PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alkali DiyetiSayfa : [1] 2 3

benedenben
04-08-2012, 23:33
Arkadaşlar Merhabalar,uzun zamandır kadın dergilerinde tek sayfalık makalelerine rastladığım internette hiçbir yerde ayrıntılı bilgi bulamadığım bir diyet hakkında size bilgi vermek istiyorum.Zayıflama ile beraber bu diyetin hayati önem taşıdığını düşünüyorum.Ayşegül Çoruhlu bu diyet ile kapsamlı ve bilimsel bir kitap yazmış ben yurtdışındaki kayınvalidem içim bir özet çıkardım ama kendisinin kolestrol problemi nedeniyle yoğunlaştığım konuda bu oldu.Yinede ayrıntılı sorularınız olursa cevaplamaya çalışıcam ama bence bu kitabı başucunuzdan ve elinizin altından eksik etmeyin.

Hastalıkların sebebi,yanlış benzin sonucu oluşan asit artıkların vücutta birikmesidir.Hastalıklara verilen sayısız ismin hiçbir önemi yoktur.Önemli olan hepsinin aynı sebepten kaynaklanmasıdır.Vücutta aşırı doku asitlenmesi!Bir hücrede asitlenmeye bağlı hasar çoğalınca,o hücrenin oluşturduğu dokuda fonksiyon kaybı olur,tahribat arttığındaysa ilgili organda hastalık oluşur.Sistem böyle çalışır.Bu nedenle önce hücreleri korumanın yolunu bulmalıyız.
Kilo ile Asit Arasındaki İlişki
Vücudunuzda fazla asit yükü varsa,ne kadar diyet yaparsanız yapın,kendi bünyeniz yağ dokunuzu kaybetmenizi engeller.Üstelik bunu sizi korumak için yapar çünkü yağ fazla asidi zararsız hale getirir.

Alkali Ol Zayıfla
Özet olarak;basit formülümüz,asit yapan yiyecekleri azaltıp alkali yapan yiyecekleri arttırmaktır.Tabağımızda %80 alkali,%20 asit yiyecekler olmalıdır.
Diyelimki 100 gram et yedik,etin yanında 400gram yeşil salata,etin günahlarını silecektir.

Asitlenmeye Bağlı Hastalıklar
Asitlerin yağda depolanması ve kiloyu yağdan kaybetmemek bizim için ucuz bir bedeldir.Asıl sorun asit yükünün sebep olduğu öteki hastalıklardır.

Kanser ve Asitlenme
Yüksek asitlenme,ortamdaki düşük oksijen yüzünden gerçekleşir.Dokuda azalmış oksijenin kanser oluşmasında önemli sebeplerden biri olduğunu,kanser hücrelerinin oksijen bulunmayan ortamlarda şekeri fermante ederek enerjiye çevirip kullandığını ispat ederek 1931 yılında Dr.Otto Walburg bu keşfiyle Nobel ödülü almıştır.
Vücuttaki asit yükü artınca asidin biriktiği bazı hücreler hasar görüp ölür ama bazı hücreler ölmek yerine kendilerini ilkel bir hücreye çevirip ortama adapte olurlar.Bu tür hücre hiçbir görevini yerine getirmez,bağışıklık sisteminden saklanabilir,beyinden gelen emirlere uymaz,sonsuz kez çoğalabilir,çevresindeki hücreleride kendine benzetir.İşte bu,kanser hücresidir.Kanser hücrelerinin bayıldığı şey yüksek asit,düşük oksijendir.Yüksek oksijenli dokularda yaşayabilen kanser hücresi yoktur.Yüksek oksijen alkali ortamda olur.Kanser hücreleri asitlenmiş ortamda zor şartlarda yaşama mücadelesi veren akıllı hücrelerden başka bir şey değildir.

Kolesterole Yeni Bir Bakış Açısı
Kandaki asitler geçtikleri yol boyunca damar çeperindeki hücreleri tahrip etmeye çalışırlar.Damarı oluşturan yapılara saldırmaları engellenmezse damarlar delinir.Vücut hasarın bu aşamaya gelmesine izin vermez;bu asitlerin damarları zedelememesi için onları kolesterolle paketler ve zararsız hale getirmeye çalışır.Bunun için karaciğer ve kemikler ona yardımcı olur.Kanın asit yükü artınca karaciğerden daha çok kolesterol üretilir.Kolesterolün,kötü kolesterol dediğimiz LDL kolesterol kısmı asit paketleme işini yapar.Damar çeperinde asitlenmeden zarar gören yerleri yama şeklinde onarmaya çalışır,yanına yardımcı olarak kalsiyumu alır.Kalsiyum ve asitler birleşip sertleşerek plak dediğimiz oluşumlara sebep olur.Bu plaklar zamanla çoğalır,tüm damarı çevreler.Böylece damar sertliği ve tansiyon problemleri ortaya çıkar.
Kolesterol içeren besinler değil,asitlenme yapan besinler damarlarınızı sertleştirir.Ağzınıza hiç yağ koymasanız,hiç hayvansal protein (kırmızı et,yumurta vs.) almasanız bile damar sertliği hastalığına yakalanırsınız.Şeker de damarları sertleştirir.Diyabet hastaları bunu iyi bilir.

Asitlenmenin Etkili Olduğu Diğer Hastalıklar
#Asitlenmenin diş çürüğüne yol açtığını biliyoruz.Asitli ortam ve şeker,bakterilerin çoğalmasını kolaylaştırır.Bunun sonucunda diş etleri çekilir.
#Alkali ortamda fonksiyon gösteren iyot mineralidir.Asitlenme sebebiyle iyodu kullanamamak tiroid fonksiyonlarını azaltabilir.Tiroid fonksiyonlarının azalması,hipotiroidiye ve kolay kilo alınmasına sebep olur.
#Vücudumuzdaki en büyük protein olan kollajen,asitlenme sebebiyle sertleşir.Kollajenden oluşan eklemler ve cilt esnekliğini kaybeder.Ciltte kırışıklıklar ve kurumalar meydana gelir.Cildin hızla yaşlanmasında asitlenmenin etkisi sandığınızdan çok fazladır.
#Asitlenme durumunda kan ve dokular daha az oksijen içerdiğinden vücutta oksijensiz bakterilerin üremesi kolaylaşır.Dolayısıyla mantar ve enfeksiyonlara yatkınlık olur.
#Asitlenme hücre zarlarının sertleşmesine sebep olur.Serteleşen hücre zarları sebebiyle,özellikle beyinde hücreler arası iletişim yavaşlar.
#Uykusuzluk,depresyon,hafıza kaybı durumlarında da asitli olmanın etkisi vardır.Uyku için melatonin hormonu,depresyon oluşmaması için serotonin hormonunun yeterince üretilmesi ve diğer hücrelerle iletişim içinde olmaları gerekir.
#İnsülin hormonu,hücrelerin zarında bulunan bir kilidin anahtarıdır.Asitlenme sonucu sertleşen hücre zarında bu kilit bozulur.Bu duruma insülin duyarsızlığı denir.
#Asitlerin çoğu böbrekten atıldığı için yüksek asitli idrar,idrar yolu enfeksiyonlarına,böbrek taşlarına zemin hazırlar.
#Asit yükünü seyreltmek için vücut daha çok su tutar.Fazla su tutulu ödem yapar.Alkali su tüketmek mevcut ödemi azaltır.
#Yağ dokularının asit dokusu olduğundan söz etmiştik.Bu depoların etrafında daha çok su tutulur.O dokudaki lenf ve kan damarlarını sıkıştırır,büzüşüp sertleşirler.Kanın beslemediği,oksijensiz kalan bu bölgenin derisindeki büzüşmeler Selülittir.

Alkali Beslenme
Her öğünde asit oluşturan yiyecekleri,alkali oluşturan yiyeceklerin dörtte bir oranında tutmak idealdir.Bu temel prensibi oluşturmak için öncelikle alkali olmanızı sağlayan gıdaları öğrenelim.

Alkali Su
Alkali su,20 kilo başına 1.lt olmak üzere tüketilmelidir.Günlük ihtiyaç 2.5 ile 4 litre arasındadır.Ancak basitçe mutfakta bulunan karbonatla suyu alkali yapabiliriz.1 litre suya yarım çay kaşığı kadar karbonat eklersek suyun PH’ını 8 ve daha yukarı alkali değerlere çıkarabiliriz.Karbonat,elma sirkesi veya limon ekleyerek alkali özelliği arttırılan su içmek yağ yakımını arttırır.Günde 3 litre alkali su,9 litre normal sudan daha iyidir.Alkali su içmeye başladığınızda,bunca su içme eziyetinin nihayet işe yaradığını göreceksiniz.

Alkali Su İçmek
1-Suyun yemeklerle içilmemesi gerekir.
Suyun alkali yapısı midenin asidini azaltır.Yemek sırasında mide asidi azalırsa yiyecekler,özellikle proteinler iyi sindirilemezler.İyi sindirilemeyen proteinler bağırsaktaki asit yükünü arttırlar.
2-Her 20 kiloya 1 litre alkali su içmek gerekir.
3-Sabah kalkınca ilk iş,akşam yatmadan önceki son iş olarak birer bardak alkali su içmek önerilir.
4-Suyu 2 saatte bir içmek tavsiye edilir.(Çünkü böbrek vücuttan asitleri temizlerken mesaneyi yavaş yavaş doldurur.)
5-Suyun öğün aralarında içilmesi gerekir.
6-Yemeklerden yarım saat önce ve yemekten 2 saat sonra su içilmelidir.
7-Özellikle yemekten yarım saat önce içilen 1 bardak alkali su acıkmayı azaltır.(Sudaki alkali özellik midenin asidini azalttığı için açlığa bağlı mide kazınması azalır.)
8-Pratik olmak için yanımızda karbonat taşıyıp suya ekleyebiliriz.1 litre suya yarım çay kaşığı oranında kullanmak yeterlidir.
9-Limonlu veya elma sirkeli suyu açken içmek mideyi daha çok kazındırır.Bunları yemek sonrası tüketmek daha uygundur.
10-Suyu soğuk içmek yerine oda sıcaklığında içmek daha uygundur.


Alkali Tuz
Aslında yeterince tuz almıyoruz.Tuzumuz eksik ama sodyum klorürle tıka basa doluyuz.Normal sofra tuzu sodyum klorür elementlerinden oluşur.Deniz tuzu yada en ideali olan Himalaya tuzunun içinde insan kanındaki tüm mineraller mevcuttur.Aslında bu tuzun bir besin olarak algılanması gerekir. Himalaya tuzu 250 milyon yıl geçmişte mevcut olan denizlerden oluştuğu için içinde şuan denizlerde bulunan sanayi artıkları yoktur.
Tuz Kontrolü:
Aldığınız deniz tuzunu geceden suya koyup karıştırmadan bekleyin.Sabah tuzun eridiğini görürsek bu tuz doğal tuzdur.Erimemişse o işlemden geçmiş tuzdur.

Alkali Yağ
Asitlenmeyi azaltmak istiyorsak doğru yağı seçmeliyiz.Yanlış türde yağ kullanımı asitlenmeyi arttırır.Omega 6’lar az miktarda alındığında yararlı yağlardır.Alınan Omega 6’ların miktarı,Omega 3 yağlarıyla orantılı olmalıdır.Tüketilen omega 6’ların miktarı,omega 3’lerin iki katından fazlaya çıkılmamalıdır. Omega 3’ler yeterince mevcutlarsa,omega 6’ların tahribat yapmasına engel olurlar.İdeal oran 2/1’dir.Modern beslenme şeklinde ise bu oran 20/1 durmundadır.
Bu yüzden eczanelerde satılan yüzlerce besin takviyesinden sadece birini seçmek gerekse bu Omega 3 desteği olmalıdır.

Alkali PH Damlaları
#Suyun Phını yüksek alkali yaptıkları için daha az suyla daha çok asit artık temizlenir.
#Ph değeri 10 ve 10’un katları olarak artar.Ph’ı 6.5 olan içme suyuna Ph damlası eklenerek Ph’ı 8’5a yükseltilen su 100 kat daha fazla alkali olur.Böylece orijinal halinden 100 kat fazla asit artığı vücuttan atabilir.Yeterince su içmeyen kişiler için kurtarıcıdır.
#Alkali değeri artan kan dokulara daha çok oksijen taşır.Dokularda oksijenin artması,bakteri ve mantar enfeksiyonlarını engeller.
#Oksijenlenme artışı dokuda kanser hücresi oluşumunuda azaltır.Kanser hücreleride oksijensiz ortamı severler.
#Oksijen artışı enerjiyi arttırır.
#Kilo vermeyi kolaylaştırır.
#Kalsiyum kaybını azaltır.
#Ağızdaki asitlenmenin sebep olduğu diş çürüğü ve kötü kokuyu engeller.
#Mide yanması ve rüflü şikayetlerini azaltır.
#Böbrek taşı oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
#Fazla kahve ve çay tüketmenin asitlenmeye katkısını azaltmak için içlerine PH damlası eklenebilir.Tadını değiştirmeden,içilen kahve ve çayın asit PH’ını azaltır.

10 ADIMDA ALKALİ BESLENMEYE GEÇİŞ
1-İdrarınızı Takip Edin.
İdrarınızın koyu olmasına izin vermeyin.
Koku ve renk takibi yapın.
Diyet yaparken idrarınızın koyu olmasının 2 sonucu olabilir.Asitlenmeniz sebebiyle ya yağdan kilo veremediğiniz yada kiloyu kaslarınızdan verdiğiniz anlamına gelir.
2-Su İçin
Suyu alkali için.
Limon,misket limonu,elma sirkesi suyla tüketilince vücudu alkali yapar.
Karbonat katarsanız suyun PH’ı alkaliye yükselir.
Eczanelerden hazır PH damlacıklarına ulaşabilirsiniz.
Günlük olarak en az 3 litre su için.
İdeal suyu 20 kilo başına 1lt içmektir.
Asitli kaçamaklar yaptığınızda içtiğiniz suyun miktarını arttırın.
Yemeklerden 20 dakika önce yemeklerden 2 saat sonra su içilmesi kuralına uyun.
Sabah ilk iş,gece son iş olarak alkali su için.
Suyu bardak bardak için.Bir seferde çok miktarda su içmek işe yaramaz.
İçtiğiniz suyun klorür florür içermemesine özen gösterin.
Sebze sularıda su içmekle aynı etkiyi yapar.
Kahve,kola,siyah çay içmeniz su içtiğimiz anlamına gelmez.Aksine bunlar mevcut suyumuzu azaltır.Bunlardan vazgeçemiyorsanız üzerine 2 bardak alkali su için.
3-Tuzunuzu Değiştirin
Sofra tuzunu bırakın.
Deniz ve Himalaya tuzu kullanın.Hem ödemlerinizi çözersiniz hemde daha hızlı kilo verirsiniz.
Tuzunuzu yanınızda taşıyın.
4-Sebze suyu içmeye çalışın
Sebze suyu meyve suyu değildir.Meyve suyu taze sıkılmış olsada zararlıdır.
Bunu alışkanlık haline getirirseniz asitlenmeyi çok kolay çözersiniz.
Sebzelerin içindeki alkali elementlerinin oranı kana benzer.
Alkali su ve sebze suyu ile çok hızlı kilo verebilirsiniz.
Katı sebze sıkacağı vücudunuzu temizlemeye yardım ettiği gibi vicdanınızıda temizler.Daha çok kaçamak asitlendirici yiyecekler yeme hakkını size verir.
5-Kaçamaklarınızı Alkaliyle Dengeleyin
Kaçamak yapıp sevdiğiniz asitli besinlerden yediğinizde günahınızı silmek için bunları çiğ sebzelerle beraber tüketin.
Uzun uzun salata hazırlamam derseniz,sularını için.
Tatlı konusunda ideal olan hiç tatlı yememektir.Kuru ve yaş meyvelerin az şekerli olanlarını az miktarda tüketebilirsiniz.
Meyve şekerinin cildimizi en çok yaşlandıran besin maddesi olduğunu unutmamalısınız.
6-Balık ve İyi Yağlar Tüketimini Arttırın.
Somon,hamsi,sardalye,uskumru vb tüm balıkları bolca tükerin.Kabuklular hariç tüm deniz ürünleri iyidir.
Yaşınız,kilonuz,cinsiyetiniz ne olursa olsun günde en az 1 tane, 1000 mg Omega3 tableti almaya başlayın.
Yemek pişirmede zeytinyağını tercih edin.
Avakado ve hindistancevizi yağını çok faydalı oldukları için tüketin.Bu iki gıdayı hafife almayın.
7-Doğru Kalsiyum Kaynakları Öğrenin
8-Alkali Yapan Besinleri Öğrenin
9-Akşam Yemeğinizi Doğru Seçin
Amacımız akşam yemeğinde karbonhidrat miktarını azaltarak kilo vermektir.
Akşam yemeğinde kilo almanıza neden olacak besinler :
Tüm şeker içeren besinler,Tüm şekerli içecekler,Kolalı içecekler,Baklagiller,Süt,peynir,yoğurt,her tür süt ürünü,Tohumlar,Kuruyemişler,Meyveler,Kuru meyveler,Alkol,Un içeren her şey,ekmek,kek,makarna vb…(Çorbadaki unda buna dahildir),Pilav,Patates,Mayonez,ketçap,nar ekşisi,hardal gibi tüm soslar,Kırmızı,sarı,turuncu sebzeler.
10-Oranlamayı Öğrenin

ÖRNEK BESLENME PLANI
İlk iş idrara bakılacak.Ph çubunuz yoksa,hergün idrarın daha açık renkte olduğunu görmeye çalışmalıyız.
Dişler florürsüz diş macununa karbonat eklenerek fırçalanmalı.
1 çay kaşığı zerdeçal,1 çay kaşığı tarşınla az suda karıştırılıp içilmeli.(Tarçın insülinin daha az ortaya çıkmasını sağlar.Zerdeçal DNA tamiri yapar.)
1 bardak alkali su içilmeli.2 kuru siyah kayısı ve siyah erik bağırsak çalışmasını arttırır.

