Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: glifor

 1. Konu Sahibi : hayathayat1995 #1

  glifor

  kızlar eczaneye sordum zayıflamak için ilaç varmı diye. bunu önerdi yan etkisi yok dedi. şeker hastaları kullanıyormuş. bu Glifor denen ilaç yemekle alınan karbonhidratı vücuttan atarak zayıflamaya neden oluyormuş. bilgisi olanlar bizimle paylaşırlarsa sevinirim. ben aldım 2 gündür kullanıyorum. mide bulantısı ve çok afedersiniz wc dostu oldum...:/


 2. Konu Sahibi : hayathayat1995 #2
  arkadaşım glıfor şekerli hastalar için bir ilaç değilmi
  kendilerini herşeyin üstünde ULAŞILMAZ görenler bilirmisinizki
  OYUN BİTİNCE ŞAHLARIDA PİYONLARIDA AYNI KUTUYA KOYARLAR!!!!!!

 3. Konu Sahibi : hayathayat1995 #3
  [arkadaşım glıfor şekerli hastalar için bir ilaç değilmi[/QUOTE]

  evet cemrecim şeker hastaları içinmiş. ama kilo kaybı içinde veriliyormuş. eczane yan etkisinin olmadığını söyledi. ben çok zor kilo veriyorum. 2 ay diyetle 1 kilo verdim az da spor yaptım. bakalım bunun faydası olacak gibi. yemeklere bakınca iyğğğğ diyorum. bu gün ilkdefa arkadaşlarda pasta tabağının yarısı mutfağa geri gitti....

 4. Konu Sahibi : hayathayat1995 #4
  End.:Di­abe­tesmel­li­tu­sun, di­yet­le nor­mal bir vü­cut ağı­r­lı­ğı sağ­la­na­ma­dı­ğı vehi­perg­li­se­mi­nin ön­le­ne­me­di­ği ke­to­nü­ri gö­rül­me­yen, yaş­lı ve şiş­mandi­ya­be­tik­ler&# 173;de ve me­tap­lo­re­tik di­ya­bet­te di­yet­le bir­lik­te; in­sü­lin­lete­da­vi edi­len di­ya­bet­te­ki kan glu­koz dü­ze­yi­nin oy­nak ol­du­ğu ol­gu­lar­dave in­sü­li­ne di­renç­li di­ya­bet­te, in­sü­lin­le bir­lik­te; sül­fo­ni­lü­retü­re&#173 ;vi olan an­ti­di­ya­be­tik­l er­le iyi kont­rol edil­me­yen di­ya­bet­te,bu ilaç­lar­la kom­bi­ne ola­rak kul­la­nı­lır.

  Kontr.E.:Or­ga­nikve fonk­si­yo­nel böb­rek yet­mez­lik­le­ri, kon­jes­tif kalp ve ağır ka­ra­ci­ğeryet­mez­lik&# 173;le­ri, asi­doz, en­fek­si­yon ya da gang­ren gi­bi komp­li­kas­yon­largös­te ­ren di­ya­be­tik­le­rin te­da­vi­si, al­ko­lizm, di­ya­be­tik pre­ko­mave ko­ma, tek ilaç ola­rak in­sü­li­ne bağ­lı di­ya­be­tin, özel­lik­le de jü­ve­nildi­ya­be­tin te­da­vi­sin­de kont­ren­di­ke­dir.

  Uyar.: Böb­rek fonk­si­yon­la­rı bo­zuk olan yaş­lı di­ya­be­tik­ler­dedik&#1 73;kat­le kul­la­nıl­ma­lı, ço­cuk­lar­da kul­la­nıl­ma­ma­lı­ dır. Ge­be­lik,ame­li­yat ve an­ji­yog­ra­fi­ler­ den ön­ce ve bu­na­lım sı­ra­sın­da, em­zir­medö­ne­mi, de­hid­ras­yon, ya­kın za­man­lar­da ge­çi­ril­miş mi­yo­kard en­fark­tü­sü,hi­pog­li&# 173;se­miy­le bir­lik­te gö­rü­len du­rum­lar­da kul­la­nıl­ma­ma­lı­ dır.

  Yan E.:Bu­lan­tı,kus­ma ve di­ya­re gi­bi gast­ro­in­tes­ti­nal yan et­ki­ler do­za ba­ğım­lıola­rak ve da­ha çok te­da­vi­nin baş­lan­gıç ev­re­sin­de gö­rü­le­bi­lir.

