Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

mutfağıma tezgah önerin...


rkyogn
2-01-12, 13:01
....................................

rkyogn
2-01-12, 20:01
cavaplarınız için teşekkür ederim...
yahu 22 kişi bakmış insaf biriniz bişey deseydinizya...

bhrtsn
2-01-12, 20:01
rkyogn
cavaplarınız için teşekkür ederim...
yahu 22 kişi bakmış insaf biriniz bişey deseydinizya...
su gzuelım mutfaga en guzel kahve granıt gıder o yalancı mermer cok fena bızım evdede vardı catlıyor cızılıyor ustune sıcak koyma fılan bosver granıt benımde boyle gzuel mutfagıöm olsun ya kırada olmak ne sınır...

rkyogn
2-01-12, 20:01
teşekkürler canım cevabın için aslında tezgah arası fayansı da değişiti bu resimdeki gibi değil kahve krem boncuk fayans yaptırdım bu resimler evim güzel evimden kalmış ama granit deme bana noolur çatlaması ayrı dert bi ton verdiğin para da cabası üstelik o kendinden ayrı duran yüksek evyeyi hiç sayma kullanış olarak bulaşık falan yıkadığımda su dışarı taşacak diye kıvranıyorum resmen amen yok yok granitmi asla..benim merakım krem rengi dolaba kahve tezgah güzel olur ama toz oluyormş çok siyah kahve diyorlar krem yaptırsam o da boğarmıki...

bhrtsn
2-01-12, 20:01
senın bu tezgah granıttemı catladı :))yada benmı karıstırıdm benım deıdgım su seyelrden sıyahlı kırmızılı fılan oluyor bıldıgın mermer galıba pahalı ama sahane gorunuyor

sevfurkereym
2-01-12, 20:01
granitin çatladığını ilk kez duydum.benim eşim mobilya dekarasyon ustasıdır.yatığı her mutfakta kendi evimde dahil hep granit.evim kira fakat pahalı olmasına rağmen benimkiyle beraber 5 karıda granit yaptırdı.ben 8 yıldır kullanıyorum hiç bi şikayetimde yok.granitten başkada ne önerilirki bilemedim eşimde yok daha ona sorayım :KK53:

bhrtsn
2-01-12, 20:01
rkyogn
Eki Görüntüle 319421
arkadaşlar mutfak tezgahım çatladı 1 aydır o şekilde druyor ve ben granit istemiyorm bir daha asla mermerit düşünüyorm sizca nasıl bir tezgah olmalı ve ne renk ?5 metre bir tezgah olacak çok pahalı olmasına ragmen granit yaptırmıştıma ama bu kez o kadar maliyeti yüksek olmaması lazım fikirlerinizi bekliyorum...
bu arada mutfagın ablamın evının aynısı onuda fanyaznları boncuk boncuk tezgahta kahve granıt

rkyogn
2-01-12, 20:01
sevfurkereym
granitin çatladığını ilk kez duydum.benim eşim mobilya dekarasyon ustasıdır.yatığı her mutfakta kendi evimde dahil hep granit.evim kira fakat pahalı olmasına rağmen benimkiyle beraber 5 karıda granit yaptırdı.ben 8 yıldır kullanıyorum hiç bi şikayetimde yok.granitten başkada ne önerilirki bilemedim eşimde yok daha ona sorayım :KK53:
evet canım tam 5 merte 5 yıl önce 1000 liraya yaptırdık biz de çok kullanışlı diye yaptırdık ama benim de bikaç arkadaşım söktürdü değiştirdi ama benim söktürme niyetim yoktu da baya bildiğin boydan boya çatladı ben başlarda farketmedim dolabı temizlerken bi baktım tezgahın alt kısmı küf gibi olmuş elimi sürdüm ıslak az daha su döktüm baktım ki ıslanıyo olurmş çatlama ama neden oldu bilemedim üzerine bişey falan da düşmedi anlamadım...ben galiba mermerit yaptırıcam da ne renk olsa bilemedim ...kahve olsa toz belli edermiki...

bhrtsn
senın bu tezgah granıttemı catladı :))yada benmı karıstırıdm benım deıdgım su seyelrden sıyahlı kırmızılı fılan oluyor bıldıgın mermer galıba pahalı ama sahane gorunuyor
anladım canım granitten bahsediyorsun ..ama granıt de türüne göre yani türkiye de öıkanlar nispeten ucuz ama daha hoş renkleri var çok daha pahalı euro ile satılıyor...