Kahvaltı
Lor Peyniri
Salatalık ve diğer yeşillikler(Limon ve soğuk sıkım zeytinyağı eklenerek)
Gün içinde sarı ve kırmızı sebzeleri tüketmek serbesttir.
Siyah tuzsuz zeytin
4 yumurta beyazı ve 1 sarısı ile omlet veya haşlama
Az miktarda tereyağı
Keçi,koyun peyniri türleri
Bir avakado,limonla
2dilim glutensiz ekmek
Az miktarda üzüm pekmezi ve tahin
Yeşil çay ve bitki çayları
Badem sütü
Badem
Haftada birer gün ceviz ve fındık kahvaltıya eklenmelidir

Öğlen
Kahvaltı bittikten 2 saat sonra 1 adet kafeinsiz şekersiz kahve üzerine 1 bardak alkali suyumuzdan içilmeli
Yemekten 20 dk önce alkali su içilmelidir.
Her türlü çiğ sebze ,salata
Haşlama buharda pişmiş tüm sebzeler
Tüm çorbalar
Her çeşit zeytinyağlı sebze yemeği
Baklagillerin hepsi
Balık türevlerinin hepsi
Izgara tavuk veya hindi
Salatalar(sos olarak sadece limon zeytin yağı ve elma sirkesi)
Kabuklarıyla haşlanmış patates varsa tatlı patates
Glutensiz undan makarna pizza
2 dilim glutensiz ekmek
Yemeklerde bolca kırmızıbiber ekilmeli
Kıramış besinler tüketilmemeli
Mikrodalgada pişmiş ısıtılmış besinler tüketilmemeli
Himalaya tuzu kullanılmalı

Geç Öğleden Sonra
Öğle yemeğinden 1 saat sonra 2 bardak yeşil çay içilmeli
Öğle yemeğinden 2 saat sonra 1 bardak alkali suya 1 tatlı kaşığı tarçın konarak içilmeli
Bu esnada küçük günahlar serbest:
1 porsiyon tatlı,2 meyve yada 2 parça çok koyu çikolata

Akşam
Öğle yemeğinden en az 4 saat sonra akşam yemeği yenmeli
Akşam yemeği olabilecek en erken saatte yenmeli 18:00 idealdir 20:00 sınırdır.
Sadece sebze ve protein tüketilmelidir
Yemekten 20dk önce 1 bardak alkali su içilmelidir.

İzin Verilenler
Her türlü sebze.Beyaz,yeşil ve morlar serbesttir.Sarı ve kırmızı sebzeler tüketilmemelidir.
Sebzenin büyük kısmı çiğ olmalıdır
Protein olarak haşlanmış ızgara somon balığı ve diğer balık türevleri (kabuklular hariç)
Hindi eti,tavuk göğüs eti,dana ve kuzu eti,dana ciğeri,kelle-paça,pastırma
Yenilen protein miktarının 4 katı kadar çiğ sebze tüketilmelidir.
Yeterince çiğ sebze tüketilmezse sebze suyu hazırlanmalı
Kırmızı et her yendiğinde normalden daha fazla sebze desteği alınmalı
Akşam yemeği lokmaları en az 15 kez çiğnenerek yutulmalı.
Yemeklerle beraber su dahil,alkol,ayran,meyve suyu,soda vb. hiçbir sıvı Yemekten 2 saat sonra 1 bardak suya 1 yemek kaçığı limon veya doğal elma sirkesi eklenerek içilmeli.Sindirimi rahatlatır.
Gece boyunca şekersiz bitki çayı serbesttir.
Mide kazınırsa yatmadan hemen önce bile olsa 1 katı yumurta yenebilir.
Yatmadan önce 1 bardak alkali su içilmelidir.
Yatma saatinin ideali 23:00-24:00’dır.Yatak odası tamamen karanlık olmalı,karanlık değilse göz bandı kullanılmalıdır.

benedenben
04-08-2012, 23:36
Kısa süredir bu diyeti hayatıma uyguluyorum ve ramazan dolasıyla tahmin edeceğiniz üzere kilo aldığımı düşünmeme rağmen ve tam olarak alkali diyete adapte olamama rağmen herkes ''çok zayıflamışssın yeter artık zayıflama''diyor Ramazan biter bitmez tamamiyle hayatımı bu diyet doğrultusunda yönlendiricem ileriki günlerde gelişmelerden sizi haberder ederim

elkinn
04-08-2012, 23:44
çok faydalı bilgiler,teşekkür ederim..
gül kaynak da sıkça bu diyetten bahsediyor..raw food diye bi beslenme biçimi..uygulabildiğim kadar hayatıma geçirmeye çalışıyorum bende..
zayıflamada ph etkisi diye bi kitap var.yazarı bu diyetin kurucusu
robert young..

benedenben
04-08-2012, 23:55
Evet Robert Young sanırım bu konuda öncü ama ben Ayşegül Çoruhlunun kitabına bile zor ulaştım.Hayatınıza bu diyeti geçirmenize çok sevindim.Zayıflamak bir kenara kadın gerçekten tüm hastalıklarının temel nedenin asitlenme olduğundan bahsedince bende tanıdığım tanımadığım herkese bunu anlatıyorum ve alkali olmaları için baskı yapıyor bile olabilirim.

elkinn
04-08-2012, 23:58
Evet Robert Young sanırım bu konuda öncü ama ben Ayşegül Çoruhlunun kitabına bile zor ulaştım.Hayatınıza bu diyeti geçirmenize çok sevindim.Zayıflamak bir kenara kadın gerçekten tüm hastalıklarının temel nedenin asitlenme olduğundan bahsedince bende tanıdığım tanımadığım herkese bunu anlatıyorum ve alkali olmaları için baskı yapıyor bile olabilirim.

ne güzell..bu yolda devam edin ozaman..ben eşime bile sigarayı bırakrıramadığım için bu konulara
giremiyorum ne yazıkki..

mehtapcay
25-08-2012, 23:03
Selam kizlar bnde bu diyetle ilgileniyorum aslinda fena kafaya taktim ama kitabini okudum 10 11 tane ilac aldiriyor ya acikcasi korktum ilaclar antioksidan lif omega 3 bunun gibi vitaminler ama bu kadar vitamin bisey yapmazmi ya

benedenben
30-08-2012, 23:01
Kızlar okadar kısa sürede okadar güzel kilo verdimki anlatamam lütfen inceleyin kurtulun !!!!!!!!!!!!!!

lavanta84
31-08-2012, 10:45
ne kadar sürede kaç kg verdin acaba?

benedenben
31-08-2012, 12:09
Nisan ayının sonuna kadar 72 kilo mayıstan itibaren yarım yamalak uyguladığım bu beslenme biçimiyle ramazandaki durumumuda göz önünde bulundurursanız bence 31 ağustosta 61 kilo olmam mucize.Çünkü tahmini olarak 8-10 yıldır 65 kilonun altına inemiyordum

sevgi-liebe
31-08-2012, 12:39
Kızlar okadar kısa sürede okadar güzel kilo verdimki anlatamam lütfen inceleyin kurtulun !!!!!!!!!!!!!!

Ne kadar sürede ne kadar kilo verdin bilgilendirirmisin lütfen

benedenben
31-08-2012, 12:42
Sevgicim bir önceki mesajda anlatmaya çalıştım başka sorularınız olursada cevaplamaya çalışırım

Nisan ayının sonuna kadar 72 kilo mayıstan itibaren yarım yamalak uyguladığım bu beslenme biçimiyle ramazandaki durumumuda göz önünde bulundurursanız bence 31 ağustosta 61 kilo olmam mucize.Çünkü tahmini olarak 8-10 yıldır 65 kilonun altına inemiyordum

sevgi-liebe
31-08-2012, 12:43
Ne kadar sürede ne kadar kilo verdin bilgilendirirmisin lütfen

Cevabı vermşssin,görmemiştim,kusura bakma .diyet yaptın mı yoksa sadece beslenme şeklini değiştirerek mi yaptın,lütfen günlük neler yaptın ne kadar alkali su şçtin v.s. lütfen daha fazla bilği ver.:16::16::16::16:

benedenben
31-08-2012, 12:48
Diyet günlükleri bölümünde ayrıntılı bilgi vermeye çalıştım.Ama ben cici bir kız değilim sigara kullanıyorum çay kahve çok fazla tüketiyorum,yemek seçiyorum,düzenli yemiyorum.Bu nedenle hiçbir diyeti tam olarak uygulayamadım bu diyette dahil.En önemliside su içmek benim için büyük bir eziyet bazen ağlayacak gibi oluyorum ama kendimi zorluyorum :)))

shook_shekeer_shiskoo
31-08-2012, 17:27
hımmmm çoookkk tşk ederim kesinlikle tam ihtiyacım olan şey işte bu...
çünkü benim vücudumda aşırı asit olduğunu biliyorum....

alkali besin araştırmasını çok yaptım ama bu su olayı işte bu dedirtti bana ...

deneyeceğim we sonuçları hem burada hem günlüğümde baylaşırım ...

bu arada benim kahve tüketimim günde 10-14 bardak arası
:((((


tek vazgeçilmezim kahve ...onsuz mutlu olamam :)))))))

benedenben
31-08-2012, 21:37
Kahvenizi yaptığınız suyada PH damlası ekleyerek çok asitli olan kahvenin asidini düşürebilirsiniz

serapd
25-09-2012, 08:00
Sevgili Benedenben, çok emek vermişsin. Ellerine sağlık. Dukan diyetine başladıktan kısa bir süre sonra ürik asit birikmesinin olacağı konusu kafama takıldı ve bu asitten kurtulmanın yollarını ararken Alkali Diyet kitabına rastladım. Kitabı aldıktan sonra da senin günlüğüne :)
Tüm arkadaşların mutlaka okuması gereken önemli bilgileri herkesle paylaşmak için ciddi bir emek vermişsin. Çok teşekkürler.

Müsaadenle ben de bir öneride bulunmak istiyorum: evde genellikle damacana su kullanıyoruz. Uzun zamandır ph sı 8.24 olan damacana suyu kullanıyorum. İçiminde farklılık yok. Evde kullanım için daha pratik olabilir. pH damlalarınızı ya da bikarbonat tozlarınızı yanınızda taşıyarak dışarıda alacağınız sularda kullanabilirsiniz.

benedenben
25-09-2012, 17:31
Serapd kitabı okuyan biri olarak emeğimin farkına varmanıza çok teşekkür ediyorum ve minnettar kaldım çünkü diğer başlığımda buna emeği ziyan etmeye çalışıp,kirletmeye çalışan kişilerle karşılaştım ve inanılmaz kalbim kırıldı.
Bende size hangi su olduğunu sormak istiyorum 8.22 çok iyi bir değer acaba bir ''kuş cinsi'' olan markamı? :1:
Hemde siz asit seviyenizi düşürdünüzmü,nasıl etkiler hissettiniz paylaşırsanız çok sevinirim

serapd
26-09-2012, 07:01
Serapd kitabı okuyan biri olarak emeğimin farkına varmanıza çok teşekkür ediyorum ve minnettar kaldım çünkü diğer başlığımda buna emeği ziyan etmeye çalışıp,kirletmeye çalışan kişilerle karşılaştım ve inanılmaz kalbim kırıldı.
Bende size hangi su olduğunu sormak istiyorum 8.22 çok iyi bir değer acaba bir ''kuş cinsi'' olan markamı? :1:
Hemde siz asit seviyenizi düşürdünüzmü,nasıl etkiler hissettiniz paylaşırsanız çok sevinirim

Merhaba. Diğer topiği okudum. Bununla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Hayatın merkezine oturtulacak önemli mevzular değil bence.
Aynen öyle 2-3 aydır saka su içiyoruz. Asit seviyemi yeterince düşürmüş olduğumu sanmıyorum, çünkü dukan diyeti yaptım bir süre. Sadece alkali su içmek de tek başına yetersiz kalır. Fakat şu kadarını söyleyebilirim ki, ölçüm değil gözlemlerime dayanarak, nisbi oranda azalma olabilir.
Biyoloji okudum; fizyoloji, biyokimya, enzimoloji, endokrin bilirim fakat bu konuda özel bir özen göstermedim. Neyse ki dukan yapma gafletinde bulununca kafama takılan sorulara yanıt ararken alkali olmanın önemini yeniden kavradım. Bu konuda ilerledikçe gözlemlerimi paylaşmaya çalışacağım. Sizden de paylaşımlarınızı bekliyorum. Selamlar...

benedenben
26-09-2012, 07:26
Serapd bu diyetin diğer diyetler kadar spesifik olmaması ve kilo probleminden ziyade sağlığımızdaki temel yanlışların düzeltilmesini amaçladığı için örneğin kanser,kolestrol...benim için büyük bir değer kazandı.Umarım Dukandaki aşırı protein yüklenmesi nedeniyle problem yaşamamışsınızdır.
Ben karbonatı ve ph damlasınıda hayatıma adapte ettiğim için optimal su tüketimine ulaşamama rağmen alkali seviyemi 5ten 8e çıkarabildim.
Ama suyun içine karbonatı eklemiyorum 1 çay kaşığı karbonat alıp üzerine su içiyorum.
Ph kağıdını ve ph damlalarını kitapta söylendiği gibi eczanelerde bulmak mümkün olmadı malesef ama medikalcilerde veya damlayı aldığınız bayiilerde bulabilirsiniz uygun fiyata

serapd
26-09-2012, 08:20
Serapd bu diyetin diğer diyetler kadar spesifik olmaması ve kilo probleminden ziyade sağlığımızdaki temel yanlışların düzeltilmesini amaçladığı için örneğin kanser,kolestrol...benim için büyük bir değer kazandı.Umarım Dukandaki aşırı protein yüklenmesi nedeniyle problem yaşamamışsınızdır.
Ben karbonatı ve ph damlasınıda hayatıma adapte ettiğim için optimal su tüketimine ulaşamama rağmen alkali seviyemi 5ten 8e çıkarabildim.
Ama suyun içine karbonatı eklemiyorum 1 çay kaşığı karbonat alıp üzerine su içiyorum.
Ph kağıdını ve ph damlalarını kitapta söylendiği gibi eczanelerde bulmak mümkün olmadı malesef ama medikalcilerde veya damlayı aldığınız bayiilerde bulabilirsiniz uygun fiyata


