PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civanperçemi mucize gibiKartanesi
23-08-2007, 09:44
Ünlü herbalist Kneipp, bir yazısında şöyle diyor : "Arada bir civanperçemi çayı içmiş olsalar, kadınlar pek çok problemle hiç karşılaşmazlardı!". Adet kanamaları düzensiz bir genç kız olsun, menopoz dönemindeki veya sonrasında olgun bir kadın olsun, tüm kadınlar için arada sırada civanperçemi çayı içmek çok önemlidir. Civanperçemi, akla gelebilecek tüm konularda, dölyatağını (rahim) en iyi biçimde etkiler. Yumurtalık iltihaplanmasında alınmaya başlanan civanperçemi oturma banyolarının ağrılar kesilir ve iltihap yavaş yavaş gerilemeye başlar. Bu banyolar aynı zamanda, yaşlı kişilerin ve çocukların yatağa işeme problemlerine karşı ve dölyatağı (rahim) akıntılarında da başarılı olabilir. Bu durumlarda ayrıca günde 2 bardak civanperçemi çayı da içmek gerekir. Miyomlar da (Kas yapılı urlar), doktor kontrolünün olumlu bir sonuç vermesine kadar, uzunca bir süre her gün civanperçemi oturma banyoları alındığında yok olabilirler. (Referans1: M.Treben). Menopoz döneminde de kadınlar sık sık civanperçemi çayını anımsamalıdırlar. Bu durumda, iç huzursuzlukları ve daha başka rahatsızlıklarla karşılaşmayacaklardır.

Civanperçemi oturma banyoları da sağlık için çok yararlıdır. Kol ve bacaklardaki sinir iltihaplanmalarında, civanperçemi katkısıyla yapılacak kol ve bacak banyoları çok rahatlatıcıdır. Fakat, bitki öğle güneşinde toplanmalıdır.

Dr. Lutze, civanperçemini şu hastalıklara öneriyor: (Referans1: M.Treben)Kanın kafaya sancılı biçimde basıncı


Baş dönmesi

Bulantı

Göz sulanması eşliğindeki göz rahatsızlıkları

Göz sancıları

Burun kanaması

Hava şartlarından kaynaklanan migren krizi

Düzenli olarak içilen bitki çayı ile migren tümüyle iyileşebilir. Bedeni temizleyici etkisi sayesinde, yıllar boyu yer etmiş hastalıkları bedenimizden dışarı atabiliriz. Civanperçeminin en iyi biçimde ve doğrudan kemik iliğini etkilediğini ve orada kan üretimini düzene soktuğunu özellikle belirtmek gerekir. Bu gücü sayesinde bitki, kemik iliği hastalıklarında, çay kürleri, banyolar ve tentür kullanımı yolu ile yardımcı olabilir. Mide kanamalarında ve basur (hemoroid) kanamalarında olduğu kadar, mide basıncı ve mide yanmalarına karşı bitki çayı çok kısa sürede başarı sağlayabilir. Soğuk algınlıklarında, sırt veya romatizma ağrılarında bitki çayı elden geldiğince sıcak olarak içilmelidir. Bitki çayı böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar, iştahsızlığı giderir, gazları ve mide kramplarını, karaciğer düzensizliklerini, mide ve bağırsak kanalı iltihaplarını iyileştirmeye yardım eder ve bağırsak beze çalışmalarını düzenleyerek, dışkılamayı kolaylaştırır. Kan dolaşımına ve damar kramplarına karşı çok etkili olduğu için bitki çayını koroner yetmezliğinde de önerilebilir. Rahatsız edici vajinal kaşıntılar, bitkinin kaynama suyu ile yapılan yıkama ve oturma banyoları sayesinde yok olabilirler. Civanperçemi çiçeklerinden, basura karşı etkili bir merhem hazırlanabilir. (Referans1: M.Treben)

UYARILAR:

Civanperçeminin gebelik süresince kullanılmaması tavsiye edilir. Bazı duyarlı kişilerde allerjik tepkilere yol açabilir. Başkaca bilinen bir yan etkisi yoktur.

Kullanım Biçimleri :

Çay hazırlamak: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır (kaynatılmaz), 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Aksi belirlilmedikçe günde 3 su bardağı çay aç karnına veya öğün aralarında içilir.

Bitki Tentürü: Çiçeklenme zamanında toplanan taze bitki ince kıyılır. Geniş ağızlı bir şişeye gevşekçe doldurulur ve kaliteli bir konyak, bitkilerin üstüne çıkana kadar eklenir. Şişe 14 gün boyunca güneşte bekletilir, arada bir çalkalanır ve süre sonunda süzülür.

Merhem hazırlamak: 100 gr tuzsuz tereyağı veya içyağı tavada iyice kızdırılır. İnce kıyılmış bir avuç kadar taze civanperçemi çiçeği ve ince kıyılmış 15 taze ahududu yaprağı tavaya atılır, çıtırdamaya başlayınca karıştırılır ve tava ocaktan çekilerek, üstü kapalı bir biçimde serin bir yere kaldırılır. Ertesi gün hafifçe ısıtılır, tülbentten geçirilerek süzülür ve temiz kaplara doldurulur. Buzdolabında saklanmalıdır!

Oturma Banyosu: Iki büyük avuç dolusu ince kıyılmış taze bitki veya 100 gr kurutulmuş bitki, gece boyunca soğuk suda bekletilir. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılır ve süzülerek, banyo suyuna eklenir.

Aspirin
28-08-2007, 16:24
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.

mavisu34
20-09-2007, 00:14
Civan perçemi
Eski bitki kitaplarında civanperçemi tüm hastalıkların ilacı olarak nitelendirildiğine göre onu pek çok hastalıkta kullanabiliriz.Bedeni temizleyici etkisi sayesinde yıllar boyu yer etmiş hastalıkları bedenimizden dışarı atabiliriz.Önemli olan denemektir.Civanperçemi'nin en iyi biçimde ve doğruca kemik iliğini etkilediğini ve orada kan üretimini düzene soktuğunu pek çok kişinin bildiğini hiç sanmıyorum Bu gücü sayesinde bitki kemik iliği hastalıklarında tıp biliminin çaresiz kaldığı durumlarda bile çay kürleri, banyolar ve tentür kullanımı yolu ile yardımcı olabilir.Civanperçemi akciğer kanamalarının durdurulmasında etkili bir ilaçtır.ve eğir kökü ile birlikte kullanıldığında,akciğer kanserini iyileştirebilir.Eğir kökü gün boyuca çiğnenir.ve civan perçemi çayı sabah ve akşam olmak üzere,günde iki fincan yudumlanarak içilir.mide kanamalarında ve basur kanamalarında olduğu kadar mide basıncı ve mide yanmalarına karşı bitki çayı çok kısa sürede başarı sağlar. soğuk algınlığında,sırt veya romatizma ağrılarında bitki çayı elden geldiğince sıcak olarak sık sık içilmelidir.çay böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar iştahsızlığı giderir.gazları ve mide kramplarını karaciğer düzensizliklerine mide ve bağırsak kanalı iltihaplarını iyi eder ve bağırsak beze çalışmalarını düzenleyerek dışkılamayı kolaylaştırır.kan dolaşımına ve damar kramplarına karşı çok etkili olduğu için bitki çayını kroner yetmezliğinde hararetle önermek gerekir rahatsız edici vajinal kaşıntılar bitkinin kaynama suyu ile yapılan yıkama ve banyolar sayesinde yok olur.Civan perçemi çiçeklerinden basura karşı çok etkili bir merhem hazırlanabilir.
Birinci dünya harbinde 1914-1918 savaşında ilaç yokluğundan onlarca hafif yaralı askerin (Fran'sız asker hastabakıcıların anlatığına göre)Civanperçaminin kanamayı durdurucu temel özeliğe sahip niteliğinden önce,onda bulduğum öbür özelliklerinden bir kaçını belirtmek isterim.bu Bitki pekiştirici (takviye edici)ve kan toplanmasını gidericidir.Yaprakları ve çiçekleri sindirim sistemi içini iyi bir tonik niteliğindedir. Bu özelliklerinden başka spazm giderici kalp ferahlatıcı ve dolaşım sistemi düzenleyicisidir.Bu niteliklerinden ötürü civanperçemini özellikle** anjin dö puvatrin**ve ğöğüs sancılarından acı çekenlere salık veririm .
Meksika'da Zuni yerlileri civanperçemini yanık tedavisinde kullanmaktaydı .Suyla kaynatarak elde ettikleri sıvıyı soğuk olarak yanık üzerine uyguluyor ve onun serinlik verici etkisinden faydalanıyorlardı.Bitkinin ismi achillea eski yunan savaşçısı achillea'dan gelmektedir.Truva savaşı sırasında Achillea 'nın askerleri yaralarını civanperçeminden elde edilen bir ilaçla tedavi etmişlerdi O günden bugüne bitki askerlerin yaralarını tedavide ünlenmiştir.
Özellikleri