demmay
2-01-12, 20:01
Yine beeen :KK70:


canımcım benim içinde güzel bir başlık olmuş. geçenlerde bizde bunu araştırdık. Şu makaleden dolayı İşlenmiş taş tezgahlara bakacağım. Buyur tezgah çeşitleri ve özellikleri ayrıca dezavantajları;

1. Granit tezgahlar
Mutfak tezgahınızı yenilerken düşündüğünüz en son şey para ise tezgah malzemesi olarak graniti tercih edebilirsiniz. Mutfağa şık bir hava veren bu malzeme en mütevazı mutfakları bile güzel bir görünüme kavuşturur.
Avantaj: Isıyı izole eder, hoş renk seçenekleri bulunur, uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
Dezavantaj: Çok pahalıdır, cila işlemi periyodik olarak yapılmalıdır. Leke tutar ve çatlayabilir.
2. İşlenmiş taş tezgahlar
İşlenmiş taş malzeme, kuvars parçacıklarının bir araya gelmesiyle oluşturulur. Granitten daha geniş renk seçenekleri bulunan bu malzeme sızdırmaz yüzeye ve çizilmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Doğal taş ile yapılan yıllık cila işleminin dışında bakımı oldukça kolaydır.
Avantaj: Leke ve aside karşı dayanıklıdır. Bakımı kolaydır.
Dezavantaj: Pahalıdır.
3. Sert yüzey tezgahlar
Adından da anlaşılacağı gibi sert yüzeyli tezgahlar sağlamdır ve yüzeyinde oluşabilecek çizikler zımparalanarak düzeltilebilir. Bu tip tezgahlar Avonite ve Dupont Corian gibi firmalardan siparişiniz doğrultusunda ısmarlanabilir.
Avantaj: Renk ve desen çeşitleri mevcut. Tek parçadır (ek yeri yok) ve lekelere karşı dayanıklı.
Dezavantaj: Yüzeye zarar verebilecek sıcak tencere ve lekelere karşı zayıftır; göreceli olarak pahalıdır.
4. Seramik fayans tezgahlar
Seramik fayans, dayanıklı ve temizlenmesi kolay bir malzemedir. Ucuz olması sebebiyle ortalama bir ev için gerçekten iyi bir seçim olabilir.
Avantaj: Üzerine sıcak tencere koyabilirsiniz. Temizlemesi kolaydır. Fiyat, renk, doku ve tasarım seçenekleri geniştir.
Dezavantaj: Tezgah tek parça değildir, fayanslar kolay çizilebilir ya da çatlayabilir, dolgu kısımları zamanla lekeli görünür, ısmarlama fayanslar oldukça pahalıdır.
5. Laminat tezgahlar
Formaica ve Wilsonart gibi markalarda bulabileceğiniz plastik kaplama sentetik malzemeden üretilen lamine tezgahlar temizlemesi kolay pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Boyuta uygun kesilen parçalar cilalanabilir.
Avantaj: Renk alternatifi mevcut. Bakımı kolay ve dayanıklı.
Dezavantaj: Çatlak ve soyulma durumunda tamir edilmeleri neredeyse imkansızdır. Son cilalı ve ön kenarlıklı çeşitleri pahalı olabilir.
6. Ahşap veya doğrama tezgahlar
Ahşap tezgahlar mutfağınıza hoş ve sıcak bir görünüm katar, renk ve cila açısından da oldukça zengin renk çeşitleri mevcuttur. Akağaç ve meşe gibi sert ahşaplar, en çok tercih edilen ahşap tezgah malzemeleridir.
Avantaj: Temizlemesi kolaydır, pürüzsüzdür, ihtiyaç duyulduğunda zımparalanabilir ve tekrar cilalanabilir.
Dezavantaj: Zamanla su ve lekelerden zarar görebilir, üreticinin önerileri doğrultusunda çiziklerin yağlanması ya da cilalanması gerekebilir.
7. Paslanmaz çelik tezgahlar
Mutfağınızda tamamıyla modern ve endüstriyel bir görünüm yaratmak istiyorsanız paslanmaz çelik iyi bir seçimdir. Isıya dayanıklı bu malzeme aynı zamanda uzun ömürlüdür. Siparişinize göre tasarlanan bu tezgahlar sızdırmazlık özelliği taşır.
Avantaj: Sıcak tencereler koyulabilir ve temizlenmesi kolaydır.
Dezavantaj: Pahalıdır, bazı yerleri içeri çökebilir v üzerinde kesme yapamazsınız.
8. Sabuntaşı tezgahlar
Genellikle koyu gri renk tonlarında pürüzsüz bir malzemedir. Çoğunlukla tarihi yapı ve evlerde görülen sabuntaşı, modern tasarımlı evlerde tezgah ve lavabo malzemesi olarak kullanılır.
Avantaj: Parlak ve koyu ton seçenekleri mevcut. Pürüzsüz bir yapıya sahip ve bazı tip lekelere dayanıklıdır.
Dezavantaj: Mineral yağ uygulaması ile düzenli bakım gerektirir, çatlayabilir ve zamanla kararabilir.
9. Mermer tezgahlar
Pahalı olmasından dolayı, genellikle tezgah malzemesi olarak tercih edilmez. ancak lüks bir görünüm istiyorsanız bu malzemeyi Amerikan mutfağı tezgahlarda ya da pişirme bölgesi çevresinde kullanabilirsiniz. Düzenli bakım isteyen bi malzeme kolayca lekelebilir. ancak yeni geliştirilen cilalama yöntemleri kullanılarak lekelenme geciktirilebilir.
Avantaj: su ve ısı geçirmez, hoş görünür.
Dezavantaj: Pahalıdır, gözenekli bir yapıya sahiptir, profesyonel olarak cilalanmadığı sürece lekelenebilir, çizilebilir.
10. Beton tezgahlar
Eğer mutfağınızda alışılmadık bir tezgah biçimi varsa beton iyi bir tercih olabilir. yüksek fiyatı birçok kişinin bütçesini aşabilir.
Avantaj:Isı ve çizilmeye karşı dayanıklıdır, renklendirilebilir, alışılmamış, sıradanlığın ötesindde bir görünüme sahiptir. Yeni geliştirilen bazı işlemler kullanılarak çatlaması engellenebilir, katkı maddeleri ile gözenekleri azaltılabilirr, yeni tip cilalarr kullanılarak çok daha dekoratif bir görünüm sağlanabilir.
Dezavantaj: Siparişinn özelliğine göre orta veya yüksek fiyatlara kadar maliyeti olabilir. çatlama yapabilir, endüstriyell, bir görünüm taşıyabilir, gözenekli bir yapıya sahiptir ancak cilalanabilir.

