine kadının kendidir.

- aldatmayın. aldatmaktansa "kamil artık başkasını seviyorum ben" deyin daha az can yakar. aldatmayı kafanıza koyduysanız önce terk edin ve ilişkinin tamamen bittiğine emin olun.

- cepleri karıştırmayın, erkeğin özel eşyalarını kurcalamayın. aklınızda bir şey varsa sorun, güveninizi yok edecek şey yaparsanız sıçarsınız. erkekler, güven meselesine kadınlardan fazla önem verir sanılanın aksine.

- sevişme sonrası ilgiyi sadece erkekten beklemeyin. sevişme sonrası siz de erkeğinize sarılın. 10 saniye de olsa sarılın ve güzelce bir öpücük kondurun.

06.07.2009

00:55

- makyaj yapmayı zorunluluk sanmayın. makyaj yapış tarzınız, erkeklerin size bakış açısını etkileyen en önemli unsurlardandır. ağır makyaj yapan tiplerle sevgi teması, düşünülen ilk şey olmaz. eğer gerçekten değer görmek istiyorsanız ve ciddi yaklaşımlar amaçlıyorsanız sade makyaj tercihinde bulunun. ağır makyaj yaparsanız abartılı bir kibarlık görmeniz muhtemeldir ama o abartılı kibarlığın amacı da sizin seks objesi olarak algılanmanızdır. erkek beyni böyle çalışır. fazla makyaj yapan veya abartılı gereksiz ilgi çekici giyim tercihince bulunanlar, aklı sknde ortalama bir erkek için aranan* kadındır.

- makyaj gibi giyim tercihi de bir kadının ilk görüşte algı süzgecinde tanımlanmasını sağlar. erkekten erkeğe göre de beklentiler dahilinde yönlenir. seks arayan erkek için dikkat çekici ve kadınsılığı öne çıkaran giyim tarzı vazgeçilmezdir. çabuk fark edilirsiniz. ciddi düşünen erkek ile kadınsı özellikleri ön planda giyim tercihi yapan kadın arasında ters orantı vardır. ciddi düşünen erkek, vücudunu sergilemeyi seven kadınlara temkinli yaklaşır. hatta hoşlansa bile bu durum değişmez. çünkü dikkat çekmek temalı giyim, ciddi düşünen erkeği düşündürür. hatunun, bu tip giyimle kendini var etmeye çalıştığını ve karakteristik özelliklerinin zayıflığını bu şekilde albeni ile kapamaya çalıştığını düşünür. bu sebeple bu tip erkeklerin size açılması zorlaşır. hoşlansalar bile antipati oluşur. bu sebeple bu tip kızların aşk hayatlarının hızlı olmasına rağmen şikayetçi olmalarının sebepleri de bunlardır. hedef kitle olarak farkında olmadan aklı skndeliği önde tutan erkeklerin dikkatini çekmişlerdir.

- "kafa kız" görünmek için küfretmeyin. argo konuşmayın. bu iş doğasında varsa bir kızın kabul edilebilir. aksi halde tahmin edemeyeceğiniz kadar itici gösterir sizi. ama eğer erkek çok fazla ümitsizse sevişmekten yana, ve bu iticiliğinize katlanabilirse bunu size sezdirmez. çünkü sevişmeye aç bünyesi sizi daha katlanılabilir bir obje olarak şirin göstermeye motive edebilir onu. sizin de "kafa kız" görünmek isteyip kendinizi ona şirin göstermeye çalıştığınızı düşünerek sizden cinsel beklentiler içerisine girer. ama ümitsiz vaka olmaktan çıkıp yeni hatunlar bulursa, iticiliğiniz kabak gibi gün yüzüne çıkar yeniden.

- daha önce aldatmışlığı bilinen bir kadınsanız, cinsellik düşünen erkek için gözde bir seks objesisinizdir. sizi anlamaya veya hak vermeye çalışan erkek yaklaşımları, sizle seviştikten sonra sorunsuz bir şekilde def etmeye ön hazırlıktır aslında. erkeğin en değer verdiği şey ve kadından en çok beklediği şey sadakattir. bu açıdan sizi anlamaya çalışan erkek tipi yerine sadık kalıp kalamayacağınızı sorgulayan ve düşünen erkek tipi daha makbuldür. bu, erkeğin size hangi amaçla yaklaştığını gösteren en belirgin detaydır. erkek dediğin canlı türü, kadından sevgiden çok sadakat bekler.

- aynı erkeğin peşindeki kadınların birbirini çekememezlik durumu en çok kadına zarardır unutmayın. siz ego savaşıyla uğraşırken, biri ilişkiyi, diğeri muhtemel ilişkiyi, aslında ikisi de güzel olan her şeyi çirkinleştirir. eğer bu savaş arasındaki erkek ciddiyet arıyorsa ikinizi de siktir eder ve bu saçmalığa müdahil olmaz. zaten her şey bk oldu bari skmin keyfini düşüneyim diyorsa ikinizin bu savaşından çaktırmadan faydalanır. erkekler nettir. sizinle sevgisel temalı mı yoksa cinsel temalı mı ilişki istediğini en başta bilir. paranız, daha fazla ilgi göstermeniz, veya başka şeyler yapmanız onun fikrini değiştirmez. o zaten sizden ne istediğini biliyordur. bu açıdan birbirinizle savaşıp olası ilişkinin temelini baştan çirkinleştirmek yerine tavrınızı kısa bir konuşma ile yüz yüze konuşup trip yapmadan anlatmak ve karar verene kadar da aramamasını istemek de, sizi kurtarır. eğer gerçekte istediği sizseniz (duygusal veya cinsel), zaten size gelir. eğer değilseniz kaybettiğinize üzülmeyin. zaten bir şeyler yaşasaydınız aldanmış olacaktınız.

- diğer insanların eksiklikleri ile alay etmeyin, bunu çekiştirme malzemesi olarak ele almayın. amacınız birini elemekse veya kötülemekse erkeğin gözünde, bu hemen anlaşılır. bunu belli etmez erkek ama anlar. üstelik kaybeden de siz olursunuz. iki eksi puan alırsınız. eğer bu tip alay etmeler alışkanlığınızsa da sadece bir eksi puan alırsınız. erkekler bu tip dedikoduları sevmez. ayşecan'ı, berkecan'ı konuşmaktan hoşlanmaz.

- erkek, paraya önem vermez. ama sizin paraya düşkünlüğünüz onun sevgisinden sömürür. üstelik onu para için kullanıyorsanız, amacınız sadece parasını yemekse de anlar. bunu anladığında anlamamış görünmesi onun tercihini anlatır aslında. eğer sizi terk etmemişse 2 seçim yapmıştır. ya ciddi şeyleri kafasında elemiş cinsel anlamda beklentilerin peşindedir, ya da değişeceğinizi ümit ederek ama değişmeyeceğinizi bilerek umutsuz şekilde aşkını tamamen sömürmenizi bekler. aşk tamamen sömürüldüğünde ise sizi terk eder... para için onla olduğunuzu anlayan erkek avantajı eline alır. amacınızı bildiğinden ona göre önlemini alır ve hem intikam için hırslanarak, ayrıca cinsel beklentilerini karşılayarak sizi kullanmadan bırakmaz. cinsel sona ulaşmak amaçtır ve buna da genelde ulaşır. parasını yedim nasıl olsa diye avunursanız aslında yanılırsınız. çünkü er kişi, sizi kullanana kadar harcadığı parayı zaten gözden çıkarmıştır. bu anlamda onun eriştiği haz, sizden büyüktür ve harcadığı para ona göre buna değerdir. aşkının esiri olmuş diğer erkek de, sizin için bir süreliğine kullanabileceğiniz ideal erkektir. aşkını tamamen yok edene kadar sömürebilirsiniz. ama yaptığınız çirkinliktir esasında.

- anlamadığınız bir nedenle sizinle dışarı çıkmak istemeyen ve çıkmak istememesi şaşırtan erkeği üstelemeyin. hemen aldatıyor triplerine de girmeyin. parası olmayabilir. erkekler parasının olmamasını kızlara söylemekten utanırlar. güçsüzlük ifadesi olarak algılarlar. ortalama bir erkeğe göre bir kadının maddi manevi ihtiyaçlarını karşılayamamak her erkeği tahmin edemeyeceğiniz kadar mutsuz eden bir hadisedir. erkeklerin ortalama olarak maddi şeyleri kadınıyla paylaşması zaman alır. hele duygularını belli etmekten çekinen bir erkekse, ayrılma pahasına bunu söylemekten çekinebilir. neden gelmiyorsun tripleri ile başlayan tartışma, ayrılığa kadar gidebilir ve erkek, bunu paylaşamadığı için acımasız görünebilir. aslında içi kan ağlıyordur fark etmezsiniz. size güçsüz yanını göstermek pahasına sizi kaybetmeyi göze alabilir. anlamıyorsanız bu duyguyu üstelemeyin, çünkü erkeksi bir şeydir. bu anlamda erkeğinizle bu tür konuları paylaşan ve ona bu anlamda düşünsel olarak paylaşımda ilk adımı atan siz olmalısınız. onun bu durumları sizden gizlememesi için anlayışlı olun. birçok ilişkide ilgisizlik sanılan tartışmalar, aslında bu sebeplerdendir ve çoğu ayrılığı kadın anlayamaz bile. bu konuda bir kısım erkek müşterek hayatı kanıksamayı grur incitici görebilir. alıştıra alıştıra sindirmesine izin verin. bir anda kanıksaması zor olabilir.07.07.2009

00:26- terk ettiğiniz erkeği yeni sevgilinizden ayrıldığınızda veya sırf hala seviyor mu diye meraktan veya egonuzu okşamak için arayıp umutlandırmayın. daha fazla acı çektirmeyin. erkek dediğin canlının en aklı skndesi bile aşk acısını kadınlardan genel olarak daha yoğun yaşayan yaşam formlarıdır. amacınız uyuzluk yapıp acı çektirmekse bu amaca fazlasıyla ulaşırsınız. hatta birden fazla kere, farklı zamanlarda acı da çektirebilirsiniz. lakin bir erkek sevdiği kadını ölene dek sevebilen bir canlıdır. tabi siz kendinizi onda sömürmedikçe. her defasında onu üzerken, aslında bir darbe de dramatik şekilde sizi oturttuğu tahtınıza indirirsiniz. en kötü şekilde terk eden kadın bile bir erkek tarafından sevilmeye gizlice devam edilebilir. lakin bu kanatmalar sonucunda o tahtı yok edersiniz.

- başkalarına özenip şişman halinizle göbeği açık veya dar şeyler giymeyin. dalga malzemesi olursunuz. üstelik sırf erkekler arasında değil, en çok da kadınlar arasında. unutmayın ki kadınların kusuru ile ilgili olarak bir erkeğin ilgilenmesi 3 saniye sürerse, hemcinsiniz diğer kadınların sizi o erkeğe kötülemesi 3 dakika sürer. bunu unutmayın ve hemcinslerinize kötülük yapmayın. diğer kadınları kötülerken amacınızın anlaşılmadığını da sanmayın. erkekler içten pazarlıklı kadınlardan hoşlanmazlar. başkalarını kötüleyen kadınlardan hoşlanmazlar. aksine kendisiyle dalga geçen kadınlardan hoşlanırlar. bu erkeklere yaşam sevinci verir. tüm o kadınsı dedikoduların, erkekleri bayıltan ayrıntıların sizde olmadığına dair bir umut ışığı yakar. kendisiyle dalga geçen tüm kadınlar kafadan artı 2 puan alırlar. lakin kendisiyle dalga geçerken buna katılan erkeğin geyiklerini dikkate alırken ve gerçekte ne düşündüğünü anlamaya çalışırken bocalarsanız veya bocaladığınızın anlaşılmadığını sanarsanız yanılırsınız. bu da argo konuşmayı kendisine yakıştırabilen kızlardaki gibi doğuştan gelen bir yetenek gibidir. doğal olanı ve olmayanı kolay ayırt edilir. kendimle dalga geçeceğim derken muhabbetlerden ciddiyet çıkardığınız an itici olursunuz. muhabbette de gerginlik çıkması olasıdır.

- 2 saatte hazırlanıp ondan sonra da "olmuş mu aşkım" diye soru sorup doğru cevaplar alacağınızı ummayın. sonra da sokakta fark ettiğiniz bir eksik yüzünden erkeğinize suç bulup da hayatı zehir etmeyin. 2 saat, kullanmak için yeterli bir süre.

- erkeğinizin bir şey yapmasını isterken yapmıyor olduğunu belli etmek için sitem olsun diye yapanlarla kıyaslamayın. kıyaslama denen illet hayatın hiçbir alanında hiç kimseye yapılası bir hadise değildir. erkeğinize bir şey yaptırmanın yolu seçtiğiniz cümlelerde ve teşvikkar davranışlarınızda gizlidir. "sen hiç .... yapmıyorsun" diye sitem etmek yerine, "aşkım .... yapalım mı" diye bizli konuşmalar ve bunu söylerken tatlı bir ses tonu ve olumsuz cevap karşısında sabırlı bir kadın, muhakkak istediğini alır. çünkü erkeğin doğasında bir şeyi ilk söylendiğinde yapmamak gibi bir hadise vardır. ilk söylendiğinde yapmak, bazı erkekler için iktidarın gitmesi gibi gelebilir. erkeksi bir duygudur. anlamaya çalışmayın. en büyük teşvik, tatlılığınız ve sabrınızdır. onun dışında hoşuna gidecek şeyler de yaparak sonuca daha hızlı ulaşabilirsiniz. ayrıca siz tatlı ve sabırlı oldukça, kıyaslamadıkça, erkeğin istediğinizden fazlasını yapması olasıdır. çünkü böyle bir kadın, erkeğin tapacağı bir kadındır. ilk seferde yapmayacak olsa bile biraz zaman geçmesini o da sabırsızlıkla bekler istediğinizi yapmak için... ama bu arada canını sıktıysanız veya bir şeyler yapmasını isterken suçlarsanız veya sitemkar davranırsanız savunmaya geçmesine sebep olur bu süreci erteleyebilir veya tıkayabilirsiniz.

- bir erkeğin elinden kumandasını alırken maç varsa 15 kere, spor programı varsa 12 kere, spor haberleri varsa 11 kere, "aha şuna bak" deyip sesini açtığı bir şeyse 5 kere, normal haberler varsa 3 kere, ilk defa izlediği bir şeyse 2 kere, sıkılarak izlediği bir şeyse 1 kere düşünün... erkek dediğin canlı türü, alışkanlıklarına bağlı bir hayvandır. elinde olmasını istediği şey kkunuz, pensi ve paradan başka kumandasıdır. o lanet alete ihtiyacı olmasa bile elinde olsun ister. her an televizyona hükmedebilme ihtimalini sever. sırf onunla oynamak için gereksiz yere bir ileri bir geri kanal değiştirir. arada iş olsun diye sesiyle oynar. tamamen alışkanlıktır. kumanda ile erkeğin arasına girmek zordur. bunun için amacınızı belli etmeyen tatlılık, sırıtmayan iyimserlik, tatlı dil, bu sırada kadınsı bazı olaylar vs. gerekebilir. önce "hayatım şuraya bakalım mı" tarzı sorularla istediğiniz kanalı açmaya alıştırın. "açalım mı", "yapalım mı" kalıbı önemlidir. iktidarın onda olduğunu hissettirir ve kuşkuya mahal vermez. biraz daha alışınca az evvel dediğim unsurlar sayesinde kumandayı ürkütmeden ve emrivaki yapmadan ondan alın. yavaş ve ince dokunuşlarla alın. ani hareketler yapıp ürkütmeyin. meşgul olsun diye önüne bira ve çerez koyun. 3-5 kez kumandayı böyle kaparsanız, kumandayı kapmanıza alışır ve çok ses çıkarmaz.

- içemiyorsun demeyin. içince sapıtıyorsa veya içki limitine gelmişse, yine sihirli kalıbı kullanın. "yapalım mı, edelim mi" kalıbı... alternatif şeyler bulun. bunu kastettiğinizi anlarsa ispat çabasıyla içeceğinden fazlasını içer iyice rezil olur.

- yapalım mı" kalıbını hayatınızın merkezine oturtun. her alanda işe yarar. ürkütmez ve istediklerinize ulaşmanızda yardımcı olur. erkeğin gücü kendinde hissetmesine ama istediğinizi yapmasına neden olan sihirli kalıptır. bırakın güç kendisinde sansın. sizin için bir şeyler yaparken mutlu olsun.

- arkadaşlarının yanında onu küçük düşürmeyin. olumsuz yönlerinden bahsetmeyin. abartmadan onu onore edin arkadaşlarının yanında. küçük dolaylamalarla ondan grur duyduğunuzu belli edin. onu en ucuz mutlu etmenin yoludur. içinde sevgi kelebekleri uçuşur. sizi oracıkta yatırıp sikmek, mutluluktan gebertmek ister. bunu her erkek düşünür. nedense o an size iyilik yapmak isterken aklına ilk gelen budur.

- işten geldiği ilk bir saat hiçbir olumsuz hadiseden bahsetmeyin. dedikodu değeri taşıyan şeylerden hiç konu açmayın. erkek, eve geldiği ilk anda tüm günün stresini atmak ister. biraz sakin ortamda dinginleşmek ister. erkeklerin dünyasında kafa siken sürüyle ıvır zıvır vardır. bu sebeple eve geldikleri ilk bir saat sessizliği sunan kadın, 1 saat sonra dünyanın en güzel, en çekici, en karşı konulmaz kadınıdır. dileyin ne dilerseniz.

- sevişirken istediğiniz şeyleri söylemekten çekinmeyin. erkekler sevişme esnasında fantazilerini veya arzularını söyleyen kadınlara bayılırlar. bu, onu daha da benimsediğinizi gösterir. sevişirken zevk almanın dışında ayrı bir mutluluk duyar ve içten içe mutluluktan homurdarlar. isteklerinizi zevkle yerine getirirler. sevişmeleri renklendirmekten çekinmeyin. farklılıklar yaratarak hem erkeğinizi hem de kendinizi mutlu edersiniz. ilişkinizin diğer alanlarında da paylaşımlara olumlu katkısı olur. birbirinize söylemeye çekindiğiniz şeyler azalır. sevişirken istediğiniz şeyleri söylemekten çekiniyorsanız, sonra bana orospu falan der mi diye düşünüyorsanız zaten hiç altına yatmayın beni de sinir etmeyin.