Civanperçemi ilaç gibi kullanılabilen, çok değerli bir şifalı ottur. Birçok bilimsel kanıtıyla alternatif tıpta, bir antiseptik *( cilde ve dışarı açılan boşlukların mukozasına dıştan uygulanarak kullanılan antimikrobik madde), antipasmodik *( spazmı önleyen veya yok eden madde), astrenjan *( vücutta yumuşak dokuların kasılmasını sağlayan, kanamayı ve salgılamayı kontrol altına alan madde), karminatif *( mide ve bağırsaklardaki aşırı gazı yok eden madde), diyaforetik *(terlemeyi arttıran madde), sindirimi kolaylaştırıcı, uyarıcı *( psikiyatride; beyin ve sinir sisteminin işlevini hızlandıran kimyasal madde), tonik ve vazodilator *( damar düz kasını gevşeterek damarı genişleten) olarak kullanılır. Civanperçemi, soğuk algınlığı, kramplar, ateşlenmeler, böbrek düzensizlikleri, diş ağrılarına karşı, tahriş olmuş cilde, kanamalar ve kadınların adet dönemini düzene sokmak için kullanılır. Safra akışını uyarıcıdır ve kanı temizler. Şifalı çayı, şiddetli soğuk algınlıkları ve gripler için, mide ülserleri için, mide krampları, apseler, travma ve kanamalar için ve iltihap azaltıcı olarak kullanılan çok iyi bir ilaçtır.Reçete

Bir aromatik çaya : 1 çay kaşığı kurutulmuş otu 1 fincan kaynamış suya ekleyin, tadını tatlılaştırmak için 10 dakika demlemeye bırakın. Yatma vaktinde alınız.Kandil çiçeği, bindir yaprak otu adlarıyla da tanınan civanperçemi bitkisi, özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir yardımcıdır. Hem bitki uzmanı hem de bir rahip olan Kneipp yazılarında civanperçemi için söyle der; "arada sırada da olsa, hanımlar ona el atsalardı pek çok hastalığı çekmemiş olurlardı."Bu bitki, bayanların sancılı ve depresif gecen regl dönemlerinde, menopoz öncesi ve sonrası çekilen rahatsızlıklarda çok etkilidir.Ayni zamanda kadınların üreme organları için de pek çok faydası vardır. Rahim kanseri, çeşitli rahim rahatsızlıkları, yumurtalık iltihaplarında içilen civanperçemi çayları çok yararlıdır. Miyomlar ve beyaz akıntılar için, yarım banyolar tavsiye edilebilir.Yarım banyo için; 100 gr civanperçeminin yaprak ve çiçekleri tam olarak geceden soğuk suyun içine konur. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılıp, banyo suyuna ilave edilerek kullanılır. Yalnız banyo sırasında böbrek bölgesi suyun dışında kalmalıdır. 15 k. suda kalınır banyo sonrası kurulanmadan havluya sarınarak bir saat kadar dinlenilir.Çay; Bir dolu tatlı kasığı civanperçemi ¼ litre kaynar suya ilave edilerek 3 k. demlenir, sonra süzülerek, sıcak olarak yudum yudum içilir. Oldukça acı olan bu çayı içerken, şeker, tatlandırıcı gibi ilaveler yapmamak gerekir. Bitki çaylarına eklenen bu ilaveler, bitkilerin içindeki kimyasal maddelerle reaksiyon verebilirler. Maksimum fayda sağlamak için bunlara dikkat etmek gerekir. Bizim bayanlara tavsiyemiz, hiç olmazsa yılda iki kez birer haftalık kür olarak bu bitkiyi tüketmeleridir.Eski şifa kitaplarında civanperçemi “tüm hastalıkların çaresi” olarak anılır. Kanı temizleme özelliğine sahip olan bu bitki, ayrıca Hepatit-B, mide, hazımsızlık, romatizma, karaciğer rahatsızlıkları, bağırsak iltihapları ve hareketlerini düzenlemede çok faydalıdır.

Civanperçemi, dolaşım sistemi rahatsızlıklarında ve damar spazmlarını hafifletmek için de tavsiye edilir.Bitkinin kullanılan kısmı, yapraklı ve çiçekli dallarıdır. Dallar ve çiçekler henüz tamamen açılmadan toplanır ve gölgede kurutulur. Bitkinin bu kısımları uçucu yağ, sabit yağ ve acı glikozit maddelerini ihtiva ederler. Kuvvet verici, uyarıcı, idrar ve gaz söktürücüdür. İçersindeki Sincolden dolayı antiseptik, balgam söktürücü ve midevidir. Yara iyi edici bir özelliği vardır. Basurda sulu hulasası fitil halinde verilir.Hayatımızdan ayrı düşünemeyeceğimiz bir şifalı bitkidir. Türkiye'de 40 kadar civanperçemi türü bulunmakta ve bunların birçoğu kullanılmaktadır. Türlerine göre 5-100 cm yükseklikte, yapraklar yünlü gibi tüylü ve parçalı, çiçekleri ; beyaz, fildişi beyazı, soluk sarı veya altın sarısı rengindedir. Çok yıllık ve otsu bir bitkidir. Mavimtrak renkli bir uçucu yağ taşır. Bu uçucu yağda azulen, limonen, sineol, borneol, pinenler, seskiterenler vardır. Bitki çayırlarda, dar tarla yollarında, yol kıyılarında ve tahıl tarlalarının kenarlarında kümeler halinde yetişir. Güneşli havalarda çevresine aromalı keskin bir koku yayar. Aslında çiçekleri, güneşin en etkili olduğu saatlerde toplamak gerekir, çünkü o sıralarda eterli yağları ve şifalı gücü doruk noktasında olur. (Referans2: Prof. Dr.Turhan Baytop)

Civanperçemi oturma banyoları da sağlık için çok yararlıdır. Kol ve bacaklardaki sinir iltihaplanmalarında, civanperçemi katkısıyla yapılacak kol ve bacak banyoları çok rahatlatıcıdır. Fakat, bitki öğle güneşinde toplanmalıdır.

Dr. Lutze, civanperçemini şu hastalıklara öneriyor: (Referans1: M.Treben)

· Kanın kafaya sancılı biçimde basıncı

· Baş dönmesi

· Bulantı

· Göz sulanması eşliğindeki göz rahatsızlıkları

· Göz sancıları

· Burun kanaması

· Hava şartlarından kaynaklanan migren krizi

Düzenli olarak içilen bitki çayı ile migren tümüyle iyileşebilir. Bedeni temizleyici etkisi sayesinde, yıllar boyu yer etmiş hastalıkları bedenimizdendışarı atabiliriz. Civanperçeminin en iyi biçimde ve doğrudan kemik iliğini etkilediğini ve orada kan üretimini düzene soktuğunu özellikle belirtmek gerekir. Bu gücü sayesinde bitki, kemik iliği hastalıklarında, çay kürleri, banyolar ve tentür kullanımı yolu ile yardımcı olabilir. Mide kanamalarında ve basur (hemoroid) kanamalarında olduğu kadar, mide basıncı ve mide yanmalarına karşı bitki çayı çok kısa sürede başarı sağlayabilir. Soğuk algınlıklarında, sırt veya romatizma ağrılarında bitki çayı elden geldiğince sıcak olarak içilmelidir. Bitki çayı böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar, iştahsızlığı giderir, gazları ve mide kramplarını, karaciğer düzensizliklerini, mide ve bağırsak kanalı iltihaplarını iyileştirmeye yardım eder ve bağırsak beze çalışmalarını düzenleyerek, dışkılamayı kolaylaştırır. Kan dolaşımına ve damar kramplarına karşı çok etkili olduğu için bitki çayını koroner yetmezliğinde de önerilebilir. Rahatsız edici vajinal kaşıntılar, bitkinin kaynama suyu ile yapılan yıkama ve oturma banyoları sayesinde yok olabilirler. Civanperçemi çiçeklerinden, basura karşı etkili bir merhem hazırlanabilir. (Referans1: M.Treben)

UYARILAR:

Civanperçeminin gebelik süresince kullanılmaması tavsiye edilir. Bazı duyarlı kişilerde alerjik tepkilere yol açabilir. Başkaca bilinen bir yan etkisi yoktur.


alıntıdır.