Gabriel
2-01-12, 21:01
nasıl yaptırırsan yaptır ama koyu renk yaptırma. o kadar kötü duruyor ki anlatamam. bizim evde iki tane mutfak var biri terasta biri içerde. ikisi de granit ve açık renk. ikisinden de memnunuz. terası kışın kullanmadığımız halde tezgaha baktığında pırıl pırıl parlıyor. toz kir göstermiyor.
ama bizim komşu yaptırdı siyah granitten. ay yok böyle bişey ya. o kadar kötü duruyor ki anlatamam. evi bi de yeniydi. mutfağı da çok hevesle yaptırdı. bej dolapları falan var ama siyah tezgahı var. o kadar pişman ki. çok kötü duruyor mutfakta. en küçük lekeyi gösteriyor. insanın içini karartıyor.
sana tavsiyem açık renk kullan. sanırım seninde dolapların bej gördüğüm kadarıyla. ona uyumlu yine bej tonlarında bir tezgah yaptırırsın. yaptırırken onlar kalıp şeklinde yapılıyor en fazla iki kalıp çıkarsınlar. çok parçalı görünmesin tezgahın. bir de duvar montesine dikkat et. orayı da duvala bütünleştirsinler. iki gün sonra su sızması ya da rutubet yaşanmasın. ustalara detayları ısrarla söylemelisin onlar bazen çok savsaklayabiliyorlar.

demmay
2-01-12, 21:01
Bencede koyu tezgah hiçbir zaman kullanışlı değil.

mehtap51
2-01-12, 21:01
bende yeni mutfak dolabı yaptırdım.mermer olarakta çimstone yaptırdım.çok memnunum.çinstone renk yüzünden de seçmiştim ama çok memnunum.sende düşünebilirsin.bence açık renk düşün.krem veya açık kahve düşün.