- erkeğinizin sizin için yaptığı incelikleri anlatacak ortam ve kişiler var, anlatmayacağınız ortam ve kişiler var. bunu çok iyi analiz etmeniz lazım. bazı tipler ve ortamlarda erkek maço adam olmakla grur duyar, bazı ortamlarda ise ince adam olmakla. bunu bilmeniz lazım. sonra erkeğinizle inceliklerinden dolayı "kılıbık" diye dalga geçecek tiplerin yanında farkında olmadan onu överseniz çuvallarsınız. daha sittin sene incelik beklemeyin. adamı rezil etmeyin. anlamaya çalışmayın. bazı şeyler değişmez. öyle kabul edip kuralına göre oynamak lazım.07.07.2009

15:19- egonuzu okşamak için, kendinize güveninizi taze tutabilmek için sizden hoşlanan, size ilgi gösteren birini sittin sene sevgili olarak kabul edemeyeceğiniz halde boş yere umutlandırmayın. istemiyorsanız istemiyorum deyin, yazmasına müsade etmeyin sınır koyun. boş yere kimsenin canını bu şekilde yakmayın. en azından size değer veren birini üzerek yapmayın. zaten elinizi sallasanız muhakkak size aslında değer vermeyen ama hormonlarının etkisiyle peşinizde dolanacak biri olacaktır. işin aslı kimseyi oyalamamaktır güzel olan. ama ruh hastasıyım ben diyorsanız, size değer veren birini üzmek yerine aklı sikinde birini kullanın.

- ucu açık muhabbetler sürdürüp sonra da salağa yatmayın. canınız eğlenmek isteyebilir, boşlukta olabilirsiniz önemli değil sebebi. nerede duracağınızı iyi bilin. sonra iş ciddiye binince sadece karşı tarafı peşinizdeymiş gibi küçük duruma düşürüp sıyrılmaya çalışmayın. erkeklerin en tiksindikleri kadın modellemelerinden biridir bu. herkesle yatan kadınlara bile daha dürüst gözle bakarlar. çünkü o kadın en azından yatmıştır. bir şeyler varken yokmuş gibi davranmamıştır. ama bu tip kadın, en güvenilmez ve en kaypak kadın statüsünde tanımlanır erkekler için...

- yasadece sevdiği/güvendiği erkekle yatan kadınlar, erkeklerin gözünde artı 2 puan alırlar. güvenilir kadın statüsüne girerler. çünkü sevdiği adamla her şeye varlardır, yarı yolda bırakmayacakları izlenimi uyandırırlar. erkekler bir kadından önce sadakat, sonra güven sonra da sevgi beklerler. bunu unutmayın. bir erkek hayatını adayacağı kadına önce şüphe duyulmaksızın güvenmek, arkasını döndüğünde kuşku duymamak ister. bunlar olduğu zaman sevgiyi yaşamak daha kolaydır ve coşkuludur onlar için. eğer bir erkek güven veya sadakat konusunda kadınına güvenmiyorsa, bazı konularda çekinceleri varsa, ince/duyarlı biri olmayı düşünmek yerine bocalar. sizi kırmak istemez ama sizi incitmemek için soramaz da. bu durum belki bir şey olmasa bile ortada sorun yaratabilir. erkeğin güvenini sarsmayın.

- askerdeki sevgiliyi aldatıyorsanız, bir erkeğin gözünde yapabilecek daha büyük opuluk olmadığını bilin. erkek milletinin daha çok kızdığı bir hadise yoktur. asla anlayamayacağınız kadar canı yanar. en yakın arkadaşı ile yatsanız bile canı o kadar ....... en yakın arkadaşıyla aldatsanız erkek çöker ama bu pştluğunuz yüzünden ne sizin, ne de arkadaşının üzülmeye değmeyeceğini düşünür. çok canı yanar ama bu düşünce bir nevi telkindir ona. ama askerde aldatılmanın telkini yoktur. aman diyim.

- söylemez, anlamanızın da yolu yoktur. bu karamsarlık yüzünden tartışmaların sonrasında onu terk edeceğinize inancı pekişir ve peşinizden koşması gerektiğini bildiği halde bu içinden gelmez. kendini dışlanmış hisseder. siz de artık size eskisi kadar bağlı olmadığını düşünüp, daha da asabi olursunuz ve ayrılık kaçınılmaz olur.

- erkek dediğin canlı türü, ailesine sizi tanıştırdığında ailesinin sizi beğenmesini ister... düşünceleri ailesi ile aynı olmayabilir. taban tabana zıt olabilir. ama onların, ilişkinize gölge olmaması için onların isteyeceği şekilde davranmanızı isteyebilir. bu bir süreçtir. aile sizi kabullenene kadar erkeğinize bu konuda yardımcı olun. amacı sizi bir kalıba sokmak değil, ailesinin sizi mimleyip üzmesine engel olmaktır. burada risk şuradadır: eğer erkek baskın bir tip değilse, ailesinin sözünden çıkamayan, onlara karşı hep ezik yaşamış bir tipse sizi korumak istese de koruyamaz. bunu bilin. ama baskın bir tipse, ailesi ile ne kadar sorunu olsa da sizi ezdirmez. sadece daha sorunsuz atlatmak için bu iyiliği sizden bekler. bu açıdan ezilmiş erkek tipiyle bir gelecek düşünüyorsanız aileden ayrı bir hayatın garantisini alın ve bunu ertelemeyin. eğer sonra düzelir derseniz bu beklentiniz muhtemelen boşa çıkar.

Axisude
02-12-2011, 09:04
şey bişe sorucam peki nişanlıyken bişe yaşadınızmı?sorun falan yada yaşadınız nasıl atlattınız?
eşinizin pişman olmasını nasıl sağladınız?
:( ihtiyacım varda,çaresiz durumda olduğum için soruorum
canım fark ettim ama anlayamadım daha açık yazarsan belki yardımım olur.yada arkadaşlarımızın yardımı olur. bu arada ben nişanlılık devresi yaşamadım eşime kaçtım ben herşey alel acele oldu eşim illa evlenelim diye tutturdu hemen evlendik flört dönemim oldu 2yıl flört ettik

BurcumO
02-12-2011, 22:58
axisude canim yazin cok güzeldi okudum hepsini..

özellikle erkek arkadasim beni seks objesimi olarak görüyor yoksa duygusal olarak mi görüyor bunu ögrenmek istiyorum..ama emin degilim...bunu anlamamin bi yolu yokmu kizlar? bilginiz varsa aktarin lütfen..

biz bi bucuk aydir tanisiyoruz..2 haftadir birlikteyiz daha..ama bulusunca sukadar yaklasabilirmiyim sana falan filan diye soruyor bana..bende anlamak istiyorum benle baska sey icinmi beraber diye...cünkü ben ondan hoslaniyorum gercekten..oda benden hoslaniyor..tanismamizda cok güzel oldu..ilk 2 bulusmamizda da gayet ciddi önceden düsündügü sorulari sordu bana falan..hersey iyiydi..taki 3. bulusmaya kadar..3. bulusmada ben teklifini kabul etmistim zaten..o bulusmadn sonra daha bulusmadik iste..msjla sana sukadar yaklasabilirmiyim gibi sorulari beni cildirtior...zaten bisey yasanicaksa kendiliginden olur.. zaten pek zamanida yok..1 ayda bir mi bulusucaz anlamiyorm...2 haftadir daha yüzünü görmedim..bulustugumuzdada beni opmek falan istemesi beni sonradan kötü hissettiricek bunuda biliyorum..

Axisude
03-12-2011, 08:43
axisude canim yazin cok güzeldi okudum hepsini..

özellikle erkek arkadasim beni seks objesimi olarak görüyor yoksa duygusal olarak mi görüyor bunu ögrenmek istiyorum..ama emin degilim...bunu anlamamin bi yolu yokmu kizlar? bilginiz varsa aktarin lütfen..

biz bi bucuk aydir tanisiyoruz..2 haftadir birlikteyiz daha..ama bulusunca sukadar yaklasabilirmiyim sana falan filan diye soruyor bana..bende anlamak istiyorum benle baska sey icinmi beraber diye...cünkü ben ondan hoslaniyorum gercekten..oda benden hoslaniyor..tanismamizda cok güzel oldu..ilk 2 bulusmamizda da gayet ciddi önceden düsündügü sorulari sordu bana falan..hersey iyiydi..taki 3. bulusmaya kadar..3. bulusmada ben teklifini kabul etmistim zaten..o bulusmadn sonra daha bulusmadik iste..msjla sana sukadar yaklasabilirmiyim gibi sorulari beni cildirtior...zaten bisey yasanicaksa kendiliginden olur.. zaten pek zamanida yok..1 ayda bir mi bulusucaz anlamiyorm...2 haftadir daha yüzünü görmedim..bulustugumuzdada beni opmek falan istemesi beni sonradan kötü hissettiricek bunuda biliyorum..
bak güselim eğerki kalabalık yerlerede buluşursan hiç bişey yapamaz.o zaten belli eder kendini seni nasıl gördüğünü.sen neye müsade edersen erkek az daha ilersini ister.konuşmalarına falan dikkat et telde falan oralara getiriyorsa konuyu sen farklı şeyden bahset yada böle konuşmaktan hoşlanmıyorum de zaten seninle bedenin için çıkıyosa hiç çıkmasın daha ii. şimdiki gençler farkında deiller yada öle anlıyorlar "aşk" son derece masum bişeydir içinde çıkar olmayan ya aşık olan kişi sevdiğini öpmelere kıyamaz yaaa. ben eşimle 2 yıl flört etttim ama asla faydalanma gibi bişey olmadı konuyu asla oralara getirmesine müsade etmedim.
hep kalabalık ortamlarda buluşum gezdik.başbaşa kalıcak bi ortamda olmadım. sende öle yap.erkekler faydalandığı kişiden çabuk sıkılıyor.alacağını almış olluyor. hayal ediceği bişey kalmıyor.oysa hep senin hayalini kurarsa sonucu evlilikle noktalanıyor.erkek herşei yaşadığı biriyle neden evlilik düşünsünki.değilmi bence öle. arkadaşlarda bu konuda fikir beyan ederse ii olur

didos86
03-12-2011, 09:15
axisude canim yazin cok güzeldi okudum hepsini..

özellikle erkek arkadasim beni seks objesimi olarak görüyor yoksa duygusal olarak mi görüyor bunu ögrenmek istiyorum..ama emin degilim...bunu anlamamin bi yolu yokmu kizlar? bilginiz varsa aktarin lütfen..

biz bi bucuk aydir tanisiyoruz..2 haftadir birlikteyiz daha..ama bulusunca sukadar yaklasabilirmiyim sana falan filan diye soruyor bana..bende anlamak istiyorum benle baska sey icinmi beraber diye...cünkü ben ondan hoslaniyorum gercekten..oda benden hoslaniyor..tanismamizda cok güzel oldu..ilk 2 bulusmamizda da gayet ciddi önceden düsündügü sorulari sordu bana falan..hersey iyiydi..taki 3. bulusmaya kadar..3. bulusmada ben teklifini kabul etmistim zaten..o bulusmadn sonra daha bulusmadik iste..msjla sana sukadar yaklasabilirmiyim gibi sorulari beni cildirtior...zaten bisey yasanicaksa kendiliginden olur.. zaten pek zamanida yok..1 ayda bir mi bulusucaz anlamiyorm...2 haftadir daha yüzünü görmedim..bulustugumuzdada beni opmek falan istemesi beni sonradan kötü hissettiricek bunuda biliyorum..

canım öncelikle kaç yaşındasınız diye soracağım.
benim eşimden önceki sevgilim (4 ay konuştuk.4 ayda 4 kere buluşmuştuk) bana hep yaklaşmaya çalışırdı.beni ilk öpücüğüm onunlaydı ama zorla gibi olmuştu. telefonda uygunsuz muhabbetler yapmaya çalışıyordu.bende sinirleniyordum.
sonra ayrıldım onadan.biraz daha çıksak belkide tecavüze kadar giderdi :41:
bence sevgilini iyi izle.baştan tavrını koy.senin bu tür şeyleri öyle kolayca kabul edecek birisi olmadığını öğrensin.
gerçekten seviyorsa zaten birşeyler kendiliğinden olur.sarılma öpüşme vs.
ama ilerisini böyle biriyle sakın yapma canım.sonra üzülen sen olabilirsin.
benim bir arkadaşım 6 yıldır sevdiği ile el ele tutuşmak, elki birkaç masum öpücükten ileri gitmedi.hatta birkez yan yana uzandık.sadece birbirimizin gözlerinin içine baktık demişti.çocuk karım olmadan senden birşey isteyemem demiş.sonra ne oldu biliyor musun? ayrıldılar. o çocuk arkadaşımın amca kızıyla evlendi :30:
arkadaşımda başka biriyle. hayatın ne getireceği belli değil. kendini şimdiden seks objesi olarak görebiliryosan bu ilişkide yanlış giden birşeler var demektir. iyi biris olabilir fakat senden nereye kadar neler alabileceğini bilsin. yok bilmiyorsa daha fazla gönlünü kaptırmadan ayrıl derim. hakkında hayırlısı olsun.

BurcumO
03-12-2011, 09:45
canım öncelikle kaç yaşındasınız diye soracağım.
benim eşimden önceki sevgilim (4 ay konuştuk.4 ayda 4 kere buluşmuştuk) bana hep yaklaşmaya çalışırdı.beni ilk öpücüğüm onunlaydı ama zorla gibi olmuştu. telefonda uygunsuz muhabbetler yapmaya çalışıyordu.bende sinirleniyordum.
sonra ayrıldım onadan.biraz daha çıksak belkide tecavüze kadar giderdi :41:
bence sevgilini iyi izle.baştan tavrını koy.senin bu tür şeyleri öyle kolayca kabul edecek birisi olmadığını öğrensin.
gerçekten seviyorsa zaten birşeyler kendiliğinden olur.sarılma öpüşme vs.
ama ilerisini böyle biriyle sakın yapma canım.sonra üzülen sen olabilirsin.
benim bir arkadaşım 6 yıldır sevdiği ile el ele tutuşmak, elki birkaç masum öpücükten ileri gitmedi.hatta birkez yan yana uzandık.sadece birbirimizin gözlerinin içine baktık demişti.çocuk karım olmadan senden birşey isteyemem demiş.sonra ne oldu biliyor musun? ayrıldılar. o çocuk arkadaşımın amca kızıyla evlendi :30:
arkadaşımda başka biriyle. hayatın ne getireceği belli değil. kendini şimdiden seks objesi olarak görebiliryosan bu ilişkide yanlış giden birşeler var demektir. iyi biris olabilir fakat senden nereye kadar neler alabileceğini bilsin. yok bilmiyorsa daha fazla gönlünü kaptırmadan ayrıl derim. hakkında hayırlısı olsun.

25 yasindayim..eski sevgilimle 5 ay once ayrildik..bu tur konulari hic okumadim yada nasilsa sevgilim beni seviyo diye guvendim hic arastirmadim..daha yeni ogreniyorum hayati sanki..kendime cok ama cok kiziorum aptalim diye..

mesajda ilk sunu demisti iste benim kotu bi huyum var sevdigimr yakin olmak isterim opmek sarilmak isterim..bende bunu masumca sordugunu dusundum..dedim zaten insan severse birbirini bunlar normal seyler dedim hani sarilmak opmek..bulustuk iste bir ayin sonunda opmek istedi fln..2 hafta oldu bulusali..dunde iste mesajda yine dedi..ilk yakinlastigimiz gunu cok ozledim tadi damaginda kaldi fln.sonrada sana ne kadar yaklasabilrim dedi bende ilk gunki kadar dedim..iy etmismiyim yoksa.yanlismi davraniyorum? bende tek su sorun var ters bise soylersem karsidaki kirilir benden hoslanmaz bikar benden falan

Rosemaryy
03-12-2011, 09:54
25 yasindayim..eski sevgilimle 5 ay once ayrildik..bu tur konulari hic okumadim yada nasilsa sevgilim beni seviyo diye guvendim hic arastirmadim..daha yeni ogreniyorum hayati sanki..kendime cok ama cok kiziorum aptalim diye..

mesajda ilk sunu demisti iste benim kotu bi huyum var sevdigimr yakin olmak isterim opmek sarilmak isterim..bende bunu masumca sordugunu dusundum..dedim zaten insan severse birbirini bunlar normal seyler dedim hani sarilmak opmek..bulustuk iste bir ayin sonunda opmek istedi fln..2 hafta oldu bulusali..dunde iste mesajda yine dedi..ilk yakinlastigimiz gunu cok ozledim tadi damaginda kaldi fln.sonrada sana ne kadar yaklasabilrim dedi bende ilk gunki kadar dedim..iy etmismiyim yoksa.yanlismi davraniyorum? bende tek su sorun var ters bise soylersem karsidaki kirilir benden hoslanmaz bikar benden falan

Canım, seninle sırf bedenin için çıkıyorsa hiç çıkmasın daha iyi, seninde dediğin gibi, bunlar normal şeyler zaten, yeri ve zamanı geldiğinde kendiliğinden olur gider, hemen öpüşelim de, yok sarılalım da gibi şeyler, ne bu böyle daha ilk aylardan, eğer bi daha konuyu oralara getirirse hoşlanmadığını, konuşmak istemediğini söyle açık açık.

BurcumO
03-12-2011, 09:56
bak güselim eğerki kalabalık yerlerede buluşursan hiç bişey yapamaz.o zaten belli eder kendini seni nasıl gördüğünü.sen neye müsade edersen erkek az daha ilersini ister.konuşmalarına falan dikkat et telde falan oralara getiriyorsa konuyu sen farklı şeyden bahset yada böle konuşmaktan hoşlanmıyorum de zaten seninle bedenin için çıkıyosa hiç çıkmasın daha ii. şimdiki gençler farkında deiller yada öle anlıyorlar "aşk" son derece masum bişeydir içinde çıkar olmayan ya aşık olan kişi sevdiğini öpmelere kıyamaz yaaa. ben eşimle 2 yıl flört etttim ama asla faydalanma gibi bişey olmadı konuyu asla oralara getirmesine müsade etmedim.
hep kalabalık ortamlarda buluşum gezdik.başbaşa kalıcak bi ortamda olmadım. sende öle yap.erkekler faydalandığı kişiden çabuk sıkılıyor.alacağını almış olluyor. hayal ediceği bişey kalmıyor.oysa hep senin hayalini kurarsa sonucu evlilikle noktalanıyor.erkek herşei yaşadığı biriyle neden evlilik düşünsünki.değilmi bence öle. arkadaşlarda bu konuda fikir beyan ederse ii olur

zaten beraber olmaya basladiktan sora bulustugumuzda arabada kalmak istedi..bana yalan soyledi bence..kartimdan para cekemedim dedi oyuzden arabada duralim dedi..msjda acik sacik deil ama tuhaf soruyo biraz once arkadasa yazdigim gibi biraz daha yaklasimmi falan..benimi deniyo acaba...bidaha dicem bu konulari konusmayalim..kendiliginden olur..

iste tuhaf olan birde bana umutmu vermek istiyo bilmiyorum..opusme falan oldu aramizda..sonra bana dediki zaten ilerisi evlenince olur bende hic bisey.demedim..sonra yuzume bakip bsey demiyosun dedi..bende gecistirir gibi hi hi dedim..

onu cikaramadim neden derseniz..ilk ve ikinci bulusmada ciddiydi hep sorular soruyodu oncede hazirlamis kendini..ikinci bulusmadada sonucta 3,5 yil sevgilin vardi beraber oldunuzmu gibi bi soru sordu..bende asla fln dedim..eve geldikten sorada msj atti..icim cok rhatladi senin gibibirini bulmak cok zor..simdiki kizlar senin gibi dusunmuyo cok kizla tanistim ama hicbiri senin gibi dusunmuyo falan dedi..bizaman sonrada bana iste huyum kotu sevgilimiopmek isterim yakin olmak isterim dediginde demistimki benimle insallah sirf bu yuzden beraber olmak istemiyosundur..oda hemen bozuldu..nasil boyle dusunursun flan demisti..iste bunlardn sonraki bulusmalrda fln opusmk istedi..oyuzdn onu kestiremiyorum..zaten zamani yok pek gorusemiyosda

BurcumO
03-12-2011, 10:00
Canım, seninle sırf bedenin için çıkıyorsa hiç çıkmasın daha iyi, seninde dediğin gibi, bunlar normal şeyler zaten, yeri ve zamanı geldiğinde kendiliğinden olur gider, hemen öpüşelim de, yok sarılalım da gibi şeyler, ne bu böyle daha ilk aylardan, eğer bi daha konuyu oralara getirirse hoşlanmadığını, konuşmak istemediğini söyle açık açık.

oyle yapcam ileri gitmesinede izin vermicem..ama bence o geri cevrilmektende krkuyo..bikere demisti opersem tokat yemiyim falan..hani benim tepkimden cekiniyo ondan soruyo gibi geliyo..soruya baksana birdahakine dahada yaklasimmi..ilk gunki gibi yeterli dedim bende.

