Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

21 gün olumlama nasıl yapılır? deneyimleriniz varmı?


keydiley
5-04-12, 22:04
Dil, realitemizi oluşturan en önemli araçlarımızdan birisidir. 21 gün - 1 Ay aralığında yapılan pozitif olumlamalar, içsel egomuzun ve inanışlarımızın yerini alarak yaydığımız titreşimleri değiştirecek ve hayatımızda realiteye dönüşecektir. Ayrıca, bilinçaltınızda yeni ve yapıcı düşünce şablonu oluşturmanıza da yardım edecektir. İçinde bulunduğunuz maddi şartlar, sosyal şartlar, ailevi şartlar, ülke şartları ve ruh durumunuz ne olursa olsun içsel sesinizi değiştirdiğiniz anda yaşadığınız dünyanın değiştiğini görebileceksiniz. Bunu anlamanın zor olduğunu biliyorum. Bu yüzden Çekim yasası ve Kuantum düşünce bölümlerimizde vakit geçirmenizi ve farkındalığınızı arttırmanızı öneriyorum.

Önemle belirtmek isterim ki Gün içinde söylediğiniz sözlerin, dinlediğiniz şarkıların, verdiğiniz tepkilerin hayatımıza direkt etkileri vardır.

"Biz adam olmayız"
"Çok şansızım"
"İlişkilerim hep aynı"
"Çok Sakarımdır"

İşte çoğu insan farkında olmadan klişeleşmiş bir takım sözcükler seçiyor. Söyledikleri bu cümleler gayri ciddi ve espri olsa bile bilinçaltları bunu bir emir olarak algılayıp realiteye dönüştürmek için çalışmaya başlıyor. Bilinçaltımızın bu mükemmel sadakatini maalesef olumsuz şeyleri hayatımıza çekmek için kullanıyoruz...

Yani sorunları olduğu için mi söz ettiklerini, yoksa sorunlardan söz ettikleri için mi sorunların içinde olduklarını bilmeden !

SÖZ, bir enerji paketçiği ve düşüncenin somutlaşmış şekli olarak hayatımızda çok dikkat çekici etkiler yapar. Çevremizi ve hayatımızı değiştirebiliriz.

Bunun en iyi yöntemi de BİLİNÇLİ OLUMLAMADIR

Olumlamalar, rast gele hazırlanamaz. Kelimesi kelimesine özenle seçilmelidir. "Olacak, yapacak", "istiyorum", "Her şeye rağmen" gibi kelimeler KULLANILMAMALIDIR

OLUMLAMA NASIL YAPILMAZ

SE-SA eki;
Eğer çok Param olursa Mutlu olurum

Bu kalıp sizin hiç bir zaman mutlu olma becerisine sahip olamadığınızın ifadesidir. Çünkü mutluluğun sonucu bir şarta bağlıdır.

MELİ-MALI
Güçlü Olmalıyım

Zorunluluk öğesidir. Şimdiki zamanda güçsüz olduğunuz gerçeğini bilinçaltınıza verirsiniz.

ECEK-ACAK
Her şey çok güzel Olacak

Bu kalıp sizin isteğinizi hep geleceğe erteleyecektir.

TERSİNE SÖYLEM
Korkmuyorum

"Güvendeyim" yerine "korkmuyorum" derseniz, korkuya odaklanırsınız ve bu çözüm değildir.

BELİRSİZLİK
İyi bir hayat istiyorum

Nasıl bir hayatın sizin için iyi olacağını belirtmediğiniz için belirsizlik ifadesi vardır.

OLUMLAMA NASIL YAPILIR

- Olumlama yapmak için ilk önce geçmiş düşüncelerimiz ele alınmalıdır. Bilmeliyiz ki; geçmişteki anılarımızın oluşturduğu çekirdek inançlarımızı kırmadan ileriye gitmemiz çok yavaş ve zor olacaktır. Geçmişimizde bizi üzen insanlar, kötü anılar, maddi zorluklar hep blokaj oluşturacaktır. BU YÜZDEN İLK OLARAK AFFETME OLUMLAMALARI YAPILMALIDIR. Hayatımız boyunca geçmişimizde bizi üzen ve küstüğümüz insanların hayatımızda blokaj oluşturduğunu biliyor musunuz ? Ne yaşarsanız yaşayın geçmişteki herkesi kalben affetmeniz gerekmektedir. Kabul bu çok zor olabilir. Ama 1 ay içinde Hayatınızdaki mucizelere hayret edeceksiniz

