Sayfa: 2/65 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Toplam 641 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sarımsak + Ceviz = 1 Ayda 16 Kilo

 1. Konu Sahibi : sezenburak #11

  İkaz ...

  Alıntı ness80 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  nasıl bir elmeyla kilo verdin???????? sabahlarımı yedin??? başka ne yaptın???????
  evet hergün bir elma iki bardak yeşil çay ve canım ne isterse yedim 1 ayda 5 kilo verdim....


 2. Konu Sahibi : sezenburak #12
  Sarımsak Salgın Hastalıklara Karşı Kalkandır
  Uzmanlar, sarımsağın, salgın hastalıkların yayılmasını engelleyen en önemli faktör olduğunu belirtiyor. Mikroplarla iç içe yaşayan, kontrolsüz yiyecekleri tüketen, kanalizasyonların yollara aktığı gecekondu mahallelerinde yaşan insanların salgın hastalıklarla karşılaşmamasının en büyük sebebi, sarımsak olarak gösteriliyor. Yalnızca mikrobik hastalıklardan insanları koruyan sarımsak, Avrupa'da en önemli ölüm sebebi olarak bilinen Kanser ve damar hastalıklarına karşı da insanları koruyor. Bugün dünyada en fazla sarımsak yenen ülke olan Bulgaristan'da kanser ve damar sertliğinden ölenleri sayısı, Avrupa'ya nazaran 6-7 misli düşük. Ayrıca İsveçli çocuklar, çocuk felcine karşı da koruduğu anlaşılan sarımsağı yiyerek okula gidiyorlar.

  Sarımsak Faydaları
  Uzmanların tespitlerine göre, sarımsağın insan sağlığı açısından en önemli faydaları şöyle: Ölümlere sebep olan atardamar kireçlenmesine iyi geliyor. Yara ve çıbanları iyileştiriyor. Krampları yok ediyor. Akciğeri, karaciğeri, safra kesesini ve kalbi kuvvetlendiriyor. Bağırsak kurtlarını ve diğer parazitleri öldürüyor. Mide ve bağırsakları dezenfekte ediyor. Zararlı bakterileri yok ediyor. İştahı açıyor. nezleyi yok ediyor. Nefes borusu rahatsızlıklarına, bronşite çok iyi geliyor. Veremlilere sarımsak yemeleri tavsiye ediliyor. Tansiyonu düşürüyor. Ateşi düşürüyor. Bağırsak gazlarını ortadan kaldırıyor. grip mikrobunu öldürerek vücudu bu hastalığa karşı koruyor. İdrar yollarında taş oluşumunu engelliyor. Kalp adalelerini güçlendiriyor. Kalbi besleyen kroner damarları genişletiyor. Cinsel gücü arttırıyor. İdrar söktürüyor. Vücudu sivrisinek ve haşerelerden koruyor. Safra salgısının salınımını arttırıyor. Kabızlığı önlüyor. Saç Dökülmesini yavaşlatıyor. Sesi güzelleştiriyor. (iha)

  Sarımsağın Sağlığımıza Yararları

  Yukarıda belirtildiği gibi, tüketilen sarımsağın besin değeri ihmal edilecek değerde olmasına karşın, sağlığımıza yararlı etkileri çok fazladır. Şöyle ki;

  •Sarmısak, bedenin bağışıklık sistemini uyarır, yani antibiyotiklere benzer etkiler yaparak bedendeki enfeksiyonlara karşı savaşır: Bu bağlamda nezle, soğuk algınlığı, uçuk; mide, bağırsak ve mantar iltihapları, Arpacık gibi bakteri, virüs ve mantarların oluşturduğu enfeksiyonlar sayılabilir.

  •Kandaki kolesterol düzeyini düşürür: Yapılan araştırmalar, günde iki diş sarımsak yiyen kişilerin kolesterol düzeyinde, kısa dönemde %10'luk düşüşlerin gerçekleştiğini ortaya koymuştur.

