PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

rdlpstck
03-11-2013, 23:56
selam kızlar kimse yok mu ses verin:)
bugün hiç ders çalışmadım
şimdi 1 saatte olsa bakayım diyorum
herkese sevgiler...

_zeytin_
04-11-2013, 07:45
selam kızlar günaydın
bu aralar çok saldım kendimi
hafta sonu pek çalışamadım
pazar günü 2 saat matematiğe baktım
zamanı verimli kullanamıyorum artık kötü hissediyorum kendimi:(

guness_
04-11-2013, 08:56
Kuzular ben telefondan giriyorum bilgisayar okulda kaldığı için. Bu hafta malesef ki okulda vize haftam benim :( 1 tane sınavım var bu hafta gerçi ama bu çok zor bir ders olduğu için şimdiden çalışmaya başladım. Kpss'ye de aralarda vakit buldukça bakacağım artık. Konularınızı bilgisayara geçince ekleyeceğim. Bu arada raporumu da vereyim hemen; coğrafyadan nüfus ve yerleşmeyi bitirdim dün:61:
Hepinize iyi çalışmalar fıstıklarım, dualarım sizinle:61:


Başarılar tatlım :)

guness_
04-11-2013, 08:58
pammukşeker ben perşembe sordum dershaneye her dersten tek tek soru bankası vereceklermiş bir de sanırım önümüzdeki hafta verecekler bir de ben beyaz kalemin soru bankasını almaya karar verdim teşekkür ederim arkadaşım.


Patruska Merhaba, Sen de ihtiyaç'dasın sanırım dimi. Ben de Konya'da ihtiyaçtayım. Bu hafta yaprak testler, soru bankaları ve cep kitapçıklarını vereceklermiş. Ben de bekliyorum hevesle :)

guness_
04-11-2013, 09:01
selam kızlar günaydın
bu aralar çok saldım kendimi
hafta sonu pek çalışamadım
pazar günü 2 saat matematiğe baktım
zamanı verimli kullanamıyorum artık kötü hissediyorum kendimi:(

Al benden de o kadar Zeytincim.
Pazar günü tüm gün evdeydim ama tüm gün kitabın kapağını açamadım. Amaçsız gayesiz oturdum, iş de yapmadım, öyle oturdum kaldım. Aşağı yukarı 1 haftadır durum böyle, ben de ciddi ciddi kendimi kötü hissetmeye başladım :(

devrim_
04-11-2013, 09:23
dün şeytanın bacağını kırıp eşitsizlik çalıştım. ama 40 tane soru çözebildim. coğrafya 1. üniteden de 40 soru çözdüm.matematikten az çözdüm gerisini bugün telafi edicem.
coğrafyadan da 2. üniteye geçicem, inşallah.. yine kaytarmazsam tabi:37:

devrim_
04-11-2013, 09:25
Al benden de o kadar Zeytincim.
Pazar günü tüm gün evdeydim ama tüm gün kitabın kapağını açamadım. Amaçsız gayesiz oturdum, iş de yapmadım, öyle oturdum kaldım. Aşağı yukarı 1 haftadır durum böyle, ben de ciddi ciddi kendimi kötü hissetmeye başladım :(

bende de aynı şeyler oluyor bu ara :( ama silkelenip toparlanmakta fayda var. sınav zorlaşıyor, giren kişi sayısı artıyor. bi yerden başlamak lazım. toparlanmamız gerek :(

PammukSeker
04-11-2013, 10:58
günaydın kızlar
pamuk şekerciğim elimde muratın yeni çıkan konu anlatımlı soru bankası var
bunlar bitince sadece soru bankasını almayı düşünüyorum
hepsini tamamladım derslerin murattan memnunum ama bitince data tarihi almayı düşünüyorum
ihtiyaç nasıl bilemedim çok mu yüzeysel geçiyor onuda almak istiyordum ama muratın konu anlatımı daha detaylı geldiği için bu seçtim
beyaz kalemin yaprak testleri var birde kitap seçten almıştım işte yayınları
kitapseç yaprak testleri ihtiyaç konu anlatımlı matematik
elimdeki kaynaklar bunlar şuanda beyaz kalemin sorularını beğeniyorum

matematiğe gelince baş belası diye bakmaktan vazgeçtim artık
yazarak çalışıyorum
zaten ezber yapamıyorum bu derste farklı farklı tüm sorular
bol soru çözmem lazım sanırım bu yüzden birkaç test almaya karar verdim yoksa çok zor :(
Canım benim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Hepsini not alıyorum, internetten fiyatları araştırıp not alıyorum. Tüyap kitap fuarına gidince de fiyatları karşılaştıracağım inşallah.

Arkadaşlar Merhaba ,
Bişi paylaşmak istiyorum. Önceki Gk-Gy Kpss sınavında grup olarak dershaneye giden hatta aynı yayınları çalışan 4 kişilik bir arkadaş grubu ile tanıştım geçenlerde. Bir tanesi sürekli arkadaşımdı zaten, tiyatroya gitmiştik, diğer 3 arkadaş da ordaymış. Neyse konu geldi benim Kpss hazırlığıma :)

Çok ilginç bir şekilde dördü de ağız birliği yapmış gibi; 'Muhakkak yediiklim soru bankalarını al ve onları çözmeden sınava girme.' Bizim içimizde x,y,z 'nin yüksek puan almasının tek sebebi, diğerlerinden farklı olarak yediiklim de çözmüş olması diyorlar.


Mantıklı olabilir, paylaşmak istedim.

Sizin fikirleriniz nedir?
Tatlım yediiklimin iyi olduğunu ben de bir çok kişiden duydum. Alacağım soru bankaları arasında yediiklim de var. Alıp çözmeye başlayınca fikirlerimi de yazarım.:61:

günaydın kızlar..buraya yazdıkça motive oluyorum.netten sipariş verdim coğrafya ve Türkçe kitaplarımı bekliyorum o yüzden daha çalışmaya başlamadım o derslere.tarihten Trablusgarp balkan ve 1.dünya savaşı bitti.matematiktende basit eşitsizlik-sıralama ve mutlak değer bitti. hepimizin Allah yardımcısı olsun
Tatlım tebrik ederim, ekledim konularını. Allah hepimizin yardımcısı olsun:16:

merhaba kızlar geç kalmış olmakla birlikte kpss çalışmalarıma başladım her dersin ilk konusu bitti önce videolardan izliyorum sonra konu anlatımlı kitaptan çalışıyorum ve elimdeki bütün kitaplardan konuyla ilgili soru çözüyorum evet sistemim bu ama elimdeki kitapların hepsi 2012 kpss hazırlık kitapları şimdilik ihtiyaç konu anlatımından çalışıyorum ama yeni basım set almayı da düşünüyorum aslında günde 4-8 saat arası çalışıyorum şimdilik 95 hedfledim Allah hepimize kolaylık versin:16::16:
Canım merhaba hoşgeldin aramıza. Konularını tablomuza ekledim. Siftahın hayırlı olsun. Devamı da su gibi gelir inşallah.:61: Çalıştıkça yaz bize bekleriz.:29:

uzun bir aradan sonra gelebildim nihayet :52: merhabalar hepinize :34:

netten kotayı aşınca böyle oluyor, videolar yüzünden hep :30:

neyse, umarım iyisinizdir ve derslerinize çalışıorsunuzdur :54:

bugün tarihten yeni konu çalıştım, osmanlı kültr- uygarlık ve 58 soru çözdüm. geometriden benzerlik çalıştım, 40 soru da ondan. sözel mantık çalışmaya başladım bir de. şimdilik bu kadar.
nathaliecim merhaba canımm:16: Benim çalışmalar şimdilik gitmiyor. Çünkü vizelerim başladı. Şu an soru bankası araştırma aşamasındayım. :31:
Ah o kotalı internetin zorluğunu ben de bilirim. Şimdi Allah'tan komşuyla ortak kullanıyoruz diye sınırlıya geçtik de rahat ettim. Gerçi şimdi de bilgisayarım yok diye giremiyorum.:9:
Konularını ekledim tablomuza tatlım.:16: Kolay gelsin.:61:

Selamlar güzeller.
Ben dersaneye gidiyorum ve orada müsvedde not alıyorum. sonra gelip onları temize geçiriyorum defterlerime.
daha sonra onlara bir göz gezdirip konuyla ilgili testleri çözüyorum. yanlışlarımı da gözden geçirip not alıyorum.
17 kasımda ilk deneme sınavıma gireceğim ve o güne kadar biraz konu bitirebilmek istiyorum
merhaba canım. benim de aynı tarihte deneme sınavım var. ihtiyaça mı gidiyosun sen de?

arkadaşlar merhaba ben önlisans mezunuyum burda lisans mezunu arkadaşlar var galiba :(
Merhaba canım. Burada lisans önlisanlar olarak kardeş kardeş çalışıyoruz hep beraber:16: Seni de bekleriz.

PammukSeker
04-11-2013, 10:59
Kızlar bu arada her konuyu ekleyemedim malesef. Zamanım yetişmedi yine :( Çıkmam gerekiyor. Görüşmek üzere. Herkese kolaylıklar dilerim.:61:

dumannnn
04-11-2013, 13:19
mrb arkadaslar kac gundur yazmiyordum topigimize ama takipteyim tektek okuyorum. bayramdan beri calismam durdu buna bir nedende oglum.. gunduz uykusu bitti galibs:((( uyumuyo. uyanikkende ders calistirmiyo.. ama bugun inatla uyusun diye elimden geleni yapiyorm. silkelendim artik basliyorm yeniden mat bitmisti zaten turkce ve geoya gecmistim ama olasilikda eksiklerim var onu tekrar edecem once insallah rabbim azmimi kirmaz..
kolay gelsin kizlar gorusmek uzere...

_asmunikal_
04-11-2013, 15:45
merhaba kızlar..

sizlere kolay gelsin diyorum. bende atandım çok şükür.. zorlu bir süreç anlayabiliyorum.. inşALLAH sizde emeğinizin karşılıgını alırsınız..

daha önce yazmıştım genlde topiklere yinede yazayım belki faydam dokunur..

link vermek yasak diye link veremiyorum. googleye " Kazananlardan başarı öykülerini dınlemek istiyorum"yazarsanız çok gzl bilgiler gelicek onları okursunuz..


***** sınava çok varken, her ay bir deneme çözüm diyen insanlara şaşırırdım. ne kadar saçma derdim. daha konu bilmediğim şeylerden nasıl deneme çözerm derdim.banada ilk tavsiye ettklerinde banada saçma gelmişti. ama gel görkü bence çözmek mantıklıymış. dediğim gibi en azından kafanda bi soru şekli beliriyor ona göre konu çalılırken nelere dikkat etmen gerekeni anlarsın.


***** eger hem çalışıyor hem ders çalışıyorsanız bu işin daha çok ciddiyetinde olmanız lazım. eve geldikten sonra mutlka en az 3 saat çalışmanız lazım. evet eve gidince yorgun oluyorsunuz. ama unutmayın hergün işten eve gidiceksiniz ve hergun yorgun olucaksınız:) bens abah 7de kalktım akşamda evde 7dede oldum. uykum gelmediimi çok geldi ama 1 e 2 e kadar durup çalıştığım günler bile olurdu.

***** facebook ta online kpss ve online matematik grupları var. oralara üye olabilirsiniz. iş yerindeyken orda vakit geçirebilirsiniz. ben mesela sabahları işe 1 saat erken giderdim. hakan dedenin yada çoğrafya videolarını izlemek için
facebook linklerini verimiyorum. özelden isteyenlere yazarım. ama ben acayip faydasını gördüm.
çünkü iş yerindeydim gereksiz şeylerle uğraşcağıma onlara bakıyodum.

***** benm çoğrafyam yok gibi bişeydi. NİHAN AKAR var. zorlu eokul. hoca kendine göre bir strateji belirlemiş. mesela ben şuan bütük tektonik gölleri neblm madenler nerde tarım ürünleri nerde biliyorum ve hepte bilicem bi kaç yıl sonra bile. katipliğe girdim mesela martta. 1yıl geçmesine ragmen hiç unutmamıştım. çünkü hoca bi şekilde kafana koyuyor. bunun dersi ücretli ama. benm bi arkaşım almıştı. çok pahalı bişey debi kaç kişiyle ebraber alabilirsin. sonuçta ama lisans 2012 kpss çoğrafyasına zor dediler. ama celdirici şıklar vardı. ama ben orda 2 yanlış 1 boş yaptım. hani bence zorluk derecesine göre iyiydi:)


****matematikten ben ekol hocayı dinledim. bide ofisokul.com var. ordan soru çözümlerini izliyorum. mutlaka bakınmatematiğiniz iyiysede kötüysede bakın derim
benm matematiğimde sıfırdı. ilk deneme çözdüğümde yalan olmasın 3 4 doğru yapıodum sınav vaktine kadar netlerim 25net ekadar çıktı. sınavda vakit sıkıntısı işte:( 15 tane yaptım. 14 doğru bir boş. ben sınavda saate yanlış bakmışım. yarım saatim var sanıyodum. kısmet diyelim..

***** ve herkes dediği gibi. tarih ve hakan dede. bnce hakan dedeyi dinleyip sonra konuyu çalışmak ve soru çözmek daha mantıklı. bnm şuan tarihten 25 in altına inmiyorum. full yaptıgım günlerde oluyor
hakan dedenin videoları bi şekilde bulun. bulduktan sonra dinleyin. bak ben iş yerindeyen kulaklıkla hakan dedeyi nihan akarı hep dinlerdim..
yani işteykende vaktimi verimli kullanıodum.
hakan dedinin konu anlatımlı videoları var. bide sezon finali videoları var. önce normal videoları dinlyin sınava yakın sezon finalleri dinleyin..
hakan dedin funclup sayfasına yapışın o size hep doğruyu gösterecektir(bnm vaktimde öyleydi)


***** ben beyaz kalem ve ihtiyaç 15li denemeleri çözdüm. bunlar basitti. sanırım siz lisansınız. diğer arkadaşlarda görüşlerini belirtsin. sanki ilk aşamada en azından 1 2 ay önlisans denemeleri çözmeniz daha iyi. tabi sonradan lisans
deemeleri çözmeniz zorluğua alışmanız anlamında daha iyi..
o deneme bu deneme diye ayırmayın ben hemen hemen her denemeyi çözdüm. sizde öyle yapın

**** benm türkçemde kötüydü. şuan hala daha sıfatları fiilleri kısaca dil bilgisi yapamıyorum. hakkımda hayırlısı artık. türkçe içinde.korfezvideo.com var. ben girmedim ama arkadaşlar tavsiye ediyordu.