gümüş boncuk
21-09-2007, 05:56
teşekkürler arkadaşlar bende kullanıcam yaşım 38 yavaş yavaş hazırlanmak lazım menopoza erken başlanırsa sanırım daha iyi olur

Puantiye
24-09-2007, 11:36
teşekkürler yazdım hepsini. emeğina sğlık kardeşim

tatlicadiarzu
24-09-2007, 12:49
İlginç kullanmakta fayda var...

freeflame
14-02-2008, 19:55
tadı çok acı ama...:içelim:

tulipbs
15-02-2008, 14:25
kadınlar için faydalı olduğunu duymuştum ve 2 yıl önce almıştım fakat bir kez bile kullanmadım
artık kullanmayı düşünüyorum çünkü bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum
verdiğin bilgiler için teşekkürler

tulipbs
16-02-2008, 15:32
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.

bir tanıdığım da erken menapoza girmek üzere
bu 4 bitkiyi nasıl günde kaç defa kullandı, hepsini kaynattı mı, nasıl hazırladı yazarsan sevinirim

cat
17-02-2008, 21:00
merhaba aspirin bişey soracaktım bu bitkilerin miktarı ne kadar kullanılacak ve nasıl hazırlanacak acaba ben de kullanmayı düşünüyorum da lütfen yazarmısın

tulipbs
24-03-2008, 14:44
bugün aldım ve kullanmaya başlayacağım çünkü özellikle kadınlar için civanperçemi çok faydalı

belenay
25-03-2008, 14:18
bayanlar bana niye faydası olmuyor bu bitkinin yaaa 2 3 kez 1ay sürekli kullanıyorum ama faydası yok herhalde devam etsemmi etmesemmi diye düşünüyorum tadı çoooook acı ama alıştım içiyorum

Li_Lu_Li
13-02-2009, 17:29
Bana bu bitkiyi aktar tavsiye etti. ne zaman üşütsem idrar yapınca yanma oluyor bir şekilde geçmezse sonu genelde doktor ve antibiyotikle bitiyor. ama bünyeme antibiyotik mutlaka bir zarar veriyor. o yüzden hiç kullanmak istemiyorum. bunu anlattım ve kadın bana 4 tane ot verdi. bunları karıştır i. hem idrar söktürür hem de varsa iltihabını temizler dedi. içiyorum iki gündür. sürekli tuvaletteyim o ayrı ama hiç yanmam kalmadı. verdii otlar civanperçemi, at kuyruğu,altınotu ve kiraz sapı

H_E_N_D
17-02-2009, 21:49
canım bunun tazesini nerden toplıycaz onu anlayamadım bilgi verirsen sevinirim banyo için...

husniyece
17-02-2009, 22:19
bu kadar faydalı bilgiyi bizlerle paylaştığın için sağol........

sirincik1234
30-03-2009, 21:10
Arkadaşlar tadı çok iğrenç gelmişti ilk içtiğimde bugün kullanalı 3. akşamım fakat ilk içtiğim kadar acı gelmiyor artık. Tabi zevkle içmiyorum ama napalımvücuda faydası var

Merdiyet
04-04-2009, 07:02
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.

banada erken menopoz teshısı kondu verdıgın bıtkılerı not aldım bugun alıcam bı yararı olur ınsallah.. nasıl kullannıcagını daha detaylı yazarsanın sevınırıma.s.

sedasem
23-04-2009, 09:41
benimde adetim hep 1 hafta falan gecikir.dün olmam gerkirdi.bende civanperçemi araştırdım eşime aldırdım. akşam içtim.sabah kalktım adet olmusum. çok ilginç.bu kadar etkili olacağını bilseydim daha evvel içerdim.doktora gittiğimde doğum kontrol hapını veriyorlar o kadar..ilaç ilaç hiç düzelme yok.of umarım civanperçemi iyi gelir.kaç gün kullanacağımı bilmiyorum ama.ayda kaç defa içilmeli ?bilen varmı?

ilknur17
17-05-2009, 15:02
ben 6 gündür kullanıyorum çay gibi demleyip içiyorum günde 2 yada 3 bardak.2 aydır adet olmuyorum ama hala bi faydasını görmedim.burda okumuştm bnde iyi geldiğini ama bana bi faydası olmadı.tadıda çok kötü.http://img.weddingcountdown.com/ticker/xl67w3eieix.png

mors
17-05-2009, 16:47
bayanlar adet zamanlariniz icerseniz agriyi hafifletir,ve kirli kan rahat gelir..ben eczaneden almistim poset cay seklinde 1 litre kaynar suyun icine atip demliyorum..ilikkende bal ve limonla karistirip iciyorum..ve eskiden ilk 2- gun normal hayatimi etkilerdi agri simdi ayakta geciriyorum..ama bu donem icmeyi birakmiyorum..ilacimi alip,ayaklarimi sicak tutuyorum sorun oluyorr:1hug:

as66
21-05-2009, 14:53
arkadaşlar ben evlenmeden önce denemiştim civan perçemini, aynen burda söylendiği gibi aç karnına öğün aralarında şekersiz içtim,bardağa bir dal koyup üzerine kaynar su ekliyodum,5 dk sonrada içiyodum,baya faydasını gördüm, hiç düzenim yoktu ama otu içtikten sonra düzene girdi adetim,bıraktıktan sonrada düzenim aksamadı, ben tavsiye ederim.

policeinci
08-06-2009, 06:52
tadı ççokk acı ben içemedim :1no2:

melekberke
08-06-2009, 06:58
Bilgiler için tşk.ler canım.
Türkiyeye gidince ilk işim aktara gitmek olacak zaten.

akhfaern
30-06-2009, 18:42
Sevgili As66 sana bir sorum olacak.Ben civanperçemini 2 ay kullandım.Gerçektende adetlerimi düzene soktu, fakat bıraktığımdan beri adet olmadım. Tekrar başlayacağım fakat bebekte istiyorum.Acaba sorun yaratırmı?

kardelen57
30-06-2009, 21:00
teşekkürler canim paylaştığın için mutlaka uygulayacağım

MissA
06-11-2009, 22:12
yüzünde kılcal damar genişlemesi olanlara da ii geliomuş kaynatıp suyunu pamukla yüzüne sürcekmişsin

bi deniyim bakıyım umarım işe yarar ayıca regl sancım içinde içicem

baby_dilay
06-11-2009, 22:19
Bende civanperçemini 2 aydır sabah akşam aç karnına içiyorum adet oluyorum ve de düzenli oldu 2 aydır çok şükür...

sekersibel
10-11-2009, 15:22
denemek lazım bilgi içn teşekkürler...

sekersibel
10-11-2009, 15:24
yüzünde kılcal damar genişlemesi olanlara da ii geliomuş kaynatıp suyunu pamukla yüzüne sürcekmişsin

bi deniyim bakıyım umarım işe yarar ayıca regl sancım içinde içicem

kılcal damarlara karşı nasıl bi etkisi oluyorki

.ILGAZ.
10-11-2009, 17:16
Hormon bozukluklarına karşı da etkili mi acaba ben de Ahmet Maranki' nin kitabında görmüştüm hormon dengeleyici diye ama tam olarak hatırlamıyorum şimdi. onun da bir kullanma şekli vardı.

ruhsal
25-11-2009, 21:07
şu civan perçemi... iyi ki varsın civanım!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elyana
16-02-2010, 19:15
Slm arkadaşlar bende bu gün civanperçemi karışık bitki çayı aldım onun bir faydası olur mu...?Ayrıca nasıl kullanıldıgı hakkında bilgisi olan varsa bizimlen payliırmısınız tşkrler.

EvCadisi
16-02-2010, 19:24
teşekkürler....

netertua
10-03-2010, 05:55
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.

benim bir arkadaşım da 31 yaşında ve erken menapoz teşhisi kondu.
nasıl kullandığınmı yazarsanız seviniriz.

chiglet
10-03-2010, 07:46
benimde geçen ay adetim 5 gün geçti, doğumdan sonra hiç düzene binmemişti sürekli doktora gidiyorum ve ialç kullanıyordum, geçen ay arkadaşım önerdi ve hatta evde var dedi,ertesi gün getirdi, o gün 2 bardak demleyip içtim ve akşamına adetim söktü, başka bir sitede okuduğumda adetinizi takip edin 3 gün kala içmeye başlayın yazıyordu , bu ay o şekilde kullanıcam.