Rosemaryy
03-12-2011, 10:05
oyle yapcam ileri gitmesinede izin vermicem..ama bence o geri cevrilmektende krkuyo..bikere demisti opersem tokat yemiyim falan..hani benim tepkimden cekiniyo ondan soruyo gibi geliyo..soruya baksana birdahakine dahada yaklasimmi..ilk gunki gibi yeterli dedim bende.

Deniyor da olabilir seni, sormuş yaa, eski sevgilinle birlikte oldunuz mu diye, emin olmak istiyor da olabilir belki, soru sorması, öyle arabada falan kalalım demesi, öpmesi falan, acaba karşılık vercek mi diye düşünmüş de olabilir.

BurcumO
03-12-2011, 10:15
Deniyor da olabilir seni, sormuş yaa, eski sevgilinle birlikte oldunuz mu diye, emin olmak istiyor da olabilir belki, soru sorması, öyle arabada falan kalalım demesi, öpmesi falan, acaba karşılık vercek mi diye düşünmüş de olabilir.

bilemedim hic..cunku zamani kisitliydi..bi saat icin gelmisti sadece..sonra bikac sey soyledi..aldatilmaya asla gelemem nekadar sevsmde biter dedi..kiskancmisin dedi..eski sevgilkmden once baskasi oldumu dedi..bende kapatalim eskileri konusmayalim dedim..sonra elimi tuttu falan..oylece konustuk biraz..neyse ondan sora iste uzerime dogru gelip dudagimi optu ben biraz geri cekildim fln once..sonra sarildik..bu an cok guzel flan dedi iste sonra oldubiseyler..iste bana olan ilgisi sordugu sorular beni tanimak istemesi kotu dusunmemi engelliyo

Rosemaryy
03-12-2011, 10:19
bilemedim hic..cunku zamani kisitliydi..bi saat icin gelmisti sadece..sonra bikac sey soyledi..aldatilmaya asla gelemem nekadar sevsmde biter dedi..kiskancmisin dedi..eski sevgilkmden once baskasi oldumu dedi..bende kapatalim eskileri konusmayalim dedim..sonra elimi tuttu falan..oylece konustuk biraz..neyse ondan sora iste uzerime dogru gelip dudagimi optu ben biraz geri cekildim fln once..sonra sarildik..bu an cok guzel flan dedi iste sonra oldubiseyler..iste bana olan ilgisi sordugu sorular beni tanimak istemesi kotu dusunmemi engelliyo

Biraz, kendini geri çek bakalım, ne yapıcak o zaman, tepkisi nasıl olucak ?

BurcumO
03-12-2011, 11:02
Biraz, kendini geri çek bakalım, ne yapıcak o zaman, tepkisi nasıl olucak ?

zaten bidahaki gorusmede konusucam onunla vakit ayirmiyosun bana dicem..birde sende hoslanmadigim bisy var..bana bu tur sorular sorman hosuma gitmiyo..

bi arkadasim diyo bana vakit ayiramiyosun de bu iliski boyle gitmez bitirelim de diyo..sonra seni istiyomu gercekten yoksa oylesinemi anlarsin diyo..hemen tamam derse simdiden kurtulursun diyo..bu fikir nasil sizce?

regen
03-12-2011, 11:13
zaten bidahaki gorusmede konusucam onunla vakit ayirmiyosun bana dicem..birde sende hoslanmadigim bisy var..bana bu tur sorular sorman hosuma gitmiyo..

bi arkadasim diyo bana vakit ayiramiyosun de bu iliski boyle gitmez bitirelim de diyo..sonra seni istiyomu gercekten yoksa oylesinemi anlarsin diyo..hemen tamam derse simdiden kurtulursun diyo..bu fikir nasil sizce?

canim benim, yazdiklarini genel olarak okudum ve inan hic hosuma gitmedi :50: yani beni yanlis anlama nolur, seni de tanimiyorum erkek arkadasini da.. hele senin bi hemcinsim olarak kötü olmani hic istemem.. yasimiz yakin, bilmiyorum nerde yasiyorsun ama büyüksehirlerde bu tip erkeklere öyle cok rastliyorsun ki.. benim de ilk erkek arkadasim olmayi isteyen sahis ayni böyleydi :47: sonra bi tane daha sonra bi tane... yani senin aramana gerek yok gelip buluyorlar vs.. en yakin arkadasimin sevgilisi de ayniydi.. ne oldu sonunda, bizim salagi kandirdi, ayrildi.. aradan yillar gecti, yine kandirdi ve yine ayrildi.. ve benim bunlardan haberim yoktu, ta ki intahar etmeye kalkisana kadar.. simdi 26-27 yasinda ne yapacagini bilmiyor. bana diyorki sen en iyisini yaptin, ask pesinde kosmadin gittin evlendin diyor. o kadar pismanki... senin de onun yasadiklarini yasamani istemem.. ve bak didos86 arkadasin da anlattigi gibi el bile sürmeye kiyamiyor diyorsun ama yine birakip gidiyor.. onu tanimak senin elinde. senin bize anlattigin kadariyla benim nazarimda pek de olumlu bi tip degil :50::50:

arkadasinin fikri de fena degil, dene istersen. ama bazi sülükler varki dedigini edene kadar birakmiyor, eger bu da yapisir da birakmazsa hemen inanma ciddi olduguna..

BurcumO
03-12-2011, 12:03
canim benim, yazdiklarini genel olarak okudum ve inan hic hosuma gitmedi :50: yani beni yanlis anlama nolur, seni de tanimiyorum erkek arkadasini da.. hele senin bi hemcinsim olarak kötü olmani hic istemem.. yasimiz yakin, bilmiyorum nerde yasiyorsun ama büyüksehirlerde bu tip erkeklere öyle cok rastliyorsun ki.. benim de ilk erkek arkadasim olmayi isteyen sahis ayni böyleydi :47: sonra bi tane daha sonra bi tane... yani senin aramana gerek yok gelip buluyorlar vs.. en yakin arkadasimin sevgilisi de ayniydi.. ne oldu sonunda, bizim salagi kandirdi, ayrildi.. aradan yillar gecti, yine kandirdi ve yine ayrildi.. ve benim bunlardan haberim yoktu, ta ki intahar etmeye kalkisana kadar.. simdi 26-27 yasinda ne yapacagini bilmiyor. bana diyorki sen en iyisini yaptin, ask pesinde kosmadin gittin evlendin diyor. o kadar pismanki... senin de onun yasadiklarini yasamani istemem.. ve bak didos86 arkadasin da anlattigi gibi el bile sürmeye kiyamiyor diyorsun ama yine birakip gidiyor.. onu tanimak senin elinde. senin bize anlattigin kadariyla benim nazarimda pek de olumlu bi tip degil :50::50:

arkadasinin fikri de fena degil, dene istersen. ama bazi sülükler varki dedigini edene kadar birakmiyor, eger bu da yapisir da birakmazsa hemen inanma ciddi olduguna..

oncelikle cok tesekkur ederim gzel dilekleri icin..zatn yeterince uzuldum..3,5 yilimi bosa harcadim yasimda gecti..3.5 yil asalakca yasadim zaten hicbiseyin farkinda degildim beni terkedecegi aklimin ucundan gecmezdi...ama dediklerindende anliyorumki evet oyle en iyisi zor insan olmak..ve karar verdim gorusunce acikca soylicem..(ben 3,5 yilimi bos bi insan icin harcadim..seninle iyi bi iliskimizin olmasini isterdim ama sen telefonda sorduklarinla veya bana zaman ayirmamakla kendini bana gosterdin..zaman ayirmadigin icin ben yine kendimi bi insana baglamak istemiyorum ve sonunda beni birakicagini bile bile..anladimki sen yeterince hoslanmiyosun benden oyuzden birbirimizi kandirmayalim..madem boyle oldu uzgunum ama bitirelim)

bakalim ne tepki vericek..teklifini kabul ettigim gun guzel sozler soylemisti..senin kalici bi hatan bile olsa seni boyle kabul ediyorum..mutlu olmak istiyorum bende falan demisti...insallah tamam deyip atmaz beni kenara..

belki eskisini unutmak icin yarabandi gibi gelebilir size..evt bana eskiyi unutturuyo ama sadece oyuzden beraber degilim...hoslaniyorum ve ikimizde birbirimizden habersiz hoslaniyomusuz birbirimizden haberimiz yoktu...guzelde bi tanisma oldu..oyle hoppa.biride.degil okuyor calisiyor hic gezmeye tozmaya vakti yok...birde ciddi bi yerde calisiyorum oradan taniyo beni.nhani boyle sulu bi kizda degilim ki neden beni kullanmak istesin diyorum bazen..yagcida degil..durmdan canim askim bebegim.diyen biri de degil..kendine baglamaya calismiyo...kacan kovalanir misali :) ama yaziyor bana bosta birakmiyo..okadar isinin.arasinda benle niye ugrassin diyorum ama insllah oyle.cikar...neyse ben dusundugumu yapiyimde zaten gercekten istiyosa beni oyle yda boyle geri gelir bana dimi kizlar ? yani gurur falan yapmasindan korkuyorum...ama onu ayda bikere isyerimde gorme sansim var

regen
03-12-2011, 13:02
oncelikle cok tesekkur ederim gzel dilekleri icin..zatn yeterince uzuldum..3,5 yilimi bosa harcadim yasimda gecti..3.5 yil asalakca yasadim zaten hicbiseyin farkinda degildim beni terkedecegi aklimin ucundan gecmezdi...ama dediklerindende anliyorumki evet oyle en iyisi zor insan olmak..ve karar verdim gorusunce acikca soylicem..(ben 3,5 yilimi bos bi insan icin harcadim..seninle iyi bi iliskimizin olmasini isterdim ama sen telefonda sorduklarinla veya bana zaman ayirmamakla kendini bana gosterdin..zaman ayirmadigin icin ben yine kendimi bi insana baglamak istemiyorum ve sonunda beni birakicagini bile bile..anladimki sen yeterince hoslanmiyosun benden oyuzden birbirimizi kandirmayalim..madem boyle oldu uzgunum ama bitirelim)

bakalim ne tepki vericek..teklifini kabul ettigim gun guzel sozler soylemisti..senin kalici bi hatan bile olsa seni boyle kabul ediyorum..mutlu olmak istiyorum bende falan demisti...insallah tamam deyip atmaz beni kenara..

belki eskisini unutmak icin yarabandi gibi gelebilir size..evt bana eskiyi unutturuyo ama sadece oyuzden beraber degilim...hoslaniyorum ve ikimizde birbirimizden habersiz hoslaniyomusuz birbirimizden haberimiz yoktu...guzelde bi tanisma oldu..oyle hoppa.biride.degil okuyor calisiyor hic gezmeye tozmaya vakti yok...birde ciddi bi yerde calisiyorum oradan taniyo beni.nhani boyle sulu bi kizda degilim ki neden beni kullanmak istesin diyorum bazen..yagcida degil..durmdan canim askim bebegim.diyen biri de degil..kendine baglamaya calismiyo...kacan kovalanir misali :) ama yaziyor bana bosta birakmiyo..okadar isinin.arasinda benle niye ugrassin diyorum ama insllah oyle.cikar...neyse ben dusundugumu yapiyimde zaten gercekten istiyosa beni oyle yda boyle geri gelir bana dimi kizlar ? yani gurur falan yapmasindan korkuyorum...ama onu ayda bikere isyerimde gorme sansim var

diledigin gibi yap canim, sonra icinde kalir keske söyle yapsaydim böyle yapsaydim diye.. insallah düsünüldügü gibi degildir ve birakmaz seni öyle hemen.. dedigin gibi sor, kivirmanin bi alemi yokki.. insallah gurur da yapmaz, yani yillarini vermissin kolay degil...

BurcumO
03-12-2011, 16:41
diledigin gibi yap canim, sonra icinde kalir keske söyle yapsaydim böyle yapsaydim diye.. insallah düsünüldügü gibi degildir ve birakmaz seni öyle hemen.. dedigin gibi sor, kivirmanin bi alemi yokki.. insallah gurur da yapmaz, yani yillarini vermissin kolay degil...

canim ben biraz karisik anlatmisim yanlis anladin sanirim..bu yillarimi verdigim pislik beni terketti 5 ay önce..sonra bi kizla falan cikmaya basladi..benden öncede vardi bence ama inkar etti tabi..ozamandan beride haber yok ne pisman oldu ne bisey.güya evlenicektik..bende hep ona güvendim böyle kücük oyunlarla onu denemeyi falan hic denemedim..hep sevgimi ilgimi verdim..

bu bahsettigim kiside iste yeni tanistik daha bi bucuk ay önce..ve tanistigimizdan beri böyle msjlar atmasi falan..ama iste anlattigim gibide ciddi düsündürecek davranislarida var..bakalim hayirlisi olsun insallah...

regen
03-12-2011, 17:35
canim ben biraz karisik anlatmisim yanlis anladin sanirim..bu yillarimi verdigim pislik beni terketti 5 ay önce..sonra bi kizla falan cikmaya basladi..benden öncede vardi bence ama inkar etti tabi..ozamandan beride haber yok ne pisman oldu ne bisey.güya evlenicektik..bende hep ona güvendim böyle kücük oyunlarla onu denemeyi falan hic denemedim..hep sevgimi ilgimi verdim..

bu bahsettigim kiside iste yeni tanistik daha bi bucuk ay önce..ve tanistigimizdan beri böyle msjlar atmasi falan..ama iste anlattigim gibide ciddi düsündürecek davranislarida var..bakalim hayirlisi olsun insallah...

hmmm kusura bakma canim ya ben yanlis anlamisim o zaman.. bi kere canin acimis o zaman, bir daha bunun olmasina izin verme.. peki sen bununla nasil tanistin??? yani tanisma da cok etkiliymis biliyor musun.. ben evlendikten sonra kaynim sayesinde neler gördüm neler duydum.. ah bu erkekler iki yüzlü olabiliyorlar :50::50::50:

Axisude
03-12-2011, 18:37
zaten beraber olmaya basladiktan sora bulustugumuzda arabada kalmak istedi..bana yalan soyledi bence..kartimdan para cekemedim dedi oyuzden arabada duralim dedi..msjda acik sacik deil ama tuhaf soruyo biraz once arkadasa yazdigim gibi biraz daha yaklasimmi falan..benimi deniyo acaba...bidaha dicem bu konulari konusmayalim..kendiliginden olur..

iste tuhaf olan birde bana umutmu vermek istiyo bilmiyorum..opusme falan oldu aramizda..sonra bana dediki zaten ilerisi evlenince olur bende hic bisey.demedim..sonra yuzume bakip bsey demiyosun dedi..bende gecistirir gibi hi hi dedim..

onu cikaramadim neden derseniz..ilk ve ikinci bulusmada ciddiydi hep sorular soruyodu oncede hazirlamis kendini..ikinci bulusmadada sonucta 3,5 yil sevgilin vardi beraber oldunuzmu gibi bi soru sordu..bende asla fln dedim..eve geldikten sorada msj atti..icim cok rhatladi senin gibibirini bulmak cok zor..simdiki kizlar senin gibi dusunmuyo cok kizla tanistim ama hicbiri senin gibi dusunmuyo falan dedi..bizaman sonrada bana iste huyum kotu sevgilimiopmek isterim yakin olmak isterim dediginde demistimki benimle insallah sirf bu yuzden beraber olmak istemiyosundur..oda hemen bozuldu..nasil boyle dusunursun flan demisti..iste bunlardn sonraki bulusmalrda fln opusmk istedi..oyuzdn onu kestiremiyorum..zaten zamani yok pek gorusemiyosda
valla hayatım nası bi erkek bu anlayamadım bir erkek sana ne kadar yakınlaşabilirim, eski sevgilinle ne kadar ileri gittin beraber oldunmu sorulurmu yaaa bence dikkat et bu çocuğa sakın sakın tenha başbaşa kalıcağın yerlerde buluşma yaşında tutuyo. biir erkek çıktığı kızın eski sevgilisiyle beraber olmuşmuyu bırak eski sevgilisini duymak bile istemez.hem sana diyor şimdi böle kızlar kalmadı falan hemde konuyu oraya getiriyor ben dikkat et derim.sonunda hayatının hatasını yapmanıı istemem

