Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

şu meşhuuuur lahana diyetiyle 5 günde 4 kilo verdim :)


gingery
12-01-13, 18:01
1. gün: Muz haricinde istediğiniz tüm meyvelerden, istediğiniz kadar yiyebiliyorsunuz. İstediğiniz kadar lahana çorbası içebiliyorsunuz. Bunun dışında, tabii ki su ve şeker eklenmemiş çaylar da serbest…
2. gün: Çiğ veya pişmiş tüm sebzelerden ve tabii ki lahana çorbasından istediğiniz kadar yiyip içebiliyorsunuz. Mümkün olduğunca yeşil yapraklı sebzeleri seçmeye çalışın ve kuru fasulyeden, bezelyeden ve mısırdan uzak durun. Akşam yemeğinde kendinizi bir büyük haşlanmış patates üzerine koyduğunuz bir minik parça tereyağı ile ödüllendirebilirsiniz. Ama meyve yok.
3. gün: 1. ve 2. günleri karıştırın. Haşlanmış patates haricinde, istediğiniz meyve ve sebzeleri yiyebilirsiniz. Hem de lahana çorbası eşliğinde:)
4. gün: Sırınırsız lahana çorbası. En fazla 8 adet muz ve istediğiniz kadar yağsız süt. Bu günü, tatlı ihtiyacnızı azaltmak için düşünmüşler.
5. gün: 280-350 gram arası biftek ve 6 tane çiğ domates yiyebilirsiniz. En az 6 bardak su içmeniz gerekiyor ki, vücudunuzdan ürik asit atılsın. En azından bir kere lahana çorbanızı için. Biftek yerine, haşlanmış ya da pişmiş tavuk da yiyebilirsiniz (mutlaka derisiz olacak). 6. gün de biftek yenileceğinden, bu iki günden birinde, biftek yerine balık da yiyebilirsiniz (kızarmamış balık olacak.)
6. gün: Et ve sebze yiyebilirsiniz. Patates haricinde tüm sebzeler serbest, ayrıca eti de istediğiniz kadar yiyebilirsiniz (mesela 2-3 dilim biftek). Yeşil yapraklı sebzeler yine favorimiz. En azından bir kere lahana çorbanızı da için.
7. gün: Kahverengi pirinç, şekersiz meyve suları ve sebzeler. Karnınızı lahana çorbası ve sebzelerle doldurmaya çalışın. Kahverengi pirinci de yağsız olarak bir tabak yiyebilirsiniz.

çorbanın tarifine gelince;
6 beyaz soğanı yağsız kendi suyuyla kavurup, orta boy lahanayı ince ince doğrayıp kavuruyoruz. 4 orta boy domates ve 4 sivri biberide ekleyip kavurmaya devam. üstünü örtecek kadar su ekleyip pişmesini bekliyoruz. bulyon ya da biraz tuz ekleyip ocaktan indirmeye yakın 1 demet maydanozu ekleyip bir taşım kaynattıktan yemeğe hazır hale geliyor.

Ben blenderdan çekip tüketiyorum. 2 günde bir yeniden çorbayı yapıyorum.

arada kaçamaklarım oldu , kuru yemiş ve çikolata yedim azcık ama her uyandığımda tartıda 1 kilo eksik çıktım.

bol bol su içtim gün içinde. daha 2 günüm daha var. gerçekten işe yaradı :)

gingery
13-01-13, 09:01
bu sabah yarım kilo vermişim ama çok zorlanıyorum şu an feci şekilde tatlı istiyor canım :KK43:

umarım verdiğim kiloları geri almam , dikkatli beslenerek koruma programı yapmayı düşünüyorum , 1-2 hafta sonra da bu diyeti tekrarlayıp 5 kilo daha vermek istiyorum.

minnakkk
13-01-13, 10:01
bende yapıcam bugun corbayı.
kac kıloyla basladın arkadasım?

ben 63 kıloyum. 8 kılo vermek ıstıyorum.
aslında duzenlı bı yemek alıskanlıgım var ama arada bı annemlere gıdınce dengem sasıyor. 1 haftada en az 3-4 kılo alıp gelıyorum.

62 ye dusmustum gıderken, döndügümde 65.6 idim. attım gene uzerımden 1 haftada bırazını.

gingery
14-01-13, 06:01
64 ile başladım, geçen pazar hani şu kilo, boy ölçen ve kağıt ile sonuç veren paralı tartılar var ya onunla tartıldım,
aynı tartıda dün yine tartıldım.
58,8 i gördüm..

bu gün son günüm ama pirinç lapası çok fena oldu.

yiyemedim .. meyve yiyerek geçiricem bu günü de ..

bir iki hafta dikkat edip ara vericem biraz sonra yine tekrarlamayı düşünüyorum..

Sigarayı bırakıcam ve kilo alacağımı düşünüyorum , o yüzden hemen fazlalıklardan kurtulmam gerekiyor