* ihtiyacın diktörgen şeklinde genel kültür kitabı var. bence konu anlatımının yanında oda olsun. çnkü gk çok güzel anlatmı.ş. hani tekrar amaçlı sürklli kullanbilirsiniz.
http://www.nt.com.tr/media/catalog/product/cache/1/image/265x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/9/7/9786051301587_1.jpg
ihtiyacın bu kitabı çok güzel. hani önce konu anlatımlıdan adam akıllı çalışın bu kitapta özet tekrar anlamında çok güzel
24 saatte tarih, çoğ, vatandaşlık kitapları var. onlarda ÖZET için güzel kitapalr

**** bol bol tekrar yapın unutmayın. muhtemelen her tekranınızda bn bunu biliyorum olucaksınız. ama yinede tekrar edin. mesela tarihte kongrelere geldiniz. baştan kongrelere kadar bi tekrar edin öyle yeni konuyu çalışın.
hep baştan alın geldiğiniz yere kadar. ben artık hangi konu nerde hangi yaprakta o dereceye gelmiştim:(

*** anayadanda gözünü hiç korkutmayınç ezber yapmayın mantıgını anlayın. çok şükür benm anayasamda iyi

ben dersaneye gitmedim. 8 bck 6 da iş yerindeydim. 8de ders çalışmaya başlardım.
ben mesela her kitaı almadan. nette okadar çok kitap varkı. bütü ktiapları pdf yada taratıp koyuyorlar nete. onlardan bulup indirin.
iş yerindeki vaktinizi iyi değerlendirin.

inş azimle çalışırsınız. rabbim kmsenin emeklerini boşa çıkarmasın

_asmunikal_
04-11-2013, 15:47
kızlar elinde nihan akarın (zorlu eokul) kullanıcı adı şifresi varmı..
gerekli ücret neyse öderim bende.. hesap numaranıza yatırırım..

yada bir kaç arkadaş toplanıp alabiliriz..
gerçkten faydalı bir şey..
denemek görmek amacıyla zorlueokul sitesine girip videolarda çoğrafya ları bulup ücretsiz olanları izleyebilirler..

toplam 58 konu var..
8tanesi ücretsiz...


isteyen arkadaşlarla toplanıp alabilirz..

Paket3 100 Lira 25 Kontör ile 25 Canlı ders veya 75 video ders izleyebilirsiniz. (1 Ekim 2014 tarihine kadar dilediğiniz zaman dilediğiniz ders için kullanabilirsiniz ve seçtiğiniz ders videolarını defalarca izleyebililirsiniz.)

devrim_
04-11-2013, 17:26
asumunikal gerçekten yazdıkların bana moral verdi. hele matematikten geldiğin nokta beni inanılmaz motive etti. bende 3-4 net çıkarabiliyorum. 2012 kpssde mat.dan 9 soru işaretledim. 6 tanesi yanlış çıktı :) sınavda 3-4 bile yapamadım yani :)ona rağmen 79 aldım. 4-5 soru daha yapabilseydim bende atanacaktım, ama olmadı. hayırlısı..

bu sene tekrar hazırlanıyorum sınava. matematiği sıkı tuttum tabi ama araya başka olaylar girdi. cenazemiz vardı, şehir değiştirdik.yine denedim , tam adapte olmuştum ki kurban bayramı girdi araya. şimdi hiç çalışasım yok. Dün ufaktan başladım tekrar. inşallah zaman içerisinde eski şevkime kavuşurum.

sen bu sene tekrar mı hazırlanacaksın , meb de mi görev yapıyorsun ?

rdlpstck
04-11-2013, 18:58
kızlar elinde nihan akarın (zorlu eokul) kullanıcı adı şifresi varmı..
gerekli ücret neyse öderim bende.. hesap numaranıza yatırırım..

yada bir kaç arkadaş toplanıp alabiliriz..
gerçkten faydalı bir şey..
denemek görmek amacıyla zorlueokul sitesine girip videolarda çoğrafya ları bulup ücretsiz olanları izleyebilirler..

toplam 58 konu var..
8tanesi ücretsiz...


isteyen arkadaşlarla toplanıp alabilirz..

Paket3 100 Lira 25 Kontör ile 25 Canlı ders veya 75 video ders izleyebilirsiniz. (1 Ekim 2014 tarihine kadar dilediğiniz zaman dilediğiniz ders için kullanabilirsiniz ve seçtiğiniz ders videolarını defalarca izleyebililirsiniz.)

siz tekrar mı gireceksiniz sınava?
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama malesef lisans kpss de daha çok net yapmak lazım ön lisansa göre

elizabeth_bath
04-11-2013, 19:09
Canım benim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Hepsini not alıyorum, internetten fiyatları araştırıp not alıyorum. Tüyap kitap fuarına gidince de fiyatları karşılaştıracağım inşallah.

merhaba canım. benim de aynı tarihte deneme sınavım var. ihtiyaça mı gidiyosun sen de?


Hayır canım maltepe akademiye gidiyorum ben.
umarım güzel sonuçlar alırız :16:
canım tarih islamiyet öncesi türk tarihi
matematik temel kavramlar bitti benim :3:

Kaizen_
04-11-2013, 20:12
selamlar herkese :3:

bir aydır kpssye çalışıyorum ama tam istediğim gibi düzenli değil, insan tek başına motive olamıyor.
bu konu çok güzelmiş, herkes birbirine yardım ediyor, birbirini motive ediyor, paylaşımlar, öneriler, çalışma taktikleri... harika :16:
keşke konu sahibi beni de listesine alsa, beni de alsanız arnıza :40:

eğer eklenirsem diye yazıyorum
ben:Kaizen_
şu an yurt dışı ama sınav zamanı olacağım şehir Ankara
lisans mezunuyum bölümüm Alman Dili ve Edebiyatı
kpss-b ye gireceğim
bu sene kesin kazanmak istiyorum

bitirdiğim konular ise hani olur da listeye eklenirsem diye :40:Tarih:
1) İslamiyet Öncesi Türk Tarihi
Matematik:
1) Temel Kavramlar 2) Sayı Sistemleri 3) Bölme-Bölünebilme 4) Ebob-Ekok 5) Rasyonel Sayılar 6) Üslü Sayılar

rdlpstck
04-11-2013, 20:32
selamlar herkese :3:

bir aydır kpssye çalışıyorum ama tam istediğim gibi düzenli değil, insan tek başına motive olamıyor.
bu konu çok güzelmiş, herkes birbirine yardım ediyor, birbirini motive ediyor, paylaşımlar, öneriler, çalışma taktikleri... harika :16:
keşke konu sahibi beni de listesine alsa, beni de alsanız arnıza :40:

eğer eklenirsem diye yazıyorum
ben:Kaizen_
şu an yurt dışı ama sınav zamanı olacağım şehir Ankara
lisans mezunuyum bölümüm Alman Dili ve Edebiyatı
kpss-b ye gireceğim
bu sene kesin kazanmak istiyorum

bitirdiğim konular ise hani olur da listeye eklenirsem diye :40:Tarih:
1) İslamiyet Öncesi Türk Tarihi
Matematik:
1) Temel Kavramlar 2) Sayı Sistemleri 3) Bölme-Bölünebilme 4) Ebob-Ekok 5) Rasyonel Sayılar 6) Üslü Sayılarhoşgeldinnnnn paylaşımlarının çok olması dileklerimle:) sevgiler....

Kaizen_
04-11-2013, 20:43
hoşgeldinnnnn paylaşımlarının çok olması dileklerimle:) sevgiler....

hoşbuldum :16:
hedefim bu ay tarih ve matematik konularını bitirmek :41:

rdlpstck
04-11-2013, 20:49
hoşbuldum :16:
hedefim bu ay tarih ve matematik konularını bitirmek :41:

umarım hedeflerine ulaşırsın:)tarih ilk başlarda sıkıcı gözükse de öğrendikçe zevkli hale geliyor

Kaizen_
04-11-2013, 20:51
umarım hedeflerine ulaşırsın:)tarih ilk başlarda sıkıcı gözükse de öğrendikçe zevkli hale geliyor

umarım haklısındır :1: yeni şeyler öğrenmek zaten insanı mutlandırıyor
kpss demek benim için tamamen yeni şeyler öğrenmek demek...
dil bölümüyüm ve çalıştıklarım hakkında hiçbir fikrim yok :1:

rdlpstck
04-11-2013, 21:16
umarım haklısındır :1: yeni şeyler öğrenmek zaten insanı mutlandırıyor
kpss demek benim için tamamen yeni şeyler öğrenmek demek...
dil bölümüyüm ve çalıştıklarım hakkında hiçbir fikrim yok :1:

zaten konular ileri seviye gerektirecek kadar zor değil
ben 0 tarihle başladım şu an konuları bitirdim %100 doğru çözüyor muyum hayır
ama yanlışlarımız bize doğrularımızdan daha fazla yol gösteriyor
ben çıkıyorum çok kolay gelsin sana da yine görüşürüz:16:

patruska
04-11-2013, 21:58
[QUOTE=guness_;32509234]Patruska Merhaba, Sen de ihtiyaç'dasın sanırım dimi. Ben de Konya'da ihtiyaçtayım. Bu hafta yaprak testler, soru bankaları ve cep kitapçıklarını vereceklermiş. Ben de bekliyorum hevesle :)[/Q

merhaba guness, evet ihtiyaçtayım canım çatlattılar bize de konu anlatımı ve cep kitapları verildi bu hafta da diğerleri dediler bakalım ben zaten yarın beyazkalemin soru bankasını alacağım yetti canıma :D

_asmunikal_
05-11-2013, 08:11
asumunikal gerçekten yazdıkların bana moral verdi. hele matematikten geldiğin nokta beni inanılmaz motive etti. bende 3-4 net çıkarabiliyorum. 2012 kpssde mat.dan 9 soru işaretledim. 6 tanesi yanlış çıktı :) sınavda 3-4 bile yapamadım yani :)ona rağmen 79 aldım. 4-5 soru daha yapabilseydim bende atanacaktım, ama olmadı. hayırlısı..

bu sene tekrar hazırlanıyorum sınava. matematiği sıkı tuttum tabi ama araya başka olaylar girdi. cenazemiz vardı, şehir değiştirdik.yine denedim , tam adapte olmuştum ki kurban bayramı girdi araya. şimdi hiç çalışasım yok. Dün ufaktan başladım tekrar. inşallah zaman içerisinde eski şevkime kavuşurum.

sen bu sene tekrar mı hazırlanacaksın , meb de mi görev yapıyorsun ?

kısmet değilmiş demekki canım. hani insan cidden rıskını alıyor diye düşünüyorum.
2014 kpss sana uğur şans getirir inşALLAH
matemetikten yazdıklarımın hepsin doğru sınavda 14 yapmış olabilirim ama seviyem baya yükselmişti. beni bu süreçte en çok yoran matemetikti..

başınız sağolsun mekanızın cennet olsun..
erteleyle sürekli bişiler yarım kalıyor:( bence zaman kaybetme.. ben hazirana kadar bitirmiştim. sonra sürekli tekrar
tekrar lar çok ii oluyorsiz tekrar mı gireceksiniz sınava?
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama malesef lisans kpss de daha çok net yapmak lazım ön lisansa göre

ben girmicem sınama kardeşim için uğraşıyorum canım.
nihan akarı bir kaç arkadşla alsak diye düşündüm.
100tl hani iki kişi olsa 50 50 ödenir diye..

guness_
05-11-2013, 09:13
[QUOTE=guness_;32509234]Patruska Merhaba, Sen de ihtiyaç'dasın sanırım dimi. Ben de Konya'da ihtiyaçtayım. Bu hafta yaprak testler, soru bankaları ve cep kitapçıklarını vereceklermiş. Ben de bekliyorum hevesle :)[/Q

merhaba guness, evet ihtiyaçtayım canım çatlattılar bize de konu anlatımı ve cep kitapları verildi bu hafta da diğerleri dediler bakalım ben zaten yarın beyazkalemin soru bankasını alacağım yetti canıma :D


O zaman yeni soru bankan hayırlı olsun diyim Patruskacım :)

Beyaz kalemi de çok duydum ama elime alıp incelemek hiç nasip olmadı, fikirlerini de paylaşırsan sevinirim. Benim de bugün dershanem var, bakalım vericekler mi yeni bir şeyler :)

papatya3459
05-11-2013, 09:52
kısmet değilmiş demekki canım. hani insan cidden rıskını alıyor diye düşünüyorum.
2014 kpss sana uğur şans getirir inşALLAH
matemetikten yazdıklarımın hepsin doğru sınavda 14 yapmış olabilirim ama seviyem baya yükselmişti. beni bu süreçte en çok yoran matemetikti..

başınız sağolsun mekanızın cennet olsun..
erteleyle sürekli bişiler yarım kalıyor:( bence zaman kaybetme.. ben hazirana kadar bitirmiştim. sonra sürekli tekrar
tekrar lar çok ii oluyor
ben girmicem sınama kardeşim için uğraşıyorum canım.
nihan akarı bir kaç arkadşla alsak diye düşündüm.
100tl hani iki kişi olsa 50 50 ödenir diye..

nerdensinz :)bu nihan akar için ,aynı anda canlı olmasa bile aynı anda şifre ile ders dinlenebiliyor mu acaba ?
ben en baştan bi iki dersini izlemiştim memnun kalmıştım ama insan şimdi iki kişi ile nasıl olur diye düşünüyor aslında çok mantıklı ,söylediğiniz şey tüm coğrafya konuları için geçerli;fakat herkez istediği zaman istediği konuya çalışabilecek ,canlı videoya girilemez sanırım

papatya3459
05-11-2013, 09:56
benim kocaya kitap alayım alayım diyorm ,erkekler bilirsiniz bu konularda biraz rahatlar alırssııın ya :)))
mıyk mıyk mıyk
gece beyaz kalemin 4 tane kitabını aldım 2013 yıılının deneme tarih ,coğrafya ,Türkçe,bayramdan beri kitap yüzü açmamıştım ,bi gazla coğrafyanın konularını bitirmiştim ama ne fayda unutuluyor ,ihtiyacın kitabından çalışmıştım....
ama dağlar tepeler ovalar uçtu gitti,şimdi tarihe başladım ,pamuk şekere bitince söyliyeceğim ,tek tek uğraşmasın diye...
bi forum sanıırm pek aktif değil

_asmunikal_
05-11-2013, 09:59
nerdensinz :)bu nihan akar için ,aynı anda canlı olmasa bile aynı anda şifre ile ders dinlenebiliyor mu acaba ?
ben en baştan bi iki dersini izlemiştim memnun kalmıştım ama insan şimdi iki kişi ile nasıl olur diye düşünüyor aslında çok mantıklı ,söylediğiniz şey tüm coğrafya konuları için geçerli;fakat herkez istediği zaman istediği konuya çalışabilecek ,canlı videoya girilemez sanırım

canım fiyatlar böyle..

Ücreti Paket Detayları
Paket1 25 Lira 5 Kontör ile 5 Canlı ders veya 15 video ders izleyebilirsiniz. (1 Ekim 2014 tarihine kadar dilediğiniz zaman dilediğiniz ders için kullanabilirsiniz ve seçtiğiniz ders videolarını defalarca izleyebililirsiniz .)