- Olumlamaların her ay 1 konu üzerinde ve aynı olumlama metni üzerinde yapılmalıdır. Çünkü bilinçli yaptığınız olumlamalar 21. gün sonunda bilinçaltınız tarafında kabul görür ve hayatınızda Gerçekleştirmek için çalışmalara başlar. Bir olumlamayı 3 gün yapıp bırakırsanız hiç bir fayda etmeyecektir. Ya da 2 farklı olumlama yaparsanız enerji kanalınızı dağıtırsınız.

- Olumlama sesli bir şekilde, yavaş tempoda, hissederek yapılmalıdır. Sabah ilk uyandığınızda ve gece yatmadan 2-3 er kere yapılan olumlamalar bilinçaltına daha fazla ulaşırlar. Kendinizle yaptığınız bu konuşmalar bir süre sonra içsel egonuzun size inandırdıklarını silecek ve yerine yenilerini koyacaktır. Bilinçaltına kodladığınız yeni söz ve düşünceler inançları yeniler ve çekim yasasını harekete geçirir.

- Olumlamaları Ses kaydı haline getirip gün içinde dinleyebilirsiniz. Yaptığınız ses kaydını uyurken, çalışırken, kitap okurken dinleyebilirsiniz. Ses rahatsız olmayacağınız seviyede normal düzeyde olabilir. Zaten dikkatiniz başka yerde olacağı için SUBLİMİNAL etkisi yapacak ve bilinç daha kolay kırılıp bilinçaltına ulaşacaktır. Sakın bilinçli olumlamaları bırakmayın. Sadece ses kaydı ve subliminal telkin dinlemek çekim yasasını dağınık çalıştıracaktır.

- Yine gün içinde belirli kalıpları tekrarlayabilirsiniz. Örneğin o ay içinde "Bolluk ve bereket" olumlaması yapmaktasınız. yaptığınız çalışmalarla beraber boş zamanlarınızda yada dışarıdayken sadece "bolluk, bereket, para" diyerek veya tekrar edilerek odaklanma sağlanabilir ve bu kesinlikle faydalıdır.

Bir süre sonra görmeye başlayacaksınız ki, çevrenizde size olumsuzluk veren kişiler gidecek, yerinde sizin düşüncelerinizi destekleyen insanlar gelecektir. Geçmişte istemeden yada isteyerek söylediğiniz olumsuz sözcükler yerini olumlu ve yapıcı sözcüklere bırakacaktır.

İnançlarınızı değiştirmek için bu 1 er aylık çalışmaları yapın. Sakın olumsuzluğa kapılmayın...

Çünkü işe yarıyor...

mersa_liz
5-04-12, 22:04
ben denemek istiyorum...

mesela bolluk ve bereket dileyeceksem bu sözcükleri mi tekrarlamalıyım?

nasıl yapmalıyım

keydiley
5-04-12, 22:04
aslına bakarsan sen nasıl inanıyorsan kendi olumlamanı kendin yapmalısın.yani burda yazan kurallara göre çalışma yapmalısın.

mersa_liz
5-04-12, 22:04
ben aslında secret filan gibi şeylere hiç inanmıyorum...

ama hani bir laf var ya bir şeyi kırk kere söylersen olurmuş diye... :))) buna inanıyorum...bu yüzden de sesli şekilde talep etmenin doğru olduğuna inanıyorum

polias
5-04-12, 22:04
Keydiley şimdiden tebrikler 21 gun sonra bebisin gelio inşallah saglikla takviminde öyle yazıyo ee bu olumlamada 21 gun :)))

polias
5-04-12, 22:04
Peki nasıl soylucez olumlamalarimizi nasıl kurumaz cümlelerimizi

keydiley
5-04-12, 22:04
ben enerji diye bişeyin olduğuna inanıyorum.kendim test ettim onayladım:)) düşüncede enerjiden ibaret.çok dikkat ettim çevremde olanlara ata sözlerine deyimlere.adamlar bişey biliyorki söylüyor.

gül düşün gülistan olsun (mevlana)
dervişin fikri ne ise zikri oymuş
ağıt ağıt getirir.
bu böyle uzar gider.

