Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Civanperçemi mucize gibi


SKartanesi
23-08-07, 08:08
Ünlü herbalist Kneipp, bir yazısında şöyle diyor : "Arada bir civanperçemi çayı içmiş olsalar, kadınlar pek çok problemle hiç karşılaşmazlardı!". Adet kanamaları düzensiz bir genç kız olsun, menopoz dönemindeki veya sonrasında olgun bir kadın olsun, tüm kadınlar için arada sırada civanperçemi çayı içmek çok önemlidir. Civanperçemi, akla gelebilecek tüm konularda, dölyatağını (rahim) en iyi biçimde etkiler. Yumurtalık iltihaplanmasında alınmaya başlanan civanperçemi oturma banyolarının ağrılar kesilir ve iltihap yavaş yavaş gerilemeye başlar. Bu banyolar aynı zamanda, yaşlı kişilerin ve çocukların yatağa işeme problemlerine karşı ve dölyatağı (rahim) akıntılarında da başarılı olabilir. Bu durumlarda ayrıca günde 2 bardak civanperçemi çayı da içmek gerekir. Miyomlar da (Kas yapılı urlar), doktor kontrolünün olumlu bir sonuç vermesine kadar, uzunca bir süre her gün civanperçemi oturma banyoları alındığında yok olabilirler. (Referans1: M.Treben). Menopoz döneminde de kadınlar sık sık civanperçemi çayını anımsamalıdırlar. Bu durumda, iç huzursuzlukları ve daha başka rahatsızlıklarla karşılaşmayacaklardır.

Civanperçemi oturma banyoları da sağlık için çok yararlıdır. Kol ve bacaklardaki sinir iltihaplanmalarında, civanperçemi katkısıyla yapılacak kol ve bacak banyoları çok rahatlatıcıdır. Fakat, bitki öğle güneşinde toplanmalıdır.

Dr. Lutze, civanperçemini şu hastalıklara öneriyor: (Referans1: M.Treben)Kanın kafaya sancılı biçimde basıncı


Baş dönmesi

Bulantı

Göz sulanması eşliğindeki göz rahatsızlıkları

Göz sancıları

Burun kanaması

Hava şartlarından kaynaklanan migren krizi

Düzenli olarak içilen bitki çayı ile migren tümüyle iyileşebilir. Bedeni temizleyici etkisi sayesinde, yıllar boyu yer etmiş hastalıkları bedenimizden dışarı atabiliriz. Civanperçeminin en iyi biçimde ve doğrudan kemik iliğini etkilediğini ve orada kan üretimini düzene soktuğunu özellikle belirtmek gerekir. Bu gücü sayesinde bitki, kemik iliği hastalıklarında, çay kürleri, banyolar ve tentür kullanımı yolu ile yardımcı olabilir. Mide kanamalarında ve basur (hemoroid) kanamalarında olduğu kadar, mide basıncı ve mide yanmalarına karşı bitki çayı çok kısa sürede başarı sağlayabilir. Soğuk algınlıklarında, sırt veya romatizma ağrılarında bitki çayı elden geldiğince sıcak olarak içilmelidir. Bitki çayı böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar, iştahsızlığı giderir, gazları ve mide kramplarını, karaciğer düzensizliklerini, mide ve bağırsak kanalı iltihaplarını iyileştirmeye yardım eder ve bağırsak beze çalışmalarını düzenleyerek, dışkılamayı kolaylaştırır. Kan dolaşımına ve damar kramplarına karşı çok etkili olduğu için bitki çayını koroner yetmezliğinde de önerilebilir. Rahatsız edici vajinal kaşıntılar, bitkinin kaynama suyu ile yapılan yıkama ve oturma banyoları sayesinde yok olabilirler. Civanperçemi çiçeklerinden, basura karşı etkili bir merhem hazırlanabilir. (Referans1: M.Treben)

UYARILAR:

Civanperçeminin gebelik süresince kullanılmaması tavsiye edilir. Bazı duyarlı kişilerde allerjik tepkilere yol açabilir. Başkaca bilinen bir yan etkisi yoktur.

Kullanım Biçimleri :

Çay hazırlamak: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır (kaynatılmaz), 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Aksi belirlilmedikçe günde 3 su bardağı çay aç karnına veya öğün aralarında içilir.