Axisude
03-12-2011, 18:54
canim benim, yazdiklarini genel olarak okudum ve inan hic hosuma gitmedi :50: yani beni yanlis anlama nolur, seni de tanimiyorum erkek arkadasini da.. hele senin bi hemcinsim olarak kötü olmani hic istemem.. yasimiz yakin, bilmiyorum nerde yasiyorsun ama büyüksehirlerde bu tip erkeklere öyle cok rastliyorsun ki.. benim de ilk erkek arkadasim olmayi isteyen sahis ayni böyleydi :47: sonra bi tane daha sonra bi tane... yani senin aramana gerek yok gelip buluyorlar vs.. en yakin arkadasimin sevgilisi de ayniydi.. ne oldu sonunda, bizim salagi kandirdi, ayrildi.. aradan yillar gecti, yine kandirdi ve yine ayrildi.. ve benim bunlardan haberim yoktu, ta ki intahar etmeye kalkisana kadar.. simdi 26-27 yasinda ne yapacagini bilmiyor. bana diyorki sen en iyisini yaptin, ask pesinde kosmadin gittin evlendin diyor. o kadar pismanki... senin de onun yasadiklarini yasamani istemem.. ve bak didos86 arkadasin da anlattigi gibi el bile sürmeye kiyamiyor diyorsun ama yine birakip gidiyor.. onu tanimak senin elinde. senin bize anlattigin kadariyla benim nazarimda pek de olumlu bi tip degil :50::50:

arkadasinin fikri de fena degil, dene istersen. ama bazi sülükler varki dedigini edene kadar birakmiyor, eger bu da yapisir da birakmazsa hemen inanma ciddi olduguna..
evt arkadaşım mlsf ortalık böle kızları kullanan erkeklerle dolu burcum arkadaşımız o kadar işinin arasında bana msj atsın bnmle neden ilgilensin demiş.ahh arkadaşım ahh bu erkek milleti kaz gelecek yerden tavuk esirgemezz.dakikalarınıda saatlerinide harcarlar sonuç ii olsun yeter onlara ama bilemiyorum daha yeni tanışılmış hemen öpmeye kalkıp o tarzdan mesajlar atması bana tuhaf geldi erkekler genelde böle sorular sormaz aklı başındakiler tabi gerçi bu çocuğu tanımıyorum ama.erkek anlar bir kızın ne olduğunu sorarak olmazki böle zaten eski arkadaşıyla beraber olmuş kız kendi yanaşır. böle utangac davranmaz erkekler kızların hareketlerinden anlar zor kız olacaksın öle elletmiycen mıncıklatmıycan senden hevesini alınca gidip başka buluyor işte şimdinin erkekleri fena anacım kızlara ml. gözüyle bakıyolar resmen şey objesi gibi görüyolar o yüzden hafif kız olmıycan isteyen öle istesin seni deilmi arkadaşlar bu arada yorumlar için tşk hepinize

BurcumO
03-12-2011, 18:56
hmmm kusura bakma canim ya ben yanlis anlamisim o zaman.. bi kere canin acimis o zaman, bir daha bunun olmasina izin verme.. peki sen bununla nasil tanistin??? yani tanisma da cok etkiliymis biliyor musun.. ben evlendikten sonra kaynim sayesinde neler gördüm neler duydum.. ah bu erkekler iki yüzlü olabiliyorlar :50::50::50:

kaynindan neler duydun valla bende merak ettim simdi :))

tanismamizi anlatiyim sana..ben calisiyordum staj icin bankada..6 aylik bi stajim vardi..gisede calisiyordum.stajim bitmeden 3 hafta önce falandi..adini vermiyim ahmet olsun..sirada bi cok müsteri vardi..ahmet ve arkadsi bana geldiler..havale yollicakti..o anda öyle bi elektrik aldimki yani böyle acayip heycanlandim..böyle islem icin istmem gereken bi belge vardi onu bile istemedim..unuttum oanda bilmio mnoldu..ama ben hoslandigim kisinin yüzüne bakamam kolay kolay..zaten ona bakmiyordum..islem onun adina yapiliyordu..ama ben arkadsina bakiyordum daha cok :)) arkadasi dediki ya gönderme ücretleri cok yüksek falan filan.. o öyle deyince ahmet koluyla vurdu yandan yandan :))) neyse bende aciklama yaptim iste öneri sundum onlara söyle yapabilirsiniz daha uygun faln filan...ahmette dediki gelmek daha iyi sizleri görmek güzel falan dedi..bende ne tsk ettim ne bisi hic bisi demedim sadece gülümsedim öyle..neyse gittiler..ama ismi soyismi aklimda..sistemde var numarasi falan..o gitti ama hep hala ismi kaldi aklimda..nedense arada bi bakiyodum dogum tarihine falan filan öylesine:)) sonra is arkadasima dedim nekadar tatliydi ya falan cok hoslandim dedim ama öyle gecti gitti yani..neyse 3 hafta falan gecti..benim stajimin son günüydü..molaya cikiyordum..tam cikicam arkads cagirdi burcu hanim bi gelebilirmisiniz..bende gittim kulagima fisildadi burcu sen gidiyosun ahmet geldi dedi..bende de bi huy var kimseye acilmam hoslaniyorsam bile o acilmali..buyüzdende söyle bi baktim sonra gittim yani öyle takmadim hoslansamda nasilsa ben teklif etmicem..yüzde bin ihtimalde o etmez diye düsnüyorum..ciktim isyerinden bi dükkana girdim ciktim bi baktim ahmet orada gözlügünü takmis duruyor öyle..all alla dedim ne isi var daha biraz önce bankadaydi falan..ilerledim baska bi yola dogru..arkama döndüm caktirmadan baktim o hala bakiyor arkamdan öyle..sonra bi yere ugradim hemen dönücektim zaten bankaya..ugradim 5 dk aldim alicagimi döndüm bankaya..bi baktim sirada bekliyor :)) ben mola yerine gittim arkadas geldi burcu noldu sen gittin ahmet sanki telefonla konusuyomus gibi geldi hemen arkandan ckti dedi.bilmiyorum dedim baktim duruyordu falan dedim sonra geri buraya gelmis dedim..neyse arkadsta cok akilli ahmete sira gelince ahmetle konusmaya baslamis nasilsiniz falan filan girmis konuya..oda siznasilsiniz demis..arkadsta demis ya benimde moralim bozuk burcu hanimin bugün son günü ve is cok yogun napicam bilmiyorum falan flan :))) akilli hem ismimi ögrensin diye hemde son günüm oldugunu bilsin diye öyle yapmis..bilsinde acilcaksa acilsin diye :)) öyle konusmuslar..aradan bi bucuk saat falan gecti sanirim..cok yogunz..telefon caliyor servis yetkilisi bakiyo kapaniyor geri :) sonra tekrar ayni sey oldu ariyor kapatioyr..sonra ben sakasina dedim bide ahmet oluyomus falan :D neyse bi daha arayinca numaraya bktim sistemdende baktim evet o :)) yine aradi arkadas cikti benimle görüsmek istemis..arkadsta demis numaranizi verin kendisi sizi arar suan cok yogunuz :)) almis numarayi..isyerini kapatinca aradim acmadi ama onun oldunu biliyom ama sanki müsteriyi aramis gibi yapicaktim :P aradan 5 dk gecti kendi aradi yine..iste bankaya hep geliyorum sizi görüyorum ama bugün son gününüzmüs ben sizden hoslaniyorum fln görüsmek istiyorum olurmu gibi ama bende o sirada konusamadim cünkü servis yetkilisi geldi utandim baya..oda o sirada nasil dedi nasil oldu hatirlayamiyorm bankanin önüne geliimmi dedi bende tamam dedim..kacta ckarsiniz dedi bende söyledim sonra geldi o gün görüstük :)) ama hala bilmiyor benimde aslinda ondan hoslandimi falan..söylememeyi dsündüm ilk etapta :=) ogün görüstük falan iste cafeden cikarken sana ulasmam icin faln biseyler söledi bende dedim ver numarani aldim numarayi ama caldirmayi unuttum:) bi saat falan snra aklima geldi yazdim ona.. oda dedi bende aramicaksin sanmistim faln dedi:=) ogün icin de dedim hadi bilmseydin isten ciktimi napicaktin nasil ulasicaktin..iste arkadsina sorardim ondan ulasirdim sana cünkü ben seni orada devamli calisiyosun sandim dedi..ve her ay geliyormus bankaya.. ben basladigimdan beride hep görüyomus beni ve bende hep islem yapmis ama ben hatirlamiyorm :))


ya baya uzun oldu umarim sikilmamissindir :=) böyle oldu canim bence güzel bi tanisma oldu..böyle bi tanismanin sonu kötü olsunda istemiyorum bakalim nolucak :=)

BurcumO
03-12-2011, 19:02
valla hayatım nası bi erkek bu anlayamadım bir erkek sana ne kadar yakınlaşabilirim, eski sevgilinle ne kadar ileri gittin beraber oldunmu sorulurmu yaaa bence dikkat et bu çocuğa sakın sakın tenha başbaşa kalıcağın yerlerde buluşma yaşında tutuyo. biir erkek çıktığı kızın eski sevgilisiyle beraber olmuşmuyu bırak eski sevgilisini duymak bile istemez.hem sana diyor şimdi böle kızlar kalmadı falan hemde konuyu oraya getiriyor ben dikkat et derim.sonunda hayatının hatasını yapmanıı istemem

bende anlayamadim tam olarak..bazi arkadslar diyo belki bakirelige önem veriyordur ondan sormustur diyo..bastan ögrenmek istemis cünkü hani belki bakire olmasan istemicek oyüzden bastan karar vermek istemistir ilerisi icn..eger degilsen evliligli düsünmicek eger bakireysen düsünücek falan filan...

zaten bu bakirelik sorusunu sorduktan sonra hemen msj atti bana..icim cok rhatladi..senin gibi kiz bulmak zor falan..yani hosuna gitti..ne blim mesela soruyor napiyosun bende diyodum yemek yapiyorum mesela..hmm evcilsin ne güzel..yani bu aslinda öyle kiz styo heralde ev hanimi olucak..diskolara gitmicek falan..cünkü bunlarida sordu diskoya gidermisin falan..ben gitmeyi sevmiyorum dedi onun yerine dügüne giderim falan daha cok seviyom dedi..bazende düsnüyorum..eski sevgilimle beraber olup olmadigimi sormasinin sebebide sanirim sadece uzun süre beraberdik diye..3,5 yil deyince offf baya varmis falan dedi..benimki 18 ay sürdü ona bile cok diyodum dedi..böle sasirdi..tabi okadar yil olunca sunu düsünmüs belki beraber olmuslardir yoksa nasil bukadar uzun sürsün gibi..cok merak etmis sanirim öyle sormus...eger bakire olmasan bile vazgecmezdim senden diyor..ben seni böyle kabul ediyorum ne hata yaparasn yap demisti..

regen
03-12-2011, 19:14
kaynindan neler duydun valla bende merak ettim simdi :))

....

ya baya uzun oldu umarim sikilmamissindir :=) böyle oldu canim bence güzel bi tanisma oldu..böyle bi tanismanin sonu kötü olsunda istemiyorum bakalim nolucak :=)

valla canim aslinda cok güzel bi hikaye.. yani sulu bi ortamda olmamis tanismaniz... mesela erkekler birbirlerine kiz tanistirirsa diyorlarki o kizdan hayir gelmez... yani erkekler birbirlerine tanistirdiklari kizlara cok iyi gözle bakmiyorlar.. kaynimda bi kere söyle bir sey gördüm: bunun bi kiz arkadasi vardi, kiz bunu hergün evden ariyordu aksama kadar araliksiz konusuyorlardi, biz de birlikte oturuyorduk o zaman.. sirf bunlarin yüzünden annemleri arayamiyordum.. neyse birbün bu kiz aradi sabah erkenden, kaynanamdan uyuyor dedi vermedi tel.e neyse kiz tutuyor bunu cebinden ariyor, kaynanami sikayet ediyor annen telefonu vermedi diye, kaynim da cikmis bi bagiriyor bi bagiriyor sanarsin dövecek annesini.. aradan biraz zaman gecti geri geldi, gülüyor.. megerse cep telefonu acikmis, ondan artislik yapiyormus, sonra diyorki kiza böyle davraniyorumki her dedigimi yapsin...mesela o kizin yerinde baskasi olsa derki, benim icin annesine bile kiziyor :53::53: yani sonracima, bi kiza bi kere elini sürersen iki kere de olur, önce de olmustur.. yani düz mantikla bakiyorlar.. yani benim görümcem yok, kaynanam da olmus erkek gibi... onlardan öyle seyler duydumki, yani erkek pislik de yapsa, suclu kadindir.. yani senin arkadasinin sorulari da bence sInIrI asmis...

Axisude
03-12-2011, 19:20
bende anlayamadim tam olarak..bazi arkadslar diyo belki bakirelige önem veriyordur ondan sormustur diyo..bastan ögrenmek istemis cünkü hani belki bakire olmasan istemicek oyüzden bastan karar vermek istemistir ilerisi icn..eger degilsen evliligli düsünmicek eger bakireysen düsünücek falan filan...

zaten bu bakirelik sorusunu sorduktan sonra hemen msj atti bana..icim cok rhatladi..senin gibi kiz bulmak zor falan..yani hosuna gitti..ne blim mesela soruyor napiyosun bende diyodum yemek yapiyorum mesela..hmm evcilsin ne güzel..yani bu aslinda öyle kiz styo heralde ev hanimi olucak..diskolara gitmicek falan..cünkü bunlarida sordu diskoya gidermisin falan..ben gitmeyi sevmiyorum dedi onun yerine dügüne giderim falan daha cok seviyom dedi..bazende düsnüyorum..eski sevgilimle beraber olup olmadigimi sormasinin sebebide sanirim sadece uzun süre beraberdik diye..3,5 yil deyince offf baya varmis falan dedi..benimki 18 ay sürdü ona bile cok diyodum dedi..böle sasirdi..tabi okadar yil olunca sunu düsünmüs belki beraber olmuslardir yoksa nasil bukadar uzun sürsün gibi..cok merak etmis sanirim öyle sormus...eger bakire olmasan bile vazgecmezdim senden diyor..ben seni böyle kabul ediyorum ne hata yaparasn yap demisti..
canımm arkadaşım eğerki sende ciddi bi beraberlik istiyorsan tabiki sarılma öpüşme olacak ama ne kadar gec olursa o kadar iyidir olana kadarda o sana bağlanmış olur kovsanda gitmez ama daha yenisiniz ilkten böyle şeyler olursa erkek her zaman dahada ilersini istiyor hep öpüşmelerle yetinmez o yüzden buluşma gezme mekanlarını iyi sec kalabalık yerler olsun arabada olsanda tenhada olmasın ne biliyim deniz kenarı falan öle insanlar olunca etrafta bişey olmaz daha yenisinya sana bağlananana kadar öpüşme çünki öpüşme başlayınca ardından dokunmalar falan devamı gelir anlatabiliyormuyum bilmiyorum eğer ciddiyse seni böle kabul etsin. ben böleyim de gec zor kız ol ki ciddi düşünsün oda çüni insan elde edemediğine hırs yapar elde etmek için hayaller kurar ben 2 yıl flört ettim ve bu iki yılda her gece sabaha kadar msn de konuştuk öle konular gecmedi aramızda eşim öle laflar etmezdi konu hiç oralara gelmedi sende getirme oralara mevzuyu ben böle sorulardan hoşlanmıyorum tanırız zamanla birbirimizi de çık işin içinden

Axisude
03-12-2011, 19:25
Erkeklerin aşık olup olmadığını anlamak aslında çok kolay. Biz kadınlar çoğu zaman çeşitli entrikalar çevirebiliriz ama erkekler genellikle nettir. Bir erkek ne istediğini ya da ne düşündüğünü kısa ve en net biçimde açıklayacaktır. Olur ya eğer çekinirse ve hemen duygularını belli etmezse siz onun bazı davranışlarından size karşı ne hissettiğini anlayabilirsiniz. Belki de onu yanlış anladınız. Belki de sizi sadece arkadaş olarak görüyordur. Onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için çok dikkatli davranmalısınız. Aksi taktirde yanlış bir hamle yapıp onu büst bütün elinizden kaçırabilirsiniz. Erkeklerin aklına girmek kolaydır ama kalbine girmek zordur!


oşlanan erkek, beğendiği kızın gözüne direkt bakamaz. Kızdan etkilendiği için kaçamak bakışlar atacaktır.

Sizi beğeniyorsa sürekli saçınızı, parfümünüzü ya da kıyafetinizi övecek, sizi iltifat yağmuruna tutacaktır.

Gerçekten hoşlanan erkek, beğendiği kıza değer verir ve onu koruma iç güdüsüyle haraket eder. Yardıma ihtiyacınız olduğunda hemen onu bulacaksınız yanınızda.

Sık sık karşınıza çıkar. Bunun tesadüf olduğunu düşünmenizi sağlamak için olur olmaz yerlerde, olur olmaz zamanlarda karşınıza çıkar ve sizin orada olacağınızı bilmiyormuş gibi davranır.

Bulunduğunuz ortamda yüksek sesle konuşur, değişik aşırı haraketler yapabilir. Bütün bu çocuksu hareketler sizin onu fark etmeniz içindir.

Erkekler hoşlandıkları kızları mutlu etmeyi çok ister. Size küçük armağanlar alabilir. Sürekli etrafınızda gezebilir. Sizi hemen sahipleneceği için başka erkeklerden de kıskanacaktır.

Hoşlanan erkeklerin en önemli özelliği de bu sahiplenme ve kıskanma durumlarıdır.

Size telefon ya da messenger yoluyla ulaşmak ister. Sık sık da buluşmak isteyecektir. Eğer size değer veriyorsa sizi duygusal bazda sever ve yatağa atma dürtüsü hemen gelişmediği için rahat olabilirsiniz.

Cinsellik arayışında olan erkekler sabırsızdır ve niyetlerini hemen ortaya koyarlar. Sizi et olarak gördükleri için değersiz hissetmenize neden olurlar.

Zaten siz de bir erkeğin sizi gerçek manada sevip sevmediğini anlayacak olgunlukta değilseniz lütfen tek gecelik ilişkiler yaşayarak erkeklere kendinizi kullandırmayın!

BurcumO
03-12-2011, 19:28
valla canim aslinda cok güzel bi hikaye.. yani sulu bi ortamda olmamis tanismaniz... mesela erkekler birbirlerine kiz tanistirirsa diyorlarki o kizdan hayir gelmez... yani erkekler birbirlerine tanistirdiklari kizlara cok iyi gözle bakmiyorlar.. kaynimda bi kere söyle bir sey gördüm: bunun bi kiz arkadasi vardi, kiz bunu hergün evden ariyordu aksama kadar araliksiz konusuyorlardi, biz de birlikte oturuyorduk o zaman.. sirf bunlarin yüzünden annemleri arayamiyordum.. neyse birbün bu kiz aradi sabah erkenden, kaynanamdan uyuyor dedi vermedi tel.e neyse kiz tutuyor bunu cebinden ariyor, kaynanami sikayet ediyor annen telefonu vermedi diye, kaynim da cikmis bi bagiriyor bi bagiriyor sanarsin dövecek annesini.. aradan biraz zaman gecti geri geldi, gülüyor.. megerse cep telefonu acikmis, ondan artislik yapiyormus, sonra diyorki kiza böyle davraniyorumki her dedigimi yapsin...mesela o kizin yerinde baskasi olsa derki, benim icin annesine bile kiziyor :53::53: yani sonracima, bi kiza bi kere elini sürersen iki kere de olur, önce de olmustur.. yani düz mantikla bakiyorlar.. yani benim görümcem yok, kaynanam da olmus erkek gibi... onlardan öyle seyler duydumki, yani erkek pislik de yapsa, suclu kadindir.. yani senin arkadasinin sorulari da bence sInIrI asmis...

masallah erkeklerde baya bi taktik uyguluyormuss..bilmiyorum ya ben yanlismi yaptim onla öpüsmekle falan offf :((

BurcumO
03-12-2011, 19:31
canımm arkadaşım eğerki sende ciddi bi beraberlik istiyorsan tabiki sarılma öpüşme olacak ama ne kadar gec olursa o kadar iyidir olana kadarda o sana bağlanmış olur kovsanda gitmez ama daha yenisiniz ilkten böyle şeyler olursa erkek her zaman dahada ilersini istiyor hep öpüşmelerle yetinmez o yüzden buluşma gezme mekanlarını iyi sec kalabalık yerler olsun arabada olsanda tenhada olmasın ne biliyim deniz kenarı falan öle insanlar olunca etrafta bişey olmaz daha yenisinya sana bağlananana kadar öpüşme çünki öpüşme başlayınca ardından dokunmalar falan devamı gelir anlatabiliyormuyum bilmiyorum eğer ciddiyse seni böle kabul etsin. ben böleyim de gec zor kız ol ki ciddi düşünsün oda çüni insan elde edemediğine hırs yapar elde etmek için hayaller kurar ben 2 yıl flört ettim ve bu iki yılda her gece sabaha kadar msn de konuştuk öle konular gecmedi aramızda eşim öle laflar etmezdi konu hiç oralara gelmedi sende getirme oralara mevzuyu ben böle sorulardan hoşlanmıyorum tanırız zamanla birbirimizi de çık işin içinden

bende ciddiolsun istiyorum tabiki ama gec olamadi malesef..3. bulusmada olan oldu :( peki is isten gectimi simdiden sonra yapsam olurmuki ?? ama aynen dedigin gibi yapicamm..zor olucam..istemicem olmasin dicem..daha fazla vakit gecirelim seni tanimak istiorum dicem..ama eger yok olmaz dersen simdiden uzatmayalim ozaman dicem..