Paket2 50 Lira 10 Kontör ile 10 Canlı ders veya 30 video ders izleyebilirsiniz. (1 Ekim 2014 tarihine kadar dilediğiniz zaman dilediğiniz ders için kullanabilirsiniz ve seçtiğiniz ders videolarını defalarca izleyebililirsiniz.)

Paket3 100 Lira 25 Kontör ile 25 Canlı ders veya 75 video ders izleyebilirsiniz. (1 Ekim 2014 tarihine kadar dilediğiniz zaman dilediğiniz ders için kullanabilirsiniz ve seçtiğiniz ders videolarını defalarca izleyebililirsiniz.)

Paket4 150 Lira 50 Kontör ile 50 Canlı ders veya 150 video ders izleyebilirsiniz. (1 Ekim 2014 tarihine kadar dilediğiniz zaman dilediğiniz ders için kullanabilirsiniz ve seçtiğiniz ders videolarını defalarca izleyebililirsiniz.)

Paket5 250 Lira 100 Kontör ile 100 Canlı ders veya 300 video ders izleyebilirsiniz. (1 Ekim 2014 tarihine kadar dilediğiniz zaman dilediğiniz ders için kullanabilirsiniz ve seçtiğiniz ders videolarını defalarca izleyebililirsiniz.)

canlı yayına aynı anda girilmiyor..
ben zaten canlı izleme taraftarında değilim. neden diye soracak olursan,
örneğin,
"25 Canlı ders veya 75 video ders" yani ben 100 TL bunu alıcam. 25 canlı ders 75videolu derse eş değer.. 25 canlı izleyeceğime 75 videolu ders izlerim benim içinde avantajlı olur..

toplamda 58 dersi var nihan akarın..
8tanesi ücretsiz.. 50 tanesi ücretli..
75 videolu ders olursa
25başka ders izleme fırsatıda olur..

aynı anda videolu dersler izlenebilir diye biliyorum. bunu arayıp sorabiliriz.
zaten nihan hocada diyor hep birleşip beraber alın maddı durumunuz yoksa..
ama canlı ders aynı anda izlenmez.. sürekli donup durur. bn hiç canlıda izlemedim.

PammukSeker
05-11-2013, 11:32
selammm yarın ehliyet sınavım var yarından sonra hıphızlı devam ediyorum kaldığım yerden :32:
aöf ile kpss beraber götürücem artık oldugu kadar diyorum :26:
Sibeliimm nasıl geçti ehliyet sınavın?:16:

zaten sonrada fark edip, kendimin de yeni olduğumdan bahsedip, özrümü diledim arkadaştan...:31:
Özür dilemene gerek yok tatlım ya bi yanlış anlaşılma olmuş sadece. Sen de yeni olduğun bilmemen gayet normal.:34:

pammukşeker ben perşembe sordum dershaneye her dersten tek tek soru bankası vereceklermiş bir de sanırım önümüzdeki hafta verecekler bir de ben beyaz kalemin soru bankasını almaya karar verdim teşekkür ederim arkadaşım.
Kitaplarımız hep aynı zamanlarda geliyor sanırım canım, merkeze bağlı olduğu için. Bize de geçen hafta cep kitaplarını dağıttılar. Önümüzdeki hafta da soru bankalarını vereceklermiş. Sen video izlemek için şifreni aldın mı peki canım?

Kolay gelsin kızlar :)
Önceki sayfalarda var mı hatırlayamadım da geometri için videolu soru çözümleri anlatan bi yer var mı?
Sadece geometri değil matematik için de olabilir.

Canım geometri ve matematik için öss'ye hazırlanırken fazlasıyla faydalandığım ekol hoca'yı önerebilirim. Kpss'de çıkacak konuların olduğu videoları izleyebilirsin. Umarım faydalı olur.

selam kızlar günaydın
bu aralar çok saldım kendimi
hafta sonu pek çalışamadım
pazar günü 2 saat matematiğe baktım
zamanı verimli kullanamıyorum artık kötü hissediyorum kendimi:(
zeytincim, araya tatil falan girince insan ister istemez boşluyor. Bir de ipin ucunu bir kez bırakınca toparlamak zor oluyor. ben de şu an o durumdayım. Okulda sınavlarım sunumlarım falan başladı bir de. 1 aya anca toparlarım ama yine de az az da olsa her gün bakmaya çalışıyorum. Sen de kendini toparlayınca eski tempona dönersin inşallah. Düzenli çalışmak çok önemli o yüzden.:31:

mrb arkadaslar kac gundur yazmiyordum topigimize ama takipteyim tektek okuyorum. bayramdan beri calismam durdu buna bir nedende oglum.. gunduz uykusu bitti galibs:((( uyumuyo. uyanikkende ders calistirmiyo.. ama bugun inatla uyusun diye elimden geleni yapiyorm. silkelendim artik basliyorm yeniden mat bitmisti zaten turkce ve geoya gecmistim ama olasilikda eksiklerim var onu tekrar edecem once insallah rabbim azmimi kirmaz..
kolay gelsin kizlar gorusmek uzere...
dumanncım, Allah yardımcın olsun kuzum. Oğlun gece de mi geç uyuyor? Gündüz elinden geldiğince bakmaya çalış. Daha çok geceleri değerlendirebilirsin.


Hayır canım maltepe akademiye gidiyorum ben.
umarım güzel sonuçlar alırız :16:
canım tarih islamiyet öncesi türk tarihi
matematik temel kavramlar bitti benim :3:
İnşallah tatlım:16: Ekledim konularını. İnşallah listenin tamamını dolduracağımız günleri de görürüz.:16:

selamlar herkese :3:

bir aydır kpssye çalışıyorum ama tam istediğim gibi düzenli değil, insan tek başına motive olamıyor.
bu konu çok güzelmiş, herkes birbirine yardım ediyor, birbirini motive ediyor, paylaşımlar, öneriler, çalışma taktikleri... harika :16:
keşke konu sahibi beni de listesine alsa, beni de alsanız arnıza :40:

eğer eklenirsem diye yazıyorum
ben:Kaizen_
şu an yurt dışı ama sınav zamanı olacağım şehir Ankara
lisans mezunuyum bölümüm Alman Dili ve Edebiyatı
kpss-b ye gireceğim
bu sene kesin kazanmak istiyorum

bitirdiğim konular ise hani olur da listeye eklenirsem diye :40:Tarih:
1) İslamiyet Öncesi Türk Tarihi
Matematik:
1) Temel Kavramlar 2) Sayı Sistemleri 3) Bölme-Bölünebilme 4) Ebob-Ekok 5) Rasyonel Sayılar 6) Üslü SayılarMerhaba canıım, hoşgeldin aramıza:16: Konularını ve ismini ekledim tabloya.:61: İnşallah devamı da su gibi gelir.:16: Yurtdışında kpss için kitap temin edebiliyor musun canım?:26:

PammukSeker
05-11-2013, 11:41
merhaba kızlar..

sizlere kolay gelsin diyorum. bende atandım çok şükür.. zorlu bir süreç anlayabiliyorum.. inşALLAH sizde emeğinizin karşılıgını alırsınız..

daha önce yazmıştım genlde topiklere yinede yazayım belki faydam dokunur..

link vermek yasak diye link veremiyorum. googleye " Kazananlardan başarı öykülerini dınlemek istiyorum"yazarsanız çok gzl bilgiler gelicek onları okursunuz..


***** sınava çok varken, her ay bir deneme çözüm diyen insanlara şaşırırdım. ne kadar saçma derdim. daha konu bilmediğim şeylerden nasıl deneme çözerm derdim.banada ilk tavsiye ettklerinde banada saçma gelmişti. ama gel görkü bence çözmek mantıklıymış. dediğim gibi en azından kafanda bi soru şekli beliriyor ona göre konu çalılırken nelere dikkat etmen gerekeni anlarsın.


***** eger hem çalışıyor hem ders çalışıyorsanız bu işin daha çok ciddiyetinde olmanız lazım. eve geldikten sonra mutlka en az 3 saat çalışmanız lazım. evet eve gidince yorgun oluyorsunuz. ama unutmayın hergün işten eve gidiceksiniz ve hergun yorgun olucaksınız:) bens abah 7de kalktım akşamda evde 7dede oldum. uykum gelmediimi çok geldi ama 1 e 2 e kadar durup çalıştığım günler bile olurdu.

***** facebook ta online kpss ve online matematik grupları var. oralara üye olabilirsiniz. iş yerindeyken orda vakit geçirebilirsiniz. ben mesela sabahları işe 1 saat erken giderdim. hakan dedenin yada çoğrafya videolarını izlemek için
facebook linklerini verimiyorum. özelden isteyenlere yazarım. ama ben acayip faydasını gördüm.
çünkü iş yerindeydim gereksiz şeylerle uğraşcağıma onlara bakıyodum.

***** benm çoğrafyam yok gibi bişeydi. NİHAN AKAR var. zorlu eokul. hoca kendine göre bir strateji belirlemiş. mesela ben şuan bütük tektonik gölleri neblm madenler nerde tarım ürünleri nerde biliyorum ve hepte bilicem bi kaç yıl sonra bile. katipliğe girdim mesela martta. 1yıl geçmesine ragmen hiç unutmamıştım. çünkü hoca bi şekilde kafana koyuyor. bunun dersi ücretli ama. benm bi arkaşım almıştı. çok pahalı bişey debi kaç kişiyle ebraber alabilirsin. sonuçta ama lisans 2012 kpss çoğrafyasına zor dediler. ama celdirici şıklar vardı. ama ben orda 2 yanlış 1 boş yaptım. hani bence zorluk derecesine göre iyiydi:)


****matematikten ben ekol hocayı dinledim. bide ofisokul.com var. ordan soru çözümlerini izliyorum. mutlaka bakınmatematiğiniz iyiysede kötüysede bakın derim
benm matematiğimde sıfırdı. ilk deneme çözdüğümde yalan olmasın 3 4 doğru yapıodum sınav vaktine kadar netlerim 25net ekadar çıktı. sınavda vakit sıkıntısı işte:( 15 tane yaptım. 14 doğru bir boş. ben sınavda saate yanlış bakmışım. yarım saatim var sanıyodum. kısmet diyelim..

***** ve herkes dediği gibi. tarih ve hakan dede. bnce hakan dedeyi dinleyip sonra konuyu çalışmak ve soru çözmek daha mantıklı. bnm şuan tarihten 25 in altına inmiyorum. full yaptıgım günlerde oluyor
hakan dedenin videoları bi şekilde bulun. bulduktan sonra dinleyin. bak ben iş yerindeyen kulaklıkla hakan dedeyi nihan akarı hep dinlerdim..
yani işteykende vaktimi verimli kullanıodum.
hakan dedinin konu anlatımlı videoları var. bide sezon finali videoları var. önce normal videoları dinlyin sınava yakın sezon finalleri dinleyin..
hakan dedin funclup sayfasına yapışın o size hep doğruyu gösterecektir(bnm vaktimde öyleydi)


***** ben beyaz kalem ve ihtiyaç 15li denemeleri çözdüm. bunlar basitti. sanırım siz lisansınız. diğer arkadaşlarda görüşlerini belirtsin. sanki ilk aşamada en azından 1 2 ay önlisans denemeleri çözmeniz daha iyi. tabi sonradan lisans
deemeleri çözmeniz zorluğua alışmanız anlamında daha iyi..
o deneme bu deneme diye ayırmayın ben hemen hemen her denemeyi çözdüm. sizde öyle yapın

**** benm türkçemde kötüydü. şuan hala daha sıfatları fiilleri kısaca dil bilgisi yapamıyorum. hakkımda hayırlısı artık. türkçe içinde.korfezvideo.com var. ben girmedim ama arkadaşlar tavsiye ediyordu.

* ihtiyacın diktörgen şeklinde genel kültür kitabı var. bence konu anlatımının yanında oda olsun. çnkü gk çok güzel anlatmı.ş. hani tekrar amaçlı sürklli kullanbilirsiniz.
http://www.nt.com.tr/media/catalog/product/cache/1/image/265x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/9/7/9786051301587_1.jpg
ihtiyacın bu kitabı çok güzel. hani önce konu anlatımlıdan adam akıllı çalışın bu kitapta özet tekrar anlamında çok güzel
24 saatte tarih, çoğ, vatandaşlık kitapları var. onlarda ÖZET için güzel kitapalr

**** bol bol tekrar yapın unutmayın. muhtemelen her tekranınızda bn bunu biliyorum olucaksınız. ama yinede tekrar edin. mesela tarihte kongrelere geldiniz. baştan kongrelere kadar bi tekrar edin öyle yeni konuyu çalışın.
hep baştan alın geldiğiniz yere kadar. ben artık hangi konu nerde hangi yaprakta o dereceye gelmiştim:(

*** anayadanda gözünü hiç korkutmayınç ezber yapmayın mantıgını anlayın. çok şükür benm anayasamda iyi

ben dersaneye gitmedim. 8 bck 6 da iş yerindeydim. 8de ders çalışmaya başlardım.
ben mesela her kitaı almadan. nette okadar çok kitap varkı. bütü ktiapları pdf yada taratıp koyuyorlar nete. onlardan bulup indirin.
iş yerindeki vaktinizi iyi değerlendirin.

inş azimle çalışırsınız. rabbim kmsenin emeklerini boşa çıkarmasın

Canım benim öyle güzel anlatmışsın ki. İçimden "inşallah bana da atanmış bir şekilde kpssye hazırlanacak olanlara bu tavsiyeleri verebilmek nasip olur" diye dua ettim. :61:
İnsanın karşısında çalışıp başarabilen canlı kanlı bir örnek görmek çok güzel ve motive edici bir şey. O yüzden tecrübelerini bizimle paylaşarak bizi motive ettiğin için çoook teşekkür ederiz.:16:
Özel olmazsa; hangi kuruma atandın canım? Ve de memnun musun? Ben seni bir topikten hatırlıyorum ama hangi topikti onu hatırlamıyorum. Karadenizde bir yere atanmıştın sanki.:26:

Bu arada nihan akar'ın tavsiyesini çok sık duyuyorum canım. Ben de almak isterim ama ödemeyi falan nasıl yapacağız?

PammukSeker
05-11-2013, 11:55
Tablomuz güncellendii.:16::16:
Ben şimdi soru bankası -fiyat araştırması yapıyorum kızlar.
Eğer internetteki fiyatlar aynıysa kitap fuarından almam, direk internetten alırım.:31:

PammukSeker
05-11-2013, 12:03
Kitapsec'te fiyatlar şu şekilde canlarım
Yediiklim soru bankası set: 40 TL
Beyaz kalem: 33 TL
Murat: 45 TL

2014 Uzman kariyer ve Data soru bankalarını göremedim. Çıkmıştır herhalde dimi:26: Başka bir site var mı acaba önerdiğiniz?