Katılıyorum, salt kilo problemine indirgemeden genel sağlık rutini içinde değerlendirilmesi gereken bir durum. Dukanı 2 hafta yaptım ve bıraktım. Biyokimya testlerim sorun yaşamadığımı söylüyor. Turnusolu bulmak benim için sorun sayılmaz aslında, dediğim gibi şimdilik gözlemle de anlaşılabilir. Ben hala kilolu bir insan olduğum için haftalık ölçümlerdeki yağ kaybım, dış görünüşte (selülit dediğimiz o yapılarda) değişiklik. İdrar ve gaita takibi basitçe fikir verebiliyor.

benedenben
27-09-2012, 01:56
Umarım bende selülitlerimden kurtulurum,eğer başaramazsam ek destek alıcam

serapd
27-09-2012, 07:25
Umarım bende selülitlerimden kurtulurum,eğer başaramazsam ek destek alıcam

Destek almaktan kastınız yağ karışımları ise bence kullanmalısınız. Çok ciddi kilo vermişsiniz. Bedeniniz alkali hale geçmiş, biraz yardım almakta sakınca olmaz :) Hazır ürünlerden ziyade tv de tarifleri veriliyor, yağ karışımları hazırlanıyor. Onları kullanabiliriz. İçlerinde yakıcı yağlar var. O bölgede kan dolaşımını artırdığı kesin. Dolaşımın artması oksijenlenmenin artması anlamına geliyor. Bence deneyin...

benedenben
27-09-2012, 16:41
Aklımdaki Lpg ve lipoliz tarzı desteklerdi.Ama dediğiniz mesela portakal yağının bulunduğu gibi karışımlardan bahsettiniz sanırım,dedikleriniz çok doğru bu tür bir destekte almalıyım ve yarın başlıyorum :)Sizden öğreneceğim şeyler var.Teşekkür ederim.
İlginç olan yuvarlak yüzlü biriyim kilo verdiğimde hemen gözaltlarım çöker ama yüzüm aynı topluluğunda kalır garip bir tip olurdum.Bu kez hiç çökmedim,sadece ince bir silüete kavuştum.

serapd
27-09-2012, 22:12
Aklımdaki Lpg ve lipoliz tarzı desteklerdi.Ama dediğiniz mesela portakal yağının bulunduğu gibi karışımlardan bahsettiniz sanırım,dedikleriniz çok doğru bu tür bir destekte almalıyım ve yarın başlıyorum :)Sizden öğreneceğim şeyler var.Teşekkür ederim.
İlginç olan yuvarlak yüzlü biriyim kilo verdiğimde hemen gözaltlarım çöker ama yüzüm aynı topluluğunda kalır garip bir tip olurdum.Bu kez hiç çökmedim,sadece ince bir silüete kavuştum.

Estağfirullah, hayatın içinde hala öğrenciyim. Hepimiz birbirimizden öğreniyoruz.
Evet, portakal, biberiye vs. doktorum programında güzel tarifler vermişlerdi. Lpg ve lipoliz de olabilir elbette. Ama ucuzdan pahalıya gitmeyi tercih ederim :34:

Tebrik ederim, oldukça sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olmalısınız. Demek ki bu kez hiç kas kaybı yok. Selülit de zamanla gidecektir. Bildiğiniz gibi vücut değişikliklere bir noktada direnç gösteriyor. Biz de inat edersek sonunda o vazgeçiyor :9: Ben de 65.9 da takıldım bu hafta ve korkarım yarın sabah da kilo kaybı göremeyeceğim. Hiç kaçamağım olmamasına rağmen neden bu hafta durduğumu anlamadım :26:

benedenben
28-09-2012, 09:19
Kilo problemini uzun yıllar yaşadığım için şaka ile karışık ''Genç Kızlığımı yaşayamadım'' derdim.Şimdi kilolardan kurtulunca herşey biranda olsun istiyorum,liposuction yaptırsam yeridir :52:

Vücut bazen direnç gösteriyor kayıp vermek istemiyor,meraktan duramasamda,bu nedenle sık sık tartılmayı bıraktım.''Zayıflama'' ile ilgili hiçbirşey aklıma getirmemeye çalışmıştım o dönem.Ve nezaman çevremden ''Aaa yeter çok kilo vermişsin artık burada kal gibi'', '' Çok güzel zayıflamışsın artık verme'' tarzı tepkiler alsam şımarıp kilo alıyorum hala sabitleyemedim veya düşemedim :(

serapd
28-09-2012, 10:17
Kilo problemini uzun yıllar yaşadığım için şaka ile karışık ''Genç Kızlığımı yaşayamadım'' derdim.Şimdi kilolardan kurtulunca herşey biranda olsun istiyorum,liposuction yaptırsam yeridir :52:

Vücut bazen direnç gösteriyor kayıp vermek istemiyor,meraktan duramasamda,bu nedenle sık sık tartılmayı bıraktım.''Zayıflama'' ile ilgili hiçbirşey aklıma getirmemeye çalışmıştım o dönem.Ve nezaman çevremden ''Aaa yeter çok kilo vermişsin artık burada kal gibi'', '' Çok güzel zayıflamışsın artık verme'' tarzı tepkiler alsam şımarıp kilo alıyorum hala sabitleyemedim veya düşemedim :(

Uzun süre kilolarla boğuşmak yorucu olabilir. Neyse ki liposuctiona ihtiyaç duyacak durumda değilsiniz :34: Liposuction yaptırmaya karşı değilim, fakat bedeli ağır olabiliyor :26:
Kiloyu sabitlemek de zaman alacak, bir süre daha alır verirsiniz muhtemelen. Yaşam tarzı haline getirmediğimiz her sistem bize fazlasıyla dönüyor bilirsiniz.

4 yıldır kilo sorunum var. Arada aldım verdim vs. ama hiç istediğim kiloya inemedim. Arkadaş çevremin bunda etkili olduğunu fark ettim. Kadınlar bir araya gelince mutlaka ikram hazırlanıp sofralar kuruluyor maalesef. Haftada 3 günden fazla bir araya geldiğim arkadaş grubumdan uzaklaşmaya karar verdim. Haftada 1-2 öğün kaçamakla kilo almıyorum. Ama kaçamak öğün değil kaçamak günü yapıp bunu da haftada 3 gün tekrarlarsam 71 kg. görüyorum. Son 9 aydır 68.5 in üzerine pek çıkmadım. Şimdilerde 65.9 um. Ama bu hafta kaçamak yapmamama rağmen kilo veremedim :((

benedenben
29-09-2012, 09:47
Benim bu konudaki şansım kilo vermeye karar verdiğim dönemde evde beslenebilmem oldu ama insan içine çıktığımda hemen tepkiyle karşılaşıyorum.Önceki yaptığım hiçbir şey yememe sadece sade kahveyle yaşama diyetlerime benzer olduğunu düşünüp mutlaka bişeyler yedirmeye çalışıyorlar,veya onlara bişeyler yediğimi kanıtlamak zorunda kalıp uyum sağlıyorum.
Çünkü gerçekten ben sağlıklı besleniyor ve bişeyler yiyorum :) Mesela ekmek tarzı şeyler yememem en büyük konu ve herkes bunun çok zor olduğunu düşünüyor (türk tipi beslenme hatası) ama ben avuç avuç badem ceviz veya yufkayla yapılmış ürünler yiyorum ve hiç ekmek aramıyorum bile.
Dediğiniz gibi bu konuya nasıl çözüm bulucaz bilmiyorum.
Küçüklüğümden aklımda kalan halamın gelini ilk kez bizim eve misafirliğe geldiğinde annemin onların için yaptığı pastalar ve böreklere ''Hayır malesef yiyemem'' deyişi bana çok ayıp gelmişti ve gerçekten kız onca ısrarımıza rağmen yememişti.Keşke bizde yapabilsek :1:

Semerk
30-09-2012, 21:46
Alkali Diyet kitap ozetiniz bana yol gosterici oldu. Ozetiniz bircok soruya da yanit vermekte. Emeginiz icin cok tesekkurler. Kaybedecek fazla bir kilom yok, sagligim icin bu diyeti uyguluyorum. Hosca kalin.

serapd
01-10-2012, 08:22
Benim bu konudaki şansım kilo vermeye karar verdiğim dönemde evde beslenebilmem oldu ama insan içine çıktığımda hemen tepkiyle karşılaşıyorum.Önceki yaptığım hiçbir şey yememe sadece sade kahveyle yaşama diyetlerime benzer olduğunu düşünüp mutlaka bişeyler yedirmeye çalışıyorlar,veya onlara bişeyler yediğimi kanıtlamak zorunda kalıp uyum sağlıyorum.
Çünkü gerçekten ben sağlıklı besleniyor ve bişeyler yiyorum :) Mesela ekmek tarzı şeyler yememem en büyük konu ve herkes bunun çok zor olduğunu düşünüyor (türk tipi beslenme hatası) ama ben avuç avuç badem ceviz veya yufkayla yapılmış ürünler yiyorum ve hiç ekmek aramıyorum bile.
Dediğiniz gibi bu konuya nasıl çözüm bulucaz bilmiyorum.
Küçüklüğümden aklımda kalan halamın gelini ilk kez bizim eve misafirliğe geldiğinde annemin onların için yaptığı pastalar ve böreklere ''Hayır malesef yiyemem'' deyişi bana çok ayıp gelmişti ve gerçekten kız onca ısrarımıza rağmen yememişti.Keşke bizde yapabilsek :1:

Diyetteyim demiyorum zaten. Diyetteyim diyene alerjisi var insanların :34: Aylık dergilerden birinde okumuştum, psikolojik bir hareketmiş bu. Diyetteyim diyenin diyetini bozmak için bilinçli olmayarak hareket ediyormuş insanlar :9:

yalel
03-10-2012, 12:28
Eline sağlık.

çok süper olmuş.

aylarca araştırdım ben bu konuyu. son 8-9 aydır hemen hemen araştırıyorum.

Bir kızım var, bir de oğlumuz olsun istiyorum. gerçi, şimdi bebek meselesinden vazgeçtim, kilo vermeye odakladım kendimi.
Erkek bebek sahibi olmak için, vücudu alkali hale getirmek, çok etkiliymiş. o sebeple, alkali olmak adına, bisürü şeyler yaptım.
saka suyu keşfettim. içiyoruz evde. karbonat kullanıyorum her gün suyumla birlikte bir kere.

ama bu diyetin kilo verdireceği hiç aklıma gelmemişti.
bi denemeye değer buldum hakkatten.

ellerine sağlık.

yalel
03-10-2012, 12:42
annem de, bir süredir meme kanseri ile mücadele içinde. onun için de uyguluyoruz bu diyeti... bilinçli bilinçsiz yaptık bişeyler.
o bahsi geçen kitaptan hiç haberim yoktu açıkçası.

ama şimdi gerek de kalmadı :)
eline sağlık, şahane bir özet hazırlamışsın.

şimdi eşime mail attım, çıktılarını alacak... 3-5 tane çıkartacak, etraftaki eşe dosta da vericem.

emeğine sağlık arkadaşım. sağolasın.

benedenben
03-10-2012, 18:39
Yalel gerçekten çok teşekkür ederim bende aynen sizin gibi yapıyorum elimden gelse yolda tanımadığım insanları çevirip bile Ayşegül Çoruhlunun bize sunduğu bu müthiş bilgileri paylaşmak istiyorum.Gıda mühendisi bir arkadaşımın anneside aynı rahatsızlığı yaşadı ve oda hemen çıktısını alıp annesine koştu.
Ve çok çok çok geçmiş olsun,sağlıklı günler dilerim

benedenben
03-10-2012, 18:43
Alkali Diyet kitap ozetiniz bana yol gosterici oldu. Ozetiniz bircok soruya da yanit vermekte. Emeginiz icin cok tesekkurler. Kaybedecek fazla bir kilom yok, sagligim icin bu diyeti uyguluyorum. Hosca kalin.
Semerk çok teşekkür ederim gerçekten çünkü çok mutlu oluyorum niyetimi anlayıp hayatınıza adapte ettiğiniz için.Başka sorularınız olursada anladığım ve uyguladığım kadarıyla herzaman yanınızdayım.Sağlıkla Kalın!

benedenben
03-10-2012, 18:47
Diyetteyim demiyorum zaten. Diyetteyim diyene alerjisi var insanların :34: Aylık dergilerden birinde okumuştum, psikolojik bir hareketmiş bu. Diyetteyim diyenin diyetini bozmak için bilinçli olmayarak hareket ediyormuş insanlar :9:
Hahahaa Serap hanım ne kadar doğru söylediniz bende artık gizlicem ama artık benim durumum ideal kiloma ulaşmaktan çıktı sağlıklı olmak için ve büyük korkularımdan biri kanserden korunmak için bu diyeti uyguluyorum.
Ayşegül Hanıma ne kadar teşekkür etsem az psikolojimde okadar çok düzeldiki,kendime güvenim bile güçlendi çok mutluyum.

benedenben
03-10-2012, 18:50
Erkek çocuk için birçok ilginç uygulama var ama nasıl anlatsam bilemiyorum :1:
Kadın baskın erkeğin pasif kaldığı ilişkide erkek çocuk olma ihtimalinin yükselmesi bunlardan biri mesela :1:

serapd
04-10-2012, 07:35
Eline sağlık.

çok süper olmuş.

aylarca araştırdım ben bu konuyu. son 8-9 aydır hemen hemen araştırıyorum.

Bir kızım var, bir de oğlumuz olsun istiyorum. gerçi, şimdi bebek meselesinden vazgeçtim, kilo vermeye odakladım kendimi.
Erkek bebek sahibi olmak için, vücudu alkali hale getirmek, çok etkiliymiş. o sebeple, alkali olmak adına, bisürü şeyler yaptım.
saka suyu keşfettim. içiyoruz evde. karbonat kullanıyorum her gün suyumla birlikte bir kere.

ama bu diyetin kilo verdireceği hiç aklıma gelmemişti.
bi denemeye değer buldum hakkatten.

ellerine sağlık.

Merhaba Yalel. Spermler bazan vajinal sıvının asiditesinden dolayı yumurtaya ulaşamayabiliyor. Bazı jeller ortamı spermlerin yaşayabileceği pH seviyesinde tutarken antioksidan desteği sağladığını iddia ediyor. Araştırmanızı tavsiye ederim. Allah gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı etsin.


Hahahaa Serap hanım ne kadar doğru söylediniz bende artık gizlicem ama artık benim durumum ideal kiloma ulaşmaktan çıktı sağlıklı olmak için ve büyük korkularımdan biri kanserden korunmak için bu diyeti uyguluyorum.
Ayşegül Hanıma ne kadar teşekkür etsem az psikolojimde okadar çok düzeldiki,kendime güvenim bile güçlendi çok mutluyum.

