Sayfa: 1/7 123 ... SonSon
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rus hayat kadınları

 1. Konu Sahibi : elektraya #1

  Rus hayat kadınları

  kızlar ben zorla fuhuş yaptırılan kadınlara çok üzülüyorum.sadece rus değil tabi her milletten insana yapılıyor bu bizim ülkemizde.uçurum dizisinden sonra bu acının farkına vardım.siz neler düşünüyorsunuz bu konuda.


 2. Konu Sahibi : elektraya #2
  Giriş tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  12,973
  Herhangi bir bilgim yok...
  "ben onlara her istedikleri veririm, dünyada onları nimete boğarım ki, mahşerde bana -ama sen benim duamı kabul etmedin, istediklerimi verseydin , sana inanacaktım- diyemesinler.."

 3. Konu Sahibi : elektraya #3
  Satılan kadınlar anlatıyor

  Onlar, Türkiye’ye bebek ya da hasta bakımı için getirilip, fuhuşa zorlanan yabancı uyruklu,mağdur kadınlar... Önce kandırılan, ardındansa şiddetle evlere kapatılıp, tehditle satılan çaresiz, kimsenin duyamadığı kadınlar... Antropoloji doktora öğrencisi Elif Özer, Türkiye’ye çalışmak umuduyla gelip, seks işçisi olarak kullanılan kadınlarınmağduriyetini dinleyerek, kitaplaştırdı. ‘Fuhuşhane’den ‘polishane’ye uzanan öykülerini kaleme aldı. “Kimse Duymaz” adlı kitap, insan ticareti yapan çetelerin nasıl çalıştıklarını da ortaya koydu. Özer’in araştırma kitabında, 13 kadınla yapılan görüşmeler yer alıyor. 20-32 yaş aralığındaki kadınların 7’si Özbek, 4’ü Türkmen, biri Kırgız, diğeri de Moldovalı.

  BORÇ BATAĞINA İTİLİYORLAR
  Özer kitabında, 30 yaş altı bekâr kadınların tek başına ülke dışına seyahatinde kısıtlamalar nedeniyle anneleri eşliğinde Türkiye’ye getirildiğini söylüyor. Türkiye’ye geldikten sonra anne yaşlı bakım işine götürülürken, kızlar dayak ve şiddetle fuhuşa zorlanıyor. Bunu reddettiklerinde “Annene VİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSlik yaptığını söyleriz” diye tehdit ediliyor. Bu tehdit bazen şiddet bazense tecavüzle korkuya dönüştürülüyor. Her öyküde ortak payda, kadınların Türkiye’ye gelir gelmez borçlandırılmaları oluyor. Borç batağı, insan ticaretinin altın kuralı. Kadınlar, Türkiye’ye gelir gelmez 5 ila 7 bin dolar borçlu kabul ediliyor. Kadınlara senetler imzalatılıyor. Ancak kadınların borcu hiç bitmiyor. Çünkü gündelikmasraflar, sahte para veren müşterilerin zararını tazmin ve kondom alımı bile bu borca dahil ediliyor.

  İLK İŞ BİLGİSİ SATICIDAN
  Kadınların çoğu evlerde, bazısı otellerde, bazısı da disko-barlarda çalıştırılıyor. Yapılacak işle ilgili ilk bilgiyi verenler ise genelde ‘satıcı’lar oluyor. Fuhuşla yüzleşen kadınların tepkisi kimi zaman kriz geçirme, kimi zaman intihara kalkışma, kimi zaman da korkup hemen kabullenme biçiminde. Araştırma, tacirlerin eline düşen yabancı uyruklu kadınların polisten yardımisteme konusunda, “Sınırdışı edilirsek” ve “Ülkemize girişte cezalandırılırsak” kaygılarının ağır bastığını vurguluyor. Oysa kadın, insan ticaretimağduru statüsü alıyorsa yasaya göre sınırdışı edilmiyor. Tacirlerle kadın satanlar arasında patron-müdür ilişkisi söz konusu. Kazançlar tacirlerde birikiyor. Kadın satıcılarsa, kadınların her daim‘kullanılabilir’ olmasından sorumlu. Aradamüşteri bulan komisyoncular da bulunuyor.

