Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Saçlardan Bit Nasıl Temizlenir?


Caddy
14-03-13, 08:03
Etiketler: baş biti nasıl temizlenir, baş bitlerinden kurtulma ve cözüm yolları, bit evde nasıl temizlenir, bit ilacı, bit ilaçsız nasıl temizlenir, bit nasıl temizlenir, bit nasil yok edilir, bit neden olur, bit nedir, bit şampuanı, bit yumurtası nasıl temizlenir, bitlenme, bitlenmek, bitler için kesin çözüm, bitler nasıl ölür, bitler nasil temizlenir, bitlerden korunma yolları, bitlerden kurtulmanın doğal yolları, bitlerden kurtulmanın yolları, bitlerden nasıl kurtulabilirim, bitlerden temizlenmek için ne yapmamız gerekir, bitlere bitkisel çözüm, çocuklarda bit ve pire neden olur, çocuktaki bitler nasıl temizlenir, hamilelikte bit için doğal yöntemler, saç biti nasıl temizlenir, saça bit düşmesi, saçlardaki bitler nasıl temizlenir, saclardaki bitlerden kurtulmanın ilacı, Saçlardan Bit Nasıl Temizlenir, saçta bit nasıl temizlenir, saçtaki bit nasıl temizlenir, saçtaki bitten nasıl kurtulunur, saçtan bit temizleme oyunu, sirkelerden nasıl kurtulunur

Bitlenme: Özellikle okullardaki bit salgını çocuklarda bitlenmeyi artırıyor. Genellikle aileler utanılacak bir durum olarak kabul edip gizler. Fakat bitlenme utanılacak bir durum değildir. Aslında hep pislik nedeni ile oluştuğu bilinen bit temiz saçlara daha çok gelir. Özellikle salgın varsa temiz saça hemen atlayıp çoğalan asalak bir böcektir. Eğer çocuğunuz bitlendiyse korkmayın artık çok kolay yöntemlerle temizlenebiliyor. Bit olan saçların üzerinde beyazımtırak gri renkte tanecikler görülür. Bunlar, baş biti’nin yumurtalarıdır. Bulaşıcıdır, tıp dilinde, pedikülozâ denir. Hemen tedbir almak gerekir. Bit, bulaşıcıdır. Sirke dediğimiz bit yumurtaları, saçların üzerinde beyazımtırak, gri renkte tanecikler halinde görülürler. Bu, bir yumurta dediğimiz sirkeleri yok etmedikçe, bitlerden kurtulmak mümkün değildir.

Bit nasıl yok edilir:Kısa süre içinde çoğalabilen bitleri yok etmek için, eczanelerde satılan bit şampuanları bitlerin temzilenmesi için etkili bir yöntemdir. Bit şampuanlarının pekçok çeşidi bulunuyor. Şampuanın içerisinde yazılı talimat okunup bir kaç kez uygulandığında bu asalak böcekten kurtulmuş oluyorsunuz. Paranit bit ilacı eczanelerde satılan bit şampuanlarının en etkilisidir. Püskürtmeli şişesinde ilacı saça püskürtüp iyice yediriyorsunuz. 15 dakika bekleyip kendi şampuanınızla saçı yıkıyorsunuz. Bir kez kullanımda bitlerden eser kalmıyor. Üstelik saçta kalan kokusu sayesinde bir daha bir bulaşmıyor. Bunun yanında uygulanabilecek bitkisel yöntemlerde vardır.

Bit için bitkisel tedavi:

Sarımsak : 1 baş sarımsak, soyulup havanda ezilir. Saçlara sürülür.

Bit otu (mezevek) : Düğünçiçeğigiller familyasından; bir çok çeşidi bulunan ve kuzey yarımkürede yetişen bir bitkidir. Tohumlarında Delphinine vardır. Zehirlidir.Bu yüzden çok dikkatli olmak gerekir.

Faydası : Bit, pire gibi zararlı asalak ufak böcekleri öldürmekte kullanılır.

Bit Otu Kullanımı:
Bit otu zehirli olduğundan kullanırken başta yara bere olmaması gerekir. Meyve tohumları toz haline getirildikten sonra merhem olarak ya da kaynatılarak kullanılır. Oldukça zehirli bir bitki olduğu için dahili ve harici olarak kullanımı artık tercih edilmemektedir.

KadinlarKulubu
22-09-14, 13:09
Çocuklarda Bit ve Bitlenmeye Doğal Çözümler
http://www.kadinlarkulubu.com/porta...a-bit-ve-bitlenmeye-dogal-cozumler-74479.html

KadinlarKulubu
16-05-15, 08:05
Bitten Kurtaran Doğal Yollar Tıklayınız
Eki Görüntüle 1528976

KadinlarKulubu
26-06-15, 08:06
Bitten Kurtulma Yöntemi Tıklayınız