Axisude
03-12-2011, 19:33
Bir kişinin size yalan söylediğini anlayabilir misiniz? Yalan söyleyen kişi ne tür davranışlarda bulunur?

Yalan söyleyen kişi göz temasında bulunmamaya çalışır, göz göze gelmemek için elinden geleni yapar.
Yalan söyleyen ya da bir gerçeği saklayan kişi, ellerini ve kollarını daha az kullanır.
Soru sorulduğunda elleri sımsıkı kapanıyor veya avuçları aşağı dönüktür.
Ellerini yüzüne ya da boynuna doğru götürüyor olabilir. Bunun haricinde bedeniyle pek temas kurmaz.
Verdigi cevap nedeniyle içinin rahat olduğunu göstermeye çalışan kişi belli belirsiz kaçamak bir şekilde omzunu silker.
El ve kol hareketleri ile soylediği sözler arasında zamanlama hatası vardır.
Şaşırmış, korkmuş ya da mutluymuş rolü yapıyorsa, yüzünde beliren ifade, ağız bölgesiyle sınırlı kalacaktır.
Genellikle yalan söyleyen kişinin sırtı dik pozisyonda değildir.
Kendisini itham eden insandan uzaklaşmak isteğiyle muhtemelen bakışlarını kapıya doğru çevirir.
Konuştuğu insanla ya çok az fiziksel temas kurar ya da hiç kurmaz.
İşaret parmağını ikna etmek istedigi kişiye yöneltmez.
Kendisini itham eden kişiyle arasına bir takım nesneler koyar.
Bilinçaltından sızan gerçek duygular, düşünceler ve niyetler dil sürçmesi şeklinde ortaya çıkar.
Karşısındaki kişi anlattığı hikayeye inanana kadar fazladan bilgi vermeye devam eder.
Sorulara asla doğrudan cevap vermez, dolaylı olarak ima eder.
Yalan söyleyen kişi, ‘ben, biz ve bizim’ gibi zamirleri ya çok az kullanır ya da hiç kullanmaz.
Kullandığı kelimeler açık ve net olmayabilir.
Sorulan soruya oranla aşırı bir tepki gösterir.
Bütün sorularınıza cevap verebilir ama kendisi size soru sormaz.
Konu değiştirildiğinde rahatlar ve gerginliği azalır.
Haksız yere suçlandığına sinirlenmez. ‘gerçegi söylemek gerekirse’, ‘dürüst olmak gerekirse’ ve ‘neden yalan söyleyeyim ki’ gibi cümleler kullanır.
Soruyu önceden düşünmüş ve cevabı hazırlamıştır.
Sorunuzu tekrar etmenizi ister ya da soruya soruyla karşılık verir.
Konuşmasına, ‘yanlış anlamanı istemem ama’ gibi bir cümleyle başlar.
İlginizi dağıtmak için şaka yapar ya da dalga geçer.
Daha ayrıntılı açıklama gerektiren konuları sıradan bir şeymiş gibi aktarır.
--------------------------------------------------------------------------


Birlikte olduğunuz insanın yalan söyleyip söylemediğini anlamak hiç de zor değil. Beden dilinin inceliklerini öğrenip, iyi bir gözlemci olursanız 'gerçeğe' giden yolu bulursunuz.


Beden Dili Yalancıyı Ele Veriyor

İnsanlardan bazılarının günlük yaşamda ve iş görüşmeleri sırasında söyledikleri yalanlar beden diliyle anlaşılabiliyor.

Beden dili, iş yaşamında çoğu kişinin başlıca önem verdiği bir konu. İş görüşmeleri sırasında avantaj elde etmek için yalan söyleyenleri, erdemlerini olduğundan abartılı anlatmalarını, gerçekler yerine değerlendirmecinin duymak istediklerini söyleyenleri ele veriyor. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve aynı zamanda iletişim uzmanı olan Doç. Dr. Metin Işık, insanın diliyle çok kolay ancak bedeniyle çok zor yalan söyleyebileceğini dile getirdi. İnsanların doğru veya yanlış, güzel ya da çirkin her ifadeyi kullanabileceğini hatırlatan Metin Işık, “Ne var ki insan diliyle çok kolay, bedeniyle ise çok zor yalan söyler. Yalanı beden dilinde de saklamayı herkes yapamaz. ” dedi.

Ağızdan çıkanın yalan olduğunu anlamak için beden dilini iyi okumak gerekiyor. Yalanı anlamak için karşıdaki kişinin davranışlarının iyi analiz edilmesini öneren Metin Işık, “Bir insanın gözünün içine baka baka yalan söylemek zordur. Bunu herkes yapamaz. Yalan söyleyen birinin belirli bir süre sonra göz temasından kaçtığı, ses tonunda hissedilir ölçüde değişimlerin ortaya çıktığı görülecektir. Dudaklarda hafif oynamalar. Hafiften gülümsemeler, kafa sallamalar, el ve kol hareketlerinde normal dışı değişimler ve gözbebeklerinin küçülmesi bireyi ele verebilecek olgular olarak sıralanabilir.” Beden dilinin yalancıyı ele verdiği diğer durumlar da şöyle sıralanıyor: Yüzde aniden belirip kaybolan şaşkınlık, gücenme, öfke belirten ifadeler. ‘Rahatlatıcı’ jestleri fazlasıyla yapmak. Yalan söyleyen kişi yüzüne ya da bedenin üst kısmına dokunur. Saçlarıyla oynayabilir, kollarını kavuşturabilirler. (Eşref Akgün, Musa Özyürek; Zaman )

Yalan İşaretleri

Yalan söylerken insanların davranışlarında gözlenen farklılıklar çok sayıda araştırmaya konu olmuştur. Bu araştırmalardan çıkan sonuçlar şöyle özetlenebilir:

1- Yalan söyleyen kişilerin elleriyle yaptıkları jestler azalmaktadır. Normal olarak el jestleri ifadeyi güçlendirmek amacıyla yapılır. Kişi büyük çoğunlukla konuşulan kelimelerin anlamını artırmak için yaptığı el hareketlerinin farkında değildir. İnsan konuşurken elini salladığını bilir ancak ellerinin gerçekte ne yaptığını bilmez. Ellerinin bir şeyler yaptığını bilmek, ancak ne yaptığını tam olarak bilmemek kişiyi şüpheye düşürür ve böylece ellerin hareketleri azalır. Belki de insan içinde yaşadığı çelişkiden ötürü ellerinin kendisini ele vereceğinden çekinir ve ellerini ya cebine sokar, ya üzerine oturur veya bir eliyle diğerini tutar. Bu kendi kendine temas zor zamanda anne elinin tutulması yerine geçerek, iç gerginliği de hafifletir.

2- Yalan söyleyen kişinin elini yüzüne götürme ve yüz çevresine değdirme sayısı artmaktadır. Bir konuşma sırasında insan elini arada sırada yüzüne götürür. Ancak kişinin samimi olmadığı bir görüşme sırasında bu jestin sayısında çok büyük ölçüde artış görülmektedir. Elin yüze gitmesi sırasında yapılan hareketler çeneyi tutmak, dudaklara bastırmak, ağzı örtmek, burna değmek, yanağı ovuşturmak, gözün altını kaşımak, kulak memesini çekmek ve saçla oynamaktır. Bir yalan sırasında bütün bu jestlerin sayısında artış görülmekle beraber ağzı örtmek ve burna değmek jestlerinde adeta patlama olur. İnsan yalan söylerken neden ağzını kapatır? Bunu tahmin etmek çok zor değildir. İnsan ağzından çıkacak kelimeleri tutmak ve yaptığını örtmek ihtiyacındadır. Elin ağzı örtmesi çeşitli biçimlerde olur. Parmaklar dudakların üzerinde trampet çalabilir, işaret parmağı üst dudak üzerinde durabilir veya el ağzın hemen yanında durabilir. Çocuklar yalan söylerken elleriyle ağızlarını kapatırlar. Hiç şüphesiz yetişkinler için elin ağza gitmesi, kişinin yalan söylediği konusunda tek belirleyici hareket değildir. Kişi söylediği konusunda tereddüt içindeyse, hata yapmaktan korkuyorsa, zaman kazanmak istiyorsa da eli ağız çevresinde olabilir. Bu sebeple elin burna gitmesi, ağzı örtmesine kıyasla daha gelişmiş, ince ve soyutlanmış bir harekettir. Ağızı örtmeye gelen el, hemen yukarda bulunan burna uzanır ve böylece daha sembolik ve stilize bir hareket yapılmış olur. Yalan söyleyen veya ağzından çıkanlar konusunda yeterince samimi olmayan bir insanın elinin burnuna gitmesinin en önemli sebebi fizyolojiktir. Çünkü yalan söylediği sırada bir iç gerginlik yaşayan insanın bedeninde birçok fizyolojik değişiklik olur. Kan basıncının yükselmesi, kalp vurum sayısının artması, ter bezi faaliyetlerinin artması gibi yalan söylerken kaydedilen fizyolojik değişikliklerin yanı sıra burunda bir kaşınma duygusu yaşanır. Coldoni nin ünlü masalında yalan söyleyen Pinokyo nun burnunun büyümesi sebepsiz değildir. Yazar son derece önemli bir gerçeği yakalamış ve abartarak çocuk literatürüne geçirmiştir.

3- Yalan söyleyen bir insamn konuşurken beden hareketlerinde bir artış olmaktadır. Yalan söylendiği zaman duyulan rahatsızlık ve huzursuzluk, özellikle otururken kişinin durumunda değişiklik yapmasına, oturduğu koltukta öne-arkaya veya sağa-sola hareket ederek, pozisyon değiştirmesine sebep olmaktadır. Bu pozisyon değişikliğinin ardında büyük bir ihtimalle "Keşke başka bir yerde olsaydım" duygusu yatmaktadır. Oturur durumda artan beden hareketleri televizyondaki açık oturum, panel veya sohbet türü programlarda sık sık görülmektedir. Özellikle "Kırmızı Koltuk" programında birçok konuk kendilerini güç durumda bırakan sorularda koltuğun sınırlarını zorlayan hareketler ve koltuk üzerinde mini gezintiler yapmaktadır.

4- Yalan söyleyen bir kişinin el jestleri azalırken, el sallama hareketi artmaktadır. Belki de böylece kişi elini silkme biçiminde hafif hafif sallayarak, sözleriyle ilgili sorumluluğun kendisine ait olmadığını anlatmak istemektedir.

5- Yalan söyleyen bir insanın yüz ifadesi büyük çoğunlukla normale çok yakındır. Bu alanda uzmanlaşmadan, bir kişinin mimiklerine bakarak yalan söylediğini anlamak çok güçtür. Yüz ifadesinde yalanı ele veren en önemli ipucu, kişinin gözlerini sık sık konuştuğu kişiden kaçırmasıdır.

Bu araştırmalardan elde edilen bilgileri mutlak doğrular olarak değil, geçerliliği tekrarlanmasına ve izlediği sıraya bağlı -her şeyden önemlisi- kişinin içinde bulunduğu bağlamın değerlendirilmesiyle anlam kazanan bir anahtar olarak kabul etmek gerekir. Yukarıda sıralanan özelliklerin varlığı kişinin yalan söylediğini değil, yalan söyleme ihtimalinin olduğunu gösterir. Bu araştırmaları sınamak için çalışmalar yapan başka araştırmacılar, yukarda sıralanan davranışların yalan veya samimiyetsizliği ortaya çıkartmak için kulIanılacak anahtarın kendisi değil, ancak bir parçası olduğunu söylemektedirler. Örneğin, bir konuşma sırasında birdenbire büyük bir suçlamayla karşılaşmamız durumunda, bocalamamız, birçok kere elimizi yüzümüze götürmemiz, oturduğumuz yerde huzursuzluğumuzu yansıtan hareketler yapmamız mümkündür. Bu durumda suçlamaları yerinde, savunmalarımızı da gerçek dıŞl olarak mı kabul etmek gerekir? Benzer şekilde iş için mülakata çağrılan bir kişi, kendisine sorulan sorularla bunaldığı zaman elini birçok defa yüzüne götürebilir ve oturduğu yerde huzursuzluk işaretleri gösterebilir. Bütün bunların, adayın vereceği bilgilerin nasıl değerlendirileceğini bilememesinden ve hata yapmak endişesinden kaynaklanmaSi da muhtemeldir.Sıralanan sebeplerden ötürü bu işaretleri yalan söylemenin aşikar delilleri olarak değil, beynimizin içindeki düşünceler ve gerçek duygularla, dış dünyaya yansıyan ifadelerin bir çelişkisi olarak kabul etmek daha yerinde olur. Bu çelişki gerçek bir yalan olabileceği gibi, samimiyetsizlik, tereddüt veya şüphe de olabilir. (hekimce.com/index.php?kiid=1704)

Dil yalan söyler ama vücut asla!

Birlikte olduğunuz insanın yalan söyleyip söylemediğini anlamak hiç de zor değil. Beden dilinin inceliklerini öğrenip, iyi bir gözlemci olursanız 'gerçeğe' giden yolu bulursunuz

Psikolojik tekniklerle insanların gerçek düşüncelerini okuyabilen Derren Brown, "Bedenlerimiz değişmez bir şekilde, gerçekte nasıl hissettiğimiz hakkında ipuçları veriyor. Neye baktığınızı bildiğiniz takdirde, herhangi birisinin beden hareketlerinden yalancı olduğunu kolayca anlayabilirsiniz" diyor. "Body Language-Vücut Dili" adlı kitabın yazarı Allan Pease de insanların beden dillerinin gerçek düşüncelerini kesinlikle ortaya koyduğunu iddia edenlerden. Siz de Brown ve Pease'in önerileriyle, sevgilinizin kafasından neler geçtiğini anlayabilirsiniz...

El saklama

Birisiyle samimi olduğumuz zaman, ellerimizi görünür kılarız ve avuç içlerimiz yukarıya doğru döner. Ama yalan söylediğimiz zaman ellerimizi arkamıza veya ceplerimize saklama eğilimi gösteririz. Erkek arkadaşınızın sizden bir adım geride gitmesi, konuştuğu konudan rahatsız olduğu hakkında bir sinyal olabilir.

Burun kaşıma

Burun kaşıma, beyaz yalanların klasik işaretidir. Yine de, sevgiliniz sizden gerçekleri saklarken, büyük bir olasılıkla gözlerine, kulaklarına, dudaklarına dokunuyor olabileceğini biliyor muydunuz? Erkekler gerçeği söylemediği zamanlarda elleriyle yüzlerine dokunuyorlar. Bu bedenlerinin, yalanlarına karşı koyuş biçimi.

Yutkunma

Bedenlerimizin yalanlarımıza bir diğer karşı koyuş biçimi ise boğazımızın işlevlerini yerine getirmesini kısıtlamak. Bu da konuşmayı zorlaştırır, yani eğer birisi yalan söylüyorsa sözcükleri dışarıya çıkarmak için sık sık yutkunur veya dudaklarını yalar.

Göz hareketleri

İşte yalanı gözlerden yakalama tekniği: Bu konuda yapmanız gereken ilk şey, sevgilinize cevabını bildiğiniz soruları sormak. Birlikte olduğunuz zaman yaptığınız bir şeyi sorun, örneğin "Ne yemiştin" veya "Nereye park etmiştik?" gibi. "Cevabı düşünürken, gözlerinin nereye gittiğini izleyin. Her zaman için bir yönde giderler, bu da onun yöntemidir.

Erkek arkadaşınızın konuşması bittikten sonra baktığı yerler, söylediklerinin doğru mu yalan mı olduğu konusunda ipuçları veriyor. Örneğin, aşağı doğru bakma, hisleri açığa çıkaran bir durum. Pek çok insan yalan söyledikten sonra kendini suçlu hissediyor, bu nedenle farkında olmadan, karşısındakinin düşündüklerini kontrol etmek için gözlerini yukarıdan aşağıya süzüyor.

Öksürmek

Eğer sevgilinize nerede olduğunu sorduğunuzda şiddetli bir öksürük nöbetine yakalanıyorsa, bu iyi bir işaret değildir. Yalandan öksürme, klasik aldatma tekniğidir. Beden yalana karşı koymaya çalışır, öksürmek veya boğazını temizlemek hikaye uydurmak için zaman kazanma şansını artırır.

Hızlı konuşma

Sevgiliniz tane tane mi konuşuyor, yoksa hızlı mı? Uzmanlara göre, ne kadar hızlı konuşursa, yalan söylediğinden o kadar fazla kuşkulanabilirsiniz. Genel kanıya göre, insanlar hızlı konuştuklarında yalanlarının ortaya çıkmayacağını düşünüyorlar.

Nefes alıp verme

İşte size süper bir ipucu daha... Yalan söyleyen birinin rahat nefes alamadığını sakın unutmayın. Baskı altında olduğu zaman, karnından nefes almayı bırakıp, göğsünden nefes alır.

Gülmek

Pek çok insan yalan söylediğinde ilk başta rahatlar. Bunun etkisi sesine de yansır. Yüksek sesle konuşur ve daha neşeli olur.

regen
03-12-2011, 19:34
masallah erkeklerde baya bi taktik uyguluyormuss..bilmiyorum ya ben yanlismi yaptim onla öpüsmekle falan offf :((

canim valla daha neler.. benim erkek kardesim yok, erkek arkadaslarim da yoktu öyle, hani kanka felan olsa insan yine görür duyar, o yüzden bunlari gördükce sasiriyorum, aklima gelirse yine anlatirim bi örnek olur sana da.. hani öpüsmek felan degil de mesele, karsindakinin bunu ne niyetle algiladigi önemli.. yanli yaptim diye kendine yüklenme, sadece onun niyetini anla yeter.. kararini da ona göre verirsin..