Bitki Tentürü: Çiçeklenme zamanında toplanan taze bitki ince kıyılır. Geniş ağızlı bir şişeye gevşekçe doldurulur ve kaliteli bir konyak, bitkilerin üstüne çıkana kadar eklenir. Şişe 14 gün boyunca güneşte bekletilir, arada bir çalkalanır ve süre sonunda süzülür.

Merhem hazırlamak: 100 gr tuzsuz tereyağı veya içyağı tavada iyice kızdırılır. İnce kıyılmış bir avuç kadar taze civanperçemi çiçeği ve ince kıyılmış 15 taze ahududu yaprağı tavaya atılır, çıtırdamaya başlayınca karıştırılır ve tava ocaktan çekilerek, üstü kapalı bir biçimde serin bir yere kaldırılır. Ertesi gün hafifçe ısıtılır, tülbentten geçirilerek süzülür ve temiz kaplara doldurulur. Buzdolabında saklanmalıdır!

Oturma Banyosu: Iki büyük avuç dolusu ince kıyılmış taze bitki veya 100 gr kurutulmuş bitki, gece boyunca soğuk suda bekletilir. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılır ve süzülerek, banyo suyuna eklenir.

Aspirin
28-08-07, 15:08
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.

mavisu34
19-09-07, 23:09
Civan perçemi
Eski bitki kitaplarında civanperçemi tüm hastalıkların ilacı olarak nitelendirildiğine göre onu pek çok hastalıkta kullanabiliriz.Bedeni temizleyici etkisi sayesinde yıllar boyu yer etmiş hastalıkları bedenimizden dışarı atabiliriz.Önemli olan denemektir.Civanperçemi'nin en iyi biçimde ve doğruca kemik iliğini etkilediğini ve orada kan üretimini düzene soktuğunu pek çok kişinin bildiğini hiç sanmıyorum Bu gücü sayesinde bitki kemik iliği hastalıklarında tıp biliminin çaresiz kaldığı durumlarda bile çay kürleri, banyolar ve tentür kullanımı yolu ile yardımcı olabilir.Civanperçemi akciğer kanamalarının durdurulmasında etkili bir ilaçtır.ve eğir kökü ile birlikte kullanıldığında,akciğer kanserini iyileştirebilir.Eğir kökü gün boyuca çiğnenir.ve civan perçemi çayı sabah ve akşam olmak üzere,günde iki fincan yudumlanarak içilir.mide kanamalarında ve basur kanamalarında olduğu kadar mide basıncı ve mide yanmalarına karşı bitki çayı çok kısa sürede başarı sağlar. soğuk algınlığında,sırt veya romatizma ağrılarında bitki çayı elden geldiğince sıcak olarak sık sık içilmelidir.çay böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar iştahsızlığı giderir.gazları ve mide kramplarını karaciğer düzensizliklerine mide ve bağırsak kanalı iltihaplarını iyi eder ve bağırsak beze çalışmalarını düzenleyerek dışkılamayı kolaylaştırır.kan dolaşımına ve damar kramplarına karşı çok etkili olduğu için bitki çayını kroner yetmezliğinde hararetle önermek gerekir rahatsız edici vajinal kaşıntılar bitkinin kaynama suyu ile yapılan yıkama ve banyolar sayesinde yok olur.Civan perçemi çiçeklerinden basura karşı çok etkili bir merhem hazırlanabilir.
Birinci dünya harbinde 1914-1918 savaşında ilaç yokluğundan onlarca hafif yaralı askerin (Fran'sız asker hastabakıcıların anlatığına göre)Civanperçaminin kanamayı durdurucu temel özeliğe sahip niteliğinden önce,onda bulduğum öbür özelliklerinden bir kaçını belirtmek isterim.bu Bitki pekiştirici (takviye edici)ve kan toplanmasını gidericidir.Yaprakları ve çiçekleri sindirim sistemi içini iyi bir tonik niteliğindedir. Bu özelliklerinden başka spazm giderici kalp ferahlatıcı ve dolaşım sistemi düzenleyicisidir.Bu niteliklerinden ötürü civanperçemini özellikle** anjin dö puvatrin**ve ğöğüs sancılarından acı çekenlere salık veririm .
Meksika'da Zuni yerlileri civanperçemini yanık tedavisinde kullanmaktaydı .Suyla kaynatarak elde ettikleri sıvıyı soğuk olarak yanık üzerine uyguluyor ve onun serinlik verici etkisinden faydalanıyorlardı.Bitkinin ismi achillea eski yunan savaşçısı achillea'dan gelmektedir.Truva savaşı sırasında Achillea 'nın askerleri yaralarını civanperçeminden elde edilen bir ilaçla tedavi etmişlerdi O günden bugüne bitki askerlerin yaralarını tedavide ünlenmiştir.
Özellikleri

