Çalışan anneler, süt parası, doğum parası

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve MAVXIXGXUXN tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : MAVXIXGXUXN
  1. MAVXIXGXUXN

MAVXIXGXUXN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 25 ekimde minik oüluşumu kucağıma aldım çok şükür, hepimiz için hayırlısı olsun 1 aydır hiç bir yazıyı okuyamadığım için yazmak için ancak fırsat bulabildim. Hem haber vereyim hemde bir soru sorayım dedim başlıktanda anladığınız üzre.

Ben ne doğum parası ne de süt parası alabildim bunların zamanlarını bilen varmı acaba? Sonuçta az veya çok bebişlerimizin hakkı almak lazım diye düşünüyorum.
  2. 24 Kasım 2008
  3. minikpatik

minikpatik yerim ben seni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende 17 ekimde doğum yaptım müracaat ettik ama henüz almadık süt paramızı ocaktan sonra demişler 5 yıl içinde doğum raporu ile birlikte alınıyormuş eşim mali müşavir bu sgk da değişiklikler olduğu için bekletiyorlarmış.
  4. 24 Kasım 2008
  5. MAVXIXGXUXN

MAVXIXGXUXN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için çok teşekkür ederim, Allah analı babalı büyütsün ekim kardeşlerinin hepsini. Sağlıcakla kal bol sütlü günler :)
  6. 24 Kasım 2008
  7. beyazzzambak

beyazzzambak Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben doğum parasını doğumundan sonra 1 hafta içinde aldım bir de haberiniz olsun eğer ücretsiz izne ayrılacaksanız eşiniz eş yardımı da alabiliyor çocuk yardımı da alabiliyorsunuz tabi memurlar için bilkiyorum gerçi diğerleri hakkında fikrim yok ama çocuk parası 30 ytl civarı eş yardımı da 80 ytl civarı

doğum parası da 128 ytl aldım
  8. 24 Kasım 2008
  9. prensesim33

prensesim33 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben doğum parası aldım ama süt parasının ne olduğunu bilmiyorum. bu konuda bilgi alabilirim sizden
  10. 25 Kasım 2008
  11. SeADeniz

SeADeniz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ßen Henuz Dogum Parası Falan Almadım Dogum Oncesı ve Sonrası Butun ıznım bıttıkten sonra verılecekmıs..11 Aralıkta Ise baslıorum herhalde o zaman verırler beyazzambak sen neden az aldın anlamadım ? Calısan degılmısın ?2.000 Ytl Cıvarında para alınması gerekıor 4 Ay cunku..
  12. 25 Kasım 2008
  13. beyazzzambak

beyazzzambak Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok canım ya ne 2000 ytl si ben öğretmenim doğumdan sonra hemen başvurduk 1 hafta son ra hesabıma yattı ve 128 ytl üstelil eşim ilgileniyor bu işle yani bence 2000 ytl imkansız
  14. 26 Kasım 2008
  15. prensesim33

prensesim33 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki süt parası nedir?benimde hesabıma 128 ytl doğum parası yattı 2000 ytl olması imkansız.
  16. 26 Kasım 2008
  17. selhan

selhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar sigortalı çalışanlarla emekli sandığına bağlı olanların sistemi farklı biz (öğretmen)maaş almaya devam ediyoruz onlar toplu alıyolar benim de anladığım kadarıyla..
    ben de 128 aldım 2 çeyrek alıp gelmişti eşim parayı hesabımdan çektiği akşam....
    sigortalılr çalışmaya başladıklarında alıyo parasını arkadaşımdan biliyorum..
  18. 26 Kasım 2008
  19. SeADeniz

SeADeniz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sız Ogretmenlerın sıstemını bılmıorum ama anladıgım kadarı ıle sız ızınlı oldugunuz donemlerdede ucretınızı almıssınız sadece sut parası almıssınız bız hem 4 ayın parasını hemde sut parasını alıyoruz