Rica ederim hanım deme, burada çok samimi paylaşımlarda bulunuyoruz. Resmiyete gerek yok :34:
Bu korku meselesi bana göre çok tehlikeli. Korku, Allah korusun korkulanı çağırabilir. Allah'a ve evrenin enerjisine inanırım. Elimizden geleni yapıp, korkularımızı arkamıza atacağız. Dua edip, olumlu olanı çağıracağız. Hem daha mutlu oluruz, hem de daha endişesiz ... :16:

yalel
04-10-2012, 10:08
Erkek çocuk için birçok ilginç uygulama var ama nasıl anlatsam bilemiyorum :1:
Kadın baskın erkeğin pasif kaldığı ilişkide erkek çocuk olma ihtimalinin yükselmesi bunlardan biri mesela :1:


Merhaba Yalel. Spermler bazan vajinal sıvının asiditesinden dolayı yumurtaya ulaşamayabiliyor. Bazı jeller ortamı spermlerin yaşayabileceği pH seviyesinde tutarken antioksidan desteği sağladığını iddia ediyor. Araştırmanızı tavsiye ederim. Allah gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı etsin.evet kızlar, oldukça iyi araştırdım bütün bunları. bisürü takvimler edindim.. beslenme düzenimize dikkat ettik.... bbla bla bla... daha da burda şimdi söyleyemeyeceğim bisürü şeyler yani :)

bütün hepsini de, kk'daki arkadaşlarımdan öğrendim. sağolsunlar, ne gerekliyse söylediler, bir topiğimiz var bu konuda... birsürü istediği cinsiyeti elde eden anne adayımız var şimdiden.

fakat ben, ara verdim bu konuya. birkaç düşük geçirdim.
şimdi mola aşamasındayım. inşallah 1 sene sonra yeniden aynı konulara devam.... ama beslenmeme dikkat edicem hakkatten.

benedenben
09-10-2012, 12:59
Arkadaşlarım umarım herşey yolunda gidiyordur,Türkiyede olmadığım için çok fazla ilgi gösteremedim başlığımıza ama sizinle Reha Muhtarın Alkali Diyeti Kitabı hakkındaki yazısını paylaşmak istedim daha bende okumadım şimdi hep beraber okuyalım bakalım ne demiş merak ettim.

Kanserin nedeni ve nlemi... | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/Haber/485631/1/Gundem#.UHQQ_hVmK24)

benedenben
09-10-2012, 13:01
Şimdi okudum bende bizim haftalardır söylediklerimizin tümünü Reha Muhtarda dile getirmiş oda bizden biri artık !!!! :34:

cicikizsinem
09-10-2012, 13:19
bende merak ettim nasıl beslendiğinizi ve neler uyguladığınızı nerden araştırabilirim acaba bende uygulamak isterim kolestrol hastası biri olarak.

benedenben
09-10-2012, 14:18
Sinem hanım sanırım diğer forum başlığını görmüşsünüz şu sıralar ilgisiz kaldım ve barcelonada olduğum için alkol çok kullanıyorum ve kızartma çok yiyorum ama sadece 1 kilo aldım çünkü sürekli PH damlası eklediğim su içmeye çalışıyorum

cicikizsinem
09-10-2012, 14:45
ph damlasını ne kadara aldınız

benedenben
09-10-2012, 18:30
65 lira ve uzun zamandır kullanıyor.4 ay olmuş yarısına gelmişim daha sanırım

Birdy91
14-10-2012, 18:59
Başlığınızı ve yazdıklarınızı büyük bir hevesle okudum.Ben polikistik over hastasıyım ve şu anda dukan diyeti yapıyorum.Başlayalı çok olmadı yaklaşık 3 haftadır yapıyorum ve kilo da veriyorum ancak sağlık açısından endişelerim var.Ne kadar doğru, ilerde sorun çıkar mı hep bunu düşünüyorum...Acaba bu konuda bilginiz var mı ? Yani dukan ı hiç denediniz mi veya çevrenizde bundan sıkıntı yaşayan oldu mu? Bir de kitapta yazanları aynen uygulayarak mı kilo verdiniz yoksa ekstradan bir özen gösterdiniz mi ?Son bir de kiloyu acaba ne kadar yağdan verdiniz biliyor musunuz, hiç ölçüm yaptırdınız mı? Ben çok zor kilo verdiğim için bunlar benim için gerçekten çok önemli.Yanıtlarsanız gerçekten çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim :16:

benedenben
14-10-2012, 20:39
Başlığınızı ve yazdıklarınızı büyük bir hevesle okudum.Ben polikistik over hastasıyım ve şu anda dukan diyeti yapıyorum.Başlayalı çok olmadı yaklaşık 3 haftadır yapıyorum ve kilo da veriyorum ancak sağlık açısından endişelerim var.Ne kadar doğru, ilerde sorun çıkar mı hep bunu düşünüyorum...Acaba bu konuda bilginiz var mı ? Yani dukan ı hiç denediniz mi veya çevrenizde bundan sıkıntı yaşayan oldu mu? Bir de kitapta yazanları aynen uygulayarak mı kilo verdiniz yoksa ekstradan bir özen gösterdiniz mi ?Son bir de kiloyu acaba ne kadar yağdan verdiniz biliyor musunuz, hiç ölçüm yaptırdınız mı? Ben çok zor kilo verdiğim için bunlar benim için gerçekten çok önemli.Yanıtlarsanız gerçekten çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim :16:

Birdycim bende size birkaç soru sorayım:) Dukanın disiplinlerine nasıl uyabiliyorsun? Bu diyetteki atak aşamasından sonra hızlı kilo verip diğer aşamalarda motivasyonun sence düşmeyecekmi?Ve ilk 3 aşamayı kuralları asla bozmadan uydun diyelimki ve başardın son aşamada aylar boyu kilonu sabitlemek için nasıl dayanacaksın? Yulaf kepeğini bulabiliyormusun? Kolestrolun ne durumda?
Açık konuşayım bu soruların hiç birini ben başaramam,başaramadım da :(
Karatay Diyetini uyguladım ve daha çok kilo aldım Dukan diyetini denedim ve ben kilo veremedim ve zorlandım çünkü diğer listeli diyetlere nazaran kolay gözükselerde tam tamına uygulaması çok zor kuralları var,doğru şekilde uygulanmadığındada kolestrol,kalp,iç yağlanma,damar problemlerini tetikleyici özellikteler.

Bu beslenme tarzı için çıldırıp,daha öncede söylediğim gibi sokakta insanları çevirip bu konuyu anlatma isteği duyacak kadar inanmamım sebebi 10 yıl boyunca 65 kilo altına ne yaparsam yapayım inememiş olmam,bu beslenme tarzının sadece %30una uyabildiğim halde zorlanmadan kilo verebilmiş olmam.
Uymadığım konular; su yeteri kadar içmedim,akşam yemeklerinde hemen hemen her gece karışık kebap yedim (protein olarak görüp),tatlı olarak en asitli dondurmayı tükettim,kahvaltılarda yağsız peynirler yerine hindi fümeler yedim :))

Tek ekstra söyleyebileceğim şey bu diyete başlamadan 4-5 ay önceden itibaren ekmek yemiyordum onada karatay zamanlarımda alışmıştım.Ekmek yerine avuç avuç kavrulmamış badem tüketiyorum.
Başka sorularınız olursa burada olacağım sevgilerimle

Birdy91
14-10-2012, 20:54
Birdycim bende size birkaç soru sorayım:) Dukanın disiplinlerine nasıl uyabiliyorsun? Bu diyetteki atak aşamasından sonra hızlı kilo verip diğer aşamalarda motivasyonun sence düşmeyecekmi?Ve ilk 3 aşamayı kuralları asla bozmadan uydun diyelimki ve başardın son aşamada aylar boyu kilonu sabitlemek için nasıl dayanacaksın? Yulaf kepeğini bulabiliyormusun? Kolestrolun ne durumda?
Açık konuşayım bu soruların hiç birini ben başaramam,başaramadım da :(
Karatay Diyetini uyguladım ve daha çok kilo aldım Dukan diyetini denedim ve ben kilo veremedim ve zorlandım çünkü diğer listeli diyetlere nazaran kolay gözükselerde tam tamına uygulaması çok zor kuralları var,doğru şekilde uygulanmadığındada kolestrol,kalp,iç yağlanma,damar problemlerini tetikleyici özellikteler.

Bu beslenme tarzı için çıldırıp,daha öncede söylediğim gibi sokakta insanları çevirip bu konuyu anlatma isteği duyacak kadar inanmamım sebebi 10 yıl boyunca 65 kilo altına ne yaparsam yapayım inememiş olmam,bu beslenme tarzının sadece %30una uyabildiğim halde zorlanmadan kilo verebilmiş olmam.
Uymadığım konular; su yeteri kadar içmedim,akşam yemeklerinde hemen hemen her gece karışık kebap yedim (protein olarak görüp),tatlı olarak en asitli dondurmayı tükettim,kahvaltılarda yağsız peynirler yerine hindi fümeler yedim :))

Tek ekstra söyleyebileceğim şey bu diyete başlamadan 4-5 ay önceden itibaren ekmek yemiyordum onada karatay zamanlarımda alışmıştım.Ekmek yerine avuç avuç kavrulmamış badem tüketiyorum.
Başka sorularınız olursa burada olacağım sevgilerimle
Ben 3 haftadır yaptığım için uymakta sorun çekmiyordum.Ta ki dün geceye kadar..Dün gece anladım ki ben arada dayanamayıp çok önemli derecede kaçamaklar yapacağım.Yulaf kepeğini buluyorum hatta 2 gün önce 2 kutu kadar aldım ama sanırım onları tüketmeye devam etsem sorun olmaz değil mi ?
Ben de bir dönem karatay yaptım ama senin gibi kilo aldım :) Ve aynı şekilde son 5 yıldır 62 kilonun altına düşemedim ve bu canımı çok sıkıyor.Yppboz tahtasına döndüm durdum.Böyle olunca sinirlerim ara ara bozuluyor ve ağlama nöbetleri peşi sıra geliyor :) Esasen çok kilolu değilim ancak yerleşik olarak bir 6 kilom var ve artık kurtulmak istiyorum.Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten bana umut ışığı oldun:) Son bir soru daha sorabilir miyim ? Gerçi bu sadece şimdilik son olacak sanırım çünkü en kısa zamanda kitabı da okuyup başlayacağım ve sık sık yazacağım, senin deneyimlerinden yararlanmayı çok isterim.Acaba ben ph için damla almasam da karbonat yapsam düzenli olarak olur mu ? Dukan için o kadar masraf yaptım ki şu an için bu mümkün değil gibi gözüküyor da :)

benedenben
14-10-2012, 21:04
Ben 3 haftadır yaptığım için uymakta sorun çekmiyordum.Ta ki dün geceye kadar..Dün gece anladım ki ben arada dayanamayıp çok önemli derecede kaçamaklar yapacağım.Yulaf kepeğini buluyorum hatta 2 gün önce 2 kutu kadar aldım ama sanırım onları tüketmeye devam etsem sorun olmaz değil mi ?
Ben de bir dönem karatay yaptım ama senin gibi kilo aldım :) Ve aynı şekilde son 5 yıldır 62 kilonun altına düşemedim ve bu canımı çok sıkıyor.Yppboz tahtasına döndüm durdum.Böyle olunca sinirlerim ara ara bozuluyor ve ağlama nöbetleri peşi sıra geliyor :) Esasen çok kilolu değilim ancak yerleşik olarak bir 6 kilom var ve artık kurtulmak istiyorum.Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten bana umut ışığı oldun:) Son bir soru daha sorabilir miyim ? Gerçi bu sadece şimdilik son olacak sanırım çünkü en kısa zamanda kitabı da okuyup başlayacağım ve sık sık yazacağım, senin deneyimlerinden yararlanmayı çok isterim.Acaba ben ph için damla almasam da karbonat yapsam düzenli olarak olur mu ? Dukan için o kadar masraf yaptım ki şu an için bu mümkün değil gibi gözüküyor da :)

Canım benim seni okadar iyi anlıyorumki,zaten sanırım ikimizin ortak sorunu buymuş aşırı kilolu olsak belki azim daha çok gösterebilir,profesyonel yardım alabiliriz ama öyle saçma kilolardaymışızki ne kilolu nede zayıfsın.Zayıflayacağını söylesen ''Aaaa gerek yok sen böylede güzelsin '' diyenlerde karşına çıkıyorduk belki :)))
Ph'ı müsait olduğunda alırsın çünkü 65 liraya tek başına 5-6 ay bile kullanırsın ayda 10 liraya denk geliyor yani ama ilk başta bu beslenme tarzının yararını gör ondan sonra zaten bırak 65'ı 165 olsa acımadan verirsin.Bende küçücük bir şişeye okadar para vermeye kıyamamıştım sonra bir anda aldım.
Karbonatında çok yararı olacağına eminim.
Ayrıca buradan bu konuda güzel bir haber vereyim ,tek böbreği alınmış ve böbrek yetmezliği çeken yaşlı bir dedemiz için doktor hergün 1 çay kaşığı karbonat vermiş önceki gün!!!
Yaşamayan görünenin altında nekadar çok üzüldüğümüzü anlayamaz bu kez başaracağana ve kurtulacağına eminim.
Size birebir müdahale edemiyorum ama önceki gün bir arkadaşıma ''Eğer ideal kilona ulaşamazsan gel yüzüme tükür bile demiyorum okadar çok güveniyorum alkali beslenmeye'' dedim
Olacak OLACAK!!!!

Birdy91
14-10-2012, 21:11
Canım benim seni okadar iyi anlıyorumki,zaten sanırım ikimizin ortak sorunu buymuş aşırı kilolu olsak belki azim daha çok gösterebilir,profesyonel yardım alabiliriz ama öyle saçma kilolardaymışızki ne kilolu nede zayıfsın.Zayıflayacağını söylesen ''Aaaa gerek yok sen böylede güzelsin '' diyenlerde karşına çıkıyorduk belki :)))
Ph'ı müsait olduğunda alırsın çünkü 65 liraya tek başına 5-6 ay bile kullanırsın ayda 10 liraya denk geliyor yani ama ilk başta bu beslenme tarzının yararını gör ondan sonra zaten bırak 65'ı 165 olsa acımadan verirsin.Bende küçücük bir şişeye okadar para vermeye kıyamamıştım sonra bir anda aldım.
Karbonatında çok yararı olacağına eminim.
Ayrıca buradan bu konuda güzel bir haber vereyim ,tek böbreği alınmış ve böbrek yetmezliği çeken yaşlı bir dedemiz için doktor hergün 1 çay kaşığı karbonat vermiş önceki gün!!!
Yaşamayan görünenin altında nekadar çok üzüldüğümüzü anlayamaz bu kez başaracağana ve kurtulacağına eminim.
Size birebir müdahale edemiyorum ama önceki gün bir arkadaşıma ''Eğer ideal kilona ulaşamazsan gel yüzüme tükür bile demiyorum okadar çok güveniyorum alkali beslenmeye'' dedim
Olacak OLACAK!!!!