Civanperçemi ilaç gibi kullanılabilen, çok değerli bir şifalı ottur. Birçok bilimsel kanıtıyla alternatif tıpta, bir antiseptik *( cilde ve dışarı açılan boşlukların mukozasına dıştan uygulanarak kullanılan antimikrobik madde), antipasmodik *( spazmı önleyen veya yok eden madde), astrenjan *( vücutta yumuşak dokuların kasılmasını sağlayan, kanamayı ve salgılamayı kontrol altına alan madde), karminatif *( mide ve bağırsaklardaki aşırı gazı yok eden madde), diyaforetik *(terlemeyi arttıran madde), sindirimi kolaylaştırıcı, uyarıcı *( psikiyatride; beyin ve sinir sisteminin işlevini hızlandıran kimyasal madde), tonik ve vazodilator *( damar düz kasını gevşeterek damarı genişleten) olarak kullanılır. Civanperçemi, soğuk algınlığı, kramplar, ateşlenmeler, böbrek düzensizlikleri, diş ağrılarına karşı, tahriş olmuş cilde, kanamalar ve kadınların adet dönemini düzene sokmak için kullanılır. Safra akışını uyarıcıdır ve kanı temizler. Şifalı çayı, şiddetli soğuk algınlıkları ve gripler için, mide ülserleri için, mide krampları, apseler, travma ve kanamalar için ve iltihap azaltıcı olarak kullanılan çok iyi bir ilaçtır.Reçete

Bir aromatik çaya : 1 çay kaşığı kurutulmuş otu 1 fincan kaynamış suya ekleyin, tadını tatlılaştırmak için 10 dakika demlemeye bırakın. Yatma vaktinde alınız.Kandil çiçeği, bindir yaprak otu adlarıyla da tanınan civanperçemi bitkisi, özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir yardımcıdır. Hem bitki uzmanı hem de bir rahip olan Kneipp yazılarında civanperçemi için söyle der; "arada sırada da olsa, hanımlar ona el atsalardı pek çok hastalığı çekmemiş olurlardı."Bu bitki, bayanların sancılı ve depresif gecen regl dönemlerinde, menopoz öncesi ve sonrası çekilen rahatsızlıklarda çok etkilidir.Ayni zamanda kadınların üreme organları için de pek çok faydası vardır. Rahim kanseri, çeşitli rahim rahatsızlıkları, yumurtalık iltihaplarında içilen civanperçemi çayları çok yararlıdır. Miyomlar ve beyaz akıntılar için, yarım banyolar tavsiye edilebilir.Yarım banyo için; 100 gr civanperçeminin yaprak ve çiçekleri tam olarak geceden soğuk suyun içine konur. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılıp, banyo suyuna ilave edilerek kullanılır. Yalnız banyo sırasında böbrek bölgesi suyun dışında kalmalıdır. 15 k. suda kalınır banyo sonrası kurulanmadan havluya sarınarak bir saat kadar dinlenilir.Çay; Bir dolu tatlı kasığı civanperçemi ¼ litre kaynar suya ilave edilerek 3 k. demlenir, sonra süzülerek, sıcak olarak yudum yudum içilir. Oldukça acı olan bu çayı içerken, şeker, tatlandırıcı gibi ilaveler yapmamak gerekir. Bitki çaylarına eklenen bu ilaveler, bitkilerin içindeki kimyasal maddelerle reaksiyon verebilirler. Maksimum fayda sağlamak için bunlara dikkat etmek gerekir. Bizim bayanlara tavsiyemiz, hiç olmazsa yılda iki kez birer haftalık kür olarak bu bitkiyi tüketmeleridir.Eski şifa kitaplarında civanperçemi “tüm hastalıkların çaresi” olarak anılır. Kanı temizleme özelliğine sahip olan bu bitki, ayrıca Hepatit-B, mide, hazımsızlık, romatizma, karaciğer rahatsızlıkları, bağırsak iltihapları ve hareketlerini düzenlemede çok faydalıdır.