  Özlem YILMAZ / GAZETE HABERTÜRK

  SATILAN KADINLAR ANLATIYOR

  ‘SAÇLARIMI KESİP BOYADILAR
  Türkmen M. (22), “Memlekete varsam utanıyorum. Ben Türkmen elbisemle geldim. Tacir N. beni eve götürdü. ‘Buralarda elbise giyilmiyor’ dedi. Bana açık saçık kıyafetler almış. Saçım uzundu benim abla. Onlar aldılar, kırptılar, boyadılar saçımı” diyor.

  DİSKODA DANS EDİP MÜŞTERİ BEKLİYOR
  Türkmen J., akşam saat 22.00 ile 04.00 arasında diskoda müşteri bulması gerektiğini anlatıyor. J., “Sen dans yapıyor, müşteri seni beğeniyor, garson gidiyor pazarlık yapıyor, müşteri garsona parayı veriyor” diyor. Anlaşılan ücret ve sürede ilişkiye giren J., ilişki sonrası satıcı erkek tarafından yine diskoya götürüldüğünü anlatıyor.

  İLİŞKİ TARİFESİ 150 TL
  Türkmen M. ise, günde 6-7 müşteriye hizmet vermek zorunda bırakıldığını söylüyor. Müşterilerin ikişer saat kaldıklarını, ilişki başına kadın satıcısına 150 TL ödendiğini, gece boyunca kalmak anlamına gelen ‘sabahlık’ isteyen erkeklerin ise 300 TL ödediklerini belirtiyor. M., “Gecelik alan müşteri uyutmuyor, ‘Uyuma, uyursan patronuna söylerim’ diyor. Müşteri gelince, dört kız yanına çıkarılıyoruz. Dört kızdan birini seçiyor, utanıyordum” diyor.

  ‘5 BİN DOLAR BORÇLANIYORSUN’
  29 yaşındaki Özbek G., “Kim Türkiye’ye kız getirse 5 bin dolar (9 bin TL) borçlanıyor. 500 dolar masraf ediyor, 5 bin dolar borçlanıyorsun. Ben tacir N.’ye iyi muamele yaptım. Çünkü sen ona kötü muamele yaptın mı, o da sana kötülük ediyor. Bir arkadaşımın kollarına sigara basmış” diyor.

  OTELE GİDİNCE CAMDAN ATLAMAYA KALKTI
  İstanbul’da bir otele götürülüp ilk müşteriyle karşılaştığında kendisini camdan aşağı atmaya kalktığını söyleyen M. ise müşterinin satıcı Ali’ye haber vermesi üzerine dayak yediğini belirtiyor. Otele Ali tarafından götürülen kadınlar, işleri bittiğinde, yine Ali tarafından tacir N.’nin evine götürüldüklerini söylüyor

  TECAVÜZE DE UĞRAMIŞLAR
  N. ise, “Eve gittim. Baktım beş adam var. Âlem yapmış, alkol almışlar. ‘Ben bir müşteriye geldim’ dedim. Vurdular, hepsi de ilişkiye girdi. Çok ağladım, kaçtım. Kadın satıcısına söyledim, inanmadı. ‘O yapmaz öyle’ dedi, ama yaptı” diyor çaresizce.