güne aksi başlarsan aksi gitmiyormu.
kötü şeylerde iyi şeylerde hepsi üstüste gelmiyormu.
buna benzer çok gözlemim oldu.
bu işe kalkışacaksan olumsuz cümleler kurmamalısın.:))

keydiley
5-04-12, 22:04
polias
Keydiley şimdiden tebrikler 21 gun sonra bebisin gelio inşallah saglikla takviminde öyle yazıyo ee bu olumlamada 21 gun :)))
:KK70: haha hiç farkında değilim valla:))))

keydiley
5-04-12, 22:04
1. Olumlama cümleniz olumlu olsun! Yani Hasta olmak istemiyorum yerine Sağlıklıyım gibi tamamen olumlu kelimelerden seçilmiş kalıplar kullanın.
2. İstiyorum ifadesinden kaçının. Mutlu bir hayat istiyorum demek yerine Mutlu bir hayata sahibim deyin. Evren onaylayandır. İstiyorum dedikçe istemekle kalırsınız. Sahibim dediğinizde tüm hücreleriniz o andan itibaren mutlu bir hayata sahip olduğu komutunu alır ve size bunu yaşatmaya başlar.
3. Cümleler hedefinizi net içersin. Zayıflıyorum gibi sonunun nereye gittiği belli olmayan cümleler kullanmayın. Eğer muhakkak zayıflamakla ilgili bir cümle kurmak istiyorsanız, varmak istediğiniz hedef kiloyu da içine koyarak 55 kilodayım, hatta 55 kiloda olduğum için şükürler olsun deyin.
4. Belirsiz ifadelerden kaçının. Kurduğunuz cümle herkes tarafından anlaşılabilecek basitlikte olsun.
5. Cümlelerinizi gelecek zaman yerine şimdiki zaman veya geniş zaman kipinde kurun. Çok mutlu olacağım demek yerine Çok mutluyum deyin. Gelecek zaman kipi yaşamak istediğiniz durumu her zaman daha ileri bir zamana öteler. Böylece hiçbir zaman o durumun içinde olamazsınız.
6. Olumlamalarınız başka insanlar hakkında değil kendiniz hakkında olsun. Bana saygı göstersin demek yerine, saygı görmeyi hak ediyorum deyin.
7. Cümlelerinizi yumuşatabilirsiniz. Kendimi olduğum gibi kabul ediyorum şeklinde ilk başta ikna olmakta zorluk çektiğiniz cümleleri kendimi olduğum gibi kabul etmeye niyet ediyorum/ hazırım/ başlıyorum, kendimi olduğum gibi kabul etmeyi öğreniyorum şeklinde yumuşatın. Zamanla bu cümleleri kabul ediyorum şeklinde değiştirirsiniz.
Japon Dr. Masaru Emoto suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. Vücudumuzun 4'te 3'ünün su olduğunu düşünürseniz, ağzınızdan çıkan her sözle önce kendinize sonra çevrenize neler yaptığınızı daha iyi anlayabilirsiniz.
Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız mutlaka kullandığınız cümleleri de değiştirin ve olumlama cümlelerini bol bol kullanarak ruh halinizi daha olumluya çekin.
Olumsuz cümleleri şimdiki zaman kipinde değil, geçmiş zaman kipinde söyleyin: İlişkilerim kısa sürüyor yerine Bugüne kadar ilişkilerim hep kısa sürdü deyin. Böylece kendinizi bütün yeni ihtimallere açarsınız.
Olumlama cümlelerini kullanırken, aynı zamanda harekete de geçin: Artık her gün "zenginim" diyorum, yakında zengin olurum. Bu yanılgıya düşmeyin. Sadece zihininizi yeniden programlamanız yetmez. Hedeflediğiniz duruma doğru adım da atmalısınız. Bir aksiyon planı oluşturmalı ve harekete geçmelisiniz. Bu süreçte bir yaşam koçundan da destek alabilirsiniz.

polias
5-04-12, 22:04
SEVGİ İÇİN

“Hayatımı şu andan itibaren sevgi ve güzellik enerjisi ile dolduruyorum. Kendimi sevmeye, başkalarını sevmeye ve evreni sevmeye karar veriyorum. Evrenden bana gelen sevgi enerjisini mutlulukla kabul ediyorum ve sevgi içinde bir hayat sürmeye niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.”( Ben sonuna bunun için teşekkür ediyorum ve Allah’a şükrediyorum diye ekliyorum. İsteyenler her niyetin sonuna bunu ekleyebilirler. Bu kişisel inançla ilgili olduğu için kalıba yazmadım.)

polias
5-04-12, 22:04
REFAH İÇİN

“Refah, bolluk ve bereket içinde yaşamayı seçiyorum. Paramı huzurla edinmeyi ve huzurla harcamayı kabul ediyorum. Zengin bir yaşam sürerek, başkalarını da zenginleştirmeye niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.”