Civanperçemi, dolaşım sistemi rahatsızlıklarında ve damar spazmlarını hafifletmek için de tavsiye edilir.Bitkinin kullanılan kısmı, yapraklı ve çiçekli dallarıdır. Dallar ve çiçekler henüz tamamen açılmadan toplanır ve gölgede kurutulur. Bitkinin bu kısımları uçucu yağ, sabit yağ ve acı glikozit maddelerini ihtiva ederler. Kuvvet verici, uyarıcı, idrar ve gaz söktürücüdür. İçersindeki Sincolden dolayı antiseptik, balgam söktürücü ve midevidir. Yara iyi edici bir özelliği vardır. Basurda sulu hulasası fitil halinde verilir.Hayatımızdan ayrı düşünemeyeceğimiz bir şifalı bitkidir. Türkiye'de 40 kadar civanperçemi türü bulunmakta ve bunların birçoğu kullanılmaktadır. Türlerine göre 5-100 cm yükseklikte, yapraklar yünlü gibi tüylü ve parçalı, çiçekleri ; beyaz, fildişi beyazı, soluk sarı veya altın sarısı rengindedir. Çok yıllık ve otsu bir bitkidir. Mavimtrak renkli bir uçucu yağ taşır. Bu uçucu yağda azulen, limonen, sineol, borneol, pinenler, seskiterenler vardır. Bitki çayırlarda, dar tarla yollarında, yol kıyılarında ve tahıl tarlalarının kenarlarında kümeler halinde yetişir. Güneşli havalarda çevresine aromalı keskin bir koku yayar. Aslında çiçekleri, güneşin en etkili olduğu saatlerde toplamak gerekir, çünkü o sıralarda eterli yağları ve şifalı gücü doruk noktasında olur. (Referans2: Prof. Dr.Turhan Baytop)

Civanperçemi oturma banyoları da sağlık için çok yararlıdır. Kol ve bacaklardaki sinir iltihaplanmalarında, civanperçemi katkısıyla yapılacak kol ve bacak banyoları çok rahatlatıcıdır. Fakat, bitki öğle güneşinde toplanmalıdır.

Dr. Lutze, civanperçemini şu hastalıklara öneriyor: (Referans1: M.Treben)

· Kanın kafaya sancılı biçimde basıncı

· Baş dönmesi

· Bulantı

· Göz sulanması eşliğindeki göz rahatsızlıkları

· Göz sancıları

· Burun kanaması

· Hava şartlarından kaynaklanan migren krizi

Düzenli olarak içilen bitki çayı ile migren tümüyle iyileşebilir. Bedeni temizleyici etkisi sayesinde, yıllar boyu yer etmiş hastalıkları bedenimizdendışarı atabiliriz. Civanperçeminin en iyi biçimde ve doğrudan kemik iliğini etkilediğini ve orada kan üretimini düzene soktuğunu özellikle belirtmek gerekir. Bu gücü sayesinde bitki, kemik iliği hastalıklarında, çay kürleri, banyolar ve tentür kullanımı yolu ile yardımcı olabilir. Mide kanamalarında ve basur (hemoroid) kanamalarında olduğu kadar, mide basıncı ve mide yanmalarına karşı bitki çayı çok kısa sürede başarı sağlayabilir. Soğuk algınlıklarında, sırt veya romatizma ağrılarında bitki çayı elden geldiğince sıcak olarak içilmelidir. Bitki çayı böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar, iştahsızlığı giderir, gazları ve mide kramplarını, karaciğer düzensizliklerini, mide ve bağırsak kanalı iltihaplarını iyileştirmeye yardım eder ve bağırsak beze çalışmalarını düzenleyerek, dışkılamayı kolaylaştırır. Kan dolaşımına ve damar kramplarına karşı çok etkili olduğu için bitki çayını koroner yetmezliğinde de önerilebilir. Rahatsız edici vajinal kaşıntılar, bitkinin kaynama suyu ile yapılan yıkama ve oturma banyoları sayesinde yok olabilirler. Civanperçemi çiçeklerinden, basura karşı etkili bir merhem hazırlanabilir. (Referans1: M.Treben)

UYARILAR:

Civanperçeminin gebelik süresince kullanılmaması tavsiye edilir. Bazı duyarlı kişilerde alerjik tepkilere yol açabilir. Başkaca bilinen bir yan etkisi yoktur.


alıntıdır.

gumusboncuk
21-09-07, 04:09
teşekkürler arkadaşlar bende kullanıcam yaşım 38 yavaş yavaş hazırlanmak lazım menopoza erken başlanırsa sanırım daha iyi olur

Puantiye
24-09-07, 10:09
teşekkürler yazdım hepsini. emeğina sğlık kardeşim

tatlicadiarzu
24-09-07, 11:09
İlginç kullanmakta fayda var...