rkyogn
2-01-12, 21:01
Gabriel
nasıl yaptırırsan yaptır ama koyu renk yaptırma. o kadar kötü duruyor ki anlatamam. bizim evde iki tane mutfak var biri terasta biri içerde. ikisi de granit ve açık renk. ikisinden de memnunuz. terası kışın kullanmadığımız halde tezgaha baktığında pırıl pırıl parlıyor. toz kir göstermiyor.
ama bizim komşu yaptırdı siyah granitten. ay yok böyle bişey ya. o kadar kötü duruyor ki anlatamam. evi bi de yeniydi. mutfağı da çok hevesle yaptırdı. bej dolapları falan var ama siyah tezgahı var. o kadar pişman ki. çok kötü duruyor mutfakta. en küçük lekeyi gösteriyor. insanın içini karartıyor.
sana tavsiyem açık renk kullan. sanırım seninde dolapların bej gördüğüm kadarıyla. ona uyumlu yine bej tonlarında bir tezgah yaptırırsın. yaptırırken onlar kalıp şeklinde yapılıyor en fazla iki kalıp çıkarsınlar. çok parçalı görünmesin tezgahın. bir de duvar montesine dikkat et. orayı da duvala bütünleştirsinler. iki gün sonra su sızması ya da rutubet yaşanmasın. ustalara detayları ısrarla söylemelisin onlar bazen çok savsaklayabiliyorlar.
canım annemlerin tezgahını yapan bir tanıdık ustamız var sağolsun kendi işi gibi yapar o yönden sıkıntım yok ..koy renkte ben de senin gibi düşünüyorum toz olur ki l şeklinde 5 metre kim onu silcek bide dediğin gibi iç karartıcı yaa beyaz krem dekorasyonda benim favori renklerim dolaplarım o yönden çok kullanışlı tezgahımdan memnun değilim çatlaması bi yana hadi
o evyesi yokmu delirtiyo beni bu mermeritler kalıp halinde oluyo ve lavabosu da kendinden oluyo ama granitde adamlar benimkine dikdörtgen evye yapmışlardı güzel duruyo diye aman yok akıntısı olmayan fayanstan su iteler gibi tezgahın dışına kaçan suları evyeye itmekten gına geldi korka korka yıkıyorum bulaşığı resmen...

demmay
Yine beeen :KK70:


canımcım benim içinde güzel bir başlık olmuş. geçenlerde bizde bunu araştırdık. Şu makaleden dolayı İşlenmiş taş tezgahlara bakacağım. Buyur tezgah çeşitleri ve özellikleri ayrıca dezavantajları;