_asmunikal_
05-11-2013, 12:18
Canım benim öyle güzel anlatmışsın ki. İçimden "inşallah bana da atanmış bir şekilde kpssye hazırlanacak olanlara bu tavsiyeleri verebilmek nasip olur" diye dua ettim. :61:
İnsanın karşısında çalışıp başarabilen canlı kanlı bir örnek görmek çok güzel ve motive edici bir şey. O yüzden tecrübelerini bizimle paylaşarak bizi motive ettiğin için çoook teşekkür ederiz.:16:
Özel olmazsa; hangi kuruma atandın canım? Ve de memnun musun? Ben seni bir topikten hatırlıyorum ama hangi topikti onu hatırlamıyorum. Karadenizde bir yere atanmıştın sanki.:26:

Bu arada nihan akar'ın tavsiyesini çok sık duyuyorum canım. Ben de almak isterim ama ödemeyi falan nasıl yapacağız?

rabbim inşALLAH sana da emek verip ihtiyacı olanlara da daha güzel yerler nasip eder..
bende seni çeyiz topiğindemi yoksa 2013 gelinlerindemi görmüştüm acaba:44:

milli eğitime atandım..
bnm terch zamanında sgk üniversite bide meb vardı. bn tüm terchlerimi meb yaptım.
çok memnunum. maaşı diğerlerine göre az sanırım ama bence insanın huzurlu olması önemli..
mesela sgk ve adliyedekiler çok zorlanıyorlar çok yogunlarmış..

nihan akarda (zorlueokul.com ) girip ücretsiz olaranlara bakabilirsin.
gerçekten kadın çok güzel anlatıo. kardeşimde faydalansın istiyorum..

başka almak isteyen arkadaşta çıkar belki..
100tl ye mesela 50tl 50tl veririz. kullanıcı adı şifre olcak..
istediğin zaman girip videoyu izleyebilcen işte..

_zeytin_
05-11-2013, 12:21
ben zorlu eğitimden almak istiyorum da şyle birşey var mesela aldığım uzaktan eğitimde istediğim dersi istediğim kadar izleyebiliyorum ama bunda öylemi netimde sorun oluyor düştüğüm oluyor yoksa başa çıkmaz o öyle
nihan hocanın anlatımını beğeniyorum ama tereddütteyim bu nedenle
ders ortasında netten kopsam tekrar açmak zorunda kalıcam bu sefer kontör gidicek bu mantıklaysa alamam
yoksa bir kaç kişi toplanıp alabiliriz

ilkay10
05-11-2013, 12:22
merhaba büşra :3: osmanlı devleti kuruluş ve yükselmeye beni de ekler misin?

_asmunikal_
05-11-2013, 12:24
kızlar yazdımmı bilmiyorum ama yazayım yine..

**frmtr. com / kpss/ ye girin..
burda Kpss Süper Kaynak Arşivi (Ana Konu)
diye bir konu var..
burda istediğiniz soru bankalarını konu anlatımlarını PDF olarak indirebilirsiniz..
yani her yayından soru çözmek lazım.. çünkü gerçekten yeri geliyor soru yetişmiyor:1: en azından bir kısmını PDF olarak kullanabilirsiniz..

_zeytin_
05-11-2013, 12:24
Kitapsec'te fiyatlar şu şekilde canlarım
Yediiklim soru bankası set: 40 TL
Beyaz kalem: 33 TL
Murat: 45 TL

2014 Uzman kariyer ve Data soru bankalarını göremedim. Çıkmıştır herhalde dimi:26: Başka bir site var mı acaba önerdiğiniz?

pamuk şeker çıktı cnm datanın soru bankaları kitapçıda görmüştüm ben
bugün eşim kitapseçten almış bikaç soru bankası ay çok sevindimm çok mutluyum gelsin biran önce

_asmunikal_
05-11-2013, 12:28
ben zorlu eğitimden almak istiyorum da şyle birşey var mesela aldığım uzaktan eğitimde istediğim dersi istediğim kadar izleyebiliyorum ama bunda öylemi netimde sorun oluyor düştüğüm oluyor yoksa başa çıkmaz o öyle
nihan hocanın anlatımını beğeniyorum ama tereddütteyim bu nedenle
ders ortasında netten kopsam tekrar açmak zorunda kalıcam bu sefer kontör gidicek bu mantıklaysa alamam
yoksa bir kaç kişi toplanıp alabiliriz

ben 2010da kullandım..
kullandıgım şekil şöyle idi,

arkadaşım bana kullanıcı adı şifresini verdi.. onun paketinde (atıyorum ) 30tane VİDEO (yani geçmiş dersler) izleme paketini vardı..
oda seçtiği 30 VİDEOlu dersleri izleyebiliyordu..
yani
diyelimki, sen giriş yaptın.. sonra bağlantın gitti vs sorun değil.. sen kntleri bir kere veriyosun her girdiğinde değil..
atıyorum göller ve ovaları istersen 100 kez aynı gün dinle problem değil..

alacak arkadaşlarda kullanıcı adı şifreleri olacak.. herkes istediği vakitte girip izleyebilir..

yinede kafasına birşey takılan varsa
zorlueokul. com daki iletişim bölümünden sanırım ahmet beydi onla görüşebilirsiniz..
çok anlayışlı insanlarlar..
benm şuan dk m yok..
yarın yada öbürgün bende arayıp detaylı bilgi alabilirim..

_zeytin_
05-11-2013, 12:28
rabbim inşALLAH sana da emek verip ihtiyacı olanlara da daha güzel yerler nasip eder..
bende seni çeyiz topiğindemi yoksa 2013 gelinlerindemi görmüştüm acaba:44:

milli eğitime atandım..
bnm terch zamanında sgk üniversite bide meb vardı. bn tüm terchlerimi meb yaptım.
çok memnunum. maaşı diğerlerine göre az sanırım ama bence insanın huzurlu olması önemli..
mesela sgk ve adliyedekiler çok zorlanıyorlar çok yogunlarmış..

nihan akarda (zorlueokul.com ) girip ücretsiz olaranlara bakabilirsin.
gerçekten kadın çok güzel anlatıo. kardeşimde faydalansın istiyorum..

başka almak isteyen arkadaşta çıkar belki..
100tl ye mesela 50tl 50tl veririz. kullanıcı adı şifre olcak..
istediğin zaman girip videoyu izleyebilcen işte..

Allahım bizlerede nasip etsin inşallah memur olabilmeyi
ben o dediğin süper kaynağı açamıyrm daha önceden denemiştim yine açılmamıştı bende mi sorun var bilemedim:(
ben girmek isterim eğer o dedim sorunlar yaşanmıyorsa

_zeytin_
05-11-2013, 12:37
ben 2010da kullandım..
kullandıgım şekil şöyle idi,

arkadaşım bana kullanıcı adı şifresini verdi.. onun paketinde (atıyorum ) 30tane VİDEO (yani geçmiş dersler) izleme paketini vardı..
oda seçtiği 30 VİDEOlu dersleri izleyebiliyordu..
yani
diyelimki, sen giriş yaptın.. sonra bağlantın gitti vs sorun değil.. sen kntleri bir kere veriyosun her girdiğinde değil..
atıyorum göller ve ovaları istersen 100 kez aynı gün dinle problem değil..

alacak arkadaşlarda kullanıcı adı şifreleri olacak.. herkes istediği vakitte girip izleyebilir..

yinede kafasına birşey takılan varsa
zorlueokul. com daki iletişim bölümünden sanırım ahmet beydi onla görüşebilirsiniz..
çok anlayışlı insanlarlar..
benm şuan dk m yok..
yarın yada öbürgün bende arayıp detaylı bilgi alabilirim..

hmm anladım cnm
dün tanıtım videolarında izlemiştim
o tanıtım videosundan bile aklımda bir sürü şey kaldı
hatta gece uyandığımda hala onları tekrar ediyordum
insanın aklında kalıyor anlatım tarzı belki daha katılmak isteyen olur

mmeess
05-11-2013, 13:44
Canım benim öyle güzel anlatmışsın ki. İçimden "inşallah bana da atanmış bir şekilde kpssye hazırlanacak olanlara bu tavsiyeleri verebilmek nasip olur" diye dua ettim. :61:
İnsanın karşısında çalışıp başarabilen canlı kanlı bir örnek görmek çok güzel ve motive edici bir şey. O yüzden tecrübelerini bizimle paylaşarak bizi motive ettiğin için çoook teşekkür ederiz.:16:
Özel olmazsa; hangi kuruma atandın canım? Ve de memnun musun? Ben seni bir topikten hatırlıyorum ama hangi topikti onu hatırlamıyorum. Karadenizde bir yere atanmıştın sanki.:26:

Bu arada nihan akar'ın tavsiyesini çok sık duyuyorum canım. Ben de almak isterim ama ödemeyi falan nasıl yapacağız?


gerçekten şuana kadar umudum bitmişti diyordum ki senin yazını okuyana kadar. hem çalışıp hem sıfır matematikle bu iş olmaz diyordum ama sen yapmışssın inşallah bizlerde yaparız

guness_
05-11-2013, 14:00
Kızceğizlerim Merhaba,

Matematik için benim de takip ettiğim bir site var. Ben burdan konu konu takip etmeye çalışıyorum. Ücretsiz, ve Mat1, Mat2, Geometrinin tüm konuları var. Soru çözümleri vs. sürekli yeni eklemeler yapılıyor siteye. Duyanlarınız vardır belki, Şenol Hoca.

MATEMATİK 1 (http://www.senolhoca.com/matematik-konu-anlatimi)

Sitenin sahibi bir matematik hocası zaten. Sadece fayda sağlamak için anlatım yapıyor, ücretsiz.

Ben çok yalın ve öğretici buluyorum. Tavsiye ederim.


Başarılar :)

papatya3459
05-11-2013, 14:59
Kitapsec'te fiyatlar şu şekilde canlarım
Yediiklim soru bankası set: 40 TL
Beyaz kalem: 33 TL
Murat: 45 TL

2014 Uzman kariyer ve Data soru bankalarını göremedim. Çıkmıştır herhalde dimi:26: Başka bir site var mı acaba önerdiğiniz?


amunikal benim netim 4 gb ,bu dersleri izleyeblirmiyim bilmiyorum ,kota sıkıntısı yaşanır mı diye korkuyorum yoksa çok mantıklı ,çokta güzel açıklamışsın ,bence ideo çok avantajlı canlı derse göre..
birde kitapbulal siesindede fiyatlar bana uygun geldi ..
ben dün akşam 4 tane aldım v

Kaizen_
05-11-2013, 15:28
Merhaba canıım, hoşgeldin aramıza:16: Konularını ve ismini ekledim tabloya.:61: İnşallah devamı da su gibi gelir.:16: Yurtdışında kpss için kitap temin edebiliyor musun canım?:26:

çok çok teşekkür ederim :16: hızla başlıyorum, konuları hemen bitirmek istiyorum, çok soru çözmeliyim, 2013 sınavında sürem yetmedi, denemek için girmiştim ama tam bir fiyaskoydu :50: millet sınavını bitirdiğinde ben daha matematiğe yeni geçmiştim :50:
sadece türkçe ve tarih çözdüm coğrafyanın yarısından sonra sürem kalmadı diye matematiğe geçtim bir de baktım sınav bitmiş :50:

buraya gelirken hiç kıyafet getirmedim 20 kilo hakkımı kitaplardan yana kullandım, sadece kitapla geldim :1: şubat başında dönüyorum
üç ay elimdeki bu konu anlatımlarını bitirip de dönmeliyim, döndüğüğümde hemen hemen bütün soru bankalarını alıp çözeceğim. geriye sadece hızlı konu tekrarı kalmalı ve bol bol soru çözmeli, denemelere alışmalıyım zamanımı iyi kullanabilmek için sınavda :41::41::41:

NuRNuR2
05-11-2013, 15:47
selaam kpss dostlarııı ben de geldiiim aranızaaa =) tarih- türkçe- coğrafya-mat- vatandaşlık böyle bi plan yaptım tarih bitti türkçeye de bakıp coğrafya - mat - vatandaşlıkla kapatıcam inşaAllah. sizler neler yapıyosunuz? Özellikle bilgilerin kalıcı olması için sürekli tekrar ediyo musunuz? Ben unutucam diye korkuyorum valla :(

nathaliee
05-11-2013, 17:22
merhaba kızlar..

sizlere kolay gelsin diyorum. bende atandım çok şükür.. zorlu bir süreç anlayabiliyorum.. inşALLAH sizde emeğinizin karşılıgını alırsınız..

daha önce yazmıştım genlde topiklere yinede yazayım belki faydam dokunur..

link vermek yasak diye link veremiyorum. googleye " Kazananlardan başarı öykülerini dınlemek istiyorum"yazarsanız çok gzl bilgiler gelicek onları okursunuz..


***** sınava çok varken, her ay bir deneme çözüm diyen insanlara şaşırırdım. ne kadar saçma derdim. daha konu bilmediğim şeylerden nasıl deneme çözerm derdim.banada ilk tavsiye ettklerinde banada saçma gelmişti. ama gel görkü bence çözmek mantıklıymış. dediğim gibi en azından kafanda bi soru şekli beliriyor ona göre konu çalılırken nelere dikkat etmen gerekeni anlarsın.


***** eger hem çalışıyor hem ders çalışıyorsanız bu işin daha çok ciddiyetinde olmanız lazım. eve geldikten sonra mutlka en az 3 saat çalışmanız lazım. evet eve gidince yorgun oluyorsunuz. ama unutmayın hergün işten eve gidiceksiniz ve hergun yorgun olucaksınız:) bens abah 7de kalktım akşamda evde 7dede oldum. uykum gelmediimi çok geldi ama 1 e 2 e kadar durup çalıştığım günler bile olurdu.

***** facebook ta online kpss ve online matematik grupları var. oralara üye olabilirsiniz. iş yerindeyken orda vakit geçirebilirsiniz. ben mesela sabahları işe 1 saat erken giderdim. hakan dedenin yada çoğrafya videolarını izlemek için
facebook linklerini verimiyorum. özelden isteyenlere yazarım. ama ben acayip faydasını gördüm.
çünkü iş yerindeydim gereksiz şeylerle uğraşcağıma onlara bakıyodum.

***** benm çoğrafyam yok gibi bişeydi. NİHAN AKAR var. zorlu eokul. hoca kendine göre bir strateji belirlemiş. mesela ben şuan bütük tektonik gölleri neblm madenler nerde tarım ürünleri nerde biliyorum ve hepte bilicem bi kaç yıl sonra bile. katipliğe girdim mesela martta. 1yıl geçmesine ragmen hiç unutmamıştım. çünkü hoca bi şekilde kafana koyuyor. bunun dersi ücretli ama. benm bi arkaşım almıştı. çok pahalı bişey debi kaç kişiyle ebraber alabilirsin. sonuçta ama lisans 2012 kpss çoğrafyasına zor dediler. ama celdirici şıklar vardı. ama ben orda 2 yanlış 1 boş yaptım. hani bence zorluk derecesine göre iyiydi:)


****matematikten ben ekol hocayı dinledim. bide ofisokul.com var. ordan soru çözümlerini izliyorum. mutlaka bakınmatematiğiniz iyiysede kötüysede bakın derim
benm matematiğimde sıfırdı. ilk deneme çözdüğümde yalan olmasın 3 4 doğru yapıodum sınav vaktine kadar netlerim 25net ekadar çıktı. sınavda vakit sıkıntısı işte:( 15 tane yaptım. 14 doğru bir boş. ben sınavda saate yanlış bakmışım. yarım saatim var sanıyodum. kısmet diyelim..