  •Sarmısak, kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır: Bu sayede sarmısak, kalp krizi ya da felç geçirmeye neden olabilecek damar tıkanıklıklarını önler.

  •Yüksek tansiyonu düşürür: Araştırmalar, makul düzeyde sarmısak alımının bile bu etkiyi sağladığını göstermektedir.

  •Sarmısak, kan sekerinin düzeyini düşürür: Bu sayede bazı şeker hastalarına sarmısak yemenin iyi geldiği yapılan bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.

  •Bedenin kansere yakalanma rizikosunu azaltır. Yapılan araştırmalarda sarmısak tüketen kişilerde, özellikle Mide Kanserine yakalanma tehlikesinin azaldığı belirlenmiştir.

  •Sarmısak kronik bronşiti önler, etkisini azaltır.

  •Balgam, idrar, safra ve gaz söktürücüdür.

  •İştahı açar ve sindirimi kolaylaştırır.

  •Sarmısağın, afrodizyak (cinsel gücü artırıcı) etkileri bulunduğu, Doğu ve Batı kültürlerinde savunulmaktadır.

  Sağlığımıza yararlı bu etkilerinden faydalanmak için, sarımsağın Diyetimize katılması ve günde iki diş sarmısak yenmesi gerekir. Daha fazla tüketilmesi sarımsağın yararını artırmaz. Ayrıca sarımsağın yüksek sıcaklıklarda pişirilmesi sağlığa yararlı etkilerini azaltmaktadır. Kokusundan şikâyetçi olanlar için piyasada sarmısak kapsüllerinin satılmakta olduğunu da anımsatırız.

  Sarımsak veya sarmısak (Allium sativum L.), 25-30 cm yükseklikte, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli, otsu bir kültür bitkisidir. Nadir olarak tohum bağlar. Bu nedenle soğancıkları (diş) ile üretilir. Ülkemizde “Beyaz sarımsak” ve “Siyah sarımsak” olmak üzere 2 çeşit yetiştirilmektedir. Vatanının orta Asya stepleri olduğu sanılmaktadır. Beyaz veya pembemsi renkli, az adette soğancıkdan (diş) meydana gelir. Dişlerin hepsi bir arada bir kabuk tarafından sarılmışlardır. Çok kuvvetli ve keskin bir kokusu ve yakıcı bir lezzeti vardır.

  Bileşim: Karbonhidratlar (sakkaroz, glikoz), vitaminler (A, B, C ve E) ve eterli uçucu yağ (alliin, allicin, ajoen) , scordein, selen ile dişilik ve erkeklik hormonlarına benzer Maddeler taşımaktadır. Bu uçucu yağda özellikle allil disülfür bulunmaktadır. Bu bileşik kükürtlü bir amin•asit olan alliin’in alliinaz isimli ferment etkisi ile parçalanarak allicin’i vermesi, allicin’in de, su buharı veya su karşısında, allil disülfür’e dönüşmesi sonucu meydana gelir. Sarımsağa özel koku ve lezzeti veren taşıdığı kükürtlü uçucu yağdır.

  Etki ve Kullanılış: Eski çağlardan beri bilinen ve kullanılan bir drog’dur. Orta çağda özellikle salgın hastalıklar (kolera, veba gibi) ile mücadelede kullanılmıştır. Antiseptik, idrar artırıcı, safra salgılarını artırıcı, solucan düşürücü (özellikle askarit ve oksiyürlere karşı), iştah açıcı, tansiyon (kan basıncı) ve kolesterol düşürücü, kanı sulandırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahiptir. Antiseptik (mikrop öldürücü) etki taşıdığı allicin’den ileri gelmektedir. Antiseptik ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi; tarihçi Herodot’a göre eski Mısırlılar tarafından da bilinmekteydi. Çünkü Mısırlılar piramitlerin yapımında çalıştırdıkları işçilere her öğün sarımsak, soğan ve turp yediriyorlardı. II. Dünya savaşı sırasında, yaralandıkları zaman yaralarının mikrop kapmasını önlemek için, ezerek yaranın üzerine konmak üzere Rus askerlerine sarımsak verilmiştir.

