Yoğun ve stresli geçen bir günün ardından doğal masaj yağlarından yapılmış bitkisel ürünlerle masaj gibisi yoktur, hem yan etkisi olmaz bu ürünlerin hemde doğal olarak toksinleri atmamıza ve rahatlamamıza yardımcı olur.

Peki piyasada bu tür yağlar varken hangisine güvenmeliyiz? En iyisi hangileridir? Hangilerini tercih etmeliyiz ? Bu ürünleri nerelerden alabiliriz ?

Defne Masaj Yağıİçeriği : Patchouli, sedir, sandal, lavanta yağları ile fındık ve soya baz yağları içerir. Alkol ve kimyasal koruyucular içermez.

Faydaları : Fındık ve soya yağlarının baz olarak kullanıldığı patchouli, sedir, sandal, lavanta aromaterapi yağları ile zenginleştirilmiş masaj yağı, güzel kokulu aromatik etkisi ile kasları gevşetir, vücudu yorgunluktan ve stresten arındırır. A ve E vitaminleri ile mineraller yönünden zengin olan masaj yağı cildi besler ve nemlendirir. Genel ve yüz masajlarında kullanılmanın yanı sıra banyo sonrası nemlendirici olarakta kullanılabilinir.

Uyarılar: İlaç değildir. Vücuttaki etkisini görmek için öncelikle bileklere uygulayıp 20-25 dk. bekletin. Uzun süre güneş ışığında kalmamalıdır. Her zaman ağzı kapalı olarak saklayın. İçine başka esans veya baz yağı karıştırılmamalıdır.

Bu yukarıdaki ürünü BURADAN satın alabilirsiniz arkadaşlarım.
Diğer bir üründe tv lerden tanıdığımız Ahmet Marankiden basit ama etkili bir şekilde doğal maske arkadaşlarım.

Selülitlerinden şikayeti olan hamımlar için Prof. Dr. Ahmet Maranki Selülit giderici doğal masaj yağı öneriyor.. Ahmet Maranki bu karışımla selülitli bölgelerin 7 gün masaj yapılması durumunda selülitlerin yok olacağını söyledi.

1. Badem yağı.
2. Buğday yağı.
3. Kekik yağı.
4. Biberiye yağı

Biberiye ve kekik yağını eşit miktarda karıştırın. Bu karışımın yakıcı etkisini hafifletmek için çok az buğday ve badem yağını ekleyin.

Gecel yatmadan jemen önce önce selülitli bölgeye aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak sürün.
Bu kısmı daha sonra streç filmle sarın.
Sabah uynadığınızda filmi açın. Bir hafta kullanımdan sonra kesinlikle yararını göreceksiniz .

Selülit İçin Bitki Yağları

Zambak yağı
Keten yağı
Ardıç yağı

Portakal yağı
Buğday yağı
Nane yağı

Susam yağı
Yasemin yağı
Anason yağı

Rezene yağı
Lavanta yağı
Limon yağı

Biberiye yağı
Jojoba yağı

3 lü gruplar halinde yazdığımız bitkiyağlarını bire bir oranda bir kapta karıştırın. Selülitli bölgeye iyi bir masaj yapılarak sürülür. 2 günde bir yapılmalıdır. 1-2 saat sonra yıkanır. Hassas ciltler daha kısa bekletebilir. (Yosunlu sabunla yıkanır.)

Sirke Maskesi
Bu yöntem için sadece doğal elma sirkesi uygundur, derecesi %4-6 civarındadır. Elma sirkesi ve suyu 1:1 oranında karıştırın. Bu karışıma limon yağı veya nane yağı veya biberiye yağı eklenebilir. Selülitli bölgeye sürün. Üzerini naylonla ve onun da üzerini battaniyeyle kapatın. Yarım saat – 1 saat bekleyin. Sonra maskeyi yıkayın, nemlendirici sürün.

Ballı Sirke Maskesi
Eşit ölçülerde bal ve sirkeyi karıştırın, buğday unu ekleyip hamur yapın. Selülitli bölgeye uygulayın, yukarıdaki yöntemle 2 saat bekletin. Ertesi gün tuzsuz yağsız loru aynı bölgeye sürün, sarıp 2 saat bekletin. İşlemleri tekrarlayınca sonucu göreceksiniz.

Beyaz Kil Maskesi
1 paket kili suyla karıştırın, 5 damla limon, portakal, mandalina yağlarından birini ekleyin, 2 çorba kaşığı tarçın ekleyin. Selülitli bölgeye uygulayıp, yukarıda anlattığımız şekilde sarın. 20-30 dakika bekletin. Bu maske fazla yağların atılmasına ve problemli bölgenin pürüzsüzleşmesine neden olur.

Yağ Maskesi
20 ml zeytinyağı (badem, jojoba yağları da olabilir) + 3 damla limon yağı + 3 damla ardıç yağı + 3 damla lavanta yağı. İyice karıştırın, sorunlu bölgeye uygulayın. Yukarıda anlattığımız şekilde kompres yapın. 0.5 – 1 saat bekletin. Daha sonra yıkayıp nemlendirici sürün.