  ‘HAZIRLAN DEYİP AÇIK SAÇIK ELBİSE VERDİLER’
  Özbek F.’ye, aynı evde kaldığı Moldovalı bir kadın “Hazırlan” diyerek dekolte bir elbise verdiğinde “fuhuşhane”ye getirildiğini anlamış. “Ben bunları giyemem” diyen F., Moldovalı’nın “O abla seni çalışman için bıraktı” yanıtını duymuş. Ardından kadın taciri A.’nın “Bana 6 bin dolar borcun var. Ödeyecek kadar çalışınca serbest kalırsın” sözleriyle yıkılmış... F., “Ben polislere kaçtığım zamana dek çalıştım, benim borcum hiç bitmedi” diyerek başına gelenleri özetliyor

  ‘BORCUM BİTTİ AMA BIRAKMADILAR’
  Özbek F., günde 18-20 müşteriyle birlikte olmaya zorlandığını aktarıyor. İlişki başına kadın satıcısına 50-60 TL ödendiğini, kendilerinin parayı görmediklerini, borç bitsin diye çalıştıklarını söylüyor. Kendi hesabına göre 1.5 ay sonra borcu bitmesine rağmen bırakılmadığını anlatıyor. Kaçmaya karar veren F., “Müşterilerden bazıları çok kötü davranıyor. Döven, vuran müşteri yok. Sadece kadın satıcısı dövüyor. Ben onların istediklerini yapmayınca başka kızlara gidiyorlar. Osman da bana ‘Niye müşteri kaybediyorsun?’ diye bağırıyor. Kimi kızlar müşteriyi sarhoş edip uyutuyorlardı. Ama ben içki içmediğimden yapamıyordum. En çok zararı ben gördüm” diye konuşuyor.

  MOLDOVALI ELENA KAÇARKEN ÖLDÜ
  ANTALYA’da, 24 Ocak’ta, 3. kattaki evin balkonundan çarşaf sarkıtarak inmeye çalışan Moldova uyruklu Elena Pdokhorova, beton zemine düşerek yaşamını yitirdi. Genç kadının evde zorla tutulduğu ve fuhuşa zorlanmış olabileceği ihtimali üzerinde duran polis soruşturmayı genişletti

  ÖZBEK AKILCAN ÖLDÜRÜLDÜ
  Türkiye’de bakıcılık yapan Özbek vatandaşı Akılcan Cumaniyazova (35) 16 Temmuz 2010’da İstanbul Kadıköy’de merdiven boşluğunda ölü bulundu. Kadının sert bir cisimle kafası ezilerek öldürüldüğü belirlenirken, olayla ilgili 4 kişi yakalandı.

 4. Konu Sahibi : elektraya #4

  malesef

  her ülkede var canım bu durum.. tabıkı yazık ucurum fılmınede bayılıyorum :)

 5. Konu Sahibi : elektraya #5
  belgesel gibi olmuş bu kadar emek verip yazdığın için tebrik ederim.
  ne düşünebiliriz canım.
  tabiki kimse bu tarz bişeyi hoşgörmez.
  ama hayatın akışı böyle malesef.
  bazılar av bazıları avcı.
  daha neler oluyor dünyada neler.
  sadece kınıyoruz.

 6. Konu Sahibi : elektraya #6
  Giriş tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  2,931
  Alıntı dortgoz kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  her ülkede var canım bu durum.. tabıkı yazık ucurum fılmınede bayılıyorum :)

  Bence hiçbir insan kendi isteğiyle böyle bir hayat seçmez. Erkeklere ne demeli ya, kadın bedenini parayla satın almak nasıl aşağılık birşeydir. Sen para verip kadınlar birlikte olursa onun p...v..k..ler tarafından satılmasına katkı sunmuş oluyorsun.

 7. Konu Sahibi : elektraya #7
  Giriş tarihi
  Feb 2012
  Mesajlar
  999
  Evet ben de "zorla" fuhuşa zorlanan kadınlara üzülüyorum.

  Rus kadınların "bir çoğunun" bunu zorla yaptıklarını düşünmüyorum.

  Türkiye'ye gelip "kolay para" kazanmak amacıyla, bir de evlenip buraya yerleşmek amacıyla gelenlerin çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Türkiye ve Türk erkekleri onlar için ne demek bir çoğumuz biliyoruz. Fazla anlatmaya gerek yok...