Harikasın !!!:46: O kadar iyi özetledin ki durumumuzu bu kadar olur.Haklısın, kendimi biraz toparlayayım ilk iş damlayı almak olacak.Çok teşekkür ederim, ben de bu sefer çok umutluyum:)) Allah razı olsun böyle bir topik açmışsın...Yarın hemen gidip kitabı alıyorum :) Zamanını ayırıp beni böyle motive ettiğin için sağol varol ! :)) İyi akşamlar canım, umarım herşey gönlünce olur :16:

benedenben
14-10-2012, 21:18
Asıl ben teşekkür ederim okadar mutluyumki böyle bir tepki aldığım için çok teşekkürler Birdy ideal kilona ulaştığın günlerdede görüşelim :)))) :21:

benedenben
14-10-2012, 21:21
Arkadaşlarım ve yoldaşlarım :)))) :1: Kilo verdiğim belli oluyormu bilmiyorum eğer belli olmuyor diyorsanız bu fotoğrafları değiştirebilirimde çünkü daha kilolu hallerimde vardı sanırım :)))))
533246533247

aysemalim
14-10-2012, 21:39
sevgili benebenden kısa bir süredir alkali diyeti takip ediyorum ben de.hala tam olarak uygulamaya başlamadım fakat artık başlamak zorundayım çünkü 33 yaşındayım ve önceki gün yaptırdığım testlerde kolesterol değerim sınırın üzerinde çıktı.bir sorum olacak karbonatlı suyu tadından dolayı içemiyorum ph damlası pahalı geldi.karbonatı 1 çay kaşığı alıp üzerine su içtiğini yazmışsın.bi zararı olabilir mi acaba mideye bu metodun?teşekkürler paylaşımların için...

benedenben
14-10-2012, 21:56
Ayşemalim çok haklısınız gerçekten bırakın karbonatlı suyu su içmek benim için çok zorlayıcı zaten.Ama ben 1 litre suya yarım çay kaşığı karbonatı denediğimde suyun tadında hiçbir değişim farketmedim.
Benim uyguladığım konuya gelince asla sizlere zarar vermek istemem ama annanem ben kendimi bildim bileli birşey yedikten sonra eğer sindiremezse midesi asit yapar,ekşime yaparsa hemen başucundaki karbonatı ağzına atar üzerinede su içerdi.Bende o dönemlerde annaneme kızardım midenin dengesini bozuyorsun,mahvedeceksin mideni diye! 1935 doğumlu annanemin bel ve boyun fıtığı dışında aklınıza gelebilecek hiçbir rahatsızlığının olmadığını söylemek isterim :))))
Ben çok hassas çıt kırıldım biri değilim o nedenle hiçbir sorun yaşamadım ama korkarak bunu söylesemde isterseniz sizde kendi vücudunuzu iyice dinleyerek ve gözlemleyerek 1 kaç gün karbonatı ağzınıza atarak üzerine su içmeyi deneyin eğer küçücük bir problem yaşarsanız hemen bırakırsınız.
Veya 1 hafta benim gibi yapıp 1 hafta ara verir sadece normal su içersiniz?
Umarım bu fikirler sizin yararınıza olur.Benim ilk amacım sizi yanlış yönlendirecek birşey yapmamak diğer başlığımda sırf kendi özel düşüncelerini akıl vermek için kullanan kişilerle sorun yaşadım bunu bilmenizi isterim.He türlü sorunuzuda beklerim sevgilerimle Ayşecim

aysemalim
14-10-2012, 22:06
cok sagol benedenben.bi sure uygulayim bakayim bi sorun olursa birakirim iyi geceler dilerim.

Semerk
15-10-2012, 03:49
Muthis kilo vermissiniz. Sizi kutluyorum. Resimlerde hissedilen mutlulugunuzun omur boyu surmesini diliyorum. Sevgiler.

benedenben
15-10-2012, 09:01
Semerk güne bu duygularla başlamak ne kadar mutlu ediciydi,ağlayacak gibi oldum ama hemen gülümsedim ve kalbimden teşekkür ettim.Çok teşekkür ederim :16:

nurli
15-10-2012, 12:33
konuyu incelemeye başladım bende bu gün oldukça ilgimi çekti ve hemen karbnonat aldım ve suyuma ekledim içiyorum ben sizler gibi öyle az buz kiloya sahip değilim malesef 2 hafta kadar önce karatay kafama yattı biraz ve ona uymaya başladım 100 kiloyla başladım nerdeyse ama zor zar 98,3 oldu o yzüdende araştırıken szin yazınıza rastladım ve oldukça mantıklı geldi bana hayırlısı örnek menüyü baz alarak uygulamaya başlamayı düşünüyorum inşallah sonucu güzel olur

benedenben
15-10-2012, 17:44
Nurlicim hayatının değiştiği birgün bugün.Kararı vermene çok sevindim.Karatay diyetini çok dikkatli uygulamamız gerekiyor bundan bahsetmiştim.Dua et sen kilo verebilmişsin zorda olsa biz burada birkaç arkadaş ile konuştuğumuzda kilo aldığımızdan bahsettik :)))
Belki senin benim kadar kısa sürede olmayacak ama ideal kilona çok kolay ulaşacaksın buna eminim!!! Ve güzel haberleri verirsen motivasyon için destek istersen burada olucam.!!!
Okadar kilo sadece fazlalık olarak değil başka problemlerde oluşturmuş veya bu potansiyeli sende yaratmış olabilir.
Bu beslenme şekliyle oluşabilecek diğer hastalıklardanda korunmuş oluyoruz neyseki herşey birbirini tetikliyor ve eninde sonunda sağlıklı mutlu kızlar olacağımıza adım kadar eminim.
Benim amacım zorlanmamak,kilolardan kurtulurken başka sorunlar yaşamamak hepimizinde isteği bu olduğuna göre biran önce Alkali Hayatı yaşamaya başlayalım :nazar::nazar::nazar:

Birdy91
15-10-2012, 20:05
Tekradan merhabalarr :)) Bugün koşa koşa kitabı aldım, önemli yerleri çizerek, notlar alarak okudum , dersimi iyi çalıştım :1: Yarından itibaren başlayacağım inş tabi ilk iş eczaneden karbonat ve omega 3 almak olacak.Aklıma 2 şey takıldı onları sormak istedim canım.Ben dukan yapıyorum diye yağsız peynirler almıştım 500 gr lık 2 kutu.Ama inek peyniri ve asit oranı fazlaymış sanırım.En azından yarısını yesem bir sorun olur mu? Zaten yulaf kepekleri ziyan olacak bari bunu bitireyim dedim..Bir de sen hiç karabuğday veya glutensiz ekmek tükettin mi acaba?Aklıma gelmişken, ben bir tek omega 3 almayı düşündüm vitamin olarak ama kitapta bir çok ilaç sayılmış.Sen hangilerini kullandın? Ay canım iyi ki varsın valla, güneş gibi doğdun hayatıma :1:

Birdy91
15-10-2012, 20:08
Arkadaşlarım ve yoldaşlarım :)))) :1: Kilo verdiğim belli oluyormu bilmiyorum eğer belli olmuyor diyorsanız bu fotoğrafları değiştirebilirimde çünkü daha kilolu hallerimde vardı sanırım :)))))
533246533247

ÇOOok güzel olmuşsun çoook!!!!

benedenben
15-10-2012, 22:45
Tekradan merhabalarr :)) Bugün koşa koşa kitabı aldım, önemli yerleri çizerek, notlar alarak okudum , dersimi iyi çalıştım :1: Yarından itibaren başlayacağım inş tabi ilk iş eczaneden karbonat ve omega 3 almak olacak.Aklıma 2 şey takıldı onları sormak istedim canım.Ben dukan yapıyorum diye yağsız peynirler almıştım 500 gr lık 2 kutu.Ama inek peyniri ve asit oranı fazlaymış sanırım.En azından yarısını yesem bir sorun olur mu? Zaten yulaf kepekleri ziyan olacak bari bunu bitireyim dedim..Bir de sen hiç karabuğday veya glutensiz ekmek tükettin mi acaba?Aklıma gelmişken, ben bir tek omega 3 almayı düşündüm vitamin olarak ama kitapta bir çok ilaç sayılmış.Sen hangilerini kullandın? Ay canım iyi ki varsın valla, güneş gibi doğdun hayatıma :1:
Bende aynı şekilde yapmıştım Birdycim böyle bilinçli yaklaşımlar gerçekten gurur verici çünkü ben sadece özet çıkarabildim ve kitabı okuduğunda çok daha doğru ve eksiksiz bilgiye kaynağından ulaşmayı tercih etmen çok güzel birşey,zaten sende okudukça farketmişsindir!
Peynir konusuna gelince bence asla ziyan etme peynirlerini kahvaltında tüketmeye çalışırken yanında söğüş domates,bibet,salatalık bir kaşık zeytinyağıyla harmanlayıp tüketirsen hiçbir zarar göreceğini düşünmüyorum.Dedim ya zaten bende moda mod uygulayabilmiş değilim bu beslenme tarzını!
Yulaf kepeklerini ben bulamadığım için nasıl kullanıldığını unuttum ama bağırsaklarının çalışması için bence çok iyi ve istediğin zaman yulaf kepeklerinide ziyan etmeden kullanabilirsin.
Karabuğday tükettim birkaç kez,ama glutensiz ekmek tüketmedim extra birşey yaptığımı sorduğunda ekmek yerine badem ceviz tükettiğimden bahsetmiştim hatırlarsan!
Birde Omega 3 meselesi kitapta çok güzel açıklanmış biliyorsun mutlaka takviye olarak alın diyor ama küçük bir sorun var :((( Omega3ler biraz pahalı geldi bana 95 lira falandı yanlış hatırlamıyorsam.
Bahsedilen takviyelerden CLA tablet,prebiyotik ve Omega3 ile PH damlası aldım.Kullandıklarım ise sadece Ph Damlası ve nadiren Omega3 CLA ve Prebiyotiği kullanamadım desem daha doğru olur.
Bence müsait olduğunda şimdilik PH damlası ve Omega3 alman yeterli olur yinede artık kitap sendede var kendin için en doğru seçimi yaparsın.
Ben kendimi senin yerine koyduğumda ise müsait değilsem ve kitap elimin altındaysa karbonatlı suyumu içer ve Ayşegül Çoruhlunun örnek planını elimden geldiğince hayatıma geçirmeye çalışırdım.İnan bana daha öncede bazen sözettiğim gibi bende çok doğru uygulayamadığım halde gördüğün hale geldim şükürler olsunki.Seninde en kısa sürede isteğine ulaşacağını ve burada mutluluktan uçacağımızı göreceksin :52:

benedenben
15-10-2012, 22:46
çoook güzel olmuşsun çoook!!!!


çok çok çok teşekkür ederim çok mutlu ettiniz beni

benedenben
15-10-2012, 22:47
çoook güzel olmuşsun çoook!!!!


çok çok çok teşekkür ederim çok mutlu ettiniz beni

Pofudukkiz
29-10-2012, 23:29
kilo verenleri tebrik ediyorum :)

bu diyet benim aklıma çok yattı gerçekten verecek fazla kilom yok 2 kilo versem yeter ama ph dengesini ayarlama benim hoşuma gitti.bende reflü var ve mide boğaz yanması oluyor zaman zaman.çok yoğurt yerim belki de ondandır.yararlı diye yiyordum oysa bol bol .

şimdi aklına takılan şey ekmek konusu oldu . karabuğday ya da glutensiz ekmek bulamazsam ne yapmalıyım?
suya limon damlatırsak da ph ını düşürebilir miyiz? İlla ki karbonata ihtiyaç var mı ?
omega 3 ü balık yiyerek karşılayamaz mıyız ?
Mesela proteinin 4 katı sebze yenmeli denmiş.Örneğin bir orta boy balık yersek 300 gr kadar ne kadar sebze yemeliyiz?
Peynirler nasıl olmalı ?

kitabı almadan sormam olmadı ama şuan bunları merak ettim :)

benedenben
30-10-2012, 10:59
kilo verenleri tebrik ediyorum :)

bu diyet benim aklıma çok yattı gerçekten verecek fazla kilom yok 2 kilo versem yeter ama ph dengesini ayarlama benim hoşuma gitti.bende reflü var ve mide boğaz yanması oluyor zaman zaman.çok yoğurt yerim belki de ondandır.yararlı diye yiyordum oysa bol bol .

şimdi aklına takılan şey ekmek konusu oldu . karabuğday ya da glutensiz ekmek bulamazsam ne yapmalıyım?
suya limon damlatırsak da ph ını düşürebilir miyiz? İlla ki karbonata ihtiyaç var mı ?
omega 3 ü balık yiyerek karşılayamaz mıyız ?
Mesela proteinin 4 katı sebze yenmeli denmiş.Örneğin bir orta boy balık yersek 300 gr kadar ne kadar sebze yemeliyiz?
Peynirler nasıl olmalı ?

kitabı almadan sormam olmadı ama şuan bunları merak ettim :)
Pofudukkız hoşgeldin :) Kilo problemin olmamasına çok sevindim.Nişanlımında reflüsü var şuanda kendisi bu konuda benim kobayım oldu sağolsun :)) Gelişme olursada ileride sana haber veririm.
Ekmek konusuna gelince Ekmek yememeyi düşünürmüsün? Benim hayatımda ekmek yok aramıyorumda diğer açtığım başlıkta sık sık bunu söylüyorum. ''Ekmek bulamazsanız pasta değil badem ceviz yiyelim :)))'' Badem ve ceviz kavrulmamış olacak ve çoğunlukla kahvaltıda tükettiğimiz ekmek yerine kahvaltıda peynirle ceviz ve bademin ne kadar uyumlu olduğunu farkedersin mutlaka.Unlu gıda tüketmeden duramıyorum diyorsan fırsatın varsa tam buğday glutensiz undan kendinde evde ekmek yapabilirsin.Benim fırsatım yoktu bu nedenle ramazanda krep yaptım ve yedim sahurlarda.

Sanırım yanlış yanlış anladığın bir nüans var amaç Ph yükseltmek!!!
Limon,elma sirkesi,karbonat suyun PHını yükseltiyor.
Ayşegül Hanımın dediğine göre ve basından takip ettiğim kadarıyla haftada 2 kez balık tüketsek bile bize gereken omega 3 desteğini karşılayamıyoruz malesef :( Bu konudada diğer başlıkta konuşmuştuk.Biliyorsun küçükken çocuklara kilo aldırmak için balık yağı haplarını içirirler.Ama ben diyetim süresince günde 2 tablet kullandım ve kilo almadım hatta diyetimi destekledi.Zaten bilimsel olarakta gerçek olan buymuş.
Sebze konusuna gelince kusura bakma gerçekten ama ben sana bireysel olarak yaptıklarımı aktarabilicem zaten sen çıkardığım özeti okumuşsun canım,bu nedenle yanlış yönlendirmek istemiyorum ama et yediğimde bu ölçüye dikkat ederek sebze tüketmedim sadece yiyebildiğim kadar sebze yedim.Mesela bu bazen etin yanında 1 domatese kadar düşebiliyordu :(

Peynir konusu ise özette yer alıyor örnek beslenme tablosunda yağsız keçi peyniri ve lor peyniri tavsiye ediliyor ama ben bunada çok uydum denilemez :)))

Yanlış veya eksik anlattığım şeyler varsa tekrar açıklamak için elimden geleni yaparım sevgilerimle

DonukPudra
30-10-2012, 15:27
merhabalar. konunuz cok ilgimi cekti. :31: ve de mantıklı geldi. benim kısa sürede kilo vermem lazım ama bunu yaşam felsefesi haline de getirmem lazım. alıp verilen kiloların sebebi de bu degil mi zaten.

en kısa sürede kitabı temin edip uygulamaya baslamak istiyorum.

Pofudukkiz
30-10-2012, 18:37
Pofudukkız hoşgeldin :) Kilo problemin olmamasına çok sevindim.Nişanlımında reflüsü var şuanda kendisi bu konuda benim kobayım oldu sağolsun :)) Gelişme olursada ileride sana haber veririm.
Ekmek konusuna gelince Ekmek yememeyi düşünürmüsün? Benim hayatımda ekmek yok aramıyorumda diğer açtığım başlıkta sık sık bunu söylüyorum. ''Ekmek bulamazsanız pasta değil badem ceviz yiyelim :)))'' Badem ve ceviz kavrulmamış olacak ve çoğunlukla kahvaltıda tükettiğimiz ekmek yerine kahvaltıda peynirle ceviz ve bademin ne kadar uyumlu olduğunu farkedersin mutlaka.Unlu gıda tüketmeden duramıyorum diyorsan fırsatın varsa tam buğday glutensiz undan kendinde evde ekmek yapabilirsin.Benim fırsatım yoktu bu nedenle ramazanda krep yaptım ve yedim sahurlarda.