Axisude
03-12-2011, 19:37
bende ciddiolsun istiyorum tabiki ama gec olamadi malesef..3. bulusmada olan oldu :( peki is isten gectimi simdiden sonra yapsam olurmuki ?? ama aynen dedigin gibi yapicamm..zor olucam..istemicem olmasin dicem..daha fazla vakit gecirelim seni tanimak istiorum dicem..ama eger yok olmaz dersen simdiden uzatmayalim ozaman dicem..
HİÇ Bİ ZAMAN HİÇ BİŞEY için geç değildir zararın neresinden dönsen kar canım o yüzden daha bunlar için erken de tanımıyoruz birbirimizi de çarçabuk tanımaya çalışıyorsa zaten işi oraya götürmeye çalışıyordur yada surat asarsa anlarsın zaten amacını gayet yumuşak karşılarsa seni tabii haklısın erken falan diye o zaman zaten aklı orda deildir zaten uzun süreli bişey düşünüyorsa acele etmemesi gerekir bu konulara

Axisude
03-12-2011, 19:39
canim valla daha neler.. benim erkek kardesim yok, erkek arkadaslarim da yoktu öyle, hani kanka felan olsa insan yine görür duyar, o yüzden bunlari gördükce sasiriyorum, aklima gelirse yine anlatirim bi örnek olur sana da.. hani öpüsmek felan degil de mesele, karsindakinin bunu ne niyetle algiladigi önemli.. yanli yaptim diye kendine yüklenme, sadece onun niyetini anla yeter.. kararini da ona göre verirsin..
haklısın canım mesele öpüşmek deil niyeti hangi amaçla öptüğü yardımcı olabiliyorsak ne mutlu böle arkadaşlara tşk yorumun için

BurcumO
03-12-2011, 19:42
canim valla daha neler.. benim erkek kardesim yok, erkek arkadaslarim da yoktu öyle, hani kanka felan olsa insan yine görür duyar, o yüzden bunlari gördükce sasiriyorum, aklima gelirse yine anlatirim bi örnek olur sana da.. hani öpüsmek felan degil de mesele, karsindakinin bunu ne niyetle algiladigi önemli.. yanli yaptim diye kendine yüklenme, sadece onun niyetini anla yeter.. kararini da ona göre verirsin..

bi sekilde onun niyetini anlamam gerek..bence bi dhaki bulusmadada yalniz kalmak icin bi ortam hazirlicakbi bahane bulucak..bende hayir dicem öyle yapmayalim söyle yapalim dicem ne bilim sinemaya gidelim dicem.yada kalabalik yerlere gidelim dicem..ama eger basaramazsamda konusucam dicem yapma istemiyorum..bulustuysak konusalim iyice tanimak istiyorum seni dicem..yada iste bana cok az zaman ayiriyosun buradan anlliyorumki aslinda sen benden yeterince hoslanmadin yada hoslanmiyorsun flan..bana gercek hislerini aciklarmisn falan dicem..öyl ebi sorular bulmaliyimki onu test etmeliyim..

BurcumO
03-12-2011, 19:46
HİÇ Bİ ZAMAN HİÇ BİŞEY için geç değildir zararın neresinden dönsen kar canım o yüzden daha bunlar için erken de tanımıyoruz birbirimizi de çarçabuk tanımaya çalışıyorsa zaten işi oraya götürmeye çalışıyordur yada surat asarsa anlarsın zaten amacını gayet yumuşak karşılarsa seni tabii haklısın erken falan diye o zaman zaten aklı orda deildir zaten uzun süreli bişey düşünüyorsa acele etmemesi gerekir bu konulara

aslinda bu dediklerin uyuyor..mesela beni cabuk tanimak istedi..ilk 2 blusmadada hep sorular sordu bana babamin ne is yaptigini falan filan...bu yumusak karsilama olayida söyle oldu..2. bulusmada bana iste dediki ben istiyorm seni kiz arkadsim olmani falan filan bende söyle cevap verdim..hemen kabul edemem dedim önce tanismak isterim seni tanimak isterim..cünkü ilerde anlasamazsak ya sen üzülüceksin yada ben üzülücem dedim..aama tanirsak birbirimizi daha kolay olur hersey dedim..oda destekledi beni evet dedi..mesela benim arkadslarimin bazilari kizla bulusuyorlar sonra ertesi gün biz beraberiz diyorlar dedi falan..acayip buldugum kendiside ayni seyi yapti :)) ama benim hemen kabul etmemem onun hosuna gitti bence..ozamana kadarda hersey güzeldi...

birdaha belki bende ekstra yalniz kalalim dicem cünkü rahat rahat konusmak ve onu öyle bi ortamda sanki baska bi engel yok ama ben istemiyrm dedigimi daha iyi anlicak..cünkü ortam olmazsa, ortam yok diye istemiyorum sanicak..dicem tamam hersy güzel ama bana zaman ayirmiyosun oyüzdende seni taniyamiyorum buyüzden her bulusmadada böyle yakinlasamam :=))

BurcumO
03-12-2011, 19:48
HİÇ Bİ ZAMAN HİÇ BİŞEY için geç değildir zararın neresinden dönsen kar canım o yüzden daha bunlar için erken de tanımıyoruz birbirimizi de çarçabuk tanımaya çalışıyorsa zaten işi oraya götürmeye çalışıyordur yada surat asarsa anlarsın zaten amacını gayet yumuşak karşılarsa seni tabii haklısın erken falan diye o zaman zaten aklı orda deildir zaten uzun süreli bişey düşünüyorsa acele etmemesi gerekir bu konulara


aslinda bu dediklerin uyuyor..mesela beni cabuk tanimak istedi..ilk 2 blusmadada hep sorular sordu bana babamin ne is yaptigini falan filan...bu yumusak karsilama olayida söyle oldu..2. bulusmada bana iste dediki ben istiyorm seni kiz arkadsim olmani falan filan bende söyle cevap verdim..hemen kabul edemem dedim önce tanismak isterim seni tanimak isterim..cünkü ilerde anlasamazsak ya sen üzülüceksin yada ben üzülücem dedim..aama tanirsak birbirimizi daha kolay olur hersey dedim..oda destekledi beni evet dedi..mesela benim arkadslarimin bazilari kizla bulusuyorlar sonra ertesi gün biz beraberiz diyorlar dedi falan..acayip buldugum kendiside ayni seyi yapti :)) ama benim hemen kabul etmemem onun hosuna gitti bence..ozamana kadarda hersey güzeldi...

birdaha belki bende ekstra yalniz kalalim dicem cünkü rahat rahat konusmak ve onu öyle bi ortamda sanki baska bi engel yok ama ben istemiyrm dedigimi daha iyi anlicak..cünkü ortam olmazsa, ortam yok diye istemiyorum sanicak..dicem tamam hersy güzel ama bana zaman ayirmiyosun oyüzdende seni taniyamiyorum buyüzden her bulusmadada böyle yakinlasamam :=))

minnicikim
03-12-2011, 19:49
bir erkeğin gözünde değerli ve vazgeçilmez olmanın iki yolu var bence;

--onunla her konuyu konuşabileceği dostu olmak,

--ona bağlı bir hayatın olmadan yaşadığını bilmesi..

birincisi olduğunda yavaş yavaş en yakın dostu haline geliyorsun. ikincisi olduğunda her an yanında olmaya, vazgeçilmezin olmaya çalışıyor ki bu da onu sürekli kaybetme korkusu, ego tatmini vs. gibi nedenlerle peşinden koşuyor.

kısacası mehter adımlarıyla, iki ileri bir geri:51:

regen
03-12-2011, 19:51
haklısın canım mesele öpüşmek deil niyeti hangi amaçla öptüğü yardımcı olabiliyorsak ne mutlu böle arkadaşlara tşk yorumun için

tesekkür ederim canim benim, ben de güzel paylasimlari icin tesekkür ederim.. dedigin gibi yardimci olabilirsek ne mutlu, cünkü ayni yerlerden hepimiz gectik geciyoruz... kimse yara almasin istiyorum ben, erkekler bizden daha kolay atlatiyor, olan kadinlara oluyor..


bi sekilde onun niyetini anlamam gerek..bence bi dhaki bulusmadada yalniz kalmak icin bi ortam hazirlicakbi bahane bulucak..bende hayir dicem öyle yapmayalim söyle yapalim dicem ne bilim sinemaya gidelim dicem.yada kalabalik yerlere gidelim dicem..ama eger basaramazsamda konusucam dicem yapma istemiyorum..bulustuysak konusalim iyice tanimak istiyorum seni dicem..yada iste bana cok az zaman ayiriyosun buradan anlliyorumki aslinda sen benden yeterince hoslanmadin yada hoslanmiyorsun flan..bana gercek hislerini aciklarmisn falan dicem..öyl ebi sorular bulmaliyimki onu test etmeliyim..

dene bakalim, ama kendinden ödün verme.. seni oyuncak etmek istiyorsa da sen onu kaldir at.. ama yok öyle bi niyette degilse, yerini bilsin ve sana hakketigin degeri versin, ama yine de o sorularin amacini sor.. yani ne demeye sormus ki... baktin yuvarlak cevaplar veriyor, birak gitsin..

BurcumO
03-12-2011, 20:00
bir erkeğin gözünde değerli ve vazgeçilmez olmanın iki yolu var bence;

--onunla her konuyu konuşabileceği dostu olmak,

--ona bağlı bir hayatın olmadan yaşadığını bilmesi..

birincisi olduğunda yavaş yavaş en yakın dostu haline geliyorsun. ikincisi olduğunda her an yanında olmaya, vazgeçilmezin olmaya çalışıyor ki bu da onu sürekli kaybetme korkusu, ego tatmini vs. gibi nedenlerle peşinden koşuyor.

kısacası mehter adımlarıyla, iki ileri bir geri:51:

buna katiliyorum..ben nerede yanlis yaptim diye düsünürdüm hep biliyorum nerede yanlis yaptigimi..ben eximle ayrilali 5 ay oldu...3,5 yildir hem o benim dostumdu hemde ben onun dostu..herseyimi anlatirdim ona oda bana yüzde 90 herseyini anlatirdi..düsüncelerini olumlu olumsuz her konuda..ama yanlisim ona bagli hayat yasadim..meslegimi ona göre sectim..arkadsliklarimi ilerletmedim arkadslarim kalmamisti sadece o vardi..oda diyordu hic arkadasin yok senin falan filan..arkadslar vardi hep görüsmek istiyorduk hep bi sebepten olmuyordu mesela..istek yoktu..zaten benim sevglim var onunla herseyi paylasiyorum diye düsünüoyrdum belkide..ama simdi o yok ve bi cok arkadsim var 5 ayda anladim hayatin anlamini, erkekleri, insanlarin insanlari neye göre yargiladiklarini..bi cok sey ögrendim..ama simdi exime gösteriyorum..arkadslarim var onlarla gezioyrum egleniyorum..güzel bi isim olucak yakinda mutlu gösteriyorum kendimi ona..ve 3,5 aydirda ne aradim ne sordum..görsün onsuzda yapabiliyorum..o beni terketsede hayat var ve ben gülebiliyorum bunu gördü fotolarimda

BurcumO
03-12-2011, 20:02
tesekkür ederim canim benim, ben de güzel paylasimlari icin tesekkür ederim.. dedigin gibi yardimci olabilirsek ne mutlu, cünkü ayni yerlerden hepimiz gectik geciyoruz... kimse yara almasin istiyorum ben, erkekler bizden daha kolay atlatiyor, olan kadinlara oluyor..dene bakalim, ama kendinden ödün verme.. seni oyuncak etmek istiyorsa da sen onu kaldir at.. ama yok öyle bi niyette degilse, yerini bilsin ve sana hakketigin degeri versin, ama yine de o sorularin amacini sor.. yani ne demeye sormus ki... baktin yuvarlak cevaplar veriyor, birak gitsin..

sorucam canim en iyisi..kendi kendimi yemektense ona sorarim..hem bunlari soruyorsun hemde mesajlarda böyle syler konusuyosun hoslanmiyorm dicem..ama senin benden hoslanip hoslanmadigindanda emin degilim dicem..yüzüme bak söyle dicem..ve eger benimle gercekten devam etmek istiyosan bana öyle seyler yazma yok ileri gidebilirmiyim nereye kadar dokunabilirim gibi dicem..ondan sonra bozulucaktir eminm..ama insallah cevabi bana sarilir ve canim tamam sen istemiyorsan sormamda yapmamda der...o biraz zor ihtimal ama bakicaz artik :=))

simdi bulusana kadar az mi yaziyim artik ona yoksa normalmi davraniyim..ben az yaziyim diyorum elinden gidiyomusum sansin hemen bulusmak istesin bulusuncada patlatirim bombayi :))

mehmetsym
03-12-2011, 20:07
çıkmazdayım kızlar!!! madem bole bı topık actınız hadı banada yardım edın.Benım esım benımle hıcbısey paylasmaz ve konusmaz.Yerı geldıgınde assaglar bagırır cagırır hakaret ederer daha 4 aylık evlıyız ve ben 3 aylık hamıleyım bısey konusmaya kalktıgımda ben mutlaka tartısıyoruz saatlerce hıckıra hıckıra aglıyorum kendıme engel olamıyorum onu dusenmek ıstemıyorum ama elımde olmuo

Axisude
03-12-2011, 20:11
sorucam canim en iyisi..kendi kendimi yemektense ona sorarim..hem bunlari soruyorsun hemde mesajlarda böyle syler konusuyosun hoslanmiyorm dicem..ama senin benden hoslanip hoslanmadigindanda emin degilim dicem..yüzüme bak söyle dicem..ve eger benimle gercekten devam etmek istiyosan bana öyle seyler yazma yok ileri gidebilirmiyim nereye kadar dokunabilirim gibi dicem..ondan sonra bozulucaktir eminm..ama insallah cevabi bana sarilir ve canim tamam sen istemiyorsan sormamda yapmamda der...o biraz zor ihtimal ama bakicaz artik :=))

simdi bulusana kadar az mi yaziyim artik ona yoksa normalmi davraniyim..ben az yaziyim diyorum elinden gidiyomusum sansin hemen bulusmak istesin bulusuncada patlatirim bombayi :))
ya zaten ileriyi düşünen uzun ilişki düşünen erkeğin acelesi yoktur acelesi olanlar iişi hemen oraya taşır freni patlamış kamyon gibi hemen düze çıkmak isterler hayatımızda pek çok erkek tanıdık kimin ne ml. olduğunu biliyoruz az çok değilmi acelesi olmayanda zaten vakit çok gezelim eylenelim tarafındadır işin.senin elini tutmak bile heyecan verir onla yetinir bi süre böle hee nereye kadar gidebilirim mesafem ne kadar ona göre benzin alacamda die bişi yok yane:D yane mesafeye göremi çıkcak ilişkiyi sen yönet canım bırakma onun eline sen ona yön ver o sana deil.

SterileNails
03-12-2011, 20:12
erkeğin gözünde değerli olmak için sınırsız muamele şart :) gerisi çok basit

regen
03-12-2011, 20:13
sorucam canim en iyisi..kendi kendimi yemektense ona sorarim..hem bunlari soruyorsun hemde mesajlarda böyle syler konusuyosun hoslanmiyorm dicem..ama senin benden hoslanip hoslanmadigindanda emin degilim dicem..yüzüme bak söyle dicem..ve eger benimle gercekten devam etmek istiyosan bana öyle seyler yazma yok ileri gidebilirmiyim nereye kadar dokunabilirim gibi dicem..ondan sonra bozulucaktir eminm..ama insallah cevabi bana sarilir ve canim tamam sen istemiyorsan sormamda yapmamda der...o biraz zor ihtimal ama bakicaz artik :=))

simdi bulusana kadar az mi yaziyim artik ona yoksa normalmi davraniyim..ben az yaziyim diyorum elinden gidiyomusum sansin hemen bulusmak istesin bulusuncada patlatirim bombayi :))

bence bulusana kadar tavirli dur biraz.. her zamanki gibi davranir sonra da bunlari konusursan biraz tutarsiz olur davranisin sanirim..


