Sayfa: 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bacaklarımda Kılcal Damar Catlakları Var, Bitkisel Cözümü Var mı?

 1. Konu Sahibi : EU2 #11
  EU2 Guest
  Alıntı HanimAga kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  O kilcal damarlari doktora gidiyorsunuz, cikariyorlar ama dikkat edilmezse gene olusuyormus.şutarafagitti
  Lazerden sonra tekrarmı oluşuyormuş?


 2. Konu Sahibi : EU2 #12
  arkadaşlar oluşmuş varislere veya kılcal damar çatlamalarına kendin bişey yapamıyosun doktor kontrolünde tedavi olman gerekli. ama oluşmaması için varis çorabı kullanabilirsiniz. varis çorabı bacaklardaki dolaşımı düzenliyor. birde çok ayakta kalmamak veya çok oturmamak gerekli. duştan çıkarken bacaklarınıza soğuk su ile 2 dk masaj yapın. çok sıcak su ile yıkanmayın. akşam ayaklarınızı yüksek bir yere dayayıp dinlendirin. birde bacak bacak üstüne atmakta çok zararlı bacaklar için.

 3. Konu Sahibi : EU2 #13
  EU1 Guest
  kremle gecicegine falan inanmiyorum ben kesinlikle doktor kontrolunde olmaslisin tatlim yerimseniben

 4. Konu Sahibi : EU2 #14
  Benim baba tarafımda varis genetik ve hepimiz uzun bacaklıyız. Benimde dizimin arka taraflarında ve iç basen bölgemde var ve henüz 18 yaşındayım :(
  2 yıl oldu gideremedim. Sanırm bu arka dizlerimi ileride daha da kötü olursa eğer şırıngayla çektireceğim..

 5. Konu Sahibi : EU2 #15
  Alıntı gnydn64 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  arkadaşlar oluşmuş varislere veya kılcal damar çatlamalarına kendin bişey yapamıyosun doktor kontrolünde tedavi olman gerekli. ama oluşmaması için varis çorabı kullanabilirsiniz. varis çorabı bacaklardaki dolaşımı düzenliyor. birde çok ayakta kalmamak veya çok oturmamak gerekli. duştan çıkarken bacaklarınıza soğuk su ile 2 dk masaj yapın. çok sıcak su ile yıkanmayın. akşam ayaklarınızı yüksek bir yere dayayıp dinlendirin. birde bacak bacak üstüne atmakta çok zararlı bacaklar için.
  arkadaşımıza katılıyorum.

  söylediğiniz kılcal damar görünümleri varisin bir nevi başlangıç aşamasıdır. Basit olarak bu varis oluşumlarını şu şekilde anlatabilirim; biliyorsunuz ki vücudumuza kanı kalbimiz pompalıyor ve akciğerlerde temizlenmesi için geri çekiyor. Vücuda pompalanmış kanın, kalp tarafından daha kolay çekilebilmesi için damarlarımızda bazı küçük kapakçıklar bulunmaktadır. Bu tek yönlü açılan kapakçıklar kan kalbe geri alınırken kanın geri gitmesini engeller. Varis ise bu kapakçıklarda hasar oluşarak kanın o bölgelerde yeterli şekilde pompalanamamasından ileri gelir.

  Şimdi düşünürsek varisi engellemek için ne yapabiliriz. Kanımızın kalbe geri dönüşünü kolaylaştırabiliriz. Tüm yapmamız gereken bu. Yani fazla ayakta kalmayarak (sabit veya az hareketli biçimde) fazla yorulmayarak, ara sıra uzanıp ayaklarımızı kalp hizasına 15 dk kaldırarak önleyebilir, duş sırasında yada sonrasında bacak bölgemize soğuk su uygulayarak ordaki kan dolaşımını hızlandırabiliriz. Ayrıca çok yorgun günlerden sonra ayaklarınızı soğuk suyla yıkamak da iyi gelecektir.

  Olmuş olanları kendi kendinize tedavi edemezsiniz ama ilerlemesini engellemeniz mümkün. Tedavi olanakları ise yeni teknolojilerle çok çeşitli. Lazer bu tedavi yollarından sadece bir tanesi. İnternette varis hakkında araştırma yaparak bu tedavi şekilleri ile ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Varisinizin derecesine göre doktorunuz en uygun tedaviyi seçecektir. Ama bu kılcal damar çatlamaları varisin en basit biçimidir ve fazla ilerlemeden tedavi edilmesini öneririm.