  Etkileş.:Al­kol, b-blo­ker­ler ve MAO in­hi­bi­tör­le­ri,met&#1 73;for­mi­nin et­ki­si­ni po­tan­si­ya­li­ze eder­ler. Al­kol ay­rı­ca lak­tikasi­doz ris­ki­ni ar­tı­rır. Be­zo­fib­rat ve klo­fib­rat to­le­ran­sı­nı ar­tı­ra­bi­lir,ila­cın et­ki­si­ni ço­ğal­ta­bi­lir­ler. Kor­ti­kos­te­ro­id­ ler, di­azok­sit,bu­me­ta­nid , fu­ro­se­mid ve tiyazit gru­bu di­üre­tik­ler ve oral kont­ra­sep­tif­leran­ta& #173;go­nist et­ki gös­te­rir­ler. Lit­yum tuz­la­rı glu­koz to­le­ran­sı­nıazal­ta&#1 73;bi­lir­ler. An­ti­ko­agü­lan­lar&#173 ;la et­ki­le­şe­bi­le­ce ­ğin­den bir­lik­tekul­la­nıl­dık& #173;la­rı du­rum­lar­da an­ti­ko­agü­lan do­zu­nun ye­ni­den ayar­lan­ma­sıge­re­ke&#1 73;bi­lir. Met­for­min, B12 vi­ta­mi­ni­nin emil­imi­ni azal­ta­bi­lir.

  Doz Önerisi: Dozaj, tolerans göz önüne alınarak kişiye göreayarlanmalı, ancak maksimum günlük dozlar aşılmamalıdır. Başlangıç dozu yemeklerle berabergünde iki kere 500 mg veya bir kere 850 mg’dir. Günde iki kere 500 mg metforminkullanımı yetmediğinde günde iki kere 850 mg’ye geçilir. Dozaj haftada 500 mgveya iki haftada 850 mg olarak artırılır. Gliseminin kontrolü için gerektiğindegünlük doz bölünerek 2550 mg’ye kadar çıkılabilir.  Ayrıca bir diyetisyenin kendisine sorulan sorununda yanıtını eklemek istiyorum

  merhaba irem hanım. ben bir başkasından bahsetmek ve ona önerilen çareyi size sormak istiyorum.

  kuzenim uzun bir diyet döneminden sonra ideal klosuna yaklaşmışken herşey bir anda duruyor. diyet ve sporuna gereken önemi gösterdiği halde kilo vermesi devam etmiyor. bu durumda dokto kendisine bir ilaç öneriyor ve ve kilo vermesi başlıyo tekrardan. ilacın adı GLıFOR 1000 .. bu konuda sizin önerilerinizi ve ilaç hakkındaki bilgilerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

  Sevgili arzu,

  o kadar endişelendim ki anlatamam. Bu ilacı oneren kisinin! eger sadece hastanin zayiflamasi icin önerdiyse; doktor olduguna inanamiyorum.

  Bahsettiginiz ilaç DIYABET (şeker hastalıgı) için kullanilan bir insulin regulatorudur. internette ilacin adini yazdiginizda sizde goreceksiniz. saglikli bir bireyin normal olan insulin seviyelerini arttirarak zayiflatma mantigina dusen bir doktor hayal edemiyorum. saglikli bir bireyin tum hormonal dengesini alt ust ederek verdigi kilolardan sadece gecici bir doyum yasayipilerde hastaliklara yakalanma riskini arttirmak nasil bir mantiktir bilemiyorum. ancak benim mantigim bunu kavrayamiyor.

  Tanisinizin ilaci kullanmayi derhal birakmasini tavsiye ediyorum !(eger her hangi bir glikoz intoleransi, insulin direnci vb. insulin hormonu ile iliskili bir hastalik teshisi konulmadiysa)

  sevgiler..
  Gördüğünüz üzere arkadaşım bu ilaç bildiğimiz reçeteli satılan ve sadece şekr hastalarının kullandığı bir ilaç lütfen kilo vereceğim derken sağlığınızdan olmayın .kan şekerinizi ve gizli şekerinizi ölçtürerek lütfen bir uzmana danışın....

 5. Konu Sahibi : hayathayat1995 #5
  bende 1 haftadır kullanıyorum bu ilacı durumunuzu paylaşırsanız çok sevinirim

 6. Konu Sahibi : hayathayat1995 #6
  Giriş tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  12,617
  Reçeteyle satılan ilaçların ismi verilerek farklı amaçlarla kullanılması ve sitemizde bunun paylaşılması yasaktır.
  Lütfen sağlığımızı çok yakından ilgilendiren konu ve bilgileri paylaşırken dikkat edelim

Benzer Konular

 1. Glifor Kullanan Var Mı?
  By cigdem32 in forum İnfertilite / Kısırlık
  Cevaplar: 555
  Son Mesaj: 21-06-2014, 00:03
 2. Glifor Kullanan Arkadaşlar
  By rodal in forum Jinekoloji
  Cevaplar: 82
  Son Mesaj: 21-05-2014, 12:09
 3. glifor şeker ilacı kullananlar
  By burcu1507 in forum Gebelik
  Cevaplar: 66
  Son Mesaj: 14-12-2013, 21:18
 4. Glifor Kullandınız Mı?
  By cigdem32 in forum Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi
  Cevaplar: 20
  Son Mesaj: 09-03-2012, 13:35
 5. glifor kullanıp hamile kalanlar varmı?
  By burcu1507 in forum Tekrar Konular
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01-07-2009, 17:03

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.