  Eğer yendikten sonra rahatsız edici bir koku oluşturmasaydı, kuşkusuz çok daha yaygın biçimde tüketilirdi. Ama onun değerli gücünden yararlanabilmek için büyük miktarlarda tüketmek gerekmez . Beklenen etki, gün boyunca 3-4 diş sarımsak yenerek sağlanabilir. Ayrıca koku problemi olmayan sarımsak tabletleri ve tentürü de aynı işi rahatlıkla görebilir. Önemli olan, aşırıya kaçmamak şartıyla kullanımdaki sürekliliktir. Kronik bronşit, sindirim problemleri, romatizma, kas ve organ ağrıları ve yüksek kan basıncı (yüksek tansiyon) öncelikli kullanım alanlarıdır. Ama erken yaşlanmaya karşı uygulanan bir tentür kürü de çok olumlu sonuçlar verir. En azından 5-6 ay sürecek olan bu kür sırasında, sabah ve öğlen saatlerinde 10-15 damla D6 inceltisi, yarım yemek kaşığı ılık suya eklenerek alınır. Böylece kişi ileri yaşlara kadar Sağlıklı ve hareketli kalabilir. Et yemeyi seven, fazla kilolu, gaz şişkinliği çeken yaşlı kişileri hızlı çöküntülerden korumak için de, uzunca bir süre, sabah ve öğlen saatlerinde 10-15 damla D3 inceltisini yarım yemek kaşığı ılık suya ekleyerek kullanmaları önerilir. Sarımsağın, mide ve bağırsakları güçlendirici, mikropları ve virüsleri yok edici etkisi oldukça önemlidir. Öncelikle bacak, göz arkası ve beyin damarları olmak üzere, tüm damarları genişleterek, daha iyi beslenmelerini ve böylece, hızlı yaşlanmamalarını sağlar. Aynı zamanda tüksek kan basıncını (hiper tansiyon) başarıyla düşürebilir, kolesterol düzeyini normalleştirir ve damar iltihabı (tromboz-tromboflebit ) oluşumunu önler. Sarımsak, organizmayı ve bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı korur.

 3. Konu Sahibi : sezenburak #13
  Giriş tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  20
  bu formülün kollestrol ve kabızlık için oluğunu duymuştum. Her gece yatmadan çay bardağına hazırlanıyor, sabah aç karna içindeki ceviz yeniyor, çaybardağında kalan su ile sarımsak dişi yutuluyor böylece kokmuyor yutulan sarımsak bağırsakları çalıştırıyor ama kilo verdirir mi bilmiyorum???

 4. Konu Sahibi : sezenburak #14
  sezenburak canım deniycem dedim acaba tadı nasıl kokusu varmı1 günde 500grm verdinmi bize bilgi versen canım

 5. Konu Sahibi : sezenburak #15

  I love KK

  kızlar ben bugünle 2 gündür içiyorum sabahları tok tutyor vede tuvalete çıkarıyor sürekli süper yaniyerimsenibenkilo bazında bilmiyorum verdimmi..çünkü diyette yapıyorumyerimseniben

 6. Konu Sahibi : sezenburak #16
  çok kolay bir tarif olması kaynatma yok karıştırma işlemlerinin olmaması nedeni ile iştahım kabarmadı değül,yalnız sadece suyunu içeceğiz değilmi cevizleri yemek sorun değilde sarımsakları yutacakmıyız ayrıca koku yapıyormu kulnanan arkadaşlar bir açıklarsa mutlu olurumsırnaşık şey