Not: Dikkat edin, burada zenginleşip, başkalarını da zenginleştirmeye niyet ediyorum cümlesinde kabul ettiğim şeyi açıkcaVİRÜS yazdım. Zenginleştikçe kabul ettiğim bu kuralı da uygulamak zorundayım. Aksi halde niyetim geçerliliğini kaybeder. Bu benim kişisel niyetim olduğu için yazdım ama sizin için uygulamak zor olacaksa, aşağıda parayla ilgili verdiğim diğer niyeti yapın. Niyetinizde söz verdiğiniz kurallara uymak zorundasınız bunu unutmayın.

“Bolluk ve bereket içinde yaşamayı seçiyorum. Evrenden bana gelen zenginliği sevgiyle kabul ediyorum. kabul ettiğim bu zenginlik için evrene sevgilerimi gönderiyorum. Refah içinde yaşamaya tüm kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.”

Not: Bu niyette de evrene sevgi göndermeyi kabul ediyorum. Alma ve verme dengesi gereği, sizde ne vereceğinizi belirtmelisiniz. Bu niyeti yapanlar sevgi meditasyonu yapmak, başka canlıları sevmek, sevgi enerjisini daha fazla üretmek zorundadırlar. Bunu yapamazsanız yapabileceğiniz bir şeyi siz koyun ama bu fakirlere yardım edeceğim gibi bir şey olmasın Yapabileceğiniz bu benim yukarıda verdiğim niyeti yapın daha iyi. Aşağıdaki tüm niyetlerin hepsinde kabuller vardır, lütfen bunlara dikkat edin, tek tek yazmayacağım ama neyi kabul ettiğinizi bilin, eğer kabul etmiyorsanız, siz kendinize göre yeni bir niyet hazırlayın, bunları kullanmayın.

polias
5-04-12, 22:04
EVLİLİK İÇİN

“Mutlu bir evlilik yapmayı, eşimle uyum ve denge içinde yaşamayı seçiyorum. Eşimi mutlu ettiğim gibi, kendimi ve sevdiklerimi de mutlu etmeyi kabul ediyorum. Bütün kalbimle ve beynimle evet diyeceğim, evleneceğim kişinin hayatıma girmesi için şimdi güçlü bir şekilde niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.”

” Eşimle evliliğimizin mutlu ve uyumlu olmasını seçiyorum. Eşimi sevmeyi ve onu desteklemeyi kabul ediyorum. Eşimin bana sevgi,saygı ve anlayış göstemesini tüm kalbimle istiyorum ve bu isteğimi elde etmeye kesin olarak niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.”

polias
5-04-12, 22:04
SAĞLIK İÇİN

“Her geçen gün daha da iyi olmayı ve sağlığımın mükemmel olmasını seçiyorum. Sağlığımı korumayı ve sağlıklı olmanın tadını çıkartmayı kabul ediyorum. Tam olarak sağlığıma kavuşmaya bütün benliğimle ve yüreğimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum”

polias
5-04-12, 22:04
NEGATİF ENERJİLERDEN KURTULMA

” Tamamen pozitif enerjilerle çevrelenmeyi ve bana zarar veren bütün negatif enerjileri hayatımdan uzaklaştırmayı seçiyorum. Kendimi olumlu enerjilere açmayı ve güzel enerjiler üretmeyi kabul ediyorum. Bana zarar veren tüm olumsuz enerjileri şimdi kendimden uzaklaştırmaya ve bu enerjilerden korunabileceğim çok güçlü bir enerji kalkanına sahip olmaya hemen şimdi bütün kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.”

