Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Kocasını Aldatan kadın ?


msp
22-02-12, 14:02
Merhaba arkadaşlar. eşimin yakın arkadaşının karısı eşini aldatıyormuş. Ve çocukları var 10-12 yaşlarında 2 çocuk. Aldatan kişi ev hanımı. Aldatmanın ispatı durumunda açılacak mahkemede kadın çocukların velayetini alma hakkına sahip midir? Birde hangi haklara sahip oluyor, Nafaka, tazminat gibi istemlerde bulunabiliyor mu?
Aldatılan erkeğin hakları nelerdir? Böyle bir mahkeme nasıl sonuçlanabilir? Yardımcı olursanız sevinirim. Ön bilgi açısından önemli olacak. Eşimin arkadaşı pek duyulmasını istemiyor. Bu yüzden araştırma yapma işi bize düştü.
Teşekkürler

avukat16
22-02-12, 16:02
aldatma ispat edilirse, kadın tazminat alamaz. nafaka alması ise çok çok zor bir ihtimal. aldatılan erkek daha fazla kusurlu ise kadın nafaka ve tazminat alabilir. yine aldatılan erkek velayeti almak istemezse veya velayeti almaya engel bir durumu varsa (akıl hastalığı gibi) velayeti alamaz, onun dışında çocuklar velayet hususunda dinlenir, okul durumları ve babanın durumu da göz önüne alınır, uygunsa çocukların velayeti babaya verilir. Aldatılan erkek, aldatan kadından daha az kusurlu ise uygun bir tazminat alabilir.

niltt
22-02-12, 16:02
Benim kuzenim de eşi tarafından aldatıldı ve evi terk etti hanımefendi.Çocuğu da kuzenime bıraktı.
Kuzenim boşanma davası açtı o kadın ne nafaka alabildi ne de çocuğunu..
Mahkeme çocuğu babaya verdi.Tamamen ilişikleri kesildi...

Karagozlum87
22-02-12, 16:02
Bosanma davalarinda kadin her zaman nafaka veya tazminat alin taraftir diye birsey yok.
Kusurlu taraf oder tazminati ki bu durumda aldatilan erkek tazminat alabilir ispatlanirsa.. Cocuklarin yasi buyuk oldugundan velayeti de babaya verebilirler. 12 yasinda ki cocugu hakim dinleyip fikrini alabilir velayetle ilgili...