***** ve herkes dediği gibi. tarih ve hakan dede. bnce hakan dedeyi dinleyip sonra konuyu çalışmak ve soru çözmek daha mantıklı. bnm şuan tarihten 25 in altına inmiyorum. full yaptıgım günlerde oluyor
hakan dedenin videoları bi şekilde bulun. bulduktan sonra dinleyin. bak ben iş yerindeyen kulaklıkla hakan dedeyi nihan akarı hep dinlerdim..
yani işteykende vaktimi verimli kullanıodum.
hakan dedinin konu anlatımlı videoları var. bide sezon finali videoları var. önce normal videoları dinlyin sınava yakın sezon finalleri dinleyin..
hakan dedin funclup sayfasına yapışın o size hep doğruyu gösterecektir(bnm vaktimde öyleydi)


***** ben beyaz kalem ve ihtiyaç 15li denemeleri çözdüm. bunlar basitti. sanırım siz lisansınız. diğer arkadaşlarda görüşlerini belirtsin. sanki ilk aşamada en azından 1 2 ay önlisans denemeleri çözmeniz daha iyi. tabi sonradan lisans
deemeleri çözmeniz zorluğua alışmanız anlamında daha iyi..
o deneme bu deneme diye ayırmayın ben hemen hemen her denemeyi çözdüm. sizde öyle yapın

**** benm türkçemde kötüydü. şuan hala daha sıfatları fiilleri kısaca dil bilgisi yapamıyorum. hakkımda hayırlısı artık. türkçe içinde.korfezvideo.com var. ben girmedim ama arkadaşlar tavsiye ediyordu.

* ihtiyacın diktörgen şeklinde genel kültür kitabı var. bence konu anlatımının yanında oda olsun. çnkü gk çok güzel anlatmı.ş. hani tekrar amaçlı sürklli kullanbilirsiniz.
http://www.nt.com.tr/media/catalog/product/cache/1/image/265x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/9/7/9786051301587_1.jpg
ihtiyacın bu kitabı çok güzel. hani önce konu anlatımlıdan adam akıllı çalışın bu kitapta özet tekrar anlamında çok güzel
24 saatte tarih, çoğ, vatandaşlık kitapları var. onlarda ÖZET için güzel kitapalr

**** bol bol tekrar yapın unutmayın. muhtemelen her tekranınızda bn bunu biliyorum olucaksınız. ama yinede tekrar edin. mesela tarihte kongrelere geldiniz. baştan kongrelere kadar bi tekrar edin öyle yeni konuyu çalışın.
hep baştan alın geldiğiniz yere kadar. ben artık hangi konu nerde hangi yaprakta o dereceye gelmiştim:(

*** anayadanda gözünü hiç korkutmayınç ezber yapmayın mantıgını anlayın. çok şükür benm anayasamda iyi

ben dersaneye gitmedim. 8 bck 6 da iş yerindeydim. 8de ders çalışmaya başlardım.
ben mesela her kitaı almadan. nette okadar çok kitap varkı. bütü ktiapları pdf yada taratıp koyuyorlar nete. onlardan bulup indirin.
iş yerindeki vaktinizi iyi değerlendirin.

inş azimle çalışırsınız. rabbim kmsenin emeklerini boşa çıkarmasın

deneyimlerini bizimle paylaştığın için çok teşekkürler :16: inş bize de nasip olur memur olmak :31:


selamlar herkese :3:

bir aydır kpssye çalışıyorum ama tam istediğim gibi düzenli değil, insan tek başına motive olamıyor.
bu konu çok güzelmiş, herkes birbirine yardım ediyor, birbirini motive ediyor, paylaşımlar, öneriler, çalışma taktikleri... harika :16:
keşke konu sahibi beni de listesine alsa, beni de alsanız arnıza :40:

eğer eklenirsem diye yazıyorum
ben:Kaizen_
şu an yurt dışı ama sınav zamanı olacağım şehir Ankara
lisans mezunuyum bölümüm Alman Dili ve Edebiyatı
kpss-b ye gireceğim
bu sene kesin kazanmak istiyorum

bitirdiğim konular ise hani olur da listeye eklenirsem diye :40:Tarih:
1) İslamiyet Öncesi Türk TarihiMatematik:
1) Temel Kavramlar 2) Sayı Sistemleri 3) Bölme-Bölünebilme 4) Ebob-Ekok 5) Rasyonel Sayılar 6) Üslü Sayılar

hoşgeldiniz :16:

Kaizen_
05-11-2013, 17:30
deneyimlerini bizimle paylaştığın için çok teşekkürler :16: inş bize de nasip olur memur olmak :31:
hoşgeldiniz :16:

hoşbuldum :16:

burası çok aktif, bence tüm kpss çalışanlar bu konuya gelmeli :16:

nathaliee
05-11-2013, 18:08
nathaliecim merhaba canımm:16: Benim çalışmalar şimdilik gitmiyor. Çünkü vizelerim başladı. Şu an soru bankası araştırma aşamasındayım. :31:
Ah o kotalı internetin zorluğunu ben de bilirim. Şimdi Allah'tan komşuyla ortak kullanıyoruz diye sınırlıya geçtik de rahat ettim. Gerçi şimdi de bilgisayarım yok diye giremiyorum.:9:
Konularını ekledim tablomuza tatlım.:16: Kolay gelsin.:61:fazla dersin yoktur heralde canım, vizelerden sonra devam edersin :16: ben daha soru bankalarına bakmadım, özellikle beklediğim uzmanın öğreten serisi. o çıkarsa almayı istiyorum :34:

bizim apartmanda gariptir ki sınırsıza yanaşan olmadı, o yüzden bu belayı çekiyorum canım :9:

seni yoruyoruz valla işlerinin arasında bizim de adımızı eklyorsun tabloya :17: allah razı olsun canım :16: :54:

elfmet
05-11-2013, 20:04
kızlar video indirmek isteyenlere bir link paylaşılmış. ihtiyaç yayıncılığın. daha önce burada paylaşıldımı bilmiyorum ama faydalanın istedim :)

http://www.kadinlarkulubu.com/kamu-personel-secme-sinavi-kpss/659662-2014-kpss-lisans-video.html

Brsnz
05-11-2013, 20:54
rabbim inşALLAH sana da emek verip ihtiyacı olanlara da daha güzel yerler nasip eder..
bende seni çeyiz topiğindemi yoksa 2013 gelinlerindemi görmüştüm acaba:44:

milli eğitime atandım..
bnm terch zamanında sgk üniversite bide meb vardı. bn tüm terchlerimi meb yaptım.
çok memnunum. maaşı diğerlerine göre az sanırım ama bence insanın huzurlu olması önemli..
mesela sgk ve adliyedekiler çok zorlanıyorlar çok yogunlarmış..

nihan akarda (zorlueokul.com ) girip ücretsiz olaranlara bakabilirsin.
gerçekten kadın çok güzel anlatıo. kardeşimde faydalansın istiyorum..

başka almak isteyen arkadaşta çıkar belki..
100tl ye mesela 50tl 50tl veririz. kullanıcı adı şifre olcak..
istediğin zaman girip videoyu izleyebilcen işte..

Merhaba herkese. Ben de sizlerdenim ben hep çalışıyorum hem de kpssye hazılanmaya çalışıyorum. Tarihten başladım ilk konum bitti çok şükür. Yargı yayınlarının modüler setini aldm çok hoşuma gitti. İhtiyaç gibi lafları dolandırıp uzatmadan özet ve net bilgiler veriyor, ezberlemesi de kolay...

Neyse :) Verdiğin linke baktım da canım çok beğendim. İnteraktif olması da çok güzel anlamadığın yerleride sorabilirsin değil mi? Matematik özellikle problemler ve geometri çok sıkıntı benim için çünkü anlayamıyorum ve yapamıyorum :( Mayışı alır almaz burdan hemen üyelik satın alıcam ben...

patruska
05-11-2013, 20:58
Sibeliimm nasıl geçti ehliyet sınavın?:16:

Özür dilemene gerek yok tatlım ya bi yanlış anlaşılma olmuş sadece. Sen de yeni olduğun bilmemen gayet normal.:34:

Kitaplarımız hep aynı zamanlarda geliyor sanırım canım, merkeze bağlı olduğu için. Bize de geçen hafta cep kitaplarını dağıttılar. Önümüzdeki hafta da soru bankalarını vereceklermiş. Sen video izlemek için şifreni aldın mı peki canım?

Canım geometri ve matematik için öss'ye hazırlanırken fazlasıyla faydalandığım ekol hoca'yı önerebilirim. Kpss'de çıkacak konuların olduğu videoları izleyebilirsin. Umarım faydalı olur.

zeytincim, araya tatil falan girince insan ister istemez boşluyor. Bir de ipin ucunu bir kez bırakınca toparlamak zor oluyor. ben de şu an o durumdayım. Okulda sınavlarım sunumlarım falan başladı bir de. 1 aya anca toparlarım ama yine de az az da olsa her gün bakmaya çalışıyorum. Sen de kendini toparlayınca eski tempona dönersin inşallah. Düzenli çalışmak çok önemli o yüzden.:31:

dumanncım, Allah yardımcın olsun kuzum. Oğlun gece de mi geç uyuyor? Gündüz elinden geldiğince bakmaya çalış. Daha çok geceleri değerlendirebilirsin.

İnşallah tatlım:16: Ekledim konularını. İnşallah listenin tamamını dolduracağımız günleri de görürüz.:16:


Merhaba canıım, hoşgeldin aramıza:16: Konularını ve ismini ekledim tabloya.:61: İnşallah devamı da su gibi gelir.:16: Yurtdışında kpss için kitap temin edebiliyor musun canım?:26:

canım ben şifremi aldım aylar önce de benim net 6 gb sınırlı sözleşme bitecek yakında değiştiriyorum o zaman izleyeceğim birde komşum da girecek sağ olsun bir sürü video indirmiş onları alacağım ondan.

patruska
05-11-2013, 21:00
Kitapsec'te fiyatlar şu şekilde canlarım
Yediiklim soru bankası set: 40 TL
Beyaz kalem: 33 TL
Murat: 45 TL

2014 Uzman kariyer ve Data soru bankalarını göremedim. Çıkmıştır herhalde dimi:26: Başka bir site var mı acaba önerdiğiniz?

kitapfırsatın.com a da bakın kızlar
beyazkalem soru bankası seti 2014 :30.90 tl

patruska
05-11-2013, 21:04
[QUOTE=patruska;32521779]


O zaman yeni soru bankan hayırlı olsun diyim Patruskacım :)

Beyaz kalemi de çok duydum ama elime alıp incelemek hiç nasip olmadı, fikirlerini de paylaşırsan sevinirim. Benim de bugün dershanem var, bakalım vericekler mi yeni bir şeyler :)

inşallah verirler canım bize bugün yaprak testleri verdiler soru bankaları haftaya kaldı sanırım. birde kitapları alamadım netten alacaktım stokta kalmamış birde bizim dershanenin sitesi çıktı beyazkalem var da ales yaprak testler yok 1- 2 gün içinde gelecek öyle sipariş ver dediler elden verirlerse biri 35 tl diğeri 11 tl netten alırsam çok daha uygun yanında başka kitaplarda da alacağım yine beklemeye kaldım :D :1:

Kaizen_
05-11-2013, 21:39
şu an beyazkalem ve ihtiyaç setlerinden çalışıyorum Türkiye'ye dönünce hemen başka bir yayından konu anlatımı ve soru bankası seti alacağım, sizce ihtiyç ve beyazkalemin üstüne hangi yayının setlerini alayım ?

Puffitt
05-11-2013, 22:02
Yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz :3:
Videolu anlatımları çok faydalı ve eğlenceli bulan biri olarak, yeni öneriler getirip bizimle paylaşan arkadaşlara teşekkürler : )

Geometri için ben de ekol hocadan takip ettim, tavsiye ederim. Problemleri de videolu çalışmayı düşünüyorum tekrar.
Konuyu anlamış bile olsam sorularda takılıyorum hep. :/

elizabeth_bath
05-11-2013, 22:11
Video ders paylaşımları için çok teşekkürler :16:

pantera14
05-11-2013, 22:16
iyi geceler herkese :31:
büşracımm sınavım çok güzeldi şükür geçerim büyük ihtimal inşallah bakalım :31:
coğrafya tekrar yapıp soru çözdüm 60 kadar şimdi video olarak izlyim diye nete girdim

ilk ihtiyaçtan çalışıyorum sonra datadan sonra tekrar yapıp soru çözüyorum 2-3 günde 1 konu bitirebiliyorum :26:
çok yavaş ilerliyorum çok :31:

JNEPS
05-11-2013, 23:18
kızlar benim size bir kaç sorum var
soru 1
x bir doğal sayıdır
x-18,x-15,x-12,....x,x+3,x+6,...x+72
sayı dizisinde kaç terim vardır?
a.29
b.30
c.31
d.32
e.33


soru 2
3.n!=5!-2.4! olduğuna göre n kaçtır?
a.4
b.5
c.10
d.12
e24

Crystalline
05-11-2013, 23:45
kızlar benim size bir kaç sorum var
soru 1
x bir doğal sayıdır
x-18,x-15,x-12,....x,x+3,x+6,...x+72
sayı dizisinde kaç terim vardır?
a.29
b.30
c.31
d.32
e.33


soru 2
3.n!=5!-2.4! olduğuna göre n kaçtır?
a.4
b.5
c.10
d.12
e24


Ben 2. soruyu böyle çözdüm ama umarım doğrudur.

3n!=5! – 2.4!
4!=4.3.2.1=32x2=48
48=5! – 3n!
48=3!(20-n)
16=20-n
n=4

Puffitt
05-11-2013, 23:45
kızlar benim size bir kaç sorum var
soru 2
3.n!=5!-2.4! olduğuna göre n kaçtır?
a.4
b.5
c.10
d.12
e24

Bu sorunun cevabı a mı emin olamadım ama eğer öyleyse,
3.n! = 5.4!-2.4!
= 4! ( 5-2)
3. n! = 4! .3 buradan 3ler sadeleşince eşitlikten 4 olur diye düşündüm

Puffitt
05-11-2013, 23:53
kızlar benim size bir kaç sorum var
soru 1
x bir doğal sayıdır
x-18,x-15,x-12,....x,x+3,x+6,...x+72
sayı dizisinde kaç terim vardır?
a.29
b.30
c.31
d.32
e.33


Bu soruda eksili ifade olmasın diye x'e 18 verdim.

0,3,6,....18,21,.. 90 şeklinde çıktı değerler.

