Op. Dr. TEOMAN DOĞAN Hakkında

1968'te Stockholm’de doğdu. 119. dönem mezunu olarak Galatasaray Lisesini bitirdi. Tıp fakültesini Marmara Üniversitesi’nde okudu. TUS sınavında dereceyle girdiği plastik cerrahi ihtisasını yine aynı üniversitede yaptı. Üniversite yıllarında Berlin’de Humbolt hastanesinde kısa bir staj yaptı. Tıp diplamasını ABD’de kabul ettirmek için ECFMG sınavlarını geçti USMLE sertifikası aldı.

San Francisco’da Dr. Buncke’nin yanında mikrocerrahi eğitimi (research fellowship): Asistanlığı sırasında mikrocerrahinin babası sayılan Dr. Buncke'nin yanına, San Francisco ya gitti. Mikrocerrahi eğitimini bu klinikte tamamladı. San Francisco’da aldığı cerrahi eğitimin yanında sayısız deneysel çalışma yapma imkanı buldu ve bu çalışmalarını en saygın dergilerde yayınladı. Bir yandan mesleki gelişimini tamamlarken bir yandan da Amerika’da akademik ortamı ve sağlık sistemini tanıma şansını buldu.

Anatomi doktorası ve üniversite hocalığı : İhtisası sırasında anatomi çalışmalarına ağırlık verdi ve Marmara Üniversitesi’nin anatomi kürsüsünde doktora yaptı. Böylece hem tıbbın temel dallarından olan anatomide akademik kariyere başlamış oldu hem de anatomi bilgisini en üst düzeye çıkararak cerrahi tekniğini geliştirme şansı yakaladı.

2002 yılından sonra Maltepe ve Kadir Has Üniversitelerinde ingilizce anatomi dersi verdi. Dr.Doğan halen anatomi alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

30’un üzerinde uluslararası bilimsel makale : İlk uluslararası makalesini asistanlığının ilk yılında yazdı. Cerrahi eğitimi sırasında sayısız mikrocerrahi, el ve rekonstrüksiyon ameliyatı yaptı. Kullandığı her tekniği geliştirmeye çalıştı. Bir çok deneysel ve klinik çalışma yaptı ve bunları birer uluslararası makale olarak yayınladı. İhtisasını dünyanın en çok yayın ve araştırmaya sahip asistanlarından biri olarak bitirdi.

Harvard, NYU : Başvurduğu Harvard, New York University gibi bir çok amerikan üniversitesinden davet aldı. 2002 yılında endoskopik kozmetik cerrahinin kurucusu Dr. Ramirez’in yanına, Baltimore'a gitti.

Dr.Guyuron ile burun ameliyatları ve migren cerrahisi: Aynı yıl Cleveland’da estetik burun ameliyatlarında dünyanın en iyilerinden sayılan Dr.Guyuron’un yanına gitti. Burada da bir çok estetik operasyona katıldı, özellikle burun ameliyatlarında en son gelişmeleri inceledi. Aynı zamanda Dr. Guyuron’un geliştirdiği yeni bir teknik olan migrenin endoskopik cerrahi ile tedavisi üzerine çalıştı.

Çalışma hayatı: İhtisası sonrasında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başladı. Bu hastanede iki sene çalıştı, sayısız estetik ve rekonstrüktif ameliyat yaptı.


Estetik Ameliyatlar Hakkında

Burun Estetiği (rinoplasty)
Meme Büyütme Ameliyatı (Breast Augmentation)
Meme Küçültme Ameliyatı (Reduction Mammaplasty)
Meme Dikleştirme Ameliyatı (Mastopexy)
Kepçe Kulak Ameliyatları
Karın Germe Ameliyatı (addominoplasty)
Göz Kapağı Estetiği (blepharoplasty)
Liposuction (Yağ Alma Ameliyatı)
Kol Sarkıklığı tedavisi (Arm lift)
Çene ve elmacık kemiği protezleri
Yanak ve kaş kaldırma operasyonları
Erkeklerde Meme Büyümesi: Gynecomastia
Yağ Enjeksiyonları (Fat Injection)
Endoskopic Yüz Cerrahisi(Endoscopic Facelift)
Endoskopic orta yüz cerrahisi: “yanak kaldırma”
Endoskopic Alın ve şakak germe ameliyatı (Front lift)
Klasik Yüz Germe Ameliyatı (Facelift)
Kaş Kaldırma: Endoskopic ve Askı Teknikleri
Microtia: doğuştan kulağı olmayan çocukların tedavisi
Saç Ekimi
Dikişsiz saç ekim fue tekniği
Migren ve Cerrahi Tedavisi Hakkında
Migren tedavisi

Güncel
MiniRinoplasti
Zayıflama ve estetik cerrahi
Revizyon burun ameliyatları
Popo Estetiği
Kalça Şekillendirme
Ameliyatsız Çözümler
Botox nedir ne amaçla kullanılır
Dolgu maddeleri