Sanırım yanlış yanlış anladığın bir nüans var amaç Ph yükseltmek!!!
Limon,elma sirkesi,karbonat suyun PHını yükseltiyor.
Ayşegül Hanımın dediğine göre ve basından takip ettiğim kadarıyla haftada 2 kez balık tüketsek bile bize gereken omega 3 desteğini karşılayamıyoruz malesef :( Bu konudada diğer başlıkta konuşmuştuk.Biliyorsun küçükken çocuklara kilo aldırmak için balık yağı haplarını içirirler.Ama ben diyetim süresince günde 2 tablet kullandım ve kilo almadım hatta diyetimi destekledi.Zaten bilimsel olarakta gerçek olan buymuş.
Sebze konusuna gelince kusura bakma gerçekten ama ben sana bireysel olarak yaptıklarımı aktarabilicem zaten sen çıkardığım özeti okumuşsun canım,bu nedenle yanlış yönlendirmek istemiyorum ama et yediğimde bu ölçüye dikkat ederek sebze tüketmedim sadece yiyebildiğim kadar sebze yedim.Mesela bu bazen etin yanında 1 domatese kadar düşebiliyordu :(

Peynir konusu ise özette yer alıyor örnek beslenme tablosunda yağsız keçi peyniri ve lor peyniri tavsiye ediliyor ama ben bunada çok uydum denilemez :)))

Yanlış veya eksik anlattığım şeyler varsa tekrar açıklamak için elimden geleni yaparım sevgilerimle


gerçekten çok yardımcı oldun canım :) ekmek yemediğimiz zaman b vitamini alamıyoruz o zaman da sinirlilik hali oluyor.ben akşamları ekmek yemezdim ama acaba reflümü kötü mü yapar diye akşamları da ekmek yer oldum :D

ekmek yemesem de olur ama illa ekmek olacak diye aramıyorum ya da hamur olsa da yesem demiyorum sadece beni tok tutsun. Ancal bir de işin gerçek tarafı bademin pahalı oluşu alkali yapan kuru yemiş badem yanlış hatırlamıyorsam.Ancak bende taze kırılmamış ceviz var onları yesem olur mu ?

bir de yoğurt yememeli mi ?

benedenben
30-10-2012, 19:31
merhabalar. konunuz cok ilgimi cekti. :31: ve de mantıklı geldi. benim kısa sürede kilo vermem lazım ama bunu yaşam felsefesi haline de getirmem lazım. alıp verilen kiloların sebebi de bu degil mi zaten.

en kısa sürede kitabı temin edip uygulamaya baslamak istiyorum.
Amacımız aynıymış benimki birazda isyan içeriyordu hatta size ve çevrenize sağlık getireceğine eminim bu beslenme tarzının.Ortak paylaşımlar yaparız ileride umarım.Şimdiden hoşgeldiniz

benedenben
30-10-2012, 19:46
gerçekten çok yardımcı oldun canım :) ekmek yemediğimiz zaman b vitamini alamıyoruz o zaman da sinirlilik hali oluyor.ben akşamları ekmek yemezdim ama acaba reflümü kötü mü yapar diye akşamları da ekmek yer oldum :D

ekmek yemesem de olur ama illa ekmek olacak diye aramıyorum ya da hamur olsa da yesem demiyorum sadece beni tok tutsun. Ancal bir de işin gerçek tarafı bademin pahalı oluşu alkali yapan kuru yemiş badem yanlış hatırlamıyorsam.Ancak bende taze kırılmamış ceviz var onları yesem olur mu ?

bir de yoğurt yememeli mi ?

Canım gerçekten çok teşekkür ederim ilgin için.
Mesela senin söylediğin b vitamini olayını bilmiyordum ve çok teşekkür ederim bu konuyu araştırıcam hemen.
Ve seninde vesilenle hemde nişanlım için bu reflü olayınında üstüne gitmeye karar verdim şuanda :))) Eğer yararlı çözümler bulursam sanada ulaştırmak istiyorum.
Badem konusunda haklısın ama bunada şu şekilde çözüm bulabiliriz.Kavrulmamış badem aldın diyelimki.Sen benim gibi avuç avuç tüketmek yerine
Örnek Kahvaltı
Kahvaltıdan 30dk öncesi 1 büyük bardak ılık karbonatlı su
Yağsız Beyaz Peynir veya Lor
Domates,salatalık,biber...
Tuzsuz siyah zeytin
2 dilim Glutensiz ekmek veya kepekli ekmek veya çavdar ekmeği....veya 1 dilim beyaz ekmek olsun ...canımız sağolsun yahuuuu hahahaha :)
Ekmek az yediğin için acıkırsan ozaman badem yersin mesela
Ama cevizi Karatay diyetinde önerildiği gibi herzaman yemeni tavsiye etmiyorum ben yedim ve kilo aldım :((
Haftada 2-3 gün sadece !!!Kahvaltına veya öğün aralarında atıştırmak üzere cevizi ve bademi ek besin olarak kullanabilirsin böylece aldığın yarım kilo badem uzun süre gider sana
Bunlarada uyum sağlayamayacağın yerler varsa yine beraber konuşalım istersen ortak bir nokta bulmak ve diyeti senin için daha kolaylaştırmak için
Yoğurt konusuna gelince ,yağlı inek yoğurdu çok asitli bir ürün dikkatli tüketmen gerekiyor

Pofudukkiz
30-10-2012, 20:49
Canım gerçekten çok teşekkür ederim ilgin için.
Mesela senin söylediğin b vitamini olayını bilmiyordum ve çok teşekkür ederim bu konuyu araştırıcam hemen.
Ve seninde vesilenle hemde nişanlım için bu reflü olayınında üstüne gitmeye karar verdim şuanda :))) Eğer yararlı çözümler bulursam sanada ulaştırmak istiyorum.
Badem konusunda haklısın ama bunada şu şekilde çözüm bulabiliriz.Kavrulmamış badem aldın diyelimki.Sen benim gibi avuç avuç tüketmek yerine
Örnek Kahvaltı
Kahvaltıdan 30dk öncesi 1 büyük bardak ılık karbonatlı su
Yağsız Beyaz Peynir veya Lor
Domates,salatalık,biber...
Tuzsuz siyah zeytin
2 dilim Glutensiz ekmek veya kepekli ekmek veya çavdar ekmeği....veya 1 dilim beyaz ekmek olsun ...canımız sağolsun yahuuuu hahahaha :)
Ekmek az yediğin için acıkırsan ozaman badem yersin mesela
Ama cevizi Karatay diyetinde önerildiği gibi herzaman yemeni tavsiye etmiyorum ben yedim ve kilo aldım :((
Haftada 2-3 gün sadece !!!Kahvaltına veya öğün aralarında atıştırmak üzere cevizi ve bademi ek besin olarak kullanabilirsin böylece aldığın yarım kilo badem uzun süre gider sana
Bunlarada uyum sağlayamayacağın yerler varsa yine beraber konuşalım istersen ortak bir nokta bulmak ve diyeti senin için daha kolaylaştırmak için
Yoğurt konusuna gelince ,yağlı inek yoğurdu çok asitli bir ürün dikkatli tüketmen gerekiyor


reflü için badem karbonat iyi gelecek şeyler mide asidini azalttığı için . o yüzden bu yöntemi sevdim ama nasıl yoğurttan vazgeçebilirim onu bilmiyorum azaltsam acaba olur mu ? bademi de dediğin şekilde yapıyım . beyaz ekmek tüketmiyorum çavdar karışık tahıllı tüketiyorum genelde.
artı hassas bağırsak sendromum da var bağırsağım her şeye karşı :D
yani esmer ekmek tüketmem gerek ama karabuğday bulabilirsem onu tüketip akşamları ekmek yemicem mümkünse.hani ekmeği de fazla kesmek istemiyorum dediğim gibi b vitamininden dolayı .
yoğurdu da 2 kaşığa indiricem günde.
bir de kitabı yarın alıcam inş :)) daha bilinçli bir şekilde beslenmek ve mide bağırsak sorunlarım , az da olsa kilo vermek için bu kitabı alacağım :)

ilgine teşekkür ederim benedenben :) günlüğün var mı ?

benedenben
30-10-2012, 23:21
reflü için badem karbonat iyi gelecek şeyler mide asidini azalttığı için . o yüzden bu yöntemi sevdim ama nasıl yoğurttan vazgeçebilirim onu bilmiyorum azaltsam acaba olur mu ? bademi de dediğin şekilde yapıyım . beyaz ekmek tüketmiyorum çavdar karışık tahıllı tüketiyorum genelde.
artı hassas bağırsak sendromum da var bağırsağım her şeye karşı :D
yani esmer ekmek tüketmem gerek ama karabuğday bulabilirsem onu tüketip akşamları ekmek yemicem mümkünse.hani ekmeği de fazla kesmek istemiyorum dediğim gibi b vitamininden dolayı .
yoğurdu da 2 kaşığa indiricem günde.
bir de kitabı yarın alıcam inş :)) daha bilinçli bir şekilde beslenmek ve mide bağırsak sorunlarım , az da olsa kilo vermek için bu kitabı alacağım :)

ilgine teşekkür ederim benedenben :) günlüğün var mı ?
En sevdiğimde karışık tahıllı ekmektir biraz kek gibi oluşu hımmmm !!!
Yoğurttan vazgeçmek zorunda değilsin bence alkali besinlerle yoğurdun asidini yokedebilirsin.
Dediğim gibi şuanda reflü konusunu araştırmaya başladım bile umarım bir çözüm buluruzda kurtulursunuz.
Günlüğümüde buradan takip edebilirsin canım
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-basari-oykuleri/555013-benedenben-nasil-kadar-kilo-verdi.html

jeyloo
30-10-2012, 23:55
Ilginc denemek isterim , sigarayi birakmamin sonucu 6-7 kilo aldim:(

uykumahmuru
31-10-2012, 00:03
Bir kaç günden beri bu konuyu araştırıyorum.İlk olarak sizin diğer topiği görmüştüm.Oradan ilgimi çekti araştırmamı derinleştirdim.Bunu benimde yapmam şart.Dengeli beslenmeyi öğrenemedim gitti bir türlü malesef :( Ve buna bağlı olarakta kendi elimle mahvettiğim bir bedenim var.Bazı rahatsızlıklarım var.Geçen gün doğum günümdü.Kendime yeni bir slogan oluşturdum.Yeni yaş,yeni yaşam diye.Sırf bu amaçla güzel bir düzenleme yapıp ilk günlerde zorlanmayayım diye bugün senelik iznimi aldım.Hadi bakalım yeni yaşam aç bana sağlık dolu kollarını :)))
Bu vesileyle beni bu güzel diyetle tanıştırdığınız için size teşekkür ederim :)

DonukPudra
31-10-2012, 08:44
günaydın kızlar :3: sağlıklı günler diliyorum. aksam iş cıkısı kitabı almaya gideceğim :16: şimdiden sabırsızlanıyorum.

benedenben birsey sormak istiyorum. ben çok su tüketen biriyim hatta gece bile kalkıp su içerim. yazında yemeklerden 2 saat sonra demişsin su içimini. ben o zamana kadar dayanamam. ve bu 4 litre su karbonatlı su olacak dimi?onu nasıl ayarlarım ben su içimlerini.?

ayrıca ben de podufuk arkadaşımız gibi yogurt ve süt e bayagı düskünüm. :26:

benedenben
31-10-2012, 11:24
Ilginc denemek isterim , sigarayi birakmamin sonucu 6-7 kilo aldim:(
Jeyloocum tebrik ederim,herşeyi bir kenara bırak sigaradan kurtulmuşssun zaten gerisi boş ve kolay halledilecek şeyler!!!Darısı başıma

jeyloo
31-10-2012, 11:31
Jeyloocum tebrik ederim,herşeyi bir kenara bırak sigaradan kurtulmuşssun zaten gerisi boş ve kolay halledilecek şeyler!!!Darısı başıma

Merci canim , darisin basina.

ama sandigin kadar kolay olmuyor kilolar yapisti 2 senedir inmiyor, ne yapcam bilemiyorum ne spor ne birsey fark etmiyor.
Ayni zaman guatr hastasiydim az calisyordu oda normale dönmüs haplari biraktim yani.
hem sigara birakmak hem hap lari birakmak bana kilolari yapistirdi.

Normalinde hayatim boyunca hic kilo sorunum olmaz daha cok zayif olam derdim olurdu.
Ama ne zaman sigarayi biraksam yapisiyor kilolar hic tik demiyor, en fazla bi 1,5kg verirsem veriyorum.

Kitabin adini bana da yazarmisin ?

Birde simdi tam olarak baslamasamda en azindan suyumu karbonatli iceyim 1,5 litrexe ne kadar atayim ?
Birde bu diet ve beslenme sekli hamile olmak istegen insan icin sakincalimi acaba ? Bence degildir ???

Birde haplar falan var asiti vüdütdan atmak icin dr tavsiye etmisdi bana ama hic denemedim.

Idrara göre bakip iciyorsun galiba, dogalmis ???

Emegin icin allah razi olsun

benedenben
31-10-2012, 11:32
Bir kaç günden beri bu konuyu araştırıyorum.İlk olarak sizin diğer topiği görmüştüm.Oradan ilgimi çekti araştırmamı derinleştirdim.Bunu benimde yapmam şart.Dengeli beslenmeyi öğrenemedim gitti bir türlü malesef :( Ve buna bağlı olarakta kendi elimle mahvettiğim bir bedenim var.Bazı rahatsızlıklarım var.Geçen gün doğum günümdü.Kendime yeni bir slogan oluşturdum.Yeni yaş,yeni yaşam diye.Sırf bu amaçla güzel bir düzenleme yapıp ilk günlerde zorlanmayayım diye bugün senelik iznimi aldım.Hadi bakalım yeni yaşam aç bana sağlık dolu kollarını :)))
Bu vesileyle beni bu güzel diyetle tanıştırdığınız için size teşekkür ederim :)
Uykumahmuru bende veya birçok kişiden senden farklı değil biliyorsun.Ben lida denilen zayıflama ilacından tut,yemek sonrası kusarak,sadece tüm gün kahve içerek zayıflama yöntemleri dahil herşeyi herşeyi denedim ve vücudumu mahvettim.Üstüne üstlük depresif bir yapıya sahiptim,çok uyuyor,çok sigara içiyordum birde babamı kaybedince aklıma bir süre sonra bugüne kadar vücuduma yaptıklarım birgün bir yerden çıkacak diye korku girmişti.
Ama şuanda Ayşegül Hanımın sürekli söylediği gibi hastalıkların adı ne olursa olsun tek sebebi aşırı asit yükü,bende vücudumu elimden geldiğince alkali tutmaya çalıştıkça ozaman bu sorunu yoketmiş olurum amacıyla hayatımı sürdürmeye başladım.
Bu beslenme tarzıyla hiç zorlanacağını düşünmüyorum çünkü dün gece 1.5 iskender yedim bu sabahta çilek reçeliyle bir sürü krep tükettim :)))
Bu tür afirmasyonları kullanmanada çok sevindim diğer başlığımda bu konuyada azda olsa yer vermiştim,ideal kiloya ulaşmak için daha ayrıntılı şeyler yazmam gerektiğini hatırlattın bana bu olumlarınla teşekkür ederim.
Doğumgünün Kutlu Olsun Canım,Çok Mutlu Olursun Umarım

benedenben
31-10-2012, 11:38
günaydın kızlar :3: sağlıklı günler diliyorum. aksam iş cıkısı kitabı almaya gideceğim :16: şimdiden sabırsızlanıyorum.

benedenben birsey sormak istiyorum. ben çok su tüketen biriyim hatta gece bile kalkıp su içerim. yazında yemeklerden 2 saat sonra demişsin su içimini. ben o zamana kadar dayanamam. ve bu 4 litre su karbonatlı su olacak dimi?onu nasıl ayarlarım ben su içimlerini.?

ayrıca ben de podufuk arkadaşımız gibi yogurt ve süt e bayagı düskünüm. :26:
Donukpudra keşke bende senin gibi olabilsem gerçekten sana çok özendim :( Su içmek benim için bir eziyet.
Yazım Alkali Diyeti kitabının özetidir.Kendime ait hiçbir ek bilgi söylemedim tamamen Ayşegül Çoruhlunun kitabının özeti ve kendisi en doğru 2 saat sonra demişse bir yarım doğru yapıp 1 saat sonra içsek ne olacakki hahahahaaa yeterki su içelim!!!
Kullandığın suyun Ph değerini kontrol ettinmi?Umarım yüksektir.1 litre suya yarım çay kaşığı kullandığın su damak tadını rahatsız edecekmi istersen bunu dene ilk önce.Diyelimki rahatsız etti sen zaten çok su tüketen birisin bu nedenle 4 litrenin sadece 1-2 litresinde Phı yükseltmek için Karbonat veya Ph Damlası kullansan bile çok çok büyük bir artı unutmaki sen zaten 1-0 öndesin benden ve benim gibi su sevmeyenlerden

benedenben
31-10-2012, 11:50
Merci canim , darisin basina.

ama sandigin kadar kolay olmuyor kilolar yapisti 2 senedir inmiyor, ne yapcam bilemiyorum ne spor ne birsey fark etmiyor.
Ayni zaman guatr hastasiydim az calisyordu oda normale dönmüs haplari biraktim yani.
hem sigara birakmak hem hap lari birakmak bana kilolari yapistirdi.