 6. Konu Sahibi : EU2 #16
  lal_83 Guest
  VARİS
  Papatya yağı ile yağlanır. Sargı bezi ile aşağıdan yukarı doğru sarılır. Sarımsak kürü yapılır.

  Krem hazırlanışı: İki avuç dolusu Portakal Nergisi sap yaprak ve çiçekleri ufak ufak kesin, 500 gram hayvan yağını kızdırın ve karışımı içine atın, karıştırın kendini bırakınca ateşten alın, üstünü örtün ve bir gün soğumaya bırakın. Ertesi gün ılıtın ve bir tülbentin içinden geçirerek ufak kavanozlara veya şişelere koyun.

  Kullanımı: Portakal Nergisinden hazırlanan kremi varisli olan bacaklara bir bıçak kalınlığında sürün. Üzerine bir tülbentle veya sargı bezi ile sarın. Dört haftalık kürden sonra bacaklarda hiçbir varis kalıntısı kalmaz.

  Bitkisel çay: Bir çay kaşığı dolusu Atkuyruğunu, 250 gram su ile haşlayın ve bir dakika demleyin. Bu hazırladığınız çay günde iki sefer sabah ve akşam olmak şart ile içilirse varis ağrılarından kurtulmamızda yardımcıdır.

  ...

  Lahana yaprağı varis ağrısını azaltıyor
  Temiz havada yürüyüş yapın, sıkı çoraplar giymeyin. Doktora görünüp uyarıları dikkate alın. Ağrı yaparsa, lahana yapraklarını haşlayıp, ılık yapraklarla hasta bölgeyi sarın.
  Suna Dumankaya

  VARİSLERE BİTKİSEL ÇÖZÜMLER.