[(son terim - ilk terim) / artış miktarı] + 1 formülünde

(90-0 / 3 ) + 1 den 31 çıktı cevap doğruysa eğer :)

JNEPS
05-11-2013, 23:54
evet cevap dogru cok tsk ederim kızlar

fatosbrn
06-11-2013, 00:08
merhaba fatoscum.:16: Video dinlemeyle başladım ben de tarihe ama sonlara doğru uygulayamadım. Şimdi en baştan tekrar edeceğim zaman dinleyeceğim videoları. Hakan dede videolarını mı izliyorsun sen de?

Merhaba canım :16:
kusura bakma çok geç cevaplayabildim Pelin hocadan izliyorum ben anlatımı çok hoşuma gidiyor soyadını hatırlayamadım şimdi bakıp yazarım
Önce video izleyip sonra çalışıyorum

fatosbrn
06-11-2013, 00:18
Bu arada bitirdiğim Konularıda yazayım
Tarih duraklama gerileme
Coğrafya bölgelere kadar
Bu aralar çok yavaş ilerliyorum küçük hiç izin vermiyor çalışmama
uykusuda azaldı
büyük oğlumda okuldan gelip buluştularmı ev resmen tımarhane:52::52:
Derse çok az zaman ayırabiliyorum ancak gece oda uykumdan fedakarlık edersem yedide kalkmam gerekiyor çünkü
Bu çalışmayla nasıl olur hiç bilemiyorum:ssz:
Biraz bakayım geçmişe öpüyorum hepinizi:16:

Kaizen_
06-11-2013, 00:23
Bu arada bitirdiğim Konularıda yazayım
Tarih duraklama gerileme
Coğrafya bölgelere kadar
Bu aralar çok yavaş ilerliyorum küçük hiç izin vermiyor çalışmama
uykusuda azaldı
büyük oğlumda okuldan gelip buluştularmı ev resmen tımarhane:52::52:
Derse çok az zaman ayırabiliyorum ancak gece oda uykumdan fedakarlık edersem yedide kalkmam gerekiyor çünkü
Bu çalışmayla nasıl olur hiç bilemiyorum:ssz:
Biraz bakayım geçmişe öpüyorum hepinizi:16:

iki çocuğa rağmen üstüne bir de çalışıyorsanız eğer, bravo :46:
bu yavaş haliniz mi, çok hızlı ilerliyorsunuz, en çok konu bitiren sizsiniz :nazar:

fatosbrn
06-11-2013, 00:38
iki çocuğa rağmen üstüne bir de çalışıyorsanız eğer, bravo :46:
bu yavaş haliniz mi, çok hızlı ilerliyorsunuz, en çok konu bitiren sizsiniz :nazar:


Çok teşekkür ederim :16:
Aslında toplu yazıyorum 8 gün sürdü son yazdıklarım hızlımı bilmiyorum
Fazla soru çözmüyorum bide önce video izleyip sonra konu çalışıyorum konu sonu soruları bide 30-40 tane ekstra soru o kadar
Belkide o yüzden hızlı ilerliyorum
Bir an önce konuları bitirip sürekli soru çözmek istiyorum

Kaizen_
06-11-2013, 00:52
Çok teşekkür ederim :16:
Aslında toplu yazıyorum 8 gün sürdü son yazdıklarım hızlımı bilmiyorum
Fazla soru çözmüyorum bide önce video izleyip sonra konu çalışıyorum konu sonu soruları bide 30-40 tane ekstra soru o kadar
Belkide o yüzden hızlı ilerliyorum
Bir an önce konuları bitirip sürekli soru çözmek istiyorum

harika bence, çok çok güzel daha ne olacak ki video + konu + konu sonu sorular + sorular
daha ne olsun, konuya girer girmez dikkatimi çekmiştiniz zaten
idolümsünüz :71:

_asmunikal_
06-11-2013, 07:24
Merhaba herkese. Ben de sizlerdenim ben hep çalışıyorum hem de kpssye hazılanmaya çalışıyorum. Tarihten başladım ilk konum bitti çok şükür. Yargı yayınlarının modüler setini aldm çok hoşuma gitti. İhtiyaç gibi lafları dolandırıp uzatmadan özet ve net bilgiler veriyor, ezberlemesi de kolay...

Neyse :) Verdiğin linke baktım da canım çok beğendim. İnteraktif olması da çok güzel anlamadığın yerleride sorabilirsin değil mi? Matematik özellikle problemler ve geometri çok sıkıntı benim için çünkü anlayamıyorum ve yapamıyorum :( Mayışı alır almaz burdan hemen üyelik satın alıcam ben...

yargıdan sonradan sürekli tekrarlar için
ihtiyac ders notlarını al. gk hepsi orda mevcut sürekli okumak için çok ii bir kitap..
sonuçta tarihin bitincede unutmamak için sürekli konuyu okuyup günde , tarihin 30lu denemeleri var onlara bakman lazım..


nihan hocanın canlı yayında okdar bir yazışma varkı 10tane bişi yazsan hoca anca birini görüyor.. hani böyle yazıp kötülemek için demiyorum. çok yazan oluyor minik bi alan. gördükleride oluyor görmedikleride.
ama nihan hoca anlamayana kadar anlatacak biri..
onun dışında mesela kendin soru bankasından soru çözdün kafan karıştı..
onun face sayfasına sorarsanda çok yardımcı oluyor..
yani illa canlı alman gerekmiyor.. ama tabiki terch senin..heleki çalışıyorsan zor olur senin için kendini canlıya göre ayarlaman..
30canlı ders 75videolu derse eş degermiş.. bencu bunu bir düşün..

bide aldıktan sonra banada haber verirmisin. bende sana belli bir ücret veririm. kardeşimde faydalansın istiyorum

_asmunikal_
06-11-2013, 07:28
canım kulaklık al kendine..
bide kulaklığu uzatmak için pc malzemeleri satan tamir eden yerlerde uzatıcı var..
onlardanda al..
eger masa başı pcde çalışıyorsan onuda süreklidinle..
ekrana bakmadan sadece sesleri..
defalarca aynı şeyi dinle başa al sar..
bu sana çok faydalı gelecek

_zeytin_
06-11-2013, 07:57
kızlar günaydınlar
dün madenlerden takıldığım yerler vardı onları tekrar ettim
sonra genel tarih coğrafya karışık 120 tane soru çözdüm
madenleri kazıdım beynime


birde bir sorum olucak

türkiye'de bazen aynı anda dört mevsim özellikleri yaşanabilmektedir

hangisi bu durumun nedeni olarak gösterilebilir

a) yerşekillerinin çeşitlilik göstermesi
b- kuzeyi ve güneyi arasında enlem farkı
c- doğusu ile batısı arası boylam farkı
d-kuzey yarım kürede olması
e-ılıman kuşakta yer alması


cvp:a

ben yanlış yaptım e dedim ben bu coğrafi konumuda baya bir tekrar etsem iyi olucak

guness_
06-11-2013, 08:31
[QUOTE=guness_;32525167]

inşallah verirler canım bize bugün yaprak testleri verdiler soru bankaları haftaya kaldı sanırım. birde kitapları alamadım netten alacaktım stokta kalmamış birde bizim dershanenin sitesi çıktı beyazkalem var da ales yaprak testler yok 1- 2 gün içinde gelecek öyle sipariş ver dediler elden verirlerse biri 35 tl diğeri 11 tl netten alırsam çok daha uygun yanında başka kitaplarda da alacağım yine beklemeye kaldım :D :1:


Anladım tatlım, dur ben de bi araştırayım :)

PammukSeker
06-11-2013, 08:45
kızlar günaydınlar
dün madenlerden takıldığım yerler vardı onları tekrar ettim
sonra genel tarih coğrafya karışık 120 tane soru çözdüm
madenleri kazıdım beynime


birde bir sorum olucak

türkiye'de bazen aynı anda dört mevsim özellikleri yaşanabilmektedir

hangisi bu durumun nedeni olarak gösterilebilir

a) yerşekillerinin çeşitlilik göstermesi
b- kuzeyi ve güneyi arasında enlem farkı
c- doğusu ile batısı arası boylam farkı
d-kuzey yarım kürede olması
e-ılıman kuşakta yer alması


cvp:a

ben yanlış yaptım e dedim ben bu coğrafi konumuda baya bir tekrar etsem iyi olucak

Canim telefondan giriyorum. Sorunu gorunce yazayim dedim. "Ayni anda 4 mevsimin yasanmasi" yerşekillerinden, yukselti farklarindan kaynaklanir. Ama "yıl içinde 4 mevsimin yaşanması" orta kusakta olmamızın sonucu. İkisi farklı şeyler yani. Bu yanıltıcı soruyu çok soruyorlar canım.

guness_
06-11-2013, 08:51
kızlar günaydınlar
dün madenlerden takıldığım yerler vardı onları tekrar ettim
sonra genel tarih coğrafya karışık 120 tane soru çözdüm
madenleri kazıdım beynime


birde bir sorum olucak

türkiye'de bazen aynı anda dört mevsim özellikleri yaşanabilmektedir

hangisi bu durumun nedeni olarak gösterilebilir

a) yerşekillerinin çeşitlilik göstermesi
b- kuzeyi ve güneyi arasında enlem farkı
c- doğusu ile batısı arası boylam farkı
d-kuzey yarım kürede olması
e-ılıman kuşakta yer alması


cvp:a

ben yanlış yaptım e dedim ben bu coğrafi konumuda baya bir tekrar etsem iyi olucak

Canım Merhaba,
Ben daha madenlere gelmedim bile, tebrikler :)

Tatlım soruna gelirsek; Türkiye'de dört mevsimin görülmesi ılaman kuşakta olmasının sonucudur evet ama; aynı anda dört mevsimin görülmesi sadece özel konumla açıklanabilir. Yani şöyle düşün, karadenizde bir dağ yamacı var. Bir tarafında denizel iklim, diğer tarafında fön rüzgarlarına bağlı sıcak kurak iklim, yahut işte soğuk iklim vs. gibi. Bunların hepsi aynı anda görülebiliyorsa kesinlikle yer şekillerinin çeşitliki göstermesiyle alakaladır.

Başka bir örnekle, hiç penceresi olmayan ya da kuzeyde kalan oda ve güneş gören odayı düşün :)

Aynı anda demiyor da 'Türkiye'de dört mevsimin belirgin olarak görünmesi' diyorsa bu orta kuşakta olduğunun kanıtıdır.

B. Kuzeyi ve güneyi arasındaki enlem farkı; ısı, gece gündüz süresi, gölge boyu, kar alt sınırı vs. gibi konularda etkilidir.

C. Doğusu ile batısı arasındaki boylam farkın sadece yerel saati etkiler. Onun haricinde aklımızda tutmamız gereken çok fazla etkisi yok.

D. Kuzey yarım kürede olması sadece gölge yönünü net bir şekilde etkiler. Güney yarım kürenin de ılıman kuşağı vardır, orada da dört mevsim yaşanır :)

E. Zaten anlatmıştık :)


Başarılar :)

_zeytin_
06-11-2013, 09:11
Canim telefondan giriyorum. Sorunu gorunce yazayim dedim. "Ayni anda 4 mevsimin yasanmasi" yerşekillerinden, yukselti farklarindan kaynaklanir. Ama "yıl içinde 4 mevsimin yaşanması" orta kusakta olmamızın sonucu. İkisi farklı şeyler yani. Bu yanıltıcı soruyu çok soruyorlar canım.


Canım Merhaba,
Ben daha madenlere gelmedim bile, tebrikler :)

Tatlım soruna gelirsek; Türkiye'de dört mevsimin görülmesi ılaman kuşakta olmasının sonucudur evet ama; aynı anda dört mevsimin görülmesi sadece özel konumla açıklanabilir. Yani şöyle düşün, karadenizde bir dağ yamacı var. Bir tarafında denizel iklim, diğer tarafında fön rüzgarlarına bağlı sıcak kurak iklim, yahut işte soğuk iklim vs. gibi. Bunların hepsi aynı anda görülebiliyorsa kesinlikle yer şekillerinin çeşitliki göstermesiyle alakaladır.

Başka bir örnekle, hiç penceresi olmayan ya da kuzeyde kalan oda ve güneş gören odayı düşün :)

Aynı anda demiyor da da 'Türkiye'de dört mevsimin belirgin olarak görünmesi' derse bu orta kuşakta olduğunun kanıtıdır.

B. Kuzeyi ve güneyi arasındaki enlem farkı; ısı, gece gündüz süresi, gölge boyu, kar alt sınırı vs. gibi konularda etkilidir.

C. Doğusu ile batısı arasındaki boylam farkın sadece yerel saati etkiler. Onun haricinde aklımızda tutmamız gereken çok fazla etkisi yok.

D. Kuzey yarım kürede olması sadece gölge yönünün net bir şekilde etkiler. Güney yarım kürenin ılıman kuşağı da vardı, orada da dört mevsim yaşanır :)

E. Zaten anlatmıştık :)


Başarılar :)

tmm kızlar çok teşekkür ederim soru yanıltıcı dikkat etmem gerek
ohh içim rahatladı

guness_
06-11-2013, 11:33
Kızlaaaar :(

Bu arada dün akşam ilk defa matematik dersine girdim dershanede. Hiç İhtiyaç'a yakıştıramadığım bir eğitimci ve korkunç geçen bir matematik dersi deneyimledim.


2-3 haftadır ders yapılıyor ama ben yıllık izin, bayram filan diye Konya dışına çıkınca girmek nasip olmamıştı. Bu süreçde hocaya ciddi tepkiler de olmuş, idareyle bile görüşülmüş ama yapacak bir şey yok gibi bir cevap alınmış. En çok çalışmak istediğim ve en çok zorlandığım ders matematikti, İhtiyaç beni çok şaşırttı. Üzüldüm...


Ben yine internetten Şenol Hocayı takip etmeye devam etcem galiba.

Fountain
06-11-2013, 13:12
:26:Kızlar ben aöfde okuyorum 3 sınıftayım 2 sınıftan 1 dersım var sadece bunu gecersem ÖNLİSANS olarak girebilir miyim kpssye??
bana bılgı verın lutfen


lıse olarak mesleklısesı muhasebe hıc sansım yok dıye okuyorum sureklı

bu arada kıtap olarak ıhtıyac yayınları set aldım bırde yargı cıkmıs sorular kıtabı fakat cıkmıs soruları yanlıslıkla lısans almısım gy-gk fısım de kayboldu(((

fatosbrn
06-11-2013, 14:01
harika bence, çok çok güzel daha ne olacak ki video + konu + konu sonu sorular + sorular
daha ne olsun, konuya girer girmez dikkatimi çekmiştiniz zaten
idolümsünüz :71:

Canımsın:16:
Çok pis şımardım şimdi
Aslında yaş ilerleyince başka şansımda yok diye bu kadar yükleniyorum
Ah ah keşke çoluk çocuk yokken kafa dank etseydi şimdi bu kadar yıpranmazdım:50:

Kaizen_
06-11-2013, 14:07
Canımsın:16:
Çok pis şımardım şimdi
Aslında yaş ilerleyince başka şansımda yok diye bu kadar yükleniyorum
Ah ah keşke çoluk çocuk yokken kafa dank etseydi şimdi bu kadar yıpranmazdım:50:

sizin çoluk çocuk çıktı aradan işte
gerçi evliliği hallettim ama benim daha çoluğa çocuğa karışma olayım var :1:

_zeytin_
06-11-2013, 14:38
Kızlaaaar :(

Bu arada dün akşam ilk defa matematik dersine girdim dershanede. Hiç İhtiyaç'a yakıştıramadığım bir eğitimci ve korkunç geçen bir matematik dersi deneyimledim.