 7. Konu Sahibi : sezenburak #17
  Giriş tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  4,152

  I love KK kızlar bu çayında etkisiyle 17 kilo verdim

  kızlar ben diyet psikolojisine girdiğim an kim ne derse araştırır ve bazılarını denerim işe yarayanda olur yaramayanda ama bu çay kesinlikle yarıyor bunu biliyorum,nerden çıktı bu çay derseniz ender saraç,ibrahim saraçoğlu vs.ünlü diyetisyenler her tv ye çıktıklarında bi otun zayıflattığını söylüyorlar ya, benimde kafam bozuldu bugün zayıflamaya yarayan bütün bitkileri araştırdım buldum kattım karıştırdım ve kullanmaya başladım.

  * mate (pahalı diye satılmıyor heryerde,bulamayınca içinde mate olan zayıflama çaylarından koyuyorum bi poşet)
  * kekik
  * funda
  * biberiye
  * zahter
  * mısır püskülü
  * yeşil çay
  * kuru maydonoz sapı
  * kiraz sapı
  * sinameki

  bunları çektim robottan bi kavanoza iki tatlı kaşığı atıyorum üzerine 1 lt kaynamış su koyup demlendiriyorum gün içinde aklıma estikçe içiyorum.ama unutmayın ben sıkı diyette yapıyorum tek başına hiç birşey zayıflatmıyor,sevgiler...

 8. Konu Sahibi : sezenburak #18
  Giriş tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  35
  seval arkaşım verdiğin bilgi için teşekürler biz bayanlar neler denemedik kilolarımızın sayesinde ben cevizi denemedim ama sarmısağı denedim bundan 3 yıl önceyaptığım diyetle beraber her gün 3 dört diş sarmısak yutuyordum 3 ayda tam 35 kilo verdim sarmısak metabolizmayı hızlandırıyor kanı sulandırıyor kanserden koruyor Allahım bize bu nimeti faydalanalım diye yaratmış biz şimdi kokusundanmı korkuyoruz kilolarımızdan biz rahatsız olacağımıza kokusundan başkaları rahatsız olsun en yakınlarımızın çok kilolusun biraz zayıfla dediğinde ne kadar zorumuza gittiğini unutuyormuyuz bize bu tür cümleleri telaffuz edenler birazda onlar kokudan rahatsız olsunlar .Birde şunu söylemeden geçemiyecem yuttuğunuz vakit hiçde kokusu olmuyor ağzınız bile kokmuyacaktır ben deneyin derimtekrar seval arkadaşa teşekür ediyorum öğrendiklerini burda bizlerle paylaştığı için

 9. Konu Sahibi : sezenburak #19
  Giriş tarihi
  Aug 2006
  Mesajlar
  3,446
  Ben böyle şeyleri sağlıksız buluyorum aman diyim arkadaşlar..
  sağlık açısından en ideali ayda 4 kilo vermektir..bunu bütün diyetisyenler söyler..
  yani haftada 1 kilo en fazla....sabırlı olun.

 10. Konu Sahibi : sezenburak #20
  arkadaslar ben 2 bucuk haftadır yapıyorum tam 6,4 kilo gitmiş yanında hiç bir şekilde diette yapmadım herşeyden yedim ama az yedim kolayı çok seven ben kola içmedim sadece çok canım istediğinde cay bardaağının yarısı kadar tavsiye ederim

Sayfa: 2/65 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Benzer Konular

 1. 1 ayda 10 kilo
  By Fbuse in forum Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 26-12-2010, 00:52
 2. 1 ayda nasıl 17 kilo verdim 20 kilo geri aldım
  By selma2 in forum Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 04-02-2010, 07:28
 3. 1 Ayda 10 Kilo...
  By FUZZY in forum Diyet Listeleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-01-2008, 11:34
 4. 3 Ayda 18 Kilo...
  By citol in forum Diyet Listeleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 16-12-2007, 12:28

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.