  Arkadaşlarımın evinde çalışan bir çok yabancı uyruklu hanım biliyorum. Onlar neden o yola düşmüyorlar acaba?

  Not: Uçurum filmini bilmiyorum izlemedim.

 8. Konu Sahibi : elektraya #8
  Rus kadınları hiç de hallerinden şikayetçi gözükmüyorlar.Onlar bile senin kadar üzülmüyorlardır durumlarına.Antalya'da yaşıyorum malum Rus bol.Hallerinden memnunlar bizim ülkemizde ucuz para kazanabiliyorlar,üstelik Türk erkekleri Rus erkekleri gibi odun değil.Evet Rus erkekleri bizimkilerden daha odun.

  Zorla fuhuş yaptırılan kadınlara ben de üzülüyorum.Ama bir çoğu bu yola kendi ayaklarıyla gidiyor.Yahu 17 yaşındaki velet yok sevgili için,yok aileden sıkıldığı için,yok özgürlük heyecanı için evinden kaçıyor.Bu evden kaçan çocuk gidip de üniversite mi okuyacak böyle yerlere düşüyor işte.Sonra da gencecik kararan hayatlar.

  Bizim nesil böyle değildi.Şimdi internet saolsun her gün gazetelerin 2. sayfalarına evden kaçan bilmemne konulu başlıklar görüyoruz.Kendi düşenlere acımıyorum.16-17 yaşında ki kız işin nereye gidiceğini bilecek.Bizler de o yaşlardan geçtik gidip de ergenlik stresi diye evden kaçmadık.

 9. Konu Sahibi : elektraya #9
  Ben bir kitap okumuştum adı "Git kendini sevdirmeden" diye hatırlıyorum
  Kitapta hikayesi geçen kadın bir adam sevmişti
  Saf bir kızdı
  Adam da p..venkti
  Kıza tecavüz edip onun p...vengi olmuş
  Kız bu yüzden o yola düşmüş
  Etkilenmiştim
  Çünkü intihar etmelerine bile izin vermiyorlarmış kadınların (kitapta öyle yazıyordu)
  Yani biri intihar etmeye kalksa hemen müdahele ediliyormuş
  Çok fena bir kitaptı
  Kaçamıyorsun
  Kaçarsan ananı babanı öldürmekle tehdit ediyorlar
  İntihar edemiyorsun kurtarıyorlar
  Borcunu ödeyemiyorsun o borç hiç bitmiyor..

 10. Konu Sahibi : elektraya #10
  Alıntı Marjinaly kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  Evet ben de "zorla" fuhuşa zorlanan kadınlara üzülüyorum.

  Rus kadınların "bir çoğunun" bunu zorla yaptıklarını düşünmüyorum.

  Türkiye'ye gelip "kolay para" kazanmak amacıyla, bir de evlenip buraya yerleşmek amacıyla gelenlerin çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Türkiye ve Türk erkekleri onlar için ne demek bir çoğumuz biliyoruz. Fazla anlatmaya gerek yok...

  Arkadaşlarımın evinde çalışan bir çok yabancı uyruklu hanım biliyorum. Onlar neden o yola düşmüyorlar acaba?

  Not: Uçurum filmini bilmiyorum izlemedim.
  Katılıyorum.Ben de çoğunun bu işi seçmekle kolaya kaçtığını düşünüyorum.

  Ekonomisi kötü olan ülkelerden gelip,evlerde bakıcılık yapan veya bavul ticaretiyle para kazanan çok kadın var.

  Ayrıca nedense bu yola giren yabancı kadınlar,baskın olunca kameralara gülüyor,dalga geçiyorlar.
  Hiç üzgün,çaresiz veya utanmış görünmüyorlar haberlerde gördüğümüz kadarıyla.

Sayfa: 1/7 123 ... SonSon

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.