EftelyaSanem
10-03-2010, 10:52
kaç dk demlenmesi fikrinde net bilgisi olan varmı. mesela adaçaynı 2 dk dan fazla demlemek sakıncalıymıs.belli bir süre sonra toksinlerini bırakıyormus..varmı net bilgisi olan...?

qwert
23-03-2010, 11:53
düşükten sonra içmenin bir sakıncası varmıdır

HEYart
16-05-2010, 11:25
emziren annelerin içmesinde sakınca varmı

masumm
18-05-2010, 07:36
merhabalar bende 3 gündr içmye başladmım ben hergün içiyorum 1 bardak öncedend öle kullanmıştım bu şekilde bir zararı olurmu acaba

heyart bende emziriyorum ve kullanıyorum
ama benimkiler büyük 20 aylıklar küçükse sneinki içme

SHİNE
18-05-2010, 10:12
merhaba kızlar
Annem babam kütahyalı orada civan perçemine akbaşlı otu derler. ve yeni doğmuş bebeğe bile içirirler.Benimde 4 aylık bebeğim var dogdugundan beri içiriyiorum birer kaşık. gaz sancısı karın agrısı gibi şikayetlerine iyi geliyor.Bende hergün içmesemde arada bir tüketiyorum.hiç adet sancım olmuyor.Karın agrısı migde yanması gibi şikayetlerede iyi geliyor.Hamilelik boyuncada tükettim ve bir sakıncasını görmedim.Hıı unutmadan biz bir kaşık şeker katıp tüketiyoruz. 1bardak sıcak suya bir dal civan perçemi (akbaşlı otu ) koyup demlenmeye bırakıyoruz.1 kaşık da şeker koyup sıcak sıcak tüketiyoruz.

SHİNE
18-05-2010, 10:16
emziren annelerin içmesinde sakınca varmı

hayır yok cocuguna bile içirebilirsin

masumm
19-05-2010, 15:00
merhaba kızlar
Annem babam kütahyalı orada civan perçemine akbaşlı otu derler. ve yeni doğmuş bebeğe bile içirirler.Benimde 4 aylık bebeğim var dogdugundan beri içiriyiorum birer kaşık. gaz sancısı karın agrısı gibi şikayetlerine iyi geliyor.Bende hergün içmesemde arada bir tüketiyorum.hiç adet sancım olmuyor.Karın agrısı migde yanması gibi şikayetlerede iyi geliyor.Hamilelik boyuncada tükettim ve bir sakıncasını görmedim.Hıı unutmadan biz bir kaşık şeker katıp tüketiyoruz. 1bardak sıcak suya bir dal civan perçemi (akbaşlı otu ) koyup demlenmeye bırakıyoruz.1 kaşık da şeker koyup sıcak sıcak tüketiyoruz.

aaa benimde ögrendigim ii oldu demek içebilir emzirirken
peki hergünmü içiyorsun sen
ben hrgün içiyorum bi zararı olmaz degilmii

HEYart
21-05-2010, 08:01
Shine teşekkürler ilgin için
bende içtim üç gün karnımdaki şişlik indi
içimi biraz zor ben şeker kullanmadığım için ılıyınca bal ile tatlandırdım

HEYart
22-05-2010, 15:28
dün doktoruma dedim içtim diye zararı olur demedi
emziriyorum bebemi

masumm
30-05-2010, 15:25
kızlar ben adetimin 1. günü başladım bugün 19. günü adet oldum nedne acaba yaa

basardim
01-06-2010, 09:06
yaa adtliyken iciliyormu ben ictim belim agriyor hic adet sancisi bilmezdim nerden ictiydim yaa

SHİNE
02-06-2010, 14:21
Shine teşekkürler ilgin için
bende içtim üç gün karnımdaki şişlik indi
içimi biraz zor ben şeker kullanmadığım için ılıyınca bal ile tatlandırdım
rica ederim.

aaa benimde ögrendigim ii oldu demek içebilir emzirirken
peki hergünmü içiyorsun sen
ben hrgün içiyorum bi zararı olmaz degilmii
yok hergün içmiyorum ama hergün içtiğim zamanlarda oldu bi sakıncasını görmedim.

yaa adtliyken iciliyormu ben ictim belim agriyor hic adet sancisi bilmezdim nerden ictiydim yaa

idrar yollarında iltihap falan varsa onları söküyordur canm. onun için agrı hissetmişsindir.Ayrıca antibiyotik etkisi vardır.

ozzy_mim
02-06-2010, 14:54
kızlar bir soru size?ben arada bir içerdim de civanperçemi.3 ündür fln içiyorum daha adetime var 12 gün faln yani öle adet belirtileri yok amma yumurtalıklarım szılyır arada bir de bel ağrısı hafif ama bir de şeffaf renk akıntı.acaba diyorum az bi iltihap vardı onu mu söküyor? ne bilimm başına gelen var mı.bi sorim dedim size

infanta
12-06-2010, 16:39
bende pco var
4 yıldır diana kulladım
artık otlarda şifa arıyorum
aslan pençesi önerdi aktar tadı iğrenç acaba civanperçemiyle etkisi aynımıdır.

DILEK666
17-06-2010, 18:29
ben de bugün kullanmaya başladım..acaba kaç günde etki eder..adet düzensizliğim için ..

ay_82
17-06-2010, 18:34
sağol canım ...........kullanıcam bende

ASLIHASAN
30-06-2010, 10:23
mrb bayanlar

bende dün kullanan bi arkadaşım tavsiyesi üzerine aldım adet söktürücüye ihtiyacım vardı en son ne zaman adet olduğumu hatırlamıyorum ama günüm geçti yani.. bide çok sinir stres yaptım bi an önce olmak istiyorum aktarcıdaki adam sabah akşam aç karna dedi kaynamış suya koyun 10-15dk kendi kendine demlensin sonra için dedi.ama ben birazda şeker koymuştum yorumları okudum şeker koymayacağım bundan sonra.bide bu sabah içtim..arkadaşım en geç yarın sabah olursun diyor ama inş olurum ya inş fayda eder banada

masumm
02-07-2010, 07:29
bende içiyoum civanperçemi dün adt olmam gerekiyordu olmadım
31 gün oldu dün olmadımm
hamilemiyim diye korkuyorum

acaba sürekli içince kaç gün onra adet oldunuz

kuzum
20-09-2010, 14:12
Adetten 3 gün önce başlayın sabah akşam aç karnına 1 bardak kaynar suya 1 yemek kaşığı civanperçemi koyun. 5-10 dk demlendikten sonra içine hiçbirşey katmadan için. Adetiniz başladıktan sonra adet boyunca içiliyormu onu bilmiyorum.

Bende bu ay denedim. Ve yıllar sonra ilk defa çok güzel adet oldum.olumunekankayizsmile

dilosamet
22-09-2010, 19:02
ya kızlar bende de adet düzensizliği var,4gün önce olmam gerekiyordu olmadım.Dün bu sitede okudum iyi geldiğini sabah aktarcıya gidip aldım 100gr.sıcak suyun içine atıp bi tutam demlettim sonra içtim ayrıyeten yanına soğan kürü de yaptım ikisinden de iki şer bardak içtim aç karna. Bende faydasını görürüm inşaallah.

zuuzu
12-07-2011, 20:40
arkadaşlar ben adet sancısı için geçmiş ay oldğm tarihten 3 gün önce fln içmeye başlyrm günde 2 kez,ben duvarı fln tırmalardım adet sancımdan okdr ii geldiki benim mucizem bu çay..kettle da kaynattğm suya 3-4 dal atyrm üstünü bişeyle kapatp demlyrm 10dk sonra fln içiyrm bana çok ii geldi denemenizi tavsiye ederim..

zeynep_kurubas
12-07-2011, 21:07
Adetten 3 gün önce başlayın sabah akşam aç karnına 1 bardak kaynar suya 1 yemek kaşığı civanperçemi koyun. 5-10 dk demlendikten sonra içine hiçbirşey katmadan için. Adetiniz başladıktan sonra adet boyunca içiliyormu onu bilmiyorum.

Bende bu ay denedim. Ve yıllar sonra ilk defa çok güzel adet oldum.olumunekankayizsmile

çok güzel adet oldum derken güzelden kastınız ne acaba merak ettim bende kullanıyorumda bende çok memnunum

davraz32
13-08-2011, 10:09
benim sağ tüpüm tıkalı hamile kalamıyorum.civanperçemi içsem faydası olurmu.bilen var mı

hazal_diren
14-08-2011, 21:09
Özellikleri:
*Hepatit-B’ ye karşı
*bayanların sancılı ve depresif geçen regl dönemlerine yardımcı

Regl dönemlerini ağrılı ve depresif geçiren bayanların kolaylıkla uygulayabilecekleri bir kürdür. Civanperçemi, yüzün üzerinde biyolojik aktif madde içermektedir. Bunlardan en önemlileri achilleine, apigenin, azulen, camphor, coumarin, inulin, menthol, quercetin, rutin ve salisilik asittir. Achilleine maddesi kanamayı durdurucu (hemostatic) özelliğe sahiptir. Azulen maddesi ise antibiyotik özellik gösteren bir maddedir.