çıkmazdayım kızlar!!! madem bole bı topık actınız hadı banada yardım edın.Benım esım benımle hıcbısey paylasmaz ve konusmaz.Yerı geldıgınde assaglar bagırır cagırır hakaret ederer daha 4 aylık evlıyız ve ben 3 aylık hamıleyım bısey konusmaya kalktıgımda ben mutlaka tartısıyoruz saatlerce hıckıra hıckıra aglıyorum kendıme engel olamıyorum onu dusenmek ıstemıyorum ama elımde olmuo

oy kiyamam sana da bebegine de canim benim yaa... üzülme aglama hic.. bebegin bundan cok etkilenir.. inan bana hamilelik cok önemli bebeginin gelisimi icin.. daha yenisiniz yani esinin davranisinin sebebi ne biliyor musun?? hos, biz de yeni evliyken ayni seyleri yasadim ama baskasi yasayinca kiyamiyorum yaa..

mehmetsym
03-12-2011, 20:16
bence bulusana kadar tavirli dur biraz.. her zamanki gibi davranir sonra da bunlari konusursan biraz tutarsiz olur davranisin sanirim..oy kiyamam sana da bebegine de canim benim yaa... üzülme aglama hic.. bebegin bundan cok etkilenir.. inan bana hamilelik cok önemli bebeginin gelisimi icin.. daha yenisiniz yani esinin davranisinin sebebi ne biliyor musun?? hos, biz de yeni evliyken ayni seyleri yasadim ama baskasi yasayinca kiyamiyorum yaa..

cnm napıyım dayanamıyorum aglamadanda rahatlayamıyorum benı kesınlıkle dınlemez konusmaz ben evde tek basıma yasıyor gıbıyım sankı ondan baskada kımsem yok bılıo bunu tabı ona guvenerek daha cok ustume gelıo neden davrandıgınıda bılmıyorum

BurcumO
03-12-2011, 20:16
ya zaten ileriyi düşünen uzun ilişki düşünen erkeğin acelesi yoktur acelesi olanlar iişi hemen oraya taşır freni patlamış kamyon gibi hemen düze çıkmak isterler hayatımızda pek çok erkek tanıdık kimin ne ml. olduğunu biliyoruz az çok değilmi acelesi olmayanda zaten vakit çok gezelim eylenelim tarafındadır işin.senin elini tutmak bile heyecan verir onla yetinir bi süre böle hee nereye kadar gidebilirim mesafem ne kadar ona göre benzin alacamda die bişi yok yane:D yane mesafeye göremi çıkcak ilişkiyi sen yönet canım bırakma onun eline sen ona yön ver o sana deil.

haklisin canim bi daha buna izin vermicem.. lütfen artik bu sorulari sorma bana dicem..ve olsun bitsin..ondansonrada gidiyomu kaliyormu kendi karar vericektir zaten..zaten mesela simdi evde hasta ama hic yazmiyo dogru düzgün..mesela yazdim bugün napiyosun canim ben suan su programi izliyorum sende izle flan dedim..iki saat sonra cevap verdi..akrabalarin bi isi vardi onla ugrastim stresliydi falan yazdi..bugün hic sormadi napiyosun falan diye..ama bazen soruyor..yada kendiliginden yazioyr bazen.okuldayim simdi diye durduk yere..bakicaz artik hemen bulussak keskeee yarin bulusalim dese.yarin da evde ama hasta iste offf

Axisude
03-12-2011, 20:17
çıkmazdayım kızlar!!! madem bole bı topık actınız hadı banada yardım edın.Benım esım benımle hıcbısey paylasmaz ve konusmaz.Yerı geldıgınde assaglar bagırır cagırır hakaret ederer daha 4 aylık evlıyız ve ben 3 aylık hamıleyım bısey konusmaya kalktıgımda ben mutlaka tartısıyoruz saatlerce hıckıra hıckıra aglıyorum kendıme engel olamıyorum onu dusenmek ıstemıyorum ama elımde olmuo
konuşmaların ne yönde arkadaşım suçlar gibimi konuşuyosun ne oluyorda çileden çıkıyor. canım benim hep kulağa deilde azıcıkta göze hitap etmek gerekir bazen bakımlı bi hanımmmısın erkeklerle konuşmanın onlara bişeyleri kabul ettirmeninde zamanı vardır en hayır diyemiyceği zamanı seçmelisin . onu etkilemelisin.geleceği zaman üstüne başına çeki düzen vermelisin bu gibi şeyler biraz açarsan umarım arkadaşlarımızla beraber yardımımız olur

regen
03-12-2011, 20:20
cnm napıyım dayanamıyorum aglamadanda rahatlayamıyorum benı kesınlıkle dınlemez konusmaz ben evde tek basıma yasıyor gıbıyım sankı ondan baskada kımsem yok bılıo bunu tabı ona guvenerek daha cok ustume gelıo neden davrandıgınıda bılmıyorum

sen de mi yurtdisindasin yoksa??? ya da baska bi sehirde??? bu erkekler yalniz bulunca daha da cok yükleniyorlar.. isteyerek evlenmediniz mi siz? yoksa evliligin yükü müü agir geldi esine?? üzülme yaz sen bize.. icine atmak daha zor olur..

Axisude
03-12-2011, 20:21
haklisin canim bi daha buna izin vermicem.. lütfen artik bu sorulari sorma bana dicem..ve olsun bitsin..ondansonrada gidiyomu kaliyormu kendi karar vericektir zaten..zaten mesela simdi evde hasta ama hic yazmiyo dogru düzgün..mesela yazdim bugün napiyosun canim ben suan su programi izliyorum sende izle flan dedim..iki saat sonra cevap verdi..akrabalarin bi isi vardi onla ugrastim stresliydi falan yazdi..bugün hic sormadi napiyosun falan diye..ama bazen soruyor..yada kendiliginden yazioyr bazen.okuldayim simdi diye durduk yere..bakicaz artik hemen bulussak keskeee yarin bulusalim dese.yarin da evde ama hasta iste offf
akrabaların işine gelince hasta deilde sana 2dk ayırıp yazamıyomu wala benm eşim bütün gün ayakta 12 saat çalışıyor boş vakti hiç yok işyerinde makineden sürekli mal çıkıyor dolmadan makinenin önünü boşalması gerekiyor o bile o halde minicik boşlukta hatunum napıyon yazar.yemek paydosunda arar napıyosun diye

Axisude
03-12-2011, 20:23
saat 23:00 a kadar burdayım arkadaşlar 23:00da çıkıcam yarın yazarım 23den sonra
arkadaşlar yeni yorumları görmek için sayfayı yenileyin aralarda

mehmetsym
03-12-2011, 20:26
isteyerek evlendık kızlar hatta evlenebılmek ıcın benımle bı cok seye gogus gerdı severek aldım senı falan dedı.Sexı bı kadınım bunu esımde soyler hep.Gunluk kıyafetler pek tercıh etmem o yanımdayken.Onunla normal sohbet bıle ederken benımle konusmak ıstemıyo ben ıstanbuldan ızmıre gelın geldım kımsem yok burda annemler falan hepsı ankarada.İşler nasıl dıyorum ıyı deyıp gecıstırıyo baska bı acıklama yada muhabbet etmıyo benımle

Axisude
03-12-2011, 20:27
erkeğin gözünde değerli olmak için sınırsız muamele şart :) gerisi çok basit

sınırsız muamele derken:D:D:D: evliykenmi bekarkenmi o farkeder canımcım :D

BurcumO
03-12-2011, 20:27
akrabaların işine gelince hasta deilde sana 2dk ayırıp yazamıyomu wala benm eşim bütün gün ayakta 12 saat çalışıyor boş vakti hiç yok işyerinde makineden sürekli mal çıkıyor dolmadan makinenin önünü boşalması gerekiyor o bile o halde minicik boşlukta hatunum napıyon yazar.yemek paydosunda arar napıyosun diye

bi ara oda öyleydi is yerindeydi paydosunda aramisti bi ariyim öylesine dedi..bide bazen istede olsa yaziyor... öyle yani..ama bugün evde bos ama hic sohbet etmiyor bisey yapmiyor..iste insan hep eskisiyle kiyasliyor..eskisi olsaydi simdi saatlerce konusmustuk..

sanirim bu akrabalarina cok düskün hasta oldguu halde onlarin isiyle ugrasmis.. sünnet dügünü davetiyesi haizrlamislar..sonra sordum nasilsin dahami iyisin dedim..yok degilim berbatim dedi..

BurcumO
03-12-2011, 20:31
isteyerek evlendık kızlar hatta evlenebılmek ıcın benımle bı cok seye gogus gerdı severek aldım senı falan dedı.Sexı bı kadınım bunu esımde soyler hep.Gunluk kıyafetler pek tercıh etmem o yanımdayken.Onunla normal sohbet bıle ederken benımle konusmak ıstemıyo ben ıstanbuldan ızmıre gelın geldım kımsem yok burda annemler falan hepsı ankarada.İşler nasıl dıyorum ıyı deyıp gecıstırıyo baska bı acıklama yada muhabbet etmıyo benımle

bazen insan hayattan bikar hic bisey cani istemez..belkide su an o dönemdedir..ben olsam hic ses cikarmak bende konusmam yalniz birakirdim..eninde sonunda normale döner diye düsünürüm..

Axisude
03-12-2011, 20:31
isteyerek evlendık kızlar hatta evlenebılmek ıcın benımle bı cok seye gogus gerdı severek aldım senı falan dedı.Sexı bı kadınım bunu esımde soyler hep.Gunluk kıyafetler pek tercıh etmem o yanımdayken.Onunla normal sohbet bıle ederken benımle konusmak ıstemıyo ben ıstanbuldan ızmıre gelın geldım kımsem yok burda annemler falan hepsı ankarada.İşler nasıl dıyorum ıyı deyıp gecıstırıyo baska bı acıklama yada muhabbet etmıyo benımle
onunla şu şekil konuş bak evlenmek için nelere göğüs gerdik bu kadar şeyi aşmış beraber olmuşsak bence ilişkimiz daha güzel şeyleri hak ediyor yokluğumda neler çektiğini düşün şimdi umursamıyorsun biranda yok olsam naparsın ne oldu böyle olduk biz bunları yaşamak içinmi o kadar engeli aştık eğer öyleyse çok yazık etmişiz evlenerek falan de eğer konuşmuyorsa yaz bi deftere yada kağıda okumasını sağla göreceği yere koy bu şekil devam edemiyorum düzelmesse ayrılmayı düşünüyorum de seni kaybedebiliceği anlasın

BurcumO
03-12-2011, 20:32
sınırsız muamele derken:D:D:D: evliykenmi bekarkenmi o farkeder canımcım :D

sinirsiz muamele derken nasil mesela napmak gerek :=) örnek verilirse süper olur bende hemen uygularim sinirsiz muameleyi:=)

Axisude
03-12-2011, 20:36
sinirsiz muamele derken nasil mesela napmak gerek :=) örnek verilirse süper olur bende hemen uygularim sinirsiz muameleyi:=)

bekarken o sınırsız muameleyi yaparsan hafif kadın oluyosun seninle başka amaçla çıkmış oluyor yani her istediğine he demek buda sana uymuyo canm:D

mehmetsym
03-12-2011, 20:36
ahhh kızlar neler denedım ben bı bılsenız konustum konusmadım psıkıyatrıste gıttık olmadı azıcık tartıssak ıcıo ıcıo eve sarhos gelıo sımdı geldı eve yıne sarhos abuk subuk konusuo delı oluyorum yaa.Nler yaptım neler artık kaynanamlar falan bı cocuk olursa ole duzelır dedıler ama hamıle kaldım yıne aynı ne bır ılgı ne bır sevınme duygusu anlayamıyorum bıde bız 6 ay beraber yasadık evlenmeden once...

cemreeylul
03-12-2011, 20:37
çok güzel bir paylaşım, teşekkürler

guzelmatmazel
03-12-2011, 20:38
13 madde de gayet normal, gayet yerinde. Böyle birini kim istemez.
Bu 13 maddeye uyan birinin ilişkiye ayar verme (kaçan kovalanır, burun sürtme gibi) ihtiyacı duyacağını sanmıyorum.
İlginin, alakanın, beğeninin, açık yürekliliğin, sevginin dilini kullanır. Bu dilden anlayan birini hayatında ister.
Bizim erkeklerin geneli böyle kadınlara gelmez :) Hak etmez. Ayar vermeye, sürtmeye devam :)

Axisude
03-12-2011, 20:39
13 madde de gayet normal, gayet yerinde. Böyle birini kim istemez.
Bu 13 maddeye uyan birinin ilişkiye ayar verme (kaçan kovalanır, burun sürtme gibi) ihtiyacı duyacağını sanmıyorum.
İlginin, alakanın, beğeninin, açık yürekliliğin, sevginin dilini kullanır. Bu dilden anlayan birini hayatında ister.
Bizim erkeklerin geneli böyle kadınlara gelmez :) Hak etmez. Ayar vermeye, sürtmeye devam :)
hahahaha:D çok hoşsun yaaaa

Axisude
03-12-2011, 20:40
çok güzel bir paylaşım, teşekkürler
ben tşk ederim sizlerle beraber olmak daha güzel ;)

BurcumO
03-12-2011, 20:40
bekarken o sınırsız muameleyi yaparsan hafif kadın oluyosun seninle başka amaçla çıkmış oluyor yani her istediğine he demek buda sana uymuyo canm:D

hmm bende sey sanmistim onu delirticem kötü muamele yapicam pesimden kosmasini saglicam falan :=)

Axisude
03-12-2011, 20:41
ahhh kızlar neler denedım ben bı bılsenız konustum konusmadım psıkıyatrıste gıttık olmadı azıcık tartıssak ıcıo ıcıo eve sarhos gelıo sımdı geldı eve yıne sarhos abuk subuk konusuo delı oluyorum yaa.Nler yaptım neler artık kaynanamlar falan bı cocuk olursa ole duzelır dedıler ama hamıle kaldım yıne aynı ne bır ılgı ne bır sevınme duygusu anlayamıyorum bıde bız 6 ay beraber yasadık evlenmeden once...
hayatım hiç bi zaman bi çocuk bi evliliği kurtarmaz.biraz ayrı kalmayı dene akrabalarında kal ki özlesin seni yokluğun koysun azıcık

Axisude
03-12-2011, 20:42
hmm bende sey sanmistim onu delirticem kötü muamele yapicam pesimden kosmasini saglicam falan :=)
ALLAH seni napmasın emiii:D

mehmetsym
03-12-2011, 20:43
hayatım hiç bi zaman bi çocuk bi evliliği kurtarmaz.biraz ayrı kalmayı dene akrabalarında kal ki özlesin seni yokluğun koysun azıcık

cnm kımsem yokkı burda aılem de cok uzakta yanlarına gıdemıyorum hamılelık dolayısıyla yasak suan uzun yol malesef :(

regen
03-12-2011, 20:46
ahhh kızlar neler denedım ben bı bılsenız konustum konusmadım psıkıyatrıste gıttık olmadı azıcık tartıssak ıcıo ıcıo eve sarhos gelıo sımdı geldı eve yıne sarhos abuk subuk konusuo delı oluyorum yaa.Nler yaptım neler artık kaynanamlar falan bı cocuk olursa ole duzelır dedıler ama hamıle kaldım yıne aynı ne bır ılgı ne bır sevınme duygusu anlayamıyorum bıde bız 6 ay beraber yasadık evlenmeden once...

fistigim iyi de, sen 4 aylik evlisin, yaklasik 3aylik hamilesin tickerine göre... ne kadar süre icinde neler yasadinki, cocuk olunca düzelir dedin de hemen hamile kaldin :44::44::44: canim o kadar ne yiprattiki yani mesela ben neler neler yasadim ama sebebi kaynanamlardi, birlikte oturuyorduk, benim ailem burda degildi, ezdiler, dövdüler, küfür ettiler vs vs... hatta esim de katildi ailesine.. ama sabretmemin sebebi kendi evimizde olmayisimizdi.. sonra ayrildik o evden, bir seneyi askin bi süredir kendi evimizdeyiz.. yani cok düzelmeler oldu.. ama sen diyorsun her seyi denedim, güzel görünüyorum, dikkat ediyorum, hamileyim vs vs.. iciyo sarhos geliyor, hakaret ediyor, azarliyor vs vs.. kiyamam sana yaa... sana da bebegine de... otur konus dicem, konusmuyor diyorsun, psikiyatriye gittik diyorsun.. ne kaldi ki geriye söylecek :50::50::50:

BurcumO
03-12-2011, 20:46
cnm kımsem yokkı burda aılem de cok uzakta yanlarına gıdemıyorum hamılelık dolayısıyla yasak suan uzun yol malesef :(

bi derdi bi sorunu var gibi geliyor bana ama sanada söyleyemiyor gibi..bilmiyorm normalde sana acilan birimi herseyini söyleyen birimi ?

Axisude
03-12-2011, 20:47
cnm kımsem yokkı burda aılem de cok uzakta yanlarına gıdemıyorum hamılelık dolayısıyla yasak suan uzun yol malesef :(
burda yazanların yardımı olurmu acabadeal eş arayanlar kendilerinin ne kadar ideal olduğuna baksın İşte altın kurallar şöyle
Zaman'dan Gülay Atasoy'un hazırladığı dosyaya göre eşini, sıkıntısını taşıyan hamal değil, hayatı paylaştığı arkadaş bilir Ham, ekşi ve acı değil, olgun meyve gibidir Güzel sözde cömert, kötü sözde cimridir Bilir ki, tenkit sevgiyi terk ettirir Eşinin tepesinde dolaşan kartal değil, omzuna konan muhabbet kuşudur

Her genç erkek ve kız, evlenmeden önce ideal biriyle evlenmeyi hayal eder İdealler, hayaller, beklentiler ve kesinlikle vazgeçilmez olan tutumlar karşısında evliliğin kapısını açmak da zor olur Hele yaş 30'u geçmişse ve beklentilerden hiç taviz verilmiyorsa, hayata sabit bir açıdan bakılıyorsa ideal eşi bulmak da zor olur Gençler ideal eşi bulur mu, bulmaz mı bilemeyiz Ama ideal eşin nasıl olması gerektiği 21 maddede şöyle özetlenebilir;

1 Her şeyden evvel ideal eş, iyi bir dost ve arkadaştır Saatlerce eşiyle sohbet edip hoş vakit geçirir Eşinin merak duyduğu konulara ilgi duyar Eşini, sıkıntısını taşıyan hamal değil, hayatı paylaştığı arkadaş bilir

Şımarık çocuk gibi her şeyden küsüp surat asmaz Ham, ekşi ve acı değil, olgun meyve gibidir

2 Hassas, nazik, kibar ve ferasetlidir Eşinin rahatsız olduğu konuyu mayınlı alan ilan ederek oradan uzaklaşır

Bedbin değildir Olayları pozitif gözle değerlendirir Güler yüzü ve sözüyle eşine yaşama sevinci ve gücü verir

3 Sevgisini, ilgisini ve birkaç kelimelik güzel sözünü milyon dolarlara satmaz Güzel sözde cömert, kötü sözde cimridir

4 Eşini olduğu gibi kabul edip değiştirmeye çalışmaz Onu başkalarıyla kıyaslamaz Özgüvenini sarsıcı sözlerden, akrepten kaçar gibi kaçar

Eşinin hatalarına gece gibi olup başkalarına ifşa etmez Kavga silahı kuşanmak yerine sabır zırhına bürünür

5 Her işine, söz ve davranışına karışmak ve şahsiyetini tenkitle yıkmak yerine onore eder Bilir ki, tenkit sevgiyi terk ettirir

Yapacağı işlerde eşinin fikrini alır "Böyle bir şey düşünüyorum, sen ne dersin?" diye sorar

6 Yumuşak, iyi huylu, hoşgörülü, anlayışlı ve iyimserdir Eşinin kendini mutlu etmesini beklemeden mutlu olur Bütün hayatını beklentiyle bitirmez Eşini mutluluk ağacı olarak görerek sürekli mutluluk meyveleri saçmasını beklemez

Eşinin mizacına göre davranır O ağlarken gülmez Gülerken ağlamaz

7 Eşinin akrabalarına karşı saygılı ve hürmetlidir

Eşinin yaptığı iyiliklere burun bükmek yerine teşekkür eder Münekkit değil, müteşekkirdir

Zenginliğini, güzelliğini, zekasını, asaletini vb şeylerini gurur vesilesi ederek eşinin tepesinde dolaşan kartal değil, omzuna konan muhabbet kuşudur

8 Geçimlidir Her şeyden çabuk bıkıp usanmaz Kavgacı, sinirli ve öfkeli değildir Mutluluğunu kadife gibi okşar, elmas kolye gibi saklar, hassas bir bebek gibi üzerine titrer Eften püften şeylerle onu incitmez

Evliliğin fedakârlık gerektirdiğini düşünüp bazı şeylerden feragat eder Eşini mutlu etmek kendisine mutluluk verir Evini mutluluk yuvasına çevirmenin yollarını arar Batağa dönmesine izin vermez

Yerinde konuşup, yerinde susmasını bilir Eşinin ilgisini çekmek için çenesini değil aklını kullanır

9 Eşinin zevkine saygılı olur Kendi sevmediği şeye "Allah aşkına ne kadar zevksiz birisin, şunun neyinden hoşlanıyorsun?" demek yerine "zevkler ve renkler tartışılmaz" sloganını kullanır

Eşine karşı her zaman dürüsttür Yalan söylemez, eşinin güvenini sarsmaz Verdiği sözü mutlaka tutar Boş sözler ve vaatlerle eşini aldatmaz

10 Eşinin her dakika harikalar icat edeceğini düşünmeyip, onun da bir insan olarak kusur ve hatalarının olabileceğini kabul eder

Eşinin ebedi hayat arkadaşı olduğunu düşünerek ebedi arkadaşını kaybetmemek için gayret sarf eder

Axisude
03-12-2011, 20:48
Hoşlandığın yakışıklının dikkatini çekmek ve kalbini kazanmak istiyorsan, bu sekiz buçuk öneriyi sakın kaçırma!