2-3 haftadır ders yapılıyor ama ben yıllık izin, bayram filan diye Konya dışına çıkınca girmek nasip olmamıştı. Bu süreçde hocaya ciddi tepkiler de olmuş, idareyle bile görüşülmüş ama yapacak bir şey yok gibi bir cevap alınmış. En çok çalışmak istediğim ve en çok zorlandığım ders matematikti, İhtiyaç beni çok şaşırttı. Üzüldüm...


Ben yine internetten Şenol Hocayı takip etmeye devam etcem galiba.


Allahtan şu nette hocalar anlatıyor yoksa ne yapardık şu dersi bilmiyorum
matematiği her hoca gzl anlatamıyor ne yazık ki

_asmunikal_
06-11-2013, 14:50
:26:Kızlar ben aöfde okuyorum 3 sınıftayım 2 sınıftan 1 dersım var sadece bunu gecersem ÖNLİSANS olarak girebilir miyim kpssye??
bana bılgı verın lutfen


lıse olarak mesleklısesı muhasebe hıc sansım yok dıye okuyorum sureklı

bu arada kıtap olarak ıhtıyac yayınları set aldım bırde yargı cıkmıs sorular kıtabı fakat cıkmıs soruları yanlıslıkla lısans almısım gy-gk fısım de kayboldu(((


1.
2. ==> 1 dersin var
3. ==> bu sene 2013-2014
4. ==> gelecek sene 2014-2015

şimdi 2.sınıftan altan dersinin olup olmamasına gerek yok. önemli olan
* ya lisans mezunu olmak yada lisans mezunu olabilcek durumda

yada sen sen 3.sınıftasın diye önlisans olcam diye bişi yok.
sen sonuçta 4 yıllık üniversite okuyorsun. iki yıllık değil..

sen şuan ya lise yada lisans mezunu(olabilcek durumda) diye girebilirsin. önlisans olarak değil..

ayrıca aldıgın lisans sorularınıda çözebilirsin. önemli olan çok soru çözmek zaten

_simay
06-11-2013, 16:12
Topiği uzun süredr takip ediyorum kaynaklarımı aldım ve bugünden itibaren başlayacağım çalışmaya. Bu süreçte beni de aranıza alırsanız sevinirim. Sınava lisans olarak gireceğim, bölümüm turizm ve otelcilik.

papatya3459
06-11-2013, 16:33
yazayımda eftende olsa forum hareketlensin :)))
bugun tarihten xx.yy kadar geldim fakat konuların arkasındaki sorularda çok yanlışım çıkıyor :(
5 yanlış mutlaka oluyor.zaten günde 1 saat falan çalışabiliyorum ,oda bebeğim uyuduğunda şuanda bacaklarımda onu kucağıma alayım diye oyun yapıyorrr :)

JNEPS
06-11-2013, 16:54
kızlar cok tsk ederim evet cevaplar dogru

guness_
06-11-2013, 16:58
Topiği uzun süredr takip ediyorum kaynaklarımı aldım ve bugünden itibaren başlayacağım çalışmaya. Bu süreçte beni de aranıza alırsanız sevinirim. Sınava lisans olarak gireceğim, bölümüm turizm ve otelcilik.

Hoşgeldin arkadaşım, başarılar.

_simay
06-11-2013, 18:02
tşk. cnm umarım herkes emeğinin karşılığını alır.

Brsnz
06-11-2013, 19:21
yargıdan sonradan sürekli tekrarlar için
ihtiyac ders notlarını al. gk hepsi orda mevcut sürekli okumak için çok ii bir kitap..
sonuçta tarihin bitincede unutmamak için sürekli konuyu okuyup günde , tarihin 30lu denemeleri var onlara bakman lazım..


nihan hocanın canlı yayında okdar bir yazışma varkı 10tane bişi yazsan hoca anca birini görüyor.. hani böyle yazıp kötülemek için demiyorum. çok yazan oluyor minik bi alan. gördükleride oluyor görmedikleride.
ama nihan hoca anlamayana kadar anlatacak biri..
onun dışında mesela kendin soru bankasından soru çözdün kafan karıştı..
onun face sayfasına sorarsanda çok yardımcı oluyor..
yani illa canlı alman gerekmiyor.. ama tabiki terch senin..heleki çalışıyorsan zor olur senin için kendini canlıya göre ayarlaman..
30canlı ders 75videolu derse eş degermiş.. bencu bunu bir düşün..

bide aldıktan sonra banada haber verirmisin. bende sana belli bir ücret veririm. kardeşimde faydalansın istiyorum

Cevap ,.,n teşekkürler canım. Kitapyurdu canımı çok sıkmaya başladı son günlerde. Kpss kitaplarını temin edemiyor bir türlü. Hangi kpss kitabını sipariş ettiysem üzgünüz temin edemedik paranızı geri verel,m diyorlar. Mesele para değil kitap işte... Ben de küçük bir yerde yaşıyorum kpss kitapları çeşit çok değil. Belli ve satan yayınevler var, mesela soru bankaları, özet kitaplar falan yok kırtasiyelerde. Bende netten sipariş veriyorum mecburen...

Alternatif, her kpss kitabını temin edip kısa sürede gönderen bildiğin bir site var mı? Birkaç site karşılaştırması yaptım inan en ucuzu kitapyurdu ama işte teminde çok sorun yaşanıyor bulunamıyor bir türlü... Birde senden online kitap sitesi tavsiyesi alsam.. Çünkü büyük ihtimal ihtiyacın o dediğin kitabı da kitapyurdunda bulunamayacak :(


Canlı ders konusunda haklısın, canlı derse uyduramam kendimi... Arşivden ders izlemek daha karlı hem istediğim zaman izleyebilirim... Ben mat, geo, ve coğrafya almayı düşünüyorum. Ayyy o coğrafya hocası nasıl öyle yaaa :D Öldüm gülmekten, ama anlattıkları aklımda, yöntemne bayıldım.. :) Aldığım zaman haber veririm de giriş nasıl olacak sizin benim hesabımdan mı girersiniz?

elizabeth_bath
06-11-2013, 21:34
Bugün dersanede danışman hocamla konuştuk ve bana ödev verdi. Baktı ki bu kız tembel, yapıcak bi şey yok dedi o da ne yapsın :1::1:
Bu hafta için güzel bir program yapıcam kendime inşallah.
17 kasım denememde iyi sonuç almak istiyorum :16:

_zeytin_
07-11-2013, 07:30
Cevap ,.,n teşekkürler canım. Kitapyurdu canımı çok sıkmaya başladı son günlerde. Kpss kitaplarını temin edemiyor bir türlü. Hangi kpss kitabını sipariş ettiysem üzgünüz temin edemedik paranızı geri verel,m diyorlar. Mesele para değil kitap işte... Ben de küçük bir yerde yaşıyorum kpss kitapları çeşit çok değil. Belli ve satan yayınevler var, mesela soru bankaları, özet kitaplar falan yok kırtasiyelerde. Bende netten sipariş veriyorum mecburen...

Alternatif, her kpss kitabını temin edip kısa sürede gönderen bildiğin bir site var mı? Birkaç site karşılaştırması yaptım inan en ucuzu kitapyurdu ama işte teminde çok sorun yaşanıyor bulunamıyor bir türlü... Birde senden online kitap sitesi tavsiyesi alsam.. Çünkü büyük ihtimal ihtiyacın o dediğin kitabı da kitapyurdunda bulunamayacak :(


Canlı ders konusunda haklısın, canlı derse uyduramam kendimi... Arşivden ders izlemek daha karlı hem istediğim zaman izleyebilirim... Ben mat, geo, ve coğrafya almayı düşünüyorum. Ayyy o coğrafya hocası nasıl öyle yaaa :D Öldüm gülmekten, ama anlattıkları aklımda, yöntemne bayıldım.. :) Aldığım zaman haber veririm de giriş nasıl olacak sizin benim hesabımdan mı girersiniz?

günaydın kızlar dün biraz anayasa ya baktım yasama bitti çok şükür
bugün vakit buldukça devam edicem
cnm kitapseç e bakabilirsin
ben ordan alıyorum çabukta gönderiyorlar
hatta bugün elimde olur sanırım yeni aldıklarım

_asmunikal_
07-11-2013, 07:37
Cevap ,.,n teşekkürler canım. Kitapyurdu canımı çok sıkmaya başladı son günlerde. Kpss kitaplarını temin edemiyor bir türlü. Hangi kpss kitabını sipariş ettiysem üzgünüz temin edemedik paranızı geri verel,m diyorlar. Mesele para değil kitap işte... Ben de küçük bir yerde yaşıyorum kpss kitapları çeşit çok değil. Belli ve satan yayınevler var, mesela soru bankaları, özet kitaplar falan yok kırtasiyelerde. Bende netten sipariş veriyorum mecburen...

Alternatif, her kpss kitabını temin edip kısa sürede gönderen bildiğin bir site var mı? Birkaç site karşılaştırması yaptım inan en ucuzu kitapyurdu ama işte teminde çok sorun yaşanıyor bulunamıyor bir türlü... Birde senden online kitap sitesi tavsiyesi alsam.. Çünkü büyük ihtimal ihtiyacın o dediğin kitabı da kitapyurdunda bulunamayacak :(


Canlı ders konusunda haklısın, canlı derse uyduramam kendimi... Arşivden ders izlemek daha karlı hem istediğim zaman izleyebilirim... Ben mat, geo, ve coğrafya almayı düşünüyorum. Ayyy o coğrafya hocası nasıl öyle yaaa :D Öldüm gülmekten, ama anlattıkları aklımda, yöntemne bayıldım.. :) Aldığım zaman haber veririm de giriş nasıl olacak sizin benim hesabımdan mı girersiniz?

kitapsec. com diye bi site var.. ben genelde ordan alıyodum kpss kitaplarımı..
bu dediğim özet kitap gibi bişi..
hani 24 saatte tarih 24 saatte çoğrafya gibi kitaplar varya onlar gibi kitaplar.. eger sende bunlar varsa almana gerek yok canım..

frmtr . com diye bi site var..
burdan kpss gir..
ordanda arşiv diye bir bölüm var.. ordanda pdf olarak kitap indirebilirsin..

canınızı okurum helebi anlamayın diyor hoca:)

geometri ve matematik almakta acele etme derim..
öncelikle onların ücretsizini dinle.. belki hocanın anlatış şekli sana iyi gelmeyecek dımı

ben ofis.com ekol hoca youtubede olan hemen hemen konu bazlı her videoyu dinledim..

geçen bir arkadaş mat ve geo ile ilgili ücretsiz bir site paylaşmıştı.. belkide onlar işine yarar..
rica etsem yine verirmi bende nor almak istiyorum

mesela bende 2008 ihtiyaç uzaktan eğitimin matematiği vardı.. ama bn hocanın anlatışını hiç begenmemiştim

guness_
07-11-2013, 08:28
kitapsec. com diye bi site var.. ben genelde ordan alıyodum kpss kitaplarımı..
bu dediğim özet kitap gibi bişi..
hani 24 saatte tarih 24 saatte çoğrafya gibi kitaplar varya onlar gibi kitaplar.. eger sende bunlar varsa almana gerek yok canım..

frmtr . com diye bi site var..
burdan kpss gir..
ordanda arşiv diye bir bölüm var.. ordanda pdf olarak kitap indirebilirsin..

canınızı okurum helebi anlamayın diyor hoca:)

geometri ve matematik almakta acele etme derim..
öncelikle onların ücretsizini dinle.. belki hocanın anlatış şekli sana iyi gelmeyecek dımı

ben ofis.com ekol hoca youtubede olan hemen hemen konu bazlı her videoyu dinledim..

geçen bir arkadaş mat ve geo ile ilgili ücretsiz bir site paylaşmıştı.. belkide onlar işine yarar..
rica etsem yine verirmi bende nor almak istiyorum

mesela bende 2008 ihtiyaç uzaktan eğitimin matematiği vardı.. ama bn hocanın anlatışını hiç begenmemiştim


Tabiii ki :)

şenol hoca matematik konu anlatımı (http://www.senolhoca.com/)


İsmi Şenol. Google'a bile Şenol Hoca yazsanız ilk sırada çıkıyor tatlım. Siteye girdiğinizde Mat1, Mat2, Geometri'den birini seçiyorsunuz. Keyifle dinliyorsunuz :) Her ders en az 2 parça halinde, sıkmıyor ve ardından da soru çözümü videosu oluyor. Ben bu hocanın anlatışını çok yalın ve akılda kalıcı buluyorum. Herkes faydalansın arkadaşım :)

_zeytin_
07-11-2013, 10:49
kızlar uzun zamandır konu eklemiyorum
matematikten iyice anlayıp yazarım diye düşündüm
şimdi vasatın biraz üstündeyim daha çok tekrar yapmam lazım bitirdiğim konular
sayı sistemleri
bölme bölüneb.
ebob ekok
rasyonel sayılar
üslü sayılar
tablo ve grafik problemleri
bitmiş bulunmakta pamuk şekerciğim bir müsait olduğunda eklermisin cnm

birde bugün çok sinirliyim kamuda taşeron olmak mı aman Allah düşmanımın başına vermesin
haksızlık mı bu kadarı pes dedirtiyor insana:(

aysel1982
07-11-2013, 11:39
kitapsec. Com diye bi site var.. Ben genelde ordan alıyodum kpss kitaplarımı..
Bu dediğim özet kitap gibi bişi..
Hani 24 saatte tarih 24 saatte çoğrafya gibi kitaplar varya onlar gibi kitaplar.. Eger sende bunlar varsa almana gerek yok canım..

Frmtr . Com diye bi site var..
Burdan kpss gir..
Ordanda arşiv diye bir bölüm var.. Ordanda pdf olarak kitap indirebilirsin..

Canınızı okurum helebi anlamayın diyor hoca:)

geometri ve matematik almakta acele etme derim..
öncelikle onların ücretsizini dinle.. Belki hocanın anlatış şekli sana iyi gelmeyecek dımı

ben ofis.com ekol hoca youtubede olan hemen hemen konu bazlı her videoyu dinledim..

geçen bir arkadaş mat ve geo ile ilgili ücretsiz bir site paylaşmıştı.. Belkide onlar işine yarar..
Rica etsem yine verirmi bende nor almak istiyorum

mesela bende 2008 ihtiyaç uzaktan eğitimin matematiği vardı.. Ama bn hocanın anlatışını hiç begenmemiştim

arşiv olarak kitap indirebileceğimiz sitenin adını açık yazabilir misin

JNEPS
07-11-2013, 12:31
kızlar videoları nerden izliyorsunuz tavsıye ettıgınız bı sıte varmı

elizabeth_bath
07-11-2013, 12:47
kızlar videoları nerden izliyorsunuz tavsıye ettıgınız bı sıte varmı

ben matematik videolarını senolhoca.com'dan izliyorum canım

_asmunikal_
07-11-2013, 13:02
arşiv olarak kitap indirebileceğimiz sitenin adını açık yazabilir misin


link vermek yasak ama

frmtr nokta com yaz
sonrada
kpss bölümüne gir..
onlarında içindekilere bakıp bulabilirsin..