Genel bir kural olmasa da, regl döneminde ani kan şekeri düşüşü veya kan şekerinde gün boyu oynamalar kendisini belirgin bir şekilde gösterebilmektedir. Bu durumda olan bayanların şikâyetleri daha farklıdır. Kan şekerinde ani düşüş veya fazla miktarda oynama (fluktasyon) olan bayanların adet günlerindeki şikâyetleri genel olarak: “İçim çekiliyor, kendimi kaybediyorum, baygınlık geçirmek üzereyim, içim taşıyor, içim patlıyor, aşırı gerginim, hiç bir yer bana huzur vermiyor” veya “korkuyorum” şeklinde olabilir. Hatta bazı durumlarda vücutta kasılmalar da kendini gösterebilir.

Civanperçeminin sindirim sistemini uyarıcı, bağırsaklardaki gazı giderici(carminative) ve tansiyon düşürücü özellikleri de vardır. Kitabımda, Hepatit-B hastaları için sırasıyla maydanoz, civanperçemi, lavanta ve ceviz yaprağı kürlerini önerdim. Bunların içerisinde en genel olanı maydanoz kürüdür.

Karaciğer metabolizması detayda insandan insana farklılıklar gösterir. Geçmişte geçirdiği rahatsızlıklara göre veya mevcut rahatsızlıklarına göre de karaciğer metabolizması farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle civanperçemi bitkisinin küründen çok olumlu sonuçlar alan bir kimse, maydanoz veya ceviz yaprağı küründen daha az oranda olumlu sonuç alabilir. Aynı şekilde ceviz yaprağı küründen çok başarılı sonuçlar alan bir kimse, maydanoz kürü uygulamasından daha az oranda istifade edebilir. Kişi, önce maydanoz kürü ile başlamalı eğer istenilen düzeyde karaciğer parametrelerinde (hepatit B hastalarının zaman zaman karaciğer fonksiyonlarının nasıl çalıştığını gösteren analizlerinde) düzelme görülmüyorsa, bu takdirde lavanta, civanperçemi veya ceviz yaprağı kürlerinin uygulamasına destekleyici olarak geçebilir.

Miyomu olan bayanlar dikkat
Bazı kadınlarda miyoma veya miyomun büyüklüğüne bağlı olarak adet kanamaları daha fazla olabilmektedir. Hatta ara kanamalar da yaşayabilmektedirler. Miyomu olan bayanların civanperçemi kürünü uygulamamalarını öneririm. Çünkü civanperçemi miyoma bağlı kanamaları arttırmaktadır.
Enteresandır ki, Achillin ve Achilleine maddeleri kanamayı durdurucu özelliği olan etkin maddeler olmalarına rağmen bu özellikleri saf olarak (ilaç) alındıklarında geçerlidir. Civanperçeminin çayının içeriğinde bulunmaları durumunda bu etkilerini gösterememektedirler. Şüphesiz ki, bunun en önemli nedeni civanperçeminin içeriğinde bulunan diğer etkin maddeler, bu etkin maddelerin kanamayı durdurucu özelliğini ortadan kaldırmaktadır.

Kür: Bayanların sancılı geçen regl dönemlerine karşı
Regl döneminin başlamasına 3 gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar devam edilir. 1 tatlı kaşığı civanperçemi (yaklaşık 2 gram) 1 su bardağı kaynamakta olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte 3 dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına 3 gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde uygulanır.

alıntıdır

GnotiSeavton
14-08-2011, 21:33
Bu çay benim fsh değerimi daha da yükseltti. Erken menopozdayım. Faydası var diye içtim ama daha beter etki etti.

Arada sırada içilebilir ama sık tüketmeyin.

Ayrıca bir rahatsızlığı olanlar kesinlikle doktora danışmadan kullanmamalı...

DeReN_GeMiCi
15-08-2011, 00:06
Bu çay benim fsh değerimi daha da yükseltti. Erken menopozdayım. Faydası var diye içtim ama daha beter etki etti.

Arada sırada içilebilir ama sık tüketmeyin.

Ayrıca bir rahatsızlığı olanlar kesinlikle doktora danışmadan kullanmamalı...

mrblarr.. benmde fsh değerm yüksek çıktı bundan bi 5-6 ay önce falan, en başnda bana da erken menepoz denildi (bu arada 21 yaşnda bekar bi bayanım ) fakat aydan aya düşmeye başladı. şubat ayında çikolata kisti ameliyatı geçrmiştim doktorum amaliyat sonrası reaksiyon die adlandırdı önce yüksek çıkıp sonradan düşmeye başlayan fshı. herhangi bir ilaç tedavisi falan görmedm doğum kntrl hapı falan gibi, adetlerm de gayet düzenli ama hormon dengeleyici die bu civnperçemini içmeyi düşünüodum ta ki bu senn yorumu okuyuncaya kadar, her bünyede farklılık gösterr eminim ama tedirgn oldum açıkcası :44:

sedefonur
15-08-2011, 00:34
ben reglim geciktiğinde içiyorum civanperçemini
gerçekten mucize
hemen geliveriyor, en geç 24 saat içinde garanti diyebilirim :34:
gecikmenin verdiği bütün rahatsızlığı alıyo üzerimden :46:
tadı çok acı, ama içine biraz limon damlatıyorum öyle daha bi güzel oluyo

sermmm
22-11-2011, 20:09
gerçekten bize gerekli bilgiler artık yaş geldi geçiyo herzan lazım olabilecek şeyler başlamamız gerek dikat etmeye aslında önceden etmeye başlalamız gerekirdi ama biz hep son zamana bırakırız böyle şelyleri öncelikle ben :34:

montecristo
24-11-2011, 15:37
otu kaynamış suyun içine attığınızda ilaveten 1 dal tarçın da koyabilirsiniz,birlikte demlensin. acı tadı az da olsa alıyor ben o şekilde içiyorum, tv de ibrahim saraçoğlu söylemişti bunu.

smrnl60
07-02-2012, 18:07
Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.1 haftadır civanperçemi çayı içiyorum.Bu gün koyu renkli bir akıntım oldu ve az da olsa devam ediyor. Acaba civanperçemiyle ilgisi olabilirmi?Bırakmalımıyım çayı sizce?

probiss
09-02-2012, 15:11
Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.1 haftadır civanperçemi çayı içiyorum.Bu gün koyu renkli bir akıntım oldu ve az da olsa devam ediyor. Acaba civanperçemiyle ilgisi olabilirmi?Bırakmalımıyım çayı sizce?

olabilir tatlım ara ara içmende fayda var.bende ayda 3 kez falan içiorum mesela :)

fitnat_dogan
21-02-2012, 17:46
benimde adetimde 1 hafta geçikme vardı dün civanperçemi içmeye başladım ve bugün adetim geldi :16: çok yararlı bir bitki bence :31:

kansu
27-02-2012, 09:37
bende annem için almıştım annemin adet düzensizliği vardı inanın akşam içti annem sabah hastalandı.tavsiye ederim kesinlikle ki ben şifayı doğada arayanlardanım çok okuyorum bu tür araştırmaları daha sonra alacağıma karar veriyorum.rabbim ne büyükkü otlara bile şifa vermiş.:40:

nihalper
29-02-2012, 16:29
Arkadaşlar bu otu kullanmış ve faydasını görmiş biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.Zararı yok,aksine çok faydalı.3 aydır adet olamıyodum bu civanperçemi çayını yapıp sabah akşam içtim ve 2. güne adetim geldi.İdrar söktürücü,vücuttaki iltihapları atıcı özellikleri var.Umarım hepiniz faydalanırsınız.

karamel0741
15-03-2012, 20:40
kızlar şu yazdıklarınızı okuyorum ve inanılmaz şaşırıyorum.ben 2 ay kadar soğan suyunu kullandım.4-5 gün gecikmeyle adet oldum.bu ay kullanmamıştım adetim 10 gün gecikti ve hala tık yok yani.bian önce şu civanperçemi otunu alıp içmek istiyorum bende ,inşallah banada faydası olur.bende pco var:19:o yüzden ne kadar faydası olur bilmiyorum.ama gerçi soğan suyunun faydası olduya inşallah civanperçeminin faydası olur kızlar.