Normalinde hayatim boyunca hic kilo sorunum olmaz daha cok zayif olam derdim olurdu.
Ama ne zaman sigarayi biraksam yapisiyor kilolar hic tik demiyor, en fazla bi 1,5kg verirsem veriyorum.

Kitabin adini bana da yazarmisin ?

Birde simdi tam olarak baslamasamda en azindan suyumu karbonatli iceyim 1,5 litrexe ne kadar atayim ?
Birde bu diet ve beslenme sekli hamile olmak istegen insan icin sakincalimi acaba ? Bence degildir ???

Birde haplar falan var asiti vüdütdan atmak icin dr tavsiye etmisdi bana ama hic denemedim.

Idrara göre bakip iciyorsun galiba, dogalmis ???

Emegin icin allah razi olsun
Jeyloo gerçekten ilgin için çok teşekkür ederim çok mutlu oldum.
Kilo sorunu asitlenmenin yarattığı en küçük ve basit problem,dediğin gibi hormonlarımızın çalışmasını bile etkiliyor aşırı asitlenme.
Diğer başlığımda bahsetmiştim;Ben düzensiz ve sancılı regli dönemi geçiriyorum ve korkumdan doktorada gitmedim bu konuda daha doğrusu birşey çıkacak diye sürekli erteliyorum oysaki en büyük hobim doktora gitmektir 28 yaşımda olmama rağmen :))) Bu beslenme şekline geçtikten sonra sadece fazla kilolarımdan kurtulmadım birde zorlu regli dönemi problemlerim azaldı artık eskisi gibi sancım yok ve çok mutluyum,uyku düzenim normal insanlar gibi oldu ve daha dinç birisi oldum.Bu yaşam biçiminin sanada diğer problemlerinde yardımcı olacağına kesinlikle eminim.
Kitabın ismi Ayşegül Çoruhlu Alkali Diyeti
Bende çevremdeki insanlara hiç bişey yapmasanız bile nolur hiç olmazsa karbonatlı su için diye şiddetle tavsiye ediyorum.Bence sende tam olarak şuan uygulayamasan bile en büyük destek Yüksek Ph değeri olan su ile asit fazlalığını atabilirsin.1 litre suya yarım çay kaşığı olduğu için sen yarım çay kaşığı veya birazcık fazlasını atabilirsin suyuna.
Hamilelik konusuna gelince dediğim gibi kendimi gözlemleyerek regli süreci problemlerimden kurtulduğumu farkettim demekki artık hormonlarım düzgün çalışıyor.Buda hamilelik için gerekli olan temel şey değilmi!
Asidi vücuttan atan hapları bilmiyordum paylaştığın için teşekkürler merak ettim araştırayım.Bu asit meselesinde doğal yolları tercih ediyor Ayşegül hanım ama daha medikal birşey sorarsan buda PH DAMLASI tavsiyemdir,karbonattan çok daha fazla işe yarıyor.Bende turnosollü kağıtlar ile idrarımı takip ediyorum bazı sabahlar

jeyloo
31-10-2012, 11:57
@benedenben, cok tsk ederim degerli bilgilerin icin, simdi suyum hazirlayacagim hemen en azindan ona baslim.
Turnosollü kagitlari ve ph damlasini nerden aliyorsun eczaneden mi ?

Haplarin adi sanirim Basentab idi, almanyada, ben gene bakim burlursam receteyi sana yazarim:))))

Degerli bilgilerin devamini bekliyorum , kitbai su an hemen alamam, gecen hafta tr den geldim bilseydim ordan alirdim cok üzüldüm simdi:(

benedenben
31-10-2012, 12:06
@benedenben, cok tsk ederim degerli bilgilerin icin, simdi suyum hazirlayacagim hemen en azindan ona baslim.
Turnosollü kagitlari ve ph damlasini nerden aliyorsun eczaneden mi ?

Haplarin adi sanirim Basentab idi, almanyada, ben gene bakim burlursam receteyi sana yazarim:))))

Degerli bilgilerin devamini bekliyorum , kitbai su an hemen alamam, gecen hafta tr den geldim bilseydim ordan alirdim cok üzüldüm simdi:(
Ph kağıtlarını eczanelerden yada medikal ürünler satan yerlerden bulabilirsin.Sanırım yurtdışında Almanyadasın.Bende İspanyada araştırdım türkiyedeki distribütör Alkalife,ispanyada amerikada Alkaline ama şimdi senin için baktım orada Alkalife websiteside
AlkaLife PH drops - 37ml - PH-drops - uric acid - Alkaline concentrate - Alkaline water drops - de-acidify - de-acidification of the body - AlkaLife Europe (http://www.alkalife.eu/products/alkalife-ph-drops.html?utm_nooverride=1&gclid=CPzJxr-Nq7MCFUxY3godRmAAYA)

Kitap konusundada üzülme canım dediğim gibi kitabın özetidir yazdığım,ailem ve çevremdekiler için 1 özet çıkarmıştım,bilimsel konulardanda alıntı yaptığım için anlamamışlardı,bende daha güzel daha anlaşılır 2.özeti çıkarıp burada paylaştım,yararlı olacağını umuyorum senin içinde.
Zaten istediğin zaman istediğin konuda aklına takılan eksik birşeyim varsa burada olmaya çalışıcam,elimden gelenide yaparım yeterki hepimiz sağlıklı olalım,hemde elde etmesi bu kadar kolayken

nnnyyy
31-10-2012, 15:02
ben zaten buna yakın beslenerek vermişim kiloları demekki:)))
diyet yapamam diyet deyince karnım acıkır, hergün yediğim yemeği diyet listesi diye verseler, doymam. ağzıma sürmeyeceğim şeyi yasaklasalar canım çeker :)) onun için sadece yediklerime dikkat ederek şeker tüketmimi kontrol ederek, canım isterse yiyebileceğimi bilip sadece bir süre erteleyerek ve tabiiki hayatıma sporu sokarak 1,5 sene de 20kg verdim, sonra durdu, bende daha fazlası için zorlamadım. hedefime daha 10 kilo vardı ama sporla zaten sıkılaşmıştım hedeflediğim bedendeydim ölçülerim de orantılıydı bu da yeterdi:)) bu konuyuda spor topikinde görüp meraktan geldim:)) bu yazanları okuyunca o günler aklıma geldi, paylaşmak istedim.
kuruyemiş konusunda şunu rahatlıkla söyleyebilirim, hergün 1-2 avuç yeyince kilomu hiç değiştirmiyor, bi ara her öğlen 2 avuç yiyince kilo alıcam, napıyorum ben, abarttım diye düşünmüştüm ama baktım bişey olmuyor, hatta ekmek arası bişeyler yemekten daha uzun süre tok tutuyor, sonraki öğünü daha hafifi geçirmemi sağlıyor. bazen tatlı isteğimi de frenliyor gibi geliyor...
alkali su konusunu deneyebilirim belki reflüme de iyi gelir diye düşüyorum. şimdi su şişeme bir çay kaşığına yakın karbonat attım tadı değişti biraz ama rahatsız etmedi beni bu tat ama sürekli böyle içilmez arada değişiklik gerekir, karbonat yerine limon yada sirke denmiş onları katarsak ölçü ne olmalı?
zaman zaman suyun tadı değişsin diye şişeye limon, tarçın, karanfil, maden suyu katarım acaba bilmeden suyun phını mı yükseltiyormuşum:))

DonukPudra
31-10-2012, 15:32
Donukpudra keşke bende senin gibi olabilsem gerçekten sana çok özendim :( Su içmek benim için bir eziyet.
Yazım Alkali Diyeti kitabının özetidir.Kendime ait hiçbir ek bilgi söylemedim tamamen Ayşegül Çoruhlunun kitabının özeti ve kendisi en doğru 2 saat sonra demişse bir yarım doğru yapıp 1 saat sonra içsek ne olacakki hahahahaaa yeterki su içelim!!!
Kullandığın suyun Ph değerini kontrol ettinmi?Umarım yüksektir.1 litre suya yarım çay kaşığı kullandığın su damak tadını rahatsız edecekmi istersen bunu dene ilk önce.Diyelimki rahatsız etti sen zaten çok su tüketen birisin bu nedenle 4 litrenin sadece 1-2 litresinde Phı yükseltmek için Karbonat veya Ph Damlası kullansan bile çok çok büyük bir artı unutmaki sen zaten 1-0 öndesin benden ve benim gibi su sevmeyenlerden

bugün karbonat ilave ederek iciyorum :34: pek fazla fark görmedigim için zorlanmadım :31: evet en doğrusunu dr.Aysegül hn. söylemiş ama ben dayanamıyorum ki :9: 2saat

umarım bugün d&r da kitabı bulabilirim de aksam okumaya gecerim. sağol canım; kitabı okuyayım senin diyet sayfanda bende paylasacagım beslenme seklimi. böylelikle birbirimizden en dogru sekilde yararlanır ve motivemizi yükseltiriz.sevgiyle kal :16:

uykumahmuru
31-10-2012, 15:44
Alkalife'ı araştırdım biraz.Bir yerlerde alkali su konsantresinin içinde bikarbonat olduğunu okumuştum ama şimdi bulamıyorum nedense.Eğer öyleyse suya karbonat katmakla fazla bir farkı olmaz.Acaba tat ve içerik olarak farkı var mı sizin bu konuda bilginiz var mı?Aslında damlayı kullanmak daha kolay ama öyle olunca suya ilaç katıyormuşum gibi hissedeceğim o beni itecek biliyorum.Karbonat suyun tadını biraz değiştirdi.Suyu çok seven biri olarak karbonatsız suyumu özlüyorum açıkçası.Zamanla alışırım muhtemelen karbonatlı su içmeye başlayalı 3 gün oldu çünkü

benedenben
31-10-2012, 18:32
ben zaten buna yakın beslenerek vermişim kiloları demekki:)))
diyet yapamam diyet deyince karnım acıkır, hergün yediğim yemeği diyet listesi diye verseler, doymam. ağzıma sürmeyeceğim şeyi yasaklasalar canım çeker :)) onun için sadece yediklerime dikkat ederek şeker tüketmimi kontrol ederek, canım isterse yiyebileceğimi bilip sadece bir süre erteleyerek ve tabiiki hayatıma sporu sokarak 1,5 sene de 20kg verdim, sonra durdu, bende daha fazlası için zorlamadım. hedefime daha 10 kilo vardı ama sporla zaten sıkılaşmıştım hedeflediğim bedendeydim ölçülerim de orantılıydı bu da yeterdi:)) bu konuyuda spor topikinde görüp meraktan geldim:)) bu yazanları okuyunca o günler aklıma geldi, paylaşmak istedim.
kuruyemiş konusunda şunu rahatlıkla söyleyebilirim, hergün 1-2 avuç yeyince kilomu hiç değiştirmiyor, bi ara her öğlen 2 avuç yiyince kilo alıcam, napıyorum ben, abarttım diye düşünmüştüm ama baktım bişey olmuyor, hatta ekmek arası bişeyler yemekten daha uzun süre tok tutuyor, sonraki öğünü daha hafifi geçirmemi sağlıyor. bazen tatlı isteğimi de frenliyor gibi geliyor...
alkali su konusunu deneyebilirim belki reflüme de iyi gelir diye düşüyorum. şimdi su şişeme bir çay kaşığına yakın karbonat attım tadı değişti biraz ama rahatsız etmedi beni bu tat ama sürekli böyle içilmez arada değişiklik gerekir, karbonat yerine limon yada sirke denmiş onları katarsak ölçü ne olmalı?
zaman zaman suyun tadı değişsin diye şişeye limon, tarçın, karanfil, maden suyu katarım acaba bilmeden suyun phını mı yükseltiyormuşum:))
Bence bizim sizden öğreneceğimiz çok şey var başka tavsiyeleriniz olursada çok sevinirim az çok uygulama tarzımızın örtüşmeside çok iyi haber bizler için

benedenben
31-10-2012, 18:34
bugün karbonat ilave ederek iciyorum :34: pek fazla fark görmedigim için zorlanmadım :31: evet en doğrusunu dr.Aysegül hn. söylemiş ama ben dayanamıyorum ki :9: 2saat

umarım bugün d&r da kitabı bulabilirim de aksam okumaya gecerim. sağol canım; kitabı okuyayım senin diyet sayfanda bende paylasacagım beslenme seklimi. böylelikle birbirimizden en dogru sekilde yararlanır ve motivemizi yükseltiriz.sevgiyle kal :16:

Donuk pudracım gerçekten çok minnettar kalırım çünkü bende hala bu savaşın içindeyim ve sizlerle bu paylaşımları yapmak banada destek oluyor.
Bu kez hepimiz başarıcaz eski selülitli defterleri kapatıcaz umarımki hahahaa :))

benedenben
31-10-2012, 18:36
Alkalife'ı araştırdım biraz.Bir yerlerde alkali su konsantresinin içinde bikarbonat olduğunu okumuştum ama şimdi bulamıyorum nedense.Eğer öyleyse suya karbonat katmakla fazla bir farkı olmaz.Acaba tat ve içerik olarak farkı var mı sizin bu konuda bilginiz var mı?Aslında damlayı kullanmak daha kolay ama öyle olunca suya ilaç katıyormuşum gibi hissedeceğim o beni itecek biliyorum.Karbonat suyun tadını biraz değiştirdi.Suyu çok seven biri olarak karbonatsız suyumu özlüyorum açıkçası.Zamanla alışırım muhtemelen karbonatlı su içmeye başlayalı 3 gün oldu çünkü
Uykumahmuru mideniz benim uygulamama ne tepki gösterir bilmiyorum ama ben 1 çay kaşığı karbonatı ağzıma atıp üzerine su içiyorum ve bir sorun yaşamadım ama sizi asla yanlış yönlendirmek istemem.
Suyu çok sevmenize nazar değdirirsem kendimi asla affetmem çünkü daha öncede söylediğim gibi en özendiğim şey :) Bana su içmek çok büyük bir eziyet malesef

pebble41
31-10-2012, 18:37
çok üzülüyorum ama bir şey de gelmiyor elimden :(sadece günlerdir yazılanları okuyorum....

benedenben
31-10-2012, 18:38
çok üzülüyorum ama bir şey de gelmiyor elimden :(sadece günlerdir yazılanları okuyorum....
Pebble hangi konuda? Korkutma beni yanlış bir şeymi yapıyorum yoksa ? :(

nnnyyy
31-10-2012, 18:44
Bence bizim sizden öğreneceğimiz çok şey var başka tavsiyeleriniz olursada çok sevinirim az çok uygulama tarzımızın örtüşmeside çok iyi haber bizler için

biz callanetics topiki olarak buraya gelmişiz galiba:)) senide bize bekleriz:))

benedenben
31-10-2012, 18:45
biz callanetics topiki olarak buraya gelmişiz galiba:)) senide bize bekleriz:))
Link verebilirseniz çok sevinirim