1. Granit tezgahlar
Mutfak tezgahınızı yenilerken düşündüğünüz en son şey para ise tezgah malzemesi olarak graniti tercih edebilirsiniz. Mutfağa şık bir hava veren bu malzeme en mütevazı mutfakları bile güzel bir görünüme kavuşturur.
Avantaj: Isıyı izole eder, hoş renk seçenekleri bulunur, uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
Dezavantaj: Çok pahalıdır, cila işlemi periyodik olarak yapılmalıdır. Leke tutar ve çatlayabilir.
2. İşlenmiş taş tezgahlar
İşlenmiş taş malzeme, kuvars parçacıklarının bir araya gelmesiyle oluşturulur. Granitten daha geniş renk seçenekleri bulunan bu malzeme sızdırmaz yüzeye ve çizilmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Doğal taş ile yapılan yıllık cila işleminin dışında bakımı oldukça kolaydır.
Avantaj: Leke ve aside karşı dayanıklıdır. Bakımı kolaydır.
Dezavantaj: Pahalıdır.
3. Sert yüzey tezgahlar
Adından da anlaşılacağı gibi sert yüzeyli tezgahlar sağlamdır ve yüzeyinde oluşabilecek çizikler zımparalanarak düzeltilebilir. Bu tip tezgahlar Avonite ve Dupont Corian gibi firmalardan siparişiniz doğrultusunda ısmarlanabilir.
Avantaj: Renk ve desen çeşitleri mevcut. Tek parçadır (ek yeri yok) ve lekelere karşı dayanıklı.
Dezavantaj: Yüzeye zarar verebilecek sıcak tencere ve lekelere karşı zayıftır; göreceli olarak pahalıdır.
4. Seramik fayans tezgahlar
Seramik fayans, dayanıklı ve temizlenmesi kolay bir malzemedir. Ucuz olması sebebiyle ortalama bir ev için gerçekten iyi bir seçim olabilir.
Avantaj: Üzerine sıcak tencere koyabilirsiniz. Temizlemesi kolaydır. Fiyat, renk, doku ve tasarım seçenekleri geniştir.
Dezavantaj: Tezgah tek parça değildir, fayanslar kolay çizilebilir ya da çatlayabilir, dolgu kısımları zamanla lekeli görünür, ısmarlama fayanslar oldukça pahalıdır.
5. Laminat tezgahlar
Formaica ve Wilsonart gibi markalarda bulabileceğiniz plastik kaplama sentetik malzemeden üretilen lamine tezgahlar temizlemesi kolay pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Boyuta uygun kesilen parçalar cilalanabilir.
Avantaj: Renk alternatifi mevcut. Bakımı kolay ve dayanıklı.
Dezavantaj: Çatlak ve soyulma durumunda tamir edilmeleri neredeyse imkansızdır. Son cilalı ve ön kenarlıklı çeşitleri pahalı olabilir.
6. Ahşap veya doğrama tezgahlar
Ahşap tezgahlar mutfağınıza hoş ve sıcak bir görünüm katar, renk ve cila açısından da oldukça zengin renk çeşitleri mevcuttur. Akağaç ve meşe gibi sert ahşaplar, en çok tercih edilen ahşap tezgah malzemeleridir.
Avantaj: Temizlemesi kolaydır, pürüzsüzdür, ihtiyaç duyulduğunda zımparalanabilir ve tekrar cilalanabilir.
Dezavantaj: Zamanla su ve lekelerden zarar görebilir, üreticinin önerileri doğrultusunda çiziklerin yağlanması ya da cilalanması gerekebilir.
7. Paslanmaz çelik tezgahlar
Mutfağınızda tamamıyla modern ve endüstriyel bir görünüm yaratmak istiyorsanız paslanmaz çelik iyi bir seçimdir. Isıya dayanıklı bu malzeme aynı zamanda uzun ömürlüdür. Siparişinize göre tasarlanan bu tezgahlar sızdırmazlık özelliği taşır.
Avantaj: Sıcak tencereler koyulabilir ve temizlenmesi kolaydır.
Dezavantaj: Pahalıdır, bazı yerleri içeri çökebilir v üzerinde kesme yapamazsınız.
8. Sabuntaşı tezgahlar
Genellikle koyu gri renk tonlarında pürüzsüz bir malzemedir. Çoğunlukla tarihi yapı ve evlerde görülen sabuntaşı, modern tasarımlı evlerde tezgah ve lavabo malzemesi olarak kullanılır.
Avantaj: Parlak ve koyu ton seçenekleri mevcut. Pürüzsüz bir yapıya sahip ve bazı tip lekelere dayanıklıdır.
Dezavantaj: Mineral yağ uygulaması ile düzenli bakım gerektirir, çatlayabilir ve zamanla kararabilir.
9. Mermer tezgahlar
Pahalı olmasından dolayı, genellikle tezgah malzemesi olarak tercih edilmez. ancak lüks bir görünüm istiyorsanız bu malzemeyi Amerikan mutfağı tezgahlarda ya da pişirme bölgesi çevresinde kullanabilirsiniz. Düzenli bakım isteyen bi malzeme kolayca lekelebilir. ancak yeni geliştirilen cilalama yöntemleri kullanılarak lekelenme geciktirilebilir.
Avantaj: su ve ısı geçirmez, hoş görünür.
Dezavantaj: Pahalıdır, gözenekli bir yapıya sahiptir, profesyonel olarak cilalanmadığı sürece lekelenebilir, çizilebilir.
10. Beton tezgahlar
Eğer mutfağınızda alışılmadık bir tezgah biçimi varsa beton iyi bir tercih olabilir. yüksek fiyatı birçok kişinin bütçesini aşabilir.
Avantaj:Isı ve çizilmeye karşı dayanıklıdır, renklendirilebilir, alışılmamış, sıradanlığın ötesindde bir görünüme sahiptir. Yeni geliştirilen bazı işlemler kullanılarak çatlaması engellenebilir, katkı maddeleri ile gözenekleri azaltılabilirr, yeni tip cilalarr kullanılarak çok daha dekoratif bir görünüm sağlanabilir.
Dezavantaj: Siparişinn özelliğine göre orta veya yüksek fiyatlara kadar maliyeti olabilir. çatlama yapabilir, endüstriyell, bir görünüm taşıyabilir, gözenekli bir yapıya sahiptir ancak cilalanabilir.
benim yardımsever arkadaşım koşmş gelmiş yine sağolasın kuzum..yaa sorma ben siyah cam ocak ve ankastre ocak davlumbaz setinden aldım fırınım bozuldu iyice yeni tezgah ta gerekince varsın ankastre olsun dedim ama bu cam ocaktan korkuttu millet beni kimi memnun kimi değil noolcak bakalım yaa offf annem de gri olan ankastrelerden var çizik çizik oldu ben de cam aldım bakalım noolcek...