Melan2010
31-03-2012, 17:42
bizde kızım için 10 gün kadar civanperçemi çayı kullandı, bir faydasını göremedik..ne kadar süreye kullanmak gerekiyor acaba...

caku
04-04-2012, 20:33
regl agrilarına cok iyi geliyor arkadaşlar..

Pudy
19-04-2012, 20:59
bugun içmeye başladım böğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğ

Seyma_
19-04-2012, 21:14
kızlar şu yazdıklarınızı okuyorum ve inanılmaz şaşırıyorum.ben 2 ay kadar soğan suyunu kullandım.4-5 gün gecikmeyle adet oldum.bu ay kullanmamıştım adetim 10 gün gecikti ve hala tık yok yani.bian önce şu civanperçemi otunu alıp içmek istiyorum bende ,inşallah banada faydası olur.bende pco var:19:o yüzden ne kadar faydası olur bilmiyorum.ama gerçi soğan suyunun faydası olduya inşallah civanperçeminin faydası olur kızlar.

aynen bende soğan suyu içiyordum ve bende de pco var, 2 ay oldu halen adet olmadım :S
şimdi tarsual kullanıyorum hem tarsual hem civan perçemi içsem olur mu ki

annekuzu
14-08-2012, 10:47
Arkadaşlar bu otu kullanmış ve faydasını görmiş biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.Zararı yok,aksine çok faydalı.3 aydır adet olamıyodum bu civanperçemi çayını yapıp sabah akşam içtim ve 2. güne adetim geldi.İdrar söktürücü,vücuttaki iltihapları atıcı özellikleri var.Umarım hepiniz faydalanırsınız.

Arkadaşım bu yazın içimi ferahlattı bende en son 4 haziranda oldum 2 ayı geçti olmadım.Dün akşam içtim ilk defa inşallah düzene girer yaa dua et bana.

yasemintuana
26-09-2012, 14:28
Arkadaşım bu yazın içimi ferahlattı bende en son 4 haziranda oldum 2 ayı geçti olmadım.Dün akşam içtim ilk defa inşallah düzene girer yaa dua et bana.

merhaba ben civanpercemi ve adacayını 21 gun ıctım ve ayın 21 de bıraktım ıcmeyı ama hala adet dormedım bnde de pko war sızce olurmuyum yoksa adet sokturucu alsam sonra tekrr devm etsm mı bıtkı karsımlarına off ...

atractive
26-09-2012, 14:34
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.

ciddi misin aklımızda bulunsun o zaman eş dost falan söyleriz olmazsa
hem civan perçemi iltihapları yok ediyorsa o zaman tüplerde ki tıkanıklık iltihaplarıda yok eder

insan6
14-01-2013, 03:56
civan percemini adet söktürmesi icin almistim...adet olacagim zamana yakin iciyorum..ve gercektende icmeye basladiktan iki gün icerisinde adet oluyorum..adet sancilarida hafifletiyor.. yalniz birseyin daha farkina vardim....cildim...ictigimde ictigim gün cildim parliyor pürüzsüz bir görünüm oluyor...tuhafima gitti..civan percemi cayini sade icmem ben..ada cayi,zencefil ve civan percemi ni karistirim bu üc bitkiyi öyle icerim..önce zencefil ve ada cayindan sandim ama degilmis..sade bu ikisini ictigimde birsey olmuyordu pek..civan percemini katip ictigimde ise farkediyordum cildimdeki degisikligi.. demin biraz arastirdim cilde cok iyi geliyormus civan percemi..maskesini filan yapin diyorlar nette ama cayini icmekte faydali yani..kendimden biliyorum..sanki cildinize hafif fondoten sürmüssünüz gibi dolgun gözüküyor ve pürüzsüz canli gözüküyor yani cilt..bende kendimde bunu farkettim..sadece civan percemindenmi? yoksa bu üc bitkiyi karistiriyorum ondanmi bilmiyorum..ama kesinlikle cilde faydasi var..selamlar herkese...

althea
18-01-2013, 13:03
civan percemini adet söktürmesi icin almistim...adet olacagim zamana yakin iciyorum..ve gercektende icmeye basladiktan iki gün icerisinde adet oluyorum..adet sancilarida hafifletiyor.. yalniz birseyin daha farkina vardim....cildim...ictigimde ictigim gün cildim parliyor pürüzsüz bir görünüm oluyor...tuhafima gitti..civan percemi cayini sade icmem ben..ada cayi,zencefil ve civan percemi ni karistirim bu üc bitkiyi öyle icerim..önce zencefil ve ada cayindan sandim ama degilmis..sade bu ikisini ictigimde birsey olmuyordu pek..civan percemini katip ictigimde ise farkediyordum cildimdeki degisikligi.. demin biraz arastirdim cilde cok iyi geliyormus civan percemi..maskesini filan yapin diyorlar nette ama cayini icmekte faydali yani..kendimden biliyorum..sanki cildinize hafif fondoten sürmüssünüz gibi dolgun gözüküyor ve pürüzsüz canli gözüküyor yani cilt..bende kendimde bunu farkettim..sadece civan percemindenmi? yoksa bu üc bitkiyi karistiriyorum ondanmi bilmiyorum..ama kesinlikle cilde faydasi var..selamlar herkese...

merhaba:)bu msjınızı gördüğüm çok iyi oldu tam da bu konuyla ilgili düşüncelerim vardı.vajinal akıntımdan dolayı dün aktardan civan perçemi aldım.bunun dışında şuan grip olduğum için adaçayı içiyorum ve dövülmüş zencefil bal karışımını yiyorum.bazı bitkiler karıştırıldığında yan etki yapabiliyor,o yüzden civan perçemini içmeyi ertelemiştim.şimdi sorum şu bunları hangi ölçüde karıştırıp 1 fincan için nekadar karışım kullanıyoruz ve balla tatlandırabilir miyiz?eğer karışım zararlı değilse 1 çayla 2 hastalığımdan kurtulmuş olucam:21:

insan6
21-01-2013, 22:32
merhaba:)bu msjınızı gördüğüm çok iyi oldu tam da bu konuyla ilgili düşüncelerim vardı.vajinal akıntımdan dolayı dün aktardan civan perçemi aldım.bunun dışında şuan grip olduğum için adaçayı içiyorum ve dövülmüş zencefil bal karışımını yiyorum.bazı bitkiler karıştırıldığında yan etki yapabiliyor,o yüzden civan perçemini içmeyi ertelemiştim.şimdi sorum şu bunları hangi ölçüde karıştırıp 1 fincan için nekadar karışım kullanıyoruz ve balla tatlandırabilir miyiz?eğer karışım zararlı değilse 1 çayla 2 hastalığımdan kurtulmuş olucam:21:

gec gördüm kusura bakmayin! simdi ben size ne desem yalan olur..zaten cok merakli birisiyimdir bitkiler ve dogal yasam üzerine..sürekli arastirip ögrenmeye calsiirim..civan percemi ister icine baska bir ot katin ister katmayin..tek basina zaten cok iyi..hem adet söktürüyor,hem soguk alginligina iyi geliyor hemde cildinizde gözle görülür güzzelik sagliyor..yani günlük iciyorum ben bu cayi..
arada icine kafama göre zencefil atiyorum,yada ada cayi atiyorum..
piskolojikmen söyle bir durum var! ya yanlis bir bitki katarsam korkusu var hep! ama aslinda bu korku cok yanlis bir korku! en basitinden suan buz dolabinizi acin ve aspirinin icinde neler var bir okuyun! yada sacma bir sürme peynirinin icine neler katmislar bir okuyup bakin! zaten günlük kullandigimiz icitigimiz yedigimiz seylerin icinde o kadar cok karisiim varki,ne yedigimizi biliyoruz aslinda nede icitigimizi!

yada falanca zayiflatma cayi diye bir süre katip karistiirp veriyorlar satiyorlar bize...en azindan siz kendiniz evde cay yaparken ne kattiginizi biliyorsunuz! netten bakar aarastirim zaten..hangi bitki neye iyi gelir diye..ama su bitki ile falanca bitkiyi karistirmayin diye öyle cok ciddi bir uyari yoktur! DIKKAT EDILMESI GEREKEN SEYLER ILACLARDIR! aldiginiz bir ilac ile ictiginiz bitki cayi ters etki yapabilir ..dikkat edilmesi gereken husus aslinda budur...