_asmunikal_
07-11-2013, 13:03
tarih: hakan dede
çoğrafya : nihan akar
matematik : şenol hoca , ofisokul nokta com , ekol hoca

gibi sitelere bakabilirsiniz..

guness_
07-11-2013, 13:34
link vermek yasak ama

frmtr nokta com yaz
sonrada
kpss bölümüne gir..
onlarında içindekilere bakıp bulabilirsin..


Savcılık kararı ile kapatılmış site. Ben de merak etmiştim ama olmadı :)

_asmunikal_
07-11-2013, 13:37
Savcılık kararı ile kapatılmış site. Ben de merak etmiştim ama olmadı :)

olurmu öyle şey.. ben şimdi bile girdim..
www*frmtr*com/kpss/

* lar yerine . koyup deneyin

_asmunikal_
07-11-2013, 13:39
googleye, "Kpss Kaynak Arşivi" ve "Kpss Döküman Arşivi"

yazın
bi kaç facebook sayfası geliyor burdanda faydalanabilirsiniz..

başka sayfalarda var..

guness_
07-11-2013, 13:56
olurmu öyle şey.. ben şimdi bile girdim..
www*frmtr*com/kpss/

* lar yerine . koyup deneyinEvet girdim, teşekkür ederim.

elizabeth_bath
07-11-2013, 16:40
googleye, "Kpss Kaynak Arşivi" ve "Kpss Döküman Arşivi"

yazın
bi kaç facebook sayfası geliyor burdanda faydalanabilirsiniz..

başka sayfalarda var..

Çok yardımcı oldunuz, çok çok teşekkürler :16:

Brsnz
07-11-2013, 19:24
kitapsec. com diye bi site var.. ben genelde ordan alıyodum kpss kitaplarımı..
bu dediğim özet kitap gibi bişi..
hani 24 saatte tarih 24 saatte çoğrafya gibi kitaplar varya onlar gibi kitaplar.. eger sende bunlar varsa almana gerek yok canım..

frmtr . com diye bi site var..
burdan kpss gir..
ordanda arşiv diye bir bölüm var.. ordanda pdf olarak kitap indirebilirsin..

canınızı okurum helebi anlamayın diyor hoca:)

geometri ve matematik almakta acele etme derim..
öncelikle onların ücretsizini dinle.. belki hocanın anlatış şekli sana iyi gelmeyecek dımı

ben ofis.com ekol hoca youtubede olan hemen hemen konu bazlı her videoyu dinledim..

geçen bir arkadaş mat ve geo ile ilgili ücretsiz bir site paylaşmıştı.. belkide onlar işine yarar..
rica etsem yine verirmi bende nor almak istiyorum

mesela bende 2008 ihtiyaç uzaktan eğitimin matematiği vardı.. ama bn hocanın anlatışını hiç begenmemiştim

Allah razı olsun çok yardımcı oluyorsun yaa :)) Kitapseçe baktım fiyatları baya uygun, aynı gün kargoya veriyorlarmış ve kargo 5lira.. Süper :)

Peki canım sana birde şunu sorsam. Benim zamanım çok kısıtlı günde en fazla 3 saat ders çalışmaya zamanım var ders çok konu çok. Özellikle coğrafya tarih gibi çok konunun olduğu alanlarda ben direkt bu cep kitaplarındna çalışsam sınavda başarısız mı olurum. Öylesine Teoremin vatandaşlık anayasa cep kitabını aldım, karıştırdım çok net özet bilgiler vermiş. Hani direkt cep kitaplarından çalışsam, bu konu anlatımlı set kitaplar gözümde çok büyüyor, direkt kaçıyorum çalışma hevesim kaçıyor..

zorluekolun çoğrafya hocası manyak birşey yaa :D Aynen gebertirim anlamazsanız diyor. Birde ders anlatırken hip hop şarkı yapmış. Nasıl keçirborlu kükürtlü keçiborlu, nası keçiborlu kükürktlü keçiborlu, oyeeee diyor :D Gecenin bir saati bastım kahkayı :D Böyle 9/8lik oynak şarkılar falan çalışıyor soru çözerken :D Deli yaaa. Hatta birisi yazmış hocam sizi çekip youtubea koycam meşhur etcem diye :) Ama o kadar çok yazan var ki görmedi herhalde görse yapıştırırdı kapağı inanki :D Bakır madenleri nerde oluyormuş falan hepsi aklımda, Ezberlesem unuturum valla :D

Coğrafya kesin alıcam. Matemtikte de Rojda öğretmenin anlatımını çok beğendim. Bir erkek matematikçi var sevmedim. O sitede bayan hocalar daha iyi sanki :) Yanlız videolar çok az geldi bana be canım. Hıı ders işledikçe mi ekliyorlar arşive. Rojda hocanın dersleri çoğalsın ondan alırım. Daha geometriye geçmemişler hiç geometri videosu görmedim çünkü..

pantera14
07-11-2013, 21:06
selamm
iş yerinde ufaktan çalışmaya başladım vatandaşlığada orda devam edicem
bugün temel hukuk kavramlarını bitirdim

bide 25:[-8.(3+(-6)-(-1)] işleminin sonucu kactir ?

sırasıyla anlatabilcek varmı :26:

sabah face de bi kpss sayfasında gördüm çözemedim ben :26:

pantera14
07-11-2013, 21:14
tarih: hakan dede
çoğrafya : nihan akar
matematik : şenol hoca , ofisokul nokta com , ekol hoca

gibi sitelere bakabilirsiniz..

kuuzucukkk :9: anayasa ya hangi siteden nerden çalışcaktık :27:
kitaptan başladım ama video olarak önerdiğin site varmı ki :27:

karamelek01
07-11-2013, 21:34
selamm
iş yerinde ufaktan çalışmaya başladım vatandaşlığada orda devam edicem
bugün temel hukuk kavramlarını bitirdim

bide 25:[-8.(3+(-6)-(-1)] işleminin sonucu kactir ?

sırasıyla anlatabilcek varmı :26:

sabah face de bi kpss sayfasında gördüm çözemedim ben :26:

harbiden kaç

bende çözemedim

tolin
07-11-2013, 21:36
selamm
iş yerinde ufaktan çalışmaya başladım vatandaşlığada orda devam edicem
bugün temel hukuk kavramlarını bitirdim

bide 25:[-8.(3+(-6)-(-1)] işleminin sonucu kactir ?

sırasıyla anlatabilcek varmı :26:

sabah face de bi kpss sayfasında gördüm çözemedim ben :26:

cevap 25\16 olabılırmı?

karamelek01
07-11-2013, 21:44
cevap 25\16 olabılırmı?

bende buraya kadar geldim :D

pantera14
07-11-2013, 21:44
harbiden kaç

bende çözemedim


cevap 25\16 olabılırmı?

basit gibi görünen ama can alıcı bişi ya :9:

bende 25/16 , 1/5 gibi cvplar buldum ama doğru çözüm şeklini öğrenmek istedim bilen biri yazar belki bakalım :34:

tolin
07-11-2013, 21:53
basit gibi görünen ama can alıcı bişi ya :9:

bende 25/16 , 1/5 gibi cvplar buldum ama doğru çözüm şeklini öğrenmek istedim bilen biri yazar belki bakalım :34:

yanlız soruda parantez hatası var yanı bı tane parantez eksık ama cozumu soyle anlatıyım once parantez ıcerısındekı ıslemler yapılıcak sonra parantez ıcınde bulunan sonuclarla parantez dısındakı ıslemlerı yapıcaksını yanı ıcten dısa dogru gıdıceksınız:)

pantera14
07-11-2013, 22:08
yanlız soruda parantez hatası var yanı bı tane parantez eksık ama cozumu soyle anlatıyım once parantez ıcerısındekı ıslemler yapılıcak sonra parantez ıcınde bulunan sonuclarla parantez dısındakı ıslemlerı yapıcaksını yanı ıcten dısa dogru gıdıceksınız:)

evet bir parantez eksik bende farkettim onu işlem sırasınıda biliyorum ana neden sonuca ulaşamıyorum :95::84::84:

tolin
07-11-2013, 22:23
evet bir parantez eksik bende farkettim onu işlem sırasınıda biliyorum ana neden sonuca ulaşamıyorum :95::84::84:

o zaman soru hatalıdır yada ıste parantez eksıklıgınden dolayı yanlıs cıkıyodur:)

pantera14
07-11-2013, 22:29
o zaman soru hatalıdır yada ıste parantez eksıklıgınden dolayı yanlıs cıkıyodur:)

belkide :26: pazar hocama çözdiriyim bari yapabilcekmi :33:

_asmunikal_
08-11-2013, 07:45
Allah razı olsun çok yardımcı oluyorsun yaa :)) Kitapseçe baktım fiyatları baya uygun, aynı gün kargoya veriyorlarmış ve kargo 5lira.. Süper :)

Peki canım sana birde şunu sorsam. Benim zamanım çok kısıtlı günde en fazla 3 saat ders çalışmaya zamanım var ders çok konu çok. Özellikle coğrafya tarih gibi çok konunun olduğu alanlarda ben direkt bu cep kitaplarındna çalışsam sınavda başarısız mı olurum. Öylesine Teoremin vatandaşlık anayasa cep kitabını aldım, karıştırdım çok net özet bilgiler vermiş. Hani direkt cep kitaplarından çalışsam, bu konu anlatımlı set kitaplar gözümde çok büyüyor, direkt kaçıyorum çalışma hevesim kaçıyor..

zorluekolun çoğrafya hocası manyak birşey yaa :D Aynen gebertirim anlamazsanız diyor. Birde ders anlatırken hip hop şarkı yapmış. Nasıl keçirborlu kükürtlü keçiborlu, nası keçiborlu kükürktlü keçiborlu, oyeeee diyor :D Gecenin bir saati bastım kahkayı :D Böyle 9/8lik oynak şarkılar falan çalışıyor soru çözerken :D Deli yaaa. Hatta birisi yazmış hocam sizi çekip youtubea koycam meşhur etcem diye :) Ama o kadar çok yazan var ki görmedi herhalde görse yapıştırırdı kapağı inanki :D Bakır madenleri nerde oluyormuş falan hepsi aklımda, Ezberlesem unuturum valla :D

Coğrafya kesin alıcam. Matemtikte de Rojda öğretmenin anlatımını çok beğendim. Bir erkek matematikçi var sevmedim. O sitede bayan hocalar daha iyi sanki :) Yanlız videolar çok az geldi bana be canım. Hıı ders işledikçe mi ekliyorlar arşive. Rojda hocanın dersleri çoğalsın ondan alırım. Daha geometriye geçmemişler hiç geometri videosu görmedim çünkü..

rabbim cümlemizden razı olsun:) bnm kardeşime bide çok sevdiğim biride kpss gircek dua ederken onlarada edermisiniz :(
günde 3 saat çalışıyosan gerçkten çalışıyosan verim alırsın..

sen işe gidiyosun bide sanırım. iştede masa başı işe değerlendir..
yani sürekli gün içinde videoları dinlemek çok ii gerçkten..
elindeki teoremi bilmiyorum. ama kpss defteri tarih / çoğrafya var. bunları alabilirsin. ince kitaplar zaten. tarihi tek yanında taşıyıp bakabilirsin mesela..
tüm derslerde şu vardır.. bir konu çalışılınca öğrenilir birde soru çözülünce
mesela tarihte "burç" kelimesi vardır.. kitaplarda bunu burç: sur kale demez..
ama mesela sorularda diyorki aşağıdakilerden hangisi sarayla ilgili deildir
a)burç
b)arasta
arasta çarşı pazar demek hani bu şekilde sorulardanda öğrenildiği için sorularıda çözmelisin.. ama otobüslerdede okuyabilirsin..

ben tüm dersleri aynı anda çalışmadım..
tarih matematik bide türkçe çözdüm ara ara..
ygs soru bankalarını türkçede çözmeyi tavsiye ediyorum..

nihan akarı burda överken "acaba reklam yaptığımı düşünürlermi" diye geçti içimden:) bide videoyu alalım falan diyince acaba videoyu aldırtmak içinmi söylediğimi düşünürlermi diye geçti içimde..
göllerde "ay abant yedi göller" diye diyordu hoca. geçen biri yeni göller dedi bende direk ay abant yeni göller dedim
yani öyle kalmış aklımda..
kim kükürtlü keçirborlu:)

almak isteyenler birleşip alalım.. fazla veremeye gerek yok.. bana ulaş canım aldıgında..
diğer hocalar hakkında bilgim olmadıgı için yorum yapmadım..

matematikten şenolhocaya bak geçen bir arkadaş link vermişti..
ofisokul. com a bide ekolhocaya bak baktın faydalı olmuyor ozaman rojda hocayı almaya kalk hani boşuna para harcam
kuuzucukkk :9: anayasa ya hangi siteden nerden çalışcaktık :27:
kitaptan başladım ama video olarak önerdiğin site varmı ki :27:


:9::9::9: bende vaktinde yırttım kendimi anayasa hocası bulmak için :9::9::9:
anayasa 24 saatte yada ihtiyacın ders notlarında anayasa var ordan çalışabilirsin.
şimdi düşününce anayasada video dinlenmez diye düşünyorum. neden? çünkü konular sürekli güncelleniyor.
yasama yürütme yargı vs sürekli değişiyor.. bence anlatan hocada çok hakim değildir konuya.. oda okuyup bi yerden anlatır:)
anaysada 21 60 meşturiyet vs bunlarla ilgili konulara bakabilirsin. bol bol okumak :16::16:

.......................................
şu yapın böyle yapın yazıp yardımcı olmaya çalıştım..
asıl gerçek:) çok dua etmek..
ben gerçekten geçen sene dilimden kalbimden duam eksik olmazdı.
doğum yapan biri olsa bana dua edermisin derdim(güya doğumda edilen dualar kabul olunur)
yeni evlenen birine dua edermisin derdim(güya imam nikahında edilen dua kabul olur)

hani biri bana ALLAH razı olsun derse hemen kpss için dua isterdim..

topiklerde, sedula okyanus adildemir quit sevgi melegi gibi arkadaşlarada hep dua edersim
kk arkadaşlarım memurlarnettekiler facedekpss çalışanlar çevremdekiler üşenmeden tek tek adlarını verdim..

kızlar kardeşime bide değer verdiğim biride kpss gircek onlarada edermisin dua :(

guness_
08-11-2013, 08:45
Evet kesinlikle parantez hatası var, bu yüzden de işlem sırasına karar verilemiyor.