  Varis toplardamarların, yani halk deyimi ile kirli kanı vücuttan kalbe götüren damarların cilt altında genişlemesi, uzaması, kıvrımlı ve büklümlü bir şekil almasıdır. En çok bacaklarda görülür. Bacaklar dışında; anüs ve rektum bölgesinde görülenlere hemoroid, yemek borusunda görülenlere özefagus varisleri, sperm kanalı etrafında görülenlere varikosel adı verilir. Soya çekim yani ırsiyet etkendir. Anne de varis varsa kızında olma olasılığı yüzde doksandır. Yüzde on da torununda çıkma olasılığı vardır. Aşırı boyutlara ulaşan çirkin damar genişlemeleri acı verir. Çatlayıp açılırken yaralara yol açar. Toplar damar kapakçıkları kötü gelişmiş kişilerde üstüne çeşitli nedenler eklenince varisin oluşmasını çabuklaştırır. Her zaman ayakta durma zorunluluğu, kronik peklik, çok sıkı soket veya uzun çorap giyme, şişmanlık vs..
  Varisler ilk önce vücudun alt organlarını hasta eder.(bacak ve kalçalar)çok önceden derinde olmuş gözükmeyen küçük varis düğümcüklerinin belirlemesiyle dıştan görünürler bu durum önceden ağırlık hissi verir ve kramplara yol açar. Bu nedenle iki belirtiye çok dikkat etmek lazımdır. Derinin üstünde maviye çalan damarcıklar henüz belirlenmemişse tedavinin büyük ölçüde başarılı olma şansı vardır. Şişler dış yüzeyde belirdiği zaman bu şans azalır. Oluşmuş varisler tedaviyle zor ve ender geçer. Çok önceden önlem alınması lazımdır. Bu hastalığın tedavisi için de yeterli olanaklar sunmaktadır, bitkilerin tedavi edici gücü, beden hareketleri ile de desteklenmelidir. Beslenmede taze sebze ve meyve ön planda tutulmalıdır. Kabızlıktan kaçınılmalıdır. Beslenme zincirine, B vitamini kompleksleri, C ve E vitaminleri eklenmelidir. Kullanılan şifalı bitkilerin, yüzeysel kan dolaşımını etkileyerek, bacaklardaki kan akımını desteklemelerine özen gösterilmelidir
  Varis’in bakımında Şifalı Otlar ve Sebzeler
  Sarımsak, Limon, Dulavratotu, Çobançantası, Devedikeni, Atkestanesi, Hindibağ, Isırgan, Binbiryaprakotu Subiberi, Lahana, Ökseotu, Papatya, Aynısefa, Civanperçemi
  Önerilen kullanım şekli
  * Peklik ve hamilelik döneminde dar giyeceklerden kaçının. Açık havada yürüyüşler yapın.
  *Damar tıkanıklığını gidermek için her sabah soğuk duş yapın. Yere yatıp ayaklarınızı yukarı kaldırarak dinlenin. Alt organlarınızda kan birikmesini önlemek için masaj yapın.
  * Gerekiyorsa varis çorabı giyin.
  *Ayaklarda ve bacaklarda ödem oluştuğunda, hindibağ ve civanperçemi çayı kullanılır. Bir bardak kaynar suya 1 çay kaşığı Civan perçemi Hindibağ atılır 1-2 dakika kaynatılır. 5-10 dakika demlendirilir. Aç karnına çay olarak günde 2 kere 1 fincan içilir. 20-60 günlük kürler yapın.
  *Taze Dulavratotu ve Lahana yapraklarından lapa yapın hastalıklı bölgeye koyun.
  *Bacaklarda ödem oluştuğunda
  Atkestanesi, Alıç, Zencefil, Civanperçemi, Acı biber (paprika) eşit miktarda karıştırılır. 1 bardak kaynatılmış suya 1 çay kaşığı karışımdan atılır. 1-2 dakika kaynatılır. 5-10 dakika demlendirilir. Günde 2 fincan çay aç karnına veya öğün aralarında içilir.
  * Bir tavaya yarım kg iç yağı eritilir. Kızınca içine kıyılmış Aynısefa (sapları, yaprakları, çiçekleri) eklenir. 3-4 dakika çıtırdayana kadar karıştırılır. Ateşten alınır. Ertesi güne kadar 12 saat buzdolabında bekletilir. Biraz ılıtılır. Tülbente konur. Sıkılarak bir kavanoza süzülür. Kalan posa buzdolabına konur. Tekrar kullanılır. Yapılan merhem varisli yerlere sürülür.
  * Varisli yerlere hortumla tazyikli soğuk su beş dakika tutulur. Kurulanır. Papatya yağı ile aşağıdan yukarı doğru ovulup bir sargı beziyle fazla sıkmadan sarılır.
  *100 gr Azazeğrik kökü, ısırgan kökü, atkestanesi meyve ve yaprakları, kekik hepsi karıştırılır. 20 bardak suya konup kaynatılır. 1 tatlı kaşığı tuz konur. Ilınınca ayaklar ve eller içine konur banyo yapılır.
  * Haricen kullanmak için bir tutam Yabani kuşkonmaz yaprak ve meyvesi 1 fincan kaynamış suya atılır. Kaynatılıp demlendirilir ılınınca kompres yapın.
  * Limon suyu ile varisli yerlere masaj yapın. 4 bardak suya, yumurta büyüklüğünde kaya tuzu konur. Erinceye kadar kaynatılır. Soğuduktan sonra varisli yerler yıkanır. Ovmayın ve duru suyla yıkamayın.
  * Ayaklarda ve bacaklarda ödem oluştuğunda, 3 çay kaşığı At kestanesi, Alıç, 2 çay kaşığı civanperçemi, 1 çay kaşığı, zencefil, hepsi karıştırılır. 1 bardak suya 2 çay kaşığı atılır. 1 taşım kaynatılır. 5-10 dakika demlendirilir. Bu çaydan günde 2 kere, aç karnına veya öğün aralarında birer fincan çay olarak içilir.
  * Bir bardak kaynayan suya 2 tutam Civanperçemi yaprak ve çiçeği atılır. 1-2 dakika kaynatın. Demlendirilir. Günde 2 kere içilir. 20-60 gün devam edilir.
  * 4 bardak kaynar suya 1 tutam (20gr) Asma yaprağı konur. Yarım saat bekledikten sonra süzülür. Günde 2 fincan içilir.
  * Bir bardak kaynayan suya 2-3 baş Papatya çiçeği atılır. 1-3 dakika kaynatılır. Demlenir günde iki defa içilir. 20-60 gün devam edilir.
  * Günde bir kere 1 su bardağı ılık suya 1 çorba kaşığı bal konur. Eriyince bu suyla bir tatlı kaşığı dövülmüş üzerlik tohumu içilir. 15 gün devam edilir.
  * Bir bardak kaynayan suya 5 tutam Ebegümeci çiçekleri atılır. 1-2 dakika kaynatılıp demlenir. 1 fincan içilir günde 2 kere 30-60 gün devam edilir.
  * Varislerden kaynaklanan yaralar için 2 tutam Civan perçemi, 1 tutam Gül, 1 tutam Adaçayı, 1 tutam Nane, 1 tutam Lavanta, 1 tutam Sitronel (limon kokulu bir bitki), 5 dakika kaynamış 3 Ardıç meyvesi(açılmamış). Hepsi karıştırılır. 2 su bardağı suya atıp 2-3 dakika kaynatılır. Demlendirin. Günde 1 fincan için.
  * Her gün 3 diş sarımsak yenir. Üzerine bir çay bardağı Pekmez içilir.
  * Haftada bir iki kere kuru Üzüm veya Erik hoşafı içmek faydalıdır.
  * Bol su da bacakları saracak sayıda Lahana yaprağı konur. Kaynatılıp süzülür. Yapraklar dayanabilecek sıcaklıkta ayaklara sarılır. Soğuyuncaya kadar yatarak beklenir. Her gün tekrar edilir.