yani hepsinden birer tutamda katsaniz,yada birsey katmadanda sade olarakta icseniz, inanin bana icitiginiz bir bardak koladan yada yediginiz bir diyet ürününden daha masum bu caylar! en azindan icinde ne oldugunu biliyorsunuz kendiniz evde cay yaparken ! su zamana kadar hic bir zarani görmedim..klasik sabit ictigim caylar vardir benim..günlük yesil cay ile muhakkak civan percemi katip bir bardak icerim cildim ve vucudum icin...arada icine zencefil katarim yada ne biliyim ada cayi filan..cocuklarimada veririm..ada cayi ve zencefil cayi yapar icine bal katar cocuklara iciririm hastalandiklarinda..
basim agriyorsa lavanta cayi icerim uykusuzlugada birebir bas agrisinada..civan percemide öyle migrene bas agrisina soguk aliginliga iyi geliyor..

yani lavanta,ada cayi,zencefil,civan percemi,papatya cayi, ve buna bezer bitkiler masumdur ve cok faydalidir..bazi tehlikleli bitkiler vardir ama zaten o bitkilere öyle kolay ulasamazsiniz..satan kisi söyler size bitkinin tehlikeli oldugunu zaten..
masum olan bitkileri caylari ve yukarida yazdigim bitkileri normal marketlerdede her yerde kolayikla bulabilirsiniz ve bunlar kimyasal birbiriyle iletisimede gecmezler..
alternatip tippa karsi olanlar var..o yüzden bazen cok korkutucu seyler söyleyebiliyorlar bitkiler ile ilgili...
ama ne yaparsaniz yapin daima arastirin ögrenin ve bilincli yapin derim her seyi! nette bütün gün arastirma yaparim..dogru bilgiler ile bilgilenmek cok önemli..ilac kullanmayiz ailecek!cünki ALLAHIN YARRATIIGI HERSEY zaten basli basina ilac care ve cözümdür..yeterki ögrenip arastiralim..en basitinden günde iciceginiz bir büyük bardak yesil cay ile civan percemi cayi size cok fayda edicektir bir cok anlamda..sadece bu iki cayi günlük icseniz düzenli faydasini görürüsünüz!delice millet olarak alismisiz siyah caya sürekli siyah cayy iciyoruz...yat kalk siyah cay ..siyah caydan baskasi bize tuhaf gelir olmus..yani yanlis bilgi ile büyüyoruz toplum olarak..halbuki ALLAHIN YARRATTIGI HERSEY BASLI BASINA BIR cözüm care ve ilac...

ben size burda ne dersem diyim,siz kendiniz netten arastirip kendiniz ögrenemediginiz sürece,benim size burda anlattiklarim, bos gereksiz luzumsuz yada ukalalik gibi gelecektir..en dogru sey sizin kendinizin arastirma yapip ögrenmenizdir..

zaten ilaclara kimyasalllara,ve modern tip adi altindaki bize yutuurduklari sacmaliklara karsi olan birisiyimdir..yani bir nevi kendi doktorunuz kendiniz olacaksiniz dogru bilgi ve arastirma ile..saglikli bir yasam diliyorum size ve ailenize..

kubradnz
06-02-2013, 19:03
[QUOTE=sedasem;6481227]benimde adetim hep 1 hafta falan gecikir.dün olmam gerkirdi.bende civanperçemi araştırdım eşime aldırdım. akşam içtim.sabah kalktım adet olmusum. çok ilginç.bu kadar etkili olacağını bilseydim daha evvel içerdim.doktora gittiğimde doğum kontrol hapını veriyorlar o kadar..ilaç ilaç hiç düzelme yok.of umarım civanperçemi iyi gelir.kaç gün kullanacağımı bilmiyorum ama.ayda kaç defa içilmeli ?bilen varmı?[/benim adet hep düzensiz ya 10 kere doktora gittim sorun çıkmıyor doğum kontrol hapıda içtim aynı hamam aynı tas neyse bugun işte aldım civan perçemi bugun içtim umarım faydası olur aç karnına içildiğini bilmiyordum ya bu düüzensizlık beni korkutuyor ya ilerde evlendiğimde cocugum olmazsa fln geceleri uyku tutumuyor :S

kadininBiri
27-02-2013, 13:38
kadınlar için faydalı olduğunu duymuştum ve 2 yıl önce almıştım fakat bir kez bile kullanmadım
artık kullanmayı düşünüyorum çünkü bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum
verdiğin bilgiler için teşekkürler

aldığınız bitki 2 yıllık ise, bir süre de aktarda beklediği hesaba katıldığında bayatlamış demektir. kesinlikle kullanmayınız. bozulmuş olup yan etki de yapabilir.

disi_kartal_33
27-06-2013, 07:28
bende bir hafta oldu sabah akşam aç karnına civanperçemi çayı içiyorum..7 aydır adet olamıyorum çünkü..doktorum triquens verdi ama hala olmadım..bakalım bu çay ne kadar etkili olcak:18:

pembeptk
03-08-2013, 16:56
kızlar bunu iltihap için içen oldumu ?

nergisultan
28-08-2013, 10:53
[QUOTE=sedasem;6481227]benimde adetim hep 1 hafta falan gecikir.dün olmam gerkirdi.bende civanperçemi araştırdım eşime aldırdım. akşam içtim.sabah kalktım adet olmusum. çok ilginç.bu kadar etkili olacağını bilseydim daha evvel içerdim.doktora gittiğimde doğum kontrol hapını veriyorlar o kadar..ilaç ilaç hiç düzelme yok.of umarım civanperçemi iyi gelir.kaç gün kullanacağımı bilmiyorum ama.ayda kaç defa içilmeli ?bilen varmı?[/benim adet hep düzensiz ya 10 kere doktora gittim sorun çıkmıyor doğum kontrol hapıda içtim aynı hamam aynı tas neyse bugun işte aldım civan perçemi bugun içtim umarım faydası olur aç karnına içildiğini bilmiyordum ya bu düüzensizlık beni korkutuyor ya ilerde evlendiğimde cocugum olmazsa fln geceleri uyku tutumuyor :S

Aynı şeyi yaşamışız,adetim bu ay da gecikti dün eşime civanperçemi aldırttım dün akşam 1 kupa içtim sabah uyandıgımda leke gelmiş bugün yine içmeye devam edicem bu bitki cidden mucize mi imiş bilemedim birkaç gün daha kullanıyim söyliyim

folik
06-09-2013, 12:12
bende bir hafta oldu sabah akşam aç karnına civanperçemi çayı içiyorum..7 aydır adet olamıyorum çünkü..doktorum triquens verdi ama hala olmadım..bakalım bu çay ne kadar etkili olcak:18:

merhaba, çay etkili oldu mu merak ettim :26:

folik
06-09-2013, 12:13
kızlar bunu iltihap için içen oldumu ?

cnm sen içtin mi bu bitkiden ne durumdasın?? :18:

folik
06-09-2013, 12:14
Aynı şeyi yaşamışız,adetim bu ay da gecikti dün eşime civanperçemi aldırttım dün akşam 1 kupa içtim sabah uyandıgımda leke gelmiş bugün yine içmeye devam edicem bu bitki cidden mucize mi imiş bilemedim birkaç gün daha kullanıyim söyliyim

hayret yani bu kadar çabuk etki :26: kullandın mı peki, şimdi ne durumdasın cnm??

nergisultan
06-09-2013, 19:26
hayret yani bu kadar çabuk etki :26: kullandın mı peki, şimdi ne durumdasın cnm??

Evet,hala kullanıyorum fakat günde sadece bir kez genelde sabahları ama bazen de geceleri...3 ay kullanmayı düşünüyorum ben de bakalım

pembeptk
07-09-2013, 14:33
cnm sen içtin mi bu bitkiden ne durumdasın?? :18:

cnm adetim düzene girdi civanperçemi sayesinde saat gibi maşallah şu gün olucam diyorum o gün adet oluyorum ama iltihapla mücadele ediyorum daha geçiremedim şimdide elma yağını deniyorum

folik
07-09-2013, 14:50
cnm adetim düzene girdi civanperçemi sayesinde saat gibi maşallah şu gün olucam diyorum o gün adet oluyorum ama iltihapla mücadele ediyorum daha geçiremedim şimdide elma yağını deniyorum

yaa, peki bana tam olarak tarifini verir misin nasıl yaptığının? ve söylemiş miydim bilmiyorum, bende de iltihap çıktı geçen ay smear testinde. doktora götürmedim sonucu henüz. elma yağını günlük pede gece birkaç damla damlatıp yatıyorsun. 3+3 gün uyguluyorsun bildiğim kadarıyla.

pembeptk
08-09-2013, 18:30
yaa, peki bana tam olarak tarifini verir misin nasıl yaptığının? ve söylemiş miydim bilmiyorum, bende de iltihap çıktı geçen ay smear testinde. doktora götürmedim sonucu henüz. elma yağını günlük pede gece birkaç damla damlatıp yatıyorsun. 3+3 gün uyguluyorsun bildiğim kadarıyla.

cnm çok geçmiş olsun öncelikle ben pamuğa damlatıyorum 3 damla tülbenti küçük kare parçalara ayırdım ütüledim pamuğu tülbente sarıyorum içine yerleştiriyorum yakıyor ama geçiyor bi kaç dakika sonra sabah da çıkarıyorum 1 hafta yapıcam ondan sonrada bu süt ve maydanoz buharını denicem civanperçminide akşamları kayamış suda 10 dk beklettim demlendi içtim ama düzene girdi faydasını gördüm şimdide ebegümecili çay içiyorum 21 gün içicem bakalım faydası olacakmı

askiminaskiyim
08-11-2013, 10:21
hanımlar merhaba bende adet olamıyorum ayrıca yumurtalık tembelliği var bende.. civanperçemini dün aldım fakat tadı çok kötüydü.. siz nasıl kullanıyorsunuz :?

guzelimm
30-11-2013, 08:35
hanımlar merhaba bende adet olamıyorum ayrıca yumurtalık tembelliği var bende.. civanperçemini dün aldım fakat tadı çok kötüydü.. siz nasıl kullanıyorsunuz :?