Buldum ve ilk kez duyuyorum çok teşekkürler

pebble41
31-10-2012, 18:48
öncelikle kilo konusundaki bu başarınızdan dolayı kutluyorum sizi.üzüntüm kendi kilolarım . ancak yaptığım burada yazılanları okumak,başarı hikayelerini okumak.kötü bir şey yok.ne mutlu kilo verenlere...maşallah..

nnnyyy
31-10-2012, 18:52
Link verebilirseniz çok sevinirim

http://www.kadinlarkulubu.com/spor-gorsel-paylasim/204096-callanetics-egzersizleri-684.html

yürürken sallanan bacaklar itinayla taş yapılır, armut popolar şeftaliye çevrilir, selülitler yok edilir, bozuk duruşlar düzeltilir:))) reklam oldu, editörler kızmaz dimi:))

diğer başlıktaki yazdıklarınada baktım biraz, bilmeden bayaa alkali besleniyormuşum ben :)) şeker krizleri için tarçın çayını hep tavsiye ederim, çok faydasını gördüm, bir de sırf damak zevki adına kahvaltıda peynirle çörekotu kullanıyordum o da alkaliymiş...

benedenben
31-10-2012, 18:52
Pebble eğer niyetin varsa gerçekten senin için elimden geleni yapmaya ben hazırım,Sen Hazırmısın?
Ne zaman istersen,senin için en rahat şekilde,ortak kararlar alarak ideal kilona ulaşmanı sağlayabiliriz.
İstediğin zaman üzülmeyi bırakıp benim gibi tekrar özgüvenine sahip olabilirsin,benimki yerlerde sürünüyorduda :)))

benedenben
31-10-2012, 18:55
http://www.kadinlarkulubu.com/spor-gorsel-paylasim/204096-callanetics-egzersizleri-684.html

yürürken sallanan bacaklar itinayla taş yapılır, armut popolar şeftaliye çevrilir, selülitler yok edilir, bozuk duruşlar düzeltilir:))) reklam oldu, editörler kızmaz dimi:))

diğer başlıktaki yazdıklarınada baktım biraz, bilmeden bayaa alkali besleniyormuşum ben :)) şeker krizleri için tarçın çayını hep tavsiye ederim, çok faydasını gördüm, bir de sırf damak zevki adına kahvaltıda peynirle çörekotu kullanıyordum o da alkaliymiş...
nnnyyycim doğru olan herşeyin yanındayım hatta şimdiden başladım sizin başlığı okumaya.
Daha önce yalan yanlış bilgilerini burada doğruymuş ve kendine aitmiş gibi aktaran kişilerin burada bulunmasını istemedim.
Çünkü tek amacım bugüne kadar doğru diye deneyip mahvettiğimiz bedenimize artık hakketiğini vermek hemde bu kadar kolay bir şekilde.
Ahhhh bu söylediklerin bir olsaaaa bir olsaaaa buraya biknili bile fotoğrafımı koyarım hahahahaa

pebble41
31-10-2012, 18:57
ben yerlerde değil yerin dibindeyim

uykumahmuru
31-10-2012, 18:59
Link verebilirseniz çok sevinirim

Buldum ve ilk kez duyuyorum çok teşekkürler

Hehe callanla alkali diyetini buluşturduğuma çok memnunum :)) İkisinede yürekten inanıyorum çünkü.Çok zorlamadan fit olmak ve sağlıklı yaşam.Ohh bundan güzel ne olabilirki.
bugün akşam yemeğimde bol yeşillik ve turpta vardı.Yıllarca sebze sevmiyorum ben etoburum dedim durdum.Ama şunu farkettim ben sebze değil pişmiş sebze sevmiyorum aslında.Yumuşadımı hoşuma gitmiyor.Kıtır kıtır zevkle çiğ olarak o kadar çok sebze yediğimi alkali diyetle tanışıp nasıl sebze yiyebilirim diye düşününce buldum.Olacak olacak her gün daha iyiye gidiyorum maşallah bana,maşallah bize :))

benedenben
31-10-2012, 19:08
Bende çiğ ve az pişmiş sebzeyi daha çok severim sizin gibi ama diğer yandan etobur olmanında aslında kötü birşey olmadığını öğrendim bu beslenme tarzıyla zaten yağlarımızı yakmak için protein mutlaka tüketmemiz gerekiyor daha ne istiyim :)
Ben diğer başlığımdada callenticsten söz ettim umarım çok zorlayıcı değildir ama yorumlarda biraz yorulanlar olduğunu gördüm.
Ama daha başındayım biraz daha okuyup size danışıcam çok teşekkürler tekrar

benedenben
31-10-2012, 19:10
ben yerlerde değil yerin dibindeyim
Pebble gel hadi...Kurtulalım!!!
Seni çok iyi anlıyorum hemde çok lütfen üzülme daha kasımın başındayız bu kışı ideal kilona çok yakın biri olarak veya 2013'e fazlalıklarından kurtulmuş biri olarak girebilirsin

pebble41
31-10-2012, 19:16
keşkeeeee 2013 kadar yakın olsaaaaaa bu kilo derdinden kurtulmak.çok düşündüyor beni .

benedenben
31-10-2012, 19:18
Pebble düşün karar ver ve gel anladığım kadarıyla o karar anı bu gece değil !!! Ama bir kaç gün içinde bence fazla kilo defterini kapatacaksın !!! Burada yanında olucaz

htcmtn
31-10-2012, 19:50
Beneden ben arkadasım öncelikle meme kanserine yakalanmış ve halen tedavisini gören biri olarak keske bu yazıları daha önce okusaydık diyorum :43: ama bundada bir hayır vardır diyerek yinede geç kalmadığımı düşünüyorum bende kanserden sonra hayatındaki beslenme düzeninde köklü degisiklikler yaptım ancak alkali su içmeyi bunun temeline koyacağımdan emin olabilirsiniz :46:

DonukPudra
01-11-2012, 09:55
biz callanetics topiki olarak buraya gelmişiz galiba:)) senide bize bekleriz:))

:9::9:evet ya bizim topic burda maşallah :16:


Donuk pudracım gerçekten çok minnettar kalırım çünkü bende hala bu savaşın içindeyim ve sizlerle bu paylaşımları yapmak banada destek oluyor.
Bu kez hepimiz başarıcaz eski selülitli defterleri kapatıcaz umarımki hahahaa :))

dün kitabı aldım. okumaya başladım. cidden aslında kendi ellerimle kendimi nasıl mahvettiğimin farkına vardım :31:

jeyloo
01-11-2012, 10:44
Ph kağıtlarını eczanelerden yada medikal ürünler satan yerlerden bulabilirsin.Sanırım yurtdışında Almanyadasın.Bende İspanyada araştırdım türkiyedeki distribütör Alkalife,ispanyada amerikada Alkaline ama şimdi senin için baktım orada Alkalife websiteside
AlkaLife PH drops - 37ml - PH-drops - uric acid - Alkaline concentrate - Alkaline water drops - de-acidify - de-acidification of the body - AlkaLife Europe (http://www.alkalife.eu/products/alkalife-ph-drops.html?utm_nooverride=1&gclid=CPzJxr-Nq7MCFUxY3godRmAAYA)

Kitap konusundada üzülme canım dediğim gibi kitabın özetidir yazdığım,ailem ve çevremdekiler için 1 özet çıkarmıştım,bilimsel konulardanda alıntı yaptığım için anlamamışlardı,bende daha güzel daha anlaşılır 2.özeti çıkarıp burada paylaştım,yararlı olacağını umuyorum senin içinde.
Zaten istediğin zaman istediğin konuda aklına takılan eksik birşeyim varsa burada olmaya çalışıcam,elimden gelenide yaparım yeterki hepimiz sağlıklı olalım,hemde elde etmesi bu kadar kolayken

Tskler canim, kesinlikle bende bu sekil yasamaya calisacagim hatda aileme de gecirmeye caliscam ikiside tansiyon hastasi ve uyku sorunu ceken insanlar babam ve annem de, belki gercekden islerine yarar.

benedenben
01-11-2012, 11:16
Beneden ben arkadasım öncelikle meme kanserine yakalanmış ve halen tedavisini gören biri olarak keske bu yazıları daha önce okusaydık diyorum :43: ama bundada bir hayır vardır diyerek yinede geç kalmadığımı düşünüyorum bende kanserden sonra hayatındaki beslenme düzeninde köklü degisiklikler yaptım ancak alkali su içmeyi bunun temeline koyacağımdan emin olabilirsiniz :46:
htcmtn sana ulaşabildiğime gerçekten çok mutluyum,kilo vermekten ziyade asıl amacım kansere karşı korunmaktı bu beslenme düzenine başladığımda.Bu kadar kolay şekilde sağlığıma kavuşabileceğimi ve elimde tutabileceğimi öğrendiğim için inan bana yoldan tanımadığım insanları çevirip bu doğruları anlatmak istiyorum.Ve ilk olarak buna çevremden başladım,meme kanseri olan ankarada bir tanıdığım ilk olarak bu özeti yolladığım kişiydi,daha sonra fazla samimi olmasamda bir arkadaşı aradım ve meme kanseri annesi için onada yolladım bu özeti.Arkadaşım gıda mühendisi özeti alıp hemen okuyup beni aramıştı,hemen çıktısını alıp özeti annesine götüreceğini zaten okulda da hücrelerin oksitlenmesinden dolayı hasta olduğumuzu öğrettiklerini ve çok doğru bilgilerin yer aldığını söyledi,daha sonra barcelonada akciğer kanseri olan bir tanıdığıma da bu özeti çıkartıp götürdüm.Yani anlayacağın ilk hedefim ve elimde gelen çevremdeki insanlara bu doğruları aktarabilmek.Sanada ulaştığım için nasıl mutlu olduğumu anlatamam.
Doktorunuza bu konuyu danışmayı düşünürmüsünüz?
Ve şuandaki vücut asit oranınızın kaç olduğunu öğrenmek istermisin?
Çok geçmiş olsun ve kurtulman için tüm iyi dileklerimde seninle

benedenben
01-11-2012, 11:18
:9::9:evet ya bizim topic burda maşallah :16:dün kitabı aldım. okumaya başladım. cidden aslında kendi ellerimle kendimi nasıl mahvettiğimin farkına vardım :31:
Hiç sorma bende aynı şoku ilk başta yaşamıştım.Sağlıklı olmak bu kadar kolayken bunca yıl tam tersi şekilde yaşamış olduğumu bilmek gerçekten benim için utanç verici :)

benedenben
01-11-2012, 11:21
Tskler canim, kesinlikle bende bu sekil yasamaya calisacagim hatda aileme de gecirmeye caliscam ikiside tansiyon hastasi ve uyku sorunu ceken insanlar babam ve annem de, belki gercekden islerine yarar.
jeyloo tansiyon sorunu yaşamadığım için bu konuda birşey diyemicem ama vücudumun alkali seviyesini yükselttikten sonra ortaokuldan bu yana çektiğim uyku düzensizliği problemim çözüldü.
Amerikan Hastanesinde uyku sorunlarıyla ilgili bir departman varmış oraya gidip tedavi olmayı bile düşünmüştüm.
Umarım anneciğin ve babacığın içinde çözüm olur.Çok geçmiş olsun

DonukPudra
01-11-2012, 11:51
kızlar dün kitabı aldım. kitabın arkasındaki tabloları da taracıdan tarattım 4 tane tablomuz var. sizlerle paylasıyorum. saglıklı günlere :16::16:

543211543212543213543214

benedenben
01-11-2012, 11:53
Süpersin!!! Gerçekten çok teşekkürler ben bir türlü beceremedim tabloları düzgün şekilde yüklemeyi bunca zaman çok saol canım

htcmtn
01-11-2012, 11:55
htcmtn sana ulaşabildiğime gerçekten çok mutluyum,kilo vermekten ziyade asıl amacım kansere karşı korunmaktı bu beslenme düzenine başladığımda.Bu kadar kolay şekilde sağlığıma kavuşabileceğimi ve elimde tutabileceğimi öğrendiğim için inan bana yoldan tanımadığım insanları çevirip bu doğruları anlatmak istiyorum.Ve ilk olarak buna çevremden başladım,meme kanseri olan ankarada bir tanıdığım ilk olarak bu özeti yolladığım kişiydi,daha sonra fazla samimi olmasamda bir arkadaşı aradım ve meme kanseri annesi için onada yolladım bu özeti.Arkadaşım gıda mühendisi özeti alıp hemen okuyup beni aramıştı,hemen çıktısını alıp özeti annesine götüreceğini zaten okulda da hücrelerin oksitlenmesinden dolayı hasta olduğumuzu öğrettiklerini ve çok doğru bilgilerin yer aldığını söyledi,daha sonra barcelonada akciğer kanseri olan bir tanıdığıma da bu özeti çıkartıp götürdüm.Yani anlayacağın ilk hedefim ve elimde gelen çevremdeki insanlara bu doğruları aktarabilmek.Sanada ulaştığım için nasıl mutlu olduğumu anlatamam.
Doktorunuza bu konuyu danışmayı düşünürmüsünüz?
Ve şuandaki vücut asit oranınızın kaç olduğunu öğrenmek istermisin?
Çok geçmiş olsun ve kurtulman için tüm iyi dileklerimde seninle
Canım tekrar teşekkür ederim bu ph seviyemi nasıl öğrenebilirim birde ben hayat su kullanıyorum o da damacana !! Onun icine karbonat ekleyip yapsam olurmu yani hangi su olduğunun önemi varmı
Rabbim senden razı olsun sanada cevrenede hastalık yüzü göstermesin

DonukPudra
01-11-2012, 11:56
Süpersin!!! Gerçekten çok teşekkürler ben bir türlü beceremedim tabloları düzgün şekilde yüklemeyi bunca zaman çok saol canım

rica ederim :34:

benedenben
01-11-2012, 12:35
Canım tekrar teşekkür ederim bu ph seviyemi nasıl öğrenebilirim birde ben hayat su kullanıyorum o da damacana !! Onun icine karbonat ekleyip yapsam olurmu yani hangi su olduğunun önemi varmı
Rabbim senden razı olsun sanada cevrenede hastalık yüzü göstermesin

Eczanelerde veya medikal ürün satan dükkanlarda çok ucuza ph kağıdı (türnosollu kağıtta deniliyor) bulabilirsiniz.
Sabah ilk uyandığınızdaki idrarınıza bu küçük kağıtları atıp çok kolay şekilde asidinizi ölçebilirsiniz.
Hayat Suyun Ph değeri sanırım 7.8 Miş buda iyi bir oran Türkiye için hemde güvenilir bir marka bence çok iyi.
Damacanın içine karbonat katmanız onca litre suyu hızla değil günlerce tükettiğimiz için karbonatın dibe çökme sorunu çıkarabilir.Sürahi veya şişe kullanarak 1 litreye yarımçay kaşığı ekleyebilir dibe çöktüğünü hissedersenizde arada bir karışması için suyu çalkalayabilirsiniz.
Allah sizdende razı olsun.Yanınızdayım !

nnnyyy
01-11-2012, 12:59
kızlar sorum arada kaynadı galiba, suya karbonat yerine limon veya sirke koymak istersek ölçü ne olmalı yazmıyor mu kitapta?

DonukPudra
01-11-2012, 13:04
kızlar sorum arada kaynadı galiba, suya karbonat yerine limon veya sirke koymak istersek ölçü ne olmalı yazmıyor mu kitapta?


1 litre suya 1cay kasıgı kadar yeterli :31: görmemişim ben kusura bakma