polias
5-04-12, 22:04
Bende olumlamaya bı kac ornek veririm dedim :)):KK1:

mersa_liz
5-04-12, 22:04
ben bunları bilgisayarıma kaydettim:))

her sabah uyanınca 3 doz,,, her akşam yatmadan önce 3 doz yeterli mi hocam?
:))))

keydiley
5-04-12, 22:04
Bütün bunları dilerken içinizde hissetmeniz gerekmekte.çevrenizden olumsuz insanları uzaklaştırmanız gerekirse kendinizi korumaya almanız lazım.çünkü insanlar kendi inandıklarına sizide inandırmaya çalışıyorlar.uzak durulması gereken insanlar;

1) sorunlu ilişkisi olanlar
2)para yokluğundan sızlanan insanlar
3)hiçbir şekilde hayatından memnun olmayan memnuniyetsiz insanlardan
4)seni devamlı eleştiren insanlardan
5)kıskanç insanlardan

polias
5-04-12, 22:04
OLUMLU DEĞİŞİM İÇİN

” Hayatımın tamamen olumlu bir şekilde değişmesini ve bu değişime kolaylıkla uyum sağlayabilmeyi seçiyorum. Bu değişimin benim, ailemin ve bütünün hayrına olmasını kabul ediyorum. Hayatımın iyi ve güzel bir şekilde hızlı olarak değişmesine bütün kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.”

polias
5-04-12, 22:04
mersa_liz
ben bunları bilgisayarıma kaydettim:))

her sabah uyanınca 3 doz,,, her akşam yatmadan önce 3 doz yeterli mi hocam?
:))))

:KK9::KK9: bünye cok hasarliysa dozu artirabiliriz

mersa_liz
5-04-12, 22:04
polias
:KK9::KK9: bünye cok hasarliysa dozu artirabiliriz
bünye çok hasarlı doğru...

"kötümser deneyimli iyimserdir" sözünü kendine destur edinmiş bir bünyem var maalesef...

acayip kötümserimdir.

kaç doz yapiyim?:)))

polias
5-04-12, 22:04
Bu arada bunları ben bernaozcandemir.com burdan buldum guzel seyler var sitesini incelemenizi tavsiye ederim

polias
5-04-12, 23:04
mersa_liz
bünye çok hasarlı doğru...

"kötümser deneyimli iyimserdir" sözünü kendine destur edinmiş bir bünyem var maalesef...

acayip kötümserimdir.

kaç doz yapiyim?:)))


Canım bende aynen bunları okudukça gun içersinde o kadar negatif cümleler kuruyorum ki bu yazıları okuyunca fark ettim zaten insana zararı en cok kendi verir ve düşünceleri

mersa_liz
5-04-12, 23:04
birşeyler olumlu olunca korkuyoruz herhalde bir yerlerden acısı çıkacak diye...

polias
5-04-12, 23:04
Saat gecenin 2,30′u olmuş ben blokta kaybolmuşken. Fark etmedim geçen zamanı. Bir Rum duası gedi aklıma. Paylaşmak istedim. Derki duada “Tanrım, bana değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için huzur, değiştirebileceklerimi değiştirecek cesaret ve her ikisini birbirinden ayırabilecek akıl ver.” ve fark ettimki üç noktanın keskin ayrımını yakalamaya başlamışım hiç farketmeden.

Bunu siteye biri yorum olarak yazmış ne kadar guzel bı dua dimi

keydiley
5-04-12, 23:04
çünkü dayanamıyoruz.olumsuz düşünceli insnalara anlatıveriyoruz.yeni yeni kodlar yüklüyorlar.

niltt
5-04-12, 23:04
Tam benlik bir konuymuş valla.Bende şu an "evrenden torpilim var"adlı kitabı okuyorum..Pozitiflik çok önemli gerçekten,çevremde negatif düşünen insanları bile pozitifliğe yönlendirmeye çalışıyorum her zaman...