Yumurta tembelligine etkisi var mı?Benim adetlerim arada gecikir.Dr.gittim rahimde küçük yara varmış.Sag yumurtalık sola göre daha az calışıyormuş.Bu bitkiyi içsem işe yarar mı acaba?

lawyercigdem
13-12-2013, 14:20
tadı çok kötü ama muhteşem bir adet söktürücü

sdasahan
26-01-2014, 23:57
Ünlü herbalist Kneipp, bir yazısında şöyle diyor : "Arada bir civanperçemi çayı içmiş olsalar, kadınlar pek çok problemle hiç karşılaşmazlardı!". Adet kanamaları düzensiz bir genç kız olsun, menopoz dönemindeki veya sonrasında olgun bir kadın olsun, tüm kadınlar için arada sırada civanperçemi çayı içmek çok önemlidir. Civanperçemi, akla gelebilecek tüm konularda, dölyatağını (rahim) en iyi biçimde etkiler. Yumurtalık iltihaplanmasında alınmaya başlanan civanperçemi oturma banyolarının ağrılar kesilir ve iltihap yavaş yavaş gerilemeye başlar. Bu banyolar aynı zamanda, yaşlı kişilerin ve çocukların yatağa işeme problemlerine karşı ve dölyatağı (rahim) akıntılarında da başarılı olabilir. Bu durumlarda ayrıca günde 2 bardak civanperçemi çayı da içmek gerekir. Miyomlar da (Kas yapılı urlar), doktor kontrolünün olumlu bir sonuç vermesine kadar, uzunca bir süre her gün civanperçemi oturma banyoları alındığında yok olabilirler. (Referans1: M.Treben). Menopoz döneminde de kadınlar sık sık civanperçemi çayını anımsamalıdırlar. Bu durumda, iç huzursuzlukları ve daha başka rahatsızlıklarla karşılaşmayacaklardır.

Civanperçemi oturma banyoları da sağlık için çok yararlıdır. Kol ve bacaklardaki sinir iltihaplanmalarında, civanperçemi katkısıyla yapılacak kol ve bacak banyoları çok rahatlatıcıdır. Fakat, bitki öğle güneşinde toplanmalıdır.

Dr. Lutze, civanperçemini şu hastalıklara öneriyor: (Referans1: M.Treben)Kanın kafaya sancılı biçimde basıncı


Baş dönmesi

Bulantı

Göz sulanması eşliğindeki göz rahatsızlıkları

Göz sancıları

Burun kanaması

Hava şartlarından kaynaklanan migren krizi

Düzenli olarak içilen bitki çayı ile migren tümüyle iyileşebilir. Bedeni temizleyici etkisi sayesinde, yıllar boyu yer etmiş hastalıkları bedenimizden dışarı atabiliriz. Civanperçeminin en iyi biçimde ve doğrudan kemik iliğini etkilediğini ve orada kan üretimini düzene soktuğunu özellikle belirtmek gerekir. Bu gücü sayesinde bitki, kemik iliği hastalıklarında, çay kürleri, banyolar ve tentür kullanımı yolu ile yardımcı olabilir. Mide kanamalarında ve basur (hemoroid) kanamalarında olduğu kadar, mide basıncı ve mide yanmalarına karşı bitki çayı çok kısa sürede başarı sağlayabilir. Soğuk algınlıklarında, sırt veya romatizma ağrılarında bitki çayı elden geldiğince sıcak olarak içilmelidir. Bitki çayı böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar, iştahsızlığı giderir, gazları ve mide kramplarını, karaciğer düzensizliklerini, mide ve bağırsak kanalı iltihaplarını iyileştirmeye yardım eder ve bağırsak beze çalışmalarını düzenleyerek, dışkılamayı kolaylaştırır. Kan dolaşımına ve damar kramplarına karşı çok etkili olduğu için bitki çayını koroner yetmezliğinde de önerilebilir. Rahatsız edici vajinal kaşıntılar, bitkinin kaynama suyu ile yapılan yıkama ve oturma banyoları sayesinde yok olabilirler. Civanperçemi çiçeklerinden, basura karşı etkili bir merhem hazırlanabilir. (Referans1: M.Treben)

UYARILAR:

Civanperçeminin gebelik süresince kullanılmaması tavsiye edilir. Bazı duyarlı kişilerde allerjik tepkilere yol açabilir. Başkaca bilinen bir yan etkisi yoktur.

Kullanım Biçimleri :

Çay hazırlamak: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır (kaynatılmaz), 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Aksi belirlilmedikçe günde 3 su bardağı çay aç karnına veya öğün aralarında içilir.

Bitki Tentürü: Çiçeklenme zamanında toplanan taze bitki ince kıyılır. Geniş ağızlı bir şişeye gevşekçe doldurulur ve kaliteli bir konyak, bitkilerin üstüne çıkana kadar eklenir. Şişe 14 gün boyunca güneşte bekletilir, arada bir çalkalanır ve süre sonunda süzülür.

Merhem hazırlamak: 100 gr tuzsuz tereyağı veya içyağı tavada iyice kızdırılır. İnce kıyılmış bir avuç kadar taze civanperçemi çiçeği ve ince kıyılmış 15 taze ahududu yaprağı tavaya atılır, çıtırdamaya başlayınca karıştırılır ve tava ocaktan çekilerek, üstü kapalı bir biçimde serin bir yere kaldırılır. Ertesi gün hafifçe ısıtılır, tülbentten geçirilerek süzülür ve temiz kaplara doldurulur. Buzdolabında saklanmalıdır!

Oturma Banyosu: Iki büyük avuç dolusu ince kıyılmış taze bitki veya 100 gr kurutulmuş bitki, gece boyunca soğuk suda bekletilir. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılır ve süzülerek, banyo suyuna eklenir.civan percemi otu sancılı adet olmasını engelliyor. günde bir kupa
cıvan percemi macunuda aynı sekılde adetı düzene sokuyor

Elyasa
13-03-2014, 00:00
Bende de gecikmeler oluyor ara ara. Çok sıkıntı yaşıyorum bazen. İnternetten araştırdım ve bu ottan aldım. Bilmiyorum çabuk etki mi gösterdi yoksa benim mi olacağım varmış :) 2 bardak içtim ertesi gün etkisini gösterdi :)

aaasude
01-04-2014, 17:41
ismi hep saray bitkisi, saray çayını andırmıştır.

AYNRR
14-05-2014, 09:27
Tadı gerçekten çok kötü olan , fakat gerçekten işe yarayan bir doğal ilaç arkadaşlar 2 senelik evliyim evlendikten sonra adet düzensizliği başladı bende , babamı da kaybettikten sonra hiç olmamaya başladım , ablam önermişti civan perçemini 3 aydır kullanıyorum ve 3 aydır düzenli bir şekilde adet oluyorum kesinlikle tavsiye ediyorum.:21::21::21:

bilemedimbenoni
25-07-2014, 23:13
Kizlar kesinlikle cok faydali , 2 ay kadar once vajinal mantar olmustum antibiyotik vs gecti. Derken bu ay bobrek iltihaplanmasi baslamis ilac va gecmisti ki gecen gun idrarim kanli geldi ve tuvaletimi yaparken canim acimaya basladi. Bu sefer su cayi deniycem dedim inanmazsiniz sadece 1 bardak ictim ve 3 gundur tertemiz acisiz geciyo wc seanslarim :-) arada icmek kesinlikle harikaymis aktarinda söylediğine ve netten okuduklarıma gore.. deneyin kesin