Çökük meme ucu

Konusu 'Genel Göğüs Sağlığı ve Bakımı hk.' forumundadır ve marjinal girl tarafından 1 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : marjinal girl
  1. marjinal girl

marjinal girl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar sorunum hakkında bilgi ararken bi çok konuda yararlı olan forumunuzu buldum ve üye oldum.Benmde sorunum için fikirler verirseniz çok sevinicem

18 yaşındayım. Doğuştan gelen bi içe çökük meme ucu sorunum var. Elle düzeltmeye çalıştığım zamanda bile daha çok içeri kaçıo. Bu drumu beni inanılmaz pskilojik olarak çökeltio.Ayrıca süt kanalları kısa olduğundan ilerde bebeğimi emzirebilmem mümkün değilmiş. Aranızda bne gibi olupta meme ucu çıkmış ve sağlıklı bir şekilde bebeğini emz
    ren annelerimiz varsa bana yardımcı olabilirmisiniz
    Birde niplette meme ucu çıkarıcısı varmış onu kullanana arkadaşlar varsa bana bilgi verebilirlermi. Şİmdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.
  2. 1 Temmuz 2008
  3. kadriye16

kadriye16 Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    benimde senin gibiydi.ice girikti.uğraşarak birini çıkarmıştım.ama diğeri yine içe kaçıyordu.doğum yaptım emzireceğim içe kaçık olunca bebek emmiyor.ilk zamanlar annemin yardımıyla ben çıkardığım gibi süt pompası ile çıkarıp kızıma emziriyordum yada sağıyordum bebek emdikçe o bir daha kaçmadı.ama zor oldu pompa meme başını açtığı ve bebek emdiği için yara oldu kanadı zordu anlıyacağın ama şimdi rahatım 2.bebekte hiç sorun yaşamadım.sen nerden biliyorsun süt kanallarının kısa olduğunu bak benimkiler uğraşmayla çıktı iki çoçuğumuda18ay emzirdim.sen daha bekarsın psikolojini bozmana gerek yok budurumda olan tek sen değilsin ve bir şekilde hallediliyor.
  4. 1 Temmuz 2008
  5. marjinal girl

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benim sıkıntım kendim uğraştığım halde hiç bişekilde çıkmaması. Süt kanallarının kısa olduğunuda bir çok kaynaktan okudum psikolojimin bozulmasının çökük olması bi derece ameliyat olunduğunda veya çıkarıldığında hiç bi şekilde emzirebilmek müümkün olmadığını okudum. ama sizinde öylemiş ve sağlıklı bi şeklde emzirmişsiniz peki çıkarmak için neler yaptınız
  6. 2 Temmuz 2008
  7. karacicek

karacicek Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    canım yaa aynı sorun bendede var ,hiç bi şekilde ama hiçbi şekilde cıkmıyolar :çok üzgünüm:
    bende bikaç doktorla görüştüm kimi diyoki ameliyat olursan emziremezsin,bitanesi dediki yok öle bişe emzirirsin ama sütün ½ 50 azalır
    seni cok ii anlıyorum, o kadar kötü hissediyoki insan kendini :çok üzgünüm:
    napıcaz bilmiyorum...
  8. 2 Temmuz 2008
  9. marjinal girl

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evet cnm ameliyat olunca sadece görüntü olarak düzeliomuş emzirebilmek müğmkün değilmiş denilio ama baksana arkadaşnda yokmuş sonradan zorda olsa çıkmış ve emzirmiş aslında birazda çöküklüğün derecesine bağlı herşey allahtan napalım elimizden gelen herşeyi yapıcaz artık
  10. 2 Temmuz 2008
  11. karacicek

karacicek Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    ama canım onun cıkıyomuşta içine kacıyomuş,çökükler derece derece
    valla benimki ne yapılırsa yapılsın cıkmıo işte:çok üzgünüm:
    su dediğin meme ucu cıkarıcı varya cok merak ettim onu ya,acaba bi işe yaramı?
    bide tekli,çiftli modelleri var?tekli alsak 2 mememize de uygulayamayızmı acaba?
    senağlama
  12. 2 Temmuz 2008
  13. kadriye16

kadriye16 Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    ben komik olacak ama ucu sivri olmayan herşeyle denedim.kürdan,tığ,şırınga gibi içine sokup bir şekilde çıkarıyordum.bence uğraşın yılmayın canınızıda sıkmayın.bana inandırıcı gelmesi yok emziremezsin yok süt gelmez.çıktı işte ameliyatsız hemde emzirdimde siz her söyleneni takmayın.birde süt pompasını deneyin.
  14. 2 Temmuz 2008
  15. strawberrylips

strawberrylips güzel günler,bizi bekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Bendede aynı durum var ve benim şimdiden moralim çok bozuluyo bide hamileyim,bazıları diyor bebek kendisi bi şekilde çıkarır diye,bazılarıda emzirme esnasında silikon göğüs ucunu tavsiye ediyo bilmiyorum göğsüm kanasada,acıdan ölsemde ben bebeğimi emzirmek istiyorum ve bunun içinde elimden gelen herşeyi yapıcam,Allah yardımcımız olsun çünkü zor bi durum
  16. 2 Temmuz 2008
  17. marjinal girl

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Siz ucu sivri olmayan şeylerle kendi çabalrınızlamı çıkardınız sonra bebeğinizi emzirirken sorun yaşadınızmı

dream81 siz bu durumu doktorunuzla konuştunuzmu aslında ona danışsanız bakalım neler tavsiye edicek
  18. 3 Temmuz 2008
  19. kadriye16

kadriye16 Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    ben zaten birini hamile kalmadan önce çıkardım.diğerini doğumdan sonra uğraşarak.elimle bir şekilde onu çıkarıp hemen pompa ile sağıyordum ilk bir kaç gün çıktıktan sonra yine kaçtı ama bebeği emzirmek için uğraşmaya devam ettim.yanlız bunu yaparken biri size yardım etmeli çünkü çıktıği gibi diğeri pompayı dayamalı.google biraz araştırdım.şırınganın başı kesilip genişleyen yeri memeye dayayıp çekiyorsunuz yada süt pompası diyor.bu çöküklüğü derecelendirmişler.1.derece çıkıp elle ittirince geri giden 2.derece elle uğraşılıp çıkarılan ama yine kaçan 3.derece çıkmayan.bence biraz uğraşın hemen olmuyor.şırınga basit yöntem annenizden yardım alın siz çıkardığınızda elinizle sıkıştırın kaçmasın oda şırıngayı dayayıp çeksin.ama bunu sık yapınki meme ucu gerginliğe alışsın.emzirirken sorun yaşadınmı demişsin pompa ucunu gerdiği için çatladı kanadı iltahap oluşturdu.ama kızım emer ken bu olay işkence gibi gelsede ağlayarakta olsa emzirmeye devam ettim doktor çatlak için krem verdi.düzeldi sonrada rahat emzirdim.ama bu olay normal uçlulardada oluyor tek farkı biz pompayı sık kullandık.