1. Eğlenceli ol
Asık suratlı ve sıkıcı biri kimsenin ilgisini çekmez değil mi? Erkekler, gülmeyi ve güldürmeyi seven kızlardan çok hoşlanır. Onun yaptığı esprilere gülerek ve sen de zekice espriler yaparak kalbinin yarısını fethedebilirsin! Diğer yandan onu eğlenceli aktivitelere çağırarak sosyal bir kelebek olduğunu ona göstermelisin. Unutma, işin içinde ne kadar fazla eğlence ve etkili iletişim olursa, birbirinize o kadar yakınlaşırsınız!

2. Can kulağıyla dinle
Her zaman gülüp eğlenmek olmaz! Onun da konuşup derdini anlatmaya ihtiyacı var. Bu anlarda, onu can kulağıyla dinle. O konuşurken asla çantanın sapı, masanın kenarı gibi nesnelerle ilgilenme. O zaman seni sıktığını düşünür ve bir dahaki sefere konuşmak istemeyebilir. Tek yapman gereken gözlerine ve yüzüne bakarak dikkatli şekilde onu dinlemek.

3. Hep yanında ol
Sadece iyi gün değil, kötü gün dostu da olmalısın. En mutsuz ve sıkıntılı zamanlarında herkes ona arkasını dönüp gittiğinde, yanında hep onu destekleyen birinin olduğunu bilmek onu çok mutlu edecek. Unutma, sevgili olmadan önce iki iyi arkadaş olursanız aranızdaki bağ her zaman sağlam olur.

4. İltifat et
Tıpkı biz kızlar gibi erkekler de beğenilmek ve takdir görmek ister. Giydiği kazağın ona çok yakıştığını düşünüyorsan, bunu hemen dile getir! Bazı erkekler de dış görüntülerinden çok, yaptıklarının takdir görmesini isterler. Onlara zekalarından dolayı başarılı oldukları işlerde iltifat etmelisin. Örneğin okul projesini çok başarılı bulduğunu söyleyebilirsin.

5. Arkadaşlarıyla iyi geçin
Onun kalbini çalabilmenin yollarından biri de arkadaşlarıyla iyi geçinmek. Bir araya geldiğinizde yapacağınız hoş sohbetler ortamı daha sıcak hale getirecek ve ortak bir payda etrafında buluşmanızı sağlayacak. Üstelik arkadaşlarını da kendi yanına çektiğin için, senin hakkındaki düşünceleri her zaman olumlu olacak. Bu sayede kendi aralarında konuştuklarında ismin daha fazla anılacak

6. Sürpriz yap
İki gün sonra doğum günü mü? Hemen tüm arkadaşlarını organize ederek ona harika bir doğum günü partisi hazırla! Sürpriz yapmak için sadece özel günleri bekleme. Ufak bir hediyeyle bile onu hiç ummadığı bir anda şaşırtabilir ve ilgisini tamamen üzerine çekebilirsin.

7. Bakımlı ol
Çoğu erkek dış görünüme önem vermediğini söylese de, bunun koca bir yalan olduğunu aklından çıkarma Saçlarının düzgün, dişlerinin temiz, ellerinin yumuşacık olmasına, kısacası hep bakımlı bir kız olmaya mutlaka özen göster.

8. Doğallıktan vazgeçme
En çekici halin, doğal halin! Kendini ona beğendirmek adına özünden uzaklaşıp yapmacık davranışlarda bulunma. Bu şekilde davrandığında bunu hissederek senden uzaklaşmasına bile neden olabilirsin. Onun yanındayken normalde nasılsan öyle davran. Örneğin patates kızartmasını elinle yiyorsan, çatal kullanmaya çalışma. Emin ol bu halin onun daha çok hoşuna gidecek.

8,5. Sevdiğini belli et, ama her zaman değil
Sevgi, söylenmeden de anlatılabilir mi? Evet! Ondan hoşlandığını ya da onu sevdiğini anlaması için illa ki “Seni seviyorum” demen gerekmiyor. Sevgini belli edebilmenin en iyi yollarından biri de ilgi göstermek. Okula gelmediği zamanlarda onu aramak, kantine giderken bir şey isteyip istemediğini sormak, futbol maçının nasıl geçtiğini merak etmek gibi ufak detaylar kalbinin yumuşamasına yeter de artar bile. Ama bu yöntemi uygularken vur-kaç tekniğinden faydalanmalısın. Örneğin bir gün arayıp kahve içmeye çağırıp ertesi gün teklifin ondan gelmesini bekleyebilirsin

Axisude
03-12-2011, 20:55
Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapabiliriz? İşte size mutlu ve uzun süreli evliliklere sahip olmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler... Birlikteliğinizde heyecan, tutku ve saygıyı kaybetmemenin yolları...

Hepimiz uzun yıllar mutlu evlilik yaşayan, iyi günde de kötü günde de birbirlerinden kopmayan ve hala birbirlerine saygıyla bağlı çiftlere gıptayla bakarız. Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapabiliriz? İşte size mutlu ve uzun süreli evliliklere sahip olmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler...

HERGÜN

- Ona değer verdiğinizi gösteren küçük bir şey yapın.

Hiç beklemediği bir anda onu öpün. Eşinizin bulabileceği bir yere ( yastığın altına, cebine) notlar yazın. Aptalca, komik, ciddi olabilir. Ya da sadece 'Seni düşünüyorum' demek için beklemediği bir anda telefon açabilirsiniz.

- En azından bir öğünü birlikte yiyin.

Akşam yemeklerini birlikte yiyemeyecek olsanız bile en azından günde bir öğünü birlikte yemek için program yapın.

- Her gece sohbet edin.

En az 10-15 dakika gününüzü nasıl geçirdiğinizi birbirinize anlatın. Yanınızda kimse olmadığında sohbet etmeye çalışın. Böylelikle daha iyi temas sağlarsınız.

- Ani hareketlerden kaçının.

Konuşmadan önce düşünmeye veya bir anda parlamamaya çalışmalısınız. Çünkü sözler ağızdan bir kez çıktı mı, telafi edilmesi güç olur. 'Üzgünüm, öyle söylemek istemedim' deseniz bile, o sözcükler eşinizin kulağında yankılanmaya devam edecektir.

- Dokunun.

Sarılma, el ele tutuşma ve cinsel içerikli olmayan diğer dokunma formları ilişkiyi güçlendirir.

HER HAFTA

- Bir yerlere gidin, sadece ikiniz...

Bir kafede kahve için, sinemaya gidin veya uzun yürüyüşlere çıkın. En iyi yol hafta da bir gün belirlemektir. Pazar sabahları veya Cumartesi akşamları. Böylelikle hafta boyunca o zamanı iple çekersiniz. Bu zamanı kutsal bir zamanmış gibi kabul edin ve ölüm kalım meselesi haline getirin. Bu sizin birlikte vakit geçirmek ve birşeyler paylaşmak için en özel gününüzdür.

- Yakınmaktan vazgeçin.

Kızgınlıklara sebep olan yanlış anlamalar, küçümsemeleri ve eleştirileri doğurabilir. Bu yüzden en kısa zamanda bu düşünceleri kafanızdan atmaya çalışın. 24 saat içinde olması en iyisidir.

- Takdir ettiğinizi hissettirin.

Herkes kabul görmeyi sever. Eşinizin nelere değer verdiğine dikkat edin. Takdir ettiğinizi söyleyerek, dokunarak, ona not yazarak, hediye alarak veya birlikte vakit geçirerek bunu gösterebilirsiniz.

- Dışarı çıkın ve haftada en az üç kez egzersiz yapın.

Benim zaten yaşım geçmiş diyerek egzersiz yapmamak için kendinize bahane uydurmayın. Kendinize evlenmeden önce dikkat ettiğiniz gibi dikkat etmeye devam etmelisiniz.

- Birbirinize vakit verin.

Bu zamanları birbirinize önceden haber verin ki eşiniz de kendi programını yapabilsin. Siz arkadaşlarınızla alışverişe giderken o da ilgilendiği bir hobiyle vakit geçirebilir veya arkadaşlarıyla görüşebilir.

HER AY

- Aşıklar gibi davranın.

Bir haftasonu tatili planlayın. Ya da bir bebek bakıcısı ayarlayarak evde yalnız geçirebileceğiniz vakit yaratın.

- Onun sevdiği birşey yapın.

Evlilik, uzlaşma gerektirir. Zaman zaman siz pek hoşlanmasanızda eşinizin sevdiği şeyleri beraber yaparak ona verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.

- Değişiklik yapın.

Monotonluk günlük hayatın stresleriyle birlikte çekilmez bir hal alır. Bunun önüne geçmek için kendinize yeni uğraşlar yaratabilir, eşinize sürpriz hazırlayabilir veya bugüne kadar hiç görmediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz.

HER YIL

- Başbaşa tatile çıkın.

Bu tatil çok pahalı olmak zorunda değil. Önemli olan birlikte farklı ortamlara girmektir. Tatilinizi planlamak da eğlenceli olacaktır.

- Eşinize bir mektup yazın.

Onun neden özel olduğunuza dair düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

- Birlikte düşünün.

Gelecek on yıl içerisinde nerede olmak istiyorsunuz? Hayallerinizi paylaşın. İş ve parayla ilgili konuşmaları bir süreliğine bir kenara bırakın.

mehmetsym
03-12-2011, 20:56
soruyorum bı sıkıntımı var bı derdın mı var dıe ama asla solemıyo bana yok dıyıp gecıstırıyo.Beraber yasarken bız anlatırdı bazen muhabbet ederdı benımle sevgılıyken tapardı bana ahlardı senı sevıyorum dıe aılesıyle hıc bı sorunum yok akrabaglarıylada ama malesef 9. ayın sonunda pes ettım galıba kızlar evlendık ve butun buyu bozuldu malesef...Doktor uzanma gerınme agır kaldırma dıo ama o bana 9 aylık hamıle dıılsın be ne hamıle kadınlar gordum agır tasıyolar sende yap yapmıosanda yeme ıcme sen blırsın dıyıp azarlıo benı

mehmetsym
03-12-2011, 20:59
Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapabiliriz? İşte size mutlu ve uzun süreli evliliklere sahip olmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler... Birlikteliğinizde heyecan, tutku ve saygıyı kaybetmemenin yolları...

Hepimiz uzun yıllar mutlu evlilik yaşayan, iyi günde de kötü günde de birbirlerinden kopmayan ve hala birbirlerine saygıyla bağlı çiftlere gıptayla bakarız. Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapabiliriz? İşte size mutlu ve uzun süreli evliliklere sahip olmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler...

HERGÜN

- Ona değer verdiğinizi gösteren küçük bir şey yapın.

Hiç beklemediği bir anda onu öpün. Eşinizin bulabileceği bir yere ( yastığın altına, cebine) notlar yazın. Aptalca, komik, ciddi olabilir. Ya da sadece 'Seni düşünüyorum' demek için beklemediği bir anda telefon açabilirsiniz.

- En azından bir öğünü birlikte yiyin.

Akşam yemeklerini birlikte yiyemeyecek olsanız bile en azından günde bir öğünü birlikte yemek için program yapın.

- Her gece sohbet edin.

En az 10-15 dakika gününüzü nasıl geçirdiğinizi birbirinize anlatın. Yanınızda kimse olmadığında sohbet etmeye çalışın. Böylelikle daha iyi temas sağlarsınız.

- Ani hareketlerden kaçının.

Konuşmadan önce düşünmeye veya bir anda parlamamaya çalışmalısınız. Çünkü sözler ağızdan bir kez çıktı mı, telafi edilmesi güç olur. 'Üzgünüm, öyle söylemek istemedim' deseniz bile, o sözcükler eşinizin kulağında yankılanmaya devam edecektir.

- Dokunun.

Sarılma, el ele tutuşma ve cinsel içerikli olmayan diğer dokunma formları ilişkiyi güçlendirir.

HER HAFTA

- Bir yerlere gidin, sadece ikiniz...

Bir kafede kahve için, sinemaya gidin veya uzun yürüyüşlere çıkın. En iyi yol hafta da bir gün belirlemektir. Pazar sabahları veya Cumartesi akşamları. Böylelikle hafta boyunca o zamanı iple çekersiniz. Bu zamanı kutsal bir zamanmış gibi kabul edin ve ölüm kalım meselesi haline getirin. Bu sizin birlikte vakit geçirmek ve birşeyler paylaşmak için en özel gününüzdür.

- Yakınmaktan vazgeçin.

Kızgınlıklara sebep olan yanlış anlamalar, küçümsemeleri ve eleştirileri doğurabilir. Bu yüzden en kısa zamanda bu düşünceleri kafanızdan atmaya çalışın. 24 saat içinde olması en iyisidir.

- Takdir ettiğinizi hissettirin.

Herkes kabul görmeyi sever. Eşinizin nelere değer verdiğine dikkat edin. Takdir ettiğinizi söyleyerek, dokunarak, ona not yazarak, hediye alarak veya birlikte vakit geçirerek bunu gösterebilirsiniz.

- Dışarı çıkın ve haftada en az üç kez egzersiz yapın.

Benim zaten yaşım geçmiş diyerek egzersiz yapmamak için kendinize bahane uydurmayın. Kendinize evlenmeden önce dikkat ettiğiniz gibi dikkat etmeye devam etmelisiniz.

- Birbirinize vakit verin.

Bu zamanları birbirinize önceden haber verin ki eşiniz de kendi programını yapabilsin. Siz arkadaşlarınızla alışverişe giderken o da ilgilendiği bir hobiyle vakit geçirebilir veya arkadaşlarıyla görüşebilir.

HER AY

- Aşıklar gibi davranın.

Bir haftasonu tatili planlayın. Ya da bir bebek bakıcısı ayarlayarak evde yalnız geçirebileceğiniz vakit yaratın.

- Onun sevdiği birşey yapın.

Evlilik, uzlaşma gerektirir. Zaman zaman siz pek hoşlanmasanızda eşinizin sevdiği şeyleri beraber yaparak ona verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.

- Değişiklik yapın.

Monotonluk günlük hayatın stresleriyle birlikte çekilmez bir hal alır. Bunun önüne geçmek için kendinize yeni uğraşlar yaratabilir, eşinize sürpriz hazırlayabilir veya bugüne kadar hiç görmediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz.

HER YIL

- Başbaşa tatile çıkın.

Bu tatil çok pahalı olmak zorunda değil. Önemli olan birlikte farklı ortamlara girmektir. Tatilinizi planlamak da eğlenceli olacaktır.

- Eşinize bir mektup yazın.

Onun neden özel olduğunuza dair düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

- Birlikte düşünün.

Gelecek on yıl içerisinde nerede olmak istiyorsunuz? Hayallerinizi paylaşın. İş ve parayla ilgili konuşmaları bir süreliğine bir kenara bırakın.

bunları neden kadınlar yapıo bence erkekler yapsın ben burda yazanların hemen hemen hepsını uyguladım belkıde ondan boyle oldu bılemıyorum

Axisude
03-12-2011, 20:59
soruyorum bı sıkıntımı var bı derdın mı var dıe ama asla solemıyo bana yok dıyıp gecıstırıyo.Beraber yasarken bız anlatırdı bazen muhabbet ederdı benımle sevgılıyken tapardı bana ahlardı senı sevıyorum dıe aılesıyle hıc bı sorunum yok akrabaglarıylada ama malesef 9. ayın sonunda pes ettım galıba kızlar evlendık ve butun buyu bozuldu malesef...Doktor uzanma gerınme agır kaldırma dıo ama o bana 9 aylık hamıle dıılsın be ne hamıle kadınlar gordum agır tasıyolar sende yap yapmıosanda yeme ıcme sen blırsın dıyıp azarlıo benı
bi yoluunu bulup uzaklaşman gerekiyor ondan yada onu uzaklaştırıcan ayrı kalmak özlemek iyi gelecek ilişkinize inan bana eşim bi ara ilgisizleşmişti ben denedim bunu memleketine yolladım 10 gün bir özledi bir özledi anlatamam msjlar bana burnumda tütüyorsun deli gibi özledim falan bölee

Axisude
03-12-2011, 21:01
bunları neden kadınlar yapıo bence erkekler yapsın ben burda yazanların hemen hemen hepsını uyguladım belkıde ondan boyle oldu bılemıyorum

bunları kadınlar yapıyo çünki kadınlar daha çok kafaya takıyor daha çok üzülüyor ondan sende yok düzelmesin evliliğim diyosan yapma ama kurtarayım diyosan bişiler yapacan yada olmuyosa yol verecen daha ne diyim bitanem ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan gidecen başka seçim yokki

regen
03-12-2011, 21:02
soruyorum bı sıkıntımı var bı derdın mı var dıe ama asla solemıyo bana yok dıyıp gecıstırıyo.Beraber yasarken bız anlatırdı bazen muhabbet ederdı benımle sevgılıyken tapardı bana ahlardı senı sevıyorum dıe aılesıyle hıc bı sorunum yok akrabaglarıylada ama malesef 9. ayın sonunda pes ettım galıba kızlar evlendık ve butun buyu bozuldu malesef...Doktor uzanma gerınme agır kaldırma dıo ama o bana 9 aylık hamıle dıılsın be ne hamıle kadınlar gordum agır tasıyolar sende yap yapmıosanda yeme ıcme sen blırsın dıyıp azarlıo benı

e canim öyle hamileler var ki sinav cekiyorlar koca karinla.. yani kisinin yapisiyla alakali bir sey.. kimisi de yataktan cikamiyor ona kaliyrsa.. benim arkadasimin kocasi bardak tutmayi bilmezdi, arkadas hamileyken adam yemek yapmayi ögrendi resmen :1::1: yani azarlamasin seni söyle bence..

mehmetsym
03-12-2011, 21:02
bi yoluunu bulup uzaklaşman gerekiyor ondan yada onu uzaklaştırıcan ayrı kalmak özlemek iyi gelecek ilişkinize inan bana eşim bi ara ilgisizleşmişti ben denedim bunu memleketine yolladım 10 gün bir özledi bir özledi anlatamam msjlar bana burnumda tütüyorsun deli gibi özledim falan bölee

hamılelık testlerım bıtsın ozaman en kısa zamanda doktorumdan ızın alıp aılemın yanına gıdeyım ben bıde bole deneyım bakalım ıns ıse yarar cnm yaa