rkyogn
2-01-12, 21:01
mehtap51
bende yeni mutfak dolabı yaptırdım.mermer olarakta çimstone yaptırdım.çok memnunum.çinstone renk yüzünden de seçmiştim ama çok memnunum.sende düşünebilirsin.bence açık renk düşün.krem veya açık kahve düşün.
çimstene süper evet ama çok pahalı yaa ben ankastre set falan da aldım bi masraf da tezgah çıktı çok pahalı olsun istemiyorum yoksa hakkaten güzel..onda da evye ayrıyeten mi oluyo acaba??
kızlar illa granit yaptırcam derseniz de sakın uzun dikdörtgen evyelerden yaptırmayın yuvarlak evyeler var onlar tezgahın altına mone ediliyor çok daha kullanışlı diğerleri tezgahtan 1 cm üstte kalıyo ve etrafa taşan suları lavaboya akıtmak ölüm...

demmay
2-01-12, 21:01
Ya bu ankastre büyük sorun. sen memnun değil misin yani :KK43: canım tezgahı ankastre siyah diye sakın koyu renk yapma. onu değiştirmek uygun olur ama tezgahı yeniden değiştirmek pahalıya mal olur

ayse86nur
2-01-12, 21:01
Canim grapol denen bir malzeme var
Granit tozundan yapilior mermerit benzeri
Hem daha ucuz ve dayanikli sadece koyu renk olmasin yeter

mehtap51
2-01-12, 21:01
mermerin içinde evye yok.gerçektende pahalı.uygun olsun yazını görmemişim.birde bende uzun musluk ucu dikdörtgen evye aldım.görünüşü güzel ama kullanış iyi değil.sanki şelaleden akıyor gibi akıyor.etfaf çok ıslanıyor.

rkyogn
2-01-12, 21:01
ayse86nur
Canim grapol denen bir malzeme var
Granit tozundan yapilior mermerit benzeri
Hem daha ucuz ve dayanikli sadece koyu renk olmasin yeter
yaa dur bi de bunu araştırayım canım sağolasın...

demmay
Ya bu ankastre büyük sorun. sen memnun değil misin yani :KK43: canım tezgahı ankastre siyah diye sakın koyu renk yapma. onu değiştirmek uygun olur ama tezgahı yeniden değiştirmek pahalıya mal olur
doğru diyosun yak yaa siyah asla düşünmem zaten uymaz da hem de içim kararır kız ne o kapkara:))

mehtap51
mermerin içinde evye yok.gerçektende pahalı.uygun olsun yazını görmemişim.birde bende uzun musluk ucu dikdörtgen evye aldım.görünüşü güzel ama kullanış iyi değil.sanki şelaleden akıyor gibi akıyor.etfaf çok ıslanıyor.
offf güzel olan şeyler niye kullanışsız yahuu ...gerçi ne demişler evi papcan yıkcan bi daha yapcan ki doğruyu bulasın ama ne mümkün aslında klasikten şaşmamak lazım şimdide ankastre derdi çıktı başıma...forumda bi arkadaş paylaşmış cam ocağın temizliği zor diye ona taktım şimdide...

esra222
3-01-12, 17:01
rkyogn
Eki Görüntüle 319421
arkadaşlar mutfak tezgahım çatladı 1 aydır o şekilde druyor ve ben granit istemiyorm bir daha asla mermerit düşünüyorm sizca nasıl bir tezgah olmalı ve ne renk ?5 metre bir tezgah olacak çok pahalı olmasına ragmen granit yaptırmıştıma ama bu kez o kadar maliyeti yüksek olmaması lazım fikirlerinizi bekliyorum...

