Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

yazlık elbise dikmek istiyorum kalıp bulamıyorumm


cinncann
19-06-12, 22:06
ya arkadaslar yaz geldi söyle ifil ifil yazlık bi elbise dikmek istiyorum sifon kumastan ama ne yazıkki kalıp bulamıyorum terzilerde o kadar pahalı dikiyor ki o paraya piyasadan 3 elbise alırım yardım edin lütfen hazır kalıbı olanlar yada tavsiyede buluncaklar hadi kızlarrrr...

gadjo dilo
20-06-12, 05:06
Bence kalıba ihtiyacın yok. Bir kaç önerim olacak umarım işe yarar. Üşenmedim çizdim :p Paintte fareyle zor ve kötü oldu biraz.

Eki Görüntüle 448013

Eğer ilk resim tipinde elbise istiyorsan, göğüs kısmı otursun diyorsan sadece kırmızı yerlerden dikine katlayıp ay şeklinde dikmen yeterli. Eğer göğüs altı da otursun diyorsan mavi yerlerden de enine katlayıp dikiyorsun. Bel ve popo oyuntum da gözüksün diyorsan ikinci resimdeki pembe yerlerden belinin en derin yerine gelecek şekilde hafifçe enine katlayıp aşağıdan yukarı dikiyorsun.

Straplez yapıp omzuna askı yapabilirsin. Göğüs kısmında kalp tarzında çatal hizasında dekolte olması için lastikli ipler var. Onlarla iki göğüs arasından yıkarıdan aşağı dikersen büzüşür güzel bir görüntü oluşur. beline de kuşak yaparsın oldu bitti. Eteğini de bu modelde şöyle yaparsan güzel olur. Daire şeklinde kumaşı kesersin, yani belin içine girecek şekilde. Etekte doğal bir genişleme olur uçlarına doğru. Çok da güzel olur. Bunun için arkadan fermuar ya da beline lastik yapman lazım.

En kolayı da en sağdaki tip. Elbiseyi düüüümdüz dikiyorsun. Tek önemli yanı omuz açıklığını omuzdan düşecek kadar geniş yapmaman. Gerçi düşürüp tek omuz da yapabilirsin... Resimdeki gibi yukarıdan aşağı ters üçgen gelen şekilde kesip diktiğinde kollarını indirdiğinde salaş bir görüntü yaratan bir model halini alır. Bence gayet güzel olur. Bunun da istersen beline kuşak yapabilirsin. Veya içten bi lastik tutup dikip beline hafif tutacak şekilde lastikli görüntüsü verebilirsin.

tontriko
20-06-12, 07:06
bende basit bir elbise dikmek istiyorum aslinda soyle tiril tiril olur ya...uzun kol boydan...bunu en basit bir sekilde nasil yapabilirim acaba?