freeflame
14-02-08, 18:02
tadı çok acı ama...:içelim:

tulipbs
15-02-08, 13:02
kadınlar için faydalı olduğunu duymuştum ve 2 yıl önce almıştım fakat bir kez bile kullanmadım
artık kullanmayı düşünüyorum çünkü bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum
verdiğin bilgiler için teşekkürler

tulipbs
16-02-08, 14:02
Aspirin
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.
bir tanıdığım da erken menapoza girmek üzere
bu 4 bitkiyi nasıl günde kaç defa kullandı, hepsini kaynattı mı, nasıl hazırladı yazarsan sevinirim

cat
17-02-08, 20:02
merhaba aspirin bişey soracaktım bu bitkilerin miktarı ne kadar kullanılacak ve nasıl hazırlanacak acaba ben de kullanmayı düşünüyorum da lütfen yazarmısın

tulipbs
24-03-08, 13:03
bugün aldım ve kullanmaya başlayacağım çünkü özellikle kadınlar için civanperçemi çok faydalı

belenay
25-03-08, 13:03
bayanlar bana niye faydası olmuyor bu bitkinin yaaa 2 3 kez 1ay sürekli kullanıyorum ama faydası yok herhalde devam etsemmi etmesemmi diye düşünüyorum tadı çoooook acı ama alıştım içiyorum

Li_Lu_Li
13-02-09, 16:02
Bana bu bitkiyi aktar tavsiye etti. ne zaman üşütsem idrar yapınca yanma oluyor bir şekilde geçmezse sonu genelde doktor ve antibiyotikle bitiyor. ama bünyeme antibiyotik mutlaka bir zarar veriyor. o yüzden hiç kullanmak istemiyorum. bunu anlattım ve kadın bana 4 tane ot verdi. bunları karıştır i. hem idrar söktürür hem de varsa iltihabını temizler dedi. içiyorum iki gündür. sürekli tuvaletteyim o ayrı ama hiç yanmam kalmadı. verdii otlar civanperçemi, at kuyruğu,altınotu ve kiraz sapı

H_E_N_D
17-02-09, 20:02
canım bunun tazesini nerden toplıycaz onu anlayamadım bilgi verirsen sevinirim banyo için...

husniyece
17-02-09, 21:02
bu kadar faydalı bilgiyi bizlerle paylaştığın için sağol........

sirincik1234
30-03-09, 20:03
Arkadaşlar tadı çok iğrenç gelmişti ilk içtiğimde bugün kullanalı 3. akşamım fakat ilk içtiğim kadar acı gelmiyor artık. Tabi zevkle içmiyorum ama napalımvücuda faydası var

Merdiyet
4-04-09, 06:04
Aspirin
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.
banada erken menopoz teshısı kondu verdıgın bıtkılerı not aldım bugun alıcam bı yararı olur ınsallah.. nasıl kullannıcagını daha detaylı yazarsanın sevınırıma.s.

sedasem
23-04-09, 08:04
benimde adetim hep 1 hafta falan gecikir.dün olmam gerkirdi.bende civanperçemi araştırdım eşime aldırdım. akşam içtim.sabah kalktım adet olmusum. çok ilginç.bu kadar etkili olacağını bilseydim daha evvel içerdim.doktora gittiğimde doğum kontrol hapını veriyorlar o kadar..ilaç ilaç hiç düzelme yok.of umarım civanperçemi iyi gelir.kaç gün kullanacağımı bilmiyorum ama.ayda kaç defa içilmeli ?bilen varmı?

ilknur17
17-05-09, 14:05
ben 6 gündür kullanıyorum çay gibi demleyip içiyorum günde 2 yada 3 bardak.2 aydır adet olmuyorum ama hala bi faydasını görmedim.burda okumuştm bnde iyi geldiğini ama bana bi faydası olmadı.tadıda çok kötü.