sizin granit gerçek granit değilmiş anlaşılan çin malı granitmiş maalesef bazı mutfakçılar insanı kandırıyor. bizm kirada otururken ev sahibimiz çin malı yaptırmıştı çok kötüydü şmdi kendi evimizde müteahhit hint graniti yapmış acayip kalın bir tezgah ve +280 dereceye kdr dayanıklı olduğu söyleniyor..yaklaşık 2 metrelık bir tezgahızmız vr ama ck sağlam üzerine çıkıyorm bn bazen yukardan birşey almam gerektiğinden düdüklü, çaydanlaık tencere herşey koyabılıyoruz. ben metresini 300 tl diye duymuştum bizm buralardan . ama sizn garnit nasıl çatladı şaşırdım doğrusu :)

rkyogn
4-01-12, 11:01
esra222
sizin granit gerçek granit değilmiş anlaşılan çin malı granitmiş maalesef bazı mutfakçılar insanı kandırıyor. bizm kirada otururken ev sahibimiz çin malı yaptırmıştı çok kötüydü şmdi kendi evimizde müteahhit hint graniti yapmış acayip kalın bir tezgah ve +280 dereceye kdr dayanıklı olduğu söyleniyor..yaklaşık 2 metrelık bir tezgahızmız vr ama ck sağlam üzerine çıkıyorm bn bazen yukardan birşey almam gerektiğinden düdüklü, çaydanlaık tencere herşey koyabılıyoruz. ben metresini 300 tl diye duymuştum bizm buralardan . ama sizn garnit nasıl çatladı şaşırdım doğrusu :)
yok güzelim yaa çin malı falan değil netten bakabilirsin granit fabrikası var kırşehirderetim > Fabrikalarmz | Granita - lkemiz doal kaynaklarna deer katyoruz... ordan gidip kendimiz beğenip aldık getirdik mermerciye yaptırdık sıcaklık dayanıklılığı falan değil azıcık bi tutmayan yeri olsa ordan çatlar demişti adam 5 metre granit olunca bu risk var demişti yapan mermerci neyse öatlama probleminin dışında hele o evyesi yokmu tezgahtan yüksekte duran evyesi çıldırttı beni ben alışkınım foşur foşur bulaşık yıkamaya abi bunda evyeden dışarı su taşacak diye dikkat etmekten bulaşık yıkayamıyorum yok yok bana kendinden evyeli bi tezgah lazım ...bakalım mermeritin metresine 120 lira dediler bakalım ondan ddüşünüyorum anneminki ondan senelerdir kullanıyo bi sıkıntısı yok onlara gidince tezgahın rahatlığını anlıyorum...

rkyogn
12-01-12, 11:01
kızlar artık başlık açmaktan gına geldi burda sorayım dedim bu mutfağa nasıl bir parke gider renk olarak yardım edin 1 hafta içinde seçmem lazım...

esra222
12-01-12, 18:01
rkyogn
yok güzelim yaa çin malı falan değil netten bakabilirsin granit fabrikası var kırşehirderetim > Fabrikalarmz | Granita - lkemiz doal kaynaklarna deer katyoruz... ordan gidip kendimiz beğenip aldık getirdik mermerciye yaptırdık sıcaklık dayanıklılığı falan değil azıcık bi tutmayan yeri olsa ordan çatlar demişti adam 5 metre granit olunca bu risk var demişti yapan mermerci neyse öatlama probleminin dışında hele o evyesi yokmu tezgahtan yüksekte duran evyesi çıldırttı beni ben alışkınım foşur foşur bulaşık yıkamaya abi bunda evyeden dışarı su taşacak diye dikkat etmekten bulaşık yıkayamıyorum yok yok bana kendinden evyeli bi tezgah lazım ...bakalım mermeritin metresine 120 lira dediler bakalım ondan ddüşünüyorum anneminki ondan senelerdir kullanıyo bi sıkıntısı yok onlara gidince tezgahın rahatlığını anlıyorum...

bizmki siyah byz gri üzerine kahvrengi tarçnlı gbi duruyor çk değişik ama koyu değil kesnlkle parlaması hoşuma gıdıyor çk toz bellı etmıyor :) bizm lavabo yusyuvarlak ve granitin altına gömülü bayağı bi incelemiştim bn eve bakarken bişey döklnce hemen sıyırıyoruz lavaboya doğru dediğin çk doğru öyle süzgeçli müzgeçli evyeler ölüm ya kirler birikiyor zmnla evye kenarlrında işin yoksa onları kazı ordan...