polias
5-04-12, 23:04
mersa_liz
birşeyler olumlu olunca korkuyoruz herhalde bir yerlerden acısı çıkacak diye...
Aynen öyle cok gülünce bile ardından ağlamak tan korkmazmiyiz

keydiley
5-04-12, 23:04
niltt
tam benlik bir konuymuş valla.bende şu an "evrenden torpilim var"adlı kitabı okuyorum..pozitiflik çok önemli gerçekten,çevremde negatif düşünen insanları bile pozitifliğe yönlendirmeye çalışıyorum her zaman...
okudum o kitabı.scret tenden çok etkilenmiştim hatta cd sinide almıştım.çok işime yaradı benim:)

polias
5-04-12, 23:04
niltt
Tam benlik bir konuymuş valla.Bende şu an "evrenden torpilim var"adlı kitabı okuyorum..Pozitiflik çok önemli gerçekten,çevremde negatif düşünen insanları bile pozitifliğe yönlendirmeye çalışıyorum her zaman...
:)) bende yıka beynini diye bı kitap aldım ona başlıcaktim bu konuyu gordum :))))

niltt
5-04-12, 23:04
keydiley
okudum o kitabı.scret tenden çok etkilenmiştim hatta cd sinide almıştım.çok işime yaradı benim:)
polias
:)) bende yıka beynini diye bı kitap aldım ona başlıcaktim bu konuyu gordum :))))
Bu sayede hiç alamayacağımız alakasız bir dönemde evimizi aldık.Ben inanıyorum,şimdi aynı şeyleri araba için yapıyorum,daha sonra da yazlık için yapacağım:KK53:Tabii önce sağlık...

Hani sesli düşünelim demiştiniz ya,benim de dilimden gece gündüz şu 3 kelime düşmez.."sağlık,huzur,mutluluk"
durduk yere bile söylerim,beynime işledim artık...

mersa_liz
5-04-12, 23:04
polias
:)) bende yıka beynini diye bı kitap aldım ona başlıcaktim bu konuyu gordum :))))
valla o kitaba benim de ihtiyacım var sanırım...

hatta "yıka beynini çamaşır suyuyla" daha iyi olur bana...

ben şimdiden başladım dozlara... 21 gün sonra biraz olsun ilerleme kaydetmiş olacağıma inanıyorum...

polias
5-04-12, 23:04
niltt
Bu sayede hiç alamayacağımız alakasız bir dönemde evimizi aldık.Ben inanıyorum,şimdi aynı şeyleri araba için yapıyorum,daha sonra da yazlık için yapacağım:KK53:Tabii önce sağlık...

Hani sesli düşünelim demiştiniz ya,benim de dilimden gece gündüz şu 3 kelime düşmez.."sağlık,huzur,mutluluk"
durduk yere bile söylerim,beynime işledim artık...


Canım nasıl yaptın olumlamani yani ev alıcam falan mı dedin

keydiley
5-04-12, 23:04
bende aynı şekilde.hele bu aralar:))

polias
5-04-12, 23:04
mersa_liz
valla o kitaba benim de ihtiyacım var sanırım...

hatta "yıka beynini çamaşır suyuyla" daha iyi olur bana...

ben şimdiden başladım dozlara... 21 gün sonra biraz olsun ilerleme kaydetmiş olacağıma inanıyorum...
Canım al mutlaka cok tavsiyeyle dün 3 arkadas üçümüzde aldık kitabın arkasında aynen söyle yazıyo 'Pozitif düşünce cok guzel ama yetmez !

niltt
5-04-12, 23:04
polias
Canım nasıl yaptın olumlamani yani ev alıcam falan mı dedin
Aynen öyle,evlenirken kiraya çıkmıştık.Ama benim içimde beynimde yer eden duygularım o kadar olumluydu ki..Evimizi alacağız,hem de 1 sene içersinde diye düşündüm hep.Bi de ben tutumlu bir insanımdır.Ailem bile beni teşvik etti"sen çabuk ev olursun"diyorlardı.Bende o tapuyu getirceğim seneye derdim hep.Hem de masrafsız,emlakçısız,kredi faizlerinin en düşük olduğu dönemde sahibinden kutu gibi bi ev bulduk.Tam 1 sene sonra...:nazar:

mersa_liz
5-04-12, 23:04
polias
Canım al mutlaka cok tavsiyeyle dün 3 arkadas üçümüzde aldık kitabın arkasında aynen söyle yazıyo 'Pozitif düşünce cok guzel ama yetmez !
vardır di mi kitapçılarda filan...

tamam ben yarın aliym bakiym...

benim acilen bu durumdan kurtulmam lazım. negatif düşüncelerim yüzünden o kadar sinirli oluyorum ki herkese hayatı zindan ediyorum. ortada birşey yokken bile sırf düşüncelerim yüzünden sinirli olabiliyorum