[​IMG]

mors
17-05-09, 15:05
bayanlar adet zamanlariniz icerseniz agriyi hafifletir,ve kirli kan rahat gelir..ben eczaneden almistim poset cay seklinde 1 litre kaynar suyun icine atip demliyorum..ilikkende bal ve limonla karistirip iciyorum..ve eskiden ilk 2- gun normal hayatimi etkilerdi agri simdi ayakta geciriyorum..ama bu donem icmeyi birakmiyorum..ilacimi alip,ayaklarimi sicak tutuyorum sorun oluyorr:1hug:

as66
21-05-09, 13:05
arkadaşlar ben evlenmeden önce denemiştim civan perçemini, aynen burda söylendiği gibi aç karnına öğün aralarında şekersiz içtim,bardağa bir dal koyup üzerine kaynar su ekliyodum,5 dk sonrada içiyodum,baya faydasını gördüm, hiç düzenim yoktu ama otu içtikten sonra düzene girdi adetim,bıraktıktan sonrada düzenim aksamadı, ben tavsiye ederim.

policeinci
8-06-09, 05:06
tadı ççokk acı ben içemedim :1no2:

melekberke
8-06-09, 05:06
Bilgiler için tşk.ler canım.
Türkiyeye gidince ilk işim aktara gitmek olacak zaten.

akhfaern
30-06-09, 17:06
Sevgili As66 sana bir sorum olacak.Ben civanperçemini 2 ay kullandım.Gerçektende adetlerimi düzene soktu, fakat bıraktığımdan beri adet olmadım. Tekrar başlayacağım fakat bebekte istiyorum.Acaba sorun yaratırmı?

kardelen57
30-06-09, 20:06
teşekkürler canim paylaştığın için mutlaka uygulayacağım

MissA
6-11-09, 21:11
yüzünde kılcal damar genişlemesi olanlara da ii geliomuş kaynatıp suyunu pamukla yüzüne sürcekmişsin

bi deniyim bakıyım umarım işe yarar ayıca regl sancım içinde içicem

baby_dilay
6-11-09, 21:11
Bende civanperçemini 2 aydır sabah akşam aç karnına içiyorum adet oluyorum ve de düzenli oldu 2 aydır çok şükür...

sekersibel
10-11-09, 14:11
denemek lazım bilgi içn teşekkürler...

sekersibel
10-11-09, 14:11
MissA
yüzünde kılcal damar genişlemesi olanlara da ii geliomuş kaynatıp suyunu pamukla yüzüne sürcekmişsin

bi deniyim bakıyım umarım işe yarar ayıca regl sancım içinde içicem
kılcal damarlara karşı nasıl bi etkisi oluyorki

.ILGAZ.
10-11-09, 16:11
Hormon bozukluklarına karşı da etkili mi acaba ben de Ahmet Maranki' nin kitabında görmüştüm hormon dengeleyici diye ama tam olarak hatırlamıyorum şimdi. onun da bir kullanma şekli vardı.

ruhsal
25-11-09, 20:11
şu civan perçemi... iyi ki varsın civanım!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elyana
16-02-10, 18:02
Slm arkadaşlar bende bu gün civanperçemi karışık bitki çayı aldım onun bir faydası olur mu...?Ayrıca nasıl kullanıldıgı hakkında bilgisi olan varsa bizimlen payliırmısınız tşkrler.

EvCadisi
16-02-10, 18:02
teşekkürler....

netertua
10-03-10, 04:03
Aspirin
çok yakın arkadaşım birebir yaşadı.31 yaşında ve erken menopoza girdi.3 doktor değiştirdi fakat dönüşü yok demişti hepsi, artık menopoza girmiş bir kadındı.işinde uzman bir baharatçıya gitti, civanperçemi,altınotu,pelinotu ve ballı baba isminde 4 çeşit otu bir ay kullandı.mucize gibi birşey,arkadaşım o ay hamile kaldı.doktoru kullandığı bu bitkilerin adını almıştı kendisi de kullanmak için.
benim bir arkadaşım da 31 yaşında ve erken menapoz teşhisi kondu.
nasıl kullandığınmı yazarsanız seviniriz.

chiglet
10-03-10, 06:03
benimde geçen ay adetim 5 gün geçti, doğumdan sonra hiç düzene binmemişti sürekli doktora gidiyorum ve ialç kullanıyordum, geçen ay arkadaşım önerdi ve hatta evde var dedi,ertesi gün getirdi, o gün 2 bardak demleyip içtim ve akşamına adetim söktü, başka bir sitede okuduğumda adetinizi takip edin 3 gün kala içmeye başlayın yazıyordu , bu ay o şekilde kullanıcam.

EftelyaSanem
10-03-10, 09:03
kaç dk demlenmesi fikrinde net bilgisi olan varmı. mesela adaçaynı 2 dk dan fazla demlemek sakıncalıymıs.belli bir süre sonra toksinlerini bırakıyormus..varmı net bilgisi olan...?