  Arkadaşlar biraz araştırdım ve bunalrı buldum ama doktora gitmekte her zaman önceliğimiz olmamlı!!!

 7. Konu Sahibi : EU2 #17
  ben çok bitkisel yol denedim. netice yok. kesinlikle lazer. sonra yenisi oluşmasın diye korunucaz

 8. Konu Sahibi : EU2 #18
  lazer yaptırmayın, vucutta horman bozukluguna sebep olabliyor ki ben cok zararını gördüm.Daha önce bir dermatolog a göstermiştim ve bana dokunmamamı tavsiye etmişti. Ben uzun süredir sarımsak yutuyorum, yukarda yazılanlara göre iyi geliyormus. ben simdi baktım gercekten de azalma var ama sarımsaktan mı yoksa kullandıgım diger bitkisel kürlerden mi bilmiyorum

 9. Konu Sahibi : EU2 #19
  jasmincik Guest
  Alıntı cemen kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  lazer yaptırmayın, vucutta horman bozukluguna sebep olabliyor ki ben cok zararını gördüm.Daha önce bir dermatolog a göstermiştim ve bana dokunmamamı tavsiye etmişti. Ben uzun süredir sarımsak yutuyorum, yukarda yazılanlara göre iyi geliyormus. ben simdi baktım gercekten de azalma var ama sarımsaktan mı yoksa kullandıgım diger bitkisel kürlerden mi bilmiyorum
  bende de war gerci varis mi catlak mı tam bilmiyorum yarın doktora gidicm. ama lazer en kesin cözüm gibi bende ondan korkuyorum . sız hangı bıtkısel kuru yaptınız

 10. Konu Sahibi : EU2 #20
  kılcal damarlarınız tıkandığı için varisler oluşuyor size bir tavsiye ister pelesenk yağı alın aktardan istersenizde zeytin yağı ama yemeklik zeytin yağı olmasın saf bulabiliyorsanız saf zeytin yağı alın ve masaj yaparak sürün bölgeye soğuk suyun damarları açıp kan dolaşımına çok iyi geldiğini unutmayın ve her duş sonrası suyu ılıta ılıta dayanabileceğiniz kadar soğuk suyu tepeden aşşağıda dökünün bacaklarınızı soğuk suyla yıkayın hem selülitleriniz azalmaya başlar hemde cildiniz sıkılanır toparlanır göğüslerde dahil dimdik olur sarkmazlar :D :D hemde iç tedavi olarak ta soğanın suyunu sık ve iç nasıl için alıyorsa öyle iç pek acı bişey olmuyor o kadar fazla da kokmuyor. kendini en fazla dinamik hissettiğin zaman kullan istersen demekte fayda görürsün inşallah geçerler bende de azıcık vardı varis yeni yeni başlıyordu sanırım fark eder etmez soğuk duşta masajladım yağlandım anlattığım gibi masajlarla gidiyorlar hem yürüyüş yap bol bol tempolu.

Sayfa: 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Benzer Konular

 1. kılcal damar çatlaması
  By bayan1903 in forum Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 05-03-2014, 00:43
 2. Kılcal damar problemi ?
  By tyfdn in forum Cilt Estetiği
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 22-08-2012, 11:08
 3. Bacaklarımda Çıkan Kılcal Damarlar
  By lall_86 in forum Bacak Bakımı
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 11-08-2012, 15:11
 4. Kılcal damar çatlaması
  By Cicilikiz in forum Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-01-2010, 16:02
 5. kılcal damar hakkında
  By BULUTT in forum Genç Ciltler ve Sorunları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28-05-2009, 00:29

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.