rkyogn
13-01-12, 08:01
esra222
bizmki siyah byz gri üzerine kahvrengi tarçnlı gbi duruyor çk değişik ama koyu değil kesnlkle parlaması hoşuma gıdıyor çk toz bellı etmıyor :) bizm lavabo yusyuvarlak ve granitin altına gömülü bayağı bi incelemiştim bn eve bakarken bişey döklnce hemen sıyırıyoruz lavaboya doğru dediğin çk doğru öyle süzgeçli müzgeçli evyeler ölüm ya kirler birikiyor zmnla evye kenarlrında işin yoksa onları kazı ordan...
ahhhh sorma benim mutfak çok aceleye geldi doğru düzgün araştıramadım hoş o zamanlar internet falan pek bilmiyordum e etrafta da kullanan olmayınca sorup danışamadım kaldık ustanın vicdanına o da demedi hiç bahsettiğin evyeler benimkine göre çok kullanışlıymış doğru diğer tezgahlar gibiymiş...L tezzgah benimki lavabo kısmını değiştirip o şekilde evye yaptıralım dedik baktık sadece 3 metresi koca tezgahı mermerit yapmakla aynı paraya geliyo vazgeçtik...
bir de bana dolabın açık renk tezgahı koyu yartır diyorlar ama bi arkadaş siyah simli mermerit yaptırdı ne temizliği belli silip temizleyince ne de kirlendiği geçen gün çay dökülmüş 3 gün sonra farketim diyo kocası da dalga geçiyo tam kirli avrat işi bu koyu renk tezgah diye:KK9::KK9::KK9:kullanı açısından benimki şöyle silip temizledinmi pırıl pırl olmalı hastalık işte...
şimdi tabanlara parke rengine takıldım dolap krem duvarlar krem fayans yerler de açık renk olsa hastane gibi olurmu ki???

rkyogn
26-01-12, 11:01
yeni tezgahım takıldı bu karda kışta zor oldu ama kurtuldum o eski granitten yarabbim ne büyük kolaylıkmış...yeni resimerini eklerim arkadaşlar cep telle çekiyorm rresimlerimi o da serviste bu hafta gelince ekliycem...yardımcı olan fikir veren herkese teşekkürler ediyorum...

rkyogn
31-01-12, 10:01
bunlar eski halleri tezgah,ocak ,davlumbaz,fırın,değişti yerler de parke oldu...
Eki Görüntüle 336813
Eki Görüntüle 336814
Eki Görüntüle 336815
Eki Görüntüle 336816
Eki Görüntüle 336817
Eki Görüntüle 336818
Eki Görüntüle 336819

yeni haller...[/COLOR]
Eki Görüntüle 336821
Eki Görüntüle 336822
Eki Görüntüle 336823
Eki Görüntüle 336824
Eki Görüntüle 336825
Eki Görüntüle 336826
Eki Görüntüle 336827
Eki Görüntüle 336828

doruklarasevdal
1-02-12, 13:02
çok güzel olmuş iyi günlerde kullan peki bu yaptırdığın ne?granit dedikleri zaten bu değil mi?

rkyogn
1-02-12, 21:02
doruklarasevdal
çok güzel olmuş iyi günlerde kullan peki bu yaptırdığın ne?granit dedikleri zaten bu değil mi?
eski hallerindeki grili olan granitti şükür ondan kurtuldum şimdiki mermerit krem rengi ..

Elysiums
3-02-12, 10:02
diğer mermer daha zor kullanması lımon leke yapıo beyaz olması tez avantaj en iyisi granıt yine ben memnunum

Elysiums
3-02-12, 10:02
yenı halını sımdı gördum mutfagını cok acmıs güzel olmus ınsallah kullanıslı olur

rkyogn
3-02-12, 10:02
radyologg
diğer mermer daha zor kullanması lımon leke yapıo beyaz olması tez avantaj en iyisi granıt yine ben memnunum
radyologg
yenı halını sımdı gördum mutfagını cok acmıs güzel olmus ınsallah kullanıslı olur
sağol canım bi ben memnun kalmamışım granitten bunu anladım:KK43:ama bu çok kullanışlı açık renk de içimi açıyo ne bileyim bakalım inşallah kullanışlı olur bu haliyle süper...